Об утверждении Правил предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность
Приказ и.о Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 253. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 мая 2015 года № 10955.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 120 Закона Республики Казахстан "О государственном имуществе" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту политики управления государственными активами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление на официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов

Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 253 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 6 мамырда № 10955 тіркелді.
Ескерту. Тақырып жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 120-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оның мерзiмдi баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшiлiк ететiн Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрінің міндетін атқарушы
М. Құсайынов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов

3 апреля 2015 год
Утверждены
приказом исполняющего обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 марта 2015 года № 253
Правила
предоставления субъектам малого предпринимательства в
имущественный наем (аренду) или доверительное управление
неиспользуемых объектов государственной собственности и
занимаемых ими земельных участков для организации
производственной деятельности и развития сферы услуг населению
с последующей безвозмездной передачей в собственность
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственном имуществе" и определяют порядок предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых государством зданий, сооружений, транспортных средств и оборудования, находящихся в государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению, за исключением торгово-посреднической деятельности, с последующей безвозмездной передачей в собственность.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) гарантийный взнос - денежная сумма, вносимая субъектом малого предпринимательства для участия в тендере;
2) участник – субъект малого предпринимательства, зарегистрированный в установленном в настоящих Правилах порядке для участия в тендере;
3) объекты - неиспользуемые государством здания, сооружения, транспортные средства и оборудования, находящиеся в государственной собственности и занимаемые зданиями и сооружениями земельные участки;
4) тендер - это форма торгов по предоставлению субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление объектов, проводимая с использованием веб-портала реестра в электронном формате, при которых территориальные подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные подразделения), государственные учреждения, уполномоченные акиматами на распоряжение коммунальной государственной собственностью, финансируемые из соответствующих местных бюджетов (далее - исполнительные органы) обязуется на основе принятых им исходных условий заключить договор с тем из участников тендера, который предложит лучшие условия договора;

2015 жылғы 3 сәуір
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 253 бұйрығымен
бекітілген
Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер
көрсету саласын дамыту үшін кейіннен меншікке өтеусіз бере
отырып, мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін
және олардың алып отырған жер учаскелерін шағын кәсіпкерлік
субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік
басқаруға беру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қағидалар "Мемлекеттік мүлік туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленген және сауда-делдалдық қызметті қоспағанда, өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мемлекеттік меншіктегі мемлекет пайдаланбайтын ғимараттарды, құрылыстарды, көлік құралдары мен жабдықтарды кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, мүліктік жалға алуға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру тәртібін айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кепілдік жарнасы – тендерге қатысу үшін шағын кәсіпкерлік субъектілері енгізетін ақша сомасы.
2) қатысушы – тендерге қатысу үшін осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен тіркелген шағын кәсіпкерлік субъектісі;
3) объектілер – мемлекеттік меншіктегі мемлекет пайдаланбайтын ғимараттар, құрылыстар, көлік құралдары мен жабдықтар және ғимараттар мен құрылыстар алып отырған жер учаскелері;
4) тендер – бұл Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі - аумақтық бөлімшелер) әкімдіктер коммуналдық мемлекеттік меншікке билік етуге уәкілеттік берген, тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер (бұдан әрі - атқарушы органдар) өздері қабылдаған бастапқы шарттардың негізінде ең жақсы шарт талаптарын ұсынатын тендерге қатысушылардың бірімен шарт жасасуға міндеттенетін тізілімнің веб-порталын пайдалана отырып, электрондық форматта өткізілетін объектілерді шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға алуға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі сауда-саттық нысаны;

5) балансодержатель - государственное юридическое лицо, за которым объект закреплен на праве оперативного управления или хозяйственного ведения;
6) веб-портал реестра – интернет-ресурс, размещенный в сети Интернет по адресу www.gosreestr.kz, предоставляющий единую точку доступа к электронной базе данных по договорам имущественного найма (аренды) государственного имущества и доверительного управления государственным имуществом;
7) электронный документ – документ, в котором информация представлена в электронно-цифровой форме и удостоверена посредством электронной цифровой подписи;
8) электронная цифровая подпись (далее - ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания;
3. Субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление сроком на один год с последующей безвозмездной передачей в собственность передаются объекты государственных предприятий и учреждений (далее - организации), не используемые государством по назначению более одного года.
4. Предоставление объектов осуществляется на тендерной основе.
Глава 2. Формирование перечня неиспользуемых объектов
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Перечень неиспользуемых объектов, выставляемых на тендер формируется из числа имущества организаций, находящегося в государственной собственности (здания, сооружения, транспортные средства и оборудования), неиспользуемого государством по назначению более одного года, в том числе выявленного в ходе проверок целевого использования имущества организаций:
по отношению к республиканской государственной собственности - территориальными подразделениями,
по отношению к коммунальной государственной собственности - исполнительными органами.
6. Выставление объектов на тендер осуществляется на основании решения территориального подразделения (исполнительного органа) и согласовывается с органом государственного управления организаций.
В отношении объектов, находящихся в республиканской государственной собственности, территориальные подразделения дополнительно согласовывают с Комитетом государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан.
7. На основании сформированного перечня, территориальные подразделения (исполнительные органы) составляют график проведения тендеров.

5) теңгерім ұстаушы – объект жедел басқару немесе шаруашылық жүргізу құқығында бекітілген мемлекеттік заңды тұлға;
6) тізілімнің веб-порталы – www.gosreestr.kz мекенжайы бойынша Интернет желісінде орналастырылған, мемлекеттік мүлікті мүліктік жалға алуға (жалдауға) және мемлекеттік мүлікті сенімгерлік басқаруға беру шарттары бойынша электрондық дерекқорға бірыңғай қол жеткізу нүктесін ұсынатын интернет-ресурс;
7) электрондық құжат – ақпарат электрондық-цифрлық нысанда берілген және электрондық цифрлық қолтаңба арқылы куәландырылған құжат;
8) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесілігін және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық символдар терімі;
3. Мемлекет бір жылдан астам уақытта мақсаты бойынша пайдаланбаған мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің (бұдан әрі - ұйымдар) объектілері шағын кәсіпкерлік субъектілеріне кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, бір жыл мерзімге мүліктік жалға алуға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беріледі.
4. Объектілерді беру тендер негізінде жүзеге асырылады.
2-тарау. Пайдаланылмайтын объектілер тізбесін қалыптастыру
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Тендерге қойылатын пайдаланылмайтын объектілердің тізбесін ұйымдардың мемлекет бір жылдан астам уақыт пайдаланбаған, оның ішінде ұйымдар мүлкінің мақсатты пайдаланылуын тексерулер барысында анықталған мемлекеттік меншіктегі мүлкінің (ғимараттар, құрылыстар, көлік құралдары және жабдықтар) қатарынан:
республикалық мемлекеттік меншікке қатысты - аумақтық бөлімшелер;
коммуналдық мемлекеттік меншікке қатысты - атқарушы органдар қалыптастырады.
6. Объектілерді тендерге қою аумақтық бөлімшенің (атқарушы органның) шешімі негізінде жүзеге асырылады және ұйымдардың мемлекеттік басқару органымен келісіледі.
Республикалық мемлекеттік меншіктегі объектілерге қатысты аумақтық бөлімшелер Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетімен қосымша келіседі.
7. Қалыптастырылған тізбенің негізінде аумақтық бөлімшелер (атқарушы органдар) тендерлер өткізу кестесін жасайды.

8. Организации обеспечивают сохранность объектов до передачи их субъектам малого предпринимательства.
Глава 3. Подготовка к проведению тендера
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Для проведения тендера создаются постоянно действующие комиссии.
Число членов тендерной комиссии составляет не менее пяти человек.
В состав комиссии по объектам, находящимся в республиканской государственной собственности входят представители территориальных подразделений, местных исполнительных органов, балансодержателя, государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и иных организаций. Председателем комиссии является представитель территориального подразделения.
В состав комиссии по объектам, находящимся в коммунальной государственной собственности входят представители местных исполнительных органов, балансодержателя, государственных органов, Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан и иных организаций. Председателем комиссии является представитель исполнительного органа.
Комиссия:
1) разрабатывает и утверждает регламент своей работы;
2) определяет условия тендера;
3) проводит тендер;
4) определяет победителя тендера;
5) осуществляет иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.
10. Заседания комиссии являются правомочными, если на них присутствуют не менее 2/3 членов комиссии.
Решения комиссии принимаются простым большинством голосов присутствующих членов комиссии, при равенстве голосов голос председателя комиссии является решающим.
11. Подготовку к проведению тендера осуществляют территориальные подразделения (исполнительные органы), которые:
1) определяют вид договора (имущественный наем (аренда) или доверительное управление), в зависимости от технического состояния объектов;
2) определяют размер арендной платы (при предоставлении объектов в имущественный наем (аренду);
3) определяют размер гарантийного взноса;
4) определяют дату проведения тендера;
5) осуществляют своевременное опубликование извещения о проведении тендера;
6) осуществляют подготовку комплекта тендерной документации для предоставления участникам тендера по мере их обращения;
7) обеспечивают свободный доступ всем желающим к информации об объектах и условиях проведения тендера;
8) передают поступившие материалы на рассмотрение комиссии;
9) осуществляют иные полномочия, предусмотренные настоящими Правилами.

8. Ұйымдар объектілер шағын кәсіпкерлік субъектілеріне берілгенге дейін олардың сақталуын қамтамасыз етеді.
3-тарау. Тендер өткізуге дайындық
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тендер өткізу үшін тұрақты жұмыс істейтін комиссиялар құрылады.
Тендер комиссиясы мүшелерінің саны кемінде бес адамды құрайды.
Аумақтық бөлімшелер, жергілікті атқарушы органдар, баланс ұстаушы, мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және өзге ұйымдардың өкiлдерi республикалық мемлекеттік меншіктегі объектілер бойынша комиссияның құрамына енгiзiледі. Аумақтық бөлімшенің өкілі комиссия төрағасы болып табылады.
Жергілікті атқарушы органдар, баланс ұстаушы, мемлекеттік органдар, Қазақстан Республикасының Ұлттық кәсіпкерлер палатасы және өзге ұйымдардың өкiлдерi коммуналдық мемлекеттік меншіктегі объектілер бойынша комиссияның құрамына енгiзiледі. Атқарушы органның өкілі комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссия:
1) өз жұмысының регламентін әзірлейді және бекітеді;
2) тендер шарттарын айқындайды;
3) тендер өткізеді;
4) тендер жеңімпазын айқындайды;
5) осы Қағидаларда көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
10. Егер комиссия отырыстарына комиссия мүшелерінің кемінде 2/3-і қатысса, олар заңды болып табылады.
Комиссия шешімдері қатысып отырған комиссия мүшелерінің қарапайым көпшілік дауысымен қабылданады, дауыстар тең болған кезде комиссия төрағасының дауысы шешуші болып табылады.
11. Тендер өткізуге дайындықты аумақтық бөлімшелер (атқарушы органдар) жүзеге асырады, олар:
1) объектілердің техникалық жай-күйіне қарай, шарттың түрін (мүліктік жалға алуға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру) айқындайды;
2) жалдау ақысының мөлшерін (объектілерді мүліктік жалға (жалдауға) беру кезінде) айқындайды;
3) кепілдік жарна мөлшерін айқындайды;
4) тендер өткізу күнін айқындайды;
5) тендер өтетіні туралы хабарламаны уақтылы жариялауды жүзеге асырады;
6) тендерге қатысушылардың өтінім білдіру шамасына қарай оларға беру үшін тендер құжаттамасы жиынтығын дайындауды жүзеге асырады;
7) барлық тілек білдірушілерге тендер объектілері және өткізу шарттары туралы ақпаратқа еркін қолжетімділікті қамтамасыз етеді;
8) түскен материалдарды комиссияның қарауына береді;
9) осы Қағидаларда көзделген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.

Глава 4. Тендерная документация
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Территориальное подразделение (исполнительный орган) обеспечивает публикацию извещения о проведении тендера на веб-портале реестра за пятнадцать календарных дней до его проведения на государственном и русском языках.
Извещение о проведении тендера включает следующие сведения:
1) условия проведения тендера;
2) краткую характеристику объекта тендера;
3) дату, время проведения тендера;
4) размер арендной платы (при предоставлении в имущественный наем (аренду);
5) порядок оформления участия в тендере;
6) размер гарантийного взноса и банковские реквизиты для его внесения (размер гарантийного взноса после опубликования информационного сообщения не изменяется);
7) условия тендера.
13. Гарантийный взнос вносится на счет территориального подразделения (исполнительного органа) в форме и порядке, установленном в извещении.
14. Гарантийный взнос не возвращается:
1) участнику в случае письменного отказа от участия в тендере менее чем за три календарных дня до его проведения;
2) победителю в случае его отказа от заключения договора на условиях, отвечающих предложениям победителя тендера.
Во всех остальных случаях, гарантийные взносы возвращаются в течение десяти рабочих дней со дня подачи заявок о возврате гарантийного взноса, поданного участником с указанием реквизитов этого участника.
15. После публикации извещения о проведении тендера, территориальное подразделение (исполнительный орган) обеспечивает свободный доступ всем желающим к информации об объекте посредством веб-портала реестра, а балансодержатель обеспечивает доступ к осмотру объекта.
16. В случае изменения комиссией условий тендера извещение обо всех изменениях должно быть опубликовано на государственном и русском языках на веб-портале реестра за пять календарных дней до проведения тендера.
Лица, подавшие заявки на участие в тендере до опубликования извещения об изменении условий тендера и отказавшиеся в связи с этим от участия в тендере, на основании заявления могут требовать возврата гарантийного взноса.
17. Регистрация участников тендера на веб-портале реестра производится со дня публикации извещения о проведении тендера и заканчивается за двадцать четыре часа до проведения тендера.
18. Для участия в тендере участнику необходимо предварительно зарегистрироваться на веб-портале реестра с указанием:

4-тарау. Тендер құжаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Аумақтық бөлімше (атқарушы орган) тізілімнің веб-порталында тендер өткізу туралы хабарламаның, тендер өткізілгенге дейін кемінде күнтізбелік он бес күн бұрын мемлекеттік және орыс тілінде жариялануын қамтамасыз етеді.
Тендер өткiзу туралы хабарлама мынадай мәліметтерді:
1) тендер өткізу шарттарын;
2) тендер объектісінің қысқаша сипаттамасын;
3) тендер өткізу күнін, уақытын;
4) жалдау ақысының мөлшерін (мүліктік жалға (жалдауға) беру кезінде);
5) тендерге қатысуды ресімдеу тәртібін;
6) кепілдік жарнаның мөлшерін және оны енгізу үшін банктік деректемелерді (кепілдік жарнаның мөлшері ақпараттық хабарлама жарияланғаннан кейін өзгертілмейді);
7) тендер шарттарын қамтиды.
13. Хабарламада белгіленген нысанда және тәртіппен, аумақтық бөлімшенің (атқарушы органның) шотына кепiлдiк жарна енгiзіледi.
14. Кепiлдiк жарнаны:
1) тендер өткiзілгенге дейін күнтізбелік үш күннен аз уақыт қалғанда оған қатысудан жазбаша бас тартқан жағдайда, тендерге қатысушыға;
2) жеңімпаз тендер жеңiмпазының ұсыныстарына сай келетін талаптарда шарт жасасудан бас тартқан жағдайда, оған қайтармайды.
Қалған барлық жағдайларда қатысушының деректемелері көрсетіле отырып, қатысушы өтінім берген күннен бастап он жұмыс күнінен кешiктiрілмейтін мерзiмде кепілдік жарналар қайтарылады.
15. Тендер өткізу туралы хабарлама жарияланғаннан кейiн аумақтық бөлімше (атқарушы орган) тізілімнің веб-порталы арқылы объект туралы ақпаратқа еркін қол жеткізуді, баланс ұстаушы объектіні тексеруге еркін қатынауды қамтамасыз етеді.
16. Комиссия тендердің шарттарын өзгерткен жағдайда, тендер өткізілгенге дейін кемінде күнтізбелік бес күн бұрын тізілімнің веб-порталында мемлекеттік және орыс тілдерінде барлық өзгерістер туралы хабарлама жариялануы тиіс.
Тендер шарттарының өзгертілгені туралы хабарлама жарияланғанға дейін тендерге қатысуға өтінім берген және осыған байланысты тендерге қатысудан бас тартқан адамдар өтініш негізінде кепілдік жарнасын қайтаруды талап ете алады.
17. Тендерге қатысушыларды тiркеу тендер өткiзу туралы хабарлама жарияланған күннен бастап жүргізіледі және тендер өткiзiлгенге дейін жиырма төрт сағат бұрын аяқталады.
18. Тендерге қатысу үшін қатысушы:

1) для физических лиц и индивидуальных предпринимателей: индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН), фамилии, имени и отчества (при наличии);
2) для юридических лиц: бизнес-идентификационного номера (далее – БИН), полного наименования, фамилии, имени и отчества (при наличии) первого руководителя;
3) реквизитов расчетного счета в банке второго уровня для возврата гарантийного взноса;
4) контактных данных (почтовый адрес, телефон, e-mail).
При изменении вышеуказанных данных участник в течение одного рабочего дня изменяет данные, внесенные на веб-портал реестра.
19. Для регистрации в качестве участника необходимо на веб-портале реестра зарегистрировать заявку на участие в тендере по форме, согласно приложению к настоящим Правилам, подписанную ЭЦП участника.
20. Участники регистрируют заявку на участие в тендере, содержащую тендерное и ценовое предложение, загружаемое в электронный конверт на специально отведенной в веб-портале реестре с приложением электронных (сканированных) копии нижеуказанных документов, в том числе документов, подтверждающих соответствие требованиям к участнику (нанимателю), указанным в извещении о проведении тендера:
1) для физических лиц: документа, удостоверяющего личность, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя), адресной справки с места жительства;
2) для юридических лиц: справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устава;
3) бизнес-плана по организации производственной деятельности и оказанию услуг населению на данном объекте;
4) бухгалтерского баланса субъекта малого предпринимательства, по состоянию на последнюю отчетную дату, предшествующую дате подачи ходатайства;
5) перечня лиц, входящих в одну группу лиц с субъектом малого предпринимательства;
6) копию платежного поручения, подтверждающего перечисление гарантийного взноса.
21. Заявки на участие в тендере и прилагаемые к ним электронные (сканированные) копии документов участников хранятся в базе данных веб-портала реестра и не доступны для загрузки и просмотра до времени и даты, указанных в извещении о проведении тендера.
22. Основанием для отказа веб-порталом реестра в принятии заявки является несоблюдение участником требований, указанных в пунктах 18 и 20 настоящих Правил, а также не поступление гарантийного взноса, указанного в извещении о проведении тендера.
23. В случае наличия в базе данных веб-портала реестра сведений о поступлении гарантийного взноса, веб-портал реестра осуществляет принятие заявки и допуск участников. При отсутствии в базе данных веб-портала реестра сведений о поступлении гарантийного взноса, веб-портал реестра отклоняет заявку на участие в тендере.
Веб-портал реестра направляет на электронный адрес участника, указанный на веб-портале реестра, электронное уведомление о принятии заявки на участие в тендере либо причинах отказа в ее принятии.

1) жеке тұлғалар мен дара кәсіпкерлер үшін: жеке сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – ЖСН), тегін, атын, әкесінің атын (бар болса);
2) заңды тұлғалар үшін: бизнес сәйкестендіру нөмірін (бұдан әрі – БСН), толық атауын, бірінші басшының тегін, атын, әкесінің атын (бар болса);
3) кепілдік жарнаны қайтару үшін екінші деңгейдегі банктегі есеп айырысу шотының деректемелерін;
4) байланыс деректерін (пошталық мекенжайы, телефоны, е-mail) көрсете отырып, тізілімнің веб-порталында алдын ала тіркелуі қажет.
Жоғарыда көрсетілген деректер өзгерген кезде қатысушы бір жұмыс күні ішінде тізілімнің веб-порталына енгізілген деректерді өзгертеді.
19. Тендерге қатысушы ретінде тіркелу үшін қатысушының ЭЦҚ-мен қол қойылған осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша тендерге қатысуға өтінімді тізілімнің веб-порталында тіркеу қажет.
20. Қатысушылар тізілімнің веб-порталында арнайы бөлінген электрондық конвертке жүктелетін тендерлік және бағалық ұсынысты қамтитын тендерге қатысу өтінімін төменде көрсетілген құжаттардың және тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушыға қойылатын талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттардың электрондық (сканерленген) көшірмелерін:
1) жеке тұлғалар үшін: жеке басты куәландыратын құжат, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (дара кәсіпкер үшін), тұрғылықты жерiнен мекенжай анықтамасының;
2) заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің, жарғының;
3) осы объектіде өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызмет көрсету жөніндегі бизнес-жоспарды;
4) қолдаухат берілген күн алдындағы соңғы есепті күнгі жағдай бойынша шағын кәсіпкерлік субъектісінің бухгалтерлік балансын;
5) шағын кәсіпкерлік субъектісімен бір адамдар тобына кіретін адамдардың тізбесін;
6) кепілдік жарнаның аударылуын растайтын төлем тапсырмасының көшірмелерін қоса тіркейді.
21. Тендерге қатысушылардың өтінімдері және оларға қоса берілетін электрондық (сканерленген) құжаттардың көшірмелері тізілімнің веб-порталы дерекқорында сақталады және тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақытқа дейін жүктеу мен қарау үшін қолжетімсіз болады.
22. Қатысушының осы Қағидалардың 18 және 20-тармақтарында көрсетілген талаптарды сақтамауы, сондай-ақ тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген кепілді жарнаның түспеуі тізілімнің веб-порталының өтінімді қабылдаудан бас тартуы үшін негіз болып табылады.
23. Тізілімнің веб-порталы дерекқорында кепілді жарнаның түскені туралы мәліметтер болған жағдайда, тізілімнің веб-порталы өтінімді қабылдауды және қатысушыны тендерге жіберуді жүзеге асырады. Тізілімнің веб-порталы дерекқорында кепілді жарнаның түскені туралы мәліметтер болмаған жағдайда, тізілімнің веб-порталы қатысушының өтінімін кері қайтарады.
Тізілімнің веб-порталы тізілімнің веб-порталында көрсетілген қатысушының электрондық мекенжайына өтінімді қабылдау не өтінімді қабылдаудан бас тарту себептері туралы электрондық хабарлама жібереді.

24. Участник тендера:
1) участвует на тендере лично или через своих представителей на основании надлежащим образом оформленной доверенности;
2) получает дополнительные сведения, уточнения по выставляемому на тендер объекту;
3) предварительно осматривает объект;
4) обращается в суд при нарушении его прав;
5) отзывает свою заявку на участие в тендере, сообщив об этом письменно комиссии не позднее чем за три календарных дня до его проведения.
25. Если на момент окончания срока приема заявок зарегистрировано не более одной заявки, комиссией тендер признается не состоявшимся (за исключением второго и последующих тендеров). Решение о несостоявшемся тендере оформляется соответствующим протоколом.
Второй и последующие тендеры признаются состоявшимся при наличии на момент окончания срока приема заявок не менее одной зарегистрированной заявки.
Если тендер объявляется несостоявшимся, вскрытие заявок на участие в тендере не производится и в течение двадцати четырех часов после времени и даты тендера, указанных в извещении о проведении тендера, территориальным подразделением (исполнительным органом) подписывается акт о несостоявшемся тендере и размещается в веб-портале реестра.
26. Вскрытие заявок на участие в тендере производится посредством веб-портала реестра автоматически по наступлению даты и времени тендера, указанных в извещении о проведении тендера.
27. Заявки на участие в тендере рассматриваются членами комиссии на веб-портале реестра в целях определения участников, соответствующих требованиям к участникам, указанным в извещении о проведении тендера.
28. Победителем тендера признается участник, предложения которого, по решению комиссии, отвечают всем требованиям, содержащимся в тендерной документации, и являются лучшими в части выполнения условий тендера.
29. В случае совпадения (равенства) сумм арендной платы, предложенные участниками, победителем, по решению комиссии, признается участник, ранее зарегистрировавший заявку на участие в тендере.
30. Если количество принятых веб-порталом реестра заявок участников тендера либо допущенных к тендеру комиссией участников менее двух, то тендер объявляется несостоявшимся, за исключением второго и последующего тендера, на которых объект может быть передан единственному участнику.
31. В протоколе о результатах тендера содержатся следующие данные:
1) состав комиссии;
2) условия тендера;
3) сведения об объекте;
4) сведения об участниках и их предложения;
5) сведения о победителе тендера или иное решение по итогам тендера с указанием причины отсутствия победителя;

24. Тендерге қатысушы:
1) тендерге жеке өзі немесе тиісті түрде ресімделген сенімхаттың негізінде өзінің өкілдері арқылы қатысады;
2) тендерге қойылатын объект бойынша қосымша мәліметтерді, нақтылауларды алады;
3) объектіні алдын-ала қарайды;
4) оның құқықтары бұзылған кезде сотқа жүгінеді;
5) өзінің тендерге қатысуға арналған өтінімін бұл туралы комиссияға оны өткізгенге дейінгі үш күнтізбелік күннен кешіктірмей жазбаша хабарлай отырып, қайтарып алады.
25. Егер өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте бiр ғана өтiнiм тіркелген болса (екiншi және келесi тендерлердi қоспағанда), комиссия тендерді өтпедi деп таниды. Өткізілмеген тендер туралы шешім тиісті хаттамамен ресімделеді.
Өтінімдерді қабылдау мерзiмi аяқталған сәтте кемінде бiр өтiнiм тіркелген болса, екінші және кейінгі тендерлер өтті деп танылады.
Тендер өтпеді деп танылған жағдайда тендерге қатысуға өтінімдерді ашу жүзеге асырылмайды және тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақыттан кейін жиырма төрт сағат ішінде аумақтық бөлімше (атқарушы орган) тендерді өтпеді тану туралы актіге қол қойып, тізілімнің веб-порталына орналастырады.
26. Тендерге қатысуға өтінімдерді ашу тендер өткізу туралы хабарламада көрсетілген күн мен уақыттың басталуы бойынша тізілімнің веб-порталы арқылы автоматты түрде жүргізіледі.
27. Тендерге қатысуға өтінімдерді комиссия мүшелері тендерді өткізу туралы хабарламада көрсетілген қатысушылар тиісті талаптарға сәйкес келетін қатысушыларды айқындау мақсатында тізілімнің веб-порталында қарайды.
28. Комиссияның шешімі бойынша ұсыныстары тендер құжаттамасындағы барлық талаптарға сай келетін және тендер шарттарын орындау бөлігінде үздік болып табылатын қатысушы тендер жеңімпазы деп танылады.
29. Қатысушылар ұсынған жалдау ақысының сомалары сәйкес келген (тең болған) жағдайда, комиссияның шешімімен тендерге қатысушыға өтінімді бұрын тіркеген қатысушы жеңімпаз болып танылады.
30. Егер тізілімнің веб-порталы қабылдаған не комиссия тендерге қатысуға рұқсат берген тендерге қатысуға өтінімдер екеуден кем болса, объект жалғыз қатысушыға берілуі мүмкін екiншi және келесi тендерлердi қоспағанда, комиссия тендерді өтпедi деп таниды.
31. Тендер нәтижелері туралы хаттамада мынадай деректер:
1) комиссияның құрамы;
2) тендердiң шарттары;
3) объект туралы мәліметтер;
4) тендерге қатысушылар туралы мәлiметтер мен олардың ұсыныстары;
5) тендердiң жеңiмпазы туралы мәліметтер немесе жеңімпаздың болмауы себебін көрсете отырып, тендердің қорытындылары бойынша өзге шешім;

6) обязательства сторон по подписанию договора.
32. Протокол о результатах тендера формируется веб-порталом реестра, подписывается с использованием ЭЦП всеми членами комиссии и победителем в день его проведения.
33. Протокол о результатах тендера является документом, фиксирующим результаты тендера и обязательства победителя и территориального подразделения (исполнительного органа) подписать договор на условиях, являющихся результатом тендера.
34. Победитель представляет территориальному подразделению (исполнительному органу) при подписании договора предъявляет оригиналы указанных документов, в том числе документов, прикрепленных к заявке на участие в тендере, для сверки:
1) для юридических лиц: справки или свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, устава;
2) для физических лиц: документа, удостоверяющего личность, свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя (для индивидуального предпринимателя);
3) для представителя юридического лица - документа, удостоверяющего личность, и документа, удостоверяющего полномочия представителя юридического лица.
35. На основании протокола о результатах тендера с победителем заключается договор на условиях, отвечающих предложениям победителя.
Договор с победителем заключается руководителем территориального подразделения (исполнительного органа) либо лицом, исполняющим его обязанности сроком на один год в течение десяти календарных дней со дня подписания протокола о результатах тендера и подлежит регистрации в веб-портале реестра.
36. В случае неподписания победителем в установленные сроки договора комиссия принимает решение о проведении нового тендера.
Глава 5. Оформление результатов тендера и содержание договора
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
37. В случае сдачи в имущественный наем (аренду) или доверительное управление зданий (строений, сооружений) в соответствии со статьями 43 и 52 Земельного кодекса Республики Казахстан вместе с ними передается в аренду земельный участок, который занят указанным имуществом и необходим для его эксплуатации в соответствии с установленными нормами.
38. Договор содержит следующие положения:
1) данные о технических характеристиках объекта, предоставляемого субъекту малого предпринимательства;
2) порядок и сроки внесения платы за пользование объектом (при предоставлении в имущественный наем (аренду);

6) шартқа қол қою бойынша тараптардың міндеттемелері қамтылады.
32. Тендер нәтижелері туралы хаттама тізілімнің веб-порталында қалыптастырылып, оған комиссияның барлық мүшелері мен жеңімпаз тендер өткізілген күні ЭЦҚ-ны пайдалана отырып қол қояды.
33. Тендер нәтижелерін және жеңімпаз бен аумақтық бөлімше (атқарушы орган) шартқа тендер нәтижесі болып табылатын шарттармен қол қою міндеттерін белгілейтін құжат тендер нәтижелері туралы хаттама болып табылады.
34. Жеңімпаз шартқа қол қойған кезде көрсетілген құжаттардың, оның ішінде тендерге қатысу өтініміне тіркелген құжаттардың:
1) заңды тұлғалар үшін: заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың немесе куәліктің, жарғының;
2) жеке тұлғалар үшін: жеке басты куәландыратын құжаттың, жеке кәсіпкерді мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің (жеке кәсіпкерлер үшін);
3) заңды тұлға өкілі үшін - жеке басты куәландыратын құжаттың және заңды тұлға өкілінің өкілеттіктерін куәландыратын құжаттың түпнұсқасын аумақтық бөлімшеге (атқарушы органға) салыстырып тексеру үшін ұсынады.
35. Тендердiң нәтижелерi туралы хаттаманың негiзiнде тендер жеңiмпазының ұсыныстарына сай келетін талаптарда жеңімпазбен шарт жасалады.
Тендер жеңімпазын айқындайтын тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қойылған күннен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей бір жыл мерзімге аумақтық бөлімшенің (атқарушы органның) басшысы не оның міндетін атқаратын адам тендер жеңімпазымен шарт жасасады және тізілімнің веб-порталында мемлекеттік мүлік жөніндегі уәкілетті мемлекеттік орган белгіленген нысандар бойынша тіркеуге жатады.
36. Жеңімпаз белгіленген мерзімде шартқа қол қоймаған жағдайда, комиссия жаңадан тендер өткізу туралы шешім қабылдайды.
5-тарау. Тендер нәтижелерін ресімдеу және шарттың мазмұны
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
37. Белгіленген тәртіппен ғимараттар (құрылыстар, ғимараттар) мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға тапсырылған жағдайда, Қазақстан Республикасының Жер кодексінің 43 және 52-баптарына сәйкес олармен бірге көрсетілген мүлік алып отырған және белгіленген нормаларға сәйкес оны пайдалану үшін қажет жер учаскесі жалға беріледі.
38. Шарт мынадай ережелерді қамтиды:
1) шағын кәсіпкерлік субъектісіне берілетін объектінің техникалық сипаттамалары туралы деректер;
2) объектіні пайдаланғаны үшін төлемақы енгізу тәртібі мен мерзімдері (мүліктік жалға (жалдауға) берген кезде);

3) права и обязанности территориального подразделения (исполнительного органа) и субъекта малого предпринимательства, взятые в соответствии с бизнес-планом (при передаче объекта в доверительное управление);
4) права и обязанности территориального подразделения (исполнительного органа) и субъекта малого предпринимательства (при передаче в имущественный наем (аренду);
5) сроки и формы отчетности доверительного управляющего;
6) основания и условия досрочного расторжения договора.
39. В течение семи рабочих дней после подписания договора объект передается балансодержателем победителю тендера по акту приема-передачи с одновременным уведомлением органа государственных доходов, на регистрационном учете которого состоит победитель тендера, о передаче в имущественный наем (аренду) или доверительное управление объекта.
Договор имущественного найма (аренды) здания и сооружения, подлежит государственной регистрации и считается заключенным с момента такой регистрации.
Гарантийный взнос победителя тендера относится в счет причитающихся платежей по договору имущественного найма.
40. В акте приема-передачи указываются:
1) место и дата составления акта;
2) наименование и реквизиты документов, в соответствии с которыми представители уполномочены представлять интересы сторон;
3) номер и дата подписания договора, в соответствии с которым производится передача объекта;
4) наименование передаваемого объекта, его место расположения, технические характеристики и состояние, с перечнем выявленных неисправностей.
Глава 6. Порядок передачи объекта в собственность
Сноска. Заголовок главы 6 - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
41. При невыполнении условий договора территориальное подразделение (исполнительный орган) расторгает договор в соответствии с главой 24 Гражданского кодекса Республики Казахстан и выставляет объект повторно на тендер, предварительно направив уведомление комиссии.
42. В случае расторжения договора субъекту малого предпринимательства возмещается стоимость улучшений, неотделимых без вреда для арендованного объекта, произведенных им за счет собственных средств.
43. В случае нанесения вреда вследствие необеспечения сохранности объекта, нецелевого использования субъект малого предпринимательства возмещает нанесенный материальный ущерб в соответствии с главой 27 Гражданского кодекса Республики Казахстан.
44. По истечении срока договора и при полном выполнении его условий территориальным подразделением (исполнительным органом) принимается решение о безвозмездной передаче объекта в собственность субъекта малого предпринимательства с уведомлением об этом органа государственных доходов, на регистрационном учете которого состоит субъект малого предпринимательства.

3) аумақтық бөлімшенің (атқарушы органның) және бизнес-жоспарға сәйкес алынған шағын кәсіпкерлік субъектісінің құқықтары мен міндеттері (мүлікті сенімгерлік басқаруға берген кезде);
4) аумақтық бөлімшенің (атқарушы органның) және шағын кәсіпкерлік субъектісінің құқықтары мен міндеттері (мүлікті мүліктік жалға (жалдауға) берген кезде);
5) сенімгерлік басқарушының есеп беру мерзімдері мен нысандары;
6) шартты мерзімінен бұрын бұзу негіздемесі мен талаптары қамтылады.
39. Шартқа қол қойылғаннан кейін жеті жұмыс күні ішінде баланс ұстаушы тендер жеңімпазы тіркеу есебінде тұрған мемлекеттік кірістер органын бір уақытта хабардар ете отырып, аумақтық бөлімше (атқарушы орган) бекітетін объектіні мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру туралы қабылдау-беру актісі бойынша объектіні тендер жеңімпазына береді.
Ғимарат пен құрылысты мүліктік жалға (жалдауға беру) шарты мемлекеттік тіркелуге жатады және осындай тіркеу сәтінен бастап шарт жасалған деп саналады.
Тендер жеңімпазының кепілдік жарнасы мүліктік жалға беру шарты бойынша тиесілі төлемдердің есебіне жатады.
40. Қабылдау-тапсыру актісінде мыналар:
1) акт жасалған орны мен күні;
2) өкiлдері оларға сәйкес тараптардың мүдделерiн бiлдiруге уәкiлеттi құжаттардың атауы мен деректемелері;
3) объектіні беру жүргізілетін шарттың нөмiрi мен қол қойылған күнi;
4) берiлетiн объектiнiң атауы, орналасқан орны, анықталған ақаулардың тiзбесімен бірге, оның техникалық сипаттамасы мен жай-күйі көрсетіледі.
6-тарау. Объектіні меншікке беру тәртібі
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
41. Шарттың талаптары орындалмаған кезде аумақтық бөлімше (атқарушы орган) Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 24-тарауына сәйкес шартты бұзады және комиссияға алдын ала хабарлама жібере отырып, объектіні тендерге қайта қояды.
42. Шарт бұзылған жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектісіне жалға алынған объект үшін зиян келтірместен бөлінбейтін, ол өз қаражаты есебінен жүргізген жақсартулардың құны өтеледі.
43. Объектінің сақталуын қамтамасыз етпеу, оны мақсатты пайдаланбау және т.б. салдарынан зиян келтірілген жағдайда шағын кәсіпкерлік субъектісі Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексінің 27-тарауына сәйкес келтірілген материалдық залалды өтейді.
44. Шарттың мерзімі аяқталғаннан кейін және оның талаптары толық орындалған кезде аумақтық бөлімше (атқарушы орган) объектінің шағын кәсіпкерлік субъектісінің тіркеу есебінде тұрғанын мемлекеттік кірістер органына хабарлай отырып, оны шағын кәсіпкерлік субъектісінің меншігіне өтеусіз беру туралы шешім қабылдайды.

Принятие решения по безвозмездной передаче земельных участков под занимаемым объектом осуществляется в соответствии со статьями 32 и 33 Земельного кодекса Республики Казахстан.
45. Передача объекта в собственность субъекта малого предпринимательства оформляется актом приема-передачи и договором о безвозмездной передаче объекта.
Регистрация сделки осуществляется в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан "О государственной регистрации прав на недвижимое имущество".
46. Территориальное подразделение (исполнительный орган) в течение пяти рабочих дней с момента заключения договора о безвозмездной передаче объекта в собственность субъекта малого предпринимательства извещает орган государственных доходов, на регистрационном учете которого состоит налогоплательщик - субъект малого предпринимательства, о безвозмездной передаче объекта в собственность субъекта малого предпринимательства.
Приложение к Правилам
предоставления субъектам
малого предпринимательства
в имущественный наем (аренду)
или доверительное управление
неиспользуемых объектов
государственной собственности
для организации производственной
деятельности и развития сферы
услуг населению с последующей
безвозмездной передачей в собственность
Форма
ЗАЯВКА
на участие в тендере по предоставлению субъектам малого предпринимательства
в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых
объектов государственной собственности для организации производственной деятельности
и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность
Сноска. Приложение - в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 24.11.2022 № 87 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Рассмотрев опубликованное извещение о предоставлении субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность, и ознакомившись с правилами предоставления субъектам малого предпринимательства в имущественный наем (аренду) или доверительное управление неиспользуемых объектов государственной собственности и занимаемых ими земельных участков для организации производственной деятельности и развития сферы услуг населению с последующей безвозмездной передачей в собственность
__________________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании доверенности) желает принять участие в тендере, который состоится "___" _____ 20 __ года на веб-портале реестра государственного имущества www.gosreestr.kz.

Объект алып отырған жер учаскелерін өтеусіз беру жөнінде шешім қабылдау Қазақстан Республикасының Жер кодексiнің 32 және 33-баптарына сәйкес жүзеге асырылады.
45. Объектіні шағын кәсіпкерлік субъектісінің меншігіне беру қабылдау-беру актісімен және объектіні өтеусіз беру туралы шартпен ресімделеді.
Мәмілені тіркеу "Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабына сәйкес жүзеге асырылады.
46. Аумақтық бөлімше (атқарушы орган) объектіні шағын кәсіпкерлік субъектісінің меншігіне өтеусіз беру туралы шарт жасалған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде салық төлеуші - шағын кәсіпкерлік субъектісі тіркеу есебінде тұрған мемлекеттік кірістер органын объектіні шағын кәсіпкерлік субъектісінің меншігіне өтеусіз беру туралы хабардар етеді.
Өндірістік қызметті
ұйымдастыру және халыққа
қызметтер көрсету саласын
дамыту үшін мемлекеттік
меншіктің пайдаланылмайтын
объектілерін кейіннен меншікке
өтеусіз бере отырып, шағын
кәсіпкерлік субъектілеріне
мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға
беру қағидаларына
қосымша
Нысан
Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін кейіннен меншікке өтеусіз бере отырып, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік басқаруға беру жөніндегі тендерге қатысуға
ӨТІНІМ
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 24.11.2022 № 87 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Өндірістік қызметті ұйымдастыру және халыққа қызметтер көрсету саласын дамыту
үшін мемлекеттік меншіктің пайдаланылмайтын объектілерін кейіннен меншікке
өтеусіз бере отырып, шағын кәсіпкерлік субъектілеріне мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға беру қағидаларымен таныса отырып,
__________________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды тұлғаның атауы
және заңды тұлға басшысының немесе сенімхат негізінде әрекет ететін өкілінің тегі,
аты, әкесінің аты (болған жағдайда) www.gosreestr.kz мемлекеттік мүлік тізілімінің
веб-порталында 20 __ "___" _____ өтетін тендерге қатысуға ниет білдіреді.

2. Мною (нами) внесен (-о) ___________________ гарантийный (-х) (количество) взнос (-ов) для участия в тендере общей суммой ____________ (___________________________________________) тенге (цифрами) (сумма прописью)
на расчетный счет единого территориального подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан или государственного учреждения, уполномоченного акиматами на распоряжение коммунальной государственной собственностью, финансируемого из соответствующих местных бюджетов.
Сведения об объектах, по которым внесен гарантийный взнос:
п/п
Наименование объекта
Сумма гарантийного взноса, подлежащая перечислению, тенге
1
2
Итого
Сведения о внесенных гарантийных взносах:
п/п
Назначение гарантийного взноса и наименование объекта, по которому внесен гарантийный взнос для участия в тендере
№ платежного документа
Дата платежного документа
Сумма гарантийного взноса, тенге
1
2
Итого
3. Согласен (-ы) с тем, что в случае обнаружения моего (нашего) несоответствия требованиям, предъявляемым к участнику тендера (нанимателю, доверительному управляющему), я (мы) лишаюсь (-емся) права участия в тендере, подписанный мной (нами) протокол о результатах тендера и договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления будут признаны недействительными.
4. В случае, если я (мы) буду(-ем) определен (-ы) победителем (-ями) тендера, принимаю(-ем) на себя обязательства подписать протокол о результатах тендера в день проведения тендера и подписать договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления в течение десяти календарных дней со дня проведения тендера.
5. Согласен (-ы) с тем, что сумма внесенного мною (нами) гарантийного взноса не возвращается и остается у территориального подразделения Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан или государственного учреждения, уполномоченного акиматами на распоряжение коммунальной государственной собственностью, финансируемого из соответствующих местных бюджетов в случаях:
1) отказа подписать протокол о результатах тендера;
2) отказа подписать договор имущественного найма (аренды) или доверительного управления в установленные сроки.
6. Настоящая заявка вместе с протоколом о результатах тендера имеет силу договора, действующего до заключения договора имущественного найма (аренды) или доверительного управления.
7. Представляю (-ем) сведения о себе:
Для юридического лица:
Наименование _________________________________________________________
Бизнес-идентификационный номер_(БИН)
______________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
______________________________________________________________________
Адрес: ________________________________________________________________
Номер телефона (факса):_________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код
______________________________________________________________________
Банковский идентификационный код
______________________________________________________________________
Наименование банка ___________________________________________________
Код Бенефициара
______________________________________________________________________
К заявке прилагаются:

2. Мен (біз) тендерге қатысу үшін Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетінің бірыңғай аумақтық бөлімшесінің
немесе әкімдіктер коммуналдық мемлекеттік меншікке билік етуге уәкілеттік берген
тиісті жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекеменің есеп
айырысу шотына жалпы сомасы ___________________ теңге (цифрлармен) (сомасы
жазумен) кепілдік жарна (жарналар) (саны) енгіздім (енгіздік).
Кепілдік жарна енгізілген объектілер туралы мәліметтер:
Р/с №
Объектінің атауы
Аударуға жататын кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
Енгізілген кепілдік жарналар туралы мәліметтер:
№ Пр/с
Кепілдік жарнаның мақсаты және тендерге қатысу үшін кепілдік жарна енгізілген объектінің атауы
Төлем құжатының №
Төлем құжатының күні
Кепілдік жарнаның сомасы, теңге
1
2
Жиыны
3. Тендерге қатысушыға (жалға алушыға, сенімгерлік басқарушыға) қойылатын
талаптарға менің (біздің) сәйкес келмейтінім (-із) анықталған жағдайда, менің (біздің)
тендерге қатысу құқығынан айырылатыныма (-ызға), мен (біз) қол қойған тендер
нәтижелері туралы хаттама және мүліктік жалға (жалдауға) немесе сенімгерлік
басқаруға беру шартының жарамсыз деп танылатынына келісемін (-із).
4. Егер мен (біз) тендердің жеңімпазы (-дары) болып айқындалған жағдайда, өзіме
(-ізге) тендердің өткізілу күні тендердің нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюға және
тендердің өткізілу күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде мүліктік жалға (жалдауға)
немесе сенімгерлік басқаруға беру шартына қол қою міндеттемелерін аламын (-ыз).
5. Мен (біз) мынадай:
1) тендер нәтижелері туралы хаттамаға қол қоюдан бас тартқан;
2) белгіленген мерзімде мүліктік жалға алу (жалдау) немесе сенімгерлік басқару
шартына қол қоюдан бас тартқан жағдайларда енгізген кепілдік жарнаның сомасы
қайтарылмайтынына және Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік
мүлік және жекешелендіру комитетінің аумақтық бөлімшесінде немесе әкімдіктер
коммуналдық мемлекеттік меншікке билік етуге уәкілеттік берген, тиісті жергілікті
бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік мекемеде қалатынына келісемін (-із).
6. Осы өтінім тендердің нәтижелері туралы хаттамамен бірге мүліктік жалға алу
(жалдау) немесе сенімгерлік басқару шарты жасалғанға дейін қолданылатын шарт
күшіне ие болады.
7. Өзім туралы мынадай мәліметтерді ұсынамын (-ыз):
Заңды тұлға үшін:
Атауы ____________________________________________________________________
Бизнес сәйкестендіру номері_(БСН)
_________________________________________________________________________
Басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_________________________________________________________________________
Мекенжайы: ______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі:______________________________________________________
Банк деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды
_________________________________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды
_________________________________________________________________________
Банк атауы _______________________________________________________________
Бенефициар коды
_________________________________________________________________________
Өтінімге мыналар:

1)_____________________________________________________________________
2)_____________________________________________________________________
3)_____________________________________________________________________
4)_____________________________________________________________________
Для физического лица:
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
______________________________________________________________________
Индивидуальный идентификационный номер (ИИН)
______________________________________________________________________
Паспортные данные_____________________________________________________
Адрес:_________________________________________________________________
Номер телефона (факса):_________________________________________________
Банковские реквизиты:
Индивидуальный идентификационный код
______________________________________________________________________
Банковский идентификационный код
______________________________________________________________________
Наименование банка____________________________________________________
Код Бенефициара
______________________________________________________________________
К заявке прилагаются:
1)_____________________________________________________________________
2)_____________________________________________________________________
3)_____________________________________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица или
наименование юридического лица и фамилия, имя, отчество (при наличии)
руководителя или представителя юридического лица, действующего на основании
доверенности) "___" ____________ 20 __ года
Место печати (при наличии)
Заявка принята веб-порталом реестра государственного имущества
"__" _______ 20__ года ____ часов ____ минут

1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)________________________________________________________________________
4)____________________________________________________________қоса беріледі.
Жеке тұлға үшін:
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________________________________________________________
Жеке сәйкестендіру нөмірі
__________________________________________________________________________
Төлқұжат деректері_________________________________________________________
Мекенжайы:_______________________________________________________________
Телефон (факс) нөмірі:_____________________________________________________
Банк деректемелері:
Жеке сәйкестендіру коды
__________________________________________________________________________
Банк сәйкестендіру коды
__________________________________________________________________________
Банктің атауы______________________________________________________________
Бенефициар коды
__________________________________________________________________________
Өтінімге мыналар:
1)________________________________________________________________________
2)________________________________________________________________________
3)___________________________________________________________ қоса беріледі.
(қолы) (жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) немесе заңды
тұлғаның атауы және заңды тұлғаның сенімхат негізінде әрекет ететін басшысының
немесе өкілінің тегі, аты, әкесінің аты)
20 __ жылғы "___" ____________
Мөр орны (болған жағдайда)
Өтінімді мемлекеттік мүлік тізілімінің веб-порталы қабылдады.
20__ жылғы "__" _______ _ _ _ _ _ сағат _ _ _ минут