Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2015-2017 годы
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 23 декабря 2014 года № 214. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 16 января 2015 года № 4152. Срок действия решения - до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Хромтауского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 1234 в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) Доходы                                                5 115 193 тысяч тенге;
в том числе по:
налоговым поступлениям                                    3 003 309 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям                              680 991 тысяч тенге;
поступлениям от продажи
основного капитала                                          15 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов                              1 515 096,1 тысяч тенге;
2) Затраты                                                5 125 629,8 тысяч тенге;
в том числе: бюджетные изъятия                              899 566 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование                        9 574,4 тысяч тенге;
в том числе:
бюджетные кредиты                                    13 898 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов                              4 323,6 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям
с финансовыми активами                                    20 000 тысяч тенге;
в том числе:
приобретение финансовых активов                        20 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета                              -40 011,2 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
Бюджета                                                40 011,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 233 (вводится в действие с 01.01.2015); от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 263 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год распределение общей суммы поступлений от налогов в бюджет района согласно решению областного маслихата № 255 от 10 декабря 2014 года в следующих размерах:

Хромтау ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 қаңтарда № 4152 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңыңа сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015 - 2017 жылдарға арналған Хромтау ауданының бюджеті 1, 2, 3, 4 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мына көлемде бекітілсін:
1) Кірістер                                                5 115 193 мың теңге;
оның ішінде:
салықтық түсімдері бойынша                              3 003 309 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша                              680 991 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін
түсімдер бойынша                                          15 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша                              1 515 096,1 мың теңге;
2) шығындар                                                5 125 629,8 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік алып қоюлар                                    899 566 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру                              9 574,4 мың теңге;
оның ішінде:
бюджеттік кредиттер                                    13 898 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу                              4 323,6 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен жасалатын
операциялар бойынша сальдо                              20 000 мың теңге;
оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу                              20 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит)                        - 40 011,2 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын (профицитті)
Қаржыландыру                                          40 011,2 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 233 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2015 № 255 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 263 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 284 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2015 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 255 шешімі бойынша аудандық бюджетке мынадай мөлшерде белгіленсін:

1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов;
2) по социальному налогу 50 процентов;
3) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с физических лиц, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты зачисляются полностью в районный бюджет.
3. Установить, что в доход районного бюджета зачисляются:
налог на имущество с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налог на имущество с физических лиц;
земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов;
земельный налог на земли промышленности, связи, транспорта, обороны и иного несельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения;
земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов;
налог на транспортные средства с юридических и физических лиц;
единый земельный налог;
акцизы на бензин и дизельное топливо, поступления за использование природных и других ресурсов;
плата за пользование земельными участками;
сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования местного значения и в населенных пунктах;
фиксированный налог;
госпошлины (по кодам 108102-108112);
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан;
прочие неналоговые поступления в районный бюджет;
поступление от продажи земельных участков.

1) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша 50 пайыз;
3) төлем көзінде кірістерге салынатын жеке табыс салығы бойынша, жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша түсімдер аудан бюджетіне толығымен есептеледі.
3. Аудандық бюджеттің кірісіне мыналар есептелетін болып белгіленсін:
заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
ауыл шаруашылық маңызы бар жерлер үшін жеке тұлғаларға салынатын жер салығы;
елді мекендердің жерлеріне, жеке тұлғалардан алынатын жер салығы;
өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және басқа да ауыл шаруашылығына арналмаған жерге салынатын жер салығы;
ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
бензинге және дизель отынына арналған акциздер, табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем;
жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алымдар;
жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасы үшін алынатын алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым;
жылжымайтын мүлікке және олармен келісім жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
жергілікті маңызы бар және елді мекендердегі жалпы пайдаланудағы автомобиль жолдарының бөлу жолағында сыртқы (көрнекі) жарнамаларды орналастырғаны үшін алынатын төлем;
тіркелген салық;
мемлекеттік баж (108102-108112 кодтары бойынша);
коммуналдық меншіктегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен қаржылындырылатын сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер;
жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер.

4. В соответствии со статьей 5 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" отрицательное сальдо, образовавшееся по состоянию на 31 декабря 1998 года в результате превышения сумм начисленных работодателями пособий по временной нетрудоспособности, беременности и родам, при рождении ребенка, на погребение, выплачивавшихся из Фонда государственного социального страхования, над начисленной суммой отчислений в указанный фонд, ежемесячно засчитывается в счет уплаты социального налога в пределах 4 процентов от фонда заработной платы.
5. Принять к сведению и руководству, что в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 28 ноября 2014 года "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы" установлено:
с 1 января 2015 года:
1) минимальный размер заработной платы 21 364 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также, для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан 1 982 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат 21 364 тысяч тенге;
6. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, вошедшие в объем районного бюджета, в том числе:
на ежемесячную выплату денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей - 25 048 тысяч тенге;
на увеличение размера доплаты за квалификационную категорию учителям школ и воспитателям дошкольных организаций образования 29 588 тысяч тенге;
на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" 14 896 тысяч тенге;
на проведение противоэпизоотических мероприятий 38 778 тысяч тенге;
на обеспечение охраны административных здание 3 725 тысяч тенге;
на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в сумме 20 085 тысяч тенге;
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 4 620 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
7. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организации образования 188 315 тысяч тенге, в том числе на повышение оплаты труда по новой модели с 1 июля 2015 года 27 815 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе 56 386 тысяч тенге,из них 5 357 тысяч тенге,на повышение оплаты труда по новой модели с 1 июля 2015 года;

4. Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы № "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 5 бабына сәйкес жұмыс берушілер еңбекке уақытша жарамсыздығы, жүктілігі мен босануы бойынша, бала туған кезде, жерлеуге есептеген, Мемлекеттік әлеуметтік сақтандыру қорынан төленіп келген жәрдемақы сомаларының аталған қорға аударымдардың есептелген сомасынан артық болуы нәтижесінде 1998 жылғы 31 желтоқсандағы жағдай бойынша құралған теріс сальдо ай сайын жалақы қорының 4 пайызы шегінде әлеуметтік салық төлеу есебіне жатқызылады.
5. Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 28 қарашадағы "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 10 бабы басшылыққа алынып және ескерілсін:
2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап:
1) жалақының ең төменгі мөлшері 21364 теңге;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтік төлемдерді есептеу үшін, сондай-ақ айыппұл санкцияларын, салықтар мен басқа да төлемдерді қолдану үшін айлық есептік көрсеткіш 1 982 теңге;
3) базалық әлеуметтік төлемдердің мөлшерін есептеу үшін ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы 21364 теңге.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен бөлінетін мақсатты ағымдағы нысаналы трансферттер енгізілгені ескерілсін, оның ішінде:
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлеуге 25 048 мың теңге;
мектепке дейінгі ұйымдардың тәрбиешілеріне және мектеп мұғалімдеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға 29 588 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға 14 896 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 38 778 мың теңге;
әкімшілік ғимаратын күзетпен қамтамасыз етуге 3 725 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың штат саны ұлғаюына байланысты 20 085 мың теңге;
мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыруға 4 620 мың теңге.
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
7. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 188 315 мың теңге,соның ішінде 2015 жылдың 1 шілдесінен бастап еңбек ақының арттыру жаңа моделінің енгізуіне байланысты 27 815 мың теңге;
біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге еңбек ақыны арттыруға үш саты жүйесі бойынша 56 386 мың теңге, соның ішінде 2015 жылдың 1 шілдесінен бастап еңбек ақының арттыру жаңа моделін енгізуге байланысты 5 357 мың теңге;

на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работникам государственных учреждений,не являющихся государственными служащими,а также работников государственных предприятий,финансируемые из местного бюджета 161 713 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих 0,0 тысяч тенге;
на выплату государственной пособий на детей до 18 лет 0,0 тыс тенге;
на проведение мероприятий, посвященных к 70-летию Победы в Великой Отечественной войне 15 160 тысяч тенге;
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 6 503 тысяч тенге;
На реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (установка дорожных знаков и указателей в местах расположений организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов) – 1 347,3 тысяч тенге;
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 2 197 тысяч тенге;
На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 758 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 263 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на разработку генеральных планов совмещенных с проектом детальной планировки, проектов детальной планировки и проектов застройки населенных пунктов 8 132 тысяч тенге;
на возмещение (50%) стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных туберкулезом, направляемых на санитарный убой 12 360 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов 2 837 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков, оказание психолого - медико-педагогической консультативной помощи населения 9 341 тысяч тенге;
на содержание ребенка ( детей), переданного патронатным воспитателям 57 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту 32 701 тысяч тенге;
по программе "Дорожная карта Занятости-2020", в том числе;
на капитальный ремонт автомобильной дороги Подьезд к селу Абай 0,0 тысяч тенге;

ай сайын ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық айлықтарына мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлеріне және жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлеріне қосымша ақыға 161 713 мың теңге;
әкімшілік мемлекеттік қызметкерлерге еңбек ақының сатысын арттыруға 0,0 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларға 0,0 мың теңге;
Ұлы Отан соғысында Жеңістің 70 жылдығына арналған шаралар өткізуге 15 160 мың теңге;
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету – 6 503 мың теңге;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға) – 1 347,3 мың теңге;
Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 2 197 мың теңге;
Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 758 мың теңге;
Аталған ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.06.2015 № 255 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 263 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі; 09.11.2015 № 284 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы ағымды трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Елді мекендерді салу жобаларын,детальдық жоспарлау жобаларын, детальдық жоспарлау жобаларымен біріктірген генералдық жоспарлау жұмыстарын жүргізуге 8 132 мың теңге;
бруцеллез ауыруымен ауырған ауылшаруашылық жануарларды (ірі және ұсақ мүйізді) санитарлық жоюға жіберілген малдардың ( 50%) өтемін өтеуге 12 360 мың теңге:
елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыруға 2 837 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге 9 341 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 57 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 32 701 мың теңге;
"Жұмыспен қамту 2020 жол картасы" бағдарламасының оның ішінде:
Абай ауылына кіре беріс автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 0,0 мың теңге;

на капитальный ремонт сельского Дома культуры в селе Бугетсай 1 692 тысяч тенге;
на капитальный ремонт средней школы в селе Аккудук 0,0 тысяч тенге;
На капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций - 187 169 тысяч тенге по сфере образования, в том числе: детской дошкольной организаций № 3 - 75 400 тысяч тенге и детской дошкольной организаций № 4 – 121 300 тысяч тенге.
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на оснований постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 233 (вводится в действие с 01.01.2015); от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 263 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на строительство двух двухэтажных 10-ти квартирных жилых домов №№ 755,756 в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау - 2 908 тысяч тенге;
на разработку проектно – сметной документации на строительство Донской средней школы на 600 мест – 12 685 тысяч тенге;
На строительство трехэтажного 24-х квартирного жилого дома малосемейного типа по улице Алипова в городе Хромтау – 12 300 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов на развитие определятся на основании постановления районного акимата.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 233 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 263 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета, в том числе:
на строительство двух двухэтажных 10-ти квартирных жилых домов №№ 755,756 в микрорайоне "22 квартал" в городе Хромтау - 37 425 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата.
11. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета по программе "Развитие моногородов", в том числе:
на строительство сетей электроснабжения 22 квартала города Хромтау 323 303 тысяч тенге;
на строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Хромтау 0,0 тысяч тенге;
на строительство инженерных сетей для строительства 5-ти этажного жилого дома по ул.бр.Жубановых,11 в городе Хромтау 52 258 тысяч тенге;
Распределение указанных трансфертов на развитие определяется на основании постановления акимата.

Бөгетсай ауылындағы ауылдық Мәдениет үйіне күрделі жөндеуге 1 692 мың теңге;
Аққұдық ауылындағы орта мектепке күрделі жөндеуге 0,0 мың теңге;
Білім саласына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 187 169 мың теңге, оның ішінде: № 3 мектепке дейінгі білім беру ұйымына – 75 400 мың теңге және № 4 мектепке дейінгі білім беру ұйымына – 121 300 мың теңге.
Аталған ағымды нысаналы трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 233 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2015 № 255 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 263 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 284 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы №№ 755, 756 10 пәтерлік екі қабатты екі тұрғын үйдің құрылысын салуға – 2 908 мың теңге.
600 орындық Дөң орта мектебінің құрылысына жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуге – 12 685 мың теңге.
Хромтау қаласының Әліпов көшесіндегі аз отбасына арналған үш қабатты 24 пәтерлік тұрғын үй құрылысына – 12 300 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 233 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 263 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы №№ 755,756 10 пәтерлік екі қабатты екі тұрғын үйдің құрылысын салуға 37 245 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
11. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен "Моноқалаларды дамыту" бағдарламасы бойынша нысаналы даму трансферттері түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы электр жүйесін салуға 323 303 мың теңге;
Хромтау қаласында тұрмыстық қатты қалдық полигонын салуға 0,0 мың теңге;
Хромтау қаласында ағайынды Жұбановтар 11, көшесінде қабатты тұрғын үйге инженерлік жүйелер жүргізуге 52 258 мың теңге;
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.

Сноска. Пункт 11 с изменением, внесенным решением маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015).
12. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета по программе "Развитие моногородов", в том числе:
на строительство сетей электроснабжения 22 квартала города Хромтау 0,0 тысяч тенге;
на строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Хромтау 0,0 тысяч тенге;
на строительство инженерных сетей для строительства 5-ти этажного жилого дома по ул.бр.Жубановых,11 в городе Хромтау 0,0 тысяч тенге;
На строительство сетей водоснабжения жилого квартала малоэтажной застройки № 22 в городе Хромтау – 58 400 тысяч тенге.
На строительство сетей электроснабжения и водоснабжения в микрорайоне "Новая станция" в городе Хромтау – 30 474 тысяч тенге.
На строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Хромтау – 108 705 тысяч тенге;
На строительство электросетей "22 квартала" города Хромтау – 60 095 тысяч тенге;
На реконструкцию автомобильных дорог города Хромтау – 64 460,7 тысяч тенге.
на проведение инженерных сетей для 5-ти этажного жилого дома по улице Братьев Жубановых, 11 в городе Хромтау – 2 188,1 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов определяется на основании постановления акимата.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 10.03.2015 № 233 (вводится в действие с 01.01.2015); от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015); от 06.08.2015 № 263 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление текущих трансфертов с республиканского бюджета по программе "Развития моногородов", в том числе:
на капитальный ремонт автомобильной дороги по ул.Айтекеби в г. Хромтау 63 226 тысяч тенге;
на предоставление грантов на развитие новых производств 0,0 тысяч тенге;
на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов 0,0 тысяч тенге;
Распределение указанных текущих трансфертов определяется на основании постановления акимата.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решениями маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 08.06.2015 № 255 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).

Ескерту. 11 тармаққа өзгеріс енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.06.2015 № 255 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
12. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен "Моноқалаларды дамыту" бағдарламасы бойынша нысаналы даму трансферттері ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы электр жүйесін салуға 0,0 мың теңге;
Хромтау қаласында тұрмыстық қатты қалдық полигонын салуға 0,0 мың теңге;
Хромтау қаласындағы ағайынды Жұбановтар 11 көшесінде 5 қабатты тұрғын үйге инженерлік жүйелер жүргізуге 0,0 мың теңге;
Хромтау қаласының №22 аз қабатты тұрғын үй кварталындағы су жүйесін салуға – 58400 мың теңге.
Хромтау қаласының "Жаңа станция" шағын ауданындағы электрмен жабдықтау және сумен жабдықтау желілерінің құрылысын салуға – 30 474 мың теңге.
Хромтау қаласында тұрмыстық қатты қалдықтар полигонын салуға – 108 705 мың теңге;
Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы электр жүйесін салуға – 60 095 мың теңге;
Хромтау қаласының автомобиль жолдарын қайта құруға – 64 460,7 мың теңге.
Хромтау қаласындағы Ағайынды Жұбановтар 11 көшесінде 5 қабатты тұрғын үйге инженерлік жүйелер жүргізуге – 2188,1 мың теңге.
Аталған нысаналы даму трансферттерін бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 10.03.2015 № 233 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 08.06.2015 № 255 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.08.2015 № 263 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 284 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен "Моноқалаларды дамыту" бағдарламасы бойынша ағымды трансферттер түскені ескерілсін, оның ішінде:
Хромтау қаласында Айтеке би көшесіндегі автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге 63 226 мың теңге ;
жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беруге 0,0 мың теңге;
жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттерін пайыздық субсидиялауға 0,0 мың теңге;
Аталған нысаналы ағымды трансферттерін бөлу аудан әкімідігінің қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 13 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 08.06.2015 № 255 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 09.11.2015 № 284 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

14. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление кредитов, в том числе:
на реализацию мер социальной поддержки специалистов 13 898 тысяч тенге;
на микрокредитование предпринимательства 0,0 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата Хромтауского района Актюбинской от 09.11.2015 № 284 (вводится в действие с 01.01.2015).
15. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 74 000 тысяч тенге.

14. 2015 жылға арналған аудандық бюджетке республикалық бюджеттен кредиттер түскені ескерілсін,оның ішінде:
мамандардың әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыруға 13 898 мың теңге;
кәсіпкерлікті микрокредиттеуге 0,0 мың теңге;
Ескерту. 14 тармаққа өзгерістер енгізілді - Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 09.11.2015 № 284 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
15. Аудандық жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерв сомасы 74 000 мың теңге болып бекітілсін.

16. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложения 2.
17. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата
Секретарь районногомаслихата
Б.Ашабаев Д.Мулдашев
Приложение № 1 к решению районного маслихата № 214 от 23 декабря 2014 года
Бюджет Хромтауского района на 2015 год

16. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
17. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
Аудандық мәслихаттыңхатшысы
Б.Ашабаев Д.Молдашев
Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 шешіміне № 1 қосымша
Хромтау ауданының 2015 жылға арналған бюджеті

265
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
390
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
3 000
Регистрационный сбор, зачисляемый в местный бюджет
4 933
5
Фиксированный налог
560
08
1
Государственная пошлина
8 573
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям
2 940
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
1 085
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
115
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
8
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
395
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
24
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
15
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
56
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
44
Государственная пошлина, зачисляемая в местный бюджет
3891
2
Неналоговые поступления

265
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
390
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
3 000
Жергілікті бюджетке төленетін тіркелгені үшін алым
4 933
5
Тіркелген салық
560
08
1
Мемлекеттік баж
8 573
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж
2 940
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
1 085
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
115
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
8
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
395
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
24
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
15
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
56
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
44
Жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баж
3891
2
Салықтық емес түсiмдер

22 851
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
210
012
Капитальные расходы государственного органа
1 100
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
25 048
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
10 020
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
199 019
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
155 836,4
01
Социальное обеспечение
57
464
Отдел образования района (города областного значения)
57
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
57
02
Социальная помощь
139 366,1
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
11 546,3
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
11 546,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
127 819,8
002
Программа занятости
18 290,1
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 846
005
Государственная адресная социальная помощь
473
006
Оказание жилищной помощи
1 264
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
67 746,7
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 140
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
10 900
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
15 160
09
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
16 413,3
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
15 066
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
14 851
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
215
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 347,3
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

22 851
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және байқауларды өткiзу
210
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1100
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
25 048
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
10 020
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
199 019
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
155 836,4
01
Әлеуметтiк қамсыздандыру
57
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
57
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
57
02
Әлеуметтiк көмек
139 366,1
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
11 546,3
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
11 546,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
127 819,8
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
18 290,1
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 846
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
473
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
1 264
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
67 746,7
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 140
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
10 900
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
15 160
09
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
16 413,3
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
15 066
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 851
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
215
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1347,3
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру

25 500
03
Социальный налог
594 033
1
Социальный налог
594 033
Социальный налог
594 033
04
Налог на собственность
1 697 265
1
Налог на имущество
1 604 800
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 600 000
Налог на имущество физических лиц
4 800
3
Земельный налог
23 365
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
120
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 550
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
8 050
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
45
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
13 600
4
Налог на транспортные средства
64 000
Налог на транспортные средства с юридических лиц
15 000
Налог на транспортные средства с физических лиц
49 000
5
Единый земельный налог
5 100
Единый земельный налог
5 100
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
27 790
2
Акцизы
4 870
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
3 100
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
1 770
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 150
Плата за пользование земельными участками
10 150
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
12 200
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
1 200
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2 150
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
120
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
420
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
770
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 540
5
Фиксированный налог
570
08
1
Государственная пошлина
9 481
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

25 500
03
Әлеуметтік салық
594 033
1
Әлеуметтік салық
594 033
Әлеуметтік салық
594 033
04
Меншікке салынатын салықтар
1 697 265
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 604 800
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 600 000
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 800
3
Жер салығы
23 365
Ауыл шаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
120
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 550
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
8 050
Ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
45
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
13 600
4
Көлік құралдарына салынатын салық
64 000
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
15 000
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
49 000
5
Бірыңғай жер салығы
5 100
Бірыңғай жер салығы
5 100
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
27 790
2
Акциздер
4 870
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
3 100
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизель отыны
1 770
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 150
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
10 150
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
12 200
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 200
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
2 150
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
120
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
420
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
770
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 540
5
Тіркелген салық
570
08
1
Мемлекеттік баж
9 481
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж

5 200
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 540
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
230
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
22
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
34
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 100
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
60
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
40
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
155
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
100
2
Неналоговые поступления
1 207 031
01
Доходы от государственной собственности
9 700
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
9 700
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
500
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
9 200
06
Прочие неналоговые поступления
1 197 331
1
Прочие неналоговые поступления
1 197 331
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
1 197 331
3
Поступления от продажи основного капитала
15 900
03
Продажа земли и нематериальных активов
15 900
1
Продажа земли
15 900
Поступления от продажи земельных участков
15 900
4
Поступления трансфертов
0
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
0
2
Трансферты из областного бюджета
0
Целевые текущие трансферты
0
Целевые трансферты на развитие
0
Функ. группа
Сумма (тыс.тенге)
Функ. подгруппа
Администратор
Программа
Н а и м е н о в а н и е
1
2
3
4
5
6
II. Затраты

5 200
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 540
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
230
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
22
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
34
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1100
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
60
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
40
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
155
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
100
2
Салықтық емес түсiмдер
1 207 031
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
9 700
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
9 700
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
500
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
9200
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 197 331
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
1 197 331
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
1 197 331
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
15 900
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
15 900
1
Жерді сату
15 900
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
15 900
4
Трансферттердің түсімдері
0
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
0
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
0
Ағымдағы нысаналы трансферттер
0
Нысаналы даму трансферттері
0
Функ. топ
Сомасы (мың теңге)
Кіші функция
Әкімші
Бағдарлама
АТАУЫ
1
2
3
4
5
6
II. Шығындар

19 935
006
Функционирование районных (городских) библиотек
19 935
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
12 594
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
12 594
09
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
22 342
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
6 964
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6 964
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
15 378
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
5 091
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 484
004
Создание информационных систем
2 803
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
76 329
01
Сельское хозяйство
26 297
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
5 751
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
5 751
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
20 546
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
16 380
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 449
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 717
06
Земельные отношения
11 254
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
11 254
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
8 560
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
2 694
09
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
38 778
474
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
38 778
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
38 778
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 486
02
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
10 486
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города обласного значения)
10 486
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

19 935
006
Аудандық (қалалық) кітапханалардың жұмыс істеуі
19 935
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
12 594
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
12 594
09
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістікті ұйымдастыру жөніндегі өзге де қызметтер
22 342
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6 964
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 964
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
15 378
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
5 091
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
7 484
004
Ақпараттық жүйелер құру
2 803
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
76 329
01
Ауыл шаруашылығы
26 297
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
5 751
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
5 751
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
20 546
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 380
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 449
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 717
06
Жер қатынастары
11 254
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
11 254
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 560
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
2 694
09
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
38 778
474
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
38 778
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
38 778
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 486
02
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
10 486
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
10 486
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер