О введении временного запрета на вывоз легких дистиллятов и продуктов, керосина, газойлей и прочих нефтепродуктов
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 10 декабря 2014 года № 195. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2014 года № 10037
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан «О регулировании торговой деятельности» и раздела 10 Приложения 7 к Договору о Евразийском экономическом союзе, в целях недопущения критического недостатка и роста цен на внутреннем рынке нефтепродуктов Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Ввести сроком на шесть месяцев запрет на вывоз с территории Республики Казахстан за пределы таможенной территории Таможенного союза легких дистиллятов и продуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 12), средних дистиллятов, керосина, газойлей, дизельного топлива (код ТН ВЭД ТС 2710 19 110 0 – 2710 19 290 0, 2710 19 350 0 – 2710 19 480 0, 2710 20 110 0 – 2710 20 190 0) и прочих нефтепродуктов (код ТН ВЭД ТС 2710 20 900 0), кроме печного топлива бытового.
2. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан уведомить:
1) Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан об обеспечении контроля по исполнению пункта 1 настоящего приказа в установленном законодательством порядке;
2) Акционерное общество «Национальная компания «Қазақстан темір жолы» (по согласованию) о принятии мер по реализации пункта 1 настоящего приказа в установленном законодательством порядке;
3) Департамент развития внешнеторговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан о необходимости в установленном порядке:
проинформировать Евразийскую экономическую комиссию о введении указанного в пункте 1 настоящего приказа запрета;
внести на рассмотрение Евразийской экономической комиссии предложения о применении мер, указанных в пункте 1 настоящего приказа, другими государствами - участниками Таможенного союза;
3. Департаменту развития нефтяной промышленности Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан.

Жеңіл дистилляттарды және өнімдерді, керосинді, газойлдарды және өзге мұнай өнімдерін әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 195 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 29 желтоқсандағы № 10037 тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Қазақстан Республикасының «Сауда қызметін реттеу туралы» Заңының 18 бабына және Еуразиялық экономикалық одақ туралы Шарттың 10 бөлімінің 7 Қосымшасына сәйкес, мұнай өнімдерінің ішкі нарығында мүлдем жетіспеушілікті және бағаның өсуін болдырмау мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Кеден Одағының Кеден шекарасынан тыс жерлерге Қазақстан Республикасынан тұрмыстық пеш отынынан басқа жеңіл дистилляттар мен тауарларды (КО СЭҚ ТН коды 2710 12), орташа дистилляттар, керосиндi, газойлдарды, дизель отынын (КО СЭҚ ТН коды код ТН ВЭД ТС 2710 19 110 0 – 2710 19 290 0, 2710 19 350 0 – 2710 19 480 0, 2710 20 110 0 – 2710 20 190 0) және басқа мұнай өнімдерін (код ТН ВЭД ТС 2710 20 900 0), әкетуге алты ай мерзiмге тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті хабардар етсін:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетін заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың 1-тармағының орындалуы бойынша бақылауды қамтамасыз ету туралы;
2) «Қазақстан темір жолы» ұлттық компаниясы» акционерлік қоғамын (келісім бойынша) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың 1-тармағын іске асыру жөнінде шаралар қабылдау туралы;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің сыртқы сауда қызметін дамыту департаментін міндетті түрде белгіленген тәртіппен:
осы қаулының 1-тармағында көрсетілген тыйым салудың енгізілгендігі туралы Еуразиялық экономикалық комиссиясын;
Еуразиялық экономикалық комиссиясының қарауына осы бұйрықтың  1-тармағында көрсетілген шараларды Кеден одағына қатысушы басқа мемлекеттердің қолдануы туралы ұсыныстар енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай өнеркәсібін дамыту департаменті белгіленген заңнама тәртібінде қамтамасыз етсін:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялауға бұқаралық ақпарат құралдарына және «Әділет» ақпараттық құқықтық жүйеге жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялау.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра энергетики Республики Казахстан Карабалина У.С.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр энергетики
Республики Казахстан                       В. Школьник
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов
24 декабря 2014 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
19 декабря 2014 года

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің бірінші вице-министрі Ұ.С. Қарабалинға жүктелсін.
5. Осы қаулы 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Министр                                          В. Школьник
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2014 жылғы 19 желтоқсан
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2014 жылғы 19 желтоқсан