О бюджете города Актобе на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Актобе Актюбинской области от 23 декабря 2014 года № 282. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 20 января 2015 года № 4170. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 15 января 2016 года № 417
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 15.01.2016 № 417.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV, маслихат города Актобе РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Актобе на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 39 955 578,2 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 23 193 549 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 344 330 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 078 256 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 12 339 443,2 тысяча тенге;
2) затраты – 43 373 926,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3 588 698 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 588 698 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 240 316 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 240 316 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 7 247 361,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 247 361,9 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 8 987 441 тысячи тенге.
погашение займов – 1 913 256 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 173 176,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.03.2015 № 316 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 333 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 359 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Зачислять полностью в доход бюджета города Актобе поступления в соответствии со статьей 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан за исключением, предусмотренным подпунктами 1, 2 пункта 1.
3. Принять к сведению, что решением Актюбинского областного маслихата "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" городу Актобе установлено распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:

2015-2017 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті туралы
Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 282 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 20 қаңтарда № 4170 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 417 шешімімен
Күші жойылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 15.01.2016 № 417 шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 Заңының 6 бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік кодексінің 9 бабының 2 тармағына сәйкес, Ақтөбе қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған Ақтөбе қаласының бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, тиісінше, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 39 955 578,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша – 23 193 549 мың теңге;
салықтық емес түсімдері бойынша – 2 344 330 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдері бойынша – 2 078 256 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 12 339 443,2 мың теңге;
2) шығындар – 43 373 926,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 3 588 698 теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 588 698 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 240 316 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 240 316 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицитi) – - 7 247 361,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитiн пайдалану) – 7 247 361,9 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсiмi – 8 987 441 мың теңге.
қарыздарды қайтару – 1 913 256 теңге;
бюджет қаражаттарының пайдаланылатын қалдықтары – 173 176,9 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.03.2015 № 316 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.04.2015 № 324 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 333 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 359 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 384 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 52 бабына сәйкес, 1 тармағының 1, 2 тармақшаларда қаралғандарды қоспағанда, түсімдер Ақтөбе қаласының бюджеті кірісіне толық есептелсін.
3. Ақтөбе облыстық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешімімен салықтар түсімдерінің жалпы сомасы Ақтөбе қаласына мынадай мөлшерде бөлінуі белгіленгені еске алынсын:

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 28 процентов;
2) по социальному налогу 28 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в бюджет города Актобе.
4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год бюджетных изъятий в областной бюджет в сумме - 6 634 823 тысячи тенге.
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2015 год поступления текущих трансфертов в областной бюджет в связи с передачей расходов, предусмотренных на осуществление образовательного процесса в организациях среднего образования в соответствии с государственными общеобязательными стандартами образования, для проведения апробации по внедрению подушевого финансирования в среднем образовании в общей сумме – 51 181 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы" установлено, с 1 января 2015 года:
1) Минимальный размер заработной платы – 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан – 1982 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат – 21 364 тенге.
8. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
1) выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;

1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша 28 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 28 пайыз;
3) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер Ақтөбе қаласының бюджетіне толығымен есептеледі.
4. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес, Жұмыс берушiлер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктiлiгi мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорынан төленiп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомаларынан асып түсуi нәтижесiнде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған терiс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегiнде әлеуметтiк салық төлеу есебiне жатқызылады.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттiк алып қоюлардың көлемi - 6 634 823 мың теңге сомасында көзделсiн.
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте орта білім беруде жан басына шаққандағы қаржыландыруды енгізу бойынша сынамалауды өткізу үшін мемлекеттік жалпыға міндетті білім беру стандарттарына сәйкес орта білім беру ұйымдарында білім беру үрдісін жүзеге асыруға көзделген шығыстарды беруге байланысты облыстық бюджетке нысаналы ағымдағы трансферттер түсімдері жалпы сомасы – 51 181 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 6 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 06.04.2015 № 324 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 11 бабына сәйкес, 2015 жылдың 1 қаңтардан бастап:
1) жалақының ең төменгi мөлшерi – 21 364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу үшiн, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш – 1982 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төменгi күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 21 364 теңге болып белгiленгені еске және басшылыққа алынсын.
8. "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12 бабына сәйкес:
1) 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;

2) с 1 июля 2015 года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда.
9. Учесть в городском бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета:
на оказание социальной защиты и помощи населению - 98 915 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне - 163 425,8 тысячи тенге;
Распределение сумм целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов - 733 128,1 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 895 452 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 230 508 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования – 85 470 тысяч тенге;
на проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний) – 2 416 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 5 505 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 8 609 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм определяются на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 333 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 359 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).
9-1. Учесть в городском бюджете на 2015 год, поступление целевых текущих трансфертов из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 214 773 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 9-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменением, внесенным решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).

2) еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленгені еске және басшылыққа алынсын.
9. 2015 жылға арналған қалалық бюджетке республикалық бюджеттен келесідей ағымдағы нысаналы трансферттер түсетіні ескерілсін:
халықты әлеуметтік қорғау және көмек көрсетуге – 98 915 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 163 425,8 мың теңге;
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомаларын бөлу - 733 128,1 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 895 452 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 230 508 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беруді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 85 470 мың теңге;
профилактикалық дезинсекция мен дератизация жүргізуге (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) – 2 416 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға - 5 505 мың.теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 8 609 мың теңге.
Ағымдағы нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 06.04.2015 № 324 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 333 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 359 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 384 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9-1. 2015 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы - 214 773 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 06.04.2015 № 324 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 09.11.2015 № 384 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

10. Учесть в городском бюджете на 2015 год поступление кредитов и целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета:
на строительство и реконструкция объектов образования – 378 201 тысяча тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 3 265 855 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 434 180 тысячи тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 90 341 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 358 263 тысячи тенге:
Распределение указанных сумм целевых трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата города.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015).
10-1. Учесть в городском бюджета на 2015 год, поступление кредитов и целевых трансфертов на развитие из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 6 088 698,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено подпунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 06.04.2015 № 324 (вводится в действие с 01.01.2015).
11. Учесть в городском бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов, на развитие и кредитов из областного бюджета:
На благоустройство и озеленение населенных пунктов – 3 884,6 тысячи тенге;
на разработку генеральных планов совмещенных с проектом детальной планировки, проектов детальной планировки и проектов застройки населенных пунктов – 37 907 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов – 1 525 072,2 тысяч тенге;
на возмещение (до 50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой – 2 164 тысячи тенге;
на обеспечение деятельности районных и городских неспециализированных детско-юношеских спортивных школ – 49 844 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 45 581 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям –19 699 тысяч тенге;
на строительство и реконструкция объектов образования – 1 030 737,4 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда – 1 531 825 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 242 871,8 тысяч тенге;

10. 2015 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері мен несиелер түскені ескерілсін:
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 378 201 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 3 265 855 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 434 180 мың теңге;
ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 90 341 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 358 263 мың теңге.
Аталған нысаналы кредиттер мен даму трансферттері сомаларын бөлу қала әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 06.04.2015 № 324 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10-1. 2015 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы – 6 088 698,0 мың теңге кредиттер мен нысаналы даму трансферттер түскені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1 тармақшамен толықтырылды - Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 06.04.2015 № 324 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. 2015 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетіне облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы және даму трансферттері мен несиелер түскені ескерілсін:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға – 3 884,6 мың теңге;
елді мекендердің жете жоспарлау жобаларын, жете жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарларын және құрылыс салу жобаларын әзірлеуге – 37 907 мың теңге;
елді мекендердің көшелерін және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) күрделі және орташа жөндеуге – 1 525 072,2 мың теңге;
бруцеллезбен ауырған, санитарлық союға жіберілетін ауыл шаруашылық малдардың (ірі және ұсақ малдар) құнын (50% дейін) өтеуге – 2 164 мың теңге;
аудандық және қалалық мамандандырылмаған балалар мен жасөспірімдердің спорт мектептерінің қызметтерін қамтамасыз етуге – 49 844 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге - 45 581 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 19 699 мың теңге;
білім беру объектілерін салу және реконструкциялауға – 1 030 737,4 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 531 825 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 242 871,8 мың теңге;

на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах – 27 585 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 176 118 тысяч тенге:
на развитие коммунального хозяйства – 271 028,4 тысяч тенге;
на развитие благоустройства города и населенных пунктов - 250 048,5 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры - 930 331,9 тысяч тенге;
капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций - 7 445,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Актобе Актюбинской области от 04.03.2015 № 316 (вводится в действие с 01.01.2015); от 10.06.2015 № 333 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 359 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).

ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 27 585 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 176 118 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 271 028,4 мың теңге;
қаланы және елді мекендерді абаттандыруды дамытуға – 250 048,5 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 930 331,9 мың теңге;
ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары – 7 445,7 мың теңге.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 04.03.2015 № 316 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 10.06.2015 № 333 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 359 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 384 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

12. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Актобе на 2015 год в сумме - 524 058 тысяч тенге.
13. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Актобе на 2015 год, согласно приложению 4.
14. Утвердить на 2015 год перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, cела, сельского округа, согласно приложению 5.

12. Ақтөбе қаласының жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві - 524 058 мың теңге сомасында бекітілсін.
13. 2015 жылға арналған Ақтөбе қаласының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. 2014 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараттары бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

14-1. Утвердить на 2015 год распределение сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 6.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением маслихата города Актобе Актюбинской области от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).
14. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии маслихата города Актобе И. Назарбаев
Секретарь маслихата города Актобе С. Шинтасова
Приложение 1
к решению маслихата
города Актобе № 282

14-1. 6-қосымшаға сәйкес 2015 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер сомаларын бөлу көлемдері бекітілсін.
Ескерту. Шешім 14-1 тармақпен толықтырылды – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 09.11.2015 № 384 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
15 Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақтөбе қалалық мәслихатының сессия төрағасы И. Назарбаев
Ақтөбе қалалық мәслихаттың хатшысы С. Шынтасова
Ақтөбе қалалық мәслихатының

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
293 503,7
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
293 503,7
499
Отдел регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
52 331,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области регистрации актов гражданского состояния
40 772,0
003
Капитальные расходы государственного органа
11 559,0
04
Образование
15 835 325,4
1
Дошкольное воспитание и обучение
3 267 292,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
146 050,0
004
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
110 192,0
041
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
35 858,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 121 242,4
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
1 928 314,4
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 192 928,0
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
9 367 525,2
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
18 912,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
18 912,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 296 152,2
003
Общеобразовательное обучение
8 729 498,2
006
Дополнительное образование для детей
566 654,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
52 461,0
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
52 461,0
9
Прочие услуги в области образования
3 200 507,8
464
Отдел образования района (города областного значения)
539 401,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
33 713,4
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
131 148,4
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
28 011,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
96 961,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
19 681,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
293 503,7
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
293 503,7
499
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
52 331,0
001
Жергілікті деңгейде азаматтық хал актілерін тіркеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40 772,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 559,0
04
Білім беру
15 835 325,4
1
Мектепке дейінгі тәрбие және оқыту
3 267 292,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
146 050,0
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
110 192,0
041
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
35 858,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 121 242,4
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
1 928 314,4
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 192 928,0
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
9 367 525,2
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
18 912,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
18 912,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 296 152,2
003
Жалпы білім беру
8 729 498,2
006
Балаларға қосымша білім беру
566 654,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
52 461,0
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
52 461,0
9
Білім беру саласындағы өзге де қызметтер
3 200 507,8
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
539 401,6
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 713,4
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу
131 148,4
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткізу
28 011,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
96 961,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
19 681,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

от 23 декабря 2014 года
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа в разрезе программ
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата города Актобе Актюбинской области от 09.11.2015 № 384 (вводится в действие с 01.01.2015).
Порядковый номер
Благодар-ный сельский округ
Саздинс- кий сельский округ
Новый сельский округ
Курайлинс -кий сельский округ
Каргалинс-кий сельский округ
Ниаменование
ВСЕГО

2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 282 шешіміне
5 қосымша
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратының бағдарламалар бөлінісі
Ескерту. 5 қосымша жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Ақтөбе қалалық мәслихатының 09.11.2015 № 384 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Рет саны
Блогодар селолық округі
Сазда селолық округі
Новый селолық округі
Кұрайлы селолық округі
Қарғалы селолық округі
Атауы
БАРЛЫҒЫ