Об утверждении правил направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора, а также форм уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения, по результатам камерального контроля деятельности администратора, отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 26 февраля 2015 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 апреля 2015 года № 10608. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 8 апреля 2020 года № 368.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 08.04.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В заголовок внесено изменение на казахском языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с приказом Министра финансов РК от 14.11.2017 № 668 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Правила направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Правила представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора согласно приложению 5 к настоящему приказу;

Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша аңықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидаларын, сондай-ақ қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша аңықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламалардың, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 132 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 сәуірде № 10608 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2020 жылғы 8 сәуірдегі № 368 бұйрығымен ( алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - ҚР Қаржы министрінің 08.04.2020 № 368 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 14.11.2017 № 668 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаның нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның нысаны;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидалары;

6) форму отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора согласно приложению 6 к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Правила
направления уведомлений об устранении нарушений,
выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего
администратора, отстраненного за эти нарушения
1. Общие положения
1. Настоящие Правила направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и устанавливают единый порядок направления уведомлений об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности предыдущего временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих (далее – администратор), отстраненных за эти нарушения.
2. Порядок и сроки направления уведомлений
2. В случае выявления нарушений по результатам проверки за проведением процедуры банкротства и реабилитационной процедуры деятельности администратора уполномоченным органом в области реабилитации и банкротства (далее – уполномоченный орган) оформляется уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения.
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения, заполняется на государственном или русском языке в двух экземплярах, которые подписываются заместителем руководителя уполномоченного органа и заверяются печатью.
Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения регистрируется в Журнале регистрации уведомлений по результатам проверки, который пронумеровывается, прошнуровывается, закрепляется подписью руководителя уполномоченного органа и скрепляется печатью.
В журнале регистрации уведомлений по результатам проверки содержатся следующие сведения:

6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн ішінде қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
1-қосымша
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың (бұдан әрі – әкімші) осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаларды жіберудің бірыңғай тәртібін айқындайды.
2. Хабарламаларды жіберу тәртібі және мерзімдері
2. Әкімші қызметінің банкроттық рәсімі мен оңалту рәсімінің өткізілуін тексеру нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда, оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаны ресімдейді.
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама мемлекеттік немесе орыс тілінде екі данада толтырылады, оларға уәкілетті орган басшының орынбасары қол қойып, мөрмен куәландырады.
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама Тексеру нәтижелері бойынша хабарламаларды тіркеу журналында тіркеледі, ол нөмірленеді, тігіледі, уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрмен бекітіледі.
Тексеру нәтижелері бойынша хабарламаларды тіркеу журналында мынадай мәліметтер қамтылады:

1) порядковый номер;
2) дата регистрации уведомления;
3) фамилия, имя, отчество (при наличии) администратора;
4) ИИН администратора;
5) фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника;
6) ИИН/БИН должника;
7) вид процедуры;
8) номер и дата акта проверки;
9) способ вручения;
10) дата получения;
11) дата исполнения.
Копия уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения направляется в суд, вынесший решение о применении реабилитационной процедуры или о признании должника банкротом.
3. Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения вручается вновь назначенному администратору лично под роспись или иным способом, подтверждающим факт отправки и получения.
При этом уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения, направленное одним из нижеперечисленных способов, считается врученным администратору в следующих случаях:
1) нарочно – с даты отметки администратора о получении;
2) электронным способом – с даты отправки уполномоченным органом на электронный адрес администратора, указанный в заявлении при регистрации (перерегистрации) администратора в уполномоченном органе.
4. Уведомление об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности администратора, отстраненного за эти нарушения подлежит направлению в течение пяти рабочих дней со дня, следующего за днем назначения нового администратора.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Сноска. Уведомление в редакции приказа Министра финансов РК от 14.11.2017 № 668 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных по результатам проверки деятельности
предыдущего администратора, отстраненного за эти нарушения
"___" __________20___ года                                                 №______
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и на
основании акта о результатах проверки № от "___" _________ 20__ года
________________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
уведомляет Вас, _________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
осуществляющего процедуру в соответствии с Законом Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" в отношении
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника)
ИИН/БИН должника: _____________________________
адрес должника:__________________________________________________________________
(индекс, область, город, адрес)
Вид процедуры: ___________________________________
о нарушениях, выявленных по результатам проверки №____
от "___" _______20__года _________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(нарушения норм законодательства о реабилитации и банкротстве)
Исполнение уведомления осуществляется временным администратором,
реабилитационным, временным и банкротным управляющими в течение
двадцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения)
уведомления путем устранения нарушений, указанных в уведомлении, а также
представления в уполномоченный орган отчета об исполнении уведомления.
В соответствии с пунктом 1 статьи 157 Предпринимательского кодекса
Республики Казахстан от 29 октября 2015 года в случае нарушения прав и
законных интересов проверяемых субъектов при осуществлении контроля и
надзора, проверяемый субъект вправе обжаловать решения, действия
(бездействие) соответствующего органа контроля и надзора и (или)
должностного лица в вышестоящий государственный орган либо суд в порядке,
установленном законодательством Республики Казахстан.
Приложение: описание выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) уполномоченного органа:
_____________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, печать)
Уведомление получил: _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) временного
администратора, реабилитационного, временного и банкротного
управляющих, подпись, дата)
Уведомление вручено администратору: ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
должностного лица уполномоченного органа,
подпись, дата)
Уведомление отправлено администратору: __________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки
и (или) получения)
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Правила
направления уведомлений об устранении нарушений по
результатам камерального контроля деятельности администратора
1. Общие положения

1) реттік нөмірі;
2) хабарламаның тіркелген күні;
3) әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
4) әкімшінің ЖСН;
5) борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы;
6) борышкердің ЖСН/БСН;
7) рәсімнің түрі;
8) тексеру актісінің нөмірі мен күні;
9) табыс ету тәсілі;
10) алынған күні;
11) орындалған күні.
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарламаның көшірмесі оңалту рәсімін қолдану немесе борышкердi банкрот деп тану туралы шешiм шығарған сотқа жіберіледі.
3. Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама жаңадан тағайындалған әкімшіге қолын қойдыра отырып, жеке өзіне немесе жөнелту мен алу фактісін растайтын өзге де тәсілмен беріледі.
Бұл ретте төменде тізбеленген тәсілдердің бірі арқылы жіберілген қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама әкімшіге мынадай жағдайларда:
1) қолма-қол – әкімшінің алғаны туралы белгі қойған күнінен бастап;
2) электрондық тәсілмен – әкімшіні уәкілетті органда тіркеу (қайта тіркеу) кезінде әкімшінің өтініште көрсетілген электрондық мекенжайына уәкілетті орган жөнелткен күннен бастап берілген болып есептеледі.
4. Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама жаңа әкімші тағайындалған күннен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберілуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Қызметін тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар үшін шеттетілген алдыңғы әкімшінің осы бұзушылықтарын жою туралы хабарлама
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 14.11.2017 № 668 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" __________                              №_________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы )
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және тексеру нәтижелері туралы
20__ жылғы "____" ____________ №____ актінің негізінде "Оңалту және банкроттық туралы"
2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді жүзеге
асыратын _______________________________________________________________ қатысты
(борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы)
Сізді, _____________________________________________________________________
(уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
________________________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН/БСН: ____________________________________________________
борышкердің мекенжайы: ___________________________________________________
(индексі, облыс, қала, мекенжайы)
Рәсім түрі: _______________________________________________________________
20__жылғы "___" ____ №___ тексеру нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтар
туралы__________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ хабардар етеді.
(оңалту және банкроттық туралы заңнаманың нормаларын бұзушылықтар)
Уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар
хабарламаларды орындауды хабарлама табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап
жиырма жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген бұзушылықтарды жою, сондай-ақ
уәкілетті органға хабарламаның орындалғаны туралы есепті беру арқылы жүзеге асырады.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексі 157-бабының 1-тармағына сәйкес бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру кезiнде тексерілетін
субъектiлердiң құқықтары мен заңды мүдделерi бұзылған жағдайда тексерілетін субъектi
тиісті бақылау және қадағалау органының және (немесе) лауазымды адамның шешімдеріне,
iс-әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген
тәртiппен жоғары тұрған мемлекеттiк органға не сотқа шағымдануға құқылы.
Қосымша: анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы ____ парақта.
Уәкілетті органның басшысы (басшының орынбасары):
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
Хабарламаны алды: ___________________________________________________
______________________________________________________________________________
(Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге берілді: _________________________________________________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге жіберілді: _______________________________________________
______________________________________________________________________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын дәлелдейтін құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
3-қосымша
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары 1. Жалпы ережелер

1. Настоящие Правила направления уведомлений об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и устанавливают единый порядок направления уведомлений об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих (далее – администратор).
2. Порядок и сроки направления уведомлений
2. В случае выявления нарушений по результатам камерального контроля за проведением процедуры банкротства и реабилитационной процедуры деятельности администратора уполномоченным органом в области реабилитации и банкротства (далее – уполномоченный орган) оформляется уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора.
Уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора заполняется на государственном или русском языке в двух экземплярах, которые подписываются заместителем руководителя уполномоченного органа и заверяются печатью.
Уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора регистрируется в Журнале регистрации уведомлений по результатам камерального контроля, который пронумеровывается, прошнуровывается, закрепляется подписью руководителя уполномоченного органа и скрепляется печатью.
В журнале регистрации уведомлений по результатам камерального контроля содержатся следующие сведения:
1) порядковый номер;
2) дата регистрации уведомления;
3) фамилия, имя, отчество (при наличии) администратора;
4) ИИН администратора;
5) фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника;
6) ИИН/БИН должника;
7) вид процедуры;
8) период;
9) нарушение норм законодательства о реабилитации и банкротстве;
10) способ вручения;
11) дата получения;
12) дата исполнения.
Копия уведомления об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора направляется в суд, вынесший решение о применении реабилитационной процедуры или о признании должника банкротом.
3. Уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора должно быть вручено администратору лично под роспись или иным способом, подтверждающим факт отправки и получения.
При этом уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора, направленное одним из нижеперечисленных способов, считается врученным администратору в следующих случаях:

1. Осы Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберу қағидалары "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында әзірленді және уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың (бұдан әрі – әкімші) қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаларды жіберудің бірыңғай тәртібін белгілейді.
2. Хабарламаларды жіберу тәртібі және мерзімдері
2. Әкімші қызметінің банкроттық рәсімі мен оңалту рәсімінің өткізілуін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтар анықталған жағдайда, оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны ресімдейді.
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама мемлекеттік немесе орыс тілінде екі данада толтырылады, оларға уәкілетті орган басшының орынбасары қол қойып, мөрмен куәландырады.
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама Камералдық бақылау нәтижелері бойынша хабарламаларды тіркеу журналында тіркеледі, ол нөмірленеді, тігіледі, уәкілетті орган басшысының қолымен және мөрмен бекітіледі.
Камералдық бақылау нәтижелері бойынша хабарламаларды тіркеу журналында мынадай мәліметтер қамтылады:
1) реттік нөмірі;
2) хабарламаның тіркелген күні;
3) әкімшінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
4) әкімшінің ЖСН;
5) борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы;
6) борышкердің ЖСН/БСН;
7) рәсім түрі;
8) кезеңі;
9) оңалту және банкроттық туралы заңнаманың нормаларын бұзушылық;
10) табыс ету тәсілі;
11) алынған күні;
12) орындалған күні.
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның көшірмесі оңалту рәсімін қолдану немесе борышкердi банкрот деп тану туралы шешiм шығарған сотқа жіберіледі.
3. Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жаңадан тағайындалған әкімшіге қолын қойдыра отырып, жеке өзіне немесе жөнелту мен алу фактісін растайтын өзге де тәсілмен беріледі.
Бұл ретте төменде тізбеленген тәсілдердің бірі арқылы жіберілген әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама әкімшіге мынадай жағдайларда:

1) нарочно – с даты отметки администратора о получении;
2) электронным способом – с даты отправки уполномоченным органом на электронный адрес администратора, указанный в заявлении при регистрации (перерегистрации) администратора в уполномоченном органе.
4. Уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора подлежит направлению в течении пяти рабочих дней со дня, следующего за днем выявления нарушений.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Сноска. Уведомление в редакции приказа Министра финансов РК от 14.11.2017 № 668№ 668 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Уведомление
об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
деятельности администратора
"___" __________20___ года                                     №________
_____________________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
в соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 20 Закона Республики
Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" уведомляет
Вас, ________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(фамилии, имя, отчество (при наличии), ИИН временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих)
осуществляющего процедуру в соответствии с Законом Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" в отношении
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) или наименование должника)
ИИН/БИН должника: _____________________________
адрес должника: _________________________________________________________________
(индекс, область, город, адрес)
Вид процедуры: _________________________________________________________________
о нарушениях, выявленных "___" _______ 20__ года
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(нарушения норм законодательства о реабилитации и банкротстве)
Исполнение уведомления осуществляется временным администратором,
реабилитационным, временным и банкротным управляющими в течение
двадцати рабочих дней со дня, следующего за днем вручения (получения)
уведомления путем устранения нарушений, указанных в уведомлении, а также
представления в уполномоченный орган отчета об исполнении уведомления.
В соответствии с подпунктом 1) пункта 3 статьи 144

1) қолма-қол – әкімшінің алғаны туралы белгі қойған күнінен бастап;
2) электрондық тәсілмен – әкімшіні уәкілетті органда тіркеу (қайта тіркеу) кезінде әкімшінің өтініште көрсетілген электрондық мекенжайына уәкілетті орган жөнелткен күннен бастап берілген болып есептеледі.
4. Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарлама жаңа әкімші тағайындалған күннен кейінгі күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жіберілуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтарды жою туралы хабарлама
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 14.11.2017 № 668 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20__ жылғы "___" __________                                          №______
______________________________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы )
"Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасы
Заңының 20-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес "Оңалту және банкроттық туралы"
2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес рәсімді жүзеге
асыратын _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________ қатысты
(борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы)
Сізді, _____________________________________________________________________
(уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН)
________________________________________________________________________________
Борышкердің ЖСН/БСН: ____________________________________________________
борышкердің мекенжайы: ___________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(индексі, облыс, қала, мекенжайы)
Рәсім түрі: ___________________________________
Сізді 20__жылғы "___" _______ бұзушылықтар туралы _________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________ хабардар етеді.
(оңалту және банкроттық туралы заңнаманың нормаларын бұзушылықтар)
Уақытша әкімші, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылар
хабарламаларды орындауды хабарлама табыс етілген (алынған) күннен кейінгі күннен бастап
жиырма жұмыс күні ішінде хабарламада көрсетілген бұзушылықтарды жою, сондай-ақ
уәкілетті органға хабарламаның орындалғаны туралы есепті беру арқылы жүзеге асырады.

Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года
контроль исполнения предписаний (постановлений, представлений,
уведомлений) об устранении выявленных нарушений в результате проверки и
по результатам иных форм контроля и надзора является основанием для
проведения внеплановой проверки.
Приложение: описание выявленных нарушений на ____ листе (-ах).
Руководитель (заместитель руководителя) уполномоченного органа: _____________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись, печать)
Уведомление получил:______________________________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих, подпись, дата)
Уведомление вручено администратору: _______________________________________
_________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) должностного лица уполномоченного
органа, подпись, дата)
Уведомление отправлено администратору:_____________________________________
__________________________________________________________________________
(документ, подтверждающий факт отправки и (или) получения)
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Правила
представления отчета об исполнении уведомления об
устранении нарушений, выявленных по результатам
камерального контроля деятельности администратора
1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 7 марта 2014 года "О реабилитации и банкротстве" и устанавливают единый порядок и сроки представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности временного администратора, реабилитационного, временного и банкротного управляющих (далее – администратор).
2. Порядок и сроки представления
отчета об исполнении уведомления
2. Уведомление об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора исполняется администратором в течение двадцати рабочих дней со дня, следующего за днем его вручения.
3. Исполнением уведомления об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора признается устранение администратором нарушений, указанных в уведомлении об устранении нарушений по результатам камерального контроля деятельности администратора, с представлением в уполномоченный орган в области реабилитации и банкротства (далее – уполномоченный орган) отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора.
Датой представления отчета об исполнении уведомления об устранении нарушений, выявленных по результатам камерального контроля деятельности администратора в зависимости от способа ее представления является:

2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік Кодексі
бабының 3-тармағы 1) тармақшасына сәйкес тексерудің нәтижесінде және бақылау мен
қадағалаудың өзге де нысандарының нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою
туралы нұсқамалардың (қаулылардың, ұсынулардың, хабарламалардың) орындалуын бақылау
тексерілетін субъектілерді жоспардан тыс тексеруге негіз болып табылады.
Қосымша: анықталған бұзушылықтардың сипаттамасы ____ парақта.
Уәкілетті органның басшысы (басшының орынбасары): ____________________
______________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы, мөрі)
Хабарламаны алды: ___________________________________________________
______________________________________________________________________________
(Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге берілді:____________________________________________
______________________________________________________________________________
(уәкілетті органның лауазымды адамының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), күні, қолы)
Хабарлама әкімшіге жіберілді: ______________________________________________
_______________________________________________________________________________
(жіберілгенін және (немесе) алынғанын дәлелдейтін құжат)
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
5-қосымша
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті беру қағидалары "Оңалту және банкроттық туралы" 2014 жылғы 7 наурыздағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру мақсатында әзірленді және уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың (бұдан әрі – әкімші) қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті берудің бірыңғай тәртібін белгілейді.
2. Хабарламаның орындалуы туралы есепті беру тәртібі және мерзімдері
2. Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаны әкімші ол ұсынылған күннен кейінгі күннен бастап жиырма жұмыс күні ішінде орындайды.
3. Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есепті оңалту және банкроттық саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) ұсына отырып, әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламада көрсетілген бұзушылықтарды әкімшінің жоюы әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалғаны болып танылады.
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есептің ұсынылған күні, оны ұсыну тәсіліне қарай:

1) в явочном порядке – дата приема уполномоченным органом;
2) по почте заказным письмом с уведомлением – дата отметки о приеме почтовой или иной организации связи.
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 26 февраля 2015 года № 132
Форма
Отчет
об исполнении уведомления об устранении нарушений
выявленных по результатам камерального контроля
деятельности администратора
Номер и дата уведомления:____________________________________________
Период:______________________________________________________________
Вид процедуры:_______________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии), ИИН временного администратора,
реабилитационного, временного и банкротного управляющих:_____________
____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) либо наименование, ИИН/БИН
должника:____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Наименование органа государственных доходов, направившего
уведомление:_________________________________________________________
Информация по выявленным и устраненным нарушениям:___________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обстоятельства, являющиеся основанием для несогласия временного
администратора, реабилитационного, временного и банкротного
управляющих с нарушениями, указанными в уведомлении об устранении
нарушений, выявленных по результатам камерального контроля
деятельности временного администратора, реабилитационного, временного
и банкротного управляющих, с приложением копий подтверждающих
документов:
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:_____________________________________
_____________________________________________________________________
Подпись временного администратора, реабилитационного, временного и
банкротного управляющих: ______________________________________
Дата представления отчета: "___" ______________ 20___ год.

1) өзі келу тәртібімен – уәкілетті орган қабылдаған күн;
2) почта арқылы хабарламасы бар тапсырыс хатпен – почта немесе өзге де байланыс ұйымының қабылдағаны туралы белгісі қойылған күн болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 26 ақпандағы
№ 132 бұйрығына
6-қосымша
Нысан
Әкімшінің қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған
бұзушылықтарды жою туралы хабарламаның орындалуы туралы есеп
Хабарламаның нөмірі және күні: ______________________________________
Кезеңі: _____________________________________________________________
Рәсімнің түрі: ______________________________________________________
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), ЖСН: ___________
_____________________________________________________________________
Борышкердің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) немесе атауы, ЖСН/БСН: _____
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Хабарламаны жіберген мемлекеттік кірістер органның атауы:____________
____________________________________________________________________,
Анықталған және жойылған бұзушылықтар туралы ақпарат: _______________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
Растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты басқарушылардың қызметін камералдық бақылау нәтижелері бойынша анықталған бұзушылықтарды жою туралы хабарламада көрсетілген бұзушылықтармен әкімшінің келіспеуі үшін негіз болып табылатын мән-жайлар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі: _________________________________
_____________________________________________________________________
Уақытша әкімшінің, оңалтуды, уақытша және банкроттықты
басқарушылардың қолы:________________________________________________
Есептің тапсырылған күні: 20____ жылғы "___" ______________