Об утверждении регламентов государственных услуг, оказываемых государственным учреждением "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Павлодарской области"
Постановление акимата Павлодарской области от 20 мая 2014 года № 172/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 июня 2014 года № 3859. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 03 июля 2015 года N 193/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Павлодарской области от 03.07.2015 N 193/6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Павлодарской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственной услуги:
1) "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении";
2) "Выдача международного сертификата технического осмотра".
2. Государственному учреждению "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Павлодарской области" обеспечить официальное опубликование настоящего постановления в установленном законодательством порядке.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Турганова Д.Н.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Бозумбаев
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 20 мая 2014 года № 172/5
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии,
переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в международном сообщении"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Павлодарской области" (далее – услугодатель) через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Павлодарской области (далее – ЦОН), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).

"Павлодар облысының құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі көрсететін мемлекеттік қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Павлодар облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 20 мамырдағы № 172/5 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 маусымда № 3859 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 03 шілдедегі N 193/6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 03.07.2015 N 193/6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі "Мемлекеттік қызмет туралы" Заңының 16-бабы 3-тармақшасына сәйкес, Павлодар облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Жолаушыларды облысаралық, қалааралық, ауданаралық (облысішілік қалааралық) және халықаралық байланыста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық байланыста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау қызметімен айналысу үшін лицензия беру, қайта рәсімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Павлодар облысының құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулының ресми жариялануын заңнамен белгіленген тәртіпте қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Д.Н. Тұрғановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Қ. Бозымбаев
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 172/5 қаулысымен
бекітілді
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын автобустармен
тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы (бұдан әрі – ХҚО) республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликаты лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления и пакет документов согласно перечню, указанных в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее – Стандарт) или электронный запрос услугополучателя.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав оказание государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник услугодателя принимает документы услугополучателя, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководству услугодателя (в течение 30 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает и передает руководителю структурного подразделения для рассмотрения документов (в течение 30 минут);
3) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов (в течение 30 минут);
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов и готовит лицензию – в течение 13 (тринадцати) рабочих дней, переоформление лицензии – в течение 8 (восьми) рабочих дней, выдача дубликатов лицензии – в течение 4 часов; мотивированный отказ – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) руководство услугодателя подписывает лицензии, переоформление, дубликат лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии, переоформлении, дубликата лицензии (в течение 30 минут);

2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (iшiнара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз және (немесе) электрондық түрде жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқалары не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі рәсімді (іс – қимылды) бастау үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекет қызмет Стандартының 9-тармағында (бұдан әрі – Стандарт) көрсетілген тізімге сәйкес құжаттар топтамасы және өтініштің бар болуы немесе қызмет алушының электрондық сұрауы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің құрамына кіретін әр рәсімнің (іс – қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, қабылданған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді (30 минут ішінде);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қарайды және құрылымдық бөлімшенің басшысына құжаттарды қарау үшін береді (30 минут ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы жауапты орындаушыны анықтайды және құжаттарды қарау үшін береді (30 минут ішінде);
4) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді және лицензияны – 13 (он үш) жұмыс күні ішінде, лицензияны қайта ресімдеуді – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде, лицензияның телнұсқаларын беруді – 4 сағат ішінде, дәлелді бас тарту жауабын – 1 (бір) жұмыс күні ішінде дайындайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы лицензияға, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларына немесе лицензия беруден, қайта ресімдеуден, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелдi жауапқа қол қояды (30 минут ішінде);

6) сотрудник услугодателя регистрирует и передает курьеру ЦОНа лицензии, переоформление, дубликат лицензии, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче лицензии, переоформлении, дубликата лицензии (в течение 2 часов).
6. Результатом оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликаты лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и (или) электроном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник услугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель структурного подразделения услугодателя;
ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры на выдачу лицензии, переоформление лицензии, выдача дубликата лицензии приведены в приложении 1 и блок-схеме в приложении 2 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
услугополучатель подает заявление согласно приложениям 1 и 2 Стандарта с приложением перечня документов, указанном в пункте 9 Стандарта через ЦОН.
Работник ЦОНа в течении 15 минут производит регистрацию заявления и иных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника ЦОН;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:

6) көрсетілетін қызметті беруішінің қызметкері лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуді, лицензияның телнұсқаларын беруді немесе лицензия беруден, қайта ресімдеуден, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелдi жауапты тіркейді және ХҚО–ның курьеріне береді (2 сағат ішінде).
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз және (немесе) электрондық түрде жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқалары не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісіне қатысатын құрылымдық бөлімшелердің, қызмет берушінің (қызметкерлердің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
жауапты орындаушы.
8. Құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімнің(іс-қимылдың) реттілігін сипаттау әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, лицензия беру,қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру осы регламенттің 1-қосымшасында және 2-қосымшасында блок-сызбада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. ХҚО және (немесе) басқа да көрсетілетін қызмет алушыларға өтініш беру тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
көрсетілетін қызмет алушы Стандарттың 1 және 2-қосымшаларына сәйкес Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың тізімін қоса бере отырып, ХҚО арқылы өтініш береді.
ХҚО–ның қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлік қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмесін ақпараттық жүйе арқылы жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО - ға тапсырған кезде, ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға:

1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
Факт отправки пакета документов из ЦОНа к услугодателю фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 3 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача лицензии – в течении 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течении 10 (десяти) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии – в течении 2 (двух) рабочих дней.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) действие 1 - принятие и проведение регистрации полученных документов и передача на рассмотрение руководству услугодателя;
2) действие 2 - рассмотрение и передача структурному подразделению для рассмотрения документов;
3) действие 3 - определение ответственного исполнителя и передача документов для рассмотрения;
4) действие 4 - осуществление проверки полноты документов и подготовка лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии;
5) действие 5 - подписание лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии;
6) действие 6 – регистрация и выдача лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии.
Работник ЦОНа с момента обращения услугополучателя в течении 15 минут выдает результат государственной услуги услугополучателю.

1) құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын ХҚО – дан көрсетілетін қызметі берушіге жіберу фактісі мемлекеттік қызмет көрсету кезінде құжаттардың жылжуын қадағалауға мүмкіндік беретін штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Ақпараттық жүйелердің ХҚО арқылы функционалдық өзара іс-қимыл диаграмасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
10. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үдерісін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) 1-іс-қимыл - алынған құжаттарды қабылдау,тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберу;
2) 2-іс-қимыл - құжаттарды қарау және қарау үшін құрылымдық бөлімшеге жіберу;
3) 3-іс-қимыл - жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды қарауға жіберу;
4) 4-іс-қимыл - құжаттардың толықтығын тексеру, лицензияны, лицензияның телнұсқасын дайындау және лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелдi жауап дайындау;
5) 5-іс-қимыл - лицензияға, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасына немесе лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) 6-іс-қимыл - лицензияны беру және тіркеу, лицензияны, лицензияның телнұсқаларын қайта ресімдеу немесе лицензияны, лицензияның қайта ресімдеуден, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініш берген уақытынан бастап көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 15 минут ішінде береді.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
при подаче электронного запроса через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
1) действие 1 - принятие и проведение регистрации полученных документов и передача на рассмотрение руководству услугодателя;
2) действие 2 - рассмотрение и передача структурному подразделению для рассмотрения документов;
3) действие 3 - определение ответственного исполнителя и передача документов для рассмотрения;
4) действие 4 - осуществление проверки полноты документов и подготовка лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии;
5) действие 5 - подписание лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии;
6) действие 6 - регистрация и выдача лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии, переоформление лицензии, дубликата лицензии.
Выдача результата оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Срок оказания государственной услуги при обращении услугополучателя на портал:
выдача лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
переоформление, выдача дубликата лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем через портал приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном
внутриобластном) и
международном
сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении"
Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений(работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
а) выдача лицензии
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
сотрудник услугодателя
руководство услугодателя
руководитель структурного подразделения услугодателя
ответственный исполнитель
руководство услугодателя
сотрудник услугодателя
3
Наименование действия и его описание
Принятие и проведение регистрации документов
Рассмотрение и передача
Определение ответственного исполнителя и передача документов
Осуществление проверки полноты документов и подготовка лицензии, либо мотивированного ответа об отказе
Подписание лицензии, либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация и выдача лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче лицензии
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на рассмотрение руководству услугодателя
Резолюция
Резолюция
Лицензия, либо мотивированный ответ об отказе
Лицензия, либо мотивированный ответ об отказе
Выдача результата оказания государственной услуги
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
13 рабочих дней
30 минут
2 часа
15 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
б) переоформление лицензии
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
сотрудник услугодателя
руководство услугодателя
руководитель структурного подразделения услугодателя
ответственный исполнитель
руководство услугодателя
сотрудник услугодателя
3
Наименование действия и его описание
Принятие и проведение регистрации документов
Рассмотрение и передача
Определение ответственного исполнителя и передача документов
Осуществление проверки полноты документов и подготовка переоформления лицензии, либо мотивированного ответа об отказе
Подписание переоформленной лицензии, либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация и выдача переоформления лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в переоформлении лицензии
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на рассмотрение руководству услугодателя
Резолюция
Резолюция
Переоформление лицензии, либо мотивированного ответа об отказе
Переоформление лицензии, либо мотивированный ответ об отказе
Выдача результата оказания государственной услуги
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
8 рабочих дней
30 минут
2 часа
10 рабочих дней
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
в) выдача дубликата лицензии
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
сотрудник услугодателя
руководство услугодателя
руководитель структурного подразделения услугодателя
ответственный исполнитель
руководство услугодателя
сотрудник услугодателя
3
Наименование действия и его описание
Принятие и проведение регистрации документов
Рассмотрение и передача
Определение ответственного исполнителя и передача документов
Осуществление проверки полноты документов и подготовка дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе
Подписание дубликата лицензии либо мотивированного ответа об отказе
Регистрация и выдача дубликата лицензии, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче дубликата лицензии
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на рассмотрение руководству услугодателя
Резолюция
Резолюция
Дубликат лицензии либо проект мотивированного ответа об отказе
Дубликат лицензии, либо мотивированный ответ об отказе
Выдача результата оказания государственной услуги
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
4 часа
30 минут
2 часа
2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном
внутриобластном) и
международном
сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении"
Блок-схема описания порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном
внутриобластном) и
международном
сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем через ЦОН
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном
внутриобластном) и
международном
сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем через портал
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача лицензии,
переоформление,
выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью
по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами,
микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном
внутриобластном) и
международном
сообщениях, а также регулярной
перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами
в международном сообщении"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии
для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном
сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами,
микроавтобусами в международном сообщении"
Условные обозначения:
Утвержден
постановлением акимата
Павлодарской области
от 20 мая 2014 года № 172/5
Регламент государственной услуги "Выдача
международного сертификата технического осмотра"

11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
электрондық сұрау салуды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі;
1) 1-іс-қимыл - алынған құжаттарды қабылдау,тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберу;
2) 2-іс-қимыл - құжаттарды қарау және қарау үшін құрылымдық бөлімшеге жіберу;
3) 3-іс-қимыл - жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды қарауға жіберу;
4) 4-іс-қимыл - құжаттардың толықтығын тексеру, лицензияны, лицензияның телнұсқасын дайындау және лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелдi жауап дайындау;
5) 5-іс-қимыл - лицензияға, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасына немесе лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) 6-іс-қимыл - лицензияны беру және тіркеу, лицензияны, лицензияның телнұсқаларын қайта ресімдеу немесе лицензияны, лицензияның қайта ресімдеуден, лицензияның телнұсқаларын беруден бас тарту туралы дәлелді жауап беру.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының ЭЦҚ қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген кезде:
лицензияны беру – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
Портал арқылы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.
12. "Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жолаушыларды облысаралық,
қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен
тұрақты тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
а) лицензияны беру
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Қарау және жіберу
Жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды беру
Құжаттарды тексеру және лицензияны немесе лицензияны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындау
Лицензияға немесе лицензияны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Лицензияны немесе лицензияны беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберу
Бұрыштама
Бұрыштама
Лицензия немесе дәлелді бас тарту туралы жауап жобасы
Лицензия немесе дәлелді бас тарту туралы жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
13 жұмыс күні
30 минут
2 сағат
15 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
б) лицензияны қайта ресімдеу
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызмет берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Қарау және жіберу
Жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды беру
Құжаттарды тексеру және лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Лицензияны қайта ресімдеу немесе лицензияны қайта ресімдеуден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру және тіркеу
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберу
Бұрыштама
Бұрыштама
Лицензияны қайта ресімдеу немесе дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасы
Лицензияны қайта ресімдеу немесе дәлелді бас тарту туралы жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
8 жұмыс күні
30 минут
2 сағат
10 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
в) лицензияның телнұсқасын беру
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Қарау және жіберу
Жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды беру
Құжаттардың толықтығын тексеру, лицензияның телнұсқасын немесе бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Лицензияның телнұсқасына немесе бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою
Лицензияның телнұсқасын немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу жән беру
4
Аяқталу нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік шешім)
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға жіберу
Бұрыштама
Бұрыштама
Лицензияның телнұсқасы немесе дәлелді бас тарту туралы жауап
Лицензияның телнұсқасы немесе дәлелді бас тарту туралы жауап
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
4 сағат
30 минут
2 сағат
2 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
"Жолаушыларды облысаралық,
қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттаудың блок-сызбасы
"Жолаушыларды облысаралық,
қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚО арқылы ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жолаушыларды облысаралық,
қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Портал арқылы ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Жолаушыларды облысаралық,
қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты
тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін
лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Жолаушыларды облысаралық, қалааралық, ауданаралық
(облысiшiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау,
сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен,
шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі
қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу,
лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілген
қызметтің бизнес-процессінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Павлодар облысы әкімдігінің
2014 жылғы "20" мамырдағы
№ 172/5 қаулысымен
бекітілді
"Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача международного сертификата технического осмотра" (далее – услуга) оказывается государственным учреждением "Управление строительства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог Павлодарской области" (далее – услугодатель) через филиал Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" Павлодарской области (далее – ЦОН), а также через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат технического осмотра (далее – международный сертификат) в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.
2. Описание порядка действий структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и пакет документов согласно перечню, предусмотренном в пункте 9 Стандарта государственной услуги "Выдача международного сертификата технического осмотра", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее – Стандарт) или электронный запрос услугополучателя.
5. Содержание поэтапного прохождения каждой процедуры (действия), входящей в состав оказания государственной услуги:
1) сотрудник услугодателя принимает документы услугополучателя, проводит регистрацию полученных документов и передает на рассмотрение руководству услугодателя (в течение 30 минут);
2) руководство услугодателя рассматривает и передает руководителю структурного подразделения для рассмотрения документов (в течение 30 минут);
3) руководитель структурного подразделения услугодателя определяет ответственного исполнителя и передает для рассмотрения документов (в течение 30 минут);
4) ответственный исполнитель осуществляет проверку полноты документов и готовит международный сертификат, либо готовит мотивированный ответ об отказе в выдаче международного сертификата (в течение 5 часов);
5) руководство услугодателя подписывает международный сертификат, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче международного сертификата (в течение 30 минут);
6) сотрудник услугодателя регистрирует и передает курьеру ЦОНа международный сертификат, либо мотивированный ответ об отказе в выдаче международного сертификата (в течение 1 часа).

1. Жалпы ережелер
1. "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекет қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Павлодар облысының құрылыс, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы (бұдан әрі – ХҚО) республикалық кәсіпорнының Павлодар облысы бойынша филиалы арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттiк қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз түрінде халықаралық техникалық байқау сертификаты (бұдан әрі – халықаралық сертификат) немесе қағаз және (немесе) электрондық түрде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағында қарастырылған тізімге сәйкес құжаттар топтамасы немесе көрсетілетін қызмет алушының электрондық сұрауы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) кезең бойынша өту мазмұны:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды, қабылданған құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызмет берушінің басшылығына қарауға береді (30 минут ішінде);
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттарды қарайды және құрылымдық бөлімшенің басшысына қарау үшін береді (30 минут ішінде);
3) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы жауапты орындаушыны анықтайды және құжаттарды қарау үшін береді (30 минут ішінде);
4) жауапты орындаушы құжаттардың толықтығын тексереді және халықаралық сертификат немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты дайындайды (5 сағаттың ішінде);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы халықаралық сертификатқа немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қояды (30 минуттың ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері халы қаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркейді және ХҚО-ның куреріне береді (1 сағаттың ішінде).

6. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат технического осмотра (далее – международный сертификат) в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и (или) электронном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник услугодателя;
руководитель услугодателя;
руководитель структурного подразделения услугодателя;
ответственный исполнитель.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры приведены в приложении 1 (таблица) и в приложении 2 блок-схема.
4. Описание порядка взаимодействия с центром
обслуживания населения и (или) иными услугодателями,
а также порядка использования информационных систем
в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в ЦОН и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
услугополучатель подает заявление согласно приложению 1 Стандарта с приложением перечня документов, указанном в пункте 9 Стандарта через ЦОН;
работник ЦОНа в течении 15 минут производит регистрацию заявления и иных документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) работника ЦОНа;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов в ЦОН, работник ЦОНа выдает услугополучателю расписку о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема документа;
2) наименование запрашиваемой государственной услуги;
3) названия и количества приложенных документов;
4) даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
6) фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя.
Факт отправки пакета документов из ЦОНа к услугодателю фиксируется при помощи сканера штрихкода, позволяющего отслеживать движение документов в процессе оказания государственной услуги.

6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – қағаз түрінде халықаралық техникалық байқау сертификат (бұдан әрі – халықаралық сертификат) немесе қағаз және (немесе) электрондық түрде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету үдерісінде
қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлердің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлердің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы;
жауапты орындаушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) орындалу мерзімін көрсетумен құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімнің (іс-қимылдың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында (кесте) және 2-қосымшасында блок-сызбада келтірілген.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде халыққа қызмет
көрсету орталығымен және (немесе) басқа да көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібін сипаттау
9. ХҚО-ға және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге өтініш білдіру тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізімін қоса бере отыра, Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес өтінішті ХҚО арқылы береді;
ХҚО–ның қызметкері 15 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті өзге де құжаттарын тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға ХҚО қызметкерінің электрондық цифрлік қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанындағы құжаттардың көшірмелерін ақпараттық жүйе арқылы жібереді;
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды ХҚО-ға тапсырған кезде, ХҚО-ның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға:
1) құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
2) сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
3) қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
4) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
5) құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
6) көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді.
Құжаттар топтамасын ХҚО-дан көрсетілетін қызмет берушіге жіберу фактісі мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде құжаттардың жылжуын қадағалауға мүмкіндік беретін штрихкод сканерінің көмегімен белгіленеді.

В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному в пункте 9 Стандарта государственной услуги, работник ЦОНа отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 2 Стандарта.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача международного сертификата технического осмотра осуществляется – в течении 2 (двух) рабочих дней,
выдача письменного мотивированного отказа о предоставлении государственной услуги осуществляется – в течении 1 (одного) рабочего дня.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем через ЦОН приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через ЦОН, его длительность:
1) действие 1 - принятие и проведение регистрации полученных документов и передача на рассмотрение руководству услугодателя;
2) действие 2 - рассмотрение и передача структурному подразделению для рассмотрении документов;
3) действие 3 - определение ответственного исполнителя и передача документов для рассмотрения;
4) действие 4 - осуществление проверки полноты документов и подготовка международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата;
5) действие 5 - подписание международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата;
6) действие 6 - регистрация и выдача международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата.
Работник ЦОНа с момента обращения услугополучателя - в течении 15 минут выдает результат государственной услуги услугополучателю.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал:
при подаче усугополучателем всех необходимых документов через портал в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
1) действие 1 - принятие и проведение регистрации полученных документов и передача на рассмотрение руководству услугодателя;
2) действие 2 - рассмотрение и передача структурному подразделению для рассмотрении документов;
3) действие 3 - определение ответственного исполнителя и передача документов для рассмотрения;
4) действие 4 - осуществление проверки полноты документов и подготовка международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата;

Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет Стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, ХҚО-ның қызметкері өтінішті қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
халықаралық техникалық байқау сертификатын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Ақпараттық жүйелердің ХҚО арқылы функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
10. ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін алу үдерісін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) 1-іс-қимыл - алынған құжаттарды қабылдау,тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру;
2) 2-іс-қимыл - құжаттарды қарау және қарау үшін құрылымдық бөлімшеге жіберу;
3) 3-іс-қимыл - жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды қарау үшін беру;
4) 4-іс-қимыл - құжаттардың толықтығын тексеру және халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;
5) 5-іс-қимыл - халықаралық сертификатқа немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) 6-іс-қимыл - халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру.
ХҚО қызметкері көрсетілетін қызметті алушының өтініш берген уақытынан бастап көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін 15 минут ішінде береді.
11. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш тәртібін және көрсетілетін қызметті алушы мен көрсетілетін қызметті беруші рәсімдерінің (әрекеттердің) реттілігін сипаттау:
электрондық сұрау салуды портал арқылы берген кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі;
1) 1-іс-қимыл - алынған құжаттарды қабылдау,тіркеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беру;
2) 2-іс-қимыл - құжаттарды қарау және қарау үшін құрылымдық бөлімшеге жіберу;
3) 3-іс-қимыл - жауапты орындаушыны анықтау және құжаттарды қарау үшін беру;
4) 4-іс-қимыл - құжаттардың толықтығын тексеру және халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау;

5) действие 5 - подписание международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата;
6) действие 6 - регистрация и выдача международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата.
Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов услугополучателем на портал:
выдача международного сертификата технического осмотра осуществляется – в течении 2 (двух) рабочих дней;
выдача письменного мотивированного отказа о предоставлении государственной услуги осуществляется – в течении 1 (одного) рабочего дня.
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем через портал приведена в приложении 4 к настоящему регламенту.

5) 5-іс-қимыл - халықаралық сертификатқа немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) 6-іс-қимыл - халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты тіркеу және беру.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті алушы порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
халықаралық техникалық байқау сертификатын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
Портал арқылы ақпараттық жүйелердің фунционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 4-қосымшасында келтірілген.

12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача международного
сертификата технического
осмотра"
Описание порядка взаимодействия структурных
подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
Действия процесса
1
№ действия (хода работ)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
сотрудник услугодателя
руководство услугодателя
руководитель структурного подразделения услугодателя
ответственный исполнитель
руководство услугодателя
сотрудник услугодателя
3
Наименование действия и его описание
Принятие и проведение регистрации документов
Рассмотрение
Определение ответственного исполнителя
Осуществление проверки полноты документов и подготовка международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче
Подписание международного сертификата, либо мотивированного ответа об отказе в выдаче и передача ответственному исполнителю
Регистрация и выдача международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в выдаче международного сертификата
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Передача на рассмотрение руководству
Резолюция
Резолюция
Сертификат, либо мотивированного ответа об отказе
Сертификат, либо мотивированный отказ
Выдача результата оказания государственной услуги
5
Сроки исполнения
30 минут
30 минут
30 минут
5 часов
30 минут
1 час
2 рабочих дня
6
Номер следующего действия
2
3
4
5
6
Приложение 2
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача международного
сертификата технического
осмотра"
Блок-схема описания порядка взаимодействия
структурных подразделений (работников) услугодателя
в процессе оказания государственной услуги
Приложение 3
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача международного
сертификата технического
осмотра"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем через ЦОН
Приложение 4
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача международного
сертификата технического
осмотра"
Диаграмма функционального взаимодействия
информационных систем через портал
Приложение 5
к регламенту оказания
государственной услуги
"Выдача международного
сертификата технического
осмотра"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача международного сертификата технического осмотра"
Условные обозначения:

12. "Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 5-қосымшасына мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Халықаралық техникалық
байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
Үдерістің іс-қимылы
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) №
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшенің атауы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің басшысы
Жауапты орындаушы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері
3
Іс-қимылдың (үдерістің, рәсімнің, операцияның) атауы және оның сипаттамасы
Құжаттарды қабылдау және тіркеу
Құжаттарды қарау
Жауапты орындаушыны анықтау
Құжаттардың толықтығын тексеру және халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауап дайындау
Халықаралық сертификатқа немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және жауапты орындаушыға беру
Халықаралық сертификатты немесе халықаралық сертификатты беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты беру және тіркеу
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжат, ұйымдық-өкімдік ншешім)
Басшылыққа қарауға беру
Бұрыштама
Бұрыштама
Сертификат немесе дәлелді бас тарту туралы жауаптың жобасы
Сертификат немесе дәлелді бас тарту туралы жауап
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру
5
Орындау мерзімдері
30 минут
30 минут
30 минут
5 сағат
30 минут
1 сағат
2 жұмыс күні
6
Келесі іс-қимылдың нөмірі
2
3
4
5
6
"Халықаралық техникалық
байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттаудың блок-сызбасы
"Халықаралық техникалық
байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
ХҚО арқылы ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Халықаралық техникалық
байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
4-қосымша
Портал арқылы ақпараттық жүйелердің
функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Халықаралық техникалық
байқау сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
5-қосымша
"Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік
көрсетілген қызметтің бизнес-процессінің анықтамалығы
Шартты белгілер: