Об утверждении стандарта государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 15 апреля 2015 года № 207. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 мая 2015 года № 11105. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 24 июня 2020 года № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 24.06.2020 № 262 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению".
2. Комитету науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Жолдасбаев С.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Т.О. Балыкбаева.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан А. Саринжипов
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
министра национальной экономики
Республики Казахстан
___________ М. Кусаинов
17 апреля 2015 год
Утвержден
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 15 апреля 2015 года № 207
Стандарт государственной услуги
"Государственный учет научных, научно-технических проектов
и программ, финансируемых из государственного бюджета,
и отчетов по их выполнению"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Государственный учет научных, научно-технических проектов и программ, финансируемых из государственного бюджета, и отчетов по их выполнению" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – Министерство).

"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 мамырда № 11105 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 24 маусымдағы № 262 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Білім және ғылым министрінің 24.06.2020 № 262 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Ғылым комитеті (С.Е. Жолдасбаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Т.О. Балықбаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрі
А.Сәрінжіпов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_____________ М. Құсайынов
2015 жылғы 17 сәуір
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар мен бағдарламаларды және олардың орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается Акционерным обществом "Национальный центр государственной научно-технической экспертизы" (далее – АО "НЦГНТЭ" (далее – услугодатель).
Прием пакета документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 04.07.2017 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем – 20 (двадцать) календарных дней;
2) максимальное допустимое время ожидания для сдачи пакета документов услугополучателем – 30 (тридцать) минут;
3) максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя – 60 (шестьдесят) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги:
на научный, научно-технический проект – выдача регистрационной карты с присвоением номера государственной регистрации;
на научно-техническую программу – выдача свидетельства c присвоением шифра;
на отчеты по выполнению научных, научно-технических проектов – выдача информационной карты с присвоением инвентарного номера;
на результат научно-технической деятельности – заявка с присвоением номера государственной регистрации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
Информация о результатах оказания государственной услуги размещается на интернет-ресурсеуслугодателя.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам.
8. График работы услугодателя: с понедельника по пятницу с 09:00 до 18:00 часов, с перерывом на обед с 13:00 до 14:00 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Прием осуществляется без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Для оказания государственной услуги предоставляется следующий перечень документов:
1) для учета научного, научно-технического проекта:
регистрационная карта по форме, согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) для учета научно-технической программы:
форма Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой программы", согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
титульный лист к форме Ф1 – унифицированная "Показатели развернутой программы", согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма Ф1 – корректировка "Показатели развернутой программы" согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма 3-нт (программа) "Ведомственная статистическая отчетность" согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги;
Ф4-унифицированная "Отчет о ходе выполнения заданий, этапов работ организациями, участвующими в выполнении программы" согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги;

3. Мемлекеттік қызметті "Ұлттық мемлекеттік ғылыми-техникалық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – "ҰМҒТСО" АҚ (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2017 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті алушы құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап - күнтізбелік 20 (жиырма) күн;
2) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар пакетін тапсыруы үшін рұқсат етілетін ең ұзақ күту уақыт – 30 (отыз) минут;
3) көрсетілетін қызметті алушыға рұқсат етілетін ең ұзақ қызмет көрсету уақыт - 60 (алпыс) минут;
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі:
- ғылыми, ғылыми-техникалық жобаға – мемлекеттік тіркеу нөмері берілген тіркеу картасы;
- ғылыми-техникалық бағдарламаға – шифр берілген куәлік;
- ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепке - инвентарлық нөмір берілген ақпарат картасы;
- ғылыми-техникалық қызмет нәтижелеріне - мемлекеттік тіркеу нөмері берілген өтінім.
Мемлекеттік қызметті көрсету қорытындысын ұсыну нысанын: қағаз түрінде.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелері туралы ақпарат көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурстарында орналастырлады.
7. Жеке және заңды тұлғаларға мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті беруші жұмыс кестесі: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден жұмаға дейін, сағат 13:00-дан 14:00-ге дейінгі түскі үзіліспен, сағат 09:00-ден 18:00-ге дейін.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жедел қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін ұсынылатын құжаттар тізбесі:
1) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалар есепке алу үшін:
- тіркеу карталары, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1–қосымшасына сәйкес;
2) ғылыми-техникалық бағдарламаны есепке алу үшін:
- Ф1 - біріздендірілген нысан "Кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері", мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 2-қосымшасына сәйкес, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 3-қосымшасына сәйкес Ф1 – біріздендірілген нысанға титулдық бет;
- Ф1 - түзету нысаны "Кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері", мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 4-қосымшасына сәйкес;
- 3 - ғт (бағдарлама) нысаны "Ведомстволық статистикалық есептілік", мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 5-қосымшасына сәйкес;
- Ф4 - біріздендірілген "Бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы есеп", мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 6-қосымшасына сәйкес.

3) для учета отчета о научно-исследовательской работе:
информационная карта по форме, согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги;
4) для учета результата научной, научно-технической деятельности:
заявка на регистрацию результата научно-технической деятельности, по формесогласно приложению 8 к настоящему стандарту государственной услуги;
форма по учету сведений о результатах научно-технической деятельности согласно приложению 9 к настоящему стандарту государственной услуги;
извещение об изменении сведений о РНТД по форме, согласно приложению 10 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения об использовании РНТД по форме, согласно приложению 11 к настоящему стандарту государственной услуги;
извещение об исключении РНТД из государственного реестра РНТД по форме, согласно приложению 12 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
центрального государственного органа, услугодателей и (или) их
должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается в письменном виде:
на имя руководителя Министерства либо лица его замещающего;
на имя руководителя услугодателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срок и место получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе:
1) физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель имеет право обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

3) ғылыми, ғылыми-техникалық жобалардың орындалуы бойынша есепті есепке алу үшін:
- МЕМСТ 7.32-2001 (2006 ж. өзгертілген) "Ғылыми-техникалық жұмыс туралы есеп" мемлекетаралық стандартына сәйкес ресімделген есеп, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 7-қосымшасына сәйкес ақпараттық карталары;
4) ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін есепке алу үшін:
- ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерін тіркеуге өтінім, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 8-қосымшасына сәйкес;
- ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-қосымшасына сәйкес;
- ҒТҚН туралы мәліметтердің өзгергені туралы хабарлама, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-қосымшасына сәйкес;
- ҒТҚН пайдалану туралы мәлімет, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 11-қосымшасына сәйкес;
- ҒТҚН мемлекеттік тізілімінен ҒТҚН-ны алып тастау туралы хабарлама, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 12-қосымшасына сәйкес.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымдық тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша комитеттің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымдық тұлғаларының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым жазбаша түрде беріледі:
Министрлік басшысының не оның міндетін атқарушының атына;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына.
Шағымның қабылдануын растау, шағымды қабылдаған тұлғаның тегі, аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімін және орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) тіркелуі болып табылады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмері және күні көрсетіледі.
Жолданымда көрсетілетін қызметті алушының қолы қойылу керек.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымен өтініш бере алады.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарастыруға жатады.

11. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства: www.edu.gov.kz;
2) Комитета: www.sc.edu.gov.kz;
3) услугодателя: www.nauka.kz.
13. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги.
14. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: +7(727) 378-05-09, +7(727) 378-05-47.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 04.07.2017 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма Регистрационной карты
5013 РЕГИСТРАЦИОННАЯ КАРТА
Куда: 050026, Алматы,
ул. Богенбай батыра, 221.
АО "НЦГНТЭ"
т. + 7 727 3780519, 7 727 3780520
01
5418 Исходящий №, дата                               5436 Номер госрегистрации
Сроки выполнения работы
5517 Измененный номер госрегистрации
7353 Начало
7362 Окончание
7146 Основание для проведения работы
7137 Источники и объем финансирования по календарным годам (тыс. тенге)
Всего
1-ый год
2-ой год
3-ий год
07 Государственная программа
04 Собственные средства
11 Программа прикладных исследований
13 Средства госбюджета
12 Инновационный проект
15 Международные гранты, фонды
13 Поисковый (рисковый) проект (фонд науки)
17 Отечественные гранты
25 Межгосударственная целевая программа
26 Международная программа
34 Задание министерства
43 Инициативная
52 Договор с организацией
61 Региональная программа
22 Заемные средства
31 Прочие
7191 Вид работы
39 Научно-исследовательская
работа фундаментальная
48 Научно-исследовательская
работа прикладная
57 Опытно-конструкторская,
проектно-конструкторская
66 Проектно-технологическая
7020 Шифр программы
7021 Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа
_________________________________
Сведения об основной организации
2934 Телефон       2394 Факс             3033 Электронный адрес             2754Город
1332 Сокращенное наименование министерства (ведомства)
2151 Полное наименование организации
2358 Сокращенное наименование организации
2655 Местонахождение организации (индекс, республика, область, город, улица, дом)
2142 Организации-соисполнители
9126 Заказчик
9027 Наименование работы
9153 Ожидаемые результаты
В свободной форме описываются ожидаемые результаты регистрируемой работы с указанием конкретных планируемых характеристик и параметров объекта исследований или разработки.

11. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары орналастырылған интернет-ресурстары:
1) Министрліктің: www.edu.gov.kz;
2) Комитеттің: www.scedu.kz;
3) көрсетілетін қызметті берушінің: www.nauka.kz.
13. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі және жағдайы туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде, көрсетілетін қызметті берушінің анықтама қызметі арқылы, мемлекеттік қызмет көрсету мәселесі бойынша мәлімет алу мүмкіндігіне ие.
14. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефондары: +7(727) 378-05-09, + 7(727) 378-05-47.
"Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды
және бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін
көрсетудің стандартына
1- қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2017 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Тіркеу картасының нысаны
5013 ТІРКЕУ КАРТАСЫ
Қайда: 050026, Алматы,
01
Бөгенбай батыр көшесі,221
"ҰМҒТСО" АҚ
т. + 7 727 3780519, 7 727 3780520
5418 Шығыс №, күні
5436 Мемлекеттік тіркелу нөмірі
Жұмысты орындау мерзімі
5517 Өзгертілген мемлекеттік тіркелу нөмірі 7353 Басталуы 7362 Аяқталуы
7146 Жұмысты жүргізу үшін негіздеме
7137 Күнтізбелік жылдар бойынша қаражат көздері және көлемі (мың тенге)
Бар-лығы
1- жыл
2-
жыл
3-
жыл
07 Мемлекеттік бағдарлама
04 Меншікті қаражат
11Қолданбалы зерттеулер бағдарламасы
13 Мемлекеттік бюджеттің қаражаты
12 Инновациялық жоба
15 Халықаралық гранттар, қорлар
13 Іздену (тәуекелдік) жоба (ғылым қоры)
22 Тапсырыс берушінің қаражаты
17 Отандық гранттар
25 Мемлекетаралық мақсаттық бағдарлама
31 Басқалар
26 Халықаралық бағдарлама
7191 Жұмыс түрі
34 Министрліктің тапсырмасы
39 Іргелі ғылыми-зерттеу жұмысы
43 Ынталы
52 Ұйыммен шарт жасау
48 Қолданбалы ғылыми-зерттеу жұмысы
57 Тәжірибелі-конструкторлық,
жобалау-
конструкторлық
61 Өңірлік бағдарлама
66 Жобалау-технологиялық
7020 Бағдарламаның шифры
7021 Шеңберінде жұмыс орындалатын бағдарлама тапсырмасының шифры _____________________
Негізгі ұйым туралы мәліметтер
2934 Телефоны 2394 Факсы я 3033 Электрондық мекен-жайы 2754 Қала
1332 Министрліктің (ведомствоның) қысқартылған атауы
2151 Ұйымның толық атауы
2358 Ұйымның қысқартылған атауы
2655 Ұйымның мекен-жайы (индекс, республика, облыс, қала, көше, үй)
2142 Қоса орындаушы ұйым
9126 Тапсырыс беруші
9027 Жұмыстың атауы
9153 Күтілетін нәтижелер
Зерттеу немесе әзірлеу объектісінің нақты жоспарланатын сипаттамалары мен параметрлерін көрсете отырып, тіркелетін жұмыстың күтілетін нәтижелері еркін түрде сипатталады.

5436
Фамилия, имя, отчество
Ученая степень, ученое звание
Подпись
Место печати
Руководитель организации
6111
6210
Руководитель работы
6120
6228
5634 Индексы УДК
5274 Шифр геолфонда
7434 Дата
5616 Коды тематических рубрик
5634 Ключевые слова
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма Ф1-унифицированная
ПОКАЗАТЕЛИ РАЗВЕРНУТОЙ ПРОГРАММЫ
на __________________ год (ы)
Шифр программы ______________ Наименование программы _______________
____________________________________________________________________
Основание для выполнения программы _________________________________
Сроки выполнения программы ______________________
Объем финансирования на ____________ год _________________ млн. тенге
Наименование головной организации (полное и аббревиатура)
Адрес
Телефон
Факс,
e-mail
Ф.И.О.
первого руководителя
1
2
3
4
5
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код МРНТИ
-------
Ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
БИН/ ИИН
Признак аккредитаций организций
"1" -да,
"2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Ф.И.О., ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Потребность в финансировании на планируемый срок, тысяч тенге
Всего
В том числе:
Ожидаемые результаты
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
приобретение оборудовани, технологий и средств вычислительной техники
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
17
_______________________ Руководитель программы _______________
Ф.И.О. и номер телефона М.П. Подпись Ф.И.О.
исполнителя документа
"_____" ___________________________ 20___ года.
Численность специалистов,
необходимых для выполнения программы, человек
Шифр программы _________ Наименование программы ____________________
____________________________________________________________________
Наименование организации
БИН/ИИН
Признак аккредитаций организций
"1" -да,
"2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
всего
В том числе:
с высшим образованием
из них имеющих степень
доктора наук
кандидата наук
PhD
доктора по профилю
1
2
3
4
5
6
7
8
9
_______________________ Руководитель программы __________________
Ф.И.О. и номер телефона М.П. Подпись Ф.И.О.
исполнителя документа
"_____" ___________________________ 20___ года.
Реквизиты организаций, участвующих в выполнении программы
Шифр программы ___________ Наименование программы _________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Аббревиатура организации
Полное наименование организации
БИН/ ИИН
Местонахождение организации
Ф.И.О. первого руководителя, должность, телефон, факс
1
2
3
4
5
_______________________ Руководитель программы _______________
Ф.И.О. и номер телефона М.П. Подпись Ф.И.О.
исполнителя документа
"_____" ___________________________ 20___ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Титульный лист
к форме Ф1-унифицированная (Показатели развернутой программы)
___________________________________________________________________
(ведомственная принадлежность головной организации)
"Утверждено"
____________________________
от "__" _________ 200_ года. № ___
Шифр программы: ___________
Код МРНТИ: ___________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование программы)
Сроки реализации: _____________________
Наименование и местонахождение головной организации _______________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Город год создания документа ______________________________________
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма Ф1-корректировка
ПОКАЗАТЕЛИ РАЗВЕРНУТОЙ ПРОГРАММЫ
на __________________год (ы)
Шифр программы ______________ Наименование программы ________________
_____________________________________________________________________
Шифр задания, этапа
Наименование задания, этапа
Код МРНТИ
______
Ключевые слова
Аббревиатура организации, выполняющей задания, этапы
БИН/ ИИН
Признак аккредитаций организций
"1" -да,
"2"-нет
(Если организация аккредитована, то ставить "1", а если нет то "2")
Ф.И.О., ученая степень, должность руководителя задания, этапа работ
Планируемые сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
5
6
7
8
9
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы, тысяч тенге
Всего
в том числе:
Ожидаемые результаты
Основание для корректировки
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
проектные работы для строительства
10
11
12
13
14
15
16
17
_________________________ Руководитель программы ___________________
Ф.И.О. и номер телефона М.П. Подпись Ф.И.О.
исполнителя документа
"_____" ___________________________ 20___ года.
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма 3-нт (программа)

5436
Тегі,аты,әкесінің аты
Ғылыми дәрежесі,
ғылыми атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым жетекшісі
6111
6210
Жұмыс
жетекшісі
6120
6228
5634 ӘОК индексі
5274 Геолқор шифры
7434 Күні
5616 Тақырыптық айдарлар коды
5643 Түйінді сөздер
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Ф1-біріздендірілген нысан
________________ жылға (жылдарға) арналған
КЕҢЕЙТІЛГЕН БАҒДАРЛАМАНЫҢ КӨРСЕТКІШТЕРІ
Бағдарламаның шифры __________ Бағдарламаның атауы _________________
Бағдарламаны орындау негізі болған себептер ________________________
Бағдарламаны орындау мерзімі _______________________________________
Қаржыландырудың көлемі _________ жылға _____________ млн. теңге
Бас ұйымның атауы (толық және аббревиатурасы)
Мекенжай
Телефоны
Факсы, e-mail
Бірінші басшының Т.А.Ә.
1
2
3
4
5
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
МҒТАР коды Түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
БСН/ЖСН
Ұйымның аккредиттеу белгісі
"1" - иә,
"2" - жоқ
(Егер ұйым аккредиттелген болса"1", ал егер жоқ болса "2")
Тапсырманың, кезең басшысының Т.А.Ә., ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
кестенің жалғасы:
Жоспарланған мерзімге қаржыландыруға қажеттілік (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
ғылыми зерттеулер
тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын сатып алу
іргелі
қолданбалы
жобалау-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
тәжірибелік-конструкторлық үлгілер, бұйымдар (өнім) топтамасы
құрлысқа арналған жобалық жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
17
__________________ Бағдарламаның жетекшісі ______________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. М.О. Қолы Т.А.Ә.
және телефон нөмірі
"__" ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындау үшін қажетті мамандар саны, адам
Бағдарламаның шифры ________ Бағдарламаның атауы ____________________
_____________________________________________________________________
Ұйымның атауы
БСН/ЖСН
Ұйымның аккредитация белгісі "1" - иә, "2" - жоқ (Егер ұйым аккредиттелген болса"1", ал егер жоқ болса "2")
Барлығы
Оның ішінде
жоғары білімді
оның ішінде ғылыми дәрежелері бар
ғылым докторы
ғылым кандидаты
PhD
бейін бойынша доктор
1
2
3
4
5
6
7
8
9
___________________ Бағдарламаның жетекшісі _______________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О. Қолы Т.А.Ә.
"__" ____________________ 20__ж.
Бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың реквизиттері
Бағдарламаның шифры ___________ Бағдарламаның атауы ________________
____________________________________________________________________
Ұйымның аббревиатурасы
Ұйымның толық атауы
БСН/ЖСН
Ұйымның орналасқан жері
Бірінші басшының Т.А.Ә., қызметі, телефоны, факсы
1
2
3
4
5
_____________________ Бағдарламаның жетекшісі ______________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О. Қолы Т.А.Ә.
"__" ________________ 20__ж.
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Ф1 – біріздендірілген нысанға (Кеңейтілген бағдарламаның көрсеткіштері)
титул парағы _________________________________________________________
(бас ұйымның ведомстволық қарастылығы)
"Бекітілді"
____________________________
20____ ж. "__" _______ № ___
Бағдарламаның шифры:
МҒТАР коды:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(бағдарламаның атауы)
Орындалу мерзімдері:
Бас ұйымның атауы
және орналасқан жері _______________________________________________
____________________________________________________________________
Құжаттың дайындалған қаласы, жылы __________________________________
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Ф1-түзету нысаны
_________________ жылға (жылдарға) арналған
КЕҢЕЙТІЛГЕН БАҒДАРЛАМАНЫҢ КӨРСЕТКІШТЕРІ
Бағдарламаның шифры ____________ Бағдарламаның атауы _______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Тапсырманың, кезеңнің шифры
Тапсырманың, кезеңнің атауы
МҒТАР коды Түйінді сөздер
Тапсырманы, кезеңдерді орындаушы ұйымның аббревиатурасы
БСН/ЖСН
Ұйымның аккредитация белгісі "1" - иә, "2" - жоқ
(Егер ұйым аккредиттелген болса "1", ал егер жоқ болса "2")
Тапсырма, кезең басшысының Т.А.Ә., ғылыми дәрежесі, қызметі
Жұмыс орындалуының жоспарланған мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
________________ Бағдарламаның жетекшісі ___________________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О. Қолы Т.А.Ә.
"__" ___________________ 20__ж.
кестенің жалғасы:
Жұмысты орындауға арналған нақты шығындар (мың теңге)
Барлығы
Оның ішінде:
Күтілетін нәтижелер
Түзетуге негіз
ғылыми зерттеулер
тәжірибелік-конструкторлық әзірлемелер
іргелі
қолданбалы
жобалау-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
тәжірибелік-конструкторлық үлгілер, бұйымдар (өнім) топтамасы
құрлысқа арналған жобалық жұмыстары
10
11
12
13
14
15
16
17
______________ Бағдарламаның жетекшісі ____________________________
Құжатты орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О. Қолы Т.А.Ә.
"__" ____________________ 20__ж.
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды
және бағдарламаларды және олардың
орындалуы жөніндегі есептерді мемлекеттік
есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына 5-қосымша
3-ғт (бағдарлама) нысаны
____________ ЖЫЛҒЫ БАҒДАРЛАМА БОЙЫНША ТАПСЫРМАЛАРДЫҢ,
ЖҰМЫС КЕЗЕҢДЕРІНІҢ ОРЫНДАЛУЫ ТУРАЛЫ
ЕСЕП

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 04.07.2017 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма 3-нт (программа)
ОТЧЕТ
о выполнении заданий, этапов работ по программе
в ____________ г.
Форма 3-нт (программа) - годовая. Представляется головной организацией по программам не позднее 30 января после отчетного года в АО "НЦГНТЭ"
Шифр программы _____________ Наименование программы ___________________________
Головная организация ____________________________________________________________
Адрес___________________________________________________________________________
Ф.И.О. руководителя, телефон, факс, электронный адрес
________________________________________________________________________________
Объемы финансирования работ по программе, млн. тенге
Показатель
Всего
В том числе за счет:
республиканского бюджета
фондов целевого назначения
прочих вложений
програмно-целевое финансирование
Выделено средств (план)
Фактический поступило средств
Использовано средств
Продолжение формы 3-нт (программа)
Шифр задания, этапа работ
Наименование задания, этапа работ
Сроки выполнения работ (квартал, год)
начало
окончание
1
2
3
4
продолжение таблицы:
Фактические затраты на выполнение работы, тысяч тенге
Всего
В том числе:
Фактические результаты выполнения работ
Отклонения в выполнении работ, их причины
научные исследования
опытно-конструкторские разработки
приобретение оборудовани, технологий и средств вычислительной техники
фундаментальные
прикладные
проектно-конструкторские и технологические работы
изготовление опытных образцов, партий изделий (продукции)
внедрение
проектные работы для строительства
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
________________________       Руководитель программы ________________
Ф.И.О. и номер телефона             М.П. Подпись                   Ф.И.О.
исполнителя документа
"_____" ___________________________ 20___ года.
Сведения о субъектах предоставляющих информацию по программам, ед.
Наименование организации
БИН/ ИИН
Признак аккредитаций организций "1" -да,
"2"-нет

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2017 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
№3-ғт (бағдарлама) нысаны - жылдық.
Бас ұйым жылдық есеп бергеннен кейін 30 қаңтардан кешіктірмей "ҰМҒТСО" АҚ-ға тапсырады
Бағдарламаның шифры ___________ Бағдарламаның атауы ______________________________________________________________________________________________
Бас ұйым ______________________________________________________________________________________
Мекенжай _____________________________________________________________________________________
Басшының Т.А.Ә., телефоны, телефаксы, электрондық мекенжайы
_______________________________________________________________________________________________
Бағдарламалар бойынша жұмыстарды қаржыландыру, млн.теңге
Көрсеткіш
Барлығы
Оның ішінде, төмендегілер есебінен
республикалық бюджет
мақсатты арналған қорлар
басқа салымдар
бағдарламалы-мақсатты қаражат
Бөлінген қаражат (жоспар)
Нақты түскен қаражат
Пайдаланылған қаражат
3-ғт (бағдарлама) нысанның жалғасы
Жұмыстар тапсырмасының, кезеңінің шифры
Жұмыстар тапсырмасының,
кезеңінің атауы
Жұмыстардың орындалу мерзімі (тоқсан, жыл)
басталуы
аяқталуы
1
2
3
4
кестенің жалғасы:
Жұмысқа арналған нақты шығындар, мың теңге
Барлығы
оның ішінде
Жұмыстардың орындалуының нақты нәтижелері
Жұмыстарды орындаудағы ауытқулар, олардың себептері
ғылыми-зерттеу жұмыстары
тәжірибелік-конструкторлық жұмыстар
жабдықтар, технологиялар, есептеу техникасы құралдарын сатып алу
іргелі
қолданбалы
жобалау-конструкторлық және технологиялық жұмыстар
тәжірибелік үлгілер, бұйымдар (өнім) топтамасы
енгізу
құрлысқа арналған жобалық жұмыстары
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
__________________________ Бағдарламаның жетекшісі __________________________________
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі М.О. Қолы Т.А.Ә.
"__" ___________________20__ж.
Бағдарламалар бойынша ақпарат ұсынатын субъектілер туралы мәлімет, бірлік
Ұйымның атауы
БСН/ЖСН
Ұйымның аккредитация белгісі

от 15 апреля 2015 года № 207
Ф4-унифицированная
ОТЧЕТ
о ходе выполнения заданий, этапов работ
организациями, участвующими в выполнении программы
за ________________ квартал __________ года
Шифр программы ___________ Наименование программы __________________
Головная организация _______________________________________________
Фактически перечислено средств организации-исполнителю от
финансирующего программу министерства, агентства за отчетный период
___________ млн. тенге
Аббревиатура организации
Сведения, представляемые за отчетный период
фактически перечислено средств (тыс. тенге)
задания, этапы, имеющие отклонения в выполнении
Сумма
Шифр
Наименование
Состояние выполнения работ
Причины отклонений
1
2
3
4
5
6
Итого ____________ (за отчетный период)
Ф.И.О. и номер телефона Руководитель программы ______________
исполнителя документа М.П. Подпись Ф.И.О.
_________________________
"___" _______________ 20___ года.
Главный бухгалтер ____________________ Ф.И.О.
подпись
Приложение 7
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
Сноска. Приложение 7 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 04.07.2017 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ИК 5013 ИНФОРМАЦИОННАЯ КАРТА            Форма Информационной карты
Куда: 050096, Алматы,
ул. Богенбай батыра,221
АО "НЦГНТЭ"
т. + 7 727 3780519, 3780520
02
03
5409Дата утверждения       5418 Исходящий № дата                   5436 Инвентарный №
5517 Номер госрегистрации       5040 Вид документа       5535 Условия распростронения
91 Отчет по законченной теме       55 Безвозмездно
28 Промежуточный отчет             65 По договорной цене
5715 Язык документа                                           5717 Публикации
5716 Наличие внедрения
5787 Источников
5733 Количество книг
5751 Приложений
5760 Иллюстраций
5742 Общее кол-во страниц
5490 Патентов
5778 Таблиц
7713 Объем финансирования, тыс.тенге
7020 Шифр программы
7021 Шифр задания программы, в рамках которой выполняется работа_______________
9027 Наименование работы
7191 Вид работы
7326 Продукция, предлагаемая к реализации
39 НИР фундаментальная
48 НИР прикладная
02 Технологическая документация
11 Сорта с.-х. культур
57 Опытно-конструкторская,
проектно- конструкторская
03 Методическая документация
04 Программная документация
12 Породы с.-х. животных
13 Коллекции
66 Проектно- технологическая
05 Технология
14 Базы, банки данных
7137 Источник финансирования
04 Собственные средства
13 Средства госбюджета
15 Международные гранты, фонды
22 Заемные средства
31 Прочие
06 Метод, способ
07 Модель
08 Материалы
09 Соединения
10 Препараты
15 Карты
16 Стандарты, нормативы
45 Образец техники
46 Автоматизированная система
72 Серийная продукция
73 Другая (укажите)
Использование в работе зарубежных информационных ресурсов (перечислить) _____________________
6183 Авторы отчета
Сведения об организации-исполнителе работы

2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды және бағдарламаларды
және олардың орындалуы жөніндегі есептерді
мемлекеттік есепке алу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
6-қосымша
Ф4-біріздендірілген
__________ жылғы _________ тоқсандағы
бағдарламаны орындауға қатысушы ұйымдардың жұмыс тапсырмаларын, кезеңдерін орындау барысы туралы
ЕСЕП
Бағдарлама шифры ________ Бағдарлама атауы ________________________
Бас ұйым __________________________________________________________
Есептік кезеңде бағдарламаны қаржыландыратын министрліктен, агенттіктен орындаушы ұйымға нақты _____________ млн. теңге қаражат аударылды
Ұйымның аббревиатурасы
Есептік кезеңде берілетін мәліметтер
нақты аударылған қаражат (мың теңге)
Орындауда ауытқулары бар тапсырмалар, кезеңдер
сомасы
шифры
атауы
жұмыстардың орындалу жағдайы
ауытқу себептері
1
2
3
4
5
6
Жиыны ________________ (есепті кезеңде)
Бағдарлама жетекшісі _________________ Т.А.Ә.
қолы
Орындаушының Т.А.Ә. және телефон нөмірі ________ М.О.
"__" ___________ 20___ж. Бас есепші ___________ Т.А.Ә.
Қол
"Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды
және бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін
көрсетудің стандартына
7-қосымша
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2017 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
5013 АҚПАРАТ КАРТАСЫ
050026, Алматы қ.,
Бөгенбай батыр көшесі,221
02
03
"ҰМҒТСО" АҚ
т. + 7 727 3780519, + 7 727 3780520,
5409 Бекіткен күні
5418 Шығыс № күні
5436 Инвентарлық №
5517 Мемтіркелу нөмірі 5040 Құжат түрі 5535 Таратылу жағдайы
91 Қортынды есеп 55 Ақысыз беру
28 Аралық есеп 65 Келісімді бағамен беру
5717 Жарияланымдар
5715 Құжат тілі 5716 Енгізілу белгісі
5787 Көздер
5733 Кітап саны
5751 Қосымшалар
5760 Көркемдеу
5742 Жалпы беттер саны
5490 Патенттер
5778 Кестелер
7713 Қаржыландыру көлемі,
мың теңге
7020 Ғылыми зерттеулер бағдарламасының шифрі
7021 Шеңберінде жұмыс істеліп жатқан бағдарлама тапсырмасының шифрі _____________
9027 Жұмыстың аталымы
Шетелдік ақпараттық ресурстарының жұмыста қолданылуы (атап шығыңыз) ___________________________________
7191 Жұмыс түрі
7326 Сатуға ұсынылған өнім
39 Іргелі ҒЗЖ
48 Қолданбалы ҒЗЖ
02 Технологиялық құжаттама
11 А.-ш. дақылдарының сорттары
57 Тәжірибелі-конструкторлық,
жобалау-конструкторлық
03 Әдістемелік құжаттама
04 Программалық құжаттама
12 А.-ш. жануарларының тұқымы
13 Коллекциялар
66 Жобалау-технологиялық
05 Технология
14 Базалар, мәліметтер банкі
06 Әдіс, тәсіл
15 Карталар
7137 Қаржыландыру көзі
04 Меншікті қаражат
13 Мембюджет қаражаты
15 Халықаралық гранттар, қорлар
22 Тапсырушының қаражаты
31 Басқадай
07 Модель
08 Материалдар
09 Қосылыстар
10 Препараттар
16 Стандарттар, нормативтер
45 Техника үлгісі
46 Автоматтандырылған жүйе
72 Сериялық өнім
73 Басқа (көрсетіңіз)
6183 Есеп авторлары
Жұмыстың орындаушы-ұйымы туралы мәліметтер

2934 Телефон       3033 е-mail                         2394 Факс             2754 Город
1332 Сокращенное наименование министерства (ведомства)
2151 Полное наименование организации
2358 Сокращенное наименование организации
2655 Адрес организации (индекс, республика, область, город, улица, дом)
9045 Наименование отчета
9117 Реферат
(Объект исследования, разработки или проектирования. Цель работы. Методы исследования. Полученные результаты и новизна. Основные конструктивные и технико-экономические показатели. Степень внедрения. Эффективность. Область применения)
5436
5699 Коды рубрик международного классификатора 7510 Готовность разработки к реализации
01 Готова к использованию
02 Опытная апробация
03 Промышленная апробация
5634 Индексы УДК
5616 Коды тематических рубрик
5643 Ключевые слова
7434 Дата
Фамилия, инициалы
Ученая степень, ученое звание
Подпись
Место печати
Руководитель организации
6111
6210
Руководитель работы
6120
6228
Ответственный
исполнитель работы
6174
6273
Приложение 8
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
Сноска. Приложение 8 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 04.07.2017 № 319 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
ЗАЯВКА
НА РЕГИСТРАЦИЮ РЕЗУЛЬТАТА НАУЧНО-ТЕХНИЧЕСКОЙ ДЕЯТЕЛЬНОСТИ
Прошу зарегистрировать результат научно-технической деятельности
________________________________________________________________________________
(указывается наименование РНТД)
созданный при выполнении научного проекта
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается название научного проекта, номер госрегистрации проекта, присвоенный АО "НЦГНТЭ")
Республики Казахстан на основании
________________________________________________________________________________
(указывается номер государственного контракта или реквизиты документов, в соответствии с
которыми выделены финансовые средства на выполнение научно-исследовательских,
опытно-конструкторских и технологических работ)
С объемом прав, установленных госконтрактом или иным документом условия прав,
которым определены условия прав на объект учета
________________________________________________________________________________
(указывается объем прав Республики Казахстан)
От имени Республики Казахстан выступает
________________________________________________________________________________
(указывается полное наименование заказчика)
Организациям-исполнителям
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(указывается полное наименование организаций-исполнителей)
Принадлежат
________________________________________________________________________________
(указывается объем прав организаций-исполнителей)
Руководитель организации-исполнителя ________________
(подпись)
И.О. Фамилия                              М.П.                               Дата
Приложение 9
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"

2934 Телефоны 3033 E-mail 2394 Факс 2754 Қаласы
1332 Министрліктің (ведомствоның) қысқаша аталымы
2151 Ұйымның толық аталымы
2358 Ұйымның қысқаша аталымы
2655 Ұйымның мекен-жайы (индекс, республика, облысы, қаласы, көшесі, үйі)
9045 Есептің аталымы
9117 Реферат
(Зерттеу нысаны, жасалымы немесе жобалау. Жұмыстың мақсаты. Зерттеу әдістері. Алынған нәтижелері мен жаңалығы. Негізгі конструктивтік және технико-экономикалық көрсеткіштер. Енгізілу дәрежесі. Тиімділігі. Қолданылу облысы)
5436
5699 Халықаралық топтастырғыш рубрикаларының кодтары 7510 Жасалымның жүзеге асыруға дайындығы
01 Қолдануға
02 Тәжірибелік
03 Өнеркәсіптік
дайын
байқау
байқау
5634 ӘОК индекстері
5616 Тақырыптық рубрикалар кодтары
5643 Түйінді сөздер
7434 Күні
Тегі, аты-жөні
Ғылыми дәрежесі,
атағы
Қолы
Мөр орны
Ұйым
жетекшісі
6111
6210
Жұмыс жетекшісі
6120
6228
Жұмыстың жауапты орындаушысы
6174
6273
"Мемлекеттік бюджеттен
қаржыландырылатын ғылыми,
ғылыми-техникалық жобаларды
және бағдарламаларды және
олардың орындалуы жөніндегі
есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін
көрсетудің стандартына
8-қосымша
ҒЫЛЫМИ-ТЕХНИКАЛЫҚ ҚЫЗМЕТ НӘТИЖЕЛЕРІН ТІРКЕУГЕ ӨТІНІМ
Ескерту. 8-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 04.07.2017 № 319 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Ғылыми –техникалық қызмет нәтижесін тіркеуіңізді сұраймын
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(ҒТҚН атауы көрсетіледі)
Ғылыми жобаның орындалу кезінде жасалған
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жобаның тақырыбы, "ҰМҒТСО" АҚ берілген мемлекеттік тіркеу нөмері көрсетіледі)
________________________________________________________________________________
(ғылыми-зерттеу, тәжірибе-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды орындауға қаржы бөлінетін, мемлекеттік келісімшарттың тіркелу нөмірі немесе құжаттар деректемелері көрсетіледі)
Есеп нысанына құқық шарттары анықталған, мемлекеттік келісімшартта немесе басқа да құжаттарда белгіленген, құқықтар көлемімен
Қазақстан Республикасы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
___________ негізде
(Қазақстан Республикасы құқығының көлемі көрсетіледі)
Қазақстан Республикасы атынан
________________________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің толық атауы көрсетіледі)
Орындаушы ұйымдарға
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(орындаушы ұйымның толық атауы көрсетіледі)
Жатады _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(орындаушы ұйымның құқықтық көлемі көрсетіледі)
Орындаушы ұйымның басшысы _______________
(қолы)
Т.А.Ә.
М.О. Күні

от 15 апреля 2015 года № 207
Форма по учету сведений о результатах
научно-технической деятельности
Регистрационный номер РНТД _________________________________________
Регистрационный номер государственного контракта или документов, в
соответствии с которыми были выделены средства на выполнение
научно-исследовательских, опытно-конструкторских и технологических
работ (далее - научно-техническая деятельность) ____________________
____________________________________________________________________
Название научного проекта, _________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Номер госрегистрации проекта _______________________________________
1. Сведения об индивидуальных особенностях результата
научно-технической деятельности
1.1. Наименование результата _______________________________________
____________________________________________________________________
1.2. Краткое описание результата ___________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
1.3. Область применения результата _________________________________
____________________________________________________________________
1.4. Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Метод, способ
Сорта с.-х. культур
Базы, банки данных
Материалы
Породы с.-х. животных
Программный продукт
Соединения
Коллекции
Автоматизированная система
Препараты
Карты
Прочие виды результатов
1.5. Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный
образец, техническая документация, программное средство,
районирование) _____________________________________________________
____________________________________________________________________
1.6. Перспективы применения результата _____________________________
1.7. Наличие внедрений (протокол, акт, договор) - __________________
1.8. Социальный эффект от внедрения РНТД ___________________________
1.9. Экономический эффект от внедрения РНТД ________________________
1.10. Экологический эффект от внедрения РНТД _______________________
1.11. Импортозамещающий эффект от внедрения РНТД ___________________
1.12. Преимущества использования РНТД ______________________________
1.13. Перечень документации, содержащей сведения о результате ______
____________________________________________________________________
1.14. Ключевые слова _______________________________________________
1.15. Коды тематических рубрик _____________________________________

2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды және
бағдарламаларды және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
стандартына
9-қосымша
Ғылыми-техникалық қызмет нәтижелері туралы мәліметтерді есепке алу бойынша нысаны
ҒТҚН тіркеу нөмірі _________________________________________________
Ғылыми-зерттеу, тәжірибелік-конструкторлық және технологиялық жұмыстарды (бұдан әрі – ғылыми-техникалық қызмет) орындауға қаражат бөлінген мемлекеттік келісімшарттың немесе құжаттардың тіркеу нөмірі ____________________________________________________________________
1. Ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің жеке ерешеліктері туралы мәліметтер
1.1. Нәтиженің атауы _______________________________________________
1.2. Нәтиженің қысқаша сипаттамасы _________________________________
1.3. Нәтиженің қолданылу саласы ____________________________________
1.4. Нәтиженің түрі
Технология
Препараттар
Карталар
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Техника үлгісі
Пайдалы модель
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Нәтижені қолдану техникасының объектісі
Материалдар
Коллекциялар
Автоматтандырылған жүйе
Қосылыстар
Деректер базалары, банктері
Басқа (көрсетіңіз)
1.5. Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және т.б.) ___________
____________________________________________________________________
1.6. Әрі қарай зерттеу үшін нәтижелерді қолданудың перспективалық бағыттары __________________________________________________________
____________________________________________________________________
1.7. Енгізілудің болуы (хаттама, актілер, шарттар) _________________
1.8. ҒТҚН енгізудің әлеуметтік тиімділігі __________________________
1.9. ҒТҚН енгізудің экономикалық тиімділігі ________________________
1.10. ҒТҚН енгізудің экологиялық тиімділігі ________________________
1.11. ҒТҚН енгізуден импорталмастыру тиімділігінің болуы ___________
____________________________________________________________________
1.12. ҒТҚН қолдану артықшылығы _____________________________________
1.13. Нәтижелер туралы мәліметтер бар құжаттамалар тізімі __________
____________________________________________________________________
1.4. Түйінді сөздер ________________________________________________
1.5. Тақырыптық рубрикалар кодтары _________________________________

2. Сведения об организациях-исполнителях, осуществляющих
научно-техническую деятельность, и их соисполнителях
Сведения о головной организации
2.1. Наименование организации ______________________________________
2.2. Сокращенное наименование организации __________________________
2.3. Адрес организации _____________________________________________
2.4. Министерство, ведомство _______________________________________
3. Сведения об основаниях возникновения и объеме прав
Республики Казахстан на объекты учета и его составные части
3.1. Документы, в соответствии с которыми выделены финансовые
средства на осуществление научно-технической деятельности
(регистрационный номер государственного контракта или
научно-исследовательского проекта) _________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3.2. Сведения о правах Республики Казахстан на РНТД ________________
____________________________________________________________________
4. Сведения о правах Республики Казахстан
на объекты интеллектуальной собственности
4.1. Вид объекта ___________________________________________________
4.2.Наименование объекта ___________________________________________
____________________________________________________________________
4.3. Номер охранного документа (свидетельства о регистрации объекта
интеллектуальной собственности)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4.4. Территория и срок действия ____________________________________
4.5.Объем прав Республики Казахстан на объект интеллектуальной
собственности ______________________________________________________
____________________________________________________________________
4.6. Индекс МПК ____________________________________________________
____________________________________________________________________
4.7. Патентообладатель ____________________________________________-
____________________________________________________________________
5. Сведения об авторах РНТД
5.1. Фамилия, имя, отчество ________________________________________
____________________________________________________________________
5.2. Наименование организации-заказчика ____________________________
____________________________________________________________________
Руководитель организации-исполнителя _______________________________
____________________________________________________________________
Подпись _________________
М.П.
Дата
Приложение 10
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма
ИЗВЕЩЕНИЕ
ОБ ИЗМЕНЕНИИ СВЕДЕНИЙ О РНТД
Прошу уточнить сведения о РНТД ___________________________
________________________________________________________________
(указывается наименование и регистрационный номер РНТД)
в связи с
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(указывается основание изменения или дополнения сведений о РНТД)
Приложение: Копии документов, являющихся основанием изменения
сведений о РНТД, на ____ л.
Руководитель
организации-исполнителя ______________ ______________________
(подпись) И.О. (при его наличии)
Фамилия
Дата
М.П.
Приложение 11
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма
Сведения об использовании РНТД
Регистрационный номер государственного контракта или
документов, в соответствии с которыми были выделены финансовые
средства на осуществление научно-технической деятельности
_________________________________________________________________
Регистрационный номер РНТД ______________________________________
Сведения о гражданском правовом договоре
Вид договора, дата ______________________________________________
_________________________________________________________________
Наименование результата _________________________________________
Объем передаваемых прав _________________________________________
Срок действия договора __________________________________________
Территория действия договора ____________________________________
Условия оплаты договора _________________________________________
Регистрационный номер договора __________________________________
Цель использования результата ___________________________________
Область применения результата ___________________________________
Вид результата
Технология
Полезная модель
Образец техники
Породы с.-х. животных
Метод, способ
Сорта с.-х. культур
Базы, банки данных
Программный продукт
Материалы
Соединения
Карты
Автоматизированная система
Препараты
Коллекции
Прочие виды результатов
Этап жизненного цикла результата (опытный образец, промышленный
образец, серийная продукция, охранный документ, внедрение, методика
выведения новой породы, высокопродуктивное стадо, районирование,
и т.д.)_________________________________________________________
________________________________________________________________
Перечень передаваемой документации, содержащей сведения о результате
________________________________________________________________
Сведения о лицензиаре
Наименование организации ______________________________________
Сокращенное наименование организации __________________________
Адрес (место нахождения) ______________________________________
ИНН/КПП _______________________________________________________
Сведения о лицензиате
Наименование организации ______________________________________
Сокращенное наименование организации __________________________
Адрес (место нахождения) ______________________________________
ИНН/КПП _______________________________________________________
Лицензиар ___________________
Подпись _____________________
Дата_________________________
М.П.
Приложение 12
к стандарту государственной услуги
"Государственный учет научных,
научно-технических проектов и программ,
финансируемых из государственного
бюджета, и отчетов по их выполнению"
от 15 апреля 2015 года № 207
Форма
ИЗВЕЩЕНИЕ
ОБ ИСКЛЮЧЕНИИ РНТД ИЗ ГОСУДАРСТВЕННОГО РЕЕСТРА РНТД
Прошу внести в Государственный реестр результатов
научно-технической деятельности сведения об исключении объекта учета
____________________________________________________________________
(наименование объекта учета и его регистрационный номер)
в связи с __________________________________________________________
____________________________________________________________________
(формулировка основания исключения объекта учета из базы данных
заказчика)
Приложение: Копии документов, обосновывающих исключение объекта
учета из ГР РНТД, на ______л.
Руководитель организации-исполнителя
_____________ _______________
(подпись) И.О. Фамилия
Дата М.П.

2. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыратын орындаушы ұйымдар және олармен бірлесіп орындаушылар туралы мәліметтер Бас ұйым туралы мәліметтер
2.1. Ұйымның атауы _________________________________________________
2.2. Ұйымның қысқартылған атауы ____________________________________
2.3. Мекенжайы (тұрған жері) _______________________________________
2.4. Мемлекеттік мәртебесі бар атқарушы билік органының, қарамағына ұйым қарайтын басқа да ұйымның атауы _______________________________
3. Есепке алу объектісіне және оның құрамдас бөлігіне Қазақстан Республикасы құқығының пайда болуының негізі мен көлемі туралы мәліметтер
3.1. Ғылыми-техникалық қызметті жүзеге асыруға, оның ішінде мемлекеттік бюджеттен қаражат бөлінген құжаттар ____________________
3.2. ҒТҚН-ға Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер
____________________________________________________________________
4. Зияткерлік меншік объектілеріне Қазақстан Республикасының құқығы туралы мәліметтер
4.1. Объектінің түрі _______________________________________________
4.2. Объектінің атауы ______________________________________________
4.3. Қорғау құжатының нөмірі (зияткерлік меншік объектісін тіркеу туралы куәлік) _____________________________________________________
4.4. Басымдылық күні _______________________________________________
4.5. Қолданылу аумағы және мерзімі _________________________________
4.6. Зияткерлік меншік объектісіне Қазақстан Республикасы құқығының көлемі _______________________________
4.7. ХПК индексі ___________________________________________________
4.8. Патент иесі ___________________________________________________
5. ҒТҚН авторлары туралы мәліметтер
5.1. Тегі, Аты, Әкесінің аты _______________________________________
5.2. Туған күні ____________________________________________________
5.3. ҒТҚН түрі және оны құқықтық қорғаудың қабылданған режимі (ҒТҚН мемлекетінің, орындаушы ұйымның және автор(лар) дың үлестік қатысуы) ____________________________________________________________________
5.4. Жұмыс беруші ұйымның атауы ____________________________________
____________________________________________________________________
Орындаушы ұйымның басшысы __________________________________________
Қолы ____________________
Күні ____________________
М.О.
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды және
бағдарламаларды және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
стандартына
10-қосымша
ҒТҚН ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕРДІҢ ӨЗГЕРГЕНІ ТУРАЛЫ
ХАБАРЛАМА
____________________________________________________________________
________________________________________________________байланысты
(ҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеру мен толықтыру негізі көрсетіледі)
ҒТҚН туралы мәліметтерді нақтылауыңызды сұраймын ___________________
___________________________________________________________________.
(ҒТҚН аталуы мен тіркелу нөмірі көрсетіледі)
Қосымша: ҒТҚН туралы мәліметтердің өзгеруіне негіз болатын құжаттардың көшірмесі, _____б.
Орындаушы ұйымның басшысы _________________________________________
(қолы) А.Ә. (бар болған жағдайда) Тегі
Күні
М.О.
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды және
бағдарламаларды және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
стандартына
11-қосымша
ҒТҚН пайдалану туралы мәлімет
_______________________ ғылыми-техникалық қызметін жүзеге асыруға қаржы қаражаты бөлінген құжаттардың немесе мемлекеттік шарттың тіркеу нөмірі ____________________________________________________________
ҒТҚН тіркеу нөмірі _________________________________________________
Азаматтық құқықтық шарт туралы мәліметтер
Шарттың түрі, күні _________________________________________________
Нәтиженің атауы ____________________________________________________
Берілетін құқықтардың көлемі _______________________________________
Шарттың қолданылу мерзімі __________________________________________
Шарттың қолданылу аумағы ___________________________________________
Шартты төлеу талаптары _____________________________________________
Шарттың тіркеу нөмірі ______________________________________________
Нәтижені пайдалану мақсаты _________________________________________
Нәтижені пайдалану саласы __________________________________________
Нәтиженің түрі
Технология
Препараттар
Карталар
Әдіс, тәсіл
А.-ш. дақылдарының сорттары
Техника үлгісі
Пайдалы модель
А.-ш. жануарларының тұқымдары
Нәтижені қолдану техникасының объектісі
Материалдар
Коллекциялар
Автоматтандырылған жүйе
Қосылыстар
Деректер базалары, банктері
Басқа (көрсетіңіз)
Нәтиженің тіршілік цикл кезеңі (тәжірибелік үлгі, өнеркәсіптік үлгісі, сериялық өнім, қорғау құжаты, енгізу, жаңа тұқым шығару әдістемесі, жоғары өнімді табын, аудандастыру және т.б.)
____________________________________________________________________
Нәтиже туралы мәлімет бар берілетін құжаттамалардың тізімі
____________________________________________________________________
Лицензиар туралы мәлімет
Ұйымның атауы ______________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _________________________________________
Мекенжайы (орналасқан жері) ________________________________________
КҰЖЖ коды __________________________________________________________
ЖСН/СҚК ____________________________________________________________
Лицензиат туралы мәлімет
Ұйымның атауы ______________________________________________________
Ұйымның қысқартылған атауы _________________________________________
КҰЖЖ коды __________________________________________________________
ЖСН/СҚК ____________________________________________________________
Лицензиар ________________
Қолы _____________________
Күні _____________________
М.О.
2015 жылғы 15 сәуірдегі № 207
"Мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын
ғылыми, ғылыми-техникалық жобаларды және
бағдарламаларды және олардың орындалуы
жөніндегі есептерді мемлекеттік есепке
алу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
стандартына
12-қосымша
ҒТҚН МЕМЛЕКЕТТІК ТІЗІЛІМІНЕН ҒТҚН-ны АЛЫП ТАСТАУ ТУРАЛЫ ХАБАРЛАМА
_________________________________________________________байланысты
(тапсырыс берушінің деректер базасынан есепке объектісін алып тастау негізін тұжырымдау)
ғылыми-техникалық қызмет нәтижелерінің мемлекеттік тізіліміне есепке алу объектісін алып тастау туралы мәліметтер енгізуді сұраймын
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________ (есепке алу нысанының атауы және оның тіркеу нөмірі)
Қосымша: Есепке алу объектісін ҒЗҚТ МТ-ден алып тастауды негіздейтін құжаттардың көшірмесі, ____б.
Орындаушы ұйымның басшысы ____________ _______________
(қолы) А.Ә. Тегі
Күні М.О.