О бюджете города Костаная на 2015-2017 годы
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 25 декабря 2014 года № 274. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 9 января 2015 года № 5288
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Костаная на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 31478544,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 17165173,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 92224,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1619082,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 12602065,6 тысяч тенге;
2) затраты – 31700819,1 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2100409,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 77684,0 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 146046,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 68362,0 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2400367,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2400367,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Костаная Костанайской области от 27.02.2015 № 298 (вводится в действие с 01.01.2015); от 01.04.2015 № 311 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 325 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 351 (вводится в действие с 01.01.2015); от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что городскому бюджету на 2015 год установлены нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога.
3. Установить объем бюджетных изъятий в областной бюджет из бюджета города на 2015 год в сумме 10478443,0 тысячи тенге.
4. Принять к сведению, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету города составляет 0.
5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 1007,0 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет в сумме 660,0 тысяч тенге;
на оказание социальной защиты и помощи населению в сумме 258104,0 тысячи тенге;

Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2014 жылғы 25 желтоқсандағы № 274 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 қаңтарда № 5288 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 31478544,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 17165173,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 92224,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1619082,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 12602065,6 мың теңге;
2) шығындар – 31700819,1 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 2100409,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 77684,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 146046,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 68362,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2400367,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2400367,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 27.02.2015 № 298 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 01.04.2015 № 311 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 325 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 351 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.10.2015 № 377 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2015 жылға арналған қалалық бюджетке жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленгені ескерілсін.
3. 2015 жылға арналған қала бюджетінен облыстық бюджетке 10478443,0 мың теңге сомасында бюджеттік алып қоюлардың көлемі орнатылсын.
4. Облыстық бюджеттен қала бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 0 құрайтыны мәліметке алынсын.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге 1007,0 мың теңге сомасында;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге 660,0 мың теңге сомасында;
халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге 258104,0 мың теңге сомасында;

на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 96482,0 тысячи тенге;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 356810,0 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 593646,0 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 129779,0 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 11071,8 тысяча тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)–сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 1938,0 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества в сумме 33109,0 тысяч тенге;
на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей в сумме 11598,7 тысяч тенге;
на разработку схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов в сумме 39549,7 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 4836,4 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 9818,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы электронного обучения в сумме 7248,2 тысяч тенге;
на компенсацию потерь, связанных с ожидаемым невыполнением доходной части в сумме 1807653,0 тысячи тенге;
на оказание жилищной помощи в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт распределительных пунктов в сумме 23324,0 тысячи тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов для 100 процентов обеспечения учащихся общеобразовательных школ в сумме 45201,5 тысяча тенге;
на приобретение электронных учебно-методических пособий по изучению казахского языка для школ в сумме 10000,0 тысяч тенге;
на проведение среднего и ямочного ремонта в сумме 263888,0 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимой школы на 500 мест с государственным языком обучения в сумме 25696,0 тысяч тенге;
на приобретение учебного пособия «Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан «Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан» в сумме 2876,9 тысяч тенге;

Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 96482,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 356810,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 593646,0 мың теңге сомасында;
үш деңгейлi жүйе бойынша бiлiктiлiктi арттырудан өткен мұғалiмдерге төленетiн еңбекақыны арттыруға 129779,0 мың теңге сомасында;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 11071,8 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражаттарын төлеуге 1938,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдерге қосымша білім беруге 33109,0 мың теңге сомасында;
Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық есептік көрсеткішке дейін ұлғайтуға 11598,7 мың теңге сомасында;
аудан аумағында қала құрылысын дамытудың схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеуге 39549,7 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 4836,4 мың теңге сомасында;
агроөнеркәсіптік кешенінің жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға 9818,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту бағдарламасы шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 7248,2 мың теңге сомасында;
күтілетін кіріс бөлігінің орындалмауына байланысты шығындарына өтемақы берілетін 1807653,0 мың теңге сомасында;
тұрғын үй көмегін көрсетуге 30000,0 мың теңге сомасында;
бөлу пунктілерінің ағымдағы жөндеуге 23324,0 мың теңге сомасында;
жалпы білім беру мектептерінде оқитындарды 100 пайыз қамтамасыз ету үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға 45201,5 мың теңге сомасында;
мектептер үшін қазақ тілін зерделеу бойынша электрондық оқу-әдістемелік құралдар сатып алуға 10000,0 мың теңге сомасында;
орташа және ойық жөндеулерін өткізуге 263888,0 мың теңге сомасында;
жаңадан іске қосылатын 500 орынға арналған мемлекеттік тілде оқытылатын мектепті ұстауға 25696,0 мың теңге сомасында;
«Қазақстан Республикасының Президентінен «Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан» бірінші сынып оқушысына сыйлық» оқу құралын сатып алуға 2876,9 мың теңге сомасында;

на внедрение региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 1510,0 тысяч тенге;
на текущее содержание улиц и мест общего пользования в сумме 310000,0 тысяч тенге;
на текущий ремонт ливневой канализации по улице Маяковского в районе жилого дома № 102 в городе Костанае в сумме 11853,0 тысячи тенге;
на содержание объекта коммунальной собственности в сумме 22000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на развитие строительства и реконструкцию объектов образования в сумме 1376233,1 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 3289637,1 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 9870,0 тысяч тенге;
на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 926587,7 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 422060,0 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 46409,0 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций в сумме 146046,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
кредитование городского бюджета на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 1371944,0 тысячи тенге;
кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 2100409,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 1813306,5 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда в сумме 462256,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в сумме 63760,0 тысяч тенге на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.

табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі өңірлік пилоттық жобаларды енгізуге 1510,0 мың теңге сомасында;
көшелерді және жалпы қолданыстағы орындарды ағымдағы ұстауға 310000,0 мың теңге сомасында;
Қостанай қаласындағы Маяковский көшесіндегі № 102 тұрғын үй ауданындағы нөсер канализациясын ағымдағы жөндеуге 11853,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншіктегі объектіні ұстауға 22000,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 20.10.2015 № 377 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 1376233,1 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 3289637,1 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 9870,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құруына 926587,7 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 422060,0 мың теңге сомасында;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға 46409,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға 146046,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 20.10.2015 № 377 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық және облыстық бюджеттерден мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін:
қалалық бюджетке тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға кредит беруге 1371944,0 мың теңге сомасында;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге 2100409,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 1813306,5 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе), салу, реконструкциялауға 462256,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 20.10.2015 № 377 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен 63760,0 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 01.04.2015 № 311 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 92529,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2015 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 01.04.2015 № 311 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 92529,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 20.10.2015 № 377 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. 2015 жылға арналған қалалық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 4               К. Шалабаев
Секретарь Костанайского
городского маслихата                       Н. Халыков
Приложение 1
к решению маслихата
от 25 декабря 2014 года № 274
Бюджет города Костаная на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата города Костаная Костанайской области от 20.10.2015 № 377 (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

11. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 4 сайлау
округі бойынша депутаты                    Қ. Шалабаев
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы                       Н. Халықов
Мәслихаттың
2014 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 274 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2015 жылға арналған бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 20.10.2015 № 377 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер