Об утверждении Правил проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота и определении его организатора
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 178. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 апреля 2015 года № 10753.
Сноска. Заголовок в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 99 Закона Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Определить акционерное общество "Информационно-учетный центр" организатором электронного аукциона по продаже имущества банкрота.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системы "Әділет";
3) размещение на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 марта 2015 года № 178
Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота
Сноска. Заголовок в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидаларын бекіту және оны ұйымдастырушыны айқындау туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 178 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 сәуірде № 10753 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 99-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. "Ақпараттық-есептеу орталығы" акционерлік қоғамы банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды ұйымдастырушы болып айқындалсын.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Ерғожин Д.Е.) заңмен бекітілген тәртіпке сәйкес:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 17 наурыздағы
№ 178 бұйрығымен
бекітілген
Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Настоящие Правила проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О реабилитации и банкротстве" (далее – Закон) и определяют порядок проведения электронного аукциона по продаже имущества банкрота.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 08.08.2019 № 836 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) текущая цена – цена за лот, складывающаяся в ходе электронного аукциона;
2) исключен приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
3) банкрот – должник, несостоятельность которого установлена вступившим в законную силу решением суда;
4) стартовая цена – цена лота по каждому объекту, которая устанавливается по результатам определения оценочной стоимости либо по балансовой стоимости объекта;
5) должник – физическое лицо, зарегистрированное в качестве индивидуального предпринимателя (далее – индивидуальный предприниматель) или юридическое лицо, в отношении которых применены процедуры, предусмотренные Законом;
6) минимальная цена – цена, ниже которой лот не может быть продан;
7) закрытый электронный аукцион – электронный аукцион по реализации имущества, ограниченного в обороте;
8) победитель – участник электронного аукциона, предложивший наиболее высокую цену за лот аукциона и подписавший протокол об итогах электронного аукциона;
9) гарантийный взнос – денежная сумма, вносимая физическим или юридическим лицом для участия в электронном аукционе;
10) участник – физическое или юридическое лицо, зарегистрированное в установленном настоящими Правилами порядке для участия в электронном аукционе или закрытом электронном аукционе;
11) лот – предмет или несколько предметов, одновременно продаваемых на электронном аукционе;
12) веб-портал реестра государственного имущества (далее – веб-портал реестра) – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу: www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по продаже имущества должников (далее – база данных);

1. Осы Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Оңалту және банкроттық туралы" Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 08.08.2019 № 836 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) ағымдағы баға - электрондық аукцион барысында қалыптасатын лоттың бағасы;
2) алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) банкрот - заңды күшіне енген сот шешімімен дәрменсiздiгi белгiленген борышкер;
4) бастапқы баға - бағалау құнын айқындау нәтижелері бойынша не объектінің теңгерімдік құны бойынша белгіленетін әр объекті бойынша лоттың бағасы;
5) борышкер - оларға қатысты Заңда көзделген рәсімдер қолданылған дара кәсіпкер ретінде тіркелген жеке тұлға (бұдан әрі - дара кәсіпкер) немесе заңды тұлға;
6) ең төмен баға - лот одан төмен сатылуы мүмкін емес баға;
7) жабық электрондық аукцион - айналымы шектелген мүлікті сату бойынша электрондық аукцион;
8) жеңімпаз - аукцион лоты үшін неғұрлым жоғары баға ұсынған және электрондық аукционның қорытындысы туралы хаттамаға қол қойған электрондық аукционға қатысушы;
9) кепілді жарна - электрондық аукционға қатысу үшін жеке немесе заңды тұлға енгізетін ақша сомасы;
10) қатысушы - электрондық аукционға немесе жабық электрондық аукционға қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркелген жеке немесе заңды тұлға;
11) лот - электрондық аукционда бір мезгілде сатылатын зат немесе бірнеше зат;
12) мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы (бұдан әрі - тізілімнің веб-порталы) - Интернет желісінде www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша орналастырылған, борышкерлердің мүлкін сату бойынша электрондық деректер қорына бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс (бұдан әрі - деректер қоры);

13) продавец – временный, банкротный или реабилитационный управляющий;
14) покупатель – победитель электронного аукциона, подписавший договор купли-продажи;
15) цена продажи – окончательная цена лота, установленная в результате электронного аукциона;
16) уполномоченный орган – орган государственных доходов, осуществляющий государственное регулирование в области реабилитации и банкротства (за исключением банков, страховых (перестраховочных) организаций и накопительных пенсионных фондов);
17) организатор – юридическое лицо, определенное уполномоченным органом и заключившее с продавцом договор об оказании электронных услуг по проведению электронного аукциона по продаже имущества банкрота;
18) платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) – информационная система, автоматизирующая процессы передачи информации о проведении платежей в рамках оказания возмездных услуг, оказываемых в электронной форме;
19) электронный аукцион – форма торгов электронного аукциона, в том числе закрытого электронного аукциона, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате;
20) электронный аукционный зал (далее – аукционный зал) – раздел веб-портала реестра, обеспечивающий возможность ввода, хранения и обработки информации, необходимой для проведения электронного аукциона;
21) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок проведения электронного аукциона
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 08.08.2019 № 836 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Продажа имущества банкрота осуществляется банкротным управляющим в порядке, установленном настоящими Правилами, путем проведения электронного аукциона в соответствии с планом продажи имущества банкрота (далее – План продажи).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

13) сатушы - уақытша, банкроттықты немесе оңалтуды басқарушы;
14) сатып алушы - сатып алу-сату шартына қол қойған электрондық аукционның жеңімпазы;
15) сату бағасы - электрондық аукцион нәтижесінде белгіленген лоттың түпкілікті бағасы;
16) уәкілетті орган - оңалту және банкроттық саласында (банктерді, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарын және жинақтаушы зейнетақы қорларын қоспағанда) мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік кірістер органы;
17) ұйымдастырушы - уәкілетті орган айқындаған және сатушымен банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционды өткізу бойынша электрондық қызметтер көрсету туралы шарт жасасқан заңды тұлға;
18) "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) – төлемдерді электрондық нысанда көрсетілетін өтеулі қызметтер көрсету шеңберінде жүргізу туралы ақпарат беру процестерін автоматтандыратын ақпараттық жүйе;
19) электрондық аукцион - электрондық форматта тізілімнің веб-порталын қолдана отырып өткізілетін электрондық аукцион, оның ішінде жабық электрондық аукцион сауда-саттығының нысаны;
20) электрондық аукцион залы (бұдан әрі - аукцион залы) - электрондық аукционды өткізу үшін қажетті ақпаратты енгізу, сақтау және өңдеу мүмкіндігін қамтамасыз ететін тізілім веб-порталының бөлімі;
21) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі - ЭЦҚ) - электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар терімі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2-тарау. Электрондық аукционды өткізу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 08.08.2019 № 836 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Банкроттың мүлкін сатуды банкроттықты басқарушы осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен банкроттың мүлкін сату жоспарына (бұдан әрі – Сату жоспары) сәйкес электрондық аукционды өткізу арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Реализация имущества банкрота, пакеты акций (доля участия) которого отнесены к стратегическим объектам, осуществляется путем проведения электронного аукциона в соответствии с требованиями настоящих Правил после получения решения Правительства Республики Казахстан о выдаче разрешения на его отчуждение в соответствии с пунктом 5 статьи 188 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Реализация имущества банкрота, отнесенного к стратегическим объектам, в случае установления Правительством Республики Казахстан особых условий и порядка реализации имущественной массы, а также дополнительных требований к покупателям, осуществляется с учетом решения Правительства Республики Казахстан в соответствии с пунктом 7 статьи 187 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе".
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Продажа имущества, стоимость которого значительно снизится в течение срока до назначения банкротного управляющего (скоропортящиеся товары, скот и прочие товары, требующие срочной реализации), осуществляется временным управляющим путем проведения электронного аукциона на основании согласованного с уполномоченным органом Плана продажи скоропортящихся товаров, скота и прочих товаров, требующих срочной реализации, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, и выставляется на электронный аукцион по балансовой стоимости.
Согласование Плана продажи временного управляющего осуществляется в соответствии с пунктом 7 статьи 99 Закона.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Продажа имущества должника, в отношении которого решением суда применена реабилитационная процедура, осуществляется реабилитационным управляющим путем проведения электронного аукциона на основании плана реабилитации.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. План продажи составляется банкротным управляющим по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам на основании данных инвентаризации и оценки имущественной массы, а также на основании решения комитета кредиторов о выставлении имущества на электронный аукцион по балансовой стоимости.

4. Акцияларының пакеттері (қатысу үлестері) стратегиялық объектілерге жатқызылған банкроттың мүлкін сату осы Қағидалардың талаптарына сәйкес электрондық аукцион өткізу жолымен "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 188-бабы 5-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің оны иеліктен айыруға рұқсат беру туралы шешімін алғаннан кейін жүзеге асырылады.
Стратегиялық объектілерге жатқызылған банкроттың мүлкін сату "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 187-бабы 7-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі мүліктік массаны сатудың ерекше шарттары мен тәртiбiн, сондай-ақ сатып алушыларға қосымша талаптар белгiлеген жағдайда, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімін ескере отырып жүзеге асырылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Банкроттықты басқарушы тағайындалғанға дейінгі мерзім ішінде құны айтарлықтай төмендейтін мүлікті (тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарлар) сатуды уақытша басқарушы уәкілетті органмен келісілген осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарларды сату жоспарының негізінде жүзеге асырады және олар электрондық аукционға теңгерімдік құны бойынша шығарылады.
Уақытша басқарушының Сату жоспарын келісуі Заңның 99-бабының 7-тармағына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Сот шешімімен оңалту рәсімі қолданылған борышкер мүлкін сатуды оңалтуды басқарушы оңалту жоспарының негізінде электрондық аукционды өткізу жолымен жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Банкроттықты басқарушы Сату жоспарын осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мүліктік массаны түгендеу және бағалау деректері, сондай-ақ мүлікті теңгерімдік құны бойынша электрондық аукционға қою туралы кредиторлар комитеті шешімінің негізінде жасайды.

Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. План продажи утверждается комитетом кредиторов должника, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. исключен приказом Министра финансов РК от 17.08.2020 № 750 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. При составлении Плана продажи стартовая цена объектов продажи устанавливается продавцом на уровне балансовой стоимости либо семидесяти пяти процентов от оценочной стоимости.
Дебиторская задолженность выставляется на электронный аукцион по стартовой цене в размере ее номинального значения.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра финансов РК от 17.08.2020 № 750 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. План продажи с согласия комитета кредиторов может предусматривать минимальную цену лота, ниже которой лот не может быть продан, за исключением случая, предусмотренного пунктом 5 настоящих Правил.
В случае установления комитетом кредиторов минимальной цены лота, такая цена должна быть установлена не ниже пятидесяти процентов от стартовой цены лота.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. В случае, если электронный аукцион не состоялся, последующая реализация имущественной массы проводится не позднее десяти календарных дней со дня подписания акта о несостоявшемся аукционе, если собранием кредиторов не принято решение о прямой продаже либо о передаче имущественной массы в натуре.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. исключен приказом Министра финансов РК от 17.08.2020 № 750 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. При повторном выставлении имущества на электронный аукцион продавец с согласия комитета кредиторов понижает стартовую цену лота не более чем на двадцать пять процентов от первоначальной стартовой цены. Снижение первоначальной стартовой цены допускается единожды.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Сату жоспарын осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, борышкердің кредиторлар комитеті бекітеді.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 17.08.2020 № 750 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Сату жоспарын жасау кезінде сату объектілерінің бастапқы бағасын сатушы теңгерімдік құны не бағалау құнының жетпіс бес пайызы деңгейінде белгілейді.
Дебиторлық берешек электрондық аукционға оның номиналды мәні мөлшерінде бастапқы бағамен шығарылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 17.08.2020 № 750 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Сату жоспарында кредиторлар комитетінің келісімімен лоттың ең төменгі бағасы көзделуі мүмкін, лот осы Қағидалардың 5-тармағында қарастырылған жағдайды қоспағанда, төмен бағамен сатылуы мүмкін емес.
Кредиторлар комитеті лоттың ең төменгі бағасын белгілеген жағдайда, мұндай баға лоттың бастапқы бағасының елу пайызынан кем болып белгіленбеуі тиіс.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Электрондық аукцион өтпей қалған жағдайда, мүліктік массаның алдағы сатуы, кредиторлар жиналысы мүлікті тікелей сату не мүліктік массаны заттай беру туралы шешім қабылдамаса, аукционның өтпегендігі туралы актіге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей жүргізіледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Алып тасталды – ҚР Қаржы министрінің 17.08.2020 № 750 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Мүлікті электрондық аукционға қайта шығарған кезде сатушы кредиторлар комитетінің келісімімен лоттың бастапқы бағасын алғашқы бастапқы бағасынан жиырма бес пайыздан аспайтын мөлшерде төмендетеді. Алғашқы бастапқы бағаны төмендету бір рет қана рұқсат етіледі.

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра финансов РК от 17.08.2020 № 750 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Исключен приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. После утверждения Плана продажи продавец не позднее двух рабочих дней обеспечивает внесение в базу данных на веб-портале реестра следующей информации по каждому лоту:
1) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) продавца;
2) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) продавца;
3) телефон и адрес продавца;
4) наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) банкрота;
5) ИИН или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) должника;
6) юридический адрес банкрота;
7) местонахождение объекта продажи;
8) основной профиль деятельности банкрота;
9) сведения об объекте продажи (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, краткую характеристику, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое);
10) банковские реквизиты банкрота;
11) дополнительная информация по решению продавца.
Дополнительно к внесенной информации продавец обеспечивает включение в базу данных сканированных копий следующих документов:
1) отчет об оценке объекта продажи (при его наличии) либо протокольное решение комитета кредиторов о согласии выставить имущество по балансовой стоимости c приложением акта инвентаризации;
2) не менее 10 фотографий, позволяющих всесторонне и визуально оценить технические характеристики, внешний вид, выставляемого на электронный аукцион объекта продажи;
3) План продажи, утвержденный комитетом кредиторов;
4) протокол заседания комитета кредиторов об утверждении Плана продажи;
5) правоустанавливающие документы объектов продажи, на основании которых возникают, изменяются и (или) прекращаются права на недвижимое имущество.
Если реализуется имущество банкрота, отнесенного к стратегическим объектам, в базу данных включаются копии документов, установленных частью второй настоящего пункта и письменное согласование государственных органов на реализацию прав на имущество банкрота, полученное в порядке, установленном Правилами рассмотрения обращений собственников (правообладателей) стратегических объектов, реабилитационных или банкротных управляющих об обременении либо отчуждении стратегического объекта, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2011 года № 1223 "Об утверждении Правил рассмотрения обращений собственников (правообладателей) стратегических объектов, реабилитационных или банкротных управляющих об обременении либо отчуждении стратегического объекта".

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 17.08.2020 № 750 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Алып тасталды - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Сату жоспары бекітілгеннен кейін сатушы екі жұмыс күнінен кешіктірмей, тізілімнің веб-порталындағы деректер қорына әрбір лот бойынша мынадай ақпараттың енгізуін қамтамасыз етеді:
1) сатушының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
2) сатушының жеке сәйкестендiру нөмiрі (бұдан әрі - ЖСН);
3) сатушының телефоны мен мекенжайы;
4) банкроттың атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
5) борышкердің ЖСН немесе бизнес-сәйкестендiру нөмiрi (бұдан әрі - БСН);
6) банкроттың заңды мекенжайы;
7) сату объектісінің орналасқан жері;
8) банкрот қызметінің негізгі бейіні;
9) сату объектісі туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа);
10) банкроттың банктік деректемелері;
11) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпарат.
Енгізілген ақпаратқа қосымша сатушы деректер қорына мынадай құжаттардың сканерленген көшірмелерін енгізуді қамтамасыз етеді:
1) сату объектісін бағалау туралы есеп (ол бар болса) не түгендеу актісін қоса бере отырып, кредиторлар комитетінің мүлікті теңгерімдік құны бойынша шығаруға келіскені туралы хаттамалық шешімі;
2) электрондық аукционға қойылған сату объектісінің сыртқы сипаты мен техникалық сипаттамасын жан-жақты және көзбен қарап бағалауға мүмкіндік беретін кем дегенде 10 фотосурет;
3) кредиторлар комитеті бекіткен Сату жоспары;
4) кредиторлар комитеті отырысының Сату жоспарын бекіту туралы хаттамасы;
5) сату объектілерінің құқық белгілейтін құжаттары, олардың негізінде жылжымайтын мүлікке құқықтар (құқықтар ауыртпалықтары) туындайды, өзгереді және (немесе) тоқтатылады.
Егер стратегиялық объектіге жатқызылған банкроттың мүлкі сатылатын болса деректер қорына осы тармақтың екінші бөлігінде белгіленген құжаттардың көшірмелері енгізіледі және мемлекеттік органдардың "Стратегиялық объектiлер меншiк иелерiнiң (құқық иеленушiлерінiң), оңалтуды немесе банкроттықты басқарушылардың стратегиялық объектіге ауыртпалық салу не оны иелiктен шығару туралы өтiнiштерiн қарау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 28 қазандағы № 1223 қаулысымен бекітілген Стратегиялық объектiлер меншiк иелерiнiң (құқық иеленушiлерінiң), оңалтуды немесе банкроттықты басқарушылардың стратегиялық объектіге ауыртпалық салу не оны иелiктен шығару туралы өтiнiштерiн қарау қағидаларымен белгіленген тәртіппен алынған банкроттың мүлкіне құқықтарды іске асыруға жазбаша келісімі".

Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Организатор в течение одного рабочего дня с момента внесения продавцом в базу данных сведений, указанных в пункте 16 настоящих Правил, осуществляет проверку на наличие ошибок и соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
18. Организатор оказывает консультационную помощь пользователям веб-портала реестра, в том числе через территориальные подразделения, расположенные в областных центрах, городах республиканского значения и столице.
Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра финансов РК от 09.01.2019 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Для публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона на веб-портале реестра, продавец не менее чем за пятнадцать календарных дней до проведения электронного аукциона дополнительно вносит в базу данных по каждому лоту следующие сведения:
1) дата и время электронного аукциона;
2) наименование лота;
3) стартовая цена лота;
4) минимальная цена лота (при наличии);
5) размер гарантийного взноса;
6) банковские реквизиты организатора;
7) особые условия и дополнительные требования к покупателю, установленные законодательством Республики Казахстан, в том числе при реализации имущества, ограниченного в обороте, или стратегического объекта;
8) срок приема заявок;
9) телефон и адрес организатора;
10) дополнительная информация по решению продавца.
Сноска. Пункт 19 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
20. После внесения продавцом в базу данных сведений, установленных пунктом 19 настоящих Правил, организатор до публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона на веб-портале реестра, в течение одного рабочего дня с даты внесения сведений проверяет его на наличие ошибок и соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами.
Сноска. Пункт 20 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. По результатам проверки внесенных в базу данных сведений организатор отказывает продавцу в размещении информационного сообщения о проведении электронного аукциона либо публикует его на веб-портале реестра.

Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Сатушы осы Қағидалардың 16-тармағында көрсетілген мәліметтерді деректер қорына енгізген сәттен бастап бір жұмыс күні ішінде ұйымдастырушы қателердің болуын және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
18. Ұйымдастырушы тізілімнің веб-порталын пайдаланушыларға, оның ішінде облыс орталықтарында, республикалық маңызы бар қалаларда және астанада орналасқан аумақтық бөлімшелері арқылы консультациялық көмек көрсетеді.
Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 09.01.2019 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
19. Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарламаны тізілімнің веб-порталында жариялау үшін сатушы электрондық аукцион өткізілгенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын әрбір лот бойынша мынадай мәліметтерді деректер қорына қосымша енгізеді:
1) электрондық аукционның күні мен уақыты;
2) лоттың атауы;
3) лоттың бастапқы бағасы;
4) лоттың ең төмен бағасы (болған кезде);
5) кепілді жарнаның мөлшері;
6) ұйымдастырушының банктік деректемелері;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, оның ішінде айналымы шектелген мүлікті немесе стратегиялық объектіні сату кезіндегі ерекше шарттар және сатып алушыға қойылатын қосымша талаптар;
8) өтінімдер қабылдау мерзімі;
9) ұйымдастырушының телефоны мен мекенжайы;
10) сатушының шешімі бойынша қосымша ақпарат.
Ескерту. 19-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20. Сатушы осы Қағидалардың 19-тармағында белгіленген мәліметтерді енгізгеннен кейін ұйымдастырушы тізілімнің веб- порталында электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланғанға дейін, мәліметтер енгізілген күннен бастап бір жұмыс күні ішінде оны қателердің болуына және осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келуін тексеруді жүзеге асырады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
21. Деректер қорына енгізілген мәліметтерді тексеру нәтижелері бойынша ұйымдастырушы сатушыға электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламаны орналастырудан бас тартады не оны тізілімнің веб-порталында жариялайды.

22. Информационное сообщение о проведении электронного аукциона содержит следующие сведения:
1) дата и время проведения электронного аукциона;
2) наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) банкрота;
3) БИН/ИИН банкрота;
4) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) продавца;
5) ИИН продавца;
6) юридический адрес банкрота;
7) сведения об объекте продажи (наименование имущества, кадастровый номер недвижимого имущества, краткая характеристика, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое);
8) местонахождение объекта продажи;
9) стартовая цена лота;
10) размер гарантийного взноса;
11) банковские реквизиты организатора;
12) срок приема заявок;
13) телефон и адрес организатора;
14) особые условия и дополнительные требования к покупателю, установленные Правительством Республики Казахстан в соответствии с пунктом 3 статьи 3 Закона, в том числе при реализации имущества, ограниченного в обороте, или стратегического объекта.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. После публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона организатор обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации по лоту, размещенной на веб-портале реестра, продавец обеспечивает свободный доступ всем желающим к объекту продажи.
Сноска. Пункт 23 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Регистрация участников электронного аукциона производится на веб-портале реестра со дня публикации информационного сообщения о проведении электронного аукциона и заканчивается за два часа до начала электронного аукциона.
Сноска. Пункт 24 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Для регистрации в качестве участника электронного аукциона необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать электронную заявку по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
Для подачи электронной заявки предварительно необходимо зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:

22. Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарлама мынадай мәліметтерді қамтиды:
1) электрондық аукционды өткізу күні мен уақыты;
2) банкроттың атауы/ тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
3) банкроттың БСН/ЖСН-і;
4) сатушының аты, тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
5) сатушының ЖСН-і;
6) банкроттың заңды мекенжайы;
7) сату объектісі туралы мәліметтер (мүліктің атауы, жылжымайтын мүліктің кадастрлық нөмірі, қысқаша сипаттамасы, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа);
8) сату объектісінің орналасқан жері;
9) лоттың бастапқы бағасы;
10) кепілді жарнаның мөлшері;
11) ұйымдастырушының банктік деректемелері;
12) өтінімдерді қабылдау мерзімі;
13) ұйымдастырушының телефоны мен мекенжайы;
14) Заңның 3-бабының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметімен белгіленген, оның ішінде айналымы шектелген мүлікті немесе стратегиялық объектіні сату кезіндегі ерекше шарттар және сатып алушыға қойылатын қосымша талаптар.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
23. Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін ұйымдастырушы барлық ниет білдірушілерге тізілімнің веб-порталында орналастырылған лот бойынша ақпаратқа еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді, сатушы барлық ниет білдірушілерге сату объектісіне еркін қол жеткізуді қамтамасыз етеді.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Электрондық аукционға қатысушыларды тіркеу тізілімнің веб-порталында электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және электрондық аукцион басталғанға дейін екі сағат бұрын аяқталады.
Ескерту. 24-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Электрондық аукционға қатысушы ретінде тіркеу үшін тізілімнің веб-порталында осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық өтінімді тіркеу қажет.
Электрондық өтінім беру үшін алдын ала тізілімнің веб-порталында мыналарды көрсете отырып тіркелу қажет:

1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: ИИН, фамилии, имени и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность);
2) для юридических лиц: БИН, полного наименования, фамилии, имени и отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) первого руководителя;
3) реквизитов банковского счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, факс, е-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра.
При наличии в информационном сообщении о проведении электронного аукциона особых условий или дополнительных требований, установленных законодательством Республики Казахстан к покупателям имущественной массы, участники электронного аукциона к электронной заявке прикрепляют сканированные копии документов, подтверждающих соответствие этим условиям и требованиям.
К участию в закрытом электронном аукционе допускаются лица, имеющие право на приобретение данного имущества согласно пункту 3 статьи 99 Закона.
Участники закрытого электронного аукциона к электронной заявке также прикрепляют сканированные копии документов, подтверждающих соответствие условиям и требованиям закрытого электронного аукциона.
Сноска. Пункт 25 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
26. До подачи электронной заявки участнику необходимо внести гарантийный взнос на расчетный счет организатора, указанный в информационном сообщении о проведении электронного аукциона.
27. Гарантийный взнос для участия в электронном аукционе по каждому лоту составляет 15 процентов от стартовой стоимости лота, но не более чем 30 000-кратного месячного расчетного показателя.
28. Участникам электронного аукциона допускается внесение любого количества гарантийных взносов, при этом один гарантийный взнос дает право покупки того объекта, для участия в торгах по которому участником внесен данный гарантийный взнос.
29. После регистрации электронной заявки на участие в электронном аукционе веб-порталом реестра производится автоматическая проверка на наличие в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса по лоту, на который подана электронная заявка.

1) жеке тұлғалар және дара кәсіпкерлер үшін: ЖСН, тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
2) заңды тұлғалар үшін: БСН, толық атауы, бірінші басшының тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
3) кепілді жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі банктік шоттың деректемелері;
4) байланыс деректері (пошталық мекенжайы, телефоны, факс, е-mail);
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген жағдайда, қатысушы бір жұмыс күннің ішінде тізілімнің веб-порталында енгізілген деректерді өзгертеді.
Электрондық аукцион өткізу туралы ақпараттық хабарламада мүліктік массаны сатып алушыларға Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген ерекше шарттар мен қосымша талаптар болған жағдайда, электрондық аукционға қатысушылар электрондық өтінімге өздерінің осы шарттар мен талаптарға сәйкес келетінін растайтын құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса тіркейді.
Жабық электрондық аукционға осы мүлікті сатып алуға құқығы бар Заңның 99-бабының 3-тармағына сәйкес адамдардың қатысуына жол беріледі.
Жабық электрондық аукционға қатысушылар электрондық өтінімге жабық электрондық аукцион шарттары мен талаптарына сәйкес келетінін растайтын құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса тіркейді.
Ескерту. 25-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
26. Электрондық өтінім бергенге дейін қатысушы электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген ұйымдастырушының есеп шотына кепілді жарнаны енгізуі қажет.
27. Әр лот үшін электронды аукционға қатысу үшін төленетін кепілдік сомасы лоттың бастапқы бағасының 15 пайызын құрайды. Бірақ әр айлық есепік көрсеткіштің 30000 есесінен артпауы керек.
28. Электрондық аукционға қатысушыларға кепiлдi жарналардың кез келген санын енгiзуге жол беріледі, бұл ретте бір кепілді жарна қатысушыға ол бойынша сауда-саттыққа қатысу үшін аталған кепілді жарнаны енгізген объектіні сатып алуға құқық береді.
29. Электрондық аукционға қатысуға электрондық өтінім тіркелгеннен кейін тізілімнің веб-порталы деректер қорына электрондық өтінім берілген лот бойынша кепілді жарнаның түскені туралы автоматты түрде тексеру жүргізеді.

30. При наличии в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса на счет организатора, веб-портал реестра осуществляет принятие электронной заявки и допуск участника к электронному аукциону. При отсутствии в базе данных сведений о поступлении гарантийного взноса на счет организатора, веб-портал реестра отклоняет электронную заявку участника.
Сноска. Пункт 30 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Основанием для отказа веб-порталом реестра в принятии электронной заявки является несоблюдение участником требований, указанных в пункте 25 настоящих Правил, а также непоступление гарантийного взноса на счет организатора:
1) за два часа до начала электронного аукциона - при оплате гарантийного взноса через ПШЭП;
2) за два часа до начала электронного аукциона - при использовании других методов оплаты гарантийного взноса в безналичном порядке.
Сноска. Пункт 31 с изменением, внесенным приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. По результатам автоматической проверки веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный при регистрации на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии электронной заявки либо отказ с указанием причин отказа в принятии электронной заявки.
33. К участию в электронном аукционе допускаются все желающие, прошедшие регистрацию.
34. Участнику, допущенному к электронному аукциону, предоставляется доступ к аукционному залу по аукционному номеру, присваиваемому веб-порталом реестра.
35. В электронном аукционе не участвуют:
1) физическое (юридическое) лицо, которое не соответствует особым условиям и (или) дополнительным требованиям, указанным в информационном сообщении о проведении электронного аукциона, к покупателям объекта продажи;
2) организатор;
3) продавец.
36. Гарантийный взнос участника, победившего в электронном аукционе, перечисляется организатором на счет должника в течение трех рабочих дней со дня проведения электронного аукциона и относится в счет причитающихся платежей по договору купли-продажи.
В остальных случаях, не предусмотренных настоящим пунктом, гарантийные взносы возвращаются организатором участникам в течение 3 (трех) рабочих дней со дня проведения электронного аукциона.
Перечисление и возврат гарантийных взносов производятся организатором на основании электронного заявления, подписанного ЭЦП участника или продавца на веб-портале реестра.

30. Деректер қорында ұйымдастырушының шотына кепілді жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы электрондық өтінімді қабылдауды және қатысушыны электрондық аукционға жіберуді жүзеге асырады. Деректер қорында ұйымдастырушының шотына кепілді жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған жағдайда, тізілімнің веб-порталы қатысушының электрондық өтінімін қабылдамайды.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Тізілім веб-порталының электрондық өтінімді қабылдаудан бас тартуына қатысушының осы Қағидалардың 25-тармағында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ ұйымдастырушының шотына кепілді жарнаның:
1) кепілді жарнаны ЭҮТШ арқылы төлеу кезінде – электрондық аукцион басталғанға дейін екі сағат бұрын;
2) кепілді жарнаны қолма-қол ақшасыз тәртіппен төлеудің басқа әдістерін пайдаланған кезде – электрондық аукцион басталғанға дейін жиырма төрт сағат бұрын түспеуі негіз болып табылады.
Ескерту. 31-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Тізілімнің веб-порталы автоматты тексеру нәтижелері бойынша тізілімнің веб-порталында тіркеу кезінде көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына электрондық өтінімнің қабылданғаны туралы не электрондық өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.
33. Электрондық аукционға қатысуға тіркеуден өткен барлық қатысуға ниет білдіргендер жіберіледі.
34. Электрондық аукционға жіберілген қатысушыға тізілімнің веб-порталы беретін аукциондық нөмір бойынша аукцион залына кіруге рұқсат беріледі.
35. Мыналар:
1) электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген сату объектісін сатып алушыларға қойылатын ерекше шарттарға және (немесе) қосымша талаптарға сәйкес келмейтін заңды (жеке) тұлға;
2) ұйымдастырушы;
3) сатушы электрондық аукционға қатыспайды.
36. Электрондық аукционда жеңген қатысушының кепілді жарнасын ұйымдастырушы электрондық аукцион өткізілген күннен бастап үш жұмыс күні ішінде борышкердің шотына аударады және сатып алу-сату шарты бойынша тиесілі төлемдер есебіне жатқызылады.
Осы тармақта көзделмеген қалған жағдайларда, ұйымдастырушы қатысушыларға кепілді жарналарды электрондық аукцион өткізілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде қайтарады.
Кепілді жарнаны аударуды және қайтаруды ұйымдастырушы тізілімнің веб-порталында қатысушының немесе сатушының ЭЦҚ-мен қол қойылған электрондық өтінішінің негізінде жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 36 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. Электронный аукцион в аукционном зале проходит в период со вторника по пятницу, за исключением выходных и праздничных дней.
38. Электронный аукцион проводится в период с 10:00 до 17:00 часов по времени города Астаны, при этом электронный аукцион начинается не позднее 15:00 часов по времени города Астаны.
Сноска. Пункт 38 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 26.12.2022 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
39. Участники электронного аукциона в течение одного часа до его начала заходят в аукционный зал, используя ЭЦП и аукционный номер, и указывают свое ценовое предложение за лот с учетом стартовой цены, но не ниже минимальной цены при ее установлении Планом продажи.
Электронный аукцион начинается в указанное в информационном сообщении о проведении электронного аукциона время города Астаны.
Сноска. Пункт 39 - в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 26.12.2022 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
40. Если на момент начала электронного аукциона по лоту зарегистрировались и находятся в аукционном зале менее двух участников, то электронный аукцион признается не состоявшимся.
41. Электронный аукцион проводится методом предоставления участниками ценовых предложений и проводится до максимально предложенной цены одним из участников. При этом шаг изменения цены устанавливается следующим образом:
1) при текущей цене в размере до 20 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 10 процентов;
2) при текущей цене в размере от 20 000-кратного до 50 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 7 процентов;
3) при текущей цене в размере от 50 000-кратного до 100 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 5 процентов;
4) при текущей цене в размере от 100 000-кратного до 250 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 2,5 процентов;
5) при текущей цене в размере от 250 000-кратного до 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя шаг изменения устанавливается в размере 1 процента;

Ескерту. 36-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Электрондық аукцион Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген демалыс және мереке күндерін қоспағанда, сейсенбі – жұма аралығындағы кезеңде аукцион залында өткізіледі.
38. Электрондық аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 10:00-ден бастап 17:00-ге дейінгі кезеңде өткізіледі, бұл ретте электрондық аукцион Астана қаласының уақыты бойынша сағат 15:00-ден кешіктірмей басталады.
Ескерту. 38-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 26.12.2022 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
39. Электрондық аукционға қатысушылар аукцион басталғанға дейін бір сағат ішінде ЭЦҚ мен аукциондық нөмірін пайдалана отырып, аукцион залына кіреді және лот үшін бастапқы бағаны ескере отырып, бірақ Сату жоспарында белгіленген кезіндегі ең төмен бағадан төмен болмайтын өзінің баға ұсынысын көрсетеді.
Электрондық аукцион электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген Астана қаласының уақытында басталады.
Ескерту. 39-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Қаржы министрінің 26.12.2022 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
40. Егер электрондық аукцион басталған кезде лот бойынша тіркелген және аукцион залындағы қатысушылар екеуден аз болса, онда электрондық аукцион өтпеген болып танылады.
41. Электрондық аукцион қатысушылардың баға ұсыныстарын беру әдісімен өткізіледі және қатысушылардың біреуінің ең жоғарғы бағасына дейін жүргізіледі. Бұл ретте бағаның өзгеру қадамы былайша белгіленеді:
1) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 20 000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 10 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
2) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 20 000 еседен 50 000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 7 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
3) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 50 000 еседен 100 000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 5 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
4) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 100 000 еседен 250 000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 2,5 пайыз мөлшерінде белгіленеді;
5) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 250 000 еседен 500 000 еселенген мөлшеріне дейінгі мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 1 пайыз мөлшерінде белгіленеді;

6) при текущей цене в размере от 500 000-кратного размера месячного расчетного показателя и выше шаг изменения устанавливается в размере 0,5 процентов.
42. Электронный аукцион проводится следующим образом:
1) на момент начала электронного аукциона в аукционном зале отображаются ценовые предложения участников за лот, которые являются формой выражения их согласия приобрести лот с соблюдением условий и формируется текущая цена;
2) с момента начала электронного аукциона участнику предоставляется возможность увеличить максимальную текущую цену другого участника на шаг, установленный пунктом 41 настоящих Правил;
3) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона ни один из участников не увеличит максимальную текущую цену, то победителем признается участник, предложивший ее, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;
4) если в течение двадцати минут с начала электронного аукциона в аукционном зале один из участников подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения максимальной текущей цены другого участника на шаг, установленный согласно пункту 41 настоящих Правил, то текущая цена увеличивается на установленный шаг;
5) если в течение двадцати минут после увеличения текущей цены ни один из участников не подтвердит свое желание приобрести лот путем увеличения текущей цены, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся;
6) если на момент завершения электронного аукциона в 17:00 часов по времени города Астаны победитель аукциона не определен, то победителем признается участник, последний подтвердивший свое желание приобрести лот, а электронный аукцион по данному лоту признается состоявшимся.
Сноска. Пункт 42 с изменением, внесенным приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра финансов РК от 26.12.2022 № 1324 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. В случае, если на момент начала электронного аукциона ценовые предложения двух и более участников содержат одинаковую наивысшую цену за лот и данная текущая цена не будет увеличена в течение двадцати минут, то победителем электронного аукциона среди данных участников признается участник, ценовое предложение которого было зарегистрировано в аукционном зале ранее других ценовых предложений участников, чьи предложения содержат одинаковую наивысшую цену.
44. При возникновении в ходе электронного аукциона технического сбоя, организатор фиксирует факт наличия технического сбоя и при его наличии на стороне веб-портала реестра уведомляет всех участников аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра.
При наличии технического сбоя компьютерного и (или) телекоммуникационного оборудования участника, электронный аукцион продолжается.

6) ағымдағы баға айлық есептік көрсеткіштің 500 000 еселенген және одан жоғары мөлшерде болған кезде өзгеру қадамы 0,5 пайыз мөлшерінде белгіленеді.
42. Электрондық аукцион былайша өткізіледі:
1) электрондық аукционның басталу сәтінде аукцион залында қатысушылардың лот үшін баға ұсыныстары көрсетіледі, бұл олардың шарттарды сақтай отырып, лотты сатып алуға келісімін білдіру нысаны болып табылады және ағымдағы баға қалыптасады;
2) электрондық аукцион басталған сәттен бастап, қатысушыға басқа қатысушының ағымдағы ең жоғарғы бағасын осы Қағидалардың 41-тармағына сәйкес белгіленген қадамға ұлғайтуға мүмкіндік беріледі;
3) егер электрондық аукцион басталғаннан жиырма минут ішінде қатысушылардың бір де біреуі ағымдағы ең жоғарғы бағаны ұлғайтпаса, онда оны ұсынған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;
4) егер электрондық аукцион басталғаннан жиырма минут ішінде аукцион залында қатысушылардың біреуі басқа қатысушының ағымдағы ең жоғарғы бағасын осы Қағидалардың 41-тармағына сәйкес белгіленген қадамға ұлғайту жолымен лотты сатып алуға өз ниетін растаса, онда ағымдағы баға белгіленген қадамға ұлғайтылады;
5) егер ағымдағы баға ұлғайтылғаннан кейін жиырма минут ішінде қатысушылардың бір де біреуі ағымдағы бағаны ұлғайту жолымен лотты сатып алуға өз ниетін растамайтын болса, онда лотты сатып алуға өз ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады;
6) егер электрондық аукцион аяқталатын сәтте Астана қаласының уақыты бойынша сағат 17:00-де аукцион жеңімпазы айқындалмаған болса, онда лотты сатып алуға өз ниетін соңғы растаған қатысушы жеңімпаз деп танылады, ал осы лот бойынша электрондық аукцион өтті деп танылады.
Ескерту. 42-тармаққа өзгерістер енгізілді – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 26.12.2022 № 1324 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
43. Егер электрондық аукцион басталған сәтте екі және одан да көп қатысушының баға ұсыныстары лот үшін бірдей ең жоғары бағаны қамтитын болса және осы ағымдағы баға жиырма минут ішінде ұлғайтылмаған болса, онда осы қатысушылардың арасынан ұсыныстары бірдей ең жоғары бағаны қамтитын қатысушылардың баға ұсынысы аукцион залында басқа баға ұсыныстарынан ерте тіркелген қатысушы электрондық аукцион жеңімпазы деп танылады.
44. Электрондық аукцион барысында техникалық ақау туындаған жағдайда, ұйымдастырушы техникалық ақау фактісінің болуын тіркейді және техникалық ақау тізілімнің веб-порталы тарапында болған кезде аукционның барлық қатысушыларын тізілімнің веб-порталында ақпарат орналастыру арқылы хабардар етеді.
Техникалық ақау электрондық аукционға қатысушының компьютерлік және (немесе) телекоммуникациялық жабдығында болған кезде электрондық аукцион жалғаса береді.

45. В случае наличия факта технического сбоя веб-портала реестра, препятствующего проведению электронного аукциона, организатор незамедлительно уведомляет об этом продавца и организует продолжение аукциона в течение трех рабочих дней со дня исправления организатором технического сбоя с обязательным предварительным уведомлением допущенных к участию в аукционе участников о дате и времени продолжения данного электронного аукциона посредством размещения информации на веб-портале реестра и направления электронного сообщения на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра.
46. Результаты электронного аукциона по каждому проданному лоту оформляются электронным протоколом о результатах аукциона, который подписывается на веб-портале реестра продавцом и победителем с использованием ЭЦП в день проведения электронного аукциона.
47. В случае, указанном в пункте 40 настоящих Правил продавцом в день проведения торгов с использованием ЭЦП подписывается акт о несостоявшемся аукционе.
Акт о несостоявшемся аукционе формируется веб-порталом реестра.
48. В случае уклонения участника, предложившего наиболее высокую цену за лот электронного аукциона, от подписания протокола о результатах электронного аукциона гарантийный взнос продавцом не возвращается и продавцом на веб-портале реестра с использованием ЭЦП подписывается акт об отмене результатов электронного аукциона.
49. Протокол о результатах электронного аукциона является документом, фиксирующим результаты электронного аукциона и обязательства победителя и продавца подписать договор купли-продажи лота по цене продажи.
50. Договор купли-продажи с победителем подписывается в срок не более десяти календарных дней со дня проведения электронного аукциона.
51. Расчеты по договору купли-продажи производятся между продавцом и покупателем, при этом покупатель производит перечисление денежных средств на счет должника в следующем порядке:
1) авансовый платеж вносится в размере не менее 30 процентов от цены продажи лота не позднее дня предшествующего дате подписания договора купли-продажи. Авансовый платеж является обеспечением надлежащего исполнения покупателем обязательств по договору купли-продажи. Гарантийный взнос засчитывается в счет причитающегося авансового платежа;
2) оставшаяся сумма вносится не позднее тридцати календарных дней со дня подписания договора купли-продажи.
В случае просрочки окончательного платежа продавец расторгает договор в одностороннем порядке. При расторжении договора вследствие просрочки окончательного платежа гарантийный взнос не возвращается.

45. Тізілімнің веб-порталында электрондық аукционды өткізуге кедергі келтіретін техникалық ақау фактісі орын алған жағдайда, ұйымдастырушы ол туралы сатушыны хабардар етеді және тізілімнің веб-порталында ақпарат орналастыру және қатысушының тізілімнің веб-порталында көрсетілген электрондық мекенжайына электрондық хабарлама жіберу арқылы аукционға қатысқан қатысушыларды осы электрондық аукционның жалғасатын күні мен уақыты туралы міндетті түрде алдынала хабардар ете отырып, электрондық аукционды ұйымдастырушы техникалық ақауды түзеткен күннен кейінгі үшінші жұмыс күніне ауыстырады.
46. Электрондық аукцион нәтижелері әрбір сатылған лот бойынша аукцион нәтижелері туралы электрондық хаттамамен ресімделеді, оған тізілім веб-порталында ЭЦҚ пайдалана отырып, сатушы мен жеңімпаз электрондық аукцион аяқталғаннан кейінгі жиырма төрт сағат ішінде қол қояды.
47. Осы Қағидалардың 40-тармағында белгіленген мерзімде аукцион нәтижелері туралы электрондық хаттамаға қол қоймаған кезде, сатушы өтпеген аукцион туралы актіге қол қояды.
Өтпеген аукцион туралы акті тізілімнің веб-порталында қалыптастырылады.
48. Аукцион лотына ең жоғарғы баға ұсынған қатысушы электрондық аукцион нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан жағдайда, сатушы кепілді жарнаны қайтармайды.
49. Электрондық аукцион нәтижелері туралы хаттама электрондық аукцион нәтижелерін және жеңімпаз бен сатушының сату бағасы бойынша лоттың сатып алу-сату шартының тізілімнің веб-порталы генерациялаған үлгілік жобасына қол қою міндеттемелерін тіркейтін құжат болып табылады.
50. Жеңімпазбен жасасатын сатып алу-сату шартына электрондық аукцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде қол қойылады.
51. Сатып алу-сату шарты бойынша есеп айырысу сатушы мен сатып алушы арасында жүргiзiледi
1) Аванстық төлем сатып алу – сату келісімшартына қол қойған күннен соң лоттың сату бағасының 30 пайызынан төмен емес мөлшерде төленеді. Аванстық төлем сатып алушының сатып-алу келісімшартын дұрыс орындауының көрінісі бола алады. Кепілдендірілген төлем қажетті аванстық төлемнің есебіне кіреді;
2) Қалған сома сатып алу-сату шартына қол қойылған күннен бастап күнтiзбелiк 30 күннен кешiктiрілмей енгiзiледі.
Түпкiлiктi төлемнiң мерзiмi өткен жағдайда сатушы шартты бiржақты тәртiппен бұзуға құқылы. Түпкiлiктi төлем мерзiмiнің өтуі салдарынан шарт бұзылған кезде кепілдік төлем қайтарылмайды.

52. При подписании договора купли-продажи победитель предоставляет продавцу документ, подтверждающий оплату авансового платежа, а также оригиналы либо нотариально заверенные копии документов, прикрепленных к электронной заявке, подтверждающие соответствие особым условиям и (или) дополнительным требованиям, указанным в информационном сообщении о проведении электронного аукциона, к покупателям объекта продажи.
Дополнительные требования, установленные законодательством Республики Казахстан, к покупателям отражаются в договоре купли-продажи.
53. При отказе покупателем от подписания договора купли-продажи в срок, указанный в пункте 50 настоящих Правил, либо неисполнения или ненадлежащего исполнения покупателем обязательств по договору купли-продажи, либо не предоставления продавцу документов, указанных в пункте 52 настоящих Правил, гарантийный взнос продавцом не возвращается и подписывается акт об отмене результатов электронного аукциона, распечатываемый из веб-портала реестра.
Сноска. Пункт 53 - в редакции приказа Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
банкрота
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Согласован
уполномоченным органом
от " " 20__ года
План продажи
скоропортящихся товаров, скота и прочих товаров,
требующих срочной реализации
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и реквизиты должника (бизнес
идентификационный номер/индивидуальный идентификационный номер)
Юридический адрес______________________________________________
____________________________________________________________________
Банковский счет_______________________________________________
________________________________________________________________
Основной вид деятельности_______________________________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Решением специализированного межрайонного экономического
суда_____________________________________________________________
области (города) от "____"____________ 20___
года_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
для юридического лица: наименование)
признано банкротом.
Имущество выставляется к реализации _____ лот (количество):
№ лота
Характеристика лота (наименование объекта продажи, физическое состояние, срок годности и другое)
Балансовая стоимость имущества (тыс. тенге)
Стартовая цена (тыс. тенге)
Особые условия продажи (при реализации имущества должника, ограниченного в
обороте)______________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дополнительные требования, установленные законодательством Республики Казахстан к
покупателю_____________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Временный управляющий_______________________________________
________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись)
Приложение 2
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
банкрота

52. Сату-сатып алу келісімшартына қол қойған мезгілде жеңімпаз сатушыға аванстың төленгенін растайтын құжатты, сондай-ақ, электронды аукционның өтетіндігі туралы хабарламада көрсетілген айрықша жағдай және (немесе) қосымша талаптарына сай келетіндіктерін растайтын құжаттардың және электронды сұранысқа бекітілген құжаттардың түпнұсқасын немесе нотариалды куәландырылған көшірмелерін ұсынуы тиіс.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген, сатып алушыларға қойылатын қосымша талаптар сатып алу-сату шартында көрініс табады.
53. Сатып алушы сатып алу-сату шартына осы Қағидалардың 50-тармағында көрсетілген мерзімде қол қоюдан бас тартқан не сатып алушы сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындамаған немесе тиісінше орындамаған не осы Қағидалардың 52-тармағында көрсетілген құжаттарды сатушыға ұсынбаған жағдайда, сатушы кепілді жарнаны қайтармайды және тізілімнің веб-порталынан басып шығарылатын электрондық аукцион нәтижелерінің күші жойылғаны туралы актіге қол қояды.
Ескерту. 53-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 11.01.2022 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
20__ жылғы " "
уәкілетті органмен келісілді
Тез бұзылатын тауарлар, мал және жедел өткізуді талап ететін өзге де тауарларды сату жоспары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(борышкердің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және борышкердің деректемелері
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банктік шоты______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Негізгі қызмет түрі__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
облысының (қаласының) мамандандырылған ауданаралық экономикалық сотының 20__
жылғы "___" _________ шешімімен ___________________
_____________________________________________________________ банкрот деп танылды.
(дара кәсіпкер үшін: тегі, аты, әкесінің аты (егер ол
жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
заңды тұлға үшін: атауы)
Мүлік сатуға ____ лотпен (саны) қойылады:
Лот №
Лоттың сипаттамасы (сату объектісінің атауы, физикалық жай-күйі, жарамдылық мерзімі және басқа)
Мүліктің теңгерімдік құны (мың теңге)
Бастапқы бағасы (мың теңге)
Сатудың ерекше шарттары (айналымы шектелген борышкердің мүлкін сату
кезінде)_________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сатып алушыға қойылатын Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген
қосымша талаптар________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Уақытша басқарушы______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Банкроттың мүлкін сату жоспары

Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Утвержден
протоколом заседания
комитета кредиторов №
от " " 20__ года
План продажи
имущества банкрота
____________________________________________________________________
________________________________________________________________
(наименование/фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) и реквизиты должника (бизнес
идентификационный номер/индивидуальный
идентификационный номер)
Юридический адрес___________________________________________
________________________________________________________________
Банковский счет_________________________________________________
_________________________________________________________________
Основной вид деятельности______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Решением специализированного межрайонного экономического
суда_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
области (города) от "__" ______________20 __ года_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если оно
указано в документе, удостоверяющем личность), для
юридического лица: наименование)
признано банкротом.
Приказом уполномоченного органа № ____ от "____" _____20__ года банкротным
управляющим назначен_____________________________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность)
Инвентаризация имущества должника произведена временным (банкротным)
управляющим с "__" __20__ года по "__"_20__ года.
Оценка имущества должника проведена____________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество (если
оно указано в документе, удостоверяющем личность), для
юридического лица: наименование, бизнес идентификационный
номер/индивидуальный идентификационный номер)
имеющее государственную лицензию на право осуществления деятельности по
оценке имущества, регистрационный номер_______________________________
____________________________________________________________________
выданную____________________________________________________________
(наименование органа, выдавшего лицензию)
______________________________________ от "____" _________ 20__ года.
Согласно договору от "____" ________ 20___ года с "____" _______20____ года по "___"
_________20__ года проведена оценка.
Имущество выставляется к реализации _____________ лот (количество):
№ лота
Характеристика лота (кадастровый номер, год выпуска/постройки, техническое состояние и другое)
Стоимость имущества (тыс. тенге)
Стартовая цена (тыс. тенге)
Минимальная цена (тыс. тенге) (при наличии)
Балансовая
Оценочная
Особые условия продажи (при реализации имущества должника, ограниченного в обороте
или стратегического объекта)_____________________
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дополнительные требования, установленные законодательством Республики Казахстан и
решением Правительства Республики Казахстан по стратегическим объектам (при наличии), к
покупателю_____________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Банкротный управляющий________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность), подпись)
Приложение 3
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
банкрота
Сноска. Приложение 3 исключено приказом Министра финансов РК от 11.01.2022 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 4
к Правилам проведения
электронного аукциона
по продаже имущества
банкрота

Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
(борышкердің атауы/тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе) және деректемелері
(бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі)
Заңды мекенжайы __________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банктік шоты______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Негізгі қызмет түрі__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
облысының (қаласының) мамандандырылған ауданаралық экономикалық
сотының 20__ жылғы "___" _________ шешімімен ___________________
_____________________________________________________________ банкрот деп танылды.
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке
басын куәландыратын құжатта көрсетілсе),
заңды тұлға үшін: атауы)
Уәкілетті органның 20__ жылғы "___" _______ № _____ бұйрығымен
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
банкроттықты басқарушы болып тағайындалды.
Уақытша (банкроттықты) басқарушы борышкердің мүлкін түгендеуді 20__ жылғы
"___" ____________ 20__ жылғы "___" ___________ аралығында жүргізді.
Борышкердің мүлкін бағалауды 20__ жылғы "__"
________________________________________________________________________________
(лицензияны берген органның атауы)
берілген, тіркеу нөмірі ________________________________ мүлікті бағалау жөніндегі
қызметті жүзеге асыру құқығына мемлекеттік лицензиясы бар
________________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), заңды тұлға үшін: атауы, бизнес сәйкестендіру
нөмірі/жеке сәйкестендіру нөмірі) жүргізді.
20__ жылғы "___" ________________ шартқа сәйкес 20__ жылғы "___"
______________ - 20__ жылғы "___" ___________ аралығында бағалау жүргізілді.
Мүлік сатуға ____ лотпен (саны) қойылады:
Лот №
Лоттың сипаттамасы (кадастрлық нөмірі, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа)
Мүліктің құны (мың теңге)
Бастапқы бағасы (мың теңге)
Ең төмен баға (мың теңге) (бар болса)
Теңгерімдік
Бағалау
Сатудың ерекше шарттары (айналымы шектелген борышкердің мүлкін немесе
стратегиялық объектіні сату кезінде)_________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Сатып алушыға стратегиялық объектілер бойынша (бар болса) қойылатын Қазақстан
Республикасының заңнамасында және Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімімен
белгіленген қосымша талаптар
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Банкроттықты басқарушы__________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Борышкердің мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурстың өткізілетіні туралы ақпараттық хабарлама
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(заңды тұлға үшін: атауы, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке кәсіпкер үшін:
тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілсе),
жеке сәйкестендіру нөмірі)
Банкроттықты басқарушысы_______________________________________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(борышкердің заңды мекенжайы/мекенжайы, телефон)
мекенжайы бойынша орналасқан борышкердің ________________________________________
________________________________________________________________________________
дара кәсіпкер үшін: (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), жеке сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлға үшін: атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі)
мүлкін бағалау бойынша көрсетілетін қызметтерді сатып алу жөніндегі конкурсты жариялайды.
Борышкер мүлкінің құрамына: _______________________________________________
________________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________ кіреді.
(бағалау объектісі, шығарылған/салынған жылы, техникалық жай-күйі және басқа)
Конкурсқа қатысу үшін өтінімдер осы хабарлама жарияланған күннен бастап он жұмыс
күні ішінде ______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(қала, көше, үйдің нөмірі, пәтер/бөлме нөмірі, телефон)
мекенжайы бойынша ______ бастап _______ дейін қабылданады, түскі үзіліс ______ бастап
____ дейін.
Конкурсты ұйымдастыру бойынша кінәрат-талаптар_____________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(уәкілетті органның немесе оның аумақтық бөлімшесінің мекенжайы:қала,
көше, үй, кабинет, телефон нөмірі, электрондық почта)
мекенжайы бойынша _____ бастап ____ дейін қабылданады, түскі үзіліс _____ бастап ____ дейін.
Банкроттың мүлкін сату
бойынша электрондық
аукционды өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукционға қатысуға өтінім

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 24.04.2020 № 417 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявка
на участие в электронном аукционе по
продаже имущества банкрота
1. Рассмотрев опубликованное информационное сообщение о продаже
имущества банкрота и ознакомившись с Правилами проведения электронного
аукциона по продаже имущества банкрота
________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(для индивидуального предпринимателя: фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
для юридического лица: наименование)
желает принять участие в электронном аукционе, который состоится в ___
часа (-ов) "__" __ 20__ года на веб-портале реестра.
2. Мною (нами) внесен (-о) _________ гарантийный (-х) взнос (-ов) для
участия в электронном аукционе (количество) общей суммой________________
_________________________________________________________________
(цифрами)__________________________ (__________________) тенге нарасчетный
счет организатора (прописью) ____________________________________________
(указываются реквизиты расчетного счета)
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта продажи, по которому внесен гарантийный взнос для участия в электронных аукционах
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Я (мы) осведомлен (-ы), что не подлежат регистрации в качестве участника:
1) физическое (юридическое) лицо, которое не соответствует особым условиям и (или)
дополнительным требованиям, указанным в информационном сообщении о проведении
электронного аукциона к покупателям объекта продажи;
2) организатор;
3) продавец.
4. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия
требованиям, предъявляемым к участнику, я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в электронном
аукционе, подписанный мной (нами) протокол о результатах торгов и договор купли-продажи будут
признаны недействительными.
5. В случае, если я (мы) буду (-ем) определен (-ы) победителем (-ями) торгов, принимаю (-ем)
на себя обязательства подписать протокол о результатах торгов в день проведения электронного
аукциона и подписать договор купли-продажи в течение десяти календарных дней со дня проведения
электронного аукциона.
6. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не
возвращается и остается у продавца в случаях:

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 24.04.2020 № 417 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1.________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(дара кәсіпкер үшін: тегі, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын
құжатта көрсетілсе), заңды тұлға үшін: атауы)
банкроттың мүлкін сату туралы жарияланған ақпараттық хабарламаны қарап және
Банкроттың мүлкін сату бойынша электрондық аукцион өткізу қағидаларымен танысып,
тізілімнің веб-порталында 20__ "__" __________ сағат __ өтетін электрондық аукционға
қатысуға ниет білдіреді. 2. Мен (біз) электрондық аукционға қатысу үшін ұйымдастырушының
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(есеп шот деректемелері көрсетіледі)
есеп шотына жалпы сомасы __________ (______________) теңге __________ (цифрлармен)
жазбаша) (саны) кепілдік жарна (жарналар) енгіздім (енгіздік).
Енгізілген кепілді жарналар туралы мәліметтер:
Р/с №
Кепілді жарнаның мақсаты және электрондық аукциондарға қатысу үшін кепілді жарна енгізілген сату объектісінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілді жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Мен (біз) мыналардың:
1) сату объектісін сатып алушыларға қойылатын электрондық аукционның өткізілетіні туралы ақпараттық хабарламада көрсетілген ерекше шарттарға және (немесе) қосымша талаптарға сәйкес келмейтін заңды (жеке) тұлға;
2) ұйымдастырушы;
3) сатушы қатысушы ретінде тіркелуге жатпайтыны туралы хабардармын (хабардармыз).
4. Қатысушыға қойылатын талаптарға менің (біздің) сәйкес келмейтінім (келмейтініміз) анықталған жағдайда, мен (біз) электрондық аукционға қатысу құқығынан айырылатыныммен (айырылатынымызбен), мен (біз) қол қойған сауда-саттық нәтижелері туралы хаттаманың және сатып алу-сату шартының жарамсыз деп танылатынымен келісемін (келісеміз).
5. Егер мен (біз) сауда-саттық жеңімпаз(дар)ы деп айқындалған жағдайда, өзіме (өзімізге) сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға электрондық ауцион өткізілген күні қол қою және электрондық ауцион өткізілген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде сатып алу-сату шартына қол қою міндеттемелерін аламын (аламыз).
6. Мынадай:

1) отказа подписать протокол о результатах торгов;
2) отказа подписать договор купли-продажи в установленный срок;
3) неисполнения и/или ненадлежащего исполнения мною (нами) обязательств по договору
купли-продажи;
4) обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику.
7. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах торгов имеет силу договора,
действующего до заключения договора купли-продажи.
8. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для индивидуального предпринимателя:
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер_____________________________
Паспортные данные_________________________________________________
Адрес:_______________________________________________________________
Номер телефона (факса):_______________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код ______________________________
Банковский идентификационный код____________________________________
Наименование банка__________________________________________________
Код Бенефициара_____________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
Для юридического лица:
Наименование________________________________________________________
Бизнес идентификационный номер______________________________________
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя________________________________________________
____________________________________________________________________
Адрес:_______________________________________________________________
Номер телефон (факса)________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код ______________________________
Банковский идентификационный код____________________________________
Наименование банка_________________________________________________
Код Бенефициара_____________________________________________________
К заявке прилагаются:

1)сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан;
2)белгіленген мерзімде сатып алу-сату шартына қол қоюдан бас тартқан;
3)мен (біз) сатып алу-сату шарты бойынша міндеттемелерді орындамаған және/немесе тиісінше орындамаған;
4)мен (біз) қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкес келмейтінім (келмейтініміз) анықталған жағдайларда, мен (біз) енгізген кепілдік жарнаның сомасы қайтарылмайтынымен және сатушыда қалатынымен келісемін (келісеміз).
7. Осы өтінімнің сауда-саттық нәтижелері туралы хаттамамен бірге сатып алу-сату шартын жасасуға дейін қолданылатын шарттың күші бар.
8. Өзім (өзіміз) туралы мынадай мәліметтер беремін (береміз):
Дара кәсіпкер үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі _________________________________________________________
Төлқұжат деректері_______________________________________________________________
Мекенжайы:_____________________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс):____________________________________________________________
Банктік деректемелері:____________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру коды__________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру коды _________________________________________________________
Банктің атауы____________________________________________________________________
Бенефиар коды___________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:
1)______________________________________________________________________________
2)______________________________________________________________________________
3)______________________________________________________________________________
Заңды тұлға үшін:
Атауы__________________________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Мекенжайы:_____________________________________________________________________
Телефон нөмірі (факс): ____________________________________________________________
Банктік деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды__________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру коды _________________________________________________________
Банктің атауы ____________________________________________________________________
Бенефиар коды___________________________________________________________________
Өтінімге мыналар қоса беріледі:

1)___________________________________________________________________
2)___________________________________________________________________
3)___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) физического лица или наименование
ридического лица и фамилия, имя, отчество (если оно указано в
документе, удостоверяющем личность) руководителя или
представителя юридического лица, действующих на
основании доверенности)
Принята веб-порталом реестра государственного имущества "__" ___ 20__ года ____ часов
____ мин.
Аукционный номер участника ___________________________________.

1) ______________________________________________________________________________
2) ______________________________________________________________________________
3) ______________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
жеке тұлғаның (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе) немесе заңды тұлғаның атауы және заңды тұлға басшысының немесе сенімхат
негізінде әрекет ететін заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе)
Мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталымен 20__ жылғы "___" ________________
сағат "___" минутта қабылданды.
Қатысушының аукциондық нөмірі _________________________________.