О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 24 декабря 2014 года № 38-218-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2014 года № 2944. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13 января 2016 года № 7)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 13.01.2016 № 7).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Мактааральский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мактааральского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 27642552 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2838800 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 56318 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 31523 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 24715911 тысяч тенге;
2) затраты – 27725137 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 326878 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 377571 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 50693 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит бюджета – -409463 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 409463 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 377571 тысяч тенге;
погашение займов – 50042 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 81 934 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2015 № 51-326-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет в сумме 14749043 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 58928 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-218-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2944 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихат аппаратының 2016 жылғы 13 қаңтардағы № 7 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихат аппаратының 13.01.2016 № 7 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес, Мақтаарал аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мақтаарал ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 27642552 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2838800 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 56318 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 31523 мың теңге;
трансферттер түсімі – 24715911 мың теңге;
2) шығындар – 27725137 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 326878 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 377571 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 50693 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы – -409463 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 409463 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 377571 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 50042 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 81934 мың тенге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 14.12.2015 № 51-326-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 14749043 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 58928 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 21.07.2015 № 46-288-V (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Утвердить перечень бюджетных программ развития на 2015 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 21.07.2015 № 46-288-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, 2015 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акимов города районного значения, поселков и сельских округов на 2015 год, согласно приложению 6.
7. Установить на 2015 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте қала, кенттер және ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238 бабының 2 тармағына сәйкес, 2015 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата:                       Б. Жуманов
Секретарь районного маслихата:             О. Дандибаев
Приложение 1 к решению
Мактааральского районного
маслихата от 24 декабря
2014 года № 38-218-V
Районный бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Мактааральского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2015 № 51-326-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
1
2
3

8. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат сессиясының төрағасы:    Б.Жұманов
Аудандық мәслихаттың хатшысы:              О.Дәндібаев
Мақтаарал аудандық мәслихатының
2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 38-218-V
шешіміне 1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Мақтаарал аудандық мәслихатының 14.12.2015 № 51-326-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
1
2
3