О Порядке оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта
Решение маслихата города Астаны от 27 июня 2014 года № 251/36-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 23 июля 2014 года № 824. Утратило силу решением маслихата города Астаны от 20 июля 2017 года № 167/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата г. Астаны от 20.07.2017 № 167/21-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан", маслихат города Астаны РЕШИЛ:
1. Утвердить Порядок оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата города Астаны
С. Богатырев
Секретарь маслихата
города Астаны
С. Есилов
Приложение
к решению маслихата
города Астаны
от 27 июня 2014 года № 251/36-V
Порядок
оказания социальной помощи отдельным категориям граждан
города Астаны в виде освобождения от оплаты проезда
на маршрутах городского пассажирского транспорта
Настоящий Порядок оказания социальной помощи отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта (далее – Порядок) разработан в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 55 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 28 апреля 1995 года "О льготах и социальной защите участников, инвалидов Великой Отечественной войны и лиц, приравненных к ним", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 13 апреля 2005 года "О социальной защите инвалидов в Республике Казахстан", подпунктом 3) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О статусе столицы Республики Казахстан".
Раздел 1.
Общие положения

Астана қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол жүруге төлем төлеуден босату түріндегі әлеуметтiк көмек көрсету тәртібі туралы
Астана қаласы мәслихатының 2014 жылғы 27 маусымдағы № 251/36-V шешімі. Астана қаласының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 шілдеде № 824 болып тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 2017 жылғы 20 шілдедегі № 167/21-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы мәслихатының 20.07.2017 № 167/21-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексi 55-бабы 1-тармағының 5-тармақшасына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3-тармақшасына сәйкес Астана қаласының мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Астана қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол жүруге төлем төлеуден босату түріндегі әлеуметтiк көмек көрсету тәртібі бекітілсін.
2. Осы шешім оны алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Астана қаласы мәслихаты
сессиясының төрағасы С. Богатырев
Астана қаласы
мәслихатының хатшысы С. Есілов
Астана қаласы мәслихатының
2014 жылғы 27 маусымдағы
№ 251/36-V шешіміне
қосымша
Астана қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына
қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол жүруге төлем
төлеуден босату түріндегі әлеуметтiк көмек көрсету тәртібі
Осы Астана қаласының мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол жүруге төлем төлеуден босату түріндегі әлеуметтiк көмек көрсету тәртібі (бұдан әрi – Тәртіп) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексi 55-бабы 1-тармағының 5-тармақшасына, "Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне және соларға теңестірілген адамдарға берілетін жеңілдіктер мен оларды әлеуметтік қорғау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 сәуірдегі Заңының 20-бабына, "Қазақстан Республикасы астанасының мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 8-бабының 3-тармақшасына сәйкес әзірленді.
1-тарау. Жалпы ережелер

1. Социальная помощь отдельным категориям граждан города Астаны в виде освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта (далее – социальная помощь) оказывается гражданам, зарегистрированным и постоянно проживающим в городе Астане.
2. Источником финансирования социальной помощи является бюджет города Астаны.
3. Социальная помощь предоставляется согласно бюджетной программе "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее – Программа), администратором которой является Государственное учреждение "Управление занятости и социальных программ города Астаны" (далее – Администратор), и в пределах средств, предусмотренных в бюджете города на данные цели.
4. В целях реализации Программы между Администратором, Государственным учреждением "Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города Астаны" (далее – Управление) и товариществом с ограниченной ответственностью "Центр пассажирских перевозок города Астаны" (далее – Центр) заключается договор, где оговариваются обязательства сторон и условия выполнения данных обязательств.
5. Для оказания социальной помощи Городской филиал г. Астаны Республиканского государственного казенного предприятия "Государственный центр по выплате пенсий" Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее – ГЦВП) по мере необходимости представляет Администратору и Управлению сведения о гражданах, относящихся к категориям, указанным в Порядке, а также один раз в квартал представляет сведения о вновь назначенных и прибывших гражданах, зарегистрированных в базе данных ГЦВП (на электронных и бумажных носителях).
Раздел 2.
Порядок оказания социальной помощи
6. Социальная помощь предоставляется следующим категориям граждан:
1) пенсионерам по возрасту и выслуге лет, а также получателям государственных социальных пособий по возрасту и по случаю потери кормильца, достигшим пенсионного возраста;
2) многодетным матерям;
3) многодетным семьям;
4) инвалидам;
5) детям-инвалидам до восемнадцати лет;
6) участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним.
7. Основанием для освобождения от оплаты проезда на маршрутах городского пассажирского транспорта является оригинал пенсионного удостоверения.
8. Управление:
1) определяет перевозчиков, обслуживающих маршруты городского пассажирского транспорта (далее – перевозчики) в соответствии с законодательством Республики Казахстан о транспорте;
2) организует перевозки по маршрутам городского пассажирского транспорта на территории города Астаны;

1. Астана қаласы мұқтаж азаматтарының жекелеген санаттарына қалалық бағыттағы жолаушылар көлiгiнде жол жүруге төлем төлеуден босату түріндегі әлеуметтiк көмек (бұдан әрi – әлеуметтiк көмек) Астана қаласында тiркелген және тұрақты тұратын азаматтарға көрсетіледі.
2. Әлеуметтiк көмектi қаржыландыру көзі Астана қаласының бюджеті болып табылады.
3. Әлеуметтiк көмек "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрi – Әкiмші) әкімшісі болып табылатын "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтiк көмек" бюджеттік бағдарламасына (бұдан әрi – Бағдарлама) сәйкес және қала бюджетінде осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде ұсынылады.
4. Бағдарламаны іске асыру мақсатында Әкімші, "Астана қаласының Жолушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – Басқарма) және "Астана қаласының Жолаушыларды тасымалдау орталығы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі (бұдан әрі – Орталық) арасында міндеттемелерді орындау талаптары мен тараптардың міндеттері ескертілген шарт жасалады.
5. Әлеуметтік көмек көрсету үшін "Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Астана қалалық филиалына (бұдан әрі – ЗМТО) қажет болған жағдайда Тәртіпте көрсетілген азаматтар санаттарына жататын, сондай-ақ ЗМТО деректер қорында тіркелген, қайта тағайындалғандар және көшіп келген азаматтар туралы мәліметтерді тоқсан сайын бір рет Әкімшіге және Басқармаға ұсынады.
2-тарау. Әлеуметтік көмек көрсету тәртібі
6. Әлеуметтік көмек азаматтардың мына санаттарына:
1) жасы бойынша және еңбек сiңiрген жылдары бойынша зейнеткерлерге, сонымен қатар зейнеткерлік жасқа жеткен жасына байланысты және асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушыларға;
2) көп балалы аналарға;
3) көп балалы отбасыларға;
4) мүгедектерге;
5) он сегiз жасқа дейiнгi мүгедек балаларға;
6) Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерiне және соларға теңестiрiлген адамдарға ұсынылады.
7. Қалалық бағыттағы жолаушылар көлігінде жол жүруге төлем төлеуден босату үшін зейнеткерлік куәліктің түпнұсқасы негіз болып табылады.
8. Басқарма:
1) Қазақстан Республикасының көлік туралы заңнамасына сәйкес қалалық жолаушылар көлігінде қызмет көрсететін тасымалдаушыларды (бұдан әрі – тасымалдаушылар) анықтайды;
2) Астана қаласының аумағында қалалық жолаушылар көлігінің бағыттары бойынша тасымалдауды ұйымдастырады;

3) осуществляет контроль за качеством обслуживания маршрутов городского пассажирского транспорта;
4) ежемесячно обеспечивает учет выполненных работ путем изготовления актов выполненных работ по перевозке граждан, указанных в пункте 6 настоящего Порядка, осуществленных перевозчиками, и до 10 числа следующего месяца представляет их Администратору;
5) обеспечивает распределение бюджетных средств, выделенных на данные цели, между перевозчиками.
9. Администратор:
производит частичное возмещение затрат перевозчиков, связанных с бесплатным проездом категорий граждан, указанных в пункте 6 настоящего Порядка, через Управление, на основании акта выполненных работ, независимо от количества оказанных услуг и согласно утвержденному плану финансирования в полном объеме.

3) қалалық жолаушылар көлігінің бағыттарын қызмет көрсету сапасына бақылауды жүзеге асырады;
4) ай сайын осы Тәртіптің 6-тармағында көрсетілген тасымалдаушылармен жүзеге асырылған азаматтарды тасымалдау бойынша атқарылған жұмыстардың актісін дайындау жолымен атқарылған жұмыстарды есепке алуды қамтамасыз етеді және келесі айдың 10-на дейін оларды Әкімшіге ұсынады;
5) осы мақсаттарға бөлінген бюджеттік қаражатты бөлуді тасымалдаушылар арасында қамтамасыз етеді.
9. Әкiмші:
Басқарма арқылы, орындалған жұмыстардың актілері негізінде, көрсетілген қызметтер санына қарамастан және толық көлемде қаржыландырудың бекітілген жоспарына сәйкес осы Тәртіптің 6-тармағында көрсетілген азаматтардың санаттарына тегін жол жүруге байланысты тасмалдаушылардың шығынын ішінара орнын толтыруды жүргізеді.