Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 30 апреля 2014 года № 229/31. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3784. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 20 мая 2019 года № 314/42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.05.2019 № 314/42 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Установить размеры единовременной социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятых категорий получателей, а именно:
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге, а также продуктовый набор на сумму 5000 (пять тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
лицам вольнонаемного состава Советской Армии, Военно-Морского Флота, войск и органов внутренних дел и государственной безопасности бывшего Союза ССР, занимавшие штатные должности в воинских частях, штабах, учреждениях, входивших в состав действующей армии в период Великой Отечественной войны, либо находившиеся в соответствующие периоды в городах, участие в обороне которых засчитывалось до 1 января 1998 года в выслугу лет для назначения пенсии на льготных условиях, установленных для военнослужащих частей действующей армии в размере 10 месячных расчетных показателей;
гражданам, работавшим в период блокады в городе Ленинграде на предприятиях, в учреждениях и организациях города и награжденным медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда" в размере 10 месячных расчетных показателей;
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны в размере 10 месячных расчетных показателей;
участникам боевых действий на территории других государств, а именно:
военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (далее – СССР) (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего СССР принимали участие на территории других государств в размере 10 месячных расчетных показателей;
военнообязанным, призвавшимся на учебные сборы и направленным в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направленным в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий, военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего СССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего СССР за участие в обеспечении боевых действий в размере 10 месячных расчетных показателей;

Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 229/31 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3784 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 20 мамырдағы № 314/42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 20.05.2019 № 314/42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алушылардың жеке алынған санаттары үшін атаулы күндер мен мереке күндеріне біржолғы әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін, атап айтқанда:
9-мамыр - Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының (бұдан әрі - ҰОС) қатысушылары мен мүгедектеріне 150000 (жүз елу мың) теңге (бұдан әрі - АЕК) мөлшерінде, сонымен қатар 5000 (бес мың) теңге сомаға азық-түлік жиынтығы;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларға теңестірілген адамдар, атап айтқанда:
Ұлы Отан соғысы кезiнде майдандағы армия құрамына кiрген әскери бөлiмдерде, штабтарда, мекемелерде штаттық қызмет атқарған Совет Армиясының, Әскери-Теңiз Флотының, бұрынғы КСР Одағының iшкi iстер және мемлекеттiк қауiпсiздiк әскерлерi мен органдарының ерiктi жалдама құрамаларының адамдары, яки сол кездерде қорғанысына қатысу майдандағы армия бөлiмдерiнiң әскери қызметшiлерi үшiн белгiленген жеңiлдiк шарттарымен зейнетақы тағайындау үшiн еңбек өткерген жылдарына 1998 жылғы 1 қаңтарға дейiн есептеледi қалаларда болған адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
қоршаудағы кезеңiнде Ленинград қаласының кәсiпорындарында, мекемелерi мен ұйымдарында жұмыс iстеген және "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен әрi "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған азаматтарға 10 АЕК мөлшерінде;
екінші дүниежүзілік соғыс кезінде фашистер мен олардың одақтастары құрған концлагерлердiң, геттолардың және басқа да ерiксiз ұстау орындарының жасы кәмелетке толмаған бұрынғы тұтқындарына 10 АЕК мөлшерінде;
басқа мемлекеттердiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысушылар, атап айтқанда:
бұрынғы КСР Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерi, бұрынғы КСР Одағы (бұдан әрі – КСРО) Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде) 10 АЕК мөлшерінде;
жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерi; бұрынғы КСРО аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлерге 10 АЕК мөлшерінде;

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС) в 1986 - 1987 годах в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского и военного назначения, а также участвовавших непосредственно в ядерных испытаниях и учениях в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к инвалидам ВОВ, а именно:
военнослужащим, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья, полученных при защите бывшего СССР, при исполнении иных обязанностей воинской службы в другие периоды или вследствие заболевания, связанного с пребыванием на фронте или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 10 месячных расчетных показателей;
военнослужащим, ставшим инвалидами вследствие прохождения воинской службы в Афганистане в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, ставшим инвалидами вследствие катастрофы на ЧАЭС в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, ставшим инвалидами вследствие других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского и военного назначения, испытания ядерного оружия, и их дети, инвалидность которых генетически связана с радиационным облучением одного из родителей в размере 10 месячных расчетных показателей;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а именно:
семьям военнослужащих, погибших (пропавших без вести) или умерших вследствие ранения, контузии или увечья, заболевания, полученных в период боевых действий в Афганистане или других государствах, в которых велись боевые действия в размере 10 месячных расчетных показателей;
семьям военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время; женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов; женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак; лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за само-отверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны, а также лицам из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988-1989 годах в размере 10 месячных расчетных показателей;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденных орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны в рамере 5 месячных расчетных показателей;
к 1 октября - Международному дню пожилых людей: гражданам (лицам), достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия, а именно:
лицам, состоящим на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым в размере 1,2 месячных расчетных показателей;
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия или ниже минимального размера пенсии и (или) пособия в размере 1,2 месячных расчетных показателей;

1986 - 1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы (бұдан әрі – ЧАЭС) апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС мүгедектерiне теңестiрiлген адамдар, атап айтқанда:
бұрынғы КСРО қорғау кезiнде, әскери қызметтiң өзге де мiндеттерiн басқа уақытта орындау кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы салдарынан немесе майданда болуына байланысты, немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттерде әскери мiндетiн өтеу кезiнде ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әскери қызметшiлерге 10 АЕК мөлшерінде;
Ауғанстанда әскери мiндетiн өтеу кезiнде мүгедек болған әскери қызметшiлерге 10 АЕК мөлшерінде;
ЧАЭС-iндегi апаттың салдарынан мүгедек болған адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың, ядролық қаруды сынаудың салдарынан мүгедек болған адамдар, сондай-ақ ата-анасының бiрiнiң радиациялық сәуле алуы себебiнен генетикалық жағынан мүгедек болып қалған олардың балаларына 10 АЕК мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жөнінен соғысқа қатысушыларға теңестiрiлген адамдардың басқа да санаттары, атап айтқанда:
Ауғанстандағы немесе ұрыс қимылдары жүргiзiлген басқа мемлекеттердегi ұрыс қимылдары кезеңiнде жараланудың, контузия алудың, зақымданудың немесе ауруға шалдығудың салдарынан қаза тапқан (хабар-ошарсыз кеткен) немесе қайтыс болған әскери қызметшiлердiң отбасына 10 АЕК мөлшерінде;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасына; қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдеріне (күйеулеріне), қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдеріне (күйеулеріне); Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен наградталған адамдарға, сондай-ақ 1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-індегі апаттың зардаптарын жоюға қатысқан адамдарға 10 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусым 1945 жылғы 9 мамыр аралығында кемінде алты ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталмаған адамдарға 5 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
1 қазан - Халықаралық қарттар күніне орай: зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерінен төмен алатын азаматтарға (тұлғаларға), атап айтқанда:
мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған адамдарға 1,2 АЕК мөлшерінде;
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең төмен мөлшерін немесе зейнетақының және (немесе) жәрдемақының ең аз мөлшерінен төмен алатын адамдарға 1,2 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;

лицам в возрасте от 80 и более лет в размере 2,9 месячных расчетных показателей;
ко 2 воскресению октября - Дню инвалидов Республики Казахстан:
инвалидам, получающим минимальный размер пособий состоящие на учете в отделении социальной помощи на дому инвалидам и престарелым;
детям-инвалидам до 18 лет в размере 2,3 месячных расчетных показателей;
инвалидам 1, 2 группы в размере 2,3 месячных расчетных показателей;
женщинам-инвалидам 3 группы, имеющим несовершеннолетних детей в размере 2,3 месячных расчетных показателей;
к праздничным дням:
к 8 Марта - Международному женскому дню: многодетным матерям из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей в размере 2,4 месячных расчетных показателей.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 29.10.2014 № 281/39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 23.02.2015 № 309/43 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 09.09.2016 № 55/7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссии по экономике и бюджету городского маслихата.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Р. Имангалиева
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
"СОГЛАСОВАНО"
исполняющий обязанности
акима Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года

80 жасқа толған және одан асқан адамдарға 2,9 АЕК мөлшерінде;
қазанның 2 жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
мүгедектер мен қарттарға үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшесінде есепте тұрған ең төмен мөлшерде жәрдемақы алатын мүгедектер;
18 жасқа дейінгі мүгедек-балаларға 2,3 АЕК мөлшерінде;
1, 2-топтағы мүгедектерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
кәмелетке толмаған балалары бар 3-топтағы мүгедек әйелдерге 2,3 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде;
мереке күндерге орай:
8-наурыз - Халықаралық әйелдер күніне орай:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек және балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік жәрдемақылар алушылардың санынан көп балалы аналарға 2,4 АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 29.10.2014 № 281/39 (жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 23.02.2015 № 309/43 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 09.09.2016 № 55/7 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты коммисиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Р. Иманғалиева
Қалалық мәслихаттың хатшысы М. Омарғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы
әкімінің міндетін атқарушы Д. Тұрғанов
"18" сәуір 2014 жыл