Об утверждении регламентов государственных услуг, в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Павлодарской области от 10 апреля 2014 года № 104/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 22 мая 2014 года № 3824. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 15 мая 2015 года № 138/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 15.05.2015 № 138/5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории";
регламент государственной услуги "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту".
2. Признать утратившим силу постановление акимата Павлодарской области от 28 января 2013 года № 27/1 "Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых управлением туризма, физической культуры и спорта области в сфере туризма, физической культуры и спорта" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3447, опубликовано 5 марта 2013 года в газете "Сарыарқа самалы", 5 марта 2013 года в газете "Звезда Прииртышья").
3. Государственному учреждению "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Орсариева А.А.
5. Настоящее постановление вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К.Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "10" апреля 2014 года № 104/4
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист
высшего и среднего уровня квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"

Дене шынықтыру мен спорт саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 104/4 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 22 мамырда № 3824 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 15 мамырдағы № 138/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 15.05.2015 № 138/5 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңының 16-бабы 3-тармағына сәйкес Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
"Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Павлодар облысы әкімдігінің 2013 жылғы 28 қаңтардағы "Туризм, дене тәрбиесі және спорт саласында облыс туризм, дене тәрбиесі және спорт басқармасы көрсететін мемлекеттік қызметтер көрсету регламенттерін бекіту туралы" № 27/1 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 28 ақпанда № 3447 болып тіркелген, 2013 жылғы 5 наурызда "Сарыарқа самалы" газетінде, 2013 жылғы 5 наурызда "Звезда Прииртышья" газетінде жарияланған) күші жойылған деп танылсын.
3. "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының заңнамамен бекітілген тәртіпте ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары А.А. Өрсариевке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "10" сәуірдегі
№ 104/4 қаулысымен
бекітілді
"Спорт шеберіне кандидат, бірінші спорттық разряд, біліктілігі
жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы,
біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі
бірінші санатты әдіскер, бірінші санатты спорт төрешісі"
спорттық разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1) Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление физической культуры и спорта Павлодарской области" (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН), по формам, указанным в приложениях 1, 2, 3, 4 к Стандарту государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агенством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
2) Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3) Результатом оказываемой государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту (далее - выписка из приказа).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1) Основанием для начала процедуры является заявление и перечень документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
2) Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления услугополучателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
регистрация документов сотрудником канцелярии услугодателя, направление на рассмотрение руководству услугодателя - 1 календарный день;
рассмотрение и определение исполнителя - 3 календарных дня;
рассмотрение исполнителем документов, направление документов на рассмотрение комиссии - 15 календарных дней;
рассмотрение комиссией документов, принятие протокольного решения - 4 календарных дня;
подготовка исполнителем на основании протокольного решения проекта приказа - 3 календарных дня;
подписание руководством услугодателя приказа - 3 календарных дня;
направление исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги в ЦОН – 1 календарный день.

1. Жалпы ережелер
1) "Спорт шеберіне кандидат, бірінші спорттық разряд, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты әдіскер, бірінші санатты спорт төрешісі" спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының дене тәрбиесі және спорт басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2, 3, 4-қосымшаларында көрсетілген нысандар бойынша жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3) Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – бұйрықтан үзінді көшірме) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1) Өтініш және Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған құжаттар тізбесі рәсімді бастауға негіз болып табылады.
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алуға көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттарды тіркеуі, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберуі - 1 күнтізбелік күн;
қарастыру және орындаушыны анықтау - 3 күнтізбелік күн;
орындаушының құжаттарды қарастыруы, комиссияның қарауына құжаттарды ұсынуы - 15 күнтізбелік күн;
комиссияның құжаттарды қарастыруы, хаттамалық шешім қабылдауы - 4 күнтізбелік күн;
орындаушының хаттамалық шешім негізінде бұйрық жобасын дайындауы - 3 күнтізбелік күн;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұйрыққа қол қоюы - 3 күнтізбелік күн;
көрсетілетін қызметті беруші орындаушысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жіберуі – 1 күнтізбелік күн.

3) Результатом процедуры является выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1) Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник канцелярии;
руководство;
исполнитель;
комиссия.
2) Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 и блок-схеме приложения 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания
населения и (или) иными услугодателями, а также порядка
использования информационных систем в процессе
оказания государственной услуги
1) Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса:
Сведения документов, удостоверяющего личность услугополучателя, удостоверяющего личность уполномоченного представителя физического лица и документ, содержащиеся в государственных информационных системах, работник ЦОНа получает из соответствующих государственных информационных систем в форме электронных документов, удостоверенных электронной цифровой подписью уполномоченных лиц государственных органов.
Работник ЦОНа получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При приеме документов работник ЦОНа сверяет подлинность оригиналов с воспроизведенными электронными копиями документов, после чего возвращает оригиналы услугополучателю.
При приеме документов через ЦОН услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема запроса;
вида запрашиваемой государственной услуги;
количества и названия приложенных документов;
даты (времени) и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества работника ЦОНа, принявшего заявление на оформление документов;
фамилии, имени, отчества услугополучателя, фамилии, имени, отчества представителя услугополучателя и их контактные телефоны;
прием и регистрация документов (максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать минут).
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному Стандартом государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку по форме согласно приложению 5 к Стандарту.

3) Спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төрешілік санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме рәсім нәтижесі болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
1) Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызмет беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
кеңсе қызметкері;
басшылық;
орындаушы;
комиссия.
2) Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшадағы блок-сызбада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен және (немесе) өзге де
көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін,
сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық
жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
1) ХҚО-ға және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, сұранысты өңдеу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушының, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің жеке басын куәландыратын құжаттардың мәліметтерін және мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжатты ХҚО қызметкері тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден мемлекеттік органдардың уәкілетті адамдарының электронды-цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электронды құжаттар нысанында алады.
ХҚО қызметкері мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан ақпараттық жүйелердегі қызмет алушының заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға, егер Қазақстан Республикасы заңдарында өзгеше көзделмесе, жазбаша келісім алады.
Құжаттарды қабылдау кезінде ХҚО қызметкері түпнұсқалардың түпнұсқалылығын құжаттардың шығарылған электрондық көшірмелерімен салыстырып тексереді, содан кейін түпнұсқаларды көрсетілетін қызметті алушыға қайтарады.
ХҚО арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға мыналар көрсетіле отырып, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі:
сұраудың қабылданған күні мен нөмірі;
сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызмет түрі;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
құжаттарды беру күні (уақыты) мен орны;
құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған ХҚО қызметкерінің тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты, көрсетілетін қызметті алушы өкілінің тегі, аты, әкесінің аты және олардың байланыс телефондары;
құжаттарды қабылдау және тіркеу (құжаттар топтамасын тапсыру үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут, рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут;
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО қызметкері өтініш қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.

2) Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
В ЦОНе выдача готовых документов услугополучателю осуществляется его работником на основании расписки, при предъявлении удостоверения личности и доверенности (либо его представителя по доверенности).
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом государственной услуги в указанный в ней срок, ЦОН обеспечивает его хранение в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения.
При обращении услугополучателя в ЦОН за получением готовых документов по истечении одного месяца, ЦОН в течение одного рабочего дня делает запрос услугодателю. Услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в ЦОН, после чего ЦОН выдает готовые документы услугополучателю;
выдача выписки из приказа (максимально допустимое время ожидания при получении документов – 15 (пятнадцать) минут, максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать минут).
Описание порядка взаимодействия с ЦОН с указанием длительности каждой процедуры (действия), приведено в приложении 3 к настоящему регламенту.

2) ХҚО арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу үдерісін сипаттау және оның ұзақтығы:
ХҚО-да дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға оның қызметкері қолхат негізінде, жеке басын куәландыратын құжатын және сенімхатты (немесе сенімхат бойынша оның өкілі) көрсеткен кезде береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мерзімде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алуға келмесе, ХҚО оның бір ай ішінде сақталуын қамтамасыз етеді, содан кейін көрсетілетін қызметті берушіге одан әрі сақтау үшін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға дайын құжаттарды алуға бір ай өткен соң жүгінсе, ХҚО бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге сұрау салу жолдайды. Көрсетілетін қызметті беруші бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды ХҚО-ға жібереді, содан кейін ХҚО дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға ұсынады;
бұйрықтан үзінді көшірмені беру (құжаттарды алу кезінде рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыты – 15 (он бес) минут, рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут).
ХҚО-мен өзара әрекет тәртібінің сипаттамасы әр рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсетумен осы регламентке 3-қосымшада келтірілген.

3) Через веб-портал государственная услуга не оказывается.
4) Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 278/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Таблица 1. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
№ действия (хода, потока работ)
Сотрудник канцелярии
Руководство
Исполнитель
Комиссия
Исполнитель
Руководство
Исполнитель
2.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение и определение исполнителя
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Подготовка на основании протокольного решения проекта приказа
Подписание приказа
Направление результата оказания государственной услуги в ЦОН
3.
Форма завершения
Направление на рассмотрение руководству
Резолюция
Предоставление документов на рассмотрение комиссии
Принятие протокольного решения
Проект приказа
Приказ
Передача материалов на бумажном носителе в ЦОН
4.
Сроки исполнения
1 календарный день
3 календарных дня
15 календарных дней
4 календарных дня
3 календарных дня
3 календарных дня
1 календарный день
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Блок-схема порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
кандидат в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
первой категории, судья по спорту первой категории"
Схема, отражающая порядок взаимодействия с ЦОН с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат
в мастера спорта, первый спортивный
разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации первой категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации первой категории,
судья по спорту первой категории"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в
мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего
и среднего уровня квалификации первой категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
первой категории, методист высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, судья по спорту
первой категории" через центр обслуживания населения
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 278/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от "10" апреля 2014 года № 104/4
Регламент государственной услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй
категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации
второй категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"

3) Веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
4) Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлімге өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 278/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Спорт шеберіне кандидат,
бірінші спорттық разряд,
біліктілігі жоғары және орта
деңгейдегі бірінші
санатты жаттықтырушы,
біліктілігі жоғары деңгейдегі
бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі
жоғары және орта деңгейдегі
бірінші санатты әдіскер,
бірінші санатты спорт төрешісі"
спорттық разрядтары
мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
1-қосымша
1 - кесте. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Орындаушы
Комиссия
Орындаушы
Басшылық
Орындаушы
2.
Әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оны сипаттау
Құжаттарды тіркеу
Қарастыру және орындаушыны анықтау
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру
Хаттамалық шешім негізінде бұйрық жобасын дайындау
Бұйрыққа қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жіберу
3.
Аяқталу нысаны
Басшылыққа қарауға жіберу
Бұрыштама
Құжаттарды комиссияның қарауына жіберу
Хаттамалық шешім қабылдау
Бұйрық жобасы
Бұйрық
Материалдарды қағаз тасымалдағышта ХҚО-ға жіберу
4.
Орындау мерзімдері
1 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
15 күнтізбелік күн
4 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
"Спорт шеберіне кандидат,
бірінші спорттық разряд,
біліктілігі жоғары және
орта деңгейдегі бірінші
санатты жаттықтырушы,
біліктілігі жоғары деңгейдегі
бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі
жоғары және орта деңгейдегі
бірінші санатты әдіскер,
бірінші санатты спорт төрешісі"
спорттық разрядтары
мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің блок-сызбасы
"Спорт шеберіне кандидат,
бірінші спорттық разряд,
біліктілігі жоғары және
орта деңгейдегі бірінші
санатты жаттықтырушы,
біліктілігі жоғары деңгейдегі
бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі
жоғары және орта деңгейдегі
бірінші санатты әдіскер,
бірінші санатты спорт төрешісі"
спорттық разрядтары
мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметінің регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-мен
өзара әрекет тәртібінің сипаттамасын көрсететін схема
"Спорт шеберіне кандидат,
бірінші спорттық разряд,
біліктілігі жоғары
және орта деңгейдегі
бірінші санатты
жаттықтырушы, біліктілігі жоғары
деңгейдегі бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі
жоғары және орта
деңгейдегі бірінші
санатты әдіскер, бірінші санатты
спорт төрешісі спорттық
разрядтары мен санаттарын
беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы
"Спорт шеберіне кандидат, бірінші спорттық разряд,
біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі бірінші санатты
жаттықтырушы, біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі
бірінші санатты әдіскер, бірінші санатты спорт төрешісі
спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 278/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "10" сәуірдегі
№ 104/4 қаулысымен
бекітілді
"Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1) Государственная услуга "Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту" (далее – государственная услуга) оказывается местными исполнительными органами по вопросам физической культуры и спорта района, города областного значения (далее - услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникации Республики Казахстан (далее – ЦОН), по формам, указанным в приложениях № 1, 2, 3, 4 к Стандарту государственных услуг в сфере физической культуры и спорта, оказываемых Агенством Республики Казахстан по делам спорта и физической культуры, местными исполнительными органами в сфере физической культуры и спорта, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
2) Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3) Результатом оказываемой государственной услуги является выдача выписки из приказа о присвоении спортивного звания, разряда спортсменам, о присвоении категории тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту (далее - выписка из приказа).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
1) Основанием для начала процедуры является заявление и перечень документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.
2) Этапы оказания государственной услуги с момента подачи заявления услугополучателем для получения государственной услуги и до момента выдачи результата государственной услуги:
регистрация документов сотрудником канцелярии услугодателя, направление на рассмотрение руководству услугодателя - 1 календарный день;
рассмотрение и определение исполнителя - 3 календарных дня;
рассмотрение исполнителем документов, предоставление документов на рассмотрение комиссии - 15 календарных дней;
рассмотрение комиссией документов, принятие протокольного решения - 4 календарных дня;
подготовка исполнителем на основании протокольного решения проекта приказа - 3 календарных дня;
подписание руководством услугодателя приказа - 3 календарных дня;
направление исполнителем услугодателя результата оказания государственной услуги в ЦОН – 1 календарный день.

1. Жалпы ережелер
1) "Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiншi жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) ауданның, облыстық маңызы бар қаланың дене шынықтыру және спорт мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызмет беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО) арқылы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген "Қазақстан Республикасы Спорт және дене шынықтыру агенттігі, дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органдар көрсететін мемлекеттік көрсетілетін қызметтер және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер енгізу туралы" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2, 3, 4-қосымшаларында көрсетілген нысандар бойынша жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3) Жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме (бұдан әрі – бұйрықтан үзінді көшірме) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1) Өтініш және Стандарттың 9-тармағымен қарастырылған құжаттар тізбесі рәсімді бастауға негіз болып табылады.
2) Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алуға көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген сәттен бастап мемлекеттік қызмет нәтижесін беру сәтіне дейінгі мемлекеттік қызметті көрсету кезеңдері:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерінің құжаттарды тіркеуі, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жолдауы - 1 күнтізбелік күн;
қарастыру және орындаушыны анықтау - 3 күнтізбелік күн;
орындаушының құжаттарды қарастыруы, комиссияның қарауына құжаттарды ұсынуы - 15 күнтізбелік күн;
комиссияның құжаттарды қарастыруы, хаттамалық шешім қабылдауы - 4 күнтізбелік күн;
орындаушының хаттамалық шешім негізінде бұйрық жобасын дайындауы - 3 күнтізбелік күн;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының бұйрыққа қол қоюы - 3 күнтізбелік күн;
көрсетілетін қызметті беруші орындаушысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жіберуі – 1 күнтізбелік күн.

3) Через веб-портал государственная услуга не оказывается.
4) Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Сноска. Раздел 4 с изменениями, внесенными постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 278/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Таблица 1. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
№ действия (хода, потока работ)
Сотрудник канцелярии
Руководство
Исполнитель
Комиссия
Исполнитель
Руководство
Исполнитель
2.
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Регистрация документов
Рассмотрение и определение исполнителя
Рассмотрение документов
Рассмотрение документов
Подготовка на основании протокольного решения проекта приказа
Подписание приказа
Направление результата оказания государственной услуги в ЦОН
3.
Форма завершения
Направление на рассмотрение руководству
Резолюция
Предоставление документов на рассмотрение комиссии
Принятие протокольного решения
Проект приказа
Приказ
Передача материалов на бумажном носителе в ЦОН
4.
Сроки исполнения
1 календарный день
3 календарных дня
15 календарных дней
4 календарных дня
3 календарных дня
3 календарных дня
1 календарный день
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Блок-схема порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий:
второй и третий, первый, второй и третий
юношеские, тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня квалификации
второй категории, судья по спорту"
Схема, отражающая порядок взаимодействия с ЦОН с указанием
длительности каждой процедуры (действия)
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Присвоение спортивных
разрядов и категорий: второй и третий,
первый, второй и третий юношеские,
тренер высшего и среднего уровня
квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня
квалификации второй категории,
методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории,
судья по спорту"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и
третий, первый, второй и третий юношеские, тренер
высшего и среднего уровня квалификации второй категории,
инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй
категории, методист высшего и среднего уровня
квалификации второй категории, судья по спорту"
через центр обслуживания населения
Сноска. Регламент дополнен приложением 4 в соответствии с постановлением акимата Павлодарской области от 26.08.2014 N 278/8 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Условные обозначения

3) Веб-портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетілмейді.
4) Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-үдерістерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту. 4-бөлімге өзгерістер енгізілді - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 278/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен
санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
1 - кесте. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
Негізгі үдеріс әрекеті (барысы, жұмыс ағыны)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1.
Әрекет № (барысы, жұмыс ағыны)
Кеңсе қызметкері
Басшылық
Орындаушы
Комиссия
Орындаушы
Басшылық
Орындаушы
2.
Әрекет атауы (үдеріс, рәсім, операция) және оны сипаттау
Құжаттарды тіркеу
Қарастыру және орындаушыны анықтау
Құжаттарды қарастыру
Құжаттарды қарастыру
Хаттамалық шешім негізінде бұйрық жобасын дайындау
Бұйрыққа қол қою
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО-ға жіберу
3.
Аяқталу нысаны
Басшылыққа қарауға жіберу
Бұрыштама
Құжаттарды комиссияның қарауына ұсыну
Хаттамалық шешім қабылдау
Бұйрық жобасы
Бұйрық
Материалдарды қағаз тасымалдағышта ХҚО-ға жіберу
4.
Орындау мерзімдері
1 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
15 күнтізбелік күн
4 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
3 күнтізбелік күн
1 күнтізбелік күн
Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi
екiншi санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен
санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібінің блок-сызбасы
Екiншi және үшiншi разрядтар,
бірiншi, екiншi және үшiншi
жасөспiрiмдік разрядтар,
біліктiлiгi жоғары және орта
деңгейдегi екiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi
жоғары деңгейдегi екiншi санатты
нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары
және орта деңгейдегi екiншi
санатты әдiскер,
спорт төрешiсi спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
Әрбір рәсімнің (әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, ХҚО-мен
өзара әрекет тәртібінің сипаттамасын көрсететін схема
"Екінші және үшінші разрядтар,
бірінші, екінші және үшінші
жасөспірімдік разрядттар,
біліктілігі жоғары және орта
деңгейдегі екінші
санатты жаттықтырушы, біліктілігі
жоғары деңгейдегі екінші санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктілігі
жоғары және орта деңгейдегі
екінші санатты әдіскер, спорт
төрешісі спорттық
разрядтары мен санаттарын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Халыққа қызмет көрсету орталығы арқылы
"Екінші және үшінші разрядтар, бірінші, екінші және
үшінші жасөспірімдік разрядттар, біліктілігі жоғары және орта
деңгейдегі екінші санатты жаттықтырушы, біліктілігі жоғары
деңгейдегі екінші санатты нұсқаушы-спортшы, біліктілігі жоғары
және орта деңгейдегі екінші санатты әдіскер, спорт төрешісі
спорттық разрядтары мен санаттарын беру" мемлекеттік қызмет
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Ескерту. Регламент 4-қосымшамен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 26.08.2014 N 278/8 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Шартты белгілер