Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 18-04/287. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10890.
В соответствии с подпунктом 13) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) типовую форму плана развития субъектов охотничьего хозяйства согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) типовую форму плана развития субъектов рыбного хозяйства согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 16 августа 2013 года № 246-п "Об утверждении типовой формы плана развития субъектов охотничьего и рыбного хозяйств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8648, опубликованный от 4 сентября 2013 года № 265 (27539) в газете "Казахстанская правда").
3. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года
№ 18-04/287
Типовая форма
План развития субъектов охотничьего хозяйства ______________________________
(наименование субъекта охотничьего хозяйства)
на 20 ___ - 20 ___ годы.
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 18.04.2023 № 127 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Наименование мероприятий
В том числе по годам
Итого
Форма завершения
20__
20__
20__

Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 18-04/287 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10890 тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспарының үлгілік нысаны бекітілсін.
2. "Аңшылық және балық шаруашылықтары субъектілерін дамыту жоспарының үлгі нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2013 жылғы 16 тамыздағы № 246-ө бұйрығының (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8648 болып тіркелген, 2013 жылғы 4 қыркүйектегі № 203 (28142) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 18-04/287 бұйрығына
1-қосымша
Үлгілік нысан
_________________________________________ (аңшылық шаруашылығы субъектісінің атауы) 20 ___ - 20 ___ жылдарға арналған аңшылық шаруашылығы субъектілерін дамыту жоспары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 18.04.2023 № 127 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с №
Іс-шаралар атауы
Жылдар
Жиыны
Аяқтау нысаны
20_
20_
20_

1. Охрана объектов животного мира
1.
Проведение рейдовых мероприятий по охране объектов животного мира *(число рейдов/километров)
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира
2.
Аншлаги: *
установка (штук);
обновление (штук);
Акт выполненных работ
3.
Пропаганда в средствах массовой информации идей бережного отношения к животному миру*:
статьи (штук);
буклеты (штук);
интервью (штук).
Статьи, эфирные справки
4.
Обеспечение егерской службы*:
специальной одеждой (комплектов);
горюче-смазочными материалами (литров);
служебным оружием (единиц);
средствами связи (штук).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
5.
Приобретение беспилотных летательных аппаратов(единиц)***
6.
Установка фотоловушек(единиц)***
7.
Установка видеонаблюдения(единиц)***

1. Аңшылық алқаптарды қорғау
1.
Жануарлар дүниесі объектілерін қорғау жөніндегі рейдтік іс-шараларды жүргізу *(рейдтер саны / километр)
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне мәлімет
2.
Аншлагтар: *
орнату (дана);
жаңарту (дана);
Орындалған жұмыстар актісі
3.
Бұқаралық ақпарат құралдарында жануарлар дүниесіне ұқыпты қарау идеяларын насихаттау*:
мақалалар (дана);
буклеттер (дана);
сұхбат (дана).
Мақалалар, эфирлік анықтама
4.
Қорықшылық қызметті қамтамасыз ету*:
арнайы киіммен (комплект);
жанар-жағармай (литр);
қызметтік қарумен (бірлік);
байланыс құралдарымен (дана).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
5.
Ұшқышсыз ұшатын аппараттарын сатып алу (бірлік)***
6.
Фото тұзақтарды орнату (бірлік) ***
7.
Бейнебақылауды орнату (бірлік) ***

2. Учет диких животных
8.
Проведение учетов численности объектов животного мира (километров/ (гектар) *
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира, согласно Инструкции по проведению учета видов животных на территории Республики Казахстан
3. Воспроизводственные мероприятия
9.
Солонцы*: устройство (штук)
обновление (штук).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
10.
Соль*: приобретение (килограмм)
раскладка (килограмм)
11.
Устройство подкормочных площадок (штук) *
12.
Сооружение и установка кормушек (штук) *
13.
Ремонт ранее установленных кормушек (штук) *
14.
Сено*: заготовка (тонн);
раскладка (тонн)
15.
Зерноотходы*:
заготовка (килограмм);
раскладка (килограмм).
16.
Посев кормовых полей (гектар)**.
17.
Создание искусственных водоемов (штук)**.
18.
Посадка ремизов (гектар)**.
19.
Реинтродукция объектов животного мира, вид животного (особей)***.
Разрешение на реинтродукцию животного мира
20.
Разведение животных в неволе и полувольных условиях, вид животного (особей)***.
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
21.
Строительство** (аренда): вольеров (гектар/вид животного), питомников (штук/вид животного).

2. Жабайы жануарларды есепке алу
8.
Жануарлар дүниесі объектілерінің санын есепке алуды жүргізу (километр/ гектар) *
Қазақстан Республикасының аумағында жануарлар түрлерін есепке алуды жүргізу жөніндегі нұсқаулыққа сәйкес Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне мәлімет
3. Өсімін молайту іс-шаралары
9.
Тұз жалау орындарын*:
Салу (дана)
Жаңарту (дана).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
10.
Тұз*:
сатып алу (килограмм)
Орналастыру (килограмм)
11.
Қосымша қоректендіру алаңқайларын жабдықтау (дана) *
12.
Жем астауларын жасау және орнату (дана) *
13.
Бұдан бұрын орнатылған жем астауларын жөндеу (дана) *
14.
Пішен*: дайындау (тонна);
орналасу (тонна)
15.
Астық қалдықтары*:
дайындау (килограмм);
орналасу (килограмм).
16.
Жемшөп алқаптарын егу (гектар)**.
17.
Жасанды су айдындарын құру (дана)**.
18.
Ремиздерді отырғызу (гектар)**.
19.
Жануарлар дүниесі объектілерін реинтродукциялау, Жануарлар түрі (дарақ)***.
Жануарлар дүниесін реинтродукциялауға рұқсат
20.
Жануарларды еріксіз және жартылай ерікті жағдайларда өсіру, жануардың түрі (дарақ)***.
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
21.
Құрылыс * * (жалға алу): қоршаулар (гектар/жануар түрі), питомниктер (дана/жануар түрі).

4. Охотохозяйственные мероприятия
22.
Строительство** (аренда) егерских кордонов (штук),
приобретение (аренда) техники (единиц).
Сведения в территориальные подразделения комитета лесного хозяйства и животного мира с подтверждающими материалами
23.
Проведение совместных мероприятии с ветеринарными службами соответствующих регионов по профилактической иммунизации против бешенства диких плотоядных животных (распространение брикет-приманок для оральной иммунизации штук/гектар), при обращении ветеринарных служб.
Акт выполненных работ
Примечание:
* – мероприятия являются обязательными для исполнения.
** - выполнение мероприятий, при условии, если охотпользователь является землевладельцем закрепленного охотничьего угодья.
*** - мероприятия носят рекомендательный характер, их выполнение на усмотрение охотпользователя, в зависимости от его финансовых возможностей.
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 31 марта 2015 года
№ 18-04/287
Типовая форма
Сноска. Типовая форма - в редакции приказа и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 20.09.2022 № 619 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
План развития субъектов рыбного хозяйства
______________________________________________________________
(наименование субъекта рыбного хозяйства) на 20 ___ - 20 ___ годы
Наименование мероприятий
В том числе по годам
Итого
Форма завершения
20__
20__
20__
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения промыслового рыболовства
1. Мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных*
1.1
Зарыбление молодью согласно рекомендациям аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира**
(тысяч штук)
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате за рыбопосадочный материал, акты о зарыблении по видам
1.2
Проведение по рекомендации аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира работ по рыбохозяйственной мелиорации, в том числе:
1) выкос жесткой растительности (гектар);
2) проведение дноуглубительных работ (метров3);
3) спасение рыб из отшнурованных водоемов (штук).
Отчет в межобластные бассейновые инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства о проделанной работе по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9203) с предоставлением подтверждающих документов (акты выполненных работ, платежное поручение об оплате)
1.3
Согласно рекомендациям аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира проведение противозаморных мероприятий, в том числе бурение лунок в зимний период, прорубка майн (штук)

4. Аңшылық шаруашылығы іс-шаралары
22.
Қорықшы кордондарын салу** (жалға алу) (дана),
техниканы (бірліктерді) сатып алу (жалға алу).
Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің аумақтық бөлімшелеріне растайтын құжаттармен бірге мәлімет
23.
Ветеринариялық қызметтер жүгінген жағдайда, тиісті аймақтың ветеринариялық қызметтерімен жабайы етқоректі жануарлардың құтыру ауруына қарсы алдын-ала иммунитеттеу жөніндегі бірлескен іс-шараларды жүргізу (қорек арқылы иммунитеттеу үшін брикет-қармақжемдерін тарату дана/гектар)
Орындалған жұмыстар актісі
Ескерту:
* - іс-шаралар орындау үшін міндетті болып табылады.
** - егер аңшы пайдаланушы бекітілген аңшылық алқаптың жер иесі болып табылса, іс-шараларды орындау.
*** - іс-шаралар ұсынымдық сипатқа ие, олардың қаржылық мүмкіндіктеріне байланысты аңшы пайдаланушының қалауы бойынша орындалуы.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 18-04/287 бұйрығына
2-қосымша
Үлгілік нысан
Балық шаруашылығы субьектілерін дамыту жоспары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 20.09.2022 № 619 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
________________________________________________________________
(балық шаруашылығы субьектісінің атауы)
20 ___ - 20 ___ жылдарға арналған
Іс-шаралар атауы
Оның ішінде жылдар бойынша
Жиыны
Аяқталу нысаны
20_
20_
20_
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін кәсіптік балық аулауды жүргізу үшін бекіту кезінде
1. Балық ресурстарының және басқа да су жануарларының өсімін молайту іс-шаралары*
1.1
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдарына сәйкес балық шабақтарын жіберу**
(мың дана)
Сатып алу-сату шарты, балық отырғызу материалы үшін ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, түрлері бойынша балық жіберу туралы актілері
1.2
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдары бойынша балық шаруашылығы мелиорациясы жөніндегі жұмыстарды жүргізу, оның ішінде:
1) қатты өсімдіктерді шабу (гектар);
2) түбін тереңдету жұмыстарын жүргізу (метр3);
3) бөлшектенген су айдындарынан балықтарды құтқару (дана)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген) нысан бойынша орындалған жұмыс туралы растаушы құжаттарды (орындалған жұмыстар актілері, төлем туралы тапсырма) ұсына отырып, Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларына есеп беру
1.3
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдарына сәйкес балықтардың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар, оның ішінде қыс кезеңінде ойықтар бұрғылау, майналарды ою (дана)

2. Мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
2.1
Объем переработанной рыбной продукции от выделенной квоты (за исключением водоемов местного значения и рек Есиль, Тобыл, Иле, Нура, Ертис, Силеты, канала имени Каныша Сатпаева, Усть-Каменогорского водохранилища) (%)
Ветеринарный сертификат, договор купли-продажи на установленный объем
3. Мероприятия по регулированию рыболовства
3.1
Освоение выделенных квот изъятия рыб и других водных животных (100 %)
Платежное поручение об оплате за пользование животным миром
4. Мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
4.1
Проведение мероприятий и пропаганда в средствах массовой информации идей бережного отношения к объектам живой природы и местам их обитания (количество статьей, публикации)
Статьи, эфирные справки
4.2
Установка и обновление аншлагов на подъездных путях, информационных щитов, предупредительных знаков и вывесок (штук)
Акты выполненных работ
5. Научные работы
5.1
Проведение ежегодных исследований состояния рыбных ресурсов и других водных животных (биологическое обоснование)
Договор с научными организациями, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
6. Мероприятия, направленные на социально-экономическое развитие региона
6.1
Создание рабочих мест для граждан Республики Казахстан, проживающих в местных прибрежных районах (количество человек)
Трудовой договор
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения любительского (спортивного) рыболовства
1. Мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов и других водных животных*
1.1
Зарыбление молодью согласно рекомендациям аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира**
(тысяч штук)
Договор купли-продажи, платежное поручение об оплате за рыбопосадочный материал, акты о зарыблении по видам
1.2
Проведение по рекомендации аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира работ по рыбохозяйственной мелиорации, в том числе:
1) выкос жесткой растительности (гектар);
2) спасение рыб из отшнурованных водоемов (штук)
Отчет в межобластные бассейновые инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства о проделанной работе по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9203) с предоставлением подтверждающих документов (акты выполненных работ, платежное поручение об оплате)
1.3
Согласно рекомендациям аккредитованной научной организации в области охраны, воспроизводства и использования животного мира проведение противозаморных мероприятий, в том числе бурение лунок в зимний период, прорубка майн (штук)

2. Аулау және өңдеу базаларын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шаралар
2.1
Бөлінген квотадан қайта өңделген балық өнімінің көлемі (жергілікті маңызы бар су айдындарын және Есіл, Тобыл, Іле, Нұра, Ертіс, Сілеті өзендерін, Қаныш Сәтпаев атындағы каналды, Өскемен су қоймасын қоспағанда) (%)
Ветеринариялық сертификат, белгіленген көлемге сатып алу-сату шарты
3. Балық аулауды реттеу бойынша іс-шаралар
3.1
Балықтарды және басқа да су жануарларын алып коюға бөлінген квоталарды игеру (100 %)
Жануарлар дүниесін пайдалағаны үшін төлем тапсырмасы
4. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын және олардың мекендейтін ортасын қорғау жөніндегі іс-шаралар
4.1
Тірі табиғат объектілеріне және олардың мекендейтін ортасына жанашырлықпен қарау идеясын бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау (мақалалар, жарияланымдар саны)
Мақалалар, эфирлік анықтамалар
4.2
Кірме жолдарда аншлагтарды, ақпараттық тақтайшаларды, ескерту белгілерін, және маңдайшаларды орнату және жаңарту (дана)
Орындалған жұмыстар актілері
5. Ғылыми жұмыстар
5.1
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының жай-күйіне жыл сайын зерттеу жүргізу (биологиялық негіздеме)
Ғылыми ұйымдармен шарт, орындалған жұмыстар актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
6. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына бағытталған іс-шаралар
6.1
Жергілікті жағалау маңындағы аудандарда тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына жұмыс орындарын құру (адамдар саны)
Еңбек шарты
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін әуесқойлық (спорттық) балық аулау жүргізу үшін бекіту кезінде
1. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының өсімін молайту жөніндегі іс-шаралар*
1.1
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдарына сәйкес балық шабақтарын жіберу **
Сатып алу-сату шарты, балық отырғызу материалы үшін ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы, түрлері бойынша балық жіберу туралы актілері
1.2
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдары бойынша балық шаруашылығы мелиорациясы жөніндегі жұмыстарды жүргізу, оның ішінде:
1) қатты өсімдіктерді шабу (гектар);
2) бөлшектенген су айдындарынан балықтарды құтқару (дана)
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығымен бекітілген (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген) нысан бойынша орындалған жұмыс туралы растаушы құжаттарды (орындалған жұмыстар актілері, төлем туралы тапсырма) ұсына отырып, Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларына есеп беру
1.3
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы аккредиттелген ғылыми ұйымның ұсынымдарына сәйкес балықтардың жаппай қырылуына қарсы iс-шаралар, оның ішінде қыс кезеңінде ойықтар бұрғылау, майналарды ою (дана)

2. Мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
2.1
Проведение мероприятий и пропаганда в средствах массовой информации идей бережного отношения к объектам живой природы и местам их обитания (количество статьей, публикации)
Статьи, эфирные справки
2.2
Установка и обновление аншлагов на подъездных путях, информационных щитов, предупредительных знаков и вывесок (штук)
Акты выполненных работ
3. Рыбохозяйственные мероприятия
3.1
Наличие базы (лагеря) для приема и предоставления услуг гражданам, включая прокат инвентаря и выдачу путевок на любительское (спортивное) рыболовство (штук)
Договор, платежное поручение об оплате
4. Научные работы
4.1
Проведение ежегодных исследований состояния рыбных ресурсов и других водных животных (биологическое обоснование)
Договор с научными организациями, акты выполненных работ, платежное поручение об оплате
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения озерно-товарного рыбоводного хозяйства
1
Ежегодное выращивание рыбы (тонн) ***:
- при переводе рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных для ведения промыслового рыболовства, в рыбохозяйственные водоемы и (или) участки для ведения рыбоводства (аквакультуры) – в объеме, не ниже предусмотренных рыбоводно-биологическом обосновании;
- при закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков – в объеме, не ниже рекомендованных аккредитованной научной организацией
Документы подтверждающие приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление водоема:
при наличии инкубационного цеха – копия подтверждающих документов на объект производства по искусственному воспроизводству рыбных ресурсов (сведения о собственнике (правообладателе) и справка о наличии недвижимого имущества для подтверждения наличия инкубационного цеха, рыбоводных прудов и (или) бассейнов);
при приобретении рыбопосадочного материала – договор купли-продажи, счета- фактуры;
справка о происхождении вылова.
Сведения в межобластные бассейновые инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства о выращенной рыбе по форме утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9203)
При закреплении рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения садкового рыбоводного хозяйства
1
Ежегодное выращивание рыбы (тонн)***:
- в случае перевода рыбохозяйственных водоемов и (или) участков, закрепленных для ведения промыслового рыболовства, в рыбохозяйственные водоемы и (или) участки для ведения рыбоводства (аквакультуры) – в объеме, не ниже предусмотренных рыбоводно-биологическом обосновании;
- в случае закрепления рыбохозяйственных водоемов и (или) участков – в объеме, не ниже рекомендованных аккредитованной научной организацией
Документы подтверждающие приобретение рыбопосадочного материала и зарыбление садков:
при наличии инкубационного цеха – копия подтверждающих документов на объект производства по искусственному воспроизводству рыбных ресурсов (сведения о собственнике (правообладателе) и справка о наличии недвижимого имущества для подтверждения наличия инкубационного цеха, рыбоводных прудов и (или) бассейнов);
при приобретении рыбопосадочного материала – договор купли-продажи, счета- фактуры;
справка о происхождении вылова.
Сведения в межобластные бассейновые инспекции рыбного хозяйства Комитета рыбного хозяйства о выращенной рыбе по форме утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра окружающей среды и водных ресурсов Республики Казахстан от 29 ноября 2013 года № 363-Ө (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9203)
При закреплении горько-соленых рыбохозяйственных водоемов и (или) участков для ведения промыслового рыболовства

2. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын және олардың мекендейтін ортасын қорғау жөніндегі іс-шаралар
2.1
Тірі табиғат объектілеріне және олардың мекендейтін ортасына жанашырлықпен қарау идеясын бұқаралық ақпарат құралдарында насихаттау (мақалалар, жарияланымдар саны)
Мақалалар, эфирлік анықтамалар
2.2
Кірме жолдарда аншлагтарды, ақпараттық тақтайшаларды, ескерту белгілерін және маңдайшаларды орнату және жаңарту (дана)
Орындалған жұмыстар актілері
3. Балық шаруашылығы іс-шаралары
3.1
Әуесқойлық (спорттық) балық аулау құрал-саймандарын жалға беру және жолдама беруді қоса алғанда азаматтарды қабылдау және оларға қызметтер көрсетуге арналған базаның (лагердің) болуы (дана)
Шарт, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
4. Ғылыми жұмыстар
4.1
Балық ресурстары мен басқа да су жануарларының жай-күйіне жыл сайын зерттеу жүргізу (биологиялық негіздеме)
Ғылыми ұйымдармен шарт, орындалған жұмыстар актілері, ақы төленгені туралы төлем тапсырмасы
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін көлде тауарлы балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін бекіту кезінде
1
Жыл сайын балық өсіру (тонна)***:
– кәсіпшілік балық аулауды жүргізу үшін бекітіп берілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін балық өсіруді (акваөсіруді) жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне ауысқан жағдайда – балық өсіру-биологиялық негіздемеде көзделгеннен төмен емес көлемде;
– балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берген жағдайда – аккредиттелген ғылыми ұйым ұсынған көлемнен төмен емес
Балық отырғызу материалын сатып алуды және су айдынын балықтандыруды растайтын құжаттар:
инкубациялық цех болған жағдайда – балық ресурстарын жасанды жолмен молайту жөніндегі өндіріс объектісіне растайтын құжаттардың көшірмесі (меншік иесі (құқық иеленуші) туралы мәліметтер және инкубациялық цехтың, балық өсіру тоғандарының және (немесе) бассейндердің болуын растау үшін жылжымайтын мүліктің бар-жоғы туралы анықтама);
балық отырғызу материалын сатып алу кезінде – сатып алу-сату шарты, шот-фактуралар;
балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама.
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес өсірілген балық туралы Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларына мәліметтер
Балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін тор қоршамада балық өсіру шаруашылығын жүргізу үшін бекіту кезінде
1
Жыл сайын балық өсіру (тонна)***:
– кәсіпшілік балық аулауды жүргізу үшін бекітілген балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін балық шаруашылығын (акваөсіру) жүргізуге арналған балық шаруашылығы су айдындарына және (немесе) учаскелеріне ауыстырған жағдайда-балық өсіру-биологиялық негіздемеде көзделгеннен төмен емес көлемде;
– балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп берген жағдайда – аккредиттелген ғылыми ұйым ұсынған көлемнен төмен емес
Балық отырғызу материалын сатып алуды және тор қоршаманы балықтандыруды растайтын құжаттар:
инкубациялық цех болған жағдайда – балық ресурстарын жасанды жолмен молайту жөніндегі өндіріс объектісіне растайтын құжаттардың көшірмесі (меншік иесі (құқық иеленуші) туралы мәліметтер және инкубациялық цехтың, балық өсіру тоғандарының және (немесе) бассейндердің болуын растау үшін жылжымайтын мүліктің бар-жоғы туралы анықтама);
балық отырғызу материалын сатып алу кезінде – сатып алу-сату шарты, шот-фактуралар;
балықтың қайдан ауланғаны туралы анықтама.
Қазақстан Республикасы Қоршаған орта және су ресурстары министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 29 қарашадағы № 363-Ө бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9203 болып тіркелген) бекітілген нысанға сәйкес өсірілген балық туралы Балық шаруашылығы комитетінің облысаралық бассейндік балық шаруашылығы инспекцияларына мәліметтер
Ащы-тұзды балық шаруашылығы су айдындары және (немесе) учаскелерін кәсіпшілік балық аулауды жүргізу үшін бекіту кезінде

1. Мероприятия по техническому перевооружению добывающей и перерабатывающей базы
1.1
Объем переработанной продукции от выделенной квоты (%)
Ветеринарный сертификат, договор купли-продажи на установленный объем
2. Мероприятия по охране рыбных ресурсов и других водных животных и среды их обитания
2.1
Установка и обновление аншлагов на подъездных путях, информационных щитов, предупредительных знаков и вывесок (штук)
Акты выполненных работ
3. Мероприятия, направленные на социально-экономическое развитие региона
3.1
Создание рабочих мест для граждан Республики Казахстан, проживающих в местных прибрежных районах (количество человек)
Трудовой договор
Примечание:
* – мероприятия по воспроизводству рыбных ресурсов проводятся согласно рекомендациям рыбохозяйственных научных организаций на всех водоемах, за исключением горько-соленых водоемов.
** – часть спасенной в текущем году молоди рыб включается в зарыбление, но не более пятидесяти процентов от плана зарыбления на соответствующий год, при представлении актов, подписанных представителем межобластной бассейновой инспекции рыбного хозяйства и местного исполнительного органа, по итогам завершения мероприятий по спасению молоди рыб из отшнурованных и незакрепленных водоемов, рисовых чеков, других водных объектов, за исключением мелиоративного лова с реализацией рыбы промысловой меры.
*** – в случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы, в ежегодные объемы выращивания рыбы могут вноситься изменения.
_______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)

1. Аулау және өңдеу базаларын техникалық қайта жарақтандыру жөніндегі іс-шаралар
1.1
Бөлінген квотадан қайта өңделген өнім көлемі (%)
Ветеринариялық сертификат, белгіленген көлемге сатып алу-сату шарты
2. Балық ресурстары мен басқа да су жануарларын және олардың мекендейтін ортасын қорғау жөніндегі іс-шаралар
2.1
Кірме жолдарда аншлагтарды, ақпараттық тақтайшаларды, ескерту белгілерін және маңдайшаларды орнату және жаңарту (дана)
Орындалған жұмыстар актілері
3. Өңірдің әлеуметтік-экономикалық дамуына бағытталған іс-шаралар
3.1
Жергілікті жағалау маңындағы аудандарда тұратын Қазақстан Республикасының азаматтарына жұмыс орындарын құру (адамдар саны)
Еңбек шарты
Ескертпе:
* – балық шаруашылығы ғылыми ұйымдарының ұсынымдарына сәйкес балық ресурстарының өсімін молайту бойынша іс-шаралар ащы-тұзды су айдындарынан басқа барлық су айдындарында жүргізіледі.
** – балықтың кәсіпшілік мөлшерін сатумен мелиоративтік аулауды қоспағанда, бөлшектенген және бекітілмеген су айдындарында, күріш атызында және басқа да су объектілерінде құтқару жөніндегі іс-шаралардың аяқталу қорытындысы бойынша балық шаруашылығының облысаралық бассейндік инспекциясының және жергілікті атқарушы органның өкілі қол қойған актілері ұсынылған кезде, тиісті жылға арналған балықтандыру жоспарына, бірақ елу пайыздан аспайтын құтқарылған балық шабақтарының бір бөлігі ағымдағы жылы балықтандыруға қосылады.
*** – бой бермейтін күштің мән-жайлары туындаған кезде, жыл сайынғы балық өсіру көлемдеріне өзгерістер енгізілуі мүмкін.
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы)