Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением
Приказ и.о. Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 474. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2015 года № 11514. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 марта 2020 года № 254.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 27.03.2020 № 254 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 15.07.2017 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) Регламент государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) исключен приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2017 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", согласно приложению 7 к настоящему приказу;

"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың, жарылғыш материалдардың айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету регламентін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің м.а. 2015 жылғы 23 мамырдағы № 474 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 шілдеде № 11514 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 27 наурыздағы № 254 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 27.03.2020 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2017 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес;
5) "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес;
6) алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2017 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
7) "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес;

8) Регламент государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", согласно приложению 8 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2017 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 5 марта 2014 года № 146 "Об утверждении регламентов государственных услуг" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 17 марта 2014 года № 9231).
3. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З. и Комитет административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.).
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
министра
генерал-лейтенат полиции
М. Демеуов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).

8) "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету регламенті осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2017 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
2. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 5 наурыздағы № 146 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылы 5 наурыздағы № 9231 тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитетіне (И.В. Лепеха) жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің міндетін атқарушы
полиция генерал-лейтенанты
М. Демеуов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
1-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление лицензии, для занятия деятельностью по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления заявления во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их квалификационным требованиям, готовится положительный результат по выдаче, лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью,
в территориальный орган внутренних дел, для проведения обследования помещений для разработки, производства, торговли, ремонта, коллекционирования, экспонирования, хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетіне және Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды әзірлеу, жасау, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;

3) формирование результата оказания государственной услуги исполнителем услугодателя в течении 1 (одного) часа;
4) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям в течении рабочего дня и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю;
5) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, в день подписания.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) обработка заявления в поступивших заявках;
2) установление соответствия/ несоответствия представленных документов услугополучателя установленным квалификационным требованиям, а также готовый проект результата оказания государственной услуги;
3) сформированный результат оказания государственной услуги в виде электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) портал;
2) исполнитель;
3) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя и перенаправляет его для работы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) исполнитель с момента обработки заявления, рассматривает, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента;
3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю;

3) қызмет берушінің орындаушымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі ұйымдастырылады;
4) қызмет берушінің басшысы біліктілік талаптарына сәйкес қызмет нәтижесін тексереді және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады;
5) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде жолданады.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-әрекеттің) нәтижесі, ол келесі рәсімді орындауды бастауға негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті алушының өтініші бойынша орындаушыны белгілеу;
2) ұсынылған құжаттардың толық болу/болмау фактісін және көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес болуын/болмауын анықтау, сондай-ақ дайын мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесінің жобасы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат түрінде қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті берушінің мына құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) қатысады:
1) портал;
2) орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) келіп түскен электрондық сауалды қызметті берушінің тіркеген күннен Портал арықылы тіркейді және қызмет берушінің орындаушына жолданады, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы одан әрі қараудан бас тартады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;
3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады;

4) результат оказания государственной услуги в день подписания направляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении к настоящему регламенту.
Направленный услугополучателем запрос через портал поступает на рассмотрение услугодателю.
Примечание: услугополучатель должен быть зарегистрирован и авторизован на портале.
Услугополучатель для запроса на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему".
Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные о услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные в соответствующих окнах:
1) информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства;
2) форму сведений в соответствии с квалификационными требованиями.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая его ЭЦП. При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация о запросе, которая обновляется в ходе его обработки услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя через Портал:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя и перенаправляет его для работы, в случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления;
2) исполнитель с момента обработки заявления, рассматривает, осуществляет проверку соответствия услугополучателя установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта, формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю услугодателя в сроки, установленные подпунктом 3) пункта 5 настоящего Регламента;

4) мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде жолданады.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзара іс-қимыл жасау және ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті алушының жүгіну тәртібі мен көрсетілетін қызметті берушінің және көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің сипаттамасы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық іс-қимылдар диаграммасы түрінде графикалық нысанда осы регламенттің қосымшасында келтірілген.
Көрсетілетін қызметті алушы жіберген сұрату көрсетілетін қызметті берушінің қарауына портал арқылы түседі.
Ескертпе: көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуі және авторизациялануы тиіс.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті алуға сұрау салу үшін порталдан "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" таңдайды.
Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салудың бастапқы қадамын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы деректерді тиісті терезелерде толтырады:
1) электрондық үкіметтің төлем шлюзі арқылы лицензиялық алымның бюджетке төленгені туралы ақпарат;
2) біліктілік талаптарына сәйкес мәліметтер нысаны.
Көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды, оған ЭЦҚ қол қоя отырып, сақтайды. Сұрау салу портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" сұрау салу туралы ақпаратқа қол жетімді болады, көрсетілетін қызметті беруші оны өңдеу барысында ол жаңартылып отырады (жеткізілгені, тіркелгені, орындалғаны туралы белгі, қаралғаны не қараудан бас тарту туралы жауап).
10. Портал арқылы жүгіну және көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары) реттілігінің тәртібін сипаттау:
1) келіп түскен электрондық сауалды кеңсе қызметкері тіркеген күннен Портал арықылы тіркейді және қызмет берушінің орындаушына жолданады, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы құжаттар таптамасын алған сәттен бастап көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарайды, көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағымен белгіленген талаптарға сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады егер Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген рұқсаттар алу мүмкіндігін болдырмайтын мән-жайлардың пайда болуы одан әрі қараудан бас тартады немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады, Регламенттің 5-тармағы 3) тармақшасында белгіленген мерзімде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле,
коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного
оружия и патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын әзірлеу,
жасау, жөндеу, сату, коллекцияға
жинау, экспонаттау жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, жасау, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
2-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).

3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их квалификационным требованиям, готовится положительный результат по выдаче, переоформлению лицензии и (или) приложения к лицензии, в том числе при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При переоформлении лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
При выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии или ее переоформлении при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения или разделения, исполнителем осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра Министерства внутренних дел для проверки лиц имеющих доступ к пиротехническим изделиям на наличие судимости, направляется запрос в территориальный орган внутренних дел для осуществления проверки субъекта на соответствие требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі: азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру, оны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Лицензия және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе оны қайта рәсімдеу кезінде заңды тұлға-лицензиатты қайта ұйымдастырған кезінде орындаушы тарапынан пиротехникалық заттарға рұқсаты бар тұлғаларды бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық пиротехникалық заттарды және оларды қолдануға арналған құралдарды сақтау және есепке алу субъектілерінің талаптарға сәйкестігін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие квалификационным требованиям и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на осуществление
деятельности по разработке,
производству, торговле,
использованию гражданских
пиротехнических веществ и
изделий с их применением"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на осуществление деятельности по разработке, производству, торговле, использованию гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 3
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 15.07.2017 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель).

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Азаматтық пиротехникалық
заттар мен олар қолданылып
жасалған бұйымдарды әзірлеу,
жасау, сату, пайдалану жөніндегі
қызметті жүзеге асыруға
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды әзірлеу, жасау, сату, пайдалану жөніндегі қызметті жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
3-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2017 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
1. Жалпы ережелер
1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 395 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрліктің аумақтық бөліністері көрсетеді (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.

3. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
4. Результат оказания государственной услуги: выдача направления на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
5. Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления физического и юридического лица для получения направления на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия с прилагаемыми документами (далее – заявление) согласно пункту 9 Стандарта, поданного услугодателю на бумажном носителе.
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через Государственную корпорацию.
7. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) прием документов работником Государственной корпорации и регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления и проверка представленных документов сотрудником услугодателя;
3) оформление результата оказания государственной услуги сотрудником услугодателя;
4) выдача результата оказания государственной услуги специалистом услугодателя работнику Государственной корпорации;
5) выдача результата оказания государственной услуги работником Государственной корпорации услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
8. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) Государственная корпорация;
2) услугодатель;
3) специалист канцелярии услугодателя;
4) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя;
5) исполнитель услугодателя.
9. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) в течение 15 (пятнадцати) минут осуществляет прием документов и регистрацию заявления в информационной системе Государственной корпорации и передачу услугодателю на исполнение;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру немесе Стандарттың 10-тармағымен көзделген мемлекеттік қызмет көрсету негізгі бас тартылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
5. Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғам арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) әрекет ету тәртібін сипаттау
6. Рәсімді (іс-әрекетті) бастау үшін Стандарттың 9-тармағына сәйкес қоса берілген құжаттармен бірге көрсетілетін қызметті берушіге қағаз тасымалдағышта берген көрсетілетін қызметті алушының өтінішінің болуы жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру (бұдан әрі - өтініші) негіз болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру Мемлекеттік корпорация арқылы жүзеге асырылады.
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-әрекеттер):
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің құжаттарды қабылдауы және өтінішті тіркеуі;
2) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерін өтінішті қарауы және ұсынылған құжаттарды тексеруі;
3) көрсетілетін қызметті беруші қызметкерін мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші маманының Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруі;
5) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің көрсетілетін қызметті берушіге көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесін беруі.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу тәртібін сипаттау
8. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорация;
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (басшының орынбасары);
5) көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы.
9. Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасында әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) ұзақтығын көрсете отырып, рәсімдердің (іс-әрекеттердің) кезектілігін сипаттау:
1) 15 (он бес) минут ішінде құжаттарды қабылдау және Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесінде өтінішті тіркеу және көрсетілетін қызметті берушіге орындауға беру жүзеге асырылады;

2) сотрудник канцелярии услугодателя после поступления заявления и необходимых документов для оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) минут проводит регистрацию, ставит на контроль согласно сроку, установленному пунктом 4 Стандарта и передает на рассмотрение начальнику услугодателя (заместителю начальника);
3) руководитель (заместитель руководителя) услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут согласно резолюции отписывает заявление услугополучателя исполнителю услугодателя;
4) исполнитель осуществляет следующие последовательные действия: проверяет представленные документы на соответствие пункту 9 Стандарта и другим нормативным правовым актам формирует и направляет результат оказания государственной услуги на подпись руководителю (заместителю руководителя) услугодателя, который в течение одного рабочего дня подписывает документ, подготовленный исполнителем услугодателя, заверяет печатью и возвращает исполнителю услугодателя, либо готовит мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в течение 10 рабочих дней;
5) сотрудник услугодателя в течение 15 (пятнадцати) минут с момента получения выдает результат государственной услуги сотруднику канцелярии услугодателя, который выдает готовый документ либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги работнику Государственной корпорации по реестру.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и длительность обработки запроса услугополучателя:
1) проверка работником Государственной корпорации заявления на достоверность указанных в нем сведений, а также соответствие документов перечню, указанному в пункте 9 стандарта в течение пятнадцати минут;
2) идентификация личности услугополучателя по предъявленному документу, удостоверяющему личность в течение пяти минут;
3) проверка сведений о регистрации по месту жительства в течение пяти минут;
4) принятые документы направляются в течение одного рабочего дня услугодателю для рассмотрения;
5) после доставки принятых документов услугодателю порядок действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги осуществляется в соответствии с подпунктами 2)-6) пункта 9 раздела 3 настоящего регламента;

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету үшін берілген өтініш пен қажетті құжаттар келіп түскен соң 20 (жиырма) минут ішінде тіркеуді жүргізеді, Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімге сәйкес бақылауға қояды және көрсетілетін қызметті берушінің бастығына (бастықтың орынбасарына) қарауға береді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (басшының орынбасары) 15 (он бес) минут ішінде бұрыштамаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушының өтінішін көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысына жолдайды;
4) орындаушы мынадай дәйекті іс-әрекеттерді жүзеге асырады: ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағына және басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкестігін тексереді мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қалыптастырады және басшысына (басшының орынбасарына) қол қоюға жолдайды басшы бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы дайындаған құжатқа қол қояды, елтаңбалы мөрмен куәландырады немесе мемлекеттік қызмет көрсетуде бас тарту туралы дәлелді жауапты он жұмыс күні ішінде дайындайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжатты алған сәттен бастап 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді, ол Мемлекеттік корпорацияның қызметкеріне тізілім бойынша дайын құжатты не мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
10. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібін сипаттау және көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын өңдеудің ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация қызметкерінің өтініште көрсетілген мәліметтердің шынайлығын, сондай-ақ құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес келуін он бес минут ішінде тексеруі;
2) он бес минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының берген жеке басты куәландыратын құжаты бойынша жеке басын сәйкестендіру;
3) бес миниут ішінде тұрғылықты жері бойынша тіркеу туралы мәліметтерді тексеру;
4) қабылданған құжаттар бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті берушіге қарау үшін жолданады;
5) қабылдаған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жеткізгеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесінде іс-қимыл жасасу тәртібі осы Регламенттің 3-бөлімінің 9-тармағының 2)-6) тармақшаларына сәйкес жүзеге асырылады;

6) в случае отказа в предоставлении государственной услуги предусмотренных пунктом 10 Стандарта, работник Государственной корпорации выдает услугополучателю мотивированное письмо об отказе в оказании государственной услуги;
7) результат оказания государственной услуги передается работнику Государственной корпорации, согласно реестра под роспись.
11. Описание последовательности и взаимодействие административных действий (процедур) структурными подразделениями (работниками) услугодателя приведено в таблице согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему" согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение №1
к Регламенту государственной
услуги "Выдача направления
физическим и юридическим
лицам на комиссионную
продажу гражданского
и служебного оружия
и патронов к нему"
Описание
последовательности и взаимодействие административных действий (процедур)
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональной единицы.
Действия основного процесса (хода, потока работ)
№ п/п
№ Действия (хода, потока работ)
1
2
1
СФЕ
Государственная корпорация
ГОРРОВД
2
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Сотрудник НАО ГК принимающий заявление от Заявителя:
- прием заявлений;
- проверка пакета документов на полноту;
- выдача расписки;
- заявителю; выдача результата оказания ГУ/мотивированного отказа.
Сотрудник НАО ГК, ответственный за движение пакета документов внутри НАО ГК:
- передача документов из сектора приема документов (СПД) в накопительный сектор (НС);
- передача документов из накопительного сектора (НС) курьеру;
- прием документов от курьера в накопительный сектор (НС);
- прием заявлений от курьера (отказ);
- отмена заявок.
Сотрудник НАО ГК, ответственный за доставку пакета документов в УО и получение от ГО:
- доставка пакета документов в УО;
- получение результата оказания ГУ/мотивированного отказа от ГО.
Сотрудники структурных и/или территориальных подразделений уполномоченного органа, участвующие в оказании ГУ:
- регистрация заявлений;
- назначение ответственного исполнителя по заявлению;
- рассмотрение и подготовка результата оказания ГУ/мотивированного отказа;
- отправка результата оказания ГУ в НАО ГК
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Передача в Государственную корпорацию направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему
5
Сроки исполнения
15 минут
С момента сдачи документов в Государственную корпорацию – 10 рабочих дней;
При обращении в Государственную корпорацию день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Приложение №2
к Регламенту государственной
услуги "Выдача направления
физическим и юридическим
лицам на комиссионную
продажу гражданского
и служебного оружия и патронов к нему"
Справочник
бизнес-процесса оказания государственной услуги
"
Выдача направления физическим и юридическим лицам на комиссионную продажу гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Приложение 4
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6) стандарттың 10-тармағында көзделген мемлекеттік қызметті ұсынудан бас тартылған жағдайда Мемлекеттік корпорацияның қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы бас тартылған хат береді;
7) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері Мемлекеттік корпорация қызметкеріне тізілімге сәйкес қол қойылып, беріледі.
11. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-әрекеттердің) дәйектілігі сипаттау осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес кестеде келтірілген.
12. Рәсімдері (іс-қимылдардың), Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл жасасу дәйектілігін егжей-тегжейлі сипаттау, сондай-ақ Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл жасасу тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру" процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттау осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын
комиссиялық сатуға жолдама
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Әкімшілік іс-әрекеттердің (рәсімдердің) дәйектілігі мен өзара іс-қимыл жасасу сипаттамасы 1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бірлік іс-қимылын сипаттау
Негізгі процестің әрекеттері (жұмыстың барысы, ағыны)
1
Іс-әрекеттің (жұмыстың барысы, ағыны) №
1
2
2
ҚФБ-ның атауы
ХҚКО
ҚАІІб бөлім, бөлімше, топтар
3
Іс-қимылдың (процестің, рәсімнің, операциялардың) атауы және олардың сипаттамасы
Өтініш берушінің өтінішін қабылдайтын ҰАҚ МК қызметкері:
- өтініштерді қабылдау;
- құжаттар топтамасының толықтығын тексеру;
- қолхат беру;
- өтініш берушіге; МҚ көрсетудің нәтижесін беру/негізді бас тарту. ҰАҚ МК ішінде құжаттар топтамасының айналымына жауапты ҰАҚ МК қызметкері:
- құжаттарды қабылдау секторынан (ҚҚС) құжаттарды жинақтау секторына (ЖС) беру;
- құжаттарды жинақтау секторынан (ЖС) курьерға беру;
- құжаттарды курьерде жинақтау секторына (ЖС) қабалдау;
- курьерден өтінішті қабылдау (бас тарту);
- өтінімнен бас тарту.
ББ-ге құжаттар жиынтығын жеткізуге және МО-дан қабылдап алуға жауапты ҰАҚ МК қызметкері:
- ББға құжаттар топтамасын жеткізу;
- МҚ көрсету нәтижесін / МО негізді бас тартуды қабылдау.
МҚ көрсетуге қатысатын уәкілетті органның құрылымдық және/немесе аумақтық бөліністердің қызметкерлері:
- өтінішті тіркеу;
- өтініш бойынша жауапты орындаушыны тағайындау;
- қарау МҚ көрсетуді / негізді бас тарту нәтижелерін әзірлеу;
- ҰАҚ МК-да МҚ көрсету нәтижесін жолдау
4
Аяқтау нысандары (деректер, құжат, ұйымдастыру-өкімдік шешім)
Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру
Мемлекттік корпорацияға жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын комиссиялық сатуға жолдама беру
5
Орындау мерзімдері
15 минут
Мемлекеттік корпорациясына құжаттарды тапсырған сәттен бастап 10 жұмыс күні.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
4-қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача заключения на ввоз на территорию Республики Казахстан, вывоз с территории Республики Казахстан и транзит через территорию Республики Казахстан гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беруне мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения
физическим и юридическим
лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского
и служебного оружия и
патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 5
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын Қазақстан
Республикасының аумағына
әкелуге, Қазақстан
Республикасының аумағынан
әкетуге және Қазақстан
Республикасының аумағы
арқылы транзиттеуге
қорытындылар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге, Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге және Қазақстан Республикасының аумағы арқылы транзиттеуге қорытындылар беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
5-қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) және оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).

3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, назначает проверку для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;

3) руководитель услугодателя проверяет результат услуги на соответствие установленным требованиям предусмотренных пунктом 9 Стандарта и подписывает результат оказания государственной услуги, в случае несоответствия возвращает на доработку исполнителю.
Результат оказания государственной услуги автоматически направляется в "личный кабинет" услугополучателя" посредством Портала.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения
физическим и юридическим
лицам на приобретение,
хранение, хранение и ношение,
перевозку гражданского
и служебного оружия и
патронов к нему"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача разрешения физическим и юридическим лицам на приобретение, хранение, хранение и ношение, перевозку гражданского и служебного оружия и патронов к нему"
*СФЕ - структурно-функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (работников) услугодателя, веб-портала "электронного правительства".
- начало или завершение оказания государственной услуги
- наименование процедуры (действия)
- переход к следующей процедуре (действию)
Приложение 6
к приказу Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент
электронной государственной услуги "Выдача разрешений на
хранение взрывчатых материалов"
Сноска. Приложение 6 исключено приказом Министра внутренних дел РК от 15.07.2017 № 488 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 7
к приказу и.о. Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 мая 2015 года № 474
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением"
Сноска. Регламент в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 29.01.2019 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на приобретение, хранение гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).

3) қызмет берушінің басшысы көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижесін біліктілік талаптарына сәйкес тексереді және 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсетілген нәтижесіне қол қояды, егер сәйкес келмесе орындаушыға жөндеуге қайтарады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық құжат нысаныны қызмет алушының "жеке кабинетіне" қол қойылған күнінде Портал арқылы жолданады.
"Жеке және заңды тұлғаларға
азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын сатып
алуға, сақтауға, сақтау мен алып
жүруге, тасымалдауға рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Жеке және заңды тұлғаларға азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алуға, сақтауға, сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық-функционалдық бірлік: көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөліністерінің (қызметкерлерінің), "электрондық үкімет" веб-порталының өзара іс-қимыл жасасуы.
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы
- рәсімнің (іс-қимылдың) атауы
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
6-қосымша
"Жарылғыш материалдарды сақтауға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 15.07.2017 № 488 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің м.а.
2015 жылғы 23 мамырдағы
№ 474 бұйрығына
7-қосымша
"Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 29.01.2019 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Азаматтық пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сатып алуға, сақтауға рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.

Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными подразделениями Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – услугодатель) посредством, веб-портала "электронного правительства" (далее – Портал) на основании Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов", утвержденного приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 395 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11211) (далее - Стандарт).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача разрешения на открытие и функционирование стрелковых тиров (стрельбищ) и стендов, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги через Портал.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса услугополучателя через Портал, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
11) исполнитель услугодателя проверяет на Портале в поступивших заявках заявление услугополучателя в день его поступления и перенаправляет во вкладку "Задачи на обработку" – время исполнения в течении рабочего дня.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления – срок исполнения 2 (два) рабочих дня;
2) исполнителем после поступления обращения во вкладку "Задачи на обработку" проводится проверка представленных документов услугополучателем на соответствие их к установленным требованиям, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, готовится положительный результат оказания государственной услуги, в случае возникновение обстоятельств, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, исключающих возможность получения разрешений готовит мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления в сроки, установленные пунктом 4 Стандарта – срок исполнения 15 (пятнадцать) рабочих дней.
При выдаче разрешения, исполнителем направляются запросы в территориальные Комитеты национальной безопасности Республики Казахстан и подразделения по борьбе с экстремизмом и терроризмом и организованной преступностью Министерства внутренних дел Республики Казахстан (далее – МВД), для проверки лиц имеющих доступ к оружию по учетам по линии борьбы с экстремизмом, терроризмом или организованной преступностью, назначает проверку для проведения обследования помещений для хранения гражданского и служебного оружия, на соответствие установленным требованиям постановления правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия", осуществляется проверка по информационным системам Комитета по правовой статистике и специальным учетам при Генеральной прокуратуре Республики Казахстан и информационно аналитического центра МВД, для проверки лиц имеющих доступ к оружию на наличие судимости и административных правонарушений;

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11211 болып тіркелген) Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 24 ақпандағы № 395 бұйрығымен бекітілген "Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) мен оның аумақтық бөлімшелері көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық түрде (толық автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Атыс тирлері (атыс орындары) мен стенділерін ашуға және олардың жұмыс істеуіне рұқсат беру не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауабы Портал арқылы.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл жасау тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген өзге де құжаттарын немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын алу мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар):
1) келіп түскен Порталға электрондық сауалды кеңсе тіркеген күннен, егер ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында белгіленген мерзімде және (немесе) орындалу мерзімі өтіп кеткен құжаттары жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады;
2) орындаушы біліктілік таларптарына сәйкес қызмет алушымен ұсынылған құжаттарды тексереді оң нәтижесі дайындалады лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру және қайта ресімдеу, оның ішінде заңды тұлға-лицензиатты бөліп алу немесе бөлу нысанында қайта ұйымдастырған кезде лицензияны және (немесе) лицензияға қосымша телнұсқасын беру, көрсетілетін қызметті беруші ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, арызды одан әрі қарай қарастыруға дәлелді бас тарту, егерде ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзімде жүзеге асыру өтінішіне одан әрі қараудан бас тартады.
Рұқсат беру кезінде орындаушы тарапынан қару ұстауға рұқсаты бар тұлғаларды экстремизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласы бойынша есептерін тексеру үшін Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің (бұдан әрі – ІІМ) экстемизм және терроризмге және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес бөліністеріне, бұрын соттылығы немесе әкімшілік құқық бұзушылықтары үшін жауапкершілікке тартылғаны туралы тексеру үшін Қазақстан Республикасы Бас Прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу комитетіне және ІІМ ақпараттық талдау орталығына, азаматтық және қызметтік қаруды жасау, өндіру, сату, жөндеу, коллекциялау, экспонаттау және сақтау үшін үй-жайдың "Қарудың кейбір түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 тамыздағыц № 1176 қаулысымен бекітілген ережелерге сәйкес келуін тексеру үшін аумақтық ішкі істер органдарына сұраныс жолданады;