Об утверждении формы отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 октября 2014 года № 101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2014 года № 9859. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 декабря 2023 года № 213.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 01.12.2023 № 213 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.5
В целях обеспечения отражения результатов деятельности в сфере борьбы с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров или аналогов, ядовитых веществ, руководствуясь подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу приказы Генерального Прокурора Республики Казахстан согласно приложению 3 к настоящему приказу.
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, структурным подразделениям Генеральной прокуратуры Республики Казахстан, территориальным органам Комитета для исполнения.

Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және заттай дәлелдемелерге, қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүлікке байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есеп нысанын және оны қалыптастыру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 1 қазандағы № 101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 қарашада № 9859 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 1 желтоқсандағы № 213 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Бас Прокурорының 01.12.2023 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз
Есірткі заттардың, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымымен күрес саласында нәтижелерді көрсетуді қамтамасыз ету мақсатында, "Прокуратура туралы" 2017 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңының 37-бабының 6) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заттай дәлелдемелеріне байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есеп нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заттай дәлелдемелеріне байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық" бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. Осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Бас Прокурорының бұйрықтарының күші жойылған деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі Комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) мемлекеттік тіркеу үшін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне;
2) мүдделі құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасының құрылымдық бөлімшелеріне, Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ подлежит официальному опубликованию и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
А. Даулбаев
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 101
Форма
Сноска. Форма - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Отчет "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам"
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Раздел 1. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров их аналогов
Сноска. Раздел 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование
К
О
д
Количество уголовных правонарушений, находившихся в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований в отчетном периоде (далее – ЕРДР)
Количество уголовных правонарушений, дела о которых окончены производством в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, дела о которых направленных в суд в отчетном периоде
А
Б
1
2
3
4
Всего
Статья Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее – УК РК)
1
продолжение таблицы
Количество уголовных правонарушений, дела о которых прекращены в отчетном периоде
Количество уголовных правонарушений, по которым в отчетном периоде прерваны сроки досудебного расследования

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жариялануға тиісті және 2015 жылдың 1-қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының 2014 жылғы
1 қазандағы № 101 бұйрығына
1-қосымша
нысан
Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүлікке байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есеп
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-бөлім. Есірткі құралдарының, психотроптық немесе улы заттардың, оларға ұқсас прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер
Ескерту. 1-бөлім жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Атауы
Жол коды
Есепті кезеңде іс жүргізуде болған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
Есепті кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
Есепті кезеңде істері бойынша іс жүргізуі аяқталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
Есепті кезеңде істері сотқа жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
А
Б
1
2
3
4
Барлығы
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) бабы
1
кестенің жалғасы
Есептік кезеңде істері тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны
Есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны

по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36
Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - УПК РК)
по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 и статьи 36
УПК РК
всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК)
по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК

Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша
ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің ), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары және 36-бабы бойынша
барлығы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 1) тармағы)
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 2) тармағы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 3) тармағы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 4) тармағы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 5) тармағы
ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлігінің 6) тармағы

15-17 лет
14
18-29 лет
15
30 лет и старше
16
в том числе по месту проживания и занятию
жителей города
17
учащихся
18
неработающих и неучащихся
19
Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ
Таблица Б. Сведения о видах потребляемых наркотических средств и психотропных веществ
Наименование потребляемых наркотических средств, психотропных веществ, вследствие которых возникли психические и поведенческие расстройства
Шифр по МКБ-10 пересмотра
код
Всего лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества
А
А1
Б
1
Психические и поведенческие расстройства, вызванные употреблением наркотических средств и психотропных веществ, всего

15-17 жас
14
18-29 жас
15
30 жас және одан жоғары
16
оның ішінде тұрғылықты жері мен кәсібі бойынша
қала тұрғындары
17
оқушылар
18
жұмыссыздар немесе оқымайтындар
19
7-бөлім. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер
Б кестесі. Қолданылатын есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және прекурсорлардың түрлері туралы мәліметтер
Қолдану салдарынан психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары туындаған есірткі құралдары, психотроптық заттар және прекурсорлар атауы
ХАЖ-10 бойынша қайта қарау шифры
код
Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды қолданатын адамдардың барлығы
А
А1
Б
1
Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылушылықтар, барлығы

Раздел 7. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств и психотропных веществ
Таблица В. Сведения об умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ
Наименование
Всего умерло от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ
в том числе из графы 1
состояло на учете на начало отчетного периода
всего
из них
женщин
А
Б
1
2
3
Умерли всего за отчетный период
1
в том числе в возрасте
до 14 лет включительно
2

7-бөлім. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер
В кестесі. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды мөлшерден тыс қолдану немесе уытты әсері нәтижесінде қайтыс болғандар туралы мәліметтер
Атауы
Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және прекурсорларды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсері нәтижесінде қайтыс болғандардың барлық саны
оның ішінде 1-бағаннан:
есепті кезеңнің басына есепте тұрды
барлығы
олардың ішінде
әйелдер
А
Б
1
2
3
Есепті кезең ішінде қайтыс болғандардың барлығы
1
оның ішінде мына жаста
14 жасты қоса алғандағы жасқа дейін
2

15-17 лет
3
18-29 лет
4
30 лет и старше
5
Раздел 7 "Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением от наркотических средств, психотропных веществ"
Таблица Г. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением от наркотических средств, психотропных веществ, содержащихся в исправительных учреждениях
наименование
Всего лиц, употребляющих наркотические средства и психотропные вещества
в том числе с определением судов о принудительном лечении
в том числе из графы 1

15-17 жас
3
18-29 жас
4
30 жас және жоғары
5
7-бөлім. "Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер"
Г кестесі. "Түзету мекемелерінде есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер"
Атауы
Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды қолданатын адамдар саны
Оның ішінде соттар мәжбүрлеп емдеуге анықтағандар
Оның ішінде
1-бағаннан

15-17 лет
13
18-29 лет
14
30 лет и старше
15
Раздел 8. Сведения об изъятии и уничтожении вещественных доказательств по уголовным делам
Наименование
код
Изъято вещественных доказательств (в шт.)
А
Б
1
Изъято транспортных средств:
ВСЕГО
Наименование
код
Изъято вещественных доказательств (в шт.)
А
Б
1
Изъято экстремистских материалов:
Наименование
код
Изъято вещественных доказательств (в тенге)
А
Б
1
Изъято имущества, денег, ценностей
Наименование
код
Изъято вещественных доказательств (в шт.)
А
Б
1
Изъято поддельных документов
Наименование
код
Изъято вещественных доказательств (в шт.)
А
Б
1
Изъято оружия
Раздел 9. Сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходов, полученных преступным путем по оконченным делам
Сноска. Отчет дополнен разделом 9 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Наименование
код
Конфисковано (по количеству уголовных дел)
Общая сумма установленного преступного дохода
Сумма конфискованного имущества
Реализация
А
Б
1
2
3
4
Вид
1
Приложение 2
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 101
Инструкция по формированию отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящая Инструкция устанавливает единый порядок формирования отчета "О правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных и ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов и вещественных доказательствах, конфискованного имущества по уголовным делам" (далее - отчет).
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
2. Субъектами отчета являются органы, предусмотренные статьей 3 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" и статьей 3 Закона Республики Казахстан "О специальных государственных органах", Министерство здравоохранения Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

15-17 жас
13
18-30 жас
14
31 жастан жоғары
15
8-бөлім. Қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді алып қою және жою туралы мәліметтер
Атауы
код
Заттай дәлелдемелер алынды (д.)
А
Б
1
Көлік құралдары алынды:
БАРЛЫҒЫ
Атауы
код
Заттай дәлелдемелер алынды (д.)
А
Б
1
Экстремистік материалдар алынды:
Атауы
Код
Заттай дәлелдемелер алынды (теңгеде)
А
Б
1
Мүлік, ақшалар, құндылықтар алынды:
Атауы
код
Заттай дәлелдемелер алынды (д.)
А
Б
1
Жалған құжаттар алынды:
Атауы
код
Заттай дәлелдемелер алынды (д.)
А
Б
1
Қару алынды:
9-бөлім. Тәркіленуге жататын мүлікті және аяқталған істер бойынша қылмыстық жолмен алынған кірістерді алып қою туралы мәліметтер
Ескерту. Тізбе 9-бөліммен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
Атауы
Жол коды
Тәркіленді (қылмыстық істердің саны бойынша)
Анықталған қылмыстық табыстың жалпы сомасы
Тәркіленген мүліктің сомасы
Іске асыру
А
Б
1
2
3
4
Түрі
1
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 қазандағы
№ 101 бұйрығына
2-қосымша
"Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүліктің заттай дәлелдемелеріне байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есепті қалыптастыру жөніндегі нұсқаулық
Ескерту. Нұсқаулықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Нұсқаулық "Есірткі құралдарының, психотроптық және улы заттардың, прекурсорлардың, олардың аналогтарының заңсыз айналымына және қылмыстық істер бойынша тәркіленген мүлікке байланысты құқық бұзушылықтар туралы" есепті қалыптастырудың бірыңғай тәртібін белгілейді (бұдан әрі – есеп).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2. "Құқық қорғау қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында және "Арнаулы мемлекеттік органдар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 3-бабында көзделген органдар, Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі есептің субъектілері болып табылады.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

3. Основаниями формирования отчета являются сведения:
1) электронных информационных учетных документов (далее – форма) Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), заполняемых субъектами правовой статистики и специальных учетов в соответствии с приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 89 "Об утверждении Правил приема и регистрации заявления, сообщения или рапорта об уголовных правонарушениях, а также ведения Единого реестра досудебных расследований" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9744) (разделы 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9);
2) информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания" (далее – форма), утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации за № 20962) (раздел 5);
3) Министерства здравоохранения Республики Казахстан, Министерства внутренних дел Республики Казахстан (раздел 7).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Отчет состоит из сводного отчета о правонарушениях по региону и отчетов по каждому субъекту данного региона.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
5. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений в информационные системы Комитета на местах.
Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Сроки представления отчета
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Сводный отчет по республике, а также по региону и каждому субъекту формируются ежеквартально с нарастающим итогом в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет).

3. Есепті қалыптастыру негіздері:
1) "Қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы арызды, хабарды немесе баянатты қабылдау және тіркеу, сондай-ақ Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 89 бұйрығына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9744 болып тіркелген) (1, 2, 3, 4, 6, 8, 9-бөлімдер) құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілері толтыратын Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінің (бұдан әрі – СДТБТ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарының (бұдан әрі – нысан);
2) "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының міндетін атқарушының 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 85 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 20962 болып тіркелген) (5-бөлім) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қозғау туралы" 1-ӘЖ және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің қозғалу, қаралу барысы туралы және әкімшілік жазаның орындалу тәртібі туралы" 1-ӘҚ нысандары (бұдан әрі – нысан) ақпараттық есепке алу құжаттарының мәліметтері болып табылады;
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (7-бөлім).
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4. Есеп өңір бойынша құқық бұзушылықтар туралы жиынтық есептен және осы өңірдің әрбір субъектісі бойынша есептерден тұрады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
5. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
6. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары жергілікті жерлердегі Комитеттің ақпараттық жүйелеріне келіп түсетін мәліметтердің шынайылығын қамтамасыз етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
2-тарау. Есепті ұсыну мерзімдері
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Республика бойынша, сондай-ақ өңір және әрбір субъект бойынша жиынтық есеп тоқсан сайын өсу қорытындысымен Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің (бұдан әрі – Комитет) орталық аппаратында автоматтандырылған режимде қалыптастырылады.

После окончательной загрузки форм в ЕРДР, ЕРАП до 00:00 часов (по времени города Нур-Султана) последнего дня отчетного периода производится расчет отчета, сформированный за определенный период времени (статистический срез).
В утвержденный отчет, сформированный за определенный период времени (статистический срез), внесение корректировок запрещается.
Раздел 7 отчета представляется субъектами в территориальные органы Комитета к 1 числу месяца, следующего за отчетным периодом, территориальными органами Комитета в Комитет к 4 числу месяца, следующего за отчетным периодом.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. Комитет направляет отчет субъектам, Генеральной прокуратуре Республики Казахстан к 8 числу месяца, следующего за отчетным периодом, в электронном формате на их официальные электронные адреса.
Если окончание срока приходится на нерабочий (выходной, праздничный) день, то последним днем срока считается первый, следующий за ним, рабочий день.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Сведения об уголовных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров, их аналогов (раздел 1 отчета)
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. Раздел 1 отчета содержит сведения об уголовных правонарушениях, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде (по которым было начато расследование, которые окончены с направлением в суд, прекращены, прерваны сроки досудебного расследования производством), а также о правонарушениях, по делам о которых на конец отчетного периода истек срок предварительного следствия или дознания, а информация о продлении срока в ЕРДР не поступала.
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК).
При формировании показателей по графам следует придерживаться безусловного правила о том, что решение по уголовному делу отражается в отчете, если данное правонарушение впервые в отчетном периоде относится к разряду оконченных расследованием (направленным в суд или прекращенным согласно пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования.
Если по уголовному делу прошлых лет, которое в предшествующие годы уже было отнесено к числу оконченных расследованием, прекращенных со снятием с учета или по которым прерваны сроки досудебного расследования, в текущем отчетном периоде в результате возвращения дела судом прокурору со стадии предварительного слушания или возобновления производства вновь принимается аналогичное решение, то в отчете данное решение не учитывается. Если в описанной ситуации впервые принимается другое решение, то оно в отчете учитывается в соответствующей графе, а также в числе, находившихся в производстве. По делам о правонарушениях, зарегистрированных в текущем году, при изменении прежнего процессуального решения учитывается последнее, принятое в данном отчетном периоде, а прежнее снимается с учета. В случае возобновления производства по делам, ранее по которым были прерваны сроки расследования в связи с их нераскрытием, то они из числа нераскрытых исключаются.

Нысандар СДТБТ-ға, ӘІБТ-ға түпкілікті жүктелгеннен кейін есепті кезеңнің соңғы күні сағат 00:00-ге дейін (Нұр-Сұлтан қаласының уақыты бойынша) белгілі бір уақыт кезеңінде қалыптастырылған есептің есебі (статистикалық кесінді) жүргізіледі.
Белгілі бір уақыт кезеңінде қалыптастырылған бекітілген есепке (статистикалық кесім) түзетулер енгізуге тыйым салынады.
Есептің 7-бөлімін субъектілер Комитеттің аумақтық органдарына есепті кезеңнен кейінгі айдың 1-күніне, Комитеттің аумақтық органдары Комитетке есепті кезеңнен кейінгі айдың 4-күніне ұсынады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
8. Комитет есепті субъектілерге, Қазақстан Республикасының Бас прокуратурасына есепті кезеңнен кейінгі айдың 8-күніне олардың ресми электрондық мекенжайларына электрондық форматта жібереді.
Егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін (демалыс, мереке) күнге тура келсе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі бірінші жұмыс күні болып есептеледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
3-тарау. Есірткі құралдарының, психотроптық немесе улы заттардың, прекурсорлардың, сол тектестердің заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есептің 1-бөлімі)
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Есептің 1-тарауы есепті мерзімде істері өндірісте болған (тергеп-тексеру басталған, сотқа жолданумен аяқталған, өндіріспен сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі тоқтатылған, бұзылған) қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы, сондай-ақ істері бойынша есепті мерзімнің соңына алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, ал мерзімін ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-не түспеген құқық бұзушылықтар туралы мәліметтерден тұрады.
Қатарларда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚК) баптарына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
Бағаналар бойынша көрсеткіштерді қалыптастыру кезінде қылмыстық іс бойынша шешімді есепте бейнелеуде мынадай ережені ұстану қажет, егер аталған құқық бұзушылық есептік кезеңде бірінші рет тергеп-тексеруі аяқталғандар қатарына жатқан болса (сотқа жолданған немесе Қазақстан Республикасының Қылмыстық - процестік кодексінің (әрі қарай – ҚР ҚПК) 35-бабының 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтарына және 36-бабына сәйкес, есептен алынумен қысқартылған немесе сотқа дейінгі тергеу жүргізудің мерзімдері үзілген.
Егер, алдыңғы жылдары есептен алынумен қысқартылған немесе сотқа дейінгі тергеу жүргізудің мерзімдері үзілген тергеуі аяқталғандар қатарына жатқызылған бұрынғы жылдарғы қылмыстық іс бойынша ағымдағы есептік мерзімде алдын ала тыңдау сатысында сотпен іс прокурорға қайтару нәтижесінде немесе өндіріс жаңғыртылып дәл сондай шешім қабылданса, аталған шешім есепке кірмейді. Егер аталған жағдайда бірінші рет басқа шешім қабылданса, есептің тиісті бағанында, сондай-ақ өндірісте болғандар қатарында есептеледі. Ағымдағы жылы тіркелген құқық бұзушылықтар бойынша істердің алдыңғы процессуалдық шешімдері өзгерген жағдайда, алдыңғы шешім есептен алынып, есептік мерзімде қабылданған шешім есепке алынады. Ашылмауына байланысты тергеу мерзімі үзілгеністер бойынша өндіріс жаңғыртылса, олар ашылмағандар қатарынан алынады.

10. В графе 1 указывается количество уголовных правонарушений, дела о которых находились в производстве в отчетном периоде.
В указанной графе также отражается количество зарегистрированных в отчетном периоде уголовных правонарушений. К ним относятся уголовные правонарушения, зарегистрированные в отчетном периоде, а также правонарушения прошлых лет, по которым в отчетном периоде впервые принято процессуальное решение о направлении уголовного дела в суд, прерывании срока или прекращении производства (кроме прекращенных со снятием с учета) или по которым не принято ни одно из вышеперечисленных решений.
В графе 1 учитываются уголовные правонарушения по отчету органа уголовного преследования, в чьем производстве они находятся на конец отчетного периода, а по делам, по которым принято процессуальное решение о направлении в суд, прекращении дела либо прерваны сроки досудебного расследования или нет сведений о дальнейшем движении дела, учитываются по отчету органа, принявшего последнее процессуальное решение. При передаче по подследственности правонарушение из графы 1 исключается и отражается в отчете органа, принявшего его.
11. В графе 2 указывается количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в отчетном периоде независимо от того, кем начато досудебное расследование: органом дознания, следователем, прокурором. При начале досудебного расследования одним органом уголовного преследования и последующей передачей в другой орган по подследственности в данной графе уголовное правонарушение указывается в отчете органа, начавшего досудебное расследование.
В графе 4 отражается количество уголовных правонарушений, дела о которых впервые направлены в суд в порядке статей 305, 528 УПК РК и для применения принудительных мер медицинского характера в порядке статьи 518 УПК РК, независимо от времени регистрации уголовного правонарушения.
В графах 5-6 указывается количество уголовных правонарушений, дела о которых прекращены по основаниям, указанным в пунктах 3), 4), 9), 10), 11), 12) части первой статьи 35 и статьи 36 УПК РК.
В графах 7-16 отражается общее количество уголовных правонарушений, по которым прерваны сроки досудебного расследования в отчетном периоде.
В графе 17 указывается количество уголовных правонарушений, по делам о которых истек установленный УПК РК срок предварительного следствия или дознания, а информация о его продлении в ЕРДР не введена.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

10. 1-бағанда істері есепті мерзімде өндірісте болған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Аталған бағанда сондай-ақ есепті мерзімде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны бейнеленеді. Оларға есепті мерзімде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар, сондай-ақ есепті мерзімде алғаш рет қылмыстық істі сотқа жолдау, мерзімін бұзу немесе өндірісті тоқтату туралы іс жүргізу шешімі қабылданған (есептен алынумен тоқтатылғандардан басқа) немесе олар бойынша жоғарыда көрсетілген шешімдердің бірде-біреуі қабылданбаған, өткен жылдардың құқық бұзушылықтары жатады.
Қылмыстық құқық бұзушылықтар 1-бағанда есепті мерзім соңына өндірісінде болатын қылмыстық қудалау органының есебі бойынша, ал сотқа жолдау туралы іс жүргізу шешімі қабылданған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі бұзылған немесе іс тоқтатылған және істің одан арғы қозғалысы туралы мәлімет жоқ істер бойынша – соңғы іс жүргізу шешімін қабылдаған орган есебі бойынша ескеріледі.
Құқық бұзушылық тергеулігі бойынша беру кезінде 1-бағаннан шығарылып, оны қабылдаған орган есебінде бейнеленеді.
11. 2-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеруді кімнің бастағанына қарамастан, есепті кезеңде тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі: анықтау органы, тергеуші, прокурор. Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бір қылмыстық қудалау органы бастаған және кейін тергеулігі бойынша басқа органға берген жағдайда, осы бағанда құқық бұзушылық сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған органның есебінде көрсетіледі.
4-бағанда істері ҚР ҚПК-нің 305, 528-баптары тәртібімен және қылмыстық құқық бұзушылықты тіркеу уақытына қарамастан, ҚР ҚПК-нің 518-бабы тәртібімен медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шараларын қолдану үшін алғаш рет сотқа жіберілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың саны көрсетіледі.
5-6-бағандарда істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы бірінші бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтарында және 36-бабында көрсетілген негіздер бойынша тоқтатылған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
7-16-бағандарда есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімдері үзілген қылмыстық құқық бұзушылықтардың жалпы саны көрсетіледі.
17-бағанда істері бойынша ҚР ҚПК-де анықталған алдын ала тергеу немесе анықтау мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат СДТБТ-ға енгізілмеген құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

12. В графах 18, 19, 20, 21, 22, 23 отчета содержатся сведения о зарегистрированных уголовных правонарушениях по оконченным делам, совершенных несовершеннолетними либо группой лиц, в состоянии наркотического возбуждения, а также организованной группой или преступным сообществом.
В графе 24 учитывается количество уголовных правонарушений, выявленных с применением служебно-розыскных собак.
Количество уголовных правонарушений, зарегистрированных в отношении сотрудников правоохранительных органов в отчетном периоде, отражается в графе 25.
В графе 26 отражается количество зарегистрированных уголовных правонарушений, выявленных по методу "контролируемая поставка" в отчетном периоде, из них в графе 27 "внутренняя", в графе 28 "внешняя".
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, их аналогов и прекурсоров (раздел 2 отчета)
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
13. Раздел 2 отчета содержит сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, их аналогов и прекурсоров.
В строках отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями УК РК.
14. В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших уголовные правонарушения, связанные с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров, аналогов.
Из графы 1 в графах 3-15 выделяется численность отдельных категорий лиц, совершивших уголовные правонарушения: ранее совершавших правонарушения, несовершеннолетних, женщин, граждан Республики Казахстан, граждан СНГ, иностранных граждан и лиц без гражданства.
Глава 5. Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ и прекурсоров (раздел 3 отчета)
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
15. Раздел 3 отчета содержит сведения об изъятии из незаконного оборота наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и их уничтожении по разновидностям и количеству.
Раздел отчета состоит из таблиц А "Сведения об изъятии и уничтожении наркотических средств, психотропных веществ", А-1 "Сведения о наркотических средствах, психотропных веществах, изъятых в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов", Б "Сведения об изъятии и уничтожении прекурсоров", В "Сведения об изъятии и передаче ядовитых веществ", Г "Сведения об израсходованных на экспертизу наркотических средствах, психотропных веществах", Д "Сведения об израсходованных на экспертизу прекурсорах", Е "Сведения об израсходованных на экспертизу ядовитых веществах."

12. Есептің 18, 19, 20, 21, 22, 23-бағандарында кәмелетке толмағандар не адамдар тобы есірткілік қозу күйінде, сондай-ақ ұйымдасқан топ немесе қылмыстық қоғамдастық жасаған аяқталған істер бойынша тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер қамтылады.
24-бағанда қызметтік-іздестіру иттерін қолдана отырып анықталған қылмыстық құқық бұзушылықтар саны ескеріледі.
Есепті кезеңде құқық қорғау органдарының қызметкерлеріне қатысты тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны 25-бағанда көрсетіледі.
26-бағанда есепті кезеңде "бақыланатын жеткізу" әдісі бойынша анықталған тіркелген қылмыстық құқық бұзушылықтар саны, оның ішінде 27-бағанда "ішкі", 28-бағанда "сыртқы" деп көрсетіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
4-тарау. Есірткі құралдарының, психотроптық немесе улы заттардың, сол тектестер мен прекурсорлардың заңсыз айналымына байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған адамдар туралы мәліметтер (есептің 2-бөлімі)
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Есептің 2-тарауы есірткі құралдардың, психотропты немесе улы заттардың және прекурсорлар мен олардың баламаларының заңсыз айналымымен байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК баптарына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
14. 1-бағанда есірткі құралдардың, психотропты немесе улы заттардың және прекурсорлардың, олардың баламаларының заңсыз айналымымен байланысты қылмыстық құқық бұзушылықтар жасаған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағаннан 3-15-бағанда қылмыс жасаған тұлғалардың жеке санатының саны ерекшеленеді: бұрын қылмыс жасаған, кәмелеттік жасқа толмаған, әйелдер, Қазақстан Республикасының азаматы, ТМД азаматы, шетел азаматы және азаматтығы жоқ тұлға.
5-тарау. Есірткі құралдарын, психотроптық немесе улы заттар мен прекурсорларды алып қою немесе жою туралы мәліметтер (есептің 3-бөлімі)
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Есептің 3-тарауы заңсыз айналымнан алынған есірткі құралдары, психотропты немесе улы заттар, прекурсорлар және олардың түрі мен саны бойынша жойылуы туралы мәліметтерден тұрады.
Есептің бөлімі А "Есірткі құралдарын және психотроптық заттарды алып қою немесе жою туралы мәліметтер", А-1 "Құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында алып қойылған есірткі құралдары, психотроптық заттар туралы мәліметтер", Б "Прекурсорларды алып қою немесе жою туралы мәліметтер", В "Улы заттарды алып қою немесе тапсыру туралы мәліметтер", Г "Сараптамаға жұмсалған есірткі құралдары, психотроптық заттар туралы мәліметтер", Д "Сараптамаға жұмсалған прекурсорлар туралы мәліметтер, Е "Сараптамаға жұмсалған улы заттар туралы мәліметтер" кестелерінен тұрады.

Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
16. В строке 1 таблицы А отражается общее количество изъятых из незаконного оборота наркотических средств и психотропных веществ по уголовным делам, по которым наркотические средства, психотропные вещества поступили контрабандным путем, а также количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, в том числе по решению суда и других государственных органов в текущем отчетном периоде.
В остальных строках раздела отчета отражаются наркотические средства, психотропные вещества по их разновидностям и количеству.
17. В графах 1-2 отражается общее количество изъятых в отчетном периоде наркотических средствах, психотропных веществах, выраженное в граммах, миллилитрах.
В графах 3-4 учитываются поступившие контрабандным путем изъятые наркотические средства и психотропные вещества.
В графах 5-6 отражается общее количество уничтоженных наркотических средств, психотропных веществ, из них: по решению суда графах 7-8, других государственных органов - графах 9-10. В графах 11-12 отражается количество наркотических средств и психотропных веществ, переданных для захоронения, использования в научных, производственных, лечебных и иных целях в соответствующие компетентные органы (учреждения), из них: по решению суда - графы 13-14, других государственных органов - графы 15-16.
В графах 17-18 отражается количество наркотических средств, психотропных веществ, изъятых с применением служебно-розыскных собак.
В графах 19-20 отражается общее количество остатка веса изъятых наркотических средств, психотропных веществ на конец отчетного периода.
Таблицы Б и В заполняются аналогично таблицы А раздела 3 отчета. За исключением граф 10, 11, 12 таблицы Б, в которых отражается общее количество прекурсоров, использованных для изготовления наркотических средств, выраженное в килограммах, граммах, литрах, предусмотренных таблицей Б.
18. В графах 1, 2 таблицы А-1 отражается общее количество наркотических средств, психотропных веществ изъятых в ходе совместных мероприятий правоохранительных органов в отчетном периоде, выраженное в граммах, миллилитрах.
Сноска. Пункт 18 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
19. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. А кестесінің 1-бағанында есірткі құралдары, психотропты заттар контрабандалық жолмен келіп түскен қылмыстық істер бойынша заңсыз айналымнан алынған есірткі құралдарының және психотропты заттардың жалпы саны, сондай-ақ есепті мерзімде жойылған, соның ішінде сот және басқа мемлекеттік органдардың шешімі бойынша жойылған есірткі құралдарының, психотропты заттардың саны бейнеленеді.
Есеп тарауының қалған жолдарында есірткі құралдары, психотропты заттар олардың түрі мен саны бойынша бейнеленеді.
17. 1-2-бағандарда есепті мерзімде алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың граммен, миллилитрмен белгіленген жалпы саны бейнеленеді.
3-4-бағандарда контрабандалық жолмен келіп түскендер алынған есірткі құралдары мен психотропты заттар ескеріледі.
5-6-бағандарда жойылған есірткі құралдарының, психотропты заттардың жалпы саны бейнеленеді, оның ішінде: сот шешімі бойынша 7-8-бағандарда, басқа мемлекеттік органдар шешімі бойынша – 9-10-бағандарда. 11-12-бағандарда көму үшін, ғылыми, өндірістік, емдік және өзге мақсаттарда тиісінше құзіретті органдарға (мекемелерге) пайдалануға берілген есірткі құралдары мен психотропты заттардың жалпы саны бейнеленеді, оның ішінде: сот шешімі бойынша 13-14-бағандарда, басқа мемлекеттік органдар шешімі бойынша – 15-16-бағандарда.
17-18-бағандарда қызметтік-іздестіру иттерін қолданып алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың саны бейнеленеді.
19-20-бағандарда алынған есірткі құралдарының, психотропты заттардың есепті мерзімнің соңына қалдық салмағының жалпы саны бейнеленеді.
Б және В кестелері есептің 3-тарауының А кестесі секілді толтырылады, Б кестесімен көзделген, килограмм, грамм, литрде белгіленген, есірткі құралдарын дайындау үшін пайдаланылған прекурсорлардың жалпы саны бейнеленетін Б кестесінің 10, 11, 12-бағандарынан басқа.
18. А-1 кестесінің 1, 2-бағандарында есепті кезеңдегі құқық қорғау органдарының бірлескен іс-шаралары барысында алып қойылған есірткі құралдарының, психотроптық заттардың граммен, милилитрмен айқындалатын жалпы саны көрсетіледі.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.

20. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
21. Исключен приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в состоянии употребления наркотических средств, психотропных веществ и их аналогов, прекурсоров, состоявших на учете в органах внутренних дел (раздел 4 отчета)
Сноска. Заголовок главы 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
22. Раздел 4 отчета содержит сведения о лицах, совершивших уголовные правонарушения в состоянии употребления наркотических средств, психотропных веществ и их аналогов, прекурсоров, состоявших на учете в органах внутренних дел по оконченным делам.
По строкам отражаются сведения об уголовных правонарушениях в соответствии со статьями УК РК.
В графе 1 указывается общее количество лиц, совершивших уголовные правонарушения в состоянии наркотического, токсикоманического опьянения.
Из графы 1 в графе 2 выделяется количество несовершеннолетних, в графе 3 - женщин.
В графе 4 отражается общее количество лиц, совершивших уголовные правонарушения имеющих диагноз "Наркомания".
В графе 5 из графы 4 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 6 из графы 4 выделяется количество женщин, совершивших уголовные правонарушения, с диагнозом "Наркомания".
В графе 7 отражается общее количество лиц, состоявших на учете в органах внутренних дел.
В графе 8 из графы 7 выделяются несовершеннолетние лица.
В графе 9 из графы 7 выделяется количество женщин.
Глава 7. Сведения об административных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов или прекурсоров (раздел 5 отчета)
Сноска. Заголовок главы 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
23. Данный раздел содержит сведения об административных правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их аналогов или прекурсоров.
Строки таблиц содержат перечень административных правонарушений, предусмотренных Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Таблица отчета формируется в автоматизированном режиме в центральном аппарате Комитета на основании сведений централизованного банка данных автоматизированной информационной системы "Специальные учеты".

20. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
21. Алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
6-тарау. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды және сол тектестерді, прекурсорларды қолдану жағдайында қылмыстық құқық бұзушылық жасаған, ішкі істер органдарында есепке алынған адамдар туралы мәліметтер (есептің 4-бөлімі)
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Есептің 4-тарауы аяқталған істер бойынша ішкі істер органдарында есепте тұрған есірткі құралын, психотропты заттарды және олардың баламаларын, прекурсорларды қолданған мас күйінде құқық бұзушылық жасаған тұлғалар туралы мәліметтерден тұрады.
Жолдарда ҚР ҚК-нің баптарына сәйкес қылмыстық құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер бейнеленеді.
1-бағанда нашақорлық, токсикомандық қозу күйінде қылмыстық құқық бұзушылық жасаған тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
1-бағаннан 2-бағанда кәмелеттік жасқа толмағандардың, 3-бағанда әйелдердің саны ерекшеленеді.
4-бағанда "Нашақорлық" диагнозы бар тұлғалар жасаған қылмыстардың жалпы саны бейнеленеді.
5-бағанда 4-бағаннан кәмелеттік жасқа толмаған тұлғалар ерекшеленеді.
6-бағанда 4-бағаннан "Нашақорлық" диагнозымен қылмыс жасаған әйелдердің саны ерекшеленеді.
7-бағанда ішкі істер органдарында есепте тұрған тұлғалардың жалпы саны бейнеленеді.
8-бағанда 7-бағаннан кәмелеттік жасқа толмағандар ерекшеленеді.
9-бағанда 7-бағаннан әйелдер саны ерекшеленеді.
7-тарау. Есірткі құралдарының, психотроптық заттардың және сол тектестердің немесе прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы мәліметтер (есептің 5-бөлімі)
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Осы тарау әкімшілік тәжірибесі субъектісінің есірткі құралдармен, психотропты заттармен және олардың прекурсорларымен немесе баламаларымен байланысты әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтерден тұрады.
Кестелердің жолдары Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар жөніндегі кодексімен көзделген әкімшілік құқық бұзушылықтар тізбесінен тұрады.
Есеп кестесі автоматты режимде Комитеттің орталық аппаратында "Арнайы есептер" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің орталықтандырылған деректер қорының мәліметтері негізінде қалыптасады.

24. В графе 1 указывается количество зарегистрированных административных правонарушений.
В графе 2 отражается количество лиц, в отношении которых вынесены постановления о привлечении к административной ответственности.
В графе 3 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о прекращении административного производства.
В графе 4 отражается количество дел, по которым вынесены постановления о наложении административного взыскания.
Далее, в зависимости от санкций подведомственных статей отражаются основные и дополнительные меры взыскания.
В последующих графах указывается сумма наложенного и взысканного штрафа (в тенге), количество привлеченных к административной ответственности несовершеннолетних (при наличии компетенции рассматривать дела о несовершеннолетних), женщин, юридических лиц и иностранных лиц.
Глава 8. Сведения о выявлении и уничтожении площадей произрастания дикорастущей конопли, незаконных посевов и выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры и других видов растений, содержащих наркотические вещества (раздел 6 отчета)
Сноска. Заголовок главы 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
25. Раздел 6 отчета формируется на основании ЭИУД, выставляемых органами уголовного преследования и содержит сведения о выявлении и уничтожении незаконных посевов или выращивания запрещенных к возделыванию растений или культивирования сортов конопли, мака или других растений, содержащих наркотические вещества.
В графах 1-30 отражаются данные о выявленных фактах и уничтоженных (в квадратных метрах, кустах) незаконных посевах, выращивания опийного, масличного мака, конопли, эфедры, запрещенных к культивированию сортов конопли и других видов растений, площадей произрастания дикорастущей конопли, а в строках раздела отражаются сведения о принятых по этим фактам решениях или иных актах.
Сноска. Пункт 25 - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 9. Сведения о результатах постановки на учет лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением от наркотических средств, психотропных веществ (раздел 7 отчета)
Сноска. Заголовок главы 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
26. В графах таблицы А отражается общее количество лиц, с зависимостью от наркотических средств, психотропных веществ: из них женщин, несовершеннолетних.
В строках отражается количество лиц, состоящих на учете.

24. 1-бағанда тіркелген әкімшілік құқық бұзушылықтар саны көрсетіледі.
2-бағанда әкімшілік жауапкершілікке тарту туралы қаулы шығарылған тұлғалар саны бейнеленеді.
3-бағанда әкімшілік өндірісті тоқтату туралы қаулы шығарылған істер саны бейнеледі.
4-бағанда өндіріп алуды салу туралы қаулы шығарылған істер саны көрсетіледі.
Бұдан әрі, ведомстволық баптардың санкциясына байланысты өндіріп алудың негізгі және қосымша шаралары бейнеленеді.
Кейінгі бағандарда салынған және өндірілген айыппұл сомасы (теңгемен), әкімшілік жауапкершілікке тартылған кәмелеттік жасқа толмағандардың (кәмелеттік жасқа толмағандар туралы істі қарау құзіреттілігі болған кезде), заңды тұлғалардың саны көрсетіледі.
8-тарау. Жабайы өсетін қарасораның өсу, заңсыз егістіктердің және апиын, майлы көкнәр, қарасораны, қылшаны және есірткі заттары бар өсімдіктердің басқа да түрлерін өсіру алаңдарын анықтау және жою туралы мәліметтер (есептің 6-бөлімі)
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Есептің 6-тарауы қылмыстық қудалау органдарымен қойылатын ЭАЕҚ-ның негізінде қалыптастырады және заңсыз егістерді немесе өсімдіктерді егуге немесе қарасораның, мактың немесе есірткі заттарынан тұратын басқа өсімдіктердің сұрыптарын өсіруге тыйым салынған өсірулерді анықтау және жою туралы мәліметтерден тұрады.
1-30-бағандарда анықталған деректер мен жойылған (текше метрмен, түптермен) заңсыз егістер, апиын, зәйтүн магын, қарасораны, қылшаны, сұрыптауға тыйым салынған қарасораны және өсімдіктердің басқа түрлерін, өсірулер, жабайы өсетін қарасораның өсу алаңдары туралы деректер бейнеленеді, ал тарау жолдарында осы деректер бойынша қабылданған іс жүргізу шешімдері немесе өзге актілер туралы мәліметтер бейнеленеді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-тарау. Есірткі құралдарын, психотроптық заттарды пайдаланудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылулары бар адамдарды есепке алу нәтижелері туралы мәліметтер (есептің 7-бөлімі)
Ескерту. 9-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
26. Бағандарда есірткі құралдарына, психотроптық заттарға тәуелді адамдардың жалпы саны көрсетіледі: оның ішінде әйелдер, кәмелетке толмағандар.
Жолдарда есепке алынған адамдар саны көрсетіледі.

При заполнении таблицы следует руководствоваться следующим: согласно Международной статистической классификации болезней и проблем, связанных со здоровьем 10-го пересмотра, принятой Всемирной организацией здравоохранения в 1994 году (далее – МКБ-10) к лицам, употребляющим наркотические средства, относятся больные с кодами диагнозов F11, F12, F14; к лицам, употребляющим психотропные вещества, относятся больные с кодами диагнозов F11, F12, F13, F14, F15, F16, F18, F19.
Сноска. Пункт 26 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
27. В строке 1 указывается количество лиц, употребляющих наркотические, психотропные вещества, на начало отчетного периода.
Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, переносятся из строки 12 в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода.
В строке 2 отражается количество лиц, взятых на учет в отчетном периоде, в том числе поставленных на учет впервые (строка 3) и прибывших из мест лишения свободы, не излечившихся от наркозависимости и нуждающихся в лечении по месту проживания (строка 4).
В строке 5 отражается количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде, из них в строках с 5 по 11 количество, снятых с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией не менее 12 месяцев, осуждением к лишению свободы, изменением постоянного места жительства, со смертью, переходом в другую возрастную группу и другие причины.
В строках с 13 по 16 из строки 12 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода по возрастным группам, в строках с 17 по 19 - по месту проживания и роду занятий.
Сноска. Пункт 27 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
28. В таблице Б отражаются сведения о видах потребляемых наркотических средств, психотропных веществ.
В графе 1 указывается общее количество лиц, употребляющих наркотические средства, психотропные вещества согласно МКБ-10.
В строках 1-19 отражаются наркотические средства, психотропные вещества по их международным классификаторам болезни МКБ-10.
Сноска. Пункт 28 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
29. В таблице В отражаются сведения о лицах, умерших в результате передозировки или токсического действия наркотических средств, психотропных веществ.

Кестені толтырған кезде мыналарды басшылыққа алу қажет: Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы 1994 жылы қабылдаған 10-қайта қаралған аурулар мен денсаулыққа байланысты проблемалардың халықаралық статистикалық жіктемесіне (бұдан әрі – ХАЖ-10) сәйкес есірткі құралдарын қолданатын адамдарға F11, F12, F14 диагноз кодтары бар аурулар; психотропты заттарды қолданатын адамдарға F11, F12, F13, F14, F15, F16, F18, F19 диагноз кодтары бар аурулар жатады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. 1-жолда есепті кезеңнің басында есірткі, психотроптық заттарды қолданатын адамдардың саны көрсетіледі.
Есепті кезеңнің соңында есепке алынған адамдар санының көрсеткіші 12-жолдан келесі есепті кезеңнің (жылдың) 1-жолына көшіріледі. 1-жолдың көрсеткіштері есепті кезеңнің ішінде өзгермейді.
2-жолда есепті кезеңде есепке қабылданған адамдар, оның ішінде есепке алуға алғашқы рет қабылданғандар (3-жол) және бас бостандығынан айыру орындарынан келген, есірткіге тәуелділіктен емделмеген және тұрғылықты жері бойынша емделуді қажет ететін адамдар (4-жол) көрсетіледі.
5-жолда есепті кезеңде есептен шығарылған адамдардың саны, олардың ішінде 5-тен 11-жолға дейін мынадай негіздер бойынша: кемінде 12 ай ремиссияға байланысты, бас бостандығынан айыруға сотталуға, тұрғылықты мекенжайының өзгеруіне, қайтыс болуына, басқа жас тобына өтуіне байланысты есептен шығарылған және басқа да себептер көрсетіледі.
12-жолдың ішінен 13-тен 16-жолдарға дейін есепті кезеңнің соңында есепке алынған адамдар туралы мәліметтер жас топтары бойынша, 17-ден 19-жолдарға дейін - тұрғылықты жері және кәсібі бойынша көрсетіледі.
Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
28. Б кестесінде қолданылатын есірткі құралдарының, психотроптық заттардың түрлері туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда ХАЖ-10-ға сәйкес есірткі құралдарын, психотроптық заттарды қолданатын адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
1-19-жолдарда есірткі құралдары, психотроптық заттар олардың ХАЖ-10 халықаралық аурулар жіктемесі бойынша көрсетіледі.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
29. В кестесінде есірткі құралдарын, психотроптық заттарды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсері нәтижесінде қайтыс болған адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.

В графах указывается количество лиц, умерших от передозировки или токсического действия наркотических средств и психотропных веществ за отчетный период всего (графа 1), в том числе состоявших на учете в наркологических лечебно-профилактических организациях на начало отчетного периода всего и из них - женщин (2 и 3 графы).
В строках отражаются данные по умершим всего за отчетный период (1 строка), в том числе по возрастам: до 14 лет включительно, 15-17 лет, 18-29 лет, 30 год и старше (строки со 2 по 5).
Сноска. Пункт 29 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
30. В таблице Г отчета отражаются сведения о количестве лиц с зависимостью от наркотических средств, психотропных веществ, содержащихся в исправительных учреждениях.
В строке 1 указывается количество лиц с психическими и поведенческими расстройствами, вызванными употреблением наркотических средств, психотропных веществ, содержащихся в исправительных учреждениях на начало отчетного периода.
Показатели количества лиц, находившихся на учете на конец отчетного периода, по итогам года из строки 11 переносятся в строку 1 следующего отчетного периода (года). Показатели строки 1 не изменяются в течение всего отчетного периода.
В строке 2 учитывается количество лиц, состоящих на учете в отчетном периоде, из них в строке 3 - взятых на учет впервые. В строке 4 указывается количество лиц, снятых с учета в отчетном периоде, в том числе в строках 5-10 выделяются лица, снятые с учета по следующим основаниям: в связи с ремиссией более 5 лет, выбытием из учреждения, в том числе лиц, нуждающихся в дальнейшем лечении и в связи со смертью.
Из строки 11 в строках 12, 13, 14, 15 отражаются сведения о лицах, состоящих на учете на конец отчетного периода, распределяемые по возрастным категориям.
В графе 1 учитываются находящиеся на учете лица, употребляющие наркотические средства и психотропные вещества, поставленные на учет в местах лишения свободы, в том числе в графе 2 - лица, с определением судов о принудительном лечении, связанным с употреблением наркотиков. В графах 3-5 из графы 1 указанные лица распределяются на женщин, несовершеннолетних и лиц, с наркотической зависимостью.
Аналогичным образом в соответствующих графах подлежат учету лица, употребляющие прекурсоры.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. Сведения о количестве рассмотренных судами уголовных
дел, связанных с наркотическими средствами, психотропными
или ядовитыми веществами и прекурсорами (раздел 8 отчета)

Бағандарда есірткі құралдарын және психотроптық заттарды мөлшерден тыс қолдану немесе олардың уытты әсерінен есепті кезең ішінде қайтыс болған барлық адамдар саны көрсетіледі (1-баған), оның ішінде есепті кезеңнің басында наркологиялық емдеу-профилактикалық ұйымдарында есепке алынғандардың барлығы және олардың ішінде әйелдер (2 және 3-бағандар) саны көрсетіледі.
Жолдарда есепті кезең ішінде барлық қайтыс болғандар (1-жол), оның ішінде жастары бойынша: 14 жасқа дейінгі жасты қоса алғанда, 15-17 жас, 18-29 жас, 31 жас және одан жоғары жас (2-ден 5-ке дейінгі жолдар) деректері көрсетіледі.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
30. Г кестесінде түзеу мекемелерінде ұсталынып отырған, есірткі құралдарына, психотроптық заттарға тәуелділігі бар адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-жолда есептік кезеңнің басында түзеу мекемелерінде ұсталынып отырған есірткі құралдары, психотроптық заттар қолданудан туындаған психикалық және мінез-құлықтық бұзылушылықтары бар адамдар саны көрсетіледі.
Есептік кезеңнің соңындағы адамдар санының көрсеткіштері, жыл қорытындысы бойынша 11-жолдан келесі есептік мерзімнің (жылдың) 1-жолына ауыстырылады. 1-жолдың көрсеткіштері есептік кезең бойына өзгеріссіз болады.
2-жолда есептік кезеңде есепте тұрған адамдар, оның ішінде 3-жолда - алғашқы рет есепке алынғандар саны ескеріледі. 4-жолда есептік кезеңде есептен алынған адамдар саны көрсетіледі, оның ішінде 5-10-жолдарда мынадай негіздер бойынша: 5 жылдан аса ремиссияға байланысты, мекемеден шыққан, емделуді қажет ететін және өліміне байланысты есептен алынған адамдар саны көрсетіледі.
11-жолдан 12, 13, 14, 15-жолдарда есепті кезеңнің соңында есепке алынған жас санаттары бойынша бөлінген адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда бас бостандығынан айыру мекемелерінде есірткі құралдары, психотроптық заттар қолдануына байланысты есепке алынған адамдар, оның ішінде 2-бағанда - есірткі пайдалануға байланысты мәжбүрлеп емдеу туралы сот қорытындысы шыққан адамдар есепке алынады. 3-5-бағанда 1-бағанда көрсетілген адамдар әйелдер, кәмелетке толмағандар және есірткіге тәуелділігі бар адамдар болып бөлінеді.
Осы тектес түрде тиісті бағандарда прекурсорлар қолданатын адамдар есепке алынуға жатады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10-тарау. Есірткі құралдарымен, психотропты немесе улы заттармен және
прекурсорлармен байланысты соттармен қаралған қылмыстық істер
саны туралы мәліметтер (есептің 8-тарауы)

Сноска. Глава 10 исключена приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Глава 11. Сведения об изъятии и уничтожении вещественных доказательств по уголовным делам (раздел 8 отчета)
Сноска. Заголовок главы 11 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
32. Раздел 8 содержит сведения об изъятии вещественных доказательств по уголовным делам и их уничтожении по разновидностям и количеству вещественных доказательств.
В графе 1 отражается общее количество изъятых в отчетном периоде вещественных доказательств.
Сноска. Пункт 32 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 12. Сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходов, полученных преступным путем по оконченным делам (раздел 9 отчета)
Сноска. Инструкция дополнена главой 12 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 29.03.2022 № 62 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
33. Раздел 9 содержит сведения об изъятии имущества, подлежащего конфискации, и доходах, полученных преступным путем по оконченным делам, по разновидностям и количеству, суммам.
Приложение 3
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 октября 2014 года № 101
Перечень
утративших силу некоторых приказов
Генерального Прокурора Республики Казахстан
1. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих и Инструкции о его составлении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2172);
2. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 февраля 2004 года № 7 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2728);

Ескерту. 10-тарау алып тасталды - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11-тарау. Қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді алып қою және жою туралы мәліметтер (есептің 8-бөлімі)
Ескерту. 11-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. 8-бөлім Қылмыстық істер бойынша заттай дәлелдемелерді алып қою және оларды түрі бойынша жою туралы және заттай дәлелдемелердің саны туралы мәліметтерді құрайды.
1-бағанда есепті кезеңде алынған заттай дәлелдемелердің жалпы саны көрсетіледі.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12-тарау. Аяқталған істер бойынша тәркілеуге жататын мүлікті және қылмыстық жолмен алынған кірістерді алып қою туралы мәліметтер (есептің 9-бөлімі).
Ескерту. Қағида 12-тараумен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 29.03.2022 № 62 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) бұйрығымен.
33. 9-бөлім аяқталған істер бойынша тәркілеуге жататын мүлікті алып қою және қылмыстық жолмен алынған кірістер, түрлері мен саны, сомалары бойынша мәліметтерді қамтиды.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокурорының
2014 жылғы 1 қазанда
№ 101 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының
күші жойылған кейбір бұйрықтарының
тізімдемесі
1. "Есірткі заттардың, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылуы жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2172 санымен тіркелген);
2. "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2004 жылғы 10 ақпандағы № 7 бұйрық (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2728 санымен тіркелген);

3. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 июня 2005 года № 22 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3698);
4. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 12 марта 2007 года № 7 "О внесении дополнений и изменений в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4604);
5. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 6 ноября 2008 года № 64 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие статистического отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5366);
6. Подпункт 1) пункта 1 приказа Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 января 2009 года № 4 "О внесении изменений и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Генерального Прокурора Республики Казахстан по вопросам формирования статистической отчетности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5639);
7. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 декабря 2011 года № 145 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7403);
8. Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 3 сентября 2012 года № 104 "О внесении изменений и дополнений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 16 января 2003 года № 2 "Об утверждении и введении в действие отчета формы № 1-Н "О преступлениях и правонарушениях, связанных с незаконным оборотом наркотических средств, психотропных или ядовитых веществ, прекурсоров и лицах, их употребляющих" и Инструкции о порядке его составления" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7962).

3. "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2005 жылғы 13 маусымдағы № 22 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3698 санымен тіркелген);
4. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептілікті қалыптастыру мәселелері бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2007 жылғы 12 наурыздағы № 7 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4604 санымен тіркелген);
5. "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2008 жылғы 6 қарашадағы № 64 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5366 санымен тіркелген);
6. "Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының статистикалық есептерді қалыптастырудағы мәселелер бойынша кейбір нормативтік құқықтық актілерге өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2009 жылғы 26 қаңтардағы № 4 бұйрығының 1-тармағының 1)-тармақшасына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5639 санымен тіркелген);
7. "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2011 жылғы 30 желтоқсандағы № 145 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7403 санымен тіркелген);
8. "Есірткі, жүйкеге әсер ететін немесе улы заттардың, прекурсорлардың заңсыз айналымымен байланысты қылмыстар мен құқық бұзушылықтар және оларды қолданатын тұлғалар туралы" № 1-Н нысанды статистикалық есепті және оның құрылу тәртібі жөніндегі Нұсқаулықты бекіту және қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2003 жылғы 16 қаңтардағы № 2 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2012 жылғы 3 қыркүйектегі № 104 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7962 санымен тіркелген).