О внесении изменений в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 194 "О бюджете города Костаная на 2014-2016 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 28 ноября 2014 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 декабря 2014 года № 5195
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 27 декабря 2013 года № 194 "О бюджете города Костаная на 2014-2016 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4379, опубликованное 9 января 2014 года в газете "Наш Костанай") следующие изменения:
подпункты 1)2) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 29467075,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 16841308,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 131211,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1526354,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 10968202,2 тысяч тенге;
2) затраты – 29513763,1 тысяч тенге;";
пункты 55-1678 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 16935,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 354269,0 тысяч тенге;
на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011–2020 годы в сумме 4097,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 33100,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 14478,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 4263,0 тысячи тенге.
5-1. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета в сумме 234738,9 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье 2020", в том числе:

Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 194 "Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2014 жылғы 28 қарашадағы № 271 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 5 желтоқсанда № 5195 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 194 "Қостанай қаласының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4379 тіркелген, 2014 жылғы 9 қаңтарда "Наш Костанай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1)2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 29467075,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 16841308,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 131211,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1526354,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 10968202,2 мың теңге;
2) шығындар – 29513763,1 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 55-1678-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің, оның ішінде:
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 16935,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 354269,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 4097,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 33100,0 мың теңге сомасында;
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 14478,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 4263,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5-1. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстеме төлеуге республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімі 234738,9 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте "Қолжетімді тұрғын үй-2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:

кредитование городского бюджета на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений в сумме 888900,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1359231,0 тысяча тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 1298515,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020 в сумме 117513,1 тысяч тенге.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 395000,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3636774,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 92104,0 тысячи тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Учесть, что в городском бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:
на реализацию Плана действий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 3620,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной Войны с 1 мая 2014 года с 6 до 10 минимальных расчетных показателей, в сумме 9074,8 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение в сумме 32039,0 тысяч тенге;
на обеспечение функционирования автомобильных дорог и текущее содержание улиц и мест общего пользования в сумме 284275,0 тысяч тенге;
на определение норм образования и накопления твердых бытовых отходов по городу Костанаю в сумме 3360,0 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2014-2015 годы в сумме 1681,0 тысяча тенге;
на покрытие необеспеченности фонда оплаты труда на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе 18444,0 тысячи тенге;
на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 70356,4 тысяч тенге;
на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 174076,5 тысяч тенге;

қалалық бюджетті тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеуге 888900,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 1359231,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 1298515,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
7. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен 117513,1 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 395000,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3636774,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферті 92104,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 9-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"9. 2014 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттердің және даму трансферттерінің түсімі:
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-әрекеттер жоспарын іске асыруға 3620,0 мың теңге сомасында;
2014 жылдың 1 мамырынан бастап Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмектің мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 9074,8 мың теңге сомасында;
абаттандыруға және көгалдандыруға 32039,0 мың теңге сомасында;
автомобиль жолдарының жұмыс істеуін және көшелер мен жалпы пайдалану орындарын ағымдағы ұстауын қамтамасыз етуіне 284275,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласы бойынша қатты тұрмыстық қоқыстың пайда болу және жиналу нормаларын анықтауға 3360,0 мың теңге сомасында;
2014-2015 жылдарға арналған Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуына 1681,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруына қамтамасыз етілмеген еңбекақы қорын жабуына 18444,0 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алуға 70356,4 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алуға 174076,5 мың теңге сомасында;

на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 43778,0 тысяч тенге;
на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 41261,0 тысяча тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 324301,0 тысяча тенге;
на развитие теплоэнергетической системы в сумме 93582,0 тысячи тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1410303,6 тысячи тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 763763,0 тысячи тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.

білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға 43778,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарының құрылысына 41261,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға 324301,0 мың теңге сомасында;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға 93582,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымын дамытуға 1410303,6 мың теңге сомасында;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамытуға 763763,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.";
көрсетілген шешімнің 12-қосымшалары осы шешімнің 12-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.