Об утверждении стандартов государственных услуг в области судебно-экспертной деятельности
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 14 мая 2015 года № 270. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 июня 2015 года № 11339. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 5 января 2018 года № 19 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 05.01.2018 № 19 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Аттестация судебных экспертов" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Присвоение квалификации судебного эксперта" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз" согласно приложению 4 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 15.03.2017 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего Заместителя министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
_____________ А. Исекешев
"__" 2015 года"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
29 мая 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 270
Стандарт государственной услуги "Аттестация судебных экспертов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация судебных экспертов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан.

Сот-сараптама қызметі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 14 мамырдағы № 270 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 12 маусымда № 11339 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2018 жылғы 5 қаңтардағы № 19 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 05.01.2018 № 19 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Сот сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Сот сарапшысы біліктілігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 15.03.2017 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялау үшін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
Б.Имашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
____________________ Ә. Исекешев
2015 жыл _______________________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жыл ________________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 270 бұйрығына
1-қосымша
"Сот сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Сот сарапшыларын аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1. көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2. көрсетілетін қызметті берушінің Сот сараптамасы орталығының кеңсесі;

3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию Центра судебной экспертизы услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная), бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – заключение аттестационной комиссии услугодателя по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Заключение аттестационной комиссии выдается после прохождения аттестации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) председателя аттестационной комиссии.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
График приема заявления и выдачи результата государственной услуги услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в соответствии со списком, утверждаемым руководителем услугодателя, и графиком, утверждаемым директором Центра судебной экспертизы услугодателя, размещенными на интернет-ресурсе, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

3. "электронды үкімет": www.egov.kz., www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі:
1) құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау комиссиясының қорытындысы.
Аттестаттау комиссиясының қорытындысы аттестаттаудан өткеннен кейін беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық, қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кездемемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне", аттестаттау комиссиясы төрағасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
Көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін.
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген интернет-қорда орналастырылған, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекітетін тізімге және көрсетілетін қызметті берушінің Сот сараптамасы орталығының директоры бекітетін кестеге сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении:
сотрудника услугодателя:
1) к услугодателю:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
характеристика на судебного эксперта, подготовленная руководителем, или начальником территориального подразделения органа судебной экспертизы услугодателя, отражающая уровень его профессиональной подготовки;
копия диплома о высшем образовании (при наличии ученой степени и ученого звания – копия дипломов);
рецензии на заключения эксперта за последние 5 лет;
копии приказов о поощрениях и дисциплинарных взысканиях (при их наличии) за последние 6 месяцев;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия характеристики на судебного эксперта, подготовленная руководителем, или начальником территориального подразделения органа судебной экспертизы услугодателя, отражающая уровень его профессиональной подготовки;
электронная копия диплома о высшем образовании (при наличии ученой степени и ученого звания – электронная копия дипломов);
электронная копия рецензии на заключения эксперта за последние 5 лет;
электронная копии приказов о поощрениях и дисциплинарных взысканиях (при их наличии) за последние 6 месяцев;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
лица, осуществляющего судебно-экспертную деятельность на основании лицензии:
1) к услугодателю:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия диплома о высшем образовании (при наличии ученой степени и ученого звания – копия дипломов);
рецензии на заключения эксперта за последние 5 лет;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия диплома о высшем образовании (при наличии ученой степени и ученого звания – электронная копия дипломов);
электронная копия рецензии на заключения эксперта за последние 5 лет;
форма сведений, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о его квалификационном свидетельстве судебного эксперта на право производства судебной экспертизы, лицензии услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя, выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов;
через портал – услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу.

9. Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті берушінің сот сараптамасы органының аумақтық бөлімшесінің бастығы немесе басшысы дайындаған, сот сарапшысының кәсіптік дайындық дәрежесін көрсететін мінездеме;
жоғарғы білім туралы дипломның көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы бар болса - дипломдардың көшірмесі);
соңғы бес жылдағы сарапшы қорытындыларына рецензиялар;
соңғы алты айдағы көтермелеулері мен тәртіптілік жазалары (олар болған жағдайда) туралы бұйрықтардың көшірмелері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
көрсетілетін қызметті берушінің сот сараптамасы органының аумақтық бөлімшесінің бастығы немесе басшысы дайындаған, сот сарапшысының кәсіптік дайындық дәрежесін көрсететін мінездеменің электрондық көшірмесі;
жоғарғы білім туралы дипломның электрондық көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы бар болса - дипломдардың электрондық көшірмесі);
соңғы бес жылдағы сарапшы қорытындыларына рецензиялардың электрондық көшірмесі;
соңғы алты айдағы көтермелеулері мен тәртіптілік жазалары (олар болған жағдайда) туралы бұйрықтардың электрондық көшірмелері;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
сот-сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын адамдар:
1) көрсетілетін қызметті берушіге:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жоғарғы білім туралы дипломның көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы бар болса - дипломдардың көшірмесі);
соңғы бес жылдағы сарапшы қорытындыларына рецензиялар;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
жоғарғы білім туралы дипломның электрондық көшірмесі (ғылыми дәрежесі және ғылыми атағы бар болса - дипломдардың электрондық көшірмесі);
соңғы бес жылдағы сарапшы қорытындыларына рецензиялардың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты, оның сот сараптамасын жүргізу құқығына біліктілік куәлігі, лицензиясы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюздері арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы берген кезде, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі;
портал арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебесі жолданады.

10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является неполный и несоответствующий установленным требованиям пакет документов, согласно перечню, предусмотренного пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
В случае отказа в оказании государственной услуги услугодателем выдается расписка об отказе в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя и (или) их должностных лиц по
вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги или по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 8, Дом министерств, подъезд 13, телефон - 8(7172)-74-07-72, 74-01-35.
Жалоба подается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя. Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовой адрес.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней, со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи или выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования услугополучатель получает по телефону единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармақшасында көзделген тізбеге сәйкес, толық емес және белгіленген талаптарға сәйкес келмейтін құжаттар пакеті көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негізі болып табылады.
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартқан жағдайда көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат береді.
3. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағымдар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына: 010000, Астана қ., Орынбор көш., 8, Министрліктер үйі, 13 кіреберіс, телефоны – 8(7172)-74-07-72, 74-01-35 мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы беріледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), пошталық мекенжайын көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып тіркеу (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей
оказания государственной услуги, в том числе
оказываемой в электронной форме
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет - ресурсе услугодателя - www.adilet.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебных экспертов"
Форма
Заключение № ____________
аттестационной комиссии
Министерства юстиции Республики Казахстан
от _______________
город Астана
Аттестационная комиссия в составе председателя ______________________
Членов комиссии ______________________
______________________
______________________
Секретаря ______________________
Действующая на основании приказа Министра юстиции Республики
Казахстан от _________________ 20__ года № ____
Рассмотрев дело ______________ аттестации ___________________________
вид аттестации фамилия, имя, отчество (при
его наличии), должность и
место работы судебного
эксперта
Решила: _____________________________________________________________
итог аттестации, фамилия, имя, отчество (при его наличии)
судебного эксперта
____________________
(подпись или ЭЦП
председателя комиссии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебных экспертов"
Форма
Заместителю председателя
аттестационной комиссии
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявление
Прошу Вас допустить меня к прохождению аттестации судебных
экспертов.
Вместе с тем, направляю следующие документы* для прохождения
аттестации:
1.
2.
3.
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________________________________
фамилия, имя, отчества (при его наличии)
и подпись услугополучателя
* - перечень документов должен соответствовать п.9 настоящего Стандарта
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебных экспертов"
Форма сведений
Данные по заявке

12. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.adilet.gov.kz ресми интернет-қорында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Сот сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
аттестаттау комиссиясының
20__ жылғы _______________
№______ қорытындысы
Астана қаласы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 20 __ жылғы _______ № ____
бұйрығы негізінде әрекет ететін
Аттестаттау комиссиясы:
төрағасы _____________________________________
Комиссия мүшелері _____________________________________
_____________________________________
_____________________________________
Хатшысы _____________________________________
құрамында __________________________________________________________
(сот сарапшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы және жұмыс орны)
_______________________________________ аттестаттау ісін қарастырып
(аттестаттау түрі)
Шешті: _____________________________________________________________
(аттестаттау қорытындысы, сот сарапшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_____________________
(комиссия төрағасының
қолы немесе ЭЦҚ)
"Сот сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігі
аттестаттау комиссиясы
төрағасының орынбасарына
Өтініш
Сізден, мені сот сарапшыларын аттестаттаудан өтуге жіберуіңізді сұраймын.
Сонымен бірге, аттестаттаудан өту үшін келесі құжаттарды жолдаймын:
1.
2.
3.
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
____________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының қолы және
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
* - құжаттар тізімі осы Стандарттың 9 т. сәйкес болуы тиіс
"Сот сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер

1. Номер заявления
2. Дата создания
Основные сведения
3. ИИН
4. Фамилия
5. Имя
6. Отчество (при его наличии)
Сведения о документе, удостоверяющем личность
7. Тип документа удостоверяющего личность
8. Номер
9. Серия
10. Дата выдачи
11. Дата окончания
12. Орган выдачи
Адрес
13. Почтовый индекс
14. Страна, область, район, населенный пункт
15. Название улицы
16. Номер дома, здания
17. Номер квартиры, офиса
18. Номер телефонов
Данные об осуществлении деятельности
19. Выберите ваш способ осуществления судебно-экспертной
деятельности:
- Сотрудник услугодателя:
20. Квалификационное свидетельство на право производства
определенного вида судебной экспертизы (дополнений к нему)
Номер квалификационного свидетельство (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
- Лицо, осуществляющее судебно-экспертную деятельность на оснований
лицензий
20. Квалификационное свидетельство на право производства
определенного вида судебной экспертизы (дополнений к нему)
Номер квалификационного свидетельства (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
Лицензия на осуществление судебно-экспертной деятельности
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
Прикрепляемые документы согласно перечня ЭЦП
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебных экспертов"
Форма
Расписка об отказе в оказании государственной услуги
Руководствуясь пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", на оснований пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги ГУ "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" отказывает в оказании государственной услуги "Аттестация судебных экспертов".
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
_______________________ __________________________
фамилия, имя, отчества подпись услугополучателя
(при его наличии)
исполнителя
Исп.: фамилия, имя, отчества (при его наличии) исполнителя
Телефон:
Получил: фамилия, имя, отчества (при его наличии), подпись получателя
" " ____________ 20___ г.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 270
Стандарт государственной услуги "Присвоение
квалификации судебного эксперта"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение квалификации судебного эксперта" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1. Өтініш нөмірі
2. Қалыптастыру күні
Негізгі мәліметтер
3. ЖСН
4. Тегі
5. Аты
6. Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
7. Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі
8. Нөмірі
9. Сериясы
10. Берілген күні
11. Аяқталу күні
12. Берген орган
Мекенжайы
13. Пошталық индексі
14. Ел, облысы, ауданы, елді мекені
15. Көшенің аты
16. Үйдің, ғимараттың нөмірі
17. Пәтердің, кеңсенің нөмірі
18. Телефондардың нөмірі
Жүзеге асыратын қызмет туралы мәліметтер
19. Сот сараптама қызметін жүзеге асырудың өз тәсіліңізді таңдаңыз
- Көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері:
20. Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізуге құқық беретін біліктілік куәлігі (оған қосымша)
Біліктілік куәлігі (оған қосымша)
Рұқсаттама құжатының күні
мамандық
- Сот сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын адам
21. Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізуге құқық беретін біліктілік куәлігі (оған қосымша)
Біліктілік куәлігі (оған қосымша)
Рұқсаттама құжатының күні
мамандық
Сот сараптама қызметін жүзеге асыруға арналған лицензия
Лицензия нөмірі
Лицензияны беру күні
Тізімге сәйкес тіркелетін құжаттар
ЭЦҚ
"Сот сарапшыларын аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" ММ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 1-тармағын басшылыққа ала отырып, осы "Сот сарапшысын аттестатау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағының негізінде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
______________________ ___________________________________
орындаушының тегі, аты, көрсетілетін қызметті алушының қолы
әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Орынд.: орындаушының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Телефоны:
Алдым: тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 __ жылғы "___" _______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 270 бұйрығына
2-қосымша
"Сот сарапшысы біліктілігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Сот сарапшысы біліктілігін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию Центра судебной экспертизы услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал – 20 (двадцать) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частична автоматизированная), бумажная.
6. Результаты оказания государственной услуги:
1) квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства судебной экспертизы (далее – свидетельство) по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги. Свидетельство выдается при положительном прохождении квалификационного экзамена;
2) дополнение к квалификационному свидетельству судебного эксперта на право производства судебной экспертизы (далее – дополнение к свидетелству) по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги. Дополнение к свидетельству выдается услугополучателю, имеющему свидетельство, при положительной сдаче квалификационного экзамена.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная, бумажная.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) председателя квалификационной комиссии.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно, физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
График приема заявления и выдачи результата государственной услуги услугодателя с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком, утвержденном директором Центра судебной экспертизы услугодателя, размещенным на интернет-ресурсе, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің Сот сараптамасы орталығының кеңсесі;
3) "электронды үкімет": www.egov.kz., www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі:
1) құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап – 20 (жиырма) жұмыс күні;
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі (бұдан әрі – куәлік). Куәлік біліктілік емтиханынан оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша (бұдан әрі – куәлікке қосымша). Куәлікке қосымша, куәлігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға біліктілік емтиханын оң нәтижемен тапсырған жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық, қағаз түрінде.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде м млекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" біліктілік комиссиясы төрағасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
Көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін.
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген интернет-қорда орналастырылған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекітетін тізімге және көрсетілетін қызметті берушінің Сот сараптамасы орталығының директоры бекітетін кестеге сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. В помещениях услугодателя предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.adilet.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Присвоение квалификации
судебного эксперта"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
Квалификационное свидетельство судебного эксперта
на право производства судебной экспертизы №___
Выдано ______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от " " 20 г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства
судебной экспертизы по специальности _______________________________
М.П.
Председатель
квалификационной
комиссии
Секретарь
г. Астана " " _________ 20__ г.
Рег. №_________
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Присвоение квалификации
судебного эксперта"
Форма
Дополнение
к квалификационному свидетельству судебного эксперта
на право производства судебной экспертизы №___
Выдано ______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от " " 20 г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства
судебной экспертизы по специальности ________________________________
М.П.
Председатель
квалификационной
комиссии
Секретарь
г. Астана " "__________ 20__ г.
Рег. №_________
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации судебного
эксперта"
Форма
Заместителю председателя
квалификационной комиссии
Министерства юстиции
Республики Казахстан
Заявление
Прошу Вас допустить меня к сдаче квалификационного экзамена по
следующим специальностям:____________________________________________
Перечень прилагаемых документов:
1.
2.
3.
Согласен на использования сведений, составляющих охряняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
________________________________________
фамилия, имя, отчества (при его наличии)
и подпись услугополучателя
Дата подачи заявления
* - перечень документов должен соответствовать п.9 настоящего
Стандарта
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации судебного
эксперта"
Форма сведений
Данные по заявке

12. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.adilet.gov.kz ресми интернет-қорында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Сот сарапшысы біліктілігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі
№ ______ сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі
___________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
берілді.
Себебі, оған біліктілік комиссиясының "__" 20 ж. № шешімімен ___________________________________________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
М.О. Біліктілік комиссиясының
төрағасы
Хатшы
Астана қ. "__" ________ 20 __ ж. Тіркеу № ______
"Сот сарапшысы біліктілігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
№______ сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша
____________________________________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
берілді.
Себебі, оған біліктілік комиссиясының "__" 20 ж. № шешімімен
____________________________________________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
М.О. Біліктілік комиссиясының
төрағасы
Хатшы
Астана қ. "__" ________ 20 __ ж. Тіркеу № ______
"Сот сарапшысы біліктілігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Біліктілік комиссиясы
төрағасының орынбасарына
Өтініш
Сізден, мені келесі____________________________________________
_____________________________________________________________________
мамандықтар бойынша біліктілік емтиханын тапсыруға жіберуіңізді
сұраймын.
Тіркелетін құжаттардың тізімі:
1.
2.
3.
_____________________________________
көрсетілетін қызметті алушының қолы және
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Өтінішті беру күні
* - құжаттар тізімі осы Стандарттың 9 т. сәйкес болуы тиіс
"Сот сарапшысы біліктілігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер

1. Номер заявления
2. Дата создания
Основные сведения
3. ИИН
4. Фамилия
5. Имя
6. Отчество
Сведения о документе, удостоверяющем личность
7. Тип документа удостоверяющего личность
8. Номер
9. Серия
10. Дата выдачи
11. Дата окончания
12. Орган выдачи
Адрес
13. Почтовый индекс
14. Страна, область, район, населенный пункт
15. Название улицы
16. Номер дома, здания
17. Номер квартиры, офиса
18. Номер телефонов
Данные о прохождении специальной подготовки
21. Место прохождения специальной профессиональной подготовки
22. Специальность
23. Дата начала прохождения специальной профессиональной
подготовки
24. Дата окончания прохождения специальной профессиональной
подготовки
25. Изученные материалы во время прохождения специальной профессиональной подготовки
25. Фамилия, имя, отчества (при его наличии), должность руководителя профессиональной подготовки
26. Отчет о прохождении специальной профессиональной подготовки
Прикрепляемые документы согласно перечню
ЭЦП
Приложение 5
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации судебного
эксперта"
Расписка об отказе в оказании государтственнной услуги
Руководствуясь пунктом 1 статьи 5 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", на оснований пункта 10 настоящего стандарта государственной услуги ГУ "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" отказывает в оказании государственной услуги "Присвоение квалификации судебного эксперта".
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
________________________
фамилия, имя, отчества
(при его наличии) исполнителя
_________________________
подпись услугополучателя
Исп.: фамилия, имя, отчества (при его наличии) исполнителя
Телефон:
Получил: фамилия, имя, отчества (при его наличии), подпись получателя
" " ____________ 20 ___ г.
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 270
Сноска. Приказ дополнен Приложением 3 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 15.03.2017 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических,
судебно-наркологических экспертов"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация судебно-медицинских, судебно-психиатрических, судебно-наркологических экспертов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

1. Өтініш нөмірі
2. Қалыптастыру күні
Негізгі мәліметтер
3. ЖСН
4. Тегі
5. Аты
6. Әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
7. Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі
8. Нөмірі
9. Сериясы
10. Берілген күні
11. Аяқталу күні
12. Берген орган
Мекенжайы
13. Пошталық индексі
14. Ел, облысы, ауданы, елді мекені
15. Көшенің атауы
16. Үйдің, ғимараттың нөмірі
17. Пәтердің, кеңсенің нөмірі
18. Телефондардың нөмірі
Арнайы даярлықтан өту туралы мәліметтер
19. Арнайы кәсіптік даярлықтан өту орны
20. Мамандық
21. Арнайы кәсіптік даярлықтан өтудің басталу күні
22. Арнайы кәсіптік даярлықтан өтудің аяқталу күні
23. Арнайы кәсіптік даярлықтан өту кезіндегі зерделенген материалдар
24. Кәсіптік даярлық жетекшісінің лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
25. Арнайы кәсіптік даярлықтан өту қорытындысы
Тізімге сәйкес тіркелетін құжаттар
ЭЦҚ
"Сот сарапшысы біліктілігін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту
туралы қолхат
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" ММ "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 1-тармағын басшылыққа ала отырып, осы "Сот сарапшысын аттестатау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағы негізінде көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.
Осы қолхат әр тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
_________________________ _________________________________
орындаушының тегі, аты, көрсетілетін қызметті алушының қолы
әкесінің аты (ол болған
жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 270 бұйрығына
3-қосымша
Ескерту. Бұйрық 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 15.03.2017 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сот-медициналық, сот-психиатриялық, сот-наркологиялық сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию РГКП "Центра судебной медицины" услугодателя (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, Центру а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
Услугодатель, Центр в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель, Центр в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная), бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – аттестационное свидетельство (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям установленным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Свидетельство выдается после прохождения аттестации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением свидетельства на бумажном носителе, свидетельство оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя/директором Центра.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) председателя аттестационной комиссии.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя, Центра – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
График приема заявления и выдачи результата государственной услуги услугодателя, Центра с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің "Сот медицинасы орталығы" РМҚК-ның (бұдан әрі – Орталық) кеңсесі;
3) "электронды үкімет" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі:
1) құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге, Орталыққа тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші, Орталық көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші, Орталық көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің жіберілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің жіберілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аттестаттау куәлігі (әрі қарай – куәлік) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Куәлік аттестаттаудан өткеннен кейін беріледі.
Мемлекеттік қызметтікөрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы маман куәлігін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда куәлік электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің бастығының/Орталықтың директоры мөрімен және қолымен расталды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне", аттестаттау комиссиясы төрағасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін.

2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в соответствии со списком, утверждаемым руководителем услугодателя/директором Центра, размещенными на интернет-ресурсе, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении:
сотрудника услугодателя, Центра:
1) к услугодателю, Центру:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
характеристику на судебного эксперта, подписанную руководителем территориального подразделения органа судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан либо лица его замещающего, отражающую уровень профессиональной подготовки;
копия рецензии на заключения судебного эксперта за последний год;
сведения по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия характеристики на судебного эксперта, подготовленная руководителем, или начальником территориального подразделения органа судебных экспертиз Министерства юстиции Республики Казахстан либо лица его замещающего, отражающую уровень профессиональной подготовки;
электронная копия рецензии на заключения судебного эксперта за последний год;
сведения по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
лица, осуществляющего судебно-экспертную деятельность на основании лицензии:
1) к услугодателю, Центру:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
копия рецензии на заключения судебного эксперта за последний год;
сведения по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) на портал:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
электронная копия рецензии на заключения судебного эксперта за последний год;
сведения по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя, о его квалификационном свидетельстве судебного эксперта на право производства судебной экспертизы, лицензии услугодатель, Центр получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя, Центра выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов;
через портал – услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу.

2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген интернет-қорда орналастырылған, көрсетілетін қызметті берушінің басшысы/Орталықтың директоры бекітетін тізімге сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың қызметкері жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
көрсетілетін қызметті берушінің сот сараптамасы органы аумақтық бөлімшесінің басшысы не болмаса оны ауыстыратын адам қол қойған, кәсіптік даярлығының деңгейін көрсететін сот сарапшысына мінездеме;
соңғы жылдағы сот сарапшысының қорытындыларына рецензиялардың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
көрсетілетін қызметті берушінің сот сараптамасы органы аумақтық бөлімшесінің басшысы не болмаса оны ауыстыратын адам қол қойған, кәсіптік даярлығының деңгейін көрсететін сот сарапшысына мінездеменің электрондық көшірмесі;
соңғы жылдағы сот сарапшысының қорытындыларына рецензиялардың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
сот-сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын адамдар:
көрсетілетін қызметті берушіге, Орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
соңғы жылдағы сот сарапшысының қорытындыларына рецензиялардың көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
соңғы жылдағы сот сарапшысының қорытындыларына рецензиялардың электрондық көшірмесі;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты, оның сот сараптамасын жүргізу құқығына біліктілік куәлігі, лицензиясы туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші, Орталық "электрондық үкімет" шлюздері арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың кеңсесі арқылы берген кезде, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі;
портал арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебесі жолданады.

10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным подпунктом 18) статьи 12 Закона Республики Казахстан "О судебно-экспертной деятельности";
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц, а так же на сотрудников Центра по вопросам оказания государственной услуги: жалоба подается на имя руководителя услугодателя/директора Центра по адресам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги или по адресу: 010000, город Астана, ул. Мәңгілік ел, 8, Дом министерств, подъезд 13.
Жалоба подается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя, Центра, а также посредством портала. Жалоба подписывается услугополучателем, в которой указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовой адрес.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Центра с выдачей талона, в котором указываются номер, дата, фамилия лица, принявшего жалобу, с указанием контактных данных, а также срока и места получения ответа, контактных данных должностных лиц.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Центра подлежит рассмотрению в течении пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Результат рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи или выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Центра.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования услугополучатель получает по телефону Единого контакт-центра.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе обработки жалобы услугодателем, Центром (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

10. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартудың негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің "Сот-сараптама қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 18) тармақшасында белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды тұлғаларының, сондай-ақ Орталықтың қызметкерлерінің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағымдар осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының/Орталықтың директоры атына: 010000, Астана қ., Мәңгілік ел көш., 8, Министрліктер үйі, 13 кіреберіс мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша түрде немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың кеңсесі, сондай-ақ портал арқылы беріледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), пошталық мекенжайын көрсете отырып, қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың кеңсесінде шағымның қабылданғанын растау, оны қабылдаған тұлғаның тегі, байланыс деректері, сондай-ақ жауапты алу орны мен мерзімі, лауазымды тұлғалардың байланыс деректері көрсетілген талонды бере отырып тіркеу (мөртабаны, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері көрсетілетін қызметті алушыға пошталық байланыс арқылы жіберіледі немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығының телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" шағым туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші, Орталық шағымды өңдеген кезде жаңартылып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, шағымды қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. В помещениях услугодателя, Центра предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя, Центра – www.adilet.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
17. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических,
судебно-наркологических экспертов"
Форма
Аттестационное свидетельство №___
"____" ________20____года
город ___________
Комиссия в составе председателя ________________
Членов комиссии ________________
________________
________________
Секретаря       ________________
действующая на основании приказа Министра юстиции Республики Казахстан (либо
лица его замещающего) от "___" ____________20___ года №___.
Рассмотрев дело ___________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество, (при его наличии) должность и место работы судебного эксперта)
Решила: ________________
итог аттестации
_________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических,
судебно-наркологических экспертов"
Форма
Заместителю председателя
Комиссии по проведению
аттестации, в том числе
внеочередной аттестации
судебных экспертов
Заявление
Прошу Вас допустить меня к прохождению аттестации, в том числе внеочередной
аттестации судебных экспертов.
Вместе с тем, направляю следующие документы для прохождения аттестации, в том
числе внеочередной аттестации:
1. ______________________________
2. ______________________________
3. ______________________________
Согласен(-а) на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
__________________________________________________________________________
подпись Ф.И.О.(при его наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Аттестация судебно-медицинских,
судебно-психиатрических, судебно-
наркологических экспертов"
Форма сведений
Данные по заявке
1. Номер заявления_______________________________________________________________
2. Дата создания__________________________________________________________________
Основные сведения
3. Ученая степень, звание (при его наличии) __________________________________________

12. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың www.adilet.gov.kz ресми интернет-қорында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық,
сот-наркологиялық
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Аттестаттау куәлігі №___
20___жылғы " ____ " _________________
____________________ қаласы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің (не болмаса оны ауыстыратын адамның)
20__ жылғы "__"_______№ ____ бұйрығы негізінде әрекет ететін комиссиясы құрамында:
Төраға      ___________________________________________
Комиссия мүшелері       _________________________________________
___________________________________________
___________________________________________
Хатшы ___________________________________________
_______________________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты, (ол болған жағдайда),сот сарапшысының лауазымы және жұмыс орны)
ісін қарастырып,
Былай деп шешті:_______________________
(аттестаттаудың нәтижесі)
___________________________________
(Комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық,
сот-наркологиялық
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Сот сарапшылары
аттестациясын,
оның ішінде кезектен тыс
аттестаттауды өткізу жөніндегі
комиссия төрағасының
орынбасарына
Өтініш
Сізден, мені сот сарапшыларын аттестаттаудан, оның ішінде кезектен тыс аттестаттаудан өтуге жіберуіңізді сұраймын.
Сонымен қатар, аттестаттаудан өту үшін келесі құжаттарды жолдаймын:
1.____________________________________
2.____________________________________
3.____________________________________
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалған құпияларды құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін:
_______________________________________________________
қолы (Т, А, Ә (болған жағдайда)
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық,
сот-наркологиялық
сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер
1. Өтініш нөмірі______________
2. Қалыптастыру күні______________
Негізгі мәліметтер
3. Ғылыми дәрежесі, атағы ______________

4. Научные труды и изобретения (при его наличии) ___________________________________
5. Количество проведенных экспертиз за последние пять лет____________________________
Сведения о документе, удостоверяющем личность
6. Фамилия______________________________________________________________________
7. Имя__________________________________________________________________________
8. Отчество (при его наличии) ______________________________________________________
9. ИИН_________________________________________________________________________
10. Тип документа удостоверяющего личность________________________________________
11. Номер_______________________________________________________________________
12. Серия________________________________________________________________________
13. Дата выдачи__________________________________________________________________
14. Дата окончания_______________________________________________________________
15. Орган выдачи_________________________________________________________________
Диплом о высшем профессиональном образовании
16. Образование__________________________________________________________________
17. Номер диплома_______________________________________________________________
18. Серия диплома________________________________________________________________
19. Страна обучения претендента___________________________________________________
20. Год поступления______________________________________________________________
21. Год окончания________________________________________________________________
22. Специальность по диплому_____________________________________________________
23. Квалификация по диплому______________________________________________________
24. Нострификация диплома (при необходимости) ____________________________________
Данные о прохождении квалификационной подготовки (повышения квалификации) за
последние 5 лет
25. Место прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации)
судебных экспертов_______________________________________________________________
26. Специальность________________________________________________________________
27. Дата начала прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации)
судебных экспертов ______________________________________________________________
28. Дата окончания прохождения квалификационной подготовки (повышения квалификации)
судебных экспертов ______________________________________________________________
29. Изученные материалы во время прохождения квалификационной подготовки
(повышения квалификации) судебных экспертов______________________________________
30. Фамилия, имя, отчества (при его наличии), должность руководителя квалификационной
подготовки (повышения квалификации) судебных экспертов
________________________________________________________________________________
31. Отчет о прохождении квалификационной подготовки (повышения квалификации)
судебных экспертов ______________________________________________________________
Данные об осуществлении деятельности
32. Выберите ваш способ осуществления судебно-экспертной деятельности:
- сотрудник услугодателя, Центра
Номер квалификационного свидетельство (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
- лицо, осуществляющее судебно-экспертную деятельность на оснований лицензий
Номер квалификационного свидетельства (дополнений к нему)
Дата разрешительного документа
Специальность
Номер лицензии
Дата выдачи лицензии
Сведения о настоящем месте работы
33. Стаж работы по заявляемой специальности________________________________________
34. Общий стаж__________________________________________________________________
35. Место работы в настоящее время________________________________________________
36. Занимаемая должность_________________________________________________________
37. Дата назначения на данную должность___________________________________________
Сведения о трудовой деятельности по заявляемой специальности
Дата назначения
Дата увольнения
Занимаемая должность
Место работы
Сведения о работе
№ приказа
Дата издания приказа
Сведения о дисциплинарных, административных взысканиях, поощрениях (за последние 6
месяцев)
38. Сведения о наличии дисциплинарных взысканий (нужное подчеркнуть)
1) Замечание
2) Выговор
3) Строгий выговор
4) Расторжение трудового договора
39. Поощрения ___________________________________________________________________
Адрес
40. Почтовый индекс______________________________________________________________
41. Страна, область, район, населенный пункт_________________________________________
42. Название улицы_______________________________________________________________
43. Номер дома, здания____________________________________________________________
44. Номер квартиры, офиса_________________________________________________________
45. Номер телефонов______________________________________________________________
Приложение 4
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 14 мая 2015 года № 270
Сноска. Приказ дополнен Приложением 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 15.03.2017 № 271 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Стандарт государственной услуги "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз"

4. Ғылыми еңбектері мен жаңалықтары______________
5. Соңғы бес жылда жүргізілген сараптамаларының саны_____
Жеке басын куәландыратын құжат туралы мәліметтер
6. ЖСН______________
7. Тегі______________
8. Аты______________
9. Әкесінің аты (ол болған жағдайда) ______________
10. Жеке басын куәландыратын құжаттың түрі______________
11. Нөмірі______________
12. Сериясы______________
13. Берілген күні______________
14. Аяқталу күні______________
15. Берген орган______________
Жоғары кәсіптік білімі туралы дипломы
16. Білімі______________
17. Дипломның нөмірі
18. Дипломның сериясы
19. Үміткердің оқыған елі______________
20. Түскен жылы______________
21. Бітірген жылы______________
22. Диплом бойынша мамандығы______________
23. Диплом бойынша біліктілігі______________
24. Дипломның нострификациясы (қажет болған жағдайда) ______________
Соңғы бес жылда біліктілік даярлығын (біліктілік арттыру) өткендігі туралы мәлеметтер
25. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) өту орны_____________
26. Мамандығы_____________
27. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) басталу күні_____________
28. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлаудың (біліктілігін арттырудың) аяқталған күні_____________
29. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) өткен уақытта зерделеген материалдар_____________
30. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) басшысының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы_____________
31. Сот сарапшыларының біліктілігін даярлау (біліктілігін арттыру) өткендігі туралы есеп_____________
Қызметті жүзеге асыруы туралы мәліметтер
32. Сот сараптама қызметін жүзеге асырудың өз тәсіліңізді таңдаңыз
- көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың қызметкері
Біліктілік куәлігі (оған қосымшасымен бірге) номері
Рұқсат беру құжатының мерзімі
Мамандығы
- сот-сараптама қызметін лицензия негізінде жүзеге асыратын адам
Біліктілік куәлігі (оған қосымшасымен бірге) номері
Рұқсат беру құжатының мерзімі
Мамандығы
Лицензия нөмірі
Лицензияны берген күні
Қазіргі уақыттағы жұмыс орны туралы мәліметтер:
33. Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _____________
34. Жалпы еңбек өтілі (жылы, айы, күні) _____________
35. Қазіргі уақыттағы жұмыс орны _____________
36. Атқаратын лауазымы _____________
37. Осы лауазымға тағайындалған күні _____________
Мәлімделген мамандық бойынша еңбек өтілі
Жұмысқа қабылданған күні
Жұмыстан босатылған күн
Жұмыс орны
Атқаратын қызметі
Жұмысы туралы мәліметтер
Бұйрықтың №
Бұйрықтың шығарылған күні
Тәртіптік, әкімшілік жазалар, көтермелеу туралы мәліметтер (соңғы алты айда)
38. Тәртіптік жазалардың болуы туралы мәліметтер (қажеттісінің астын сызу)
1) Ескерту
2) Сөгіс
3) Қатаң сөгіс
4) Еңбек шартын бұзу
39. Көтермелеу_____________
Мекенжайы
40. Пошталық индексі______________
41. Ел, облысы, ауданы, елді мекені______________
42. Көшенің аты______________
43. Үйдің, ғимараттың нөмірі______________
44. Пәтердің, кеңсенің нөмірі______________
45. Телефондардың нөмірі______________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 14 мамырдағы
№ 270 бұйрығына
4-қосымша
Ескерту. Бұйрық 4-қосымшамен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 15.03.2017 № 271 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің стандарты

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение квалификации на право производства определенного вида судебно-медицинской, судебно-психиатрической и судебно-наркологической экспертиз" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством юстиции Республики Казахстан.
3. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) канцелярию РГКП "Центра судебной медицины" услугодателя (далее – Центр);
3) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, Центру а также при обращении на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
Услугодатель, Центр в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет на полноту представленных документов.
В случаях установления факта неполноты представленных документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель, Центр в указанные сроки дает письменный мотивированный ответ о прекращении рассмотрения заявления.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (частична автоматизированная), бумажная.
6. Результаты оказания государственной услуги:
1) квалификационное свидетельство судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги. Свидетельство выдается при положительном прохождении квалификационного экзамена.
2) дополнение к квалификационному свидетельству судебного эксперта на право производства определенного вида судебной экспертизы (далее – дополнение к свидетельству) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги по основаниям, установленным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги. Дополнение к свидетельству выдается услугополучателю, имеющему свидетельство при положительной сдаче квалификационного экзамена.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения услугополучателя за получением свидетельства на бумажном носителе, свидетельство оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью руководителя услугодателя/директором Центра.
При обращении услугополучателя через портал результат оказания государственной услуги направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) председателя квалификационной комиссии.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сот-медициналық, сот-психиатриялық және сот-наркологиялық сараптамалардың белгілі түрін жүргізу құқығына біліктілік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі әзірлеген.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) көрсетілетін қызметті берушінің "Сот медицинасы орталығы" РМҚК-ның (бұдан әрі – Орталық) кеңсесі;
3) "электронды үкімет" веб-порталы www.egov.kz (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтік көрсетудің тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсетудің мерзімі:
1) құжаттар пакетін көрсетілетін қызметті берушіге, Орталыққа тапсырған, сондай-ақ порталға жүгінген сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті беруші, Орталық көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес толық емес және (немесе) мерзімі өткен құжаттарды ұсыну фактісі анықталған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші, Орталық көрсетілген мерзімде өтінішті қарауды тоқтату туралы жазбаша дәлелді жауап береді.
2) құжаттарды тапсыру үшін күтудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудің жол берілетін ең көп уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған), қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі (бұдан әрі – куәлік) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Куәлік біліктілік емтиханынан оң нәтижемен өткен жағдайда беріледі.
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша (бұдан әрі – куәлікке қосымша) не осы стандарттың 10-тармағында белгіленген негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Куәлікке қосымша, куәлігі бар көрсетілетін қызметті алушыларға біліктілік емтиханын оң нәтижемен тапсырған жағдайда беріледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Көрсетілетін қызметті алушы маман куәлігін қағаз жеткізгіште алу үшін жүгінген жағдайда куәлік электронды форматта ресімделеді, басып шығарылады, көрсетілетін қызметті берушінің бастығының/Орталықтың директоры мөрімен және қолымен расталды.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" біліктілік комиссиясы төрағасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жолданады және сақталады.

7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя, Центра – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
График приема заявления и выдачи результата государственной услуги услугодателя, Центра с понедельника по пятницу с 9.00 до 17.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Государственная услуга оказывается в соответствии с графиком, утвержденным директором Центра, размещенным на интернет-ресурсе, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя:
1) к услугодателю, Центру:
заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) на портал:
заявление в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги;
сведения по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Сведения документа, удостоверяющего личность услугополучателя услугодатель, Центр получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
через канцелярию услугодателя, Центра выдается расписка (уведомление) о приеме соответствующих документов.
через портал – услугополучателю в "личный кабинет" направляется статус о принятии запроса на государственную услугу.

7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке тұлғаларға (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін;
Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін.
2) порталдың - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну келесі жұмыс күнінде жүзеге асырылады).
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет, осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген интернет-қорда орналастырылған көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекітетін/Орталықтың директоры бекітетін кестеге сәйкес, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Орталыққа:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
2) порталға:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысандағы мәліметтер.
Көрсетілетін қызметті алушының жеке басын куәландыратын құжаты туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші, Орталық "электрондық үкімет" шлюздері арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың кеңсесі арқылы берген кезде, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат (хабарлама) беріледі.
портал арқылы жүгінген кезде – көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұратудың қабылданғаны туралы мәртебесі жолданады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель может обратиться в суд в установленном законодательством порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. В помещениях услугодателя, Центра предусмотрены условия для обслуживания услугополучателей с ограниченными возможностями (пандусы и лифты).
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на официальном интернет - ресурсе услугодателя: www.adilet.gov.kz.
15. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
16. Услугополучатель получает информацию о порядке, статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также Единого контакт-центра.
17. Единый контакт-центр: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации на
право производства
определенного вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз"
Форма
Министерство юстиции Республики Казахстан
Квалификационное свидетельство судебного эксперта
на право производства определенного вида судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___"_________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы по
специальности:
1. _____________________________________________
2. _____________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации на
право производства
определенного вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз"
Форма
Дополнение
к квалификационному свидетельству судебного эксперта на право производства
определенного вида судебной экспертизы №___
Выдано_________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что ему (ей) решением квалификационной комиссии от "___" ________ 20 ___ г.
присвоена квалификация судебного эксперта с правом производства судебной экспертизы по
специальности судебной экспертизы по специальности:
1. _______________________________________________
2. _______________________________________________
________________________________________________________________________________
(подпись или ЭЦП председателя комиссии)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации на
право производства определенного
вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз"
Форма
Заместителю председателя
комиссии по присвоению
квалификации судебного
эксперта Министерства
юстиции Республики Казахстан
Заявление
Прошу Вас допустить меня к сдаче экзаменов последующим специальностям:
________________________________________________________________________________
Перечень прилагаемых документов:
1. _____________________________________
2. _____________________________________
3. _____________________________________
Согласен (-а) на использования сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
______________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) и подпись услугополучателя
Дата подачи заявления
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Присвоение квалификации на
право производства определенного
вида судебно-медицинской,
судебно-психиатрической и
судебно-наркологической экспертиз"
Форма сведений
Данные по заявке
1. Номер заявления_______________________________________________________________
2. Дата создания__________________________________________________________________
Основные сведения
3. Ученая степень, звание (при его наличии) __________________________________________

12. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы заңнамада белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету, оның ішінде
электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып
қойылатын өзге де талаптар
13. Көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың үй-жайларында мүмкіндігі шектеулі көрсетілетін қызметті алушыларға қызмет көрсету үшін жағдайлар (пандустар және лифтілер) көзделген.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің, Орталықтың www.adilet.gov.kz ресми интернет-қорында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті ЭЦҚ болған кезде портал арқылы электрондық нысанда алады.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтағы қолжетімділік режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі түрін
жүргізу құқығына біліктілік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігі №_____
Осы куәлік ____________________________________________ берілді
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған комиссияның 20_ жылғы "__" ________ шешімімен
1. _______________________________________
2. _______________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
_____________________________________________________________
(комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі түрін
жүргізу құқығына біліктілік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Сот сараптамасының белгілі бір түрін жүргізу құқығына сот сарапшысының біліктілік куәлігіне қосымша №____
Осы куәлік ____________________________________________ берілді,
(Т.А.Ә. (ол болған жағдайда)
өйткені, оған комиссиясының 20_ жылғы "__" ________ шешімімен
1. _______________________________________
2. _______________________________________
мамандығы бойынша сот сараптамасын жүргізу құқығымен сот сарапшысы біліктілігі берілді.
_____________________________________________________________
(комиссия төрағасының қолы немесе ЭЦҚ)
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі түрін
жүргізу құқығына біліктілік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Әділет министрлігінің
Сот сарапшысы біліктілігін
беруүшін біліктілік
емтихандарынқабылдау
комиссиясы төрағасының
орынбасарына
Өтініш
Сізден, мені келесі ____________________________________________
мамандықтар бойынша емтихан тапсыруға жіберуіңізді сұраймын:
Қоса берілген құжаттардың тізімі:
1.
2.
3.
Ақпараттық жүйелердегі, заңмен қорғалған құпиялардағы мәліметтерді қолдануға келісемін:
________________________________________________
Т.А.Ә. (болған жағдайда) және қызмет алушының қолы
Өтініш берген күні
"Сот-медициналық,
сот-психиатриялық және
сот-наркологиялық
сараптамалардың белгілі түрін
жүргізу құқығына біліктілік
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Мәліметтер нысаны
Өтінім бойынша деректер
1. Өтініш нөмірі ______________
2. Қалыптастыру күні ______________
Негізгі мәліметтер
3. Ғылыми дәрежесі, атағы ______________