Об утверждении Правил переподготовки и повышения квалификации специалистов в сфере государственных закупок
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 30 марта 2015 года № 232. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10854. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 28 декабря 2015 года № 697
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 28.12.2015 № 697 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 16) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила переподготовки и повышения квалификации специалистов в сфере государственных закупок.
2. Департаменту законодательства государственных закупок Министерства финансов Республики Казахстан (Ахметов С.М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                   Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 марта 2015 года № 232
Правила
переподготовки и повышения квалификации специалистов
в сфере государственных закупок
Настоящие Правила переподготовки и повышения квалификации специалистов в сфере государственных закупок (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 16) статьи 14 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года «О государственных закупках» (далее – Закон) и определяют порядок переподготовки и повышения квалификации специалистов в сфере государственных закупок.
1. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
организации образования – учебные заведения, реализующие образовательные учебные программы дополнительного образования;
заказчик – государственные органы, государственные учреждения, а также государственные предприятия, юридические лица, пятьдесят и более процентов голосующих акций (долей участия в уставном капитале) которых принадлежат государству, и аффилиированные с ними юридические лица, осуществляющие приобретение товаров, работ, услуг в соответствии с Законом, а также гражданским законодательством Республики Казахстан, за исключением национальных управляющих холдинговнациональных холдингов, национальных управляющих компаний, национальных компаний и аффилиированных с ними юридических лиц.

Мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 30 наурыздағы № 232 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10854 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 697 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2015 жылғы 28 желтоқсандағы № 697 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
«Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы 14-бабының 16) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк сатып алу заңнамасы департаментi (С.М. Ахметов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр                                    Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 30 наурыздағы
№ 232 бекітілген
Мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды қайта даярлау және
олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Осы Мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидалары (бұдан әрі – Қағида) «Мемлекеттік сатып алу туралы» Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі Заңы (бұдан әрі – Заң) 14-бабының 16) тармақшасына сәйкес әзірленді және мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру тәртібін анықтайды.
1. Осы Қағидада мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
білім беру ұйымдары – қосымша білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын оқу орындары;
тапсырыс беруші – ұлттық басқарушы холдингтердіұлттық холдингтерді, ұлттық басқарушы компанияларды, ұлттық компанияларды және олар аффилиирлеген заңды тұлғаларды қоспағанда, Заңға, сондай-ақ Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жүзеге асыратын мемлекеттік органдар, мемлекеттік мекемелер, сондай-ақ мемлекеттік кәсіпорындар, дауыс беретін акцияларының (жарғылық капиталындағы қатысу үлестерінің) елу және одан астам пайызы мемлекетке тиесілі заңды тұлғалар және олар аффилиирлеген заңды тұлғалар.

2. Переподготовка и повышение квалификации специалистов в сфере государственных закупок (далее – специалисты) проводится организациями образования.
3. Организации образования разрабатывают учебные программы по переподготовке и повышению квалификации специалистов (далее – учебные программы), которые утверждаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области образования.
4. Обучение специалистов производится согласно утвержденным учебным программам.
5. Не менее 20 % от общего количества часов учебной программы должно составлять изучение практики организации и проведения государственных закупок с привлечением практических работников из числа сотрудников заказчиков, ответственных за выполнение процедур организации и проведения государственных закупок, а также сотрудников государственных органов, осуществляющих контроль за вышеуказанными процедурами.
6. Организации образования привлекают к преподавательской деятельности практических работников и сотрудников государственных органов после согласования их кандидатуры с уполномоченным органом по государственным закупкам.

2. Мемлекеттік сатып алу саласында мамандарды (бұдан әрі – мамандар) қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды білім беру ұйымдары жүргізеді.
3. Білім беру ұйымдары мамандарды қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру жөніндегі оқу бағдарламаларын (бұдан әрі – оқу бағдарламалары) әзірлейді, олар Қазақстан Республикасының білім беру саласындағы заңнамасына сәйкес бекітіледі.
4. Мамандарды оқыту бекітілген оқу бағдарламаларына сай жүргізіледі.
5. Оқу бағдарламасының жалпы сағаты санының кемінде 20 %-ын мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу рәсімдерінің орындалуына жауапты тапсырыс берушілердің, қызметкерлері қатарынан іс жүзіндегі қызметкерлерді, сондай-ақ жоғарыда көрсетілген рәсімдерді бақылауды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тарта отырып, мемлекеттік сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу практикасын зерделеуді құрауы тиіс.
6. Білім беру ұйымдары оқытушылық қызметке мемлекеттік сатып алу жөніндегі уәкілетті органмен кандидатураларын келіскеннен кейін іс жүзіндегі қызметкерлер мен мемлекеттік органдардың қызметкерлерін тартады.