Об утверждении Правил выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 16 марта 2015 года № 226. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 апреля 2015 года № 10797.
В соответствии с подпунктом 70-12) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әдiлет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра
внутренних дел Республики Казахстан
от 16 марта 2015 года № 226
Правила
выплаты надбавок за классность спасателям
аварийно-спасательных служб и формирований
1. Настоящие Правила выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований определяют порядок выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований.
2. Спасателям аварийно-спасательных служб и формирований, которым в ходе периодической аттестации присвоена классность, а также подтвердившим ее при периодической, внеочередной и повторной аттестации и переаттестации, выплачивается надбавка, согласно Трудовому Кодексу Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года № 414-V.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 09.01.2017 № 7 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
3. Выплата надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований производится на основании приказа руководителя аварийно-спасательной службы и формирования о присвоении (подтверждении) классности, по итогам периодической аттестации.

Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығына үстемеақылар төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 16 наурыздағы № 226 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 сәуірде № 10797 тіркелді.
"Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 70-12) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған Авариялық-құтқару қызметтерi мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығына үстемеақылар төлеу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 16 наурыздағы
№ 226 бұйрығымен
бекітілген
Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының
сыныптылығына үстемеақылар төлеу қағидалары
1. Осы Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығына үстемеақылар төлеу қағидалары авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығына үстемеақылар төлеу тәртібін айқындайды.
2. Мерзімді аттестаттау барысында сыныптылық берілген, сондай-ақ мерзімді, кезектен тыс және қайтадан аттестаттау мен қайта аттестаттау кезінде авариялық–құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларына 2015 жылғы 23 қарашадағы № 414-V Қазақстан Республикасы Еңбек Кодексіне сәйкес үстемеақы төленеді.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 09.01.2017 № 7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларының сыныптылығы үшін үстемеақылар төлеу авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары басшысының сыныптық беру (растау) туралы бұйрығының негізінде, мерзімді аттестаттау қорытындысы бойынша жүргізіледі.

4. Спасателям аварийно-спасательных служб и формирований не прошедшим периодическую и внеочередную аттестации приостанавливаются выплаты надбавок за классность на основании соответствующего приказа руководителя аварийно-спасательной службы и формирования.
5. Выплаты надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований возобновляются на основании соответствующего приказа руководителя аварийно-спасательной службы и формирования о подтверждении классности после прохождения им повторной аттестации.
6. Выплата надбавок за классность спасателям аварийно-спасательных служб и формирований прекращается в случае утраты (не подтверждения), спасателем классности при повторной аттестации на основании соответствующего приказа руководителя аварийно-спасательной службы и формирования.

4. Мерзімді және кезектен тыс аттестаттау өтпеген авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларына авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары басшысының сәйкес бұйрығының негізінде сыныптылығы үшін үстемеақылар төлеу тоқтатылады.
5. Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларына сыныптылығы үшін үстемеақылар төлеу олар қайта аттестаттаудан өткен соң авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары басшысының сыныптылығын растау туралы бұйрығының негізінде қайта жалғастырылады.
6. Авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары құтқарушыларына сыныптылығы үшін үстемеақылар төлеу қайта аттестаттау кезінде құтқарушы сыныптылығын жоғалтқан (растамаған) жағдайда авариялық-құтқару қызметтері мен құралымдары басшысының сәйкес бұйрығының негізінде тоқтатылады.