О внесении изменения в решение Петропавловского городского маслихата от 27 декабря 2013 года N 6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 30 апреля 2014 года N 3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 4 июня 2014 года N 2817. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 24 января 2014 года № 2515. Утратило силу решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24 ноября 2023 года № 2
Сноска. Утратило силу решением Петропавловского городского маслихата Северо-Казахстанской области от 24.11.2023 № 2 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", пунктом 1 статьи 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Петропавловского городского маслихата от 27 декабря 2013 года № 6 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах за № 2515 от 24 января 2014 года, опубликовано в газетах "Қызылжар Нұры" № 5 от 29 января 2014 года, "Проспект СК" № 4 от 29 января 2014 года), следующее изменение:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, приложение 2 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложения настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Председатель
Секретарь
сессии городского маслихата
городского маслихата
А. Сатин
Л. Жалмуканова
"СОГЛАСОВАНО"
Аким
Северо-Казахстанской области
С. Ескендиров
Приложение к решению Петропавловского
городского маслихата № 3 от 30 апреля 2014 года
Приложение 2
к Правилам оказания социальной помощи,
установления размеров и определения перечня
отдельных категорий нуждающихся граждан
Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации
№ п/п
Категория получателей социальной помощи
Кратное
отношение
среднеду-
шевого
дохода к
прожиточ-
ному
минимуму
Наиме-
нование
социа-
льной
помощи
Предель-
ный раз-
мер со-
циальной
помощи
Крат-
ность
оказания
социаль-
ной
помощи
Сроки
обращения
за соци-
альной
помощью
1
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны, а также лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Без учета
доходов
На зу-
бопро-
тезиро-
вание
Стоимость
зубопро-
тезирова-
ния
(кроме
драгоцен-
ных ме-
таллов и
протез-
ов из
металло-
керамики,
металло-
акрилла)
Не более
одного
раза в 2
года
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
2
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны
Без учета
доходов
На са-
натор-
но-ку-
рортное
лечение
Стоимость
санатор-
но-ку-
рортного
лечения в
санатори-
ях и про-
филакто-
риях Рес-
публики
Казахстан
Не более
одного
раза в
год
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
3
Семьям (гражданам) пострадавшим вследствие чрезвычайных ситуации
Без учета
доходов
В связи
с чрез-
вычай-
ной си-
туацией
70 ме-
сячных
расчетных
показа-
телей
Едино-
временно
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
4
Детям-сиротам, детям, оставшимся без попечения родителей, состоящим в очереди на получение жилья из государственного жилого фонда
Без учета
доходов
На со-
циаль-
ную
под-
держку
12 ме-
сячных
расчетных
показа-
телей
Ежеквар-
тально
Не позд-
нее 3
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
5
Неполным многодетным семьям, имеющим четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, состоящим в очереди на получение жилья из государственного жилого фонда
1 прожи-
точный
минимум
На со-
циаль-
ную
под-
держку
12 ме-
сячных
расчетных
показа-
телей
Ежеквар-
тально
Не позд-
нее 3
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
6
Участникам и инвалидам Великой Отечественной войны и лицам, приравненным к ним, другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам войны, а также лицам, пострадавшим в зоне Семипалатинского ядерного полигона, инвалидам 1,2,3, групп и детям-
инвалидам на проезд желез-
нодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанных транспортных средств до места госпи-
тализации и обратно по территории Республики Казахстан
Без учета
доходов
за про-
езд на
госпи-
тализа-
цию
100 про-
центов
стоимости
проезда
1 раз в
год
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
7
Студентам из малообеспе-
ченных семей обучающимся в высших учебных заведениях Северо-
Казахстанской области по очной форме обучения, не ставшими обладателями государствен-
ных общеобра-
зовательных грантов и кредитов
1 прожи-
точный
минимум
jНа
оплату
обуче-
ния
Стои-
мость
обуче-
ния на
соот-
ветст-
вующий
учебный
год
1 раз в
полуго-
дие
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации
8
Предоставле-
ние едино-
временной социальной помощи врачам и выпускникам медицинских высших учебных заведений, прибывающих на постоянную работу в город Петропавловск
1 прожи-
точный
минимум
На со-
циаль-
ную
под-
держку
110 ме-
сячных
расчет-
ных по-
казате-
лей
Едино-
временно
Не позд-
нее 6
месяцев
со дня
наступле-
ния
трудной
жизненной
ситуации

"Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" Петропавл қалалық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы N 6 шешіміне өзгеріс енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі N 3 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментімен 2014 жылғы 4 маусымда N 2817 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 2023 жылғы 24 қарашадағы № 2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық мәслихатының 24.11.2023 № 2 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Респуликасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21-бабы 1-тармағына, "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысына сәйкес, Петропавл қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасын бекіту туралы" (2014 жылғы 24 қаңтардағы нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркелу тізілімінде № 2515 тіркелді, 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 5 "Қызылжар Нұры", 2014 жылғы 29 қаңтардағы № 4 "Проспект СК" газеттерінде жарияланды) Петропавл қалалық мәслихатының 2013 жылғы 27 желтоқсандағы № 6 шешіміне мынадай өзгерту енгізілсін:
Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидасының көрсетілген шешімінің 2 қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күннен соң он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының
Қалалық мәслихат
төрайымы
хатшысы
А. Сатин
Л. Жалмұқанова
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысының әкімі
С. Ескендіров
Петропавл қалалық мәслихаттың
2014 жылғы 30 сәуірдегі № 3
шешіміне қосымша
Әлеуметтік көмек көрсетудің,
оның мөлшерлерін белгілеудің және
мұқтаж азаматтардың жекелеген
санаттарының тізбесін айқындаудың
қағидасына
2 қосымша
Алушылар санатының тізбесі, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлері, өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдері
р/
с
Әлеуметтік
көмек
алушылардың
санаты
Жан
басына
шаққан-
дағы
орташа
табыстың
күн кө-
рістің
ең тө-
менгі
деңгейі-
не еселі
ара қа-
тынасы
Әлеу-
меттік
көмек-
тің
атауы
Әлеумет-
тік кө-
мектің
шекті
мөлшері
Әлеумет-
тік
көмек
көрсету
еселігі
Әлеуметтік
көмекке
өтініш
білдіру
мерзімдері
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға
Табыс-
тарын
есепке
алмай
Тіс
протез-
деуге
Тіс про-
тездеу
құны
(бағалы
металдар
мен ме-
таллоке-
рамика,
металло-
акрилден
жасалған
протез-
дерден
басқа)
2 жылда
бір
реттен
артық
емес
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей
2
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға
Табыс-
тарын
есепке
алмай
Сана-
торлық-
курорт-
тық ем-
делуге
Қазақстан
Республи-
касының
санато-
рийлері
мен про-
филакто-
рийлерін-
де сана-
торлық-
курорттық
емделу
құны
Жылына
бір
реттен
артық
емес
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей
3
Төтенше жағдайлар салдарынан зардап шеккен отбасыларға (азаматтарға)
Табыс-
тарын
есепке
алмай
Төтенше
жағдай-
ларға
байла-
нысты
70 айлық
есептік
көрсеткіш
Біржолғы
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей
4
Жетім балаларға, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға кезекте тұрған ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларға
Табыс-
тарын
есепке
алмай
Әлеу-
меттік
қолдау-
ға
12 айлық
есептік
көрсеткіш
Тоқсан
сайын
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 3
айдан ке-
шіктірмей
5
Төрт және одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар, мемлекеттік тұрғын үй қорынан тұрғын үй алуға кезекте тұрған толық емес көп балалы отбасыларға
1 күн-
көрістің
ең
төменгі
деңгейі
Әлеу-
меттік
қолдау-
ға
12 айлық
есептік
көрсеткіш
Тоқсан
сайын
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 3
айдан ке-
шіктірмей
6
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне, сондай-ақ жеңілдіктер мен кепілдіктер бойынша Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестірілген тұлғаларға, сондай-ақ Семей ядролық сынақ полигоны аймағында зардап шеккен адамдарға, темір жол (плацкарт вагон), автомобильдік жолаушылар көлігімен (таксиден басқа) жөнелту станциясынан көрсетілген көлік құралдарының біреуімен Қазақстан Республикасы аумағы бойынша госпитальдау орнына дейін бару және кейін қайту жолына
Табыс-
тарын
есепке
алмай
Госпи-
таль-
деуге
бару
жолына
Жол
ақысының
100
пайызы
Жылына 1
рет
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей
7
Аз қамтамасыз етілген отбасылардан шыққан, Солтүстік Қазақстан облысының жоғары оқу орындарында оқитын, мемлекеттік жалпы білім алуға гранттар мен кредиттерге иегер болмаған, күндізгі оқу түрі бойынша оқитын студенттерге
1 күн-
көрістің
ең
төменгі
деңгейі
Оқу
ақысын
төлеуге
Тиісті
оқу
жылының
оқу құны
Жарты
жылда 1
рет
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей
8
Петропавл қаласына тұрақты жұмысқа келуші медициналық жоғары оқу орындарының дәрігерлері мен түлектеріне біржолғы әлеуметтік көмек көрсету
1 күн-
көрістің
ең
төменгі
деңгейі
Әлеу-
меттік
қолдау-
ға
110 айлық
есептік
көрсеткіш
Біржолғы
Өмірлік
қиын
жағдай
туындаған
күннен
бастап 6
айдан ке-
шіктірмей