О бюджете города Караганды на 2015 - 2017 годы
Решение ХLII сессии V созыва Карагандинского городского маслихата от 19 декабря 2014 года № 394. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2014 года № 2895. Прекращено действие в связи с истечением срока (письмо Карагандинского городского маслихата от 26 января 2016 года № 2-7/36)
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 35 389 315 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 25 945 209 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 131 110 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 664 530 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 7 648 466 тысяч тенге;
2) затраты – 35 406 454 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2 007 187 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 007 187 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 82 523 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 159 100 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 76 577 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 2 106 849 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 106 849 тысяч тенге:
поступление займов – 3 407 187 тысяч тенге;
погашение займов – 1 591 273 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 290 935 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 02.12.2015 N 515 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, решением XXХI сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 355 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" утверждены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу – 50 процентов;
по социальному налогу – 50 процентов.
3. Учесть, что в составе расходов бюджета города на 2015 год установлены бюджетные изъятия в сумме 3 647 119 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2015 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.

Қарағанды қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының V шақырылған XLII сессиясының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы N 394 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда N 2895 болып тіркелді. Қабылданған мерзімінің өтуіне байланысты өзінің қолданылуын тоқтатты (Қарағанды қалалық мәслихатының 2016 жылғы 26 қаңтардағы № 2-7/36 хаты)
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 35 389 315 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 25 945 209 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 131 110 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 1 664 530 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 7 648 466 мың теңге;
2) шығындар – 35 406 454 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 2 007 187 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 2 007 187 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо - 82 523 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу - 159 100 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 76 577 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 2 106 849 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 106 849 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 3 407 187 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 1 591 273 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 290 935 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 02.12.2015 N 515 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52 бабының 1 тармағына сәйкес, Қарағанды облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы ХХХI сессиясының "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 355 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерде бекітілген:
жеке табыс салығы бойынша – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 50 пайыз.
3. 2015 жылға арналған қала бюджеті шығындарының құрамында 3 647 119 мың теңге сомасында бюджеттік алулар белгіленгені ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығындарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік несиелер 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2015 год согласно приложению 5.
6. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2015 год в сумме 63 021 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 02.12.2015 N 515 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2015 год, согласно приложению 6.

5. 2015 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 63 021 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 02.12.2015 N 515 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2015 жылға арналған қала бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

Сноска. Приложение 4 - в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 02.12.2015 N 515 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
11 055 653
в том числе:
Целевые текущие трансферты
4 579 752
Целевые трансферты на развитие
3 068 714
Бюджетные кредиты
3 407 187
Целевые текущие трансферты
4 579 752
в том числе:
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
914 689
На повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
221 348
На содержание учреждений образования
117 497
На введение стандартов специальных социальных услуг
6 792
На жилищно-коммунальное хозяйство
650 572
На возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
228
На капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения (улиц города) и улиц населенных пунктов
1 218 153
На обеспечение функционирования автомобильных дорог
97 630
На субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
67 100
На выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов
784 557
На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния
11 399
На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса
11 473
На приобретение жилья коммунального жилищного фонда
114 894
В связи с передачей функций от местных исполнительных органов областей в ведение местных исполнительных органов районов (городов областного значения)
39 909
На реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
96 165
На проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
211 168
На проведение профилактической дезинсекции и дератизации (за исключением дезинсекции и дератизации на территории природных очагов инфекционных и паразитарных заболеваний, а также в очагах инфекционных и паразитарных заболеваний)
16 178
Целевые трансферты на развитие
3 068 714
в том числе:
На проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
230 679
На проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
636 578
На развитие системы водоснабжения и водоотведения

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 02.12.2015 N 515 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома, мың теңге
1
2
Барлығы
11 055 653
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 579 752
Нысаналы даму трансферттері
3 068 714
Бюджеттік кредиттер
3 407 187
Ағымдағы нысаналы трансферттер
4 579 752
оның ішінде:
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға
914 689
Үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге
221 348
Білім беру мекемелерін ұстауға
117 497
Арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге
6 792
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылыққа
650 572
Қолданыстан шығарылатын және жойылатын ауру малдардың, азық-түліктердің және жануар тектес шикізаттардың құнын иелелеріне өтеуге
228
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын (қала көшелерін) және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуден өткізуге
1 218 153
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге
97 630
Әлеуметтiк маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялауға
67 100
Мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
784 557
Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын күтіп-ұстауға
11 399
Агроөнеркәсіп кешенінің жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшелерін күтіп-ұстауға
11 473
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға
114 894
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарының қарамағына облыстардың жергілікті атқарушы органдарынан функцияларды беруге байланысты
39 909
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту бойынша іс-шаралар жоспарын іске асыруға
96 165
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге
211 168
Профилактикалық дезинсекция мен дератизация (инфекциялық және паразиттік аурулардың табиғи ошақтарының аумағындағы, сондай-ақ инфекциялық және паразиттік аурулардың ошақтарындағы дезинсекция мен дератизацияны қоспағанда) жүргізуге
16 178
Нысаналы даму трансферттері
3 068 714
оның ішінде:
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға
230 679
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға
636 578
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға