Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2014 года № 9987. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 27.01.2017 № 30 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра сельского хозяйства Исаеву Г.С.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
" " _____2014 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Е. Досаев
" " ______2014 год
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2014 года № 3-1/600
Правила
субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства (далее – Правила) определяют порядок предоставления бюджетных субсидий (далее – субсидии) за счет и в пределах средств и мероприятий, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год отечественным сельскохозяйственным товаропроизводителям (далее – товаропроизводители), физическим и юридическим лицам, осуществляющим закуп услуг по откорму скота у откормочных площадок первого и второго уровня производства, заготовительным организациям, осуществляющим поставку бычков для откорма откормочным площадкам первого уровня производства, а также государственным ветеринарным организациям, физическим и юридическим лицам, осуществляющим деятельность по использованию племенных быков-производителей в общественных стадах, сформированных из поголовья личных подсобных хозяйств, государственным ветеринарным организациям и поставщикам услуг по искусственному осеменению (далее – поставщики), в целях повышения удельного веса племенных животных и продуктивных качеств сельскохозяйственных животных, удешевления кормов животных для снижения себестоимости производимой сельскохозяйственной продукции.

Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 22 желтоқсанда № 9987 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.01.2017 № 30 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өндеу департаменті осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ауыл шаруашылығының вице-министрі Г.С. Исаеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________Б. Сұлтанов
2014 жылғы " "
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Е. Досаев
2014 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600
бұйрығымен бекітілген
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) асыл тұқымды мал үлесін және ауыл шаруашылығы жануарларының өнімділік сапасын арттыру, өндірілетін ауыл шаруашылығы өнімінің өзіндік құнын төмендету үшін мал азығының құнын арзандату мақсатында отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге (бұдан әрі – тауар өндірушілер), бірінші және екінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарынан мал бордақылау бойынша қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға, бордақылау үшін бірінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына бұқашықтарды жеткізуді жүзеге асыратын дайындау ұйымдарға, сондай-ақ мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға, жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке және заңды тұлғаларға, мемлекеттік ветеринариялық ұйымдарға және қолдан ұрықтандыру жөніндегі көрсетілетін қызметтерді жеткізушілерге (бұдан әрі – жеткізушілер) тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат шегінде және іс-шаралар есебінен бюджеттік субсидиялар (бұдан әрі – субсидиялар) беру тәртібін айқындайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) породное преобразование – улучшение породных и продуктивных качеств маточного поголовья путем использования в воспроизводстве племенных производителей;
2) исключен приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3) соглашение об использовании приобретенных племенных животных – документ, подтверждающий принятые обязательства товаропроизводителя по целевому использованию приобретенных племенных животных, подписанное между руководителем отдела сельского хозяйства соответствующего района (далее – отдел) и товаропроизводителем;
4) маточное поголовье – поголовье женских особей животных, достигших половозрелого возраста, используемого для получения приплода;
5) случной сезон – период воспроизводства сельскохозяйственных животных;
6) общественное стадо – стадо крупного рогатого скота, сформированного из поголовья личных подсобных хозяйств;
7) услуги по откорму скота – платная услуга по откорму скота, предоставляемая откормочной площадкой первого и второго уровня производства физическим и юридическим лицам, имеющим в собственности бычков для откорма.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Направления, подлежащие субсидированию:
1) на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченного породным преобразованием;
приобретение племенного крупного рогатого скота;
приобретение племенных овец, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных;
приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных;
содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах;
возмещение до 50 % затрат племенных центров и дистрибьютерных центров по реализации семени племенных животных (далее – дистрибьютерный центр) на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;

2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) тұқымдық түрлендіру – аналық мал басын тұқымдық және өнімділік өсімін молайтуда асыл тұқымды аталықтарды пайдалану жолымен сапасын жақсарту;
2) алып тасталды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) сатып алынған асыл тұқымды малдарды пайдалану туралы келісім – тиісті аудандық ауыл шаруашылығы бөлімінің (бұдан әрі - бөлім) басшысы және тауар өндіруші арасында қол қойылған, сатып алынған асыл тұқымды малды нысаналы пайдалану бойынша тауар өндіруші қабылдаған міндеттемелерді растайтын құжат;
4) аналық мал басы – жыныстық жетілген, төл алу үшін пайдаланылатын аналық мал басы;
5) шағылыстыру маусымы – ауыл шаруашылығы жануардың өсімін молайту кезеңі;
6) жалпы табын – жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған ірі қара мал табыны;
7) малды бордақылау бойынша көрсетілетін қызметтер – жеке меншігінде бордақылауға арналған бұқашықтары бар жеке және заңды тұлғаларға бірінші және екінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдары ұсынатын мал бордақылау бойынша ақылы қызмет.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Субсидиялауға жататын бағыттар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
асыл тұқымды ірі қара малдың, қойлардың, маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен, сондай-ақ бал араның ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу;
тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымдық зауытшылардан асыл тұқымды қой, жылқы, шошқа, түйе, марал (бұғыларды) сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан асыл тұқымды тәуліктік балапан мен ата-енелік/ата-тектік нысанды құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқасын сатып алу;
жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу;
шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу;
асыл тұқымдық орталықтар мен асыл тұқымды жануарлардың ұрығын өткізу жөніндегі дистрибьютерлік орталықтардың (бұдан әрі - дистрибьютерлік орталық) ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына қолдан ұрықтандыру жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу жөніндегі шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;

2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
реализация бычков на откормочные площадки первого уровня производства;
удешевление стоимости производства говядины, конины, баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины, мяса птицы и индейки (далее – мясо птицы), куриного яйца яичных кроссов (далее – пищевое яйцо), молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец (далее – тонкая шерсть);
удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Нормативы бюджетных субсидий приведены в приложении 1 к настоящим Правилам.
При дополнительном выделении из местного бюджета средств Постановлением акимата области утверждаются нормативы субсидий, а также критерии и требования по нижеследующим направлениям субсидирования:
1) ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями;
2) удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок;
3) возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах;
4) возмещение до 50 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
5. Нормативы, критерии и требования по направлениям субсидирования, указанным в пункте 4 настоящих Правил (далее – Критерии), а также объемы субсидий по направлениям субсидирования, указанным в пункте 3 настоящих Правил (далее – объемы субсидий) пронумеровываются, прошнуровываются, скрепляются печатью и в двух экземплярах предоставляются на рассмотрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр нормативов, Критериев, а также объемов субсидий.
При отрицательном результате Министерство возвращает оба экземпляра нормативов, Критериев, а также объемов субсидий письмом с мотивированным отказом.
Объемы субсидий (ежегодно, не позднее 20 января), а также нормативы и Критерии, утверждаются постановлением акимата области.
Внесение изменений и (или) дополнений в нормативы, Критерии, а также объемы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – четвертой настоящего пункта.
После принятия постановления, акимат области в течение двух рабочих дней размещает его на своем официальном интернет-ресурсе.
После размещения постановления на интернет-ресурсе, Министерство в течение двух рабочих дней сверяет нормативы, Критерии, а также объемы субсидий на предмет соответствия их ранее согласованным нормативам, Критериям, а также объемам субсидий.

2) мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруға:
бірінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына бұқашықтарды өткізу;
сиыр етiн, жылқы етiн, қой етiн (қозы етін), түйе етін, шошқа етiн, құс етi және күрке тауық етiн (бұдан әрi – құс етi), жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасын (бұдан әрi – тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз, шұбат, биязы жүнді қойлардың жүнiн (бұдан әрi – биязы жүн) өндiру құнын арзандату;
ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандату.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. Бюджеттік субсидиялар нормативтері осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
Жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлу кезінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен (бұдан әрі – Министрлік) келісім бойынша облыс әкімдігі қаулысымен субсидиялаудың төмендегі бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері, сондай-ақ өлшемдер мен талаптар бекітіледі:
1) маралдардың (бұғылардың) аналық басымен және бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу;
2) ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандату;
3) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу;
4) асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу шығындарын 50 %-ға дейін өтеу.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша нормативтер, өлшемдер мен талаптар (бұдан әрі - Өлшемдер), сондай-ақ осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша субсидия көлемдері нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекітіледі және екі данада облыс әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) қарастыруға ұсынылады.
Министрлік оң нәтижесі болған жағдайда, тиісті ілеспе хатпен нормативтердің, Өлшемдердің, сондай-ақ субсидия көлемдерінің бір данасын қайтарады.
Министрлік теріс нәтижесі болған жағдайда, бас тарту туралы хатпен нормативтердің, Өлшемдердің, сондай-ақ субсидия көлемдерінің екі данасын да қайтарады.
Субсидия көлемдері (жыл сайын, 20 қаңтардан кешіктірмей), сондай-ақ нормативтер мен Өлшемдер облыс әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
Нормативтерге, Өлшемдерге, сондай-ақ субсидия көлемдеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші-төртінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қаулы қабылданғаннан кейін, облыс әкімдігі оны екі жұмыс күні ішінде өз ресми интернет-ресурсына орналастырады.
Қаулы интернет-ресурста орналастырылғаннан кейін, Министрлік екі жұмыс күні ішінде нормативтерді, Өлшемдерді, сондай-ақ субсидия көлемдерін бұрын келісілген нормативтерге, Өлшемдерге, сондай-ақ субсидия көлемдеріне сәйкес келуі тұрғысынан салыстырып тексереді.

Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Порядок субсидирования развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества продукции животноводства
6. Необходимым условием получения субсидий товаропроизводителями являются соответствие критериям и требованиям по соответствующим направлениям, указанным в приложениях 2 и 3 к настоящим Правилам, а также критериям и требованиям, утверждаемые постановлением акимата области, содержание всего поголовья сельскохозяйственных животных в соответствии с зоотехническими нормами и осуществление ветеринарных мероприятий.
7. Субсидии на удешевление стоимости производства животноводческой продукции, выплачиваются товаропроизводителям только за фактические объемы:
1) говядины, баранины, конины, свинины, верблюжатины, молока и тонкой шерсти, реализованной или переработанной на убойных площадках (пунктах) и (или) предприятиях (цехах) переработки, имеющих учетные номера;
2) реализованного мяса птицы, пищевого яйца, кумыса и шубата.
8. Субсидированию не подлежат:
1) животные и продукция животноводства товаропроизводителей, не соответствующих критериям и требованиям, указанным в приложениях 2 и 3 к настоящим Правилам, а также критериям и требованиям, утверждаемых постановлением акимата области;
2) все маточное поголовье крупного рогатого скота (овец) хозяйства при не соблюдении требований по использованию в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей (племенных баранов-производителей), в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка (барана) на тридцать голов случного контингента, использование быка (барана) не более двух случных сезонов подряд);
3) селекционная и племенная работа с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец хозяйств, имеющих расхождения в количестве поголовья животных, зарегистрированном в единой информационной базе селекционной и племенной работы по официальному ресурсу "www.plem.kz" (далее – ИАС) и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных по официальному ресурсу "www.iszh.kam.kz" (далее – ИСЖ) на момент подачи заявки;
4) племенной крупный рогатый скот, племенные овцы, лошади, верблюды, свиньи, маралы (олени), племенная птицеводческая продукция ранее просубсидированные, а также приобретенные по бартеру, в счет взаиморасчетов или используемые не для воспроизводственных целей;

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын арттырудың субсидиялау тәртібі
6. Тауар өндірушілердің субсидияларды алуының қажетті шарты осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген тиісті бағыттарға, сонымен қатар облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген өлшемдер мен талаптарға сәйкестігі, бүкіл ауыл шаруашылығы мал басын зоотехникалық нормаларға сәйкес күтіп-бағуы және ветеринариялық іс-шараларды жүзеге асыруы болып табылады.
7. Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру құнын арзандатуға субсидиялар тауар өндірушілерге:
1) есептік нөмірлері бар сою алаңдарында (пункттерінде) және (немесе) қайта өңдеу кәсіпорындарында (цехтарында) өткізілген немесе өңделген сиыр еті, қой еті, жылқы еті, шошқа еті, түйе еті, сүт және биязы жүннің;
2) құс етінің, тағамдық жұмыртқаның, қымыз және шұбаттың өткізілген нақты көлеміне төленеді.
8. Субсидиялауға мыналар жатпайды:
1) осы Қағидаларға 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген өлшемдер мен талаптарға, сонымен қатар облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген өлшемдер мен талаптарға сәйкес келмейтін тауар өндірушілердің малдары мен мал шаруашылығы өнімдері;
2) шағылыстыру маусымы бойында өз төлінен өсіріп-өндіруде және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмағандарға ауыстыруда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына бір бұқадан (қошқардан) кем болмауы, бір бұқаны (қошқарды) қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды (асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды) пайдалану жөніндегі талаптар сақталмаған кезде шаруашылықтық ірі қара малының (қойларының) барлық аналық басы;
3) өтінім берген сәтте "www.plem.kz" ресми ресурсы бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында (бұдан әрі – АТЖ) және "www.iszh.kam.kz" ресми ресурсы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі деректер базасында (бұдан әрі – АЖС) тіркелген мал басының саны бойынша ауытқуларға ие шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың аналық басымен жүргізілетін селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;
4) бұрын субсидияланған, сондай-ақ айырбас бойынша өзара есеп айырысу есебіне сатып алынған немесе өнімділікті молайту мақсатында пайдаланылмайтын асыл тұқымды ірі қара мал, асыл тұқымды қой, жылқы, түйе, шошқа, марал (бұғы), асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімі;

5) животные, просубсидированные в текущем году за текущий случной период по следующим направлениям: ведение селекционной и племенной работы, содержание племенных быков-производителей, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
6) племенные быки-производители, завезенные из-за рубежа не оцененные по методике принятой страной экспортером;
7) племенное маточное поголовье животных, используемое для воспроизводства беспородными и не оцененными племенными производителями;
8) продукция, приобретенная товаропроизводителями у других физических и (или) юридических лиц для дальнейшей ее перепродажи и (или) переработки;
9) продукция, реализованная товаропроизводителями по бартеру, в счет взаиморасчетов или ранее просубсидированная;
10) говядина, свинина, баранина, конина, верблюжатина подворного забоя, а также молоко, не прошедшие первичную переработку на предприятиях переработки;
11) продукция, полученная товаропроизводителями в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также продукция и поголовье сельскохозяйственных животных в период действия карантинных мероприятий по особо опасным и инфекционным заболеваниям;
12) побочная продукция мясного птицеводства – лапки, головы, а также внутренние органы;
13) пищевое яйцо, реализованное и (или) переданное для производства яичного порошка.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Субсидии выплачиваются товаропроизводителям согласно следующей приоритетности направлений:
1) на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота;
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец;
приобретение племенного крупного рогатого скота;
приобретение племенных овец;
остальные направления, направленные на развитие племенного животноводства;
2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
реализация бычков на откормочные площадки первого уровня производства;
удешевление стоимости производства говядины;
удешевление стоимости производства молока;
удешевление стоимости производства охлажденного мяса птицы;
удешевление стоимости производства остальных видов продукции животноводства.
При этом направление субсидирования развития племенного животноводства является приоритетным.
В приоритетном порядке субсидируется товаропроизводители, осуществляющие ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, реализовавшие не менее половины полученных бычков на откормочные площадки первого и второго уровня производства и/или заготовительным организациям.

5) ағымдағы жылы ағымдағы шығылыстыру кезеңінде мынадай бағыттар бойынша субсидияланған жануарлар: селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарын жүргізу, жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында өз төлінен өсіріп-өндіру үшін пайдаланылатын асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу;
6) экспорттаушы ел қабылдаған әдістеме бойынша бағаланбаған шетелден әкелінген асыл тұқымды тұқымдық бұқалар;
7) тұқымсыз өз төлінен өсіріп-өндіру үшін пайдаланатын және асыл тұқымды өндірушілер бағаламаған асыл тұқымды аналық мал басы;
8) тауар өндiрушiлер одан әрi қайта өткізу және (немесе) қайта өңдеу үшiн басқа жеке және (немесе) заңды тұлғалардан сатып алған өнiм;
9) тауар өндірушілер айырбас бойынша, өзара есеп айырысу есебінен өткізілген немесе бұрын субсидияланған өнім;
10) жеке аулада сойылған сиыр етi, шошқа етi, қой етi, жылқы етi, түйе еті, сондай-ақ қайта өңдеу кәсiпорындарында бастапқы қайта өңдеуден өтпеген сүт;
11) тауар өндірушілер жануарларды мәжбүрлi санитариялық сою нәтижесiнде алған өтінімдер, сондай-ақ аса қауіпті және жіті инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралардың қолданылу кезеңiндегі ауыл шаруашылығы жануарларының өнімдері мен мал бастары;
12) етті құс шаруашылығының жанама өнімдері – аяқтары, бастары, сондай-ақ ішкі органдары;
13) жұмыртқа ұнтағын өндіру үшін өткізілген және (немесе) берілген тағамдық жұмыртқа.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) ; 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9. Тауар өндірушілерге субсидиялар бағыттардың мынадай басымдылықтарына сәйкес төленеді:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу;
қойлардың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу;
асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу;
асыл тұқымды қойларды сатып алу;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға бағытталған басқа да бағыттар;
2) мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға:
бұқашықтарды бірінші деңгейлі бордақылау алаңдарына өткізу;
сиыр еті өндірісінің кұнын арзандату;
сүт өндірісінің кұнын арзандату;
салқындатылған құс еті өндірісінің кұнын арзандату;
мал шаруашылығы өнімдерінің қалған түрлері өндірісінің кұнын арзандату.
Бұл ретте асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау бағыты басым болып табылады.
Алынған бұқашықтардың кем дегенде жартысын бірінші және екінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына және/немесе дайындау ұйымдарына өткізген, ірі қара малдың аналық мал басымен асыл тұқымды және селекциялық жұмыстарын жүргізуді жүзеге асыратын тауар өндірушілер басымдылық тәртіппен субсидияланады.

Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Аким области создает областную комиссию по вопросам субсидирования животноводства под председательством заместителя акима области, курирующего вопросы сельского хозяйства (далее – комиссия).
11. Комиссия действует на постоянной основе. Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в месяц. В состав комиссии входят специалисты управления сельского хозяйства области и управления ветеринарии области, территориальных подразделений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе и Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства, депутаты местных представительных органов, а также представители Региональных палат предпринимателей и общественных объединений, осуществляющих деятельность в области животноводства. Количество представителей общественных объединений должно быть не менее половины от общего состава комиссии. Рабочим органом комиссии является управление сельского хозяйства области (далее – управление).
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
12. В компетенцию комиссии входит определение объемов причитающихся субсидий, заявленных товаропроизводителями, формирование сводного акта по области, внесение предложений по перераспределению средств и изменению объемов субсидий по направлениям субсидирования.
13. Ежегодно, в срок до 20 января, отдел сельского хозяйства соответствующего района (далее - отдел) размещает на интернет-ресурсе акимата района и в официальных печатных изданиях района объявление о начале приема заявок для субсидирования.
14. Товаропроизводители по мере возникновения соответствующих оснований представляют в отдел заявки на получение субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам на фактические объемы, подлежащие субсидированию согласно направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, формируют заявку на получение субсидий посредством ИАС с последующей распечаткой, подписанием и подачей в отдел.
Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием и с маточным поголовьем овец, обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам и пункту 8 настоящих Правил до 1 сентября текущего года, а также товаропроизводители, приобретшие/дополнительно приобретшие маточное поголовье и быков-производителей по программе кредитования "Сыбаға" и/или за счет собственных средств до 1 октября текущего года по направлению ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием. При соответствии товаропроизводителя требованиям, установленным настоящими Правилами, субсидирование по направлениям ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием осуществляется с 1 июня и овец с 1 сентября соответствующего года.
В случае приобретения товаропроизводителем племенного крупного рогатого скота с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) и/или в лизинг допускается перечисление бюджетных средств на счет продавца и/или лизингодателя который указывается в заявке на получение субсидий.

Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Облыс әкімі облыс әкімінің ауыл шаруашылығы мәселелері жөніндегі орынбасары төрағалық ететін мал шаруашылығын субсидиялау мәселелері жөніндегі облыстық комиссияны (бұдан әрі – комиссия) құрады.
11. Комиссия тұрақты негізде жұмыс істейді. Комиссия отырысы айына кемінде бір рет жүргізіледі. Комиссияның құрамына ауыл шаруашылығы басқармасы мен ветеринария саласындағы басқарманың, Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің және Ветеринариялық қадағалау және бақылау комитетінің аумақтық инспекцияларының мамандары, жергілікті өкілдік органдар депутаттары, сондай-ақ мал шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлердің өңірлік палаталары мен қоғамдық бірлестіктердің өкілдері кіреді. Қоғамдық бірлестіктер өкілдерінің саны комиссияның жалпы құрамының жартысынан кем болмауы тиіс. Комиссияның жұмыс органы ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі - басқарма) болып табылады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Комиссияның құзыретіне тауар өндірушілердің өтінімдері бойынша тиесілі субсидиялар көлемін анықтау, облыс бойынша жиынтық актіні қалыптастыру, субсидиялау бағыттары бойынша қаражатты қайта бөлу және субсидиялар көлемін өзгерту жөніндегі ұсыныстарды енгізу кіреді.
13. Жыл сайын 20 қаңтарға дейінгі мерзімде тиісті ауданның ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі - бөлім) аудан әкімдігінің интернет-ресурсына және ауданның ресми баспа басылымдарында субсидиялауға арналған өтінімдерді қабылдаудың басталғаны туралы хабарландыру орналастырады.
14. Тауар өндірушілер тиісті негіздердің туындауына қарай осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттарға сәйкес субсидиялауға жататын нақты көлемдерге субсидиялар алуға өтінімдерді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлімге ұсынады.
Ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидия алу үшін, АТЖ арқылы субсидия алуға өтінім қалыптастырады, кейінен басып шығарып, қол қойып, бөлімге тапсырады.
Тауар өндірушілер тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге және қойдың аналық басына субсидия алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада және осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген өлшемдер мен талаптарға сәйкестікті, сондай-ақ "Сыбаға" кредит беру бағдарламасы бойынша және/немесе өз қаражаты есебінен аналық мал басын және тұқымдық бұқаларды сатып алған/қосымша сатып алған тауар өндірушілер тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына асыл тұқымды және селекциялық жұмысты жүргізу бағыты бойынша субсидия алуға өтінімді ағымдағы жылдың 1 қазанына дейін қамтамасыз етеді. Тауар өндірушілер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу бағыты бойынша субсидиялау тиісті жылдың 1 маусымынан бастап және қой бойынша 1 қыркүйегінен бастап жүзеге асырылады.
Егер, тауар өндіруші асыл тұқымды ірі қара малды төлемнің мерзімін ұзарта отырып (ішінара ақы төлей отырып) және/немесе лизингке сатып алатын болса, бюджеттік қаражатты сатушының және/немесе лизинг берушінің субсидия алуға арналған өтінімде көрсетілетін шотына аударуға жол беріледі.

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
15. Товаропроизводители до предоставления заявки на получение субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по указанным направлениям субсидирования оформляют соответствующие документы:
1) при приобретении племенного крупного рогатого скота – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) при приобретении племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов (оленей) – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) при приобретении племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы – акт оприходования птицы по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) в случае содержания племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств – решение схода жителей населенного пункта, являющихся владельцами скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;
5) в случае осуществления искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах – акт об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота/овец по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота по форме 2, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) при реализации бычков на откормочные площадки первого уровня производства через заготовительные организации – договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, а также акт приема-передачи бычков на откормочные площадки по форме 4, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
7) при реализации бычков на откормочные площадки первого уровня производства – акт приема-передачи бычков на откормочные площадки по форме 4, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Тауар өндірушілер осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтінімді ұсынуға дейін көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша мынадай тиісті құжаттарды рәсімдейді:
1) асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісімі;
2) асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, шошқалар мен маралдарды (бұғыларды) сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісімі;
3) асыл тұқымды тәуліктік балапан мен ата-енелік/ата-тектік нысанды құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқасын сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3 нысан бойынша құстарды кіріске алу актісі;
4) жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өз төлінен өсіп-өндіруге арналған етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу кезінде - осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша малдардың иелері болып табылатын елді мекен тұрғындары жиынының шешімі;
5) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды өнім берушілерге 100 %-ға дейін өтеу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы акт және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 2 нысан бойынша ірі қара малдың ұрықтанған аналық басын тексеру актісі;
6) бұқашықтарды дайындаушы ұйымдар арқылы бірінші деңгейлі өндірістік бордақылау алаңдарына өткізу кезінде – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар өндіруші, дайындаушы ұйым және бордақылау алаңы арасындағы ірі қара малдың сатып алу шарты және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 4 нысан бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу-беру актісі;
7) бұқашықтарды бірінші өндіріс деңгейіндегі бордақылау алаңдарына өткізу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 4 нысан бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу-беру актісі;

8) в случае заготовки и приобретения грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок – справка-расчет затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
17. Товаропроизводители обеспечивают достоверность данных, указанных в заявке на получение субсидий.
В целях обеспечения прозрачности получения субсидий птицефабриками за реализованный объем птицеводческой продукции заявки на получение субсидий направляются в объединение юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана", которое после проверки соответствия заявленного объема продукции на получение субсидий имеющимся мощностям, в соответствие с технологической картой предприятия, направляет заявки в рабочий орган областной Комиссии.
18. Исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
19. Отдел регистрирует заявки на получение субсидий в специальном прошнурованном, пронумерованном и скрепленном печатью отдельном журналах по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
20. Отдел принимает заявки на получение субсидий, по которым с момента возникновения оснований для ее подачи прошло не более 12 месяцев – по направлениям субсидирования, указанным в
подпункте 1) пункта 3 настоящих Правил, не более трех месяцев – по направлениям, указанным в подпункте 2) пункта 3 настоящих Правил.
21. Отдел в течение пяти рабочих дней с момента получения заявки на получение субсидий проверяет пакет документов товаропроизводителя на предмет соответствия требованиям, указанным в пунктах 6, 7, 8 к настоящим Правилам.
Отдел в течение указанного срока осуществляет выезд на место деятельности товаропроизводителя для проведения сверки первичных документов зоотехнического учета (включая отчет о движении скота, журнал производства продукции) в следующих случаях:

8) ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу кезде - осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындауға араналған шығындардың анықтама-есептемесі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
16. Алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Тауар өндірушілер субсидия алынатын өтінімде көрсетілген мәліметтердің дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Құс фабрикалары құс өнімінің өткізілген көлеміне алынатын субсидиялардың айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында субсидия алуға өтінімдер "Қазақстан құс өсірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберіледі, ол субсидиялар алуға өтінім берілген өнім көлемінің қолда бар қуаттылыққа сәйкестігін тексергеннен кейін кәсіпорының технологиялық картасына сәйкес өтінімдерді облыстық Комиссияның жұмыс органына жібереді.
18. Алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Бөлім асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау және мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыру мақсатында субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар алуға өтінімдерді нөмірленген, тігінделген және мөрмен бекітілген арнайы журналдарға тіркейді.
20. Бөлім осы Қағидалардың 3-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша өтінім беруге негіз пайда болған сәттен бастап 12 айдан аспаған, осы Қағидалардың 3-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген бағыттар бойынша үш айдан аспаған өтінімдерді қабылдайды.
21. Бөлім субсидия алуға берілген өтінімді алған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде тауар өндірушілердің құжаттар топтамасын осы Қағидаларға 6, 7, 8-тармақтарындағы көрсетілген талаптарға сәйкестігіне тексереді.
Мынадай жағдайларда бөлім көрсетілген мерзім ішінде тауар өндірушінің қызмет орнына зоотехникалық есепті жүргізудің алғашқы құжаттарын (малдың қозғалысы туралы есепті, өнім өндіру журналын қоса алғанда) салыстырып тексеру үшін жол жүруді жүзеге асырады:

1) подачи заявки на получение субсидий по отдельному направлению впервые;
2) повышения уровня производства в сравнении с заявкой на получение субсидий прошлого месяца;
3) превышения заявленных объемов по отдельному направлению от заявки прошлого месяца более чем на двадцать процентов.
В случае выявления несоответствия критериям и требованиям, согласно приложениям 2 и 3 настоящих Правил, а также представления неполного пакета документов заявка на получение субсидий в течение двух рабочих дней возвращается товаропроизводителю сопроводительным письмом с мотивированным обоснованием всех несоответствий.
Товаропроизводители могут повторно вносить исправленную или дополненную заявку на получение субсидий.
22. В случае соответствия представленных документов критериям и требованиям, установленным настоящими Правилами и отсутствия оснований для отклонения, отдел в течение двух рабочих дней проверяет данные, представленные товаропроизводителем в заявке на получение субсидий по направлению ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец: проводит в ИАС сверку с ИСЖ численности поголовья (на соответствие индивидуальных номеров животных, пола, породы и даты рождения), наличие договора о научно-консалтинговом сопровождении в ИАС, наличие племенного свидетельства на племенной крупный рогатый скот в ИАС.
Отдел осуществляет сверку товаропроизводителей, подавших заявку на субсидирование животноводческой продукции, со списком товаропроизводителей, по которым наложены карантинные мероприятия по особо опасным и инфекционным заболеваниям представленной отделом ветеринарии района при наличии таковых.
Государственный инспектор по племенному животноводству территориального подразделения Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства осуществляет мониторинг на соответствие численности поголовья в ИАС и ИСЖ, нагрузку на быка производителя.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Отдел дополняет заявки на получение субсидий товаропроизводителей нижеследующими документами по направлениям субсидирования для:
1) ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец – выпиской о ведении селекционной и племенной работы (из ИАС) по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;

1) жеке бағыт бойынша алғашқы рет субсидия алуға өтінім беру;
2) өндіріс деңгейін арттыру өткен айда субсидия алу өтінімен салыстырғанда;
3) жеке бағыт бойынша берілген өтінім көлемдерінің өткен айдың өтінімдерінен жиырма пайыздан аса артық болғанда.
Осы Қағидардың 2 және 3-қосымшаларында көрсетілген өлшемдер мен талаптарға сәйкес еместігі анықталған, сондай-ақ субсидиялар алуға берілген өтініш құжаттарының топтамасы толық емес ұсынылған жағдайда екі жұмыс күні ішінде тауар өндірушілерге ілеспе хат арқылы барлық сәйкессіздіктерді көрсетіп дәлелді негіздемемен қайтарады.
Тауар өндірушілер түзетілген немесе толықтырылған субсидия алу өтінімін қайта енгізе алады.
22. Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген өлшемдер мен талаптарға сәйкес келген және өтінімдерді қайтарып беруге негіздер болмаған жағдайда, бөлім тауар өндіруші субсидия алуға өтінімде ұсынған деректерді екі жұмыс күні ішінде ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу бағыты бойынша осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кейіннен шығара отырып, АЖС мен АТЖ-де мал басы санын (малдардың жеке нөмірлері, жынысы, тұқымы және туған мерзімі сәйкестігіне), АТЖ-де ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарттың бар-жоғын, АЖС-де асыл тұқымды ірі қара малға арналған асыл тұқымды куәліктің бар-жоғын салыстырып тексеруді жүргізеді.
Бөлім мал шаруашылығы өнімдерін субсидиялауға өтінім берген тауар өндірушілерді ауданның ветеринария бөлімі ұсынған аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралар бар болған жағдайда қойылған тауар өндірушілер тізімімен салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық бөлімшесінің асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы АТЖ мен АЖС-дағы мал басы санының сәйкестігіне және тұқымдық бұқаға арналған жүктемеге мониторинг жүргізеді.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Бөлім тауар өндірушілердің субсидия алуға өтінімдерін субсидиялау бағыттары бойынша төмендегі құжаттармен толықтырады:
1) ірі қара және қойлардың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу – осы қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (АТЖ-ден) селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу туралы үзінді;

2) приобретения племенного крупного рогатого скота/ племенных овец – выпиской о приобретении племенного крупного рогатого скота/племенных овец (из ИАС) по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
3) содержания племенных быков в общественных стадах – выпиской о содержании племенных быков мясных, молочных, комбинированных пород в общественных стадах (из ИАС) по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
4) реализации бычков на откормочные площадки – выписками о ведении селекционной и племенной работы по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, о реализации бычков на откормочные площадки (из ИАС) по форме 8, согласно приложению 10 к настоящим Правилам;
5) исключен приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Пункт 23 с изменениями, внесенными приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Отдел определяет соответствие товаропроизводителя соответствующему уровню производства, указанному в приложении 3 к настоящим Правилам и составляет сводный акт по району по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам и утверждает акимом района. Утвержденный сводный акт по району и электронные (сканированные) копии заявок на получение субсидий не реже одного раза в две недели представляется в управление в случае наличия заявок на получение субсидий. Отдел хранит заявку на получение субсидий с копиями подтверждающих документов (полученных с ИАС и от ветеринарной организации) и оригиналом соглашения об использовании приобретенных племенных животных в течение трех лет. Отдел обеспечивает достоверность представляемых в управление документов.
Сноска. Пункт 24 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Управление регистрирует сводные акты по району в отдельные журналы по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
Управление рассматривает в течение трех рабочих дней представленные отделами сводные акты по районам на предмет наличия и полноты всех данных. В случае установления несоответствия, управление не позднее трех рабочих дней со дня их регистрации возвращает представленные сводные акты по районам в отдел на доработку с указанием причин возврата.
Отдел в течение пяти рабочих дней повторно вносит в управление исправленный и дополненный сводный акт, а в случае невозможности – в течение указанного срока возвращает заявку на получение субсидий товаропроизводителю с письменным указанием причин возврата.

2) асыл тұқымды ірі қара малды/қойды сатып алу – осы қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (АТЖ-ден) асыл тұқымды малдарды сатып алғаны туралы үзінді;
3) жалпы табында етті бағыттағы асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу – осы қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша (АТЖ-ден) жалпы табындағы етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды бұқаларды күтіп-бағу туралы үзінді;
4) бұқашықтарды бордақылау алаңдарына өткізу – осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу туралы, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес 8 нысан бойынша (АТЖ-дан) бұқашықтарды бордақылау алаңдарына өткізу туралы үзінді-көшірмелер.
5) алып тасталды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. 23-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Бөлім тауар өндірушінің осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген тиісті өндіріс деңгейіне сәйкестігін айқындайды және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудан бойынша жиынтық акт жасайды және оны аудан әкімі бекітеді. Бекітілген аудан бойынша жиынтық акт және егер субсидия алуға арналған өтінімдер болған жағдайда, субсидия алуға арналған өтінімдердің электрондық (сканерленген) көшірмелері басқармаға екі аптада бір рет ұсынылады. Бөлім субсидия алуға арналған өтінімді растау құжаттарының көшірмелермен (АТЖ-дан және ветеринариялық ұйымнан алынған) және сатып алынған асыл тұқымды жануарларды пайдалану туралы келісімнің түпнұсқасымен бірге үш жыл бойы сақтайды. Бөлім басқармаға берілетін құжаттардың дұрыстығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Басқарма аудан бойынша жиынтық актілерді асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға субсидиялау бағыттары бойынша жекелеген журналдарға тіркейді.
Басқарма үш жұмыс күні ішінде бөлім ұсынған аудан бойынша жиынтық актілерді деректердің бар-жоғы және толықтығы тұрғысынан қарастырады. Сәйкес келмеу белгіленген жағдайда, басқарма оларды тіркеген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, аудан бойынша жиынтық актілерді қайтарып беру себептерін көрсете отырып, пысықтау үшін бөлімге қайтарып береді.
Бөлім бес жұмыс күні ішінде түзетілген және толықтырылған жиынтық актіні басқармаға қайта енгізеді, ал мүмкін болмаған жағдайда, көрсетілген мерзім ішінде қайтарып беру себептерін көрсете отырып, субсидия алуға арналған өтінімді тауар өндірушіге қайтарады.

Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
26. В случае соответствия, управление направляет сводные акты по районам на рассмотрение комиссии в день проведения комиссии.
27. Комиссия по итогам заседания составляет сводный акт по области по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам с указанием объемов причитающихся субсидий товаропроизводителям.
28. В случае нехватки средств для удовлетворения заявок на получение субсидий по одному из приоритетных направлений в полном объеме, включая ранее одобренные, но не профинансированные или частично профинансированные заявки на получение субсидий, комиссия вносит предложение о перераспределении недостающих средств с менее приоритетных направлений, указанных в пункте 10 настоящих Правил.
Комиссия удовлетворяет заявки на получение субсидий по направлениям субсидирования с учетом необходимых средств для перераспределения на более приоритетные направления.
При рассмотрении комиссией нескольких заявок на получение субсидий на повышение продуктивности и качества продукции животноводства по одному направлению, приоритет отдается заявкам товаропроизводителей, отнесенных к более высокому уровню. При распределении средств среди товаропроизводителей, отнесенных к одному уровню, в приоритетном порядке субсидируются товаропроизводители, осуществляющие производство продукции по современной технологии, обеспечивающей более высокую производительность труда.
Остаток средств распределяется пропорционально, в соответствии с объемами причитающихся субсидий в поданных заявках на получение субсидий. Неоплаченный остаток субсидий, причитающийся товаропроизводителю, будет выплачиваться ему из свободных средств следующего (их) месяца (ев) при их наличии.
29. В случае нехватки средств по направлению субсидирования развития племенного животноводства комиссия вносит предложение о перенаправлении средств из направления субсидирования повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
30. В случае изменения сумм между направлениями субсидирования в постановление акимата области вносятся соответствующие изменения и (или) дополнения в порядке, предусмотренном пунктом 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
31. Председатель комиссии утверждает представленный комиссией сводный акт по области в течение трех рабочих дней.

Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Сәйкес болған жағдайда, басқарма аудандар бойынша жиынтық актілерді комиссия өткізілетін күні комиссияның қарауына жібереді.
27. Комиссия отырыстың қорытындысы бойынша осы Қағидаларға 11-қосымшға сәйкес нысан бойынша тауар өндірушілерге тиесілі субсидиялардың көлемін көрсете отырып, облыс бойынша жиынтық акті жасайды.
28. Бұрын мақұлданған, бірақ қаржыландырылмаған немесе ішінара қаржыландырылған өтінімдерді қоса алғанда, басым бағыттардың біреуі бойынша өтінімдерді қанағаттандыру үшін қаражат толық көлемде жетіспеген жағдайда комиссия жетпеген қаражатты осы Қағидалардың 10-тармағында көрсетілген басымдылығы кемірек бағыттардан жетіспейтін қаражатты қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
Комиссия субсидиялау бағыттары бойынша субсидия алуға өтінімдерді басымдылығы жоғарырақ бағыттар бойынша қайта бөлу үшін қажетті қаражатты есепке ала отырып, қанағаттандырады.
Комиссия бағыттардың бірі бойынша мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруға субсидия алу үшін бірнеше өтінімдерді қарастырған кезде деңгейі жоғарыларға жатқызылған тауар өндірушілердің өтінімдеріне басымдылық беріледі. Қаражатты бір деңгейге жатқызылған тауар өндірушілердің арасында бөлген кезде басымдылық тәртібі бойынша өнімді еңбектің жоғары өнімділігін қамтамасыз ететін заманауи технологиямен өндіруді жүзеге асыратын тауар өндірушілер субсидияланады.
Қалған қаражат берілген өтінімдердегі тиесілі субсидиялардың көлемдеріне сәйкес пропорционалды бөлінеді. Тауар өндірушіге тиесілі субсидиялардың төленбеген қалдығы бар болған жағдайда келесі ай (лар)дың бос қаражатынан төленеді.
29. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуда субсидиялау бағыты бойынша қаражат жетпеген жағдайда, комиссия мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруды субсидиялау бағыттарынан қаражаттарды қайта бағыттау туралы ұсыныс енгізеді.
30. Субсидиялау бағыттары арасындағы сомалар өзгерген жағдайда, облыс әкімінің қаулысына осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген тәртіппен тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Комиссия төрағасы комиссия ұсынған облыс бойынша жиынтық актіні үш жұмыс күні ішінде бекітеді.

32. Перечисление причитающихся бюджетных субсидий на банковские счета товаропроизводителей осуществляется управлением путем предоставления в территориальное подразделение казначейства счетов к оплате в течение трех рабочих дней.
33. Управление ежемесячно публикует информацию о результатах рассмотрения комиссией заявок товаропроизводителей на получение субсидий на специальном разделе интернет-ресурса акимата области и направляет в Министерство отчет по освоению бюджетных средств по области по форме, согласно приложению 12 к настоящим Правилам, а также ежеквартально направляет в отдел информацию о выплате субсидий по форме 1, согласно приложению 13 к настоящим Правилам в течение трех рабочих дней, после дня утверждения сводного акта по области.
Сноска. Пункт 33 в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.11.2015 № 3-2/980 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33-1. Управление направляет в отдел информацию по итогам рассмотрения заявок товаропроизводителей областной комиссией по вопросам субсидирования животноводства по форме 2, согласно приложению 13 к настоящим Правилам.
Отдел по полученной информации формирует уведомление о результатах рассмотрения заявки на получение субсидий по форме 3, согласно приложению 13 к настоящим Правилам индивидуально по каждому товаропроизводителю (заявителю) с кратким описанием решения комиссии для последующей передачи товаропроизводителю (заявителю).
Сноска. Правила дополнены пунктом 33-1 в соответствии с приказом и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.11.2015 № 3-2/980 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
34. Сведения о полученных субсидиях на приобретенный молодняк крупного рогатого скота, овец, лошадей, свиней и верблюдов, проведенной селекционной и племенной работе, содержащихся в общественных стадах племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, реализованных бычков на откормочные площадки вносятся отделом в ИАС в течение десяти рабочих дней со дня поступления информации от управления об объемах выплаченных субсидий товаропроизводителям.
Отдел дополнительно для подтверждения проведенной сверки численности поголовья в ИАС и ИСЖ в соответствии с пунктом 22 настоящих Правил распечатывает и прилагает информацию о сверке сельскохозяйственных животных в единой информационной базе селекционной и племенной работы по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Отдел по направлениям субсидирования реализации бычков на откормочные площадки и удешевление стоимости производства говядины, конины, баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины получает от ветеринарной организации – информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца (из ИСЖ) по форме, согласно приложению – 15 к настоящим Правилам.

32. Басқарма тауар өндірушілердің банк шоттарына тиесілі бюджеттік субсидияларды аударуды қазынашылықтың аумақтық бөлімшелеріне төлем шоттарын үш жұмыс күні ішінде беруі арқылы жүзеге асырады.
33. Басқарма ай сайын комиссияның тауар өндірушілердің өтінімдерін қарау нәтижелері туралы ақпаратты облыс әкімінің интернет-ресурсының арнайы бөлімінде жариялайды және осы Қағидаларға 12-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бюджеттік қаражаттардың игерілуі туралы есепті Министрлікке жолдайды, сондай-ақ тоқсан сайын облыс бойынша жиынтық акт бекітілген күннен кейін осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес 1-нысан бойынша үш жұмыс күні ішінде бөлімге субсидиялардың төленуі туралы ақпаратты жолдайды.
Ескерту. 33-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.11.2015 № 3-2/980 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
33-1. Басқарма бөлімге осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес 2-нысан бойынша мал шаруашылығын субсидиялау мәселелері жөніндегі облыстық комиссияның тауар өндірушілердің өтінімдерін қарастыру нәтижесі бойынша ақпаратты жолдайды.
Бөлім алынған ақпарат бойынша кейіннен тауар өндірушіге (өтінім берушіге) беру үшін комиссияның шешімін қысқаша баяндай отырып, әрбір тауар өндірушіге (өтінім берушіге) жеке осы Қағидаларға 13-қосымшаға сәйкес 3-нысан бойынша субсидия алуға өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарлама қалыптастырады.
Ескерту. 33-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.11.2015 № 3-2/980 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
34. Сатып алынған ірі қара мал, қойлар, жылқылар, шошқалар және түйелердің төліне алынған субсидиялар, жүргізілген селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар, жалпы табында ұсталатын етті, сүтті және қос тұқымды асыл тұқымды тұқымдық бұқалар, бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы мәліметті басқармадан тауар өндірушілерге төленген субсидиялардың көлемдері туралы ақпарат түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде бөлім АЖС-ға енгізеді.
Бөлім қосымша осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес АТЖ мен АЖС-дағы өткізілген мал басы санын салыстыру бойынша сәйкестігін растау үшін қағазға шығарып және осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында ауыл шаруашылығы жануарларын салыстырып тексеру туралы ақпаратты қоса береді.
Бөлім бұқашықтарды өндірістік бордақылау алаңдарына өткізу және сиыр еті, жылқы еті, қой еті (қозы еті), түйе еті, шошқа еті өндірісінің құнын арзандату субсидиялау бағыттары бойынша ветеринарлық ұйымынан – осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір иесінің тіркелген/шығарылған жануарлар бойынша ақпаратты (АСЖ-дан) алады.

Сноска. Пункт 34 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
3. Порядок субсидирования за счет средств Национального фонда
Республики Казахстан
Сноска. Правила дополнены главой 3 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
35. За счет и в пределах средств выделенных из Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд) в 2015 году субсидированию подлежат следующие направления:
1) ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота;
2) удешевление стоимости производства мяса птицы и пищевого яйца;
3) удешевление стоимости кормов для хозяйств, занимающихся разведением и откормом крупного рогатого скота мясного направления, птицефабрик и свиноводческих хозяйств;
4) удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм.
Нормативы субсидий, критерии требования, порядок работы отдела, рабочего органа, комиссии и другие требования, не затронутые настоящей главой, осуществляются в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами.
В целях обеспечения прозрачности получения субсидий птицефабриками на удешевления стоимости кормов заявки на получение субсидий направляются в объединение юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана", которое после проверки соответствия заявленного объема продукции на получение субсидий имеющимся мощностям, в соответствие с технологической картой предприятия и объемам кормов определенным объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана", направляет заявки в рабочий орган комиссии.
Субсидированию подлежат товаропроизводители и объемы кормов определенные в соответствии с объемами, распределенными соответствующими отраслевыми союзами.
Субсидированию подлежат приобретенные корма (пшеница 4 и 5 класса и ячмень) с 1 января 2015 года.
36. Управление представляет в Министерство информацию об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам до 1 февраля года следующего за отчетным годом.
При предоставлении годового отчета по направлениям субсидирования удешевление стоимости кормов для хозяйств мясного направления, свиноводческих и птицеводческих предприятий применяются коэффициенты перерасчета на продукцию и поголовье.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Нормативы бюджетных субсидий

Ескерту. 34-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты
есебінен субсидиялау тәртібі
Ескерту. 3-тараумен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
35. 2015 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан (бұдан әрі – Ұлттық қор) бөлінген қаражат есебінен және шегінде субсидиялауға мынадай бағыттар жатады:
1) ірі қара малдың аналық басымен асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу;
2) құс еті және тағамдық жұмыртқа өндірісінің құнын арзандату;
3) етті бағытындағы ірі қара малды өсірумен және бордақылаумен айналысатын шаруашылықтар, құс өсіру және шошқа өсіру шаруашылықтар үшін жемшөп құнын арзандату;
4) сүт-тауарлық фермалар үшін ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату.
Осы тарауда қозғалмаған субсидиялау нормативтері, өлшемдер мен талаптар, бөлімнің, жұмыс органының, комиссияның жұмыс істеу тәртібі және басқа да талаптар осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
Құс фабрикаларының жемшөп құнын арзандатуға арналған субсидиялар алуының айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында субсидия алуға арналған өтінімдер "Қазақстан құс өсірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберіледі, ол кәсіпорының технологиялық картасына және "Қазақстан құс өсірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігі айқындаған жемшөп көлемдеріне сәйкес субсидиялар алуға өтінім берілген өнім көлемінің қолда бар қуаттылықтарға сәйкестігін тексергеннен кейін өтінімдерді Комиссияның жұмыс органына жібереді.
Тиісті салалық одақтар бөлген көлемдерге сәйкес айқындалған тауар өндірушілер мен жемшөп көлемдері субсидиялауға жатады.
Субсидиялауға 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап сатып алынған жемшөп (арпа және 4 және 5 сыныпты бидай) жатады.
36. Басқарма Министрлікке Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік қаражатты пайдалану (субсидиялау) туралы ақпаратты есептік жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Етті бағыттағы шаруашылықтар, құс және шошқа өсіру кәсіпорындары үшін жемшөп құнын арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша жылдық есепті ұсынған кезде, өнімге және мал басына қайта есептеу коэффициенттері қолданылады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығы өнімінің
өнімділігі мен өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік субсидиялар нормативтері

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
*
2.
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
единиц
*
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы
1)
маточное поголовье крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием
голов

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидиялар нормативтері, теңге
Мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
*
2.
Асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу құнын арзандату
бірлік
*
Етті бағыттағы мал шаруашылығы
1.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1)
тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басы
бас

30 000
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
голов
*
3.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов
*
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемей
*
Примечание:
* норматив субсидий утверждается постановлением акимата области;
** приобретение импортированных племенных животных субсидируется до
утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения;
*** при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или
при перераспределении с других бюджетных программ и/или при достаточности
выделенных бюджетных средств допускается увеличение нормативов субсидирования до
50% от установленного норматива по согласованию с Министерством.
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, претендующим на
предоставление бюджетных субсидий на развитие племенного
животноводства
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья крупного рогатого скота в ИАС.
3. Наличие племенных свидетельств на племенных быков-производителей, используемых в воспроизводстве для импортированных животных и наличие племенного статуса в Республиканской палате по породам крупного рогатого скота при условии рождения животного в Казахстане.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей первой или второй категории мясных пород, в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка на тридцать голов случного контингента, использование быка не более двух случных сезонов подряд);
2) кастрация всех беспородных быков данного товарного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ.

30 000
2.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
бас
*
3.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату
бас
*
Бал ара шаруашылығы
1.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
бал ара ұясы
*
Ескертпе:
* субсидиялар нормативтері облыс әкімдігінің қаулысымен бекітіледі;
**импортталған асыл тұқымды жануарларды сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын көлемі субсидияланады.
*** жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлген кезде және/немесе бөлінген бюджеттік қаражат жеткілікті болған кезде Министрліктің келісімі бойынша субсидиялау нормативтерін бекітілген нормативтің 50%-ына дейін (күрке тауық еті бойынша 100%-ына дейін) арттыруға болады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығы өнімінің
өнімділігі мен өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған бюджеттік субсидияларды беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемшарттар мен талаптар
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Субсидиялау бағыты
Өлшемшарттар мен талаптар
1
2
3
1.
Ірі қара малдың аналық басымен
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олардың АЖС-да тіркелуі.
2. Ірі қара малдың барлық басы АТЖ-да тіркелген болуы.
3. Импортталған жануарлар үшін өсімін молайтуда пайдаланылатын, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларға арналған асыл тұқымды куәліктердің және жануар Қазақстанда туылған жағдайда Ірі қара мал тұқымдары бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір бұқа, бұқаны қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес етті бағыттағы бірінші және екінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шағылыстыру кезеңі бойында өсімін молайтуға пайдалану және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған етті бағыттағы бірінші және екінші санаттағы тұқымдық бұқаларға алмастыру;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру.

5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного и молочного направления:
1) регистрация поголовья в Республиканской палате по соответствующей породе;
2) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
4) в молочном скотоводстве - использование 100% искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья овец в ИАС.
3. Наличие не менее 300 голов маточного поголовья овец.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением овец, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного барана на тридцать голов случного контингента, использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд) или использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
2) кастрация всех беспородных баранов в стаде в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ;

5. Етті және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі қара мал басын өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) мал басын тиісті тұқым бойынша Республикалық палатада тіркеу;
2) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі;
3) етті мал шаруашылығында:
бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы және/немесе өзіндік өнімділігі бойынша бағаланған, тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану; екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе индекстік жүйе бойынша және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған, тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
4) сүтті мал шаруашылығында - шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған және тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда пайдалану.
2.
Қойдың аналық басымен
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олар АЖС-да тіркелген болуы.
2. Қойдың барлық аналық басының АТЖ-да тіркелген болуы.
3. Қойдың кемінде 300 аналық басының болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір қошқар, тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды шағылыстыру кезеңі бойында өсімін молайтуда пайдалану және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды алмастыру немесе аналық мал басын өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық тұқымсыз бұқаларын піштіру;

3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения).
5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенных овец:
1) консалтинговое сопровождение профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на породе овец, разводимой хозяйством;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения);
4) наличие племенного статуса в Республиканской палате по направлению продуктивности овец при условии рождения животного в Казахстане.
3.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1. Наличие поголовья маралов (оленей) не менее 300 голов на 1 января отчетного года.
2. Использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и ротации племенных самцов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного самца на тридцать голов случного контингента, использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд).
3. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении маралов (оленей).
4. Наличие племенного статуса в Республиканской палате по мараловодству (оленеводству) при условии рождения животного в Казахстане.
4.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие не менее 100 пчелосемей на 1 января отчетного года.
2. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении пчел;
3. Наличие племенного статуса в Республиканской палате по пчеловодству при условии рождения животного в Казахстане.
5.
Приобретение товаропроизводителями племенного крупного рогатого скота
1. Возраст приобретенного крупного рогатого скота не превышает на момент их постановки на карантин у товаропроизводителя: телки - 18 месяцев, нетели и быки - 26 месяцев.
2. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных быков-производителей - не менее двух случных сезонов (за исключением племенных быков-производителей, приобретенных для использования в воспроизводстве в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств).

3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған кезде).
5. Асыл тұқымды қойларды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) бейінді ғылыми ұйымның немесе шаруашылық өсіретін қой тұқымы бойынша маманданған ғалымның консалтингтік сүйемелдеуі;
2) аналық мал басын өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды пайдалану;
3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін технологиялық жабдықтың болуы немесе дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып, қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған кезде).
4) Қазақстанда туылған жағдайда қойлардың өнімділік бағыттары бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
3.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарына маралдардың (бұғылардың) кемінде 300 бастың болуы.
2. Асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды шағылыстыру кезеңі бойында және ротациялауда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына кемінде бір аталық, тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес өсімін молайтуда пайдалану.
3. Бейінді ғылыми мекеменің немесе марал (бұғы) өсіруде маманданған ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
4. Қазақстанда туылған жағдайда марал шаруашылығы (бұғы шаруашылығы) бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
4.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарында кемінде 100 бал ара ұясының болуы.
2. Бейіндік ғылыми ұйымның немесе бал араларын өсірумен айналысатын ғалымның ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
3. Қазақстанда туылған жағдайда бал ара шаруашылығы бойынша республикалық палатада тұқымдық мәртебесінің болуы.
5.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды және селекциялық ірі қара мал сатып алуы
1. Сатып алатын ірі қара малдың жасы оларды тауар өндірушіде карантинге қойған сәтте:
қашарлар - 18 айдан, құнажындар және бұқалар - 26 айдан аспайды.
2. Зоотехникалық қырылу нормасының шегінде өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын кемінде екі жыл, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды - кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану (жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін сатып алынған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды есепке алмағанда).

3. Использование приобретенного крупного рогатого скота для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота:
1) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;
2) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по качеству потомства племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории - использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в молочном скотоводстве - использование 100% искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
6.
Приобретение товаропроизводителями племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов(оленей)
1. Возраст приобретенных племенных животных не превышает на момент заключения договора купли-продажи/лизинга:
овцы: ярки - до 18 месяцев; баранчики - до 18 месяцев;
лошади: кобылки - до 3 лет; жеребчики - до 5 лет;
верблюды: самки - до 3 лет; самцы - до 5 лет;
свиньи: свинки - до 12 месяцев; хрячки - до 14 месяцев;
маралы (олени): самки - до 18 месяцев; самцы (перворожки) - до 24 месяцев.
2. Приобретение племенных животных у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных.
3. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных производителей - не менее двух случных сезонов;
7.
Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных
1. Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных заводчиков племенных животных, содержащих прародительские, родительские формы.

3. Табынның өсімін молайту үшін сатып алынған ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалану.
4. Асыл тұқымды ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі;
2) етті мал шаруашылығында: бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған, ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану; екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін - шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған, өз өнімділігі бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
3) сүтті мал шаруашылығында – шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған және тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда пайдалану.
6.
Тауар өндірушілердің асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, шошқаларды және маралдарды (бұғыларды) сатып алуы
1. Сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың жасы сатып алу-сату/лизинг шартын жасасқан сәтте мынадай жастан аспайды:
қойлар: тұсақтар - 18 айға дейін; еркек тоқтылар - 18 айға дейін;
жылқылар: байталдар - 3 жасқа дейін; сәуріктер - 5 жасқа дейін;
түйелер: аналықтар - 3 жасқа дейін; аталықтар - 5 жасқа дейін;
шошқалар: аналықтар - 12 айға дейін; аталықтар - 14 айға дейін;
маралдар: аналықтар - 18 айға дейін, аталықтар (алғаш төлдегендер) - 24 айға дейін.
2. Асыл тұқымды малды отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан сатып алу.
3. Зоотехникалық қырылу нормалары шегінде сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басының өсімін молайту мақсатында кемінде екі жыл, асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды кемінде екі шағылыстыру маусымында пайдалану.
7.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан ата-енелік/ ата-тектік нысандағы тәуліктік балапан мен етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқа сатып алу
1. Ата-тектік, ата-енелік/ата-тектік нысандары бар отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан және ата-енелік/ата-тектік нысандағы етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапан және асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқа сатып алу.

2. Наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания.
8.
Содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
1. Проведение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств.
2. Использование племенных быков-производителей в воспроизводстве стада в соответствии с зоотехническими нормативами (не более двух случных сезонов подряд).
3. Кастрация беспородных быков данного общественного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, претендующим на
предоставление бюджетных субсидий на повышение продуктивности
и качества продукции животноводства
Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Критерии и требования к товаропроизводителям и заготовительным организациям, занимающимся реализацией бычков на откормочные площадки первого уровня производства
1.
Наличие идентификационных номеров у бычков и их регистрации в ИАС и ИСЖ
2.
Бычки получены от маточного поголовья, участвующего в породном преобразовании и использующего закрепленных племенных быков-производителей мясного направления продуктивности
3.
Живой вес реализованных бычков от 160 до 300 килограмм
4.
Возраст реализованных бычков от 6 до 12 месяцев
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
2. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством говядины
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с мощностью не менее 3 000 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой:
загоны для содержания животных;
кормушки;
наличие источников водоснабжения и обеспеченность автоматическим источником водопоя;
дренажная система с лагуной для удаления фекальных масс и талых вод;
наличие кормоприготовительной и кормораздаточной техники/оборудования, а также хранилища для кормов;
наличие раскола с фиксатором, весового устройства;
наличие ветеринарного пункта.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с мощностью не менее 1 500 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой:
загоны для содержания животных;
кормушки;
наличие источников водоснабжения и обеспеченность автоматическим источником водопоя;
дренажная система с лагуной для удаления фекальных масс и талых вод;
наличие кормоприготовительной и кормораздаточной техники/оборудования, а также хранилища для кормов;
наличие раскола с фиксатором и весового устройства;
наличие ветеринарного пункта.
Количество реализованного и откормленного поголовья за последние 12 месяцев на момент подачи заявки составило не менее 400 голов.
Наличие специализированного помещения или площадок для откорма крупного рогатого скота:
загонов для содержания животных;
кормушек;
водоснабжения;
кормоприготовительной техники;
раскола и весового устройства для животных.
2.

2. Торда немесе еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы.
8.
Жеке қосалқы шаруашылықардағы мал басынан қалыпастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланылатын асыл тұқымды етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу
1. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған жалпы табында осы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиынын өткізу.
2. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды зоотехникалық нормативтерге (қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық емес) сәйкес табында өсімін молайтуда пайдалану.
3. Тұқымсыз бұқаларды өсімін молайту үшін пайдалануға жол бермеу мақсатында осы жалпы табынның тұқымсыз бұқаларын піштіру.
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен өнім сапасын арттыруға
бюджеттік субсидияларды беруге үміткер ауыл шаруашылығы
тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бірінші өндіріс деңгейіндегі бордақылау алаңдарына бұқашықтарды
өткізумен айналысатын тауар өндірушілер мен дайындаушы ұйымдарға
қойылатын өлшемдер мен талаптар
1.
Бұқашықтардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олар АТЖ-да
және АЖС-да тіркелген болуы
2.
Бұқашықтар тұқымдық түрлендіруге қатысатын және ет өнімділігі
бағытындағы бекітілген асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды
пайдаланатын аналық мал басынан алынған
3.
Өткізілген бұқашықтардың тірідей салмағы 160-тан 300 килограммға
дейін
4.
Өткізілген бұқашықтардың жасы 6-дан 12 айға дейін
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
2. Сиыр етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
Бiр мезгiлде кемiнде
3 000 бас малды
бордақылайтын
қуаттылығы бар ірі
қара малды
бордақылауға арналған
және инфрақұрылымы
дамыған
мамандандырылған
алаңның болуы:
малды күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау
көздерінің болуы және
автоматтандырылған
суару көзiмен
қамтамасыз етiлуi;
нәжіс массасы мен қар
суын шығарып тастауға
арналған мүйісі бар
дренаждық жүйе;
жемшөп дайындау және
жемшөп тарату
техникасының/
жабдығының, сондай-ақ
жемшөп сақтау
қоймасының болуы;
бекiткiшi бар
өткелектің, таразы
құрылғысының болуы;
ветеринариялық
пункттiң болуы.
Бiр мезгiлде кемiнде 1
500 бас ipi қара малды
бордақылайтын қуаттылығы
бар ірі қара малды
бордақылауға арналған
және инфрақұрылымы
дамыған мамандандырылған
алаңның болуы:
малды күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау
көздерінің болуы және
автоматтандырылған суару
көзiмен қамтамасыз
етiлуi;
нәжіс массасы мен қар
суын шығарып тастауға
арналған мүйiсі бар
дренаждық жүйе;
жемшөп дайындау және
жемшөп тарату
техникасының/жабдығының,
сондай-ақ азық сақтау
қоймасының болуы;
бекiткiшi бар өткелектің
және таразы құрылғысының
болуы;
ветеринариялық пункттiң
болуы.
Өтінім беру
сәтіне
бордақыланған ірі
қара малдың соңғы
12 айда
өткізілген саны
кемінде 400 басты
құрады.
Iрi қара малды
бордақылауға
арналған
мамандандырылған
үй-жайдың немесе
алаңдардың болуы:
малды
күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау;
жемшөп дайындау
техникасы;
жануарларға
арналған өткелек
және таразы
құрылғысы;
2.
Бұқашықтардың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы кемінде

Живая/убойная масса бычков (реализуемых на убой) не менее 400 килограмм /200 килограмм *
3.
Срок откорма каждого бычка не менее (срок откорма расчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку):
для южных регионов – 45 дней;
для северных, восточных, западных и центральных регионов – 60 дней.
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья на откорме в ИСЖ
3. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством баранины (ягнятины):
(1 уровень)
(2 уровень)
1.
Наличие маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 600 голов;
наличие специализированной площадки для сбора молодняка на убой с мощностью не менее 500 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой.
Наличие маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 300 голов;
наличие помещений для содержания овец.
2.
Живая масса овец (реализуемых на убой) до 45 килограмм*
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
4. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством конины:
1.
Наличие маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 75 голов
2.
Живая масса лошадей (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
5. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством верблюжатины:
1.
Наличие маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 75 голов
2.
Живая масса верблюдов (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
6. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством свинины**:
1.
Наличие единовременного поголовья свиноматок не менее 200 голов
2.
Наличие единовременного поголовья на откорме не менее 3000 голов
3.
Наличие:
поголовья (ремонтный молодняк и свиноматки);
автоматизации промышленной площадки (линия кормораздачи, поения и микроклимата);
убойного цеха;
комбикормового цеха;
весового устройства.
4.
Живая масса свиней (реализуемых на убой) не менее 100 килограмм*
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
6.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ

400 килограмм/200 килограмм*
3.
Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде (бордақылау мерзімі
бұқашықтың бордақылау алаңына қойылған күнінен саналады):
оңтүстік өңірлер үшін - 45 күн;
солтүстік, шығыс, батыс және орталық өңірлер үшін - 60 күн.
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылауда тұрған
мал басын АЖС-да тіркеу
3. Қой етiн (қозы етін) өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға қойдың аналық
басының кемінде 600 болуы;
қуаттылығы бiр мезгiлде кемiнде 500
басты бордақылауға арналған және
инфрақұрылымы дамыған, жас төлді
жинауға арналған мамандандырылған
алаңның болуы.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға
қойдың аналық басының 300
болуы;
қойды күтiп-бағуға
арналған қора-жайлардың
болуы.
2.
Қойдың (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы 45 килограммға дейін*
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
4. Жылқы етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға жылқының аналық басының кемінде 75 бас
болуы
2.
Жылқының (союға өткiзілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350
килограмм болуы тиіс
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
5. Түйе етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға түйенің аналық басының кемінде 75 бас
болуы
2.
Түйенің (союға өткiзілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм
болуы
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
6. Шошқа етін өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар**:
1.
Бір мезгілде бордақыланатын мегежін басының кемінде 200 бас болуы
2.
Бір мезгілде бордақыланатын бастың кемінде 3000 бас болуы
3.
Мыналардың:
шошқа басының (мал басын толықтыратын төл және мегежін);
өндіріс алаңдарын (жемшөп тарату, суару және микроклимат желісі)
автоматтандырудың;
мал соятын цехінің;
құрама жем цехінің;
таразы құрылғысының болуы.
4.
Шошқаның тірідей салмағы (союға өткiзілетін) кемінде 100
килограмм*
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
6.
Жануардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және жануар басын
АЖС-да тіркеу

7. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством мяса птицы:
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Новая птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года или действующая птицефабрика, прошедшая модернизацию по основному оборудованию.
2.
Годовой объем производства мяса птицы не менее***:
15 000 тонн
8000 тонн
1500 тонн
3.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
4.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
5.
Линия по забою птицы (убойный цех)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
8. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством мяса индейки:
1.
Новая птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года и/или прошедшая модернизацию по основному оборудованию
2.
Годовой объем производства не менее 3000 тонн
3.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
4.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
5.
Линия по забою птицы (убойный цех)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета

7. Құс етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
2007 жылдан ерте емес
пайдалануға берілген жаңа құс
фабрикасы немесе негізгі
жабдығы бойынша жаңғыртудан
өткен жұмыс істеп тұрған құс
фабрикасы.
2.
Құс етін өндірудің жылдық көлемі кемінде***:
15 000 тонна
8000 тонна
1500 тонна
3.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
4.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
5.
Құс сою желісі (сою цехі)
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
8. Күрке тауық етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
2007 жылдан ерте емес пайдалануға берілген жаңа құс фабрикасы
және/немесе негізгі жабдықтары бойынша жаңғыртудан өткен жұмыс
істеп тұрған құс фабрикасы.
2.
Жылдық өндiрiс көлемi кемінде 3 000 тонна
3.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
4.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
5.
Құс сою желісі (сою цехі)
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу

9. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством пищевого яйца:
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года и/или действующая птицефабрика, прошедшая модернизацию по основному оборудованию
2.
Наличие автоматической машины для сортировки, маркировки и упаковки яиц
3.
Годовой объем производства товарных яиц не менее***:
100 миллионов штук
40 миллионов штук
20 миллионов штук
4.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
5.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета

9. Тағамдық жұмыртқа өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
2007 жылдан ерте емес
пайдалануға берілген құс
фабрикасы және/немесе
негізгі жабдық бойынша
жаңғыртудан өткен жұмыс
істеп тұрған құс фабрикасы
2.
Жұмыртқаны сұрыптауға,
таңбалауға және салуға
арналған автоматты
машинаның болуы
3.
Тауарлық жұмыртқаның жылдық өндіріс көлемi кемінде***:
100 миллион дана
40 миллион дана
20 миллион
дана
4.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
5.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу

10. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством молока
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года****:
не менее 400 голов
не менее 400 голов
2.
среднегодовое поголовье дойных коров и нетелей (итоги предыдущего года):
не менее 350 голов
не менее 240 голов
не менее 50 голов
3.
средний удой по стаду (итоги предыдущего года):
не менее 4500 килограмм *****
не менее 3500 килограмм
не менее 2500 килограмм
4.
Наличие современного молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой (механизированные доение, навозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех)
Наличие машинного доения
Наличие машинного доения, включая переносные доильные установки
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
6.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация в ИСЖ

10. Сүт өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлерге
қойылатын өлшемдер мен талаптар
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек)
өздерінің аналық басының болуы****:
кемінде 400 бас
кемінде 400 бас
2.
сауын сиырлар мен құнажындардың орташа жылдық мал басы
(алдыңғы жылдың қорытындысы):
кемінде 350 бас
кемінде 240 бас
кемінде 50 бас
3.
табын бойынша орташа сауым (алдыңғы жылдың қорытындысы):
кемінде 4500
килограмм *****
кемінде 3500 килограмм
кемінде 2500
килограмм
4.
Тиiстi инфрақұрылымы
бар заманауи сүт
кешенiнiң
(механикаландырылған
сауу, көң шығару және
жемшөп тарату,
автосуару және жемшөп
цехі) болуы
Машиналы сауудың болуы
Тасымалды сауу
қондырғыларын
қоса есептегенде,
машиналы сауудың
болуы
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
6.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу

11. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством кумыса******:
1.
Наличие маточного поголовья лошадей (старше трех лет) на 1 января текущего года не менее 35 голов
2.
Среднегодовое поголовье дойных кобыл не менее 20 голов
3.
Наличие цеха по сбору и заготовке кумыса (приоритетным является наличие линии бутылирования) или договора на поставку в цех, имеющий учетный номер
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
12. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством шубата (биошубат и улучшенный шубат):
1.
Наличие маточного поголовья верблюдов (старше трех лет) на 1 января текущего года не менее 30 голов
2.
Среднегодовое поголовье дойных верблюдоматок не менее 15 голов
3.
Наличие цеха по сбору и заготовке шубата (приоритетным является наличие линии бутылирования) или договора на поставку в цех, имеющий учетный номер
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
13. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством тонкой шерсти:
1.
Наличие собственного маточного поголовья овец (старше двух лет) на 1 января текущего года не менее 300 голов
2.
Наличие помещений для содержания, а также стрижки овец
3.
Настриг шерсти в физическом весе (итоги предыдущего года) не менее 3,2 килограмм
4.

11. Қымыз өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар******:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға жылқының аналық басының (үш жастан
ересек) кемінде 35 бас болуы
2.
Сауын биенiң орташа жылдық мал басы кемінде 20 бас
3.
Қымызды жинау және дайындау бойынша цехтің (құтылар желісінің
болуы басым болып табылады) немесе есептік нөмірі бар цехке
жеткізу шартының болуы
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
12. Шұбат (биошұбат және жақсартылған шұбат)
өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлерге
қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға түйенiң аналық басының (үш жастан
ересек) кемінде 30 бас болуы
2.
Сауын iнгендердiң орташа жылдық мал басы кемінде 15 бас
3.
Шұбатты жинау және дайындау бойынша цехтің (құтылар желісінің
болуы басым болып табылады) немесе есептік нөмірі бар цехке
жеткізу шартының болуы
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
13. Биязы жүнді өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға қойдың аналық басының (екі жастан
ересек) кемінде 300 бас болуы
2.
Қойларды күтiп-бағуға, сондай-ақ қырқуға арналған қора-жайлардың
болуы
3.
Қырқылған жүннiң физикалық салмағы (алдыңғы жылдың қорытындысы)
кемінде 3,2 килограмм
4.

Качество шерсти не ниже 60-64 качества*******
5.
Реализация тонкой шерсти на предприятия первичной переработки тонкой шерсти
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
7.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
14. Критерии и требования к товаропроизводителям на получение субсидий по удешевлению затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм за счет средств Национального фонда Республики Казахстан:
1.
Наличие современного молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой (механизированные доение, навозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех)
2.
Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов
3.
Средний удой от одной коровы не менее 5000 килограмм
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ и ИАС
Примечания:
* живая масса/убойная масса животных (реализуемых на убой) должна быть подтверждена справкой, выданной перерабатывающим предприятием, имеющим учетный номер (код), куда была реализована животноводческая продукция, или убойным пунктом, имеющим учетный номер (код), услугами которого (по забою животных) воспользовался товаропроизводитель;
** количество реализованного молодняка в течении года на мясо определяется по нормативу 50% от выхода приплода на основных свиноматок хозяйства по состоянию на 1 января отчетного года;

Жүннiң сапасы кемінде 60-64 сапа *******
5.
Биязы жүндi бастапқы өндеу кәсiпорындарнына биязы жүнді өткiзу
6.
Ветеринариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және
зоотехникалық есепке алуды жүргізу
7.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
14. Сүтті-тауарлы фермалар үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық
қорының қаражаты есебінен ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату бойынша субсидиялар алуға тауар өндірушілерге қойылатын
өлшемдер мен талаптар:
1.
Тиiстi инфрақұрылымы бар заманауи сүт кешенiнiң
(механикаландырылған сауу, көң шығару және жемшөп тарату,
автосуару және жемшөп цехі) болуы
2.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек)
өздерінің аналық басының кемінде 400 бас болуы:
3.
Бір сиырдың орташа сауымы кемінде 5000 килограмм
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
Ескертпелер:
* малдың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы мал шаруашылығы өнiмі сатылған, есептік нөмiрi (коды) бар өңдеу кәсіпорны немесе тауар өндiрушi қызметтерiн (малды сою жөнiндегi) пайдаланған, есептік нөмірі (коды) бар сою пункті берген анықтамамен расталуы тиiс;
** жыл бойы етке өткізілген төл саны ағымдағы жылғы 1 қаңтарға негізгі мегежіндердің 80% төл беру шығымының нормативі бойынша анықталады;

*** для птицефабрик, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, уровень определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев;
**** товаропроизводители, занятые производством молока регистрируют поголовье в единой информационной базе селекционной и племенной работы;
***** требование не распространяется на современные молочные комплексы с соответствующей инфраструктурой, введенные в эксплуатацию в прошедшем году;
****** годовой объем производства кумыса на 1 голову дойной кобылы определяется по нормативу 750 килограмм;
******* качество шерсти подтверждается справкой, выданной лабораторией по оценке качества шерсти.
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма 1
Отдел ___________________
__________________ района
__________________ области
Заявка
на получение субсидий за приобретенный племенной
крупный рогатый скот, племенных овец, лошадей,
свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и
зарубежных заводчиков племенных животных; племенных суточных
цыплят мясного и яичного направления, а также племенного
инкубационного яйца у отечественных и зарубежных
племенных птицефабрик (оставить нужное)
1. Товаропроизводитель (покупатель):_________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
________________________________________________________________________________
наименование товаропроизводителя/покупателя)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
________________________________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя (покупателя):_________________________________________
________________________________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии): __________________________________________
5. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20_ году:
1) вид:____________________________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы (олени)
________________________________________________________________________________
суточные цыплята/племенное яйцо)

*** 12 айдан кем қызмет атқарған құс фабрикалары үшін деңгей жұмыс істеген кезеңдегі айға бөлінген және 12 айға көбейтілген нақты өндірілген өнім көлеміне сүйене отырып айқындалады;
**** сүт өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлер мал басын селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстардың бiрыңғай ақпараттық базасына тiркейді;
***** талаптар өткен жылда пайдалануға енгізілген тиісті инфрақұрылымы бар заманауи сүт кешендеріне қолданылмайды;
****** сауын биенің қымыз өндіруінің жылдық көлемі 1 басқа 750 килграмм нормативі бойынша айқындалады;
******* жүннiң сапасы жүн сапасын бағалау жөнiндегi зертхана берген анықтамамен расталады.
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
1-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малға, отандық және шетелдік асыл тұқымды мал зауытшыларынан сатып алынған асыл тұқымды қойларға, жылқыларға, шошқаларға, түйелерге, маралдарға (бұғыларға); етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік балапандарға, сондай-ақ отандық және шетелдік асыл тұқымды құс фабрикаларынан асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқаға (қажеттісін қалдырыңыз) субсидиялар алуға арналған өтінім
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тауар өндіруші (сатып алушы): _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
тауар өндірушінің/сатып алушының атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: _____________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болса): __________________________________
5. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып алынғаны:
1) түрі: ____________________________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/жылқылар/шошқалар/түйелер/маралдар (бұғылар)
__________________________________________________________________________
(тәуліктік балапандар/асыл тұқымды жұмыртқа)

2) порода (кросс), направление продуктивности:______________________________________
________________________________________________________________________________
3) количество, половозрастная группа, возраст (при покупке):
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(голов - цифрами и прописью)
4) область, страна происхождения: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
5) продавец: ____________________________________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Стоимость единицы, тенге
Сумма по договору
Данные о продавце (страна, наименование продавца, место расположение)
2.
Платежные документы, подтверждающие полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных и племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Стоимость единицы, тенге
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство на племенную продукцию (материал)
Номер свидетельства (в)
Дата выдачи
4.
Акт оприходования животных и птицы
Номер акта
Дата
Количество
5.
Акт снятия с карантина у товаропроизводителя (в случае приобретения племенного крупного рогатого скота из-за рубежа)
Номер акта
Дата
Количество
6.
Документы подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
Для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота: номер и дата договора о консалтинговом сопровождении Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе (только при приобретении племенного маточного поголовья)
Номер договора
Дата заключения
8.
ДНК-паспорта (в случае приобретения племенных быков-производителей из-за рубежа);
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
9.
Соглашение об использовании приобретенных племенных животных
Дата заключения
Вид животного
Количество голов
Срок действия
10.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _________ _________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________________ района ___________________________ области
форма 2
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий за содержание племенных
быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород,
используемых для воспроизводства в общественном стаде,
сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Товаропроизводитель: ______________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица / наименование юридического лица)
Область и район: __________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: _________________________________________
Быки-производители, используемые для случки в общественных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного (далее - ИНЖ)
инвентарный номер
кличка
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных молочных и комбинированных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья (старше двух лет), голов
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Наименование владельца быка (ов)
2.
Справка о кастрации беспородных быков данного общественного стада, выданная ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом
Номер и дата выдачи
Наименование сельского округа, населенного пункта
Вид животного
Количество быков, голов
ФИО выдавшего справку
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
_______________________________________________________________________
наличии)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
__________________________________________________________________________
наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 3
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на возмещение поставщикам до 100 %
затрат по искусственному осеменению маточного поголовья
крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских),
личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Поставщик:______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование юридического
лица, адрес)

2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты:
__________________________________________________________________________
3) саны, жас-жыныстық тобы, жасы (сатып алу кезіндегі):
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(бас - санмен және жазбаша)
4) облысы, шығарылған елі:
__________________________________________________________________________
5) сатушы:
__________________________________________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды малдарды, асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерін сатып алу-сату/лизингілеу шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасасу күні
Бас саны
Бірлік құны, теңге
Шарт бойынша сомасы
Сатушы туралы деректер (ел, сатушының атауы, орналасқан жері)
2.
Асыл тұқымды малдарды және асыл тұқымды құс шаруашылығы өнімдерін сатып алу-сату шарты бойынша толық төлем жасауды және/немесе төлемнің кейінге қалдырылғанын растайтын төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Бірлік құны, теңге
Барлық төленген сомасы, теңге
3.
Асыл тұқымды малға, асыл тұқымды тәулік балапандар мен асыл тұқымды жұмыртқаға асыл тұқымдық куәлік (сертификат) немесе асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға селекциялық карточка
Куәлік (тер) нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарларды және құстарды кіріске алу актісі
Акт нөмірі
Күні
Саны
5.
Тауар өндірушіден карантинді алу туралы акті (асыл тұқымды ірі қара малды шетелден сатып алған жағдайда)
Акт нөмірі
Күні
Саны
6.
Құстарды торда немесе еденде күтіп-бағуға арналған технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
7.
Асыл тұқымды ірі қара мал басын өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін: тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың консалтингтік сүйемелдеуі туралы шартының № және күні (тек асыл тұқымды аналық мал басын сатып алған жағдайда)
Шарт нөмірі
Жасасу күні
8.
ДНК-паспорты (асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды шетелден сатып алған жағдайда)
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
9.
Сатып алынған асыл тұқымды ірі қара малды пайдалану туралы келісім
Жасасу күні
Жануар түрі
Бас саны
Қолданылу мерзімі
10.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы::
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____"_____________ 20___ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ______ _________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
2-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланатын етті, сүтті және құрама бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға субсидиялар алуға арналған өтінім
Тауар өндіруші ____________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы)
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Жалпы табында шығылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
жануардың жеке нөмірі (бұдан әрі - ЖСН)
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, (айы)
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
елді мекен
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекітіп беру және пайдалану жөніндегі елді мекен тұрғындары жиналысының шешімі
Елді мекен атауы
Жиналыс өткізу күні
Аналық мал басы саны (екі жастан жоғары), бас
Еркін шағылыстыруға қатыстыруға жоспарланған аналық мал басы саны, бас
Асыл тұқымдық бұқалар саны, бас
Асыл тұқымдық бұқалардың бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
АТЖ-дағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атауы
2.
Осы жалпы табындағы тұқымсыз бұқаларды піштіру туралы ауылдық округке бекітілген ветеринариялық дәрігер берген анықтама
Нөмірі және берілген күні
Ауылдық округ, елді мекен атауы
Жануар түрі
Бұқалар саны, бас
Анықтама берушінің ТАӘ
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: _______ ____________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20___жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
3-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Шаруа қожалықтарында (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды жеткізушілерге 100 %-ға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Жеткізуші: ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы,
__________________________________________________________________________
мекенжайы)

2. ИИН/БИН_______________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика:_______________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(область, район, город/село/ улица, № дома)
4. Оказана услуга по искусственному осеменению маточного поголовья крупного
рогатого скота/овец __________ голов.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянско-фермерских/производственных кооперативах и личных подсобных хозяйствах
Номер договора
Дата заключения
2.
Договор на приобретение семени для маточного поголовья крупного рогатого скота у отечественного племенного центра (за исключением племенных центров)
Номер договора
Дата заключения
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и ФИО техника-осеменатора
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Поставщик: _________________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела _________ ______________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
форма 4
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
реализацию бычков на откормочные площадки
первого уровня производства
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ___________________________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже, килограмм
Дата продажи
Покупатель
Наименование откорм-площадки
Учетный номер
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор купли-продажи бычков на откормочную площадку или при реализации через заготовительные организации - договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой
Номер договора
Дата заключения
Количество приобретенных бычков, голов
Стоимость одной головы, тенге
Всего сумма по договору, тенге
3.
Акт приема-передачи бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ____________ ______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
_______________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 5
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат по заготовке и
приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и
кормовых добавок
1.Товаропроизводитель:_____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование
товаропроизводителя)

2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Жеткізушінің мекенжайы: _________________________________________________
__________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй №)
4. Ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша __________ мал басына қызмет көрсетілді.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтер көрсету жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық орталықтан (асыл тұқымдық орталықтарды қоспағанда) ірі қара малдың аналық мал басы үшін ұрық сатып алуға арналған шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын ұрықтандыру актісі және ұрықтандырылған ірі қара малдың аналық басын тексеру актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал басы саны, бас
Ауылдық округ атауы және ұрықтандырушы-техниктің ТАӘ
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Жеткізуші: _________ ___________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20__ жылғы
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
Бөлімінің басшысы ________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
4-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бұқашықтарды бірінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына өткізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы мәліметтер
ЖСН
Сатылған кезіндегі жасы, айы
Сатылған кезіндегі тірідей салмағы, кг
Сатылған күні
Сатып алушы
Бордақылау алаңының атауы
Есептік нөмірі
1
2
3
4
5
6
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Бұқашықтарды бордақылау алаңдарына сатып алу-сату шарты немесе дайындаушы ұйымдар арқылы өткізген кезде - тауар өндіруші, дайындаушы ұйым және бордақылау алаңы арасындағы ірі қара малды сатып алу шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған бұқашықтар саны, бас
Бір бастың құны, теңге
Шарт бойынша барлық сомасы, теңге
3.
Бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу - беру актісі
Акт нөмірі және күні
Бұқашықтар саны, бас
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ _______________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
5-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ірі, шырынды, құрама жемшөптер мен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу бойынша шығындарды арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(тауар өндірушінің (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /атауы)

2. БИН /ИИН ______________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя:_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства__________________________________________________
5. Наличие маточного поголовья____________________________________ голов
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища коренного улучшения) и/или договор на покупку грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок ((силос/сенаж/сено) и кормовых добавок (премиксы)
№ акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, га/объем, тонн
2.
Справка-расчет затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________ _________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество
________________________________________________________________________________
(при его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 6
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на удешевление стоимости производства говядины, конины,
баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины, мяса птицы и
индейки, куриного яйца яичных кроссов (далее - пищевое яйцо),
молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец
(далее - тонкая шерсть)
1. Товаропроизводитель: ____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица/наименование юридического лица)

2. БСН/ЖСН _______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ____________________________________________
5. Аналық мал басының болуы _________________________________________бас
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жер учаскелерін жемшөп дақылдарына және/(немесе) шабындық (орылатын) алқаптарына (егіндік жер, шабындық, түпкілікті жақсартылған жайылымдар) бөлу туралы акті және/немесе ірі, шырынды, құрама жемшөптерді және жемшөптік қоспаларды (сүрлем/пішендеме/пішен) және жемшөптік қоспалар (премикстер) сатып алуға арналған шарт
Акт/шарт нөмірі
Акт берілген күн/шарт жасасу күні
Алаң, га/көлемі, тонна
2.
Ірі, шырынды, құрама жемшөптерді дайындауға арналған шығындардың анықтама-есебі
Жасау күні
Жемшөп түрі
Шығындар атауы
Барлық құны, теңге
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
6-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Сиыр етi, жылқы етi, қой етi (қозы еті), түйе еті, шошқа етi, құс етi және күрке тауық етi, жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасы (бұдан әрi - тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз, шұбат, биязы жүнді қойлардың жүнi (бұдан әрi - биязы жүн) өндiрісінің құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды тұлғаның атауы)

2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес
идентификационный номер (для физического/юридического лица)_________________
3. Адрес товаропроизводителя:_______________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии) ____________________________________
5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Уровень
Единица измерения
Произведенный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Говядина
килограмм
Баранина (ягнятина)
килограмм
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
килограмм
Молоко
килограмм
Кумыс
килограмм
Шубат
килограмм
Тонкая шерсть
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной продукции
2.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
3.
Документы, подтверждающие соответствие товаропроизводителей или откормочных площадок, у которых юридическим лицом осуществлен закуп услуг по откорму скота, критериям и требованиям (заполняется при подаче заявки по соответствующему направлению субсидирования впервые или при изменении уровня производства)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Соответствует или не соответствует
4.
Договор на закуп услуг по откорму скота и документы, подтверждающие полную оплату стоимости услуг по откорму скота (заполняется при закупе услуг по откорму скота)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
5.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
6.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
7.
Акт забоя животных
Номер и дата акта (ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
8.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства";
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
9.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель ___________ ___________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать
________________________________________________________________________________
(при наличии)
"_____" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства
_______________________________ района _____________________________области
_______________ __________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
_________ ________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"____ " _______ 20__ года
форма 7
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта_______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: ____________________________________
Племенных быков мясного направления, голов: _________________________________
Нагрузка на быка-производителя, голов: _______________________________________
Используемые в хозяйстве быки-производители
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
Регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района _____________________________________ области
форма 8
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
(для товаропроизводителей, занимающихся разведением
племенного крупного рогатого скота мясного и молочного
направлений продуктивности)
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: __________
Сведения о племенном маточном поголовье
Сведения о животном
Сведения о последнем осеменении
ИНЖ
кличка
возраст, месяцев
порода
Регистрационный номер в палате
наименование стада
дата
метод осеменения*
бык-производитель
1
2
3
4
5
6
7
8
9

2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
(жеке/заңды тұлға үшін) _____________________________________________________
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болса): __________________________________
5. Өткізілген көлемі (қажеттісін толтыру):
Өнімнің түрі
Мал сою/өңдеу бойынша кәсіпорынның есептік нөмірі
Өнімді сатып алушы, бизнес сәйкестендіру нөмірі
Деңгейі
Өлшем бірлігі
Өндірілген және өткізілген өнім көлемі, бірлік
1 бірлік үшін субсидиялау нормативі, теңге
Субсидиялардың жиыны, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Сиыр еті
килограмм
Қой еті (қозы еті)
килограмм
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке тауық еті
килограмм
Тағамдық жұмыртқа
дана
Сүт
килограмм
Қымыз
килограмм
Шұбат
килограмм
Биязы жүн
килограмм
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімнің өткізілгенін растайтын құжаттар (өнімді меншікті өңдеу кәсіпорындарына немесе цехтарына берген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген өнім көлемі
2.
Тауар өндірушіге тиесілі емес кәсіпорынның қызметін пайдаланған кезде малды сою және бастапқы өңдеу бойынша көрсетілген қызметтерді растайтын құжаттар (шарт, шот-фактура, төлем құжаттары)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Өткізілген және төленген өнім көлемі
3.
Заңды тұлға мал бордақылау қызметтерін сатып алуды жүзеге асырған тауар өндірушілердің немесе бордақылау алаңдарының өлшемдер мен талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар (тиісті субсидиялау бағыты бойынша алғаш рет өтінім берген кезде немесе өндіріс деңгейі өзгерген кезде толтырылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
Сәйкес келеді немесе сәйкес келмейді
4.
Мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алуға арналған шарт және мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтер құнын толық төлегенін растайтын құжаттар (мал бордақылау жөніндегі көрсетілетін қызметтерді сатып алған кезде толтырылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар болса)
Құжат (тарда) көрсетілген күн
5.
Өнімді өткізуге тауарлы-көліктік жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді жеке өңдеуші кәсіпорындарына немесе цехтеріне өткізген жағдайда)
Тауарлы-көліктік жүкқұжаттың нөмірі және күні (әрбір жүкқұжат бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір жүкқұжаты бойынша көрсетіледі)
6.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді өздері өткізген жағдайда толтырылады)
Кассалық чектің нөмірі және күні (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
Өткізілген өнім көлемі, килограмм (әрбір чек бойынша көрсетіледі)
7.
Жануарларды сою актісі
Акт (тар) нөмірі және күні
Сойылған мал басы саны, бас
Барлық тірідей салмағы, килограмм
Барлық сойыс салмағы, килограмм
Бір бастың орташа сойыс салмағы, килограмм
8.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығы жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өндірілген өнім көлемі, килограмм
Статистика органдарының есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
9.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: ___________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
"____" _______ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
"____ " _______ 20__ жыл
______________ ____________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
7-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: ________________________________________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: _____________________________________
Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: _______________________________________________
Шаруашылықта пайдаланылатып тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
ЖСН
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
басталуы, күні
кезеңі, маусым
түскен күні
сатушының атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын аналық мал басы
ЖСН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ _____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
8-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті және сүтті бағыттарында асыл тұқымды ірі қара малды өсіруімен айналысатын тауар өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар), бас: ________
Асыл тұқымды аналық мал басы туралы мәліметтер
Мал туралы мәлімет
Соңғы ұрықтандыру туралы мәліметтер
ЖСН
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
күні
ұрықтандыру әдісі
тұқымдық бұқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9

* метод осеменения (1 - искусственное осеменение, 2 - ручная случка),
не заполняется при вольной случке
Используемые в вольной случке быки-производители
Сведения о быках-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
Номер гурта
1
2
3
4
5
6
7
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): _____________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ____________ _________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 9
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем овец, охваченного породным преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 12 месяцев), голов: ____________________________________
Племенных баранов-производителей, голов:____________________________________
Нагрузка на барана-производителя, голов: _____________________________________
Используемые в хозяйстве бараны-производители:
Сведения о баране-производителе
Использование барана-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
7
8
Список маточного поголовья овец, участвующего в породном преобразовании*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных,
овцы приведенные в таблице участвуют в породном преобразовании на дату формирования
заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________ _______________________________
(подпись)            (фамилия, имя и отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 10
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем овец у заводчиков племенных животных
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________________
Статистика по племенному маточному поголовью
Маточное поголовье, голов: __________
Сведения о племенных баранах-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список племенного маточного поголовья*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам животных,
в таблице приводятся данные об овцах зарегистрированных как племенные на дату
формирования заявки, номера отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
2.
Документы, подтверждающие искусственного осеменения сельскохозяйственных животных или договор с племенным и дистрибьютерным центром на проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец
Наименование документа (ов)
Наименование племенного и дистрибьютерного центра с которым заключен договор
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 11
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий, на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем маралов (оленей) у заводчиков племенных животных
Наименование хозяйствующего субъекта: ______________________________________
Область и район: ___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________________
Статистика по поголовью самок:
Самки, голов:___________
Сведения о маралах (оленях)
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
1
2
3
4
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) фамилия, имя, отчество (при его
________________________________________________________________________________
наличии) руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ __________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 12
Отдел ____________________
__________________ района
_________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
в племенных хозяйствах
Наименование хозяйствующего субъекта:______________________________________
Область и район:___________________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:____________________________________
Статистика пчелосемей: __________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется пчелосемей
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель (покупатель): __________ ________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
________________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ ________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
________________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
форма 13
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий племенными и дистрибьютерными центрами
за приобретение специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного
осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
1. Покупатель: _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование
юридического лица, адрес)

* ұрықтандыру әдісі (1 - қолдан ұрықтандыру, 2 - қолдан шағылыстыру), еркін шағылыстыру кезінде толтырылмайды
Еркін шағылыстыруда пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқалар туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
палатадағы тіркеу нөмірі
табынның атауы
1
2
3
4
5
6
7
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ _____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
9-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойдың аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ___________________________________
Облыс және аудан: _________________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (12 айынан бастап), бас: ______________________________________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарларлар, бас: ___________________________________
Тұқымдық қошқарларға жүктеме, бас: _________________________________________
Шаруашылықтарда пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар:
Тұқымдық қошқар туралы мәліметтер
Тұқымдық қошқарды пайдалану
Сатып алу туралы мәліметтер
ЖСН
жасы, ай
тұқым
басталуы, күні
кезеңі, маусымы
түскен күні
сатушының атауы
1
2
3
4
5
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын қойлардың аналық мал басының тізімі*
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде келтірілген қойлар тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру мерзімінен бастап қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібінде іріктелген
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______ ________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
10-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымдық зауыттарда қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы, бас:__________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
4
5
Асыл тұқымды аналық мал басының тізімі*
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
ЖСН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру жөніндегі ақпаратты қамтиды, кестеде тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру күніне асыл тұқымды ретінде тіркелген қойлар туралы деректер көрсетіледі, нөмірлер ұлғаю тәртібінде іріктелген
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы технологиялық жабдықтың болуын растайтын құжаттар немесе қойлардың аналық мал басына қолдан ұрықтандыру жүргізуге асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықпен жасалған шарт
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні (бар болса)
Жабдықтың болуы немесе шарт жасалған асыл тұқымдық және дистрибьютерлік орталықтың атауы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ ____________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы _______ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған
__________________________________________________________________________
жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
11-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды зауыттар мен шаруашылықтарда маралдардың(бұғылардың) аналық мал басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша статистика
Аналықтары, бас:__________
Маралдар (бұғылар) туралы мәліметтер
ЖСН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, айы
1
2
3
4
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): ________ _______________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды _______________________ облысы ______________________ ауданы
ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
12-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды шаруашылықтарда бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: ____________________________________
Облысы және ауданы: _______________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: _________________________________________________
Бал ара ұясы бойынша статистика: ____________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Бал ара ұясы бар
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші (сатып алушы): __________ __________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар
________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды ____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ________ _____________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар
__________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
13-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
Ауыл шаруашылығы бөлімі
Асыл тұқымды және асыл тұқымды дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу үшін субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Сатып алушы: ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) /заңды
__________________________________________________________________________
тұлғаның атауы, мекенжайы)

2. ИИН/БИН ______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Приобретено __________ единиц специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного
поголовья сельскохозяйственных животных.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного оборудования
2.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Покупатель: _________ _____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии) покупателя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела ___________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя)
Место печати (при наличии)
_________________ района __________________ области
форма 14
Отдел сельского хозяйства
__________________ района
_________________ области
Заявка
на получение субсидий
на удешевление стоимости кормов за счет средств
Национального фонда Республики Казахстан
1.Товаропроизводитель _____________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического
лица/наименование юридического лица)
2. БИН/ИИН_______________________________________________________________
(для физического/юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя:_______________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства_________________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
2.
Информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца в ИСЖ (для крупного рогатого скота)
Количество зарегистрированного поголовья, голов
3.
Договор на покупку кормов
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного корма
Наименование организации реализовавшей корма
Объем приобретенного корма, тонн
4.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи товаров, товарно-транспортные накладные
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
5.
Отчет предприятия в органы статистики о производстве продукции с 1 января текущего года (предоставляется при подаче заявки птицеводческими и свиноводческими предприятиями);
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Наименование продукции
Произведено, тонн/тыс. штук
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
6.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты: наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об
ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с
законодательством Республики Казахстан. Согласен на использования сведений,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Товаропроизводитель:__________ ____________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________________________________________________________________________
руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ года
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ________ _____________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
__________________________________________________________________________
его наличии)
Место печати (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
______________ ___________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), печать (при наличии)
"____ " _______ 20__ года
Приложение 5
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 1
"Утверждаю"
Руководитель _____________________ районной
ветеринарной станции ______________________
___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.), подпись, печать)
"_____" ____________ 20__ год
Акт
об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота/овец
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, владельцы скота ___________________________________________
(наименование сельского округа, района, области)
техник-осеменатор ___________________________________________________
(Ф.И.О. техника-осеменатора)
и специалист аппарата акима сельского округа _______________________,
(Ф.И.О. специалист аппарата
акима сельского округа)
составили настоящий акт о том, что искусственно осеменено ______
голов коров и телок, согласно нижеследующей описи.
№ п/п
Ф.И.О. (при наличии) владельцев животных
Адрес владельца
Идентификационный номер скота
Возраст скота, месяцев
Дата осеменения
Подписи владельцев животных
Техник-осеменатор _______________ ___________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Ветеринарный врач ветеринарного пункта с/о __________ _______________
(подпись) (Ф.И.О.)
форма 2
____________ сельский округ
____________________ района
___________________ области
Акт
обследования осеменного маточного поголовья крупного скота/овец
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, владелец скота ___________________________________________,
(наименование сельского округа, района, области)
техник-осеменатор __________________________________________________,
(Ф.И.О. техника-осеменатора)
составили настоящий акт о том, что то искусственно
осеменено ______ голов коров и телок и по результатам обследования на
"____" _________20___ года выявлено фактически осемененными _____
голов маточного поголовья крупного рогатого скота, согласно
нижеследующей описи.
№ п/п
Ф.И.О. владельцев животных
Адрес владельца
Идентификационный номер скота
Возраст скота, месяцев
Дата осеменения
Подписи владельцев животных
Техник-осеменатор ______________ ____________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
форма 3
Хозяйство ______________
_________________ района
________________ области
Акт
оприходования животных и/или птицы
Вид животного
Порода/кросс
Половозростная группа
Возраст, месяцев
Идентификационный номер
Дата приобретения животного
За кем закреплены животные
Специалист хозяйства _______________ _______________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Покупатель _______________ _________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
форма 4
____________ сельский округ
_____________________ района
_____________________области
Акт
приема-передачи бычков на откормочные
площадки/оператору/заготовительной организации
№ ________ от "____" ___________ 20___ года
Мы, руководитель хозяйства (продавец) _________________________
в лице _____________________________________________________________,
(наименование хозяйства и Ф.И.О. руководителя
и покупатель в лице представителя откормочной
площадки/оператора/заготовительной организации
_____________________________________________________________________
(наименование откормочной площадки и Ф.И.О. представителя)
составили настоящий акт о том, что продавцом были переданы покупателю
и покупателем приняты бычки на откормочную площадку в
количестве ______ голов, согласно нижеследующей описи.
Идентификационный номер бычков
Возраст, месяцев
Живой вес, кг
1.
2.
3.
Руководитель хозяйства _________________________________ ____________
(наименование) (подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О., печать)
Покупатель _______________ _________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства

2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтар___ бірлік сатып алынды.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға арналған сатып алу-сату шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жабдық түрі
2.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар болса)
Кұжатта (рда) көрсетілген күн
Бағасы және төленген сомасы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Сатып алушы: _________ ____________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" _______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Бөлім басшысы _________ ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
14-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
Ауыл шаруашылығы бөлімі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен жемшөп құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
2. ЖСН/ БСН ______________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаларға)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________________
__________________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ____________________________________________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе "Мал шаруашылығының жай-күйінің есебі" 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
2.
АЖС-да бір иеге тіркелген/шығарылған жануарлар бойынша ақпарат (ірі кара малдар үшін)
Тіркелген мал басы саны, бас
3.
Жемшөпті сатып алуға шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жем азығы түрі
Жемшөпті өткізген ұйымның атауы
Сатып алынған жемшөп көлемі, тонна
4.
Сатып алынған тауарлардың құнын және оған ақы төленгенін растайтын және/немесе тауарларды сатып алу-сату шарты бойынша төлемнің мерзімін ұзарту құжаттары, тауарлық-көліктік жүкқұжат
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар болса)
Кұжатта (рда) көрсетілген күн
Құны және төленген сомасы
5.
Ағымдағы жылдың 1 қаңтарынан бастап өнім өндірісі туралы статистика органдарына берілген кәсіпорын есебі (құс және шошқа өсіруші кәсіпорындар өтінім берген кезде ұсынылады)
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болса)
Өнім атауы
Өндірілді, тонна/мың дана
Статистика органдарымен есепті қабылдау күні және тіркеу нөмірі
6.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші деңгейдегі банктiң немесе ұлттық почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің немесе почта операторының деректемелері:
Банктің немесе почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және жалған мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік туралы хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Тауар өндіруші: __________ _________________________________________________
(қолы) (басшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________ ___________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (бар
_________________________________________________________________________
болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
______________ _________________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
"____" _______ 20__ жыл
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды, мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
1-нысан
"Бекітемін"
________________________________ ауылдық
Округ Әкімі _____________________________
_________________________________________
(тегі, аты және әкесінің аты (болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.), қолы, мөрі)
"_____" ____________ 20__ жыл
Ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы актісі
20___ жылғы "___"_______________ № _______
Біз, мал иесі, __________________________________________ атынан
(ауылдық округтің, ауданның, облыстың атауы)
ұрықтандырушы-техник ______________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің Т.А.Ә. (болған жағдайда))
ауылдық округ Әкім аппаратының маманы ______________________________,
(ауылдық округ Әкімі аппараты маманының Т.А.Ә.)
және ауылдық округ ветеринариялық пунктінің ветеринариялық дәрігері
____________________________________________________________________,
(ауылдық округ ветеринариялық пунктінің ветеринариялық
дәрігерінің Т.А.Ә.)
төменде көрсетілген кестеге сәйкес ______ бас сиырлар мен қашарлар/
қойлар қолдан ұрықтандырылған туралы осы актіні жасасты.
р/н
Мал иесінің Т.А.Ә. (болған жағдайда)
Мал иесінің мекен жайы
Малдың сәйкестендіру нөмірі
Малдың жасы, айы
Ұрықтандыру күні
Мал иелерінің қолы
Ұрықтандырушы-техник ____________ _________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Ауылдық округ ветеринариялық пунктінің ветеринариялық дәрігері
____________ _______________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Ауылдық округ Әкім аппаратының маманы ________ _________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
2-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________ ауылдық округі
Ұрықтанған ірі қара малдың аналық басын тексеру актісі
20___ жылғы "___"_______________ № _______
Біз, мал иесі, ________________________________________ атынан,
(ауылдық округтің, ауданның, облыстың атауы)
ұрықтандырушы-техник _______________________________________________,
(ұрықтандырушы-техниктің Т.А.Ә.)
төмендегі кестеге сәйкес, ______ бас сиырлар мен қашарларды қолдан
ұрықтандырылғаны және зерттеу қорытындысы бойынша 20__жылғы "____"
_________ ірі қара малдың аналық басы нақты ұрықтандырылғаны туралы
осы актіні жасасты.
р/н
Мал иесінің Т.А.Ә.
Мал иесінің мекен жайы
Малдың сәйкестендіру нөмірі
Малдың жасы, айы
Ұрықтандыру күні
Мал иелерінің қолы
Ұрықтандырушы-техник ___________ ______________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
3-нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
_______________ шаруашылығы
Малды және/немесе құсты тіркеу актісі
Малдың түрі
Тұқымы/кросс
Жас-жыныстық тобы
Жасы, айы
Сәйкестендіру нөмірі
Малды сатып алу мерзімі
Малдар кімге бекітілген
Шаруашылық маманы _______________ _________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Сатып алушы _______________ __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
4-нысан
________________________ облысы
_____________________ ауданының
________________ ауылдық округі
Бордақылау алаңдарына/операторға бұқашықтарды алыс-беріс актісі
20___ жылғы "___"_______________ № _______
Біз, шаруашылықтың басшысы (сатушы) ___________________________
_____________________________________________________________ атынан,
(шаруашылық атауы және басшының Т.А.Ә.)
және сатып алушы ____________________________________________________
(бордақылау алаңының атауы және өкілдің Т.А.Ә.)
бордақылау алаңының басшысы атынан, төмендегі кестеге сәйкес,
сатушымен сатып алушыға тапсырылған және сатып алушымен бордақылау
алаңына ______ бас бұқашықтар қабылданғаны туралы осы актіні жасасты.
Бұқашықтардың сәйкестендіру нөмірі
Жасы, айы
Тірі салмағы, кг
1.
2.
3.
Шаруашылық басшысы ____________________ _____________________
(атауы) (қолы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., мөр)
Сатып алушы _______________ _____________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөр)
Асыл тұқымды мал
шаруашылығын дамытуды, мал
шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
6-қосымша
нысан
Сатып алынған асыл тұқымдық малды пайдалану туралы келісім

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2016 № 506 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма
Соглашение
об использовании приобретенных племенных животных
Определение сторон
1. Отдел сельского хозяйства ____________ района ___________ области, в лице
руководителя отдела ___________________ (фамилия, имя, отчество (далее - Руководитель)
с одной стороны, и руководителя хозяйства ___________, в лице _________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (далее - Товаропроизводитель) с другой стороны
заключили настоящее соглашение о нижеследующем.
2. Предмет, цели и задачи Соглашения
2. Товаропроизводитель принимает на себя обязательство об использовании
приобретенного племенного животного _________________ (вид животного) в
воспроизводственных целях в количестве _________ голов.
3. Права и обязанности сторон
3. Товаропроизводитель обязуется:
1) содержать племенных животных в соответствии с зоотехническими нормами и
осуществлять все необходимые ветеринарные мероприятия;
2) использовать приобретенное племенное маточное поголовье в воспроизводительных
целях - не менее двух лет/племенных производителей - не менее двух случных сезонов;
3) использовать приобретенное из-за рубежа импортное племенное поголовье и его
приплод для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан;
4) в мясном скотоводстве использовать искусственное осеменение случного контингента
семенем племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства, и/или использовании
в ручной случке оцененных по собственной продуктивности племенных быков-производителей;
5) в молочном скотоводстве использовать 100% искусственное осеменение случного
контингента семенем племенных быков-производителей, оцененных по качеству потомства;
6) не использовать приобретенного племенного маточного поголовья для промышленного
скрещивания;
7) принимать меры для целевого использования приобретенного племенного молодняка.
4. Руководитель обязуется:
1) своевременно принимать меры по управлению рисками нецелевого использования
приобретенного племенного молодняка;
2) в случае неисполнения принятых обязательств Товаропроизводителем вносить в
Управление сельского хозяйства соответствующей области вопрос о возврате выплаченных субсидий.
4. Ответственность сторон
5. Товаропроизводитель несет ответственность за взятые на себя обязательства в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан за нецелевое использование
в течении срока действия настоящего соглашения.

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Тараптарды анықтау
1. ___________ облысы _______________ ауданының ауыл шаруашылығы бөлімі атынан бөлімнің басшысы ____________________ (тегі, аты, әкесінің аты) (бұдан әрі - Басшы) бірінші тараптан және шаруашылық басшысы атынан _______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі - Тауар өндіруші) екінші тараптан, келесілер туралы осы Келісімді жасасты.
2. Келісім мәні, мақсаттары мен міндеттері
2. Өз төлінен ________ бас өсіру мақсатында тауар өндіруші өзіне алған сатып алынған асыл тұқымдық малды ___________ (жануардың түрі) пайдалану бойынша міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Тауар өндіруші:
1) асыл тұқымды және селекциялық малдарды зоотехникалық талаптарға сәйкес және барлық қажетті ветеринариялық Іс-шараларды жүзеге асыруға;
2) өз төлінен өсіру мақсатында сатып алынған асыл тұқымды және селекциялық аналық басын - екі жылдан кем емес/ асыл тұқымды аталықтарды - екі шағылыстыру маусымынан кем емес пайдалануға;
3) Табынды өсімін молайту үшін сатып алынған ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының аумағында үш жыл ішінде пайдалануға;
4) етті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін молайтуда ұрпағының сапасы бойынша және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалануға;
5) сүтті мал шаруашылығында шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы бойынша бағаланған тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100% қолдан ұрықтандыруда пайдалануға;
6) кәсіптік шағылыстыру үшін сатып алынған асыл тұқымды аналық мал басын пайдаланбауға;
7) сатып алынған асыл тұқымды төлді мақсатты пайдалану үшін шаралар қабылдауға міндеттенеді.
4. Басшы:
1) сатып алынған асыл тұқымды төлдің мақсатқа сай пайдаланбау тәуекелдерін басқару бойынша шараларды уақытылы қабылдауға;
2) егер Тауар өндірушімен қабылдаған міндеттемелер орындалмаған жағдайда тиісті облыстың ауыл шаруашылығы басқармасына төленген субсидияны қайтару мәселесін ұсынуға міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
5. Тауар өндіруші Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзіне алған міндеттемелері үшін, осы келісімнің қолдану мерзімі ішінде мақсатқа сай қолдау үшін жауапты болады.

6. Руководитель несет ответственность за взятые на себя обязательства в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан за несвоевременное принятие соответствующих
мер при обнаружении фактов нецелевого использования просубсидированных племенных животных
Товаропроизводителем.
5. Разрешение споров
7. Любой спор или разногласие, которое может возникнуть из настоящего Соглашения
или связанное с ним будут решаться путем проведения переговоров между Руководителем и
Товаропроизводителем.
8. Руководитель и Товаропроизводитель:
обеспечивают обсуждение возникшего вопроса с целью поиска взаимоприемлемого решения между собой;
в случае не нахождения взаимоприемлемого решения между собой обращаются в вышестоящий орган или в суд.
6. Сроки действия
9. Соглашение вступает в силу с момента его подписания и действует в течении трех лет.
Руководитель
отдела сельского хозяйства
_______________________________ района
______________________________ области
______________________________________
( фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись)
Место печати (при наличии)
Товаропроизводитель
_________________ (наименование хозяйства)
_________________ (местонахождение)
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 7
к Правилам субсидирования
развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и
качества продукции животноводства
форма
Отдел ___________________
__________________ района
_________________ области
Решение
схода жителей населенного пункта – владельцев скота по
закреплению и использованию племенных быков-производителей
мясных, молочных и комбинированных пород в общественном стаде,
сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
1. Населенный пункт ___________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
2. Дата проведения схода "_____"_____________ 20_____ года.
3. Участвовало в сходе владельцев скота, имеющих скот ______
человек.
4. Имеется на начало пастбищного сезона текущего года в наличии
маточного поголовья (старше двух лет) ________________________ голов.
5. Планируется организовать вольную случку маточного поголовья
крупного рогатого скота в общественном стаде племенными
быками-производителями мясного, молочного, комбинированного
направления в текущем пастбищном сезоне в количестве
________________________________ голов.
6. Использовать в воспроизводстве племенных
быков-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами.
По итогам проведения схода, жители вышеуказанного населенного пункта, приняли решения:

6. Басшы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес, тауар өндіруші субсидияланған асыл тұқымды және/немесе селекциялық малдарды мақсатсыз сай пайдаланған фактілері табылған кезде уақытылы тиісті шараларды қабылдамағаны үшін жауапты болады.
5. Дауларды шешу
7. Осы Келісімнен туындайтын немесе оған байланысты кез келген даумен келіспеушілік Басшы мен Тауар өндіруші арасында өзара келіссөздер жүргізу жолымен шешілетін болады.
8. Басшы мен Тауар өндіруші:
олардың арасындағы өзара тиімді шешімді іздеу мақсатында туындаған мәселенің талдануын қамтамасыз етеді;
олардың арасындағы өзара тиімді шешімді таппаған жағдайда жоғары тұрған органға немесе сотқа жүгінеді.
6. Қолдану мерзімі
9. Келісім қол қойылған сәттен бастап күшіне енеді және үш жыл ішінде қолданылады.
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы
______________________ облысының
______________________ ауданы
______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) , мөрі (бар болса) Мөр орны (бар болса)
Тауар өндіруші
______________________ (шаруашылықтың атауы)
______________________ (орналасқан жері)
______________________ (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), мөрі (бар болса)
Мөр орны (бар болса)
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды, мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
7-қосымша
нысан
____________________ облысы
_________________ ауданының
____________________ бөлімі
Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған
жалпы табында етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша елдімекен
тұрғындары-мал иелері жиынының шешімі
1. Елдімекен __________________________________________________
(өңірдің, елдімекеннің атауы)
2. Жиналыс өткізу уақыты "_____"_____________ 20___ жыл.
3. Жиналысқа қатысқан малдары бар, мал иелері __________ адам.
4. Ағымдағы жылдың жайылымдық маусымының басында (екі жастан
асқан) аналық мал басы бар:_________________________ бас.
5. _________________________________________________ бас жалпы
табында ағымдағы жайылымдық маусымында етті, сүтті, қос бағыттағы
асыл тұқымдық бұқалармен аналықтарды еркін шағылыстыруды ұйымдастыру
жоспарлануда.
6. Өз төлінен өсіруге зоотехникалық нормативтерге сәйкес асыл
тұқымды бұқаларды пайдалану.
Жоғарыда көрсетілген елдімекен тұрғындарының жиналыс
қорытындысы бойынша:

1) об использовании племенных быков-производителей мясного,
молочного, комбинированного направления в общественном стаде;
2) о кастрации всех беспородных быков данного общественного
стада.
Идентификационный номер племенного быка-производителя
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Владелец быка
1.
2.
3.
Аким сельского округа _________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Секретарь схода граждан _________ ___________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
Подписной лист
Мы, нижеподписавшиеся, поддерживаем инициативу по закреплению и
использованию быков-производителей в общественном стаде
_____________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Подпись
Дата
1.
2.
3.
Приложение 8
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
форма
Договор
закупа крупного рогатого скота
№ __________
____________________ "___" __________ 20___ года
(место заключения договора) (дата заключения договора)
Откормочная площадка ________________, именуемая в дальнейшем
"Покупатель", в лице___________________________________, действующего
на основании ________________________________, с одной стороны,
заготовительная организация _______________________, именуемая в
дальнейшем "Заготовитель", в лице __________________________________,
действующего на основании _______________, со второй стороны,
товаропроизводитель _______________________, именуемый в дальнейшем
"Продавец", в лице __________________, действующего на основании
_______________, с третей стороны, совместно именуемые "Стороны", на
основании Правил субсидирования развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества продукции животноводства,
заключили настоящий Договор закупа крупного рогатого скота (далее –
Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Заготовитель обязуется поставить приобретенный у Продавца
молодняк крупного рогатого скота (бычки) (далее – КРС) Покупателю в
возрасте от 6 до 12 месяцев, живым весом одной головы не менее 160
(ста шестидесяти) килограмм, идентифицированный и зарегистрированный
в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных, а
Покупатель обязуется принять и оплатить стоимость КРС на условиях,
предусмотренных Договором.

1) жалпы табында етті сүтті, қос бағыттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды пайдалану туралы;
2) жалпы табынның барлық тексіз бұқаларын піштіру туралы шешім
қабылдады.
Асыл тұқымды тұқымдық бұқаның сәйкестендіру нөмірі
Тұқымы
АСЖ тіркеу нөмірі
Бұқаның иесі
1.
2.
3.
Ауылдық округінің әкімі ________ ________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Тұрғындар жиналысының хатшысы _____ ______________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда)
Қол қою парағы
Біз, төменде қол қойғандар, тұқымдық бұқаларды жалпы табында тіркеу және пайдалану туралы бастаманы қолдаймыз
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(өңірдің, елдімекеннің атауы)
р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Қолы
Күні
1
2
3
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Ірі қара малды сатып алу шарты
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
№ __________
____________________ 20___жылғы "___" _________
(шарт жасау орны) (шарт жасау күні)
бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын, _______________________________
атынан, ____________________ негізінде әрекет ететін ________________
бордақылау алаңы, бірінші тараптан, бұдан әрі "Дайындаушы" деп
аталатын, ___________________________________________________________
атынан, _____________________________________________________________
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
дайындау ұйымы екінші тараптан, бұдан әрі "Сатушы" деп аталатын,
__________________ атынан, __________________ негізінде әрекет ететін
_____________________________ тауарөндіруші үшінші тараптан, бірлесіп
"Тараптар" деп аталатындар, Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидалары негізінде, төмендегілер туралы осы Ірі қара
малды сатып алу шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарт нысанасы
1. Дайындаушы Сатушыдан сатып алған ірі қара мал төлін
(бұқашықтарды) (бұдан әрі - ІҚМ) Сатып алушыға 6 айдан 12 айға
дейінгі жасында, бір басының тірідей салмағы кемінде 160 (бір жүз
алпыс) килограмм болатын, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру
жөніндегі деректер базасында бірдейлендірілген және тіркелген күйінде
жеткізуге, ал Сатып алушы шартта көзделген талаптарда ІҚМ-ді
қабылдауға және құнын төлеуге міндеттенеді.

2. Количество поставляемого КРС: до _______ (__________) голов,
общим весом не менее _______ (_______________) килограмм.
3. Срок поставки КРС: до "___" ___________ 20___ года.
4. Поставляемый КРС должен быть поставлен из территорий с
благополучной эпизоотической обстановкой, иметь ветеринарный паспорт
с указанием информации обо всех, проведенных ветеринарно-санитарных и
профилактических мероприятий в соответствии с законодательством
Республики Казахстан в области ветеринарии.
5. Цена за 1 (один) килограмм живого веса КРС составляет ______
(___________) тенге.
6. Каждый КРС должен иметь бирку с присвоенным ему
идентификационным номером.
7. Общая стоимость КРС составляет _____(_______________) тенге.
2. Права и обязанности Сторон
8. Покупатель обязан:
1) произвести оплату общей стоимости КРС в соответствии с
условиями Договора;
2) принять КРС от Поставщика путем взвешивания по акту
приема-передачи и документам, указанным в пункте 16 Договора.
9. Покупатель вправе:
1) требовать от Поставщика надлежащего исполнения условий
Договора;
2) отказаться от приемки КРС по причинам несоответствия
требованиям, указанных в пунктах 1 и 4 Договора.
10. Заготовитель обязан:
1) передать Покупателю КРС путем поголовного взвешивания
согласно акту приема-передачи с предоставлением необходимых
документов, указанных в пункте 16 Договора;
2) передать КРС в количестве, общим весом и качестве,
соответствующим условиям Договора;
3) поставить КРС, свободный от каких-либо требований и
притязаний третьих лиц (в том числе государственных органов).
11. Заготовитель вправе требовать от Покупателя надлежащего
исполнения Договора.
12. Продавец обязан:
1) передать Заготовителю КРС путем поголовного взвешивания
согласно акту приема-передачи с предоставлением необходимых
документов, указанных в пункте 16 Договора;
2) передать КРС в количестве, общим весом и качестве,
соответствующим условиям Договора и с соблюдением требований
законодательства Республики Казахстан;
3) передать КРС, свободный от каких-либо требований и
притязаний третьих лиц (в том числе государственных органов).
13. Продавец вправе требовать от Покупателя надлежащего
исполнения Договора.
3. Порядок поставки и приемки КРС
14. Поставка КРС Заготовителем осуществляется по адресу
Покупателя или на иных условиях: ___________________________________.
Доставка КРС до места, указанного в настоящем Договоре, должна
осуществляться Заготовителем за свой счет и своим/орендованным
транспортным средством, прошедшим ветеринарно-санитарную обработку
или на иных условиях __________________и в соответствии с
требованиями законодательства Республики Казахстан в области
ветеринарии.

2. Жеткізілетін ІҚМ саны: жалпы салмағы кемінде _______________
(_______________) килограмм болатын _______ (__________) басқа дейін.
3. ІҚМ-ді жеткізу мерзімі: 20___ жылғы "___" ___________ дейін.
4. Жеткізілетін ІҚМ эпизоотиялық жағдайы салауатты аумақтан
жеткізілуі керек, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы
заңнамасына сәйкес барлық өткізілген ветеринариялық-санитариялық және
профилактикалық іс-шаралар туралы ақпарат көрсетілген ветеринариялық
паспортының болуы қажет.
5. ІҚМ 1 (бір) килограмм тірідей салмағының бағасы ____________
(___________) теңгені құрайды.
6. Әрбір ІҚМ-нің оған берілген бірдейлендіру нөмірі бар сырғасы
болуы керек.
7. ІҚМ-нің жалпы құны ________________ (______________________)
теңгені құрайды.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
8. Сатып алушы:
1) Шарттың талаптарына сәйкес ІҚМ-нің жалпы құнын төлеуге;
2) Жеткізушіден қабылдау - беру актісі және Шарттың
16-тармағында көрсетілген құжаттар бойынша өлшеу жолымен ІҚМ
қабылдауға міндетті.
9. Сатып алушы:
1) Жеткізушіден Шарт талаптарының тиісінше орындалуын талап
етуге;
2) Шарттың 1 және 4-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкес
келмеуі себептері бойынша ІҚМ қабылдаудан бас тартуға құқылы;
10. Дайындаушы:
1) Сатып алушыға қабылдау - беру актісі бойынша Шарттың
16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсына отырып, жаппай
өлшеу жолымен ІҚМ беруге;
2) саны, жалпы салмағы және сапасы Шарттың тиісті талаптарына
сәйкес келетін ІҚМ беруге;
3) үшінші тұлғалардың (соның ішінде мемлекеттік органдардың)
түрлі шарттары мен талаптары жоқ ІҚМ жеткізуге міндетті.
11. Дайындаушы Сатып алушыдан Шарттың тиісінше орындалуын талап
етуге құқылы.
12. Сатушы:
1) Дайындаушыға қабылдау - беру актісі бойынша Шарттың
16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттары ұсына отырып, жаппай
өлшеу жолымен ІҚМ беруге;
2) саны, жалпы салмағы және сапасы Шарттың тиісті талаптарына
сәйкес келетін және Қазақстан Республикасы заңнамасын сақтай отырып
ІҚМ беруге;
3) үшінші тұлғалардың (соның ішінде мемлекеттік органдардың)
түрлі шарттары мен талаптары жоқ ІҚМ жеткізуге міндетті.
13. Сатушы Сатып алушыдан Шарттың тиісінше орындауын талап
етуге құқылы.
3. ІҚМ жеткізу және қабылдау тәртібі
14. Дайындаушының ІҚМ-ді жеткізуі Сатып алушының мекенжайы
бойынша немесе басқа талаптарға сәйкес жүзеге асырылады:
________________________________________________________________.
ІҚМ-ді осы Шартта көрсетілген орынға жеткізуді Дайындаушы өз есебінен
және ветеринариялық-санитариялық өндеуден өткізілген өзінің / жалға
алған көлік құралымен немесе өзге шарттарда _________________ және
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының
талаптарына сәйкес жүзеге асыруы тиіс.

15. Прием-передача КРС путем взвешивания по количеству, общим
весом и установленным настоящим Договором критериям осуществляется
уполномоченными представителями Заготовителя и Покупателя. По факту
поставки КРС оформляется актом приема-передачи КРС. Датой поставки
КРС считается дата подписания представителями Сторон акта
приема-передачи КРС с документами, указанными в пункте 16 Договора.
16. КРС должен сопровождаться документами установленными в
соответствии с законодательством Республики Казахстан в области
ветеринарии.
4. Ответственность Сторон
17. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств
по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
18. Меры ответственности, не предусмотренные в Договоре,
применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Споры и разногласия
19. Все споры и разногласия, не разрешенные Сторонами в
процессе переговоров, решаются в установленном законодательством
Республики Казахстан порядке.
6. Заключительные положения
20. Договор вступает в силу с момента его подписания и
действует до "____" _________ 20__ года.
21. Любые изменения и дополнения к Договору должны быть
изложены в письменной форме и подписаны полномочными представителями
Сторон.
22. По вопросам, неурегулированным Договором, Стороны
руководствуются законодательством Республики Казахстан.
23. Договор составлен в трех экземплярах, имеющих одинаковую
юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
7. Реквизиты Сторон:
"Покупатель"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
БИН ______________________
ИИК ______________________
БИК ______________________
"Заготовитель"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
ИИН/БИН _________________
ИИК _____________________
БИК _____________________
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Место печати
Место печати
"Продавец"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
БИН ______________________
ИИК ______________________
БИК ______________________
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Место печати
Приложение 9
к Правилам субсидирования
развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и
качества продукции животноводства
форма
Справка-расчет
затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов и
кормовых добавок
Вид корма
Наименование затрат
Единица измерения
Средняя цена, тенге
Стоимость, тенге
1.
2.
3.
Итого:
Товаропроизводитель ___________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
"_____" ____________ 20__ год
Руководитель Отдела __________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии)
_________________ района ___________________________ области
"_____" ____________ 20__ год
Приложение 10
к Правилам субсидирования
развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и
качества продукции животноводства
Сноска. Приложение 10 в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
форма 1
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья для товаропроизводителей, занимающихся
разведением крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных быков мясного направления, голов: __________
Нагрузка на быка-производителя, голов: __________
Расчет объҰма субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 18000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _________________________________ ___________________
(должность специалиста, (подпись)
фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
форма 2
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья для товаропроизводителей, занимающихся
разведением племенного крупного рогатого скота мясного и
молочного направлений продуктивности)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: ______
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: _________
Норматив субсидирования (тенге): 20000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _________________________________ _____________________
(должность специалиста, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)
форма 3
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья в племенном овцеводстве)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Статистика по маточному поголовью
Маточное поголовье, голов: __________
Баранов-производителей, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________ ____________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)
форма 4
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья овец, охваченного породным преобразованием)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных баранов-производителей, голов: __________
Нагрузка на барана-производителя, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________ ____________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)

15. Саны, жалпы салмағы бойынша және осы Шартта белгіленген
критерийлер бойынша сәйкес өлшеу арқылы ІҚМ-ді қабылдау-беруді
Дайындаушы мен Сатып алушының уәкілетті өкілдері жүзеге асырады. ІҚМ
жеткізу фактісі бойынша ІҚМ-ді қабылдау-беру актісі ресімделеді.
Тараптардың өкілдері Шарттың 16-тармағында көрсетілген құжаттармен
бірге ІҚМ-ді қабылдау-беру актісіне қол қою күні ІҚМ жеткізу күні
болып саналады.
16. ІҚМ-мен Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы
заңнамасына сәйкес белгіленген құжаттар бірге жүруі қажет.
4. Тараптардың жауапкершілігі
17. Тараптар Шарт бойынша міндеттерін орындамағаны не тиісінше
орындамағаны үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке тартылады.
18. Шартта көзделмеген жауапкершілік шаралары Қазақстан
Республикасы заңнамасына сәйкес қолданылады.
5. Даулар мен қайшылықтар
19. Келіссөздер процессінде Тараптар шешпеген барлық даулар мен қайшылықтар, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.
6. Қорытынды ережелер
20. Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және
20__ жылғы "____" дейін қолданылады.
21. Шарттағы кез келген өзгерістер мен толықтырулар жазбаша
нысанда жазылуы және оған Тараптардың өкілетті өкілдерінің қолдары
қойылуы тиіс.
22. Шартпен реттелмеген мәселелер бойынша, Тараптар Қазақстан
Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
23. Шарт заңды күші бірдей үш данада, әр Тарап үшін бір-бір
данада жасалды.
7. Тараптардың деректемелері:
"Сатып алушы"
Атауы: _____________________
Мекенжайы: _________________
БСН ________________________
ЖСК ________________________
БСК ________________________
____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
"Дайындаушы"
Атауы: ______________________
Мекенжайы: __________________
ЖСН/БСН _____________________
ЖСК _________________________
БСК _________________________
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
"Сатушы"
Атауы: _______________________
Мекенжайы: ___________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК __________________________
______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
Асыл тұқымды мал шаруашылығын
дамытуды, мал шаруашылығының
өнiмдiлiгiн және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
9-қосымша
нысан
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларын
дайындауға аранлаған шығындардың анықтама-есебі
Жемшөп түрі
Шығындар атауы
Өлшем бірлігі
Орта бағасы, теңге
Сомасы, теңге
1.
2.
3.
Барлығы:
Тауар өндіруші______________________ _______________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________________ ауданы ____________________ облысы
"_____"_____________ 20___ жыл
Бөлім басшысы __________ ______________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда)
______________________ ауданы ____________________ облысы
"_____"_____________ 20___ жыл
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
1-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме (тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малды
өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін аналық басының
селекциялық және асылдандыру жұмысы бойынша субсидиялар алуға)
Ескерту. 10-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2016 № 506 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айынан бастап), бас: ____________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: ___________
Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: _______________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын мал басының саны: ___________________
Субсидиялау нормативі (теңге): 18000____
Субсидиялау сомасы (теңге): _________________________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
__________________________________ __________________
маманның лауазымы, тегі, аты, қолы
әкесінің аты (бар болса)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
2-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме, (етті және сүтті өнімділік бағытындағы асыл
тұқымды ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер
үшін аналық мал басының селекциялық және асылдандыру жұмысын
жүргізу бойынша субсидиялар алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар),
бас: __________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: ___________
Субсидиялау нормативі (теңге): 20000
Субсидиялау сомасы (теңге): _________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі _________________________________________________ ____________
(маманның лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
3-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме, (асыл тұқымды қой шаруашылығындағы
аналық мал басының селекциялық және асылдандыру жұмысын
жүргізу бойынша субсидия алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы, бас: _______________
Тұқымдық қошқарлар, бас: ____________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: ___________
Субсидиялау нормативі (теңге): 1500_
Субсидиялау сомасы (теңге): _________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі _________________________________________________ ____________
(қызметкердің лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
4-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді көшірме, (тұқымдық түрлендірілген қойдың
аналық мал басының селекциялық және асылдандыру
жұмысын жүргізу бойынша субсидиялар алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізетін субъектінің атауы: ____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: ___________________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас: _____________________
Тұқымдық қошқарға жүктеме, бас: ___________________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: _____________
Субсидиялау нормативі (теңге): 1500___
Субсидиялау сомасы (теңге): ___________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі ________________________________________________ _____________
(қызметкердің лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
5-нысан
Асыл тұқымды ірі қара малды сатып алу туралы үзінді-көшірме

Уровень (1,2,3)
Утвержденный субсидируемый объем на год, (тонн, тысяч штук, голов)
Утвержденная сумма субсидий на год, (тысяч тенге)
Утвержденный комиссией субсидируемый объем с начало года, (тонн, голов, тысяч штук)
Утвержденная комиссией сумма субсидий с начало года, (тысяч тенге)
Сумма выплаченных субсидий, (тысяч тенге)
Просубсидированный объем(тонн, тысяч штук, голов)
Руководитель управления сельского хозяйства
____________ ________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Руководитель отдела ____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
наличии), печать)
Главный бухгалтер _____________ ____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при
наличии), печать)
Приложение 13
к Правилам субсидирования
развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и
качества продукции животноводства
Сноска. Приложение 13 в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.11.2015 № 3-2/980 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
форма 1
Информация о выплате субсидий
по ________________ области за ________ квартал 20 __ года
по племенному животноводству
п/п
Наименование
получателя
субсидий
Учетный
номер
(при наличии)
Индивидуальный
идентификационный
номер/
бизнес
идентификационный
номер
Адрес
Субсидируемое направление
Порода
/кросс
животных
Просубсидированный
объем
(голов,
тысяч
штук,
пчелосемей)
Сумма выплаченных
субсидий,
(тысяч
тенге)
Дата
поступления
сводного
акта
района/
дата
выплаченных
субсидий
по продуктивности и качества продукции животноводства
п/п
Наименование получателя субсидий
Учетный номер (при наличии)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Адрес
Субсидируемое направление
Уровень (1,2,3)
Просубсидированный объем (тонн, тысяч штук, голов)
Сумма выплаченных субсидий, (тысяч тенге)
Дата поступления сводного акта района/дата выплаченных субсидий
Руководитель управления сельского хозяйства
_____________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Руководитель отдела животноводства
________________ ____________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Главный бухгалтер
______________ ______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать
форма 2
Информация по итогам рассмотрения
заявок товаропроизводителей областной комиссией
по вопросам субсидирования животноводства
по _____________ району (городу) ________________ области
по состоянию на "____" ______________ 20___года
по племенному животноводству
п/п
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Субсидируемое направление
Единица измерения (голов, тысяч голов, штук, тысяч штук, пчелосемей)
Норматив удешевления единицы (тенге)
Причитающаяся сумма субсидий (тенге)
Результат рассмотрения комиссии (одобрено/отказано)
по продуктивности и качества продукции животноводства
п/п
Наименование товаропроизводителя (заявителя)
Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный номер
Субсидируемое направление
Уровень (1,2,3)
Объем произведенной и реализованной продукции по заявке (тонн, голов, штук)
Норматив субсидирования (тенге)
Причитающаяся сумма субсидий (тенге)
Результат рассмотрения комиссии
(одобрено/отказано)
Руководитель управления сельского хозяйства
_____________ _______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать)
Главный бухгалтер
______________ ______________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии), печать
форма 3
Уведомление о результатах рассмотрения заявки
на получение субсидий №_____
от " ___ " _________ 20 ____ года
Товаропроизводитель
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность
Цель обращения ______________________________________________________
(субсидируемое направление)
Дата обращения "__________" ____________________________ 20 ____ года
Решение комиссии ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель отдела сельского хозяйства _____________ района (города)
____________________________ области ________________________________
__________________________________________________ __________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) (подпись)
Приложение 14
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Правила дополнены Приложением 14 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация
о сверке сельскохозяйственных животных в единой
информационной базе селекционной и племенной работы
___________________________________________
(наименование товаропроизводителя, область, район, Ф.И.О. владельца)
на __________ 20__ года
№ п/п
Идентификационный номер животного (далее – ИНЖ) в единой информационной базе селекционной и племенной работы далее – ИАС)
+/-
ИНЖ в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных (далее – ИСЖ)
Половозрастная группа ИАС
+/-
Половозрастная группа ИСЖ
Порода ИАС*
+/-
Порода ИСЖ*
Дата рождения ИАС
+/-
Дата рождения ИСЖ
ИИН/БИН Владельца
Рег. номер в Палате*
*- не указывается для товарного скота, при этом является обязательным для племенного скота.
Руководитель отдела сельского хозяйства ___________ ______________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
Руководитель государственной ветеринарной организации,
созданной местным исполнительным органом ___________ ___________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
Приложение 15
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Правила дополнены Приложением 15 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация
по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца
(из базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных)
___________________________________________
Наименование товаропроизводителя, юридический адрес
на __________ 20__ года
п/п
Вид животного
Идентификационный номер животного
Порода
Пол животного
Дата рождения
Дата постановки
Дата снятия
Причина снятия
Ветеринарный врач государственной
ветеринарной организации, созданной
местным исполнительным органом ___________ ____________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
Приложение 16
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Сноска. Правила дополнены Приложением 16 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 20.07.2015 № 3-1/671 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Форма
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
_______________ облысы бойынша Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік
қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) жөніндегі ақпарат
Информация об использовании бюджетных средств
(субсидировании) выделенных из Национального фонда
Республики Казахстан по ____________области
Есепті кезең 20___ жыл
Отчетный период 20___ года
Индексі: № 1-МС нысан
Индекс: форма № 1-ГС
Кезеңділігі: жылдық
Периодичность: годовая
Ұсынатын тұлғалар тобы: Астана, Алматы қалаларының, облыстар әкімдіктерінің Ауыл шаруашылығы басқармалары тапсырады
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства акиматов областей, городов Астаны, Алматы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашалығы министрлігіне
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Тапсыру мерзімі: есептегі жылдан кейінгі 1 ақпанға дейін
Срок представления: до 1 февраля следующего за отчетным годом
Направление субсидирования
Выделено бюджетных средств, тыс. тенге
Фактический освоено бюджетных средств, тыс. тенге
Объем охваченный субсидированием
Коэффициент перерасчета
Просубсидированный объем
Единица измерения
объем
Единица измерения
объем
1
2
3
4
5
6
7
8
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота;
голов
х
х
х
удешевление стоимости производства мяса птицы;
тонн
х
х
х
удешевление стоимости производства пищевого яйцо;
тысяч штук
х
х
х
удешевление стоимости кормов для хозяйств мясного направления КРС;
тонн
1,58
голов
удешевление стоимости кормов для птицеводческих предприятий:
х
х
х
мясное
тонн
0,5
тонн мяса птицы
яичное
тонн

Деңгей (1,2,3)
Бір жылға бекітілген субсидиялатын көлемі, (тонна, мың дана, бас)
Бір жылға бекітілген субсидия сомасы, (мың теңге)
Жыл басынан комиссиямен бекітілген субсидиялатын көлемі, (тонна, бас, мың дана)
Жыл басынан комиссиямен бекітілген субсидия сомасы, (мың теңге)
Төленген субсидиялар сомасы (мың теңге)
Субсидияланған көлемі (тонна, мың дана, бас)
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы __________ ___________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
Бөлімінің басшысы _____________ _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
Бас бухгалтер _________________ _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнiмдiлiгiн және
өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
13-қосымша
1-нысан
20__ жылғы "___" ______ тоқсанда ________ облысы бойынша
субсидиялардың төленуі туралы ақпарат
Ескерту. 13-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 06.11.2015 № 3-2/980 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша
Р/с №
Субсидия алушының атауы
Есептік нөмір (бар болса)
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Мекен жайы
Субсидиялау бағыты
Жануарлардың тұқымы/кросс
Субсидияланған көлем (бас, мың дана, бал ара ұясы)
Төленген субсидия сомасы, (мың теңге)
Аудан бойынша жиынтық актінің түскен күні/субсидия төлінген күн
мал шаруашылығының өнімділігі және өнім сапасы бойынша
Р/с №
Субсидия алушының атауы
Есептік нөмір (бар болса)
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Мекен жайы
Субсидиялау бағыты
Деңгей (1,2,3)
Субсидияланған көлем (тонна, мың дана, бас)
Төленген субсидия сомасы,
(мың теңге)
Аудан бойынша жиынтық актінің түскен күні/субсидия төленген күн
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
Мал шаруашылығы бөлімінің басшысы
_________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
Бас бухгалтер
_________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
2-нысан
20__ жылғы "___" _____ жағдай бойынша _______ облысының ______
ауданы (қаласы) бойынша
мал шаруашылығын субсидиялау мәселелері жөніндегі облыстық
комиссияның тауар өндірушілердің өтінімдерін қарастыру нәтижесі
бойынша ақпарат
асыл тұқымды мал шаруашылығы бойынша
Р/с №
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі (бас, мың бас, дана, мың дана, бал ара ұясы)
Бірлігін арзандату нормативі, теңге
Тиесілі субсидия сомасы (теңге)
Комиссияның қарастыру нәтижесі (мақұлданды / бас тартылды)
мал шаруашылығының өнімділігі және өнім сапасы бойынша
Р/с №
Тауар өндірушінің (өтінім берушінің) атауы
Жеке сәйкестіндіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
Субсидиялау бағыты
Деңгей (1,2,3)
Өтінім бойынша өндірілген және өткізілген өнімнің көлемі (тонна, бас, дана)
Субсидиялау нормативі (теңге)
Тиесілі субсидия сомасы (теңге)
Комиссияның қарастыру нәтижесі (мақұлданды / бас тартылды)
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
_________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
Бас бухгалтер
_________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), мөрі)
3-нысан
Субсидия алуға өтінімді қарастыру нәтижелері туралы хабарлама
№ _____
20 ___ жылғы "___" _________
Тауар өндіруші ______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса)
Жүгінудің мақсаты ___________________________________________________
(субсидияланатын бағыт)
Өтініш берген күні 20 ___ жылғы "_____" _____________________________
Комиссияның шешім ___________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________ облысы __________ ауданының (қаласының) ауыл шаруашылығы
бөлімінің басшысы ___________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болса) (қолы)
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
14-қосымша1089 ан
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың
бірыңғай ақпараттық базасында ауыл шаруашылығы жануарларын
салыстырып тексеру туралы ақпарат
Ескерту. 14-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________________________________________________
(Тауар өндірушінің атауы, облыс, аудан, иесінің Т.А.Ә.)
20__ жылғы __________
Р/с
Селекциялық
және асыл
тұқымдық
жұмыстардың
бірыңғай
ақпараттық
базасындағы
(бұдан әрі -
АТЖ)
жануарлардың
бірдейлендіру
нөмірі (бұдан
әрі - ЖБН)
+/
-
Ауыл
шаруа
шылығы
жануар
ларын
бірдей
лендіру
жөіндегі
деректер
қорын
дағы
(бұдан
әрі -
АЖБ) ЖБН
АТЖ
жас
тық
жы
ныс
тық
то
бы
+/
-
АЖБ
жас
тық
жы
ныс
тық
тобы
АТЖ
тұ
қы
м*
+/
-
АЖБ
тұ
қы
м*
АТЖ
тұ
ған
кү
ні
+/
-
АЖБ
туған
күні
Ие
сі
нің
ЖСН
/
БСН
Пала
тада
ғы
тір
кеу
нө
мі
рі*
*- тауарлық малға көрсетілмейді, бұл ретте асыл тұқымды малға
міндетті.
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ___________ ______________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
Жергілікті атқарушы орган құрған
мемлекеттік ветеринариялық ұйымның басшысы ___________ ______________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
15-қосымша
Нысан
Бір иесінің тіркелген/шығарылған жануарлары бойынша ақпарат
(ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі
деректер базасынан)
Ескерту. 15-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________
Тауар өндірушінің атауы, заңды мекенжайы
20__ жылғы __________
Р/с
Жануардың
түрі
Жануардың
бірдейлендіру
нөмірі
Тұқымы
Жануардың
жынысы
Туған
күні
Қойған
күні
Алып
тастаған
күні
Алып
тастау
себебі
Жергілікті атқарушы орган құрған
мемлекеттік ветеринариялық ұйымның
ветеринариялық дәрігері _______________ _____________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
16-қосымша
Нысан
Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан
Форма, предназначенная для сбора административных данных
Ескерту. 16-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 20.07.2015 № 3-1/671 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_______________ облысы бойынша Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік
қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) жөніндегі ақпарат
Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании)
выделенных из Национального фонда
по ____________области
Есепті кезең 20___ жыл
Отчетный период 20___ года
Индексі: № 1-МС нысан
Индекс: форма № 1-ГС
Кезеңділігі: жылдық
Периодичность: годовая
Ұсынатын тұлғалар тобы: Облыстар, Астана, Алматы қалалары
әкімдіктерінің Ауыл шаруашылығы басқармалары
Круг лиц представляющих: Управления сельского хозяйства акиматов
областей, городов Астаны, Алматы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашалығы министрлігі
Куда представляется: Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
Ұсыну мерзімі: есепті жылдан кейінгі 1 ақпанға дейін
Срок представления: до 1 февраля следующего за отчетным годом
Субсидиялау бағыты
Бөлінген
бюджеттік
қаражаттар,
мың.теңге
Бюджеттік
қаражат-
тардың
нақты
игерілгені,
мың. теңге
Субсидия-
лаумен
қамтылған
көлемі
Қайта
есептеу
коэффи-
циенті
Субсидияланған
көлем
Өлшем
бір
лігі
көлем
Өлшем
бірлігі
көлем
1
2
3
4
5
6
7
8
ірі қара малдың аналық
басымен асыл тұқымдық
және селекциялық жұмыс
жүргізу;
бас
х
х
х
құс еті өндірісінің
құнын арзандату;
тонна
х
х
х
тағамдық жұмыртқа
өндірісінің құнын
арзандату;
мың
дана
х
х
х
етті бағыттағы ІҚМ
шаруашылықтарына
жемшөптің құнын
арзандату;
тонна
1,0
бас
құс өсіруші
кәсіпорындарға
жемшөптің құнын
арзандату:
х
х
х
етті
тонна
0,5
құс еті
тонна
жұмыртқа
тонна

8,33
тысяч штук яйца
удешевление стоимости кормов для свиноводческих предприятий;
тонн
0,25
тонн свинины
удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм.
голов
х
х
х
Итого по области:
х
х
х
х
х
"СОГЛАСОВАНО" Заместитель акима области ___________ _________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
Руководитель управления сельского хозяйства ________ ________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Руководитель отдела _________________ ____________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер __________________ _____________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Приложение к форме
"Информация об использовании
бюджетных средств
(субсидировании) выделенных
из Национального фонда"
Пояснение по заполнению формы "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан"
1. Форма "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 1 Указа Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 1003 и приложением 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 1300 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы".
2. Форма "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" представляется Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан до 1 февраля года следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в столбце 1 "Направление субсидирования" указывается субсидируемое направление предусмотренное в рамках выделенных средств из Национального фонда Республики Казахстан;
в столбце 2 "Выделено бюджетных средств, тысяч тенге" указывается сумма, выделенная на субсидирование направлений, осуществляемых за счет средств Национального фонда Республики Казахстан;
в столбце 3 "Фактически освоено бюджетных средств, тысяч тенге" указывается фактически освоенная по итогам года сумма бюджетных средств;
в столбцах 4 и 5 "Объем охваченный субсидированием" указывается субсидируемый объем и единица измерения данного субсидируемого объема;
в столбце 6 "Коэффициент перерасчета" указывается коэффициент перерасчета на продукцию и поголовье;
в столбцах 7 и 8 "Просубсидированный объем" указывается фактически просубсидированный по итогам года объем с учетом коэффициента перерасчета (столбец 8 = столбец 5*столбец 6) и единица измерения данного показателя.

8,33
мың дана
жұмыртқа
шошқа өсіруші
кәсіпорындарға
жемшөптің құнын
арзандату;
тонна
0,25
шошқа
еті
тонна
сүтті-тауарлы
фермаларға
ірі, шырынды және
құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды
дайындау және сатып
алу шығындарын
арзандату
бас
х
х
х
Облыс бойынша жиыны:
х
х
х
х
х
"КЕЛІСІЛГЕН" облыс әкімінің орынбасары
_____________ _______________________________________________________
(қолы) Мөр орны (болған жағдайда) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
__________________ __________________________________________________
(қолы) Мөр орны (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Бөлім басшысы __________________ ____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Бас бухгалтер _________________ _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
"Ұлттық қордан бөлінген
бюджеттік қаражаттарды пайдалану
(субсидиялау) жөніндегі ақпарат"
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік
қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысанын
толтыру бойынша түсіндірме
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысаны Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 1003 Жарлығының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 1300 "2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" қаулысының 5-қосымшасына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін ұсынылады.
3. Нысан мынадай ретпен толтырылады:
"Субсидиялау бағыты" 1-бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік қаражаттар шеңберінде көзделген субсидияланатын бағыт көрсетіледі;
"Бөлінген бюджеттік қаражаттар, мың.теңге" 2-бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттар есебінен жүзеге асырылатын субсидиялау бағыттарына бөлінген сома көрсетіледі;
"Бюджеттік қаражаттардың нақты игерілгені, мың. теңге" 3-бағанында жыл қорытындысы бойынша нақты игерілген бюджеттік қаражаттардың сомасы көрсетіледі;
"Субсидиялаумен қамтылған көлемі" 4 және 5-бағандарында субсидияланатын көлемі және аталған субсидияланатын көлемнің өлшем бірлігі көрсетіледі;
"Қайта есептеу коэффициенті" 6-бағанында өнімге және мал басына қайта есептеу коэффициенті көрсетіледі;
"Субсидияланған көлем" 7 және 8-бағандарында қайта өндеу коэффициентін ескеріп жыл қорытындысы бойынша нақты субсидияланған көлемі (8 баған = 5 баған*6 баған) және аталған көрсеткіштің өлшем бірлігі көрсетіледі.