О внесении изменения в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 660 "Об утверждении Правил проведения аттестации в области здравоохранения"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 2 июля 2014 года № 369. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2014 года № 9634. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 октября 2020 года № ҚР ДСМ-130/2020.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра здравоохранения РК от 14.10.2020 № ҚР ДСМ-130/2020 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 25) пункта 1 статьи 7 и статьи 15 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 6 ноября 2009 года № 660 "Об утверждении Правил проведения аттестации в области здравоохранения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5906) следующее изменение:
Правила проведения аттестации в области здравоохранения, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету контроля медицинской и фармацевтической деятельности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Ахметниязова Л.М.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его последующее опубликование в официальных средствах массовой информации в установленном законодательством порядке;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Байжунусова Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
С. Каирбекова
Приложение
к приказу Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 2 июля 2014 года № 369
Утверждены приказом
и.о. Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 6 ноября 2009 года № 660
Правила
проведения аттестации в области здравоохранения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения аттестации в области здравоохранения (далее - Правила) разработаны в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" и определяют порядок и условия ее проведения.

"Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 660 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2014 жылғы 2 шілдедегі № 369 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 шілдеде № 9634 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің м.а. 2020 жылғы 14 қазандағы № ҚР ДСМ-130/2020 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің м.а. 14.10.2020 № ҚР ДСМ-130/2020 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 25-тармақшасына және 15-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткiзу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2009 жылғы 6 қарашадағы № 660 бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тізіліміне № 5906 болып енгізілді) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткiзу ережесi, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Медициналық және фармацевтикалық қызметті бақылау комитеті (Л.М.Ахметниязова):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның заңнамада белгіленген тәртіппен одан бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі Е.Ә. Байжүнісовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
С. Қайырбекова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2014 жылғы 2 шілдедегі
№ 369 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
міндетін атқарушының
2014 жылғы 6 қарашадағы
№ 660 бұйрығымен бекітілген
Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткізу ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Денсаулық сақтау саласында аттестаттауды өткізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес әзірленді және оны өткізудің тәртібі мен шарттарын айқындайды.

2. Аттестации подлежат руководители местных органов государственного управления здравоохранением, руководители республиканских организаций здравоохранения и их заместители (имеющие медицинское образование), а также руководители государственных организаций здравоохранения, подведомственных местным органам государственного управления здравоохранением областей, города республиканского значения и столицы (далее - аттестуемые лица).
3. В целях объективного и компетентного осуществления аттестации уполномоченным органом в области здравоохранения (далее - уполномоченный орган) и местным органом государственного управления здравоохранением (далее - местный государственный орган) создаются аттестационные комиссии.
4. Аттестация состоит из двух этапов: тестирования и собеседования.
2. Организация подготовки к проведению аттестации
5. Подготовка к проведению аттестации включает в себя следующие мероприятия:
1) подготовка необходимых документов на аттестуемых лиц;
2) разработка и утверждение графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организация разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации;
5) письменное уведомление аттестуемых лиц о сроках проведения аттестации не позднее 30 календарных дней до начала ее проведения;
6) осуществление приема и анализа документов лиц, подлежащих аттестации.
6. Руководитель уполномоченного органа на основании информации, представляемой кадровой службой уполномоченного органа или местных государственных органов, издает приказ, которым утверждается список лиц, подлежащих аттестации, устанавливаются сроки проведения аттестации и состав аттестационной комиссии, а также график ее работы.
Руководитель местного государственного органа по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждается список лиц, подлежащих аттестации, устанавливаются сроки проведения аттестации и состав аттестационной комиссии, а также график ее работы.
7. Кадровые службы органов здравоохранения для аттестации направляют в аттестационную комиссию в отношении каждого аттестуемого лица следующие документы:
1) служебная характеристика, подписанная руководителем органа по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) личный листок по учету кадров;
3) автобиография;
4) копия диплома об образовании;
5) копии удостоверений о прохождении циклов повышения квалификации за последние 5 лет;
6) копии удостоверений о наличии ученой степени, звания (при их наличии);

2. Аттестаттауға денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшылары, республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары және олардың орынбасарлары (медициналық білімі бар), сондай-ақ облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары (бұдан әрі - аттестатталатын адамдар) жатады.
3. Аттестаттауды объективті және құзыретті жүзеге асыру мақсатында денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) және денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органы (бұдан әрі - жергілікті мемлекеттік орган) аттестаттау комиссияларын құрады.
4. Аттестаттау екі кезеңнен тұрады: тестілеу және әңгімелесу.
2. Аттестаттауды өткізуге дайындықты ұйымдастыру
5. Аттестаттауды өткізуге дайындық мынадай іс-шараларды қамтиды:
1) аттестатталатын адамдарға қажетті құжаттарды дайындау;
2) аттестаттауды өткізу кестелерін әзірлеу және бекіту;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындау;
4) аттестаттауды өткізу мақсаттары мен тәртібі туралы түсіндіру жұмысын ұйымдастыру;
5) аттестаттауды өткізу басталғанға дейін күнтізбелік 30 күннен кешіктірмей аттестатталатын адамдарды оны өткізу мерзімі туралы жазбаша хабардар ету;
6) аттестаттауға жататын адамдардың құжаттарын қабылдауды және талдауды жүзеге асыру.
6. Уәкілетті органның басшысы уәкілетті органның немесе жергілікті мемлекеттік органдардың кадр қызметі ұсынған ақпарат негізінде бұйрық шығарады, онда аттестаттауға жататын адамдардың тізімі бекітіледі, аттестаттауды өткізу мерзімі және аттестаттау комиссиясының құрамы, сондай-ақ оның жұмыс кестесі белгіленеді.
Жергілікті органының басшысы кадр қызметінің ұсынысы бойынша бұйрық шығарады, онда аттестаттауға жататын адамдардың тізімі бекітіледі, аттестаттауды өткізу мерзімі және аттестаттау комиссиясының құрамы, сондай-ақ оның жұмыс істеу кестесі белгіленеді.
7. Денсаулық сақтау органдары мен ұйымдарының кадр қызметкері аттестаттау үшін аттестаттау комиссиясына әрбір аттестатталатын адамға қатысты мынадай құжаттарды жібереді:
1) осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша органның басшысы қол қойған, қызметтік мінездеме;
2) кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парақ;
3) өмірбаян;
4) білімі туралы дипломның көшірмесі;
5) соңғы 5 жылда біліктілікті арттыру циклдарынан өткені туралы куәліктердің көшірмелері;
6) ғылыми дәрежесінің, атағының бар екендігі туралы (олар болған кезде) куәліктердің көшірмелері;

7) копия сертификата специалиста;
8) копия трудовой книжки или иных документов, подтверждающих стаж работы.
8. Секретарем аттестационной комиссии оформляется аттестационный лист на аттестуемое лицо по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
3. Порядок проведения аттестации руководителей и заместителей
местных органов государственного управления здравоохранением
9. Тестирование проводится уполномоченным органом.
10. Тестирование проводится на компьютере (100 вопросов).
11. Во время тестирования аттестуемые лица не могут разговаривать и покидать помещение, в котором проводится тестирование.
12. Аттестуемые лица, имеющие неудовлетворительное самочувствие на момент тестирования, об этом сообщает специалисту уполномоченного органа до начала тестирования.
13. Общее время, отпущенное на выполнение тестовых заданий - 90 минут.
14. По истечении времени, отведенного на выполнение теста, программа автоматически закрывается.
15. Подсчет правильных ответов компьютерного тестирования проводится автоматически, при помощи заложенной компьютерной программы. Результаты тестирования распечатываются на принтере в двух экземплярах, один из которых выдается аттестуемому лицу.
16. Отрицательным считается результат тестирования при менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов для аттестуемых лиц.
17. Аттестуемое лицо, получившее при прохождении тестирования отрицательный результат, не допускается ко второму этапу аттестации (собеседованию) и подлежит повторной аттестации через шесть месяцев со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами.
Решение о лицах, подлежащих повторной аттестации по результатам тестирования, утверждается приказом первого руководителя уполномоченного органа, проводившего аттестацию, либо лица его замещающего.
18. Аттестуемые лица, не прошедшие повторное тестирование, признаются не аттестованными.
19. Результаты тестирования хранятся в органе, проводившем аттестацию и в личном деле аттестуемого лица в течение трех лет. По итогам проведенного тестирования результаты тестирования аттестуемых лиц направляются в аттестационную комиссию для прохождения собеседования не позднее 3 календарных дней со дня прохождения тестирования (на бумажном и электронном носителях).
20. Собеседование аттестуемых лиц проводится аттестационными комиссиями уполномоченного органа, в формате презентации отчета о деятельности организации за последние 3 года и планов на предстоящий трехлетний период, согласно структуре отчета о деятельности, указанной в приложении 3 к настоящим Правилам.

7) маман сертификатының көшірмесі;
8) еңбек кітапшасының немесе жұмыс өтілін растайтын өзге де құжаттардың көшірмесі.
8. Аттестаттау комиссиясының хатшысы осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестатталатын адамға аттестаттау парағын ресімдейді.
3. Денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының басшылары мен орынбасарларына аттестаттау өткізу тәртібі
9. Тестілеуді уәкілетті орган өткізеді.
10. Тестілеу компьютерде жүргізіледі (100 сұрақ).
11. Тестілеу кезінде аттестатталатын адам сөйлесуге және тест өткізілетін үй-жайдан шығып кете алмайды.
12. Қанағаттанарлықсыз күйдегі аттестатталатын адамдар тестілеу кезінде тест басталғанға дейін уәкілетті органның маманына ол туралы хабарлайды.
13. Тест тапсырмаларын орындауға бөлінген жалпы уақыт - 90 минут.
14. Тесті орындауға бөлінген уақыт өткеннен кейін бағдарлама автоматты түрде жабылады.
15. Компьютерлік тестілеудің дұрыс жауаптарын санау автоматты түрде компьютерге салынған бағдарламаның көмегімен жүргізіледі. Тестілеу нәтижелері принтерде екі данада басып шығарылады, оның бірі аттестатталатын адамға беріледі.
16. Сұрақтардың жалпы санынан кемінде 70% дұрыс жауап алған жағдайда аттестатталатын адам үшін тестілеу нәтижесі теріс деп саналады.
17. Тестілеуден өту кезінде теріс нәтиже алған аттестатталатын адам аттестаттаудың екінші кезеңіне (әңгімелесуге) жіберілмейді және қайта тестілеу осы Ережеде айқындалған тәртіппен бастапқы тестілеу өткен күннен бастап алты айдан кейін өткізіледі.
Тестілеу нәтижесі бойынша қайта тестілеуден өтетін адамдар үшін шешім, аттестаттауды өткізетін уәкілетті органның бірінші басшысы не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен бекітіледі.
18. Қайта тестілеуден өтпеген аттестатталатын адамдар аттестатталмаған болып танылады.
Өткізілген тестілеудің қорытындылары бойынша аттестатталатын адамдардың тестілеу нәтижелерін аттестаттау комиссиясына әңгімелесуді өткізу үшін тестілеуден өткен күннен бастап күнтізбелік 3 күннен кешіктірмей жолдайды (қағаз және электрондық жеткізгіштерде).
19. Тестілеу нәтижесі аттестаттау өткізетін органда және аттестатталатын адамның жеке ісінде үш жыл бойы сақталады.
Өткізілген тестілеудің нәтижелері бойынша аттестатталатын адамдардың тестілеу нәтижелерін аттестаттау комиссиясына әңгімелесуді өткізу үшін тестілеуден өткен күннен бастап күнтізбелік 3 күннен кешіктірмей жолдайды (қағаз және электрондық жеткізгіштерде).
20. Аттестатталатын адамдармен әңгiмелесудi осы Ережеге 3-қосымшада көрсетілген қызметі туралы есептің құрылымына сәйкес соңғы 3 жылдағы ұйымның қызметі туралы есебі мен алдағы үш жылдық кезеңге арналған жоспармен таныстыру нысанында уәкілетті органның аттестаттау комиссиялары жүргiзедi.

21. Аттестационная комиссия состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Количество членов аттестационной комиссии должно составлять не менее семи человек.
В состав аттестационной комиссии входят представители уполномоченного органа, его территориальных подразделений, организаций здравоохранения, медицинской науки и образования, неправительственных организаций здравоохранения.
22. Заседание аттестационной комиссии считается правомочным, если на нем присутствовали не менее двух третей ее состава.
23. Результаты голосования определяются большинством голосов членов комиссии. При равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим. Секретарь права голоса не имеет.
24. Аттестационная комиссия, изучив представленные материалы, проведя собеседование с аттестуемым лицом, принимает одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) подлежит повторному собеседованию;
3) не аттестован.
25. При проведении заседания аттестационной комиссии осуществляется видео- или аудиозапись.
26. Решение аттестационной комиссии принимается по результатам подсчета баллов, выставленных каждым членом аттестационной комиссии в индивидуальном порядке в листе оценки персонального собеседования аттестуемого лица, по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
27. Решение аттестационной комиссии оформляется протоколом заседания, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
Особое мнение членов аттестационной комиссии, в случае его выражения, излагается в письменной форме и прикладывается к протоколу комиссии.
28. Аттестуемое лицо ознакамливается с решением аттестационной комиссии.
29. Решение аттестационной комиссии утверждается в течение 30 календарных дней со дня проведения аттестации приказом первого руководителя уполномоченного органа, либо лицом исполняющего его обязанности.
30. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы аттестуемых лиц. Аттестационный лист аттестуемого лица, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в аттестационном деле.
31. Аттестуемое лицо, отсутствовавшее на аттестации по уважительным причинам (заболевания, связанные с утратой трудоспособности, смерть или тяжелая болезнь близкого родственника, служебная командировка, трудовой отпуск, нахождение на воинских сборах, или другие обстоятельства, лишившие аттестуемого лица возможности лично прибыть), проходит аттестацию после выхода на работу в сроки, определяемые органом, проводившим аттестацию. Причины отсутствия подтверждаются соответствующими документами.

21. Аттестаттау комиссиясы комиссия мүшелерінен және хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ішінен төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің саны кемінде жеті адамнан тұруы тиіс.
Аттестаттау комиссиясының құрамына уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшелерінің, денсаулық сақтау ұйымдарының, медициналық ғылым және білім беру, үкіметтік емес денсаулық сақтау ұйымдарының өкілдері кіреді.
22. Егер аттестаттау комиссиясының отырысына оның құрамының кемінде үштен екісі қатысса, ол заңды болып саналады.
23. Дауыс беру нәтижелері комиссия мүшелерінің көпшілік дауысымен айқындалады. Дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады. Хатшы дауыс бере алмайды.
24. Аттестаттау комиссиясы ұсынылған материалдарды зерделеп, аттестатталатын адаммен әңгімелесе отырып, мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) қайта әңгімелесуге жатады;
3) аттестатталмады.
25. Аттестаттау комиссиясының отырысын өткізу кезінде бейне немесе аудио жазба жүзеге асырылады.
26. Аттестаттау комиссиясының шешімі осы Ережеге 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау комиссиясының әрбір мүшесі аттестатталатын адамның дербес әңгімелесуді бағалау парағына жеке-жеке қойған балдарды есептеудің нәтижесі бойынша қабылданады.
27. Аттестаттау комиссиясының шешімі отырыс хаттамасымен ресімделеді, оған отырысқа қатысқан аттестаттау комиссиясының төрағасы, мүшелері және хатшы қол қояды.
Аттестаттау комиссиясы мүшелерінің ерекше пікірі, ол білдірілген жағдайда жазбаша түрде жазылып, комиссия хаттамасына қоса беріледі.
28. Аттестатталатын адам аттестаттау комиссиясының шешімімен танысады.
29. Аттестаттау комиссиясының шешімі аттестаттау өткен күннен бастап аттестаттауды өткізген органның бірінші басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның бұйрығымен күнтізбелік 30 күн мерзімінде бекітіледі.
30. Аттестаттау комиссиясының бекітілген шешімдері аттестатталатын адамдардың аттестаттау парақтарында жазылады. Аттестаттаудан өткен аттестатталатын адамның аттестаттау парағы және оған берілген қызметтік мінездеме аттестаттау ісінде сақталады.
31. Тестілеуде немесе аттестаттау комиссиясының отырысында дәлелді себептермен (еңбек қабілетін жоғалтуымен байланысты аурулар, жақын туысының қайтыс болуы немесе ауыр науқастануы, қызметтік іссапар, еңбек демалысы, әскери жиында болуы немесе аттестатталатын адамның өзінің келу мүмкіндігінен айырған басқа да жағдайлармен) болмаған аттестатталатын адам жұмысқа шыққаннан кейін аттестаттау комиссиясы белгілеген мерзімде аттестаттаудан өтеді. Келмеу себептері тиісті құжаттармен расталуға тиіс.

32. Повторная аттестация проводится через шесть месяцев со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, по итогам повторной аттестации, принимает одно из следующих решений:
1) аттестован;
2) не аттестован.
Получение отрицательного результата при повторной аттестации является основанием для расторжения трудовых отношений с аттестуемым лицом.
4. Порядок проведения аттестации руководителей и заместителей
республиканских организаций здравоохранения, руководителей и
заместителей государственных организаций здравоохранения,
подведомственных местным органам государственного управления здравоохранением
33. Тестирование проводится уполномоченным органом или местными государственными органами.
34. Порядок проведения тестирования и собеседования для руководителей организаций здравоохранения аналогичный порядку проведения тестирования и собеседования для руководителей местных органов государственного управления здравоохранением.
35. При отрицательном результате повторного тестирования в отношении аттестуемого лица принимается решение о его несоответствии занимаемой должности, утверждаемое приказом первого руководителя органа проводившего аттестацию, либо лица его замещающего.
36. Собеседование аттестуемых лиц проводится аттестационной комиссией уполномоченного органа и местных государственных органов.
В состав аттестационной комиссии уполномоченного органа входят представители уполномоченного органа, его территориальных подразделений, организаций здравоохранения, медицинской науки и образования, неправительственных организаций здравоохранения.
В состав аттестационной комиссии местных государственных органов входят представители местных государственных органов, уполномоченного органа, организаций здравоохранения, медицинской науки и образования, неправительственных организаций здравоохранения.
Аттестационная комиссия, изучив представленные материалы, проведя собеседование с аттестуемым лицом, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторному собеседованию;
3) не соответствует занимаемой должности.
Аттестационная комиссия, по итогам повторной аттестации, принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
37. Получение отрицательного результата при повторной аттестации является основанием для расторжения трудовых отношений с аттестуемым лицом.
5. Заключительные положения
38. Споры, возникающие при проведении аттестации (тестировании, собеседовании) рассматриваются в судебном порядке.
Приложение 1
к Правилам проведения
аттестации в области здравоохранения
форма
_____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
_____________________________________________________________________
(адрес: индекс, город, улица, дом)
_____________________________________________________________________
(реквизиты уполномоченного органа)
________________________
(дата)
Служебная характеристика
___________________________ работает в ______________________________
(Ф.И.О. аттестуемого лица) (наименование организации)
в должности ___________________________ с ___________________________
(наименование должности) (дата трудоустройства)
Оценка профессиональных и личных компетенций:
Компетенции

32. Қайта аттестаттау осы Ережеде айқындалған тәртіппен алғашқы аттестаттау күнін өткізгеннен бастап 6 ай өткеннен кейін жүргізіледі. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттау қорытындылары бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) аттестатталды;
2) аттестатталмады.
Қайта аттестаттау кезінде теріс нәтиже алу аттестатталатын адаммен еңбек қатынастарын тоқтату үшін негіздеме болып табылады.
4. Республикалық денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары мен орынбасарларын және денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдарының ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары мен орынбасарларын аттестаттаудан өткізу тәртібі
33. Тестілеуді уәкілетті орган немесе жергілікті мемлекеттік органдар өткізеді.
34. Денсаулық сақтау ұйымдарының басшылары үшін тестілеу және әңгімелесу жүргізудің тәртібі денсаулық сақтауды мемлекеттік басқарудың жергілікті органдары басшылары үшін тестілеу және әңгімелесу жүргізудің тәртібіне ұқсас.
35. Қайта тестілеудің теріс нәтижесі кезінде атесттаталушыға қатысты аттестаттауды өткізген органның бірінші басшысының, не оны алмастыратын тұлғаның бұйрығымен бекітілетін атқаратын лауазымына оның сәйкес келмеуі туралы шешім қабылданады.
36. Аттестатталатын адамдармен әңгімелесуді уәкілетті орган мен жергілікті мемлекеттік органдар жүргізеді.
Уәкілетті органның аттестаттау комиссиясының құрамына уәкілетті органның, оның аумақтық бөлімшелерінің, денсаулық сақтау ұйымдарының, медициналық ғылым және білім беру, денсаулық сақтаудың үкіметтік емес ұйымдарының өкілдері кіреді.
Жергілікті мемлекеттік органдардың аттестаттау комиссиясының құрамына жергілікті мемлекеттік органдардың, уәкілетті органның, денсаулық сақтау ұйымдарының, медициналық ғылым және білім беру, денсаулық сақтаудың үкіметтік емес ұйымдарының өкілдері кіреді.
Аттестаттау комиссиясы ұсынылған материалдарды зерделеп, аттестатталатын адаммен әңгімелесу жүргізіп, мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта әңгімелесуге жатады;
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
Аттестаттау комиссиясы, қайта аттестаттаудың қорытындысы бойынша мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді.
37. Қайта аттестаттау кезінде теріс нәтиже алу аттестатталатын адаммен еңбек қатынастарын тоқтату үшін негіздеме болып табылады.
5. Қорытынды ережелер
38. Аттестаттауды өткізу (тестілеу, әңгімелесу) кезінде туындаған дауларды сот тәртібінде қаралады.
Денсаулық сақтау саласында
атестаттауды өткізу ережесіне
1-қосымша
нысан
_____________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
_____________________________________________________________________
мекенжайы: индекс, қала, көше, үй)
_____________________________________________________________________
уәкілетті органның деректемелері)
___________________(күні)
Қызметтік мінездеме __________________________________________________________ұйымында(аттестаталатын адамның Т.А.Ә) (ұйымның атауы) _________________________лауазымында ______________________бастап
жұмыс істейді. (лауазымының атауы) (жұмысқа орналасқан күні)
Кәсіби және жеке тұлғалық құзыреттерін бағалау:
Құзыреттер

Оценка (недостигнут-1, частично достигнут-2, достигнут-3)
1.
2.
3.
Руководитель ______________________/ __________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
С характеристикой ознакомлен (а): _________________/________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Обоснование в случае несогласия с характеристикой:__________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Примечание: Аттестуемое лицо в течение одного рабочего дня
должен быть ознакомлен с характеристикой. В случае несогласия
аттестуемое лицо вправе привести письменные обоснования причин
несогласия с данной характеристикой.
*Указать 10-20 индикаторов, отражающих реализацию:
1) для руководителей медицинских организаций – плана-развития
организации, бизнес-плана организации или меморандумов, заключенных
между уполномоченным органом и организацией;
2) для руководителей государственных органов управления –
стратегических планов, региональных и отраслевых программ.
В таблице по оценке профессиональных и личностных компетенций
аттестуемого лица дается характеристика его деятельности.
Деятельность оценивается по 4-х балльной шкале: 5 – отлично, 4 –
хорошо, 3 – удовлетворительно, 2 – неудовлетворительно.
Соблюдение служебной этики
5 – высокая степень ответственности, самоорганизации и
самодисциплины.
4 – следует требованиям трудовой и исполнительской дисциплины,
старается все сделать добросовестно.
3 – допускает нарушение трудовой и исполнительской дисциплины,
к выполнению порученной работы относится без особого старания.
2 – часто нарушает внутренние правила и регламенты, проявляет
безответственность и равнодушие к работе.
Ответственность и исполнительность
5 – выполняет работу качественно, практически без ошибок, умеет
грамотно излагать информацию по содержанию выполняемой работы. Умеет
ставить приоритетные цели, используя имеющиеся в распоряжении время и
ресурсы.
4 – качество работы соответствует предъявляемым требованиям,
ошибки встречаются редко. Умеет планировать свою работу и эффективно
использовать свое рабочее время.
3 – часто встречаются ошибки, результаты работы требуют
проверки и исправлений. Имеются затруднения в планировании своей
работы и использовании рабочего времени.
2 – низкое качество работы, результаты работы должны постоянно
существенно переделываться. Не умеет организовать свою работу.
Инициативность
5 – инициативен в своей работе и берет на себя дополнительную
нагрузку, изучает и применяет новый опыт, методы решения вопросов.
Умеет находить решение в сложных ситуациях.
4 – готов к выполнению дополнительных поручений и обязанностей,
оценивает свою работу и пытается сделать ее лучше. Умеет
самостоятельно решать вопросы текущей работы.
3 – слабо выражена инициативность, не стремится выполнять
дополнительные поручения, в основном ожидает решения проблем другими.
Самостоятельно справляется только с простыми заданиями.
2 – не проявляет заинтересованности к работе, пассивен, не
может действовать без указаний руководителя.
Лидерские качества и способность организовать работу
5 – может самостоятельно и эффективно работать над
поставленными задачами. Постоянно нацеливает сотрудников на
совершенствование и развитие сферы функциональной деятельности.
Способен принимать нестандартные управленческие решения в условиях,
когда альтернативные варианты действий не ясны или сомнительны.
4 – выполняет возложенные задачи с хорошим качеством, постоянно
нацеливает работников на эффективность текущей деятельности. Способен
своевременно принимать решения в критической ситуации,
брать ответственность на себя.
3 – организация работы не всегда позволяет обеспечить полноту и
своевременность исполнения возложенных функциональных задач,
поручений и мероприятий. Недостатки в работе устраняются медленно.
При решении проблем часто испытывает дефицит времени.
2 – имеются существенные упущения в работе, недостаточные
навыки решения проблем, при возникновении сложных ситуаций не
способен принять правильное решение и ответственность.
Знание государственного языка
5 – легко пишет и читает. Имеет большой словарный запас.
Понимает устную речь и правильно воспринимает информацию. Может
эффективно общаться.
4 – сравнительно легко изъясняется, используя простые структуры
построения предложений. Его понимают. Словарный запас ограничен, но
уже может его пополнять непосредственно в процессе общения.
3 – понимает ограниченный набор фраз, очень сложно общаться по
любой тематике. Допускает множество ошибок в разговорной речи.
2 – совсем не знает языка.
Коммуникативность и работа в команде
5 – эффективно работает во взаимодействии с другими
сотрудниками, делится своими знаниями и опытом.
4 – умеет координировать свою деятельность с другими, проявляет
готовность к деловому сотрудничеству, при необходимости помогает
коллегам.
3 – сосредотачивается только на своих функциях и обязанностях,
может уклоняться от необходимого делового сотрудничества, неохотно
оказывает поддержку команде.
2 – не стремится к сотрудничеству с другими сотрудниками,
отказывается от участия в командной работе. В случае необходимости
указываются дополнительные сведения, характеризующие государственного
служащего. Данные сведения даются в произвольной форме, без баллов.
Приложение 2
к Правилам проведения
аттестации в области здравоохранения
форма
Аттестационный лист
Фамилия, имя, отчество (при наличии) аттестуемого лица _____________
____________________________________________________________________
Дата рождения ______________________________________________________
Сведения об образовании ____________________________________________
Сведения о повышении квалификации (за последние 3 года) ____________
____________________________________________________________________
Должность и дата назначения (утвержденная на эту должность)_________
Общий трудовой стаж ____________
Стаж работы на данной должности ____________________________________
Наличие сертификата специалиста о присвоении квалификационной
категории или без таковой ____________
Результаты тестирования _______ %
На заседании присутствовало ______ членов аттестационной комиссии
Количество голосов:
"соответствует занимаемой должности/аттестован" ________
"подлежит повторному собеседованию" _____
"не соответствует занимаемой должности/не аттестован" ______
Решение аттестационной комиссии ____________________________________
Председатель аттестационной комиссии _______________________________
Секретарь аттестационной комиссии __________________________________
Члены аттестационной комиссии:
____________________________________________________________________
Дата проведения аттестации "__" __________ 20__ год
с аттестационным листом ознакомился ________________________________
(подпись аттестуемого лица и дата)
МП
Приложение 3
к Правилам проведения
аттестации в области здравоохранения
Структура
отчета о деятельности
организации за ____________ годы (последние 3 года)

Бағалау (қол жеткізілмеген-1, ішінара қол жеткізілген -2, қол жеткізілген-3)
1.
2.
3.
Басшы_______________/ __________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мінездемемен таныстым:______________/___________________________
қолы) (Т.А.Ә.)
Мінездемемен келіспеген жағдайдағы негіздеме:
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Ескерту: Аттестатталатын адам бір жұмыс күні ішінде мінездемемен таныстырылуы тиіс. Келіспеген жағдайда, Аттестатталатын адам осы мінездемемен келіспеу себептерінің жазбаша негіздемесін келтіруге құқылы.
*Мыналардың іске асырылуын көрсететін 10-20 индикаторларды көрсету:
1) медициналық ұйымдардың басшылары үшін – ұйымның даму жоспарының, ұйымның бизнес-жоспарының және уәкілетті орган мен ұйым арасында жасалған меморандумдардың;
2) мемлекеттік басқару органдарының басшылары үшін – стратегиялық жоспарлардың, өңірлік және салалық бағдарламалар.
Аттестатталатын адамның кәсіби және жеке тұлғалық құзыреттерін бағалау жөніндегі кестеде оның қызметіне сипаттама беріледі. Қызметі 4 балдық шкала бойынша бағаланады: 5 – өте жақсы, 4 – жақсы,
3 – қанағаттанарлық, 2 – қанағаттанарлықсыз.
Қызмет этикасының сақталуы
5 – жауапкершілік, өзін-өзі ұйымдастыру мен өзінің тәртібін сақтау дәрежесі жоғары.
4 – еңбек және орындаушылық тәртіп талаптарын сақтайды, тапсырылған барлық жұмысты адал орындауға тырысады.
3 – еңбек және орындаушылық тәртіптің бұзылуына жол береді, тапсырылған жұмысты орындауға ерекше зейін салып қарамайды.
2 – ішкі тәртіп пен регламентті жиі бұзады, жұмыста жауапсыздыққа және немқұрайлыққа жол береді.
Жауапкершілігі мен орындаушылығы
5 – жұмысты сапалы, негізінен қатесіз орындайды, орындаған жұмысының мазмұнына сай ақпаратты сауатты баяндай алады. Қарауындағы уақыт пен ресурстарды пайдалана отырып, басым мақсаттарды белгілей алады.
4 – жұмыс сапасы қойылатын талаптарға сай келеді, қателіктер сирек кездеседі. Өз жұмысын жоспарлай және жұмыс уақытын тиімді пайдалана алады.
3 – қателіктер жиі кездеседі, жұмысының нәтижелері тексеру мен түзетуді қажет етеді. Өз жұмысын жоспарлауда және жұмыс уақытын пайдалануда қиындықтар орын алады.
2 – жұмыс сапасы төмен, жұмыс нәтижелері үнемі қайта қаралады. Жұмысын жоспарлай алмайды.
Бастамашылдығы
5 – өз жұмысында бастамашыл және өзіне қосымша жүктемелерді алады, мәселелерді шешудің жаңа тәжірибелерін, әдістерін зерделейді және қолданады. Қиын жағдайларда олардың шешімдерін таба алады.
4 – қосымша тапсырмалар мен міндеттемелерді орындауға дайын, өз жұмысын бағалайды және оны жақсартуға тырысады. Ағымдағы жұмыс мәселелерін өз бетінше шеше алады.
3 – бастамашылық көрсетпейді, қосымша тапсырмаларды орындауға тырыспайды, көп жағдайларда мәселелерді басқалардың шешуін күтеді. Қарапайым тапсырмаларды ғана өз бетінше орындай алады.
2 – жұмысқа мүдделілік танытпайды, енжар, басшының нұсқауынсыз әрекет ете алмайды.
Көшбасшылық қасиеттері және жұмысты ұйымдастыру қабілеті
5 – қойылған міндеттермен өз бетімен және тиімді жұмыс істей алады. Функционалдық қызмет саласын жетілдіру мен дамытуға қызметкерлерді үнемі бағыттап отырады. Балама әрекет нұсқалары белгісіз не күмәнді болған жағдайларда белгіленген қалыптан тыс басқарушы шешімдерді қабылдауға қабілетті.
4 – жүктелген міндеттерді сапалы орындайды, ағымдағы қызметтің тиімділігін арттыруға қызметкерлерді үнемі бағыттап отырады. Қиын жағдайларда уақтылы шешім қабылдауға, жауапкершілікті өзіне алуға қабілетті.
3 – жұмысты ұйымдастыруы жүктелген функционалдық міндеттерді, тапсырмалар мен іс-шараларды толық және уақтылы орындауына барлық кезде мүмкіндік бермейді. Жұмыстағы кемшіліктерді баяу түзетеді. Мәселелерді шешу кезінде жиі уақыты жетпей қалады.
2 – жұмысында елеулі қателіктер орын алады, мәселелерді шешу бойынша дағдылары жеткіліксіз, қиын жағдайлар туындаған жағдайда дұрыс шешім қабылдауға және жауапкершілікті алуға қабілетсіз.
Мемлекеттік тілді білуі
5 – еркін жазады және оқиды. Сөздік қоры мол. Ауызша сөздерді түсінеді және ақпаратты дұрыс қабылдайды. Адамдармен еркін сөйлесе алады.
4 – сөйлем құрудың қарапайым құрылымдарын пайдалана отырып, адамдармен сөйлескенде жеңіл түсініседі. Адамдар оның айтқанын түсінеді. Сөздік қоры шектеулі, бірақ ол сөздік қорын тікелей қарым-қатынас процесінде толықтыра алады.
3 – кейбір сөздері ғана түсінеді, кез келген тақырып бойынша әңгімелесуге қиналады. Сөйлегенде көптеген қателіктерге жол береді.
2 – мемлекеттік тілді мүлдем білмейді.
Коммуникативтілігі мен командадағы жұмысы
5 – басқа қызметкерлермен ынтымақтаса отырып, тиімді жұмыс істейді, өз білімімен және тәжірибесімен бөліседі.
4 – өз қызметін басқалармен үйлестіре алады, іскери ынтымақтастыққа дайындығын көрсете біледі, қажет болған жағдайда әріптестеріне көмектеседі.
3 – тек өзінің функциялары мен міндеттеріне баса назар аударады, іскери ынтымақтастықтан жалтарады, команданы қолдауға ынта білдірмейді.
2 – басқа қызметкерлермен ынтымақтастыққа ұмтылмайды, командалық жұмысқа қатысудан бас тартады. Қажет болған жағдайларда мемлекеттік қызметшіні сипаттайтын қосымша мәліметтер көрсетіледі. Бұл деректер еркін нысанда көрсетіледі, бал қойылмайды.
Денсаулық сақтау саласында
атестаттауды өткізу ережесіне
2-қосымша
нысан
Аттестаттау парағы
Аттестатталатын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)______
_________________________________________________________________
Туған күні ______________________________________________________
Білімі туралы мәліметтер ________________________________________
_________________________________________________________________
Біліктілігін арттыру туралы мәліметтер (соңғы 3 жылдағы) ________
_________________________________________________________________
Лауазымы және тағайындалған (осы лауазымға бекітілген) күні
_________________________________________________________________
Жалпы еңбек өтілі _______________________________________________
Осы лауазымдағы жұмыс өтілі _____________________________________
Біліктілік санатын беру туралы немесе онсыз маман сертификатының болуы ______________________
Тестілеу нәтижелері __________%
Отырысқа аттестаттау комиссиясының ___________ мүшелері қатысты
Дауыстар саны:
________ "атқаратын лауазымына сәйкес келеді/аттестатталды"
________ "қайта әңгімелесуге жатады"
________ "атқаратын лауазымына сәйкес келмейді/аттестатталмады"
Аттестаттау комиссиясының шешімі
_________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы ______________________________
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _______________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшелері:_____________________________
_____________________________
_____________________________
Аттестаттау өткізілген күні 20__ жылғы "__" ______________________
аттестаттау парағымен таныстым ___________________________________
(аттестатталатын адамның қолы және күні)
Денсаулық сақтау саласында
аттестаттауды жүргізу ережесіне
3-қосымша
Ұйымның ____________ жылдардағы (соңғы 3 жыл)
қызметі туралы есептің
құрылымы

1. Общие сведения
Полное наименование организации;
Юридический адрес и место нахождения;
Организационная структура;
Аккредитация (при наличии)
Подведомственные организации местных исполнительных органов;
Другая информация;
Штатная численность и анализ кадрового состава.
2. Анализ финансово-хозяйственной деятельности
Финансовое состояние и результаты финансово-хозяйственной деятельности;
Финансовые показатели за последние 3 года.
3. Стратегические направления развития
Миссия, видение, задачи, стратегические направления развития.
4. Отчет по основным направлениям деятельности
Отчет об эффективном использовании бюджетных средств;
Для стационаров отчет об эффективности использования коечного фонда, уровня потребления стационарной помощи, внедрения дифференцированной оплаты, информацию о финансово-хозяйственной деятельности;
Для первичной медико-санитарной помощи – индикаторы, влияющие на выплату стимулирующего компонента подушевого норматива.
5. План работы
Плановые мероприятия на следующий отчетный период;
Плановые показатели деятельности на следующий отчетный период.
Приложение 4
к Правилам проведения
аттестации в области здравоохранения
форма
Лист оценки
персонального собеседования аттестуемого лица
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. аттестуемого лица)
_____________________________________________________________________
(наименование организации)
в должности _________________________________________________________
(наименование должности)
Критерии
Не соответствует критерию (0 баллов)
Частично соответствует (1 балл)
Соответствует (2 балла)
1) Содержание
1
Презентация соответствует структуре отчета о деятельности организации за отчетный период
2
Сравнительные данные в динамике (с аналогичным периодом прошлого года) с обязательным освещением индикаторов согласно приложения 3
3
Представленные стратегические направления деятельности соответствуют целям и задачам отрасли и потребности населения
2) Регламент и изложение материала
4
Количество слайдов соответствует содержанию и продолжительности выступления (для 10-минутного выступления рекомендуется использовать не более 10 слайдов)
5
Аттестуемое лицо свободно владеет содержанием, свободно и компетентно отвечает на вопросы и замечания
3) Наглядность материалов
6
Иллюстрации хорошего качества, помогают наиболее полно раскрыть тему, не отвлекают от содержания, используются средства наглядности информации (таблицы, схемы, графики и другие)
Итоговая оценка
Форма оценки:
Оценка
Баллы
Отлично
7-10
Удовлетворительно
5-6
Не удовлетворительно
0-4
Рекомендации члена аттестационной комиссии
1) соответствует занимаемой должности/аттестован;
2) подлежит повторному собеседованию;
3) не соответствует занимаемой должности/не аттестован.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(краткий комментарий)
_________________________________________ ___________________________
Ф.И.О. члена аттестационной комиссии подпись
"__" __________ 20__ г.

1. Жалпы мәліметтер
Ұйымның толық атауы;
Заңды мекенжайы және орналасқан жері;
Ұйымдық құрылымы;
Аккредиттеу (болған жағдайда)
Жергілікті атқарушы органдардың ведомстволық бағыныстағы ұйымдары;
Басқа ақпарат;
Штат саны және кадр құрамын талдау.
2. Қаржылық-шаруашылық қызметті талдау
Қаржылық жай-күйі және қаржылық-шаруашылық қызметтің нәтижелері;
Соңғы 3 жылға қаржылық көрсеткіштер.
3. Стратегиялық даму бағыттары
Миссиясы, пайымы, міндеттері, дамудың стратегиялық бағыттары;
Қызметтің негізгі бағыттары бойынша есеп
Бюджет қаражатын тиімді пайдалану туралы есеп;
Стационарлар үшін төсек қорын пайдаланудың тиімділігі, стационарлық көмекті тұтыну деңгейі, шектелген төлемді, қаржы-шаруашылық қызмет туралы ақпаратты енгізу туралы есеп;
Медициналық-санитарлық алғашқы көмек үшін – ақы төлеуге әсер ететін индикаторлар, жан басына шаққандағы нормативке ынталандырушы компонент.
5. Жұмыс жоспары
Келесі есепті кезеңге жоспарлы іс-шаралар;
Келесі есепті кезеңге қызметтің жоспарлы көрсеткіштері.
Денсаулық сақтау саласында
атестаттауды өткізу ережесіне
4-қосымша
нысан
Аттестатталатын адамның
жеке әңгімелесуін бағалау парағы _____________________________________________________________________
(аттестатталатын адамның Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(ұйымның атауы)
__________________________________________________________лауазымында
(лауазымының атауы)
Критерийлер
Критерийге сәйкес келмейді (0 бал)
Ішінара сәйкес келеді (1 бал)
Сәйкес келеді (2 бал)
1. Мазмұны
1
Презентация есепті кезең үшін ұйымның қызметі туралы есептің құрылымына сәйкес келеді
2
3-қосымшаға сәйкес индикаторлар міндетті түрде түсіндірілген салыстырмалы деректер динамикасы (өткен жылдың ұқсас кезеңімен)
3
Қызметтің ұсынылған стратегиялық бағыттары саланың мақсаттары мен міндеттеріне және халықтың қажеттіліктеріне сәйкес келеді
2. Регламент және материалды баяндау
4
Слайдтар саны сөз сөйлеу мазмұнына және ұзақтығына сәйкес келеді (10 минуттық сөз сөйлеу үшін 10 слайдтан артық қолданбау ұсынылады)
5
Аттестатталатын адам мазмұнды еркін игерген, сұрақтар мен ескертулерге еркін және құзыретті түрде жауап береді
3. Материалдардың көрнекілігі
6
Иллюстрациялардың сапасы жақсы, тақырыпты мейлінше толық ашуға көмектеседі, мазмұннан көңілді аудартпайды, ақпараттың көрнекі құралдары қолданылған (кестелер, сызбанұсқалар, графика, т.б)
Жиынтық баға
Бағалау нысаны:
Бағасы
Балдар
Өте жақсы
7-10
Қанағаттанарлық
5-6
Қанағаттанарлықсыз
0-4
Конкурстық комиссия мүшесінің ұсынысы
1.атқаратын лауазымына сәйкес келеді/аттестатталды;
2.қайта әңгімелесуге жатады;
3.атқаратын лауазымына сәйкес келмейді/аттестатталмады.
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(қысқаша комментарий)
_____________________________________ _____________________
Аттестаттау комиссия мүшесінің Т.А.Ә. қолы
20 жылғы "_____" ______________