Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых в сфере поддержки предпринимательской деятельности
Постановление акимата Акмолинской области от 2 июня 2014 года № А-5/227. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 10 июля 2014 года № 4266. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 23 октября 2015 года № А-11/494
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 23.10.2015 № А-11/494 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги «Предоставление грантов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»;
2) регламент государственной услуги «Предоставление субсидирования ставки вознаграждения в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»;
3) регламент государственной услуги «Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»;
4) регламент государственной услуги «Предоставление микрокредитов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы».
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Кайнарбекова А.К.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 434 «Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере поддержки предпринимательской деятельности».
Аким области                               С.Кулагин
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 2 июня 2014 года № А-5/227
Регламент государственной услуги «Предоставление грантов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление грантов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление предпринимательства и промышленности Акмолинской области» (далее - услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.

Кәсіпкерлік қызметті қолдау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 2 маусымдағы № А-5/227 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 10 шілдеде № 4266 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қазандағы № А-11/494 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 23.10.2015 № А-11/494 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде өндiрiстiк (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде микрокредиттер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.Қ.Қайнарбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң, бірақ «Кәсіпкерлік қызметті қолдау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы» 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы қолданысқа енгізілуден бұрын емес, қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі                                С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 2 маусымдағы № А-5/227
қаулысымен бекітілді
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.

3. Результатом оказания государственной услуги является выписка из протокола заседания Регионального координационного совета (далее - РКС).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Предоставление грантов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 434.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – выдача расписки услугополучателю;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, вносит на рассмотрение проект программы услугополучателя для рассмотрения на заседании РКС с приложением полного пакета документов – 14 календарных дней. Результат – направление проекта программы услугополучателя на заседание РКС либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) РКС рассматривает проект программы услугополучателя, принимает решение о возможности/невозможности предоставления гранта. Результат – протокол заседания РКС – 3 календарных дня;
5) ответственный исполнитель подготавливает выписку из протокола заседания РКС, Результат - выписка из протокола заседания РКС – 30 минут;
6) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат подписание выписки из протокола заседания РКС;
7) канцелярия услугодателя выдает услугополучателю выписку из протокола заседания РКС – 20 минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель подразделения услугодателя;
4) РКС.
7. Описание последовательности процедур (действий) между  подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

3. Өңірлік үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - ӨҮК) отырысының хаттамасынан үзінді көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 қаулысымен бекітілген «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде гранттар беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді, ӨҮК отырысына қарау үшін құжаттардың толық пакетімен қоса көрсетілетін қызметті алушы бағдарламасының жобасын қарауға енгізеді – 14 күнтізбелік күн. Нәтижесі – ӨҮК отырысына көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын жіберу немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлеу;
4) ӨҮК көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарайды, грантты беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы шешiм қабылдайды. Нәтижесі - ӨҮК отырысының хаттамасы – 3 күнтізбелік күн.
5) жауапты орындаушы ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні әзірлейді. Нәтижесі - ӨҮК отырысының хаттамасынан үзінді - 30 минут.
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі - ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіге қол қою;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні көрсетілетін қызметті алушыға береді – 20 минут.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы;
4) ӨҮК.
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалу ұзақтығын көрсете отырып, бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:

1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 минут;
2) руководство услугодателя накладывает резолюцию, отправляет документы ответственному исполнителю – 15 минут;
3) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов, передает документы с материалами на рассмотрение РКС либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги – 14 календарных дней;
4) РКС рассматривает проект программы услугополучателя, передает протокол заседания РКС ответственному исполнителю – 3 календарных дня;
5) ответственный исполнитель подготавливает выписку из протокола заседания РКС, передает руководству услугодателя – 30 минут;
6) руководство услугодателя подписывает выписку из протокола заседания РКС – 15 минут;
7) канцелярия услугодателя направляет услугополучателю выписку из протокола заседания РКС – 20 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) приведено в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение к Регламенту
государственной услуги «Предоставление
грантов в рамках программы «Развитие
моногородов на 2012-2020 годы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 2 июня 2014 года № А-5/227
Регламент государственной услуги «Предоставление субсидирования ставки вознаграждения в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление субсидирования ставки вознаграждения в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление предпринимательства и промышленности Акмолинской области» (далее - услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выписка из протокола заседания Регионального координационного совета (далее - РКС).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Предоставление субсидирования ставки вознаграждения в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 434.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттардың қабылдауын жүргізеді және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қою үшін жібереді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыға жібереді – 15 минут;
3) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді, материалдармен бірге құжаттарды ӨҮК қарауына тапсырады немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелдi жауапты әзірлеу – 14 күнтізбелік күн;
4) ӨҮК көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарап, жауапты орындаушыға ӨҮК отырысының хаттамасын тапсырады – 3 күнтізбелік күн;
5) жауапты орындаушы ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына тапсырады – 30 минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіге қол қояды – 15 минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды – 20 минут.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020
жылдарға арналған бағдарламасы»
шеңберiнде гранттар беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚФБ – құрылымдық функционалдық бірлігі
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 2 маусымдағы № А-5/227
қаулысымен бекітілді
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде сыйақы ставкаларды субсидиялауды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберiнде сыйақы ставкаларды субсидиялауды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Өңірлік үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - ӨҮК) отырысының хаттамасынан үзінді көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 қаулысымен бекітілген «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде сыйақы ставкаларды субсидиялауды беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.

5) ответственный исполнитель подготавливает выписку из протокола заседания РКС, передает руководству услугодателя – 30 минут;
6) руководство услугодателя подписывает выписку из протокола заседания РКС – 15 минут;
7) канцелярия услугодателя направляет услугополучателю выписку из протокола заседания РКС – 20 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) приведено в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение к Регламенту
государственной услуги «Предоставление
субсидирования ставки вознаграждения
в рамках программы «Развитие
моногородов на 2012-2020 годы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 2 июня 2014 года № А-5/227
Регламент государственной услуги «Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление предпринимательства и промышленности Акмолинской области» (далее - услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является выписка из протокола заседания Регионального координационного совета (далее - РКС).
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 434.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – выдача расписки услугополучателю;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;

5) жауапты орындаушы ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні дайындап, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына тапсырады – 30 минут;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіге қол қояды – 15 минут;
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі ӨҮК отырысының хаттамасынан үзіндіні көрсетілетін қызметті алушыға жолдайды –20 минут.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020
жылдарға арналған бағдарламасы
шеңберiнде сыйақы ставкаларды
субсидиялауды беру» мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚФБ – құрылымдық функционалдық бірлігі
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 2 маусымда № А-5/227
қаулысымен бекітілді
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде өндiрiстiк (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберiнде өндiрiстiк (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Өңірлік үйлестіру кеңесі (бұдан әрі - ӨҮК) отырысының хаттамасынан үзінді көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 қаулысымен бекітілген «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы» шеңберiнде өндiрiстiк (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;

8. Описание последовательности процедур (действий) приведено в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение к Регламенту
государственной услуги «Предоставление
поддержки по развитию производственной
(индустриальной) инфраструктуры в рамках
программы «Развитие моногородов
на 2012-2020 годы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица
Утвержден постановлением
акимата Акмолинской области
от 2 июня 2014 года № А-5/227
Регламент государственной услуги «Предоставление микрокредитов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
1. Общие положения
1. Государственная услуга «Предоставление микрокредитов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Отдел занятости и социальных программ города Степногорск» (далее - услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является социальный контракт.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги «Предоставление микрокредитов в рамках программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы», утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 мая 2014 года № 434.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания услуги, длительность его выполнения:
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – выдача расписки услугополучателю;
2) руководство услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и направляет координатору программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее – Программа) на местном уровне (отдел предпринимательства г. Степногорск) бизнес-предложение с приложением полного пакета документов услугополучателя для включения в Программу либо об отказе включения в Программу – 3 календарных дня либо мотивированный ответ об отказе - 2 календарных дня;

8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020
жылдарға арналған бағдарламасы
шеңберiнде өндiрiстiк (индустриялық)
инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау
көрсету» мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚФБ – құрылымдық функционалдық бірлігі
Ақмола облысы әкімдігінің
2014 жылғы 2 маусымда № А-5/227
қаулысымен бекітілді
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберiнде микрокредиттер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберiнде микрокредиттер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы» мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Әлеуметтік келісімшарт көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимылдар тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 5 мамырдағы № 434 қаулысымен бекітілген «Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберiнде микрокредиттер беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүргізеді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) жергілікті деңгейдегі бағдарлама үйлестірушісіне (Степногорск қ. кәсіпкерлік бөлімі) қызмет алушының толық құжаттар пакетімен бизнес-ұсынысын Бағдарламаға енгізу немесе Бағдарламаға енгізуден бас тарту үшін жолдайды. Нәтижесі – микроқаржыландыру ұйымына қызметті алушының ұсыныстарын жолдау - 3 күнтізбелік күн немесе бас тарту туралы дәлелдi жауап – 2 күнтізбелік күн;

4) координатор программы на местном уровне согласовывает бизнес-предложение и направляет в канцелярию микрофинансовой организации, либо предоставляет либо мотивированный ответ об отказе. Результат - направление бизнес предложения услугополучателя в микрофинансовую организацию, либо мотивированный ответ об отказе – 10 календарных дней.
5) канцелярия микрофинансовой организации осуществляет прием документов, их регистрацию и направляет документы руководству – 15 минут. Результат – выдача расписки услугополучателю;
6) руководство микрофинансовой организации ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
7) ответственный исполнитель микрофинансовой организации осуществляет проверку полноты документов, проводит оценку бизнес предложения, дает заключение. Результат – решение о возможности или невозможности микрокредитования – 2 календарных дня.
8) канцелярия микрофинансовой организации уведомляет услугополучателя и координатора Программы на местном уровне о выдаче микрокредита – 20 минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) канцелярия услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) ответственный исполнитель подразделения услугодателя;
4) координатор программы на местном уровне (отдел предпринимательства г. Степногорск);
5) канцелярия микрофинансовой организации;
6) руководство микрофинансовой организации;
7) ответственный исполнитель микрофинансовой организации.
7. Описание последовательности процедур (действий) между  подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) канцелярия услугодателя осуществляет прием документов и направляет документы руководству для наложения резолюции – 15 минут;
2) руководство услугодателя накладывает резолюцию, направляет документы ответственному исполнителю – 15 минут;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов и направляет координатору программы «Развитие моногородов на 2012-2020 годы» (далее – Программа) на местном уровне (отдел предпринимательства г. Степногорск) бизнес-предложение с приложением полного пакета документов услугополучателя для включения в Программу либо об отказе включения в Программу – 3 календарных дня либо мотивированный ответа об отказе - 2 календарных дня;

4) жергілікті деңгейдегі бағдарлама үйлестірушісі бизнес-ұсынысты келіседі және микроқаржыландыру ұйымының кеңсесіне жолдайды, немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты ұсынады. Нәтижесі – микроқаржыландыру ұйымына көрсетілетін қызметті алушының бизнес-ұсынысын, немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты жолдау - 10 күнтізбелік күн.
5) микроқаржыландыру ұйымының кеңсесі құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүргізеді және құжаттарды басшылыққа жібереді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
6) микроқаржыландыру ұйымының басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
7) микроқаржыландыру ұйымының жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, бизнес-ұсынысын бағалайды, қорытынды береді. Нәтижесі - микрокредиттер беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы шешiм - 4 күнтізбелік күн.
8) микроқаржыландыру ұйымының кеңсесі жергілікті деңгейде қызмет алушыны және Бағдарлама үйлестірушісін микрокредит беру туралы хабардар етеді – 20 минут.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті беруші бөлiмшесінiң жауапты орындаушысы;
4) жергілікті деңгейдегі бағдарлама үйлестірушісі (Степногорск қ. кәсіпкерлік бөлімі);
5) микроқаржыландыру ұйымының кеңсесі;
6) микроқаржыландыру ұйымының басшылығы;
7) микроқаржыландыру ұйымының жауапты орындаушысы.
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалу ұзақтығын көрсете отырып, бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі құжаттардың қабылдауын жүргізеді және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қою үшін жібереді – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы бұрыштама қойып, жауапты орындаушыға жібереді – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді және Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) жергілікті деңгейдегі бағдарлама үйлестірушісіне (Степногорск қ. кәсіпкерлік бөлімі) қызмет алушысының толық құжаттар пакетімен бизнес-ұсынысын Бағдарламаға енгізу немесе Бағдарламаға енгізуден бас тарту үшін жолдайды. Нәтижесі – микроқаржыландыру ұйымына қызметті алушының ұсыныстарын жолдау - 3 күнтізбелік күн немесе бас тарту туралы дәлелдi жауап – 2 күнтізбелік күн;

4) координатор программы на местном уровне согласовывает бизнес-предложение и направляет в канцелярию микрофинансовой организации, либо предоставляет мотивированный ответ об отказе – 10 календарных дней;
5) канцелярия микрофинансовой организации осуществляет прием документов, их регистрацию и направляет документы руководству – 15 минут;
6) руководство микрофинансовой организации ознакамливается с документами – 15 минут;
7) ответственный исполнитель микрофинансовой организации осуществляет проверку полноты документов, проводит оценку бизнес- предложения, дает заключение о возможности или невозможности микрокредитования – 2 календарных дня;
8) канцелярия микрофинансовой организации уведомляет услугополучателя и координатора Программы на местном уровне о выдаче микрокредита – 20 минут.
8. Описание последовательности процедур (действий) приведено в справочнике бизнес-процессов согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение к Регламенту
государственной услуги «Предоставление
микрокредитов в рамках программы
«Развитие моногородов на 2012-2020 годы»
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
Примечание: расшифровка аббревиатур:
СФЕ – структурно-функциональная единица

4) жергілікті деңгейдегі бағдарлама үйлестірушісі бизнес-ұсынысты келіседі және микроқаржыландыру ұйымының кеңсесіне жолдайды, немесе бас тарту туралы дәлелдi жауапты ұсынады – 10 күнтізбелік күн.
5) микроқаржыландыру ұйымының кеңсесі құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүргізеді және құжаттарды басшылыққа жібереді – 15 минут. Нәтижесі – көрсетілетін қызметті алушыға қолхат беру;
6) микроқаржыландыру ұйымының басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
7) микроқаржыландыру ұйымының жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, бизнес-ұсынысын бағалайды, қорытынды береді. Нәтижесі - микрокредиттер беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы шешiм - 4 күнтізбелік күн.
8) микроқаржыландыру ұйымының кеңсесі жергілікті деңгейде қызмет алушыны және Бағдарлама үйлестірушісін микрокредит беру туралы хабардар етеді – 20 минут.
8. Рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы осы Регламенттің қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
«Моноқалаларды дамытудың 2012-2020
жылдарға арналған бағдарламасы
шеңберiнде микрокредиттер беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ҚФБ – құрылымдық функционалдық бірлігі