Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных делах, результатах их расследования, и прокурорского надзора за ними
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 7 августа 2014 года № 80. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2014 года № 9730. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89
Сноска. Утратил силу приказом Генерального прокурора РК от 19.09.2014 № 89 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях приведения в соответствие с законодательством Республики Казахстан, а также дальнейшего совершенствования ведения единого карточного учета заявлений, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных делах, результатах их расследования, и прокурорского надзора на ними, в соответствии с Законом Республики Казахстан 22 декабря 2003 года «О государственной правовой статистике и специальных учетах», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по ведению единого карточного учета, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных делах, результатах их расследования, и прокурорского надзора за ними согласно приложению 1 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов для сведения и использования в работе, заинтересованным структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу Генерального Прокурора Республики Казахстан
от 07 августа 2014 года № 80
ИНСТРУКЦИЯ
по ведению единого карточного учета, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, и прокурорского надзора за ними

Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу және прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 7 тамыздағы № 80 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 11 қыркүйекте № 9730 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас прокурорының 2014.09.19 № 89 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-т. қараңыз.
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта карточкалық есепке алуды жүргізуді одан әрі жетілдіру мақсатында, «Мемлекеттік құқықтық статистика және арнайы есепке алу туралы» 2003 жылғы 22 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес қоса берілген Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу және прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулық бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес, Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты жолдасын:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеу үшін;
2) мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне мәлімет және қызметте пайдалану үшін, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының мүдделі құрылымдық бөлімшелеріне, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жіберсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 80 бұйрығына
1-қосымша
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және
өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта
карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі
НҰСҚАУЛЫҚ

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция по ведению единого карточного учета, в том числе в электронном формате, заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатов их расследования, и прокурорского надзора за ними (далее – Инструкция) определяет порядок ведения единого карточного учета, в том числе в электронном формате заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, их субъектах, уголовных дел, материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовных дел, производства расследования и прокурорского надзора за ними.
2. Учет ведется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан и его территориальными органами (далее – уполномоченный орган) посредством информационных учетных документов (далее - карточки) в Единой унифицированной статистической системе Комитета (далее - ЕУСС).
3. К субъектам правовой статистики и специальных учетов (далее - субъект) в соответствии с настоящей Инструкцией относятся государственные органы, осуществляющие уголовное преследование, прокуроры и суды.
2. Формы карточек
4. Формирование уголовно-правовой статистики осуществляется на основании следующих форм карточек:
1) форма ЗС-1 «Карточка учета заявления, сообщения и иной информации о преступлении, происшествии» (далее – карточка формы ЗС-1) согласно приложению 1 к настоящей Инструкции;
2) форма ЗС-2 «Карточка учета решения по зарегистрированному заявлению, сообщению иной информации о преступлении, происшествии» (далее – карточка формы ЗС-2) согласно приложению 2 к настоящей Инструкции;
3) форма 1.0 «Карточка учета преступления» (далее – карточка формы 1.0) согласно приложению 3 к настоящей Инструкции;
4) форма 1.1 «Карточка о ходе и результатах следствия и дознания» (далее – карточка формы 1.1) согласно приложению 4 к настоящей Инструкции;
5) форма 2.0 «Карточка на лицо, совершившее преступление» (далее – карточка формы 2.0) согласно приложению 5 к настоящей Инструкции;
6) форма 2.1 «Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное» (далее – карточка формы 2.1) согласно приложению 6 к настоящей Инструкции;
7) форма 2.2 ««Карточка по рассмотрению судом ходатайств об избрании меры пресечения арест, домашний арест, продлении срока, отмене, изменении ареста, домашнего ареста, и отказа в даче ареста, домашнего ареста, об обжаловании и опротестовании санкций суда» (далее – карточка формы 2.2) согласно приложению 7 к настоящей Инструкции;

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, оларды тергеу және прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі – Нұсқаулық) қылмыстар, оқиғалар, олардың субъектілері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты, қылмыстық істерді, олар бойынша қылмыстық істерді қозғаудан бас тарту туралы қаулылар шығарылған материалдарды, тергеуді жүзеге асыруды және оларды прокурорлық қадағалау нәтижелерін бірыңғай, соның ішінде электрондық форматта карточкалық есепке алуды жүргізу тәртібін айқындайды.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті мен оның аумақтық органдары (бұдан әрі – уәкілетті орган) есепке алуды Комитеттің Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйесінде (бұдан әрі – ББСЖ) ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – карточкалар) көмегімен жүргізеді.
3. Осы Нұсқаулыққа сәйкес, құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері ретінде (бұдан әрі – субъект) қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, прокурорлар және соттар танылады.
2. Карточкалардың нысандары
4. Қылмыстық-құқықтық статистиканы қалыптастыру карточкалардың мынадай нысандарының негізінде жүзеге асырылады:
1) осы Нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес «Қылмыс, оқиға туралы өтінішті, хабарламаны және өзге де ақпаратты есепке алу карточкасы» ЗС-1 нысаны (бұдан әрі - ЗС-1 нысанды карточка);
2) осы Нұсқаулықтың 2-қосымшасына сәйкес «Қылмыс туралы тіркелген өтініш, хабарлама бойынша шешімді есепке алу карточкасы» ЗС-2 нысаны (бұдан әрі - ЗС-2 нысанды карточка);
3) осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес «Қылмысты есепке алу карточкасы» 1.0 нысаны (бұдан әрі – 1.0 нысанды карточка);
4) осы Нұсқаулықтың 4-қосымшасына сәйкес «Алдын ала тергеу (анықтау) барысы және нәтижесі туралы карточка» 1.1 нысаны (бұдан әрі – 1.1 нысанды карточка);
5) осы Нұсқаулықтың 5-қосымшасына сәйкес «Қылмыс жасаған адамға арналған карточка» 2.0 нысаны (бұдан әрі – 2.0 нысанды карточка);
6) осы Нұсқаулықтың 6-қосымшасына сәйкес «Сезікті, айыпталушы, ұсталған немесе тұтқындалған адамға арналған карточка» 2.1 нысаны (бұдан әрі – 2.1 нысанды карточка);
7) осы Нұсқаулықтың 7-қосымшасына сәйкес «Тұтқындау, үйде қамап ұстау бұлтартпау шараларын таңдау туралы, тұтқындау, үйде қамап ұстау мерзімін ұзарту, күшін жою, өзгерту, соттың санкциясына шағымдану және наразылық білдіру туралы қолдаухаттарды сотта қарау жөніндегі карточка» 2.2 нысаны (бұдан әрі – 2.2 нысанды карточка);

8) форма 3.0 «Карточка о решении прокурора по уголовному делу» (далее – карточка формы 3.0) согласно приложению 8 к настоящей Инструкции;
9) форма 3.1 «Карточка о работе прокурора по надзору за законностью досудебной стадии уголовного процесса» (далее – карточка формы 3.1) согласно приложению 9 к настоящей Инструкции;
10) форма 1-Н «Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров и площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества» (далее – карточка формы 1-Н) согласно приложению 10 к настоящей Инструкции.
3. Общие правила постановки на учет карточек
5. Выставление карточек производится субъектами в электронном или в бумажном форматах.
При принятии субъектами процессуального решения, в ЕУСС вводятся соответствующие карточки (формы 1.0,1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0 и 3.1), подлинность которых заверяется путем наложения электронной цифровой подписи (далее -ЭЦП), с одновременным уведомлением прокурора, осуществляющего в пределах своей компетенции надзор за законностью упрощенного досудебного производства, дознания и следствия, согласно требований Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан от 13 декабря 1997 года (далее – УПК).
Прокурор, уполномоченный на подписание карточек, при получении уголовного дела либо уведомления о принятом процессуальном решении в соответствии с требованиями УПК, проверив полноту и достоверность заполнения реквизитов карточки, производит ее подписание в день поступления путем наложения ЭЦП.
Правом подписания карточек по решениям, принимаемым прокурорами, наделяются начальники Департаментов Генеральной прокуратуры, прокуроры областей, районов и приравненные к ним, а также их заместители, всех остальных ИУД – надзирающие прокуроры (помощники, старшие помощники прокуроров всех уровней, прокуроры, старшие прокуроры отделов и управлений прокуратур, начальники отделов и управлений прокуратур и их заместители).
6. Реквизиты карточек указываются в точном соответствии с материалами по заявлению, сообщению о преступлении, уголовным делом.
7. Реквизиты карточек по анкетным данным о лицах (фамилия, имя, отчество, год рождения) заполняются на основании документов, удостоверяющих личность.
8. Ответственными за полноту и достоверность карточек, а также своевременность их предоставления в уполномоченный орган являются лица их подписавшие, в том числе ЭЦП.
Учет дел частного обвинения, рассмотренных судами, осуществляется на основе электронных информационных учетных документов (далее – ЭИУД) по уголовным делам, передаваемых в XML формате посредством «Единой автоматизированной информационно-аналитической системы судебных органов Республики Казахстан» (далее – ЕАИАС СО РК) из Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппаратом Верховного Суда Республики Казахстан) в ЕУСС.
При передаче судами ЭИУД по делам частного обвинения в электронном формате производится вложение электронной копии вступившего в законную силу приговора (постановления) суда. Дела частного обвинения учитываются по вступившим в законную силу приговорам.

8) осы Нұсқаулықтың 8-қосымшасына сәйкес «Қылмыстық іс бойынша прокурордың шешімі туралы карточка» 3.0 нысаны (бұдан әрі – 3.0 нысанды карточка);
9) осы Нұсқаулықтың 9-қосымшасына сәйкес «Прокурордың тергеу мен анықтау заңдылығын қадағалау бойынша жұмысы туралы карточка» 3.1 нысаны (бұдан әрі – 3.1 нысанды карточка);
10) осы Нұсқаулықтың 10-қосымшасына сәйкес «Алып қойылған және жойылған есірткі заттарды, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды және құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу карточкасы» 1-Н нысаны (бұдан әрі – 1-Н нысанды карточка).
3. Карточкаларды есепке қоюдың жалпы қағидалары
5. Субъектілер карточкаларды электрондық немесе қағаз форматта ұсынады.
Субъектілер іс жүргізу шешімін қабылдаған кезде ББСЖ-ге тиісті карточкалар енгізіледі (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0 және 3.1 нысандары), оның түпнұсқалылығы Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 13 желтоқсандағы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) талаптарына сәйкес өз құзыретінің шегінде сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізудің, анықтаудың және тергеудің заңдылығына қадағалауды жүзеге асыратын прокурорға бір уақытта мәлімдеп, электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) қою арқылы расталады.
Карточкаларға қол қою өкілеттілігі бар прокурор қылмыстық істі немесе ҚР ҚІЖК талаптарына сәйкес қабылданған іс жүргізу шешімі туралы хабарламаны алған кезде карточканың деректемелерін толтыру толықтығын және дұрыстығын тексеріп, ЭЦҚ қою арқылы ол келіп түскен күні оған қол қояды.
Прокурорлар қабылдайтын шешімдер бойынша карточкаларға қол қою құқығына Бас прокуратура Департаменттерінің басшылары, облыс, аудан прокурорлары және оларға теңестірілгендер, сондай-ақ олардың орынбасарлары, барлық қалған АЕҚ-ке – қадағалаушы прокурорлар (барлық деңгейлердегі прокурорлардың көмекшілері, аға көмекшілері, прокуратура бөлімдерінің және басқармаларының прокурорлары, аға прокурорлары, прокуратура бөлімдерінің және басқармаларының басшылары және олардың орынбасарлары) ие болады.
6. Карточкалардың деректемелері қылмыс туралы өтініш, хабарлама бойынша материалдарға, қылмыстық іске толық сәйкестікпен толтырылады.
7. Адамдар жөніндегі сауалнамалық деректер бойынша карточкалардың деректемелері (тегі, аты, әкесінің аты, туған жылы) жеке басын куәландыратын құжаттардың негізінде толтырылады.
8. Карточкаларға қол, соның ішінде ЭЦҚ қойған тұлғалар олардың толық және дұрыс болуы, сондай-ақ оларды уәкілетті органға уақтылы ұсыну үшін жауапты болып табылады.
Сотта қаралған жеке айыптау істерін есепке алу Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаментінен (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) «Қазақстан Республикасы сот органдарының бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесі» (бұдан әрі – ҚР СО БААТЖ) арқылы ББСЖ-ға XML форматында тасымалданатын, қылмыстық істер бойынша электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының негізінде (бұдан әрі – ЭАЕҚ) жүзеге асырылады.
Соттар жеке айыптау істері бойынша ЭАЕҚ-ты электрондық форматта жіберген кезде заңды күшіне енген сот үкімінің (қаулысының) электрондық көшірмесін жалғау жүзеге асырылады. Жеке айыптау істері заңды күшіне енген үкімдер бойынша есепке алынады.

9. Представленные субъектами карточки, кроме карточек предоставленных в электронном формате регистрируются в канцелярии уполномоченного органа и в течение суток подлежат вводу в ЕУСС.
Своевременность ввода таких карточек в ЕУСС обеспечивает начальник соответствующего уполномоченного органа.
В случае невозможности ввода карточек в электронном формате, в сроки установленные настоящей Инструкцией по техническим причинам, обеспечивается выставление карточек на бумажных носителях.
10. Бумажные карточки предоставляются в уполномоченный орган в течение суток с момента регистрации заявления либо принятия процессуального решения, а также вводятся в электронном формате в ЕУСС в указанный срок.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
11. Карточки на бумажном носителе, ненадлежаще оформленные, а также имеющие подчистки, исправления и иные корректировки не принимаются. Такие карточки в день поступления подлежат возврату сопроводительным письмом в орган уголовного преследования с уведомлением надзирающего прокурора. Повторно карточки должны быть выставлены в течение суток с момента поступления в орган уголовного преследования.
Надзирающий прокурор не вправе отказывать в подписании электронной карточки по основанию неверного заполнения реквизитов карточки при возможности их корректировки самим прокурором.
Примечание: прокурорами осуществляется корректировка реквизитов карточек, кроме реквизитов 26-30 карточки формы 1.1.
Карточка, введенная субъектами в ЕУСС, учитывается только после наложения ЭЦП прокурором.
Прокурор, принимая процессуальное решение по уголовному делу, незамедлительно вводит соответствующую карточку в ЕУСС, заверяет ее подлинность путем наложения ЭЦП.
Прокурором в подписании электронных карточек в АРМ ЕУСС может быть отказано в следующих случаях:
не поступления уголовного дела в течение суток со дня поступления карточки, без учета выходных и праздничных дней;
если карточка поступила не по поднадзорности по техническим причинам;
если карточка выставлена повторно (ошибочно).
12. Корректировки осуществляются на основании ходатайств прокуроров, а также субъектов, согласованных с надзирающим прокурором, а также по рапорту уполномоченного прокурора согласованного с начальником уполномоченного органа.
Карточки формы ЗС-1 корректируются субъектами самостоятельно, на основании рапортов должностных лиц согласованных с начальником органа уголовного преследования, либо лицом его замещающим.
В случае указания в ходатайстве свыше 10 показателей, подлежащих корректировке, надзирающие прокуроры информируют об этом прокурора области и приравненного к нему, который в суточный срок дает согласие на корректировку либо отзывает ходатайство нижестоящего прокурора.
Территориальный уполномоченный орган вносит изменения в суточный срок, в предотчетный период – в день поступления, а в случае отказа в те же сроки информирует об этом инициатора корректировки с указанием причин отказа.

9. Электрондық форматта ұсынылған карточкаларды қоспағанда, субъектілер ұсынған карточкалар уәкілетті органның кеңсесінде тіркеледі және бір тәулік ішінде ББСЖ-ға енгізуге жатады.
Осындай карточкаларды ББСЖ-ға уақтылы енгізуді тиісті уәкілетті органның бастығы қамтамасыз етеді.
Техникалық себептермен осы Нұсқаулықта белгіленген мерзімде карточкаларды электрондық форматта енгізу мүмкіндігі болмаған жағдайда карточкаларды қағаз тасымалдаушыда шығару қамтамасыз етіледі.
10. Қағаз жүзіндегі карточкалар уәкілетті органға өтініш тіркелген немесе іс жүргізу шешімі қабылданған сәттен бастап бір тәулік ішінде ұсынылады, сондай-ақ аталған мерзімде электрондық форматта ББСЖ-ға енгізіледі.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін (демалыс, мерекелік) күнге келген болса, онда мерзімнің соңғы күні ретінде одан кейінгі бірінші жұмыс күні танылады.
11. Тиісті түрде ресімделмеген, сондай-ақ тазартулары, түзетулері және өзге өзгертулері бар қағаз тасымалдағыштағы карточкалар қабылданбайды. Ондай карточкалар қадағалаушы прокурорды хабарландыра отырып, келіп түскен күні ілеспе хатпен қылмыстық қудалау органына қайтаруға жатады. Карточкалар қылмыстық қудалау органына келіп түскен сәттен бастап бір тәулік ішінде қайта ұсынылуы тиіс.
Қадағалаушы прокурордың карточка реквизиттерін қате толтыру негізі бойынша оларды прокурорлардың өзі түзете алған жағдайда электронды карточкаға қол қоюдан бас тартуға құқығы болмайды.
Ескерту: прокурорлар 1.1 нысанды карточканың 26-30 реквизиттерінен басқа карточкалар реквизиттерін түзетуге құқылы.
Субъектілер ББСЖ-ға енгізген карточка прокурор ЭЦҚ қойғаннан кейін ғана есепке алынады.
Прокурор қылмыстық іс бойынша іс жүргізу шешімін қабылдай отыра, дереу ББСЖ-ға тиісті карточканы енгізеді, ЭЦҚ қою арқылы оның түпнұсқалылығын растайды.
Прокурор ББСЖ АЖО-да электрондық карточкаға қол қоюдан келесі жағдайларда бастартуы мүмкін:
1) карточка түскен күннен бастап, демалыс және мерекелік күндерді есепке алмағанда бір тәулік ішінде қылмыстық іс түспеген жағдайда;
2) карточка қадағалау бойынша емес техникалық себептер бойынша келіп түскен жағдайда;
3) карточка қайталап шығарылған жағдайда (қателесіп).
12. Түзетулер прокурорлардың, сондай-ақ субъектілердің қадағалаушы прокурормен келісілген қолдаухаттарының негізінде, сонымен қатар уәкілетті прокурордың уәкілетті органның бастығымен келісілген баянаты бойынша жүргізіледі.
Субъектілер лауазымды тұлғалардың қылмыстық қудалау органының бастығымен немесе оның орнын алмастыратын тұлға келісілген баянаттарының негізінде ЗС-1 нысанды карточкаларды өз бетінше түзете алады.
Қолдаухатта түзетуге жататын 10-нан астам көрсеткіш аталған жағдайда, қадағалаушы прокурорлар ол жөнінде облыс прокурорына және оған теңестірілген тұлғаға хабарлап, олар бір тәулік мерзімінің ішінде түзету енгізуге келісім береді немесе төменде тұрған прокурордың қолдаухатын кері қайтарады.
Аумақтық уәкілетті орган өзгерістерді бір тәулікті құрайтын мерзім ішінде енгізеді, есептік кезеңнің қарсаңында – келіп түскен күні, ал бас тартқан жағдайда аталған мерзімдердің ішінде бастамашыға бас тарту себептерін көрсете отырып хабарлайды.

13. Учет воинских преступлений, их субъектов, уголовных дел, деятельности военных органов следствия, дознания, прокуратуры и суда, и лиц, осужденных за воинские преступления, производится Военным подразделением уполномоченного органа.
Учету в Военном подразделении уполномоченного органа также подлежат преступления, совершенные военнослужащими, лицами, проходящими военную службу по призыву или контракту в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях, гражданами, пребывающими в запасе, во время прохождения ими воинских сборов, лицами гражданского персонала воинских частей, соединений, учреждений в связи с исполнением ими служебных обязанностей или в расположении этих частей, соединений, учреждений и приравненными к ним лицами.
14. Карточки о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 330 и частью 1 статьи 331 Уголовного Кодекса Республики Казахстан от 16 июля 1997 года (далее - УК РК), а также иными статьями УК РК, не подпадающими под требования пункта 16 настоящей Инструкции, возбужденных органами Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее - ПС КНБ РК), выставляются в уполномоченный орган по месту совершения преступления.
Уголовные дела и материалы, по которым отказано в возбуждении уголовного дела по таким преступлениям, регистрируются в соответствии с кодировкой, выделенной для органов ПС КНБ РК.
15. Карточки о преступлениях, дела о которых находятся в производстве центральных аппаратов органов уголовного преследования, выставляются в территориальный уполномоченный орган по месту совершения преступления.
16. Уголовные дела, поступившие по подследственности из других органов уголовного преследования данного района, города, области, а также соединенные или поступившие для производства дополнительного расследования, повторной регистрации не подлежат.
17. Дела, поступившие из органов уголовного преследования других государств, в том числе Содружества Независимых Государств (далее – СНГ) подлежат регистрации, как вновь зарегистрированные с присвоением ему нового номера.
В приложении 11 к настоящей Инструкции приведен Перечень отдельных статей УК РК, отнесенных к линиям работ.
4. Особенности выставления карточки формы ЗС-1
18. Бумажная карточка формы ЗС-1 выставляется субъектами после регистрации в Книге учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях (далее – КУЗИ), по форме согласно приложению 1 к Инструкции о приеме, регистрации, учете, в том числе в электронном формате, и рассмотрении заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, утвержденной приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 сентября 2011 года № 83 (зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 ноября 2011 года № 7293), при электронной регистрации – непосредственно после приема заявления, сообщения и иной информации, с автоматическим присвоением регистрационного номера КУЗИ.

13. Әскери қылмыстарды, олардың субъектілерін, қылмыстық істерді, тергеу, анықтау әскери органдарының, прокуратураның және соттың қызметін және әскери қылмыстар үшін сотталған адамдарды есепке алуды уәкілетті органның Әскери бөлімшесі жүзеге асырады.
Уәкілетті органның Әскери бөлімшесінде есепке алуға, сонымен қатар, әскери қызметшілер, Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, өзге де әскерлер мен әскери құрылымдарда шақырту немесе келісім-шарт бойынша әскери қызмет атқарып жүрген тұлғалар, запаста жүрген, әскери жиындардан өткен кездеріндегі азаматтар, қызметтік міндеттерін атқаруға немесе осы бөлімдер, құрамалар, мекемелердің қарамағында болуына байланысты әскери бөлімдердің, құрамалардың, мекемелердің азаматтық персоналының тұлғалары және оларға теңестірілген тұлғалар жасаған қылмыстар да жатады.
14. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК ШҚ) органдары қозғаған, Қазақстан Республикасы 1997 жылғы 16 шілдедегі Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) 330-бабы 1-бөлігінде және 331-бабы 1-бөлігінде, сондай-ақ осы Нұсқаулықтың 16-тармағының талаптарына ілікпейтін ҚР ҚК-нің өзге баптарында көзделген қылмыстар туралы карточкалар уәкілетті органға қылмыс жасалған орын бойынша ұсынылады.
Осындай қылмыстар бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған қылмыстық істер және материалдар ҚР ҰҚК ШҚ органдарына арналып ерекшеленген кодтарға сәйкес тіркеледі.
15. Істері қылмыстық қудалау органдарының орталық аппараттарында өндірісте жүрген қылмыстар туралы карточкалар аумақтық уәкілетті органға қылмыс жасалған орын бойынша ұсынылады.
16. Нақты ауданның, қаланың, облыстың өзге қылмыстық қудалау органдарынан тергеуде болуы бойынша келіп түскен немесе біріктірілген, сонымен қатар қосымша тергеу жүргізу үшін келіп түскен қылмыстық істер қайта тіркеуге жатпайды.
17. Өзге мемлекеттердің, соның ішінде Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі – ТМД) қылмыстық қудалау органдарынан келіп түскен істер жаңа нөмір бере отырып, қайта тіркелген ретінде тіркеуге жатады.
Осы Нұсқаулықтың 11-қосымшасында жұмыстардың желілеріне жатқызылған ҚР ҚК жекелеген баптарының тізбесі келтірілген.
4. ЗС-1 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
18. Субъектілер ЗС-1 нысанды қағаз карточканы өтініштер мен ақпараттарды есепке алу кітабына (бұдан әрі - ӨАЕК) тіркегеннен кейін, ал электрондық тіркеу жүргізілген кезде ӨАЕК тіркеу нөмірін автоматты түрде алумен бірге тікелей өтінішті, хабарламаны және өзге де ақпаратты қабылдағаннан кейін ұсынады.

19. При регистрации в КУЗИ повторных сообщений по одному и тому же преступлению (факту), на каждое повторное зарегистрированное сообщение в КУЗИ делается отметка о приобщении к первоначальному заявлению либо передаче по подследственности в случае передачи первоначального заявления в субъект другой области (приравненной к ним) выставляется карточка формы ЗС-1. На каждое повторное заявление выставляется карточка формы ЗС-2 о приобщении или передаче по подследственности.
20. Переданное по подследственности заявление (материал), по поступлению в субъект другой области (приравненной к ним), регистрируется в КУЗИ и выставляется карточка формы ЗС-1 с обязательной отметкой реквизита 5 «код 5» указанной карточки (принято по подследственности и подсудности из других органов). До выставления карточки ЗС-1 о принятии по подследственности, материал числится в органе передавшем заявление.
Возврат заявления (материала) без регистрации в органе-отправителе не допускается.
В случае возврата заявления (материала) в орган, ранее направивший его по подследственности, в КУЗИ по первоначальной регистрации делается отметка о возврате. При этом повторной регистрации заявление не подлежит, но выставляется карточка формы ЗС-2, с обязательной отметкой реквизитов 9.1 код 1 (повторно принято к производству после возвращения материала направленного по подследственности). До выставления карточки ЗС-2 о принятии к производству, материал числится в органе передавшем заявление.
21. Предварительная квалификация в карточке формы ЗС-1 обязательна для заполнения по сообщениям о преступлении, прошедшем регистрацию в КУЗИ, по которым необходимо принятие процессуальных решений в порядке статьи 185 УПК РК. При возбуждении уголовных дел по фактам без вести пропавших лиц в порядке статьи 177 УПК отмечается нулевая квалификация «000».
22. В случае выявления укрытого от учета заявления о преступлении регистрация и выставление карточки формы ЗС-1 с отметкой реквизитов 10 и 10.1 производится в том органе, который его выявил.
23. Сведения о заявителе и потерпевшем обязательны для заполнения.
24. Карточка формы ЗС-1 заполняется и подписывается должностным лицом органа, внесшим информацию в КУЗИ, с указанием фамилии, имени, отчества, должности, даты и выставляется на каждое зарегистрированное заявление, сообщение о преступлении, происшествии.
5. Особенности выставления карточки формы ЗС-2
25. Карточка формы ЗС-2 является информационным учетным документом материалов, по которым принято решение в порядке пунктов 1), 2), 3) и 4) части 1 статьи 185 УПК РК, о приобщении к ранее зарегистрированному заявлению (материалу) в КУЗИ, а также при продлении срока рассмотрения заявления (материала).

19. Бір қылмыс (дерек) бойынша қайталанған хабарламаларды ӨАЕК-те тіркеген кезде әрбір қайта тіркелген хабарлама бойынша ӨАЕК-те бірінші өтінішке біріктіру немесе бірінші өтінішті басқа облыс (оларға теңестірілген) субъектісіне берген жағдайда салдар бойынша беру туралы белгі жасалып, ЗС-1 нысанды карточка ұсынылады. Әрбір қайталанған өтінішке біріктіру немесе салдар бойынша жіберу туралы ЗС-2 нысанды карточка шығарылады.
20. Тергеуде болуы бойынша жөнелтілген өтініш (материал) басқа облыстың субъектісіне (оларға теңестірілген) келіп түскеннен кейін ӨАЕК-те тіркеледі және аталған карточканың «5 коды» 5-деректемесінде міндетті түрде белгі қойылып, ЗС-1 нысанды карточка ұсынылады (өзге органдардан тергеуде болуы және соттылығы бойынша қабылданды). Тергеуде болуы бойынша қабылдау туралы ЗС-1 нысанды карточканы ұсынғанға дейін материал өтінішті жіберген органның есебінде болады.
Жіберуші-органда тіркелусіз өтінішті (материалды) қайтаруға жол берілмейді.
Өтінішті (материалды) оны тергеуде болуы бойынша бұрын жолдаған органға қайтарған жағдайда, ӨАЕК-те алғашқы тіркеу бойынша қайтару жөніндегі белгі жасалады. Бұл ретте, өтініш қайта тіркеуге жатпайды, алайда 9.1-деректеменің 1 кодына міндетті түрде белгі қойылып (тергеуде болуы бойынша жолданған материалды қайтарғаннан кейін өндіріске қайтадан қабылдау), ЗС-2 нысанды карточка шығарылады. Өндіріске қабылдау туралы ЗС-2 нысанды карточканы ұсынғанға дейін материал өтінішті жіберген органның есебінде болады.
21. ӨАЕК-те тіркелген, ҚР ҚІЖК 185-бабының тәртібінде іс жүргізу шешімін қабылдауды қажет ететін қылмыстар туралы өтініштер бойынша ЗС-1 нысанды карточкадағы алдын ала саралау деректемесі толтыруға міндетті болып табылады. Хабар-ошарсыз жоғалған адамдар деректері бойынша қылмыстық істер қозғалған кезде «000» дәрежесіне белгі жасалады.
22. Есепке алудан жасырылған қылмыс туралы өтініш анықталған жағдайда ЗС-1 нысанды карточканы тіркеу және ұсыну 10 және 10.1-деректемелерге белгі жасай отырып жүргізіледі және оны анықтаған органда жүзеге асырылады.
23. Өтініш беруші және жәбірленуші туралы мәліметтер толтыруға міндетті болып табылады.
24. Органның ӨАЕК-ке ақпаратты енгізген лауазымды тұлғасы ЗС-1 нысанды карточканы тегін, атын, әкесінің атын, лауазымын, күнді көрсете отырып толтырады және оған қол қояды, сонымен қатар карточка қылмыс, оқиға туралы әрбір тіркелген өтінішке, хабарламаға шығарылады.
5. ЗС-2 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
25. ЗС-2 нысанды карточка ҚР ҚІЖК 185-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 3) және 4) тармақтарының тәртібінде, ӨАЕК-те бұрын тіркелген өтінішке (материалға) біріктіру туралы шешім қабылдау, сондай-ақ өтінішті (материалды) қарау мерзімін ұзарту кезіндегі материалдардың ақпараттық есепке алу құжаты болып табылады.

26. При наличии подключения к ЕУСС уполномоченного органа в случае принятия решений, предусмотренных статьей 184, пунктами 1), 2) части 1 статьи 185 УПК РК, в карточку формы ЗС-2 производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа (постановление о продлении, об отказе в возбуждении уголовного дела и возбуждении уголовного дела) в формате Word, либо в отсканированном виде.
Выполнение данного требования обеспечивается при наличии достаточного материально-технического обеспечения органов уголовного преследования.
27. Ввод карточек формы ЗС-2 в ЕУСС при принятии решения о списании материалов проверки в номенклатурное дело по неподтвердившимся сообщениям о совершенных преступлениях обеспечивается субъектами.
При принятии решения о списании в номенклатурное дело «Материалы, списанные в наряд, по неподтвердившимся сообщениям о совершенных преступлениях» в реквизите 4 карточки формы ЗС-2 производится отметка «факт не подтвердился (1)» и заполняется реквизит 5.
28. В случае направления заявления (материала) по подследственности в субъект другой области (приравненной к ним), выставляется карточка формы ЗС-2 с указанием наименования органа, куда направлено заявление (материал).
29. В случае возврата заявления (материала) в орган, ранее направивший его по подследственности, выставляется карточка формы ЗС-2 о передаче по подследственности.
30. При выставлении прокурором карточки формы ЗС-2 с решением об отмене постановления об отказе в возбуждении, с возбуждением уголовного дела, карточка формы ЗС-2 с решением о возбуждении уголовного дела органом уголовного преследования не выставляется.
В случае отмены судом постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с направлением на дополнительную проверку, повторно выставляется карточка формы ЗС-2 о данном решении. Карточка формы ЗС-2 выставляется прокурором по вступлению решения суда в законную силу.
При принятии повторного решения по заявлению (материалу), решение по которому ранее было отменено судом, выставляется карточка формы ЗС-2 с указанием принятого решения.
31. В случае вынесения решения об отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела судом, карточка формы ЗС-2 выставляется прокурором по вступлению решения суда в законную силу.
32. При выставлении карточки формы ЗС-2 на продление по материалам КУЗИ о безвестном исчезновении лица или обнаружении неопознанного трупа подлежит обязательному заполнению реквизит 9.2.
33. Карточка формы ЗС-2 заполняется и подписывается должностным лицом, принявшим решение.

26. Уәкілетті органның ББСЖ-на қосылуы бар болған кезде ҚР ҚІЖК 184-бабында185-бабы 1-бөлігінің 1), 2) тармақшаларында көзделген шешімдерді қабылдаған жағдайда ЗС-2 нысанды карточкаға Word форматындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының (мерзімін ұзарту, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту және қылмыстық іс қозғау туралы қаулы) электрондық үлгісі бар файлды жалғау жүзеге асырылады.
Аталған талаптың орындалуы қылмыстық қудалау органдарының материалдық техникалық қамтамасыз етілудің жеткілікті болған кезінде қамтамасыз етіледі.
27. Жасалған қылмыстар туралы расталмаған хабарламалар бойынша номенклатуралық іске тексеру материалдарын есептен шығару туралы шешім қабылдаған кезде ЗС-2 нысанды карточкаларды ББСЖ-ға енгізуді субъектілер қамтамасыз етеді.
«Жасалған қылмыстар туралы расталмаған хабарламалар бойынша жүктелімге шығарылған материалдар» номенклатуралық ісіне шығару туралы шешім қабылданған кезде ЗС-2 нысанды карточканың 4-деректемесінде «дерек расталмады (1)» белгіленеді және 5-деректеме толтырылады.
28. Өтінішті (материалды) тергеуде болуы бойынша басқа облыстың субъектісіне (оларға теңестірілген) жіберген жағдайда ЗС-2 нысанды карточка өтініш (материал) жолданған органның атауын көрсете отырып, аталған карточканың көшірмесін жалғаумен ұсынылады.
29. Өтініш (материал) оны бұрын тергеуде болуы бойынша жіберген органға қайтарылған жағдайда тергеуде болуы бойынша жіберу туралы ЗС-2 нысанды карточка ұсынылады.
30. Прокурор ЗС-2 нысанды карточканы іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жою туралы шешім қабылдап, қылмыстық іс қозғап ұсынған кезде қылмыстық қудалау органы қылмыстық іс қозғау туралы шешімі бар ЗС-2 нысанды карточканы ұсынбайды.
Қосымша тексеріске жолдаумен қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулыдан сот бас тартқан жағдайда, аталған шешім туралы ЗС-2 нысанды карточка қайта шығарылады. Прокурор сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін ЗС-2 нысанды карточканы шығарады.
Өтініш (материал) бойынша қайталап шешім қабылдаған кезде, бұрын сот бас тартқан шешім, қабылданған шешімді көрсетумен ЗС-2 нысанды карточка шығарылады.
31. Сот қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулыны тоқтату жөніндегі шешім шыққан жағдайда сот шешімі заңды күшіне енгеннен кейін прокурор ЗС-2 нысанды карточканы шығарады.
32. ЗС-2 нысанды карточканы тұлғаның хабар-ошарсыз жоғалуы немесе танылмаған мәйітті табу туралы ӨАЕК материалдары бойынша мерзімін ұзарту үшін ұсынған кезде 9.2-деректеме міндетті түрде толтырылуы тиіс.
33. ЗС-2 нысанды карточканы шешім қабылдаған лауазымды тұлға толтырады және оған қол қояды.

6. Особенности выставления карточки формы 1.0
34. Карточка формы 1.0 выставляется должностным лицом субъекта на преступление, установленное в отчетном периоде, независимо от времени его совершения, при принятии следующих решений:
1) о возбуждении уголовного дела;
2) об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям;
3) об отмене прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела и возбуждении уголовного дела;
4) при выделении уголовного дела в отдельное производство;
5) при поступлении уголовного дела из других государств, в том числе из СНГ по подследственности или территориальности с постановкой на учет;
6) при возбуждении уголовного дела субъектом в порядке пункта 3 части 1 статьи 394 УПК РК.
35. При наличии подключения к ЕУСС уполномоченного органа, в случае принятия решений, предусмотренных пунктом 34 настоящей Инструкции, в карточку формы 1.0 производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.
Выполнение данного требования обеспечивается при наличии достаточного материально-технического обеспечения органов уголовного преследования.
36. По субъектам, осуществляющим ввод карточек в электронном виде в ЕУСС, присвоение номеров уголовных дел в автоматизированном режиме производится путем ввода карточки формы 1.0.
37. Реквизит 6 карточки формы 1.0 «Вид статистического учета», проставляется код «учесть (1)». Код «снять (2)» проставляется в следующих случаях: при оправдании судом по данному эпизоду всех лиц; прекращении судом данного эпизода по реабилитирующим основаниям; исключении судом данного эпизода из обвинения всех лиц, проходящих по делу, при отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям с возбуждением уголовного дела.
38. На основании данных информационных ресурсов судебных органов с указанными решениями, в ЕУСС по этому эпизоду и при необоснованном (ошибочном) возбуждении повторного дела по одному и тому же факту, возбуждении уголовного дела по длящимся и продолжаемым преступлениям проставляется код снять (2), во всех остальных случаях «Вид статистического учета» должен быть – «учесть (1)».
39. При выделении уголовного дела в отдельное производство в отношении лица, выставляется карточка формы 1.0 с присвоением нового номера, при этом как новое преступление оно не учитывается.
При переквалификации и изменении реквизитов уголовного дела, номер уголовного дела остается прежним.
В случае, когда уголовное дело расследуется в порядке упрощенного досудебного производства, то отмечаются соответствующие коды в реквизите 2.

6. 1.0 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
34. 1.0 нысанды карточканы субъектінің лауазымды тұлғасы төменде аталған шешімдерді қабылдау кезінде қылмыстың жасалған уақытына қарамастан есептік кезеңде анықталған қылмысқа шығарады:
1) қылмыстық іс қозғау туралы;
2) ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы;
3) прокурордың қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жоюы және қылмыстық іс қозғау;
4) қылмыстық істі жеке іс жүргізуге бөлу кезінде;
5) қылмыстық іс тергеуде болуы немесе аумақтылығы бойынша есепке алына отырып, басқа мемлекеттерден, соның ішінде ТМД-дан келіп түскен кезде;
6) субъект ҚР ҚІЖК 394-бабы 1-бөлігінің 3-тармағының тәртібінде қылмыстық іс қозғаған кезде.
35. Уәкілетті органның ББСЖ-на қосылуы бар болған кезде осы Нұсқаулықтың 34-тармағында көзделген шешімдерді қабылдаған жағдайда 1.0 нысанды карточкаға Word форматындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының электрондық үлгісі бар файлды жалғау жүзеге асырылады.
Қылмыстық қудалау органдарының материалдық техникалық қамсыздалуы жеткілікті болған жағдайда аталған талаптың орындалуы қамтамасыз етіледі.
36. Карточкаларды ББСЖ-ға электрондық түрде енгізуді жүзеге асыратын субъектілер бойынша автоматтандырылған режимде қылмыстық істерге нөмір беру 1.0 нысанды карточканы енгізу арқылы жүзеге асырылады.
37. 1.0 нысанды карточканың «Статистикалық есепке алудың түрі» 6-деректемесінде «есепке алынсын (1)» коды қойылады. «Алып тасталсын (2)» коды келесі жағдайларда: сот аталған эпизод бойынша барлық тұлғаларды ақтаған кезде; сот аталған эпизодты ақталатын негіздер бойынша қысқартқан кезде; қылмыстық іс қозғай отырып, ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күші жойылған кезде, сот іс бойынша өтетін барлық тұлғалардың айыптауларынан аталған эпизодты алып тастаған жағдайда қойылады.
38. Сот органдарының көрсетілген шешімдері бар ақпараттық ресурстарының деректері негізінде деректер қорында осы эпизод бойынша және бір дерек бойынша негізсіз (қателесіп) қайталап іс қозғаған кезде, созылмалы және жалғасып отырған қылмыстар бойынша қылмыстық іс қозғаған кезде алып тасталсын (2) коды қойылады, барлық өзге жағдайларда «Статистикалық есепке алудың түрі» - «есепке алынсын (1)» болуы тиіс.
39. Қылмыстық істі тұлғаға қатысты жеке іс жүргізуге бөлу кезінде жаңа нөмір қойылған 1.0 нысанды карточка шығарылады, бұл ретте, ол жаңа қылмыс ретінде ескерілмейді.
Қайта саралау және қылмыстық істің деректемелерін өзгерту кезінде қылмыстық істің нөмірі бұрынғы қалпында сақталады.
Қылмыстық іс сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу тәртібінде тергелген жағдайда 2-деректемеде тиісті кодтар белгіленеді.

40. В случае принятия органом уголовного преследования решения о повторном возбуждении уголовного дела, после вынесения прокурором решения об отмене постановления о возбуждении уголовного дела и направлении материалов на дополнительную проверку, делу присваивается новый номер.
41. Если в рамках одного дела расследуется два и более преступлений, совершенных на территории разных областей, то копии карточек (электронные сведения) по эпизодам, которые переданы для соединения к основному делу, представляются либо передаются прокурором в электронном виде в уполномоченный орган по месту расследования уголовного дела.
Уполномоченный орган по месту расследования уголовного дела при получении копий карточек о преступлениях, совершенных на территории других областей, регистрируют их и, при отсутствии данных сведений в ЕУСС, вводит их в ЕУСС за номерами первичной регистрации. В дальнейшем, при поступлении карточек о движении по данным эпизодам, указанные сведения также регистрируются и вводятся в ЕУСС.
Уполномоченный орган по месту расследования уголовного дела в день поступления направляет копии карточек о движении по данным эпизодам для учета в соответствующей уполномоченный орган по месту совершения преступления.
Данные преступления (эпизоды, лица) следует учитывать в отчетах о преступности, составляемых уполномоченным органом, на территории которого совершено преступление. Вместе с тем, в отчетах по уголовным делам данные эпизоды учитываются соответствующим территориальным органом по органу уголовного преследования, принявшему решение по уголовному делу.
42. Все преступления (эпизоды, лица) учитываются в отчетах о преступности, составляемых уполномоченным органом, на территории которого совершено преступление. При этом, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о районе их совершения, то реквизит 4 «Район совершения» карточки формы 1.0 подлежит корректировке, в соответствии с пунктом 12 настоящей Инструкции.
43. При выявлении преступления, совершенного на территории другой области и принятии решения о возбуждении уголовного дела, субъектом выставляется карточка формы 1.0 и при последующей передаче дела для дальнейшего расследования по подследственности, выставляется карточка формы 1.1 с указанием субъекта, в который направлено дело.
44. Зарегистрированные преступления не подлежат учету в отчетах о преступности, формируемых по ЕУСС, если по ним уголовные дела прекращены либо вынесен оправдательный приговор по следующим основаниям:
1) за отсутствием события преступления (пункт 1) части 1 статьи 37, пункт 2) части 2 статьи 376 УПК РК);

40. Қылмыстық қудалау органы қылмыстық істі қайта қозғау туралы шешім қабылдаған жағдайда, прокурор қылмыстық іс қозғау туралы қаулының күшін жою туралы шешімді шығарғаннан және материалдарды қосымша тексеруге жолдағаннан кейін іске жаңа нөмір беріледі.
41. Егер бір істің шегінде әркелкі облыстардың аумағында жасалған екі немесе одан да көп қылмыс тергелген болса, онда негізгі іске қосу үшін жіберілген эпизодтар бойынша карточкалардың көшірмелері (электрондық мәліметтер) прокурор тарапынан қылмыстық істі тергеу орны бойынша уәкілетті органға ұсынылады немесе электрондық түрде жіберіледі.
Қылмыстық істі тергеу орны бойынша уәкілетті орган өзге облыстардың аумағында жасалған қылмыстар туралы карточкалардың көшірмелерін алған кезде оларды тіркейді және ол мәліметтер ББСЖ-да болмаған кезде алғашқы тіркеу нөмірін көрсете отырып автоматтандырылған деректер қорына енгізеді. Кейіннен, аталған эпизодтар бойынша қозғалыс жөніндегі карточкалар келіп түскен кезде аталған мәліметтер де тіркеледі және электрондық деректер қорына енгізіледі.
Қылмыстық істі тергеу орны бойынша уәкілетті орган аталған эпизодтар бойынша қозғалыс туралы карточкалардың көшірмелерін оларды есепке қою үшін қылмыс жасалған орын бойынша тиісті уәкілетті органға келіп түскен күні жолдайды.
Аталған қылмыстарды (эпизодтарды, тұлғаларды) аумағында қылмыс жасалған уәкілетті орган қалыптастыратын қылмыстылық жөніндегі есептерде ескеру керек. Сонымен қатар, тиісті аумақтық орган қылмыстық істер бойынша есептерде аталған эпизодтарды қылмыстық іс бойынша шешім қабылдаған қылмыстық қудалау органы бойынша есепке алады.
42. Барлық қылмыстар (эпизодтар, тұлғалар) аумағында қылмыс жасалған уәкілетті орган қалыптастыратын қылмыстылық туралы есептерде ескеріледі. Бұл ретте, тергеу барысында оларды жасау ауданы туралы шынайы мәліметтер анықталған болса, онда осы Нұсқаулықтың 12-тармағына сәйкес, 1.0. нысанды карточканың «Жасау ауданы» 4-деректемесі түзетуге жатады.
43. Өзге облыстың аумағында жасалған қылмыс анықталған және қылмыстық іс қозғау туралы шешім қабылданған кезде субъект 1.0. нысанды карточканы шығарады және кейіннен істі одан әрі тергеу үшін тергеуде болуы бойынша жіберген кезде іс жолданған субъект көрсетіле отырып, 1.1. нысанды карточка шығарылады.
44. Егер қылмыстық істері қысқартылса немесе келесі негіздер бойынша ақтау үкімі шығарылған болса, тіркелген қылмыстар ББСЖ бойынша қалыптастырылатын, қылмыстылық туралы есептерде есепке алуға жатпайды:
1) қылмыс оқиғасы болмауы (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 1) тармағы, 376-бабы 2-бөлігінің 1) тармағы);

2) за отсутствием в деянии состава преступления (пункт 2) части 1 статьи 37, пункт 2) части 2 статьи 376 УПК РК);
3) за отсутствием жалобы потерпевшего по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 и частью 1 статьи 34 УПК РК, за исключением случаев предусмотренных частью 2 статьи 33 и частью 2 статьи 34 УПК РК, пунктом 5) части 1 статьи 37 УПК РК;
4) в отношении лица, о котором имеется вступивший в законную силу приговор суда по тому же обвинению либо иное неотмененное судебное постановление, установившее невозможность уголовного преследования (пункт 7) части 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении лица, об отказе от уголовного преследования которого, по тому же обвинению имеется не отмененное постановление субъекта (пункт 8) части 1 статьи 37 УПК РК);
6) постановление о возбуждении уголовного дела отменено прокурором с отказом в возбуждении уголовного дела либо прекращением по реабилитирующим основаниям.
45. Если при прекращении уголовного преследования в отношении лица либо вынесении оправдательного приговора, лицо, совершившее преступление, остается неустановленным, то преступление подлежит учету в отчетах о преступности.
46. Зарегистрированные преступления подлежат учету в отчетах о преступности в случаях прекращения уголовных дел по следующим основаниям:
1) вследствие акта амнистии, если он устраняет применение наказания за совершение деяния (пункт 3) части 1 статьи 37 УПК РК);
2) при отказе частного обвинителя от обвинения - по делам о преступлениях, предусмотренных частью 1 статьи 33 УПК РК, за исключением случаев, предусмотренных частью 2 статьи 33 УПК РК (пункт 6) части 1 статьи 37 УПК РК);
3) в отношении лица, совершившего запрещенное уголовным законом деяние в состоянии невменяемости (пункт 9) части 1 статьи 37 УПК РК);
4) в связи с отказом в даче согласия уполномоченным органом или должностным лицом на привлечение к уголовной ответственности лица, обладающего привилегиями или иммунитетом от уголовного преследования (пункт 10) части 1 статьи 37 УПК РК);
5) в отношении умершего (пункт 11) части 1 статьи 37 УПК РК);
6) в отношении лица, подлежащего освобождению от уголовной ответственности в силу положений УК РК (пункт 12) части 1 статьи 37 УПК РК);
7) за примирением потерпевшего с подозреваемым или обвиняемым в случаях, предусмотренных статьей 67 УК РК, частью 1 статьи 38 УПК РК и иным, нереабилитирующим основаниям;
8) за истечением срока давности (пункт 4) части 1 статьи 37 УПК РК).
47. Преступление подлежит учету в числе находящихся в производстве, в отчетах о преступности, при отмене прокурором постановления о прекращении уголовного дела.

2) әрекетте қылмыс құрамының болмауы (ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 2) тармағы, 376-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы);
3) ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлiгiнде және 34-бабының екiншi бөлiгiнде көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Кодекстiң 33-бабының бiрiншi бөлiгiнде және 34-бабының бiрiншi бөлiгiнде көзделген қылмыстар туралы iстер бойынша жәбiрленушi шағымының болмауы.
4) өзi туралы белгiлi бiр айыптау бойынша соттың заңды күшiне енген үкiмi не қылмыстық iзге түсудiң мүмкiн еместiгiн белгiлейтiн соттың күшiн жоймаған қаулысы бар адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 1) тармағы);
5) белгiлi бiр айыптау бойынша қылмыстық iзге түсу органының қылмыстық iзге түсуден бас тарту туралы күшiн жоймаған қаулысы бар адамға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 8) тармағы);
6) қылмыстық іс қозғау туралы қаулыны прокурордың қылмыстық іс қозғау туралы бас тартып немесе ақталатын негіздер бойынша тоқтатып бас тартуы.
45. Егер тұлғаға қатысты қылмыстық қудалауды қысқартқан кезде немесе ақтау үкімі шығарылғанда, қылмыс жасаған тұлға анықталмаған болып қала берсе, онда қылмыс қылмыстылық туралы есептерде есепке алынуы тиіс.
46. Қылмыстық істерді төменде аталған жағдайларда қысқартқан кезде, тіркелген қылмыстар қылмыстылық туралы есептерде келесі негіздер бойынша есепке алынуы тиіс:
1) рақымшылық акті нәтижесінде, егер ол жасалған әрекетке жаза қолдануды жойса (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 3) тармағы);
2) жеке айыптаушы айыптаудан бас тартқан кезде – ҚР ҚІЖК 33-бабының 2-бөлігінде көзделген жағдайлардан басқа ҚР ҚІЖК 33-бабының 1-бөлігінде көзделген қылмыстар туралы істер бойынша (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 6) тармағы);
3) қылмыстық заңмен тыйым салынған әрекетті қабілетсіз күйде жасаған тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 9) тармағы);
4) артықшылыққа немесе қылмыстық қудалаудан иммунитеті бар тұлғаны қылмыстық жауапкершілікке тартуға өкілетті органның немесе лауазымды тұлғаның келісім беруден бас тартуына байланысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 10) тармағы);
5) қайтыс болғанға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 11) тармағы);
6) ҚР ҚК ережелеріне сәйкес қылмыстық жауапкершіліктен босатылуға тиісті тұлғаға қатысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 12) тармағы);
7) ҚР ҚК 67-бабында, ҚР ҚІЖК 38-бабының 1-бөлігінде көзделген жағдайда және басқа ақталмайтын негіздер бойынша жәбірленушінің сезіктімен немесе айыпталушымен татуласуына байланысты;
8) ескіру мерзімі өтуіне байланысты (ҚР ҚІЖК 37-бабының 1-бөлігінің 4) тармағы).
47. Прокурор қылмыстық істі қысқарту туралы қаулының күшін жойған кезде, қылмыстылық туралы есептерде қылмыс өндірісте болғандардың қатарында есепке алынады.

48. При заполнении карточки необходимо исходить из того, что учитывается как одно преступление и выставляется одна карточка на выявленное преступление:
1) преступление, совершенное несколькими лицами в любой форме соучастия (статья 31 УПК РК);
2) деяние, которым причиняется вред двум или более лицам (например, кража из одного помещения вещей, принадлежащих разным лицам; хищение из одного стада нескольких голов скота, принадлежащих разным владельцам);
3) длящееся преступление (например, незаконное приобретение, хранение, передача, сбыт, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ и взрывных устройств, наркотиков; мошенничество; вымогательство);
4) продолжаемое преступление (например, истязание);
5) последовательное совершение ряда однородных действий, каждое из которых является малозначительным, но в совокупности представляет значительную общественную опасность и квалифицируется, как одно преступление (например: кража электрических счетчиков из одного дома в течение одного периода времени, связанных единством умысла);
6) совершение различных преступлений, выполненных одним действием. При этом подлежит учету наиболее тяжкое преступление (например, изнасилование, сопровождаемое заражением венерической болезнью, учитывается только по признакам изнасилования).
7) часть совокупного деяния, являющаяся способом совершения основного преступления (например, присвоение или растрата вверенного виновному чужого имущества с использованием служебного положения, где использование служебного положения служит способом хищения). Противоположно этому злоупотребление служебным положением образует самостоятельное деяние и учитывается как отдельная акция, если не является средством реализации основного акта;
8) преступление, имеющее элементы составов разных преступлений, но квалифицируемое как одно (например, превышение власти, сопровождающееся насилием в отношении потерпевшего, злостное хулиганство, сопряженное с сопротивлением представителю власти);
9) деяние, которое хотя и посягает на различные объекты, но по закону образует одно преступление (например, разбой, при котором посягательству подвергается жизнь, здоровье, собственность потерпевшего, но в совокупности составляют лишь один преступный акт);
10) развратные действия, мужеложство и иные подобные акты, независимо от количества эпизодов. При отсутствии умысла на групповое преступление, каждое новое партнерство в таком акте следует учитывать, как самостоятельное преступление;
11) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК РК (идеальная совокупность).

48. Карточканы толтырған кезде бір қылмыс ретінде ескеруді және анықталған қылмысқа бір карточка шығарылатынын назарға алу қажет:
1) бірлескен әрекеттің кез келген нысанындағы бірнеше тұлға жасаған қылмыс (ҚР ҚІЖК 31-бабы);
2) бір немесе одан артық тұлғаға зиян келтірілетін әрекет (мысалы, бір үй-жайдан әр түрлі тұлғаларға тиесілі заттарды ұрлау; отардан әр түрлі иеге тиесілі бірнеше малды ұрлау);
3) созылмалы қылмыс (мысалы, қаруды, оқ-дәрілерді, жарылғыш заттарды және жарылыс құрылғыларын, есірткіні заңсыз сатып алу, сақтау, беру, өткізу, тасымалдау немесе алып жүру; алаяқтық, бопсалаушылық);
4) жалғасатын қылмыс (мысалы, қинау);
5) әрқайсысы аз мағыналы, бірақ жиынтығында айтарлықтай қоғамдық қауіп төндіретін және бір қылмыс ретінде жіктелетін бірқатар біртекті әрекеттерді жасау (мысалы, ой бірлігімен байланысқан, белгілі бір мерзім ішінде бір үйден электр санауыштарын ұрлау);
6) бір әрекетпен орындалған әр түрлі қылмыс жасау. Бұл жағдайда есепке ең ауыр қылмыс алынады (мысалы, жыныстық ауруды жұқтырумен сүйемелденетін зорлау тек зорлау белгілері бойынша ғана есепке алынады);
7) негізгі қылмысты жасау тәсілі болып табылатын әрекеттер жиынтығының бір бөлігі (мысалы, айыпталушыға сеніп тапсырылған бөтен мүлікті қызметтік жағдайын пайдаланып иемдену немесе ысырап ету, мұнда қызметтік жағдайын пайдалану ұрлау тәсілі болып табылады). Осыған қарама-қарсы қызметтік жағдайын теріс пайдалану дербес әрекет түзеді және негізгі актіні іске асыру құралы болып табылмаса, жеке акция ретінде есептеледі;
8) әр түрлі қылмыс құрамынан тұратын, бірақ бір қылмыс ретінде жіктелетін қылмыс (мысалы, жәбірленушіге қатысты зорлықпен қоса жүретін билікті асыру, билік өкіліне қарсылық көрсетумен қоса жүретін қасақана бұзақылық);
9) әр түрлі объектілерге қауіп төндірсе де, заң бойынша бір қылмыс түзетін әрекет (мысалы, жәбірленушінің өміріне, денсаулығына, меншігіне қауіп төндіретін, бірақ жиынтығында бір қылмыстық актіні құрайтын тонаушылық);
10) азғындық іс-әрекет, еркектер арасындағы жыныстық қатынас және эпизод көлемінен тәуелсіз өзге осындай актілер. Топтық қылмыс ниеті болмаған жағдайда осындай актідегі әрбір жаңа серіктестікті жеке қылмыс ретінде есепке алу қажет;
11) ҚР ҚК әр түрлі баптары бойынша жіктелетін дербес әрекеттерді бір уақытта жасаған жағдайда (мінсіз жиынтық).

49. При возбуждении уголовного дела прокурором, в реквизите 1 карточки формы 1.0 вносится наименование органа, которому данное дело будет передано для расследования, в реквизите 2 отмечается служба, получившая данное дело для расследования, в реквизите 10 отмечается код 01 прокурором.
В случае возбуждения уголовного дела прокурором по линии надзора за законностью в социально-экономической сфере, реквизите 10.1 отмечается код «10».
50. Учитываются как два и более преступлений и выставляется соответствующее количество карточек:
1) в случае одновременного совершения самостоятельных действий, квалифицируемых по различным статьям УК РК (например, убийство путем поджога дома или совершено изнасилование, а затем последовало ограбление потерпевшей);
2) идентичные, не связанные единством умысла действия, совершенные в разное время (например, неоднократно совершенные кражи, грабежи, разбои, вымогательство).
51. Учету в числе преступления не подлежит действие или бездействие, формально содержащее признаки какого-либо деяния, предусмотренного УК РК, но в силу малозначительности не представляющее общественную опасность, то есть не причинившее вреда и не создавшее угрозу причинения вреда личности, обществу или государству (часть 2 статьи 9 УК РК).
52. В реквизите 19 карточки формы 1.0 коды «связанное с разжиганием социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24), религиозной (25) вражды» заполняются в случаях, когда уголовная ответственность предусмотрена соответствующими статьями УК РК.
53. При заполнении карточки формы 1.0 следует иметь в виду, что общественное место - специально оборудованные места общего пользования в черте или вне городов и населенных пунктов, предназначенные для использования населением, а также проведения массовых мероприятий, обслуживания и отдыха граждан.
54. К общественным местам относятся:
1) организации образования и отдыха;
2) организации здравоохранения;
3) пункты общественного питания;
4) кинотеатры, театры, цирки, концертные, смотровые и выставочные залы, спортивные арены и другие крытые сооружения, предназначенные для массового отдыха, в том числе ночные клубы и дискотеки;
5) музеи, библиотеки и лектории;
6) поезда местного и дальнего сообщения, суда воздушного, морского и речного транспорта, салоны городских, междугородних автобусов, маршрутных такси и городского электротранспорта;
7) здания аэропортов, железнодорожных, автомобильных и водных вокзалов, перроны железнодорожных вокзалов;
8) помещения государственных органов и организаций;
9) помещения, являющиеся рабочими местами;

49. Прокурор қылмыстық істі қозғаған кезде, 1.0. нысанды карточканың 1-деректемесінде аталған істі тергеуге қабылдаған органның атауы енгізіледі, 2-деректемеде аталған істі тергеуге қабылдаған қызмет белгіленеді, 10-деректемеде 01 прокурор коды белгіленеді.
Прокурор қылмыстық істі әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықты қадағалау желісі бойынша қозғаған жағдайда, 10.1-деректемеде «10» коды белгіленеді.
50. Екі немесе одан да көп қылмыс ретінде ескеріледі және карточкалардың тиісті саны шығарылады:
1) ҚР ҚК әр түрлі баптары бойынша жіктелетін дербес әрекеттерді бір уақытта жасаған жағдайда (мысалы, үйді өртеп, кісі өлтіру немесе зорлық жасап, содан кейін жәбірленушіні тонау);
2) әр уақытта жасалған, бірегей, пиғыл ұқсастығымен байланыспаған әрекеттер (мысалы, бірнеше рет жасалған ұрлық, тонаушылық, қарақшылық, бопсалаушылық).
51. ҚР ҚК көзделген қандай да бір іс-әрекеттің шартты белгілерін қамтитын, алайда болмашы мәніне байланысты қоғамдық қауіп тудырмайтын, яғни зиян келтірмеген және тұлғаға, қоғамға немесе мемлекетке зиян келтіру қаупін тудырмаған әрекет немесе әрекетсіздік қылмыстар санатында есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 9-бабының 2-бөлігі).
52. 1.0 нысанды карточканың 19-деректемесіндегі «әлеуметтік (21), ұлттық (22), жыныстық (23), нәсілдік (24), діни (25) өшпенділікті қоздырумен байланысты» кодтары қылмыстық жауапкершілік ҚР ҚК сәйкесінше баптарында көзделген жағдайда толтырылады.
53. 1.0 нысанды карточканы толтырған кезде қоғамдық орын – халықтың пайдалануына, сондай-ақ жаппай іс-шаралар, азаматтарға қызмет көрсету мен демалысына арналған, қала және елді мекен шегіндегі немесе одан тыс арнайы жабдықталған жалпы тұтыну орындары екендігін ескеру қажет.
54. Қоғамдық орындарға жатады:
1) білім беру және демалыс ұйымдары;
2) денсаулық сақтау ұйымдары;
3) қоғамдық тамақтану орындары;
4) кинотеатрлар, цирктер, концерт, көру және көрме залдары, спорт ареналары және жаппай демалысқа арналған жабық құрылыстар, соның ішінде түнгі клубтар мен дискотекалар;
5) мұражайлар, кітапханалар және дәрісханалар;
6) жергілікті және алыс қатынастағы пойыздар, әуе, теңіз және өзен көлік кемелері, қалалық, қалааралық автобустардың, маршрутты таксилер мен қалалық электр көлігінің салондары;
7) әуежай, теміржол, автомобиль және су вокзалдарының ғимараттары, теміржол вокзалдарының перрондары;
8) мемлекеттік органдар мен ұйымдардың үй-жайлары;
9) жұмыс орны болып табылатын үй-жайлар;

10) подъезды домов.
55. Общественные места подразделяются на:
1) постоянные (места, доступ в которое открыт в любое время: улицы, переулки, скверы, бульвары, набережные, площади, вокзалы, дворы (за исключением дворов частных домов);
2) периодические (помещения, предназначенные для обслуживания и отдыха населения в определенные часы: рынки, образовательные и лечебно-оздоровительные учреждения, зоны отдыха, культурные, развлекательные, спортивные учреждения, общественный транспорт, предприятия торговли, вагоны пассажирских поездов (кроме тамбуров), а также вагон-ресторан, пассажирское купе в ночное время суток и туалет).
56. Из общего количества преступлений, отнесенных к числу совершенных в общественных местах, выделяются, в том числе уличные, то есть совершенные: в обустроенных местах в социальном плане: улицах, площадях, бульварах, набережных, мостах, переулках, не огороженных дворах (за исключением частных), в жилых массивах, лесопарковых зонах, в черте городов (населенных пунктов), скверах, пляжах, зонах отдыха, рынках, стадионах в период их функционирования.
57. Не учитываются как совершенные в общественных местах и на улицах преступления, совершенные:
1) на объектах общественного назначения, в момент совершения преступления не выполняющих свои функции;
2) на объектах с пропускным режимом, используемых коллективами трудящихся для работы и охраняемых автостоянках;
3) преступления, совершенные в подсобных помещениях, гардеробах организаций, учреждений, торговых и увеселительных заведений, в том числе раздевалках спортзалов учебных и иных заведений;
4) преступления, совершенные в такси;
5) преступления, совершенные на территории заброшенных зданий, вне зависимости от наличия ограждения, в подземных коммуникациях, на необустроенном участке местности - пустыре, побережье реки, за исключением набережных улиц и пляжа, участке автодороги без каких-либо объектов инфраструктуры;
6) кражи из квартир и другие преступления, совершенные в жилых помещениях общежитий, гостиниц, домов отдыха, вагонов пассажирских поездов, находящихся на перегонах в случае отсутствия пассажиров, разъездах, в тупиках и парках отстоев;
7) преступления, совершенные в местах общего пользования в коммунальных квартирах, чердаках, подвалах, лифтах, за исключением хулиганств;
8) длящиеся преступления;
9) дорожно-транспортные преступления.
Подчеркивание одного из перечисленных реквизитов 21.1 подтверждает или исключает причисление преступления к категории «совершенных в общественных местах», предусмотренных в реквизите 21 карточки формы 1.0.

10) үйлердің кіреберістері.
55. Қоғамдық орындар мыналарға бөлінеді:
1) тұрақты кез келген уақытта ашық орындар: көшелер, тұйық көшелер, саябақтар, желекжолдар, жағалаулар, алаңдар, вокзалдар, аулалар (жеке үй ауласынан басқа));
2) мерзімді (белгілі бір уақытта халыққа қызмет көрсетуге және демалысына арналған үй-жайлар: базарлар, білім беру және емдеу-сауықтыру мекемелері, демалыс аймақтары, мәдени, ойын-сауық, спорт мекемелері, қоғамдық көлік, сауда кәсіпорындары, жолаушылар пойыздарының вагондары (тамбурдан басқа), сондай-ақ вагон-мейрамхана, түнгі уақыт тәулігіндегі жолаушылар купесі және дәретхана).
56. Қоғамдық орында жасалғандар санына жатқызылған қылмыстардың жалпы санынан көшелік, яғни: әлеуметтік түрде жабдықталған орындарда: көшелерде, алаңдарда, желекжолдарда, жағалауларда, көпірлерде, тұйық көшелерде, қоршалмаған аулаларда (жекеден басқа), тұрғын алаңдарда, қала (елді мекен) шегіндегі орман-саябақ аймақтарында, саябақтарда, жағажайда, демалыс аймақтарында, базарларда, стадиондарда қызмет ету мерзімінде жасалған қылмыстар ерекшеленеді.
57. Қоғамдық орындарда және көшелерде жасалған қылмыстар ретінде есептемеу:
1) қылмыс жасау сәтінде өз қызметін орындамайтын қоғамдық мәндегі объектілерде;
2) еңбек ұжымдары жұмыс және күзетілетін автотұрақ үшін пайдаланатын өткізу режимі бар объектілерде;
3) ұйымдардың, мекемелердің, сауда және сауық мекемелерінің қосалқы үй-жайларында, гардеробтарында, соның ішінде оқу және өзге мекемелердің спорт киімдерін ілетін орындарында жасалған қылмыстар;
4) таксиде жасалған қылмыстар;
5) қоршауының болуынан тәуелсіз қараусыз қалған ғимараттардың аумағында, жерасты коммуникацияларда, жергілікті жердің жабдықталмаған учаскелерінде – бос жерлерде, жағалау көшелерінен және жағажайдан басқа өзен жағалауларында, ешбір инфрақұрылым объектілерінсіз автожол учаскелерінде жасалған қылмыстар;
6) пәтерден ұрлықтар және жатақханалардың, қонақ үйлердің, демалыс үйлерінің тұрғын үй-жайларында, жолаушылар болмаған жағдайда айдаудағы, жолайрықтардағы, тұйықтардағы және тұрақ орындарындағы жолаушылар пойыздарының вагондарында жасалған басқа да қылмыстар;
7) коммуналдық пәтерлердегі, шатырлардағы, жертөлелердегі, лифттердегі қоғамдық тұтыну орындарында жасалған, бұзақылықтан басқа қылмыстар;
8) созылмалы қылмыстар;
9) жол-көлік қылмыстары.
Аталған 21.1-деректемелерінің бірін сызу қылмысты 1.0 нысанды карточканың 21-деректемесінде көзделген «қоғамдық орындарда жасалған» санатына жатқызуды растайды немесе жоққа шығарады.

58. Преступления, ранее поставленные на учет как совершенные в общественных местах и на улицах, подлежат корректировке в установленном пункте 12 настоящей Инструкции порядке, если в ходе расследования устанавливаются достоверные сведения о месте их совершения.
При этом данная корректировка не рассматривается как корректировка, повлекшая искажение отчетности предыдущих отчетных периодов и на нее не распространяются требования, установленные приказами Генерального Прокурора Республики Казахстан по корректировке отчетов.
59. При поступлении из суда дела частного обвинения для проведения дознания или предварительного следствия, в реквизите 1 карточки формы 1.0 проставляется наименование органа, получившего данное дело для расследования, в реквизитах 2 и 10 - соответствующая служба, а в реквизите 10.1 - код 06 «по делу частного обвинения, поступившего по пункту 1) части 3 статьи 394 УПК РК». Кроме того, указанному делу присваивается очередной номер уголовного дела данного органа.
60. Карточка формы 1.0 в случае, предусмотренном подпунктом 1) пункта 34 настоящей Инструкции, подписывается лицом, принявшим процессуальное решение и начальником органа уголовного преследования.
61. В случае возбуждения прокурором уголовного дела или отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям, карточка подписывается самим прокурором, принявшим решение.
При отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям органом уголовного преследования, карточка формы 1.0 подписывается лицом, принявшим процессуальное решение и прокурором.
В остальных случаях, предусмотренных пунктом 34 настоящей Инструкции, карточка формы № 1.0 подписывается лицом, принявшим процессуальное решение.
7. Особенности выставления карточки формы 1.1
62. Назначение карточки формы 1.1 заключается в отражении результатов досудебной деятельности органов следствия и дознания. Карточка формы 1.1 выставляется должностным лицом субъекта, осуществляющего следствие или дознание, при принятии по каждому эпизоду уголовного дела следующих решений:
1) о направлении прокурору с обвинительным заключением, протоколом обвинения либо постановлением о направлении в суд, для применения принудительных мер медицинского характера, а также протоколом упрощенного досудебного производства;
2) о прекращении производства по делу;
3) о приостановлении производства по делу;
4) о передаче по подследственности;
5) о соединении дел;
6) о выделении из ранее соединенного (разъединении соединенных уголовных дел);
7) о возобновлении производства по делу, в том числе после отмены постановления о приостановлении, прекращении прокурором;

58. Бұрын қоғамдық орындарда және көшелерде жасалған ретінде есепке қойылған қылмыстар, егер тексеру барысында олардың жасалу орны туралы анық мәліметтер анықталса, осы Нұсқаулықтың 12-тармағында белгіленген тәртіпте түзетуге жатады.
Мұның өзінде, осы түзету алдыңғы есептілік мерзімінің есептілігінің бұрмалануына әкелген түзету ретінде қарастырылмайды және оған Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының есептерді түзету бойынша бұйрықтарында белгіленген талаптар таралмайды.
59. Соттан анықтау немесе алдын ала тергеу үшін жеке айыптау ісі келіп түскен кезде 1.0 нысанды карточканың 1-деректемесінде тергеу үшін осы істі алған орган атауы, 2 және 10-деректемелерде – ілеспе қызмет, ал 10.1 – «ҚР ҚК 394-бабының 3-бөлігінің 1) тармағы бойынша келіп түскен жеке айыптау ісі бойынша» 06 коды қойылады. Бұдан басқа, аталған іске осы органның қылмыстық ісінің кезекті нөмірі беріледі.
60. 1.0 нысанды карточкаға осы Нұсқаулықтың 34) тармағының 1)тармақшасында көзделген жағдайда іс жүргізу шешімін қабылдаған тұлға және қылмыстық қудалау органының басшысы қол қояды.
61. Прокурор қылмыстық істі қозғаған немесе ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартқан жағдайда карточкаға шешім қабылдаған прокурордың өзі қол қояды.
Қылмыстық қудалау органы ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тартқан жағдайда 1.0 нысанды карточкаға іс жүргізу шешімін қабылдаған тұлға және прокурор қол қояды.
Осы Нұсқаулықтың 34-тармағында көзделген басқа жағдайларда №1.0 нысанды карточкаға іс жүргізу шешімін қабылдаған тұлға қол қояды.
7. 1.1 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
62. 1.1 нысанды карточкалардың тағайындалуы тергеу және анықтау органдарының сотқа дейінгі іс жүргізуінің нәтижелерін бейнелеуден құралады. Қылмыстық істің әрбір эпизоды бойынша тергеуді және анықтауды жүзеге асырушы субъектілердің лауазымды тұлғалары 1.1 нысанды карточканы келесі шешімдерді қабылдау кезінде шығарады:
1) айыптау қорытындысымен, айыптау хаттамасымен немесе медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін сотқа жолдау туралы қаулысымен прокурорға жолдау туралы;
2) іс бойынша өндірістің қысқартылуы туралы;
3) іс бойынша өндірістің тоқтатылуы туралы;
4) тергеуде болуы бойынша беру туралы;
5) істердің бірігуі туралы;
6) алдында біріктірілгендерден бөлінуі туралы (біріктірілген істердің бөлінуі);
7) іс бойынша өндірістің жаңартылуы, соның ішінде тоқтату, қысқарту туралы қаулының күшін прокурор жойғаннан кейін;

8) о переквалификации;
9) о принятии уголовного дела к производству, после возвращения на дополнительное расследование;
10) при продлении срока расследования;
11) при принятии переданного уголовного дела по подследственности либо территориальности в пределах Республики Казахстан;
12) при принятии дела, возвращенного судом в порядке части 4 статьи 376 УПК РК;
13) при назначении следствия по делам дознания в порядке частей 1, 2 статьи 288 УПК РК либо в порядке части 2 статьи 289 УПК РК;
14) при восстановлении сроков по окончании нахождения дела по жалобе в суде (прокуратуре) либо по окончании ознакомления обвиняемого и его защитника;
63. При наличии подключения к ЕУСС уполномоченного органа в случае принятия решений, предусмотренных пунктом 62 настоящей Инструкции, в карточку формы 1.1 производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.
Выполнение данного требования обеспечивается при наличии достаточного материально-технического обеспечения органов уголовного преследования.
64. При заполнении карточки формы 1.1 следует иметь ввиду, что под понятием «семейные и бытовые преступления» следует понимать умышленные или неосторожные деяния, посягающие на жизнь, здоровье, честь, достоинство и свободу личности, совершенные: в результате конфликта между лицами, состоящими в зарегистрированных либо фактических брачно-семейных или других родственных отношениях, совместно проживающими лицами, а также в результате длящегося конфликта между соседями.
65. При возвращении уголовного дела прокурором для составления нового обвинительного заключения карточка формы 1.1 о принятии дела к производству не выставляется, однако при повторном направлении данного дела прокурору в порядке статей 280287514 УПК РК повторно выставляется карточка формы 1.1.
66. В случаях переквалификации преступных деяний субъектом выставляется форма 1.1.
67. В случае направления уголовного дела для расследования по месту совершения преступления в другую область Республики Казахстан либо при передаче уголовного дела по подследственности в субъект (следствия, дознания), лицо, осуществляющее уголовное преследование выставляет в уполномоченный орган карточку формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности. Уполномоченным органом копия карточки формы 1.1 направляется в течение 24 часов в уполномоченный орган, куда направлено уголовное дело.
Должностное лицо субъекта, в производство которого поступило уголовное дело, выставляет карточку формы 1.1 с указанием, что уголовное дело, поступившее в порядке части 1 статьи 193 УПК РК, принято к производству. Копия указанной карточки, уполномоченным органом направляется в уполномоченный орган, откуда поступило уголовное дело.

8) қайта саралау туралы;
9) қосымша тергеуге қайтарылғаннан кейін қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы;
10) тергеу мерзімін ұзарту кезінде;
11) Қазақстан Республикасы шегінде тергеуде болуы немесе аумақтылығы бойынша берілген қылмыстық істі қабылдау кезінде;
12) ҚР ҚІЖК 376-бабының 4-бөлігі тәртібінде соттан қайтарылған істі қабылдау кезінде;
13) ҚР ҚІЖК 288-бабының 1, 2-бөліктері немесе ҚР ҚР ҚІЖК 289-бабының 2-бөлігі тәртібінде анықтау ісі бойынша тергеу тағайындау кезінде;
14) арыз бойынша істің сотта (прокуратурада) болу мерзімінің қайта қалпына келтірілуінің аяқталуы кезінде немесе айыпталушы және оның қорғаушысының бір-бірімен танысуының аяқталуы кезінде қояды.
63. Өкілетті органның ББСЖ-на қосылуы бар болған кезде осы Нұсқаулықтың 62-тармағында көзделген шешім қабылдаған жағдайда 1.1 нысанды карточкаға іс жүргізу құжатының Word форматындағы электрондық нұсқасымен немесе сканерленген түрінде файл салынады.
Қылмыстық қудалау органдарының материалдық техникалық қамсыздалуы жеткілікті болған жағдайда аталған талаптың орындалуы қамтамасыз етіледі.
64. 1.1 нысанды карточканы толтыру кезінде «отбасы-тұрмыстық қылмыс» түсінігі деп тіркелген іс жүзіндегі неке-отбасы немесе басқа да туыстық қарым-қатынаста бірге тұрып жатқан адамдар арасындағы жанжал нәтижесінде жасалған, адам өміріне, денсаулығына, ар-намысына, қадір-қасиеті мен бостандығына қауіп төндіретін қасақана немесе абайсызда, сонымен қатар көршілер арасындағы ұзақ уақытты қамтыған жанжал нәтижесінде жасалған қылмыстар түсіндіріледі.
65. Жаңа айыптау қорытындысын құрастыру үшін қылмыстық істі прокурор қайтарған кезде, істі өндіріске қабылдау туралы 1.1 нысанды карточка қойылмайды, алайда осы істі прокурорға ҚР ҚР ҚІЖК 280287514-баптарының тәртібінде қайталап жолдау кезінде 1.1 нысанды карточка қайталанып қойылады.
66. Қылмыстық әрекетті қайта саралаудан өткізген жағдайда субъект 1.1 нысанын шығарады.
67. Қылмыстық істің жасалған орны бойынша қылмыстық іс Қазақстан Республикасының басқа облысына жолданған жағдайда немесе қылмыстық іс тергеуде болу бойынша субъектіге (тергеу, анықтау) берілген болса, қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға уәкілетті органға тергеуде болуы бойынша қылмыстық істі беру туралы 1.1 нысанды карточканы қояды. Басқарма 1.1 нысанды карточканың көшірмесін 24 сағат ішінде қылмыстық істі жолдаған Басқармаға жолдайды.
Өндірісіне қылмыстық іс келіп түскен субъектінің лауазымды тұлғасы ҚР ҚІЖК 193-бабы 1-бөлімінің тәртібінде келіп түскен қылмыстық істің өндіріске қабылданғаны туралы 1.1 нысанды карточканы қояды. Көрсетілген карточканың көшірмесін уәкілетті орган қылмыстық іс келіп түскен Басқармаға жолдайды.

68. Реквизит 9 карточки формы 1.1 подлежит обязательному заполнению. Код, указывающий на состояние лица, совершившего преступление, подчеркивается на основании содержания обвинительного заключения и свидетельских показаний о том, что преступление совершено в состоянии опьянения или при наличии в материалах уголовного дела акта о медицинском освидетельствовании об алкогольном опьянении, наркотическом либо токсическом возбуждении лица на момент совершения преступления.
69. В реквизите, указывающем на наличие судимости, отражаются лица, имеющие не погашенную и не снятую судимость. Лица, осужденные за преступления, совершенные до восемнадцати лет (кроме несовершеннолетних, совершивших повторные преступления), а также у которых судимости сняты или погашены, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК).
70. В случае принятия решения о приостановлении производства по уголовному делу на основании пунктов 2) и 5) части 1 статьи 50 УПК РК реквизит 10 заполняется при наличии соответствующего постановления и розыскного дела. При приостановлении уголовного дела по пункту 5) части 1 статьи 50 УПК РК реквизит «10.2 сведения о разыскиваемом» карточки формы 1.1 заполняется с проверкой достоверности сведений (за исключением «Номер розыскного дела»).
71. Из общего срока расследования уголовного дела исключается период нахождения дела на ознакомлении обвиняемого и его защитника или по жалобе в прокуратуре или суде, которые указываются в реквизитах 14, 14.1 карточки формы 1.1.
72. Преступления снимаются с учета, по делам о которых в отношении подсудимых судом вынесен оправдательный приговор за не установлением события преступления или отсутствием состава преступления, по вступлению в законную силу.
Необходимо иметь ввиду, что корректировка производится также в случаях прекращения судом уголовного дела по реабилитирующим основаниям и переквалификации преступления в отношении всех лиц по соответствующим эпизодам при условии, что переквалификация, прекращение по реабилитирующим основаниям либо оправдание было полностью по эпизоду, а не в отношении одного лица по групповым преступлениям.
73. По преступлениям, по делам о которых постановлен оправдательный приговор за недоказанностью участия подсудимого в совершении преступления лица, и неустановлением лица, подлежащего привлечению в качестве обвиняемого, субъектом, принявшим дело к производству, выставляется карточка формы 1.1, как на нераскрытое преступление, с исключением из числа раскрытых.
74. В случае приостановления уголовного дела, по основанию предусмотренному статьей 50 частью 1 пункта 1) УПК РК либо его прекращении по реабилитирующим обстоятельствам, в рамках которого ранее предъявлялось обвинение, лицо признавалось подозреваемым или оно задерживалось в порядке статьи 132 УПК РК, либо в отношении него избиралась мера пресечения и выставлялись соответствующие карточки, карточка формы 1.1 выставляется только после принятия решения в отношении этого лица с выставлением соответствующих карточек формы 2.1, 2.0.

68. 1.1 нысанды карточканың 9-деректемесі міндетті түрде толтыруға жатады. Қылмыс жасаған адамның жағдайын белгілейтін код қылмыстың мас күйде жасалғаны туралы айыптау қорытындысы мазмұнының және куәгер айғақтарының негізінде, сонымен қатар қылмыстық іс материалында адамның қылмыстық істі жасау кезіндегі алкогольдік ішімдіктен мас болуы, есірткі не улағыш заттармен қозуы туралы медициналық куәландыру актілері болған кезде белгіленеді.
69. Соттылықтың болуын көрсететін деректемеде соттылығы өтелмеген және алынбаған адамдар көрсетіледі. Он сегіз жасқа толмай тұрып жасаған қылмыстары үшін сотталған (қайталап қылмыс жасаған кәмелетке толмағандардан басқа), сонымен қатар соттылығы алынған немесе өтелген адамдар бұл бөлімдегі есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 13-бабының 4-бөлігі).
70. ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2) және 5) тармақтары негізінде қылмыстық істі тоқтату туралы шешім қабылданған жағдайда 10-деректеме тиісінше қаулы мен іздестіру ісі болған кезде толтырылады. Қылмыстық істі ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 5) тармағы бойынша тоқтатқан кезде 1.1 нысанды карточканың «10.2 іздеудегі адам туралы мәлімет» деректемесі мәліметтердің анықтығын тексерумен толтырылады («Іздестіру ісінің нөмірін» қоспағанда).
71. Қылмыстық істі тергеудегі жалпы мерзімнен істің айыпталушы мен оның қорғаушысының таныстырылуында болу мерзімі немесе арыз бойынша сотта немесе прокуратурада болу мерзімі алынып тасталып, 1.1 нысанды карточканың 14, 14.1-деректемелерінде белгіленеді.
72. Қылмыс оқиғасының анықталмауына немесе қылмыс құрамының болмауына байланысты сотталушының қылмыстары жөніндегі істері бойынша сот шығарған ақтау үкімі заңды күшіне енгеннен кейін деректер базасында түзету жүргізіледі.
Түзету топтасқан қылмыс бойынша бір адамға ғана қатысты емес, сондай-ақ ақтау негіздері бойынша қайта саралау, қысқарту не ақтау толығымен эпизод бойынша болған жағдайда, тиісті эпизодтар бойынша барлық адамға қатысты қылмыстық істі сот ақталатын негіздер бойынша қысқартқан және қылмыстарды қайта саралаған жағдайларда жүргізіледі.
73. Адамның қылмыс жасауына айыпталушының қатысуы дәлелденбегендіктен, айыпталушы ретінде қатыстыруға жататын адам белгіленбегендіктен ақтау үкімдері шығарылған қылмыстар бойынша, істер бойынша істі өндіріске қабылдаған субъект ашылған қылмыстар санынан алып тастай отырып, ашылмаған қылмысқа 1.1 нысанды карточканы қояды.
74. ҚР ҚІЖК 50-бабының 1-бөлігінің 1) тармағымен көзделген негіздер бойынша немесе оның шеңберінде бұрын айып тағылған немесе тұлға сезікті деп танылып не ол ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған немесе оған қатысты жазалау шаралары таңдалып, сәйкесінше карточкалар шығарылған ақталатын жағдайлардың тоқтатылуымен байланысты 1.1 нысанды карточка сәйкесінше 2.1, 2.0 нысанды карточкаларды ұсынумен осы тұлғаға қатысты шешім қабылдағаннан кейін ұсынылады.

75. Карточка формы 1.1 подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование и прокурором, при получении уголовного дела либо уведомления о принятом процессуальном решении в соответствии с требованиями УПК, после проверки полноты и достоверности заполнения реквизитов ИУД в день его поступления.
Порядок заполнения реквизитов с 26 по 30 «Силы и средства, способствующие раскрытию преступления» (внутриведомственный показатель) карточки формы 1.1 регламентируется ведомственным нормативным правовым актом и подписывается лицом, осуществляющим уголовное преследование.
Внесение корректировок в реквизиты с 26 по 30 ИУД формы 1.1 осуществляется сотрудниками органов внутренних дел, финансовой полиции, департаментом досудебного расследования Агентства по делам государственной службы и противодействию коррупции и службой экономических расследований Министерства финансов.
8. Особенности выставления карточки формы 2.0
76. Карточка формы 2.0 выставляется на каждое лицо, в отношении которого уголовное дело направлено прокурору в порядке статей 280287190-3 и пункта 2) части 1 статьи 514 УПК, уголовное преследование или дело прекращено производством, по решениям о приостановлении уголовного дела на основании пунктов 2) и 5) части 1 статьи 50 УПК РК.
При этом при направлении уголовного дела прокурору в порядке статей 280, 287, 190-3 и пункта 2) части 1 статьи 514 УПК реквизит 43 (принятое решение в отношении лица) не заполняется.
Указанный реквизит о принятом решении заполняется прокурором после изучения дела в порядке установленном УПК.
77. При наличии подключения к ЕУСС уполномоченного органа, в случае принятия решений, предусмотренных пунктом 76 настоящей Инструкции, в карточку формы 2.0 лицом принявшим решение производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.
Выполнение данного требования обеспечивается при наличии достаточного материально-технического обеспечения органов уголовного преследования.
78. При направлении уголовного дела прокурору в порядке статей 280287190-3 и пункта 2) части 1 статьи 514 УПК, в карточку формы 2.0 производится обязательное вложение обвинительного заключения, протокола обвинения, протокола упрощенного досудебного производства, постановления о прекращении дела производством или направлении дела в суд для применения принудительных мер медицинского характера.
79. В случае прекращения уголовного преследования или дела самим органом расследования либо прокурором, в карточке формы 2.0. заполняется реквизит 43, и после подписания прокурором карточка направляется в уполномоченный орган.

75. 1.1 нысанды карточкаға қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға және прокурор қылмыстық істі не болмаса ҚІЖК талаптарына сәйкес іс жүргізу шешімі қабылданғаны туралы хабарламаны алу кезінде АЕҚ деректемелерін толтырудың толықтығы мен дұрыстығын тексергеннен кейін қол қояды, АЕҚ келіп түскен күні қол қоюды жүргізеді.
1.1. нысанды карточканың «Қылмысты ашуға септігін тигізетін күштер және құралдар» 26-дан 30-ға дейінгі деректемелерді (ведомствоішілік көрсеткіш) толтыру тәртібі ведомстволық нормативтік құқықтық актілермен регламенттеледі және оған қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға қол қояды.
1.1 нысанды АЕҚ-тың 26-дан 30-ға дейінгі деректемелеріне түзету енгізуді ішкі істер органдарының немесе қаржы полициясының қызметкерлері жүзеге асырады.
8. 2.0 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
76. 2.0 нысанды карточканы қылмыстық қудалауды жүзеге асыратын тұлға қылмыстық ісі ҚІЖК 280287190-3-баптарының және 514-бабы 1-бөлігінің 2-тармағының тәртібінде прокурорға жолданған, қылмыстық қудалау немесе ісі өндіріспен, ҚР ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2) және 5) тармақтарына сәйкес қылмыстық істі тоқтату туралы шешімдер бойынша, сондай-ақ жеке айыптау істері бойынша аяқталған әрбір адамға қатысты ұсынады.
Бұл ретте, қылмыстық істі прокурорға ҚІЖК 280287190-3-баптарының және 514-бабы 1-бөлігінің 2) тармағының тәртібінде жолдаған кезде 43-деректеме (аталған адамға қатысты шешім қабылданды) толтырылмайды.
ҚІЖК белгіленген тәртібінде іс зерделенгеннен кейін қабылданған шешім жөніндегі аталған деректемені прокурор толтырады.
77. Өкілетті органның ББСЖ-на қосылуы бар болған кезде осы Нұсқаулықтың 76-тармағында көзделген шешімдерді қабылдаған жағдайда шешім қабылдаған тұлға 2.0 нысанды карточкаға Word форматындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының электрондық үлгісі бар файлды жалғайды.
Қылмыстық қудалау органдарының материалдық техникалық қамсыздалуы жеткілікті болған жағдайда аталған талаптың орындалуы қамтамасыз етіледі.
78. ҚР ҚІЖК 280287190-3-баптарының және 514-бабының 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде қылмыстық істі прокурорға жолдаған кезде 2.0 нысанды карточкаға қосымша айыптау қорытындысына, айыптау хаттамасына, сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізудің хаттамасына, істі өндіріспен тоқтату немесе медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін істі сотқа жолдау туралы қаулы міндетті түрде жүргізіледі.
79. Тергеу жүргізуші органның өзі қылмыстық қудалауды немесе істі қысқартқан жағдайда 2.0 нысанды карточкада 43-деректемені аталған орган толтырады және прокурор қол қойғаннан кейін карточка Басқармаға жолданады.

При этом в случае прекращения уголовного преследования или дела карточка формы 2.0 обязательна для выставления независимо от основания прекращения, если ранее лицо признавалось подозреваемым, задерживалось в порядке статьи 132 УПК РК, либо в отношении данного лица была избрана мера пресечения, либо данному лицу предъявлялось обвинение. Если такие решения не принимались и уголовное дело прекращено на основании пунктов 1), 2), 5), 7), 8) и 13) части 1 статьи 37 УПК РК карточка формы 2.0 не выставляется.
80. Реквизит 43 «поставлено в производство (00)» заполняется лишь при отмене прокурором решения о прекращении уголовного преследования или дела, или приостановлении по пунктам 2) и 5) части 1 статьи 50 УПК.
81. В случае соединения уголовных дел, карточка формы 2.0 выставляется на каждое лицо, совершившее преступление с обязательной отметкой в карточке номера основного уголовного дела.
82. Кроме того, карточка выставляется на лицо, в отношении которого вынесено постановление об отказе в возбуждении уголовного дела по нереабилитирующим основаниям.
При отмене постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с возбуждением уголовного дела в реквизите 6 карточки ставится отметка «снять» (2).
При заполнении карточки формы 2.0, следует иметь в виду, что данные о возрасте, занятии, должности и образовании лица указываются на момент совершения преступления; возраст учитывается по числу исполнившихся лет; при отражении сведений о роде занятий необходимо относить:
1) к рабочим - лиц, непосредственно занятых в процессе создания материальных ценностей, младший обслуживающий персонал (продавцы, официанты, дворники, уборщицы);
2) к государственным служащим - лиц, находящихся на государственной службе;
3) к военнослужащим - лиц, находящихся на службе в Вооруженных Силах Республики Казахстан, других войсках и воинских формированиях.
При заполнении данных о должности следует учесть, что в государственных органах и органах местного самоуправления к лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, относятся должностные лица, депутаты Парламента и маслихатов, судьи и все государственные служащие в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственной службе (статья 307 УК РК).
В коммерческих и иных организациях лицами, выполняющими управленческие функции признаются лица, постоянно, временно либо по специальному полномочию выполняющие организационно-распорядительные или административно-хозяйственные обязанности в организации, не являющейся государственным органом, органом местного самоуправления либо организацией, доля государства в которой составляет более пятидесяти процентов (статья 228 УК РК).

Бұл ретте, қылмыстық қудалауды немесе істі қысқартқан кезде 2.0 нысанды карточка адам бұрында сезікті болып танылғанда, ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған немесе аталған адамға қатысты бұлтартпау шарасы таңдалған не аталған адамға айып тағылған жағдайларда қысқарту негізіне қарамастан міндетті түрде ұсынылуы тиіс. Егер ондай шешімдер қабылданбаған және қылмыстық іс ҚР ҚІЖК 37-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 7), 8) және 13) тармақшалары негізінде тоқтатылған болса, 2.0 нысанды карточка ұсынылмайды.
80. «Өндіріске қойылды (00)» 43-деректеме прокурор қылмыстық қудалауды немесе істі қысқарту туралы шешімнің күшін жойған немесе ҚІЖК 50-бабы 1-бөлігінің 2 және 5) тармақтары бойынша тоқтатқан кезде ғана толтырылады.
81. Қылмыстық істер біріктірілген жағдайда 2.0 нысанды карточка онда негізгі қылмыстық істің нөмірін міндетті түрде белгілей отырып қылмыс жасаған әрбір адамға шығарылады.
82. Карточка, сонымен қатар, ақталмайтын негіздер бойынша қылмыстық ісін қозғаудан бас тарту туралы қаулысы шығарылған адамға қатысты да шығарылады.
Қылмыстық іс қозғай отырып, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойған кезде карточканың 6-деректемесінде «алып тастау» (2) белгісі жасалады.
2.0 нысанды карточканы толтырған кезде тұлғаның жасы, қызметі, лауазымы және білімі туралы деректер қылмыс жасаған сәтіне сәйкес толтырылатынына назар аудару қажет; жасы толық толған жасының саны бойынша ескеріледі; қызмет түрі туралы мәліметтерді көрсеткен кезде мыналар бойынша жіктеу керек:
1) жұмысшыларға – материалдық құндылықтарды қалыптастыруға тікелей қатысатын тұлғаларды, кіші қызмет көрсету персоналын (сатушылар, даяшылар, дала сыпырушылар, еден жуушылар);
2) мемлекеттік қызметкерлерге – мемлекеттік қызметте жүрген тұлғалар;
3) әскери қызметшілерге – Қазақстан Республикасының Қарулы Күштерінде, басқа әскерлерінде және әскери құрамаларында қызметте жүрген тұлғалар жатады.
Лауазымы туралы деректерді толтырған кезде мемлекеттік органдар мен жергілікті өзін-өзі басқару органдарында мемлекеттік функцияларды атқаруға уәкілетті тұлғаларға лауазымды тұлғалар, Парламент пен мәслихаттар депутаттары, судьялар және мемлекеттік қызмет туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына (ҚР ҚК 307-бабы) сәйкес барлық мемлекеттік қызметкерлер жатқызылатынын ескеру қажет.
Коммерциялық және өзге ұйымдарда басқарушы функцияларды атқаратын тұлғалар ретінде мемлекеттік орган, жергілікті өзін-өзі басқару органы немесе мемлекеттің үлесі елу пайыздан артық емес (ҚР ҚК 228-бабы) ұйым болып табылмайтын мекемеде тұрақты, уақытша немесе арнайы өкілеттілік бойынша ұйымдастыру-өкімдік немесе әкімшілік-шаруашылық міндеттерді атқаратын тұлға танылады.

83. При заполнении сведений об образовании необходимо учитывать:
1) высшее образование - лица, окончившие высшие учебные заведения;
2) среднее профессиональное - лица, окончившие среднее профессиональное образование (училище, колледж);
3) среднее - лица, окончившие 11(12) лет среднего образовательного учреждения, до 1989 года - 10 лет;
4) неполное среднее - лица, окончившие девятилетнюю школу, до 1989 года - восьмилетнюю школу, до 1962 года - семилетнюю школу;
5) без образования - лица, не имеющие неполного среднего образования.
84. В реквизите 32 карточки формы 2.0 подчеркиваются соответствующие коды на основании содержания обвинительного заключения или при наличии в материалах уголовного дела акта о медицинском освидетельствовании об алкогольном опьянении, наркотическом либо токсическом возбуждении лица о том, что преступление совершено в состоянии опьянения (алкогольного или наркотического), а по прекращенным уголовным делам на основании имеющихся в деле свидетельских показаний либо акта о медицинском освидетельствовании.
В разделе «Лицом, ранее совершавшим преступление» учитываются лица, имеющие судимость за ранее совершенное умышленное преступление. Лица, судимые за преступления, совершенные до восемнадцати лет (кроме несовершеннолетних, совершивших повторные преступления), а также у которых судимости сняты или погашены, учету в этом разделе не подлежат (часть 4 статьи 13 УК РК). Эти данные отражаются в следующем разделе в реквизите 42.
85. Карточка формы 2.0 заполняется и подписывается должностным лицом субъекта, в производстве которого находится уголовное дело, по отказному материалу по нереабилитирующим основаниям и прокурором, осуществляющим надзор.
9. Особенности выставления карточки формы 2.1
86. Назначение карточки формы 2.1 заключается в обеспечении учета лиц, которые признаны подозреваемыми, задержаны по подозрению в совершении преступлений, предъявлено обвинение, избрана или изменена мера пресечения в ходе досудебной деятельности органов уголовного преследования.
Субъектами электронная карточка формы 2.1 вводится незамедлительно после принятия, предусмотренного УПК РК процессуального решения.
87. Карточка формы 2.1 выставляется должностным лицом субъекта, в каждом случае принятия решения о признании подозреваемым, предъявлении обвинения, задержании в порядке статьи 132 УПК РК, направлении ходатайства прокурору о производстве ареста (домашнего ареста, освобождении лица, задержанного в порядке статьи 132 УПК РК, избрании, отмене либо изменении меры пресечения, направлении жалобы вышестоящему прокурору на постановление об отказе в поддержании ходатайства органа уголовного преследования о даче санкции на арест (домашний арест).

83. Білімі туралы мәліметтерді толтыру барысында мыналарға назар аудару керек:
1) жоғары білім – жоғарғы оқу орындарын бітірген адамдар;
2) орта кәсіптік – орта кәсіптік білім беру орындарын бітірген адамдар (училище, колледж);
3) орта – орта білім беру мекемесінің 11 (12), 1989 жылға дейін – 10 жылдық оқуын бітірген адамдар;
4) толық емес орта – тоғыз жылдық, 1989 жылға дейін – сегіз жылдық, 1962 жылға дейін – жеті жылдық мектепті бітірген адамдар;
5) білімі жоқ – толық емес орта білімі жоқ адамдар болып табылады.
84. 2.0 нысанды 32-карточканың деректемесінде айыптау қорытындысының мазмұны негізінде немесе қылмыстық іс материалдарында қылмыс мас күйде (алкогольдік немесе есірткілік қозу) жасалғаны туралы тұлғаның алкогольдік, есірткілік немесе улы заттардан қозуы жөніндегі медициналық куәландыру туралы акт болған жағдайда, ал тоқтатылған қылмыстық істер бойынша істе бар куәгерлік айғақтардың немесе медициналық куәландыру туралы актінің негізінде сәйкес кодтардың асты сызылады.
«Бұрын қылмыс жасаған адам» бөлімінде бұрын жасаған қасақана қылмысы үшін соттылығы бар адамдар есепке алынады. Он сегіз жасқа толмай тұрып жасаған қылмысы үшін сотталған адамдар (қылмыстарды қайталап жасаған кәмелетке толмағандарды қоспағанда), сондай-ақ соттылығы өтелген және алып тасталғандар аталған бөлімде есепке алуға жатпайды (ҚР ҚК 13-бабының 4-бөлігі). Бұл деректер келесі бөлімде 42-деректемеде бейнеленеді.
85. Ақталмайтын негіздер бойынша бас тарту материалы бойынша қылмыстық іс өндірісінде болған субъектінің лауазымды тұлғасы және қадағалауды жүзеге асырушы прокурор 2.0 нысанды карточканы толтырады және оған қол қояды.
9. 2.1 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
86. 2.1 нысанды карточка сезікті болып танылған, қылмыс жасады деген күдік бойынша ұсталған, айып тағылған, қылмыстық қудалау органдарының сотқа дейінгі қызметі барысында бұлтартпау шарасы таңдалған немесе өзгертілген адамдарды есепке алуды қамтамасыз етуге арналған.
2.1 нысанды электрондық карточка субъектілер ҚР ҚІЖК көзделген іс жүргізу шешімдерін қабылдағаннан кейін дереу енгізіледі.
87. Субъектінің лауазымды тұлғасы 2.1. нысанды карточкаларды сезікті деп тану туралы шешім қабылданған, айып тағылған, ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған, қамауға алуды жүзеге асыру (үйде қамап ұстау, ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталған адамды босату, бұлтарпау шарасын таңдау, күшін жою немесе өзгерту, қамауға алуға (үйде қамап ұстауға) санкция беру туралы қылмыстық қудалау органының қолдаухатына қолдау көрсетуден бас тарту туралы қаулы бойынша жоғары тұрған прокурорға шағым жолдау) туралы қолдаухатты прокурорға жолдаған әрбір жағдайда ұсынады.

При освобождении из под стражи лица по указанным основаниям в реквизите 17.5 карточка выставляется органом уголовного преследования избравшим меру пресечения, незамедлительно.
88. В случае отказа в поддержании ходатайства о производстве ареста (домашнего ареста), при выставлении карточки формы 2.1 обязательно заполняются реквизиты с 15 по 15.3.
89. При наличии подключения к ЕУСС уполномоченного органа в случае принятия решений, предусмотренных пунктами 8688 настоящей Инструкции, в карточку формы 2.1 лицом принявшим решение производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.
90. При избрании меры пресечения в отношении подозреваемого необходимо обязательное заполнение реквизита 15, 15.2, 15.3 карточки формы 2.1.
91. Карточка формы 2.1 подписывается должностным лицом субъекта и прокурором, осуществляющим надзор.
В одной карточке формы 2.1 может быть указано несколько решений, однако, при этом, если дата предъявления обвинения совпадает с датой решения, то должна быть выставлена отдельная карточка формы 2.1. на предъявление обвинения.
Прокурором уполномоченным на подписание карточек, при принятии решения по ходатайству, представленному в порядке статей 150153 и 154 УПК РК обеспечивается ввод в ЕУСС карточки формы 2.1.
10. Особенности выставления карточки формы 2.2
92. Назначение карточки формы 2.2 заключается в обеспечении учета лиц, в отношении которых избиралась мера пресечения арест, домашний арест, продлевались сроки ареста, домашнего ареста, отменялись, изменялись, отказывались арест, домашний арест, обжаловались и опротестовывались санкции суда.
93. Основанием для выставления карточки формы 2.2 является в соответствии со статьями УПК РК вынесенное постановление (ходатайство) об избрании меры пресечения, продлении сроков ареста (домашнего ареста), об отмене, изменении, отказе меры пресечения ареста (домашнего ареста), жалоба либо протест, вынесенное в порядке статей 109110 УПК РК, а также вынесенное постановление суда, то есть его результат.
94. Карточку формы 2.2 выставляет и подписывает прокурор, осуществляющий надзор за законностью по уголовному делу, в соответствии с материалами дела в течение 24 часов после рассмотрения судом соответствующих ходатайств.
95. В случае принятия решений, предусмотренных пунктами 92-94 настоящей Инструкции, в карточку формы 2.2 прокурором производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.

17.5-деректемеде аталған негіздер бойынша адамды қамаудан босатқан кезде карточканы бұлтартпау шарасын таңдаған қылмыстық қудалау органы шұғыл ұсынады.
88. Қамауға алу (үйде қамап ұстау) туралы қолдаухатқа қолдау көрсетуден бас тартқан жағдайда, 2.1 нысанды карточканы ұсынған кезде 15-тен 15.3-ке дейінгі деректемелер міндетті түрде толтырылады.
89. Өкілетті органның ББСЖ-на қосылуы бар болған кезде шешімдер қабылдау жағдайында, осы Нұсқаулықтың 86-88-тармақтарында көзделген шешімдерді қабылдау жағдайында шешімді қабылдаған тұлға 2.1. нысанды карточкаға Word нысанындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының электрондық нұсқасы бар файлды қоса тіркейді.
90. Сезіктіге қатысты бұлтартпау шарасын таңдау кезінде 2.1 нысанды карточканың 15, 15.2, 15.3-деректемелерін міндетті түрде толтыру керек.
91. 2.1 нысанды карточкаға субъектінің лауазымды тұлғасы және қадағалауды жүзеге асырушы прокурор қол қояды.
2.1 нысанды бір карточкада бірнеше шешім көрсетілуі мүмкін, алайда, бұл ретте айып тағылған күн шешім шығарылған күнге сәйкес келсе, онда айып тағу бойынша жеке 2.1 нысанды карточка ұсынылуы тиіс.
ҚР ҚІЖК 150153 және 154-баптарындағы тәртіппен ұсынылған қолдаухат бойынша шешім қабылдаған кезде карточкаларға қол қоюға өкілетті прокурор 2.1 нысанды карточканы ББСЖ-ға енгізуді қамтамасыз етеді.
10. 2.2 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
92. 2.2 нысанды карточка оларға қатысты қамауға алу, үйде қамап ұстау бұлтартпау шаралары таңдалған, қамауға алу, үйде қамап ұстау мерзімдері ұзартылған, қамауға алудың, үйде қамап ұстаудың күші жойылған, өзгертілген, бас тартылған, соттың санкциялары шағымдалған және наразылық білдірілген адамдарды есепке алуды қамтамасыз етуге арналған.
93. ҚР ҚІЖК баптарына сәйкес бұлтартпау шарасын таңдау, қамауға алу (үйде қамап ұстау) мерзімдерін ұзарту, қамауға алу (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасының күшін жою, өзгерту, бас тарту туралы шығарылған қаулы (қолдаухат), ҚР ҚІЖК 109110-баптарының тәртібінде шығарылған шағым немесе наразылық, сондай-ақ сот шығарған қаулы, яғни оның нәтижесі 2.2 нысанды карточканы ұсыну үшін негіз болып табылады.
94. Қылмыстық іс бойынша заңдылықты қадағалайтын прокурор 2.2 нысанды карточканы сот тиісті қолдаухаттарды қарағаннан кейін істің материалдарына сәйкес 24 сағат ішінде ұсынады және оған қол қояды.
95. Осы Нұсқаулықтың 92-94-тармақтарында көзделген шешімдерді қабылдау жағдайында прокурор 2.2 нысанды карточкаға Word нысанындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының электрондық нұсқасы бар файлды қоса тіркейді.

96. При заполнении карточки формы 2.2, следует иметь в виду, что данные о возрасте, роде занятий указываются на момент совершения преступления, возраст учитывается по числу исполнившихся лет.
97. Реквизит «Род занятий» подлежит обязательному заполнению, если лицо, в отношении которого возбуждается ходатайство, является депутатом Парламента, членом Конституционного совета, судьей и инвалидом.
98. При удовлетворении судом ходатайства в поле «Результат» реквизиты «Избрана мера пресечения, в том числе при отказе в удовлетворении ходатайства» и «Основания избрания меры пресечения арест (домашний арест)» обязателен для заполнения.
99. При отказе судом в удовлетворении ходатайства, в том числе по инициативе прокурора, а также при заполнении реквизита «ходатайство в порядке статьи 154 УПК РК» обязателен для заполнения реквизит «Избрана мера пресечения, в том числе при отказе в удовлетворении ходатайства».
100. При заполнении реквизита «Вид материала» позиций о продлении сроков ареста (домашнего ареста) в поле «Результат рассмотрения» под реквизит «срок ареста продлен до___» обязателен для заполнения.
101. Карточка формы 2.2 выставляется отдельно на каждое лицо и на каждое принятое решение в отношении него и подписывается надзирающим прокурором.
11. Особенности выставления карточки формы 3.0
102. Карточка формы 3.0 выставляется отдельно на каждое преступление по уголовному делу и отражает работу прокурора по обеспечению законности следствия и дознания.
103. Лицо, в производстве которого находится уголовное дело (следователь, дознаватель, специальный прокурор), заполняет реквизиты с 1 по 3 карточки формы 3.0 и прикладывает ее к уголовному делу, направляемому прокурору в порядке статей 280287 и пункта 2) части 1 статьи 514 УПК РК. По соединенным уголовным делам (многоэпизодным) на каждое преступление им прилагается отдельная карточка с самостоятельным номером уголовного дела. Карточка не прилагается при ее электронном вводе в ЕУСС.
104. По результатам изучения уголовного дела и принятия решения, прокурор заполняет остальные реквизиты приложенной карточки формы 3.0 и направляет в уполномоченный орган.
105. В случае принятия решений, предусмотренных пунктами 102-104 настоящей Инструкции, в карточку формы 3.0 прокурором производится вложение файла с электронным вариантом процессуального документа в формате Word, либо в отсканированном виде.
106. По делам, возвращенным прокурорами на дополнительное расследование, ими в день возвращения выставляется карточка формы 3.0. По делам, возвращенным на дополнительное расследование судом, карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда постановление о направлении дела на дополнительное расследование вступило в законную силу.
При этом преступления, по которым дела направлены судом на дополнительное расследование из числа раскрытых снимаются.

96. 2.2 нысанды карточканы толтырған кезде жасы, қызмет түрі туралы деректер қылмыс жасаған кездегі жағдайға сәйкес толтырылатынын ескеру керек, жасы толық толған жылдар саны бойынша есептеледі.
97. «Қызмет түрі» деректемесі қолдаухаттың қозғалуына себеп болған тұлға Парламент депутаты, Конституциялық кеңестің мүшесі, судья немесе мүгедек болып табылса міндетті түрде толтырылуы тиіс.
98. Сот қолдаухатты қанағаттандырған жағдайда «Нәтиже» жолында «Бұлтартпау шарасы таңдалды, с.і. қолдаухатты қанағаттандырудан бас тарту кезінде» және «Қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасын таңдаудың негіздері» деректемелері толтыруға міндетті болып табылады.
99. Сот қолдаухатты қанағаттандырудан бас тартқан кезде, соның ішінде прокурордың бастамасы бойынша, сондай-ақ «ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібіндегі қолдаухат» деректемесін толтырғанда «Бұлтартпау шарасы таңдалды, с.і. қолдаухатты қанағаттандырудан бас тарту кезінде» деректемесін толтыру міндетті болып табылады.
100. «Материалдың түрі» деректемесін толтырған кезде «Қарау нәтижесі» жолының астындағы қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) мерзімін ұзарту позициясында «қамауда ұстау мерзімі: ____ дейін ұзартылды» деректемесін толтыру міндетті болып табылады.
101. 2.2 нысанды карточка әрбір адамға және оған қатысты қабылданған әрбір шешімге жеке шығарылып, оған қадағалаушы прокурор қол қояды.
11. 3.0 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
102. 3.0 нысанды карточка қылмыстық іс бойынша әрбір қылмысқа бөлек ұсынылады және прокурордың тергеу және анықтау заңдылықтарын қамтамасыз ету бойынша жұмысын бейнелейді.
103. Қылмыстық іс бойынша өндірісті жүзеге асырып отырған адам (тергеуші, анықтаушы, арнайы прокурор) 3.0 нысанды карточканың 1-ден 3-ке дейінгі деректемелерін толтырады және оны ҚР ҚІЖК 280287-баптарының және 514-бабының 1-бөлігі 2) тармағының тәртібінде прокурорға жолданатын қылмыстық іске қосады. Біріктірілген (көп эпизодты) қылмыстық істер бойынша әрбір қылмысқа қылмыстық істің дербес нөмірлері бар жеке карточка қосылады. Карточка электрондық нұсқада енгізілген жағдайда қоса берілмейді.
104. Қылмыстық істі зерделеу және шешім қабылдау нәтижесі бойынша прокурор қоса жіберілген 3.0 нысанды карточканың қалған деректемелерін толтырады және уәкілетті органға жолдайды.
105. Осы Нұсқаулықтың 102-104-тармақтарында көзделген шешімдерді қабылдау жағдайында прокурор 3.0 нысанды карточкаға Word нысанындағы немесе сканерленген түрдегі іс жүргізу құжатының электрондық нұсқасы бар файлды қоса тіркейді.
106. Прокурорлар қосымша тергеуге қайтарған істер бойынша олар қайтарған күні 3.0 нысанды карточканы ұсынады. Сот қосымша тергеуге қайтарған істер бойынша 3.0 нысанды карточка істі қосымша тергеуге жолдау туралы қаулы заңды күшіне енгеннен кейін қылмыстық іс прокуратураға келіп түскен кезде ғана ұсынылады.
Бұл ретте, сот істерін қосымша тергеуге жолдаған қылмыстар ашылғандар қатарынан алынып тасталады.

Кроме того, карточка формы 3.0 выставляется в случае отмены прокурором постановлений о возбуждении уголовного дела с направлением материалов для производства дополнительной проверки.
107. В случае полного либо частичного оправдания судом подсудимого за недоказанностью его участия в совершении преступления и направлении уголовного дела прокурору для принятия мер, к установлению лица подлежащего привлечению в качестве обвиняемого (часть 4 статьи 376 УПК РК), прокурором в течение суток со дня вступления в законную силу приговора суда направляется в Комитет карточка формы 3.0 по каждому из исключенных эпизодов обвинения, для исключения преступления (преступлений) из числа раскрытых.
108. При направлении судом уголовного дела прокурору в порядке части 3 статьи 304 УПК РК, прокурор выставляет карточку формы 3.0 с отметкой реквизита «возвращено прокурору судом в порядке части 3 статьи 304 УПК РК». Указанная категория преступлений на основании карточки формы 3.0 исключается из числа раскрытых и включается в число нераскрытых преступлений, за исключением имевшего ранее аналогично принятого решения. Если разыскиваемый задержан и дело вновь направлено в суд, то данная категория дел учитывается в числе направленных в суд, для дел, зарегистрированных в текущем отчетном периоде, так как первоначальное решение о направлении в суд изменялось на приостановление за розыском.
109. При направлении дела прокурором в суд в связи с задержанием разыскиваемого, прокурором выставляется карточка формы 3.0 с указанием соответствующей статьи УПК РК, реквизита «направлено в суд в порядке статей 284289514 УПК РК с целью включения в отчет данного преступления как раскрытого.
110. В случае вынесения постановления об отмене постановления в возбуждении уголовного дела судом, карточка формы 3.0 выставляется только после поступления уголовного дела в прокуратуру, когда есть постановление об отмене постановления в возбуждении уголовного дела судом, и оно вступило в законную силу.
111. В случаях изменения подследственности прокурором в порядке пункта 12) части 1 статьи 197 УПК РК и выставления им карточки формы 3.0 с указанием органа в который передается дело, а орган, получивший его выставляет карточку о принятии уголовного дела к производству.
112. Прокурорами самостоятельно выставляются карточки формы 3.0 с заполненными реквизитами 7, 8, 9 в каждом случае дачи указаний, санкционировании или признании незаконными следственных действий.
12. Особенности выставления карточки формы 3.1
113. Карточка формы 3.1 отражает работу прокурора по надзору за соблюдением конституционных прав граждан в ходе досудебной стадии уголовного процесса, законности при приеме, регистрации и рассмотрении заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях и происшествиях и по обеспечению законности досудебного процесса.

Сондай-ақ, 3.0 нысанды карточка прокурор материалдарды қосымша тексеруге жолдау арқылы қылмыстық істі қозғау туралы қаулылардың күшін жойған жағдайда ұсынылады.
107. Сот сотталушыны оның қылмыс жасауға қатысқаны дәлелденбегендіктен толық немесе ішінара ақтаған және қылмыстық істі прокурорға айыпталушы ретінде жауапқа тартылатын адамды анықтау үшін шаралар қабылдауға жолдаған жағдайларда (ҚР ҚІЖК 376-бабының 4-бөлігі), прокурор сот үкімі заңды күшіне енген күннен бастап бір тәулік ішінде Комитетке 3.0 нысанды карточканы қылмысты (қылмыстарды) ашылғандар қатарынан алып тастау үшін айыптаудың әрбір алынып тасталған эпизоды бойынша жолдайды.
108. Сот қылмыстық істі ҚР ҚІЖК 304-бабы 3-бөлігінің тәртібінде прокурорға жолдаған кезде прокурор «сот ҚР ҚІЖК 304-бабы 3-бөлігінің тәртібінде прокурорға қайтарды» деректемесіне белгі жасап, 3.0 нысанды карточканы ұсынады. Аталған қылмыс санаты 3.0 нысанды карточканың негізінде ашылғандар қатарынан алып тасталады және бұрын ұқсас шешім қабылдауды қоспағанда, ашылмаған қылмыстардың қатарына қосылады. Егер іздеудегі адам ұсталып, іс қайта сотқа жолданса, істердің осы санаты ағымдағы есептік кезеңде тіркелген істер үшін сотқа жолданғандар қатарында ескеріледі, себебі сотқа жолдау туралы алғашқы шешім іздеу салу есебінен тоқтатуға өзгертілді.
109. Ізделушінің ұсталуына байланысты прокурор істі сотқа жолдаған кезде прокурор аталған қылмысты ашылған ретінде есепке қосу мақсатында ҚР ҚІЖК тиісті бабын, «ҚР ҚІЖК 284289514-баптарының тәртібінде сотқа жолданды» деректемесін белгілей отырып, 3.0 нысанды карточканы ұсынады.
110. Сот қылмыстық іс қозғау туралы қаулының күшін жою жөніндегі қаулы шығарған жағдайда 3.0 нысанды карточка сот шығарған қылмыстық іс қозғау туралы қаулының күшін жою жөніндегі қаулы болған және ол заңды күшіне енген жағдайда, қылмыстық іс прокуратураға келіп түскеннен кейін ғана ұсынылады.
111. Прокурор ҚР ҚІЖК 197-бабы 1-бөлігінің 12) тармағының тәртібінде тергеуде болуын өзгерткен жағдайда ол 3.0 нысанды карточканы іс жолданатын органды көрсете отырып ұсынады, ал оны қабылдаған орган қылмыстық істі өндіріске қабылдау туралы карточканы ұсынады.
112. Прокурорлар нұсқау, санкция берген немесе тергеу іс-әрекеттерін заңсыз деп таныған әрбір жағдайда 7, 8, 9-деректемелерді толтырып 3.0 нысанды карточканы өз бетімен ұсынады.
12. 3.1 нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
113. 3.1 нысанды карточка қылмыстық процестің сотқа дейінгі кезеңінде азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды, қылмыстар және оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге ақпаратты қабылдау, тіркеу мен қарау кезіндегі заңдылықты қадағалау бойынша және сотқа дейінгі процестің заңдылығын қамтамасыз ету бойынша жұмысын бейнелейді.

114. Карточка формы 3.1 состоит из 3-х частей, сведения которых вводятся поэтапно по мере принятия решений прокурором.
Первая часть карточки содержит общие сведения о предмете, сроках проверки и о проверяемом органе, которая заполняется при назначении и производстве проверки.
Вторая часть карточки заполняется при внесении акта прокурорского реагирования.
Третья часть карточки заполняется при получении информации по результатам рассмотрения прокурорского акта реагирования, подтверждающих документов о привлечении виновных лиц к ответственности.
115. При вводе карточки формы 3.1 по проверкам автоматически присваивается номер, состоящий из 14 символов, из которых первые две цифры обозначают год регистрации проверки, цифры с 3 по 8 код области, района, прокуратуры, цифры 9-10 обозначают вид проверки по предмету и с 11 по 14 порядковый номер проверки.
К примеру, 13711101110001 (13-год , 71- код города Астаны, 11- код района Алматы, 01-код прокуратуры, 11 - кодировка по предмету проверки, 0001 - порядковый номер проверки).
В девятом и десятом символе номера проверки код присваивается согласно справочнику кодировки проверки по предмету: 11-проверка соблюдение требований главы 17 УПК РК при задержании граждан, 12-проверка состояния учетно-регистрационной дисциплины, 13-проверка в гауптвахтах, 14-проверка соблюдение конституционных прав граждан, 15- иные.
116. Карточка выставляется на каждую проверку, с указанием ее результата. Прокурором карточка заполняется в соответствии имеющимися материалами по проверке.
Примечание: Если по одной проверке внесено одно представление или постановление и указывается более одного нарушения, то отмечается соответствующее количество и если по ним наказывается более одного лица и по разным видам нарушений, то соответственно отмечается соответствующее количество лиц по соответствующим нарушениям. Если наказывается одно лицо по разным видам нарушения, то указывается по наиболее значимому нарушению.
117. Основанием для учета наказанных лиц является наличие письменного сообщения должностного лица о принятых мерах, в соответствии с действующими положениями этих органов о прохождении службы с указанием номера приказа и его даты, либо копия приказа, которые должны указываться в карточке.
118. При постановке на учет акта прокурорского реагирования внесенного по результатам изучения уголовных дел, отказных материалов реквизиты 2, 3, 6 карточки формы 3.1 не заполняются. При этом необходимо в реквизите 7 указать номер уголовного дела или отказного материала.

114. 3.1 нысанды карточка мәліметтері прокурордың шешім қабылдауына байланысты кезең-кезеңімен енгізілетін 3 бөліктен тұрады.
Карточканың бірінші бөлігі тексеру мәні, мерзімдері туралы және тексерілетін орган туралы жалпы мәліметтерді қамтып, олар тексеру тағайындалған және жүзеге асырылған кезде толтырылады.
Карточканың екінші бөлігі прокурорлық ықпал ету актісі енгізілген кезде толтырылады.
Карточканың үшінші бөлігі прокурорлық ықпал ету актісін, айыпты адамдарды жауапкершілікке тарту туралы растау құжаттарын қарау нәтижелері бойынша ақпарат қабылданған кезде толтырылады.
115. Тексерулер бойынша 3.1 нысанды карточканы енгізген кезде автоматтық түрде 14 таңбадан тұратын нөмір беріледі, оның ішінде бірінші жұп сан тексеру тіркелген жылды, 3-тен 8-ге дейінгі сандар облыстың, ауданның, прокуратураның кодын, 9-10 сандары пәні бойынша тексеру түрін және 11-ден 14-ке дейінгі сандар тексерудің реттік нөмірін білдіреді.
Мысалы, 13711101110001 (13 - жыл, 71 - Астана қаласының коды, 11 – Алматы ауданының коды, 01 – прокуратураның коды, 11 – тексеру мәні бойынша кодтау, 0001 – тексерудің реттік нөмірі).
Тексеру нөмірінің тоғызыншы және оныншы таңбаларындағы код тексеру мәні бойынша кодтау анықтамалығына сәйкес беріледі: 11 – азаматтарды ұстау кезінде ҚР ҚІЖК 17-тарауының талаптарын сақтауды тексеру, 12 – есепке алу–тіркеу тәртібінің жағдайын тексеру, 13 - әскер абақтысындағы тексеру, 14 – азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтауды тексеру, 15 - өзге.
116. Карточка әрбір тексеруге оның нәтижесін көрсете отырып шығарылады. Прокурор карточкаларды тексеру бойынша қолда бар материалдарға сәйкес толтырады.
Ескертпе: егер бір тексеру бойынша бір ұсыныс немесе қаулы енгізілсе және бірден көп бұзушылық аталса, онда тиісті саны белгіленеді және олар бойынша бірден көп адам және әртүрлі бұзушылық түрлері бойынша жазаланса, сәйкесінше, тиісті бұзушылықтар түрлері бойынша адамдардың тиісті саны белгіленеді. Егер бір адам бірнеше бұзушылық түрі бойынша жазаланса, онда соның ішіндегі ең маңызды бұзушылық бойынша белгі жасалады.
117. Осы органдардағы қызметтен өту туралы қолданыстағы ережеге сәйкес лауазымды тұлға бұйрықтың нөмірін және оның күнін немесе карточкада аталуы тиіс бұйрықтардың көшірмелерін көрсетіп, қабылданған шаралар туралы берген жазбаша хабарлама жазаланған адамдарды есепке алу үшін негіз болып табылады.
118. Қылмыстық істерді, бас тарту материалдарын зерделеу нәтижелері бойынша енгізілген прокурорлық ықпал ету актісін есепке қойған кезде 3.1 нысанды карточканың 2, 3, 6-деректемелері толтырылмайды. Бұл ретте, 7-деректемеде қылмыстық істің немесе бас тарту материалының нөмірін көрсету керек.

119. Прокурорами при проведении проверки по соблюдению сотрудниками правоохранительных органов требований глав 17 и 23 УПК РК, выставляется карточка формы 3.1 с обязательным заполнением реквизитов 6, 10, 10.1.
120. Карточка формы 3.1 в электронном формате выставляется районными, городскими, областными прокуратурами, главными военной и транспортной прокуратурами, а также центральным аппаратом Генеральной прокуратуры.
13. Особенности выставления карточки формы 1-Н
121. Назначение карточки формы 1-Н заключается в отражении данных об изъятых из незаконного оборота НПП, выявленных площадях произрастании, незаконных посевах, выращивании и культивировании растений, содержащих наркотические вещества (далее - посевы), а также их уничтожении, передачи в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных, иных целях или передачи (получении) по подследственности НПП по уголовным делам, отказным материалам, материалам об административных правонарушениях, предписаниям и иным актам.
122. Карточка формы 1-Н представляется в уполномоченный орган в случаях изъятия из незаконного оборота НПП, выявления площадей произрастания и посевов растений, содержащих наркотические вещества, а также их уничтожения или передачи в соответствующие организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания), а также при производстве сравнительной экспертизы.
123. В случаях изъятия НПП, карточка формы 1-Н по уголовному делу и по материалам отказного производства выставляется с момента получения заключения экспертизы, но не позднее следующего рабочего дня.
Карточка формы 1-Н при изъятии НПП выставляется на основании следующих решений:
1) при возбуждении уголовного дела - одновременно с карточкой формы 1.0;
2) при отказе в возбуждении уголовного дела и вынесении постановлении о возбуждении административного производства с составлением протокола об административном правонарушении;
3) при отказе в возбуждении уголовного дела и, в том числе при отсутствии оснований для привлечения лица к административной ответственности.
При этом следует иметь ввиду, что в случае, если по одному и тому же материалу принималось решение об отказе в возбуждении уголовного дела, а затем материалы были направлены в суд для привлечения лица к административной ответственности, карточка на изъятие НПП выставляется только по отказному материалу. После уничтожения НПП карточка формы 1-Н на уничтожение выставляется также по отказному материалу, а не по материалу об административном правонарушении. В реквизите 3 указывается дата и номер административного производства по отказному материалу.

119. Прокурорлар құқық қорғау органдары қызметкерлерінің ҚР ҚІЖК 17 және 23-тарауларының талаптарын ұстануы бойынша тексеруді жүргізген кезде 3.1 нысанды карточка 6, 10, 10.1-деректемелерді міндетті түрде толтыра отырып ұсынылады.
120. Аудандық, қалалық, облыстық прокуратуралар, әскери және көлік прокуратураларының басшыларын, сондай-ақ Бас прокуратураның орталық аппараты 3.1 нысанды карточкаларды электрондық форматта ұсынады.
13. 1-Н нысанды карточканы ұсыну ерекшеліктері
121. 1-Н нысанды карточка ЕПП-ны, құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің анықталған өсу, заңсыз отырғызу, егу және өну алқаптарын (бұдан әрі – егістер) заңсыз айналымнан алып қою, сондай-ақ оларды жою, көму, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда пайдалану үшін тиісті ұйымдарға (мекемелерге) жөнелту немесе ЕПП-ны қылмыстық істер, бас тарту материалдары, әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы материалдар, ұйғарымдар және өзге актілер негізінде тергеуде болуы бойынша беру (алу) туралы деректерді бейнелеу үшін тағайындалған.
122. 1-Н нысанды карточка Басқармаға ЕПП-ны заңсыз айналымнан алып қойған, құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу және өну алқаптары анықталған, сондай-ақ оларды жойған немесе тиісті ұйымдарға (мекемелерге) жөнелткен жағдайларда және ЕПП-ны субъектіге (тергеу, анықтау) тергеуде болуы бойынша беру (алу), сондай-ақ салыстыру сараптамасын жүргізу кезінде ұсынылады.
123. ЕПП-ны алып қойған жағдайда қылмыстық іс және бас тарту өндірісінің материалдары бойынша 1-Н нысанды карточка сараптама қорытындысы алынған сәттен бастап, бірақ келесі жұмыс күнінен кешіктірілмей ұсынылады.
Алып қою кезінде 1-Н нысанды карточка келесі шешімдер қабылданған жағдайда ұсынылады:
1) қылмыстық іс қозғаған кезде – 1.0 нысанды карточкамен бір мезгілде;
2) қылмыстық іс қозғаудан бас тартқанда және әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы құра отырып, әкімшілік іс жүргізуді қозғау туралы қаулыны шығарған кезде;
3) қылмыстық іс қозғаудан бас тартқанда, соның ішінде тұлғаны әкімшілік жауапкершілікке тарту үшін негіздер болмаған кезде.
Бұл ретте, бір материал бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы шешім қабылданған, ал кейіннен материалдар адамды әкімшілік жауапкершілікке тарту үшін сотқа жолданған жағдайда ЕПП-ны алып қоюға арналған карточка бас тарту материалы бойынша ғана ұсынылатынын ескеру керек. ЕПП-ны жойғаннан кейін жоюға арналған 1-Н нысанды карточка да әкімшілік құқық бұзушылық туралы материал бойынша емес, бас тарту материалы бойынша ұсынылады. 3-деректемеде бас тарту материалы бойынша әкімшілік іс жүргізудің күні мен нөмірі көрсетіледі.

124. Карточка формы 1-Н на уничтожение выставляется одновременно с составлением акта об уничтожении НПП на основании приговора (постановления) суда, постановлении о прекращении уголовного дела или об отказе в возбуждении уголовного дела, а также с копией акта об уничтожении НПП согласно постановлению Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2008 года № 1017 «Об утверждении Правил уничтожения органами уголовного преследования наркотических средств, психотропных веществ, являющихся вещественными доказательствами по уголовным делам».
125. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях карточка формы 1-Н выставляется с составлением акта приема-передачи.
126. В случае передачи (получения) НПП в субъект карточка формы 1-Н выставляется:
1) при передаче НПП по подследственности в субъект с указанием исходящего номера и даты передачи - одновременно с карточкой формы 1.1 о передаче уголовного дела по подследственности в субъект;
2) при получении НПП по подследственности из субъекта с указанием входящего номера и даты - одновременно с карточкой формы 1.1 о получении уголовного дела по подследственности из субъекта.
127. Карточка формы 1-Н состоит из 16 реквизитов:
1) в реквизитах 1,2 заполняются наименование органа, который изъял НПП или выявил посевы, либо уничтожил НПП, посевы, номер дела;
2) в реквизите 3 подчеркиваются события, послужившие поводом для выставления карточки формы 1-Н: изъятие/выявление НПП (посевов), уничтожение НПП (посевов), передачи НПП в организации (учреждения) и при передаче (получении) НПП по подследственности в субъект (следствия, дознания), в реквизите 4 - дата и место возникновения этих событий;
3) изъятые НПП сдаются в помещения, специально оборудованные для их хранения и регистрируются в Книге учета вещественных доказательств, документов, изымаемых органами дознания, следствия и судом, данные о котором (порядковый номер и дата регистрации) указываются в реквизите 5, в реквизите 5.1 заполняется номер заключения эксперта и дата;
4) в реквизите 8 указываются (подчеркиваются) сведения о выявленных, изъятых или уничтоженных НПП (посевов) по их видам, количеству и единицам измерения, из которых выделяется количество израсходованных на экспертизу (остаток НПП, приобщенных к делу). Остаток НПП, приобщенных к делу, отражается в случае уничтожения НПП, согласно части 4 статьи 223 УПК РК. В реквизите 8.1 отражаются сведения об изъятии прекурсора, приобретенного в целях изготовления наркотиков, в реквизите 8.2 указываются сведения об изъятии НПП в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов;

124. Жоюға арналған 1-Н нысанды карточка сот үкімінің (қаулысының), қылмыстық істі қысқарту туралы және қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулылардың негізінде, сондай-ақ «Қылмыстық қудалау органдарының қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелер болып табылатын есірткі құралдарын, психотроптық заттарды жою ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 қарашадағы № 1017 қаулысына сәйкес ЕПП-ны жою туралы актінің көшірмесін жалғай отырып ЕПП-ны жою туралы актімен бір мезгілде ұсынылады.
125. ЕПП-ны көму, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда пайдалану үшін тиісті ұйымдарға (мекемелерге) жөнелткен жағдайда 1-Н нысанды карточка қабылдау-тапсыру актісін қалыптастыра отырып ұсынылады.
126. ЕПП-ны субъектіге жөнелткен (қабылдаған) жағдайда 1-Н нысанды карточка:
1) ЕПП-ны тергеуде болуы бойынша субъектіге жолдаған кезде шығыс нөмірі мен жөнелту күнін көрсете отырып – қылмыстық істі тергеуде болуы бойынша субъектіге жөнелту жөніндегі 1.1 нысанды карточкамен бір мезгілде;
2) ЕПП-ны субъектіден тергеуде болуы бойынша қабылдаған кезде кіріс нөмірі мен күнін көрсете отырып – қылмыстық істі субъектіден тергеуде болуы бойынша алу жөніндегі 1.1 нысанды карточкамен бір мезгілде ұсынылады.
127. 1-Н нысанды карточка 16 деректемеден тұрады.
1) 1, 2-деректемелерде ЕПП-ны алып қойған немесе егістерді анықтаған немесе ЕПП-ны, егістіктерді жойған органдардың атауы, істің нөмірі толтырылады;
2) 3-деректемеде 1-Н нысанды карточканы ұсынуға себеп болған оқиғалар сызылады: ЕПП-ны (егістіктерді) алып қою/анықтау, ЕПП-ны (егістіктерді) жою, ЕПП-ны ұйымдарға (мекемелерге) беру және субъектіге (тергеу, анықтау) тергеуде болуы бойынша ЕПП-ны беру (алу) кезінде, 4-деректемеде– осы оқиғалар туындаған күн мен орын көрсетіледі;
3) Алып қойылған ЕПП оларды сақтау үшін арнайы жабдықталған бөлмелерге тапсырылады және Анықтау, тергеу органдары және сот алып қоятын заттай айғақтарды, құжаттарды есепке алу кітабында тіркеледі, ол туралы деректер (реттік нөмірі және тіркеу күні) 5-деректемеде көрсетіледі, 5.1-деректемеде сарапшы қорытындысының нөмірі және күні толтырылады;
4) 8-деректемеде анықталған, алынған немесе жойылған ЕПП (егістіктер), олардың түрлері, саны және сараптамаға кеткен мөлшерін көрсете отырып, өлшем бірліктері бойынша (іске қосылған ЕПП калдығы) деректер көрсетіледі (сызылады). Іске тіркелген ЕПП қалдықтары ЕПП-ны жою жағдайында ҚР ҚІЖК 223-бабының 4-бөлігіне сәйкес көрініс табады. 8.1-деректемеде есірткі дайындау мақсатында сатып алынған прекурсорларды алып қою туралы деректер көрініс табады, 8.2-деректемеде құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында ЕПП-ны алып қою туралы деректер көрсетіледі;

5) реквизит 10 отмечается при изъятии НПП по методу «контролируемая поставка»;
6) в реквизитах 12-15 указываются сведения о виде вещества, способах перевозки, укрытия, месте обнаружения НПП (посевов, площадей);
7) в реквизите 15.1 указывается кинологическая служба того субъекта, если при изъятии НПП применялась служебно-розыскная собака этого же субъекта;
8) в реквизите 15.2 указывается кинологическая служба правоохранительных органов при проведении совместных мероприятий. Например, в результате совместной работы правоохранительных органов, в случае изъятия НПП органами внутренних дел принимала кинологическая служба органов таможни, то в реквизите 15.2 указывается код (3) Комитет Таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан, то есть кинологическая служба органов таможни;
9) в реквизитах 16.1 – 16.10 указываются сведения о лицах, совершивших преступления и правонарушения, связанные с НПП.
128. Карточка формы 1-Н заполняется и подписывается в случаях изъятия НПП, выявления посевов или площадей:
1) лицом, вынесшим постановление о возбуждении уголовного дела и прокурором;
2) лицом, вынесшим постановление об отказе в возбуждении уголовного дела и прокурором;
3) лицом, составившим протокол (материал) об административном правонарушении и прокурором.
129. В случаях уничтожения НПП, посевов или площадей карточка формы 1-Н заполняется и подписывается:
1) лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором;
2) лицом, которым вынесены предписания (иные акты) об уничтожении площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества и прокурором.
130. В случае передачи НПП в соответствующие организации (учреждения) для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях карточка формы 1-Н заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
131. При передаче (получении) НПП в субъект, карточка формы 1-Н заполняется и подписывается лицом, в производстве которого находилось уголовное дело, отказной материал, материал об административном правонарушении и прокурором.
14. Требования, предъявляемые к порядку ведения журналов, карточек и контроля за их применением
132. Регистрация карточек, а также систематизация и хранение журналов и карточек осуществляется районными и приравненными к ним представительствами уполномоченного органа. Требования настоящей главы не распространяются на случаи электронного ввода ИУД.

5) 10-деректеме «қадағаланатын жеткізу» әдісі бойынша ЕПП-ны алу кезінде белгіленеді;
6) 12-15-деректемелерде заттың түрі, тасымалдау, жасыру тәсілдері, ЕПП-ны (егістікті, алаңдарды) анықтау орны туралы деректер көрсетіледі;
7) 15.1-деректемеде сол субъектінің кинологиялық қызметі, егер ЕПП-ны алу кезінде осы субъектінің қызметтік-іздестіру иті пайдаланылса көрсетіледі;
8) 15.2-деректемеде бірлескен іс-шаралар жүргізу кезіндегі құқық қорғау органдарының кинологиялық қызметі көрсетіледі. Мысалы, құқық қорғау органдарының бірлескен жұмысы нәтижесінде, ішкі істер органдарының ЕПП-ны алу жағдайында кеден органдарының кинологиялық қызметі қабылдаса, 15.2-деректемеде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетінің коды (3) көрсетіледі, яғни кеден органдарының кинологиялық қызметі;
9) 16.1-16.10-деректемелерде ЕПП-мен байланысты қылмыстар және құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы деректер көрсетіледі;
128. 1-Н нысанды карточка ЕПП-ны алып қою, егістіктер мен алаңдарды анықтаған жағдайларда келесі тұлғалардың тарапынан толтырылады және қол қойылады:
1) қылмыстық істі қозғау туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор;
2) қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарған тұлға және прокурор;
3) әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманы (материалды) әзірлеген тұлға және прокурор.
129. ЕПП-ны, егістіктерді және алаңдарды жою жағдайларында 1-Н нысанды карточка келесі тұлғалардың тарапынан толтырылады және қол қойылады:
1) қылмыстық іс, бас тартылған материал, әкімшілік құқық бұзушылық туралы материал өндірісінде болған тұлға және прокурор;
2) құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу алқаптарын жою туралы ұйғарымды (өзге актілерді) шығарған тұлға және прокурор.
130. ЕПП-ны көму, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда пайдалану үшін тиісті ұйымдарға (мекемелерге) жөнелту жағдайында 1-Н нысанды карточканы қылмыстық іс, бас тартылған материал, әкімшілік құқық бұзушылық туралы материал өндірісінде болған тұлға және прокурор толтырады және қол қояды.
131. Субъектіге ЕПП-ны беру (алу) кезінде 1-Н нысанды карточканы қылмыстық іс, бас тартылған материал, әкімшілік құқық бұзушылық туралы материал өндірісінде болған тұлға және прокурор толтырады және қол қояды.
14. Журналдарды, карточкаларды жүргізу тәртібіне және олардың қолданылуын бақылауға қойылатын талаптар
132. Карточкаларды тіркеу, сондай-ақ журналдар мен карточкаларды жүйелеу мен сақтау уәкілетті органның аудандық және оларға теңестірілген өкілдіктерімен жүзеге асырылады. АЕҚ электронды түрде енгізілген жағдайда осы тараудың талаптары таратылмайды.

133. Карточки, указанные в главе 2 настоящей Инструкции автоматически отражаются в Книге учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлениях, происшествиях (далее - КУЗИ) (формы ЗС-1, ЗС-2), в Едином журнале учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших, уполномоченного органа (формы 1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 1-Н) согласно приложению 12 к настоящей Инструкции, в Журнале учета карточек по административным делам и отказным материалам по фактам изъятия и уничтожения наркотических средств, психотропных, ядовитых веществ, прекурсоров (далее - НПП) учитывается карточка формы № 1-Н по делам административного производства и иным актам, согласно приложению 13 к настоящей Инструкции).
Примечание: в приложении 12 к настоящей инструкции автоматически из карточек форм ЗС-1 и ЗС-2 отражаются номер и дата КУЗИ.
134. Субъекты обеспечивают соблюдение установленного настоящей Инструкцией порядка представления на единый учет преступлений, их субъектов, уголовных дел, задержанных в порядке статьи 132 УПК РК, арестованных лиц и осужденных, карточек и ведения журналов.
135. Карточки по делам, направленным в суд, хранятся один год.
136. Карточки по нераскрытым преступлениям (по которым уголовные дела приостановлены по пунктам 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) статьи 50 УПК РК) хранятся до раскрытия преступления и направления дела в суд или прекращения уголовного дела. Карточки по прекращенным уголовным делам хранятся 5 лет.
137. Все карточки формы ЗС-1, а также форм ЗС-2, 1-Н по отказным материалам, форм 1-Н по административным материалам хранятся в течение 1 года.
138. Уполномоченный орган осуществляет контроль за полнотой и качеством составления карточек, достоверностью указываемых в них сведений и своевременностью их представления, а в случаях необходимости оказывает практическую помощь субъектам.
По окончании отчетного года карточки по оконченным уголовным делам с истекшими сроками хранения подлежат уничтожению по акту, утверждаемому начальником территориального управления Комитета.
139. Вложение файла с электронным вариантом процессуального документа для органов национальной безопасности является не обязательным.
140. Журнал учета материалов, по которым вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела, подлежит заведению районными, городскими, областными и приравненными к ним субъектами.
После регистрации материала об отказе в возбуждении уголовного дела, должностное лицо органа уголовного преследования направляет материал надзирающему прокурору для проверки обоснованности принятого решения с выставлением соответствующей карточки.
Копия постановления об отказе в возбуждении уголовного дела по фактам ДТП в течение двадцати четырех часов направляется в подразделение дорожной полиции для составления административного протокола и направления материала в суд, с направлением надзирающему прокурору копии соответствующих документов.

133. Осы Нұсқаулықтың 2-тарауында көрсетілген карточкалар автоматтық түрде Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге ақпаратты есепке алу кітабында (әрі қарай – ӨАЕК) (ЗС-1, ЗС-2 нысандары), осы Нұсқаулыққа 12-қосымшаға сәйкес уәкілетті органның Қылмыстық істерді, қылмыстарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алудың бірыңғай журналында (1.0, 1.1, 2.0, 2.1, 2.2, 3.0, 1-Н) көрініс табады, Әкімшілік істер және есірткі заттарын, психотроптық, улы заттарды, прекурсорларды (әрі қарай - ЕПП) алып қою және жою деректері бойынша бас тартылған материалдар бойынша карточкаларды есепке алу журналында осы Нұсқаулыққа 13-қосымшаға сәйкес әкімшілік өндіріс істері және өзге актілер бойынша № 1-Н нысанды карточка есепке алынады.
Ескертпе: осы нұсқаулыққа 12-қосымшада автоматтық түрде ЗС-1 және ЗС-2 нысанды карточкалардан ӨАЕК нөмірі және күні көрініс табады.
134. Субъектілер қылмыстарды, олардың субъектілерін, қылмыстық істерді, ҚР ҚІЖК 132-бабының тәртібінде ұсталғандарды, тұтқынға алынған және сотталған адамдарды, карточкаларды және журналдарды жүргізуді бірыңғай есепке алуға ұсынған кезде осы Нұсқаулықта белгіленген тәртіптің сақталуын қамтамасыз етеді.
135. Іс бойынша сотқа жолданған карточкалар бір жыл сақталады.
136. Ашылмаған қылмыстар бойынша карточкалар (қылмыстық істер ҚР ҚІЖК 50-бабының 1), 2), 3), 4), 5), 6), 7), 8), 9) тармақтары бойынша тоқтатылған) қылмыстың ашылуына және істің сотқа жолдануына дейін немесе қылмыстық істің қысқартылуына дейін сақталады.
137. ЗС-1 нысанды, сондай-ақ ЗС-2, 1-Н нысанды бас тарту материалдары бойынша, 1-Н нысанды әкімшілік материалдар бойынша барлық карточкалар 1 жыл бойы сақталады.
138. Уәкілетті орган карточкаларды құрудың толықтығы мен сапасына, оларда көрсетілген мәліметтердің дұрыстығына және оларды ұсынудың уақтылы болуына бақылауды жүзеге асырады, ал қажет жағдайда субъектілерге практикалық көмек көрсетеді.
Есептік жылдың соңында сақталу мерзімдері аяқталған қылмыстық істер бойынша карточкалар Комитеттің аумақтық басқармасының басшысы бекіткен акт бойынша жойылуға жатады.
139. Іс жүргізу құжатының электрондық нұсқасы бар файлды салу ұлттық қауіпсіздік органдары үшін міндетті болып табылмайды.
140. Қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулы шығарылған материалдарды есепке алу журналын бастау аудандық, қалалық, облыстық және оларға теңестірілген субъектілер тарапынан жүргізуге жатады.
Қылмыстық қудалау органының лауазымды тұлғасы қылмыстық іс қозғаудан бас тарту материалын тіркегеннен кейін, материалды сәйкес карточканы қоя отырып, қабылдаған шешімнің негізділігін айқындау үшін қадағалаушы прокурорға жолдайды.
ЖКО деректері бойынша қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының көшірмесін әкімшілік хаттаманы құру үшін және материалды сотқа жолдау үшін, қадағалаушы прокурорға тиісті құжаттардың көшірмелерін жібере отырып жиырма төрт сағаттың ішінде жол полициясы бөлімшесіне жолдайды.

141. В случае отмены прокурором постановления об отказе в возбуждении уголовного дела с последующим возбуждением уголовного дела, прокурор письменно уведомляет субъект о принятом решении. Об этом органами уголовного преследования и органами прокуратуры в журналах учета отказных материалов производится отметка.
При согласии с постановлением об отказе в возбуждении уголовного дела прокурор направляет материалы об отказе в возбуждении уголовного дела субъекту для хранения в ведомственном архиве.
142. В районных и приравненных к ним представительствах управлений в электронном формате ведутся Единые журналы учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших, в которых на основе карточек регистрируются выявленные преступления, лица, их совершившие, номера уголовных дел, движение по ним и результаты судебного рассмотрения. Ежедекадно информация из них распечатывается и хранится в отдельном наряде.
Единый журнал служит основанием для осуществления контроля управлениями за своевременностью принятия органами следствия, дознания, судами и прокурорами процессуальных решений по уголовным делам и выставлением карточек, и выбирается из ЕУСС согласно содержанию граф журнала и в полном соответствии с данными карточек.
143. Порядок передачи уголовного дела, прекращенного субъектом, хранения и уничтожения архивных уголовных дел определен приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 января 2006 года № 7 «Об утверждении Правил приема и выдачи подразделениями архивной работы Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан прекращенных уголовных дел и материалов, по которым органами прокуратуры вынесены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела» (зарегистрированном в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4087).
Приложение 1
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма ЗС-1
Карточка учета
заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии
(Регистрация заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии подлежит заполнению в дежурные сутки должностным лицом органа, осуществляющим регистрацию заявлений, сообщений в Книге учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии (далее-КУЗИ) органа)
1. Орган, зарегистрировавший ______________________________________
(наименование)
2. Район совершения преступления, происшествия (гарнизон, на транспорте)
___________________________________________________________________
3. Номер заявления, сообщения____________________________________________________
«____»___________________20 года
4. Номер и дата талона-уведомления о принятии заявления №
\__\__\__\__\__\__\__\__\__\__\__\__\__\__\ «____» ___________20___ года
5. Первоначальная регистрация: Центр оперативного управления (01), Журнал учета
обращений физических и юридических лиц (02), Журнал учета входящей корреспонденции
(03), телефон доверия (04), принято по подследственности и подсудности из других органов
(05), поступившие участковому инспектору полиции (06), непосредственное обращение
заявителя (07), другие источники (08).
№_________________________ «______»______________________20 года
материал выделен из: уголовного дела (1), материалов отказного производства (2)
6. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
«____ »_________________________20 года
Сотрудник _________________________________________________________
(фамилия и подпись)
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВИТЕЛЕ 7. Заявитель_______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее-Ф.И.О.)

141. Прокурор кейіннен қылмыстық іс қозғай отырып не материалды қосымша тергеуге жолдай отырып, қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жойған жағдайда, прокурор қабылдаған шешім туралы субъектіге жазбаша түрде хабарлайды. Қылмыстық қудалау органы және прокуратура органы қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойған кезде, бас тарту материалдарын есепке алу журналына белгі қойылады.
Прокурор қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы қаулымен келіскен жағдайда, қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы материалдарды ведомстволық мұрағатқа сақтау үшін субъектіге жолдайды.
142. Басқармалардың аудандық және оған теңестірілген өкілдіктерінде электрондық нысанда карточка негізінде анықталған қылмыстар, оларды жасаған адамдар, қылмыстық істердің нөмірі, олар бойынша қозғалыс және сотта қарау нәтижелері тіркелетін қылмыстық істерді, қылмыстарды және оларды жасаған адамдарды Бірыңғай есепке алу журналы жүргізіледі. Әр онкүндік сайын ондағы ақпарат шығарылады және жеке нарядта сақталады.
Бірыңғай журнал басқармалардың тергеу, анықтау органдарының, соттардың және прокурорлардың қылмыстық істер бойынша іс жүргізу шешімдерінің және карточкаларды ұсынудың уақтылы болуына бақылауды жүзеге асыру үшін негіз ретінде қызмет етеді және ББСЖ-дан бағандардың мазмұнына сәйкес және карточкалардың мәліметтеріне толық сәйкестікте таңдалады.
143. Субъект қысқартқан қылмыстық істі беру, мұрағаттық қылмыстық істерді сақтау және жою тәртібі «Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің мұрағат жұмысы бөлімшелерінің қысқартылған қылмыстық істерді және прокуратура органдарының қылмыстық істі қозғаудан бас тарту туралы қаулылары шығарылған материалдарын қабылдау және беру Ережесін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2006 жылғы 18 қаңтардағы № 7 бұйрығымен анықталған (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4087 болып тіркелген).
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
1-қосымша
ЗС-1 нысаны
Қылмыс, оқиға туралы өтінішті, хабарламаны және өзге де ақпаратты есепке алу карточкасы
(Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты тіркеуді Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨАЕК) өтініштер мен хабарламаларды тіркеуді жүзеге асыратын органның лауазымды тұлғасы кезекші тәулікте толтыруы тиіс) 1. Тіркеген орган _______________________________________________________________________________
(атауы) 2. Қылмыс, оқиға жасалған аудан (гарнизон, көлікте)_________________________________________________ 3. Өтініштің, хабарламаның нөмірі __________________________ 20 жылғы «______»_____________________ 4. Өтінішті қабылдау туралы талон-хабарламаның нөмірі мен күні № \_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\_\ 20 жылғы «____»___________________ 5.Алғашқы тіркеу: Жедел басқару орталығы (01), Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін есепке алу журналы (02), Кіріс хат-хабарды есепке алу журналы (03), сенім телефоны (04), өзге органдардан тергеуде болуы және соттылығы бойынша қабылданды (05), полицияның учаскелік инспекторына келіп түскендер (06), өтініш берушінің тікелей жүгінуі (07), өзге дереккөздер (08). №_________________________ 20 жылғы «______»___________________ материал алынды: қылмыстық істен (1), бас тарту өндірісінің материалдарынан (2). 6. Карточканың ҚСжАЕКБ-ға келіп түскен күні 20 жылғы «______»________________________ Қызметкер ____________________________________________________________________________________
(тегі және қолы) ӨТІНІШ БЕРУШІ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ 7. Өтініш беруші _______________________________________________________________________________

7.1.Адрес заявителя (организации) __________________________________
____________________________________________________________________
улица ___________________________________________ дом ____ корпус ___ квартира ____
8. Потерпевшие
8.1-8.3 Ф.И.О 8.4. Дата рождения 8.5. Пол Из реквизита 8.6
8.6. Возраст: до 5 лет (98), 5-14 лет (01), 15-17 лет (02), 18-24 лет (03), 25-29 лет (04), 30-34
лет (05), 35-44 лет (06), 45-54 лет (07), 55-64 лет (08), 65-74 лет (09), 75 лет и старше (10),
неизвестно (99).
Гражданство: гражданин Республики Казахстан (далее-РК) (11), гражданин Содружества
Независимых Государств (далее – СНГ) (12), лицо без гражданства (13), иностранный
гражданин (14), оралман (15), неизвестно (16).
В состоянии: трезвом (21), алкогольного опьянения (22), наркотического (23),
токсикоманического опьянения (24), вследствие иного болезненного состояния психики
(25), неизвестно (26).
Несовершеннолетний воспитывался: в полной семье (31), в неполной семье (32), другие
ситуации (33), у опекуна (37), в детском доме (интернате) (38).
Материальный достаток семьи: в обеспеченной семье (34), в средне-материально
обеспеченной семье (35), в малообеспеченной семье (36).
Род занятий: офицеры (41), военнослужащие: по призыву (42), по контракту (43), лица,
отбывающие уголовное наказание в исправительном учреждении (44), лица, содержащиеся
под арестом в следственном изоляторе (45).
Место совершения: на улице (50), в жилом помещении (51), на месте учебы (52), на месте
работы (53), в лечебном учреждении (54), на месте службы (55), в подвале (56), лес,
лесопосадки, парк (сквер) (57), пляж, водоем (58), пустырь, овраг (59), другое (60).
Факторы, предшествовавшие суицидальному поведению: одиночество (с чувством
отверженности) (61), тяжелое материальное положение (банкротство, долги) (62),
неблагоприятные жилищные условия (63), конфликтные отношения: с родственниками (64),
с супругом (65), с родителями (66), по месту учебы (работы) (67), разрыв семейных
отношений (развод) (68), нежелательная беременность (69), тяжелые соматические
заболевания (70), утрата (смерть) близкого человека (71), утрата социального статуса
(престижа) (72), страх наказания, позора (уголовная ответственность) (73), вымогательство
(74), этническое (75), не установлены (76), другое (77).
Способ совершения суицида: повешение (81), с применением: огнестрельного оружия (82),
колюще-режущих предметов (83), транспорта (84), отравление: пищевое (85),
лекарственными препаратами (86), угарным газом (87), ядохимикатами (88), передозировка:
наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров (89), травмы, полученные в
результате: падения с высоты (90), поражения электрическим током (91), самосожжения
(92), утопление (93), другое (94).
9. Описание события (происшествия), (способ, характер, дата, время, сумма ущерба в
тысячах тенге)
« _____ »______________ 20 г. время « ____ час ____ минут»
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Данные о подозреваемых лицах (особые приметы, автотранспорт, наличие оружия) ____________________________________________________________
____________________________________________________________________

(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) 7.1. Өтініш берушінің (ұйымның) мекенжайы _____________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
көшесі__________________________________үй_____корпус_____пәтер_______________________________ 8. Жәбірленушілер
8.1. – 8.3. Т.А.Ә. 8.4. Туған күні 8.5. Жынысы 8.6-деректемеден
8.6. Жасы: 5 жасқа дейін (98), 5-14 жас (01), 15-17 жас (02), 18-24 жас (03), 25-29 жас (04), 30-34 жас (05), 35-44 жас (06), 45-54 жас (07), 55-64 жас (08), 65-74 жас (09), 75 жас және одан үлкен (10), белгісіз (99). Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (бұдан әрі – ҚР) (11), Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматы (12), азаматтығы жоқ адам (13), шетелдік азамат (14), оралман (15), белгісіз (16). Күйде: сау күйде (21), алкогольдік мас күйде (22), есірткілік (23), уытқұмарлық мас күйде (24), жүйке жүйесінің өзге де ауруы жағдайының салдарынан (25), белгісіз (26). Кәмелетке толмаған тәрбиеленді: толық отбасыда (31), толық емес отбасыда (32), басқа жағдайлар (33), қамқоршыда (37), балалар үйінде (интернатта) (38). Отбасының материалдық ауқаттылығы: ауқатты отбасыда (34), ауқаттылығы орташа-материалдық отбасыда (35), ауқаттылығы төмен отбасыда (36). Жұмыс түрі: офицерлер (41), әскери қызметкерлер: шақыру бойынша (42), келісім-шарт бойынша (43), түзету мекемесінде қылмыстық жазаны өтеуші адамдар (44), тергеу изоляторында қамаудағы адамдар (45). Жасалу орны: далада (50), тұрғын жайда (51), оқу орнында (52), жұмыс орнында (53), емдеу мекемесінде (54), қызмет орнында (55), жертөледе (56), орман, ағаш егу, саябақ (гүл бағы) (57), жағажай, су қоймасы (58), бос кеңістік, аңғар (59), басқа (60). Суицидтік мінез-құлыққа дейін болып өткен факторлар: жалғыздық (аластату сезімімен) (61), ауыр материалдық жағдай (банкроттық, қарыздар) (62), қолайсыз тұрғын-үй жағдайлары (63), даулы қарым-қатынастар: туыстармен (64), жұбайымен (65), ата-анасымен (66), оқу (жұмыс) орны бойынша (67), отбасы қарым-қатынастарының үзілуі (ажырасу) (68), орынсыз жүктілік (69), ауыр соматикалық аурулар (70), жақын адамын жоғалту (қайтыс болу) (71), әлеуметтік мәртебесін (абыройын) жоғалту (72), жазадан, масқарадан қорқыныш (қылмыстық жауапкершілік) (73), бопсалаушылық (74), этникалық (75), белгіленбеген (76), басқа (77). Суицидті жасау әдісі: асылып қалу (81), қолданумен: оқ ататын қаруды (82), шанышқылы-кесетін заттарды (83), көлікті (84), улану: тағамдық (85), дәрілік препараттармен (86), тұншықтырғыш газбен (87), улы химикаттармен (88), мөлшерін шамадан артық қолдану: есірткі заттарын, есуастандырғыш заттарын және прекурсорларды (89), келесілердің нәтижесінде алынған жарақаттар: биіктіктен құлау (90), электр тоғынан зақымдану (91), өзін-өзі өртеу (92), сұға бату (93), басқа (94). 9. Оқиғаның (жағдайдың) сипаттамасы (әдісі, сипаты, күні, уақыты, нұқсан сомасы мың теңгемен) 20 жылғы «______»___________________ уақыты ______сағат _______минут _______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________ _______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________ Сезікті адамдар туралы деректер (ерекше белгілер, автокөлік, қарудың болуы)_______________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________

9.1. Изъяты денежные средства (поддельные)
Валюта Номинал Серия и номер Количество
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВЛЕНИЙ, СООБЩЕНИЙ, ИМЕЮЩЕМ ПРИЗНАКИ
КРИМИНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРА
Заявление, сообщение признано укрытым 10. Укрытое от учета заявление выявлено: органом уголовного преследования (1),
надзирающим прокурором (2), уполномоченным прокурором (3), специальным прокурором
(4), совместно с уполномоченным и надзирающим прокурорами (5).
10.1.Орган, укрывший от учета
заявление: ____________________________________________________________________ Заявление, сообщение, поступившее по подследственности 11. Орган уголовного преследования, откуда поступило заявление, сообщение:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11.2. Исходящий номер №____________ «______»_________________20 года
12. Номер регистрации в КУЗИ №____________ «______»__________20 года
13. Предварительная квалификация преступления статья _______ часть ______ пункт _____
Уголовного кодекса Республики Казахстан.
14. Дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (01), отравление некачественной
продукцией (02); кражи: скота (03), цветного металла (04), нового урожая (05), грузов (08),
деталей подвижного состава (09), средств связи (10), домашней птицы (11),
автотранспортных средств (12), из квартир (13), из карманов (14); угон автотранспортных
средств (15); ограбление: шапки (16), сумки (17); неопознанный труп (06), труп без
признаков насильственной смерти (07), регистрация без вести пропавших (18); побои (19);
обнаружения следов взлома или нарушения пломб (20); перебитие номеров агрегатов
(двигателей) автомобилей (21); пожар (22); несчастный случай (23); медикаментозное
отравление (24); алкогольное отравление (25); совершено сотрудником
правоохранительного органа (26), совершено в отношении сотрудника правоохранительного
органа (27), экстремистского характера (28), торговля людьми (29), коррупционное (30),
попытка самоубийства (31),
15. Имеются очевидцы, следы: очевидцы преступления (происшествия) (01), следы рук (02),
следы обуви (03), следы орудий взлома (04), следы транспорта (05), микрообъекты
почвенно-ботанические (06), микрообъекты биологические (07), микрообъекты физико-
химические (08), микрообъекты взрыво-технические (09), пули и гильзы огнестрельного
оружия (10), продукты взрыва (11).
16. Количество установленных либо задержанных лиц (1)_____, из них женщин
(2)_________, несовершеннолетних (3)______, иностранцев (в том числе граждан СНГ)
(4)__________.
17. Подозреваемый

9.1. Ақшалай қаражат алып қойылды (жасанды)
Валюта Номиналы Сериясы мен нөмірі Саны
КРИМИНАЛДЫҚ СИПАТТАҒЫ БЕЛГІЛЕРІ БАР ӨТІНІШ, ХАБАРЛАМА ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР Өтініш, хабарлама жасырылған деп танылды 10. Есепке алудан жасырылған өтінішті анықтады: қылмыстық қудалау органы (1), қадағалаушы прокурор (2), уәкілетті прокурор (3), арнайы прокурор (4), уәкілетті және қадағалаушы прокурорлармен бірлесіп (5). 10.1. Өтінішті есепке алудан жасырған орган: _____________________________________________________ Тергеуде болуы бойынша келіп түскен өтініш, хабарлама 11. Өтініш, хабарлама келіп түскен қылмыстық қудалау органы:
_______________________________________________________________________________________________ 11.2. Шығыс нөмірі № ____________________________________ 20 жылғы «______»______________________ 12. ӨАЕК-те тіркеу нөмірі №______________________________ 20 жылғы «______»______________________ 13. Қылмысты алдын-ала саралау Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің ___бабы __бөлігі _____тармағы. 14. Қосымша белгілер: өзіне өзі қол жұмсау (суицид) (01), сапасыз азық-түліктен улану (02), ұрлау: мал (03), түсті металл (04), жаңа егін өнімін (05), жүктерді (08), қозғалмалы құрам бөлшектерін (09), байланыс құралдарын (10), үй құстарын (11), автокөлік құралдарын (12), пәтерден (13), қалталардан (14), автокөлік құралдарын айдап әкету (15), тонау: бас киімдерді (16), сөмкелерді (17); танылмаған мәйіт (06), зорлап өлтірудің белгілері жоқ мәйіт (07), хабар-ошарсыз жоғалғандарды тіркеу (18), ұрып-соғу (19); қирату немесе пломбаларды бұзу іздерін табу (20); автокөлік агрегаттарының (қозғалтқыштарының) нөмірлерін өзгерту (21); өрт (22), жазатайым оқиға (23), дәрі-дәрмек заттардан улану (24); алкогольден улану (25); құқық қорғау органының қызметкері жасаған (26), құқық қорғау органының қызметкеріне қатысты жасалған (27), экстремистік сипаттағы (28), адам саудасы (29), сыбайлас жемқорлық (30), өзіне өзі қол жұмсау әрекеті (31). 15. Көрген адамдар, іздер бар: қылмысты (оқиғаны) көрген адамдар (01), қолдың іздері (02), аяқ киімнің іздері (03), бұзу құралдарының іздері (04), көліктің ізі (05); топырақ-ботаникалық микрообъектілер (06), биологиялық микрообъектілер (07), физика-химиялық микрообъектілер (08), жарылғыш-техникалық микрообъектілер (09); атыс қаруының оқтары және гильзалары 10), жарылыс өнімдері (11). 16. Анықталған немесе ұсталған тұлғалардың саны (1) _________, олардың ішінде әйелдер (2)_______, кәмелетке толмағандар (3) ___________, шетелдіктер (соның ішінде ТМД азаматтары) (4)________. 17. Сезікті:

17.1. – 17.3. Ф.И.О. 17.4. Дата рождения 17.5. Установлен в дежурные сутки (1), задержан (а) в дежурные сутки по статье 132 УПК РК (2)
Сведения о месте совершения
18. Место совершения _______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
ул. _______________________ дом ____ корпус _____ квартира _________
Сведения об опергруппе
19. Выезд на место происшествия: дежурная часть (01), следствие (02), в том числе по линии
преступлений в сфере экономики (03), дознание (04), криминальная полиция (05), служба
участковых инспекторов (06), экспертно-криминалистический отдел (07), дорожная полиция
(08), патрульно-постовой наряд (09), войсковая часть (10), медвытрезвитель (11),
специальное подразделение «СУНКАР» (13), государственная служба охраны (14),
оперативно-техническая служба (15), специальная полиция (16), специальное подразделение
«Арлан» (17), специализированный отряд быстрого реагирования (18), инженерно-
технические (саперные) подразделения (19), подразделения: по борьбе с экстремизмом (21),
по борьбе с организованной преступностью (22), по борьбе с наркобизнесом (23),
собственная безопасность (24), другие подразделения органов внутренних дел (20),
подразделения органов КНБ (23), подразделения Службы государственной охраны (26),
прокурор (25), специальный прокурор (27).
20. Кому поручено рассмотрение: ____________________________________
(должность, Ф.И.О.)
20.1. Служба: (из реквизита 19) ____________________________________
21. Должностное лицо (оперативный дежурный) ____________________
____________________________________________________________________
« _____ »__________________________ 20 г.
Прочие отметки _____________________________________________________
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 2
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма ЗС-2
Карточка учета решения по зарегистрированному заявлению, сообщению и иной информации о преступлении, происшествии
Регистрация заявления, сообщений и иной информации о преступлении, происшествии подлежит
заполнению в дежурные сутки должностным лицом органа, осуществляющим регистрацию
заявлений, сообщений и иной информации в Книге учета заявлений, сообщений и иной
информации о преступлении, происшествии (далее-КУЗИ) органа
1. Орган, зарегистрировавший _______________________________________
(наименование)

17.1. – 17.3. Т.А.Ә. 17.4. Туған күні 17.5. Кезекші тәулікте анықталды (1), ҚІЖК 132-бабы бойынша кезекші тәулікте ұсталды (2)
Жасау орны туралы мәлімет 18. Жасау орны _________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________ көшесі______________________________үй_____ корпус_____пәтер___________________________________ Жедел топ туралы мәліметтер 19. Оқиға болған жерге бару: кезекші бөлім (01), тергеу (02), соның ішінде экономика саласындағы қылмыстардың желісі бойынша (03), анықтау (04), криминалдық полиция (05), учаскелік инспекторлардың қызметі (06), сараптама-криминалдық бөлім (07), жол полициясы (08), потрульдік-бекеттік наряд (09), әскери бөлім (10), медициналық айықтырғыш (11), «СҰҢҚАР» арнайы бөлімшесі (13), мемлекеттік күзет қызметі (14), жедел-техникалық қызмет (15), арнайы полиция (16), «Арлан» арнайы бөлімшесі (17), Жедел әрекет етуші арнайы отряд (18), инженерлік-техникалық (саперлік) бөлімше (19), бөлімше: экстремизмге қарсы күрес (21), ҰҚК органдарының бөөлімшелері (23), Мемлекеттік күзет қызметінің бөлімшелері (26), прокурор (25), арайы прокурор (27). 20. Қарау кімге тапсырылды: ___________________________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә.) 20.1. Қызмет: (19-деректемеден) _________________________________________________________________ 21. Лауазымды тұлға (жедел кезекші) ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________ 20 жылғы « ____ »______________ Өзге де белгілер_________________________________________________________________________________
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
2-қосымша
ЗС-2 нысаны
Қылмыс, оқиға туралы тіркелген өтініш, хабарлама және өзге ақпарат бойынша шешімді есепке алу карточкасы
(Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты тіркеуді
Қылмыстар, оқиғалар туралы өтініштерді, хабарламаларды және өзге де ақпаратты есепке алу кітабында (бұдан әрі - ӨАЕК) өтініштер мен хабарламаларды тіркеуді жүзеге асыратын органның лауазымды тұлғасы кезекші тәулікте толтыруы тиіс) 1. Тіркеген орган ________________________________________________________________________________
(атауы)

2. Номер заявления, сообщения о преступлении (происшествии) № ________ дата «___»_______________ 20 года
3. Сотрудник, зарегистрировавший карточку ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (далее-Ф.И.О) и подпись)
3.1. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «_____»_____________20 года
4. Принято решение по заявлению, сообщению о преступлении: факт не подтвердился (1),
административное правонарушение (2), заявление, сообщение содержит признаки криминального
характера (3);
4.1. Из числа списанных заявлений в дела выявлено укрытое: административное правонарушение
(01), преступление (02).
5. сообщение списано в дело по рапорту сотрудника __________________
№ _______________________ дата «______»______________________20 года
(номенклатурного дела);
5.1. Составлен административный протокол № ___ дата «__»_____20 года
5.2. Квалификация ______________________ КРКоАП
6. Сотрудник, принявший решение по карточке формы ЗС-2 ________________________________
____________________________________________________________________
СВЕДЕНИЯ О ЗАЯВЛЕНИИ (СООБЩЕНИИ), ИМЕЮЩИМ ПРИЗНАКИ
КРИМИНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРА И ОБ ИХ РАССМОТРЕНИИ 7. Квалификация преступления статья (далее-ст)._______ часть (далее-ч.) ____ пункт
(далее-п.) ____ УК РК;
7.1. категория преступлений: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3),
особо тяжкие (4);
7.2. преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4);
7.3. дополнительные отметки: самоубийство (суицид) (01), попытка (02).
8. Сумма установленного ущерба __________ тысяч (далее-тыс.) тенге, из них возмещено ___________тыс.тенге;
ущерб государству ___________________тыс.тенге;
ущерб юридическим лицам ________________ тыс.тенге;
ущерб физическим лицам ________________ тыс.тенге;
Сумма возмещенного ущерба _______________________________ тыс.тенге;
ущерб возмещен государству ____________тыс. тенге;
ущерб возмещен юридическому лицу _____________ тыс.тенге;
ущерб возмещен физическому лицу ____________ тыс.тенге.
СВЕДЕНИЯ О РАССМОТРЕНИИ СООБЩЕНИЯ (ЗАЯВЛЕНИЯ), ИМЕЮЩЕМ
ПРИЗНАКИ КРИМИНАЛЬНОГО ХАРАКТЕРА
9. Срок рассмотрения продлен: до 10-ти суток (1), до 2-х месяцев (2);
дата продления « _____ »_________________________20 г.;
9.1. повторно принято к производству после возвращения материала, направленного по подследственности (1);
исходящий номер (далее-исх.№) _______________ дата « __ »______20 г;
9.2. заведено розыскное дело в отношении без вести пропавшего лица или по установлению
личности неопознанного трупа:
№ _____________________ дата « ____ »______________________20 г.

2. Қылмыс (оқиға) туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі №__________ күні 20 жылғы « ____ » ___________
3. Карточканы тіркеген қызметкер _________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бұдан әрі – Т.А.Ә.) мен қолы)
3.1. Карточканың ҚСжАЕКБ-ға келіп түскен күні 20 жылғы « _______ »_________________________________
4. Қылмыс туралы өтініш, хабарлама бойынша шешім қабылданды: дерек расталмады (1), әкімшілік құқық бұзушылық (2), өтініште, хабарламада криминалдық сипаттағы белгілер бар (3);
4.1. істерге шығарылған өтініштердің ішінен жасырылғандары анықталды: әкімшілік құқық бұзушылық (01), қылмыс (02).
5. Хабарлама қызметкердің баянаты бойынша іске шығарылды_________________________________________
№ _____________________________ күні 20 жылғы « _______ »______________________
(номенклатуралық істің)
5.1. № _______________________ әкімшілік хаттама құрылды күні 20 жылғы « _______ »__________________
5.2. ӘҚБтК бойынша саралау___________
6. 3С-2 нысанды карточка бойынша шешім қабылдаған қызметкер______________________________________
_______________________________________________________________________________________________
КРИМИНАЛДЫҚ СИПАТТАҒЫ БЕЛГІЛЕРІ БАР ӨТІНІШ, ХАБАРЛАМА ЖӘНЕ ОЛАРДЫ ҚАРАУ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР 7. Қылмысты саралау ҚР ҚК _______бабы (бұдан әрі – бб.) ______бөлігі (бұдан әрі – б.) ______ тармағы (бұдан әрі – т.)
7.1. қылмыстың санаты: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
7.2. қылмыс: жалпықылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
7.3. қосымша белгілер: өзіне өзі қол жұмсау (суицид) (01), әрекет ету (02);
8. Белгіленген нұқсан мөлшері______мың теңге, олардың ішінен өтелгені______мың теңге;
мемлекетке келтірілген нұқсан ______мың теңге;
заңды тұлғаларға келтірілген нұқсан ______мың теңге;
жеке тұлғаларға келтірілген нұқсан______мың теңге;
өтелген нұқсан сомасы __________________________________мың теңге;
мемлекетке өтелген нұқсан ______мың теңге;
заңды тұлғаға өтелген нұқсан ______мың теңге;
жеке тұлғаға өтелген нұқсан______мың теңге;
КРИМИНАЛДЫҚ СИПАТТАҒЫ БЕЛГІЛЕРІ БАР ӨТІНІШТІ (ХАБАРЛАМАНЫ) ҚАРАУ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР 9. Қарау мерзімі ұзартылды: 10 тәулікке дейін (1), 2 айға дейін (2);
ұзарту күні 20 жылғы « ______ »_________________________
9.1. тергеуде болуы бойынша жолданған материалды қайтарғаннан кейін өндіріске қайтадан қабылдау (1).
шығыс нөмірі (бұдан әрі – шығ. №) ______________________ күні 20 жылғы « ______ »_________________
9.2. хабар-ошарсыз жоғалған адамға қатысты немесе танылмаған мәйіттің жеке басын анықтау бойынша іздеу ісі қозғалды
№ ______________________ күні 20 жылғы « ______ »_________________

10. принято решение: о возбуждении уголовного дела (01), об отказе в возбуждении уголовного
дела (02); передано: по подследственности (03), по подсудности (04); приобщено: к КУЗИ (05), в
форме упрощенного досудебного производства (далее-УДП) (06), приобщено к материалам
уголовного дела (07);
10.1.номер ранее зарегистрированного материала в КУЗИ _______ дата регистрации КУЗИ
« ___» _____________________20 г.
10.2. номер уголовного дела (далее-УД) № _______________________________________________
10.3. номер отказного материала № __________________________________
основания отказа: по ст. 37 ч.1 п.1 УПК РК (11), ст. 37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст. 37 ч.1 п.3 УПК РК
(13), ст. 37 ч.1 п.4 УПК РК (14), ст. 37 ч.1 п.5 УПК РК (15), ст.37 ч.1 п.6 УПК РК (16), ст.37 ч.1 п.7
УПК РК (17), ст. 37 ч.1 п.8 УПК РК (18), ст. 37 ч.1 п.9 УПК РК (19), ст. 37 ч.1 п.10 УПК РК (20),
ст. 37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст. 37 ч.1 п.12 УПК РК-ст. 65 УК РК (22), ст. 37 ч.1 п.12 УПК РК -
ст. 67 ч.1 УК РК (24), по ст.38 ч.1 – ст.67 ч.2-4 УК РК (26), в том числе в порядке медиации (46);
после отказа в возбуждении уголовного дела административный материал направлен в
специализированный суд:
Исх. №______________________ дата « _____ »____________________20 г.
10.4. передано по подследственности в порядке п.3 ч.1 ст.185 УПК РК в орган _________________
Исх. № ____________________________ дата « _____ »_________________________20 г.
10.5. дата принятия решения « _____ »_________________________20 г.
10.6. кем принято решение: прокурором (01), специальным прокурором (21), следователем
органов внутренних дел (далее-ОВД) (02), штатное дознание ОВД (03), участковым инспектором
(04), следователем КНБ (05), дознавателем КНБ (06), следователем органов АБЭКП (07),
штатным дознавателем органов АБЭКП (08), сотрудником органов АБЭКП, наделенным
функциями дознания (09), дознавателем таможни (10), ЧС МВД (11), дознавателем
исправительного учреждения (12), следователем военно-следственного управления (13),
дознавателем военной полиции МВД (14), дознавателем военной полиции Министерства обороны
(15), командиром войсковой части (16), органами военной контрразведки (17), дознавателем
Пограничной службы КНБ (18), судом (19), дознавателем военной полиции КНБ (20);
оперуполномоченными подразделений: по борьбе с наркобизнесом (22), криминальной полиции
(24), миграционной полиции (23), группы по делам несовершеннолетних (25), природоохранной
службы (26), собственной безопасности (27), дорожной полиции (28), другими сотрудники ОВД
(29); сотрудниками подразделений: по борьбе с организованной преступностью (31), охраны
общественной безопасности (32), должностным лицом КНБ, уполномоченным органом в сфере
внешней разведки (33), сотрудником Службы государственной охраны, наделенным функциями
дознания (34), сотрудниками подразделений по борьбе с экстремизмом (35), сотрудником
досудебных расследований АДГСиПК (36), сотрудником органов службы экономических
расследований КГД МФ (37).
Должностное лицо, принявшее решение _______________________________________ «____» ______________20___г.
____________________________________________________________________
СВЕДЕНИЯ ОБ ОТМЕНЕ ПОСТАНОВЛЕНИЯ ОБ ОТКАЗЕ В ВОЗБУЖДЕНИИ УД
11. Прокурором: постановление об отказе в возбуждении УД отменено и возбуждено УД (1), в
том числе по инициативе органа уголовного преследования (2), постановление об отказе в
возбуждении УД отменено с направлением материала для производства дополнительной
проверки судом (3), отменено постановление об отказе в возбуждении УД по
нереабилитирующим основаниям и отказано в возбуждении УД по реабилитирующим
основаниям (4), отменено постановление об отказе в возбуждении УД по нереабилитирующим
основаниям и возбуждено уголовное дело (5).
Номер УД ____________________________________________________________________
Дата отмены «_____ »_________________20____г.
Дата поступления материала в орган уголовного преследования
«_____ »_________________20____г.
Прокурор ___________________________________________________________
« _____ »__________________________ 20___ г.
Прочие отметки _____________________________________________________
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 3
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними

10. Шешім қабылданды: қылмыстық іс қозғау туралы (01); қылмыстық іс қозғаудан бас тарту туралы (02); берілді: тергеуде болуы бойынша (03); соттылығы бойынша (04); ӨАЕК-ке біріктірілді (05), сотқа дейінгі оңтайландырылған іс жүргізу нысанында (бұдан әрі –СДОІЖ (06), қылмыстық іс материалдарына қатыстырылды (07);
10.1. ӨАЕК-те бұрын тіркелген материалдың № ______________ ӨАЕК-те тіркелген күні 20 жылғы « ______ »_________________
10.2. қылмыстық істің нөмірі (бұдан әрі – ҚІ) № ______________________________
10.3. бас тарту материалының нөмірі №__________________________________
бас тарту негіздері: ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.1-т. (11), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.2-т. (12), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.3-т. (13), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.4-т. (14), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.5-т. (15), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.6-т. (16), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.7-т. (17), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.8-т. (18), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.9-т. (19), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.10-т. (20), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.11-т. (21), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. - ҚК 65-бб. (22), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. – ҚР ҚК 67-бб. 1-б. (24), ҚР ҚІЖК 38-бб.1-б. – ҚР ҚК 67-бб. 2-4 б. (26), соның ішінде медиация тәртібінде (46).
қылмыстық іс қозғаудан бас тартылғаннан кейін әкімшілік материал мамандандырылған сотқа жолданды:
шығ.№________________________ күні 20 жылғы « _______ »____________________
10.4. ҚР ҚІЖК 185-бб. 1-б. 3-т. тәртібінде тергеуде болуы бойынша органға берілді _______________________
_______________________________________________________________________________________________
Шығ.№________________________ күні 20 жылғы « ____ »____________________
10.5. Шешімнің қабылданған күні 20 жылғы « _______ »___________________
10.6. Шешімді қабылдаған: прокурор (01), арнайы прокурор (21), Ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО) тергеушісі (02), ІІО штаттық анықтаушысы (03), учаскелік инспектор (04), Ұлттық қауіпсіздік комитетінің (бұдан әрі – ҰҚК) тергеушісі (05), ҰҚК анықтаушысы (06), ЭҚжСЖҚКА органдарының тергеушісі (07), ЭҚжСЖҚКА органдарының штаттық анықтаушысы (08), анықтау функциясы берілген ЭҚжСЖҚКА органдарының қызметкері (09), кеден анықтаушысы (10), ІІМ ТЖ (11), анықтау функциясы берілген ТЖМ қызметкері (30); түзету мекемесінің анықтаушысы (12), әскери-тергеу басқармасының анықтаушысы (13), ІІМ әскери полициясының анықтаушысы (14), Қорғаныс министрлігінің әскери полициясының анықтаушысы (15), әскери бөлім командирі (16), әскери қарсы барлау органдары (17), ҰҚК Шекара қызметінің анықтаушысы (18), сот (19), ҰҚК әскери полициясының анықтаушысы (20), бөлімшелердің жедел уәкілеттілігі бар қызметкерлері: есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша (22), криминалдық полиция (24), көші-қон полициясы (23), кәмелетке толмағандардың істері бойынша топтар (25), табиғатты қорғау қызметі (26), өзіндік қауіпсіздік (27), жол полициясы (28), ІІО өзге де қызметкерлері (29), бөлімшелердің қызметкерлері: ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бойынша (31), қоғамдық қауіпсіздікті қорғау (32), сыртқы барлау саласында уәкілетті орган, ҰҚК лауазымды тұлғасы (33), анықтау функциясы берілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкері (34), экстремизммен күрес бойынша бөлімшелердің қызметкерлері (35), МҚІжСЖҚІА сотқа дейінгі тергеу бойынша қызметкері (36), ҚМ МКК экономикалық тергеу қызметі органдарының қызметкері (37).
Шешімді қабылдаған лауазымды тұлға _______________________________ 20 ж. «______» ________________
_______________________________________________________________________________________________
ҚІ ҚОЗҒАУДАН БАС ТАРТУ ТУРАЛЫ ҚАУЛЫНЫҢ КҮШІН ЖОЮ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТ 11. Прокурор: ҚІ қозғай отырып ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күшін жойды (1), соның ішінде қылмыстық қудалау органының бастамасы бойынша (2), ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күші материалдарды сотқа қосымша тексеру жүргізу үшін жолдай отырып жойылды (3), оңалтпайтын негіздер бойынша ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күші жойылды және оңалтатын негіздер бойынша ҚІ қозғаудан бас тартылды (4), оңалтпайтын негіздер бойынша ҚІ қозғаудан бас тарту туралы қаулының күші жойылды және қылмыстық іс қозғалды (5).
ҚІ № __________________________________________________________________________________________
Күшін жою күні 20__ жылғы « _______ »_________________
Материал қылмыстық қудалау органына келіп түскен күн 20__ жылғы « ______ »_________________________
Прокурор ______________________________________________________________________________________
20__ жылғы «_____»__________________________
Өзге де белгілер ________________________________________________________________________________
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
3-қосымша

Форма 1.0
Карточка учета преступления
1.___________________________________________________________ (наименование органа, возбудившего уголовное дело (далее-УД))
2. Служба, возбудившая УД: следствие (1), дознание (2),упрощенное досудебное производство (далее-
УДП) следствие (6),УДП дознание (7).
3. Номер УД_____________ дата возбуждения « ____ »_________ 20____ г.
4.Район (гарнизон, на транспорте) совершения преступления ____________________________
5.Номер войсковой части _____________________________________________________________
6. Вид статистического учета: учесть (1), снять (2).
9. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «___»__________ 20__г.
Сотрудник УКПСиСУ
10. УД возбуждено: прокурором (01), следователем органов внутренних дел (далее-ОВД) (02), штатным дознавателем ОВД (03), участковым инспектором (04), следователем органов КНБ (05), дознавателем органов КНБ (06), следователем органов Агентства по борьбе с экономической о коррупционной преступностью (далее-АБЭКП) (07), штатным дознавателем органов АБЭКП (08), сотрудником органов АБЭКП, наделенным функциями дознания (09), сотрудником досудебных расследований АДГСиПК (24), сотрудником службы экономических расследований КГД МФ (25), дознавателем органов таможенной службы КГД МФ (26), дознавателем исправительных учреждений (12), следователем военно-следственного управления МВД (13), дознавателем Военной полиции МВД (14), дознавателем Военной полиции Министерства обороны (15), командиром войсковой части (далее-ВЧ) (16), органами военной контрразведки (17), дознавателем Военной полиции КНБ (18), судом (19), дознавателем органов Пограничной службы КНБ (20), специальным прокурором (21), должностным лицом КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (22), сотрудником Службы государственной охраны, наделенным функциями дознания (23).
10.1. Возбуждено по результатам: отмены постановления об отказе в возбуждении уголовного дела (далее-ВУД) (01), в том числе (далее-в т.ч.) судом в порядке статьи (далее-ст.) 109 УПК РК (13) №_______________ дата «___»__________ 20___г., наименование органа, принявшего решение об отказе _________________, служба, принявшая решение об отказе: следствие (1), дознание (2), по ранее незарегистрированному материалу (02), выявлено в ходе расследования (03), выделено из дела №________________ в отношении преступления (04), в отношении лица (05), по делу частного обвинения органом по пункту (далее-п.) 3 части (далее-ч.) 1 ст.394 УПК РК (06), после направления материала на дополнительную проверку (07), отказано в ВУД по нереабилитирующим основаниям (08), в т.ч. отказано в ВУД по п.3 ч.1 ст.37 УПК РК (09), проверки по линии надзора за законностью в социально-экономической сфере (10), необоснованного возбуждения административного производства (11), незаконной передачи материалов в суд по частным обвинениям (12), по результатам проверок, проведенных государственным органом, в отношении своего работника (14).

1.0 нысаны
Қылмысты есепке алу карточкасы
1.________________________________________________________________________________________________
(қылмыстық істі (бұдан әрі – ҚІ) қозғаған органның атауы)
2. ҚІ қозғаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), сотқа дейінгі оңтайландырылған іс жүргізу (бұдан әрі – СДОІЖ) тергеу (6), СДОІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі_____________________ қозғалған күні « ______ »______________________ 20 ж.
4. Қылмыс жасалған аудан (гарнизон, көлікте) __________________________________________________________
5. Әскери бөлімнің нөмірі ___________________________________________________________________________
6. Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2).
9. Карточканың ҚСжАЕКБ-ға келіп түскен күні « ______ »___________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ______________________________________________________________________________
10. Қылмыстық істі қозғады: прокурор (01), ішкі істер органдарының тергеушісі (бұдан әрі – ІІО) (02), ІІО штаттағы анықтаушысы (03), учаскелік инспектор (04), ҰҚК органдарының тергеушісі (05), ҰҚК органдарының анықтаушысы (06), Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігі органдарының тергеушісі (бұдан әрі – ЭҚСЖҚКА) (07), ЭҚСЖҚКА органдарының штаттағы анықтаушысы (08), анықтау функциясы берілген ЭҚСЖҚКА органдарының қызметкері (09), МҚІжСЖҚІА сотқа дейінгі тергеу бойынша қызметкері (24), ҚМ МКК экономикалық тергеу қызметі органдарының қызметкері (25), ҚМ МКК кедендік қызмет анықтаушысы (26), түзету мекемелерінің анықтаушысы (бұдан әрі – ТМ) (12), Ішкі істер министрлігі әскери-тергеу басқармасының (бұдан әрі – ІІМ ӘТБ) анықтаушысы (13), ІІМ әскери полициясының (бұдан әрі – ӘП) анықтаушысы (14), Қорғаныс министрлігінің ӘП (бұдан әрі – ҚМ ӘП) анықтаушысы (15), әскери бөлім (бұдан әрі – ӘБ) командирі (16), әскери қарсы барлау органдары (17), ҰҚК ӘП анықтаушысы (18), сот (19), ҰҚК Шекара қызметі органдарының (бұдан әрі – ШҚ) анықтаушысы (20), арнайы прокурор (21), орган сыртқы барлау саласында уәкілеттілік берген ҰҚК лауазымды тұлғасы (22), анықтау функциясы берілген Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкері (23).
10.1. мынадай нәтижелер бойынша қозғалды: қылмыстық іс қозғаудан (бұдан әрі – ҚІҚ) бас тарту туралы қаулының күшін жою (01), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) сот тарапынан Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 109-бабының (бұдан әрі – бб.) тәртібінде (13), №_____ күні «___»_________ 200__ ж., бас тарту туралы шешім қабылдаған органның атауы _________________________, бас тарту туралы шешім қабылдаған қызмет: тергеу (1), анықтау (2), бұрын тіркелмеген материал бойынша (02), тергеу барысында анықталды (03), қылмысқа қатысты №________________істен бөліп шығарылды (04), адамға қатысты (05), ҚР ҚІЖК 394-бб. 1-бөлігі (бұдан әрі - б.) 3-тармағына (бұдан әрі - т.) бойынша орган тарапынан жеке айыптау ісі бойынша (06), материалды қосымша тексеруге жолдағаннан кейін (07), ақталмайтын негіздер бойынша ҚІҚ бас тартылды (08), с.і. ҚР ҚІЖК 37- бб. 1-б. 3-т. бойынша ҚІҚ бас тартылды (09), әлеуметтік-экономикалық саладағы заңдылықтарды қадағалау желісі бойынша тексерулер (10), әкімшілік өндірісті негізсіз қозғау (11), жеке айыптаулар бойынша материалдарды сотқа заңсыз жөнелту (12), мемлекеттік орган өз қызметкеріне қатысты жүргізген тексерулер нәтижелері бойынша (14).

10.2. укрытое от учета преступление выявлено: сотрудником УКПСиСУ (1), прокурором (2), судом (3), ведомственным путем (4), совместно с сотрудниками УКПСиСУ и прокуратуры (6), совместно с сотрудниками УКПСиСУ(7).
преступление укрыто от учета путем: необоснованного отказа в возбуждении УД по реабилитирующим основаниям (08), не регистрации в КУЗИ (02), необоснованного возбуждения административного производства (04), необоснованного приобщения сообщения о преступлении к другому уголовному делу (материалу) (12), необоснованное списание в номенклатурное дело (09), отметки в КУЗИ без фактического направления по подследственности (подсудности) (10), отметки в КУЗИ без фактического приобщения к ранее зарегистрированному уголовному делу (материалу) (11);
орган, укрывший преступление ________________________________
10.3. преступление выявлено в результате совместной работы с: КНБ (1), МВД (2), КТК (3), АБЭиКП(4), ПС КНБ (5), УИС (10), другими (6), специальным прокурором (7), КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (8), Службой государственной охраны (9), КГД МФ (10), АГДСиПК (11).
11. Номер заявления, сообщения о преступлении и дата регистрации его в КУЗИ.
№ _______________________________ « _______ »_________________ 20____г.
_____________________________________________________________
(наименование органа, зарегистрировавшего заявление (сообщение)
12. Описание преступления (способ, место, характер, дата, время (часы) совершения преступления, размер материального ущерба в тысячах (далее-тыс.) тенге) «___»_____________ 20____г. «__» часов «__» минут
Ущерб ___________________________________ тыс. тенге.
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
12.1. Преступление: очевидное (01), неочевидное (02).
13. Фамилия, имя, отчество, дата рождения подозреваемого, место работы, должность
Код по справочнику (из реквизита 14)
14. В совершении преступления подозревается лицо: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02);
выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную государственную должность (07), другие лица, выполняющие государственные функций, а также приравненные к ним (08); работник средств массовой информации (далее-СМИ) (09);
служащие министерств: здравоохранения и социального развития (21); образования и науки (22); финансов (23); сельского хозяйства (24); иностранных дел (25); культуры и спорта (31), в т.ч. Комитета по делам спорта и физической культуры (30); энергетики (26), национальной экономики (29), в т.ч. Комитета по статистике (34), Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции(36), по инвестициям и развитию (27), в т.ч. Комитета связи, информатизации и информации (39), Аэрокосмического комитета (48);
служащие: Национального банка (49), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (71);
акиматов и их структурных подразделений (72) Агентства по делам государственной службы и противодействую коррупции (98), иные (10);

10.2. есепке алудан жасырылған қылмысты анықтаған: ҚСжАЕКБ қызметкері (1), прокурор (2), сот (3), ведомстволық жолмен (4), ҚСжАЕКБ және прокуратура қызметкерлерімен бірлесіп (6), ҚСжАЕКБ қызметкерлерімен бірлесіп және ведомстволық жолмен (7).
қылмыс есепке алудан мынадай жолмен жасырылды: ақталатын негіздер бойынша ҚІ қозғаудан негізсіз бас тарту (08), ӨАЕК-ке тіркемеу (02), әкімшілік өндірісті негізсіз қозғау (04), қылмыс туралы хабарламаны өзге қылмыстық іске (материалға) негізсіз біріктіру (12), номенклатуралық іске негізсіз шығару (09), тергеуде болуы (соттылығы) іс жүзінде жолдаусыз ӨАЕК-те белгілеу (10), бұрын тіркелген қылмыстық іске (материалға) іс жүзінде біріктірусіз ӨАЕК-те белгілеу (11);
қылмысты жасырған орган __________________________________________________________________________
10.3 қылмыс бірлескен жұмыс нәтижесінде айқындалды: ҰҚК (1), ІІМ (2), КБК (3), ЭҚСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5), ҚАЖ (10), өзгелермен (6), арнайы прокурормен (7), ҰҚК, орган сыртқы барлау салсында уәкілеттілік берген тұлғамен (8), Қазақстан Республикасы Президентінің Күзет қызметімен (9), ҚМ МКК (10), МҚІжСЖҚІА (11).
11. Қылмыс туралы өтініштің, хабарламаның нөмірі және оның ӨАЕК-те тіркелген күні.
№ _______________________________ « _____ »_______________ 20 ж.
__________________________________________________________________________________________________
(өтінішті (хабарламаны) тіркеген органның атауы)
12. Қылмыстың сипаттамасы (қылмыс жасау тәсілі, орны, сипаты, күні, уақыты (сағаты), материалдық нұқсанның мөлшері мың тенгеде) «____ »__________ 20__ж. «___сағ. ___мин.»
Нұқсан ___________________________________ мың тенге
__________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
12.1 Қылмыс: айқын (01), айқын емес (02).
13. Сезіктінің тег, аты, әкесінің аты, туған күні, жұмыс орны, лауазымы
Анықтамалық бойынша код (14-деректемеден)
14. Жасалған қылмысқа сезікті адам: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02);
мемлекеттік функцияларды атқарушылар: депутат (03), саяси қызметкер (05), с.і. әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқарушы (07), мемлекеттік функцияларды атқаратын басқа да адамдар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08), бұқаралық ақпарат құралдарының (бұдан әрі – БАҚ) жұмыскері (09);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау әлеуметтік даму (21); білім және ғылым (22); қаржы (23); ауыл шаруашылығы (24); сыртқы істер (25); мәдениет және спорт (31), с.і. спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі (30), энергетика (26), Ұлттық экономика (29), с.і. Статистика жөніндегі комитеті (34), Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі комитеті (36); инвестиция және даму (27), с.і. Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (39); Әуеғарыш комитеті (48); қызметкерлер: Ұлттық банктің (49), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (71), әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері (72), МҚІжСЖҚІАҚ (98), өзге (10).

Код ведомства: АБЭКП (51), орган налоговой службы (52), МВД (53), ВП МО (54), органы государственной власти (55), КНБ (56), ЧС МВД (57), таможенные органы (58), суды (59), прокуратура (60), ВП МВД (61), ПС КНБ (62), Республиканская гвардия (63), другие воинские формирования (64), судебные исполнители (65), ВСУ МВД (66), внутренние войска МВД (67), Министерство юстиции (68), Комитет уголовно-исполнительной системы МВД (69), ВП КНБ (70), КГД МФ (11), ДДР АГДС и ПК (12), прочие государственные структуры (79);
Уровень: республиканский (81), областной (82), районный (городской) (83);
Для военнослужащих: рядовой (91), сержант (92), прапорщик (93), офицер (94), рабочий (служащий) (95);
из них: срочной (96), контрактной службы (97).
15. Квалификация преступления ст.____________ ч._______ п.______ УК РК.
15.1. Преступление: коррупционное, не связанное по службе (01), коррупционное, cвязанное по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).
15.2. Возбуждено по факту нарушения: УРД (01), конституционных прав (02).
16. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
16.1. По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3) , особо тяжкие (4).
17. По ст.24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
18. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
19. Дополнительные отметки: стихийное бедствие (01), катастрофа (02), связано с иной боевой (03) или специальной техникой (04), неосторожное обращение с оружием (05), взрывчатым веществом (06), поражение электрическим током (07), воздействие низких температур (08), ограничение в распоряжении имуществом (09), связанные с наркотиками (10), умышленно (11), по неосторожности (12), по заказу (13), с применением насилия (14), в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (15); связанных: с нарушением конституционных прав граждан (16), с нарушением налогового законодательства (17), с государственными закупками (18), со строительством жилья по государственной программе (19), с долевым строительством (20), с разжиганием социальной (21), национальной (22), родовой (23), расовой (24), религиозной (25) вражды, нарушением общественного порядка (26).
20. Преступление совершено в: республиканском (01), областном центре (02), районном центре (03), городе (04), военном городке (05), поселке, ауле (06), исправительной колонии (07), воспитательной колонии (08), лечебном профилактическом учреждений (09), на территории ВЧ (10), СИЗО (11), ИВС (12), колонии поселения (13), уголовно-исполнительной инспекции (14); в других местах (15), на государственной границе (16), на территории нескольких государств (17).

ведомствоның коды: ЭҚСЖҚКА (51), салық комитеті (52), ІІМ (53), ҚМ (54), мемлекеттік билік органдары (55), ҰҚК (56), ТЖМ (57), КБК (58), соттар (59), прокуратура (60), ІІМ ӘП (61), ҰҚК ШҚ (62), Мемлекеттік күзет қызметі (63), басқа да әскери құрылымдар (64), сот орындаушылары (65), ІІМ ӘТБ (66), ІІМ Ұлттық гвардиясы (67), Әділет министрлігі (68), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (69), ҰҚК ӘП (70), ҚМ МКК (11), МҚІжСЖҚІА СДТД (12), өзге де мемлекеттік құрылымдар (79);
деңгейі: республикалық (81), облыстық (82), аудандық (қалалық) (83);
әскери қызметшілер үшін: солдат (матрос) (91), сержант (старшина) (92), офицер (94), жұмысшы (қызметкер) (95);
олардың ішінде: шақырту бойынша (96), келісім-шарт бойынша (97).
15. Қылмысты саралау ҚР ҚК____________ бб._______ б. _______т.
15.1 Қылмыс: қызметпен байланыспайтын сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысатын сыбайлас жемқорлық (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).
15.2 Бұзу дерегі бойынша қозғалды: ЕТТ (01), конституциялық құқықты (02).
16. Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
16.1 ҚР ҚК 10-бб. бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
17. ҚР ҚК 24-бб. бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
18. Мөлшерде: ірі (1), аса ірі (2).
19. Қосымша белгілер: табиғи апат (01), зілзала (02), әскермен байланысты өзге (03) немесе арнайы техникаға байланысты (04), қаруды абайсыздықпен қолдану (05), жарылғыш затпен (06), электрлік тоқпен зақымдану (07), төмен температуралардың әсері (08), мүлікті пайдаланудағы шектеу (09), есірткімен байланысты (10), қасақана (11), абайсызда (12), тапсырыс бойынша (13), күш қолданумен (14), өткізу мақсатында немесе есірткі құралдарын өткізу (15), мыналарға байланысты: азаматтардың конституциялық құқықтарын бұзуға (16), салық заңнамасын бұзуға (17), мемлекеттік сатып алумен (18), мемлекеттік бағдарлама бойынша тұрғын үй құрылысымен (19), үлестік құрылыспен (20); әлеуметтік (21), ұлттық (22), туыстық (23), нәсілдік (24), діни (25) арандатушылық тудырумен; қоғамдық тәртіпті бұзатын араздықпен (26), қылмыс талдау нәтижесінде анықталды (27).
20. Қылмыс жасалды: республикалық (01), облыстық орталықта (02), аудандық орталықта (03), қалада (04), әскери қалашықта (05), кентте, ауылда (06), түзету колониясында (07), тәрбиелеу колониясында (08), емдік профилактикалық мекемеде (09), ӘБ аумағында (10), ТИЗО (11), УҚҰИ (12), қоныстану колониясында (13), қылмыстық-атқару инспекциясында (14); басқа да орындарда (15), мемлекеттік шекарада (16), бірнеше мемлекеттердің аумағында (17)

21. Место совершения преступления: открытая местность: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03), морской (речной) (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), не огороженный двор дома (за исключением частных) (07), парк (сквер) (08), пляж (09), аэропорт (10), перрон (11), прочие уличные (12), водоем (13), лес, лесопосадка (14), пустырь, овраг (15), автостоянка (16), автозаправочная станция (17); частный двор, в т.ч. огороженный (18), берег реки (19), тепловые трассы (20), канализационные колодцы (73), кладбище (74), производственные помещения (75), промышленные площадки (76), пастбище (79), скважина ;
помещения: квартира (21), дом (22), подъезд жилого дома (23), лифтовой отсек (24), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие (28), медицинское учреждение (29), дом отдыха (санаторий) (30), дача (31), казарма (32), подсобное помещение жилых домов (33), хранилище (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), детский сад (ясли) (38), сарай (39), строящийся частный дом (40), гардероб (41), склад (43), учебное заведение (44), другие помещения (45), ночной клуб (46), ломбард (48), объект игорного бизнеса (49), тамбур вагона пассажирского поезда (50), служебные кабинеты (77), кухни (78), строящиеся или заброшенные здания (80), подземные коммуникации (90), дом культуры (60);
магазины: частный (53), военторг (54), комиссионный (55), буфет (56), киоск (57), кафе, ресторан (58);
банки: межгосударственный (61), государственный (62), акционерный (63), с иностранным участием (64), частный (65), акционерное общество (67), дочерний акционерный банк (69), кассы предприятий и учреждений (71), обменный пункт (72);
предприятия, учреждения, организации: офис (81), база (82), аптека (83), отделение связи (84), музей (85), выставочный зал (86), места отправления религиозного культа (87), театр, кинотеатр (88), высшее учебное заведение (далее-ВУЗ) (89);
транспорт: общественный транспорт (91), железнодорожный (92), воздушный (93), морской, речной (94), электрический (95), автомобильный (96), личный (97), другой механизированный (98), автострада (трасса) (99).
21.1. Общественное место (1), общественное место в момент его не функционирования (2).
22. Предмет посягательства: драгоценные камни и металлы: золото (01), серебро (02), платина (03), ювелирные изделия (04), драгоценные камни (05), другие (06), металл и нефтепродукты: цветной (07), в т.ч. с линией электропередачи (08), черный (09), редкоземельный (10), ртуть (11), нефть (12), нефтепродукты (13), горюче-смазочный материал (14), бензин (15); художественные и исторические ценности (16), культурные ценности (17), антиквариат (18), произведения искусства (19); документы: паспорт (20), удостоверение: личности (21), служебное (22), на недвижимость: дом, квартира (23), земельный участок (24), другие (25); техника: вычислительная (компьютерная) (26), телевизионная и видеоаппаратура (27), радиоаппаратура (28), другая (29); транспортные средства: грузовые (30), автомобили (31), мотоциклы (32), мопеды (33), велосипеды (34), другие (35), автозапчасти (36), скаты (колеса) (37); промышленные товары (38), продуктовые товары (39), зерно (40), сельхозпродукты (41), мясопродукты (42), рыбопродукты (43), спиртные продукты (44), табачные изделия (45), медикаменты (46), стройматериалы (47), лес и лесопродукты (48); мелкий домашний скот (козы, овцы) (49), крупный скот (лошади, коровы) (50), редкие животные и птицы (51), домашняя птица (52),ценные породы рыб (53), наркотические средства (54), радиоактивные материалы (55), сильнодействующие лекарственные средства (56), грузы на транспорте: железнодорожном (57), водном (58), воздушном (59), имущество ВЧ и учреждений (60), пути сообщения (61), средства связи (62), налоги и обязательные платежи (63), меха (64), головные уборы (65), сумка (портфель) (66), одежда, обувь (67), вещи у пассажиров (68), сотовые телефоны (69), носильные вещи (70), боевая техника (71), валюта (72), ценные бумаги (73), деньги (74), оружие (75), боеприпасы (76), взрывчатые вещества (77), уголь (78), природный газ (79), электроэнергия (80), объекты интеллектуальной собственности (81), органы и ткани человека (83), барсетка (84), иные (82), кабель (телевизионный, телефонный) (86).

21. Қылмыс жасау орны: ашық жер: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: теміржол (03), теңіз (өзен) (04), автовокзал (05), әуе вокзалы (06), үйдің қоршалмаған ауласы (жекеменшік үйлерді қоспағанда) (07), бақ (саябақ) (08), жағажай (09), әуежай (10), перрон (11), өзге де көшедегі (12), суайдыны (13), орман, ағаш екпелері (14), бос қалған жер, жыра (15), автотұрақ (16), жанармай құю станциясы (17), жеке аула, с.і. қоршалған (18), өзен жағасы (19), жылу трассалары (20), канализация құдықтары (73), зират (74), өндірістік үй-жайлар (75), өндірістік алаңдар (76), жайылымдар (79), ұңғыма.
үй-жайлар: пәтер (21), үй (22), тұрғын үйдің кіреберісі (23), лифт бөлімі (24), шатырдың асты (25), жертөле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), медициналық мекеме (29), демалыс үйі (санаторий) (30), саяжай (31), казарма (32), тұрғын үйлердің қосалқы үй-жайлары (33), сақтау орны (34), вагон (35), контейнер (36), гараж (37), балабақша (бөбекжай) (38), қора (39), құрылыстағы жекеше үй (40), гардероб (41), қойма (43), оқу орны (44), өзге үй-жайлар (45), түнгі клуб (46), ломбард (48), ойын бизнесінің объектісі (49), жолаушылар поезді вагонының тамбуры (50), қызметтік кабинеттер (77), ас үйлер (78), құрылыстағы немесе қараусыз қалған ғимараттар (80), жер асты коммуникациялары (90), мәдениет үйі (60);
дүкендер: жеке (53), әскери сауда (54), комиссиялық (55), буфет (56), киоск (57), дәмхана, мейрамхана (58).
банктер: мемлекетаралық (61), мемлекеттік (62), акционерлік (63), шетелдік қатысумен (64), жеке (65), акционерлік қоғам (67), еншілес акционерлік банк (69), кәсіпорындар және мекемелер кассалары (71), айырбастау пункті (72).
кәсіпорындар, мекемелер, ұйымдар: кеңсе (81), база (82), дәріхана (83), байланыс бөлімі (84), мұражай (85), көрме залы (86), дінге табыну орындары (87), театрлар, кинотеатрлар (88), жоғарғы оқу орны (бұдан әрі – ЖОО) (89);
көлік: қоғамдық көлік (91), темір жол (92), әуе (93), теңіз, өзен (94), электрлік (95), автокөлік (96), жеке (97), өзге механикаландырылған (98), автодаңғыл (трасса) (99).
21.1. Қоғамдық орын (1), жұмыс істемеген сәттегі қоғамдық орын (2).
22.Қол сұғу нысанасы: асыл тастар және металдар: алтын (01), күміс (02), платина (03), зергерлік бұйымдар (04), асыл тастар (05), өзгелер (06), металл және мұнай өнімдері: түсті (07), с.і. электр беруші желімен (08), қара (09), сирек топырықты (10), сынап (11), мұнай (12), мұнай өнімдері (13), жанар-жағар май материалдары (14), бензин (15); көркем және тарихи құндылықтар (16), мәдениет құндылықтары (17), антиквариат (18), өнер туындылары (19); құжаттар: төлқұжат (20), куәлік: жеке (21), қызметтік (22), жылжымайтын мүлікке қатысты: үй, пәтер (23), жер телімі (24), өзгелер (25); техника: есептеуіш (компьютерлік) (26), телевизиялық және бейнеаппаратуралар (27), радиоаппаратуралар (28), өзге (29); көлік құралдары: жүк тасымалдаушы (30), автомобиль (31), мотоциклдер (32), мопедтер (33), велосипедтер (34), өзге (35), автобөлшектер (36), дөңгелектер (37); өнеркәсіп тауарлары (38), азық-түлік тауары (39), астық (40), ауылшаруашылық өнімі (41), ет өнімі (42), балық өнімі (43), спирт өнімі (44), темекі бұйымы (45), дәрі-дәрмек (46), құрылыс материалдары (47), орман және орман өнімі (48); ұсақ үй жануарлары (ешкі, қойлар) (49), ірі қара мал (жылқылар, сиырлар) (50), сирек кездесетін жануарлар және құстар (51), үй құсы (52),балықтардың құнды түрлері (53), есірткі заттары (54), радиоактивті материалдар (55), қатты әсер ететін дәрі-дәрмек заттары (56), көліктегі жүктер: темір жол (57), су (58), әуе (59), ӘБ және мекемелер мүлігі (60), хабарлау жолдары (61), байланыс құралдары (62), салықтар және міндетті төлемдер (63), терілер (64), бас киімдер (65), сөмке (портфель) (66), киім, аяқ киім (67), жолаушылардағы заттар (68), ұялы телефондар (69), күнделікті пайдалану заттары (70), әскери техника (71), валюта (72), құнды қағаздар (73), ақша (74), қарулар (75), оқ-дәрілер (76), жарылғыш заттар (77), көмір (78), табиғи газ (79), электр энергиясы (80), интелектуалдық меншік объектілері (81), адамның мүшелері мен тіні (83), барсетка (84), өзгелер (82), кабель (телевизиялық, телефондық) (86), дизельді жанармай (87), мазут (88), мұнай қалдықтарының қоспалары (89), керосин (90), газдың түрлері (91).

23. Предмет посягательства находился в собственности: государственной (1), коллективной (2), кооперативной (3), акционерной (4), общественной организации (5), совместной с иностранным участием (6), иностранной фирмы (7), частной (8), личной (9).
24. Общее количество потерпевших (1)_____, из них женщин (2)______, несовершеннолетних (3)______,
военнослужащих (4)________, иностранцев (в т.ч. граждан Содружества Независимых Государств (далее-гр-н СНГ) (5)______________.
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
ИИН____________________________
25. Число погибших среди потерпевших (1)___________, из них женщин (2)___________, несовершеннолетних (3)_____________, военнослужащих (4)_______________, иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (5)_______________.
26. Преступление совершено в отношении: работника правоохранительных и специальных органов: МВД (01), КНБ (02), АБЭиКП (03), таможенной службы КГД МФ (04), ЧС МВД (05), прокуратуры (07), судьи (08), органов юстиции (09), депутата (10), акима (11), прочих государственных служащих (12) военной полиции (13), Службы государственной охраны (14), военнослужащего: по призыву (96), по контракту (97);
работника: банка (21), магазина (22), инкассатора (23), охранника, сторожа (24), водителя автотранспорта (25), таксиста (26); лица, занимающегося предпринимательством (32); инкассационных средств передвижения (33); иностранных лиц дальнего зарубежья (41), гр-н СНГ (42), оралмана (54), лица без гражданства (55), гр-на Республики Казахстан (56), работника СМИ (57); инвалида (58), осужденного (59); детей дошкольного возраста: домов ребенка (43), домов-сирот (44); учащихся: средней школы (45), школы-интерната (46), гимназии (48), лицея (49), колледжа (50), студент высшего учебного заведения (52), учащийся профессиональной технической школы (53); временно не работающего (51), пенсионера (60).
26.1. Гражданство потерпевших иностранцев (в т.ч. гр-н СНГ) (по справочнику) ___________.
26.2. Возрастной состав потерпевших: до 11 лет (01), с 12 до 13 (02), с 14 до 15 (03), с 16 до 17 (04), с 18 до 20 (05), с 21 до 29 (06), с 30 до 39 (07), с 40 до 49 (08), с 50 до 59 (09), 60 лет и выше (10).
26.3. Нарушены права: имущественные (01), личные неимущественные (02).
Фамилия
27. Совершено с применением: оружия: холодного (01), газового (02), огнестрельного (03), в т.ч. нарезного (04), гладкоствольного (05), боеприпасов (06), в т.ч. мин (07), гранат (08), взрывчатых веществ: промышленных (09), самодельных взрывных устройств (10), орудия взлома (11), технических средств (12), транспорта (13), химических средств (14), в т.ч. отравляющих (15), психотропных веществ (16); компьютерной техники (17), программного средства (18), магнитных носителей (19), фиктивных кредитовых авизо (20), других приспособленных предметов (21), инструментов (22), маскировочных средств (23), документов (24), газорезки (25), травматического (26);
27.1. Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) _______штук (далее-шт.), нарезное неавтоматическое (02) _______шт., гладкоствольное охотничье (03) ______шт., гладкоствольное воинское (04) ______шт., неавтоматическое воинское (05) ______шт., спортивное огнестрельное (06) ______шт., газовое (07) _______шт., холодное (08) ______шт., пневматическое (09) ______ шт., сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое (12)_______ шт.;

23. Қол сұғу нысаны меншікте болды: мемлекеттік (1), ұжымдық (2), кооперативтік (3), акционерлік (4), қоғамдық ұйымның (5), шетелдік қатысумен бірлескен (6), шетел фирмасының (7), жеке (8), өзіндік (9).
24. Жәбірленушілердің жалпы саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер (2)______, кәмелетке толмағандар (3)_____, әскери қызметшілер (4)________, шетелдіктер (с.і. Тәуелсіз мемлекеттер достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматтары) (5)_______.
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні
ЖСН_________________________
25.Жәбірленушілер арасында қайтыс болғандар саны (1)_____, олардың ішінде әйелдер (2)__, кәмелетке толмағандар (3) ____, әскери қызметшілер (4)____, шетелдіктер (с.і.ТМД азаматтары) (5)_____.
26. Қылмыс төмендегілерге қатысты жасалды: құқық қорғау және арнайы органның қызметкеріне: ІІМ (01), ҰҚК (02), ЭҚжСЖҚКА (03), ҚМ МҚҚ (04), ІІМ ТЖ (05), прокуратураның (07), судьяға (08), әділет органдарының (09), депутаттарға (10), әкімге (11), өзге мемлекеттік қызметшілерге (12), әскери полицияның (13); Мемлекеттік күзет қызметі (14), әскери қызметшіге: шақырту бойынша (96), келісім-шарт бойынша (97).
жұмысшыларына: банктің (21), дүкеннің (22), ақша жинаушы (23), қорғаушы, күзетші (24), автокөлік жүргізушісі (25), таксист (26); жеке кәсіпкерлікпен айналысатын адамдар (32), қозғалыстың инкассациялық құралдары (33), қашық шет елдегі шетел адамдары (41), ТМД азаматтары (42), оралман (54), азаматтығы жоқ адамдар (55), Қазақстан Республикасының азаматтары (56), БАҚ жұмысшысы (57), мүгедек (58), сотталған (59), мектепке дейінгі жастағы балалар: балалар үйі (43), жетімдер үйі (44); оқушыларына: орта мектеп (45), мектеп-интернат (46), гимназия (48), лицей (49), колледж (50), ЖОО студенті (52), кәсіптік техникалық мектеп оқушысы (бұдан әрі – КТМ) (53); уақытша жұмыс істемейтінге (51), зейнеткерге (60);
26.1. Жәбірленген шет елдіктердің азаматтығы (с.і. ТМД азаматтары) (анықтама бойынша) ____
26.2. Жәбірленушілердің жас құрамы: 11 жасқа дейін (01), 12-ден 13-ке дейін (02), 14-тен 15-ке дейін (03), 16-дан 17-ге дейін (04), 18-ден 20-ға дейін (05), 21-ден 29-ға дейін (06), 30-дан 39-ға дейін (07), 40-тан 49-ға дейін (08), 50-ден 59-ға дейін (09), 60 жас және жоғары (10).
26.3. Құқықтары бұзылды: мүліктік (01), жеке мүліктік емес (02).
27. Төмендегілерді қолдану арқылы жасалды: қарулар: суық (01), газ (02), атыс қаруы (03), с.і. кесу қаруы (04), тегіс ұңғылы қару (05), оқ-дәрілер (06), с.і. миналар (07), гранаттар (08), жарылғыш заттары: өндірістік (09), жасанды жарылғыш заттары (10), бұзу қаруы (11), техникалық құралдар (12), көлік (13), химиялық құралдар (14), с.і. уландыратын (15), жүйкеге әсер ететін заттар (16); компьютерлік техника (17), бағдарламалық құралдар (18), магниттік тасушылар (19), жалған несиелік авизо (20), өзге де бейімді заттар (21), құрал-саймандар (22), бүркемелеу құралдар (23), құжаттар (24), газкескіштер (25), зақымдаушы (26);
27.1.Алынды: қару: автоматтық кескіш қаруы (01) _____ дана, автоматтық емес кескіш (02) _____ дана, тегіс ұңғылы аң қаруы (03) _____ дана, тегіс ұңғылы әскери (04) ____ дана, автоматтық емес әскери (05) ____ дана, спорттық атыс қаруы (06) ____ дана, газ (07) ____ дана, суық (08) ____ дана, пневматкалық қару (09) ____ дана, сигналдық (10) ______ дана, өзге де (11)______ дана, зақымдаушы (12)_____ дана;

боеприпасы: воинские (21) ______шт., охотничьи (22) ______шт., спортивные (23) ______шт., газовые самообороны (24) ______шт., другие (25) ______шт., травматические (26)________ шт.;
взрывчатые вещества: воинские (31) ______шт., промышленные (32) ______шт., самодельные (33) ______шт., химические средства (34) ______шт., радиоактивные материалы (35) ______шт.;
экстремистские материалы: листовки (41) _______шт., книги (42) ______ шт., иные носители (43) _______ шт.
28. Совершено путем: захвата заложника: детей (01), взрослых (02), свободного доступа (03), насильственным путем (04), подбора ключа (05), взлома двери (06), обмана (07), подкупа (08), угона (09), проруба вагона, контейнера (10), срыва пломб (11), проникновения через форточки (12), пролома (13), разбития (14), отжима (15), рывка (16), через балкон (17), взлома сейфа (18), угрозы применения оружия (19), поджога (20), ст.175: карманная кража (21), из салона автотранспорта (22), разукомплектование транспортного средства (23), прокола шины (24), отвлечения (25), из сумок (26).
29. Охрана объекта: государственная (1), частная (2), специальная (3), отсутствует (4), ведомственная (5), вневедомственная (6).
30. Преступление совершено на объекте внешнеэкономической деятельности (1).
31.Преступление совершено в сфере экономики: государственного: финансовой системы (01), банковской деятельности (02), налогообложения (04), страхования (05), промышленности (06), в том числе: легкой (07), сырьевой (40), местной (08), энергетики (09), топливного комплекса (10), производства и снабжения нефтепродуктами (11), металлургии (12), машиностроения (13), добычи и переработки драгоценных металлов и камней (15), сельхозпродукции (16), в том числе: плодоовощная (17), мясная (18), молочная (19), мучная (20), производства и переработки рыбы (21), первичной переработки хлопка и шерсти (22), непроизводственного сектора (23), образования (42), культуры (43), здравоохранения (24), социального обеспечения (25), государственных закупок (44), телевидения и радио (26), печати (30), строительства (32), в том числе автомобильных дорог (34), жилищного (46), автотранспортных предприятий (35), системы автосервиса (36), связи (37), прочих объектах государственного сектора экономики (38);
негосударственного: финансовой системы (51), банковской (52), биржевой системы (53), сельхозпродукции (54), промышленности (55); в сфере: производства товаров (56), услуг (57), торговли (58), бытового обслуживания (59), страхования (60);
на объектах: бизнеса: малого (79), среднего (80), крупного (81), в том числе: фермерских хозяйствах (76), коммунальных хозяйствах (77), иных объектах негосударственного сектора экономики (78).
32.Прочие отметки _____________________________________________________________
___________________________________________«___»_________20 г.
(лицо, осуществляющее уголовное преследование (судья – по делам частного обвинения)
__________________________________________«___»_________20 г.
(начальник органа, осуществляющего уголовное преследование (прокурор, судья по делам
частного обвинения)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 4
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними

Оқ-дәрілер: әскери (21) ______ дана, аңшылық (22) ______ дана, спорттық (23) ______ дана, газдық өзін-өзі қорғау (24) ______ дана, өзге де (25) ______дана, зақымдаушы (26)_____ дана;
Жарылғыш заттары: әскери (31) ______ дана, өндірістік (32) ______ дана, жасанды (33) ______ дана, химиялық құралдар (34) ______ дана, радиоактивті материалдар (35) ______ дана;
Лаңкестік материалдар: үндеухаттар (41) ____ дана, кітаптар (42)___ дана, өзге де тасушылар (43)__ дана.
28. Төмендегідей жолмен жасалды: адамды кепілге алу: балаларды (01), ересектерді (02), еркін қол жетімділік (03), зорлау жолымен (04), кілт таңдау (05), есіктерді бұзу (06), алдау (07), параға сатып алу (08), айдап әкету (09), вагон, контейнерлер ойықтары (10), пломбаларды бұзу (11), желкөз арқылы кіру (12), бұзу (13), қирату (14), сығу (15), секіру (16), балкон арқылы (17), сейфті бұзу (18), қаруды қорқыта қолдану (19), өртеу (20), 175-бап: қалта ұрлығы (21), автокөлік салонынан (22), көлік құралының жинақтамасын бөлшектеу (23), шинаны тесу (24), алаңдату арқылы (25), сөмкеден (26).
29.Объектіні қорғау: мемлекеттік (1), жеке (2), арнайы (3), жоқ (4), ведомстволық (5), ведомстводан тыс (6).
30. Қылмыс сыртқы экономикалық қызмет объектісінде жасалды (1).
31. Қылмыс экономика саласында жасалды: мемлекеттік: қаржы жүйесінің (01), банктік қызметінің (02), салық салу (04), сақтандыру (05), өндіріс (06), с.і.: жеңіл (07), шикізат (40), жергілікті (08), энергетика (09), жанармай кешені (10), мұнай өнімдерін өндіру және жабдықтау (11), металлургия (12), машина жасау (13), құнды металлдарды және тастарды алу және қайта өңдеу (15), ауылшаруашылық өнімдері (16), с.і.: жеміс-жидектер өнімі (17), ет өнімідері (18), сүт өнімдері (19), нан өнімдері (20), балықты өндіру және қайта өңдеу (21), мақта және жүндерді алғашқы рет қайта өңдеу (22), өндірістік емес секторда (23), білім беру (42), мәдениет (43), денсаулық сақтау (24), әлеуметтік қамтамасыз ету (25), мемлекеттік сатып алу (44), теледидар және радио (26), баспа (30), құрылыс (32), с.і. автокөлік жолдары (34), тұрғын үй (46), автокөліктік кәсіпорындар (35), автосервис (36), байланыс жүйесі (37), экономиканың мемлекеттік секторының өзге де объектілерінде (38);
мемлекеттік емес: қаржы жүйесі (51), банктік (52), биржалық жүйе (53), ауылшаруашылық өнімді (54), өндіріс (55), мынадай салада: тауар өндірісі (56), қызмет (57), сауда (58), тұрмыстық қызмет көрсету (59), сақтандыру (60);
объектілерде: бизнес: кіші (79), орта (80), ірі (81), с.і.: фермерлік шаруашылықта (76), коммуналды шаруашылықта (77), өзге де экономиканың мемлекеттік емес объектісінде (78).
32.Өзге де белгілер _________________________________________________________________________________
____________________________________________________ « __»______________20 ж.
қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға (судья – жеке айыптау істері бойынша)
____________________________________________________ «__»______________20 ж.
қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы органның бастығы
(жеке айыптау істері бойынша прокурор, судья)
Ескерту: Толтыру бойынша карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін белгіленген заң тәртібінде жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
4-қосымша

Форма 1.1
Карточка о ходе и результатах следствия и дознания
1. _____________________________________________________________ наименование органа, расследующего уголовное дело (далее-УД)
2. Служба, расследующая УД: следствие (1), дознание (2), следствие по делам дознания в порядке: ст. 288 ч.1 УПК РК (3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке ст.289 пункта (далее-п.) 2 УПК РК (5), упрощенное досудебное производство (далее-УДП) следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер УД _________________________________________________
5. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
« ______ »______________________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ ___________________________________________
(фамилия и подпись)
6. Квалификация преступления ст._______ ч._____ п._____ УК РК
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4);
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4);
6.1. Преступление: коррупционное не связанное по службе (01), коррупционное связанное по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).
7. Переквалифицировано со ст._________ ч._____ п._____ УК РК.
Дата переквалификации « _____ »______________ 20 г.
8. Преступление совершено в группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
9. Преступление совершено лицом (лицами): несовершеннолетним (01), гражданином РК (02), гражданином СНГ (03), иностранцем (04), ранее совершавшим преступление (05), наркоманом (06), лицом без гражданства (07), оралманом (08), женщиной (09); состоящим в брачно-семейных отношениях с потерпевшим (10), состоящими на профилактическом учете (33);
в состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15);
в составе: группы (21), организованной преступной группы (22), преступного сообщества (23), с выявленными связями: коррумпированными (24), межрегиональными (25), международными (26);
воспитанники детских домов (31), интернатных организаций образования для детей-сирот (32);
лица, являющиеся субъектами в соответствии с п.п.3,4 п.3 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (27), п.4 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (28), беременная (29), инвалид 1 и 2 гр. (30), иждивенец (39), лидер, авторитет криминальной среды (34), в отношении, которого вынесено защитное предписание в период его действия (35), которому установлено особое требование к поведению, в период его действия (36), состоящим под административным надзором (37), условно-досрочно освободившимся, в период не отбытой части наказания (38);

1.1 Нысаны
Алдын ала тергеу (анықтау) барысы және нәтижесі туралы карточка
1. _________________________________________________________________________________________________
қылмыстық істі (бұдан әрі – ҚІ) тергейтін органның атауы
2. ҚІ тергейтін қызмет: тергеу (1), анықтау (2), анықтау ісі бойынша тәртіпте тергеу: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі – бб.) 1-бөлігі (бұдан әрі – б.) тәртібінде (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б.тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағы (бұдан әрі – т.) тәртібінде (5), сотқа дейінгі жеңілдетілген іс жүргізу (бұдан әрі –СДЖІЖ) тергеуі (6), СДЖІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі _______________________________________
5. Карточканың Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күні « ______ »______________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _______________________________________________________________________________
(тегі және қолы)
6. Қылмыс дәрежесі Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодекстің (бұдан әрі – ҚР ҚК) _______бб. _____б. _____т.
Қылмыс: жалпы қылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
ҚР ҚК 10-бб. бойынша: аса ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
6.1 Қылмыс: сыбайлас жемқорлық қызмет бойынша байланысты емес (01), сыбайлас жемқорлық қызметке байланысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).
7. ҚР ҚК _________________бб._____б. _____т.-мен қайта дәрежеленді.
қайта дәрежелеу күні « _____ »______________ 20 ж.
8. Қылмысты топпен жасады: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
9. Қылмысты адам (адамдар) жасады: кәмелетке толмағандар (01), ҚР азаматы (02), Тәуелсіз мемлекеттер достастығы (бұдан әрі – ТМД) азаматы (03), шетелдік (04), алдында қылмыс жасаған (05), нашақор (06), азаматтығы жоқ адам (07), оралман (08), әйел адам (09), жәбірленушімен неке-отбасы қатынасында тұрған (10), профилактикалық есепке алуда тұрған (33).
жағдайда: алкогольдік мас күйінде (11), есірткі пайдаланған (12), улы зат арқылы мас күйінде (13), өзге де жүйке жүйесінің ауруы жағдайы салдарынан (15),
құрамында: топ (21), ұйымдасқан қылмыстық тобы (22), қылмыстық қауымдастық (23), анықталған байланыстармен: сыбайласқан (24), аймақаралық (25), халықаралық (26);
жетімдер үйінің тәрбиеленушілері (31), жетім балаларға арналған интернаттық білім ұйымдарының (32);
«Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңының 3-бб. 3-т. 3,4-тт. сәйкес субъект болып табылатын адамдар (27), «Сыбайлас жемқорлықпен күрес туралы» ҚР Заңының 3-бб. 4-т. (28), жүкті (29), 1 және 2-топтағы мүгедек (30), асыраудағы адам (33), қылмыстық ортаның көшбасшысы, беделдісі (34), оған қатысты оның іс-қимылы кезінде қорғаныш ұйғарымы шығарылды (35), оның іс-қимылы кезінде мінез-құлқына айырықша талап белгіленді (36), әкімшілік қадағалауда тұрған (37), жазасын өтеуде болудан шартты-мерзімінен бұрын босатылған(38);

9.1. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02); лицо, выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную государственную должность (07), другие лица, выполняющие государственные функции, а также приравненные к ним (08); прокурор (11), судебный исполнитель (12), сотрудник органов: МВД (13), в т.ч. КУИС(09), таможенных органов (14), органы налогой службы (16), АБЭиКП (15), КНБ (17), юстиции (18), ЧС МВД (19), Национальной гвардии МВД (20), Военной полиции МВД (21), Пограничной службы КНБ (22), военнослужащий: по контракту (24), по призыву (25), военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир части (28), технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (далее-ВС) (29), других воинских формирований (30); Военно-следственного управления МВД (31), должностное лицо в государственных органах (34), должностное лицо в органах местного самоуправления (35); служащие акиматов и их структурных подразделений (98), служащие государственных учреждений и предприятий (36), сотрудник Министерства обороны (37), внутренней полиции КНБ (39); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (41), иной организации (42), работник коммерческой организации (43), работник иных структур (44), работник банковской системы (45); АГДСиПК (58), КГД МФ (23),в т.ч. службы экономических расследований (32), сотрудник военной полиции МО (33),
служащие министерств: здравоохранения и социального развития (10); образования и науки (40); финансов (46); сельского хозяйства (47); иностранных дел (25); культуры и спорта (75), в т.ч. Комитета по делам спорта и физической культуры (60); энергетики(32), национальной экономики(59), в т.ч. Комитета по статистике (78), Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции(80), по инвестициям и развитию (52), Аэрокосмического комитета (90); служащие: Национального банка (96), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (97);
иные (99);
служащие акиматов и их структурных подразделений (72); сотрудники Службы государственной охраны (12), сотрудники службы внешней разведки «Сырбар» (13), адвокат (73);
учащийся: средней школы (51), гимназии (53), лицея (54), колледжа (55), студент высшего учебного заведения (56), учащийся профессиональной технической школы (57);
частный предприниматель (61), частный нотариус (62), фермер (64), рабочий (65), наемный рабочий (66), служащий негосударственного учреждения и предприятия (67), охранник (68), работник транспорта: машинист (69), водитель (70), проводник железной дороги (71), работник культуры и искусства (72), служитель культа (73); адвокат (74);

9.1. Айналысатын ісі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды атқарушы тұлға: депутат (03), саясат қызметшісі (05), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын тұлға (07), мемлекеттік функцияларды орындайтын өзге де тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), органдар қызметкері: Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – ІІМ) (13), с.і. Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (09), Кедендік органдар (14), салық қызметінің органдары (16), ЭСЖҚКА (15), ҰҚК (17), әділет (18), ІІМ ТЖ (19), ІІМ Ұлттық гвардиясы (20), ІІМ әскери полициясы (21), ҰҚК шекаралық қызметі (бұдан әрі – ШҚ) (22), Республикалық Гвардия (23), әскери қызметші: келісім шарт бойынша қызмет (24), жедел қызмет (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), Қарулы Күштердің техникалық және күтуші персоналы (29), өзге де әскери құрылымдар (30); ІІМ әскери-тергеу басқармасы (31), мемлекеттік органдардағы лауазымды тұлға (34), жергілікті өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); мемлекеттік мекеме және кәсіпорындар қызметшілері (36), Қорғаныс министрлігінің қызметкері (37), ҰҚК әскери полициясы (39); басқару функцияларын орындаушы тұлғалар: коммерциялық ұйымдарда (41), өзге де ұйымдарда (42), коммерциялық ұйым жұмысшысы (43), өзге де құрылымдар қызметкерлері (44), банктік жүйенің қызметкері (45), МҚІжСЖҚІА (58), ҚМ МКК (23), с.і. экономикалық тергеу қызметі (32), әскери полиция қызметкерлері (33);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау әлеуметтік даму (10); білім және ғылым (40); қаржы (46); ауыл шаруашылығы (47); сыртқы істер (25); мәдениет және спорт (75), с.і. Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі комитеті (60), энергетика (32), ұлттық экономика (59), с.і. Статистика жөніндегі комитет (78), Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі комитеті (80), Инвестиция және даму комитеті (52), Әуеғарыш комитеті (90);
қызметкерлер: Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97), өзге (99).
әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері (72), Мемлекеттік күзет қызметі (12), «Сырбар» сыртқы барлау қызметтері (13), қорғаушы (73);
оқушылар: орта мектеп (51), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), жоғарғы оқу орындарының студенттері (56), кәсіптік техникалық мектеп оқушысы (57);
жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), фермер (64), жұмысшы (65), жалданған жұмысшы (66), мемлекеттік емес мекемелер және кәсіпорындар қызметшісі (67), күзетші (68), көлік жұмысшысы: машина жүргізуші (69), жүргізуші (70), темір жол жолсерігі (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), табыну қызметшісі (73), адвокат (74);

безработный (82), пенсионер (84);
осужденный (91), осужденный исправительного учреждения (92), осужденный без лишения свободы (93), следственно-арестованный (94), другая категория лиц (99);
9.2. Гражданство иностранцев ________________________________
(по справочнику)
10. Решение: дело направлено прокурору: по ст.280 УПК РК (01), по ст.287 УПК РК (02), по ст.514 ч.1п.2 УПК РК (03), по ст.190-3 УПК РК (08);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК (11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст.37 ч.1 п.3 УПК РК (13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК (14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК (15), ст.37 ч.1 п.6 УПК РК(16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК (17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК (18), ст.37 ч .п.9 УПК РК (19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК (20), ст.37 ч.1 п.11УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК-ст.65 УК РК (22), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК -ст.67 ч.1 УК РК (24), по ст.38 ч.1 УПК РК-ст.67 ч.2-4 УК РК (26), в том числе в порядке медиации (46), по ст.496 ч.6 УПК РК(27), по ст.37 ч.1 п.2 УПК РК – ч.5 ст.40 УПК РК(30), по ст.514 ч.1 п.1 УПК РК (29);
приостановлено по ст.50 ч.1п.1 УПК РК(31), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК(32), ст.50 ч.1 п.3 УПК РК(33), ст.50 ч.1 п. 4 УПК РК(34), ст.50 ч.1 п.5 УПК РК(35), ст.50 ч.1 п.6 УПК РК(36), ст.50 ч.1 п.7 УПК РК(37), ст.50 ч.1п.8 УПК РК (39), ст.50 ч.1 п.9 УПК РК(40), ст.50 ч.1 п.10 УПК РК (45);
передано по ст.192 УПК РК (без снятия с учета) (41), по ст.192 УПК РК (со снятием с учета) (42), ст.193 ч.1 УПК РК (43), ст.193 ч.2 УПК РК (44);
принято к производству: после возвращения на дополнительное расследование прокурором (51), прокурором с изменением подследственности (52), судом (53), после отмены судом постановлений в порядке ст.109 УПК РК: о прекращении (95), о приостановлении (96), принято к производству ввиду вновь открывшихся обстоятельств (97)
после передачи: по ст.192 УПК РК (без снятия с учета) (61), по ст.192 УПК РК (со снятием с учета) (62), по ст.193 ч.1 УПК РК (63), по ст.193 ч.2 УПК РК (64), после возвращения без принятия в производство передаваемого в порядке ст.192 УПК РК (65),
после возобновления по ст.520 УПК РК (70);
от прокурора: получившего дело в порядке ст.376 ч.4 УПК РК (71);
направившего дело в порядке ч.2 ст.190-4 УПК РК(59), направившего дело для производства следствия в порядке п.2 ст.289 УПК РК (75), поступившее в порядке ст.303-1 УПК РК (76);

жұмыссыз (82), зейнеткер (84);
сотталған (91), түзету мекемесіне сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), адамдардың өзге де түрлері (99).
9.2. Шетелдіктердің азаматтығы _______________________________________________________________________
(анықтама бойынша)
10. Шешім: іс прокурорға жолданды: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 280-бб. бойынша (01), ҚР ҚІЖК 287-бб. бойынша (02), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 2-т. бойынша (03), ҚР ҚІЖК 190-3-бб. бойынша;
қысқартылды ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1-т. бойынша (11), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. (12), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 3-т. (13), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т.(14), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 5-т. (15), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 6-т.(16), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 7-т.(17), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 8-т. (18), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 9-т. (19), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 10-т.(20), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 11-т. (21), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. ҚР ҚК 65-бб. (22), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. ҚР ҚК 67-бб. 1-б. (24), ҚР ҚІЖК 38-бб. 1-б.- ҚР Қ К 67-бб. 2-4 б.(26), соның ішінде медиация тәртібімен (46),ҚР ҚІЖК 496-бб. 6-б. (27), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. – ҚР ҚІЖК 40-бб. 5-б. (30), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 1-т. бойынша (29);
тоқтатылды ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б.1-т. (31), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т.(32), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 3-т. (33), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. (34), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. (35), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 6-т. (36), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 7-т. (37), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 8-т. (39), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 9-т. (40), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 10-т. (45);
берілді ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарылмастан) (41), ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарумен) (42), ҚР ҚІЖК 193-бб. 1-б.(43), ҚР ҚІЖК 193-бб. 2-б. (44);
өндіріске қабылданды: прокурор қосымша тергеуге қайтарғаннан кейін (51), тергеуде болуды прокурордың өзгертуі арқылы (52), сот (53); ҚР ҚІЖК 109-бб. тәртібінде сот қаулысымен бас тартылғаннан кейін: қысқарту туралы (95), тоқтату туралы (96), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылданды (97).
берілгеннен кейін: ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарылмастан) (61), ҚР ҚІЖК 192-бб. бойынша (есептен шығарумен) (62), ҚР ҚІЖК 193-бб. 1-п. (63), ҚР ҚІЖК 193-бб. 2-т. (64), ҚР ҚІЖК 192-бб. тәртіпте өндіріске берілгенді қабылдаусыз қайтарған соң (65), ҚР ҚІЖК 520-бб. бойынша қайта жаңартылғаннан кейін (70);
прокурордан: ҚР ҚІЖК 376-бб. 4-б. тәртібінде істі алған (71);
ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 2-б. тәртібінде істі жолдаған (59), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-б. тәртібінде тергеу жүргізу үшін істі жолдаған (75), ҚР ҚІЖК 303-1-бб. тәртібінде келіп түскен (76);

возобновлено производство по ранее прекращенному делу (80), по ранее приостановленному: по ст.50 ч.1 п.1 УПК РК (81), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК (82), ст.50 ч.1 п.3 УПК РК (83), ст.50 ч.1 п.4 УПК РК (84), ст.50 ч.1 п.5 УПК РК (85), ст.50 ч.1 п.6 УПК РК (86), ст.50 ч.1 п.7 УПК РК (87), ст.50 ч.1 п.2 УПК РК без прекращения розыска (88), ст.50 ч.1 п.8 УПК РК (93), ст.50 ч.1 п.9 УПК РК (94), ст.50 ч.1 п.10 УПК РК (98).
10.1. Дата принятия решения « _______ »________________ 20 г.
10.2. Сведения о разыскиваемом
Номер розыскного дела
Фамилия
Имя
Отчество
Дата рождения
10.3. Передано в орган ______________________________________
(наименование, район, город, область)
10.4. Служба: следствие (1), дознание (2).
исходящим № __________ от « _______ »___________________20 г.
Номер розыскного дела
11. Продлен срок: предварительного следствия: до 3-х месяцев (1), до 4-х месяцев (8), до 5-ти месяцев (9), до 6-ти месяцев (2), свыше 6-ти, но не более 9-ти месяцев (3), свыше 9-ти, но не более 12-ти (4), свыше года (5); дознания: до 2-х месяцев (7);
Дата, до которой продлен срок следствия и дознания « ______ »________________ 20 г.
Дата продления « ______ »_________________________ 20 г.
12. Соединение уголовных дел в порядке ст.48 УПК РК (ст.190-2 УПК РК по делам УДП);
№ основного дела ______ Дата соединения « ___ » _______ 20 г.
13. Выделено из дела ранее соединенного с № УД ______________________
Дата выделения « ______ »_____________ 20 г.
14. Дело находилось на ознакомлении у обвиняемого и его защитника
с « ____ »_______________ 20 г. по « _____ »__________ 20 г.
14.1. Дело находилось по жалобе обвиняемого в суде (прокуратуре)
с « ____ »_________________ 20 г. по « _____ »_________ 20 г.
15. Раскрыто: из числа нераскрытых преступлений прошлых лет (1).
16. Преступление раскрыто: оперативным (1), следственным путем (2), совместными действиями (3), явка с повинной (4), прокурором (5), иные (6).
17. Мотив преступления (побуждения): корыстные (01), секс (02), хулиганские (03), с целью сокрытия др. преступления (04), семейно-бытовые: ревность, ссора, иные (05), месть (06); отношения: межнациональные (07), социальные (08), расовые (09), религиозные (10); с целью приобретения наркотиков (11), сильнодействующих (12), психотропных (13), ядовитых веществ (14), спиртных напитков (15), завладения оружием (16), неуставные отношения (17), по заказу (18), иные (19), трудовая эксплуатация (20), сексуальная эксплуатация (21), усыновление, удочерение (22);

өндіріс жаңғыртылды: бұрын қысқартылған іс бойынша (80), бұрын тоқтатылған іс бойынша: ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 1-т. бойынша (81), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша (82), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 3-т. бойынша (83), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 4-т. бойынша (84), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. бойынша (85), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 6-т. бойынша (86), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 7-т. бойынша (87), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. іздестірудің тоқтатылуысыз (88), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 8-т. (93), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 9-т. (94), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1б. 10 т. (98).
10.1. Шешімнің қабылданған күні « _______ »_____________________ 20 ж.
10.2. Ізделуші туралы мәлімет.
Іздестіру ісінің нөмірі
Тегі
Аты
Әкесінің аты
Туған күні
10.3. Органға берілді_________________________________________________________________________________
атауы, аудан, қала, облыс
10.4. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
шығыс № __________________ « _____ »_______________________20 ж.
11. Мерзімі ұзартылды: алдын-ала тергеу: 3-айға дейін (1), 4-айға дейін (8), 5 айға дейін (9), 6-айға дейін (2), 6-айдан астам, бірақ 9-айдан артық емес (3), 9-айдан астам бірақ 12-айдан артық емес (4), 1-жылдан астам (5); анықтау: 2-айға дейін (7).
Тергеу және анықтау мерзімінің ұзартылған күніне дейін « ______ »________________________ 20 ж.
Ұзартылған күн « ______ »_________________________ 20 ж.
12. ҚР ҚІЖК 48-бб. тәртібінде қылмыстық істердің қосылуы (СДЖІЖ істері бойынша ҚР ҚІЖК 109-2-бб.)
Негізгі істің № __________________________ істің қосылған күні « ______ »_________________ 20 ж.
13. ҚІ нөмірімен бұрын қосылған істен бөлінді_________________________
Бөліну күні « ______ »_____________ 20 ж.
14. Іс айыпталушы және оның қорғаушысында таныстырылу үшін болды
« ____ »_______________________ 20 жылдан « _____ »______________ 20 жылға дейін.
14.1. Істің айыпталушыының шағымы бойынша сотта (прокуратурада) болуы
« ____ »______________________ 20 жылдан « _____ »______________ 20 жылға дейін.
15. Бұрынғы жылдардың ашылмаған қылмыстары қатарынан алынып ашылғандар (1).
16. Қылмыс ашылды: жедел (1), тергеу арқылы (2) бірлескен әрекеттермен (3), кінәсін мойындап келу (4), прокурормен (5), өзге де (6).
17. Қылмыс уәждері (түрткілер): пайдакүнемдік (01), жыныстық қатынас (02), бұзақылық (03), жасыру мақсатымен өзге қылмыстар (04), тұрмыстық-отбасы: қызғанушылық, ұрыс, өзге де (05), кек (06); қатынастар: ұлтаралық. (07), әлеуметтік (08), нәсілдік (09), діни (10); есірткі заттарды иелену мақсатымен (11), қатты әсер ететін (12), жүйкеге әсер ететін (13), улы заттар (14), спирттік ішімдіктер (15), қаруды иеленіп алу (16), жарғылық емес қарым-қатынастар (17), тапсырыс бойынша (18), өзге де (19), еңбекке пайдалану (20), жыныстық пайдалану (21), ұл бала асырап алу, қыз бала асырап алу (22).

17.1. Форма вины: умышленно (1), по неосторожности (2).
18. Уголовное преследование осуществлялось: следствием (01), дознанием (02), участковым инспектором полиции (УИП) (03), оперуполномоченным уголовного розыска (04), оперуполномоченным по борьбе с наркотиками (05), инспектором органов АБЭиКП (06), оперуполномоченным: отдела по борьбе с экстремизмом (07), управлении по борьбе с организованной преступностью (08), специальным прокурором (09), должностным лицом КНБ, уполномоченным органом в сфере внешней разведки (10), сотрудником Службы государственной охраны, наделенным функциями дознания (11).
18.1. Уголовное преследование осуществлялось в порядке ст.198 УПК РК: под руководством прокурора (специального прокурора)
_____________________________________________________________
(наименование прокуратуры, специального прокурора)
18.2. Внесено представлений по устранению обстоятельств, способствующих совершению преступлений (в соответствии со ст.204 УПК РК) (1)____________ (количество).
Дата внесения «___»___________________20____г.
18.3. Результат рассмотрения представлений: удовлетворено (1), отклонено (2).
Дата рассмотрения «____»_____________20____г.
18.4. Привлечено к дисциплинарной ответственности (1)_______лиц.
Сведения о материальном ущербе, его возмещении, изъятии предметов преступной деятельности:
19. Установленный размер материального ущерба __________________________________ тыс. тенге
ущерб государству _________тыс.тенге; ущерб юридическим лицам ________ тыс.тенге;
ущерб физическим лицам __________ тыс.тенге.
20. Добровольно погашен (как до возбуждения дела, так и в ходе предварительного расследования):
ущерб в размере ______________________ тыс. тенге;
ущерб возмещен государству _____ тыс.тенге; ущерб возмещен юридическому лицу ____ тыс.тенге;
ущерб возмещен физическому лицу __________ тыс.тенге;
21. Наложен арест на имущество в размере ________________________________________ тыс.тенге:
наложен арест на государственное имущество ___________ тыс. тенге; наложен арест на имущество юридического лица ____________тыс. тенге;
наложен арест на имущество физического лица ____________тыс. тенге;
наложен арест на конфискованное государственное имущество ____________тыс. тенге; наложен арест на конфискованное имущество юридического лица ____________тыс. тенге; наложен арест на конфискованное имущество физического лица ____________тыс. тенге.
22. Изъято имущества, денег, ценностей в размере (всего) ___________________________ тыс. тенге:
Изъято имущества, денег, ценностей в пользу государства (01), юридического лица (02), граждан (03);

17.1. Кінә нысаны: қасақана (1), абайсызда (2).
18. Қылмыстық қудалауды жүзеге асырды: тергеу (01), анықтау (02), полицияның учаскелік инспекторы (бұдан әрі – ПУИ) (03), қылмыстық істі іздестіру бөлімінің жедел уәкілі (04), есірткіге қарсы күрес бойынша жедел уәкіл (05), ЭСЖҚКА органдарының инспекторы (06), жедел уәкілі: экстремизммен күрес жөніндегі бөлімнің (07), Ұйымдасқан қылмыспен күрес жөніндегі басқарманың (08), арнайы прокурор (09), ҰҚК лауазымды тұлғасы, сыртқы барлау саласындағы уәкілетті органы (10), анықтау функциясы берілген Мемлекеттік күзет қызметінің қызметкері (11).
18.1. Қылмыстық қудалау ҚР ҚІЖК 198-бб. тәртібінде жүзеге асырылды: прокурордың (арнайы прокурордың)
басшылығымен______________________________________________________________________________________
(прокуратураның, арнайы прокурордың атауы)
18.2. Қылмыс жасауға себепші болатын жағдайларды жою бойынша ұсыныстар енгізілді (ҚР ҚІЖК 204-бб. сәйкес) (1)________ саны
Енгізілген күні « ______ »_____________ 20 ж.
18.3. Ұсыныстарды қарау нәтижесі: қанағаттандырылды (1), қабылданбады (2)
Қарау күні « ______ »_____________ 20 ж.
18.4. Тәртіптік жауапкершілікке тартылды (1) _______ адам
Материалдық нұқсан, оның өтелінуі, қылмыстық жолмен табылған заттардың алып қойылуы туралы мәлімет
19. Материалдық нұқсанның анықталған мөлшері________________________________________________ мың теңге
мемлекетке келтірілген нұқсан_________мың теңге; заңды тұлғаларға келтірілген нұқсан______ мың теңге;
жеке тұлғаларға келтірілген нұқсан__________ мың теңге.
20. Нұқсан____________мөлшерде өз еркімен өтелді (істі қозғауға дейінгі сияқты алдын-ала тергеу барысында да):
_________________________ мың теңге мөлшерінде өтелген нұқсан;
мемлекетке өтелінген нұқсан_________мың теңге; заңды тұлғаға өтелінген нұқсан________мың теңге;
жеке тұлғаларға өтелінген нұқсан__________мың теңге;
21.Мүлікке тыйым _____________мың теңге мөлшерінде салынды:
мемлекет мүлікіне тыйым салынды______мың теңге; заңды тұлғаның мүлікіне тыйым салынды______мың теңге; жеке тұлғаның мүлікіне тыйым салынды______мың теңге;
тәркіленген мемлекет мүлкіне тыйым салынды____мың тенге; тәркіленген заңды тұлғаның мүлкіне тыйым салынды____мың тенге;
тәркіленген жеке тұлғаның мүлкіне тыйым салынды____мың тенге;
22. ____________________________________мың теңге мөлшерінде мүлік, ақша, құндылықтар алып қойылды (барлығы).
Мүлік, ақша, құндылықтар мемлекеттің (01), заңды тұлғаның (02), азаматтардың пайдасына алынды (03).

22.1. В том числе: имущества воинских частей и учреждений (01) в размере ___________тыс. т., вещевого (02) в размере _______________тыс. тенге, продовольствия (03) в размере ___________ тыс. тенге, боевой техники (04) в размере _______________ тыс. тенге, горюче-смазочного материала (05) в размере _____________ тыс. тенге, другого имущества (06), _____________ тыс. тенге., наличных денег (07)______________ тыс. тенге, облигаций, сберегательных книжек, аккредитивов (08) на_________ тыс. тенге, изъято иностранной валюты (09) по курсу ______________ тыс. тенге, золота, платины (10) __________грамм, промышленное золото (11)__________грамм, серебро (12) ________________грамм, драгоценные камни (13) _________грамм, алмазы (23) в размере__________карат, бриллианты (24) в размере__________карат, ювелирные изделия (14) в размере ___________ тыс. тенге, цветных металлов: алюминия (15)_______ кг, бронзы (16) _________кг, меди (17) _______кг, олова (18) _______кг, ртути (19)__________кг, свинца (20)_______кг, титана (21) ___________кг. ограничено в распоряжении (22) в размере _________ тыс. тенге; антиквариата (25) _____единиц, культурных и исторических ценностей (26) _____единиц, леса и лесоматериалов (27) _________куб.м., хлопка (28) ________кг, хлопка-сырца (29) ____________кг, нефти, нефтепродуктов (30) _______ т.
23. Изъято: оружие: нарезное автоматическое (01) _______штук (далее-шт.), нарезное неавтоматическое (02) _______шт., гладкоствольное охотничье (03) ______шт., гладкоствольное воинское (04) ______шт., неавтоматическое воинское (05) ______шт., спортивное огнестрельное (06) ______шт., газовое (07) _______шт., холодное (08) ______шт., пневматическое (09) ______ шт., сигнальное (10) ________ шт., другое (11) ________ шт., травматическое (12)______ шт.
боеприпасы: воинские (21) ______шт., охотничьи (22) ______шт., спортивные (23) ______шт., газовые самообороны (24) ______шт., другие (25) ______шт., травматические (26)______ шт.;
взрывчатые вещества: воинские (31) ______шт., промышленные (32) ______шт., самодельные (33) ______шт., химические средства (34) ______шт., радиоактивные материалы (35) ______шт.:
экстремистские материалы: листовки (41) _______шт., книги (42) ______ шт., иные носители (43) _______ шт.
24. Изъято (поддельные): деньги: тенге старого образца (01), тенге нового образца (19), иностранной валюты: $US (02), €EVRO (03), RR (04), кыргызский сом (05), узбекский сум (06), другие (07);
ценные бумаги: государственные ценные бумаги (11), кредитные карточки (12), акции (13), авизо (14), финансово-платежные документы (15), чековые книжки (16), сберегательные книжки (17), другие (18).
Наименование, количество изъятых денег и ценных бумаг:
Наименование (из рекв.24)
достоинство
штук
размер (тыс. тенге)
25.Реализовано описанного имущества в размере ___________________________________тыс. тенге.
Наименование (из рекв.24)
достоинство
штук
размер (тыс. тенге)
_______________________________ « _____ »_______________20 г.
(лицо, осуществляющее уголовное преследование) Прокурор _________________________ «_____ »____________20 г. Силы и средства, способствующие раскрытию преступления
(внутриведомственный показатель): 26.Сообщение
КП:

22.1. Соның ішінде: әскери бөлім және мекеме мүліктері (01)________мың т., заттық (02) ______мың теңге, азық-түлік (03)________ мың теңге, әскери техника (04)________ мың тенге, жанар-жағармай материалдары (05)________ мың тенге мөлшерінде, өзге де мүліктер (06)__________ мың теңге, қолма-қол ақша (07)________ мың теңге, облигациялар, жинақтаушы кітапшалар, аккредитивтер (08) ______ мың теңге, шет ел валютасы алынды (09) курс бойынша ________ мың теңге, алтын, платина (10)_______грамм, өндірістік алтын (11)________грамм, күміс (12)_______грамм, құнды тастар (13) ________грамм, алмас (23) _____ карат, бриллианттар (24)_______ карат мөлшерінде, зергерлік заттар (14)_______ мың теңге мөлшерінде, түсті металлдар: алюминийлер (15)_______ кг, бронзалар (16)_________кг, мыс (17) ______кг, қалайы (18) ______кг, сынап (19)___кг, қорғасын_______кг, титан (21) ___________кг. өкімде шектелді (22) ____ мың теңге мөлшерінде, антиквариат (25)_____бірлік, мәдени және тарихи құндылықтар (26)_____бірлік., орман және орман материалдары (27) ___куб.м, мақта (28)____кг, мақта шикізаты (29)___кг, мұнай, мұнай өнімдері (30) __т.
23. Алынды: қару: автоматтандырылған кескіш (01)______дана (бұдан әрі – д.), автоматтандырылмаған кескіш (02) _____д., тегіс ұңғылы аңшылық (03)______д., тегіс ұңғылы әскери (04) ______д., автоматтандырылмаған әскери (05) ______д., спорттық атыс (06) _____д., газдық (07) _______д., суық (08) ___д., пневматикалық (09) __ д., сигналдық (10)_____ д., өзге (11)____ д., зақымдаушы (12);
Оқ-дәрілер: әскери (21) ______д., аңшылық (22) _____д., спорттық (23) ______д., газдық өзін-өзі қорғау (24) ______д., өзге (25) ______д., зақымдаушы (26)_____ д.;
Жарылғыш заттар: әскери (31) ______д., өндірістік (32)______д., жасанды (33) _____д., химиялық құралдар (34) _____д., радиоактивті материалдар (35) ______д.
Экстремисттік материалдар: үндеухаттар (41) ____д., кітаптар (42)____ д., өзге де тасушылар (43) ____ д..
24. Алып қойылды (жалған): ақша: Ескі нұсқадағы теңге (01), жаңа нұсқадағы теңге (19), шет ел валютасы $US (02), €EVRO (03), RR (04), қырғыз сомасы (05), өзбек сумы (06), өзгелер (07);.
Құнды қағаздар: мемлекеттік құнды қағаздар (11), несиелік карточкалар (12), акциялар (13), авизо (14), қаржы-төлем құжаттары (15), чек кітапшалары (16), жинақтаушы кітапшалар (17), өзгелер (18).
Алып қойылған ақша және құнды қағаздар атауы, саны:
Атауы (24-деректемеден) құны
данасы
мөлшері (мың теңге)
25. Сипатталған мүлік __________________ мың теңге мөлшерінде іске асырылды
_______________________________________________________________________ « _____ »_______________ 20 ж.
(қылмыстық қудалауды іске асырушы тұлға)
Прокурор_________________________________________________________________ «_____»______________ 20 ж.
Қылмыстың ашылуына себеп болатын күштер және заттар (ішківедомстволық көрсеткіш):
26. Хабарлама:

АКП (01); ИКП (87); АКПИВС (04),
УБОП:
АБОП (78); ИБОП (88); АБОПИВС (79);
УБЭ:
АБЭ (80); ИБЭ (89); АБЭИВС (81);
УБН:
АУБН (06); ИУБН (90); АУБНИВС (77);
КУИС:
АИУ (13); ИИУ (91); АУИС (83); ИУИС (92);
Другие службы:
АОСУиК (09); ИОСУиК (93); АСИЗО (11); ИСИЗО (94), АСП (14); ИСП (95);
АПР (15); ИПР (96); АИВС (82); АСБ (84); ИСБ (97); АВСУ (85); ИВСУ (98);
АВП (86); ИВП (99).
АДРЭиФП (30), АПРЭиФП (31),АДРПДК (32), АПРПДК (33), АУВБ (34), А СпД (35),А СпУ (36), АМУ(О)ФП (37), АП ДРЭиФП (38), АППРЭиФП (39), АП ДРПДК (40), АП ПРПДК (41), АП УВБ (42), АП СпД (43), АП СпУ (44), АП МУ(О)ФП (45), ОКГ ДРЭиФП (46), ОКГ ПРЭиФП (47), ОКГ ДРПДК (48), ОКГ ПРПДК (49), ОКГ УВБ (50), ОКГ СпД (51), ОКГ СпУ (52),ОКГ МУ(О)ФП (53),
ДОП ДРЭиФП (61), ДОП ПРЭиФП (62), ДОП ДРПДК (63), ДОП ПРПДК (64), ДОП УВБ (65), ДОП СпД (66), ДОП СпУ (67), ДОП МУ(О)ФП (68), ОД ДРЭиФП (69),ОД ПРЭиФП (70),ОД ДРПДК (71), ОД ПРПДК (72), ОД УВБ (73), ОД СпД (74), ОД СпУ (75), ОД МУ(О)ФП (76).
Наименование и номер сообщения:
Наименование (из рекв.26)
№______________
№_________________ Наименование (из рекв.26) №_______________
Номер дела оперативного учета №_____________________________
27. Личный сыск: оперативные работники криминальной полиции (01), УИП (02), инспекции по делам несовершеннолетних (03), инспектор АБЭиКП (04), линейные патрульные наряды (05), других (06), подразделений: по борьбе с наркобизнесом (07), по борьбе с организованной преступностью (08), дорожно-патрульная полиция (09), по борьбе с экстремизмом (10), сотрудники Департамента досудебных расследований АДГСиПК (11).
28. Раскрытию преступлений способствовало участие: подразделений: административной полиции (01), строевой патрульной полиции (02), государственной службы охраны (03), по борьбе с организованной преступностью (04), специализированного отряда быстрого реагирования (05), воинских частей Национальной гвардии МВД (06), других патрульно-постового наряда (08), центра временной адаптации и детоксикации (09), приемника-распределителя (10), специального приемника (11), общественных формирований (12), УИП (13), инспекции по делам несовершеннолетних (14), уголовно-исполнительной системы (15), миграционной полиции (16), полк полиции по охране дипломатических представительств (17), строевых подразделений дорожно-патрульной полиции (18), АБЭиКП(19), ЦОУ, в т.ч. дежурных частей (20), военизированной охраны железной дороги (21), негосударственные субъекты охранной деятельности (22), оперативно-криминалистическое (23). Департамент досудебных расследований АДГСиПК (23).

КП: АКП(01); ИКП(87); АКПИВС(04),
УБОП: АБОП (78); ИБОП (88); АБОПИВС (79);
УБЭ: АБЭ (80); ИБЭ (89); АБЭИВС (81);
УБН: АУБН (06); ИУБН (90); АУБНИВС (77);
КУИС: АИУ (13); ИИУ (91); АУИС (83); ИУИС (92);
Басқа қызметтер: АОСУиК(09), ИОСУиК(93), АСИЗО(11), ИСИЗО(94), АСП(14), ИСП(95);
АПР (15), ИПР (96), АИВС (82), АСБ (84), ИСБ (97), АВСУ (85), ИВСУ (98);
АВП (86), ИВП (99).
АДРЭиФП (30), АПРЭиФП (31), АДРПДК (32), АПРПДК (33), АУВБ (34), А СпД (35), А СпУ (36), АМУ(О)ФП (37), АП ДРЭиФП (38), АППРЭиФП (39), АП ДРПДК (40), АП ПРПДК (41), АП УВБ (42), АП СпД (43), АП СпУ (44), АП МУ(О)ФП (45), ОКГ ДРЭиФП (46), ОКГ ПРЭиФП (47), ОКГ ДРПДК (48), ОКГ ПРПДК (49), ОКГ УВБ (50), ОКГ СпД (51), ОКГ СпУ (52), ОКГ МУ(О)ФП (53);
ДОП ДРЭиФП (61), ДОП ПРЭиФП (62), ДОП ДРПДК (63), ДОП ПРПДК (64), ДОП УВБ (65), ДОП СпД (66), ДОП СпУ (67), ДОП МУ(О)ФП (68),ОД ДРЭиФП (69),ОД ПРЭиФП (70),ОД ДРПДК (71), ОД ПРПДК (72), ОД УВБ (73),ОД СпД (74),ОД СпУ (75),ОД МУ(О)ФП (76);
Хабарламаның атауы және нөмірі:
Атауы (26-деректемеден)
№______________
№______________
Атауы (26-деректемеден)
№______________
Жедел есепке алу ісінің № ____________________________________________________________
27. Жеке тінту: криминалдық полицияның жедел жұмысшылары (01), ПУИ (02), кәмелетке толмағандар жұмысының инспекциясы (03), ЭСЖҚКА органдарының инспекторы (04), желілік патрульдік жүктелім (05), өзге (06), бөлімшелер: есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша (07), ұйымдасқан қылмыстылыққа қарсы күрес бойынша (08), жол-патрульдік полициясы (09), экстремизмге қарсы күрес бойынша (10), МҚІжСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеу департаментінің қызметкерлері (11), ҚР ҚМ Экономикалық тергеу қызметі департаментінің қызметкрлері (12).
28. Қылмыстың ашылуына келесі қатысулар себеп болды: бөлімшелер: әкімшілік полициясы (01), саптық патрульдік полиция (02), мемлекеттік күзет қызметі (03), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бойынша (04), жедел ықпал етудің арнайыландырылған жасағы (05), ІІМ Ұлттық гвардиясының әскери бөлімдері (06), өзге де патрульдік шекаралық жүктелім (08), уақытша бейімделу және детоксикация орталығы (09), қабылдағыш-бөлгіш (10), арнайы қабылдағыш (11), қоғамдық қалыптастырылулар (12), ПУИ (13), кәмелетке толмағандар ісі жөніндегі инспекция (14), қылмыстық атқару жүйесі (15), Көші-қон полициясы (16), дипломатиялық өкілдікті қорғау бойынша полиция полкі (17), жол-патрульдік полициясының саптық бөлімшелері (18), ЭСЖҚКА (19), ЖБО, с. і. кезекші бөлімдері (20). Темір жол әскерилендірілген күзеті (21), қорғау қызметінің мемлекеттік емес субъектілері (22), жедел-қылмыстық (23), МҚІжСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеудің департаменті (24).

29. Применение: научно-технических средств и методов (01), использование служебной розыскной собаки (02), экспертиз и исследований (03), оперативно-справочных и розыскных учетов (04), автоматизированной информационной поисковой системы (05), автоматизированного учета: административной полиции (06), АБЭиКП (07), таможенных органов (08), органов налоговой службы (11), военной (09), криминальной полиции (10), систем видеонаблюдения ЦОУ (12), Департамента досудебных расследований АДГСиПК (13).
30. Прочие отметки _____________________________________________________________
___________________________________ « ______ »____________20 г.
(Лицо, осуществляющее уголовное преследование)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 5
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма 2.0
Карточка на лицо, совершившее преступление
1. __________________________________________________________
(наименование органа)
2. Служба: следствие (1), дознание (2), следствие по делам дознания в порядке: ст.288 часть ч. 1
УПК РК (3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке ст.289 пункт (далее-п.) 2 УПК РК (5),
упрощенного досудебного производства (далее-УДП) следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер уголовного дела (далее-УД) _________________________
3.1. Номер основного УД _____________________________________
3.2. Номер отказного материала____________________________________________________
4. Количество лиц, совершивших преступление _________________
5. Номер (наименование) войсковой части _____________________
6. Вид статистического учета: учесть (1), снять (2), отказано по нереабилитирующим основаниям (3).
9. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «__ »_________20 г.
Сотрудник УКПСиСУ ___________________________________________
(фамилия и подпись)

29. Қолдануы: ғылыми-техникалық құралдар және әдістер (01), қызметтік іздестіру иттерін қолдану (02), сараптама және зерттеулер (03), жедел-анықтама және іздеуді есепке алуды қолдану (04), автоматтандырылған ақпараттық іздеу жүйесі (05), әкімшілік полициясының автоматтандырылған есепке алуы (06), ЭСЖҚКА (07), Кеден қызметінің (08), Салық қызметінің органдары (11), әскери (09), криминалдық полиция (10), , ЖБО бейне бақылау жүйесі (12), МҚІжСЖҚІА Сотқа дейінгі тергеудің департаменті (13).
30. Өзге де белгілер_________________________________________________________________________
_________________________________________________ « ______ »____________20 ж.
(қылмыстық қудалауды іске асыратын тұлға)
Ескерту: Толтыру бойынша карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған мәліметтерді енгізгені үшін заң тәртібінде жауап береді.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
5-қосымша
2.0 нысаны
Қылмыс жасаған адамға арналған карточка
1. ________________________________________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2), анықтау істері бойынша тергеу: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі – бб.) 1-бөлігінің (бұдан әрі – б.) тәртібінде (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б. тәртібінде (4), 2 ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағының (бұдан әрі – т.) тәртібінде (5), сотқа дейінгі оңтайландырылған іс жүргізу (бұдан әрі – СДОІЖ) тергеу (6), СДОІЖ анықтау (7).
3. Қылмыстық істің (бұдан әрі – ҚІ) нөмірі _____________________________________________________________
3.1. Негізгі ҚІ нөмірі _______________________________________________________________________________
3.2. Бас тарту материалының нөмірі ___________________________________________________________________
4. Қылмыс жасаған адамдардың саны _________________________________________________________________
5.Әскери бөлімнің нөмірі (атауы)_____________________________________________________________________
6. Статистикалық есепке алу түрі: есепке алу (1), алып тастау (2), ақталмайтын негіздер бойынша бас тартылды (3).
9. Карточка Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күн «____ » ______________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері______________________________________________________________________________
(тегі және қолы)

10. ФАМИЛИЯ
10.1 ИМЯ
10.2 Отчество
11. Пол: мужской (01), женский (02). 12. Дата рождения: « ___ » _____________ ______г.
13. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02), 14-15 лет (03), 16-17
лет (04), 18-20 лет (05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет (09), 60 лет и старше
(10).
14. Место рождения __________________________________________
(страна\республика, область, район, населенный пункт)
15. Национальность (по справочнику): ________________________
16. Документ, удостоверяющий личность: паспорт (1), удостоверение личности (2), военный билет
(3), вид на жительство (4), пенсионное удостоверение (5), водительское удостоверение (6),
свидетельство о рождении (7), иное (8), справка об освобождении (9)
№ _________ от « ____ »______ _____г. выдан _________________
16.1. Индивидуальный идентификационный номер (далее-ИИН) ________________________
17. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин Содружества Независимых
Государств (далее-СНГ) (2), лицо без гражданства (3), иностранный гражданин (4), оралман (5).
18. Гражданство иностранца (по справочнику) __________________________
19. Образование: высшее (1), среднее профессиональное (2), среднее (3), неполное среднее (4), без
образования (5), незаконченное высшее (6).
20. Семейное положение: холост (не замужем) (01), женат (замужем) (02), имеет на иждивении
несовершеннолетних детей (03), сожительство (04), несовершеннолетний воспитывался: в полной
семье (05), в неполной семье (06), вне семьи (07), имеет нетрудоспособного иждивенца (08),
воспитанники: детских домов (09), интернатных учреждений, образования для детей-сирот (10),
беспризорный (безнадзорный) (11).
21. По месту проживания: местный житель (01), житель другой области (02), лицо без
определенного места жительства (03), проживал в общежитии (04), содержится в воспитательной
колонии (далее-ВК) (05), следственном изоляторе (далее-СИЗО) (06), изоляторе временного
содержания (далее-ИВС) (07), содержится в исправительном учреждении (далее-ИУ) (08), житель
городской местности (09), житель сельской местности (10).
22. Адрес проживания (прописки) _____________________________
22.1. № РД (по приостановленным по п.2 ч.1 ст.50 УПК РК) _____________________________
22.2. По приостановленным по п.5 ч.1 ст.50 УПК РК, находится на территории __________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(страна\республика, населенный пункт)

10. ТЕГІ
10.1 АТЫ
10.2 ӘКЕСІНІҢ АТЫ
11. Жынысы: еркек (01), әйел (02). 12. Туған күні « _____ » _________________ _______ж.
13. Қылмыс жасаған кездегі жасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жас (02), 14-15 жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас (08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан үлкен (10).
14. Туған жері _____________________________________________________________________________________
(ел/республика, облыс, аудан, елді мекен)
15. Ұлты (анықтамалық бойынша):____________________________________________________________________
16. Жеке басын куәландыратын құжат: төлқұжат (1), жеке куәлік (2), әскери билет (3), тұруға ықтиярхат (4), зейнеткерлік куәлік (5), жүргізуші куәлігі (6), туу туралы куәлік (7), өзге (8), босату туралы анықтама (9)
№____________________________________ 19_____ж « ____ »________________ ______________________берді.
16.1. Жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) ______________________________________________________
17. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығының (бұдан әрі – ТМД) азаматы (2), азаматтығы жоқ адам (3), шетел азаматы (4), оралман (5).
18. Шетелдіктің азаматтығы (анықтамалық бойынша) ____________________________________________________
19. Білімі: жоғары (1), орта-кәсіптік (2), орта (3), толық емес орта (4), білімі жоқ (5), аяқталмаған жоғары (6).
20. Отбасы жағдайы: бойдақ (тұрмыста емес) (01), үйленген (тұрмыста) (02), асырауында кәмелетке толмаған балалары бар (03), бірлесіп өмір сүру (04), кәмелетке толмаған тәрбиеленеді: толық отбасында (05), толық емес отбасында (06), отбасыдан тыс (07), еңбекке жарамсыз асырауды қажет ететін адамы бар (08), тәрбиеленушілері: балалар үйінің (09), жетім балаларға арналған интернат-білім беру мекемесінің (10), қараусыз (қадағалаусыз) (11).
21. Тұрғылықты жері бойынша: жергілікті тұрғын (01), басқа облыстың тұрғыны (02), нақты тұратын жері жоқ адам (03), жатақханада тұрды (04), тәрбиелеу колониясында (бұдан әрі – ТК) (05), тергеу изоляторында (бұдан әрі – ТИЗО) (06), уақытша қамап ұстау изоляторында (бұдан әрі – УҚҰИ) (07), Түзету мекемесінде (бұдан әрі – ТМ) ұсталынады (08), қалалық өңір тұрғыны (09), ауылдық өңір тұрғыны (10).
22. Тұрғылықты (тіркелу) мекенжайы _________________________________________________________________
22.1. ІІ № (ҚР ҚІЖК 50-бб. 2-б. 1-т. сәйкес тоқтатылғандар бойынша)______________________________________
22.2. ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. сәйкес тоқтатылғандар бойынша ___________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________ аумағында орналастырылған
(ел\республика, елді мекен)

23. Каким Департаментом (управлением, отделом) Министерства обороны Республики Казахстан
(далее-МО) призван _____________________________________________________________
_________________________дата призыва « ___»___________ 20 г.
24. Воинское звание _________________________________________
10. ФАМИЛИЯ
25. Статья ___________________________ ч._____ п._____ УК РК (наиболее тяжкая)
25.1. Статьи обвинения и номер эпизодов:
Номер эпизода
Статья обвинения
Номер эпизода
Статья обвинения
Дата предъявления обвинения « _____ » ____________ 20______г.
26. Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (4).
26.1. По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3) , особо тяжкие (4).
26.2. В размере: крупном (1), особо крупном (2).
27. По ст.24 УК РК: приготовление (1), покушение (2).
28. Преступление: коррупционное, несвязанное по службе (01), связанное по службе (02), экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04).
28.1. Преступление: связанное с нарушением конституционных прав (1), учетно-регистрационной дисциплины (2).
29. Связанное с незаконным оборотом наркотиков (1), в целях сбыта либо сбыт наркотических средств (2).
ЗАНЯТИЕ ЛИЦА НА МОМЕНТ СОВЕРШЕНИЯ ПРЕСТУПЛЕНИЯ
30. Род занятий: кандидат в Президенты (01), кандидат в депутаты (02); лицо, выполняющее государственные функции: депутат (03), политический служащий (05), в т.ч. аким (04), судья (06); занимающее ответственную государственную должность (07), другие лица, выполняющие государственные функции, а также приравненные к ним (08); прокурор (11), судебный исполнитель (12), сотрудник органов: МВД (13), в т.ч. КУИС(09), таможенных органов (14), органы налогой службы (16), АБЭиКП (15), КНБ (17), юстиции (18), ЧС МВД (19), Национальной гвардии МВД (20), Военной полиции МВД (21), Пограничной службы КНБ (22), военнослужащий: по контракту (24), по призыву (25), военнослужащий иностранец (26), командир батальона (27), командир части (28), технический и обслуживающий персонал Вооруженных Сил (далее-ВС) (29), других воинских формирований (30); Военно-следственного управления МВД (31), должностное лицо в государственных органах (34), должностное лицо в органах местного самоуправления (35); служащие акиматов и их структурных подразделений (98), служащие государственных учреждений и предприятий (36), сотрудник Министерства обороны (37), внутренней полиции КНБ (39); лицо, выполняющее управленческие функции: в коммерческой организации (41), иной организации (42), работник коммерческой организации (43), работник иных структур (44), работник банковской системы (45); АГДСиПК (58), КГД МФ (23),в т.ч. службы экономических расследований (38), сотрудник военной полиции МО (33);
служащие министерств: здравоохранения и социального развития (10); образования и науки (40); финансов (46); сельского хозяйства (47); иностранных дел (48); культуры и спорта (75), в т.ч. Комитета по делам спорта и физической культуры (60); энергетики(32), национальной экономики(59), в т.ч. Комитета по статистике (78), Комитета по регулированию естественных монополий и защите конкуренции(80), по инвестициям и развитию (52), Аэрокосмического комитета (90); служащие: Национального банка (96), Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (97);
иные (99);

23. Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің (бұдан әрі – ҚМ) қандай Департаменті (басқармасы,бөлімі) шақырды ________________________________________________ шақыртылған күні « _____»____________ 20 ж.
24. Әскери атағы ___________________________________________________________________________________
25. Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) __________бабы____б.___ т. (аса ауыры)
25.1. Айыптау баптары және эпизодтар нөмірі:
Эпизодтар нөмірі
Айыптау бабы
Эпизодтар нөмірі
Айыптау бабы
Айып тағу күні « _____ » _________________________________ 20______ж.
26. Қылмыс: жалпықылмыстық (1), экономикалық (2), өзге (4).
26.1 ҚР ҚК 10-бб. бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
26.2. Мөлшерде: ірі (1), аса ірі (2)
27. ҚР ҚК 24-бб. бойынша: дайындық (1), қастандық (2).
28. Қылмыс: қызметпен байланысты емес сыбайлас жемқорлық (01), қызметпен байланысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04).
28.1. Қылмыс: конституциялық құқықты (01), есепке алу-тіркеу тәртібін (02) бұзуға байланысты.
29. Есірткі заттардың заңсыз айналымына байланысты (1), өткізу мақсатында немесе есірткі заттарын өткізу (2).
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН СӘТТЕГІ АДАМНЫҢ ҚЫЗМЕТІ
30. Қызмет түрі: Президенттікке үміткер (01), депутаттыққа үміткер (02); мемлекеттік функцияларды атқаратын тұлға: депутат (03), саяси қызметкер (05), соның ішінде (бұдан әрі – с.і.) әкім (04), судья (06); жауапты мемлекеттік лауазымды атқаратын тұлға (07), мемлекеттік функцияларды атқаратын басқа да тұлғалар, сондай-ақ оларға теңестірілгендер (08); прокурор (11), сот орындаушысы (12), қызметкері: Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) (13), ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитеті (09), Кеден қызметінің (14), салық комитетінің органдары (16), ЭҚжСЖҚКА (15), ҰҚК (17), әділет органдарының (18), ІІМ ТЖ (19), ІІМ Ұлттық гвардиясы (20), ІІ Әскери полициясы (21), ҰҚК шекара қызметінің (22), әскери қызметші: келісім-шарт бойынша (24), шақырту бойынша (25), шетелдік әскери қызметші (26), батальон командирі (27), бөлім командирі (28), Қарулы күштердің (бұдан әрі – ҚК) техникалық және күтуші персоналы (29), басқа да әскери құрылымдар (30); ІІМ әскери тергеу басқармасы (31), мемлекеттік органдардағы лауазымды тұлға (34), жергілікті өзін-өзі басқару органындағы лауазымды тұлға (35); әкімдіктер мен олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметкерлері (98), мемлекеттік мекеме және кәсіпорындар қызметкерлері (36), ҚМ қызметкері (37), ҰҚК ӘП (39), ҚМ ҚК ӘП қызметкері (83),; басқару функцияларын орындаушы тұлға: коммерциялық ұйымда (41), басқа да ұйымда (42), коммерциялық ұйымның жұмысшысы (43), өзге де құрылымдардың қызметкерлері (44), банк жүйесінің қызметкері (45), МҚІж СЖҚІА (58), ҚМ МКК (23) соның ішінде экономикалық қылмыстарды тергеу қызметтері (38), ҚМ әскери қызметкері (33);
министрліктердің қызметкерлері: денсаулық сақтау әлеуметтік даму (10); білім және ғылым (40); қаржы (46); ауыл шаруашылығы (47); сыртқы істер (48); мәдениет және спорт (75), с.і. Спорт және дене шынықтыру істері жөніндегі комитеті (60), энергетика (32), ұлттық экономика (59), с.і. Статистика жөніндегі комитет (78), Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі комитеті (80), Инвестиция және даму комитеті (52), Әуеғарыш комитеті (90);
қызметкерлер: Ұлттық банктің (96), Республикалық бюджеттің орындалуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (97), өзге (99).

служащие акиматов и их структурных подразделений (72); сотрудники Службы государственной охраны (12), сотрудники службы внешней разведки «Сырбар» (13);
учащийся: средней школы (51), гимназии (53), лицея (54), колледжа (55), студент высшего учебного заведения (56), учащийся профессиональной технической школы (57);
частный предприниматель (61), частный нотариус (62), фермер (64), рабочий (65), наемный рабочий (66), служащий негосударственного учреждения и предприятия (67), охранник (68), работник транспорта: машинист (69), водитель (70), проводник железной дороги (71), работник культуры и искусства (72), служитель культа (73); адвокат (74);
безработный (82), пенсионер (84);
осужденный (91), осужденный исправительного учреждения (92), осужденный без лишения свободы (93), следственно-арестованный (94), другая категория лиц (99);
30.1. Дополнительные отметки к роду занятий: лица, являющимися субъектами в соответствии с п.п.3,4 п.3 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (32), п.4 ст.3 Закона РК «О борьбе с коррупцией» (33), иждивенец (81), беременная (83), инвалид 1 и 2 групп (85), лидер, авторитет криминальной среды (95).
30.2. Виды войск: части центрального подчинения (01), сухопутные войска (02), аэромобильные войска (03), силы воздушной обороны (04), погранслужба КНБ (05), ВВ МВД (06), Службы государственной охраны (07), КНБ (08), МВД (09), МЧС (10), военнослужащие других воинских формирований (11), военно-морские силы (12).
31. Место работы, учебы (указать точно) _____________________
_____________________________________________________________
ПРЕСТУПЛЕНИЕ СОВЕРШЕНО ЛИЦОМ
32. В состоянии: алкогольного опьянения (11), наркотического (12), токсикоманического опьянения (13), вследствие иного болезненного состояния психики (15).
33. В группе: взрослых (1), только несовершеннолетних (2), смешанной с участием несовершеннолетних (3), военнослужащих (4).
33.1. Лицо совершило преступление: в первый год службы (01), после первого года службы (02).
34. В составе: группы (21), организованной группы (22), преступного сообщества (23), с выявленными связями: коррумпированными (24), межрегиональными (25), международными (26).
34.1. Вид соучастия в преступлении: исполнитель (01), организатор (02), подстрекатель (03), пособник (04).
ЛИЦО РАНЕЕ СОВЕРШИЛО ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
35. Несовершеннолетнее (01), лицо, совершившее особо опасный рецидив преступлений (02), три и более раз (03), в группе (04), однородного состава (05), иного состава (06), освободившийся: по амнистии (07), в связи с помилованием (08).

әкімдіктердің және олардың құрылымдық бөлімшелерінің қызметшілері (72), Мемлекеттік күзет қызметі (12), «Сырбар» сыртқы барлау қызметтері (13);
оқушы: орта мектеп (51), гимназия (53), лицей (54), колледж (55), ЖОО студенті (56), КТМ оқушысы (57).
жеке кәсіпкер (61), жеке нотариус (62), фермер (64), жұмысшы (65), жалдамалы жұмысшы (66), мемлекеттік емес мекемелер және кәсіпорындардың қызметшілері (67), күзетші (68), көлік жұмысшысы: машинист (69), жүргізуші (70), т/ж жолсерігі (71), мәдениет және өнер жұмысшысы (72), діни қызметкер (73), қорғаушы (74);
жұмыссыз және оқымайтын адам (82), зейнеткер (84),
сотталған (91), ТМ сотталған (92), бас бостандығынан айырусыз сотталған (93), тергеулік-тұтқындалған (94), тұлғалардың өзге санаттары (99).
30.1. Қызмет түріне қосымша белгілер: «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңының 3-бб. 3-т. 3,4-тт. сәйкес субъект болып табылатын тұлғалар (32), «Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы» ҚР Заңының 3-бб. 4-т. (33), асыраудағы адам (81), жүкті әйел (83), 1 және 2-топтағы мүгедек (85), қылмыстық ортаның жетекшісі, беделдісі (95).
30.2. Әскерлердің түрлері: орталыққа бағынатын бөлімшелер (01), жаяу әскер (02), аэромобильді әскер (03), әуе қорғанысының күштері (04), ҰҚК шекара қызметі (05), ІІМ ІӘ (06), Республикалық Гвардия (07), ҰҚК (08), ІІМ (09), ТЖМ (10), өзге әскери құрылымдардың әскери қызметшілері (11), әскери-теңіз күштері (12).
31. Жұмыс, оқу орны (нақты көрсету)__________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________
ҚЫЛМЫСТЫ ТӨМЕНДЕГІДЕЙ АДАМ ЖАСАДЫ:
32. Жағдайда: алкогольдік мас күйде (11), есірткілік (12), уытқұмарлық мас күйде (13), өзге де жүйке жүйесінің ауруы жағдайының салдарынан (15),
33. Тобында: ересектер (1), тек кәмелетке толмағандар (2), кәмелетке толмағандардың қатысуымен аралас (3), әскери қызметшілер (4).
33.1. Адам қылмысты жасады: қызметінің бірінші жылында (01), қызметінің бірінші жылынан кейін (02).
34. Құрамында: топ (21), ұйымдасқан топ (22), қылмыстық қауымдастық (23), анықталған байланыстар: сыбайласқан (24), аймақаралық (25), халықаралық (26).
34.1. Қылмысқа ортақтасу түрі: орындаушы (01), ұйымдастырушы (02), арандатушы (03), көмектесуші (04).
БҰРЫН ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН АДАМ:
35.Кәмелетке толмаған (01), аса қауіпті қылмыстарды қайталап жасаған адам (02), үш және одан көп рет (03), топпен (04), біртекті құрамдағы (05), өзге құрамдағы (06) босатылғандар: рақымшылық бойынша (07), кешірімге байланысты (08).

36. Предусмотренное статьей УК РК ______________________________________________________
37. Находившимся: под административным надзором (01), условно осужден (02), в период отбывания исправительных работ (03), условно освобожденным с обязательным привлечением к труду (04), в период отсрочки исполнения приговора (05), при нахождении в дисциплинарной части (06), условно осужденным с привлечением к труду (07), формально подпадающих под административный надзор (09).
38. Преступление совершено: ранее содержавшимся в ИУ (01), по истечении одного года после освобождения из ИУ (02), в период не отбытой части наказания после условно-досрочного освобождения (03), не отбыв меру наказания: в местах лишения свободы (04), условное осуждение (05), осужденные к мерам наказания, не связанных с лишением свободы (09), в период: отсрочки приговора (06), испытательного срока (07), отбытия иного наказания (08),содержание на гауптвахте (12), ограничение по воинской службе (10), арест (11).
39. Осужден и имеет: одну (01), две (02), три и более неснятую, непогашенную судимость (03), судим до призыва на военную службу (04), судим в период военной службы (05), судим в период военной службы и отбывал наказание в дисциплинарной воинской части (гауптвахте) (06).
40. Неснятая и непогашенная судимость за: умышленное убийство (01), умышленное причинение тяжкого вреда здоровью (02), изнасилование (03), кражу, грабеж, разбой чужого имущества (04), хулиганство (05), прочие преступления (06), воинские преступления (07).
41. Обвиняемый с неснятой и непогашенной судимостью: отбыл наказание полностью (1), освобожден от наказания условно - досрочно (2), по амнистии и другим основаниям (3).
42. Судимость: до 18 лет (1), снята (2), погашена (3), не совершал преступление и не был осужден (4), совершил преступление, но был освобожден от уголовной ответственности (5), был осужден, но судимость снята (6), не судим, но состоял на учете в инспекции ОВД (7), не состоял на учете (8).
43. В отношении данного лица принято решение: поставлено в производство (00);
направлено прокурором в суд: по ст.284 УПК РК(04), по ст.289 УПК РК(05), по ст.514 ч.5 п.1 УПК РК(06), по ст.190-4 ч.1 УПК РК (09);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК(11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК(12), ст.37 ч.1 п.3 УПК РК (13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК(14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК (15), ст.37 ч.1 п.6 УПК РК(16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК (17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК(18), ст.37 ч.1 п.9 УПК РК (19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК(20), ст.37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК-ст.65 УК РК (22), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК - ст.67 ч.1 УК РК (24), ст.38 ч.1 УПК РК – ст.67 ч.2-4 УК РК (26), в том числе в порядке медиации (46), по ст.496 ч.6 УПК РК (27), по ст.37 ч.1 п.2 УПК РК – ч.5 ст.40 УПК РК (30), по ст.514 ч.1 п.1 УПК РК (29), приостановлено по ст.50 ч.1 п.2 УПК РК (32), по ст.50 ч.1 п.5 УПК РК(35), возвращено на дополнительное расследование: прокурором (54), судом (56).

36. ҚР ҚК баптарында көзделген _____________________________________________________________________
37. Болған жағдайда: әкімшілік қадағалауда (01), шартты түрде сотталған (02), түзету жұмыстарын өтеу кезеңінде (03), міндетті түрде еңбекке тартумен шартты түрде босатылған (04), үкімнің орындалу мерзімін шегеру кезеңінде (05), тәртіптік бөлімде болуы кезеңінде (06), еңбекке тарта отырып шартты түрде сотталған (07), әкімшілік қадағалауға үстірт іліккендер (09).
38. Қылмыс жасады: бұрын ТМ-де болған (01), ТМ-нен босатылғаннан кейін бір жыл өткен соң (02), шартты түрде мерзімінен бұрын босатылғаннан кейін жазаның өтелмеген бөлігінің кезеңінде (03), жазалау шарасын өтеместен: бас бостандығынан айыру орындарында (04), шартты соттау (05), бас бостандығынан айыруға байланысты емес жазалау шарасына сотталғандар (09), кезеңі: үкім шегерілгенде (06), сынақ мерзімінде (07), өзге жазаны өтегенде (08), гауптвахтада ұстау (12), әскер абақтысында ұсталғанда (09), әскери қызмет бойынша шектеу кезінде (10), қамауға алу (11).
39. Сотталған және алынбаған, өтелмеген соттылығы бар: бір (01), екі (02), үш және одан көп (03), әскери қызметке шақыртудан бұрын сотталған (04), әскери қызмет кезеңінде сотталған (05), әскери қызмет кезеңінде сотталған және жазасын тәртіптік әскери бөлімде (әскер абақтысында) өтеді (06).
40. Алынбаған және өтелмеген соттылық: қасақана кісі өлтіру (01), денсаулыққа қасақана ауыр зиян келтіру (02), зорлау (03), бөтен мүлікті ұрлау, тонау, қарақшылық жасау (04), бұзақылық (05), өзге қылмыстар (06), әскери қылмыстар (07).
41. Соттылығы алынбаған және өтелмеген айыпталушы: жазаны толық өтеді (1), жазадан шартты түрде мерзімінен бұрын босатылды (2), рақымшылық және басқа да негіздер бойынша (3).
42. Соттылық: 18 жасқа дейін (1), алынды (2), өтелді (3), қылмыс жасамаған және сотталмаған (4), қылмыс жасады, бірақ қылмыстық жауапкершіліктен босатылды (5), сотталды, бірақ соттылығы алынды (6), сотталмаған, бірақ ІІО инспекциясының есебінде тұрды (7), есепте тұрмады (8).
43. Аталған адамға қатысты шешім қабылданды: өндіріске қойылды (00);
прокурор сотқа жолдады: ҚР ҚІЖК 284-бб. бойынша (04), ҚР ҚІЖК 289-бб. бойынша (05), ҚР ҚІЖК 514-бб. 5-б. 1-т. бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 1-б. бойынша (09);
қысқартылды: ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 1-т. бойынша (11), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. бойынша (12), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 3-т. бойынша (13), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 4-т. бойынша (14), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 5-т. бойынша (15), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 6-т. бойынша (16), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 7-т. бойынша (17), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 8-т. бойынша (18), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 9-т. бойынша (19), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 10-т. бойынша (20), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 11-т. бойынша (21), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. – ҚР ҚК 65-бб. бойынша (22), ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 12-т. – ҚР ҚК 67-бб. 1-б. бойынша (24), ҚР ҚІЖК 38-бб. 1-б. – ҚР ҚК 67-бб. 2-4-б. бойынша (26), соның ішінде медиация тәртібінде (46), ҚР ҚІЖК 496-бб. 6-б. бойынша (27); ҚР ҚІЖК 37-бб. 1-б. 2-т. – ҚР ҚІЖК 40-бб. 5-б. бойынша (30), ҚР ҚІЖК 514-бб. 1-б. 1-т. бойынша (29), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 2-т. бойынша тоқтатылған (32), ҚР ҚІЖК 50-бб. 1-б. 5-т. бойынша (35), қосымша тергеуге қайтарды: прокурор (54), сот (56).

43.1. По делам частного обвинения: штраф (1), привлечение к общественным работам (2), исправительные работы (3), арест (4), лишение свободы (5), лишение права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью (6), лишение права управления транспортным средством (7), принудительные меры воспитательного воздействия (8), ограничение свободы (9).
43.2. Дата принятия решения « ____ » ________________ 20 г.
43.3. Кем: прокурором (1), органом уголовного преследования (2), судом (3), специальным прокурором (4).
43.4. Уголовное дело преследование осуществлялось в порядке ст.198 ч.3 УПК РК: под руководством прокурора (специального прокурора) __________________________________________________
(наименование прокуратуры,специального прокурора)
МЕРЫ ВОЗДЕЙСТВИЯ К ЛИЦУ, СОВЕРШИВШЕМУ ПРЕСТУПЛЕНИЕ:
44. Лицо, совершившее преступление, состояло на учете: в органах МВД оперативном (01), дактилоскопическом (02), в инспекции по делам несовершеннолетних (03), в профилактической службе (04), в психоневрологическом диспансере: в связи с психическим заболеванием (05), алкоголизмом (06), наркоманией (07), объявлялся розыск по данному делу (08), наличие информации в автоматизированном банке данных (09), службы по борьбе с организованной преступностью (10), в органах МВД по категории «наркоман» (11).
45. Ранее применялись меры административного взыскания: предупреждение (01), административный штраф (02), возмездное изъятие предмета, явившегося орудием либо предметом совершения административного правонарушения (03), конфискация предмета, явившегося орудием либо предметом совершения административного правонарушения, а равно имущества, полученного вследствие совершения административного правонарушения (04), лишение специального права (05), административный арест (06), приостановление или запрещение деятельности индивидуального предпринимателя (07), лишение лицензии, специального разрешения, квалификационного аттестата (свидетельства) или приостановление ее (его) действия на определенный вид деятельности либо совершение определенных действий, в том числе исключение из реестра (08), административное выдворение за пределы Республики Казахстан иностранца или лица без гражданства (09).
45.1. Лицо задержано сотрудниками: подразделений криминальной полиции (01), по борьбе с наркобизнесом (02), по борьбе с организованной преступностью (03), по борьбе с экстремизмом (04), специальных учреждений (05), изолятора временного содержания (06), приемника-распределителя (07), специального приемника (08), уголовно-исполнительной системы (10), следственного изолятора (11), исправительного учреждения (12), собственной безопасности (13), дорожной полиции (14), строевых подразделений дорожной полиции (15), военно-следственного управления (17), ВП МВД (18), воинских частей Национальной гвардии МВД (19), инспекции по делам несовершеннолетних (20), строевой патрульной полиции (21), других патрульно-постовых нарядов (22), государственной службой охраны (23), специализированного отряда быстрого реагирования (24), миграционной полиции (25), общественных формирований (26), ЦОУ (27), дежурных частей (28), военизированной охраны железнодорожной дороги (29), негосударственные субъекты охранной деятельности (30), АБЭиКП (31), других (32).

43.1. Жеке айыптау істері бойынша: айыппұл (1), қоғамдық жұмыстарға тарту (2), түзету жұмыстары (3), қамауға алу (4), бас бостандығынан айыру (5), нақты лауазымды атқару немесе нақты қызметпен айналысу құқығынан айыру (6), көлік құралын жүргізу құқығынан айыру (7), тәрбиелеу ықпалын тигізетін мәжбүрлеу шаралары (8), бас бостандығын шектеу (9).
43.2. Шешім қабылдау күні « _____ » _________________________ 20 ж.
43.3. Кім: прокурор (1), қылмыстық қудалау органы (2), сот (3), арнайы прокурор (4).
43.4. Қылмыстық қудалау ҚР ҚІЖК 198-бб. 3-б. тәртібінде жүргізілді: прокурордың (арнайы прокурордың) басшылық етуімен ________________________________
__________________________________________________________________________________________________
(прокуратураның атауы, арнайы прокурордың аты-жөні)
ҚЫЛМЫС ЖАСАҒАН АДАМҒА ЫҚПАЛ ЕТУ ШАРАЛАРЫ:
44. Қылмыс жасаған адам есепте тұрды: ІІМ органдарының жедел есебінде (01), дактилоскопиялық (02), кәмелетке толмағандардың істері бойынша инспекцияда (03), профилактикалық қызметте (04), психоневрологиялық диспансерде: жүйке жүйесінің ауруына байланысты (05), маскүнемдікке байланысты (06), нашақорлыққа байланысты (07), осы іс бойынша іздестіру жарияланған (08), автоматтандырылған деректер банкінде мәліметтердің болуы (09), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бойынша қызметтер (10), ІІМ органдарында «нашақор» санаты бойынша (11).
45. Бұрын әкімшілік жазаға тарту шаралары қолданылған: ескерту (01), әкімшілік айыппұл (02), әкімшілік құқық бұзушылық жасау құралы немесе заты болып табылатын затты ақылы алып қою (03), әкімшілік құқық бұзушылық жасау құралы немесе заты болып табылатын затты тәркілеу, сол сияқты әкімшілік құқық бұзушылық жасау салдарынан алынған мүлікті тәркілеу (04), арнайы құқықтан айыру (05); әкімшілік қамауға алу (06), жеке кәсіпкердің қызметін тоқтату немесе тыйым салу (07), лицензиядан, арнайы рұқсаттамадан, біліктілік аттестатынан (куәлігінен) айыру немесе оның нақты қызмет түріне немесе нақты іс-әрекеттерді жасауға қатысты күшін тоқтату, соның ішінде тізілімнен алып тастау (08), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасынан тыс аумаққа әкімшілік қуу (09).
45.1. Адамды ұстаған мына қызметкерлер: криминалдық полиция бөлімшелерінің (01), есірткі бизнесіне қарсы күрес бойынша (02), ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бойынша (03), экстремизмге қарсы күрес бойынша (04), арнайы мекемелердің (05), уақытша ұстау изоляторының (06), қабылдағыш-таратқыштың (07), арнайы қабылдағыштың (08), қылмыстық-атқару жүйесінің (10), тергеу изоляторының (11), түзету мекемесінің (12), өзіндік қауіпсіздіктің (13), жол полициясының (14), жол полициясының саптық бөлімшелерінің (15), әскери-тергеу басқармасының (17), ІІМ ӘП (18), ІІМ Ұлттық гвардиялары әскери бөлімшелерінің (19), кәмелетке толмағандардың істері бойынша инспекцияның (20), саптық патрульдік полицияның (21), өзге патрульдік-бекеттік нарядтардың (22), мемлекеттік күзет қызметінің (23), жедел әрекет етуші арнайы отрядтың (24), көші-қон полициясының (25), қоғамдық құрылымдардың (26), Жедел басқару орталығының (ЖБО) (27), кезекші бөлімдердің (28), теміржол торабының әскери күзетінің (29), күзет қызметінің мемлекеттік емес субъектілері (30), МҚІ жСЖҚІА (31), өзге (32).

46. Прочие отметки _____________________________________________________________
______________________________________________________« _____ »______________20 г.
(лицо, осуществляющее уголовное преследование (судья – по делам частного обвинения)
Прокурор ______________________________________________«_____»___________ 20 г.
(фамилия и подпись)
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 6
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма 2.1
Карточка на лицо подозреваемое, обвиняемое, задержанное либо арестованное
1.__________________________________________________________
(наименование органа)
2. Служба: следствие (1), дознание (2).
3. Номер уголовного дела ___________________________________
7. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «__ »_______ 20___ г.
Сотрудник УКПСиСУ ____________________________________________________________
(фамилия, инициалы и должность)
8. ФАМИЛИЯ 8.1. ИМЯ 8.2. ОТЧЕСТВО
9. Пол: мужской (01), женский (02). 10. Дата рождения « ____ » ________________ 20____ г.
11. Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02),14-15 лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет (09), 60 лет и старше (10).
12. Обвинение предъявлено по: статье (далее-ст.)_________часть (далее-ч.)___ пункт (далее-п.)____ УК РК
ст._____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст._____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
Статья для учета: ст. ________________ ч._____ п.____ УК РК

46. Өзге де белгілер_________________________________________________________________________________
_______________________________________________________« __ »__________ 20 ж.
(қылмыстық қудалауды жүзеге асырушы тұлға (судья – жеке айыптау істері бойынша)
Прокурор _______________________________________________« ___»________ 20 ж.
(тегі және қолы)
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
6-қосымша
2.1 нысаны
Сезікті, айыпталушы, ұсталған немесе тұтқындалған адамға арналған карточка
1. ____________________________________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Қызмет: тергеу (1), анықтау (2)
3. Қылмыстық істің нөмірі _______________________________________________________________________
7. Карточка Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күн « _____ »_______________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері __________________________________________________________________________
8. ТЕГІ
8.1. АТЫ
8.2. ӘКЕСІНІҢ АТЫ
9. Жынысы: еркек (01), әйел (02). 10. Туған күні « _____ » __________________ 20____ ж.
11. Қылмыс жасаған кездегі жасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жас (02), 14-15 жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас (08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан үлкен (10).
11.1. Сезікті болып танылды: Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) _____бабы (бұдан әрі – бб.) _____ бөлігі (бұдан әрі – б.) _____ тармағы (бұдан әрі – т.) бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
Есепке алу бабы: ҚР ҚК ____________________бб. _____ б._________т.
ҚР ҚК 10-бб. бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
12. Айып тағылды: Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) _____бабы (бұдан әрі – бб.) _____ бөлігі (бұдан әрі – б.) _____ тармағы (бұдан әрі – т.) бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
ҚР ҚК _____бб. _____б. _____т. бойынша
Есепке алу бабы: ҚР ҚК __________________бб. _____ б. ____т.

По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3), особо тяжкие (4).
12.1. Срок предъявления обвинения: до 3-х суток (1), до 10-ти суток (2), свыше 10-ти суток (3);
12.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), специальным прокурором (8).
12.3. Дата предъявления обвинения « _____ » __________ 20 г.
13. Основания и мотивы задержания когда: лицо застигнуто при совершении преступления или непосредственно после его совершения (01), очевидцы, в том числе потерпевшие указали на данное лицо, как на совершившее преступление либо задержано это лицо в порядке, предусмотренном ст.133 УПК РК (02), на этом лице или на его одежде, при нем или в его жилище обнаружены явные следы преступления (03), в полученных, в соответствии с законом, материалах оперативно-розыскной деятельности в отношении лица, имеются достоверные данные о совершенном или готовящемся им тяжком или особо тяжком преступлении (04), иные данные дающие основания подозревать лицо в совершении преступления, при которых лицо пыталось скрыться либо оно не имеет постоянного места жительства или не установлена его личность (05).
13.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), специальным прокурором (8).
13.2. Дата и время задержания « ___ »_________20___г., ___ час. ____ мин.
13.4. Направлено ходатайство прокурору: о производстве ареста (1), о производстве домашнего ареста (2), о продлении срока ареста (3), о продлении срока домашнего ареста (4);
Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке ст.534 УПК РК (4);
Кем: следователем (1), дознавателем (2), специальным прокурором (8).
13.5. Результат: отказано (1), поддержано (2);
Дата принятия решения по ходатайству «____»__________20____г.
13.6. Направлено прокурором ходатайство: о производстве ареста (1), о производстве домашнего ареста (2), о продлении срока ареста (3), о продлении срока домашнего ареста (4);
Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3), экстрадиционный арест в порядке ст.534 УПК РК (4);
Дата направления «_____»_____________________20____ г.
13.7. Отменено прокурором: постановление о привлечении в качестве обвиняемого (1), постановление об избрании меры пресечения (2).
Дата отмены «_____»_____________________20____ г.

ҚР ҚК 10-бб. бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
12.1. Айып тағу мерзімі: 3 тәулікке дейін (1), 10 тәулікке дейін (2), 10 тәуліктен жоғары (3).
12.2. Кіммен: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), арнайы прокурор (8).
12.3. Айып тағу күні 20 жылғы « _____ » ____________________.
13. Ұстау негіздері мен уәждері: адамды қылмыс жасаған кезде немесе оны тікелей жасап болғаннан кейін ұстау (01), көзбен көргендер, соның ішінде жәбірленушілер сол адамды қылмыс жасаушы ретінде көрсетсе немесе ол Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚІЖК) 133-бб. көзделген тәртіппен ұсталса (02), адамның үстінде немесе оның киімінде, оның өзінде немесе үйінде қылмыстың айқын іздері табылса (03), жедел іздестіру қызметінің заңға сәйкес алынған материалдарында ол адамға қатысты ол жасаған немесе дайындап жатқан ауыр не аса ауыр қылмыс туралы анық деректер болған кезде (04), адамның қылмыс жасағандығына сезіктенуге негіз беретін өзге де деректер болған кезде, ол адам жасырынуға әрекет жасаған не оның тұрақты тұратын жері болмаған немесе оның жеке басы анықталмаған жағдайларда (05).
13.1. Кіммен: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), арнайы прокурор (8).
13.2. Ұсталған күні және уақыты « ______ »_____________________20________ ж. ______ сағ._____мин
13.4. Прокурорға қолдаухат жолданды: қамауға алу (1), үйде қамап ұстау (2), қамауға алу мерзімін ұзарту (3), үйде қамап ұстау мерзімін ұзарту (4) туралы.
Негіздері: ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 бб.) (3), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібіндегі экстрадициялық қамауға алу (4).
Кіммен: тергеуші (1), анықтаушы (2), арнайы прокурор (8).
13.5. Нәтижесі: бас тарту (1), қолдау (2)
қолдаухат бойынша шешім қабылданған күн «___»___________20___ ж.
13.6. Прокурор қолдаухат жолдады: қамауға алу туралы (1), үйде қамап ұстау туралы (2), қамауға алу мерзімін ұзарту туралы (3), үйде қамап ұстау мерзімін ұзарту туралы (4).
Негіздері: ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2), халықаралық іздестіруге байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1 бб.) (3), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібіндегі экстрадициялық қамауға алу (4).
Жолданған күні «_____»______________20___ж.
13.7. Прокурор күшін жойды: айыпталушы ретінде жауапқа тарту туралы қаулының (1), бұлтартпау шарасын таңдау туралы қаулының (2).
Күшін жою күні «_____»______________20___ж.

14. Основания освобождения: за неподтверждением подозрения в совершении преступления (1), в связи с нарушением порядка задержания, установленного ст.134 УПК РК (2), по ст.153 ч.13 УПК РК (3), за отсутствием основания применить меру пресечения в виде ареста (4), за истечением установленного срока задержания (5), начальником места содержания задержанного в порядке ст.136 ч.3 УПК РК (6).
14.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), начальником места содержания задержанного (7), специальным прокурором (8).
14.2. Дата и время освобождения « ____ »_______20 г., ____ час. ___ мин.
15. Мера пресечения: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача военнослужащего под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5);
15.1. Основания: в порядке ст.142 УПК (1), в связи с розыском обвиняемого (ст.267 УПК РК) (2), в связи с международным розыском (ст.267-1 УПК РК) (3);
15.2. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), специальным прокурором (8);
15.3. Дата избрания меры пресечения « _____ »_________ 20 г.
15.4. Санкционировалось прокурором: мера пресечения залог (01), помещение несовершеннолетнего в специальное детское учреждение (ст.490 УПК РК) (02), принудительное помещение подозреваемого (обвиняемого) не содержащегося под стражей в медицинское учреждение для производства экспертизы (03), содержание подозреваемых и обвиняемых, в отношении которых в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (ст.152 УПК РК) (04);
Дата санкции « _____ »______________________ 20 г.
16.4. Жалоба вышестоящему прокурору на постановление об отказе в поддержании ходатайства о санкции на: арест (1) домашний арест (2), о продлении срока ареста (3), о продлении срока домашнего ареста (4).
Дата «______»____________________20______г.
Результат: удовлетворена (1), оставлена без удовлетворения (2);
Дата «______»_____________________20____г.
17. В порядке ст.154 УПК РК: мера пресечения отменена (1), изменена (2);
Мера пресечения: арест (1), домашний арест (2);
В связи: с прекращением по реабилитирующим основаниям (1), по нереабилитирующим основаниям (2);
В связи с направлением уголовного дела на дополнительное расследование прокурором (3), на дополнительное расследование судом (4), с применением мер медицинского характера (5);

14. Босату негіздері: қылмыс жасады деген күдік расталмауына байланысты (1), ҚР ҚІЖК 134-бб. белгіленген ұстау тәртібін бұзуға байланысты (2), ҚР ҚІЖК 153-бб. 13-б. бойынша (3), ұсталған адамға қамауға алу түріндегі бұлтартпау шарасын қолдануға негіз болмауына байланысты (4), белгіленген ұстау мерзімінің өтуіне байланысты (5), ұсталғанды ұстау мекемесінің бастығы ҚР ҚІЖК 134-бб. 3-б. тәртібінде (06).
14.1. Кім: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығы (7), арнайы прокурор (8).
14.2. Босату күні және уақыты « _____ »______________________20 ж. ______ сағ._____мин
15. Бұлтартпау шарасы: ешқайда кетпеу және дұрыс мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), әскери қызметшіні әскери бөлім командованиесінің бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5);
15.1. Негіздер: ҚІЖК 142-бб. тәртібінде (1), айыпталушыны іздестірумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-бб.) (2), халықаралық іздестірумен байланысты (ҚР ҚІЖК 267-1-бб.) (3).
15.2. Кіммен: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), арнайы прокурор (8).
15.3. Бұлтартпау шарасын таңдау күні « ____ »______________________ 20 ж.
15.4. Прокурор санкция берді: кепіл алу бұлтартпау шарасы (01), кәмелетке толмағанды арнайы балалар мекемесіне орналастыру (ҚР ҚІЖК 490-бб.) (02), қамауға алынбаған сезіктіні (айыпталушыны) сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге мәжбүрлеп орналастыру (03), бұлтартпау шарасы ретiнде қамауға алу қолданылған сезiктiлердi, айыпталушылар мен сотталушыларды, ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (04).
Санкция беру күні «____ »______________________ 20 ж.
16.4. Санкция беру туралы қолдаухаттарды қолдаудан бас тарту туралы қаулылар бойынша жоғары тұрған прокурорға шағымдану: қамауға алуға (1), үйде қамауда ұстауға (2), қамауға алу мерзімін ұзарту туралы (3), үйде қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы (4)
Күні « ___ »_____________________ 20 ж.
Нәтижесі : қанағаттандырылды (1), қанағаттандырусыз қалдырылды (2)
Күні « ___ »_____________________ 20 ж.
17. ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібінде: бұлтартпау шарасының күші жойылды (1), өзгертілді (2).
Бұлтартпау шарасы: қамауға алу (1), үйде қамап ұстау (2);
Мыналарға байланысты: ақталатын негіздер бойынша (1), ақталмайтын негіздер бойынша (2) қысқартуға;
Қылмыстық істі прокурордың қосымша тергеуге жіберуіне (3), соттың қосымша тергеуге жіберуіне (4), медициналық сипаттағы шараларды қолдануға (5);

17.1. Кем: следователем (1), дознавателем (2), оперативным работником (3), другими сотрудниками органа дознания (4), прокурором (5), судом (6), специальным прокурором (8);
17.2. Дата и время изменения (отмены) меры пресечения « __ »_______20 ____ г. ____ час. __мин.
17.5. Освобожден из под стражи: в ходе досудебного производства в связи с отменой (изменением меры пресечения) (01), в порядке ч.13 ст.153 УПК РК (02), на стадии рассмотрения судом 1 инстанции (03), по решению суда апелляционной и надзорной инстанции (04);
В связи: с оправданием (01), с прекращением по реабилитирующим основаниям (02), с прекращением по нереабилитирующим основаниям (03), с определением меры наказания, не связанной с лишением свободы (04);
Кем: следователем (01), дознавателем (02), оперативным работником (03), другими сотрудниками органа дознания (04), прокурором (05), начальником места содержания задержанных (07), специальным прокурором (08), судом (09).
Дата и время освобождения « ___ »________20 г., ____ час. ____ мин.
19. Прочие отметки ________________________________________________________________
Уголовное преследование осуществлялось в порядке ст.198 ч.3 УПК РК: под руководством прокурора (специального прокурора)______
____________________________________________________________
(наименование прокуратуры, специального прокурора)
_____________________________________ « ____ »___________ 20 г.
(лицо, проводившее задержание, освобождение)
Прокурор _________________________« ______ »____________ 20 г.
Примечание: По заполнении карточка является официальным статистическим документом.
Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 7
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма 2.2
Карточка по рассмотрению судом ходатайств об избрании меры пресечения арест, домашний арест, продлении срока, отмене, изменении ареста, домашнего ареста и отказе в даче ареста, домашнего ареста, об обжаловании и опротестовании санкций суда
1.__________________________________________________________
(наименование суда, куда поступил материал)
2. Дата поступления материала в суд «____»______________20____г. ____ час. ____ мин.
3. Номер материала суда № __________________________________
Вид материала:
ходатайство: об избрании меры пресечения арест (01),
об избрании меры пресечения домашний арест (02),

17.1. Кіммен: тергеуші (1), анықтаушы (2), жедел қызметкер (3), анықтау органының өзге де қызметкерлері (4), прокурор (5), сот (6), арнайы прокурор (8).
17.2. Бұлтартпау шарасын өзгерту (күшін жою) күні және уақыты 20 ж. « ___ »________________________ ______ сағ._____мин
17.5. Қамаудан босатылды: бұлтартпау шарасының күшін жоюға (өзгертуге) байланысты сотқа дейінгі өндіріс барысында (01), ҚР ҚІЖК 153-бб. 13-б. тәртібінде (02), 1-сатыдағы сот қарауы кезеңінде (03), апелляциялық және қадағалау сатысындағы соттардың шешімдері бойынша (04);
Мыналарға байланысты: ақталуға (01), ақталатын негіздер бойынша қысқартуға (02), ақталмайтын негіздер бойынша қысқартуға (03), бас бостандығынан айыруға байланысты емес, жазалау шарасын анықтауға (04);
Кіммен: тергеуші (01), анықтаушы (02), жедел қызметкер (03), анықтау органының өзге де қызметкерлері (04), прокурор (05), ұсталғандарды ұстау мекемесінің бастығы (07), арнайы прокурор (08), сот (09).
Босатылған күні және уақыты « ___ »_____________________ 20 ж. ______ сағ._____мин
19. Өзге де белгілер ____________________________________________________________________________
Қылмыстық қудалау ҚР ҚІЖК 198-бб. 3-б. тәртібінде жүргізілді: прокурордың (арнайы прокурордың) басшылық етуімен
______________________________________________________________________________________________
(прокуратураның атауы, арнайы прокурордың аты-жөні)
___________________________________________________« ____ »____________ 20 ж.
(Ұстауды және босатуды жүзеге асырған тұлға)
Прокурор___________________________________________« ____ »____________ 20 ж.
Ескертпе: 1. Толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
7-қосымша
2.2 нысаны
Тұтқындау, үйде қамап ұстау бұлтартпау шараларын таңдау туралы, тұтқындау, үйде
қамап ұстау мерзімін ұзарту, күшін жою, өзгерту, соттың санкциясына шағымдану
және наразылық білдіру туралы қолдаухаттарды сотта қарау жөніндегі карточка
1.________________________________________________________________________________________
(материал келіп түскен соттың атауы)
2. Материал сотқа келіп түскен күн «___»______-_______20__ж., ____сағат _____минут
3. Сот материалының нөмірі №________________________________________________
Материалдың түрі:
қолдаухат: қамауда ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы (01),
үйде қамап ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы (02),

о продлении срока ареста: до 3-месяцев (03) до 6-месяцев (04), до 9 месяцев (05), до 12 месяцев (06),
о продлении срока домашнего ареста: до 3-месяцев (07) до 6-месяцев (08), до 9 месяцев (09), до 12 месяцев (10),
жалоба в порядке ст.109 УПК РК на: постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на арест (35),
постановление прокурора об отказе в поддержании ходатайств о санкции на домашний арест (36)
жалоба (протест) в порядке ст.110 УПК РК на: санкцию суда об избрании меры пресечения арест (15)
санкцию суда об избрании меры пресечения домашний арест (16)
санкцию о продлении срока ареста до 3-х месяцев (17)
санкцию о продлении срока ареста до 6-и месяцев (18)
санкцию о продлении срока ареста до 9-и месяцев (19)
санкцию о продлении срока ареста до 12-и месяцев (20)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 3-х месяцев (21)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 6-и месяцев (22)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 9-и месяцев (23)
санкцию о продлении срока домашнего ареста до 12-и месяцев (24)
постановление об отказе в даче санкции на арест (25)
постановление об отказе в даче санкции на домашний арест (26)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 3-х месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 4-х месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 5-ти месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 6-ти месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 7-и месяцев (28)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 8-и месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 9-и месяцев (29)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 10-и месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 11-и месяцев (27)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока ареста до 12-и месяцев (30)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 3-х месяцев (31)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 6-и месяцев (32)
постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 9-и месяцев (33)

қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы: 3 айға дейін (03) 6 айға дейін (04), 9 айға дейін (05), 12 айға дейін (06).
үйде қамап ұстау мерзімін ұзарту туралы: 3 айға дейін (07) 6 айға дейін (08), 9 айға дейін (09), 12 айға дейін (10),
ҚР ҚІЖК 109-бб. тәртібіндегі шағым: қамауда ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тарту туралы прокурордың қаулысына (35),
үйде қамап ұстауға санкция туралы қолдаухатты қолдаудан бас тарту туралы прокурордың қаулысына (36) ҚР ҚІЖК 110-бб. тәртібіндегі шағым (наразылық): қамауда ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (15)
үйде қамап ұстау бұлтартпау шарасын таңдау туралы сот санкциясына (16)
қамауда ұстау мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (17)
қамауда ұстау мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (18)
қамауда ұстау мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (19)
қамауда ұстау мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (20)
үйде қамап ұстау мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (21)
үйде қамап ұстау мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (22)
үйде қамап ұстау мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (23)
үйде қамап ұстау мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияға (24)
қамауда ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (25)
үйде қамап ұстауға санкция беруден бас тарту туралы қаулыға (26)
қамауда ұстау мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 4 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 5 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (28)
қамауда ұстау мерзімін 7 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (28)
қамауда ұстау мерзімін 8 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (29)
қамауда ұстау мерзімін 10 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 11 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (27)
қамауда ұстау мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (30)
үйде қамап ұстау мерзімін 3 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (31)
үйде қамап ұстау мерзімін 6 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (32)
үйде қамап ұстау мерзімін 9 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (33)

постановление об отказе в даче санкции о продлении срока домашнего ареста до 12-и месяцев (34)
ходатайство в порядке ст.154 УПК РК: об отмене меры пресечения арест (11), об отмене меры пресечения домашний арест (12), об изменении меры;
пресечения арест (13), об изменении меры пресечения домашний арест (14);
Жалоба (протест) поданы (принесен): прокурором (1), подозреваемым (2), обвиняемым (3), защитником (подозреваемого, обвиняемого) (4), законным представителем (5), потерпевшим (6), законным представителем потерпевшего (7), другими (8).
4. _________________________________________________________
(наименование органа расследования)
Служба расследования: следствие (1), дознание (2)
5. Номер уголовного дела ___________________________________
6. ФАМИЛИЯ ИМЯ ОТЧЕСТВО
Пол: мужской (1), женский (2). Дата рождения « _____ » _______ 20____ г.
Возраст на момент совершения преступления: до 11 лет (01), 12-13 лет (02),14-15 лет (03), 16-17 лет (04), 18-20 лет (05), 21-29 лет (06), 30-39 лет (07), 40-49 лет (08), 50-59 лет (09), 60 лет и старше (10).
Род занятий: депутат Парламента Республики Казахстан (01), член Конституционного совета Республики Казахстан (02), судья (03), инвалид (06).
7. Квалификация: по ст. ______________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
по ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
Статья для учета: ст. _____________________________ ч._____ п._____ УК РК
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3) , особо тяжкие (4).
РЕЗУЛЬТАТ РАССМОТРЕНИЯ
Результат: удовлетворено (1), отказано в удовлетворении (2), в том числе по инициативе прокурора (3), отозвано до рассмотрения судом (4), возвращено на доработку (5).
Избрана мера пресечения в т.ч. при отказе в удовлетворении ходатайства: подписка о невыезде и надлежащем поведении (1), личное поручительство (2), передача в/с под наблюдение командования воинской части (3), отдача несовершеннолетнего под присмотр (4), залог (5), домашний арест (6), арест (7).
Основания избрания меры пресечения арест (домашний арест): не имеет постоянного места жительства (1), не установлена личность (2), нарушена ранее избранная мера пресечения (3), пытался скрыться или скрылся от органов уголовного преследования или от суда (4), в связи с розыском обвиняемого (5), в связи с международным розыском обвиняемого (6), экстрадиционный арест в порядке ст.534 УПК РК (7), другое (9)
Срок ареста продлен до: « _____ »_______________________ 20 г.
Дата рассмотрения судом: « _____ »___________________20 г. ____ час. ____ мин.
Сотрудник, заполнивший карточку ____________________________«__»__________20 г.
Прокурор __________________________________________________«__»___________20 г.
Дата поступления карточки в УКПСиСУ « _____ »_________________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ
______________________________________________________________
Приложение 8
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними

үйде қамап ұстау мерзімін 12 айға дейін ұзарту туралы санкцияны беруден бас тарту туралы қаулыға (34)
ҚР ҚІЖК 154-бб. тәртібіндегі қолдаухат: қамауда ұстау бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (11), үйде қамап ұстау бұлтартпау шарасының күшін жою туралы (12), қамауда ұстау бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (13), үйде қамап ұстау бұлтартпау шарасын өзгерту туралы (14).
Шағым (наразылық) берді (енгізді): прокурор (1), сезікті (2), айыпталушы (3), қорғаушы (сезіктінің, айыпталушының) (4), заңды өкіл (5) жәбірленуші (6), жәбірленушінің заңды өкілі (7), өзгелер (8).
4.__________________________________________________________________________
(тергеу органының атауы)
Тергеу қызметі: тергеу (1), анықтау (2)
5. Қылмыстық істің нөмірі ______________________________________________________________
6. ТЕГІ
АТЫ
ӘКЕСІНІҢ АТЫ
Жынысы: еркек (1), әйел (2).                         Туған күні «___»_________20 ж.
Қылмыс жасаған кездегі жасы: 11 жасқа дейін (01), 12-13 жас (02), 14-15 жас (03), 16-17 жас (04), 18-20 жас (05), 21-29 жас (06), 30-39 жас (07), 40-49 жас (08), 50-59 жас (09), 60 жас және одан үлкен (10).
Қызмет түрі : Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаты (01), Қазақстан Республикасы Конституциялық кеңесінің мүшесі (02), судья (03), мүгедек (06).
7. Саралау:
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
ҚР ҚК
бб.
б.
т. бойынша
Есепке алу бабы: ҚР ҚК_____бб.______б._____т.
ҚР ҚК 10-бб. бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
ҚАРАУ НӘТИЖЕСІ
Нәтиже: қанағаттандырылды (1), қанағаттандырудан бас тартылды (2), соның ішінде прокурордың бастамасы бойынша (3), сот қарағанға дейін кері шақырылды (4), пысықтау үшін қайтарылды (5).
Бұлтартпау шарасы таңдалды, с.і. қолдаухаттарды қанағаттандырудан бас тарту кезінде: ешқайда кетпеу туралы және дұрыс мінез-құлық туралы қолхат (1), жеке кепілгерлік (2), ә/қ-ты әскери бөлім командованиесының бақылауына беру (3), кәмелетке толмағанды қарауға беру (4), кепіл (5), үйде қамап ұстау (6), қамауда ұстау (7).
Қамауда ұстау (үйде қамап ұстау) бұлтартпау шарасын таңдаудың негізі: тұрақты тұратын жері жоқ (1), жеке басы анықталмады (2), бұрын таңдалған бұлтартпау шарасы бұзылды (3), қылмыстық қудалау органдарынан немесе соттан жасырынуға тырысты немесе жасырынды (4), айыпталушыны іздестіруге байланысты (5), айыпталушыны халықаралық іздестіруге байланысты (6), ҚР ҚІЖК 534-бб. тәртібінде экстрадициялық қамауға алу (7), өзге (9).
Қамауда ұстау мерзімі: 20 жылғы «______»______________________дейін ұзартылды
Сот қараған күн: 20 жылғы «      »      ,      сағ.       мин.
Карточканы толтырған қызметкер _____________________________«___»______20 ж.
Прокурор ____________________________________ «______»_________________20 ж.
Карточка ҚСжАЕКБ келіп түскен күн_______________________«____»_________20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _______________________________________________________
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
8-қосымша

Форма 3.0
Карточка о решении прокурора по уголовному делу
1. _________________________________________________________
(наименование органа, расследующего уголовное дело (далее-УД)
2. Служба, расследующая УД: следствие (1); дознание (2); следствие по делам дознания в
порядке: ст. 288 ч. УПК РК)(3), в порядке ст.288 ч.2 УПК РК (4), в порядке ст.289 п.2 УПК
РК (5), упрощенное досудебное производство (далее-УДП) следствие (6), УДП дознание (7).
3. Номер УД _____________________________Дата возбуждения « ____ »__________ 20 __г.
4. Дата поступления карточки в УКПСиСУ
« _______ »_____________________ 20 г.
Сотрудник УКПСиСУ ____________________________________________________________
(фамилия, подпись)
5. Квалификация: статья_____________ ч.______ п.______ УК РК (наиболее тяжкое);
Преступление: общеуголовное (1), экономическое (2), другое (3);
По ст.10 УК РК: небольшой тяжести (1), средней тяжести (2), тяжкие (3) , особо тяжкие (4);
Преступление коррупционное: не связанное по службе (01), связанное по службе (02),
экстремистской направленности (03), связанное с торговлей людьми (04);
5.1. Переквалифицировано со ст. _______ч. __ п. __ УК РК «____»________________ 20 г.
6. Решение:
направлено прокурором в суд: по ст.284 УПК РК(04), по ст.289 УПК РК(05), по ст.514 ч.5 п.1 УПК РК(06), по ст.190-4 ч.1 УПК РК (09);
прокурором составлено новое обвинительное заключение (07);
возвращено на дополнительное расследование прокурором (54), с изменением подследственности (55), судом (56);
направлено для: производства следствия в порядке п.2 ст. 289 УПК РК (67), в порядке ч.2 ст.190-4 УПК РК (58), судом в порядке ст.303-1 УПК РК (60), возобновление уголовного дела в отношении лица, к которому применена принудительная мера медицинского характера в порядке ст.520 УПК РК (72);
прекращено по ст.37 ч.1 п.1 УПК РК(11), ст.37 ч.1 п.2 УПК РК (12), ст.37 ч.1 п.3 УПК РК(13), ст.37 ч.1 п.4 УПК РК(14), ст.37 ч.1 п.5 УПК РК(15), ст.37 ч.1 п.6 УПК РК(16), ст.37 ч.1 п.7 УПК РК(17), ст.37 ч.1 п.8 УПК РК (18), ст.37 ч.1 п.9 УПК РК(19), ст.37 ч.1 п.10 УПК РК (20), ст.37 ч.1 п.11 УПК РК (21), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК-ст.65 УК РК (22), ст.37 ч.1 п.12 УПК РК-ст.67 ч.1 УК РК (24), по ст.38 ч.1 УПК РК– ст.67 ч.2-4 УК РК (26), в том числе в порядке медиации (46), по ст.496 ч.6 УПК РК (27), отменено постановление о возбуждении УД с прекращением УД в порядке ст.190 ч.3 УПК РК (28), по ст.514 ч.1 УПК РК (29), ст.37 ч.1 п.2 – ч.5 ст.40 УПК РК (30);

3.0 нысаны
Қылмыстық іс бойынша прокурордың шешімі туралы карточка
1. _____________________________________________________________________________________________
(қылмыстық істі (бұдан әрі – ҚІ) тергеуші органның атауы)
2. ҚІ тергеуші қызмет: тергеу (1); анықтау (2); анықтау ісі бойынша тергеу: Қазақстан Республикасы Қылмыстық іс жүргізу кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) 288-бабы (бұдан әрі - бб.) 1-бөлігі (бұдан әрі - б.) тәртібінде (3), ҚР ҚІЖК 288-бб. 2-б. тәртібінде (4), ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-тармағы (бұдан әрі - т.) тәртібінде (5), сотқа дейінгі оңтайландырылған іс жүргізу (бұдан әрі – СДОІЖ) тергеу (6), СДОІЖ анықтау (7).
3. ҚІ нөмірі _____________________________ Қозғалу күні « ____ »_________________ 20 ж.
4. Карточка Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күн « ______ »_____________________ 20 ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері ___________________________________________________________________________
(тегі, қолы)
5. Саралау: Қазақстан Республикасының Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК)______ бабы ______б. _____________ т. (аса ауыры)
Қылмыс: жалпықылмыстық (1), экономикалық (2), өзге де (3).
ҚР ҚК 10-бабы бойынша: ауыр емес (1), ауырлығы орташа (2), ауыр (3), аса ауыр (4).
Сыбайлас жемқорлық қылмысы: қызметпен байланысты емес (01), қызметпен байланысты (02), экстремистік бағыттағы (03), адам саудасына байланысты (04);
5.1. Қайта сараланды ҚК _____ бб. ______б. ______________ т., « ______ »________________ 20 ж.
6. Шешім:
прокурор сотқа жіберді: ҚР ҚІЖК 284-бб. бойынша (04), ҚР ҚІЖК 289-бб. бойынша (05), ҚР ҚІЖК 514-бб. 5-б. 1-т. бойынша (06), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 1-б. бойынша (09);
прокурор жаңа айыптау қорытындысын дайындады (07);
прокурор қосымша тергеуге қайтарды (54), тергеуде болуы өзгертіле отырып қайтарылды (55), сот қайтарды (56);
жолданды: ҚР ҚІЖК 289-бб. 2-т. тәртібінде тергеу жүргізу үшін (67), ҚР ҚІЖК 190-4-бб. 2-б. тәртібінде (58), сот ҚР ҚІЖК 303-1-бб. тәртібінде (60), ҚР ҚІЖК 520-бб. тәртібінде медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шарасы қолданылған адамға қатысты қылмыстық істі қайта жаңғырту үшін (72);
ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.1-т.(11), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.2-т.(12), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.3-т.(13), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.4-т.(14), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.5-т.(15), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.6-т.(16), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.7-т.(17), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.8-т.(18), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.9-т.(19), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.10-т.(20), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.11-т.(21), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. – ҚР ҚК 65-бб. (22), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б.12-т. – ҚР ҚК 67-бб 1-б (24), ҚР ҚІЖК 38-бб.1-б – ҚР ҚК-67-бб 2-4 б. бойынша қысқартылған (26), соның ішінде медиация тәртібінде (46), ҚР ҚІЖК 496-бб.6-б. (27), ҚР ҚІЖК 190-бб.3-б. тәртібінде ҚІ қысқарту арқылы ҚІ қозғау туралы қаулының күші жойылған (28), ҚР ҚІЖК 514-бб.1-б. бойынша (29), ҚР ҚІЖК 37-бб.1-б. 2-т. - 40-бб.5-б. (30);

подследственность изменена прокурором в соответствии с п.12 ст.197 УПК РК(66);
возвращено прокурору судом: в порядке ч.5 ст.301 УПК РК для изменения подсудности (73), ч.3 ст.304 УПК РК (38), истребовано прокурором в порядке ч.5 ст.37 УПК РК (74); по вновь открывшимся обстоятельствам (75)
отменено прокурором: постановление о прекращении (89), постановление о приостановлении (90), постановление о возбуждении УД с отказом в возбуждении УД (91), с направлением на дополнительную проверку (92), возвращено органу расследования в порядке ст.376 ч.4 УПК РК (68);
отменено прокурором решение нижестоящего прокурора: об отмене постановления о возбуждении уголовного дела (97), отменено судом постановление о возбуждении уголовного дела (69).
6.1. Дата принятия решения « ____ »______________________ 20 г.
6.2. Решение принято по ходатайству самого органа (1).
6.3. Наименование суда, в который направлено дело ___________________________________
____________________________________________________________
7. Давались письменные указания: ___________количество.
8. Санкционировалось: принудительный осмотр (ст.222 УПК РК) (01), обыск (ст.232 УПК РК) (02), выемка (ст.232 УПК РК) (03), принудительное помещение потерпевшего (свидетеля) в медицинское учреждение для производства судебно-медицинской экспертизы (ст.247 УПК РК) (04), арест имущества (ст.161 УПК РК) (07), арест денег и другие имущества в банках (ч.13 ст.161 УПК РК) (08), наложение ареста на почтово-телеграфные отправления (ст.235 УПК РК) (09), принудительное освидетельствование потерпевшего, свидетеля (ст.226 УПК РК) (11), перехват сообщений и снятие с компьютерных систем информации (ч.1 ст.236 УПК РК) (12), прослушивание и запись переговоров (ст.237 УПК РК) (13).
9. Признано незаконным: принудительный осмотр (01), обыск (02), выемка (03), принудительное помещение не содержащегося под стражей лица в медицинское учреждение для производства судебно-медицинской экспертизы (04), перехват сообщений и снятие с компьютерных систем информации (06), арест на имущество (07), прослушивание и запись переговоров (08), содержание подозреваемых и обвиняемых, к кот. в качестве меры пресечения применен арест, в местах содержания задержанных (ст.152 УПК РК) (09).
Прокурор ____________________________________________________________
(фамилия, должность, классный чин)
____________________________________________________________
(наименование прокуратуры)
Дата « ______ »______________________________ 20 г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом.
Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 9
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма 3.1
Ф.3.1 Карточка о работе прокурора по надзору за законностью досудебной стадии уголовного процесса

Прокурор ҚР ҚІЖК 197-бб.12-т. сәйкес тергеуде болуды өзгерткен (66); органға жолданды_________________
Сот прокурорға қайтарды: ҚР ҚІЖК 301-бб. 5-б. тәртібінде соттылығын өзгерту үшін (73), ҚР ҚІЖК 304-бб. 3-б. (38), прокурор ҚІЖК 37-бб. 5-б. тәртібінде талап еткен (74), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша (75).
прокурор күшін жойған: қысқарту туралы қаулының (89), тоқтату туралы қаулының (90), ҚІ қозғаудан бас тарта отырып ҚІ қозғау туралы қаулының (91), қосымша тексеруге жолдай отырып (92), ҚР ҚІЖК 376-бб. 4-б. тәртібінде тергеу органына қайтарылды (68).
прокурор төмен тұрған прокурордың шешімінің күшін жойды: қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жою туралы (97), сот қылмыстық істі қозғау туралы қаулының күшін жойды (69).
6.1. Шешім қабылдау күні « _______ »______________________ 20 ж.
6.2. Шешім сол органның қолдаухаты бойынша қабылданды (1).
6.3. Іс жолданған соттың атауы ____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________
7. Жазбаша нұсқаулар берілді: ____________саны.
8. Санкцияланған: мәжбүрлеп тексеру (ҚР ҚІЖК 222-бб.) (01), тінту (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (02), алу (ҚР ҚІЖК 232-бб.) (03), жәбірленушіні (куәгерді) сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге мәжбүрлеп орналастыру (ҚР ҚІЖК 247-бб.) (04), мүлікке тыйым салу (ҚР ҚІЖК 161-бб.) (07), банктердегі ақшаға және өзге мүліктерге тыйым салу (ҚР ҚІЖК 161-бб. 13-б.) (08), почта-телеграф жөнелтілімдеріне тыйым салу (ҚР ҚІЖК 235-бб.) (09), жәбірленушіні, куәгерді мәжбүрлеп куәландыру (ҚР ҚІЖК 226-бб.) (11), хабарламаларды жол-жөнекей ұстау және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (ҚР ҚІЖК 236-бб.1-б.) (12), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (ҚР ҚІЖК 237-бб.) (13).
9. Заңсыз деп танылды: мәжбүрлеп тексеру (01), тінту (02), алу (03), қамаудағы емес адамды сот-медициналық сараптама жүргізу үшін медициналық мекемеге мәжбүрлеп орналастыру (04), хабарламаларды жол-жөнекей ұстау және ақпаратты компьютерлік жүйеден шығарып алу (06), мүлікке тыйым салу (07), сөйлесулерді тыңдау мен жазу (08), бұлтартпау шарасы ретiнде қамауға алу қолданылған сезiктiлердi, айыпталушылар мен сотталушыларды, ұсталғандарды ұстау орындарында ұстау (ҚР ҚІЖК 152-бб.) (09).
Прокурор_______________________________________________________________________________________
(тегі, лауазымы, сыныптық шені)
_______________________________________________________________________________________________
(прокуратураның атауы)
Күні « ______ »______________________________ 20 ж.
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
9-қосымша
Ф.3.1 Прокурордың тергеу мен анықтау заңдылығын қадағалау бойынша жұмысы туралы карточка

1. _________________________________________________________
наименование прокуратуры
2. Регистрационный номер карточки ______________________
2.1 Номер уголовного дела ________________________________
2.2.Номер отказного материала ___________________________
2.3 Номер проверки _______________________________________
3. Назначена проверка с «___»_____20____г. по «__»________ 20____г
4. Дата поступления карточки в УКПСиСУ « ____ »_________ 20 г.
4.1 Сотрудник _____________________________________________
5. Наименование проверяемого органа ______________________________
(код проверяемого органа)
6. Предмет проверки: соблюдение гл.17 УПК РК при задержании граждан (1), состояние учетно-регистрационной дисциплины (2), проверка на гауптвахтах (3), иные (4), соблюдение конституционных прав граждан (5)
6.1 в т.ч. в сфере коррупционного законодательства (6)
7. Сведения о внесенных актах прокурорского реагирования, всего (1):
7.1. Вид внесенного акта прокурорского реагирования: представление (01), постановление о возбуждении дисциплинарного производства (02)
7.2 Виды нарушения: конституционных прав граждан (03), УРД (04), в т.ч. укрытия преступлений от учета (05), ст.24 УПК РК (06), иные (07)
7.3 Куда внесен акт реагирования (орган): КНБ (01), МВД (02), АБЭиКП (03), ВСД МВД (04), Национальной гвардии МВД (05), таможни (06), чрезвычайных ситуации (07), ВП ВС МО (08), ВП КНБ РК (09), ПС КНБ (1), ВКР (11), КУИС (12), прокуратуры (13), спецпрокуроры (20), судьи (14), КГД МФ (16), АГДСиПК (17), другие (15)
8. Сведения о лицах, привлеченных к ответственности, всего (2):
8.1. Фамилия, имя, отчество
8.2. Орган, место работы (код по справочнику)
8.3.Должность: следователь(01), дознаватель (02), иные сотрудники (03), сотрудники органов прокуратуры (04), спецпрокуроры (05)
8.4.Приказ (решение) №______ от «__»________20__г.
8.5.Применена мера взыскания: увольнение с должности ( 01), понижение в должности (02 ), предупреждение о неполном служебном соответствии (03), строгий выговор (04), выговор (05), замечание ( 06), иное взыскание (07)
8.6.Наказано за нарушение: конституционных прав граждан (01), УРД (02), в.т.ч. за укрытия преступлений от учета (03), ст.24 УПК РК (04), иные (05)

1. _____________________________________________________________________________________________
прокуратураның атауы
2. Карточканың тіркеу нөмірі _____________________________________________________________________
2.1. Қылмыстық іс нөмірі _________________________________________________________________________
2.2. Бас тарту материалының нөмірі ________________________________________________________________
2.3. Тексеру нөмірі ______________________________________________________________________________
3. Тексеру тағайындалды 20____жылғы «___»________бастап 20____жылғы «__»___________дейін
4. Карточка ҚСжАЕКБ-ке келіп түскен күн « _______ »______________ 20 ж.
4.1 Қызметкер __________________________________________________________________________________
5. Тексерілетін органның атауы ___________________________________________________________________
(тексерілетін органның коды)
6. Тексеру мәні: азаматтарды ұстау кезінде ҚР ҚІЖК 17-тарауын сақтау (1), есепке алу-тіркеу тәртібінің жағдайы (2), әскер абақтысындағы тексеру (3), өзге (4), азаматтардың конституциялық құқықтарын сақтау (5)
6.1. соның ішінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы заңнама саласында (6)
7. Прокурорлық жауап әрекеттің енгізілген актілері туралы мәліметтер, барлығы (1):
7.1. Прокурорлық жауап әрекеттің енгізілген актісінің түрі: ұсыну (01), тәртіптік өндірісті қозғау туралы қаулы (02)
7.2. Бұзушылық түрі: азаматтардың конституциялық құқықтары (03), УРД (04), соның ішінде есептен қылмысты жасыру (05), ҚР ҚІЖК 24-б., өзге (06)
7.3. Ықпал ету актісі қайда енгізілген (органы): ҰҚК (01), ІІМ (02), ЭҚжСЖҚКА (03), ІІМ ӘТД (04), ІІМ Ұлттық гвардиясы (05), кеден (06), төтенше жағдайлар (07), ҚМ ӘК ІП (08), ҚР ҰҚК ІП (09), ҰҚК ШҚ (1), ВКР (11), ҚАЖК (12), прокуратуралар (13), арнайы прокурорлар (20), соттар (14), ҚМ МКК(16), МҚІ ж СЖҚІА(17), басқалар (15)
8. Жауапкершілікке тартылған тұлғалар туралы мәліметтер, барлығы (2):
8.1.Тегі, аты, жөні,
8.2. Жұмыс органы, орны (анықтама бойынша коды)
8.3. Лауазымы: тергеуші (01), анықтаушы (02), өзге қызметкерлер (03), прокуратура органдарының қызметкерлері (04), арнайы прокурорлар (05)
8.4. Бұйрық (шешім) №______ «__»________20__ж.
8.5.Жазалау шарасын қолданылды: лауазымнан шығару (01), лауазымын төмендету (02), толық емес қызметтік сәйкессіздік туралы ескерту (03), қатаң сөгіс (04), сөгіс (05), ескертпе (06), өзге жаза (07).
8.6.Бұзушылық үшін жазаланды: азаматтардың конституциялық құқықтары (01), УРД (02), соның ішінде есептен қылмысты жасыру (03), ҚР ҚІЖК 24-б. (04), өзге (05)

9. Освобождено прокурором: необоснованно и незаконно задержанных из служебных и др. помещений органов уголовного преследования ______ лиц, в том числе: женщин _______, несовершеннолетних_______
9.1. Дата принятия решения « _______ »____________ 20 ___ г.
Прочие отметки
Прокурор района, города, области __________________________________________________
начальник департамента подпись Ф.И.О.
Дата подписи « ______ »___________________________ 20__ г.
Примечание: по заполнении карточка является официальным статистическим документом. Лица, подписавшие ее, за внесение заведомо ложных сведений несут ответственность в установленном законом порядке.
Приложение 10
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
Форма 1-Н
Карточка учета изъятых и уничтоженных наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества
1. __________________________________________________________
(наименование органа)
2. Номер уголовного дела (1), отказного материала (2), административного производства (3),
по предписанию и иным актам (4). № КУЗИ _____(5)
№________________ дата «____»____________________20_____ г.
2.1. Административное производство по отказному материалу: № АП ____________________
дата «_____»______________ 20___г.
2.2. Оказано в возбуждении уголовного дела из-за нарушений УПК РК (1).
3. На изъятие/выявление НПП (посевов) (1), уничтожение НПП (посевов) (2), передачу НПП
в организации (учреждения) (7),
передано НПП по подследственности (8), исходящий № _____ от ____________ 20___г. (8.1),
получено НПП по подследственности (9), входящий № ______ от ____________ 20___г. (9.1).
4. Район изъятия (уничтожения), выявления, передачи __________________________;
Дата изъятия (уничтожения), выявления, передачи «____»___________________ 20_____ г.
5. Регистрационный номер по КУВД _________ дата регистрации «____»_________20____ г.
5.1. Номер заключения эксперта № ________________ дата «_______» ____________200___г.
6. Квалификация:
преступления статья (далее-ст.) _______ часть (далее-ч.) ____ пункт (далее-п.) ______ УК РК
(правонарушения) ст. ________ ч. ____ п. _____ КРКоАП
7. Дата поступления карточки в УКПСиСУ «_____»___________20____ г.
Сотрудник УКПСиСУ ____________________________________________________________
(фамилия и подпись)

9. Прокурордың босатуы: қылмыстық тергеу органдарының қызметтік және басқа орынжайларынан тұлғаларды негізсіз және заңсыз ұстау, соның ішінде әйелдер__, кәмелекетке толмағандар__
9.4. Шешім қабылдау күні « _______ »______________________ 20 ___ ж.
Басқа белгілер
Аудан, қала, облыс прокуроры ____________________________________________________________________
Департамент басшысы қолы т.а.ә.
Қол қою күні « ______ »___________________________ 20__ ж.
Ескертпе: толтырылғаннан кейін карточка ресми статистикалық құжат болып табылады. Оған қол қойған тұлғалар көрінеу жалған деректерді енгізгені үшін заңда белгіленген тәртіпте жауапкершілікке тартылады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
10-қосымша
1-Н нысаны
Алып қойылған және жойылған есірткі заттарды, психотроптық немесе улы
заттарды, прекурсорларды (бұдан әрі – ЕПП) және құрамында есірткі заттары бар
өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу карточкасы
1.__________________________________________________________________________________________
(органның атауы)
2. Қылмыстық істің (1), бас тарту материалының (2), әкімшілік іс жүргізудің (3), ұйғарым және өзге де актілердің нөмірлері (4). ӨАЕК № _____(5)
№______________________ күні «___»____________20_____ ж.
2.1. Бас тарту материалы бойынша әкімшілік іс жүргізу (бұдан әрі - ӘІЖ): ӘІЖ № _____________________
күні «_____»______________ 20___ж.
2.2. Қазақстан Республикасының Қылмыстық іс жүргізу кодексін (бұдан әрі – ҚР ҚІЖК) бұзғаны үшін қылмыстық іс қозғаудан бас тартылған (1)
3. ЕПП (егістерді) алып қоюға/табуға (1), ЕПП (егістерді) жоюға (2), ЕПП-ны ұйымдарға (мекемелерге) беруге (7),
тергеуде болуына қарай ЕПП берілген (8), шығыс № ______________ __________________20____ж. (8.1),
тергеуде болуына қарай ЕПП алынған (9), кіріс №_______________ __________________20____ж. (9.1).
4. Алып қою (жою), табу, беру ауданы _______________________________;
Алып қою (жою), табу, беру күні «____»___________________ 20_____ ж.
5. ЗАЕК бойынша тіркеу нөмірі __________________ тіркеу күні «____»_____________20____ ж.
5.1. Сарапшы қорытындысының нөмірі №__________________ күні «____» ____________200___ж.
6. Саралау:
қылмыс Қазақстан Республикасы Қылмыстық Кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) ________ бабы (бұдан әрі - бб.) ____ бөлігі (бұдан әрі - б.) ______ тармағы (бұдан әрі - т.)
(құқық бұзушылық) Қазақстан Республикасы Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің ________бб. ____б. _____т.
Карточка Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеттің Басқармасына (бұдан әрі – ҚСжАЕКБ) келіп түскен күн «_____»__________________20____ ж.
ҚСжАЕКБ қызметкері _____________________________________________________________________
(тегі мен қолы)

8. Наименование и количество НПП, растений:
Наименование
Количеств
израсходовано на экспертизу (остаток НПП, приобщенных к делу)
кг
гр
л
мл
кв.м
растений
гр
мл
8.1. Прекурсоры, приобретенные в целях изготовления наркотиков (1).
8.2. Изъятие НПП в результате совместной работы с: КНБ (1), МВД (2), КТК МФ (3),
АБЭиКП (4), Пограничной службы КНБ (5) и другими (6).
9. Израсходовано наркотических средств по результатам проведения сравнительной
экспертизы (1).
10. Контролируемая поставка: внешняя(1), внутренняя (2)
10.1. Контрольная закупка (1).
11. Решение принято: судом (1), органом уголовного преследования (2), прокурором (3),
комиссией по защите прав несовершеннолетних (4), акимом (5), иными государственными
органами (6).
12. Вещество в виде: сырья (1), порошков (2), таблеток (3), ампул (4), в ином виде (5).
13. Способ перевозки: автомобильный (1), железнодорожный (2), воздушный (3), морской
(4), речной (5), поступило контрабандным путем (6), иной (7).
13.1. НПП привезено (направлялось) ________________________ страна (область).
14. Способ укрытия: в тайниках транспорта (01), в носильных вещах (02), в одежде (03), в
организме человека (04), в товарах промышленного производства (05), в продуктах питания
(06), в иных предметах (07), под видом продуктов питания (08), под видом товаров
промышленного производства (09), под иным предметом (10), в почтовой корреспонденции
(11), иное (12).
15. Место обнаружения: улица (площадь) (01), рынок (02), вокзал: железнодорожный (03),
морской, речной (04), автовокзал (05), аэровокзал (06), двор дома (07), огород (13), квартира
(21), дом (22), подъезд жилого дома(23), чердак (25), подвал (26), гостиница (27), общежитие
(28), больница (29), санаторий, курорты (30), дача (31), казарма (32), контейнер (36), детский
сад (38), места отправления религиозного культа (42), подсобное помещение (46), школа (47),
средне-специальное учебное заведение (48), высшее учебное заведение (49), ресторан, кафе
(58), ночной клуб (59), дискотека (60), степь (72), лес (73), горы (74), сельхозугодия (75),
тюрьма (76), ИУ (77), общественный транспорт (91), другие (89), на территории войсковой
части (90).
15.1. Применена служебно-розыскная собака (далее-СРС) по отысканию наркотиков (1).
15.2. Изъятие НПП в результате совместной работы с применением СРС: КНБ (1), МВД (2),
КТК (3), АБЭиКП (4), ПС КНБ (5), другими (06), КГД МФ (07), АГДСиПК (08).

8. ЕПП, өсімдіктердің атаулары мен саны:
Атауы
Саны
сараптамаға кеткен шығын (іске біріктірілген ЕПП қалдығы)
кг
гр
л
мл
ш.м
өсімдіктер
гр
мл
8.1. Есірткі дайындау мақсатында алынған прекурсорлар (1).
8.2. Бірлескен жұмыс нәтижесінде ЕПП алып қою: Ұлттық қауіпсіздік комитетімен (бұдан әрі – ҰҚК) (1), Ішкі істер министрлігімен (бұдан әрі – ІІМ) (2), Кедендік бақылау комитетімен (бұдан әрі – КБК) (3), Экономикалық қылмысқа және сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігімен (бұдан әрі – ЭҚжСЖҚКА) (4), ҰҚК Шекара қызметімен (бұдан әрі – ШҚ) (5) және өзгелермен (6).
9. Салыстыру сараптамасының нәтижесі бойынша есірткі заттарының шығыны (1).
10. Бақыланатын жеткізу: сыртқы (1), ішкі (2).
10.1. Бақылау үшін сатып алу (1).
11. Шешім қабылдады: сот (1), қылмыстық қудалау органы (2), прокурор (3), кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау
жөніндегі комиссия (4), әкім (5), өзге де мемлекеттік органдар (6).
12. Мынадай түрдегі зат: шикізат (1), ұнтақ (2), дәрі (3), ампула (4), өзге түрдегі (5).
13. Тасымалдау тәсілі: автомобильдік (1), темір жол (2), әуе (3), теңіз (4), өзен (5), контрабандалық жолмен келіп түскен (6), өзге (7).
13.1. ЕПП әкелінді (бағытталды) ________________________мемлекеті (облысы).
14. Жасыру тәсілі: көліктің құпия жерлерінде (01), алып жүру заттарында (02), киімде (03), адамның ағзасында (04), өнеркәсіптік өндіріс тауарларында (05), азық-түлік өнімдерінде (06), өзге де заттарда (07), азық-түлік түрінде (08), өнеркәсіптік өндіріс тауарларының түрінде (09), өзге де заттар түрінде (10), почталық хат-хабарда (11), өзге (12).
15. Табылған жері: көше (алаң) (01), базар (02), вокзал: теміржол (03), теңіз, өзен (04), автовокзал (05), әуе вокзалы (06), үйдің ауласы (07), бақша (13), пәтер (21), үй (22), тұрғын үйдің кіреберісі (23), шатырдың асты (25), жертөле (26), қонақ үй (27), жатақхана (28), аурухана (29), санаторийлер, демалыс орындары (30), саяжай (31), казарма (32), контейнер (36), балабақша (38), дінге табыну орындары (42), сақтау бөлмелері (46), мектеп (47), орта-кәсіптік білім мекемесі (48), жоғарғы оқу орны (49), мейрамхана, дәмхана (58), түнгі клуб (59), дискотека (60), жазық дала (72), орман (73), таулар (74), ауыл шаруашылық жерлері (75), түрме (76), ТМ (77), қоғамдық көлік (91), өзгелер (89), әскери бөлім аумағында (90).
15.1. Есірткілерді іздеп табу бойынша қызметтік іздестіру иттері (бұдан әрі – ҚІИ) қолданылған (1)
15.2. ҚІИ қолдану арқылы төмендегілермен бірлескен жұмыс нәтижесінде алып қойылған ЕПП: ҰҚК (1), ІІМ (2), КБК (3), ЭҚжСЖҚКА (4), ҰҚК ШҚ (5) және басқалар (06), ҚМ МКҚ(07), МҚІжСЖҚІҚА(08)

16. Информация о задержанных лицах:
16.1. – 16.3.
Фамилия, имя, отчество
16.4.
Дата рождения
16.5. Пол
16.6.
Национальность
16.7.
Гражданство
(из рек. 25.)
16.8.
Гражданство
иностранца
16.9.
Состоит
на учете
16.10.
Военнослужащие
16.7. Гражданство: гражданин Республики Казахстан (1), гражданин Содружества
Независимых Государств (2), лицо без гражданства (3), иностранный гражданин (4), оралман
(5).
16.9. Лицо состояло на учете: в органах МВД по категории «наркоман» (1).

16. Ұсталған адамдар туралы ақпарат:
16.1. – 16.3. Тегі, аты, әкесінің аты
16.4. Туған күні
16.5. Жынысы
16.6. Ұлты
16.7. Азаматтығы
(25-деректемеден)
16.8. Шетелдіктің азаматтығы
16.9. Есепте тұр
16.10.
Әскери қызметшілер
16.7. Азаматтығы: Қазақстан Республикасының азаматы (1), Тәуелсіз мемлекеттер достастығының азаматы (2), азаматтығы жоқ тұлға (3), шетелдік азамат (4), оралман (5).
16.9. Адам есепте тұрды: ІІМ органдарында «нашақор» санаты бойынша (1)

2) совершаются в процессе и под прикрытием финансовой деятельности государства и местного самоуправления;
3) совершаются в сфере компьютерной информации, под прикрытием или посягательстве на субъекты профессиональной, экономической деятельности, финансовой деятельности государства.
Статьи 176177180182184184-1 УК РК относятся к экономической линии, в зависимости от объекта преступного посягательства.
Статьи 227228229231284287291357 УК РК относятся к экономическим, при наличии нарушения нормальных условий существования и развития экономики.
Статьи 307308309310311312313314315316 УК РК относятся к линии экономических преступлений при условии совершения в процессе и под прикрытием финансовой деятельности государства и местного самоуправления.
Статья 380 УК РК относится к линии экономических преступлений при условии совершения в процессе осуществления финансово-хозяйственной деятельности на военной службе.
Приложение 12
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
_______________________________________________________________
(наименование органа уголовного преследования)
_______________________________________________________________
Единый журнал учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших
№ _____________________
Начат _________________20 ____ г. № ____________
Окончен________________ 200 __ г. № ____________
Инвентарный № _______
Единый журнал учета уголовных дел, преступлений и лиц, их совершивших
Номер заявления, сообщения по документу учета заявлений, сообщений и иной информации о преступлении и происшествии
Номер уголовного дела, дата
Возбуждено прокурором по отказному материалу.
Дата возбуждения
Возбуждено по делу частного обвинения, направленного судом.
Дата решения
Ф.И.О. лица, выставившего статистические карточки, их формы.
Дата выставления.
ОПИСАНИЕ ПРЕСТУПЛЕНИЯ
Время, способ и обстоятельства совершения преступления.
Число потерпевших.
Сумма материального ущерба.
Квалификация преступления в момент регистрации
Квалификация преступления по окончании уголовного дела
Наименование и вес НПП, дата изъятия, уничтожения и передачи
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Сведения о лицах, совершивших преступления: ФИО, число, месяц, год рождения, должность, место работы, гражданство.
Мера пресечения. Сведения о продлении срока содержания под стражей
Результат досудебной деятельности
Уголовное дело направлено: по последственности № ___ исх., прокурору с обвинительным заключением, прокурором в суд, приостановлено, возобновлено, прекращено производством, возвращено на доследование, соединено с уголовным делом, выделено из уголовного дела. (Дата принятого решения по уголовному делу, процессуальные основания, ФИО исполнителя)
Сведения о продлении срока следствия и дознания
Результаты судебного рассмотрения дела. По многоэпизодному уголовному делу указать решение о наказании по каждому преступлению.
Дополнительные отметки
10
11
12
13
14
15
Приложение 13
к Инструкции по ведению
единого карточного учета, в том
числе в электронном формате
заявлений, сообщений, жалоб и
иной информации о
преступлениях, происшествиях,
уголовных делах, результатах их
расследования, и прокурорского
надзора за ними
_____________________________________________________________
(наименование органа)
_____________________________________________________________
ЖУРНАЛ
учета информационных учетных документов по административным
делам и отказным материалам по фактам изъятия и уничтожения
наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ,
прекурсоров и площадей произрастания растений, содержащих
наркотические вещества
№ _____________________
Начат _________________20____ г. № ___________
Окончен_______________20____ г. № ___________
Инвентарный №______
Журнал учета изъятых и уничтоженных НПП и площадей произрастания растений, содержащих наркотические вещества
Номер дела административного производства или иного акта,
дата составления
Регистрационный номер по книге учета вещественного доказательства и дата регистрации
Наименование и вес НПП, площадь произрастания растений, содержащих наркотические вещества, дата изъятия, уничтожения, передачи НПП, выявление и уничтожение посевов и площадей
Квалификация правонарушения (статья КоАП)
Информация о задержанных лицах: фамилия, имя, отчество, дата рождения, национальность и гражданство
Ф.И.О. лица, выставившего статистическую карточку формы №1-Н.
Дата выставления
Дополнительные отметки
1
2
3
4
5
6
7
Приложение 2
к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 7 августа 2014 года № 80
Перечень утративших силу некоторых нормативных правовых актов Генерального Прокурора Республики Казахстан
1) Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения (Единая унифицированная статистическая система) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7330, опубликован в «Юридической» газете от 15 декабря 2011 года № 185 (2175));
2) приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 31 января 2012 года «О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 122 «Об утверждении Инструкции по ведению единого карточного учета заявлений, сообщений, жалоб и иной информации о преступлениях, происшествиях, уголовных дел, результатах их расследования, прокурорского надзора и судебного рассмотрения» (Единая унифицированная статистическая система) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №7402);
3) подпункт второй пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 апреля 2013 года № 38 «О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8431, опубликован «Казахстанская правда» от 8 августа 2013 года № 247 (27521).

2) мемлекет және жергілікті өзін-өзі басқарудың қаржы қызметі процесінде және бүркемелеуімен жасалса;
3) мемлекеттің кәсіби, экономикалық, қаржы қызметтері субъектілері бүркемелеуімен немесе қол сұғушылықпен компьютерлік ақпарат саласында жасалса.
ҚР ҚК 176, 177, 180, 182, 184, 184-1-баптары қылмыстық қол сұғушылық объектісіне байланысты экономикалық желіге жатады.
ҚР ҚК 227, 228, 229, 231, 284, 287, 291, 357-баптары экономиканың болуының және дамуының қалыпты жағдайын бұзушылық болғанда, экономикалыққа жатады.
ҚР ҚК 307, 308, 309, 310, 311, 312, 313, 314, 315, 316-баптары мемлекет және жергілікті өзін-өзі басқарудың қаржы қызметі процесінде және бүркемелеуімен жасалған жағдайда экономикалық қылмыстар желісіне жатады.
ҚР ҚК 380-бабы әскери қызметте қаржы-шаруашылық қызметін іске асыру процесінде жасалған жағдайда экономикалық қылмыстар желісіне жатады.
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
12-қосымша
________________________________________________________________
(қылмыстық қудалау органының атауы)
________________________________________________________________
Қылмыстық істерді, қылмыстарды және оларды жасаған тұлғаларды
есепке алудың бірыңғай журналы
№ __________________________
20__ ж. _________________басталды № ____________
20__ ж. _________________ аяқталды № ___________
Түгендеу № ____________________________________
Қылмыстық істерді, қылмыстарды және оларды жасаған тұлғаларды есепке алудың
бірыңғай журналы
Қылмыстар мен оқиғалар туралы өтінішті, хабарламаны және өзге де ақпаратты есепке алу құжаты бойынша өтініштің, хабарламаның нөмірі
Қылмыстық істің нөмірі, қозғалған күні
Бас тарту материалы бойынша прокурор қозғады.
Қозғалған күні
Сот жолдаған жеке айыптау ісі бойынша қозғалған.
Шешім шығарылған күні
Статистикалық карточкаларды ұсынған тұлғаның Т.А.Ә., олардың нысандары.
Ұсынған күні.
ҚЫЛМЫСТЫҢ СИПАТТАМАСЫ
Қылмысты жасау уақыты, тәсілі және мән-жәйі.
Жәбірленушілердің саны.
Материалдық нұқсанның сомасы.
Тіркеу сәтіндегі қылмыстың саралануы
Қылмыстық істің аяқталуы бойынша қылмыстың саралануы
ЕПП-ның атауы және салмағы, алынған, жойылған және берілген күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Қылмыс жасаған адамдар туралы мәліметтер
Тегі, Аты, Әкесінің аты, туған күні, айы, жылы.
Лауазымы, жұмыс орны, азаматтығы.
Бұлтартпау шарасы. Қамауда ұстау мерзімін ұзарту туралы мәліметтер
Сотқа дейінгі іс-әрекеттің нәтижесі
Қылмыстық іс жолданды: тергеуде болуы бойынша шығ.№ ___ , айыптау қорытындысымен прокурорға, прокурор сотқа, іс жүргізу тоқтатылды, қайта жаңартылды, қысқартылды, қайта тергеуге қайтарылды, қылмыстық іспен біріктірілді, қылмыстық істен бөлінді. (Қылмыстық іс бойынша шешім қабылданған күн, іс жүргізу негіздері, орындаушының Т.А.Ә.)
Тергеу мен анықтау мерзімін ұзарту туралы мәліметтер
Істі сотта қарау нәтижесі. Көп эпизодты қылмыстық іс бойынша әр қылмысқа қатысты жазалау туралы шешімді көрсету керек.
Қосымша белгілер
10
11
12
13
14
15
Қылмыстар, оқиғалар
туралы өтініштерді,
хабарламаларды,
шағымдарды және өзге де
ақпаратты, қылмыстық
істерді, оларды тергеу
және прокурорлық
қадағалау нәтижелерін
бірыңғай, соның ішінде
электрондық форматта
карточкалық есепке алуды
жүргізу жөніндегі
Нұсқаулыққа
13-қосымша
_________________________________________________________________________________
(органның атауы)
_________________________________________________________________________________
Есірткі заттарды, психотроптық немесе улы заттарды, прекурсорларды және
құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу алқаптарын алып қою немесе жою
деректері бойынша әкімшілік істер және бас тарту материалдары жөніндегі
ақпараттық есепке алу құжаттарын есепке алу
ЖУРНАЛЫ
№ _____________
20__ ж. _________________басталды № _____________
20__ ж. _________________ аяқталды № _____________
Түгендеу № _______ ______________________________
Алып қойылған және жойылған ЕПП мен құрамында есірткі заттары бар
өсімдіктердің өсу алқаптарын есепке алу журналы
Әкімшілік іс жүргізу ісінің немесе өзге актінің нөмірі, құрылған күні
Айғақ заттарды есепке алу кітабы бойынша тіркеу нөмірі мен тіркеу күні
ЕПП-ның атауы мен салмағы, құрамында есірткі заттары бар өсімдіктердің өсу алқабы, ЕПП-ның алынған, жойылған, берілген, егістерді және алқаптарды анықтау және жою күні
Құқық бұзушылықты саралау (ӘҚБтК бабы)
Ұсталған адамдар туралы ақпарат: тегі, аты, әкесінің аты, туған күні, ұлты және азаматтығы
№1-Н нысанды статистикалық карточканы ұсынған тұлғаның Т.А.Ә.
Ұсынған күні
Қосымша белгілер
1
2
3
4
5
6
7
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 8 шілдедегі
№ 80 бұйрығына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының күші жойылды деп танылған нормативтік құқықтық актілерінің тізімі
1. «Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығы (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7330 санымен тіркелген, "Заң газеті" газеті 2011 жыл 22 желтоқсан №188 (2004) санды басылымында жарияланған).
2. «Қылмыстар, оқиғалар, қылмыстық істер, оларды тергеу, прокурорлық қадағалау және сотта қарау нәтижелері туралы өтініштерді, хабарламаларды, шағымдарды және өзге де ақпаратты бірыңғай карточкалық есепке алуды жүргізу жөніндегі Нұсқаулықты (Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйе) бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 18 қарашадағы № 122 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 30 қаңтардағы № 8 бұйрығы, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7402 санымен тіркелген
3. «Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2013 жылғы 10 сәуірдегі № 38 бұйрығы. (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7402 санымен тіркелген №8431 тіркелді, «Егемен Қазақстан» газеті 07.08.13 ж. № 184 (28123) санды басылымында жарияланған).