О некоторых вопросах Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 17 октября 2014 года № 145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 октября 2014 года № 9835. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 3 марта 2017 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 03.03.2017 № 18.
В соответствии с Указом Президента Республики Казахстан от 6 августа 2014 года № 875 "О реформе системы государственного управления Республики Казахстан" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 23 сентября 2014 года № 1005 "О некоторых вопросах Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан"
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить положения:
1) государственного учреждения "Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Акмолинской области" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Актюбинской области" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Алматинской области" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Атырауской области" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Жамбылской области" согласно приложению 7 к настоящему приказу;
8) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области" согласно приложению 8 к настоящему приказу;

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің кейбiр мәселелерi туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және Әлеуметтік даму министрінің 2014 жылғы 17 қазандағы № 145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 27 қазанда № 9835 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 03 наурыздағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Еңбек және әлеуметтік қорғау министрінің 03.03.2017 № 18 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасы мемлекеттік басқару жүйесінің реформасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2014 жылғы 6 тамыздағы № 875 Жарлығына және "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлiгінiң кейбiр мәселелерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 23 қыркүйектегі № 1005 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті" мемлекеттік мекемесінің;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Алматы облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Атырау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Жамбыл облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;

9) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Карагандинской области" согласно приложению 9 к настоящему приказу;
10) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Кызылординской области" согласно приложению 10 к настоящему приказу;
11) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Костанайской области" согласно приложению 11 к настоящему приказу;
12) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Мангистауской области" согласно приложению 12 к настоящему приказу;
13) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Павлодарской области" согласно приложению 13 к настоящему приказу;
14) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области" согласно приложению 14 к настоящему приказу;
15) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Южно-Казахстанской области" согласно приложению 15 к настоящему приказу;
16) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по городу Астана" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) государственного учреждения "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по городу Алматы" согласно приложению 17 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системы "Әділет";

9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
10) осы бұйрыққа 10-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қызылорда облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
11) осы бұйрыққа 11-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
12) осы бұйрыққа 12-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
13) осы бұйрыққа 13-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Павлодар облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
14) осы бұйрыққа 14-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
15) осы бұйрыққа 15-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Астана қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережелері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті (бұдан әрі - Комитет) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 157-Ө "Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет по миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 мая 2014 года № 9420, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 26.06.2014 г. № 124 (27745), "Егемен Қазақстан" 26.06.2014 ж. № 124 (28348);
2) приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 11 мая 2014 года № 216-Ө "Об утверждении Положения государственного учреждения "Комитет по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан" (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2014 года № 9484, опубликованный в Информационно-правовой системе "Әділет" 16.06.2014 г.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Приложение 1
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Комитет труда, социальной защиты и
миграции Министерства здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан"
1.Общие положения
1. Государственное учреждение "Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан" (далее – Комитет) является ведомством Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее – Министерство), осуществляющим реализационные и контрольные функции в области труда, в том числе безопасности и охраны труда, занятости, миграции и социальной защиты населения в пределах компетенции.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Көші-қон комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 157-ө бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылғы 14 мамырда № 9420 тіркелген, 2014 жылғы 26 маусымдағы № 124 (28348) "Егемен Қазақстан", 2014 жылғы 26 маусымдағы № 124 (27745) "Казахстанская правда" газеттерінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Бақылау және әлеуметтік қорғау комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2014 жылғы 11 мамырдағы № 216-ө бұйрығының (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 маусымда № 9484 тіркелген, 2014 жылғы 16 маусымында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күштері жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануы тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т.Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің (бұдан әрі – Министрлік) құзыреті шегіндегі еңбек, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау, жұмыспен қамту, көші-қон және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы іске асыру және бақылау функцияларын жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.
2. Комитет өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметінің актілерін, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік құқықтық актілерін, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Комитет мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары бар.

4. Комитет имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
5. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами председателя Комитета.
6. Структура и лимит штатной численности Комитета утверждаются в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
7. Юридический адрес Комитета: Республика Казахстан, 010000, город Астана, Есильский район, улица Орынбор, дом 8, административное здание "Дом министерств", 5-6 подъезды.
8. Полное наименование Комитета – республиканское государственное учреждение "Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан".
9. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
10. Финансирование деятельности Комитета осуществляется из республиканского бюджета.
11. Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Комитета.
Если Комитету законодательными актами Республики Казахстан предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи и функции, права и обязанности Комитета
12. Задачи Комитета:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением трудового законодательства Республики Казахстан, в том числе требований по безопасности и охране труда, законодательства о занятости населения, пенсионном обеспечении, социальной защите инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, а также о миграции населения;
2) реализация государственной политики в области труда, в том числе безопасности и охраны труда и социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования, социальной поддержки семей с детьми, предоставления социальной помощи отдельным категориям граждан, социальной защите инвалидов в сфере предоставления специальных социальных услуг, а также миграции населения в пределах своей компетенции.
13. Функции Комитета:
1) разработка и реализация программы в области труда;
2) реализация государственной политики в области труда;
3) осуществление мониторинга трудовых конфликтов, задолженности по заработной плате;
4) утверждение нормативных правовых приказов при наличии прямой компетенции по их утверждению в нормативных правовых актах министерства, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;

4. Егер Комитетке, заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, ол мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
5. Комитет өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен Комитет төрағасының бұйрықтарымен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
6. Комитеттің құрылымы мен штат санының лимиті Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекітіледі.
7. Комитеттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 010000, Астана қаласы, Есіл ауданы, Орынбор көшесі, 8-үй, "Министрліктер үйі" әкімшілік ғимараты, 5-6-кіреберістер.
8. Комитеттің толық атауы – "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
9. Осы Ереже Комитеттің құрылтай құжаты болып табылады.
10. Комитеттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджеттен жүзеге асырылады.
11. Комитетке өз функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысынан кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Комитеттің негізгі міндеттері және функциялары, құқықтары мен міндеттері
12. Комитеттің міндеттері:
1) Қазақстан Республикасы еңбек заңнамасының, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау жөніндегі талаптардың, халықты жұмыспен қамту, зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер, сондай-ақ өз құзыреті шегінде Қазақстан Республикасының халықтың көші-қоны туралы заңнамасының сақталуына мемлекеттік бақылауды жүзеге асыру;
2) еңбек, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, балалы отбасыларды әлеуметтік қолдау, азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету, арнаулы әлеуметтік қызмет көрсету саласында мүгедектерді әлеуметтік қорғау, халықтың көші-қон саласында өз құзыреті шегінде мемлекеттік саясатты іске асыру.
13. Комитеттің функциялары:
1) еңбек саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
2) еңбек саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
3) еңбек жанжалдарына, жалақы бойынша берешекке мониторинг жүргізу;
4) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, министрліктің құқытық актілерінде оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық бұйрықтарды бекітеді;

5) осуществление запроса необходимой информации от местных органов по инспекции труда по вопросам трудовых отношений;
6) осуществление координации и методического руководства за деятельностью местных исполнительных органов в области регулирования трудовых отношений, а также по проверке деятельности местного органа по инспекции труда;
7) согласование назначения главного государственного инспектора труда области, города республиканского значения, столицы;
8) участие в осуществлении мониторинга исполнения недропользователями контрактных обязательств по местному содержанию в кадрах, а также по обеспечению условий и недопущению дискриминации в оплате труда отечественных и иностранных кадров;
9) рассмотрение обращений работников, работодателей и их представителей по вопросам безопасности и охраны труда;
10) организация мониторинга и оценки рисков в сфере безопасности и охраны труда;
11) участие в проведении обучения и проверки знаний у руководящих работников и лиц, ответственных за обеспечение безопасности и охраны труда у работодателей;
12) проведение расследований групповых несчастных случаев, при которых погибло от трех до пяти человек комиссией, создаваемой Комитетом;
13) осуществление контроля за своевременным и объективным проведением расследования несчастных случаев на производстве в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
14) рассмотрение разногласий, возникших по вопросам расследования, оформления и регистрации несчастных случаев между работодателем, работником и государственным инспектором труда;
15) реализация государственной политики в области миграции населения;
16) реализация программы в области миграции населения;
17) внесение предложений руководству Министерства по формированию и распределению квоты на привлечение иностранной рабочей силы для осуществления трудовой деятельности на территории Республики Казахстан, между областями, городами Астаной и Алматы;
18) внесение предложений руководству Министерства по формированию квоты переселения внутренних мигрантов;
19) внесение предложений руководству Министерства по порядку присвоения статуса оралмана;
20) разработка предложений руководству Министерства по распределению квоты переселения внутренних мигрантов между областями, городом республиканского значения и столицы;
21) осуществление мониторинга миграционных процессов и предоставление его результатов руководству Министерства;
22) внесение предложений руководству Министерства по разработке системы мер в области регулирования и мониторинга миграционных процессов;

5) еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті атқарушы органдардан еңбек қатынастары мәселелері бойынша қажетті ақпаратты сұратуды жүзеге асырады;
6) еңбек қатынастарын реттеу саласындағы жергілікті атқарушы органдарды үйлестіру жне әдістемелік басшылық жасау, сондай-ақ еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органның қызметін тексеруді жүзеге асыру;
7) облыстың, республикалық маңызы бар қаланың бас мемлекеттік еңбек инспекторын тағайындау жөнінде ұсыныстар енгізу;
8) жер қойнауын пайдаланушылардың кадрлардағы жергілікті мазмұны бойынша, сондай-ақ отандық және шетелдік кадрларға еңбекақы төлеу шарттарын қамтамасыз ету және кемсітушілікке жол бермеу жөніндегі келісімшарттық міндеттемелердің орындалуына мониторинг жүргізуге қатысу;
9) еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау мәселелері бойынша қызметкерлердің, жұмыс берушілердің және олардың өкілдерінің өтініштерін қарау;
10) еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау саласында мониторингті және тәуекелдерді бағалауды ұйымдастыру;
11) басшы қызметкерлердің және жұмыс берушілердегі еңбек қауіпсіздігі және оны қорғауды қамтамасыз етуге жауапты адамдарды оқытуға және білімін тексеруге қатысу;
12) үш адамнан бес адамға дейін қаза болған жағдайда өндірістегі топтық жазатайым оқиғаларға Комитет құратын комиссияның тергеу жүргізуі;
13) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өндірістегі жазатайым оқиғаларға уақтылы және объективті тергеу жүргізілін бақылау;
14) жазатайым оқиғаларға тергеу жүргізу, ресімдеу және тіркеу мәселелері бойынша жұмыс беруші, қызметкер және мемлекеттік еңбек инспекторы арасындағы келіспеушіліктерді қарау;
15) халықтың көші-қон саласы бойынша мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
16) халықтың көші-қоны саласындағы бағдарламаларды іске асыру;
17) министрліктің басшылығына Қазақстан Республикасының аумағында еңбек қызметін жүзеге асыру үшін шетелдік жұмыс күшін тартуға квотаны облыстар, Астана және Алматы қалаларының арасында бөлу жөнінде ұсыныстар әзірлеу және енгізу;
18) министрліктің басшылығына ішкі көшіп-қонушылардың қоныстану квотасын қалыптастыру жөнінде ұсыныстар енгізу;
19) оралман мәртебесін беру тәртібі жөнінде ұсыныстар әзірлеу және Министрліктің басшылығына енгізу;
20) Минстрліктің басшылығына ішкі көшіп-қонушылардың қоныстану квотасын облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана арасында бөлу жнінде ұсыныстар енгізу;
21) көші-қон процестеріне мониторингті жүзеге асыру;
22) министрліктің басшылығына көші-қон процестерін реттеу және мониторингілеу саласындағы шаралар жүйесін әзірлеу жөнінде ұсыныстар енгізу;

23) рассмотрение жалоб об отказе в присвоении статуса оралмана;
24) внесение предложений руководству Министерства по порядку деятельности центров адаптации и интеграции оралманов, центров временного размещения;
25) в пределах своей компетенции осуществление межведомственной координации деятельности государственных органов по вопросам миграции населения;
26) осуществление в пределах компетенции сотрудничество с уполномоченными органами иностранных государств и международных организаций в сфере регулирования миграционных процессов;
27) разработка и реализация программы в области социальной защиты;
28) реализация государственной политики в области социальной защиты;
29) осуществление назначения государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных и социальных выплат из РГКП "Государственный центр по выплате пенсий" (далее – Центр) и АО "Государственный фонд социального страхования" (далее – Фонд), размера обязательных пенсионных взносов, субсидируемых за счет бюджетных средств, получателям социальной выплаты на случай потери дохода в связи с уходом за ребенком по достижении им возраста одного года, специального государственного пособия, государственного специального пособия, государственного пособия семьям, имеющим детей, ежемесячной выплаты после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства, единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, жертвам политических репрессий, единовременной выплаты на погребение и обеспечение их выплат;
30) принятие решений о назначении либо отказе в назначении пенсионных и социальных выплат из Центра и Фонда;
31) осуществление организации сбора данных о численности получателей и сумм пенсионных и социальных выплат из Центра и Фонда;
32) проведение разъяснений по вопросам назначения и получения пенсионных и социальных выплат из Центра и Фонда;
33) осуществление контроля за своевременностью и полнотой выплаты государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, специального государственного пособия, пособия на рождение и по уходу за ребенком, единовременных денежных компенсаций жертвам политических репрессий, гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, единовременных выплат на погребение, ежемесячной выплаты после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства из Центра, социальных выплат из Фонда;

23) оралман мәртебесін беруден бас тарту туралы арыздарды қарау;
24) министрліктің басшылығына оралмандарды бейімдеу және ықпалдастыру, уақытша орналастыру орталықтары қызметінің тәртібі жөнінде ұсыныстар енгізу;
25) халықтың көші-қон мәселесі бойынша өз құзыреті шегінде мемлекеттік органдардың ведомствоаралық қызметін үйлестіруді жүзеге асыру;
26) көші-қон процестерін реттеу саласында өз құзыреті шегінде шет ел мемлекеттерінің уәкілетті органдарымен және халықаралық ұйымдармен ынтымақтастық жасау;
27) әлеуметтік қорғау саласындағы бағдарламаларды әзірлеу және іске асыру;
28) әлеуметтік қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асыру;
29) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, "Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталық" РМҚК-дан (бұдан әрі – Орталық) және "Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қоры" АҚ-дан (бұдан әрі – Қор) берілетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны, мемлекеттік арнайы жәрдемақыны, балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақыны, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың, қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін берілетін ай сайынғы төлемді, Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға, саяси қуғын-сүргін құрбандарына берілетін біржолғы ақшалай өтемақыны, жерлеуге біржолғы төлемді тағайындау және төлеуді қамтамасыз ету;
30) орталықтан және Қордан зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді тағайындау не тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау;
31) орталықтан және Қордан берілетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдер алушылардың саны және сомалары туралы деректерді жинақтауды ұйымдастыру;
32) орталықтан және Қордан берілетін зейнетақы мен әлеуметтік төлемдерді тағайындау және алу мәселелері бойынша түсініктеме беру;
33) орталықтан мемлекеттік базалық зейнетақы төлемінің, зейнетақы төлемдерінің, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың, арнаулы мемлекеттік жәрдемақының, мемлекеттік арнайы жәрдемақының, бала тууға және бала күтімі бойынша жәрдемақының, саяси қуғын-сүргін құрбандарына, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы ақшалай өтемақының, жерлеуге берілетін біржолғы төлемдердің, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалардың, қызметкерлерінің өмірі мен денсаулығына келтірген зиянды өтеу жөніндегі төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін берілетін ай сайынғы төлемдердің, Қордан берілетін әлеуметтік төлемдердің уақтылы және толық төленуіне бақылауды жүзеге асыру;

34) проведение проверки достоверности документов, необходимых для назначения пенсионных и социальных выплат из Центра и социальных выплат из Фонда;
35) определение перечня, форм, срока предоставления финансовой и иной отчетности по всем видам пенсионных и социальных выплат из Центра и Фонда для обеспечения своих контрольных и надзорных функций;
36) получение сведений о деятельности Фонда, а также от государственных органов и организаций сведений, необходимые для осуществления своих контрольных и надзорных функций;
37) проведение инспектирования в пределах своей компетенции деятельности Фонда в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан;
38) проведение медико-социальной экспертизы;
39) определение группы инвалидности, ее причины, сроки, время наступления инвалидности, степень утраты трудоспособности, категорию "ребенок-инвалид" в зависимости от степени расстройства функций организма и ограничений жизнедеятельности;
40) осуществление составления индивидуальных программ реабилитации инвалидов и контроль за их реабилитацией;
41) проведение работы по ведению баз данных в области труда, миграции, социальной защиты населения, в том числе баз данных АИС "Охрана труда", "Централизованный банк данных лиц, имеющих инвалидность", "Оралман", "Иностранная рабочая сила" а также сопровождение АИС "Е-собес";
42) осуществление иных функций, предусмотренных законами, актами Президента и Правительства Республики Казахстан.
14. Права и обязанности Комитета:
1) осуществлять взаимодействие с другими государственными органами, местными исполнительными органами и организациями;
2) запрашивает от организаций, находящихся в ведении Министерства, от местных органов по инспекции труда, работодателей (юридических лиц), физических лиц, включая лиц, занимающихся предпринимательской деятельностью, документы и справки информационного характера, необходимые для обеспечения аналитической работы и выполнения возложенных на Комитет функций;
3) принимает соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
4) осуществляет проверки и иные формы государственного контроля за соблюдением работодателями требований трудового законодательства Республики Казахстан, в том числе требований по безопасности и охране труда, законодательства о занятости населения, пенсионном обеспечении, социальной защите инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, а также о миграции населения, в пределах своей компетенции;
5) участвует в работе комиссий и рабочих групп по обсуждению вопросов, входящих в компетенцию Комитета;

34) орталықтан берілетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді және Қордан әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін қажетті құжаттардың дұрыстығын тексеру;
35) өзінің бақылау және қадағалау функцияларын қамтамасыз ету үшін Орталықтан және Қордан берілетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдердің барлық түрлері бойынша қаржылық және өзге де есептілік тізбесін, нысандарын, ұсыну мерзімдерін айқындау;
36) Қордың қызметі туралы мәліметтерді, сондай-ақ мемлекеттік органдардан және ұйымдардан өзінің бақылау және қадағалау функцияларын жүзеге асыруға қажетті мәліметтерді алу;
37) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қордың қызметін өз құзыреті шегінде инспекциялау;
38) медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу;
39) мүгедектік тобын, оның себептерін, мүгедектіктің басталу мерзімдерін, уақытын, еңбек ету қабілетінен айырылу дәрежесін, ағза функцияларының бұзылу және тыныс-тіршілігінің шектелу дәрежесіне байланысты "мүгедек бала" санатын айқындау;
40) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасын жасау және олардың оңалтылуын бақылау;
41) еңбек, көші-қон, әлеуметтік қорғау деректер базасын, оның ішінде "Еңбекті қорғау", "Мүгедектігі бар тұлғалардың орталықтандырылған деректер қоры", "Оралман", "Шетелдік жұмыс күші" ААЖ дерекқорын енгізу және де "Е-собес" ААЖ сүйемелдеу;
42) Қазақстан Республикасының заңнамасында, Президенттің және Үкіметтің актілерінде көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
14. Комитеттің құқықтары мен міндеттері:
1) басқа мемлекеттік органдармен, жергілікті атқарушы органдармен және ұйымдармен өзара байланысты жүзеге асырады;
2) Министрліктің қарамағындағы ұйымдардан, жергілікті еңбек инспекциясы органдарынан, жұмыс берушілерден (заңды тұлғалардан), жеке тұлғалардан, кәсіпкерлік қызметпен айналысатын адамдарды қосқанда талдау жұмыстарын қамтамасыз етуге және Комитетке жүктелген функцияларды орындау үшін қажетті құжаттарды және ақпараттық сипаттағы анықтамаларды сұратады;
3) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдерді қабылдайды;
4) Жұмыс берушілердің Қазақстан Республикасындағы еңбек заңнамасының талаптарын, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау, халықты жұмыспен қамту, зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер, сондай-ақ халықтың көші-қоны туралы заңнама талаптарының сақтауын тексеруді және мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандарын жүзеге асырады;
5) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелерді талқылау жөніндегі комиссиялар мен жұмыс топтарының жұмысына қатысады;

6) дает разъяснения, рекомендации, указания и принимает решения по вопросам, входящим в компетенцию;
7) создает при Комитете консультативно-совещательные органы и экспертные комиссии;
8) обеспечивает своевременное и качественное исполнение поручений Главы государства, Администрации Президента Республики Казахстан и Правительства Республики Казахстан, а также планов законопроектных работ Правительства Республики Казахстан на соответствующие годы;
9) представляет Министерство в государственных и негосударственных организациях по вопросам, входящим в компетенцию Комитета и вести соответствующую переписку;
10) соблюдает законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
11) осуществляет иные права и обязанности, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Комитета
15. Комитет обладает полномочиями, необходимыми для реализации его основных задач и функций, в соответствии с законодательными актами, актами Президента Республики Казахстан, иными нормативно-правовыми актами Республики Казахстан.
16. Комитет возглавляет Председатель Комитета – Главный государственный инспектор труда Республики Казахстан (далее – Председатель), назначаемый на должность и освобождаемый от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
17. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях Председатель Комитета:
1) обеспечивает формирование Комитета квалификационными кадрами и повышение их профессиональных уровней;
2) в соответствии с законодательством, назначает и освобождает от должностей работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
3) определяет обязанности и полномочия заместителей Председателя Комитета;
4) определяет обязанности и полномочия руководителей структурных подразделений Комитета;
5) определяет обязанности и полномочия руководителей и заместителей руководителей территориальных подразделений Комитета;
6) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования, повышения квалификации работников Комитета, и заместителей руководителей территориальных подразделений;

6) құзыретіне кіретін мәселелер бойынша тексеруді және түсініктемелер, ұсыныстар, нұсқаулықтар беру, шешімдер қабылдайды;
7) Комитет жанынан сарапшылық комиссиялар және консультативтік-кеңесші органдар құрады;
8) Қазақстан Республикасы Мемлекет басшысының, Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің және Қазақстан Республикасы Үкіметінің тапсырмаларын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Үкіметінің тиісті жылдарға заң жобалау жұмыстары жоспарларының уақтылы және сапалы орындалуын қамтамасыз етеді;
9) Комитет құзыретіне кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік және мемлекеттік емес ұйымдарда Министрлік атынан өкілеттік ету және тиісті хат алмасады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасын, заңды және жеке тұлғалардың заңмен сақталатын мүдделерін қорғауды сақтайды.
11) Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асырады.
3. Комитеттің қызметін ұйымдастыру
15. Комитет өзінің негізгі міндеттері мен функцияларын жүзеге асыруға заңнамалық актілерге, Қазақстан Республикасы Президентінің актілеріне, Қазақстан Республикасының өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне сәйкес қажетті өкілеттіліктерге ие.
16. Комитетті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен тағайындалатын және қызметінен босатылатын төраға – Қазақстан Республикасының Бас мемлекеттік еңбек инспекторы (бұдан әрі – Төраға) басқарады.
17. Комитет төрағасы Комитеттің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды және Комитетке жүктелген міндеттердің орындалуы және оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін дербес жауапты болады.
18. Осы мақсаттарда Комитет төрағасы:
1) Комитеттің білікті кадрлардан құрылуын және олардың кәсіптік дейгейін арттыруды қамтамасыз етеді;
2) еңбек қатынастарының мәселелері заңнамалық актілерге сәйкес жоғары тұрған лауазымды адамның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, заңнамаға сәйкес Комитеттің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және босатады;
3) Комитет төрағасы орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
4) Комитеттің құрылымдық бөлімшелері басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
5) Комитеттің аумақтық бөлімшелері басшыларының және басшылар орынбасарларының міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;
6) Комитет қызметкерлері мен аумақтық бөлімшелер басшыларының орынбасарларын іссапарға жіберу, демалыстар беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, көтермелеу, үстемақы және сыйлықақы төлеу мәселелерін заңнамамен белгіленген тәртіппен шешеді;

7) решает вопросы наложения дисциплинарных взысканий на работников Комитета, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
8) представляет Комитет в государственных органах и иных организациях, независимо от форм собственности;
9) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Комитета претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
10) принимает решения и подписывает правовые акты по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
11) утверждает нормативные акты по вопросам входящим в компетенцию при наличии прямой компетенции по их утверждению в актах министерства, за исключением нормативных правовых актов, затрагивающих права и свободы человека и гражданина;
12) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Комитете;
13) осуществляет прием граждан.
19. Председатель Комитета имеет заместителей, назначаемых на должность и освобождаемый от должности в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
20. Заместитель Председателя Комитета по вопросам контроля трудового законодательства и безопасности охраны труда, Заместитель Председателя Комитета по социальном вопросам и медико-социальной экспертизе и Заместитель Председателя Комитета по вопросам миграции населения:
1) координируют деятельность Комитета в пределах своих полномочий;
2) в период отсутствия Председателя Комитета осуществляют руководство деятельностью Комитета и несут персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций в рамках своих полномочий;
3) осуществляют иные функции, возложенные Председателем Комитета.
21. Документы, направляемые от имени Комитета в другие структурные подразделения Министерства по вопросам, входящим в компетенцию Комитета, подписываются председателем Комитета, а в случае отсутствия – лицом его замещающим.
4. Имущество Комитета
22. Комитет может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество, в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Комитета формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
23. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
24. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

7) еңбек қатынастарының мәселелері заңнамалық актілерге сәйкес жоғары тұрған мемлекеттік органдар мен лауазымды адамдардың құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, Комитет қызметкерлеріне тәртіптік жаза қолдану мәселелерін шешеді;
8) мемлекеттік органдарда және меншік нысанына қарамастан өзге ұйымдарда Комитеттің атынан өкілдік етеді;
9) заңнамаға сәйкес Комитет атынан заңды және жеке тұлғаларға наразылықтар мен талап білдіру туралы шешімдер қабылдайды;
10) Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша құқықтық актілерге қол қояды және шешім қабылдайды;
11) адам мен азаматтың құқықтары мен бостандықтарын қозғайтын нормативтік құқықтық актілерді қоспағанда, құзыретіне кіретін мәселелер бойынша және министрліктердің актілерінде оларды бекіту бойынша тікелей құзыреті болған кезде нормативтік құқықтық актілерді бекітеді;
12) Комитетте сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жасауға бағытталған шаралар қабылдайды;
13) азаматтарға қабылдау жүргізеді.
19. Комитет төрағасының Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіппен тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
20. Еңбек заңнамасын бақылау және еңбек қауіпсіздігі және оны қорғау мәселесі жөніндегі Комитет төрағасының орынбасары, әлеуметтік мәселелер және медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу жөніндегі Комитет төрағасының орынбасары және халықтың көші-қон мәселелері жөніндегі Комитет төрағасының орынбасары:
1) өз өкілеттіктері шегінде Комитеттің қызметін үйлестіреді;
2) Комитет төрағасы болмаған кезде Комитеттің қызметіне басшылықты жүзеге асырады және Комитетке жүктелген міндеттердің және өз өкілеттіктері шеңберіндегі өзінің функцияларының жүзеге асырылуы бойынша дербес жауапкершілікте болады;
3) Комитет төрағасы жүктеген өзге де міндеттерді жүзеге асырады.
21. Комитеттің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Комитет атынан басқа да құрылымдық бөлімшелерге жіберілетін құжаттарға Комитеттің төрағасы, ол болмаған жағдайда - оны алмастыратын адам қол қояды.
4. Комитеттің мүлкі
22. Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда, Комитеттің жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болады.
Комитеттің мүлкі өзіне меншік иесі берген мүліктің есебінен, сондай-ақ жеке шаруашылық қызметі нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қаржыландыру көздерінен сатып алынған мүліктің (ақшалай табысты қоса) есебінен қалыптасады.
23. Комитетке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
24. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, Комитеттің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и ликвидация Комитета
25. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по Акмолинской области
1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Акмолинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 020000, Акмолинская область, город Кокшетау, улица Горького, дом 60, 2-й этаж.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Акмолинской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.

5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
25. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
2-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 020000, Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Горький көшесі, № 60 үй, 2-қабат.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақмола облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.

10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;
2) назначение государственной базовой пенсионной выплаты, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, пенсионных и социальных выплат из Государственного центра по выплате пенсий (далее-Центр) и Государственного фонда социального страхования (далее-ГФСС), специального государственного пособия, государственного специального пособия лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда или на работах с вредными и тяжелыми условиями труда (далее-государственное специальное пособие); государственного пособия на рождение, пособия по уходу за ребенком до одного года, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, ежемесячной выплаты после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства (далее-ежемесячные выплаты регрессникам), единовременной денежной компенсации гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, жертвам политических репрессий, пенсии за выслугу лет работникам прокуратуры, выплата разницы между суммой обязательных пенсионных взносов с учетом уровня инфляции и суммой пенсионных накоплений, единовременной выплаты на погребение;
3) принятие решения об отказе в назначении пенсионных и социальных выплат из Центра и из ГФСС;
4) осуществление контроля за своевременностью и полнотой выплаты государственной базовой пенсионной выплаты, пенсионных выплат, государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца и по возрасту, специального государственного пособия, пособия на рождение и по уходу за ребенком, пособия воспитывающему ребенка-инвалида, единовременных денежных компенсаций жертвам политических репрессий, гражданам, пострадавшим вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, единовременных выплат на погребение, ежемесячных выплат после завершения периода капитализации платежей по возмещению вреда, причиненного жизни или здоровью работников юридическими лицами, ликвидированными вследствие банкротства из Центра, социальных выплат из ГФСС, пенсии за выслугу лет работникам прокуратуры, выплата по госгарантиям, проверка достоверности документов, необходимых для назначения пенсионных и социальных выплат из Центра и социальных выплат из ГФСС;

10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан (бұдан әрі – Орталық) және Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан (бұдан әрі – МӘСҚ) төленетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді, арнаулы мемлекеттік жәрдемақыны, жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақыны (бұдан әрі – мемлекеттік арнайы жәрдемақы), бала тууға, бала бір жасқа толғанға дейін оның күтімі бойынша мемлекеттік жәрдемақыны, мүгедек баланы тәрбиелеуші адамға жәрдемақыны, банкроттық салдарынан таратылған заңды тұлғалар қызметкерлердің өміріне немесе денсаулығына келтірілген зиянды өтеу төлемдерді капиталдандыру кезеңі аяқталғаннан кейін берілетін ай сайынғы төлемдерді (бұдан әрі–регресшілерге берілетін ай сайынғы төлемдер), Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына біржолғы ақшалай өтемақыны, жерлеуге берілетін біржолғы төлемдерді тағайындау;
3) Орталықтан және МӘСҚ-тан зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді тағайындаудан бас тарту туралы шешім қабылдау;
4) Орталықтан мемлекеттік базалық зейнетақы төлемдерінің, зейнетақы төлемдерінің, мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша және жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылардың, арнаулы мемлекеттік жәрдемақының, мемлекеттік арнайы жәрдемақының, бала тууға және оның күтіміне берілетін жәрдемақыны, мүгедек баланы тәрбиелеуші адамға берілетін жәрдемақыны, саяси қуғын-сүргіндер құрбандарына, Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарға біржолғы ақшалай өтемақы, жерлеуге берілетін біржолғы төлемдер, регресшілерге берілетін ай сайынғы төлемдердің, МӘСҚ-тан әлеуметтік төлемдердің уақтылы және толық төленуіне бақылауды жүзеге асыру;

5) проверка достоверности документов, необходимых для назначения пенсионных и социальных выплат из Центра и социальных выплат из ГФСС;
6) организация сбора данных о численности получателей и сумм пенсионных и социальных выплат из Центра, социальных выплат из ГФСС;
7) разъяснение по вопросам назначения и получения пенсионных и социальных выплат из Центра и социальных выплат из ГФСС;
8) рассмотрение в установленном порядке, обращений физических и юридических лиц в своей компетенции;
9) установление инвалидности и степени утраты трудоспособности с определением их причин, сроков, времени наступления;
10) проведение медико-социальной экспертизы;
11) определение группы инвалидности, ее причин, сроков, времени наступления инвалидности, степени утраты трудоспособности, категории "ребенок-инвалид" в зависимости от степени расстройства функций организма и ограничений жизнедеятельности;
12) формирование централизованного банка данных системы учета инвалидов, проведение мониторинга причин, структуры и состояния инвалидности;
13) изучение уровня и причин инвалидности населения;
14) оказание консультативной помощи врачам медицинских организаций по вопросам медико-социальной экспертизы и реабилитации инвалидов, участие в проведении мероприятий по повышению их квалификации;
15) представление в местные органы военного управления сведений о признании инвалидами военнообязанных и лиц призывного возраста;
16) внедрение в практику работы современных, научных принципов и методов, а также обобщение, распространение передового опыта и разработка методических рекомендаций по медико-социальной экспертизы и реабилитации инвалидов;
17) разработка и коррекция индивидуальной программы реабилитации инвалидов и контроль за эффективностью их выполнения;
18) определение потребности работника, получившего увечье или иное повреждение здоровья, связанное при исполнении им трудовых (служебных) обязанностей (далее-пострадавший работник) в дополнительных видах помощи и уходе;
19) исполнение поручений руководства Министерства и Комитета, в пределах своей компетенции, подготовка ответов на обращения физических и юридических лиц;
20) обеспечение исполнение поручений вышестоящих органов;
21) осуществление правовой, консультативной и практической помощи в пределах компетенции;
22) в пределах своей компетенции, участие в реализации государственной политики по обеспечению равных прав и равных возможностей мужчин и женщин;
23) участие в реализации Стратегического и Операционного планов Министерства и плана работы Комитета;

5) Орталықтан зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді және МӘСҚ-тан әлеуметтік төлемдерді тағайындау үшін қажетті құжаттардың дұрыстығын тексеру;
6) Орталықтан төленетін зейнетақы және әлеуметтік төлемдердің, МӘСҚ-тан төленетін әлеуметтік төлемдерді алушылардың саны мен сомалары туралы деректер жинауды ұйымдастыру;
7) Орталықтан зейнетақы және әлеуметтік төлемдерді және МӘСҚ-тан әлеуметтік төлемдерді тағайындау және алу мәселелері жөнінде түсініктемелер беру;
8) өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін белгіленген тәртіппен қарау.
9) мүгедектікті және еңбек ету қабілетінен айрылу дәрежесінің себебін, мерзімін, басталу уақытын белгілеу.
10) медициналық-әлеуметтік сараптама жүргізу;
11) мүгедектік тобын, оның себептерін, мерзімін, мүгедектіктің басталған уақытын, еңбек қабілетінен айрылу дәрежесін, ағза функцияларының бұзылуы және тыныс-тіршілігінің шектелуі дәрежесіне қарай "мүгедек бала" санатын айқындау;
12) мүгедектерді есепке алу жүйесінің орталықтандырылған дерек қорын қалыптастыру, мүгедектіктің себептеріне, құрылымына және жағдайына мониторинг жүргізу;
13) халықтың мүгедектік деңгейі мен себептерін зерделеу;
14) медициналық ұйымдардың дәрігерлеріне медициналық-әлеуметтік сараптама және мүгедектерді оңалту мәселелері жөнінде консультативтік көмек көрсету, олардың біліктілігін арттыру жөнінде іс-шаралар жүргізуге қатысу;
15) мүгедектік белгілері бар барлық әскери міндеттілер мен әскери қызметке шақыртылатындар туралы ақпаратты жергілікті әскери басқарма органдарына ұсыну;
16) жұмыс практикасына заманауи, ғылыми қағидаттар мен әдістерді енгізу, сондай-ақ озық тәжірибені қорыту, тарату және медициналық-әлеуметтік сараптама әрі мүгедектерді оңалту жөнінде әдістемелік ұсынымдарды әзірлеу;
17) мүгедектерді оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу және түзеу, олардың орындалу тиімділігін бақылау;
18) зардап шеккен немесе өзге де еңбек (қызметтік) міндеттерін орындау кезінде денсаулығына зақым келген қызметкердің (бұдан әрі - қызметкер) қосымша көмек және күтім түрлері мұқтаждығын айқындау;
19) Министрлік пен Комитет басшылығының тапсырмаларын орындау, өз құзыреті шегінде жеке және заңды тұлғалардың өтініштеріне жауап дайындау;
20) жоғары тұрған органдардың тапсырмаларын орындауды қамтамасыз ету;
21) өз құзыреті шегінде құқықтық, консультациялық және практикалық көмекті жүзеге асыру;
22) өз құзыреті шегінде ерлер мен әйелдердің тең құқықтарын және тең мүмкіндіктерін қамтамасыз ету жөніндегі мемлекеттік саясатты іске асыруға қатысу;
23) Министрліктің Стратегиялық және Операциялық жоспарларын және Комитеттің жұмыс жоспарын іске асыруға қатысу;

24) иные задачи и функции, возложенные на Департамент законодательством и руководством Министерства и Комитета.
11. Права и обязанности Департамента:
1) осуществлять в установленном порядке и в пределах компетенции проверки и иные формы государственного контроля по соблюдению требований законодательства в области пенсионного и социального обеспечения, социального страхования и социальной защиты населения;
2) осуществлять в установленном порядке контакты с другими государственными органами и организациями, запрашивать и получать от них необходимые для деятельности сведения и материалы;
3) запрашивать и получать в установленном порядке от подведомственных организаций Министерства, местных исполнительных органов, работодателей (юридических лиц), физических лиц, документы и справки информационного характера, необходимые для обеспечения аналитической работы и выполнения возложенных на Департамент задач и функций;
4) запрашивать необходимую информацию от местных органов по инспекции труда по вопросам трудовых отношений, в том числе по безопасности и охране труда для предоставления в Комитет;
5) участвовать в работе комиссий и рабочих групп по обсуждению вопросов входящих в компетенцию Департамента;
6) представлять Министерство и Комитет в регионах, в государственных органах, негосударственных организациях, а также во всех судах республики по вопросам, входящим в их компетенцию и вести соответствующую переписку, вступать в гражданско-правовые отношения от собственного имени;
7) принимать соответствующие решения по вопросам, входящим в компетенцию Департамента;
8) соблюдать законодательство Республики Казахстан, права и охраняемые законом интересы физических и юридических лиц;
9) иные права и обязанности, предусмотренные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности Департамента
12. Департамент возглавляет руководитель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности ответственным секретарем Министерства в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Руководитель Департамента имеет заместителей, назначаемых на должности и освобождаемых от должностей ответственным секретарем Министерства.
Обязанности и полномочия руководителя Департамента определяются председателем Комитета.
13. Руководитель Департамента организует и руководит работой Департамента и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Департамент задач и осуществление им своих функций.
14. В этих целях руководитель Департамента:
1) определяет обязанности и полномочия своих заместителей, руководителей структурных подразделений и работников Департамента;

24) Департаментке заңнамада және Министрлік пен Комитет басшылығы жүктеген өзге де міндеттер.
11. Департаменттің құқықтары мен міндеттері:
1) зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру және халықты әлеуметтік қорғау саласындағы заңнама талаптарының сақталуы бойынша белгіленген тәртіппен тексеруді және мемлекеттік бақылаудың өзге де нысандарын жүзеге асыру;
2) белгіленген тәртіппен басқа мемлекеттік органдармен және ұйымдармен байланысты жүзеге асыру, олардан қызметі үшін қажетті мәліметтер мен материалдарды сұрату және алу;
3) Министрліктің ведомстволық бағынысты ұйымдарынан, уәкілетті жергілікті атқарушы органдардан, жұмыс берушілерден (заңды тұлғалардан), жеке тұлғалардан, сондай-ақ кәсіпкерлікпен айналысатын адамдардан талдау жұмысын қамтамасыз ету және Департаментке жүктелген функцияларды орындау үшін қажетті құжаттар мен ақпараттық сипаттағы анықтамаларды белгіленген тәртіппен сұрату және алу;
4) Комитетке ұсыну үшін, еңбек инспекциясы жөніндегі жергілікті органдардан еңбек қатынастары, оның ішінде еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғау мәселелері бойынша қажетті ақпаратты сұрату;
5) Департамент құзырына кіретін мәселелерді талқылау бойынша комиссиялар мен жұмыс топтарының жұмысына қатысу;
6) Министрлік пен Комитет құзырына кіретін мәселелер бойынша мемлекеттік органдарда, мемлекеттік емес ұйымдарда, сондай-ақ республиканың барлық соттарында олардың атынан өкілеттік ету және тиісті хат алмасуға, өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түсу;
7) Департаменттің құзырына кіретін мәселелер бойынша тиісті шешімдерді қабылдау;
8) жеке және заңды тұлғалардың заңмен қорғалатын мүдделері мен құқықтарын Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сақтау;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де құқықтары мен міндеттер.
3. Департаменттің қызметін ұйымдастыру
12. Департаментті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Министрліктің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын басшы басқарады.
Департамент басшысының Министрліктің жауапты хатшысы лауазымға тағайындайтын және лауазымынан босататын орынбасарлары болады.
Департамент басшысының міндеттері мен өкілеттіктерін Комитет төрағасы айқындайды.
13. Департамент басшысы Департаменттің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды және Департаментке жүктелген міндеттердің орындалуы және оның өз функцияларын жүзеге асыруы үшін дербес жауапты болады.
14. Осы мақсатта Департамент басшысы:
1) өзінің орынбасарларының Департаменттің құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін белгілейді;

2) в соответствии с законодательством назначает и освобождает от должностей работников Департамента;
3) утверждает должностные инструкции работников Департамента;
4) в установленном законодательством порядке решает вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок и премирования и наложения дисциплинарных взысканий работников Департамента, за исключением работников, вопросы трудовых отношений которых в соответствии с законодательными актами отнесены к компетенции вышестоящего должностного лица;
5) вносит на рассмотрение Председателю Комитета вопросы командирования, предоставления отпусков, оказания материальной помощи, подготовки (переподготовки), повышения квалификации, поощрения, выплаты надбавок, и премирования и наложения дисциплинарных взысканий на заместителей руководителя Департамента;
6) подписывает правовые акты в пределах установленной компетенции;
7) представляет Департамент в государственных органах и иных организациях, не зависимо от форм собственности, а также в отношениях с физическими лицами;
8) в соответствии с законодательством принимает решения о предъявлении от имени Департамента претензий и исков к юридическим и физическим лицам;
9) принимает меры, направленные на противодействие коррупции в Департаменте и несет персональную ответственность за непринятие надлежащих антикоррупционных мер.
4. Имущество Департамента
15. Департамент может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
Имущество Департамента формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности, и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
16. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
17. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательным актом.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
18. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 3
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
Государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по Актюбинской области"

2) заңнамаға сәйкес Департамент қызметкерлерін лауазымдарына тағайындайды және босатады;
3) Департамент қызметкерлерінің лауазымдық нұсқаулықтарын бекітеді;
4) заңнамалық актілерге сәйкес еңбек қатынастары мәселелері жоғары тұрған лауазымды тұлғаның құзыретіне жатқызылған қызметкерлерді қоспағанда, белгіленген заңнама тәртібінде Департамент қызметкерлерін іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, сыйлықақы беру, көтермелеу және үстемақы төлеу, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін қарастырады;
5) Департамент басшысының орынбасарларын іссапарға жіберу, демалыс беру, материалдық көмек көрсету, даярлау (қайта даярлау), біліктілігін арттыру, сыйлықақы беру, көтермелеу және үстемақы төлеу, тәртіптік жаза қолдану мәселелерін Комитет төрағасының қарауына енгізеді;
6) белгіленген құзыреті шегінде құқықтық актілерге қол қояды;
7) барлық мемлекеттік органдарда, меншік нысанына қарамастан өзге де ұйымдарда, сондай-ақ жеке тұлғалармен қарым-қатынаста Департаменттің атынан өкілдік етеді;
8) заңнамада белгіленген тәртіппен Департамент атынан жеке және заңды тұлғаларға наразылықтар мен талап білдіру туралы шешім қабылдайды.
9) Департаменттегі сыбайлас жемқорлыққа қарсы тиісті шаралар қабылдайды және сыбайлас жемқорлыққа қарсы тиісті шаралар қабылдамағаны үшін дербес жауапкершілікте болады.
4. Департаменттің мүлкі
15. Департаменттің Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
Департаменттің мүлкі оған меншік иесі берген мүліктен, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүліктен (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасы заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
16. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
17. Департаменттің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге де тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
18. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
3-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі

1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Актюбинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 030000 Актюбинская область, город Актобе, улица Маресьева, дом № 101.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Актюбинской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.
10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;

1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 030000, Ақтөбе облысы, Ақтөбе қаласы, Маресьев көшесі, 101 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Ақтөбе облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.

1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Восточно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 070000, Восточно-Казахстанская область, город Усть-Каменогорск, улица Белинского, дом № 32.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Восточно-Казахстанской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.
10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;

1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 070000, Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы, Белинский көшесі, № 32 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Шығыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.

16. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
17. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательным актом.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
18. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 8
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по Западно-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Западно-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 090000, Западно-Казахстанская область, город Уральск, улица Сарайшык, дом № 44/2.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Западно-Казахстанской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

16. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
17. Департаменттің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге де тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
18. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
8-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 090000, Батыс Қазақстан облысы, Орал қаласы, Сарайшық көшесі, № 44/2 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Батыс Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Карагандинской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 100009, город Караганда, улица Ермекова, дом № 73.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Карагандинской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.
10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;

1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 100009, Қарағанды қаласы, Ермеков көшесі, № 73 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қарағанды облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.

16. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
17. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательным актом.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
18. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 11
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по Костанайской области"
1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Костанайской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 110000, Костанайская область, город Костанай, улица Касымканова, дом № 34.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Костанайской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

16. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
17. Департаменттің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге де тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
18. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
11-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Қостанай облысы бойынша Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын ведомствосы болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаментті заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 110000, Қостанай қаласы, Қасымқанов көшесі, № 34 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Қостанай облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Мангистауской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 130000, Мангистауская область, город Актау, микрорайон 24, дом № 7.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Мангистауской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.
10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;

1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 130000, Маңғыстау облысы, Ақтау қаласы, 24-шағын аудан, № 7 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Маңғыстау облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.

16. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
17. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательным актом.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
18. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 14
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по Северо-Казахстанской области"
1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Северо-Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 150008, Северо-Казахстанская область, г. Петропавловск, ул. Абая, дом № 64.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Северо-Казахстанской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

16. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
17. Департаменттің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге де тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
18. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
14-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 150008, Солтүстік Қазақстан облысы, Петропавл қаласы, Абай көшесі, № 64 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Солтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по Южно – Казахстанской области (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 160013, Южно-Казахстанская область, город Шымкент, улица Диваева дом № 148.
6. Полное наименование Департамента – республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по Южно – Казахстанской области".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции, права и обязанности
9. Задачи Департамента:
реализация государственной политики в области социального обеспечения, в том числе пенсионного обеспечения и обязательного социального страхования; социальной защиты инвалидов, в том числе в области медико-социальной экспертизы и специальных социальных услуг.
10. Функции Департамента:
1) осуществление государственного контроля за соблюдением законодательства в области пенсионного обеспечения, социальной защиты инвалидов, об обязательном социальном страховании, специальных социальных услугах, в пределах своих полномочий;

1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақастан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 160013, Оңтүстік Қазақстан обласы, Шымкент қаласы, Диваев көшесі, № 148 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Оңтүстік Қазақстан облысы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Департаменттің негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
9. Департаменттің міндеттері:
әлеуметтік қамсыздандыру, оның ішінде зейнетақымен қамсыздандыру және міндетті әлеуметтік сақтандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау, оның ішінде медициналық-әлеуметтік сараптама және арнаулы әлеуметтік қызметтер саласында мемлекеттік саясатты іске асыру.
10. Департаменттің функциялары:
1) өз құзыреті шегінде зейнетақымен қамсыздандыру, мүгедектерді әлеуметтік қорғау саласындағы, міндетті әлеуметтік сақтандыру, арнаулы әлеуметтік қызметтер туралы заңнамалардың сақталуын мемлекеттік бақылау.

16. Имущество, закрепленное за Департаментом, относится к республиканской собственности.
17. Департамент не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выделенных ему по смете, если иное не установлено законодательным актом.
5. Реорганизация и упразднение Департамента
18. Реорганизация и упразднение Департамента осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 17
к приказу Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
от 17 октября 2014 года № 9835
Положение
государственного учреждения "Департамент Комитета труда,
социальной защиты и миграции по городу Алматы"
1. Общие положения
1. Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции по городу Алматы (далее - Департамент) является территориальным подразделением Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан (далее - Комитет), осуществляющим государственный контроль в сфере социальной защиты населения, пенсионного и социального обеспечения, обязательного социального страхования.
2. В своей деятельности Департамент руководствуется Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан, а также настоящим Положением.
3. Департамент является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, а также в соответствии с законодательством, счета в органах казначейства.
4. Структура, штатная численность Департамента утверждаются Ответственным секретарем Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан.
5. Юридический адрес Департамента: Республика Казахстан, 050016, город Алматы, Жетысуский район, проспект Абылай хана, дом № 2.
6. Полное наименование Департамента - республиканское государственное учреждение "Департамент Комитета труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан по городу Алматы".
7. Настоящее Положение является учредительным документом Департамента.
8. Финансирование деятельности Департамента осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Департаменту запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Департаменту законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от этой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.

16. Департаментке бекітілген мүлік республикалық меншікке жатады.
17. Департаменттің өзіне бекітіп берілген мүлікті және егер заңнамалық актіде өзгеше белгіленбесе, оған смета бойынша бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өздігінен иеліктен айыруға немесе оған өзге де тәсілімен билік етуге құқығы жоқ.
5. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату
18. Департаментті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2014 жылғы 17 қазандағы
№ 145 бұйрығына
17-қосымша
"Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті (бұдан әрі – Департамент) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің (бұдан әрі – Комитет) халықты әлеуметтік қорғау, зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру, міндетті әлеуметтік сақтандыру саласында мемлекеттік бақылауды жүзеге асыратын аумақтық бөлімшесі болып табылады.
2. Департамент өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарын, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
3. Департамент мемлекеттік мекеменің ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, оның мемлекеттік тілде өз атауы жазылған мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ заңнамаға сәйкес қазынашылық органдарда шоттары болады.
4. Департаменттің құрылымын, штат санын Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрліктің жауапты хатшысы бекітеді.
5. Департаменттің заңды мекенжайы: Қазақстан Республикасы, 050016, Алматы қаласы, Жетісу ауданы, Абылай хан даңғылы, № 2 үй.
6. Департаменттің толық атауы: "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетінің Алматы қаласы бойынша департаменті" республикалық мемлекеттік мекемесі.
7. Осы Ереже Департаменттің құрылтай құжаты болып табылады.
8. Департаменттің қызметін қаржыландыру республикалық бюджет қаражатының есебінен ғана жүзеге асырылады.
Департаментке өзінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Департаментке заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілген болса, онда осы қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.