О бюджете города Аксу на 2015 - 2017 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 24 декабря 2014 года № 304/41. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 06 января 2015 года № 4251
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", решением сессии областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 299/37 "Об областном бюджете на 2015 - 2017 годы" Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015 - 2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8275964 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5230631 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 109153 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 29400 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2906780 тысяч тенге;
2) затраты – 8306625 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 2012608 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 2026999 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14391 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 29480 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 29480 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -2072749 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 2072749 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Аксу Павлодарской области от 20.01.2015 № 307/42 (вводится в действие с 01.01.2015); от 16.04.2015 № 332/45 (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.07.2015 № 355/47 (вводится в действие с 01.01.2015); от 09.09.2015 № 375/48 (вводится в действие с 01.01.2015); от 17.09.2015 № 380/49 (вводится в действие с 01.01.2015); от 19.11.2015 № 391/51 (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 № 394/52 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аксу на 2015 год, согласно приложению 4.
3. Утвердить перечень городских бюджетных программ на 2015 год по аппаратам акимов сельских округов, согласно приложению 5 и распределение трансфертов органам местного самоуправления в разрезе сельских округов на 2015 год, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 16.04.2015 № 332/45 (вводится в действие с 01.01.2015).

2015 - 2017 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 304/41 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 06 қаңтарда № 4251 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабының 4-тармағына, облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "2015 - 2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 299/37 шешіміне сәйкес Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
1. Қаланың 2015 - 2017 жылдарға арналған бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде:
1) кірістер – 8275964 мың теңге:
салық түсімдері – 5230631 мың теңге;
салық емес түсімдер – 109153 мың теңге;
негізгі капиталды сатқаннан түсетін түсімдер – 29400 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2906780 мың теңге;
2) шығыстар – 8306625 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 2012608 теңге:
бюджеттік несиелер – 2026999 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 14391 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 29480 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 29480 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -2072749 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 2072749 мың теңге.
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 20.01.2015 № 307/42 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.04.2015 № 332/45 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді); 22.07.2015 № 355/47 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді); 09.09.2015 № 375/48 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.09.2015 № 380/49 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.11.2015 № 391/51 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 394/52 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Ақсу қаласының 2015 жылға арналған бюджеттін орындау барысында секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
3. 2015 жылға арналған селолық округтер әкімдерінің аппараттары бойынша қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес және 2015 жылға селолық округтердің қимасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттерді бөлу 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 3 тармақ жаңа редакцияда – Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 16.04.2015 № 332/45 (01.01.2015 бастап қолданысқа енеді) шешімімен.

4. Установить специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
5. Утвердить в городском бюджете на 2015 год бюджетные изъятия в областной бюджет из бюджета города Аксу в сумме 863562 тысяч тенге.

4. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгiленсін.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Ақсу қаласының бюджетінен облыстық бюджетке 863562 мың теңге сомасында өндіріп алу бекітілсін.

6. Учесть на 2015 год норматив отчислений социального налога в размере 30 процентов в областной бюджет.
7. Утвердить на 2015 год резерв местного исполнительного органа города Аксу в сумме 12000 тысяч тенге.
8. Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии А. Оразалин
Секретарь городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата (XXXXI
сессия V созыв) от 24 декабря
2014 года № 304/41
Бюджет города Аксу на 2015 год

6. 2015 жылда облыстық бюджетке әлеуметтік салық аударымдарының нормативі 30 пайыз мөлшерінде есептелсін.
7. Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органдарының 2015 жылға арналған резерві 12000 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
9. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы А. Оразалин
Қалалық мәслихат хатшысы М. Омарғалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
(V сайланған XXXXI сессия)
2014 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 304 /41 шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті