Об утверждении Правил использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 385. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2015 года № 11328. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 11 мая 2018 года № 325 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 11.05.2018 № 325 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 32-1) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на офицальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
от 6 мая 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ В. Школьник

Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге геологиялық ақпаратты әкету қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 385 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 маусымда № 11328 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 11 мамырдағы № 325 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 11.05.2018 № 325 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 32-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес қоса беріліп отырған Мемлекет меншігінде болатын геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасынан тысқары жерге әкету қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті:
1) осы бұйрықтың заңнамада бекітілген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың
интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 6 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник

от 21 апреля 2015 год
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 2015 года № 385
Правила
использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан
Сноска. Правила в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 30.06.2017 № 427 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, нахраненучных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан (далее – Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 32-1) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" (далее – Закон), определяют порядок использования геологической информации, находящейся в государственной собственности (далее – геологическая информация) в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан.
Глава 2. Порядок использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях
2. Предоставление в пользование геологической информации, за исключением геологической информации, указанной в пункте 3 настоящих Правил, осуществляется уполномоченным органом по изучению и использованию недр (далее – уполномоченный орган), который является хранителем геологической информации в Республике Казахстан.
3. Правила не распространяются на геологическую информацию, содержащую государственные секреты.
4. Геологическая информация включает два основных вида: первичную и вторичную.
К первичной геологической информации относятся:
информация на природных носителях (вещественная информация), представленная керном буровых скважин, пробами нефти, воды, газа, образцами, пробами и коллекциями каменного материала, шлифами, аншлифами, минеральными растворами и порошками;
информация на искусственных (бумажных и электронных) носителях, отраженная в журналах полевых наблюдений и другой документации, в том числе в журналах опробования, анализов проб, регистрациях геофизических наблюдений.
К вторичной геологической информации относится информация, полученная в результате обработки, интерпретации, анализа и обобщения первичной информации.
5. Первичная и вторичная геологическая информация предоставляется в пользование:
в виде дубликатов информации на природных носителях и копий документов;
путем ознакомления без копирования и изъятия геологической информации.

2015 жылғы 21 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 31 наурыздағы
№ 385 бұйрығымен бекітілген
Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге геологиялық ақпаратты әкету қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.06.2017 № 427 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекет меншігінде болатын геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 32-1) тармақшасына сәйкес әзірленген, мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты (бұдан әрі - геологиялық ақпарат) оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерге әкету тәртібін айқындайды.
2-тарау. Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану тәртібі
2. Осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген геологиялық ақпаратты қоспағанда, геологиялық ақпаратты пайдалануға ұсынуды Қазақстан Республикасында геологиялық ақпараттың сақтаушысы болып табылатын жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүзеге асырады.
3. Қағидалар мемлекеттік құпияларды қамтитын геологиялық ақпаратқа қолданылмайды.
4. Геологиялық ақпарат бастапқы және қайталама негізгі екі түрді қамтиды:
Геологиялық бастапқы ақпаратқа:
бұрғылау ұңғымаларының бағанасы, мұнай, су, газ сынамалары, тас материалдың үлгілері, сынамалары және коллекциялары, шлифтар, аншлифтар, минералдық ерітінділер мен ұнтақтар арқылы білдірілген табиғи таратушыларға арналған ақпарат (заттай ақпарат);
далалық байқау журналдары мен басқа да құжаттамаларда, оның ішінде сынау, сынамаларды талдау, геофизикалық байқауларды тіркеу журналдарында жасанды таратушыларда (қағаз және электронды) көрсетілген ақпарат жатады.
Қайталама геологиялық ақпаратқа бастапқы ақпаратты өңдеу, мағынасын ашу, талдау және қорыту нәтижесінде алынған ақпарат жатады.
5. Бастапқы және қайталама геологиялық ақпарат:
табиғи тасымалдаушылардағы ақпараттың телнұсқалары және құжаттардың көшірмелері түрінде;
геологиялық ақпаратты көшірме жасамай және алмай-ақ танысу жолымен берілуі мүмкін.

6. Геологическая информация предоставляется в постоянное или во временное пользование. Во временное пользование геологическая информация предоставляется лицам, проводящим работы, связанные с геологическим изучением недр, за счет средств государственного бюджета.
По завершении работ по договору о государственном геологическом изучении недр за счет средств государственного бюджета пользователь в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней возвращает в уполномоченный орган геологическую информацию, полученную во временное пользование.
В иных случаях геологическая информация предоставляется в постоянное пользование.
7. Вне зависимости от условий предоставления геологической информации расходы по ее копированию возмещаются получателем геологической информации отдельно.
Параграф 1.Условия получения геологической информации, находящейся в государственной собственности на безвозмездной основе
8. Без взимания платы (безвозмездно) геологическая информация предоставляется:
1) лицам, проводящим работы, связанные с геологическим изучением недр, за счет средств государственного бюджета;
2) для научных целей в случаях, когда научные исследования финансируются из государственного бюджета и (или) средств национальных компаний или их дочерних организаций, являющихся субъектами научной и (или) научно-технической деятельности;
3) в учебных целях – государственным, а также аккредитованным частным учебным заведениям;
4) государственным органам;
5) национальным компаниям, выполняющим государственное геологическое изучение недр за счет собственных средств по государственному геологическому заданию.
Геологическая информация предоставляется на основании соглашения о конфиденциальности на безвозмездной основе по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Соглашение о конфиденциальности на безвозмездной основе заключается между уполномоченным органом и физическим или юридическим лицом в срок – 30 (тридцать) календарных дней с момента поступления заявки физического или юридического лица в произвольной форме на получение геологической информации.
На основании запроса государственного или аккредитованного частного учебного заведения или научной организации уполномоченным органом принимаются решения о предоставлении в пользование геологической информации в учебных или научных целях, либо о мотивированном отказе в ее предоставлении. Запрос содержит цель и объем запрашиваемой геологической информации, общие сведения об учебной программе, характер научных исследований.
Основания отказа в предоставлении геологической информации на безвозмездной основе предусматриваются в пункте 12 настоящих Правил.

6. Геологиялық ақпарат тұрақты немесе уақытша пайдалануға беріледі. Геологиялық ақпарат уақытша пайдалануға мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен, жер қойнауын геологиялық зерттеумен байланысты жұмыстарды орындайтын тұлғаларға беріледі.
Мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу туралы жасалған шарт бойынша жұмыстар аяқталған соң пайдаланушы уақытша пайдалануға алған геологиялық ақпаратты 15 (он бес) жұмыс күні ішінде уәкілетті органға қайтарып береді.
Өзге жағдайларда геологиялық ақпарат тұрақты пайдалануға беріледі.
7. Геологиялық ақпаратты ұсыну талаптарына қарамастан, оның көшірмесін жасау бойынша шығындарды геологиялық ақпаратты алушы жеке өтейді.
1-параграф. Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты ақысыз негізде алу талаптары
8. Төлемақы алмай (өтеусіз) геологиялық ақпарат:
1) мемлекеттiк бюджет қаражаты есебiнен жер қойнауын геологиялық зерттеуге байланысты жұмыстарды жүргiзетiн тұлғаларға;
2) ғылыми мақсаттар үшін, ғылыми зерттеулер мемлекеттiк бюджеттен және (немесе) ғылыми және (немесе) ғылыми-техникалық қызметтің субъектілері болып табылатын ұлттық компаниялардың немесе олардың еншілес ұйымдарының қаражатынан қаржыландырылатын жағдайларда;
3) оқу мақсаттарында – мемлекеттiк, сондай-ақ аккредиттелген жеке меншік оқу орындарына;
4) мемлекеттiк органдарға;
5) мемлекеттік геологиялық тапсырма бойынша өз қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуді орындайтын ұлттық компанияларға берiледi.
Геологиялық ақпарат осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құпиялылық туралы келісімнің негізінде өтеусіз негiзде берiледi.
9. Уәкілетті орган мен жеке немесе заңды тұлға арасындағы өтеусіз негіздегі құпиялылық туралы келісім жеке немесе заңды тұлғадан геологиялық ақпаратты алуға еркін нысандағы өтінім келіп түскен сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз)күннің мерзімінде жасалады.
Мемлекеттік немесе аккредиттелген жеке меншік оқу орнының немесе ғылыми ұйымның сұрау салуы негізінде уәкілетті орган геологиялық ақпаратты оқу немесе ғылыми мақсаттарда пайдалануға беру туралы не оны беруден дәлелді бас тарту туралы шешім қабылдайды. Сұрау салу сұрау салынатын геологиялық ақпараттың мақсаты мен көлемін, оқу бағдарламасы туралы жалпы мәліметтерді, ғылыми зерттеулердің сипатын қамтуы тиіс.
Геологиялық ақпаратты өтеусіз негізде беруден бас тарту негіздері осы Қағидалардың 12-тармағында көзделген.

Параграф 2. Условия получения геологической информации, находящейся в государственной собственности на возмездной основе
10. С взиманием платы (на возмездной основе) геологическая информация предоставляется:
1) участникам конкурса на предоставление права недропользования - в виде конкурсного пакета;
2) участникам прямых переговоров на предоставление права недропользования;
3) лицам, заключающим Контракт на недропользование на основании решения компетентного органа;
4) недропользователям для целей выполнения контрактных обязательств;
5) лицам, проводящим работы, связанные с геологическим изучением недр, по государственной бюджетной программе на основании договора с уполномоченным органом о государственном геологическом изучении недр за счет собственных средств.
11. До извещения о конкурсе уполномоченный орган по изучению и использованию недр готовит пакеты геологической информации по выставляемым участкам недр и определяет их стоимость. Пакет должен содержать объем имеющейся геологической, горнотехнической, технологической и иной информации, необходимой для принятия заявителем решения об участии в конкурсе.
Заявителю, допущенному к участию в конкурсе, уполномоченным органом по изучению и использованию недр в течение месяца после обращения заявителя предоставляется за плату пакет геологической информации по выставляемому участку недр.
С победителем конкурса на получение права недропользования или физическим или юридическим лицом, получившим право недропользования на основе прямых переговоров, уполномоченный орган заключает соглашение о конфиденциальности на возмездной основе по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам в срок – 30 (тридцать) календарных дней после обращения заявителя.
Физическое или юридическое лицо, получивший на подписание проекты соглашений о конфиденциальности, подписывает, заверяет печатью (при наличии) и возвращает их в уполномоченный орган в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента их получения.
На основании соглашения о конфиденциальности победитель конкурса или лицо, получившее право недропользования на основе прямых переговоров получает у уполномоченного органа копии геологических материалов, вошедших в расчет исторических затрат и стоимости геологической информации по объекту недропользования.
В соответствии с соглашением о конфиденциальности на возмездной основе, заключенным с победителем конкурса или лицом, получившим право недропользования на основе прямых переговоров, геологическая информация предоставляется после оплаты им стоимости геологической информации в течение 10 (десяти) рабочих дней в республиканский бюджет. Возмещение оставшейся после оплаты стоимости геологической информации части исторических затрат осуществляется с начала этапа добычи полезных ископаемых в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.

2-параграф. Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты өтеулі негізде алу талаптары
10. Төлемақы алынып (өтеулі) геологиялық ақпарат:
1) жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған конкурсқа қатысушыларға – конкурстық топтама түрінде;
2) жер қойнауын пайдалану құқығын беруге арналған тікелей келіссөздер қатысушыларына;
3) құзыретті органның шешімі негізінде жер қойнауын пайдалануға Келісімшартты жасасатын тұлғаларға;
4) келісімшарттық міндеттемелерді орындау мақсатында жер қойнауын пайдаланушыларға;
5) уәкілетті органмен өз қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеу туралы жасалған шарт негізінде мемлекеттік бюджеттік бағдарлама бойынша жер қойнауын геологиялық зерттеуге байланысты жұмыстарды жүргізетін тұлғаларға пайдалануға берiледi.
11. Жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөніндегі уәкілетті орган конкурсқа шығарылатын жер қойнауы учаскелері бойынша геологиялық ақпарат топтамаларын конкурс туралы хабарлама берілгенге дейін дайындайды және оның құнын айқындайды. Топтама қолда бар геологиялық, тау-кен-техникалық, технологиялық және өтініш берушінің конкурсқа қатысу туралы шешім қабылдауы үшін қажетті өзге де ақпарат көлемін қамтуға тиіс.
Конкурсқа қатысуға жіберілген өтінім берушіге жер қойнауын зерттеу мен пайдалану жөнiндегi уәкiлеттi орган өтінім беруші өтініш жасағаннан кейін бір ай ішінде шығарылатын жер қойнауы учаскесi бойынша геологиялық ақпарат топтамасын ақыға бередi.
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға конкурс жеңімпазымен немесе жер қойнауын пайдалану құқығын тікелей келіссөздер негізінде алған жеке немесе заңды тұлғамен уәкілетті орган осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш берушінің жүгінуінен кейін күнтізбелік 30 (отыз) күн мерзімінде ақылы негізде құпиялылық туралы келісім жасасады.
Құпиялылық туралы келісімдердің жобаларын қол қоюға алған заңды немесе жеке тұлға оларды алған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қол қойып, мөрмен (бар болса) куәландырады және уәкілетті органға қайтарады.
Құпиялылық туралы келісім негізінде конкурс жеңімпазы немесе жер қойнауын пайдалану құқығын тікелей келіссөздер негізінде алған тұлға уәкілетті органнан жер қойнауын пайдалану объектісі бойынша геологиялық ақпараттың тарихи шығындары мен құны есебіне енгізілген геологиялық материалдардың көшірмелерін алуға құқылы.
Конкурс жеңімпазымен немесе жер қойнауын пайдалану құқығын тікелей келіссөздер негізінде алған тұлғамен жасалған өтеулі негіздегі құпиялылық туралы келісімге сәйкес геологиялық ақпарат ол 10 (он) жұмыс күні ішінде республикалық бюджетке геологиялық ақпараттың құнын төлегеннен кейін беріледі. Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес геологиялық ақпараттың құны төленгеннен кейінгі тарихи шығындардың қалған бөлігін өтеу пайдалы қазбаларды өндіру кезеңінің басынан бастап жүзеге асырылады.

12. В предоставлении геологической информации отказывается в случаях:
1) установления недостоверности документов, представленных физическим или юридическим лицом для заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной или безвозмездной основе, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствия физического или юридического лица и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для заключения соглашения о конфиденциальности на возмездной или безвозмездной основе, требованиям, установленным настоящими Правилами.
Параграф 3.Условия получения вторичной геологической информации, находящейся в государственной собственности физическими и юридическими лицами на возмездной основе
13. Вторичная геологическая информация, находящаяся в собственности государства, является свободной от недропользования и предоставляется:
1) для ознакомления без права выписок и выкопировок с последующим приобретением;
2) для составления проектной документации на основании решения уполномоченного органа на заключение договора на государственное геологической изучение недр за счет собственных средств. На основании заключенного договора на государственное геологической изучение недр за счет собственных средств с заявителем заключается соглашение о конфиденциальности, где определяется стоимость геологической информации в пределах координат, указанных в договоре;
3) для составления проекта горного отвода на основании протокола прямых переговоров. Далее с заявителем заключается соглашение о конфиденциальности, где определяется размер исторических затрат и стоимости геологической информации в пределах утвержденного горного или геологического отвода.
Вторичная геологическая информация, свободная от недропользования предоставляется на основании обязательства о неразглашении геологической информации по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам и оплаты стоимости геологической информации.
Оплата стоимости вторичной геологической информации, определенной обязательством о неразглашении геологической информации, производится в течение 10 (десяти) рабочих дней в республиканский бюджет.
Вторичная геологическая информация, подготовленная действующим недропользователем по его контрактной территории, является не свободной от недропользования (занятой) до окончания действия контракта.
14. Физическое или юридическое лицо, получившее геологическую информацию у уполномоченного органа, может передавать копию этой геологической информации во временное пользование:
подрядчику, выполняющему работы по официально оформленному заказу физического или юридического лица на его контрактной территории (далее – подрядчик);
инвестору, при наличии заключенного договора о соблюдении конфиденциальности, заключенного между физическим или юридическим лицом и инвестором (далее – инвестор).
Передача геологической информации оформляется Трехсторонним договором передачи геологической информации между уполномоченным органом, недропользователем и его подрядчиком или инвестором по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам. Сроки пользования подрядчиком или инвестором геологической информацией определяются Трехсторонним договором передачи геологической информации.
Подрядчик физического или юридического лица, выполняющий работы по заказу недропользователя по его контрактной территории либо инвестор, принимающий решение об инвестировании, соблюдает условия конфиденциальности в соответствии с пунктом 15 настоящих Правил.

12. Мына жағдайларда геологиялық ақпаратты беруден бас тартылады:
1) жеке немесе заңды тұлғаның ақылы немесе ақысыз негізінде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
2) жеке немесе заңды тұлғаның және (немесе) ақылы немесе ақысыз негізінде құпиялылық туралы келісім жасасу үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
3-параграф. Жеке немесе заңды тұлғалардың мемлекет меншігіндегі қайталама геологиялық ақпаратты ақылы негізде алу талаптары
13. Мемлекет меншiгiндегі қайталама геологиялық ақпарат жер қойнауын пайдаланудан бос болып табылады және:
1) үзінді алу мен көшірме жасау құқығынсыз кейіннен сатып алу мен танысу үшін;
2) өз қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге шарт жасасуға уәкілетті органның шешімі негізінде жобалық құжаттаманы жасау үшін. Өз қаражаты есебінен жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерттеуге жасалған шарт негізінде өтініш берушімен құпиялылық туралы келісім жасалады, онда геологиялық ақпараттың құны шартта көрсетілген координаттар шегінде айқындалады;
3) тікелей келіссөздер хаттамасы негізінде тау-кендік бөлу жобасын жасау үшін беріледі. Бұдан әрі өтініш берушімен құпиялылық туралы келісім жасалады, онда бекітілген тау-кендік немесе геологиялық бөлу шегінде тарихи шығындардың мөлшері және геологиялық ақпараттың құны айқындалады.
Жер қойнауын пайдаланудан бос қайталама геологиялық ақпарат осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша геологиялық ақпаратты жарияламау туралы міндеттеменің және геологиялық ақпараттың құнын төлеу негізінде беріледі.
Геологиялық ақпаратты жарияламау туралы міндеттемеде айқындалған қайталама геологиялық ақпараттың құнын төлеу республикалық бюджетке 10 (он) жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
Жұмыс істеп жатқан жер қойнауын пайдаланушы дайындаған өзінің келісімшарттық аумағы бойынша қайталама геологиялық ақпарат келісімшарттың қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін жер қойнауын пайдаланудан бос емес (пайдалануда) болып табылады.
14. Уәкiлеттi органнан геологиялық ақпаратты алған жеке немесе заңды тұлға:
оның келiсiмшарттық аумағында жеке немесе заңды тұлғаның ресми түрде ресiмделген тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайтын мердiгерге (бұдан әрi – мердiгер);
жеке немесе заңды тұлға мен инвестордың арасында жасалған құпиялылықты сақтау туралы жасалған шарт болған кезде инвесторға (бұдан әрі – инвестор) осы геологиялық ақпараттың көшiрмесiн уақытша пайдалануға бере алады.
Геологиялық ақпаратты беру осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша уәкілетті орган, жер қойнауын пайдаланушы және оның мердiгерi немесе инвесторы арасындағы геологиялық ақпаратты беру үшжақты шартымен ресiмделедi. Мердiгердiң немесе инвестордың геологиялық ақпаратты пайдалану мерзiмi үшжақты шартпен айқындалады.
Жер қойнауын пайдаланушының тапсырысы бойынша оның келісімшарттық аумағында жұмыстарды орындайтын жеке немесе заңды тұлғаның мердігері немесе инвестициялау туралы шешім қабылдайтын инвестор осы Қағидалардың 15-тармағына сәйкес құпиялылық талаптарын сақтайды.

15. За исключением случаев, изложенных в пункте 14 настоящих Правил, физическое или юридическое лицо, получившее в пользование геологическую информацию, соблюдает условия ее конфиденциальности: не тиражирует, не передает третьей стороне, использует для выполнения работ по предмету соглашения. В случае невыполнения условий конфиденциальности с физическим или юридическим лицом расторгается соглашение о конфиденциальности и физическое или юридическое лицо возвращает уполномоченному органу полученные материалы, а так же в уполномоченный орган направляется уведомление о расторжении соглашения о конфиденциальности в связи с нарушением условий конфиденциальности.
Условия конфиденциальности регламентируются в Соглашении о конфиденциальности.
Глава 3. Порядок вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан
16. Вывозу за пределы Республики Казахстан подлежит геологическая информация, которая представлена физическим или юридическим лицам (далее – Заявитель) уполномоченным органом или полученная им в процессе недропользования.
Вывозу за пределы Республики Казахстан подлежат виды геологической информации, определенные пунктом 4 Правил.
17. Вывоз геологической информации с территории Республики Казахстан за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза осуществляется на основании лицензий, выдаваемой уполномоченным государственным органом (далее – государственный орган) в соответствии с Договором о Евразийском экономическом союзе, ратифицированным Республикой Казахстан от 14 октября 2014 года и Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования".
Выдачу лицензии государственный орган согласовывает с уполномоченным органом.
18. Для согласования выдачи лицензии на вывоз геологической информации за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза государственный орган в течение 2 (двух) рабочих дней с момента поступления заявления от физического или юридического лица в произвольной форме, направляет заявление на согласование в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган, рассмотрев заявку, направляет ее в соответствующее территориальное подразделение уполномоченного органа в течение 3 (трех) рабочих дней.
Территориальное подразделение на основании поступившей заявки от уполномоченного органа производит осмотр вывозимой геологической информации и направляет в течение 5 (пяти) рабочих дней в уполномоченный орган акт осмотра геологической информации на природных носителях по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также справку об отсутствии секретной геологической информации при вывозе геологической информации на искусственных носителях.
При соответствии вывозимой геологической информации на природных носителях к количеству отбираемых проб, предусмотренных утвержденной рабочей программе к контракту на недропользование, уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней с момента поступления акта осмотра геологической информации направляет в государственный орган заключение в произвольной форме о согласовании лицензии на вывоз геологической информации за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза.
При соответствии осмотренной геологической информации на искусственных носителях представленной документации уполномоченный орган в течение 3 (трех) рабочих дней с момента поступления акта осмотра геологической информации и справки об отсутствии секретной геологической информации направляет в государственный орган заключение в произвольной форме о согласовании лицензии на вывоз геологической информации за пределы таможенной территории Евразийского экономического союза.
Приложение 1
к Правилам использования
геологической информации,
находящейся в государственной
собственности, в учебных,
научных, коммерческих целях и
вывоза геологической
информации за пределы
территории Республики
Казахстан
Форма
Соглашение о конфиденциальности на безвозмездной основе
№ ______ от _____________________20___ года
Настоящее Соглашение о конфиденциальности на безвозмездной основе (далее –
Соглашение) заключено между__________________________________________________
соответствующий Межрегиональный департамент или Комитет геологии и недропользования
(далее – уполномоченный орган), в лице
_______________________________________________________,действующего на основании
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
________________________________________________________________________________
№ и дата документа – основания
и_______________________________________________________________________________
название физического или юридического лица
в лице _________________________________________________________________________,
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического
лица, первого руководителя
или иного уполномоченного лица
действующего на основании_______________________ (далее – пользователь),
устава или доверенности
в дальнейшем именуемые Сторонами.
Принимая во внимание, что:

15. Осы Қағидалардың 14-тармағында жазылған жағдайлардан басқа, геологиялық ақпаратты пайдалануға алған жеке немесе заңды тұлға оның құпиялылық талаптарын сақтайды: тираждамайды, үшінші тұлғаға бермейді, тек келісім мәні бойынша жұмыстарды орындау үшін ғана пайдаланады. Жеке немесе заңды тұлға құпиялылық талаптарын орындамаған жағдайда, құпиялылық туралы келісім бұзылады және жеке немесе заңды тұлға уәкілетті органға алынған материалдарды қайтарады, сондай-ақ уәкілетті органға құпиялылық талаптарын бұзушылыққа байланысты құпиялылық туралы келісім бұзылғаны туралы хабарлама жіберіледі.
Құпиялылық талаптары Құпиялылық туралы келісімде реттеледі.
3-тарау. Геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге әкету тәртібі
16. Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге әкетуге жеке немесе заңды тұлғаларға (бұдан әрі - Өтініш беруші) уәкілетті орган берген немесе жер қойнауын пайдалану процесінде алынған геологиялық ақпарат жатады.
Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлерге әкетуге Қағидалардың 4-тармағында айқындалған геологиялық ақпарат түрлері жатады.
17. Қазақстан Республикасының аумағынан Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы шегінен тыс жерлерге геологиялық ақпаратты әкету 2014 жылғы 14 қазанда Қазақстан Республикасы ратификациялаған Еуразиялық экономикалық одақ туралы шартқа және Еуразиялық экономикалық комиссияның "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі Алқалық шешіміне сәйкес, уәкілетті мемлекеттік орган (бұдан әрі – мемлекеттік орган) берген лицензиялардың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік орган лицензияларды уәкілетті органның келісуімен береді.
18. Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы шегінен тыс жерлерге геологиялық ақпаратты әкетуге лицензия беруді келісу үшін мемлекеттік орган, жеке немесе заңды тұлғадан еркін нысандағы өтініш түскен сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні iшiнде, өтінімді уәкілетті органға келісуге жібереді.
Уәкілетті орган өтiнiмдi қарастырып, 3 (үш) жұмыс күні iшiнде оны уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшесіне жібереді.
Аумақтық бөлімше уәкілетті органнан келіп түскен өтінім негізінде әкетілетін геологиялық ақпаратты тексеріп қарауды жүргізеді және 5 (бес) жұмыс күні iшiнде уәкілетті органға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша табиғи жеткізгіштердегі геологиялық ақпаратты тексеріп қарау актісін, сондай-ақ жасанды жеткізгіштердегі геологиялық ақпаратты әкету кезінде құпия геологиялық ақпараттың жоқ екені туралы анықтаманы жібереді.
Әкетілуі тиіс табиғи жеткізгіштердегі геологиялық ақпарат жер қойнауын пайдалану келісімшартына қосымша бекітілген жұмыс бағдарламасында көзделген іріктеп алынатын сынамалардың санына сәйкес болған кезде уәкілетті орган геологиялық ақпаратты тексеріп қарау актісі келіп түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні iшiнде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы шегінен тыс жерлерге геологиялық ақпаратты әкету лицензиясымен келісу туралы еркін нысандағы қорытындыны мемлекеттік органға жолдайды.
Тексеріп қаралған жасанды жеткізгіштердегі геологиялық ақпараттар ұсынылған құжаттамаға сәйкес болған кезде уәкiлеттi орган геологиялық ақпаратты тексеріп қарау актісі және құпия геологиялық ақпараттың жоқ екені туралы анықтама келіп түскен сәттен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік аумағы шегінен тыс жерлерге геологиялық ақпаратты әкету лицензиясымен келісу туралы еркін нысандағы қорытындыны мемлекеттік органға жолдайды.
Мемлекет меншігіндегі
геологиялық ақпаратты оқу,
ғылыми, коммерциялық
мақсаттарда пайдалану және
Қазақстан Республикасы
аумағының шегінен тыс
жерлерге геологиялық
ақпаратты әкету қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Өтеусіз негізде құпиялылық туралы келісім
20___ жылғы _________________№____
Осы өтеусіз негізде құпиялылық туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) бұдан әрі
Тараптар деп аталатын ____________________________________________________________
тиісті Өңіраралық департамент немесе
Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
(бұдан әрі – уәкілетті орган) атынан _________________________________________________
негіздеме – құжаттың № және күні
негізінде әрекет ететін ____________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және _____________________________________________________________________ атынан
жеке немесе заңды тұлғаның атауы
__________________________________________________________________негізінде әрекет
жарғының немесе сенімхаттың
ететін___________________________________________________________________________
жеке тұлғанның, бірінші басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
(бұдан әрі – пайдаланушы) арасында жасалды.
Мыналарды:

1) Уполномоченный орган реализует государственную политику в области
геологического изучения и комплексного использования недр; определяет размер
исторических затрат, стоимость и условия получения геологической информации;
осуществляет контроль за рациональным и комплексным использованием недр, включая
первичную переработку (обогащение) минерального сырья;
2) Уполномоченный орган и пользователь договорились о том, что Соглашение будет
регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Уполномоченный орган и пользователь заключили настоящее соглашение о
нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. В соответствии с пунктом 8 Правил использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 385 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11328), геологическая информация предоставляется в пользование на безвозмездной основе.
2. Пользователь получает право пользования геологической информацией в территориальных и республиканском геологических фондах на основании ____________________ по объекту __________________________,
правоустанавливающий документ             название объекта
для выполнения работ, финансируемых за счет средств государственного бюджета (срок до________________ года).
срок выполнения работ
3. Пользователь получает копии геологическойинформации во временное пользование на срок, указанный в пункте 2. настоящего раздела.
2. Предоставление геологической информации
1. Уполномоченный орган предоставляет геологическую информацию по перечню к письменному запросу пользователя.
2. Затраты на оцифровку или копирование геологической информации оплачиваются пользователем по отдельному договору с организацией, выполняющей эти работы.
3. Передача геологической информации от уполномоченного органа пользователю осуществляется по акту приема-передачи геологической информации, который подписывается первым руководителем уполномоченного органа (межрегионального департамента уполномоченного органа), а в случае отсутствия – лицом, его замещающим.
3. Права и обязанности сторон
1. Уполномоченный орган имеет право расторгнуть Соглашение, предоставив пользователю письменное уведомление за 30 календарных дней до расторжения.
2. Уполномоченный орган обязан предоставить в пользование геологическую информацию согласно перечню к письменному запросу пользователя;

1) уәкілетті органның жер қойнауын геологиялық зерттеу және кешенді пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратынын; тарихи шығындар мөлшерін, құнын және геологиялық ақпаратты алу шарттарын белгілейтінін; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды, оған қоса минералды шикізатты бастапқы қайта өңдеуді (байытуды) бақылауды жүзеге асыратынын назарға ала отырып;
2) уәкілетті орган мен пайдаланушы осы Келісімнің шарттары іске асырылған жағдайда, өздерінің өзара құқықтары мен міндеттерін реттейтіні туралы келісті.
Уәкілетті орган мен пайдаланушы төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты.
1. Келісімнің мәні
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11328 болып тіркелген) бекітілген Мемлекет меншігінде болатын геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге әкету қағидаларының 8-тармағына сәйкес геологиялық ақпарат пайдаланушыға өтеусіз негізде беріледі.
2. Пайдаланушы геологиялық ақпаратты пайдалану құқығын аумақтық және республикалық геологиялық қорлардан ______________________________________________
құқық белгілейтін құжат
негізінде ________________________________________________________________ объектісі
объектінің атауы
(бұдан әрі – объект) бойынша, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылатын
жұмыстарды орындау үшін (_____________жылға дейін)
жұмыстарды орындау мерзімі
алады.
3. Пайдаланушы геологиялық ақпараттың көшірмелерін осы бөлімнің 2-тармағында көрсетілген мерзімге уақытша пайдалануға алады.
2. Геологиялық ақпаратты беру
1. Уәкілетті орган пайдаланушының жазбаша сұрау салу тізбесі бойынша геологиялық ақпаратты береді.
2. Пайдаланушы геологиялық ақпараттың цифрлауға немесе көшірмесін жасауға жұмсалған шығындарды осы жұмыстарды орындайтын ұйыммен жасасқан жеке шарт бойынша төлейді.
3. Уәкілетті органнан пайдаланушыға геологиялық ақпаратты беру геологиялық ақпаратты қабылдау-беру актісі бойынша жүзеге асырылады, оған уәкілетті органның (уәкілетті органның өңіраралық департаментінің) бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оны алмастыратын тұлға қол қояды.
3. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
1. Уәкілетті орган Келісімді бұзғанға дейін күнтізбелік күнтізбелік 30 күн бұрын пайдаланушыға жазбаша хабарлама бере отырып, оны бұзуға құқылы.
2. Уәкілетті орган пайдаланушының жазбаша сұрау салу тізбесіне сәйкес геологиялық ақпаратты пайдалануға беруге міндетті.

3. Пользователь имеет право:
1) передать копию геологической информации во временное пользование своему подрядчику, выполняющему работы по официально оформленному заказу пользователя или инвестору, принимающему решение об инвестировании (далее – подрядчик или инвестор). Передача геологической информации подрядчику или инвестору оформляется трехсторонним договором между пользователем, его подрядчиком или инвестором и уполномоченным органом. Сроки пользования подрядчиком или инвестором геологической информацией определяются сроками выполнения подрядных работ или принятия решения об инвестировании.
Подрядчик или инвестор физического или юридического лица, соблюдает условия конфиденциальности настоящего Соглашения;
2) расторгнуть Соглашение, предоставив уполномоченному органу письменное уведомление за 30 рабочих дней до расторжения с возвратом полученной геологической информации.
4. Пользователь обязуется:
1) использовать информацию в целях осуществления работ в рамках заключенного контракта на недропользование;
2) не тиражировать ни на бумажных, ни на электронных носителях предоставленную геологическую информацию;
3) не передавать информацию третьей стороне без письменного на то согласия уполномоченного органа в целях осуществления работ в рамках заключенного контракта на недропользование;
4) в случае досрочного расторжения Соглашения вернуть уполномоченному органу предоставленную геологическую информацию в полном объеме без права сохранения у себя их копий.
4. Ответственность сторон
1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств, Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
2. В случае невыполнения условий настоящего Соглашения, пользователь лишается права пользования геологической информацией, настоящее Соглашение расторгается и предоставленная геологическая информация возвращается уполномоченному органу.
5. Форс-мажор
1. Ни одна из Сторон не несет ответственности за частичное либо полное невыполнение каких-либо обязательств по соглашению, если такое невыполнение или задержка при выполнении вызваны обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор).
2. К форс-мажору относятся военные конфликты, природные катастрофы, стихийные бедствия (пожары, крупные аварии, нарушение коммуникаций) и иные чрезвычайные и непредотвратимые приданных условиях обстоятельства.
3. О факте наступления либо прекращения действия форс-мажорных обстоятельств, их характере и возможного срока истечения, сторона обязана уведомить другую сторону в течение десяти рабочих дней со дня их возникновения или прекращения с приложением соответствующего документа, выданного соответствующей организацией.

3. Пайдаланушы:
1) пайдаланушының оның келісімшарттық аумағында ресми түрде ресімделген тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайтын өзінің мердігеріне немесе инвестициялау туралы шешім қабылдайтын инвесторға (бұдан әрі – мердігер немесе инвестор) осы геологиялық ақпараттың көшірмесін беруге құқылы. Геологиялық ақпаратты мердігерге немесе инвесторға беру пайдаланушы, оның мердігері немесе инвесторы және уәкілетті орган арасында үшжақты шарт жасасу арқылы ресімделеді. Мердігердің немесе инвестордың геологиялық ақпаратты пайдалану мерзімі келісімшарттық аумақта мердігерлік жұмыстарды орындау мерзіміне немесе инвестициялау туралы шешім қабылдау байланысты белгіленеді.
Заңды немесе жеке тұлғаның мердігері немесе инвесторы осы Келісімнің құпиялылық шарттарын сақтайды.
2) уәкілетті органға Келісімді бұзғанға дейін 30 жұмыс күні бұрын жазбаша хабарлама бере отырып, алынған геологиялық ақпаратты қайтару арқылы, оны бұзуға құқылы.
4. Пайдаланушы:
1) ақпаратты жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарт шеңберінде жұмыстарды жүзеге асыру мақсатында пайдалануға;
2) берілген геологиялық ақпаратты не қағаз, не электрондық жеткізгіштерде көбейтіп таратпауға;
3) жер қойнауын пайдалануға жасалған келісімшарт шеңберінде жұмыстарды жүзеге асыру мақсатында уәкілетті органның жазбаша келісімінсіз ақпаратты үшінші тарапқа бермеуге;
4) Келісімді мерзімінен бұрын бұзған жағдайда, берілген геологиялық ақпаратты толық көлемде, өзінде олардың көшірмелерін сақтау құқығынсыз, уәкілетті органға қайтарып беруге міндеттенеді.
4. Тараптардың жауапкершілігі
1. Міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапты болады.
2. Осы Келісімнің шарттарын орындамаған жағдайда пайдаланушы геологиялық ақпаратты пайдалану құқығынан айырылады, осы Келісім бұзылады және берілген геологиялық ақпарат уәкілетті органға қайтарылады.
5. Форс-мажор
1. Тараптардың ешқайсысы, егер орындамау немесе орындаудағы кідірістер еңсерілмейтін күштердің (форс-мажор) мән-жайларынан туындаған болса, Келісім бойынша қандай да бір міндеттемелерді ішінара не толық орындамағаны үшін жауапты болмайды.
2. Форс-мажорға әскери жанжалдар, табиғи апаттар, дүлей апаттар (өрт, ірі авариялар, коммуникациялардың істен шығуы және т.б.) және басқа да төтенше және осы жағдайда еңсерілмейтін мән-жайлар жатады.
3. Тарап екінші тарапқа форс-мажорлық жағдайлар туындағаны немесе аяқталғаны, олардың сипаты мен ықтимал өту мерзімі туралы, олардың туындаған немесе тоқтаған күнінен бастап он жұмыс күні ішінде, тиісті ұйым берген тиісті құжатты қоса бере отырып, хабардар етуге міндетті.

4. Срок исполнения обязательств сторонами по настоящему соглашению отодвигается соразмерно сроку действия форс-мажорных обстоятельств и их негативных последствий.
5. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Стороны в разумный срок проводят переговоры для поиска решения сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к минимуму последствий таких обстоятельств.
6. Уведомления
1. Все предусмотренные настоящим Соглашением уведомления должны оформляться в письменной форме и передаваться по факсимильной связи с последующим отправлением почтой на следующие адреса:
Уполномоченный орган ____________
_________________________________
Почтовый
адрес:__________________
_________________________________
Телефон:__________________________
Пользователь ___________________
________________________________
Почтовый
адрес:_________________
________________________________
Телефон:________________________
7. Конфиденциальность
1. Пользователь, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, соблюдают условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к предмету настоящего соглашения в течение срока его действия.
2. Пользователь, без получения письменного согласия другой Стороны, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Соглашения, являющуюся конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего Соглашения, кроме случаев:
1) когда информация используется в ходе судебного разбирательства;
2) когда информация предоставляется третьим лицам, оказывающим услуги одной из Сторон по соглашению, при условии, что такое третье лицо берет на себя обязательство соблюдения условий конфиденциальности такой информации и использования ее только в установленных Сторонами целях и на определенный Сторонами срок;
3) когда информация предоставляется налоговым или иным уполномоченным государственным органам Республики Казахстан, которые имеют доступ к любой информации, в том числе являющейся банковской тайной, относящейся к любым банковским счетам пользователя, в том числе открытым в иностранных банках за пределами Республики Казахстан.
8. Урегулирование споров
1. Любой спор между Сторонами относительно толкования или применения настоящего Соглашения разрешается путем консультаций и переговоров.
2. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

4. Осы Келісім бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі форс-мажорлық жағдайлардың әрекет ету мерзіміне және олардың жағымсыз салдарына қарай ұзартылады.
5. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде Тараптар ақылға қонымды мерзімде қалыптасқан мән-жайларды шешу жолдарын іздеу үшін келіссөздер жүргізеді және осы мән-жайлардың салдарын барынша азайту үшін барлық амалдарды пайдаланады.
6. Хабарламалар
Осы Келісімде көзделген барлық хабарламалар жазбаша ресімделуге тиіс және кейін пошта арқылы жіберіле отырып, мына мекенжайларға факсимильді байланыс арқылы жіберілуі тиіс:
Уәкілетті орган _____________                        Пайдаланушы ________________
___________________________                        _____________________________
Пошта мекенжайы: __________                        Пошта мекенжайы: ____________
___________________________                        _____________________________
___________________________                        _____________________________
___________________________                        _____________________________
Телефон:___________________                        Телефон:_____________________
7. Құпиялылық
1. Пайдаланушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Келісімнің қолданылу мерзімі ішінде оның мәніне жататын барлық құжаттар, ақпараттар және есептер жөніндегі құпиялылық шарттарын сақтайды.
2. Пайдаланушы, басқа Тараптан жазбаша келісім алмай, құпия болып табылатын және мына Келісім мазмұнына қатысты немесе осы Келісімнің ережелерін іске асырумен байланысты ақпаратты мына:
1) ақпарат сот тергеуі барысында пайдаланылған;
2) егер үшінші тұлға мұндай ақпараттың құпиялылығы шарттарын сақтау және ол ақпаратты Тараптар белгілеген мақсаттарда және Тараптар айқындаған мерзімде ғана пайдалану міндеттемесін өзіне алған жағдайда, ақпарат Тараптардың біріне Келісім бойынша қызмет көрсететін үшінші тұлғаларға берілген;
3) егер кез келген ақпаратты, оның ішінде банктік құпия болып табылатын, пайдаланушының кез келген, оның ішінде Қазақстан Республикасының шегінен тыс жерлердегі шетел банктерінде ашылған банк шотына қатысты ақпаратты алуға мүмкіндігі бар салық немесе Қазақстан Республикасының басқа уәкілетті мемлекеттік органдарына ақпарат берілетін жағдайлардан басқа жағдайда жария етуге құқығы жоқ.
8. Дауларды реттеу
1. Осы Келісімді түсіндіруге немесе қолдануға қатысты Тараптар арасындағы кез келген дау консультациялар және келіссөздер жолымен шешіледі.
2. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.

9. Заключительные положения, вступление в силу и прекращение действия соглашения
1. Настоящее Соглашение заключается на срок до ____________ года.
2. Настоящее Соглашение интерпретируется и регулируется в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Совершено в городе ______ "___" ____________ 20 ___ года в 2 (двух) экземплярах на государственном и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу, по 1 (одному) экземпляру для каждой из Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Соглашения, стороны обращаются к тексту на русском языке.
Уполномоченный орган ___________
________________________________
________________________________
Фамилия, имя, отчество (при
наличии)
руководителя
________________________________
подпись
Место печати (при наличии)
Пользователь ___________________
________________________________
________________________________
Фамилия, имя, отчество (при
наличии)
руководителя
________________________________
подпись
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Правилам использования
геологической информации,
находящейся в государственной
собственности, в учебных,
научных, коммерческих целях и
вывоза геологической
информации за пределы
территории Республики
Казахстан
Форма
Соглашение о конфиденциальности
№ ______ от _____________________20___ года
Настоящее Соглашение о конфиденциальности (далее – Соглашение) заключено
между ________________________ (далее – уполномоченный орган),
соответствующий Межрегиональный департамент
или Комитет геологии и недропользования
в лице, _________________________, действующего на основании ______________________
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя                   № и дата документа – основания
и, _________________________________, в лице ______________________________________
название физического или            Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица
юридического лица                        либо Фамилия, имя, отчество (при наличии) первого
руководителя или иного уполномоченного лица
действующего на основании ______________________ (далее – пользователь),
устава или доверенности
в дальнейшем именуемые Сторонами.
Принимая во внимание, что:
1) Уполномоченный орган реализует государственную политику в области геологического изучения и комплексного использования недр; определяет размер исторических затрат, стоимость и условия получения геологической информации; осуществляет контроль за рациональным и комплексным использованием недр, включая первичную переработку(обогащение) минерального сырья;

9. Қорытынды ережелер, келісімнің күшіне енуі және қолданысын тоқтату
1. Осы Келісім __________________________дейінгі мерзімге жасалады.
2. Осы Келісім қолданыстағы Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес түсіндіріледі және реттеледі.
3. 20____жылғы "____"_______________ ___________ қаласында мемлекеттік және орыс тілдерінде, бірдей заңды күші бар 2 (екі) данада, әрбір Тарапқа 1 (бір) данадан жасалды. Егер осы Келісімнің ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда, тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Уәкілетті орган                                    Пайдаланушы _________________
_____________________________                        ______________________________
_____________________________                        ______________________________
_____________________________                        ______________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты                        басшының тегі, аты, әкесінің аты
(бар болса)                                                (бар болса)
_____________________________                        ______________________________
қолы                                                 қолы
Мөрдің орны (бар болса)                              Мөрдің орны (бар болса)
Мемлекет меншігіндегі
геологиялық ақпаратты оқу,
ғылыми, коммерциялық
мақсаттарда пайдалану және
Қазақстан Республикасы
аумағының шегінен тыс
жерлерге геологиялық
ақпаратты әкету қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Құпиялылық туралы келісім
20___ жылғы _________________№____
Осы Құпиялылық туралы келісім (бұдан әрі – Келісім) бұдан әрі Тараптар деп аталатын
________________________________________________________________________________
тиісті Өңіраралық департамент немесе Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
(бұдан әрі – уәкілетті орган) атынан _________________________________________________
негіздеме – құжаттың № және күні
негізінде әрекет ететін ____________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және _____________________________________________________________________ атынан
жеке немесе заңды тұлғаның атауы
_________________________негізінде әрекет ететін ___________________________________
жарғы немесе сенімхаттың            бірінші басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның Т.А.Ә
(бұдан әрі – пайдаланушы) арасында жасалды.
Мыналарды:
1) уәкілетті органның жер қойнауын геологиялық зерттеу және кешенді пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратынын; тарихи шығындар мөлшерін, құнын және геологиялық ақпаратты алу шарттарын белгілейтінін; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды, оған қоса минералды шикізатты бастапқы қайта өңдеуді (байытуды) бақылауды жүзеге асыратынын назарға ала отырып;

2) Уполномоченный орган и пользователь договорились о том, что Соглашение будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Уполномоченный орган и пользователь заключили настоящее соглашение о нижеследующем.
1. Предмет Соглашения
1. В соответствии с пунктом 10 Правил использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 385 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11328), геологическая информация предоставляется в пользование на возмездной основе при условии оплаты ее стоимости в бюджет Республики Казахстан.
2. Порядок определения исторических затрат и стоимости геологической информации о недрах регламентированы Правилами определения исторических затрат и стоимости геологической информации, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 386 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11330).
Стоимость геологической информации, находящейся в государственной собственности, определяется как часть суммы исторических затрат. Оплата стоимости геологической информации производится в бюджет Республики Казахстан.
3. Пользователь получает право пользования геологической информацией в территориальных и республиканском геологических фондах на основании ________________________________________________по объекту
правоустанавливающий документ
_________________________________________ (далее – объект) и письменного
название объекта
запроса о предоставлении геологической информации на возмездной основе.
4. Пользователь получает копии геологической информации во временное пользование на срок выполнения работ при условии оплаты ее стоимости в бюджет Республики Казахстан.
2. Платежи за геологическую информацию
1. Стоимость пакета геологической информации определяется
исходя из размера исторических затрат.
2. Стоимость исторических затрат на геологоразведочные работы
по Объекту, понесенных за счет средств государственного бюджета
Республики Казахстан, составляет _______________ (____________________)
прописью
тенге.
3. Пользователь обязуется оплатить за геологическую информацию
_____ % от суммы исторических затрат согласно пункту 2 раздела 1
настоящего Соглашения, что составляет_____________________ (__________________________) тенге в течение десяти рабочих дней со дня
прописью
подписания Соглашения.

2) уәкілетті орган мен пайдаланушы Келісімнің шарттары іске асырылған жағдайда, ол өздерінің өзара құқықтары мен міндеттерін реттейтіні туралы келісті.
Уәкілетті орган мен пайдаланушы төмендегілер туралы осы Келісімді жасасты.
1. Келісімнің мәні
1. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11328 болып тіркелген) бекітілген Мемлекет меншігінде болатын геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге әкету қағидаларының 10-тармағына сәйкес геологиялық ақпарат пайдалануға ақылы негізде Қазақстан Республикасының бюджетіне оның құны төленген жағдайда беріледі.
2. Тарихи шығындарды және жер қойнауы туралы геологиялық ақпараттың құнын айқындау тәртібі Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 386 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11330 болып тіркелген) бекітілген Тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау қағидалармен реттеледі.
Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпараттың құны тарихи шығындар сомасының бір бөлігі ретінде айқындалады. Геологиялық ақпараттың құны Қазақстан Республикасының бюджетіне төленеді.
3. Пайдаланушы геологиялық ақпаратты пайдалану құқығын аумақтық және республикалық геологиялық қорлардан______________________________________________
құқық белгілейтін құжат
негізінде ____________________объектісі (бұдан әрі – объект) бойынша және
объектінің атауы
геологиялық ақпаратты өтеулі негізде беру туралы жазбаша сұрау салу негізінде алады.
4. Пайдаланушы Қазақстан Республикасының бюджетіне геологиялық ақпараттың құнын төлеген жағдайда, оның көшірмелерін жұмыстарды орындау мерзіміне уақытша пайдалануға алады.
2. Геологиялық ақпарат үшін төлемдер
1. Геологиялық ақпарат пакетінің құны тарихи шығындардың мөлшеріне байланысты айқындалады.
Қазақстан Республикасының мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен жұмсалған объект бойынша геологиялық-барлау жұмыстарының тарихи шығындарының құны ___________(______________________) теңгені құрайды.
ашып жазу
3. Пайдаланушы Келісімге қол қойылған күннен бастап он жұмыс күні ішінде осы Келісімнің 1-бөлімінің 2-тармағына сәйкес ___________________________________________
(__________________________________) теңгені құрайтын геологиялық ақпарат үшін тарихи
ашып жазу
шығындар сомасының ___%-ын төлеуге міндеттенеді.

4. Оплата указанной в пункте 3 раздела 2 Соглашения суммы производится в тенге на код бюджетной классификации 201 903 "Плата за предоставление в пользование информации о недрах, находящейся в государственной собственности" и на код назначения платежа 911 по реквизитам органа налоговой службы по месту платежа по БИН (ИИН) пользователя. В платежном поручении должна быть отметка Банка о проведении платежа.
5. Порядок возмещения исторических затрат после оплаты суммы, указанной в пункте 3 раздела 2 Соглашения, определяется в соответствии со статьей 328 Кодекс Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
6. Обязательства пользователя по платежам за геологическую информацию будут считаться выполненными по представлению копии платежного поручения в уполномоченный орган.
7. В стоимость геологической информации не входят затраты на ее копирование.
3. Предоставление геологической информации
1. Уполномоченный орган предоставляет геологическую информацию пользователю по перечню к его письменному запросу после оплаты ее стоимости в соответствии с пунктом 4 раздела 2 настоящего Соглашения. В информационный пакет включаются только те материалы, которые относятся к контрактной территории на основании расчета исторических затрат.
2. Затраты на оцифровку или копирование геологической информации оплачиваются пользователем по отдельному договору на копирование геологической информации с организацией, выполняющей эти работы.
3. Передача геологической информации от уполномоченного органа пользователю осуществляется по акту приема-передачи геологической информации, который подписывается первым руководителем уполномоченного органа (межрегионального департамента уполномоченного органа), а в случае отсутствия – лицом, его замещающим.
4. Права и обязанности сторон
1. Уполномоченный орган имеет право расторгнуть Соглашение, предоставив пользователю письменное уведомление за 30 календарных дней до расторжения.
2. Уполномоченный орган обязан предоставить в пользование геологическую информацию согласно перечню к письменному запросу пользователя при условии оплаты ее стоимости в бюджет Республики Казахстан;
3. Пользователь имеет право:
1) передать копию геологической информации во временное пользование своему подрядчику, выполняющему работы по официально оформленному заказу пользователя или инвестора, принимающему решение об инвестировании (далее – подрядчик или инвестор). Передача геологической информации подрядчику или инвестору оформляется трехсторонним договором между пользователем, его подрядчиком или инвестором и уполномоченным органом. Сроки пользования подрядчиком или инвестором геологической информацией определяются сроками выполнения подрядных работ на контрактной территории или принятия решения об инвестировании.
Подрядчик или инвестор физического или юридического лица, соблюдает условия конфиденциальности настоящего Соглашения.

4. Келісімнің 2-бөлімінің 3-тармағында көрсетілген соманы төлеу "Мемлекеттік меншіктегі жер қойнауы туралы ақпаратты пайдалануға бергені үшін ақы" 201 903 бюджеттік сыныптама кодына және 911 төлем тағайындау кодына төленетін жердегі салық қызметі органының деректемелері бойынша пайдаланушының БСН (ЖСН) бойынша теңгемен жүргізіледі. Төлем тапсырмасында банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі болуы қажет.
5. Келісімнің 2-бөлімінің 3-тармағында көрсетілген соманы төлегеннен кейін тарихи шығындарды өтеу тәртібі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 328-бабына сәйкес айқындалады.
6. Уәкілетті органға төлем тапсырмасының көшірмесі ұсынылғаннан кейін пайдаланушының геологиялық ақпарат үшін төлем міндеттемелері орындалды деп есептеледі.
7. Геологиялық ақпарат құнына оның көшірмесін жасауға жұмсалған шығындар кірмейді.
3. Геологиялық ақпаратты беру
1. Уәкілетті орган пайдаланушының жазбаша сұрау салу тізбесі бойынша геологиялық ақпаратты оған осы Келісімнің 2-бөлімінің 4-тармағына сәйкес оның құны төленгеннен кейін береді. Ақпараттық жиынтыққа тарихи шығындарды есептеу негізінде келісімшарттық аумаққа жататын материалдар ғана енгізіледі.
2. Пайдаланушы геологиялық ақпаратты цифрлауға немесе оның көшірмесін жасауға жұмсалған шығындарды осы жұмыстарды орындайтын ұйыммен жасасқан геологиялық ақпаратты көшіруге жеке шарт бойынша төлейді.
3. Уәкілетті органнан пайдаланушыға геологиялық ақпаратты беру қабылдау-беру актісі бойынша жүзеге асырылады, оған уәкілетті органның (уәкілетті органның өңіраралық департаментінің) бірінші басшысы, ал ол болмаған жағдайда – оны алмастыратын тұлға қол қояды.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
1. Уәкілетті орган Келісімді бұзғанға дейін күнтізбелік 30 күн бұрын пайдаланушыға жазбаша хабарлама бере отырып, оны бұзуға құқылы.
2. Уәкілетті орган Қазақстан Республикасының бюджетіне геологиялық ақпараттың құны төленген жағдайда, пайдаланушының жазбаша сұрау салу тізбесіне сәйкес геологиялық ақпаратты пайдалануға беруге міндетті.
3. Пайдаланушы:
1) пайдаланушының оның келісімшарттық аумағында ресми түрде ресімделген тапсырысы бойынша жұмыстарды орындайтын өзінің мердігеріне немесе инвестициялау туралы шешім қабылдайтын инвесторға (бұдан әрі – мердігер немесе инвестор) осы геологиялық ақпараттың көшірмесін беруге құқылы. Геологиялық ақпаратты мердігерге немесе инвесторға беру пайдаланушы, оның мердігері немесе инвесторы және уәкілетті орган арасында үшжақты шарт жасасу арқылы ресімделеді. Мердігердің немесе инвестордың геологиялық ақпаратты пайдалану мерзімі келісімшарттық аумақта мердігерлік жұмыстарды орындау мерзіміне немесе инвестициялау туралы шешім қабылдау байланысты белгіленеді.
Заңды немесе жеке тұлғаның мердігері немесе инвесторы осы Келісімнің құпиялылық шарттарын сақтайды.

1. Предмет обязательства
Перечень геологической информации
Инвентарный номер
Автор
Название
Стоимость, тг.
1
2
3
Итого:
2. Платежи за геологическую информацию
1. Стоимость геологической информации определяется в соответствии с шестым абзацем пункта 11 Правил определения исторических затрат и стоимости геологической информации, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 386 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11330).
2. Стоимость геологической информации свободной от недропользования, составляет _______________ (_____________) тенге.
прописью
Оплата производится в течение 10 (десяти) календарных дней со дня подписания данного Обязательства. В случае неисполнения данного условия, Обязательство считается недействительным.
3. Оплата суммы, указанной в пункте 2 Обязательства производится в тенге на код бюджетной классификации 201 903 "Плата за предоставление в пользование информации о недрах, находящейся в государственной собственности" и на код назначения платежа 911 по реквизитам органа налоговой службы по месту платежа по БИН (ИИН) пользователя. В платежном поручении должна быть отметка Банка о проведении платежа.
4. Обязательства пользователя по платежам за геологическую информацию будут считаться выполненными по представлению копии платежного поручения в уполномоченный орган.
5. В стоимость геологической информации не входят затраты на ее копирование.
3. Конфиденциальность
6. Пользователь, в соответствии с законодательством Республики Казахстан, соблюдает условия конфиденциальности по всем документам, информации и отчетам, относящимся к предмету настоящего Обязательства.
7. Пользователь, без получения письменного согласия от уполномоченного органа, не вправе раскрывать информацию, касающуюся содержания Обязательства, являющуюся конфиденциальной и связанную с реализацией положений настоящего Обязательства, кроме случаев:
1) когда информация используется в ходе судебного разбирательства;
2) когда информация предоставляется третьим лицам, предусмотренном пунктом 14 Правил использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 385 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11328);

1. Міндеттеменің мәні
Геологиялық ақпарат тізбесі
Түгендеу нөмірі
Авторы
Атауы
Құны,
теңге.
1
2
3
Жиыны:
2. Геологиялық ақпарат үшін төлемдер
1. Геологиялық ақпараттың құны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 386 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11330 болып тіркелген) бекітілген Тарихи шығындарды және геологиялық ақпарат құнын айқындау қағидаларының 11-тармағының алтыншы абзацына сәйкес айқындалады.
2. Жер қойнауын пайдаланудан бос геологиялық ақпараттың құны
_______________ (__________) теңгені құрайды.
ашып жазу
Осы міндеттемеге қол қойылған күнінен бастап күнтізбелік 10 (он күн) ішінде төлем жүргізіледі. Осы жағдайды орындамаған кезде, Міндеттеме жарамсыз болып саналады.
3. Міндеттеменің 2-тармағында көрсетілген сома 201 903 "Мемлекет меншiгiндегі жер қойнауы туралы ақпаратты пайдалануға бергені үшін ақы" бюджеттік сыныптама кодына және 911 төлем тағайындау кодына төленетін жердегі салық қызметі органының деректемелері бойынша пайдаланушының БСН (ЖСН) бойынша теңгемен жүргізіледі. Төлем тапсырмасында банктің төлем жүргізілгені туралы белгісі болуы қажет.
4. Төлем тапсырмасының көшірмесі уәкілетті органға ұсынылғаннан кейін геологиялық ақпарат үшін төлемдер бойынша пайдаланушының міндеттемелері орындалған деп саналатын болады.
5. Геологиялық ақпарат құнына оның көшірмесін жасауға шығындар кірмейді.
3. Құпиялылық
6. Пайдаланушы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес осы Міндеттеменің мәніне жататын барлық құжаттар, ақпараттар және есептер жөніндегі құпиялылық шарттарын сақтайды.
7. Пайдаланушы, уәкілетті органнан жазбаша келісім алмай, құпия болып табылатын және мына Міндеттеме мазмұнына қатысты немесе осы Міндеттеменің ережелерін іске асырумен байланысты ақпаратты мына:
1) ақпарат сот тергеуі барысында пайдаланылған;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 385 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11328 болып тіркелген) бекітілген Мемлекет меншігіндегі геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге әкету қағидаларының 14-тармағымен қарастырылған үшінші тұлғаларға берілген;

3) когда информация предоставляется налоговым или иным уполномоченным государственным органам Республики Казахстан, которые имеют доступ к любой информации, в том числе являющейся банковской тайной, относящейся к любым банковским счетам пользователя, в том числе открытым в иностранных банках за пределами Республики Казахстан.
Пользователь:
Я, __________________________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, организация)
действующий на основании ____________________________________________,
(№ и дата устава, приказа, доверенности)
обязуюсь соблюдать условия конфиденциальности настоящего Обязательства о неразглашении геологической информации и не разглашать третьим лицам, не тиражировать приобретенную мной геологическую информацию
_______________________
(дата, подпись)             Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам использования
геологической информации,
находящейся в государственной
собственности, в учебных,
научных, коммерческих целях и
вывоза геологической
информации за пределы
территории Республики
Казахстан
Форма
Трехсторонний договор передачи геологической информации
г. Астана                         № _____                              20__ г.
Настоящий Договор передачи геологической информации (далее – Договор) заключен
между _________________________________ .(далее – уполномоченный орган),
Комитет геологии и недропользования
или соответствующий Межрегиональный департамент
в лице _____________________________________________, действующего на основании
Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
______________________________ и ________________________________________________
№ и дата документа-основания                   название физического или юридического лица
в лице_________________________________________________, действующего на основании
Фамилия, имя, отчество (при наличии)физичнеского лица, первого руководителя или
иного уполномоченного лица
___________________________ (далее – пользователь), и _________________________
№ и дата устава или доверенности                   название физического или юридического лица
в лице____________________________________________, действующего на основании
Фамилия, имя, отчество (при наличии)физичнеского лица, первого руководителя
или иного уполномоченного лица
________________________ (далее – подрядчик или инвестор), в дальнейшем
№ и дата устава или доверенности
именуемые Сторонами.
Принимая во внимание, что:
1) Уполномоченный орган реализует государственную политику в области геологического изучения и комплексного использования недр; определяет размер исторических затрат, стоимость и условия получения геологической информации; осуществляет контроль за рациональным и комплексным использованием недр, включая первичную переработку (обогащение) минерального сырья;

3) егер кез келген ақпаратты, оның ішінде банктік құпия болып табылатын, пайдаланушының кез келген, оның ішінде Қазақстан Республикасынан тыс жерлердегі шетел банктерінде ашылған банк шотына қатысты ақпаратты алуға мүмкіндігі бар салық немесе Қазақстан Республикасының басқа уәкілетті мемлекеттік органдарына ақпарат берілетін жағдайлардан басқа жағдайда жария етуге құқығы жоқ.
Пайдаланушы:
Мен, _____________________________________________________________________,
(Жарғының, бұйрықтың, сенімхаттың № мен күні)
негізінде әрекет етуші _____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымы, ұйымы)
осы Геологиялық ақпаратты жарияламау туралы міндеттеме талаптарын сақтауға және мен сатып алған геологиялық ақпаратты үшінші жаққа жарияламауға, тираждамауға міндеттенемін.
______________
(күні, қолы)                  Мөрдің орны (бар болса)
Мемлекет меншігіндегі
геологиялық ақпаратты оқу,
ғылыми, коммерциялық
мақсаттарда пайдалану және
Қазақстан Республикасы
аумағының шегінен тыс
жерлерге геологиялық
ақпаратты әкету қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Геологиялық ақпаратты беру үшжақты шарты
20___ жылғы _________________№____
Осы геологиялық ақпаратты беру үшжақты шарты (бұдан әрі – Шарт) бұдан әрі
Тараптар деп аталатын ____________________________________________________________
тиісті Өңіраралық департамент немесе Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті
(бұдан әрі – уәкілетті орган) атынан _________________________________________________
негіздеме – құжаттың № және күні
негізінде әрекет ететін ____________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), негізінде әрекет ететін
және_______________________________ атынан ______________________________ негізінде
жеке немесе заңды тұлғаның атауы             жарғы немесе сенімхат
әрекет ететін______________________________________________(бұдан әрі – пайдаланушы)
бірінші басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және ______________________________ атынан_______________________________ негізінде
жеке немесе заңды тұлғаның атауы             жарғы немесе сенімхат
әрекет ететін ___________________________________ (бұдан әрі – мердігер немесе инвестор)
бірінші басшының немесе өзге уәкілетті тұлғаның
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
арасында жасалды.
1) Уәкілетті органның жер қойнауын геологиялық зерттеу және кешенді пайдалану саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратынын; тарихи шығындар мөлшерін, құнын және геологиялық ақпаратты алу шарттарын айқындайтынын; жер қойнауын ұтымды және кешенді пайдалануды, оған қоса минералды шикізатты бастапқы қайта өңдеуді (байытуды) бақылауды жүзеге асыратынын;

2) Уполномоченный орган и пользователь договорились о том, что Договор будет регулировать их взаимные права и обязанности при реализации его условий.
Уполномоченный орган и пользователь заключили настоящее Дополнение о нижеследующем.
1. Предмет договора
1 Пользователь, на основании соглашения о конфиденциальнсоти
_______________________________________________________________________________.
№ и дата соглашения о конфиденциальности
подписанного с уполномоченным органом или с территориальным подразделениемполучил у
уполномоченного органа полный пакет геологической информации
по________________________________________________________________ (далее - объект)
название объекта
2 Подрядчик или инвестор, в соответствии с договором _______________.
________________________________________________________________________________
номер и дата Договора между недропользователем и подрядчиком или инвестором
получает у пользователя геологическую информацию.В соответствии с пунктом 14 Правил использования геологической информации, находящейся в государственной собственности, в учебных, научных, коммерческих целях и вывоза геологической информации за пределы территории Республики Казахстан, утверждаемых приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 385 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11328), пользователь обратился вуполномоченный органо передаче во временное пользование геологической информации своему подрядчику или инвестору.
Уполномоченный орган, рассмотрев данное обращение, разрешает пользователю передать подрядчику или инвестору во временное пользование геологическую информацию, согласно прилагаемого перечня вошедшую в инвентарную ведомость и полученную у уполномоченного органа по объекту на следующих условиях:
1) Ответственность за предоставленную подрядчику или инвестору геологической информации и за ее возврат несет пользователь;
2) Пользователь передает подрядчику или инвестору полученную информацию с момента подписания настоящего Договора до:
для подрядчика – доокончания срока оказания услуг по договору выполнения работ;
для инвестора – до принятия решения об инвестировании;
Подрядчик или инвестор, после подписания Договора, получает от пользователя геологическую информацию по объекту по акту приема-передачи;
3) Подрядчик или инвестор, при использовании полученной несекретной информации обязуется соблюдать конфиденциальность, не тиражировать, не передавать третьей стороне, не вывозить за пределы территории Республики Казахстан и использовать их только для выполнения целей, указанные в настоящем Договоре;

2) уәкілетті орган мен пайдаланушы Шарт талаптарын іске асырған кезде Шарт өздерінің өзара құқықтары мен міндеттерін реттейтіні туралы келіскенін назарға ала отыра,
Уәкілетті орган мен пайдаланушы төмендегілер туралы осы Шартты жасасты.
1. Шарттың мәні
1. Пайдаланушы уәкілетті органмен немесе аумақтық органмен жасалған _____________________ құпиялылық туралы келісімнің негізінде
келісімнің күні және №
уәкілетті органнан _______________________________________________ (бұдан әрі – объект)
объектінің атауы
бойынша геологиялық ақпараттың толық топтамасын алды.
2. Мердігер немесе инвестор _________________________________________________
____________________________________________________________________ жұмыстарын
жер қойнауын пайдаланушы мен мердігер немесе инвестор арасындағы шарттың күні және №
орындау шартына сәйкес пайдаланушыдан геологиялық ақпаратты алады. Пайдаланушы Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 385 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11328 болып тіркелген) Мемлекет меншігінде болатын геологиялық ақпаратты оқу, ғылыми, коммерциялық мақсаттарда пайдалану және геологиялық ақпаратты Қазақстан Республикасы аумағының шегінен тыс жерлерге әкету қағидаларының 14-тармағына сәйкес геологиялық ақпаратты өзінің мердігеріне немесе инвесторға уақытша пайдалануға беру туралы уәкілетті органға өтініш білдірді.
Уәкілетті орган осы өтінішті қарастырып, қоса берілген тізбеге сәйкес түгендеу ведомосі есебіне енгізілген және объект бойынша уәкілетті органнан мынадай шарттармен алынған геологиялық ақпаратты уақытша пайдалануға мердігерге немесе инвесторға беруге пайдаланушыға рұқсат береді:
1) мердігерге немесе инвесторға берілген геологиялық ақпарат үшін және оның қайтарылуы үшін пайдаланушы жауапты болады;
2) пайдаланушы алынған ақпаратты осы Шартқа қол қойған сәттен бастап мердігерге немесе инвесторға:
мердігерге – жұмыстарды орындау шарты бойынша қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін;
инвесторға – инвестициялауды жасау шешім қабылдағанға дейін береді.
Мердігер немесе инвестор Шартқа қол қойғаннан кейін пайдаланушыдан объект бойынша геологиялық ақпаратты қабылдау-беру актісі бойынша алады;
3) мердігер немесе инвестор алынған құпия емес ақпаратты пайдалану кезінде құпиялылықты сақтауға, көбейтіп таратпауға, үшінші тарапқа бермеуге, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерлерге әкетпеуге және оларды осы Шартта көрсетілген мақсаттарды орындау үшін ғана пайдалануға міндеттенеді;

4) Подрядчик или инвестор, по истечении срока использования геологической информации обязуется возвратить ее пользователю в том же объеме, в котором получал по акту приема передачи;
5) За нарушение конфиденциальности геологической информации пользователем либо подрядчиком или инвестором виновная сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, и лишаются права пользования информацией, и обязуются немедленно возвратить ее в уполномоченный орган.
2. Заключительные положения
Настоящий Договор подлежит толкованию в соответствии с законодательством Республики Казахстан и подписан в трех экземплярах на государственном и русском языках, все экземпляры которого являются подлинниками и имеют одинаковую юридическую силу для Сторон. В случае наличия разногласий в толковании положений настоящего Договора, стороны обращаются к тексту на русском языке.
В подтверждение чему заверено печатями и подписями:
Передал
Пользователь
__________________ Руководитель
Фамилия, имя, отчество (при наличии),подпись, печать (при наличии)
Принял
Подрядчик или Инвестор
______________ Руководитель
Фамилия, имя, отчество (при наличии),подпись, печать (при наличии)
Согласовано
Уполномоченный орган
__________________ Руководитель
Фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись, печать (при наличии)
Приложение 5
к Правилам использования
геологической информации,
находящейся в государственной
собственности, в учебных,
научных, коммерческих целях и
вывоза геологической
информации за пределы
территории Республики
Казахстан
Форма
Акт
осмотра геологической информации на природных носителях
компании ________________________
(наименование компании)
г. ___________________                                                      Дата
(город, область)
Комиссия в составе специалиста территориального подразделения и представителя
компании __________ осмотрели образцы геологической
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
информации на природных носителях – __________________________________
(вид геологической информации)
компании __________________________________________________
(наименование компании)
отобранных с объекта _______________________________________________
(название месторождения, участка, площади и так далее)
Геологическая информация на природных носителях компании
_______________________ пронумерованы и разложены в _____________________
(наименование компании)                                     (наименование емкости)
Проверенная геологическая информация на природных носителях
соответствует описанию.
Данная геологическая информация на природных носителях общим
весом ________________________________________________
(общая масса геологической информации)
в количестве ______________________________________ переданы Заявителем
(количество)
на спецанализ – для определения содержания и состава____________________________
(вид геологической информации)
Адрес доставки геологической информации на природных носителях:
________________________________________________________________________________
(Область, район, город, улица, дом, телефон)
Территориальное подразделение ________________
(подпись)
Заявитель ____________________________
(подпись)

4) мердігер немесе инвестор геологиялық ақпаратты пайдалану мерзімі аяқталғаннан кейін қабылдау-беру актісі бойынша алған көлемінде пайдаланушыға қайтарып беруге міндеттенеді;
5) пайдаланушы не мердігер немесе инвестор геологиялық ақпараттың құпиялылығын бұзғаны үшін кінәлі тарап Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікке тартылады, ақпаратты пайдалану құқығынан айырылады және оны уәкілетті органға дереу қайтаруға міндеттенеді.
3. Қорытынды ережелер
Осы Шарт Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес түсіндірілуі тиіс және мемлекеттік және орыс тілдерінде, Тараптар үшін бірдей заңды күші бар 3 (үш) данада қол қойылды, барлық даналары түпнұсқа болып табылады. Осы Шарттың ережелерін түсіндіруде келіспеушіліктер болған жағдайда, тараптар орыс тіліндегі мәтінге жүгінеді.
Мөрмен және қолдармен расталды:
Берді                                                Қабылдады
Пайдаланушы                                     Мердігер немесе Инвестор
Басшы _______________________                   Басшы _______________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)                         тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы, мөр (бар болса)                                    қолы, мөр (бар болса)
Келісілді
Уәкілетті орган
Басшы ___________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
қолы, мөр (бар болса)
Мемлекет меншігіндегі
геологиялық ақпаратты оқу,
ғылыми, коммерциялық
мақсаттарда пайдалану және
Қазақстан Республикасы
аумағының шегінен тыс
жерлерге геологиялық
ақпаратты әкету қағидаларына
5-қосымша
Нысан
______________________________________________компаниясының
(компанияның атауы)
табиғи жеткізгіштегі геологиялық ақпаратын тексеріп қарау актісі
_________________ қ.                                                      Күні
(қала, облыс)
Мынадай құрамдағы комиссия:
аумақтық органның маманы ________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
және компания өкілі ______________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
________________________________________________________________________________________________________объектісінен
(кен орнының, учаскенің, алаңның және т.б. атауы)
іріктелген ________________________________________________________ компаниясының
(компанияның атауы)
табиғи жеткізгіштегі геологиялық ақпараттарының үлгілерін қарады.
_________________________________________________________________ компаниясының
(компанияның атауы)
табиғи жеткізгіштегі геологиялық ақпараты нөмірленіп, ________________________________
(салынған ыдыс атауы)
салынды.
Табиғи жеткізгіштегі тексерілген геологиялық ақпарат сипаттамаға сәйкес келеді.
Өтініш беруші табиғи жеткізгіштегі жалпы салмағы ______________________________
(геологиялық ақпараттың жалпы салмағы)
саны ______________ осы геологиялық ақпаратты оның құрамы мен
(саны)
мазмұнын анықтау үшін_____________________________________________________ арнайы
(геологиялық ақпараттың түрі)
талдауға тапсырды.
Табиғи жеткізгіштегі геологиялық ақпаратты жеткізу мекенжайы:
________________________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, көше, үй, телефон)
Аумақтық орган _______________________________________
(қолы)
Өтініш беруші _____________________________________
(қолы)