Об утверждении квалификационных требований к лицензируемому виду деятельности в области охраны окружающей среды и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 января 2015 года № 6. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2015 года № 10333. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 12 июля 2021 года № 245.
Сноска. Утратил силу с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 12.07.2021 № 245 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к лицензируемому виду деятельности в области охраны окружающей среды и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Министр
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
"____" _____________ 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев

Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 14 қаңтардағы № 6 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 ақпанда № 10333 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2021 жылғы 12 шiлдедегі № 245 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 12.07.2021 № 245 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабының 1-тармағындағы 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестіктікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Экологиялық реттеу, бақылау және мұнай-газ кешеніндегі мемлекеттік инспекциялау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Школьник
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы "____" ______
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_______________ Ә. Исекешев

27 января 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ М. Кусаинов
23 января 2015 года
Утверждены
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 14 января 2015 года № 6
Квалификационные требования к лицензируемому виду
деятельности в области охраны окружающей среды и перечень
документов, подтверждающих соответствие им
п/н
Квалификационные требования
Документы
Примечание
1
2
3
4
1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для физических лиц включают наличие:
1.
соответствующего высшего образования по профилю
Форма сведений, содержащих информацию с указанием специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения заполняется согласно приложению.
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
2.
практического опыта работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет, в том числе в области природоохранного проектирования, нормирования не менее одного года для деятельности по экологическому аудиту
Форма сведений, содержащих информацию о наличии стажа работы в области охраны окружающей среды, стаж работы в области природоохранного проектирования, нормирования для деятельности по экологическому аудиту (стаж работы, занимаемая должность, номер и дата приказа о принятии на работу и/или номер и дата индивидуального трудового договора) заполняется согласно приложению.
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
3.
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации заполняется согласно приложению.
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
4.
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:

2015 жылғы 27 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_______________ М. Құсайнов
2015 жылғы 23 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрлігінің
2015 жылғы 14 қаңтардағы
№ 6 бұйрығымен бекітілген
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестіктікті растайтын құжаттар тізбесі
р/с
Біліктілік талаптары
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызметке жеке тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
профилі бойынша тиісті жоғары білімі
Мамандығы және біліктілігі көрсетілген, дипломның нөмірі мен күні, берілген орны, оқу орнының атауы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады.
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық құжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
2.
қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл оның ішінде, экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде бір жыл
Қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілінің болуы, экологиялық аудит жөніндегі қызметі үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы жұмыс өтілі (жұмыс өтілі, атқарған лауазымдары, жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні) туралы ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
3
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу атестатының жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны. Өз зертханасы болмаған жағдайда - шарттың нөмірі және күні, жасалған орны, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген орган, аккредиттеу саласы, аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
4
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені
Мыналар:

1) наименования программного комплекса находящегося в собственности либо в законном пользовании;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
2. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию и экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной деятельности для юридических лиц включают наличие:
1.
у руководителя заявителя высшего образования
Форма сведений, содержащих информацию с указанием:
1) специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи диплома, наименования учебного заведения;
2) номера и даты приказа о принятии на работу в качестве руководителя и/или номера и даты индивидуального трудового договора (согласно приложению)
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
2.
не менее двух специалистов, работающих в штате данного юридического лица, имеющих соответствующее высшее образование по профилю с практическим опытом работы в области охраны окружающей среды не менее трех лет, не менее двух экологических аудиторов, работающих в штате данного юридического лица для деятельности по экологическому аудиту
Форма сведений с указанием:
1) Ф.И.О. специалистов-экологов;
2) занимаемых ими должностей;
3) стажа работы в области охраны окружающей среды (стаж работы, занимаемые должности, номер и дата приказа о принятии на работу и/или номер и дата индивидуального трудового договора);
4) специальности и квалификации, номера и даты, места выдачи дипломов, наименования учебных заведений;
5) Ф.И.О. экологических аудиторов;
6) занимаемых ими должностей;
7) номера и даты приказа о принятии на работу и/или номера и даты индивидуального трудового договора;
8) номера и даты выдачи лицензии с указанием подвида деятельности: экологический аудит (согласно приложению)
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
3.
аккредитованной специализированной лаборатории либо договора о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими указанные лаборатории
Форма сведений с указанием наличия собственной лаборатории, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации.
В случае отсутствия собственной лаборатории – номера и даты, места заключения договора, наименования организации, имеющей лабораторию, номера и даты, места выдачи, органа, выдавшего аттестат аккредитации, области аккредитации, срока действия аттестата аккредитации (согласно приложению)

1) меншігі болып табылатын немесе заңды пайдалануындағы бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады.
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауға қатысты жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызметке заңды тұлғалар үшін мыналардың болуын қамтиды:
1.
өтініш иесі басшысының жоғары білімі
Мыналар:
1) мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі және күні, берілген орны, оқу орнының атауы;
2) басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні көрсетілген ақпаратты қамтитын мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады.
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
2.
осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, профилі бойынша тиісті жоғары білімі кем дегенде екі маманның болуы, осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін кемінде екі экологиялық аудитор экологиялық аудит қайраткерлеріне
Мыналар:
1) эколог мамандардың Т.А.Ә.;
2) олар атқаратын лауазымдар;
3) қоршаған ортаны қорғау саласындаға жұмыс өтілі (жұмыс өтілі, атқарған лауазымдары, жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні);
4) мамандығы және біліктілігі, дипломның нөмірі мен күні, берілген орны, оқу орнындарының атауы көрсетілген мәліметтер нысаны;
5) эколог аудиторлардың Т.А.Ә.;
6) атқаратын лауазымдары;
7) жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні;
8) қызметтің кіші түрі: экологиялық аудит көрсетілген лицензияның нөмірі мен күні көрсетілген ақпарат нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
3
аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт
Өз зертханасының болуы, аккредиттеу аттестатының нөмірі мен күні, орны, берген орган, берілген аккредиттеу саласы, аккредиттеу атестатының жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны. Өз зертханасы болмаған жағдайда - шарттың нөмірі және күні, жасалған орны, зертханасы бар ұйымның атауы, аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні, берілген орны, берген орган, аккредиттеу саласы, аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі көрсетілген мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады

1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
4.
программного комплекса по расчету нормативов эмиссий в окружающую среду
Форма сведений с указанием:
1) наименования программного комплекса находящегося в собственности либо в законном пользовании;
2) производителя программного комплекса (согласно приложению)
1. На бумажном носителе к заявке прилагается копия подтверждающего документа.
2. На портале прикрепляется к электронной заявке в виде электронной копии документа.
Приложение
к квалификационным требованиям к
лицензируемому виду деятельности
в области охраны окружающей среды
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Формы сведений
о соответствии квалификационным требованиям к лицензируемому
виду деятельности в области охраны окружающей среды и перечню
документов, подтверждающих соответствие им
1. К деятельности по природоохранному проектированию, нормированию
и (или) экологическому аудиту для I категории хозяйственной и иной
деятельности для физических лиц:
1) Соответствующее высшее образование по профилю:
наименование специальности и квалификации ____________________;
номер и дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _____________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов
об образовании, выданных зарубежными организациями образования ________.
2) Практический опыт работы в области охраны окружающей среды не
менее трех лет, в том числе в области природоохранного проектирования,
нормирования не менее одного года для деятельности по экологическому
аудиту:
стаж работы в области охраны окружающей среды ________________;
стаж работы в области природоохранного проектирования,
нормирования: _______________________________;
место работы ____________________________;
занимаемая должность ___________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора _______________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договора
о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
аккредитованные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _____________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации _________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации ___________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
договор о выполнении аналитических работ (услуг) организациями,
имеющими аккредитованные лаборатории:
наименования организации, имеющей лабораторию _________;
номер и дата заключения договора _______________________;
номер и дата аттестата аккредитации _____________________;
область аккредитации ___________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации ___________________;
место выдачи аттестата аккредитации _____________________;
срок действия аттестата аккредитации _____________________.

1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
4
қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен
Мыналар:
1) меншігі болып табылатын немесе заңды пайдалануындағы бағдарламалық кешеннің атауы;
2) бағдарламалық кешеннің өндірушісі көрсетілген мәліметтер нысаны қосымшаға сәйкес толтырылады.
1. Қағаз түріндегі өтінімге растайтын құжаттың көшірмесі тіркеледі.
2. Порталда электрондық өтінімге электрондық кұжат көшірмесі ретінде тіркеледі.
Қоршаған ортаны қорғау
саласындағы лицензияланатын
қызмет түріне қойылатын
біліктілік талаптары және
оларға сәйкестіктікті
растайтын құжаттар тізбесі
қосымша
Қоршаған ортаны қорғау саласындағы лицензияланатын қызмет түріне қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестіктікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысандары
1. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін жеке тұлғаларға:
1) Профилі бойынша тиісті жоғары білімі:
мамандықтың және біліктіліктің атауы _________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні___________________________;
диплом берілген орны _________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы ______________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____;
2) қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл оның ішінде, экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау саласындағы практикалық жұмыс тәжірибесі кемінде бір жыл:
қоршаған ортаны қорғау саласында жұмыс өтілі_____________________;
табиғатты қорғау жобасы саласында, нормалауда жұмыс өтілі_________;
жұмыс орны ___________________________________________________;
атқаратын лауазымдары _________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні_________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы _______________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні _______________________;
аттестат берілген орын __________________________________________;
аттестатты берген орган ________________________________________;
аккредиттеу саласы____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі ____________________;
өз зертханасы болмаған жағдайда:
шарттың нөмірі және жасалған күні_______________________________;
шарт жасалған орын ____________________________________________;
зертханасы бар ұйымның атауы __________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген орын __________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.

4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую
среду:
наименование программного комплекса ___________________;
производитель программного комплекса ___________________.
2. Для деятельности по природоохранному проектированию,
нормированию и (или) экологическому аудиту для I категории хозяйственной
и иной деятельности для юридических лиц:
1) Высшее образование (для руководителя):
наименование специальности и квалификации _____________________;
номер и дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _______________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов
об образовании, выданных зарубежными организациями образования ________;
номер и дата приказа о принятии на работу в качестве руководителя
и (или) номер и дата индивидуального трудового договора ______________.
2) Не менее двух специалистов, работающих в штате данного
юридического лица, имеющих соответствующее высшее образование по профилю
с практическим опытом работы в области охраны окружающей среды не менее
трех лет:
фамилия, имя, отчество специалиста ______________________;
занимаемая должность: _________________________________________;
стаж работы в области охраны окружающей среды: _________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора _________________;
наименование специальности и квалификации ______________________;
номер и дата выдачи диплома _____________________;
место выдачи диплома ____________________;
наименование учебного заведения, выдавшего диплом _______________;
номер и дата удостоверения о признании и нострификации документов
об образовании, выданных зарубежными организациями образования ________.
Для экологического аудита: не менее двух экологических аудиторов,
работающих в штате данного юридического лица:
фамилия, имя, отчество экологического аудитора ________________;
занимаемая должность: _________________________________________;
номер и дата приказа о принятии на работу и (или) номер и дата
индивидуального трудового договора __________________________________;
номер и дата выдачи лицензии с указанием подвида деятельности
(экологический аудит) ________________________________________________.
3) Аккредитованная специализированная лаборатория либо договора
о выполнении аналитических работ (услуг) организациями, имеющими
указанные лаборатории:
наличие собственной лаборатории _____________________;
номер и дата аттестата аккредитации ___________________;
область аккредитации _________________________________;
орган, выдавший аттестат аккредитации _________________;
место выдачи аттестата аккредитации ___________________;
срок действия аттестата аккредитации ___________________.
В случае отсутствия собственной лаборатории:
наименования организации, имеющей лабораторию _________;
номер и дата заключения договора _______________________;
номер и дата аттестата аккредитации ______________________;
область аккредитации ____________________________________.
орган, выдавший аттестат аккредитации ____________________;
место выдачи аттестата аккредитации ______________________;
срок действия аттестата аккредитации ___________________.

4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешен:
бағдарламалық кешеннің атауы___________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі_______________________________.
2. Шаруашылық және өзге де қызметтің І санаты үшін табиғатты қорғауды жобалау, нормалау және экологиялық аудит жөніндегі қызмет үшін заңды тұлғаларға:
1) Жоғары білімі (басшы үшін):
мамандықтың және біліктіліктің атауы ____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні_____________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________;
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____;
басшы ретінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні ____________________.
2) Осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін профилі бойынша тиісті жоғары білімі, қоршаған ортаны қорғау саласында кемінде үш жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар кем дегенде екі маманның болуы:
эколог маманның тегі, аты, әкесінің аты ____________________________;
қоршаған ортаны қорғау саласындаға жұмыс өтілі ___________________;
атқаратын лауазымы _____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және/немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні _____________;
мамандықтың және біліктіліктің атауы _____________________________;
дипломның нөмірі және берілген күні______________________________;
диплом берілген орын___________________________________________;
диплом берген оқу орнының атауы_________________________________.
шетел білім беру ұйымдарымен берілген білім беру туралы құжаттарды тану және нострификациялау туралы куәліктің нөмірі және берілген күні_____.
Экологиялық аудитке: осы заңды тұлғаның штатында жұмыс істейтін, кем дегенде екі эколог аудиторының болуы:
эколог аудиторының тегі, аты, әкесінің аты _________________________;
атқаратын лауазымы ____________________________________________;
жұмысқа қабылдау туралы бұйрықтардың нөмірі және күні және /немесе жеке еңбек шартының нөмірі және күні_________________________________;
қызметтің кіші түрі (экологиялық аудит) көрсетілген лицензияның берілген күні және нөмірі _____________________________________________.
3) Аккредиттелген мамандандырылған зертхана не көрсетілген зертханалары бар ұйымдардың талдамалық жұмыстарды (қызметтерді) орындауы туралы шарт:
өз зертханасының болуы ________________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген орын ___________________________________________;
аттестатты берген орган _________________________________________;
аккредиттеу саласы______________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі _____________________.
өз зертханасы болмаған жағдайда:
шарттың нөмірі және жасалған күні________________________________;
шарт жасалған орын ____________________________________________;
зертханасы бар ұйымның атауы ___________________________________;
аккредиттеу аттестатының нөмірі және күні ________________________;
аттестат берілген жер ___________________________________________;
аккредиттеу аттестатын берген орган ______________________________;
аккредиттеу саласы _____________________________________________;
аккредиттеу аттестатының жарамдылық мерзімі_____________________.

4) Программный комплекс по расчету нормативов эмиссий в окружающую
среду:
наименование программного комплекса ________________________;
производитель программного комплекса _________________________.

4) Қоршаған ортаға эмиссиялардың нормативтерін есептеу бойынша бағдарламалық кешені:
бағдарламалық кешеннің атауы ____________________________________;
бағдарламалық кешеннің өндірушісі _______________________________.