О бюджете Житикаринского района на 2015-2017 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24 декабря 2014 года № 283. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 января 2015 года № 5301. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14 января 2016 года № 02-32/18)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо маслихата Житикаринского района Костанайской области от 14.01.2016 № 02-32/18).
соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год, в следующих объемах:
1) доходы – 3392649,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1485265 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 16763 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31779,9 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1858841,8 тысяча тенге;
2) затраты – 3453665,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1719 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2028 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 309 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 62735,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 62735,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2015 № 293 (вводится в действие с 01.01.2015); от 20.03.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.07.2015 № 333 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 348 (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.09.2015 № 356 (вводится в действие с 01.01.2015); от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района на 2015 год, установлен в сумме 941897 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0.
4. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2015 год в сумме 42492 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015).

Жітіқара ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 283 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 13 қаңтарда № 5301 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2016 жылғы 14 қаңтардағы № 02-32/18 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды (Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 14.01.2016 № 02-32/18 хаты).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3392649,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1485265 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 16763 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 31779,9 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 1858841,8 мың теңге;
2) шығындар – 3453665,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1719 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2028 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 309 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -62735,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 62735,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2015 № 293 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.03.2015 № 308 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 331 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.07.2015 № 333 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 348 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.09.2015 № 356 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2015 № 378 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін 2015 жылға арналған субвенцияның көлемі, 941897 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. 2015 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 42492 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 21.10.2015 № 378 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

5. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из областного бюджета, в том числе:
1) 1044 тысячи тенге – на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту, и ребенка (детей), оставшихся без попечения родителей;
2) 1831,4 тысяч тенге – на увеличение размера социальной помощи на бытовые нужды участникам и инвалидам Великой Отечественной войны с 6 до 10 месячных расчетных показателей;
3) 5000 тысяч тенге – на зимнее содержание автомобильных дорог районного значения;
4) 9470 тысяч тенге – на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
5) 8865 тысяч тенге – на содержание кабинета психолого-педагогической коррекции;
6) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015);
7) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015);
8) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015);
9) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015);
10) 7528 тысяч тенге – строительство сетей водоснабжения села Ырсай;
11) 3777 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
12) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015);
13) 12817,3 тысяч тенге – на восстановление по итогам корректировки 2014 года на текущее обустройство моногородов;
14) 42000 тысячи тенге – на оказание жилищной помощи;
15) 21280 тысяч тенге - на проведение текущего ремонта автомобильной дороги по улице Зулхаирова в городе Житикара;
16) 504,1 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебного пособия "Подарок первокласснику от Президента Республики Казахстан "Менің Отаным - Қазақстан. Моя родина - Казахстан;
17) 112 тысяч тенге - на проведение ветеринарных мероприятий по профилактике энзоотических болезней животных.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015); от 18.08.2015 № 348 (вводится в действие с 01.01.2015); от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета, в том числе:

5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және облыстық бюджеттен дамытуға арналған трансферттердің түсімдерінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге - 1044 мың теңге;
2) Ұлы Отан соғысы қатысушыларының және мүгедектерінің тұрмыстық қажеттіліктеріне әлеуметтік көмек мөлшерін 6-дан 10 айлық көрсеткішке дейін ұлғайтуға – 1831,4 мың теңге;
3) аудан деңгейіндегі автомобиль жолдарын қысқы ұстауына - 5000 мың теңге;
4) патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға - 9470 мың теңге;
5) психологиялық-педагогикалық түзету кабинетін ұстауға - 8865 мың теңге;
6) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 331 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
7) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 331 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
8) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 331 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
9) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 331 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
10) Ырсай ауылының сумен жабдықтау жүйелерін салу – 7528 мың теңге;
11) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға - 3777 мың теңге;
12) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 27.05.2015 № 331 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) моноқалаларды ағымдағы жайластыруға 2014 жылғы түзетудің қорытындылары бойынша қалпына келтіруге - 12817,3 мың теңге:
14) тұрғын үй көмегін көрсетуге – 42000 мың теңге;
15) Жітіқара қаласындағы Зулхаиров көшесі бойындағы автомобиль жолына ағымдағы жөндеу жүргізуге – 21280 мың теңге;
16) "Менің Отаным – Қазақстан. Моя родина – Казахстан." Қазақстан Республикасы Президентінің бірінші сынып оқушысына сыйлығы" оқу құралын сатып алуға және жеткізуге – 504,1 мың теңге;
17) жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге - 112 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 308 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 331 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 18.08.2015 № 348 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2015 № 378 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ағымдағы нысаналы трансферттер және республикалық бюджеттен дамытуға арналған трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:

1) 58058 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
2) 41668 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
3) 14978 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
4) 1152 тысячи тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
5) 1934 тысячи тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
6) 29113 тысяч тенге – на оказание социальной защиты и помощи населению;
7) 254782 тысячи тенге – на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
8) 111813 тысяч тенге – на текущее обустройство моногородов;
9) 174682 тысячи тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
10) 4389 тысяч тенге – на субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
11) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015);
12) 1092 тысячи тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
13) 104565 тысяч тенге – на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
14) 4378 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
15) 112 тысяч тенге – на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); от 27.05.2015 № 331 (вводится в действие с 01.01.2015); от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 16.09.2015 № 356 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов в сумме 2028 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7-1 - в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 18.08.2015 № 348 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-2. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено использование (доиспользование) неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевого трансферта на развитие выделенных из областного бюджета в 2014 году за счет остатков местного бюджета в сумме 19725,9 тысяч тенге.

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 58058 мың теңге;
2) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға - 41668 мың теңге;
3) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге - 14978 мың теңге;
4) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге - 1152 мың теңге;
5) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 1934 мың теңге;
6) халықты әлеуметтiк қорғауға және оған көмек көрсетуге - 29113 мың теңге;
7) моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға - 254782 мың теңге;
8) моноқалаларды ағымдағы жайластыруға - 111813 мың теңге;
9) елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға - 174682 мың теңге;
10) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға – 4389 мың теңге;
11) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 21.10.2015 № 378 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі);
12) азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штаттық санын ұсауға - 1092 мың теңге;
13) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге - 104565 мың теңге;
14) агроөнеркәсіптік кешеніндегі жергілікті атқарушы органдардың бөлімшелерін ұстауға - 4378 мың теңге;
15) Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға – 112 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 308 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 27.05.2015 № 331 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.10.2015 № 378 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 16.09.2015 № 356 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен 2028 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттің түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 348 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-2. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте 2014 жылы облыстық бюджеттен бөлiнген нысаналы даму трансфертінiң пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын жергiлiктi бюджеттің қалдықтары есебiнен 19725,9 мың теңге сомасына пайдалану (толық пайдалану) қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 19.02.2015 № 293 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-3. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрен возврат целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета в сумме 3530,5 тысяч тенге, из областного бюджета – 34031,1 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 20.03.2015 № 308 (вводится в действие с 01.01.2015); в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 21.10.2015 № 378 (вводится в действие с 01.01.2015).
7-4. Учесть, что в районном бюджете на 2015 год предусмотрено обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 11,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 18.08.2015 № 348 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.

Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 19.02.2015 № 293 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-3. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің 3530,5 мың теңге, облыстық бюджеттен – 14305,2 мың теңге сомасында қайтарылуы қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-3-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 20.03.2015 № 308 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 21.10.2015 № 378 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету 11,7 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 7-4-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 18.08.2015 № 348 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города, сел, сельских округов Житикаринского района, согласно приложению 5.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии                        Г. Таликбаева
Секретарь Житикаринского
районного маслихата                        М. Кененбаева
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2014 года № 283
Бюджет Житикаринского района на 2015 год

9. Жітіқара ауданының қала, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрайымы                         Г. Таликбаева
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы                       М. Кененбаева
Мәслихаттың
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 283 шешіміне 1-қосымша
Жітіқара ауданының 2015 жылға арналған бюджеті