Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 79. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 марта 2015 года № 10484.
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 18.01.2024 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования, предъявляемые к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Департаменту индустрии туризма Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Касымбек Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_________________ Е. Досаев
"09" __02_ 2015 год
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 января 2015 года № 79
Квалификационные требования, предъявляемые к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им

Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 79 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 18 наурызда № 10484 тіркелді.
"Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 18.01.2024 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Туризм индустриясы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 9 ақпан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 30 қаңтардағы
№ 79 бұйрығымен
бекітілген
Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесі

Сноска. Квалификационные требования - в редакции приказа и.о. Министра туризма и спорта РК от 18.01.2024 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Квалификационные требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
1
Сформированного туристского продукта
Форма сведений, содержащих информацию о договорах с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт
(согласно приложению)
2
Наличие не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года
Форма сведений, содержащих информацию о дипломе, заключенном трудовом договоре и трудовой книжке (согласно приложению)
3
Помещения для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
Форма сведений, содержащих информацию о документах, подтверждающих право собственности или иные законные основания (согласно приложению)
4
Договор банковской гарантии, заключенный с банком второго уровня Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 27-3 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан"
Форма сведений, содержащих информацию о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан (согласно приложению)
для туроператоров сферы выездного туризма
Приложение
к квалификационным требованиям,
предъявляемых к туристской
операторской деятельности
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им
Представляется: в местные исполнительные органы областей,
городов Астаны, Алматы и Шымкента
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсах:
www.tsm.gov.kz и www.elisence.kz
Наименование формы административных данных:
"Сведения о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых
к туристской операторской деятельности и перечень документов,
подтверждающих соответствие им"
Индекс: 1-КТ
Периодичность: единовременная
Отчетный период: __ число __ месяц __ год
Круг лиц, представляющих информацию: юридические лица и индивидуальные
предприниматели, начинающие деятельность туристских операторов
Срок представления формы административных данных: при подаче документов
о начале деятельности туристских операторов
№ п/п
Сформированный туристский продукт
Наличие не менее одного работника с туристским образованием, имеющего стаж работы не менее одного года
Помещение для офиса на праве собственности или иных законных основаниях
Договор банковской гарантии, заключенный с банком второго уровня Республики Казахстан в соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 27-3 Закона Республики Казахстан "О туристской деятельности в Республике Казахстан"
1
2
3
4
5
номера договоров с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт
дата заключения договоров
специальность и квалификация
номер диплома о высшем или среднем профессиональном образовании по профилю лицензируемого вида деятельности
дата выдачи диплома
наименование учебного заведения
стаж работы работника с туристским образованием
наименование, номер и дата правоустанавливающего документа на помещение для офиса
информация о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан для туроператоров сферы выездного туризма
Адрес электронной почты _________________________________________
Исполнитель ____________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись, телефон
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
________________________________________________________________
фамилия, имя и отчество (при его наличии) подпись
Место для печати ________________________________________________
(за исключением лиц, являющихся субъектами частного предпринимательства)
Приложение
к форме сведений
о соответствии
квалификационным требованиям,
предъявляемых к туристской
операторской деятельности
и перечень документов,
подтверждающих соответствие им
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных в области туристской деятельности "Сведения о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемых к туристской операторской деятельности и перечень документов, подтверждающих соответствие им"

Ескерту. Тізбе жаңа редакцияда - ҚР Туризм және спорт министрінің м.а. 18.01.2024 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Қалыптастырылған туристік өнім
Қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
2
Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар, кемінде бір қызметкердің болуы
Диплом, жасасылған еңбек шарты және еңбек кітапшасы туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
3
Жеке меншік құқығындағы немесе өзгеде заңды негіздегі кеңсеге арналған үй-жай
Жеке меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттар туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
4
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты
Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпаратты қамтитын мәліметтердің нысаны (қосымшаға сәйкес)
шығу туризмі саласының туроператорлары үшін
Туристік операторлық қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттардың
тізбесіне қосымша
Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Облыстардың, Астана, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдарына ұсынады
Әкімшілік деректердің нысаны www.tsm.gov.kz және www.elisence.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
Әкімшілік дереккөздер нысанының атауы: "Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер"
Индекс: 1-КТ
Кезеңділігі: біржолғы
Есепті кезең: ағымдағы кезең
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: туристік операторлардың қызметін бастайтын заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: туристік операторлар қызметінің басталғаны туралы құжаттарды беру кезінде
Р/с №
Қалыптастырылған туристік өнім
Еңбек өтілі бір жылдан кем емес, туристік білімі бар кемінде бір қызметкердің болуы
Меншік құқығындағы немесе өзге заңды негіздердегі кеңсеге арналған үй-жай
"Қазақстан Республикасындағы туристік қызмет туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 27-3-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты
1
2
3
4
5
қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттардың нөмірлері
шарттар жасасылған күні
мамандығы мен біліктілігі
лицензияланатын қызмет түрінің бейімі бойынша жоғары немесе орта кәсіптік білімі туралы дипломның нөмірі
дипломның берілген күні
оқу орнының атауы
туристік білімі бар қызметкердің еңбек өтілі
кеңсеге арналған үй-жайға құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі және күні
шығу туризмі саласының туроператорлары үшін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпарат
Телефоны ________________________________________________________
Электрондық почта мекенжайы ______________________________________
Орындаушы _______________________________________ _______________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы, телефон
Басшы немесе оның міндетін атқарушы адам ___________________________
тегі, аты және әкесінің аты (бар болған жағдайда) қолы
Мөрдің орны (жеке кәсіпкерлер болып табылатын тұлғаларды қоспағанда)
Туристік операторлық қызметке
қойылатын біліктілік талаптары
мен олардың сәйкестігін
растайтын құжаттардың
тізбесіне сәйкестік туралы
мәліметтер нысанға
қосымша
"Туристік операторлық қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен олардың сәйкестігін растайтын құжаттардың тізбесіне сәйкестік туралы мәліметтер" туристік қызмет саласындағы әкімшілік деректер нысанын толтыру жөніндегі түсіндірме

1. В графе 1 указывается порядковый номер.
2. В графе 2 указываются номера договоров с третьими лицами на оказание отдельных туристских услуг, входящих в сформированный туристский продукт, дата заключения договоров.
3. В графе 3 указываются специальность и квалификация, номер диплома о высшем или среднем профессиональном образовании по профилю лицензируемого вида деятельности, дата выдачи диплома, наименование учебного заведения, стаж работы работника с туристским образованием.
4. В графе 4 указываются наименование, номер и дата правоустанавливающего документа на помещение для офиса.
5. В графе 5 указывается информация о договоре банковской гарантии, заключенного с банком второго уровня Республики Казахстан для туроператоров сферы выездного туризма.

1. 1-бағанда реттік нөмірі көрсетіледі.
2. 2-бағанда қалыптастырылған туристік өнімге кіретін жекелеген туристік қызметтерді көрсетуге арналған үшінші тұлғалармен жасасылған шарттардың нөмірлері, шарттар жасасылған күні көрсетіледі.
3. 3-бағанда мамандығы мен біліктілігі, лицензияланатын қызмет түрінің бейімі бойынша жоғары немесе орта кәсіптік білімі туралы дипломның нөмірі, дипломның берілген күні, оқу орнының атауы, туристік білімі бар қызметкердің еңбек өтілі көрсетіледі.
4. 4-бағанда кеңсеге арналған үй-жайға құқық белгілейтін құжаттың атауы, нөмірі және күні көрсетіледі.
5. 5-бағанда шығу туризмі саласының туроператорлары үшін Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі банкпен жасалған банктік кепілдік шарты туралы ақпараты көрсетіледі.