Об утверждении Положения о Комитете по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 октября 2014 года № 43. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 октября 2014 года № 9783. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 апреля 2017 года № 153.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 12.04.2017 № 153.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 29 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и постановлениями Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2014 года № 933 "О ведомствах центральных исполнительных органов Республики Казахстан", от 24 сентября 2014 года № 1011 "Вопросы Министерства национальной экономики Республики Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2. Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (Матишев А.Б.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
Утверждено
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 3 октября 2014 года № 43
Положение
о Комитете по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее - Министерство), осуществляющим в пределах своей компетенции руководство и регулирование в сфере защиты прав потребителей, санитарно-эпидемиологического благополучия населения, контроль и надзор за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации (далее - регулируемая сфера), осуществляющим межотраслевую координацию, стратегические, регулятивные, контрольно-надзорные, реализационные и разрешительные функции.

Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті туралы ережені бекіту туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 3 қазандағы № 43 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 8 қазанда № 9783 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 12 сәуірдегі № 153 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.04.2017 № 153 бұйрығымен.
"Норматівтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңының 29-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Қазақстан Республикасы орталық атқарушы органдарының ведомстволары туралы" 2014 жылғы 14 тамыздағы № 933, "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі туралы ережені бекіту туралы" 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № 1011 қаулыларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті туралы ереже бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (Ә.Б. Мәтішев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2014 жылғы 3 қазандағы
№ 43 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің
Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті (бұдан әрі - Комитет) өз құзыреті шегінде тұтынушылардың құқықтарын қорғау, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы, тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген талаптардың сақталуын бақылау және қадағалау саласындағы, сондай-ақ тамақ өнімдерін өткізу сатысындағы олардың қауіпсіздігі саласындағы басшылықты және реттеуді жүзеге асыратын (бұдан әрі - реттелетін сала), салааралық үйлестіруді, стратегиялық, реттеуші, бақылау-қадағалау, іске асыру және рұқсат беру функцияларын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің (бұдан әрі - Министрлік) ведомствосы болып табылады.

2. Комитет в своей деятельности руководствуется Конституцией Республики Казахстан, законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, приказами и указаниями Министра национальной экономики Республики Казахстан иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждается в соответствии с действующим законодательством.
4. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан имеет счета в органах казначейства.
5. Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Комитет выступает стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Председателя Комитета и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Местонахождение юридического лица - 010000, город Астана, улица Орынбор, 8.
9. Полное наименование государственного органа - Республиканское государственное учреждение "Комитет по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан".
10. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
11. Финансирование деятельности Комитета осуществляется за счет средств республиканского бюджета.
12. Комитету не допускается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
13. Комитет состоит из:
1) Управления санитарно-гигиенического надзора;
2) Управления эпидемиологического надзора;
3) Управления мониторинга и оценки рисков;
4) Управления учета проверок и оказания государственных услуг;
5) Управления по защите прав потребителей;
6) Управления по взаимодействию с общественными объединениями и потребителями;
7) Управления юридической службы;
8) Управления развития языков и документооборота;
9) Управления экономики и финансов;
10) Управления административного обеспечения;
11) Управления развития лабораторной службы;
12) Управления по контролю за соблюдением требований технических регламентов и санитарных мер;
13) Управления организационно-кадровой работы.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности Комитета
14. Задача: обеспечение реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Функции:

2. Комитет өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, Қазақстан Республикасының заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің (бұдан әрі - Министр) бұйрықтары мен нұсқауларын, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
4. Комитет - ұйымдық-құқықтық нысаны мемлекеттік мекеме болып табылатын заңды тұлға, мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрлері мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
5. Комитет азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. Егер Комитетке заңнамаға сәйкес уәкілеттік берілсе, ол мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастар тарапы ретінде шығады.
7. Комитет өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
8. Комитеттің орналасқан жері - 010000, Астана қаласы, Орынбор көшесі, 8.
9. Комитеттің толық атауы - "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
10. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
11. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
12. Комитетке Комитеттің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге жол берілмейді.
13. Комитет:
1) Санитариялық-гигиеналық қадағалау басқармасынан;
2) Эпидемиологиялық қадағалау басқармасынан;
3) Мониторинг және тәуекелдерді бағалау басқармасынан;
4) Тексерулерді есепке алу және мемлекеттік қызметтерді көрсету басқармасынан;
5) Тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасынан;
6) Қоғамдық бірлестіктермен және тұтынушылармен өзара іс-қимыл басқармасынан;
7) Заң қызметі басқармасынан;
8) Тілдерді дамыту және құжат айналымы басқармасынан;
9) Экономика және қаржы басқармасынан;
10) Әкімшілік қамтамасыз ету басқармасынан;
11) Зертханалық қызметті дамыту басқармасынан;
12) Техникалық регламенттер талаптары мен санитариялық шаралардың сақталуын бақылау басқармасынан;
13) Ұйымдастыру-кадрлық жұмыс басқармасынан тұрады.
2. Комитеттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен
міндеттері
14. Міндеті:
тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету.
Функциялары:

1) введение ограничительных мероприятий, в том числе карантина, с особыми условиями хозяйственной и (или) иной деятельности и жизни населения;
2) выдача на основании результатов проверки, иных форм контроля и санитарно-эпидемиологической экспертизы, санитарно-эпидемиологических заключений в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
3) запрещение ввоза, производства, применения и реализации на территории Республики Казахстан продукции, предназначенной для использования и применения населением, в предпринимательской и (или) иной деятельности в порядке, утверждаемом Правительством Республики Казахстан;
4) запрещение производства, применения и реализации новых видов сырья, продукции, химических веществ, технологического оборудования, механизмов, процессов, инструментария, в случае признания их опасными для жизни и здоровья людей;
5) запрещение реализации нейодированной соли, за исключением случаев, устанавливаемых Правительством Республики Казахстан;
6) приостановление деятельности или отдельных видов деятельности индивидуального предпринимателя или юридического лица в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
7) обеспечение соблюдения законов и иных нормативных правовых актов Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
8) обеспечение реализации государственных и иных программ и проектов, стратегических планов в регулируемой сфере;
9) обеспечение национальной безопасности в пределах своей компетенции;
10) обеспечение безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
11) организация и проведение в пределах своей компетенции санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий при пищевых отравлениях, инфекционных, паразитарных и других заболеваниях;
12) организация и проведение мероприятий по санитарной охране территории республики от заноса и распространения инфекционных, паразитарных заболеваний;
13) проведение санитарно-эпидемиологической экспертизы проектов;
14) организация и проведение повышения квалификации и переподготовки кадров в регулируемой сфере;
15) проведение исследований и испытаний в пределах своей компетенции;
16) организация и проведение санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий в пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, за исключением автомобильных пунктов пропуска, санитарно-карантинного контроля за пассажирами, экипажами, поездными бригадами, транспортными средствами, грузами, представляющими опасность для здоровья населения, в целях недопущения завоза и распространения на соответствующей территории инфекционных, паразитарных заболеваний, а также потенциально опасных для здоровья человека веществ и продукции;

1) шаруашылық және (немесе) өзге де қызметтің және халық тұрмысының ерекше шарттарымен шектеу іс-шараларын, оның ішінде карантинді енгізу;
2) тексерулердің, бақылаудың өзге нысандарының және санитариялық-эпидемиологиялық сараптама нәтижелерінің негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес санитариялық-эпидемиологиялық қорытындыларды беру;
3) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіппен халықтың кәсіпкерлік және (немесе) өзге де қызметте пайдалануы мен қолдануына арналған өнімді Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
4) адамдардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіпті деп танылған жағдайда, шикізаттың, өнімнің, химиялық заттардың, технологиялық жабдықтардың, тетіктердің, процестердің, құрал-саймандардың жаңа түрлерін өндіруге, қолдануға және өткізуге тыйым салу;
5) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілейтін жағдайларды қоспағанда, йодталмаған тұзды өткізуге тыйым салу;
6) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес жеке кәсіпкердің немесе заңды тұлғаның қызметін немесе қызметінің жекелеген түрлерін тоқтата тұру;
7) өз құзыретінің шегінде Қазақстан Республикасы заңдарының және өзге де нормативтік құқықтық актілердің сақталуын қамтамасыз ету;
8) реттелетін саладағы мемлекеттік және өзге де бағдарламалардың және жобалардың, стратегиялық жоспарлардың іске асырылуын қамтамасыз ету;
9) өз құзыретінің шегінде ұлттық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
10) тамақ өнімдерін өткізу сатысында олардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету;
11) өз құзыретінің шегінде тағамнан уланулар, инфекциялық, паразиттік және басқа да аурулар кезінде санитариялық-эпидемияға қарсы (профилактикалық) іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
12) республиканың аумағын инфекциялық, паразиттік аурулардың әкелінуі мен таралуынан санитариялық қорғау жөніндегі іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу;
13) жобаларға санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу;
14) реттелетін салада кадрлардың біліктілігін арттыруды және қайта даярлауды ұйымдастыру және өткізу;
15) өз құзыретінің шегінде зерттеулер мен сынақтар жүргізу;
16) тиісті аумаққа инфекциялық, паразиттік аурулардың, сондай-ақ адамның денсаулығы үшін әлеуетті қауіпті заттар мен өнімдердің әкелінуі мен таралуын болдырмау мақсатында автомобиль өткізу пункттерін қоспағанда, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы өткізу пункттерінде жолаушыларды, экипаждарды, пойыз бригадаларын, көлік құралдарын, халықтың денсаулығы үшін қауіп төндіретін жүктерді санитариялық-карантиндік бақылаудың санитариялық-эпидемияға қарсы (профилактикалық) іс-шараларын ұйымдастыру және өткізу;

17) проведение проверок транспортных средств, применяемых для перевозки пассажиров, пищевых продуктов, продовольственного сырья, хозяйственно-питьевой воды, радиоактивных, опасных, химических и токсических веществ, условий перевозки пассажиров и грузов;
18) проведение мониторинга и анализа деятельности государственных органов в сфере защиты прав потребителей и внесение предложений в Правительство Республики Казахстан по совершенствованию деятельности государственных органов по вопросам защиты прав потребителей;
19) осуществление государственного надзора и контроля в пределах своей компетенции на территории государства в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
20) осуществление государственной регистрации, перерегистрации и отзыва решения о государственной регистрации продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, красителей, средств дезинфекции, дезинсекции и дератизации, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека;
21) осуществление контроля за проведением профилактических прививок населению;
22) осуществление контроля над внедрением и применением в практике средств дезинфекции, дезинсекции, дератизации и биологически активных добавок к пище;
23) осуществление контроля и надзора за выполнением требований законодательства Республики Казахстан о профилактике йододефицитных заболеваний;
24) проведение санитарно-эпидемиологического мониторинга за состоянием здоровья населения и окружающей среды с формированием соответствующего банка данных, ведение учета и статистики;
25) проведение эпидемиологического контроля за инфекционными и паразитарными заболеваниями;
26) осуществление функций органа государственного управления подведомственных предприятий в сфере своей деятельности;
27) осуществление контроля и надзора за соблюдением требований, установленных техническими регламентами и нормативными документами по продукции и услугам, реализуемым потребителям, а также в области безопасности пищевой продукции на стадии ее реализации;
28) осуществление контроля за рекламой биологически активных добавок к пище;
29) выработка предложений по формированию и реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
30) разработка форм ведомственной статистической отчетности, проверочных листов, критериев оценки степени риска и полугодовых планов проверок в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном контроле и надзоре";

17) жолаушыларды, тамақ өнімдерін, азық-түлік шикізатын, шаруашылық-ауыз суды, радиоактивті, қауіпті, химиялық және уытты заттарды тасымалдау үшін қолданылатын көлік құралдарын, жолаушылар мен жүктерді тасымалдау шарттарын тексеруді жүргізу;
18) тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы мемлекеттік органдардың қызметіне мониторинг және талдау жүргізу және Қазақстан Республикасының Үкіметіне мемлекеттік органдардың тұтынушылардың құқықтарын қорғау мәселелері бойынша қызметін жетілдіру жөнінде ұсыныстар енгізу;
19) өз құзыретінің шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттің аумағында мемлекеттік қадағалау мен бақылауды жүзеге асыру;
20) балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, бояғыштарды, дезинфекциялау, дезинсекциялау және дератизациялау құралдарын, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдарды және бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсерін тигізетін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін мемлекеттік тіркеуді, қайта тіркеуді және мемлекеттік тіркеу туралы шешімдерді кері қайтарып алуды жүзеге асыру;
21) тұрғындарға профилактикалық егулердің жүргізілуін бақылауды жүзеге асыру;
22) дезинфекция, дезинсекция, дератизация құралдарының және тағамға биологиялық белсенді қоспалардың практикаға енгізілуін және олардың қолданылуын бақылауды жүзеге асыру;
23) йод тапшылығы ауруларының профилактикасы туралы Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының орындалуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
24) тиісті деректер банкін қалыптастыра отырып, тұрғындардың денсаулығы мен қоршаған ортаға санитариялық-эпидемиологиялық мониторинг, есепке алу және статистика жүргізу;
25) инфекциялық және паразиттік ауруларды эпидемиологиялық бақылауды жүргізу;
26) өз қызметінің саласында ведомстволық бағыныстағы кәсіпорындарды мемлекеттік басқару органының функцияларын жүзеге асыру;
27) тұтынушыларға өткізілетін өнімдер мен көрсетілетін қызметтер бойынша техникалық регламенттермен және нормативтік құжаттармен белгіленген, сондай-ақ тамақ өнімдерінің оларды өткізу сатысындағы қауіпсіздігі саласындағы талаптардың сақталуын бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
28) тағамға биологиялық белсенді қоспалардың жарнамасын бақылауды жүзеге асыру;
29) тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты қалыптастыру және іске асыру бойынша ұсыныстар дайындау;
30) "Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес ведомстволық статистикалық есептіліктің, тексеру парақтарының нысандарын, тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін және жартыжылдық тексеру жоспарларын әзірлеу;

31) рассмотрение обращений физических и юридических лиц по вопросам защиты прав потребителей и обеспечения санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
32) согласование импорта рентгеновского оборудования, приборов и оборудования с использованием радиоактивных веществ и изотопов;
33) согласование импорта (экспорта) ядовитых веществ, не являющихся прекурсорами наркотических средств и психотропных веществ;
34) принятие актов об установленных нарушениях требований законодательства Республики Казахстан;
35) для проведения санитарно-эпидемиологической экспертизы запрос материалов, необходимых для изучения оценки влияния объекта экспертизы на окружающую среду и здоровье населения, а также снятие проб и отбор образцов продукции в количествах, достаточных и не превышающих необходимых объемов для ее проведения, без компенсации стоимости этой продукции;
36) внесение предложений об отмене, изменении принятых государственными органами актов, нарушающих законодательство Республики Казахстан в регулируемой сфере, а также приведении их в соответствие с законодательством Республики Казахстан;
37) выдача предписаний об устранении нарушений требований законодательства Республики Казахстан в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
38) вызов в органы по защите прав потребителей физических, должностных лиц, законных представителей юридических лиц для рассмотрения фактов нарушения законодательства Республики Казахстан в пределах своей компетенции;
39) приостановление или запрещение применения продуктов детского питания, пищевых и биологически активных добавок к пище, генетически модифицированных объектов, материалов и изделий, контактирующих с водой и продуктами питания, химических веществ, отдельных видов продукции и веществ, оказывающих вредное воздействие на здоровье человека;
40) направление лиц, являющихся потенциальными источниками распространения инфекционных и паразитарных заболеваний, а также находившихся в контакте с инфекционными больными на медицинское обследование с отстранением их от работы до получения результатов лабораторного обследования;
41) направление по показаниям на госпитализацию лиц, являющихся источниками инфекционных и паразитарных заболеваний;
42) оказание государственных услуг в регулируемой сфере;
43) определение территории или ее части, свободной от заболеваний или с низким уровнем распространенности заболеваний;
44) определение приоритетных направлений деятельности и обязательных объемов работ (услуг) подведомственных Комитету по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан государственных предприятий, финансируемых из бюджета;

31) тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығын қамтамасыз ету мәселелері бойынша жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау;
32) радиоактивті заттар мен изотоптар пайдаланылатын рентген жабдығының, аспаптардың және жабдықтардың импортын келісу;
33) есірткі заттары мен психотроптық заттардың прекурсорлары болып табылмайтын улы заттардың импортын (экспортын) келісу;
34) Қазақстан Республикасының заңнамасы талаптарының анықталған бұзушылықтары туралы актілерді қабылдау;
35) санитариялық-эпидемиологиялық сараптама жүргізу үшін сараптама объектісінің қоршаған ортаға және тұрғындардың денсаулығына әсерін бағалауды зерделеу үшін қажетті материалдарды сұрату, сондай-ақ осы өнімнің құнына өтемақы төлемей, оны жүргізу үшін қажетті көлемнен аспайтын және жеткілікті көлемдерде өнімдердің үлгілерінің сынамаларын алу және іріктеу жүргізу;
36) мемлекеттік органдар қабылдаған реттелетін саладағы Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзатын актілердің күшін жою, өзгерту, сондай-ақ оларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келтіру туралы ұсыныстар енгізу;
37) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықты жою туралы ұйғарымдарды беру;
38) өз құзыретінің шегінде Қазақстан Республикасының заңнамасын бұзу фактілерін қарау үшін жеке тұлғаларды, лауазымды тұлғаларды, заңды тұлғалардың заңды өкілдерін тұтынушылардың құқықтарын қорғау органдарына шақыру;
39) балалар тамағы өнімдерін, тағамға тағамдық және биологиялық белсенді қоспаларды, генетикалық түрлендірілген объектілерді, сумен және тамақ өнімдерімен жанасатын материалдар мен бұйымдарды, адам денсаулығына зиянды әсер ететін химиялық заттарды, өнімдер мен заттардың жекелеген түрлерін қолдануды тоқтата тұру немесе қолдануға тыйым салу;
40) инфекциялық және паразиттік аурулардың таралуының әлеуетті көздері болып табылатын, сондай-ақ инфекциялық аурумен ауыратын науқастармен қарым-қатынаста болған адамдарды жұмыстан шеттете отырып, зертханалық тексеру нәтижелерін алғанға дейін медициналық тексеруге жіберу;
41) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын адамдарды көрсетімдері бойынша емдеуге жатқызуға жіберу;
42) реттелетін салада мемлекеттік қызметтер көрсету;
43) аурудан еркін немесе аурудың таралу деңгейі төмен аумақты немесе оның бөлігін айқындау;
44) бюджеттен қаржыландырылатын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік кәсіпорындар қызметінің басым бағыттарын және олардың жұмыстарының (көрсетілетін қызметтерінің) міндетті көлемдерін айқындау;

45) осуществление государственных закупок товаров, работ и услуг;
46) осуществление контроля в регулируемой сфере в форме проверки и иных формах контроля в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
47) осуществление радиационного контроля в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан;
48) принятие постановлений о временном отстранении от работы лиц, относящихся к декретированным группам населения, являющихся источником инфекционных и паразитарных заболеваний, а также своевременно не прошедших обязательные медицинские осмотры;
49) приостановление до устранения нарушений нормативных правовых актов в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения и гигиенических нормативов отдельных видов работ, эксплуатации действующих, строящихся или реконструируемых объектов в соответствии с законодательством Республики Казахстан об административных правонарушениях;
50) проведение квалификационных экзаменов для специалистов санитарно-эпидемиологического профиля с присвоением квалификационных категорий;
51) проведение расследований нарушений законодательства в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
52) рассмотрение, согласование и утверждение планов развития подведомственных республиканских государственных предприятий и отчетов по их исполнению в случаях, предусмотренных законодательством;
53) требование проведения обязательной вакцинации населения, профилактической и очаговой дезинфекции, дезинсекции и дератизации в помещениях и на транспортных средствах, территориях, в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний;
54) установление ограничительных мероприятий, в том числе карантина на отдельных объектах, в порядке, утверждаемом Правительством Республики Казахстан;
55) установление и изменение размера санитарно-защитных зон;
56) участие в государственной экспертизе проектов в пределах своей компетенции;
57) участие в организации и проведении республиканских и региональных семинаров, научно-практических конференций по вопросам в регулируемой сфере, планирования и исполнения бюджета, бухгалтерского учета и государственных закупок;
58) ведение регистра потенциально опасных химических, биологических веществ, запрещенных к применению в Республике Казахстан;
59) согласование в пределах компетенции проектов государственных и международных стандартов на продукцию, товары, процессы, услуги, нормы проектирования;
60) признание санитарно-противоэпидемических (профилактических) мероприятий других стран эквивалентными, если эти мероприятия обеспечивают надлежащий уровень санитарно-эпидемиологического благополучия населения на территории Республики Казахстан;

45) тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді мемлекеттік сатып алуды жүзеге асыру;
46) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес реттелетін салада тексеру нысанында және бақылаудың өзге де нысандарында бақылауды жүзеге асыру;
47) Қазақстан Республикасының аумағында халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласында радиациялық бақылауды жүзеге асыру;
48) инфекциялық және паразиттік аурулардың көздері болып табылатын, халықтың декреттелген топтарына жататын, сондай-ақ міндетті медициналық тексеруден уақтылы өтпеген адамдарды жұмыстан уақытша шеттету туралы қаулы қабылдау;
49) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы нормативтік құқықтық актілерді және гигиеналық нормативтерді бұзушылықтар жойылғанға дейін Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнамасына сәйкес жекелеген жұмыс түрлерін, жұмыс істеп тұрған, салынып жатқан немесе реконструкцияланып жатқан объектілерді пайдалануды тоқтата тұру;
50) біліктілік санаттарын бере отырып, санитариялық-эпидемиологиялық бейіндегі мамандар үшін біліктілік емтихандарын өткізу;
51) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы заңнаманың бұзылуына тексеру жүргізу;
52) заңнамада көзделген жағдайларда, ведомстволық бағыныстағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындардың даму жоспарларын және оларды орындау бойынша есептерді қарау, келісу және бекіту;
53) халықты міндетті түрде вакцинациялауды, үй-жайларда және көлік құралдарында, аумақтарда, инфекциялық және паразиттік аурулар ошақтарында профилактикалық және ошақтық дезинфекция, дезинсекция және дератизация жүргізуді талап ету;
54) Қазақстан Республикасының Үкіметі бекіткен тәртіппен шектеу іс-шараларын, оның ішінде жекелеген объектілерде карантин белгілеу;
55) санитариялық-қорғану аймақтарының көлемін белгілеу және өзгерту;
56) өз құзыретінің шегінде жобаларды мемлекеттік сараптауға қатысу;
57) реттелетін саладағы, бюджетті, бухгалтерлік есепті және мемлекеттік сатып алуды жоспарлау және орындау мәселелері бойынша республикалық және өңірлік семинарларды, ғылыми-практикалық конференцияларды ұйымдастыруға және өткізуге қатысу;
58) Қазақстан Республикасында қолдануға тыйым салынған әлеуетті қауіпті химиялық, биологиялық заттардың тіркелімін жүргізу;
59) өз құзыретінің шегінде өнімге, тауарларға, процестерге, қызметтерге арналған мемлекеттік және халықаралық стандарттардың жобаларын, жобалау нормаларын келісу;
60) егер осы іс-шаралар Қазақстан Республикасының аумағындағы халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығының тиісті деңгейін қамтамасыз ететін болса, басқа елдердің санитариялық-эпидемияға қарсы (профилактикалық) іс-шараларын балама деп тану;

61) возбуждение, рассмотрение дел об административных правонарушениях и наложение административных взысканий в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях;
62) организация разъяснительной работы среди населения по вопросам в регулируемой сфере.
15. Задача: осуществление межотраслевой координации деятельности государственных органов по обеспечению реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
Функции:
1) взаимодействие с государственными органами, с физическими и юридическими лицами, неправительственными организациями, общественными объединениями потребителей по вопросам в регулируемой сфере;
2) проведение межотраслевой координации государственных органов по обеспечению реализации государственной политики в сфере защиты прав потребителей и санитарно-эпидемиологического благополучия населения.
16. Задача: осуществление иных задач, возложенных на Комитет, в пределах своей компетенции.
Функции: утверждение нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию ведомства, и при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерств, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
17. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать от государственных органов, физических и юридических лиц информацию по вопросам в регулируемой сфере;
2) координировать работу местных исполнительных органов в регулируемой сфере;
3) координировать работу территориальных подразделений и организаций по вопросам основной деятельности, планирования и исполнения республиканского бюджета;
4) обращаться в суд при невыполнении или ненадлежащем выполнении физическими и юридическими лицами законных требований или предписаний, постановлений, выданных должностными лицами органов и подразделений в сфере защиты прав потребителей;
5) организовывать оказание методологической и консультативной помощи территориальным подразделениям и организациям в регулируемой сфере, юридическим и физическим лицам по вопросам, входящим в компетенцию;
6) пропагандировать знания по вопросам в регулируемой сфере;
7) создавать консультативно-совещательные и экспертные комиссии в пределах своей компетенции;
8) вести бухгалтерский учет и формировать финансовую отчетность;
9) не разглашать информацию, составляющую коммерческую, служебную, иную, охраняемую законом, тайну, полученную при осуществлении своих полномочий, за исключением случаев, установленных законами Республики Казахстан;

61) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінде белгіленген тәртіппен әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғау, қарау және әкімшілік жазалар қолдану;
62) реттелетін саладағы мәселелер бойынша халық арасында түсіндіру жұмысын ұйымдастыру.
15. Міндеті: тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік органдардың қызметін салааралық үйлестіруді жүзеге асыру.
Функциялары:
1) мемлекеттік органдармен, жеке және заңды тұлғалармен, үкіметтік емес ұйымдармен, тұтынушылардың қоғамдық бірлестіктерімен реттелетін саладағы мәселелер бойынша өзара іс-қимыл жасау;
2) тұтынушылардың құқықтарын қорғау және халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыруды қамтамасыз ету бойынша мемлекеттік органдарды салааралық үйлестіруді жүргізу.
16. Міндеті: өз құзыретінің шегінде Комитетке жүктелген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
Функциялары: ведомствоның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, оларды министрліктердің актілерінде бекіту бойынша тікелей құзырет болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекіту.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) мемлекеттік органдардан, жеке және заңды тұлғалардан реттелетін саладағы мәселелер бойынша ақпаратты сұрату және алу;
2) реттелетін саладағы жергілікті атқарушы органдардың жұмысын үйлестіру;
3) аумақтық бөлімшелер мен ұйымдардың негізгі қызмет, республикалық бюджетті жоспарлау және атқару мәселелері бойынша жұмысын үйлестіру;
4) жеке және заңды тұлғалар тұтынушылардың құқықтарын қорғау саласындағы органдардың лауазымды адамдары берген заңды талаптарды немесе ұйғарымдарды, қаулыларды орындамаған немесе тиісінше орындамаған кезде сотқа жүгіну;
5) реттелетін саладағы аумақтық бөлімшелер мен ұйымдарға, заңды және жеке тұлғаларға құзыретіне кіретін мәселелер бойынша әдіснамалық және консультациялық көмек көрсетуді ұйымдастыру;
6) реттелетін саладағы мәселелер бойынша білімді насихаттау;
7) өз құзыретінің шегінде консультативтік-кеңесші және сараптау комиссияларын құру;
8) қаржылық есептілікті құрастыру және бухгалтерлік есепті жүргізу;
9) Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген жағдайларды қоспағанда, өзінің өкілеттігін жүзеге асыру кезінде алынған коммерциялық, қызметтік, өзге де заңмен қорғалатын құпияны құрайтын ақпаратты жария етпеу;

10) проводить анализ применения законодательства Республики Казахстан в регулируемой сфере;
11) привлекать к проведению проверок и экспертиз специалистов из других организаций в установленном законодательством порядке;
12) формировать приоритеты научных разработок фундаментального и прикладного характера, координировать научное сопровождение в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
13) создавать и обеспечивать функционирование электронных информационных ресурсов и информационных систем, информационно-коммуникационных сетей, организовывать доступ к ним физических и юридических лиц в соответствии с законодательством Республики Казахстан в сфере информатизации;
14) размещать государственный образовательный заказ по повышению квалификации и переподготовке кадров в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения;
15) заключать меморандумы (соглашения) с руководителями местных исполнительных органов, направленные на достижение конечных результатов деятельности в регулируемой сфере;
16) принимать обязательные для исполнения нормативные правовые акты в пределах своей компетенции;
17) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности Комитета
18. Комитет обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций в соответствии с законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
19. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
20. Председатель Комитета имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Председателя Комитета:
1) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей:
работников Комитета, кроме заместителей Председателя Комитета и первых руководителей территориальных подразделений областей, города республиканского значения, столицы и на транспорте и их заместителей;
первых руководителей подведомственных организаций Комитета по согласованию с Министерством;
заместителей первых руководителей подведомственных организаций Комитета;
2) вносит представления Ответственному секретарю Министерства о назначении на должности и освобождения от должностей, а также о поощрении и привлечении к дисциплинарной ответственности первых руководителей территориальных подразделений областей, города республиканского значения, столицы и на транспорте и их заместителей;

10) реттелетін саладағы Қазақстан Республикасы заңнамасының қолданылуына талдау жүргізу;
11) заңнамада белгіленген тәртіппен басқа ұйымдардан мамандарды тексеру және сараптама жүргізуге тарту;
12) негізгі және қолданбалы сипаттағы ғылыми әзірлемелердің басымдықтарын қалыптастыру, халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы ғылыми сүйемелдеуді үйлестіру;
13) электрондық ақпараттық ресурстарды және ақпараттық жүйелерді, ақпараттық-коммуникациялық желілерді құру және олардың жұмыс істеуін қамтамасыз ету, Қазақстан Республикасының ақпараттандыру саласындағы заңнамасына сәйкес оларға жеке және заңды тұлғалардың қолжетімділігін ұйымдастыру;
14) халықтың санитариялық-эпидемиологиялық салауаттылығы саласындағы кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау бойынша мемлекеттік білім беру тапсырысын орналастыру;
15) жергілікті атқарушы органдардың басшыларымен реттелетін саладағы қызметтің түпкілікті нәтижелеріне қол жеткізуге бағытталған меморандумдар (келісімдер) жасасу;
16) өз құзыретінің шегінде орындалуы міндетті нормативтік құқықтық актілерді қабылдау;
17) қолданыстағы заңнамалық актілерде көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыру.
3. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
18. Комитеттің заңнамалық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес негізгі міндеттері мен функцияларын іске асыру үшін қажетті өкілеттіктері бар.
19. Комитетті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын Төраға басқарады.
20. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымынан босатылатын орынбасарлары болады.
21. Комитет төрағасының өкілеттіктері:
1) заңнамаға сәйкес:
Комитет төрағасының орынбасарларын, облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың және көліктегі аумақтық бөлімшелердің бірінші басшыларын қоспағанда, Комитеттің қызметкерлерін;
Министрлікпен келісім бойынша Комитеттің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының басшыларын;
Комитеттің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының бірінші басшыларының орынбсарларын лауазымға тағайындайды және лауазымынан босатады;
2) Министрліктің жауапты хатшысына облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың және көліктегі аумақтық бөлімшелердің бірінші басшыларын және олардың орынбасарларын лауазымға тағайындау және лауазымынан босату, сондай-ақ көтермелеу және тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы ұсыным енгізеді;

3) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования работников Комитета;
4) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников Комитета, кроме заместителей Председателя Комитета и руководителей территориальных подразделений областей, города республиканского значения, столицы и на транспорте и их заместителей;
5) утверждает положения о структурных и территориальных подразделениях Комитета, а также квалификационные требования к административным государственным должностям корпуса "Б";
6) утверждает регламент работы Комитета;
7) осуществляет руководство деятельностью подведомственных организаций Комитета;
8) в пределах своей компетенции подписывает приказы Комитета;
9) представляет Комитет во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с законодательством;
10) принимает меры, направленные на противодействие коррупции;
11) представляет кандидатуры для назначения на должности заместителей Председателя Комитета;
12) согласовывает назначение руководителями территориальных подразделений областей, города республиканского значения, столицы, на транспорте руководителей территориальных подразделений городов, районов, и их заместителей;
13) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий Председателя Комитета в период его отсутствия осуществляется лицом, его заменяющим, в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
22. Решения, принимаемые Комитетом, оформляются приказами председателя Комитета.
23. Председатель Комитета определяет и утверждает обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей территориальных подразделений, организаций и сотрудников Комитета, а также определяет Главного санитарного врача Республики Казахстан, а также главных санитарных врачей на соответствующих территориях и на транспорте, их заместителей.
24. Заместители председателя Комитета:
1) координируют деятельность Комитета в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия председателя Комитета осуществляют общее руководство деятельностью Комитета и несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций;
3) осуществляют иные функции, возложенные Председателем Комитета.
25. Документы, направляемые от имени Комитета в другие государственные органы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета, подписываются Председателем Комитета, а в случае отсутствия - лицом его замещающим.

3) заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет қызметкерлерін іссапарға жіберу, еңбек демалыстарын беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемеақы төлеу және сыйлықақы беру мәселелерін шешеді;
4) заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының орынбасарларын және облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың және көліктегі аумақтық бөлімшелердің басшыларын және олардың орынбасарларын қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолданады;
5) Комитеттің құрылымдық және аумақтық бөлімшелері туралы ережелерді, сондай-ақ "Б" корпусының әкімшілік мемлекеттік лауазымдарына қойылатын біліктілік талаптарын бекітеді;
6) Комитеттің жұмыс регламентін бекітеді;
7) Комитеттің ведомстволық бағыныстағы ұйымдарының қызметіне басшылықты жүзеге асырады;
8) өз құзыретінің шегінде Комитеттің бұйрықтарына қол қояды;
9) заңнамаға сәйкес барлық мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда Комитеттің мүддесін білдіреді;
10) сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шараларды қабылдайды;
11) Комитет төрағасы орынбасарларының лауазымына тағайындау үшін кандидатураларды ұсынады;
12) облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың және көліктегі аумақтық бөлімшелер басшыларының қалалардың, аудандардың аумақтық бөлімшелері басшыларын және олардың орынбасарларын тағайындауын келіседі;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
Комитет төрағасы болмаған кезеңде, оның өкілеттіктерін орындауды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес оны алмастыратын адам жүзеге асырады.
22. Комитет қабылдайтын шешімдер Комитет төрағасының бұйрығымен ресімделеді.
23. Комитет төрағасы өзінің орынбасарларының, аумақтық бөлімшелер, ұйымдар басшыларының және Комитет қызметкерлерінін, міндеттері мен өкілеттіктерін айқындайды және бекітеді, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік санитариялық дәрігерін, сондай-ақ тиісті аумақтардағы және көліктегі бас санитариялық дәрігерлерді, олардың орынбасарларын айқындайды.
24. Комитет төрағасының орынбасарлары:
1) өз өкілеттіктерінің шегінде Комитеттің қызметін үйлестіреді;
2) Комитет төрағасы болмаған кезеңде Комитет қызметіне жалпы басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуына және өзінің функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болады;
3) Комитет төрағасы жүктеген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
25. Комитеттің атынан Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша басқа мемлекеттік органдарға жіберілетін құжаттарға Комитет төрағасы, ал ол болмаған жағдайда оны алмастыратын адам қол қояды.

4. Имущество Комитета
26. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему государством, а также иного имущества, стоимость которых отражается на балансе Комитета.
27. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
28. Комитету не допускается самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
5. Реорганизация и упразднение Комитета
29. Реорганизация и упразднение Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Комитет имеет следующие территориальные подразделения:
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 24.07.2015 № 563 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1) Департамент по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2) Аккольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3) Аршалынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4) Астраханское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
5) Атбасарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
6) Буландынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
7) Егиндыкольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
8) Енбекшильдерское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

4. Комитеттің мүлкі
26. Комитеттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығындағы оқшауланған мүлкі болады.
Комитеттің мүлкі оған мемлекет берген мүлік есебінен, сондай-ақ құны Комитеттің теңгерімінде көрсетілетін өзге де мүлік есебінен қалыптасады.
27. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
28. Комитетке өзіне бекітілген мүлікті, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгіленбесе, өз бетінше иеліктен айыруына немесе өзге тәсілмен билік жүргізуіне жол берілмейді.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
29. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Комитеттің мынадай аумақтық бөлімшелері бар
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 24.07.2015 № 563 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақкөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Аршалы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Астрахан аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атбасар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бұланды аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Егіндікөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Еңбекшілдер аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

9) Ерейментауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
10) Есильское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
11) Жаксынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
12) Жаркаинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
13) Зерендинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
14) Коргалжынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
15) Сандыктауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
16) Степногорское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
17) Кокшетауское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
18) Целиноградское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
19) Шортандинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
20) Бурабайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Акмолинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

9) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ерейментау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
10) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Есіл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жақсы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
12) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жарқайың аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
13) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Зеренді аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
14) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қорғалжын аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
15) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сандықтау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
16) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Степногор аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
17) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Көкшетау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
18) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Целиноград аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
19) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шортанды аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
20) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақмола облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бурабай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

21) Департамент по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
22) Актобинское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
23) Айтекебийское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
24) Алгинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
25) Байганинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
26) Иргизское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
27) Каргалинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
28) Кобдинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
29) Мартукское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
30) Мугалжарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
31) Темирское районное управление по защите Прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
32) Уилское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

21) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
22) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтөбе қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
23) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Әйтеке би аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы
24) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алға аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
25) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Байғанин аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
26) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ырғыз аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
27) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарғалы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
28) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қобда аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
29) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мәртөк аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
30) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мұғалжар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
31) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Темір аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
32) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ойыл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

33) Хромтауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
34) Шалкарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Актюбинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
35) Департамент по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
36) Аксуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
37) Алакольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
38) Балхашское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
39) Енбекшиказахское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
40) Ескельдинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
41) Жамбылское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
42) Илийское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
43) Карасайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
44) Каратальское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

33) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Хромтау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
34) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Ақтөбе облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шалқар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
35) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
36) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақсу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
37) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алакөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
38) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Балқаш аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
39) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Еңбекшіқазақ аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
40) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ескелді аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
41) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жамбыл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
42) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Іле аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
43) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарасай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
44) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қаратал аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

45) Кербулакское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
46) Коксуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
47) Панфиловское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
48) Райымбекское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
49) Саркандское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
50) Талгарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
51) Уйгурское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
52) Капшагайское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
53) Талдыкорганское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
54) Текелийское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Алматинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
55) Департамент по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
56) Атырауское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

45) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Кербұлақ аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
46) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Көксу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
47) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Панфилов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
48) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Райымбек аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
49) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сарқант аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
50) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Талғар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
51) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ұйғыр аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
52) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қапшағай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
53) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Талдықорған аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
54) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Текелі аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
55) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
56) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атырау қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

57) Жылыойское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
58) Индерское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
59) Исатайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
60) Кзылкугинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
61) Курмангазинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
62) Макатское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
63) Махамбетское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Атырауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
64) Департамент по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
65) Усть-Каменогорское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
66) Семейское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
67) Аягозское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
68) Абайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

57) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жылыой аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
58) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Индер аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
59) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Исатай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
60) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қызылқоға аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
61) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Құрманғазы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
62) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мақат аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
63) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Атырау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Махамбет аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
64) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
65) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Өскемен қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
66) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Семей қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
67) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Аягөз аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
68) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Абай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

69) Бескарагайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
70) Бородулихинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
71) Глубоковское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
72) Жарминское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
73) Зайсанское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
74) Зыряновское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
75) Катон-Карагайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
76) Кокпектинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
77) Курчатовское городское управление по защите „прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
78) Курчумское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
79) Риддерское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

69) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бесқарағай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
70) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бородулиха аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
71) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Глубокое аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
72) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жарма аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
73) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Зайсан аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
74) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Зырянов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
75) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қатон-Қарағай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
76) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Көкпекті аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
77) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Курчатов қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
78) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Күршім аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
79) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Риддер қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

80) Тарбагатайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
81) Уланское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
82) Урджарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
83) Шемонайхинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Восточно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
84) Департамент по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
85) Таразское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
86) Байзакское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
87) Управление по защите прав потребителей района имени Т. Рыскулова Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
88) Жамбылское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
89) Жуалынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
90) Кордайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
91) Меркенское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

80) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Тарбағатай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
81) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ұлан аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
82) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Үржар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
83) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Шығыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шемонаиха аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
84) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
85) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Тараз қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
86) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Байзақ аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
87) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Т. Рысқұлов атындағы ауданының тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
88) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жамбыл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
89) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жуалы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
90) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қордай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
91) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мерке аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

92) Мойынкумское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
93) Сарысуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
94) Таласское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
95) Шуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Жамбылской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
96) Департамент по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
97) Уральское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
98) Акжаикское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
99) Бокейординское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
100) Бурлинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
101) Жангалинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
102) Жанибекское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
103) Зеленовское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

92) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мойынқұм аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
93) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сарысу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
94) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Талас аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
95) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Жамбыл облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
96) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
97) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Орал қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
98) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақжайық аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
99) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бөкейорда аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
100) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бөрілі аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
101) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңақала аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
102) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жәнібек аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
103) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Зеленов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

104) Казталовское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
105) Каратобинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
106) Сырымское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
107) Таскалинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
108) Теректинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
109) Чингирлауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Западно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
110) Департамент по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
111) Абайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
112) Актогайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
113) Бухаржырауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
114) Жанааркинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
115) Каркаралинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

104) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Казталов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
105) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қаратөбе аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
106) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сырым аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
107) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Тасқала аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
108) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Теректі аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
109) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Батыс Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шыңғырлау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
110) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
111) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Абай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
112) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтоғай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
113) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бұқар жырау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
114) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңаарқа аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
115) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарқаралы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

116) Управление по защите прав потребителей района имени Казыбек би Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
117) Октябрьское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
118) Нуринское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
119) Осакаровское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
120) Улытауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
121) Шетское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
122) Балхашское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
123) Жезказганское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
124) Каражалское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
125) Приозерскское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
126) Саранское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

116) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қазыбек би атындағы ауданның тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
117) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Октябрь аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
118) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Нұра аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
119) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Осакаров аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
120) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ұлытау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
121) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шет аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
122) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Балқаш қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
123) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жезқазған қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
124) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қаражал қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
125) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Приозер қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
126) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Саран қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

127) Сатпаевское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
128) Темиртауское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
129) Шахтинскское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Карагандинской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
130) Департамент по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
131) Алтынсаринское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
132) Амангельдинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
133) Аулиекольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
134) Денисовское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
135) Жангельдинское районное Управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
136) Житикаринское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
137) Камыстинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
138) Карабалыкское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

127) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сәтбаев қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
128) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Теміртау қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
129) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қарағанды облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шахтинск қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
130) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
131) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алтынсарин аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
132) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Амангелді аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
133) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Әулиекөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
134) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Денисов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
135) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жангелдин аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
136) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жітіқара аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
137) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қамысты аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
138) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарабалық аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

139) Карасуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
140) Мендыкаринское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
141) Наурзумское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
142) Сарыкольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
143) Тарановское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
144) Узункольское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
145) Федоровское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
146) Аркалыкское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
147) Костанайское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
148) Управление по защите прав потребителей города Костанай Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
149) Лисаковское городское управление по защите" прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

139) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарасу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
140) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Меңдіқара аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
141) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Наурызым аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
142) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сарыкөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
143) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Таранов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
144) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ұзынкөл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
145) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Федоров аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
146) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Арқалық қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
147) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қостанай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
148) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қостанай қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
149) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Лисаковск қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

150) Рудненское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Костанайской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
151) Департамент по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
152) Аральского районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
153) Казалинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
154) Кармакшинское районное Управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
155) Жалагашское районное управление по защите „прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
156) Сырдарьинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
157) Шиелийское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
158) Жанакорганское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
159) Кызылординское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Кызылординской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
160) Департамент по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
161) Актауское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

150) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қостанай облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Рудный қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
151) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
152) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Арал аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
153) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қазалы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
154) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қармақшы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
155) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жалағаш аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
156) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сырдария аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
157) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шиелі аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
158) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңақорған аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
159) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Қызылорда облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қызылорда қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
160) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
161) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтау қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

162) Жанаозенское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
163) Мангистауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
164) Тупкараганское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
165) Бейнеуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
166) Каракиянское районное Управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
167) Мунайлинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Мангистауской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
168) Департамент по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
169) Павлодарское городское управление Департамента по защите прав потребителей Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
170) Аксуское городское управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
171) Экибастузское городское управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
172) Баянаульское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
173) Актогайское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

162) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңаөзен қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
163) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Маңғыстау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
164) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Түпқараған аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
165) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бейнеу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
166) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарақия аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
167) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Маңғыстау облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мұнайлы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
168) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
169) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Павлодар қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
170) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақсу қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
171) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Екібастұз қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
172) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Баянауыл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
173) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтоғай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

174) Железинское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
175) Иртышское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
176) Качирское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
177) Лебяжинское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
178) Майское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
179) Павлодарское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
180) Успенское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
181) Щербактинское районное управление Департамента по защите прав потребителей Павлодарской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
182) Департамент по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
183) Петропавловское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
184) Айыртауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
185) Акжарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

174) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Железин аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
175) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ертіс аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
176) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қашыр аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
177) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Лебяжі аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
178) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Май аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
179) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Павлодар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
180) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Успен аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
181) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Павлодар облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шарбақты аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
182) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
183) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Петропавл қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
184) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Айыртау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
185) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақжар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

186) Аккайынское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
187) Управление по защите прав потребителей района имени Габита Мусрепова Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
188) Есильское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
189) Кызылжарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
190) Управление по защите прав потребителей района Магжана Жумабаева Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
191) Жамбылское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
192) Мамлютское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
193) Тайыншинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
194) Тимирязевское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
195) Уалихановское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
196) Управление по защите прав потребителей района Шал акына Департамента по защите прав потребителей Северо-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

186) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Аққайың аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
187) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ғабит Мүсірепов атындағы ауданның тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
188) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Есіл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
189) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қызылжар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
190) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мағжан Жұмабаев ауданының тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
191) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жамбыл аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
192) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мамлют аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
193) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Тайынша аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
194) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Тимирязев аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
195) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Уәлиханов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
196) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шал ақын ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

197) Департамент по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
198) Арысское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
199) Байдибекское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
200) Казыгуртское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
201) Махтааральское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
202) Отрарское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
203) Ордабасинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
204) Сайрамское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
205) Сарыагашское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
206) Сузакское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан. |
207) Толебийское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

197) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
198) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Арыс қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
199) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бәйдібек аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
200) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қазығұрт аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
201) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Мақтаарал аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
202) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Отырар аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
203) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ордабасы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
204) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сайрам аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
205) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Сарыағаш аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
206) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Созақ аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
207) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Төле би аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

208) Тюлькубасское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
209) Шардаринское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
210) Абайское районное правление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
211) Аль-Фарабийское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
212) Енбекшинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
212-1) Управление по защите прав потребителей Каратауского района города Шымкент Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
213) Кентауское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
214) Туркестанское городское управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей Южно-Казахстанской области Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
215) Департамент по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
216) Алатауское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
217) Ауэзовское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

208) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Түлкібас аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
209) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шардара аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
210) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Абай аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
211) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Әл-Фараби аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
212) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Еңбекші аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
212-1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шымкент қаласы Қаратау ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
213) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Кентау қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
214) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Түркістан қалалық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
215) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
216) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алатау аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
217) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Әуезов аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

218) Алмалинское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
219) Бостандыкское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
220) Жетысуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
221) Медеуское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
222) Турксибское районное управление по защите прав потребителей Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
222-1) Управление по защите прав потребителей Наурызбайского района города Алматы Департамента по защите прав потребителей города Алматы Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
223) Департамент по защите прав потребителей города Астаны Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
224) Департамент по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
225) Актюбинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
226) Алматинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
227) Атбасарское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
228) Атырауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

218) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алмалы аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
219) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Бостандық аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
220) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жетісу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
221) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Медеу аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
221-1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитеті Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алматы қаласы Наурызбай ауданы тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
222) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Алматы қаласы тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Түрксіб аудандық тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
223) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Астана қаласының тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
224) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаменті.
225) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Ақтөбе бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
226) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Алматы бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
227) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атбасар бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
228) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Атырау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

229) Жамбылское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
230) Жана-Аркинское отделенческое Управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
231) Защитинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
232) Карагандинское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
233) Кокшетауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
234) Костанайское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
235) Кызылординское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
236) Мангистауское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
237) Павлодарское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
238) Семейское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
239) Уральское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

229) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жамбыл бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
230) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Жаңаарқа бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
231) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Защита бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
232) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қарағанды бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
233) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Көкшетау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
234) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қостанай бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
235) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Қызылорда бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
236) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Маңғыстау бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
237) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Павлодар бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
238) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктер тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Семей бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
239) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Орал бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.

240) Шымкентское отделенческое управление по защите прав потребителей на транспорте Департамента по защите прав потребителей на транспорте Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
Комитет является органом, осуществляющим управление
следующими государственными учреждениями:
1) Араломорская противочумная станция.
2) Актюбинская противочумная станция.
3) Атырауская противочумная станция.
4) Жамбылская противочумная станция.
5) Кызылординская противочумная станция.
6) Мангистауская противочумная станция.
7) Уральская противочумная станция.
8) Талдыкорганская противочумная станция.
9) Шымкентская противочумная станция.
Комитет является органом, осуществляющим управление следующими
государственными предприятиями на праве хозяйственного ведения:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Атырауский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Мангистауский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан
Комитет является органом, осуществляющим управление
следующими государственными казенными предприятиями:
1) Республиканское государственное казенное предприятие "Акмолинский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
2) Республиканское государственное казенное предприятие "Актюбинский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3) Республиканское государственное казенное предприятие "Алматинский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4) Республиканское государственное казенное предприятие "Восточно-Казахстанский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
5) Республиканское государственное казенное предприятие "Жамбылский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан,
6) Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
7) Республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
8) Республиканское государственное казенное предприятие "Костанайский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
9) Республиканское государственное казенное предприятие "Кызылординский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

240) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің Көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау департаментінің Шымкент бөлімшелік көліктегі тұтынушылардың құқықтарын қорғау басқармасы.
Мына мемлекеттік мекемелерді басқаруды жүзеге асыратын орган
Комитет болып табылады
1. Арал теңізі обаға қарсы күрес станциясы.
2. Ақтөбе обаға қарсы күрес станциясы.
3. Атырау обаға қарсы күрес станциясы.
4. Жамбыл обаға қарсы күрес станциясы.
5. Қызылорда обаға қарсы күрес станциясы.
6. Маңғыстау обаға қарсы күрес станциясы.
7. Орал обаға қарсы күрес станциясы
8. Талдықорған обаға қарсы күрес станциясы.
9. Шымкент обаға қарсы күрес станциясы.
Шаруашылық жүргізу құқығындағы мына мемлекеттік кәсіпорындарды
басқаруды жүзеге асыратын орган Комитет болып табылады
1) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Ақмола облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Ақтөбе облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Алматы облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
4) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Шығыс Қазақстан облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Жамбыл облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Батыс Қазақстан облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Қарағанды облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Қостанай облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Қызылорда облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

10) Республиканское государственное казенное предприятие "Павлодарский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
11) Республиканское государственное казенное предприятие "Северо-Казахстанский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
12) Республиканское государственное казенное предприятие "Южно-Казахстанский областной центр санитарно-эпидемиологической экспертизы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
13) Республиканское государственное казенное предприятие "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы города Алматы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
14) Республиканское государственное казенное предприятие "Центр санитарно-эпидемиологической экспертизы города Астана" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
15) Республиканское государственное казенное предприятие "Уральская городская дезинфекционная станция" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
16) Республиканское государственное казенное предприятие "Петропавловская городская дезинфекционная станция" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
17) Республиканское государственное казенное предприятие "Дезинфекционная станция города Алматы" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
18) Республиканское государственное казенное предприятие "Шымкентская городская дезинфекционная станция" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
19) Республиканское государственное казенное предприятие "Научный центр гигиены и эпидемиологии имени Хамзы Жуматова" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
20) Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский научный центр карантинных и зоонозных инфекций имени Масгута Айкимбаева" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
21) Республиканское государственное казенное предприятие "Научно-практический центр санитарно-эпидемиологической экспертизы и мониторинга" Комитета по защите прав потребителей Министерства национальной экономики Республики Казахстан.

10) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Павлодар облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Солтүстік Қазақстан облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
12) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Оңтүстік Қазақстан облыстық санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
13) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Алматы қаласының санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
14) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Астана қаласының санитариялық-эпидемиологиялық сараптама орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
15) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Орал қалалық дезинфекция станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
16) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Петропавл қалалық дезинфекция станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
17) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Алматы қаласының дезинфекция станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
18) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Шымкент қалалық дезинфекция станциясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
19) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Хамза Жұматов атындағы Гигиена және эпидемиология ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
20) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Масғұт Айқымбаев атындағы Қазақ карантиндік және зооноздық инфекциялар ғылыми орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
21) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Тұтынушылардың құқықтарын қорғау комитетінің "Санитариялық-эпидемиологиялық сараптама және мониторинг ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.