О внесении изменений в постановление акимата области от 26 марта 2014 года №83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Постановление акимата Алматинской области от 12 декабря 2014 года № 452. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 13 января 2015 года № 2993
В соответствии со статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2014 года № 103 "Об утверждении Правил субсидирования из местных бюджетов на развитие племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства", акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата области от 26 марта 2014 года № 83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 27 марта 2014 года № 2639 и опубликованного в газетах "Жетысу" и "Огни Алатау" 1 апреля 2014 года №36) следующие изменения:
приложение 3 и 4 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Досымбекова Тынышбая Досымбековича.

"Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы №83 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 452 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 13 қаңтарда № 2993 болып тіркелді
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" 2014 жылғы 18 ақпандағы №103 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысына сәйкес, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" №83 қаулысына (2014 жылғы 27 наурызда нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2639 тіркелген және 2014 жылғы 1 сәуірде № 36 "Жетісу" және "Огни Алатау" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулының 3 және 4-қосымшалары осы қаулының 1 және 2- қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Тынышбай Досымбекұлы Досымбековке жүктелсін.

3. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Алматинской области А. Баталов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан Мамытбеков Асылжан Сарыбаевич
Приложение 1 к постановлению акимата области от "12" "12" 2014 года № 452 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 26 марта 2014 года № 83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства"

3. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы
облысының әкімі А. Баталов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі Мамытбеков Асылжан Сарыбайұлы
Облыс әкімдігінің 2014 жылғы "12" "12" №452 қаулысына 1-қосымша "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малды аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 83 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"

Приложение 3 к утвержденному постановлению акимата области от 26 марта 2014 года № 83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Объемы субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства
Наимено-вание отрасли
Направление субсидирования
Единица измере-ния
Норматив субсидирова-ния, тенге
Субсиди-руемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
мясное скотоводст-во
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
голов

Облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малды аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 83 қаулысына 3-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Сала атауы
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
субсидиялау нормативі, теңге
Субсидиялана-тын көлем
субсидия көлемі, мың теңге
Етті мал шаруашылығы
ірі қара малдан аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу
бас

20 000
11 369
227 378,0
Ведение селекционной и племенной работы крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием маточный поголовия
голов
18 000
48 221
867 975,2
Приобретение отечественного племенного крупного рогатого скота
голов
154 000
1 366
210 364,0
Приобретение импортированного племенного крупного рогатого скота (из Австралии, США, Канады)
голов
200 000
2 926
585 200,0
Содержание племенных быков производителей
голов
104 000
91
9 464,0
молочное скотоводст-во
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
голов
20 000
3 574
71 462,3
Приобретение отечественного племенного крупного рогатого скота
голов
154 000
200
30 800,0
Приобретение импортированного племенного крупного рогатого скота (из Австралии, США, Канады)
голов
235 000
833
195 590,0
Возмещение затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах
доза
1 803
138 702
250 079,5
овцеводство
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец, охваченного породным преобразованием
голов
1 500
20 006
30 009,0
Приобретение племенных баранчиков и ярок
голов
8 000
5 591
44 728,0
коневодство
Приобретение племенных лошадей
голов
40 000
327
13 080,0
яичное птицеводст-во
Племенное яйцо (финалы)
штук
21
1 982
41 630,0
Итого:
2 577 760,0
Приложение 2 к постановлению акимата области от "12" "12" 2014 года № 452 "О внесении изменений и дополнений в постановление акимата области от 26 марта 2014 года № 83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приложение 4 к утвержденному постановлению акимата области от 26 марта 2014 года № 83 "Об утверждении нормативов субсидий на возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота в личных подсобных хозяйствах, критериев и требований к поставщикам услуг по искусственному осеменению, а также объемов субсидий по направлениям субсидирования развития племенного животноводства и повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Объемы субсидий по повышению продуктивности и качества продукции животноводства
Наименование отрасли
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидирования, тенге
Субсиди-руемый объем
Сумма субсидий, тысяч тенге
Говядина
Удешевление стоимости кормов для производства говядины
тонн

20000
11 369
227 378,0
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық мал басы селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу
бас
18000
48 221
867 975,2
Отандық асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу
бас
154 000
1366
210 364,0
Импортталған асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу (Австралиядан, АҚШ-тан, Канададан)
бас
200 000
2 926
585 200,0
Асыл тұқымды бұқаларды күтіп бағу
бас
104 000
91
9 464,0
Сүтті мал шаруашылығы
Асыл тұқымды ірі қара малдың басына асыл тұқымдық селекциялық жұмысты жүргізу
бас
20 000
3 574
71 462,3
Отандық асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу
бас
154 000
200
30 800,0
Импортталған асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу (Австралиядан, АҚШ-тан, Канададан)
бас
235 000
833
195 590,0
Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды өтеу
бас
1 803
138 702
250 079,5
Қой шаруашылығы
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған аналық қой басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
бас
1 500
20 006
30 009,0
Асыл тұқымды тоқтылар мен тұсақтарды сатып алу
бас
8 000
5 591
44 728,0
Жылқы шаруашылығы
асыл тұқымды жылқыларды сатып алу
бас
40 000
327
13 080,0
Құс шаруашылығы
асыл тұқымды жұмыртқа
(мың)
дана
21
1 982
41 630,0
Барлығы:
2 577 760,0
Облыс әкімдігінің 2014 жылғы "12" "12" № 452 қаулысына 1-қосымша "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малды аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 83 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Облыс әкімдігінің 2014 жылғы 26 наурыздағы "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малды аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуге арналған субсидиялар нормативтерін, қолдан ұрықтандыру қызметін жеткізушілерге қойылатын өлшемдер мен талаптарды, сондай-ақ асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдерін бекіту туралы" № 83 қаулысына 3-қосымша
Мал шаруашылығы өнімінің өнімділігі мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар көлемдері
Сала атауы
Субсидиялау бағыты
өлшем бірлігі
субсидиялау нормативі, теңге
Субсидияла-натын көлем
субсидия көлемі, мың теңге
Сиыр еті
Сиыр етін өндіру үшін мал азығы құнын арзандату
тонна