Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление микрокредитов в рамках программы "Развитие моногородов на 2012 - 2020 годы"
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 04 сентября 2014 года N 232. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 01 октября 2014 года N 3494. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12 октября 2015 года N 268
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 12.10.2015 N 268.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 18 сентября 2013 года № 983 "Об утверждении реестра государственных услуг", от 4 мая 2014 года № 434 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых в сфере поддержки предпринимательской деятельности", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление микрокредитов в рамках программы "Развитие моногородов на 2012 – 2020 годы".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Б. Сапарбаев
Утвержден постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от "4" сентября 2014 года № 232
Регламент государственной услуги "Предоставление микрокредитов в рамках программы "Развитие моногородов на 2012-2020 годы"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Предоставление микрокредитов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы" (далее – государственная услуга) являются структурные подразделения, определяемые акимом области (отделы занятости и социальных программ районов и городов областного значения) (далее - услугодатель). Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются канцелярией услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является социальный контракт.
4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

"Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде микрокредиттер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 04 қыркүйектегі N 232 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 01 қазанда N 3494 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 12 қазандағы N 268 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 12.10.2015 N 268 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабының 3-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер тізілімін бекіту туралы" 2013 жылғы 18 қыркүйектегі № 983, "Кәсіпкерлік қызметті қолдау саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 қаулыларына сәйкес, Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде микрокредиттер беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Б. Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің 2014 жылғы
" 4 " қыркүйектегі № 232
қаулысымен бекітілген
"Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде микрокредиттер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде микрокредиттер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтің (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) қызмет берушісі облыс әкімі белгілейтін құрылымдық бөлімшелер (аудандардың және облыстық маңызы бар қалалардың жұмыспен қамту және және әлеуметтік бағдарламалар бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) болып табылады. Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі әлеуметтік шарт болып табылады.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау

5. Основанием для начала действий по оказанию государственной услуги является предоставление перечня документов, указанного в пункте 9 стандарта государственной услуги "Предоставление микрокредитов в рамках программы "Развитие моногородов на 2012-2020 годы", утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 мая 2014 года № 434 (далее – стандарт).
6. Содержание действий, входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности) на соответствие перечню, определенному в пункте 9 стандарта, регистрация заявления услугополучателя в журнале входящей документации. Длительность выполнения – не более 20 минут;
действие 2 - формирование и направление документов услугополучателя в отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии (далее – отдел предпринимательства) и микрофинансовую организацию (далее – МФО) для рассмотрения. Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 3 - рассмотрение заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности). Отдел предпринимательства направляет услугодателю заключение (далее – заключение) о включении в Программу развития моногородов на 2012-2020 годы (далее - Программа). МФО направляет услогодателю решение о возможности кредитования услугополучателя. Длительность выполнения – 3 календарных дня;
действие 4 - услугодатель письменно уведомляет услугополучателя о принятом решении и о включении в Программу. Длительность выполнения – 2 календарных дня;
действие 5 - направление услугополучателя услугодателем на бесплатное обучение, получение сертификата, содействие в подготовке бизнес-плана, разработка бизнес-плана. Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 6 - рассмотрение и оценка проекта МФО, предоставление окончательного решения о возможности микрокредитования, направление решения услугодателю. Длительность выполнения – 4 календарных дня.
действие 7 - перечисление МФО микрокредита услугополучателю и уведомление об этом услугодателя. Длительность выполнения – 3 календарных дня;
действие 8 – услугодатель уведомляет услугополучателя о решении о возможности кредитования услугополучателя МФО. Заключение социального контракта. Длительность выполнения – 1 календарный день.
Срок оказания государственной услуги - в течение 15 календарных дней с момента сдачи пакета документов услугодателю.

5. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша iс-қимылды бастауға көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 4 мамырдағы № 434 қаулысымен бекітілген "Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы" шеңберінде микрокредиттер беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 9-тармағында көрсетілген құжаттар тізбесін ұсыну негiз болып табылады.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнiң құрамына кiретiн iс-қимылдардың мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау және стандарттың 9-тармағында белгіленген тізбеге сәйкестікке тексеру, өтінішті кіріс құжаттамаларының журналына тіркеу. Орындалу ұзақтығы - 20 минуттан аспайды;
2 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қалыптастыру және кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөліміне (бұдан әрі – кәсіпкерлік бөлімі) және шағын қаржылық ұйымға (бұдан әрі - ШҚҰ) қарау үшін жолдау. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
3 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе оның сенімхат бойынша өкілінің) өтінішін қарау. Кәсіпкерлік бөлімі көрсетілетін қызмет берушіге Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасына (бұдан әрі - Бағдарлама) қосу туралы тұжырымды (бұдан әрі - тұжырым) жолдайды. ШҚҰ көрсетілетін қызметті алушыны несиелеу мүмкіндігі туралы шешімді көрсетілетін қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
4 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім жөнінде және Бағдарламаға қосылғаны туралы жазбаша хабарлайды. Орындалу ұзақтығы – 2 күнтізбелік күн;
5 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет берушінің көрсетілетін қызметті алушыны тегін оқуға, сертификат алуға жолдауы, бизнес-жоспарды дайындауға және бизнес-жоспарды әзірлеуге ықпал етуі. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
6 іс-қимыл – ШҚҰ-ның жобасын қарау және бағалау, шағын несиелеу туралы соңғы шешімді ұсыну, шешімді көрсетілетін қызмет берушіге жолдау. Орындалу ұзақтығы – 4 күнтізбелік күн;
7 іс-қимыл – ШҚҰ-ның көрсетілетін қызметті алушыға шағын несиені аударуы және ол туралы көрсетілетін қызмет берушіні хабардар етуді. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
8 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыны ШҚҰ-ның шешімі туралы хабардар етеді. Әлеуметтік шарт жасасу. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 15 күнтізбелік күн ішінде.

7. Результатом действия по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является прием документов услугополучателя (либо его представителя по доверенности), что служит основанием для начала выполнения действия 2.
Результатом оказания государственной услуги по действию 2, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является направленный пакет документов услугополучателя в отдел предпринимательства и МФО, что служит основанием для начала выполнения действия 3.
Результатом оказания государственной услуги по действию 3, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является заключение и решение от отдела предпринимательства и МФО, что служит основанием для начала выполнения действия 4.
Результатом оказания государственной услуги по действию 4, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является уведомление услугодателя о принятом решениии, что служит основанием для начала выполнения действия 5.
Результатом оказания государственной услуги по действию 5, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является прохождения обучения и разработка-бизнес плана услугополучателя, что служит основанием для начала выполнения действия 6.
Результатом оказания государственной услуги по действию 6, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является оценка и решение МФО о кредитовании, что служит основанием для начала выполнения действия 7.
Результатом оказания государственной услуги по действию 7, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является перечисление микрокредита, что служит основанием для начала выполнения действия 8.
Результатом оказания государственной услуги по действию 8, указанному в пункте 6 настоящего Регламента, является заключение социального контракта.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
уполномоченное лицо - руководитель услугодателя;
специалист услугодателя;
уполномоченное лицо - руководитель отдела предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии;
уполномоченное лицо - руководитель отдела предпринимательства;
уполномоченное лицо - руководитель МФО;
консалтинговая компания, которая отобрана на конкурсной основе отделом предпринимательства для проведения обучения основам предпринимательства, желающих получить микрокредит (далее – консалтинговая компания).

7. Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 1-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті алушының (немесе оның сенімхат бойынша өкілінің) құжаттарын қабылдау болып табылады, ол 2-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 2-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi кәсіпкерлік бөліміне және ШҚҰ-ға көрсетілетін қызметті алушының жолданған құжаттар пакеті болып табылады, ол 3-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 3-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi кәсіпкерлік бөлімі мен ШҚҰ-дан алынған тұжырым және шешім болып табылады, ол 4-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 4-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызметті берушіні қабылданған шешімі туралы хабардар ету болып табылады, ол 5-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 5-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi көрсетілетін қызмет алушының оқытудан өтуі және бизнес-жоспарды әзірлеуі болып табылады, ол 6-шы іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 6-шы іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi бағалау және ШҚҰ-ның несиелеу туралы шешімі болып табылады, ол 7-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 7-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi шағын несиені аудару болып табылады, ол 8-ші іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болады.
Осы Регламенттің 6-тармағында көрсетілген 8-ші іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесi әлеуметтік шарт жасасу болып табылады.
3. Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет процесiнде мемлекеттік көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
8. Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет процесiне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерінің) тiзбесi:
уәкілетті тұлға - көрсетілетін қызмет берушінің басшысы;
көрсетілетін қызмет берушінің маманы;
уәкілетті тұлға – кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімінің басшысы;
уәкілетті тұлға – кәсіпкерлік бөлімінің басшысы;
уәкілетті тұлға - ШҚҰ басшысы;
кәсіпкерлік бөлімі несие алуға ниет білдіргендерді кәсіпкерлік негіздеріне оқыту үшін конкурстық негізде таңдап алған консалтингтік компания (бұдан әрі – консалтингтік компания).

9. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
действие 1 - прием и проверка документов услугополучателя, регистрация заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) в журнале входящей документации. Длительность выполнения – 20 минут;
действие 2 - формирование и направление документов услугополучателя в отдел предпринимательства и МФО для рассмотрения. Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 3 - рассмотрение заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) и направление услугодателю: отделом предпринимательства - заключения о соответствии предлагаемого проекта приоритетным направлениям развития предпринимательства в регионе и решение о включении в Программу; от МФО – решения о возможном или невозможном кредитовании претендентов. Длительность выполнения – 3 календарных дня;
действие 4 - услугодатель высылает письменное уведомление услугополучателю о принятом решении. Длительность выполнения – 2 календарных дня;
действие 5 - услугодатель направляет участников Программы на бесплатное обучение в консалтинговую компанию для обучения основам предпринимательства, получение сертификата, оказания содействия в подготовке бизнес-плана. Длительность выполнения – 1 календарный день;
действие 6 - МФО производит оценку бизнес-проекта, подготавливет заключение и решение о возможности микрокредитования, направляет заключение услугодателю. Длительность выполнения – 4 календарных дня;
действие 7 - МФО перечисляет микрокредит и уведомляет об этом услугодателя. Длительность выполнения – 3 календарных дня;
действие 8 – услугодатель уведомляет услугополучателя о решении МФО. Заключение социального контракта. Длительность выполнения – 1 календарный день.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственных услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги размещенном на интернет-ресурсе услугодателя, согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление микрокредитов
в рамках программы "Развитие
моногородов на 2012-2020 годы"
Блок-схема последовательности действий при оказании государственной услуги по предоставлению микрокредита
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Предоставление микрокредитов
в рамках программы "Развитие
моногородов на 2012-2020 годы"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги через услугодателя

9. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қажеттi рәсімдердің (iс-қимылдардың) сипаттамасы:
1 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) құжаттарын қабылдау және тексеру, өтінішін кіріс құжаттамаларының журналына тіркеу. Орындалу ұзақтығы - 20 минут;
2 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қалыптастыру және кәсіпкерлік бөлімі мен ШҚҰ-ға қарау үшін жолдау. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
3 іс-қимыл – көрсетілетін қызметті алушының (немесе сенімхат бойынша оның өкілінің) өтінішін қарау. Көрсетілетін қызмет берушіге кәсіпкерлік бөлімінің ұсынылып отырған жобаның өңірдегі кәсіпкерлікті дамытудың басым бағыттарына сәйкестігі туралы тұжырым және шешімді жолдауы; ШҚҰ-дан үміткерлерді несиелеу мүмкіндігі немесе мүмкін еместігі туралы шешім (бұдан әрі - шешім) жолдауы. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
4 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыға қабылданған шешім жөнінде жазбаша хабарлама жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 2 күнтізбелік күн;
5 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыны кәсіпкерлік негіздеріне тегін оқыту, сертификат алу, бизнес-жоспарды әзірлеуге ықпал ету үшін консалтингтік компанияға жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн;
6 іс-қимыл – ШҚҰ бизнес-жобаны бағалайды, шағын несиелеу мүмкіндігі туралы тұжырым мен шешім шығарады, тұжырымды көрсетілетін қызмет берушіге жолдайды. Орындалу ұзақтығы – 4 күнтізбелік күн;
7 іс-қимыл – ШҚҰ микрокредитті аударады және ол туралы көрсетілетін қызмет берушіге хабарлайды. Орындалу ұзақтығы – 3 күнтізбелік күн;
8 іс-қимыл – көрсетілетін қызмет беруші көрсетілетін қызметті алушыны ШҚҰ-ның шешімі туралы хабардар етеді. Әлеуметтік шарт жасасу. Орындалу ұзақтығы – 1 күнтізбелік күн.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау осы Регламентке 1 қосымшаға сәйкес, әрбiр iс-қимылды (рәсімді) өту блок-схемасында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар өзге де көрсетiлетiн қызметтi берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2 қосымшаға сәйкес қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылған мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
"Моноқалаларды дамытудың
2012-2020 жылдарға арналған
бағдарламасы" шеңберінде
микрокредиттер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Көрсетілетін қызмет берушінің микрокредит беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-әрекеттесу блок-схемасы
"Моноқалаларды дамытудың
2012-2020 жылдарға арналған
бағдарламасы" шеңберінде
микрокредиттер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі
бизнес-процестердің анықтамалығы
Шартты белгілер: