Об областном бюджете на 2015-2017 годы
Решение областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11 декабря 2014 года № 34/258-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 декабря 2014 года № 2919. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 23)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо областного маслихата Южно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 23).
В соответствии с пунктом 2 статьи 8, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», Южно-Казахстанский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет Южно-Казахстанской области на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 384 094 317 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 14 776 004 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 5 540 618 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 357 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 363 772 338 тысяч тенге;
2) затраты – 377 068 310 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 393 044 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 5 648 737 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1 255 693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 8 024 263 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 8 024 263 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 5 391 300 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 5 391 300 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 09.12.2015 № 44/375-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты; индивидуальному подоходному налогу с доходов, не облагаемых у источника выплаты; индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу в бюджеты районов (городов областного значения), кроме районов Байдибек, Казгуртского, Отрарского, Сайрамского, Сузакского и городов Кентау, Туркестан, Шымкент - 50 процентов;
в бюджеты:
района Байдибек – 89 процентов;
Казгуртского района – 57 процентов;
Отрарского района – 59 процентов;

2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 15 желтоқсанда № 2919 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 23 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 11.01.2016 № 23 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Оңтүстік Қазақстан облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 384 094 317 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 14 776 004 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 5 540 618 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 357 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 363 772 338 мың теңге;
2) шығындар – 377 068 310 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 4 393 044 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 5 648 737 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1 255 693 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 8 024 263 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 8 024 263 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы - 5 391 300 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 5 391 300 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 09.12.2015 № 44/375-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы; төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы; төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтiк салық бойынша Бәйдібек, Қазығұрт, Отырар, Сайрам, Созақ аудандары және Кентау, Түркістан, Шымкент қалаларынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
бюджеттеріне:
Бәйдібек ауданының – 89 пайыз;
Қазығұрт ауданының – 57 пайыз;
Отырар ауданының – 59 пайыз;

Сайрамского района – 58,4 процента;
Сузакского района – 35 процентов;
города Кентау – 96,1 процента;
города Туркестан – 53,4 процента;
города Шымкент – 100 процентов;
в областной бюджет:
от районов (городов областного значения), кроме районов Байдибек, Казгуртского, Отрарского, Сайрамского, Сузакского и городов Кентау, Туркестан - 50 процентов;
от района Байдибек – 11 процентов;
от Казгуртского района – 43 процента;
от Отрарского района – 41 процент;
от Сайрамского района – 41,6 процента;
от Сузакского района – 65 процентов;
от города Кентау – 3,9 процента;
от города Туркестан – 46,6 процента.»;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, по суммам, поступившим с начала года, в бюджеты районов (городов областного значения), кроме районов Байдибек, Сайрамского и городов Кентау, Шымкент - 50 процентов;
в бюджеты:
района Байдибек – 89 процентов;
Сайрамского района – 58,4 процента;
города Кентау – 56,5 процента;
города Шымкент – 90,6 процента;
в областной бюджет:
от районов (городов областного значения), кроме районов Байдибек, Сайрамского и городов Кентау, Шымкент - 50 процентов;
от района Байдибек – 11 процентов;
от Сайрамского района – 41,6 процента;

Сайрам ауданының – 58,4 пайыз;
Созақ ауданының – 35 пайыз;
Кентау қаласының – 96,1 пайыз;
Түркістан қаласының – 53,4 пайыз;
Шымкент қаласының – 100 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек, Қазығұрт, Отырар, Сайрам, Созақ аудандары және Кентау, Түркістан, Шымкент қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) 50 пайыз;
Бәйдібек ауданынан – 11 пайыз;
Қазығұрт ауданынан – 43 пайыз;
Отырар ауданынан – 41 пайыз;
Сайрам ауданынан – 41,6 пайыз;
Созақ ауданынан – 65 пайыз;
Кентау қаласынан – 3,9 пайыз;
Түркістан қаласынан – 46,6 пайыз.»;
төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығының жыл басынан түскен соммалар бойынша Бәйдібек, Сайрам, аудандары және Кентау, Шымкент қалаларынан басқа аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 50 пайыз;
бюджеттеріне:
Бәйдібек ауданының – 89 пайыз;
Сайрам ауданының – 58,4 пайыз;
Кентау қаласының – 56,5 пайыз;
Шымкент қаласының – 90,6 пайыз;
облыстық бюджетке:
Бәйдібек, Сайрам аудандары және Кентау, Шымкент қалаларынан басқа аудандардан (облыстық маңызы бар қалалардан) 50 пайыз;
Бәйдібек ауданынан – 11 пайыз;
Сайрам ауданынан – 41,6 пайыз;

от города Кентау – 43,5 процента;
от города Шымкент – 9,4 процента.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 № 43/348-V (вводится в действие с 01.01.2015).
3. Предусмотреть на 2015 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в общей сумме 87 675 456 тысяч тенге, в том числе:
району Байдибек

Кентау қаласынан – 43,5 пайыз;
Шымкент қаласынан – 9,4 пайыз болып белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 № 43/348-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2015 жылға облыстық бюджеттен аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 87 675 456 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Бәйдібек ауданына

9 898 079
тысяч тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
на введение стандартов специальных социальных услуг;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020;
на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния;
на изъятие земельных участков для государственных нужд.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V; с изменениями, внесенными решениями Южно-Казахстанского областного маслихата от 19.03.2015 № 36/291-V; от 10.07.2015 № 39/326-V; от 09.12.2015 № 44/375-V (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области;
управлению образования, молодежной политики и по развитию языков области;
управлению координации занятости и социальных программ области;
управлению культуры области;
управлению сельского хозяйства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 № 43/348-V (вводится в действие с 01.01.2015).

9 898 079
мың теңге.
4. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырыстарын іске асыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен; өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 19.03.2015 № 36/291-V; 10.07.2015 № 39/326-V; 09.12.2015 № 44/375-V шешімдерімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның iшiнде:
облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы;
облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы;
облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы;
облыстың мәдениет басқармасы;
облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 № 43/348-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

6. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе на:
строительство и реконструкцию объектов образования;
проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций;
развитие системы водоснабжения и водоотведения;
развитие коммунального хозяйства;
развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах;
развитие благоустройства городов и населенных пунктов;
развитие объектов спорта;
развитие теплоэнергетической системы;
развитие газотранспортной системы;
развитие транспортной инфраструктуры;
реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения), в том числе по:
управлению жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области;
управлению строительства области.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7-1. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрено кредитование бюджетов районов (городов областного значения), в том числе:
на проектирование и (или) строительство жилья;
для реализации мер социальной поддержки специалистов;
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения.
Распределение указанных кредитов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V; в редакции решения Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.10.2015 № 43/348-V (вводится в действие с 01.01.2015).

6. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға;
сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға;
елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға;
қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға;
спорт объектілерін дамытуға;
жылу-энергетикалық жүйені дамытуға;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға;
көлік инфрақұрылымын дамытуға;
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. «7. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы;
облыстың құрылыс басқармасы.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне кредиттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға;
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін.
Көрсетілген кредиттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен; жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.10.2015 № 43/348-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

7-2. Учесть, что в областном бюджете на 2015 год предусмотрены поступления целевых трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) на компенсацию потерь областного бюджета в связи с передачей полномочий на апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего среднего образования.
Распределение поступлений указанных трансфертов из бюджетов районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V (вводится в действие с 01.01.2015).
7-3. Учесть, что в областном бюджете на 2015-2017 годы предусмотрены целевые трансферты в бюджеты районов (городов областного значения) на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с изменением законодательства, в том числе:
по обследованию психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
по содержанию ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям.
Распределение указанных трансфертов бюджетам районов (городов областного значения) осуществляется на основании постановления акимата области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 21.01.2015 № 35/284-V (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить резерв акимата области на 2015 год в сумме 310 000 тысяч тенге.

7-2. 2015 жылға арналған облыстық бюджетте аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінен уәкілеттігін берілуіне байланысты бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалау бойынша облыстық бюджеттің шығындарын өтеуге арналған нысаналы трансферттер түсімдері қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген трансферттердің түсімдері аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7-3. 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджетте заңнаманың өзгеруіне байланысты аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерінің шығындарын өтеуге берілетін нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу үшін.
Көрсетілген трансферттерді аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 7-3-тармақпен толықтырылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 21.01.2015 № 35/284-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Облыс әкімдігінің 2015 жылға арналған резервi 310 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложению 4.
10. Установить на 2015 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из областного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
10. 2015 жылға азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде облыстық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

559 967
061
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе
2 287 571
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
10 464 982
253
Управление здравоохранения области
581 494
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
569 897
044
Оказание социальной поддержки обучающимся по программам технического и профессионального, послесреднего образования
11 597
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
9 883 488
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
9 883 488
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
311 063
253
Управление здравоохранения области
311 063
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
311 063
9
Прочие услуги в области образования
30 728 956
253
Управление здравоохранения области
126 508
034
Капитальные расходы государственных организаций образования системы здравоохранения
126 508
271
Управление строительства области
24 062 519
007
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и реконструкцию объектов образования
22 952 667
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 109 852
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
6 539 929
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования, молодежной политики и по развитию языков
223 430
004
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для областных государственных учреждений образования
44 270
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
347 449
011
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12 086
012
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
110 771
019
Присуждение грантов областным государственным учреждениям образования за высокие показатели работы
17 091
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
608 295
068
Капитальные расходы государственного органа
810
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
5 175 727
05
Здравоохранение
75 067 188
1
Больницы широкого профиля
542 734
253
Управление здравоохранения области
542 734
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

559 967
061
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
2 287 571
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
10 464 982
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
581 494
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
569 897
044
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру бағдарламалары бойынша оқитындарға әлеуметтік қолдау көрсету
11 597
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
9 883 488
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
9 883 488
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
311 063
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
311 063
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
311 063
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
30 728 956
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
126 508
034
Денсаулық сақтау жүйесіндегі мемлекеттік білім беру ұйымдарының күрделі шығыстары
126 508
271
Облыстың құрылыс басқармасы
24 062 519
007
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттер
22 952 667
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 109 852
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
6 539 929
001
Жергілікті деңгейде білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
223 430
004
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
44 270
007
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
347 449
011
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12 086
012
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
110 771
019
Облыстық мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
17 091
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
608 295
068
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
810
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 175 727
05
Денсаулық сақтау
75 067 188
1
Кең бейiндi ауруханалар
542 734
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
542 734
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі

542 734
2
Охрана здоровья населения
1 651 801
253
Управление здравоохранения области
1 651 801
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
1 157 254
006
Услуги по охране материнства и детства
180 125
007
Пропаганда здорового образа жизни
314 422
3
Специализированная медицинская помощь
19 227 425
253
Управление здравоохранения области
19 227 425
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
8 389 021
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
415 402
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
636 384
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
283 199
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
1 668 507
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
697 939
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
4 043 626
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
61 046
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
3 032 301
4
Поликлиники
43 811 375
253
Управление здравоохранения области
43 811 375
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
4 441 614
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
315 280
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
36 888 803
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
2 165 678
5
Другие виды медицинской помощи
2 772 255
253
Управление здравоохранения области
2 772 255
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села

542 734
2
Халықтың денсаулығын қорғау
1 651 801
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 651 801
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
1 157 254
006
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету
180 125
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
314 422
3
Мамандандырылған медициналық көмек
19 227 425
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
19 227 425
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
8 389 021
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
415 402
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
636 384
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
283 199
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 668 507
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
697 939
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
4 043 626
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
61 046
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
3 032 301
4
Емханалар
43 811 375
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
43 811 375
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
4 441 614
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
315 280
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
36 888 803
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
2 165 678
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
2 772 255
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 772 255
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация

11 490
050
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет
490 187
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
1 338 087
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
2 249
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 064 713
256
Управление координации занятости и социальных программ области
980 944
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
103 582
007
Капитальные расходы государственного органа
1 465
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
4 960
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
66 255
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
42 799
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
268 570
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
98 715
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
46 204
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
348 394
270
Управление по инспекции труда области
56 374
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
56 374
720
Управление внутренней политики и по делам религий области
27 395
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
27 395
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
22 424 795
1
Жилищное хозяйство
13 005 191
256
Управление координации занятости и социальных программ области
4 648
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
4 648
262
Управление культуры области
25 907
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
25 907

11 490
050
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
490 187
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 338 087
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
2 249
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 064 713
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
980 944
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
103 582
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 465
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 960
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
66 255
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
42 799
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
268 570
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
98 715
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
46 204
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
348 394
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
56 374
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 374
720
Облыстың ішкі саясат және дін істері басқармасы
27 395
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
27 395
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
22 424 795
1
Тұрғын үй шаруашылығы
13 005 191
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
4 648
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
4 648
262
Облыстың мәдениет басқармасы
25 907
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 907

271
Управление строительства области
12 138 245
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
4 896 112
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
7 242 133
285
Управление физической культуры и спорта области
3 940
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
3 940
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
182 685
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
139 384
064
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
43 301
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
520 133
021
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
209 781
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
310 352
732
Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель области
129 633
016
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
129 633
2
Коммунальное хозяйство
9 366 685
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
9 366 685
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения
4 338 668
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие коммунального хозяйства
2 446 242
030
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
2 581 775
3
Благоустройство населенных пунктов
52 919
271
Управление строительства области
52 919
015
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие благоустройства городов и населенных пунктов

271
Облыстың құрылыс басқармасы
12 138 245
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 896 112
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
7 242 133
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
3 940
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 940
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
182 685
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
139 384
064
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
43 301
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
520 133
021
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
209 781
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
310 352
732
Облыстың жер қатынастары және жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
129 633
016
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
129 633
2
Коммуналдық шаруашылық
9 366 685
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
9 366 685
010
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 338 668
014
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне коммуналдық шаруашылықты дамытуға арналған нысаналы даму трансферттері
2 446 242
030
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне елді мекендерді сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
2 581 775
3
Елді-мекендерді абаттандыру
52 919
271
Облыстың құрылыс басқармасы
52 919
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне қалалар мен елді мекендерді абаттандыруды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері

51 201
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
14 705 251
1
Топливо и энергетика
1 104 949
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
1 104 949
081
Организация и проведение поисково-разведочных работ на подземные воды для хозяйственно-питьевого водоснабжения населенных пунктов
1 104 949
9
Прочие услуги в области топливно-энергетического комплекса и недропользования
13 600 302
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
13 600 302
011
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
995 081
070
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие газотранспортной системы
12 605 221
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
30 580 706
1
Сельское хозяйство
22 546 006
255
Управление сельского хозяйства области
22 237 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
180 953
002
Поддержка семеноводства
325 685
003
Капитальные расходы государственного органа
3 024
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
200 000
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
2 628 320
017
Экспертиза качества казахстанского хлопка-волокна и хлопка-сырца
362 750
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 774 521
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
196 745
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
176 000
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
27 305
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
2 263 324
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте

51 201
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
14 705 251
1
Отын және энергетика
1 104 949
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
1 104 949
081
Елді мекендерді шаруашылық-ауыз сумен жабдықтау үшін жерасты суларына іздестіру-барлау жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу
1 104 949
9
Отын-энергетика кешені және жер қойнауын пайдалану саласындағы өзге де қызметтер
13 600 302
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
13 600 302
011
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне жылу-энергетикалық жүйені дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
995 081
070
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне газ тасымалдау жүйесін дамытуға берілетін нысаналы даму трансферттері
12 605 221
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
30 580 706
1
Ауыл шаруашылығы
22 546 006
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
22 237 289
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
180 953
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
325 685
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 024
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
200 000
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
2 628 320
017
Қазақстандық мақта талшығының және шитті мақта сапасын сараптау
362 750
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
5 774 521
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
196 745
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
176 000
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
27 305
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
2 263 324
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру

7 757 678
258
Управление экономики и бюджетного планирования области
131 908
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций концессионных проектов, консультативное сопровождение концессионных проектов
131 908
271
Управление строительства области
400 000
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
400 000
722
Управление жилищно-коммунального хозяйства и пассажирского транспорта области
7 512 038
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»
5 566 452
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года
1 072 024
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
161 444
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
712 118
723
Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и туризма области
156 147
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
79 546
067
Субсидирование процентной ставки и гарантирование по кредитам банков для реализации проектов в моногородах
63 601
068
Предоставление грантов на развитие новых производств в моногородах
13 000
За счет трансфертов из республиканского бюджета
13 000
14
Обслуживание долга
103 871
1
Обслуживание долга
103 871
257
Управление финансов области
103 871
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
103 871
15
Трансферты
89 065 315
1
Трансферты
89 065 315
257
Управление финансов области
89 065 315
007
Субвенции
87 675 456
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
314 571
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
364 237
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
207 230
026
Целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
503 821
III. ЧИСТОЕ БЮДЖЕТНОЕ КРЕДИТОВАНИЕ
4 393 044
Функциональная группа    Наименование
Сумма, тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
БЮДЖЕТНЫЕ КРЕДИТЫ

7 757 678
258
Облыстың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
131 908
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, концессиялық жобаларды консультативтік сүйемелдеу
131 908
271
Облыстың құрылыс басқармасы
400 000
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
400 000
722
Облыстың тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық және жолаушылар көлігі басқармасы
7 512 038
024
«Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
5 566 452
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
1 072 024
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
161 444
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
712 118
723
Облыстың кәсіпкерлік, индустриялды-инновациялық даму және туризм басқармасы
156 147
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
79 546
067
Моноқалаларда жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау және кепілдік беру
63 601
068
Моноқалаларда жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру
13 000
14
Борышқа қызмет көрсету
103 871
1
Борышқа қызмет көрсету
103 871
257
Облыстың қаржы басқармасы
103 871
016
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
103 871
15
Трансферттер
89 065 315
1
Трансферттер
89 065 315
257
Облыстың қаржы басқармасы
89 065 315
007
Субвенциялар
87 675 456
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
314 571
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
364 237
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
207 230
026
Заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
503 821
III. ТАЗА БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕУ
4 393 044
Функционалдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
БЮДЖЕТТІК КРЕДИТТЕР

1 965 933
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
1 138 447
5
Другие виды медицинской помощи
2 619 504
253
Управление здравоохранения области
2 619 504
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
2 588 629
029
Областные базы спецмедснабжения
30 875
9
Прочие услуги в области здравоохранения
9 591 405
253
Управление здравоохранения области
1 271 389
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
142 861
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
831 933
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
59 825
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
54 953
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
79 117
023
Социальная поддержка медицинских и фармацевтических работников, направленных для работы в сельскую местность
102 700
271
Управление строительства области
8 320 016
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
8 320 016
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 945 611
1
Социальное обеспечение
4 924 729
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 694 909
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
541 862
012
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов в государственных медико-социальных учреждениях (организациях) для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата
242 275
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 117 703
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
377 560
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
415 509
271
Управление строительства области
1 607 124
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
1 607 124
721
Управление образования, молодежной политики и по развитию языков области
622 696
015
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей

1 965 933
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
1 138 447
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
2 619 504
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 619 504
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
2 588 629
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
30 875
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
9 591 405
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
1 271 389
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
142 861
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
831 933
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
59 825
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
54 953
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
79 117
023
Ауылдық жерлерге жұмыс істеуге жіберілген медициналық және фармацевтикалық қызметкерлерді әлеуметтік қолдау
102 700
271
Облыстың құрылыс басқармасы
8 320 016
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
8 320 016
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 945 611
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
4 924 729
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 694 909
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
541 862
012
Тірек-қозғалу аппаратының қызметі бұзылған балаларға арналған мемлекеттік медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
242 275
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 117 703
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
377 560
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
415 509
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 607 124
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
1 607 124
721
Облыстың білім, жастар саясаты және тілдерді дамыту басқармасы
622 696
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру