Об утверждении типовой формы путевки, а также Правил ее выдачи
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 18-03/145. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2015 года № 10702.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) типовую форму путевки, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила выдачи путевки, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра
С. Омаров
Приложение 1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Үлгілік нысан
(типовая форма)
Аң аулауға арналған жолдаманың үлгiлік нысаны
Типовая форма путевки для осуществления охоты
Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана жарамды
(действительно только на территории, закрепленной за субъектом охотничьего хозяйства)
_______________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы, наименование субъекта охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № _________________________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі,регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық (разовая, сезонная) __________________________
Жолдама құны (стоимость путевки) __________________________ теңге
Аңшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника) _________________
Аңшының куәлігі № (№ удостоверения охотника) ____________________
Берілген күні (дата выдачи) _______________________________________
Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының атауы
(наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка для охоты)
_______________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі (направляется к егерю) _______________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))

Жолдаманың үлгілік нысанын, сондай-ақ оны беру қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 ақпандағы № 18-03/145 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 10 сәуірде № 10702 тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 9-бабының 1-тармағының 14) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес жолдаманың үлгілік нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жолдаманы беру қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
С. Омаров
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік нысан
(типовая форма)
Аң аулауға арналған жолдаманың үлгiлік нысаны Типовая форма путевки для осуществления охоты Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.01.2024 № 6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Аңшылық шаруашылығы субъектісіне бекітілген аумақта ғана жарамды (действительно только на территории, закрепленной за субъектом охотничьего хозяйства)
________________________________________________________________
(аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы, наименование субъекта охотничьего хозяйства)
ЖОЛДАМА № ___________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі,регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық (разовая, сезонная) ___________________________
Жолдама құны (стоимость путевки) __________________________ теңге
Аңшының (тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) охотника) __________________
Аңшының куәлігі № (№ удостоверения охотника) ______________________
Берілген күні (дата выдачи) _______________________________
Аң аулау учаскесі нақты белгіленген аңшылық шаруашылығының атауы
(наименование охотничьего хозяйства, с указанием конкретного участка для охоты) ________
Қорықшыға жіберіледі (направляется к егерю) ________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))

Қолданылу мерзімі (срок действия) 20_ жылғы "__" ______ ден 20__ жылғы "__" дейін
Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы
(ответственное лицо охотничьего хозяйства выдавшее путевку) ________
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы) (фамилия, имя, отчество (при его наличии),
подпись)
Аңшылық шаруашылығының ішкі күн тәртібінің қағидаларімен таныстым
(с правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства ознакомлен)
________________________________________________________________
(аңшының қолы, подпись охотника*)
Мөрдің (бар болса) орны
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
Место печати (при наличии)
(Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год)
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Тұяқты жануарлардың түрі мен саны туралы белгі соғу
(отметка о виде и количестве копытных животных)
Нақты ауланғаны
(фактически добыто)
Күні (дата)
Қорықшының немесе аңшының қолы
(подпись егеря или охотника)
Құстың түрі (вид дичи)
Саны
(количество)
Ескерту
(примечание):
1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде –
аңшының немесе тұлғаның өзі жүргізеді
(отметка о фактической добыче животных производится егерем или
при его отсутствии – самим охотником или физическим лицом);
2. Жолдаманы басқа адамға беруге шығарылмайды
(передача путевки другому лицу не производится).
Приложение 1-1 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Сноска. Приказ дополнен приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Балық аулауды жүзеге асыруға арналған жолдаманың үлгілік нысаны
Типовая форма путевки для осуществления рыболовства
Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Балық шаруашылығы субъектісіне бекітілген балық шаруашылығы су айдынында және
(немесе) учаскесінде ғана жарамды
(действительно только на рыбохозяйственном водоеме и (или) участке,
закрепленном за субъектом рыбного хозяйства)
_________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы,
наименование субъекта рыбного хозяйства)
ЖОЛДАМА № ___________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі, регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық (разовая, сезонная) ___________________________
Жолдама құны (стоимость путевки) ____________________________ теңге
Балықшының (рыболова) __________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Балық шаруашылығы субъектісінің атауы
(наименование субъекта рыбного хозяйства, с указанием водоема
и (или) участка для рыболовства) ____________________________________
_________________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі (направляется к егерю) _________________________
_________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Балықтың және басқа да су жануарларының түрі, киллограмм
(вид рыб и других водных животных разрешенных к изъятию, килограмм)
_________________________________________________________________

Қолданылу мерзімі (срок действия) 20_ жылғы "__" ______ ден 20__ жылғы "__" дейін
Аңшылық шаруашылығының жолдама берген жауапты адамы (ответственное лицо охотничьего хозяйства выдавшее путевку) ______________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы) (фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Аңшылық шаруашылығының ішкі күн тәртібінің қағидаларімен таныстым (с правилами внутреннего распорядка охотничьего хозяйства ознакомлен) _________
__________________________________________________________________
(аңшының қолы, подпись охотника*)
Мөрдің (бар болса) орны
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
Место печати (при наличии)
(Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год)
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Тұяқты жануарлардың түрі мен саны туралы белгі соғу (отметка о виде и количестве копытных животных)
Нақты ауланғаны (фактически добыто)
Күні (дата)
Қорықшының немесе аңшының қолы (подпись егеря или охотника)
Құстың түрі (вид дичи)
Саны (количество)
Ескерту (примечание):
1. Жануарларды нақты аулау туралы белгі соғуды қорықшы немесе ол жоқ кезде – аңшының немесе тұлғаның өзі жүргізеді (отметка о фактической добыче животных производится егерем или при его отсутствии – самим охотником или физическим лицом);
2. Жолдаманы басқа адамға беруге шығарылмайды (передача путевки другому лицу не производится).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрі
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
1-1-қосымша
Балық аулауды жүзеге асыруға арналған жолдаманың үлгілік нысаны Типовая форма путевки для осуществления рыболовства Жолдаманың алдыңғы беті (лицевая сторона путевки)
Ескерту. Бұйрық 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.01.2024 № 6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Балық шаруашылығы субъектісіне бекітілген балық шаруашылығы су айдынында және (немесе) учаскесінде ғана жарамды (действительно только на рыбохозяйственном водоеме и (или) участке, закрепленном за субъектом рыбного хозяйства) ______________________________________________________________
(балық шаруашылығы субъектісінің атауы,
наименование субъекта рыбного хозяйства)
ЖОЛДАМА № ___________________________________
ПУТЕВКА (тіркеу нөмірі,регистрационный номер)
Бір жолғы, маусымдық (разовая, сезонная) ___________________________
Жолдама құны (стоимость путевки) __________________________ теңге
Балықшының (рыболова)___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Балық шаруашылығы субъектісінің атауы (наименование субъекта рыбного хозяйства, с указанием водоема и (или) участка для рыболовства)_______________
__________________________________________________________________
Қорықшыға жіберіледі (направляется к егерю) __________________________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Балықтың және басқа да су жануарларының түрі, киллограмм (вид рыб и других водных животных разрешенных к изъятию, килограмм) _______________
_________________________________________________________________

Қолданылу мерзімі (срок действия) 20_ жылғы "__" ______ ден 20__ жылғы "__" дейін
Жолдама берген балық шаруашылығы субъектісінің жауапты адамы
(ответственное лицо субъекта рыбного хозяйства, выдавшее путевку) ______
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Мөрдің (бар болса) орны немесе электрондық жүйе арқылы жолдама берілген жағдайда
қорықшылар мен инспекторлардың жолдама деректерін сәйкестендіруге мүмкіндік
беретін QR-код
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
Место печати (при наличии) или QR-код, позволяющий идентифицировать данные путевки
егерями и инспекторами в случае выдачи путевки через электронную систему
(Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год)
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Нақты ауланғаны
(фактически выловлено)
Күнi
(дата)
Қорықшының немесе жолдама рәсімдеген тұлғаның қолы
(подпись егеря или лица, на которого оформлена путевка
Аулаған балықтың, басқа су жануарларының түрлерi
(выловленные виды рыб, других водных животных)
Саны, килограмм
(количество, килограмм)
Ескерту (примечание):
Электрондық нысанда жолдама берілген жағдайда қорықшының немесе жолдама
ресімделген адамның қолы талап етілмейді
(в случае выдачи путевки в электронной форме подпись егеря или лица,
на которого оформлена путевка не требуется).
Жолдаманы басқа адамға беруге шығарылмайды
(передача путевки другому лицу не производится).
Приложение 2 к приказу
исполняющего обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 18-03/145
Правила выдачи путевки
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи путевок (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее - Закон) и определяют порядок выдачи путевки субъектами охотничьего и рыбного хозяйства.
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) администратор электронной системы – лицо, обеспечивающее работоспособность и осуществляющее оперативное реагирование на заявки пользователей по вопросам функционирования электронной системы;
2) электронная система – система, обеспечивающая выдачу путевок в электронной форме.
3. Администратор электронной системы обеспечивает работоспособность и осуществляет оперативное реагирование на заявки пользователей по вопросам функционирования электронной системы.

Қолданылу мерзімі (срок действия) 20_ жылғы "__" ______ ден 20__ жылғы "__" дейін
Жолдама берген балық шаруашылығы субъектісінің жауапты адамы (ответственное лицо субъекта рыбного хозяйства, выдавшее путевку) ___________
__________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Мөрдің (бар болса) орны немесе электрондық жүйе арқылы жолдама берілген жағдайда қорықшылар мен инспекторлардың жолдама деректерін сәйкестендіруге мүмкіндік беретін QR-код
Жолдама берілген күн 20___ жылғы "__" __________
Место печати (при наличии) или QR-код, позволяющий идентифицировать данные путевки егерями и инспекторами в случае выдачи путевки через электронную систему
(Дата выдачи путевки "_____" _______ 20__ год)
Жолдаманың артқы беті (обратная сторона путевки)
Нақты ауланғаны
(фактически выловлено)
Күнi
(дата)
Қорықшының немесе жолдама рәсімдеген тұлғаның қолы (подпись егеря или лица, на которого оформлена путевка
Аулаған балықтың, басқа су жануарларының түрлерi (выловленные виды рыб, других водных животных)
Саны, килограмм (количество, килограмм)
Ескерту (примечание):
Электрондық нысанда жолдама берілген жағдайда қорықшының немесе жолдама ресімделген адамның қолы талап етілмейді (в случае выдачи путевки в электронной форме подпись егеря или лица, на которого оформлена путевка не требуется).
Жолдаманы басқа тұлғаға беру жүргізілмейді (передача путевки другому лицу не производится).
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрдің міндетін атқарушы
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 18-03/145 бұйрығына
2-қосымша
Жолдама беру қағидалары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.01.2024 № 6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жолдама беру қағидасы (бұдан әрi – Қағида) "Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 9-бабы 1 тармағы 14) тармақшасына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзiрлендi және аңшылық пен балық шаруашылығы субъектiлерiнің жолдама беру тәртiбiн анықтайды.
2. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) электрондық жүйенің әкімшісі – электрондық жүйенің жұмыс істеуі мәселелері бойынша пайдаланушылардың өтінімдеріне жедел ден қоюды жүзеге асыратын және жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ететін тұлға;
2) электрондық жүйе – жолдамаларды электрондық нысанда беруді қамтамасыз ететін жүйе.
3. Электрондық жүйенің әкімшісі электрондық жүйенің жұмыс істеуі мәселелері бойынша пайдаланушылардың өтінімдеріне жедел ден қоюды жүзеге асырады және жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз етеді.

4. электронная система функционируют бесперебойно, включая праздничные и выходные дни на казахском и русском языках в круглосуточном режиме.
5. В целях обеспечения работоспособности электронной системы, администратор электронной системы обеспечивает:
1) сохранность, защиту, восстановление в случае сбоя или повреждения информации, автоматизированный учет по выданным путевкам;
2) сбор и обработку персональных данных субъекта рыбного хозяйства, а также доступ к ним в соответствии со статьей 10 Закон Республики Казахстан "О персональных данных и их защите";
3) взаимодействие с информационными системами государственных органов и иными объектами информатизации;
4) предоставление отчета по выданным путевкам по запросу уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам в течении 3 (трех) рабочих дней со дня поступления запроса;
5) предоставление доступа к электронной системы уполномоченным лицам в области охраны, воспроизводства и использования животного мира в соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите".
Глава 2. Порядок выдачи путевки
6. Путевка выдается субъектом охотничьего хозяйства физическим лицам по их обращению (устное или письменное), для посещения закрепленных охотничьих угодий с целью добывания объектов животного мира при наличии разрешения на пользование животным миром.
Путевка выдается в бумажном или в электронной форме, при наличии разрешения на пользование животным миром субъектом рыбного хозяйства физическим лицам по их обращению устно, а также в бумажной или электронной форме для посещения закрепленных рыбохозяйственных водоемов и (или) участков с целью изъятия рыбных ресурсов и других водных животных.
В случае обращения физического лица за получением путевки в электронном формате она формируется автоматически по форме согласно приложению 1-1 к приказу и направляется в его личный кабинет и (или) на электронную почту физического лица (при наличии).
7. Срок действия путевки для охоты устанавливает субъект охотничьего хозяйства согласно правил охоты, утверждаемых в соответствии с подпунктом 57) пункта 1 статьи 9 Закона и внутреннего регламента охотничьего хозяйства.
8. В выдаче путевок для проведения охоты и рыболовства отказывается в случаях:
1) отсутствие или полное освоение субъектами охотничьего или рыбного хозяйства квоты на изъятие объектов животного мира, согласно правил распределения квот изъятия животного мира, утверждаемых в соответствии с подпунктом 56) пункта 1 статьи 9 Закона;

4. электрондық жүйе мереке және демалыс күндерін қоса алғанда, қазақ және орыс тілдерінде, тәулік бойы үздіксіз жұмыс істейді.
5. Электрондық жүйенің жұмыс қабілеттілігін қамтамасыз ету мақсатында электрондық жүйенің әкімшісі:
1) берілген жолдамалар бойынша автоматтандырылған есепке алуды, жүйе істен шыққан немесе бүлінген жағдайда ақпараттың сақталуын, қорғалуын, қалпына келтірілуін;
2) балық шаруашылығы субъектісінің дербес деректерін жинау және өңдеу, сондай-ақ оларға "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 10-бабына сәйкес қол жетімділігін;
3) мемлекеттік органдардың ақпараттық жүйелерімен және ақпараттандырудың өзге де объектілерімен өзара іс-қимыл жасауын;
4) осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша, сұрау келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күн ішінде жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті органның сұрауы бойынша, берілген жолдамалар жөнінде есеп ұсынуды;
5) "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабына сәйкес жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті тұлғаларға электрондық жүйеге қол жеткізіп беруді қамтамасыз етеді.
2-тарау. Жолдама беру тәртібі
6. Жолдама аңшылық шаруашылығы субъектісінің жеке тұлғаларына олардың өтініші бойынша (ауызша немесе жазбаша) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде жануарлар дүниесі объектілерін аулау мақсатында бекітілген аңшылық алқаптарға бару үшін беріледі.
Жолдама балық шаруашылығы субъектісінің жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаты болған кезде қағаз немесе электрондық нысанда жеке тұлғаларға олардың өтініші бойынша ауызша, сондай-ақ бекітілген балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою мақсатында бару үшін қағаз немесе электрондық нысанда беріледі.
Жеке тұлға электрондық форматта жолдама алуға өтініш білдірген жағдайда ол бұйрықтың 1-1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде қалыптастырылады және оның жеке кабинетіне жіберіледі.
7. Жолдаманың қолданылу мерзімін аңшылық шаруашылығы субъектiсi Заңның 9-бабы 1-тармағының 57) тармақшасына сәйкес бекітілетін аң аулау қағидалары мен аңшылық шаруашылығының ішкі регламенті бойынша белгілейді.
8. Аң аулауға және балық аулауға жолдама беруден:
1) аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектілерінің Заңның 9-бабы 1-тармағының 56) тармақшасына сәйкес бекітілетін жануарлар дүниесі объектілерін алып қою квоталарын бөлу қағидаларына сәйкес жануарлар дүниесі объектілерін алып қоюға квотаның болмауы немесе толық игерілуі;

2) отсутствия удостоверения охотника (для охоты), согласно подпункту 1) пункта 5 статьи 38 Закона;
3) ограничений и запретов на пользование животным миром в местах и сроках, согласно решении о введении ограничений и запретов на пользование объектами животного мира, их частей и дериватов, устанавливаемых мест и сроков их пользования на основании биологического обоснования, выданного соответствующими научными организациями, подлежащего государственной экологической экспертизе, принимаемых в соответствии с подпунктом 62) пункта 1 статьи 9 Закона;
4) наличия в охотничьих угодьях одновременно предельно допустимого количества охотников, определенных пропускной способностью охотничьих угодий, согласно правил по внутрихозяйственному охотоустройству на территории Республики Казахстан, утверждаемых в соответствии с подпунктом 36) пункта 1 статьи 9 Закона.
9. Субъекты охотничьего и рыбного хозяйства в случае выдачи путевок на бумажном носителе регистрируют их в журнале по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам. Журнал пронумеровывается, прошнуровывается и заверяется печатью территориального подразделения ведомства уполномоченного органа в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
В случае выдачи субъектами рыбного хозяйства путевок в электронном формате они регистрируются автоматически по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и направляются в личный кабинет инспектора в области охраны, воспроизводства и использования животного мира.
Приложение
Приложение 1
к Правилам выдачи путевок
Форма
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Журнал регистрации путевок, выданных субъектами охотничьего и рыбного хозяйства
___________________________________________________________
(наименование субъекта охотничьего или рыбного хозяйства)
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
охотника, рыболова
Адрес места жительства охотника, рыболова
Номер путевки
Вид дичи, животных, рыб и других водных животных
Сроки охоты, рыболовства
Подпись о получении путевки
_______________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)) подпись субъекта охотничьего
или рыбного хозяйства)
Приложение 2
к Правилам выдачи путевок
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 2 в соответствии с приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 15.01.2024 № 6 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Реестр выданных путевок субъектами рыбного хозяйства
__________________________________________
(наименование водоема и (или) участка)
Тип путевки
(разовая, сезонная)
Номер путевки
Дата выдачи
Вид рыбы
Вес
(килограмм)
Сроки рыболовства
Вид орудия лова
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный идентификационный номер
Адрес места жительства

2) Заңның 38-бабы 5-тармағының 1) тармақшасына сәйкес аңшы (аң аулау үшін) куәлігінің болмауы;
3) Заңның 9-бабы 1-тармағының 62) тармақшасына сәйкес қабылданатын жануарлар дүниесі объектілерін, олардың бөліктері мен дериваттарын тиісті ғылыми ұйымдар берген, мемлекеттік экологиялық сараптамаға жататын биологиялық негіздеме негізінде оларды пайдаланудың орындары мен мерзімдерін пайдалануға шектеу мен тыйым салынғанда;
4) Заңның 9-бабы 1-тармағының 36) тармақшасына сәйкес бекітілетін Қазақстан Республикасының аумағында шаруашылықішілік аңшылықты ұйымдастыру жөніндегі қағидалар бойынша аңшылық алқаптардың өткізу қабілетімен айқындалған аңшылық алқаптарда бір мезгілде аңшылардың барынша шекті саны болған жағдайда бас тартылады.
9. Аңшылық және балық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды қағаз жеткізгіште берген жағдайда оларды осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша журналға тіркейді. Журнал нөмірленеді, тігіледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшесінің мөрімен куәландырылады.
Балық шаруашылығы субъектілері жолдамаларды электрондық форматта берген жағдайда олар осы Қағидалардың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде тіркеледі және жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы инспектордың жеке кабинетіне жіберіледі.
Жолдама беру ережесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.01.2024 № 6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Аңшылық және балық шаруашылығы субъектiлерi берген жолдамаларды тiркеу журналы ______________________________________________ (аңшылық немесе балық шаруашылығы субъектiсiнiң атауы)
Аңшының, балықшының тегі, аты және әкесінің аты (бар болса)
Аңшының, балықшының мекен–жайы
Жолдаманың нөмiрi
Құстың, жануарлардың, балықтың және басқа да су жануарларының түрлерi
Аң аулау, балық аулау мерзiмдерi
Жолдаманы алғаны туралы қолы
_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса))
аңшылық субъектісінің немесе балық шаруашылығының қолы
Жолдама беру ережесіне
2-қосымша
Ескерту. Қағидалар 2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 15.01.2024 № 6 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Балық шаруашылы субъектілерімен берілген жолдамалар тізілімі ____________________________________ (су айдының немесе учаскенің атауы)
Жолдама түрі (бір реттік, маусымдық)
Жолдаманың нөмірі
Берілген күні
Балықтардың түрі
Салмағы (килограмм)
Балық аулау мерзiмдерi
Балық аулау құралының түрі
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) жеке сәйкестендіру нөмері
Тұрғылықты жерінің мекенжайы