Об утверждении регламента государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения"
Приказ и.о. Министра образования и науки Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 340. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июля 2015 года № 11516. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 21 мая 2020 года № 213.
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 21.05.2020 № 213 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения".
2. Департаменту дошкольного и среднего образования, информационных технологий (Жонтаева Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Исполняющий
обязанности Министра
Е. Имангалиев
Утвержден приказом
Министра образования и науки
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 340
Регламент государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе на замещение
руководителей государственных учреждений среднего
образования республиканского значения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель) на основании стандарта государственной услуги Стандарт государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения", утвержденного приказом Министерства образования и науки Республики Казахстан от 8 апреля 2015 года № 173, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11058, (далее – Стандарт).

"Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің м.а. 2015 жылғы 29 мамырдағы № 340 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 1 шілдеде № 11516 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2020 жылғы 21 мамырдағы № 213 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 21.05.2020 № 213 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабының 2-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мектепке дейінгі және орта білім, ақпараттық технологиялар департаменті (Ж. Жонтаева) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты ресми жариялауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өзіме қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
Е. Иманғалиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 340 бұйрығымен бекітілген
"Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттар қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің 2015 жылғы 8 сәуірдегі № 173 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11058 болып тіркелген) бекітілген "Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) негізінде көрсетеді.

2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является решение конкурсной комиссии о соответствии участников Конкурса на замещение должности руководителя государственного учреждения среднего образования республиканского значения квалификационным требованиям вакантной должности.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакета документов, согласно пункту 9 Стандарта (далее – пакет документов).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги:
Канцелярия Министерства образования и науки Республики Казахстан принимает и регистрирует пакет документов. Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 20 минут. Максимально допустимое время обслуживания – 20 минут.
График работы услугодателя с понедельника по пятницу включительно с 9.00 часов до 18.00, 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00, 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием документов осуществляется с 09.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.00,14.30 часов.
Прием осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов услугодателю – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвует услугодатель - Министерство образования и науки Республики Казахстан (далее – услугодатель).
7. Описание последовательности процедур (действий) между услугодателями.
1) Услугодатель, в чьем ведомстве и подчинении находится учреждение образования, имеющее вакантную должность руководителя государственного учреждения среднего образования республиканского значения - объявляет конкурс на замещение должности (далее – Конкурс).
2) Канцелярия услугодателя регистрирует пакет документов согласно пункту 9 Стандарта.

2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысы лауазымына орналасу конкурсына қатысушының бос лауазымның біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы конкурстық комиссияның шешімі болып табылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын (бұдан әрі – құжаттар топтамасы) ұсынуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны:
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кеңсесі құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді. Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты - 20 минут. Қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.00, 18.30-ға дейін.
Құжаттарды қабылдау сағат 13.00-ден 14.00, 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Қабылдау алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз, кезек күту тәртібімен жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге тапсырған кезде – құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы өтініштің көшірмесіне белгі соғу оның қағаз тасымалдағышта қабылданғанын растау болып табылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) қатысады.
7. Көрсетілетін қызметті берушілер арасындағы рәсімдердің (әрекеттердің) бірізділігінің сипаттамасы.
1) Ведомствосында және қарамағында республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемесі басшысының бос лауазымы бар көрсетілетін қызметті беруші – лауазымға орналасуға арналған конкурсты (бұдан әрі – Конкурс) жариялайды.
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кеңсесі Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттар топтамасын қабылдайды және тіркейді.

3) Для обеспечения объективности и прозрачности, а также в целях предоставления равных возможностей всем кандидатам при услугодатель, объявившем Конкурс, создается конкурсная комиссия (далее – Комиссия), в состав которой входят представители органов управления образования, профсоюзов, методических структур, педагоги организаций образования.
4) Департамент в течение 3 (трех) календарных дней направляет пакет документов на рассмотрение конкурсной комиссии;
5) Конкурсная комиссия в течение 4 (четырех) календарных дней проводит заседание на предмет соответствия квалификационным требованиям и путем голосования принимает решение об утверждении списка кандидатов, соответствующих квалификационным требованиям и/или об отказе в допуске к собеседованию;
6) Конкурсная комиссия в течение 2 (двух) календарных дней уведомляет участников конкурса, соответствующих квалификационным требованиям, об утверждении их в качестве кандидатов, о дате, времени и месте прохождения собеседования;
7) Конкурсная комиссия проводит собеседование с целью определения уровня теоретических знаний кандидата законодательства Республики Казахстан в области психологии детского и подросткового возраста, психологии управления и делового взаимодействия в коллективе, кадрового менеджмента и служебной этики, а также уточнения информации, касающейся педагогических достижений, профессиональных и личностных качеств, организаторских способностей кандидата, определения перспектив деятельности в предполагаемой должности. В ходе собеседования определяется также степень владения кандидата на должность государственным языком;
8) По окончании всех этапов Конкурса Комиссия в течение 5 (пяти) календарных дней проводит итоговое заседание, голосованием определяет одного претендента и выносит его кандидатуру на представление лицу, имеющему право назначения на должность руководителя государственного учреждения среднего образования, объявившего Конкурс, для утверждения в должности, в сопровождении протоколом итогового голосования;
9) Конкурсная комиссия в течение 2 (двух) календарных дней письменно извещает об итогах Конкурса с предоставлением копии протокола итогового заседания;
10) Лицо, имеющее право назначения на должность руководителя государственного учреждения среднего образования, органа управления образования объявившего Конкурс, в течение 4 (четырех) календарных дней издает приказ о приеме на работу и заключает трудовой договор с кандидатом, представленным Комиссией;
11) Департамент знакомит руководителя государственного учреждения среднего образования с приказом о назначении в течение 2 (двух) календарных дней.

3) объективтілігі мен ашықтығын қамтамасыз ету үшін, сондай-ақ барлық үміткерлерге тең мүмкіндікті ұсыну мақсатында Конкурс жариялаған Департамент жанында құрамына білім беруді басқару органдарының, кәсіподақ, әдістемелік құрылымдар өкілдері, білім беру ұйымдарының педагогтері кіретін конкурстық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
4) Департамент күнтізбелік 3 (үш) күн ішінде құжаттар пакетін конкурстық комиссияның қарауына жібереді;
5) Конкурстық комиссия күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде біліктілік талаптарына сәйкестігіне отырыс өткізеді және дауыс беру арқылы біліктілік талаптарына сәйкес келетін үміткерлердің тізімін бекіту және/немесе әңгімелесуге жіберуден бас тарту туралы шешім қабылдайды;
6) Конкурстық комиссия күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде біліктілік талаптарына сәйкес келетін конкурс қатысушыларына олардың кандидат ретінде тіркелгендігі туралы, әңгімелесудің күні, уақыты және өтетін жері туралы хабарлайды;
7) Конкурстық комиссия үміткердің балалар мен жасөспірімдер психологиясы, ұжымдағы басқару және іскерлік өзара іс-қимыл психологиясы, кадрлық менеджмент пен қызметтік этика саласындағы Қазақстан Республикасының заңнамасы бойынша теориялық білім деңгейін анықтау, сондай-ақ үміткердің педагогикалық жетістіктеріне, кәсіби және жеке қасиеттеріне, ұйымдастырушылық қабілетіне қатысты ақпаратты нақтылау, болжанатын лауазымдағы қызметінің перспективаларын анықтау мақсатында әңгімелесу өткізеді. Әңгімелесу барысында сондай-ақ лауазымға үміткердің мемлекеттік тілді меңгеру дәрежесі анықталады;
8) Конкурстың барлық кезеңдерінің аяқталуы бойынша Комиссия күнтізбелік 5 (бес) күн ішінде қорытынды отырыс өткізеді, дауыс беру арқылы бір үміткерді анықтайды және оның кандидатурасын Конкурс жариялаған мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысы лауазымына тағайындау құқығы бар тұлғаға қорытынды дауыс беру хаттамасымен қоса лауазымға бекіту үшін ұсынады;
9) Конкурстық комиссия күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде қорытынды отырыс хаттамасының көшірмесін ұсына отырып, Конкурстың қорытындылары туралы жазбаша хабарлайды;
10) Конкурс жариялаған білім беруді басқару органының мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысы лауазымына тағайындау құқығы бар тұлға күнтізбелік 4 (төрт) күн ішінде жұмысқа қабылдау туралы бұйрық шығарады және Комиссия ұсынған кандидатпен еңбек шартын жасайды;
11) Департамент мемлекеттік орта білім беру мекемесінің басшысын күнтізбелік 2 (екі) күн ішінде тағайындау туралы бұйрықпен таныстырады.

8. Описание последовательности процедур (действий) между услугодателями приведены в блок-схеме взаимодействия услугодателей согласно приложению 1 Регламента государственной услуги "Прием документов для участия в конкурсе на замещение руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения".
4. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателя Министерства образования и науки Республики
Казахстан и (или) его должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
9. Для обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг жалоба подается в письменном виде на имя руководителя услугодателя по почте или нарочно через канцелярию услугодателей, адреса которых размещены в пункте 12 настоящего регламента государственной услуги.
В жалобе услугополучателя – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон. Жалоба подписывается услугополучателем. Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) принявшего жалобу, срока и место получения ответа на жалобу.
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственных услуг, поступившая в адрес услугодателя подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
В случае несогласия с результатами оказания государственной услуги услугополучатель может обратиться в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуги.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственной услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
10. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
5. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной
форме
11. Адреса и места оказания государственной услуги размещены на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.edu.gov.kz

8. Көрсетілетін қызметті берушілер арасындағы рәсімдер (әрекеттер) реттілігінің сипаттамасы "Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті берушілердің өзара іс-қимылдарының блок-схемасында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
9. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін шағым жазбаша түрде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымда көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болcа), пошталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды. Шағымды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіліп, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелуі (мөртаңба, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгіне алады.
Мемлекеттiк қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөнiндегi уәкiлеттi органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады.
10. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқылы.
5. Мемлекеттік қызмет көрсетудің, оның ішінде электронды нысанда көрсетілетін қызмет ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
11. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.edu.gov.kz ресми интернет-ресурсында орналастырылған.

12. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
13. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги 8-800-080-7777, единого контакт - центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
участия в конкурсе на замещение
руководителей государственных
учреждений среднего образования
республиканского значения"
Блок-схема взоимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя (работников)
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Прием документов для
участия в конкурсе на замещение
руководителей государственных
учреждений среднего образования
республиканского значения"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Прием документов для участия в конкурсе на замещение
руководителей государственных учреждений среднего образования республиканского значения"
(наименование государственной услуги)

12. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша анықтама қызметтерінің байланыс телефоны: 8-800-080-777, Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Республикалық маңызы бар
мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің
басшылары лауазымдарына орналасу
конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл блок-схемасы
"Республикалық маңызы бар
мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің
басшылары лауазымдарына орналасу
конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Республикалық маңызы бар мемлекеттік орта білім беру мекемелерінің басшылары лауазымдарына орналасу конкурсына қатысу үшін құжаттарды қабылдау"
(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту.