Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере геологии и пользования водными ресурсами
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 501. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июня 2015 года № 11452. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 22.05.2020 № 117 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
3) стандарт государственной услуги "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
5) стандарт государственной услуги "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.05.2016 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
8) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);

Геология және су ресурстарын пайдалану саласындағы мемлекеттiк көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 501 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 маусымда № 11452 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 22 мамырдағы № 117 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 22.05.2020 № 117 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтiзбелiк жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салу, реконструкциялау (кеңейту, жаңғырту, техникалық қайта жарақтандыру, қайта бейіндеу), пайдалану, консервациялау, жою (кейіннен кәдеге жарату) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
4) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
7) алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.05.2016 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
10) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
11) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
12) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
13) исключен приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.05.2016 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
14) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования);
15) исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
16) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" согласно приложению 16 к настоящему приказу;
17) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на старательство" согласно приложению 17 к настоящему приказу;
18) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр" согласно приложению 18 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.05.2016 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

9) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13) алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.05.2016 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15) алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16) осы бұйрыққа 16-қосымшаға сәйкес "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
17) осы бұйрыққа 17-қосымшаға сәйкес "Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
18) осы бұйрыққа 18-қосымшаға сәйкес "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.05.2016 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ Нұрабаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;

2) в течении десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интернет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан Рау А.П.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям
и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАНО":
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________________ Е.Досаев
27 мая 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги

2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның көшірмесін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн он жұмыс күні iшiнде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Заң департаментiне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралар туралы мәлiметтердi ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министрі А.П. Рауға жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН":
Қазақстан Республикасынын
Ұлтық экономика министрі
______________ Е.Досаев
2015 жылғы 27 мамыр
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
1–қосымша
"Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Министрліктің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі

4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию – 10 (десять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи докмуентов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут;
день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – согласование водоохранных мероприятий, направленных на предотвращение водных объектов от истощения либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 часов до 18.30 часов, перерыв на обед с 13.00 часов до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
2) Государственной корпорации – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 до 20.00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов услугополучателя осуществляется в порядке "электронной" очереди, по местонахождению услугодателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства" (далее – портал).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) программа водоохранных мероприятий, направленная на предотвращение водных объектов от истощения.
Работник Государственной корпорации получает сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Выдача результатов государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении услугополучателем (либо его представителем по доверенности) документа удостоверяющего личность.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренного настоящим пунктом, Государственная корпорация отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения.

4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімді:
1) Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні;
2) күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минутты құрайды;
3) қызмет көрсетуді күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – су объектілерінің сарқылуына жол бермеуге бағытталған су қорғау іс-шараларын келісу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді түрдегі жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін.
2) Мемлекеттік корпорация – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғандағы аралықта түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызмет берушінің орналасқан жер бойынша "электрондық" кезек тәртібінде жүзеге асырылады, "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондау мүмкін болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) су объектілерінің сарқылуын болдырмауға бағытталған су қорғау іс-шараларының бағдарламасы.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушының заңды тұлғасының жеке басын куәландыратын құжаттар, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйесінен алады.
Өтінішті берген кезде, көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісімін береді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық талап етілетін құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға тапсырған кезде тиісті құжаттардың қабылданғандығы туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті алушы (немесе оның өкілі куәландырылған сенімхат) жеке басын куәландыратын құжатты ұсынған кезде тиісті құжаттарды қабылданғандығы туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
13. Прием документов услугополучателей, имеющих нарушения здоровья, ограничивающие их жизнедеятельность, для оказания государственной услуги в случае необходимости может производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.geology.gov.kz;
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Согласование
водоохранных мероприятий,
направленных на
предотвращение водных
объектов от истощения"
форма
Руководителю территориального
подразделения Комитета
геологии и недропользования
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан по
____________________________
(город)
________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при
наличии) (далее – Ф.И.О.)
от______________________________________
(полное наименование
заявителя, бизнес-
идентификационный номер или
Ф.И.О. физического лица и
индивидуальный
идентификационный номер,
адрес, реквизиты, телефон)
Заявление
Прошу Вас согласовать водоохранные мероприятия, направленных на предотвращение истощения подземных водных объектов.
Местонахождение объекта: ____________________________(область)
Приложение:
_____________________________________________________
_____________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подпись:________________
Место печати* (при наличии)
"____"_____________ 20__ год
Примечание:
* - печать на документах у юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, не требуется
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Согласование
водоохранных мероприятий,
направленных на
предотвращение водных
объектов от истощения"
форма
(Фамилия, имя, отчество (при
наличии)
(далее – Ф.И.О.) либо
наименование
организации услугополучателя)
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де талаптар
13. Тұрмыс-тіршілігін шектейтін, денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды қажет болған жағдайда, Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы өтініш жасаған кезде Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mііd.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Көрсетілетін қызметті берушінің www.geology.mііd.gov.kz;
3) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Геология және жер
қойнауын пайдалану
комитетінің
____________________________
(қаласы)
аумақтық бөлімшесінің
басшысына
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бұдан әрі
– Т.А.Ә.)
кімнен______________________
(өтініш берушінің толық атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
және жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Сізден жерасты су объектілерінің сарқылуын болдырмауға бағытталған қорғау іс-шараларын келісуіңізді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: _________________________ (облыс)
Қосымша:
______________________________________________________
______________________________________________________
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қолы: ________________
Мөр орны* (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "____"_____________
Ескерту:
* - Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардан құжаттарында мөр қою талап етілмейді.
"Су объектілерінің сарқылуына
жол бермеуге бағытталған су
қорғау іс-шараларын келісу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе оның
ұйымының атауы)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № _______ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (адрес: ___________________________________) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________;
3) ...
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О. _____________
Телефон __________
Получил: _______________________ _______________________
Ф.И.О. подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Согласование проектной документации на проведение
буровых и других горных работ"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайы: ___________________________________) Сіздердің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбауыңызға, атап айтқанда:
___________________________________________:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3)… ұсынбауыңызға байланысты мемлекеттік қызмет көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады.
Осы қолхат тараптардыңң әрқайсысына бір данадан берілетін екі данада жасалды.
___________________________________________ ________________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорация қызметкерінің)       (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә. _____________
Телефоны __________
Алдым: ______________________ _______________________________
Т.А.Ә. көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
2–қосымша
"Бұрғылау және басқа тау жұмыстарын жүргізуге арналған жобалық құжаттаманы келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
3–қосымша
"Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.

3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Комитета геологии и недропользования Министерства (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительства для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 10 (десять) рабочих дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время ожидания – 15 (пятнадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – заключение на строительство, реконструкцию (расширение, модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию, консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодатель – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов;
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству.
Прием документов услугополучателя осуществляется в порядке "электронной" очереди, по местонахождению услугодателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством веб-портала "электронного правительства" (далее - портал).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услуг получателя (либо его представителя по доверенности):

3. Министрліктің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 10 (он) жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш жасаған кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды (еркін нысанда) не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайда және негіз бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді түрдегі жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады;
2) Мемлекеттік корпорацияда – еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес дүйсенбіден бастап сенбіні қоса алғандағы аралықта, түскі үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ге дейін.
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетілетін қызметті берушінің орналасқан жері бойынша "электрондық" кезек тәртібінде жүзеге асырылады, "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы электрондық кезекті брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті алушының (не сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсететін қызметті берушіге, мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттардың тізбесі:

1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) проектная документация.
Работник Государственной корпорации получает сведения о документах, удостоверяющих личность, государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица услугополучателя, документа подтверждающий право собственности на земельный участок из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех требуемых документов в Государственную корпорацию выдается расписка о приеме соответствующих документов.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов в канцелярию услугодателя подтверждением принятия заявления в бумажном виде является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя, с указанием даты и времени приема пакета документов.
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному настоящим пунктом, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
Выдача результатов государственной услуги через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении документа удостоверяющего личность (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорация обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает его услугодателю для дальнейшего хранения.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) жобалық құжаттама;
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызмет алушының заңды тұлғасының жеке басын куәландыратын, мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы құжаттары туралы мәліметтерді, жер учаскесіне меншік құқығын растайтын құжатты "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық талап етілетін құжаттарды Мемлекеттік корпорацияға берген кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне берген кезде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсететін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы оның көшірмесіне қойылған белгі өтініштің қағаз түрінде қабылданғандығын растау болып табылады.
Өтінішті берген кезде көрсетілетін қызметті алушы егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім береді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған және (немесе) қолданылу мерзімі өтіп кеткен құжаттарды ұсынған жағдайларда, көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Құжаттар Мемлекеттік корпорация арқылы қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы тармақта көзделген тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қызметкері осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру жеке басын куәландыратын құжатты (не нотариалды расталған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған кезде тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхаттың негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтиженің бір ай бойы сақталуын қамтамасыз етеді, одан кейін оны одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой через Государственную корпорацию
13. Прием документов услугополучателей, имеющих нарушения здоровья, ограничивающие их жизнедеятельность, для оказания государственной услуги в случае необходимости может производится работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах:
1) Министерства – www.miid.gov.kz, раздел "Государственные услуги";
2) интернет-ресурсе услугодателя: www.geology.gov.kz;
3) Государственной корпорации – www.gov4c.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения на
строительство, реконструкцию
(расширение, модернизацию,
техническое перевооружение,
перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на
состояние водных объектов"
форма
Руководителю территориального
подразделения Комитета
геологии и недропользования
Министерства индустрии и
инфраструктурного развития
Республики Казахстан по
____________________________
(город)
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.)
от __________________________
(полное наименование
заявителя, бизнес-
идентификационный номер или
Ф.И.О. физического лица и
индивидуальный
идентификационный номер,
адрес, реквизиты, телефон)
Заявление
Прошу Вас выдать заключение на строительство, реконструкцию (расширение,
модернизацию, техническое перевооружение, перепрофилирование), эксплуатацию,
консервацию, ликвидацию (постутилизацию) объектов, влияющих на состояние водных объектов.
Местонахождение объекта: _______________________________________
Приложения: ___________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное
не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Подпись: ________________
Место печати* (при наличии)
"____"_____________ 20__ год
Примечание:
* - печать на документах у юридических лиц, относящихся к субъектам частного предпринимательства, не требуется
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения на
строительство, реконструкцию
(расширение, модернизацию,
техническое перевооружение,
перепрофилирование),
эксплуатацию, консервацию,
ликвидацию (постутилизацию)
объектов, влияющих на
состояние водных объектов"
форма
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.) либо наименование
организации услугополучателя)
_________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в приеме документов

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайларда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, Мемлекеттік корпорациясы арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптар
13. Тұрмыс-тіршілігін шектейтін, денсаулығы бұзылған көрсетілетін қызметті алушылардың мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарын қабылдауды қажет болған жағдайда, 1414, 8 800 080 7777 Бірыңғай байланыс орталығы арқылы өтініш жасау арқылы Мемлекеттік корпорацияның қызметкері тұрғылықты жеріне барып жүргізеді.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mііd.gov.kz, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде;
2) Мемлекеттік қызметті көрсетушінің www.geology.gov.kz;
3) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4c.kz интернет-ресурстарында орналастырылған.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
"Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасы
Индустрия және
инфрақұрылымдық даму
министрлігі Геология және жер
қойнауын пайдалану
комитетінің
____________________________
(қаласы)
аумақтық бөлімшесінің
басшысына
____________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда) (бұдан әрі
– Т.А.Ә.) кімнен
________________________
(өтініш берушінің толық атауы,
бизнес сәйкестендіру нөмірі
немесе жеке тұлғаның Т.А.Ә.
және жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы, телефоны)
Өтініш
Су объектілерінің жай-күйіне әсер ететін объектілерді салуға, реконструкциялауға (кеңейтуге, жаңғыртуға, техникалық қайта жарақтандыруға, қайта бейіндеуге), пайдалануға, консервациялауға, жоюға (кейіннен кәдеге жаратуға) қорытынды беруді сұраймын.
Объектінің орналасқан жері: ___________________________
Қосымша: ___________________________________________
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қолы: ________________
Мөр орны* (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "____"_____________
Ескерту:
* - Жеке кәсіпкерлік субъектілеріне жататын заңды тұлғалардан құжаттарында мөр қою талап етілмейді.
Су объектілерінің жай-күйіне
әсер ететін объектілерді салуға,
реконструкциялауға (кеңейтуге,
жаңғыртуға, техникалық қайта
жарақтандыруға, қайта
бейіндеуге), пайдалануға,
консервациялауға, жоюға
(кейіннен кәдеге жаратуға)
қорытынды беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
(Көрсетілетін қызметті
алушының тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.) немесе
ұйымының атауы)
____________________________
____________________________
(көрсетілетін қызметті
алушының мекенжайы)
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", отдел № ______ филиала Некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (адрес: ___________________________________) отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги ____________________________________ ввиду представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1) _________________________________________________________;
2) _________________________________________________________;
3)
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
__________________________________________ _______________
Ф.И.О. (работника Государственная корпорации) (подпись)
Исполнитель. Ф.И.О. _____________
Телефон __________
Получил: _______________________ _______________________
Ф.И.О. подпись услугополучателя
"___" _________ 20__ года
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения к заявке на участие в прямых переговорах по
заключению контракта на строительство (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайы: ___________________________________) мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың топтамасын толық ұсынбауыңызға байланысты _______________________________________мемлекеттік қызметін көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атауы:
1) __________________________________________________________;
2) __________________________________________________________;
3)…
Осы қолхат 2 данада, әр тарап үшін бір данадан жасалды.
___________________________________________ ________________
Т.А.Ә. (Мемлекеттік корпорацияның қызметкері) (қолы)
Орындаушы. Т.А.Ә. _____________
Телефон __________
Алдым: ______________________ _______________________________
Т.А.Ә. көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "___" ___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
4–қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалануға келісімшарт жасасу бойынша тікелей келіссөздерге қатысу өтініміне қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
5–қосымша
"Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.

Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента подачи документов на портал – 9 (девять) рабочих дней;
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат государственной услуги – заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги или письмо-уведомление о наличии полезных ископаемых под площадью предстоящей застройки в произвольной форме либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
заявка об отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки по форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги (далее - заявка).
При подаче заявки услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем заявки в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі порталға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 9 (тоғыз) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысанында немесе алдағы құрылыс салу алаңының астында пайдалы қазбалардың болуы туралы хабарлама-хат (еркін нысанда) немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбі – жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін өтініш жасаған кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінішті қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжаты нысанында болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру туралы өтініш;
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы өтінішті портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күн көрсетіле отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через веб-портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги и стандарты" раздела "Деятельность государственного органа". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения об
отсутствии или
малозначительности полезных
ископаемых в недрах под
участком предстоящей
застройки"
форма
Заключение
об отсутствии (малозначительности) полезных ископаемых в недрах под
участком предстоящей застройки
Выдано ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, либо
наименование юридического лица, адрес заявителя)
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(адрес, местоположение объекта застройки в географических координатах)
Приложение
___________________________________________________________________________
Вывод:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(результат рассмотрения отсутствия (наличия) полезных ископаемых)
Руководитель органа,
выдавшего разрешение _________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения об
отсутствии или
малозначительности полезных
ископаемых в недрах под
участком предстоящей
застройки"
форма
___________________________
(местные исполнительные
органы областей, городов
республиканского значения,
столицы)
от:_________________________
(для физических лиц: фамилия,
имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.),
индивидуальный
идентификационный номер,
адрес)
___________________________
(для юридических лиц: полное
наименование, бизнес-
идентификационный номер,
адрес)
Заявка
о выдаче заключения об отсутствии или малозначительности полезных
ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки
________________________________________________________________
(Ф.И.О. (при наличии) физического лица либо наименование юридического лица)
просит выдать заключение об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки.
Объект застройки: _______________________________________________
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
4
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. (при наличии) подписывающего лица
"____"_____________ 20__ года
Приложение 6
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых"

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4- тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
13. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда ғана веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mііd.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік органның қызметі" деген бөлімде "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мен стандарттар" деген кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Болашақ құрылыс учаскесі
астындағы жер қойнауында
пайдалы қазбалардың жоқ
немесе оның аз мөлшерде
екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1-қосымша
Нысан
Алдағы уақытта құрылыс салынатын учаске астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі (олардың елеусіз екендігі) туралы қорытынды
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы,
өтініш берушінің мекенжайы)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
________________________________ берілді.
(құрылыс объектісінің географиялық координаттары бойынша орналасқан жері,
мекенжайы)
Қосымша: __________________________________________________________
Қорытынды: ________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(пайдалы қазбалардың болуы (болмауы) туралы қарау нәтижесі)
Рұқсат берген органның басшысы
______________________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
"Болашақ құрылыс учаскесі
астындағы жер қойнауында
пайдалы қазбалардың жоқ
немесе оның аз мөлшерде
екендігі туралы қорытынды
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
2-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстардың, республикалық
маңызы бар қалаларының,
астананың жергілікті атқарушы
органдары)
____________________________
(жеке тұлғалар үшін: тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда), жеке сәйкестендіру
нөмірі, мекенжайы)
_______________________
атынан
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, мекенжайы)
Өтініш
болашақ құрылыс учаскесі астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беру туралы
____________________________________________________ болашақ құрылыс
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы)
учаскесі салу аумағының астындағы жер қойнауында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі немесе оның аз мөлшерде екендігі туралы қорытынды беруді сұрайды.
Құрылыс салу объектісі:_______________________________________________
Географиялық координаттағы объектінің орналасқан жері:
Бұрыштық нүкте №
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градустар
минуттар
секундтар
градустар
минуттар
секундтар
1
2
3
4
...
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиямен құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
____________________________________________________________________
Қол қоятын адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "____"_____________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
6-қосымша
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей, городов Нур-Султан, Алматы и Шымкент (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента подачи документов на портал – 9 (девять) рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат государственной услуги – выдача разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, Нұр-Сұлтан, Алматы және Шымкент қалаларының жергілікті атқарушы органдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі порталға құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 9 (тоғыз) жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында "жеке кабинетке" жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті берушіде – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі асқа үзіліспен, сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
2) порталда – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін өтініш жасаған кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінішті қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:

1) заявка о выдаче разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых по форме электронного документа согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
2) электронная копия топографического плана территории намечаемой застройки и прилегающей к ней площади (на копии топографического плана отображается горно-геологическая ситуация, контуры существующей и проектируемой застройки, границы горного отвода, границы зон вредного влияния горных разработок на объекты застройки);
3) электронная пояснительная записка.
При подаче заявки услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие представленных материалов, объектов, данных и сведений, для выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых, требованиям, установленным Правилами выдачи разрешения на застройку территорий залегания полезных ископаемых, утвержденными приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 мая 2018 года № 367 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах под № 17049);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг осуществляется путем подачи жалобы на имя руководителя услугодателя,
Жалобы подаются в письменной по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя, а также посредством портала. Также жалоба может быть подана в форме электронного документа, видеоконференцсвязи.
Подтверждением принятия письменной жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
При отправке жалобы через портал из "личного кабинета" услугополучателю доступна информация о жалобе, которая обновляется в ходе ее обработки в государственном органе (отметка о доставке, регистрации, исполнении, ответ по результатам рассмотрения или отказ в рассмотрении).
Подача жалобы посредством видеоконференцсвязи осуществляется на веб-портале "электронного правительства".
В жалобе физического лица указываются его фамилия, имя, а также по желанию отчество (при наличии), индивидуальный идентификационный номер, почтовый адрес, юридического лица – его наименование, почтовый адрес, бизнес-идентификационный номер. Жалоба должна быть подписана и внесена услугополучателем либо его представителем по доверенности.
При подаче жалобы указываются наименование субъекта или должность, фамилии и инициалы должностных лиц, чьи действия обжалуются, мотивы обращения и требования.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается нарочно в канцелярии.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
Срок рассмотрения жалобы уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, центральным государственным органом, местным исполнительным органом области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, акимом района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру туралы өтініш;
2) жоспарланған құрылыс аумағының және оған іргелес аумақтың топографиялық жоспарының электрондық көшірмесі (топографиялық жоспардың көшірмесінде тау-кен геологиялық жағдай, қолда бар және жоспарланған құрылыс контуры, тау-кен бөлінісінің шекарасы, құрылыс объектісіне тау-кен игерудің зиянды әсер ететін аймақ шекаралары көрсетіледі);
3) электрондық түсіндірме жазба.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
10. Көрсетілетін қызметті беруші мынадай негіздер бойынша:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігі анықталғанда;
2) пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру үшін ұсынылған материалдар, объектілер, деректер және мәліметтер Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 23 мамырдағы № 367 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17049 болып тіркелген) Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру қағидаларында белгіленген талаптарға сәйкес келмегенде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартады;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша орталық мемлекеттік органның, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің немесе оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның және (немесе) оның қызметкерлерінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану үшін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорация басшыларының атына немесе Министрлік басшысының атына шағым беру жолымен жолданады. Көрсетілетін қызметті беруші басшысының мекенжайы және телефоны: 010000, Нұр-Сұлтан қаласы, Әзірбайжан Мәмбетов көшесі, 32 үйі, 204/1 кабинет, телефоны: 8 (7172) 39-02-32 .
Шағымдар жазбаша түрде пошта бойынша не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорациясының кеңсесі арқылы қолма-қол, сондай-ақ портал арқылы беріледі. Сондай-ақ шағымды электрондық құжат, бейнеконференцбайланыс, бейнеөтініш нысанында беруге болады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны (мөртаңба, кіріс нөмірі және күні) көрсетіле отырып, оны тіркеу шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Шағымды портал арқылы жібергеннен кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" оны мемлекеттік органда өңдеу барысында жаңартылып отыратын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту нәтижелері бойынша жауап) шағым туралы ақпаратқа қол жеткізуге болады.
Бейнеконференцбайланыс тәсілімен шағымның жолдануы "электрондық үкімет" порталы арқылы іске асырады.
Бейнеөтініш тәсілімен шағымның жолдануы Мемлекеттік корпорацияның филиалдары арқылы іске асырылады.
Жеке тұлғаның шағымда – оның тегі, аты, сондай-ақ қалауы бойынша әкесінің аты, жеке сәйкестендіру нөмірі, пошталық мекенжайы, заңды тұлғаның шағымда оның атауы, пошталық мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызмет алушы немесе оның сенімхат бойынша өкілі қол қоюға және оны енгізуге тиіс.
Шағым жасалған кезде іс-әрекетіне шағым жасалып отырған субъектінің атауы немесе лауазымды тұлғалардың лауазымы, тегі және аты-жөні, өтініш жасау себептері мен талаптары көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Мемлекеттік корпорацияның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы уәжді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не кеңседе қолма-қол беріледі.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның, орталық мемлекеттік органның, облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының, қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің шағымды қарау мерзімі:

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через веб-портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги и стандарты" раздела "Деятельность государственного органа". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
застройку территорий залегания
полезных ископаемых"
форма
___________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа
области, города республиканского значения, столицы)
Разрешение на застройку территорий залегания полезных ископаемых
Фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица, либо наименование юридического лица, адрес заявителя
Город ________ "___" ____________ 20 __года
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(результат рассмотрения выдачи разрешения на застройку территорий
залегания полезных ископаемых)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(адрес, местоположение объекта застройки в географических координатах)
Приложение:
________________________________________________________
Руководитель органа,
выдавшего разрешение: ____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
застройку территорий залегания
полезных ископаемых"
форма
___________________________
(местные исполнительные
органы областей, городов
республиканского значения,
столицы)
От:_________________________
(для физических лиц: фамилия,
имя, отчество (при наличии)
(далее – Ф.И.О.),
индивидуальный
идентификационный номер,
адрес)
___________________________
(для юридических лиц: полное
наименование, бизнес-
идентификационный номер,
адрес)
Заявка о выдаче разрешения на застройку территорий залегания полезных
ископаемых
________________________________________________________________
(Ф.И.О (при наличии) физического лица либо наименование юридического лица)
просит выдать разрешение на застройку территорий залегания полезных ископаемых.
Объект застройки:
____________________________________________________
Месторасположение объекта в географических координатах:
№ угловых точек
Координаты угловых точек
Северная широта
Восточная долгота
градусы
минуты
секунды
градусы
минуты
секунды
1
2
3
4
Номер и дата заключения об отсутствии или малозначительности полезных ископаемых в недрах под участком предстоящей застройки:
___________________________________________________
Приложения: 1) __________________________________________________

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
13. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда ғана веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mііd.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік органның қызметі" деген бөлімде "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мен стандарттар" деген кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
____________________________________________________________
(облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың
жергілікті атқарушы органдарының атауы)
Пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат
Жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы, өтініш берушінің мекенжайы
_________________ қаласы 20 __ жылғы "___" ___________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру туралы
қараудың нәтижесі)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(құрылыс объектісінің географиялық координаттар бойынша орналасқан жері,
мекенжайы)
Қосымша: __________________________________________________________
Рұқсат берген органның басшысы ______________________________________
(қолы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
"Пайдалы қазбалар жатқан
аумақтарда құрылыс салуға
рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
____________________________
(облыстардың, республикалық
маңызы бар қалаларының,
астананың жергілікті атқарушы
органдары)
____________________________
(жеке тұлғалар үшін: тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған
жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.),
жеке сәйкестендіру нөмірі,
мекенжайы)
_______________________
атынан
(заңды тұлғалар үшін: толық
атауы, бизнес-сәйкестендіру
нөмірі, мекенжайы)
Өтінім пайдалы қазбалар жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беру туралы
_____________________________________________________ пайдалы қазбалар
(жеке тұлғаның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда) не заңды тұлғаның атауы)
жатқан аумақтарда құрылыс салуға рұқсат беруді сұрайды.
Құрылыс салу объектісі: ________________________________________________
Географиялық координаттағы объектінің орналасқан жері:
Бұрыштық нүкте №
Бұрыштық нүктелердің координаттары
Солтүстік ендік
Шығыс бойлық
градустар
минуттар
секундтар
градустар
минуттар
секундтар
1
2
3
4
...
Алдағы құрылыс учаскесінің астында пайдалы қазбалардың жоқ екендігі немесе олардың елеусіз екендігі туралы қорытындының нөмірі және уақыты: ______________________
Қосымша: 1) __________________________________________________

2) __________________________________________________
(Ф.И.О (при наличии) подписывающего лица)
"__"_____________ 20__ года
Приложение 7
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Заключение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Приложение 7 исключено приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.05.2016 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 8
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Заключение, регистрация и хранение контрактов на разведку,
добычу общераспространенных полезных ископаемых"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 9
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги "Регистрация сервитутов на
участки недр, предоставленных для проведения разведки и добычи
общераспространенных полезных ископаемых, строительства и (или)
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 10
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги "Заключение, регистрация
и хранение контрактов на строительство и (или) эксплуатацию
подземных сооружений, не связанных с разведкой или добычей"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 11
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача согласия на вывоз геологической информации
за пределы территории Республики Казахстан в пределах
территории Таможенного союза"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 12
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Согласование проектов ликвидации или
консервации объектов недропользования, разработанных
проектной организацией"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения по экономической экспертизе проектно-сметной
документации на проведение работ в области государственного
геологического изучения и мониторинга недр, за исключением
финансируемых из республиканского бюджета"

2) __________________________________________________
(қол қоятын адамның Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
20__ жылғы "____"_____________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
7–қосымша
"Барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. 7-қосымша алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.05.2016 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
8–қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлауға, өндіруге келісімшарттар жасасу, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
9–қосымша
"Кең таралған пайдалы қазбаларды барлау және өндіру, барлаумен және өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салу және (немесе) пайдалану үшін берілген жер қойнауының учаскелеріне арналған сервитуттарды тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
10-қосымша
"Жер қойнауын пайдалануға, барлаумен немесе өндірумен байланысты емес жерасты құрылыстарын салуға және (немесе) пайдалануға келісімшарттар жасау, тіркеу және сақтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
11–қосымша
"Кеден одағы аумағының шегінде Қазақстан Республикасының аумағынан тысқары жерлерге геологиялық ақпаратты шығаруға келісім беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
12–қосымша
"Жобалау ұйымы әзірлеген жер қойнауын пайдалану объектілерін жою немесе консервациялау жобаларын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
13–қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеу және мониторингтеу саласындағы жұмысты жүргізуге жобалау-сметалық құжаттаманың экономикалық сараптамасы бойынша қорытынды беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Приложение 13 исключено приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 26.05.2016 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 14
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Заключение контракта (договора) на государственное
геологическое изучение недр, за исключением финансируемых
из республиканского бюджета"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 15
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Заключение соглашения о конфиденциальности"
Сноска. Стандарт исключен приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 16
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 28 апреля 2015 года № 501
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья"
Сноска. Приказ дополнен приложением 16 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента подачи документов на портал – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии и (или) приложения к ней – 3 (три) рабочих дня.
Выданные лицензии не подлежат переоформлению на других участников внешнеторговой деятельности.
Внесение изменений в выданные лицензии не допускается.

Ескерту. 13-қосымша алып тасталды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 26.05.2016 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
14–қосымша
"Республикалық бюджеттен қаржыландырылатындарды қоспағанда, жер қойнауын мемлекеттік геологиялық зерделеуге келісімшарттар (шарттар) жасасу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
15-қосымша
"Құпиялылық туралы келісім жасасу" мемлекеттік қызметінің стандарты
Ескерту. Стандарт алып тасталды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2015 жылғы 28 сәуірдегі
№ 501 бұйрығына
16-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық Стандартпен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі порталға құжаттарды тапсырған сәттен бастап – 15 (он бес) жұмыс күні;
Лицензияның екінші нұсқасын және (немесе) оған қосымшаның қайта беру – 3 (үш) жұмыс күнінде;
Берілген лицензиялар сыртқы сауда қызметінің басқа қатысушыларына қайта рәсімдеуге жатпайды.
Берілген лицензияларға өзгерістер енгізуге рұқсат етілмейді.

5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат государственной услуги – лицензия на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья согласно приложению 1 к настоящему стандарту и (или) приложение к ней, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги в бюджет по месту нахождения услугополучателя уплачивается лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности:
1) лицензионный сбор при выдаче лицензии составляет 10 (десять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) лицензионный сбор за выдачу дубликата лицензии составляет 1 (один) МРП, установленный на день уплаты.
Оплата лицензионного сбора осуществляется в наличной и безналичной форме через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций. Оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее – ПШЭП) или через банки второго уровня.
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги) для получения лицензии
1) заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) түрде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес және (немесе) оған қосымша немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық түрде.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі қызмет беруші уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды және жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының орналасқан жері бойынша бюджетке жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығына лицензиялық алым төленеді:
1) лицензияны беру кезінде төленетін лицензиялық алым 10 (он) айлық есептік көрсеткішті (бұдан әрі – АЕК) құрайды;
2) лицензияның екінші нұсқасын қайта беру кезінде лицензиялық алым – төлеу күніне белгіленген 1 (бір) АЕК;
Лицензиялық алымды төлеу қолма-қол және қолма-қол емес түрде екінші деңгейда банктер және банктік операциялардың жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы жүзеге асырылады. Төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы (бұдан әрі - ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асыруға болады.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін өтініш жасаған кезде, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндері өтінішті қабылдау мен мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті лицензия алу үшін құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес өтініш;
2) сыртқы сауда шартының (келісімшартының), оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір жолғы лицензия үшін )электрондық көшірмесі, ал сыртқы сауда шарты (келісімшарты) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын басқа құжаттың көшірмесі;

3) электронная копия документа, подтверждающего оплату в бюджет лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
4) электронных копий документов о соответствии квалификационным требованиям, предъявляемым к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров и перечень документов, подтверждающих соответствие им, утвержденным приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 67 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по лицензированию экспорта и импорта товаров, перечня документов, подтверждающих соответствие им, форм заявлений для получения лицензии и (или) приложения к лицензии, форм лицензий и (или) приложения к лицензии" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11074).
При подаче заявления услугополучатель дает согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Сведения о документах, удостоверяющих личность физических лиц, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При подаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
10. Услугодатель отказывает в оказании государственной услуги по следующим основаниям:
1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представленных услугополучателем для получения лицензии;
2) несоблюдение требований, предусмотренных пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги;
3) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
4) нарушение международных обязательств государств-членов, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
5) исчерпание квоты, а также тарифной квоты, либо их отсутствие (в случае оформления лицензии на квотируемые товары);
6) иные основания, предусмотренные актом Евразийской экономической комиссии.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги

3) жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін бюджетке лицензиялық алымның төленгенін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі;
4) "Тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған өтініштердің нысандарын, лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаның нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 67 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11074 болып тіркелген) тауарлар экспорты мен импортын лицензиялау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесіне сәйкес біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы құжаттардың электрондық көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы өтініш берген кезде, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға жазбаша келісімін береді.
Жеке тұлғалардың жеке басын куәландыратын құжаттар, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Қызмет алушы портал арқылы барлық қажет құжаттарды ұсынғанда – қызмет алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметтің нәтижесін алатын күнін көрсете отырып мемлекеттік қызмет алуға өтінішті қабылдаған туралы ақпарат болады;
10. Қызмет беруші көрсетілетін мемлекеттік қызметке мынадай негіздер бойынша қызмет көрсетуге бас тартады:
1) көрсетілетін қызметті алушы лицензия алу үшін ұсынған құжаттарында толық емес және дұрыс емес мәліметтердің болуы;
2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген талаптардың сақталмауы;
3) лицензияны беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттардың қолданысын тоқтату немесе тоқтата тұру;
4) лицензиясы сұратылу мүмкіндігімен шартты орындау салдарынан болған мүше мемлекеттердің халықаралық міндеттемелерінің бұзылуы;
5) квотаның, сондай-ақ тарифтік квотаның таусылуы не олардың болмауы (квоталық тауарларға лицензия ресімдеген жағдайда);
6) Еуразиялық экономикалық комиссия актісімен көзделген өзге де негіздер.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздіктеріне) шағымдану тәртібі

1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
13. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через веб-портал при условии наличия ЭЦП.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги и стандарты" раздела "Деятельность государственного органа". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт информации о недрах
по районам месторождений
топливно-энергетического и
минерального сырья"
форма
Лицензия на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья
Уполномоченный орган
1. Лицензия
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13.Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать
Дата
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт информации о недрах
по районам месторождений
топливно-энергетического и
минерального сырья"
форма
Заявление на выдачу лицензии на экспорт информации о недрах по районам и месторождениям топливно-энергетического и минерального сырья

1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қарау мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілетін қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз тасығышта берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
12. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де талаптары
13. Көрсетілетін қызметті алушы ЭЦҚ-сы бар болған жағдайда ғана веб-портал арқылы мемлекеттік қызметті электрондық нысанда алады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің www.mііd.gov.kz интернет-ресурсында "Мемлекеттік органның қызметі" деген бөлімде "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер мен стандарттар" деген кіші бөлімінде көрсетілген. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша
жерқойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына арналған лицензия
Уәкілетті орган
1. Лицензияның
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА дейін|
3. Лицензияның типі
|ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Көрсетілетін қызметті беруші |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі
Күні
"Отын-энергетикалық және
минералды шикізат аудандары
мен кен орындары бойынша
жерқойнауы туралы ақпараттың
экспортына лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
"Отын-энергетикалық және минералды шикізат аудандары мен кен орындары бойынша жер қойнауы туралы ақпараттың экспортына лицензия алуға арналған өтініш

1. Заявление
2. Период действия
с по
3. Тип лицензии
| ЭКСПОРТ
4. Контракт
№ от
5. Заявитель |
6. Покупатель
7. Страна назначения |
8. Страна покупателя |
9. Валюта контракта |
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения |
13.Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по Единой товарной номенклатурой внешнеэкономической деятельности и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать (при наличии)
Дата
Приложение
к заявлению на выдачу лицензии
на экспорт или импорт
отдельных видов товаров
Приложение к заявлению № ___от______________
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
п/п
Описание товара
количество
единица измерения
стоимость
Всего листов __Лист №___
18. Уполномоченное лицо заявителя
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Должность
Телефон
Подпись и печать (при наличии)
Дата
Приложение 17
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 17 мая 2018 года № 339
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на старательство"
Сноска. Приказ дополнен приложением 17 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на старательство" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается местными исполнительными органами областей (далее – услугодатель) физическим лицам (далее - Услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента подачи документов – 7 (семь) рабочих дней;

1. Өтініш №
2. Қолданылу кезеңі
ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап
ЖЖЖЖ.КК.АА дейін|
3. Лицензияның типі |ЭКСПОРТ
4. Келісімшарт
____ жылғы № ___
5. Көрсетілетін қызметті беруші |
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елі|
8. Сатып алушының елі|
9. Келісімшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шығарылған елі|
13. Саны
14. Өлшем бірлігі
15. Сыртқы экономикалық қызметтің бірыңғай тауар номенклатурасына бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшін негіздеме
18. Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) (бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Лауазымы
Телефоны
Қолы және мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Тауарлардың жекелеген
түрлерінің экспортына және
(немесе) импортына лицензия
алуға арналған өтінішке
қосымша
Кеден одағына қатысушы мемлекеттің атқарушы билігінің уәкілетті мемлекеттік органы
____жылғы _________ №___ лицензияға қосымша
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Р/с
Тауардың сипаттамасы
саны
өлшем бірлігі
құны
Барлығы парақ__ Парақ №__
18. Уәкілетті тұлға
Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Қолы және мөрі (бар болған жағдайда)
Күні
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 339 бұйрығына
17-қосымша
"Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық Стандартпен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Кен іздеушілікке арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі – Стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет облыстардың жергілікті атқарушы органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) жеке тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімді:
1) көрсетілетін қызметті берушінің құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;

2) при переоформлении лицензии – 7 (семь) рабочих дней;
Момент подачи заявления определяется датой и временем поступления заявления в местный исполнительный орган области и подлежит учету.
Сведения о поданном заявлении подлежат размещению на интернет-ресурсе местного исполнительного органа области в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подачи заявления и содержат:
1) фамилию, имя и отчество (при наличии) заявителя;
2) координаты территории участка старательства, который заявитель просит предоставить в пользование;
3) дату и время поступления заявления
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – лицензия на старательство согласно приложению 1 к настоящему стандарту, переоформленная лицензия, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии:
Услугополучатель подает заявление о выдаче лицензии на старательство по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
К заявлению прилагаются следующие документы:
копии документов, подтверждающих сведения, указанные в пункте 1 приложения к настоящему стандарту;
копия документа, подтверждающего предоставление обеспечения исполнения обязательства по ликвидации последствий старательства;
документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
документ, утвержденный заявителем и содержащий перечень средств механизации и оборудования, которые планируется использовать при старательстве, а также описание видов и способов работ по старательству, которые планируется проводить на участке старательства;
согласие землепользователя или частного собственника земельного участка, а также пользователя участка недр, на территории которых подается заявление;
план старательства.
Копии документов, прилагаемых к заявлению, должны быть нотариально засвидетельствованы.
Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках;

2) лицензияны қайта рәсімдеу – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде;
Ұсынылған құжаттардың толық болмауы фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша уәжді түрде бас тартады.
Өтінішті беру кезі облыстың жергілікті атқарушы органына өтініш келіп түскен күнмен және уақытпен айқындалады және есепке алуға жатады.
Берілген өтініш туралы мәліметтер өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде облыстың жергілікті атқарушы органының интернет-ресурсында орналастыруға жатады және:
1) өтініш иесінің тегін, атын және әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
2) өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған кен іздеушілік учаскесі аумағының координаттарын;
3) өтініш келіп түскен күн мен уақытты қамтиды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – кен іздеушілікке арналған лицензия осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес, қайта рәсімделген лицензия, лицензияның телнұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді түрдегі жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі туралы мәліметтерді ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз ұсынылады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны алу үшін:
Көрсетілетін қызметті алушы бектілген нысан бойынша осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес кен іздеушілікке арналған лицензияны беруге өтініш береді;
Өтінішке келесі құжаттар қоса ұсынылады:
осы стандарттың қосымшасының 1-тармағында көзделген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
кен іздеушілік салдарын жою бойынша міндеттеменің орындалуын қамтамасыз етудің ұсынылғанын растайтын құжаттың көшірмесі;
өтініш беру кезінде өтініш иесінің атынан әрекет ететін тұлғаның, егер мұндай тұлғаны өтініш иесі тағайындаған болса, өкілеттігін растайтын құжат;
өтініш иесі бекіткен және кен іздеушілік кезінде пайдаланылуы жоспарланып отырған механикаландыру құралдары мен жабдықтың тізбесін, сондай-ақ кен іздеушілік учаскесінде жүргізілуі жоспарланып отырған кен іздеушілік жөніндегі жұмыстың түрлері мен тәсілдерінің сипаттамасын қамтитын құжат;
аумағына осы тармаққа сәйкес өтініш берілетін жер пайдаланушының немесе жер учаскесінің жеке меншік иесінің, сондай-ақ жер қойнауы учаскесін пайдаланушының келісімі;
кен іздеушілік жоспары.
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың көшірмелерін нотариат куәландыруға тиіс.
Өтініш пен оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс.

2) лицензия подлежит переоформлению в случаях:
изменения сведений о недропользователе:
изменение фамилии, имени, отчества (при наличии)
продления срока лицензии;
изменения границ территории участка недр.
Переоформление лицензии производится по заявлению на переоформление лицензии на старательство услугополучателя, подаваемому по установленной форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту.
К заявлению прилагаются оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках.
Грамматические или арифметические ошибки, опечатки либо иные подобные ошибки, допущенные при выдаче или переоформлении лицензии, подлежат исправлению государственным органом, выдавшим лицензию.
Исправление ошибок, допущенных при выдаче или переоформлении лицензии, не является переоформлением лицензии.
Исправление ошибок может производиться по инициативе государственного органа, выдавшего лицензию, либо по заявлению недропользователя.
Государственный орган производит исправление ошибок по заявлению недропользователя в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления такого заявления.
Государственный орган, выдавший лицензию, после исправления ошибки в лицензии выдает ее недропользователю в течение 2 (двух) рабочих дней.
Исправленная лицензия подлежит публикации на интернет-ресурсе государственного органа, выдавшего лицензию, в день исправления.
Споры, возникшие в связи с исправлением ошибок в лицензии, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям, предусмотренным настоящим стандартом;
2) к заявлению не приложены документы, требуемые настоящим стандартом;
3) в течение 2 (двух) лет до подачи заявления у заявителя была отозвана лицензия на старательство;
4) запрашиваемая территория или ее часть относится к участку недр по лицензии на старательство, выданной другому лицу, или к территории, в отношении которой в соответствии с настоящим стандартом выдача лицензии на старательство запрещена;
5) в течение одного года до подачи заявления лицензия на старательство, ранее выданная заявителю в отношении запрашиваемого участка недр (его части), была прекращена;
6) территория запрашиваемого участка старательства не соответствует требованиям статьи 269 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс).
Отказ в выдаче лицензии выносится в письменной форме, должен быть мотивирован и выдан заявителю в течение сроков, предусмотренных пунктом 4 настоящего стандарта.
Отказ в выдаче лицензии может быть обжалован заявителем в соответствии с законодательством Республики Казахстан не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия решения об отказе.
Отказ в выдаче лицензии не лишает заявителя права на повторную подачу заявления.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае несоответствия заявления требованиям Кодекса.

2) жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер өзгерген:
жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе);
лицензия мерзімі ұзартылған;
жер қойнауы учаскесі аумағының шекаралары өзгерген жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Лицензияны қайта ресімдеу осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы кен іздеушілікке арналған лицензияны қайта рәсімдеуге өтініші бойынша жүргізіледі.
Өтінішке онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері қоса беріледі.
Өтініш пен оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс.
Лицензияны беру немесе оны қайта ресімдеу кезінде жіберілген грамматикалық немесе арифметикалық қателерді, қателесіп жазуларды не басқа да осыған ұқсас қателерді лицензияны берген мемлекеттік орган түзетуге тиіс.
Лицензияны беру немесе оны қайта ресімдеу кезінде жіберілген қателерді түзету лицензияны қайта ресімдеу болып табылмайды.
Қателерді түзету лицензияны берген мемлекеттік органның бастамасымен, не жер қойнауын пайдаланушының өтініші бойынша жүргізілуі мүмкін.
Мемлекеттік орган жер қойнауын пайдаланушының өтініші бойынша қателерді түзетуді осындай өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Лицензияны берген мемлекеттік орган лицензиядағы қатені түзеткеннен кейін оны екі жұмыс күні ішінде жер қойнауын пайдаланушыға береді.
Түзетілген лицензия лицензияны берген мемлекеттік органның интернет ресурсында түзетілген күні жариялануға жатады.
Лицензиядағы қателерді түзетуге байланысты туындаған даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешілуге жатады.
9. Мыналар мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тартуға негіз болады:
1) өтініш немесе оған қоса берілетін құжаттар осы Кодексте көзделген талаптарға сәйкес келмесе;
2) өтінішке осы Кодексте талап етілетін құжаттар қоса берілмесе;
3) өтініш берілгенге дейін екі жыл ішінде осы Кодексте көзделген негіздер бойынша өтініш иесінің кен іздеушілікке арналған лицензиясы қайтарылып алынған болса;
4) сұралып отырған аумақ немесе оның бір бөлігі басқа тұлғаға берілген кен іздеушілікке арналған лицензия бойынша жер қойнауы учаскесіне немесе осы Кодекске сәйкес кен іздеушілікке арналған лицензияны беру тыйым салынған аумаққа жататын болса;
5) өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде өтініш иесіне бұрын берілген кен іздеушілікке арналған лицензия сұралып отырған жер қойнауы учаскесіне (оның бір бөлігіне) қатысты тоқтатылған болса;
6) сұралып отырған кен іздеушілік учаскесінің аумағы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 269-бабының талаптарына сәйкес келмесе, лицензияны беруден бас тартады.
Лицензияны беруден бас тарту жазбаша нысанда шығарылады, уәжді болуға және өтініш иесіне кен іздеушілікке арналған лицензияны қарау және беру үшін көзделген мерзімдер ішінде берілуге тиіс.
Лицензияны беруден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініш иесі бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей шағым жасауы мүмкін.
Лицензияны беруден бас тарту өтініш иесін өтінішті қайта беру құқығынан айырмайды.
Кодекс талаптарына сәйкес келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші лицензияны қайта ресімдеуден бас тартады.

10. Услугополучатель обязан уплатить подписной бонус в размере, в порядке и сроки, которые предусмотрены налоговым законодательством Республики Казахстан.
Подписной бонус составляет:
1) при площади предоставленной территории до 0,3 км2 – 9 (девять) месячных расчетных показателей (далее – МРП);
2) при площади предоставленной территории от 0,3 до 0,5 км2 – 12 (двенадцать) МРП;
3) при площади предоставленной территории от 0,5 до 0,7 км2 – 15 (пятнадцать) МРП.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействияй) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде:
на имя руководителя услугодателя либо лица, его замещающего, по адресу местного исполнительного органа области.
на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии территориального филиала услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: на официальных сайтах услугодателя.

10. Көрсетілетін қызметті алушы қол қою бонусын Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен қарастырылған тәртібі және мерзімі, көлемінде төлеуге міндетті.
Қол қою бонусы құралады:
1) берілген аумақтың алаңы 0,3 км2-ге дейін болған кезде – 9 (тоғыз) айлық есептік көрсеткіш (бұдан әрі -АЕК);
2) берілген аумақтың алаңы 0,3-тен 0,5 км2-ге дейін болған кезде – 12 (он екі) АЕК;
3) берілген аумақтың алаңы 0,5-тен 0,7 км2-ге дейін болған кезде – 15 (он бес) АЕК.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану қағаз түрінде жүзеге асырылады:
Облыстық жергілікті атқарушы органның адресі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына немесе оның орынбасарына;
интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жүргізіледі.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шағымның шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары көрсетілген қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған: көрсетілген қызметті берушінің ресми сайттарында.

14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги и стандарты" раздела "Деятельность государственного органа". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
старательство"
форма
Лицензия на старательство
1. № _______________ дата "___" ___________ 20___года
Выдана _________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность
физического лица) (далее – Недропользователь) и предоставляет право на пользование участком недр в целях проведения старательства в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс)
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии (при продлении срока лицензии на старательство срок указывается с учетом срока продления): ______________ со дня ее выдачи
2) границы территории участка недр площадью __________ га, со следующими географическими координатами: ____________________________ (указать точки географических координат) и нижней границей на глубине трех метров от самой нижней точки земной поверхности данной территории
3) иные условия недропользования:
Наименование, местонахождение участка недр (месторождения):
_______________________________________________________________;
(наименование, область, район)
Наименование драгоценных металлов и драгоценных камней: _________;
Недропользователь обязан оплатить подписной бонус в размере
_________________________ тенге до "__"_________20__ года.
Схематическое расположение территории участка недр прилагается к настоящей лицензии.
3. Недропользователь в праве:
1) использовать средства механизации в виде одной грузовой машины грузоподъемностью не более десяти тонн, бурового оборудования, а также экскаватора и (или) бульдозера с объемом ковша в совокупности не более половины кубического метра, принадлежащих ему на праве собственности;
2) осуществлять бурение и иные земляные работы на глубине не более трех метров от самой нижней точки земной поверхности территории участка старательства.
4. При проведении старательства по россыпному золоту недропользователю допускается добывать золото не более пятидесяти килограммов в календарный год.
5. Недропользователь не вправе:
1) использовать экскаваторы и бульдозеры на водных объектах и землях водного фонда, приходящихся на участок старательства;

14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің: www.mііd.gov.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Кен іздеушілікке арналған лицензия
20___ жылғы "___" ____________________ күні №_______________
1.___________________________________________________________________
______________________________________________________________берілді
(жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес кен іздеушілікті жүргізу мақсатында жер қойнау учаскесін пайдалану құқығын береді
2. Лицензия шарты:
1) лицензия мерзімі (өндіруге арналған лицензия мерзімін ұзарту кезінде ұзарту мерзімінің есебімен көрсетеді): оны берген күннен бастап __________________
2) Жер қойнауы учаскесі аумақтарының_________ га көлемі,
географиялық координаттары:__________________________________________ (географиялық координаттардың нүктесін көрсету) және осы аумақтың жер бетіндегі ең төменгі нүктесінен үш метрден аспайтын тереңдіктегі төменгі шекара
3) жер қойнауын пайдаланудың өзге шарттары:
Жер қойнауы учаскесінің (кен орындарының) атауы, орналасқан жері:
_______________________________________________________________
(атауы, облыс, аудан)
Бағалы металдар мен асыл тастардың атауы: _________________________
Жер қойнауын пайдаланушы 20__ жылғы "__"_________ дейін қол қою
бонусын _________________________ теңге мөлшерінде төлеуге міндетті.
Жер қойнауы учаскесі аумақтарының схемалық орналасуы осы лицензияға
қосымшада келтірілген
3. Жер қойнауын пайдаланушы:
1) он тоннадан аспайтын бір жүк көтергіш жүк машина түрінде механикаландыру құралын, бұрғылау жабдығын, сонымен қатар шөмішінің көлемі бір текше метрдің жартысынан аспайтын меншік экскаваторын және (немесе) бульдозер пайдалануға;
2) ұсынылған жер қойнауы учаскесінде пайдалану шектері негізінде бұрғылау және өзге жер жұмыстарын жүзеге асыруға құқылы.
4. Шашыранды алтын бойынша кен іздеушілік жұмысын жүргізген кезде жер қойнауын пайдаланушы күнтізбелік бір жылда елу килограммнан аспайтын алтын өндіруге жол беріледі.
5. Жер қойнауын пайдаланушы:
1) кен іздеушілік учаскесіндегі су объектілерінде және су қоры жерінде экскаваторлар мен бульдозерлерді пайдалануға;

2) применять химические реагенты и взрывчатые вещества;
3) возводить и строить капитальные сооружения;
4) вывозить за пределы участка старательства грунт и извлеченную горную массу.
6. Основания отзыва лицензии:
1) вступление в силу решения суда о запрете деятельности по недропользованию вследствие нарушения требований экологической и промышленной безопасности;
2) в случае неуплаты подписного бонуса в срок, предусмотренный налоговым законодательством Республики Казахстан;
3) проведение работ по старательству без предоставления обеспечения исполнения обязательств по ликвидации последствий старательства;
4) нарушение условий лицензии на старательство об ограничении проведения работ по старательству, использования средств механизации,
запрете использования химических реагентов, взрывчатых веществ,
возведения капитальных сооружений,
вывоза грунта и горной массы за пределы участка старательства;
4) проведение работ по старательству без плана старательства, когда его наличие требуется.
7. Государственный орган, выдавший лицензию
____________________________________________________________________
(наименование государственного органа выдавшего лицензию)
_____________________ подпись руководителя (уполномоченного лица) (для
лицензий на бумажных носителях)
Место печати (при наличии) (для лицензий на бумажных носителях)
Место выдачи: ______________________, Республика Казахстан
____________________ (административный центр области)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
старательство"
форма
_________________________
(наименование
государственного органа)
от________________________
__________________________
__________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный номер,
контактные данные
Заявление о выдаче лицензии на старательство
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на старательство
Сведения о заявителе
1
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, сведения о документах, удостоверяющих личность
2
Указание на территорию, определяющую участок старательства, который заявитель просит предоставить в пользование, в масштабе с географическими координатами угловых точек и указанием общей площади
Перечень прилагаемых документов:

2) химиялық реагенттер мен жарылғыш заттарды қолдануға;
3) күрделі құрылыс жайларды тұрғызуға және салуға;
4) топырақ пен айырып алынған тау-кен массасын учаскесінің шегінен тыс жерге шығаруға құқылы емес.
6. Лицензияны қайтарып алу негізі:
1) экологиялық және өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының бұзылуы салдарынан жер қойнауын пайдалану жөніндегі қызметке тыйым салу туралы сот шешімінің күшіне енуі;
2) Қазақстан Республикасының салық заңнамасында көзделген мерзімде қол қою бонусын төлемеген жағдайда;
3) кен іздеушілік салдарын жою бойынша міндеттемелердің орындалуын қамтамасыз етуді бермей кен іздеушілік жөніндегі жұмыстарды жүргізу;
4) кен іздеушілікке арналған лицензияның кен іздеушілік бойынша жұмыстар жүргізуді, механикаландыру құралдарын пайдалануды шектеу,
химиялық реагенттерді, жарылғыш заттарды пайдалануға, күрделі
құрылысжайлар тұрғызуға, топырақ пен тау-кен массасын кен іздеушілік
учаскесінің шегінен тыс жерге шығаруға тыйым салу туралы шарттарын бұзу;
5) оның бар болғанын талап ететін, кен іздеушілік жоспарынсыз кен іздеушілік жөніндегі жұмыстарды жүргізу.
7. Лицензияны берген мемлекеттік орган
____________________________________________________________________
(лицензияны берген мемлекеттік органның атауы)
_____________________________ басшының қолы (уәкілетті тұлғаның)
(қағаз түріндегі лицензиялар үшін)
Мөр орны (болған жағдайда )( қағаз түріндегі лицензиялар үшін)
Беру орны: _______________________ Қазақстан Республикасы
____________________ (облыстың әкімшілік орталығы)
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
нысан
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін-өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
байланыс деректері.
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Кен іздеушілікке арналған лицензияны беруді сұраймын
Өтініш иесі туралы мәлімет
1
өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
2
өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған кен іздеушілік учаскесін айқындайтын, бұрыш нүктелерінің географиялық координаттары бар және жалпы алаңы көрсетілген масштабтағы кен іздеушілік аумағына нұсқау
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:

1)__________________________________________________________________
2)__________________________________________________________________
3)__________________________________________________________________
4)__________________________________________________________________
(наименование документов и количество листов)
Примечание:
* Прилагаются нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати ________________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного представителя,
в случае подачи заявления представителем, прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
старательство"
форма
________________________
________________________
(наименование
государственного органа)
от______________________
_______________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество (при
наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные;
для юридических лиц –
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные.
Заявление на переоформление лицензии на старательство
"__"_________20__года
Прошу произвести переоформление лицензии
Сведения о заявителе
1
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (при наличии) заявителя, гражданство, номер и дата выдачи документа, удостоверяющего личность заявителя, сведения о регистрации заявителя в качестве налогоплательщика
2
для юридических лиц – наименование заявителя, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица
3
указать номер (а) лицензии, дата выдачи, выдавшего лицензию
4
указать полное наименование вида деятельности)
5
указать основание или причины переоформления лицензии
Перечень прилагаемых документов:
1)______________________________________________________________
2)______________________________________________________________
3)______________________________________________________________
4)______________________________________________________________
(наименование документов и количество страниц)*
Примечание:
* Прилагаются оригиналы либо их нотариально засвидетельствованные копии документов
Место печати____________________________________________________
(при наличии) (Подпись заявителя или его уполномоченного представителя, в случае подачи заявления представителем, прикладывается надлежаще оформленный документ, удостоверяющий полномочия)
Приложение 18
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 17 мая 2018 года № 341
Стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на использование пространства недр"
Сноска. Приказ дополнен приложением 18 в соответствии с приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 04.05.2019 № 274 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1) ________________________________________________________________
2) ________________________________________________________________
3) ________________________________________________________________
4) ________________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Нотариалды куәландырған құжаттардың көшірмесі қоса беріледі.
Мөр орны
(болған кезде) __________________________________________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген кұжат қоса беріледі)
"Кен іздеушілікке арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
_________________________
__________________________
(мемлекеттік органның атауы)
__________________________
__________________________
__________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері
Кен іздеушілікке арналған лицензияны қайта рәсімдеуге өтініш
20__ жылғы "__"
Лицензияны қайта рәсімдеуді сұраймын
Өтініш иесі туралы мәлімет
1
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттың беру күні және нөмірі, өтініш иесін салық төлеуші ретінде тіркеу туралы мәліметтер
2
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің толық атауы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер
3
лицензия нөмірі, берілген күні, лицензияны берген лицензиярдың атауы
4
қызмет түрінің толық атауын көрсету
5
лицензияны қайта рәсімдеу негіздері мен себептерін көрсету
Қоса берілетін құжаттардың тізібесі:
1) _______________________________________________________________
2) _______________________________________________________________
3) _______________________________________________________________
4) _______________________________________________________________
(құжаттардың атауы және парақ саны)*
Ескерту:
* Түпнұсқа немесе нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері
қоса беріледі
Мөр орны
(болған кезде) ______________________________________________________
(Өтініш иесінің немесе оның уәкілетті өкілінің қолы, өтінішті өкіл берген
жағдайда құзыреттілігін куәландыратын, тиісті ресімделген құжат қоса беріледі)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және
даму министрінің
2018 жылғы 17 мамырдағы
№ 341 бұйрығына
18-қосымша
"Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Бұйрық Стандартпен толықтырылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 04.05.2019 № 274 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на использование пространства недр" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги (далее - Стандарт) разработан Министерством индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом геологии и недропользования Министерства индустрии и инфраструктурного развития (далее – услугодатель) физическим и юридическим лицам (далее - Услугополучатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня представления положительных заключений экспертиз проекта эксплуатации пространства недр и плана ликвидации при соблюдении сроков, предусмотренных пунктом 1 статьи 252 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее - Кодекс) –5 (пять) рабочих дней;
2) при переоформлении лицензии – 7 (семь) рабочих дней.
Момент подачи заявления определяется датой и временем поступления заявления в уполномоченный орган по изучению недр и подлежит учету.
Сведения о поданном заявлении подлежат размещению на интернет-ресурсе услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней со дня подачи заявления и содержат:
1) наименование (фамилию, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя;
2) координаты территории, определяющей участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование;
3) дату и время поступления заявления.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат государственной услуги – лицензия на использование пространства недр согласно приложению 1 к настоящему стандарту, переоформленная лицензия, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов по времени города Нур-Султан с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по времени города Нур – Султан, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын (бұдан әрі - Стандарт) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімді:
1) "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексінің 252-бабының 1-тармағында көзделген мерзімдер сақталған кезде, жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасы мен жою жоспары сараптамаларының оң қорытындылары ұсынылған күннен бастап – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
2) лицензияны қайта рәсімдеу – 7 (жеті) жұмыс күні ішінде.
Өтінішті беру кезі жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға өтініш келіп түскен күнмен және уақытпен айқындалады және есепке алуға жатады.
Берілген өтініш туралы мәліметтер өтініш берілген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органның интернет-ресурсында орналастырылуға жатады және:
1) өтініш иесінің (тегін, атын, әкесінің атын (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) атауын;
2) өтініш иесі пайдалануға беруге сұрап отырған жер қойнауы учаскесін айқындайтын аумақ координаттарын;
3) өтініш келіп түскен күн мен уақытты қамтиды.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған осы стандарттың 1-қосымшасына сәйкес лицензия, қайта рәсімделген лицензия, лицензияның тел нұсқасы немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді түрдегі жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі туралы мәліметтерді ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа күндері, Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен дүйсенбі - жұма аралығында Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін.

График приема заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги – с 9.00 до 17.30 часов по времени города Нур – Султан с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов по времени города Нур – Султан.
Государственная услуга оказывается без ожидания в очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги:
1) для получения лицензии
услугополучатель подает заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр по установленной форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту.
К заявлению прилагаются следующие документы:
копии документов, подтверждающих сведения, указанные в пункте 1 приложения к настоящему стандарту;
документ, подтверждающий полномочия лица, действующего от имени заявителя при подаче заявления, если такое лицо назначено заявителем;
геологический отчет по форме, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 мая 2018 года № 418 "Об утверждении формы геологического отчета" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 17069), содержащий характеристику объекта подземного сооружения, характеристику его изоляции, тип горных пород, глубину залегания и эффективную мощность пласта коллектора, его площадь, коэффициент пористости, характеристику подстилающего и перекрывающего водоупора, скорость естественного потока подземных вод, качественные и количественные показатели, горнотехнические, специальные инженерно-геологические, гидрогеологические и экологические условия захоронения, складирования и сброса;
характеристика вредных, ядовитых веществ, твердых и жидких отходов, сточных и промышленных вод с указанием наименования продукта, технического производства или процесса, в котором он образуется, его физической характеристики, полного химического состава, содержания токсичных компонентов, пожароопасности, взрывоопасности, растворимости, совместимости с другими веществами при хранении, основных загрязняющих радионуклидов, их активности, а также характеристики системы транспортировки.
Копии документов, прилагаемых к заявлению, должны быть нотариально засвидетельствованы.
Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к заявлению документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом;

Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін беру кестесі – Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен Нұр-Сұлтан уақыты бойынша сағат 9.00-ден 17.30-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет кезек күтпестен, алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз ұсынылады.
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) лицензияны алу үшін:
көрсетілетін қызметті алушы бектілген нысан бойынша осы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруге өтініш береді;
Өтінішке келесі құжаттар қоса ұсынылады:
осы стандарттың қосымшасының 1-тармағында көзделген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелері;
өтініш беру кезінде өтініш иесінің атынан әрекет ететін тұлғаның, егер мұндай тұлғаны өтініш иесі тағайындаған болса, өкілеттігін растайтын құжат;
жерасты құрылысжай объектісінің сипаттамасын, оны оқшаулау сипаттамасын, тау-кен жыныстарының типін, коллектор қаттарының жерасты тереңдігін және тиімді қуатын, оның алаңын, кеуектілік коэффициентін, төселетін және жабылатын су тірегінің сипаттамасын, жерасты суларының табиғи ағысының жылдамдығын, көмудің, қоймаға жинап қою мен ағызудың сапалық және сандық көрсеткіштерін, тау-кен техникалық, арнаулы инженерлік-геологиялық, гидрогеологиялық және экологиялық шарттарын қамтитын, "Геологиялық есеп нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушы 2018 жылғы 31 мамырдағы № 418 бекітілген бұйрығымен. (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 17069 болып тіркелген) нысан бойынша геологиялық есеп;
өнімнің атауы, ол түзілетін техникалық өндіріс немесе процесс, оның физикалық сипаттамасы, толық химиялық құрамы, уытты құрауыштардың болуы, өрт қаупі, жарылыс қаупі, ерігіштігі, сақтау кезінде басқа заттармен үйлесімділігі, негізгі ластаушы радионуклидтер, олардың белсенділігі, сондай-ақ тасымалдау жүйесінің сипаттамасы көрсетіле отырып, зиянды, улы заттардың, қатты және сұйық қалдықтардың, сарқынды және өнеркәсіптік сулардың сипаттамасы.
Өтінішке қоса берілетін құжаттардың көшірмелерін нотариат куәландыруға тиіс.
Өтініш пен оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар, әрбір құжатқа қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріліп өзге тілде де жасалуы мүмкін, аударманың дұрыстығын нотариус куәландырады.
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны алуға мүдделі тұлға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартындағы қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш береді.

2) Лицензия подлежит переоформлению в случаях:
изменения сведений о недропользователе: для физических лиц – изменения фамилии, имени, отчества (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и (или) гражданства;
для юридических лиц – изменения наименования или места нахождения;
перехода права недропользования и (или) доли в праве недропользования;
продления срока лицензии;
изменения границ территории участка недр.
Переоформление лицензии производится по заявлению услугополучателя, подаваемому по установленной форме, согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
К заявлению прилагаются оригиналы либо нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих указанные в нем сведения.
Заявление и прилагаемые к нему документы должны быть составлены на казахском и русском языках. Если заявление подается иностранцем или иностранным юридическим лицом, прилагаемые к нему документы могут быть составлены на ином языке с обязательным приложением к каждому документу перевода на казахский и русский языки, верность которого засвидетельствована нотариусом.
Грамматические или арифметические ошибки, опечатки либо иные подобные ошибки, допущенные при выдаче или переоформлении лицензии, подлежат исправлению государственным органом, выдавшим лицензию.
Исправление ошибок, допущенных при выдаче или переоформлении лицензии, не является переоформлением лицензии.
Исправление ошибок может производиться по инициативе государственного органа, выдавшего лицензию, либо по заявлению недропользователя.
Государственный орган производит исправление ошибок по заявлению недропользователя в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня поступления такого заявления.
Государственный орган, выдавший лицензию, после исправления ошибки в лицензии выдает ее недропользователю в течение 2 (двух) рабочих дней.
Исправленная лицензия подлежит публикации на интернет-ресурсе государственного органа, выдавшего лицензию, в день исправления.
Споры, возникшие в связи с исправлением ошибок в лицензии, подлежат разрешению в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
9. Услугодатель отказывает в выдаче лицензии на использование пространства недр при наличии одного из следующих оснований:
1) заявление или прилагаемые к нему документы не соответствуют требованиям и условиям, предусмотренным статьей 251 и пунктом 1 статьи 252 Кодекса;
2) к заявлению не приложены документы, требуемые пунктом 8 настоящего Стандарта;
3) запрашиваемый участок недр или его часть относится к участку недр, находящемуся в пользовании у другого лица по лицензии на использование пространства недр;

2) жер қойнауын пайдаланушы туралы мәліметтер өзгерген:
жеке тұлғалар үшін – жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және (немесе) азаматтығы өзгерген;
заңды тұлғалар үшін – заңды тұлғаның атауы немесе орналасқан жері өзгерген;
жер қойнауын пайдалану құқығы және (немесе) жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес ауысқан;
лицензия мерзімі ұзартылған;
жер қойнауы учаскесі аумағының шекаралары өзгерген жағдайларда қайта ресімделуге жатады.
Лицензияны қайта ресімдеу осы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушы өтініші бойынша жүргізіледі.
Өтінішке онда көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың түпнұсқалары не нотариат куәландырған көшірмелері қоса беріледі.
Өтініш пен оған қоса берілетін құжаттар қазақ және орыс тілдерінде жасалуға тиіс. Егер өтінішті шетелдік немесе шетелдік заңды тұлға берсе, оған қоса берілетін құжаттар, дұрыстығын нотариус куәландыратын әрбір құжатқа қазақ және орыс тілдеріндегі аудармасы міндетті түрде қоса беріле отырып, өзге тілде жасалуы мүмкін.
Лицензияны беру немесе оны қайта ресімдеу кезінде жіберілген грамматикалық немесе арифметикалық қателерді, қателесіп жазуларды не басқа да осыған ұқсас қателерді лицензияны берген мемлекеттік орган түзетуге тиіс.
Лицензияны беру немесе оны қайта ресімдеу кезінде жіберілген қателерді түзету лицензияны қайта ресімдеу болып табылмайды.
Қателерді түзету лицензияны берген мемлекеттік органның бастамасымен, не жер қойнауын пайдаланушының өтініші бойынша жүргізілуі мүмкін.
Мемлекеттік орган жер қойнауын пайдаланушының өтініші бойынша қателерді түзетуді осындай өтініш келіп түскен күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүргізеді.
Лицензияны берген мемлекеттік орган лицензиядағы қатені түзеткеннен кейін оны екі жұмыс күні ішінде жер қойнауын пайдаланушыға береді.
Түзетілген лицензия лицензияны берген мемлекеттік органның интернет- ресурсында түзетілген күні жариялануға жатады.
Лицензиядағы қателерді түзетуге байланысты туындаған даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешілуге жатады.
9. Мынадай негіздердің бірі болған кезде:
1) өтініш немесе оған қоса ұсынылатын құжаттар Кодекстің 251-бабында және 252-бабының 1-тармағында көзделген шарттар мен талаптарға сай келмесе;
2) осы Стандарттың 8-тармағымен талап етілетін құжаттардың өтінішке қоса ұсынылмағанында;
3) сұралатын жер қойнауы учаскесі немесе оның бір бөлігі жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия бойынша басқа тұлғаның пайдалануындағы жер қойнауы учаскесіне жататын болса;

4) запрашиваемый участок недр не соответствует требованиям пункта 1 статьи 250 Кодекса;
5) запрашиваемый участок недр полностью или частично расположен на территориях, указанных в пункте 2 статьи 250 Кодекса;
6) выдача лицензии повлечет угрозу национальной безопасности;
7) в соответствии с заключением экспертизы геологического отчета, прилагаемого к заявлению, установлено, что по своим геологическим и (или) геотехническим характеристикам запрашиваемый участок недр не пригоден для проведения операций по использованию пространства недр в целях, указанных в заявлении;
8) при несоблюдении заявителем срока представления уполномоченному органу по изучению недр требуемых положительных заключений экспертиз и согласования проекта эксплуатации пространства недр и плана ликвидации.
Отказ в выдаче лицензии выносится в письменной форме, должен быть мотивирован и выдан заявителю в течение сроков, предусмотренных для рассмотрения и выдачи лицензии.
Отказ в выдаче лицензии может быть обжалован заявителем в соответствии с законодательством Республики Казахстан не позднее 10 (десяти) рабочих дней со дня принятия решения об отказе.
Отказ в выдаче лицензии не лишает заявителя права на повторную подачу заявления.
Услугодатель отказывает в переоформлении лицензии в случае несоответствия заявления требованиям Кодекса.
10. Услугополучатель уплачивает подписной бонус – 400 (четыреста) месячных расчетных показателей, установленного законом о республиканском бюджете в соответствии с законодательством Республики Казахстан о недрах и недропользовании.
Подписной бонус является разовым фиксированным платежом недропользователя за приобретение права недропользования на контрактной территории (участке недр), а также при расширении контрактной территории (участка недр) в порядке, определенном законодательством Республики Казахстан.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалование решений, действий (бездействияй) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг производится в письменном виде:
на имя руководителя услугодателя либо лица, его замещающего, по адресу местного исполнительного органа области.
на имя руководителя услугодателя по адресам, указанным на официальном интернет-ресурсе услугодателя.
В жалобе юридического лица указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии территориального филиала услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя, рассматривается в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

4) сұралатын жер қойнауы учаскесі осы Кодекстің 250-бабы 1-тармағының талаптарына сәйкес келмесе;
5) сұралатын жер қойнауы учаскесі осы Кодекстің 250-бабының 2-тармағында көрсетілген аумақтарда толық немесе ішінара орналасса;
6) лицензияны беру ұлттық қауіпсіздікке қатер төндіруге алып келетін болса;
7) өтінішке қоса берілген геологиялық есеп сараптамасының қорытындысына сәйкес өзінің геологиялық және (немесе) геотехникалық сипаттамалары бойынша сұралып отырған жер қойнауы учаскесі өтініште көрсетілген мақсаттарда жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу үшін жарамсыз екені белгіленсе;
8) өтініш иесі жер қойнауын зерттеу жөніндегі уәкілетті органға жер қойнауы кеңістігін пайдалану жобасы мен жою жоспары талап етілетін сараптамаларының оң қорытындыларын және келісуін ұсыну мерзімін сақтамаған кезде жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруден бас тартады.
Лицензияны беруден бас тарту жазбаша нысанда шығарылады, ол уәжді болуға және өтініш иесіне лицензияны қарау және беру үшін көзделген мерзімдер ішінде берілуге тиіс.
Лицензияны беруден бас тартуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өтініш иесі бас тарту туралы шешім қабылданған күннен бастап 10 (он) жұмыс күнінен кешіктірмей шағым жасауы мүмкін.
Лицензияны беруден бас тарту өтініш иесін өтінішті қайта беру құқығынан айырмайды.
10. Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны алған тұлға Қазақстан Республикасының жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы заңнамасына сәйкес республикалық бюджет туралы заңда белгіленген айлық есептік көрсеткіштің 400 еселенген мөлшері, көлемінде төлейді.
Қол қою бонусы жер қойнауын пайдаланушының келісімшарт аумағында (жер қойнауы учаскесінде), сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында айқындалған тәртіппен келісімшарт аумағы (жер қойнауы учаскесі) кеңейтілген кезде жер қойнауын пайдалану құқығын иелену үшін біржолғы тіркелген төлемі болып табылады.
3-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану қағаз түрінде жүзеге асырылады ресми интернет-ресурсында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына жүргізіледі.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шағымның шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орнын көрсете отырып тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы оны тіркеген күннен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя: на официальных сайтах услугодателя.
14. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе Министерства: www.miid.gov.kz, в подразделе "Государственные услуги и стандарты" раздела "Деятельность государственного органа". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
использование пространства
недр"
форма
Лицензия на использование пространства недр
№_______________ дата "___" ___________ 20___года
1. Выдана
___________________________________________________________
____________________________________________________________________
(фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) и гражданство физического лица/наименование, место нахождение юридического лица) (в случае общего владения правом недропольования перечисляются все владельцы с полным указанием сведении) (далее – Недропользователь) и предоставляет право на пользование участком недр в целях проведения операций по использованию пространства недр в соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании" (далее – Кодекс)
Размер доли в праве недропользования: ______________________________
(размер в процентном выражении по каждому владельцу)
2. Условия лицензии:
1) срок лицензии (при продлении срока лицензии на использование пространства недр срок указывается с учетом срока продления): ____________ со дня ее выдачи;
2) границы территории участка недр площадью __________ кв.км,
со следующими географическими координатами:
____________________________
(указать точки географических координат)
3)иные условия недропользования:
Схематическое расположение территории участка недр прилагается к настоящей лицензии.
3. Обязательства Недропользователя:
1) уплата подписного бонуса в размере _________________ тенге до "__"_________20__ года;
2) уплата в течение срока лицензии платежей за пользование земельными участками (арендных платежей) в размере и порядке, установленным налоговым законодательством Республики Казахстан.

12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижесімен келіспеген жағдайда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мекенжайлары көрсетілген қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылған: көрсетілген қызметті берушінің ресми сайттарында.
14. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтама қызметтерінің байланыс телефондары Министрліктің: www.mііd.gov.kz ресми интернет-ресурсында "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселесі жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
нысан
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензия
20___ жылғы "___" ______________ күні №_______________
1. ____________________________________________________________
_______________________________________________________ берілді
(жеке тұлғаның тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) және азаматтығы/заңды тұлғаның атауы, орналасқан жері) (жер қойнауын пайдалану құқығымен жалпы иелену жағдайда барлық иелер толық мәліметтерді көрсетумен аталынады) (бұдан әрі – Жер қойнауын пайдаланушы) және "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) жер қойнауы кеңістігін пайдалану жөніндегі операцияларды жүргізу мақсатында жер қойнау учаскесін пайдалану құқығын береді
Жер қойнауын пайдалану құқығындағы үлес мөлшері:
_____________________________________________________________
(әрбір иесі бойынша пайыздық мәнде көрсету)
2. Лицензия шарты:
1) лицензия мерзімі (өндіруге арналған лицензия мерзімін ұзарту кезінде ұзарту мерзімінің есебімен көрсетеді): оны берген күннен бастап ____________
2) Жер қойнауы учаскесі аумақтарының_________ шаршы км көлемі, географиялық
координаттары:_________________________________________
(географиялық координаттардың нүктесін көрсету);
3) жер қойнауын пайдаланудың өзге шарттары:
Жер қойнауы учаскесі аумақтарының схемалық орналасуы осы лицензияға қосымшада келтірілген
3. Жер қойнауын пайдаланушының міндеттемелері:
1) 20__ жылғы "__" ________ дейін қол қою бонусын _________________ теңге мөлшерінде төлеу;
2) Қазақстан Республикасының салық заңнамасымен белгіленген тәртіпте және мөлшерде жер учаскелерін пайдалану үшін лицензиянын мерзімі ішінде (жалдау төлемдерін) ақы төлеу.

4. Целевое назначение использования пространства недр:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(один из подвидов операций в соответствии со статьей 249 Кодекса)
5. Основания отзыва лицензии:
1) нарушение условий лицензий, предусмотренных пунктами 3 и 4 настоящей лицензии;
2) в случае запрета деятельности, предусмотренного экологическим законодательством Республики Казахстан.
6. Государственный орган, выдавший лицензию
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование государственного выдавшего лицензию)
_____________________ подпись руководителя (уполномоченного лица) (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (при наличие) (для лицензий на бумажных носителях)
Место выдачи: город Нур-Султан, Республика Казахстан
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
использование пространства
недр"
форма
__________________________
__________________________
(наименование государственного органа)
от________________________
__________________________
для физических лиц –
фамилия, имя, отчество
(при наличии) заявителя,
индивидуальный
идентификационный номер,
контактные данные;
для юридических лиц -
наименование заявителя,
бизнес идентификационный
номер (при наличии),
контактные данные
Заявление о выдаче лицензии на использование пространства недр
"__"_________20__года
Прошу выдать лицензию на использование пространства недр
Сведения о заявителе
1
для физических лиц – фамилия, имя и отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) заявителя, место жительства, гражданство, сведения о документах, удостоверяющих личность заявителя
2
для юридических лиц – наименование заявителя, место нахождения, сведения о государственной регистрации в качестве юридического лица (выписка из торгового реестра или другой легализованный документ, удостоверяющий, что заявитель является юридическим лицом по законодательству иностранного государства)
3
указание на территорию, определяющую соответствующий участок недр, который заявитель просит предоставить в пользование (площадь и географические координаты участка недр)
4
указание на срок пользования запрашиваемым участком недр
5
указание на цель использования пространства недр в соответствии со статьей 249 Кодекса Республики Казахстан от 27 декабря 2017 года "О недрах и недропользовании"
Перечень прилагаемых документов:
1) ___________________________________________________________________

4. Жер қойнауы кеңістігін пайдаланудың нысаналы мақсаты:
____________________________________________________________________
(Кодекстің 249-бабына сәйкес операциялардың кіші түрлерінің бірі)
5. Лицензияны қайтарып алу негіздері:
1) осы лицензияның 3 және 4-тармақтармен көзделген лицензиялардың шарттарын бұзу;
2) Қазақстан Республикасының экологиялық заңнамасымен көзделген қызметіне тыйым салған жағдайда.
6. Лицензияны берген мемлекеттік орган
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(лицензияны берген мемлекеттік органның атауы)
_____________________________ басшының (уәкілетті тұлғаның) қолы
(қағаз жеткізгіштегі лицензиялар үшін)
Мөр орны (болған жағдайда)(қағаз түріндегі лицензиялар үшін)
Беру орны: Қазақстан Республикасы, Нұр-Султан қаласы
"Жер қойнауы кеңістігін
пайдалануға арналған
лицензияны беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына
2-косымша
нысан
____________________________
____________________________
(мемлекеттік органның атауы)
____________________________
____________________________
____________________________
жеке тұлғалар үшін өтініш
иесінің тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда),
жеке сәйкестендіру нөмірі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері;
заңды тұлғалар үшін –
өтініш иесінің атауы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
(бар болған жағдайда),
байланыс деректері
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруге өтініш
20__ жылғы "__"_________
Жер қойнауы кеңістігін пайдалануға арналған лицензияны беруді сұраймыз
Өтініш иесі туралы мәлімет
1
жеке тұлғалар үшін – өтініш иесінің тегі, аты және әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тұрғылықты жері, азаматтығы, өтініш иесінің жеке басын куәландыратын құжаттар туралы мәліметтер
2
заңды тұлғалар үшін – өтініш иесінің атауы, орналасқан жері, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркеу туралы мәліметтер (сауда тізілімінен үзінді көшірме немесе өтініш иесі шет мемлекеттің заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатындығын куәландыратын басқа заңдастырылған құжат)
3
өтініш иесі пайдалануға беру үшін сұрап отырған тиісті жер қойнауы учаскесін айқындайтын аумаққа нұсқау
4
сұралатын жер қойнауы учаскесін пайдалану мерзіміне нұсқау
5
осы "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2017 жылғы 27 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 249-бабына сәйкес жер қойнауы кеңістігін пайдалану мақсатына нұсқау
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:
1) ____________________________________________________________