О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2010 года № 383 "Об утверждении форм предписания выездной таможенной проверки и требования об устранении нарушений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 107. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 марта 2015 года № 10568. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 10 декабря 2015 года № 645
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 10.12.2015 № 645 (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьями 220221221-1 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года «О таможенном деле в Республике Казахстан» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 июля 2010 года № 383 «Об утверждении форм предписания выездной таможенной проверки и требования об устранении нарушений» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6377, опубликованный 14 августа 2010 года № 215-216 (26276-26277) в газете «Казахстанская правда») следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
«Об утверждении форм документов таможенной проверки»;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
«1. Утвердить:
1) форму предписания о проведении выездной таможенной проверки согласно приложению 1 к приказу;
2) форму требования об устранении нарушений по результатам выездной таможенной проверки согласно приложению 2 к приказу;
3) форму акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 3 к приказу;
4) форму акта выездной таможенной проверки согласно приложению 4 к приказу;
5) форму уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 5 к приказу»;
форму предписания -выездной таможенной проверки, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
форму требования об устранении нарушений, утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить формой акта камеральной таможенной проверки согласно приложению 3 к настоящему приказу;
дополнить формой акта выездной таможенной проверки согласно приложению 4 к настоящему приказу;
дополнить формой уведомления об устранении нарушений по результатам камеральной таможенной проверки согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Көшпелі кедендік тексеру нұсқамасының және бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 шілдедегі № 383 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 107 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министірлігінде 2015 жылы 27 наурызда № 10568 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрiнiң 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 645 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрiнiң 10.12.2015 № 645 (01.01.2016 бастап қолданысқа енеді) бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы» 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 220221221-1-баптарына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. «Көшпелі кедендік тексеру нұсқамасының және бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 29 шілдедегі № 383 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6377 болып тіркелген, 2010 жылғы 14 тамыздағы № 215-216 (26276-26277) «Казахстанская правда» газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
«Кедендік тексеру құжаттарының нысандарын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«1) көшпелі кедендік тексеруді жүргізу туралы ұйғарымның нысаны бұйрыққа 1 қосымшаға сәйкес;
2) көшпелі кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысаны бұйрыққа 2 қосымшаға сәйкес;
3) камералдық кедендік тексеру актісінің нысаны бұйрыққа 3 қосымшаға сәйкес;
4) көшпелі кедендік тексеру актісінің нысаны бұйрыққа 4 қосымшаға сәйкес;
5) камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны бұйрыққа 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген көшпелі кедендік тексеру нұсқамасының нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген бұзушылықтарды жою туралы талаптың нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексеру актісінің нысанымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес көшпелі кедендік тексеру актісінің нысанымен толықтырылсын;
осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес камералдық кедендік тексерудің нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысанымен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:

Декларант не привлекается к ответственности, установленной законами Республики Казахстан при самостоятельном устранении нарушений, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки в срок, установленный пунктом 13 статьи 221-1 настоящего Кодекса.
В случае неисполнения уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камеральной таможенной проверки, в срок, установленный пунктом 13 статьи 221-1 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан», выносится уведомление о погашении задолженности по таможенным платежам, налогам и пеням в соответствии со статьями 159 и 160 Кодекса Республики Казахстан «О таможенном деле в Республике Казахстан».
Руководитель органа государственных доходов ___________________
(подпись, Ф.И.О.)
«__» ___________ 20__г.              М. П.
Уведомление получил _________________________________________________
(Ф.И.О. проверяемого лица, подпись, печать)
«__» ___________ 20__г.
Уведомление вручил __________________________________________________
(Ф.И.О. должностного лица органа государственных
доходов, подпись, дата)
Уведомление отправлено проверяемому лицу ____________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
«__» ___________ 20__г.

Осы Кодекстің 221-1-бабының 13-тармағымен белгіленген мерзімде камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды өз бетімен жою арқылы декларант Қазақстан Республикасы заңдарымен белгіленген жауапкершілікке тартылмайды.
Осы Кодекстің 221-1-бабының 13-тармағымен белгіленген мерзімде камералдық кедендік тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны орындамаған жағдайда, осы Кодекстің 221-1 және 221-2-баптарына сәйкес тексерудің нәтижелері туралы хабарлама шығарылады.
Мемлекеттік кірістер органының басшысы_______________________________
(қолы, Т.А.Ә.)
«___» __________ 20__ ж.                М. О.
Хабарламаны алдым____________________________________________________
(тексерілетін тұлғаның Т.А.Ә., қолы, мөрі)
«___» __________ 20__ ж.
Хабарламаны табыс еттім______________________________________________
(мемлекеттік кірістер органының лауазымды
тұлғасының Т.А.Ә., қолы, күні)
Тексерілетін тұлғаға хабарлама жөнелтілді
________________________________________________________________
(жөнелтілгені және (немесе) алғандығы фактісін растайтын құжат)
«___» __________ 20__ ж.