О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 29-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3758. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 37-4
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 37-4 (вводится в действие со дня подписания).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 211 333 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 359 829 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 2 200 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 3 800 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1 845 504 тысячи тенге;
2) затраты – 2 241 019 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 23 817 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 595 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 20 778 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 12 918 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 12 918 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -66 421 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) – 53 503 тысячи тенге, в том числе:
поступление займов – 44 595 тысяч тенге;
погашение займов – -20 778 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 29 686 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.09.2015 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 24.11.2015 № 35-1 (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.12.2015 № 36-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" и согласно пункту 4 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 29-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3758 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 37-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 37-4 шешімімен (қол қойылған күннен қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшыларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2 211 333 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 359 829 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 2 200 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 3 800 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 845 504 мың теңге;
2) шығындар – 2 241 019 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 23 817 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 20 778 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 12 918 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 12 918 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -66 421 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 53 503 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 44 595 мың теңге;
қарыздарды өтеу – -20 778 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 29 686 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 22.09.2015 № 34-1 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 24.11.2015 № 35-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.12.2015 № 36-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11-бабы қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Установить на 2015 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет в размере – 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Учесть в районном бюджете на 2015 год следующие поступления с вышестоящих бюджетов:
1) целевые трансферты и бюджетные кредиты – 320 013 тысяч тенге, в том числе:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования, из них на доведение размера оплаты труда до уровня в соответствии с новой моделью системы оплаты труда – 10 865 тысяч тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 8 994 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 375 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 565 тысяч тенге;
установка дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 21 тысяча тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 007 тысяч тенге;
на оказание единовременной материальной помощи к семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войны – 7 550 тысяч тенге;
на комиссионное вознаграждение банкам второго уровня за выплату материальной помощи к семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войны – 76 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 103 909 тысяч тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих – 0 тысяч тенге;
приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района – 2 824 тысячи тенге;
на приобретение техники для ликвидация чрезвычайных ситуаций природного характера – 21 624 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 66 740 тысяч тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 12 918 тысяч тенге;

4. Аудандық бюджеттің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден келесі түсімдер ескерілсін:
1) нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер – 320 013 мың теңге, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға, оның ішінде еңбекақы жүйесінің жаңа моделінің деңгейіне сәйкес еңбекақы мөлшерін жеткізуге – 10 865 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 8 994 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 375 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 565 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату – 21 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту – 2 007 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған біржолғы материалдық көмек көрсету – 7 550 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған біржолғы материалдық көмекті төлегені үшін екінші деңгейдегі банктерге комиссиялық сыйақы – 76 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 103 909 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға – 0 мың теңге;
мемлекеттік білім беру мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізу – 2 824 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алу – 21 624 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру – 66 740 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 12 918 мың теңге;

бюджетные кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 44 595 тысяч тенге;
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 3 269 тысяч тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 12 832 тысячи тенге;
государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях – 5 767 тысяч тенге;
текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 28 000 тысяч тенге;
дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 19 540 тысяч тенге;
2) субвенции – 1 531 424 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 07.04.2015 № 31-1 (вводится в действие с 01.01.2015); от 22.09.2015 № 34-1 (вводится в действие с 01.01.2015).

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 44 595 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 3 269 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 12 832 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау – 5 767 мың теңге;
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстау – 28 000 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру – 19 540 мың теңге;
2) субвенциялар – 1 531 424 мың теңге.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 07.04.2015 № 31-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 22.09.2015 № 34-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 5 936 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов, определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.

7. 2015 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві – 5 936 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда, лауазымдық жалақыларын 25 пайызға көтеру белгіленсін.

9. Утвердить перечень местных бюджетных программ не подлежащих секвестированию в процессе исполнения районного бюджета на 2015 год согласно приложению 4.
10. Руководителю аппарата Таскалинского районного маслихата (Сагатова Г.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

9. 2015 жылға арналған аудандық бюджеттің атқару үдерісінде секвестрлендіруге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Тасқала аудандық мәслихаты аппаратының жетекшісі (Г. Сағатова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.