Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере железнодорожного транспорта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 669. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 14 июля 2015 года № 11664. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 5 октября 2020 года № 514.
Сноска. Утратил силу приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 05.10.2020 № 514 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Государственная регистрация подвижного состава" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу подпункты 11) и 12) пункта 1 приказа Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 апреля 2014 года № 239 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере внутреннего водного и железнодорожного транспорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 9374, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 22 мая 2014 года, в газете "Казахстанская правда" 5 марта 2015 года № 43 (27919).
3. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.

Теміржол көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 669 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 14 шілдеде № 11664 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 5 қазандағы № 514 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 05.10.2020 № 514 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Ішкі су және теміржол көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 9 сәуірдегі № 239 бұйрығының (нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9374 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 22 мамырда, "Егемен Қазақстан" газетінде 2015 жылғы 5 наурызда № 43 (28521) жарияланған) 1-тармағының 11) және 12) тармақшаларының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан A. Исекешев
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 669
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная).
3. Результатом оказываемой государственной услуги является:
1) выдача лицензии, переоформление лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта (далее – лицензия);
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 555 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11428) (далее – стандарт).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 669 бұйрығына
1-қосымша
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған).
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі:
1) теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензияны беру, қайта ресімделген лицензияны беру (бұдан әрі - лицензия);
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 555 бұйрығымен бекітілген "Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11428 болып тіркелген), (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі - бас тарту).
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного заявления согласно пункту 9 стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) выдача лицензии:
рассмотрение ответственным исполнителем заявления на соответствие установленным требованиям в течение 1 рабочего дня;
подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим своей электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) лицензию, либо ответа об отказе - в течение 1 рабочего дня;
2) выдача переоформленной лицензии:
рассмотрение ответственным исполнителем заявления на соответствие установленным требованиям в течение 2 рабочих дней;
подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим своей ЭЦП переоформленной лицензии - в течение 1 рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация электронного заявления услугополучателя в информационной системе;
2) рассмотрение заявления ответственным исполнителем услугодателя;
3) подписание руководителем услугодателя, либо лицом его замещающим своей ЭЦП лицензию либо отказа;
4) направление лицензии услугополучателю через информационную систему.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.

4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес электрондық өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) лицензияны беру:
жауапты орындаушысымен өтінішті 1 жұмыс күні ішінде белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастыруы;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе оның міндетін атқарушының электрондық цифрлық қолымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) 1 жұмыс күні ішінде лицензия, не бас тартуға қол қоюы;
2) қайта ресімделген лицензияны беру:
жауапты орындаушымен өтінішті 2 жұмыс күні ішінде белгіленген талаптарға сәйкестігін қарастыруы;
көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ 1 жұмыс күні ішінде лицензия, не бас тартуға қол қоюы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтінішін ақпараттық жүйеде тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен өтінішті қарастыруы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ-мен лицензияға немесе бас тартуға қол қоюы;
3) лицензияны ақпараттық жүйе арқылы көрсетілетін қызметті алушыға жолдауы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.

8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя электронного заявления на выдачу лицензии - в течение 1 рабочего дня, на переоформление лицензии – в течение 1 рабочего дня с момента обращения на портал;
2) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим своей ЭЦП лицензию, либо ответа об отказе - в течение рабочего дня.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Срок оказания государственной услуги не превышает 2 рабочих дней с момента обращения на портал.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал указан в диаграмме № 1 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса документов согласно пункту 9 стандарта в электронном виде;
процесс 4 – оплата услуги через шлюз "электронного правительства" (далее - ШЭП), а затем эта информация поступает на портал либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
условие 2 – проверка на портале факта оплаты за оказание государственной услуги;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в случае отсутствия оплаты за оказание услуги на портале, при оплате услуги через ШЭП;
процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3 – проверка срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге случае имеющихся нарушений в условии 3;
процесс 8 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
процесс 9 – регистрация электронного запроса услугополучателя на портале;
условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям для выдачи лицензии;
процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуги случае имеющихся нарушений в данных услугополучателя;
процесс 11 – получение услугополучателем результата государственной услуги (электронная лицензия), сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку грузов
в сфере железнодорожного транспорта"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Портал
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку
грузов в сфере
железнодорожного транспорта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на перевозку грузов в сфере железнодорожного транспорта"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 669
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация подвижного состава"

8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен порталға жүгінген сәттен бастап лицензияны беруге электрондық өтінішін - 1 жұмыс күні ішінде, қайта ресімделген лицензияны беру – 1 жұмыс күні ішінде қарастыруы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе оның міндетін атқарушының ЭЦҚ 1 жұмыс күні ішінде лицензия, не бас тартуға қол қоюы.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет мерзімі өтінішті қарастыру порталға жүгінген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен аспайды.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы осы регламенттiң 1-қосымшасына сәйкес келтірілген:
көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып стандарттың 9-тармағына сәйкес толтыруы;
4-үдеріс – көрсетілген қызметке "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі - ЭҮШ) арқылы төлеу, содан соң бұл ақпарат порталға түседі, немесе түбіртектің электрондық (сканирленген) түрінде тіркеу;
2-шарт – көрсетілген мемлекеттік қызметке төлем фактісін порталда тексеру;
5-үдеріс – қызметке порталдың ЭҮШ арқылы төленгенде, порталда көрсетілген қызметке төлемнің болмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
3-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
7-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
8-үдеріс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгiзiлген деректердi) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
9-үдеріс – порталда электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушы сұратуын) тіркеу және сұратуды өңдеу;
4-шарт – көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға және лицензия беру үшін негіздерге сай екенін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
10-үдеріс – порталда көрсетілетін қызметті алушының деректерің бұзылуына байланысты сұратылған қызметінен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының ұйымдастырылған қызмет қорытындысын (электронды лицензия) алу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Теміржол көлігі саласында жүктерді
тасымалдауға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету барысындағы
функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
"Теміржол көлігі саласында
жүктерді тасымалдауға лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызметтің регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Теміржол көлігі саласында жүктерді тасымалдауға лицензия беру"
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 669 бұйрығына
2-қосымша
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті

Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Государственная регистрация подвижного состава" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) выдача свидетельства о регистрации (перерегистрации) подвижного состава (далее – свидетельство) и (или) уведомление об исключений из Государственного реестра подвижного состава (далее – уведомление);
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Государственная регистрация подвижного состава", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 555 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11428) (далее – стандарт).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного заявления согласно пункту 9 стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:

1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлiгi Көлiк комитетiнiң аумақтық органдарымен (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәлікті (бұдан әрі-куәлік) беру және (немесе) Жылжымалы құрамның мемлекеттік тізілімінен алып тастау туралы хабарлама (бұдан әрі - хабарлама);
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 555 бұйрығымен бекітілген "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11428 болып тіркелген), (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту).
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес электрондық өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимыл) оларды орындау ұзақтығы:

1) рассмотрение ответственным исполнителем заявления на соответствие установленным требованиям с момента сдачи пакета документов услугополучателем через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) и при обращении на портал - 5 рабочих дней;
2) направление через информационную систему электронного свидетельства, или мотивированного ответа об отказе в Государственную корпорацию или на портал в электронном виде, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя – в течение 15 минут.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) рассмотрение представленных документов ответственным исполнителем услугодателя;
2) подписание руководителем услугодателя, либо лицом его замещающим своей ЭЦП свидетельства/уведомления либо отказа;
3) направление в информационную систему Комитета транспорта (далее – информационная система) свидетельства/уведомления.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя, либо лицо его замещающее.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) рассмотрение предоставленных документов, ответственным исполнителем услугодателя: с момента сдачи пакета документов услугополучателем через Государственную корпорацию и при обращении на портал - 5 рабочих дней;

1) көрсетілетін қызметті алушы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы қажетті құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап және порталға жүгінген кезде жауапты орындаушының өтінішті 5 жұмыс күні ішінде белгіленген талаптарға сәйкестігіне қарауы;
2) ақпараттық жүйе арқылы Мемлекеттік корпорация немесе порталға көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылған электронды түрде куәлікті немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты жіберуі – 15 минут ішінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен ұсынылған құжаттарды қарауы;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ-мен куәлік/хабарламаға немесе бас тартуға қол қоюы;
3) Көлік комитетінің ақпараттық жүйесіне (бұдан әрі – ақпараттық жүйе) куәлік/хабарламаны жолдауы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдың) бірізділігінің сипаттамасы:
1) ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының қарауы: көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап және портал арқылы жүгінген кезде - 5 жұмыс күні;

2) по итогом рассмотрения:
в случае соответствия документов пункту 9 стандарта оформление свидетельства и направление на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему – в течение 15 минут;
в случае установления факта неполноты представленных документов направление мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления ответственным исполнителем услугодателя;
3) направление в информационную систему электронного свидетельства, или мотивированного ответа об отказе в Государственную корпорацию или на портал в электронном виде, удостоверенного ЭЦП услугодателя – в течение 15 минут.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию указан в диаграмме № 1, через портал в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Государственная регистрация подвижного состава" (далее – регламент).
Подробное описание последовательности и длительность процедур (действий) при оказании государственной услуги:
1) через Государственную корпорацию:
услугополучатель подает заявление и документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, в Государственную корпорацию;
работник Государственной корпорации в течение 20 минут производит регистрацию заявления и документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных ЭЦП работника Государственной корпорации;
работник Государственной корпорации с момента обращения услугополучателя в течение 20 минут выдает результат государственной услуги услугополучателю;

2) қарау қорытындылары бойынша:
құжаттар стандарттың 9-тармағына сәйкес келген жағдайда куәлікті ресімдеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оның міндетін атқарушысының қол қоюына жіберуі – 15 минут ішінде;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жіберу;
3) ақпараттық жүйеге Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға көрсетілетін қызметті беруші ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық куәлікті немесе дәлелді бас тарту туралы жауапты жіберу – 15 минут ішінде.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Осы "Жылжымалы құрамды мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1–қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызметті көрсету үшін жұмылдырылған Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі жүгіну тәртібі мен рәсімдердің (іс-қимылдарының) тәртібі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасында, портал арқылы № 2 диаграммада көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігі мен ұзақтығын толық сипаттау:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарын береді;
Мемлекеттік корпорация қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті көрсетілетін қызметті алушының өтініш мен құжаттарын тіркейді және ақпараттық жүйелер арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін береді.

2) через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН) или бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов согласно пункту 9 стандарта в электронном виде;
процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
процесс 7 – регистрация электронного запроса услугополучателя в портале;
процесс 8 – получение услугополучателем письма о выдаче сформированной на Портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Диаграмма функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через Государственную корпорацию, задействованных в оказании государственной услуги приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.

2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегiмен порталда тiркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (порталда тiркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшiн жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту және мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін (авторизациялау процесі) енгізу;
1-шарт – тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің дұрыстығын логин (жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) немесе бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН) мен пароль арқылы порталда тексеру;
2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсетуді таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету және көрсетілетін қызметті алушымен толтырылуы үшін сұрау нысанын экранға шығару, электронды түрде стандарттың 9-тармағына сәйкес қажетті құжаттарды сұрату нысанына тіркеу;
4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының сұрауын куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұрауда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін сұрауды растау (қол қою);
7-процесс – порталда көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрауын тіркеу;
8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда ұйымдастырылған қызмет қорытындысын алу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуге қатыстырылған, Мемлекеттік корпорация арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

Сноска. Пункт 10 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация подвижного состава"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1. Функциональное взаимодействие при оказании
электронной государственной услуги через Государственную
корпорацию
Диаграмма № 2. Функциональное взаимодействие при
оказании электронной государственной услуги через ПЭП
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация подвижного состава"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Государственная регистрация подвижного состава"
(наименование государственной услуги)
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 669
Регламент государственной услуги
"Государственная регистрация залога подвижного состава"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Государственная регистрация залога подвижного состава" (далее – государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік
тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЭҮП арқылы электронды мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы
"Жылжымалы құрамды
мемлекеттік тіркеу"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
2-қосымша
"Жылжымалы құрамды мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы (мемлекеттік қызметтің атауы)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар
және даму министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 669 бұйрығына
3-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу (бұдан әрi – мемлекеттiк көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлiгi Көлiк комитетiнiң аумақтық органдарымен (бұдан әрi – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі;
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
1) выдача свидетельства о регистрации залога подвижного состава (далее - свидетельство);
2) мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги (далее – отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 Стандарта государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 555 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11428) (далее – стандарт).
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является подача электронного заявления согласно пункту 9 стандарта.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Процедуры (действия), входящий в состав процесса оказания государственной услуги:
1) рассмотрение ответственным исполнителем заявления на соответствие установленным требованиям с момента сдачи пакета документов услугополучателем через некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) - 2 рабочих дня, при обращении через БВУ/веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (единый реестр залога движимого имущества) (далее – портал) - 1 рабочий день;
2) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим – в течение 15 минут.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

2. Көрсетiлетiн мемлекеттiк қызметтiң нысаны: электронды (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) жылжымалы құрам кепілін тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - куәлік) беру;
2) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 555 бұйрығымен бекітілген "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11428 болып тіркелген), (бұдан әрі – стандарт) 10-тармағымен көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – бас тарту) болып табылады.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылдары тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Стандарттың 9-тармағына сәйкес электрондық өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процедурасының құрамына кіретін әр процедураның мазмұны (іс-әрекеті):
1) көрсетілетін қызметті алушы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы қажетті құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап – 2 жұмыс күні, ЕДБ/www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (жылжымалы мүлік кепілінің бірыңғай тізілімі) (бұдан әрі – портал) арқылы жүгінген кезде жауапты орындаушының өтінішті – 1 жұмыс күні белгіленген талаптарға сәйкестігіне қарауы;
2) мемлекеттік қызметті көрсетуші басшымен немесе оны міндетін атқарушымен 15 минут ішінде қол қоюы;
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) рассмотрение представленных документов ответственным исполнителем услугодателя;
2) подписание руководителем услугодателя, либо лицом его замещающим своей электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) свидетельства либо отказа;
3) направление в информационную систему Комитета транспорта (далее – информационная система) свидетельства.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя, либо лицо его замещающее.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) рассмотрение предоставленных документов, ответственным исполнителем услугодателя: с момента сдачи пакета документов услугополучателем через Государственную корпорацию - 2 рабочих дня, при обращении через БВУ/портал - 1 рабочий день;
2) по итогом рассмотрения:
в случае соответствия документов пункту 9 стандарта оформление свидетельства и направление на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему – в течение 15 минут;
в случае установления факта неполноты представленных документов направление мотивированного отказа в дальнейшем рассмотрении заявления – в течение 15 минут;
3) направление в информационную систему электронного свидетельства, или мотивированного ответа об отказе в Государственную корпорацию или портал в электронном виде удостоверенного ЭЦП услугодателя – в течение 15 минут.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 12.02.2016 № 184 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); с изменением, внесенным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

6. Мынадай рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері:
1) ұсынылған құжаттарды жауапты орындаушымен қарауы
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның міндетін атқарушы адамның ЭЦҚ-мен куәлік/хабарламаға немесе бас тартуға қол қоюы;
3) Көлік комитетінің ақпараттық жүйесіне куәлікті жолдауы.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсетіп, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының ұсынылған құжаттарды қарауы: көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 2 жұмыс күні, ЕДБ/портал арқылы жүгінген кезде – 1 жұмыс күні;
2) қарау қорытындылары бойынша:
құжаттар стандарттың 9-тармағына сәйкес келген жағдайда куәлікті ресімдеу және көрсетілетін қызметті беруші басшысының немесе оның міндетін атқарушының қол қоюына жіберу – 15 минут ішінде;
ұсынылған құжаттардың толық еместігі анықталған жағдайда өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды жіберу – минут ішінде;
3) көрсетілетін қызметті алушының ақпараттық жүйе арқылы электрондық куәлікті немесе көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорациясына немесе порталға электрондық құжат түрінде 15 минут ішінде жіберуі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 12.02.2016 № 184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и БВУ, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 19.03.2019 № 146 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию указан в диаграмме № 1, через БВУ в диаграмме № 2 и через портал в диаграмме № 3 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава" (далее – регламент):
1) услугополучатель подает заявление и документы услугодателю, необходимые для оказания государственной услуги, в Государственную корпорацию, через БВУ либо портал;
2) работник Государственной корпорации в течение 20 минут производит регистрацию электронного заявления и документов услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и направляет услугодателю в форме электронных копий документов посредством информационной системы, удостоверенных ЭЦП работника Государственной корпорации;
3) работник Государственной корпорации с момента обращения услугополучателя в течение 20 минут выдает результат государственной услуги услугополучателю.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация залога
подвижного состава"

4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде Мемлекеттік корпорация мен ЕДБ өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 19.03.2019 № 227 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. "Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тіркеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің (бұдан әрі – регламент) 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетуге қатыстырылған Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдердің (іс-қимылдарының) бірізділігі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылының № 1 диаграммасында, ЕДБ арқылы № 2 диаграммасында, портал арқылы № 3 диаграммада көрсетілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өтініш пен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге Мемлекеттік корпорацияға, ЕДБ немесе портал арқылы ұсынады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкері 20 минут ішінде мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының электрондық өтініші мен қажетті құжаттарын тіркейді және ақпараттық жүйе арқылы Мемлекеттік корпорация қызметкерінің ЭЦҚ-мен куәландырылған құжаттардың электрондық көшірмелері нысанында көрсетілетін қызметті берушіге жібереді;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушы жүгінген сәттен бастап 20 минут ішінде көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1. Функциональное взаимодействие при оказании электронной государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Диаграмма № 2. Функциональное взаимодействие при оказании электронной государственной услуги через БВУ
Условные обозначения:
Диаграмма № 3. Функциональное взаимодействие при оказании электронной государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Государственная
регистрация залога
подвижного состава"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 07.12.2017 № 849 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Государственная регистрация залога подвижного состава"
(наименование государственной услуги)

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЕДБ арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзараіс-қимылдың № 2 диаграммасы
ЭҮП арқылы электрондық мемлекеттік қызметті көрсету кезіндегі функционалдық өзараіс-қимылдың № 3 диаграммасы
"Жылжымалы құрам кепілін
мемлекеттік тiркеу" мемлекеттiк
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
"Жылжымалы құрам кепілін мемлекеттік тiркеу" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы(мемлекеттік көрсетілетін қызметтің атауы)
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 07.12.2017 № 849 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.