Об утверждении Правил осуществления должностными лицами органов государственных доходов государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы, а также взаимодействия уполномоченного органа по карантину растений и органов государственных доходов
Приказ и.о. Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 4-4/263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11746. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2020 года № 351.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 19.11.2020 № 351 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 7 статьи 192 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила осуществления должностными лицами органов государственных доходов государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы, а также взаимодействия уполномоченного органа по карантину растений и органов государственных доходов.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
С. Омаров
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
__________________ Б. Султанов
8 июня 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________________Е. Досаев
17 июня 2015 год
Утверждены
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан

Зертханалық сараптаманы қоспағанда, мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мен мемлекеттік кірістер органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің м.а. 2015 жылғы 27 наурыздағы № 4-4/263 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11746 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 19 қарашадағы № 351 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 19.11.2020 № 351 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 192-бабының 7-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Зертханалық сараптаманы қоспағанда, мемлекеттік кірістер органдары лауазымды адамдарының Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мен мемлекеттік кірістер органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушы
С. Омаров
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 8 маусым
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев
2015 жылғы 17 маусым
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
міндетін атқарушының

от 27 марта 2015 года
№ 4-4/263
Правила
осуществления должностными лицами органов государственных
доходов государственного карантинного фитосанитарного контроля
в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы, а
также взаимодействия уполномоченного органа по карантину
растений и органов государственных доходов
1. Общие положения
1. Настоящие Правила осуществления должностными лицами органов государственных доходов государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы, а также взаимодействия уполномоченного органа по карантину растений и органов государственных доходов (далее – Правила) приняты в соответствии с пунктом 7 статьи 192 Кодекса Республики Казахстан от 30 июня 2010 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" и определяют порядок осуществления государственного карантинного фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через таможенную границу Таможенного союза, а также взаимодействия уполномоченного органа по карантину растений и органов государственных доходов.
2. Карантинный фитосанитарный контроль в автомобильных пунктах пропуска, расположенных на государственной границе Республики Казахстан, совпадающей с таможенной границей Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы осуществляется должностными лицами органов государственных доходов в соответствии с настоящими Правилами, законодательством Республики Казахстан в области карантина растений и Положением о порядке осуществления карантинного фитосанитарного контроля (надзора) на таможенной границе Таможенного союза, утвержденного Решением Комиссии Таможенного союза от 18 июня 2010 года № 318 "Об обеспечении карантина растений в Таможенном союзе" (далее – Решение), международными договорами участником которых является Республика Казахстан.
3. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) уполномоченный орган в автомобильных пунктах пропуска (далее – органы государственных доходов) – органы государственных доходов Республики Казахстан, осуществляющие государственный карантинный фитосанитарный контроль в автомобильных пунктах пропуска через Государственную границу Республики Казахстан, совпадающую с таможенной границей Таможенного союза, за исключением лабораторной экспертизы;
2) обеззараживание – совокупность действий в отношении подкарантинной продукции, направленных на уничтожение карантинных объектов (карантинных вредных организмов);

2015 жылғы 27 наурыздағы
№ 4-4/263 бұйрығымен
бекітілген
Зертханалық сараптаманы қоспағанда, мемлекеттік кіріс
органдарының лауазымды адамдарының Кеден одағының кедендік
шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік
карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ
өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мен мемлекеттік
кіріс органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Зертханалық сараптаманы қоспағанда, мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамдарының Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру, сондай-ақ және өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 2010 жылғы 30 маусымдағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 192-бабының 7-тармағына сәйкес қабылданды және Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру және өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс органдарының өзара іс-қимыл жасау тәртібін айқындайды.
2. Зертханалық сараптаманы қоспағанда, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасында орналасқан автомобиль өткізу пункттерінде карантиндік фитосанитариялық бақылауды мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамдары осы Қағидаларға, Қазақстан Республикасының өсімдіктер карантині саласындағы заңнамасына және "Кеден одағында өсімдіктер карантинін қамтамасыз ету туралы" Кеден одағы Комиссиясының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 318 Шешімімен (бұдан әрі – Шешім) бекітілген Кеден одағының кедендік шекарасында карантиндік фитосанитариялық бақылауды (қадағалауды) жүзеге асыру тәртібі туралы ережеге, Қазақстан Республикасы қатысушы болып табылатын халықаралық шарттарға сәйкес жүзеге асырады.
3. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) автомобиль өткізу пункттеріндегі уәкілетті орган (бұдан әрі – мемлекеттік кіріс органдары) - зертханалық сараптаманы қоспағанда, Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасы арқылы автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік кіріс органдары;
2) залалсыздандыру - карантиндік объектілерді (карантиндік зиянды организмдерді) жоюға бағытталған карантинге жатқызылған өнімге қатысты іс-әрекеттердің жиынтығы;

3) собственник продукции - собственник подкарантинной продукции или иное лицо, уполномоченное на осуществление сделок и (или) иных действий от имени собственника подкарантинной продукции в связи с ее перемещением через таможенную границу Таможенного союза;
4) уполномоченный орган по карантину растений – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство и межотраслевую координацию в области карантина растений.
2. Порядок осуществления государственного карантинного
фитосанитарного контроля в автомобильных пунктах пропуска через
таможенную границу Таможенного союза
4. Карантинному фитосанитарному контролю подлежит каждая ввозимая на таможенную территорию Таможенного союза партия подкарантинной продукции, включенной в Перечень подкарантинной продукции (подкарантинных грузов, подкарантинных материалов, подкарантинных товаров), подлежащей карантинному фитосанитарному контролю (надзору) на таможенной границе Таможенного союза и таможенной территории Таможенного союза, утвержденный Решением.
В автомобильных пунктах пропуска, расположенных на государственной границе Республики Казахстан, совпадающей с таможенной границей Таможенного союза, осуществляется первичный карантинный фитосанитарный контроль.
5. Первичный карантинный фитосанитарный контроль при ввозе предусматривает проведение следующих контрольных мероприятий:
документарная проверка;
осмотр транспортных средств;
осмотр и (или) досмотр подкарантинной продукции – в отношении подкарантинной продукции высокого фитосанитарного риска;
досмотр подкарантинной продукции – после проведения обеззараживания подкарантинной продукции, если решение об обеззараживании подкарантинной продукции было принято должностным лицом органа государственных доходов по результатам ее осмотра или досмотра.
6. По результатам осуществления указанных видов контроля орган государственных доходов принимает одно из следующих решений в отношении подконтрольных товаров:
о пропуске;
о запрете ввоза;
о возврате.
Решение, принятое в отношении подкарантинной продукции, оформляется должностным лицом органа государственных доходов путем проставления одного из соответствующих штампов согласно образцов, указанных в приложении 1 к настоящим Правилам (далее – соответствующий штамп), на сопроводительных документах.
7. Результаты осуществления первичного карантинного фитосанитарного контроля оформляются путем:
1) проставления должностным лицом органа государственных доходов соответствующего штампа, осуществившего мероприятия по карантинному фитосанитарному контролю, штампа на фитосанитарном сертификате (при его наличии) и транспортном (перевозочном) документе;

3) өнім иесі – карантинге жатқызылған өнімді Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы орнын ауыстыруға байланысты карантинге жатқызылған өнім иесінің атынан мәмілелер және (немесе) басқа іс-әрекеттерді жүзеге асыруға уәкілетті карантинге жатқызылған өнімнің иесі немесе басқа тұлға;
4) өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган – өсімдіктер карантині саласындағы басшылықты және салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган.
2. Кеден одағының кедендік шекарасы арқылы автомобиль өткізу
пункттерінде мемлекеттік карантиндік фитосанитариялық бақылауды
жүзеге асыру тәртібі
4. Карантиндік фитосанитариялық бақылауға Шешіммен бекітілген Кеден одағының кедендік шекарасында және Кеден одағының кедендік аумағында карантиндік фитосанитариялық бақылауға (қадағалауға) жататын карантинге жатқызылған өнімнің (карантинге жатқызылған жүктер, карантинге жатқызылған материалдар, карантинге жатқызылған тауарлар) Тізбесіне енгізілген Кеден одағының кедендік аумағына әкелінетін әрбір карантинге жатқызылған өнімнің партиясы жатады.
Кеден одағының кедендік шекарасымен тұспа-тұс келетін Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасында орналасқан автомобиль өткізу пункттерінде бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылау жүзеге асырылады.
5. Әкелу кезіндегі бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылау мынадай бақылау іс-шараларын жүргізуді көздейді:
құжаттарды тексеру;
көлік құралдарын қарап тексеру;
жоғары фитосанитариялық тәуекелді карантинге жатқызылған өнімдерге қатысты - карантинге жатқызылған өнімдерді қарап тексеру және (немесе) тексеріп қарау;
карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру жүргізгеннен кейін карантинге жатқызылған өнімді тексеріп қарау, егер карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыру туралы шешім оны қарап тексеру немесе тексеріп қарау нәтижелері бойынша мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамымен қабылданған болса.
6. Бақылаудың көрсетілген түрлерін жүзеге асырудың нәтижелері бойынша мемлекеттік кіріс органдары бақылауға жататын тауарларға қатысты мынадай шешімдердің бірін қабылдайды:
өткізу туралы;
әкелуге тыйым салу туралы;
қайтару туралы.
Карантинге жатқызылған өнімдерге қатысты қабылданған шешімді ілеспе құжаттарға осы Қағидаларға 1-қосымшада көрсетілген үлгілерге сәйкес тиісті мөртабандардың (бұдан әрі – тиісті мөртабан) біреуін қою арқылы мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы ресімдейді.
7. Бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру нәтижелері:
1) карантиндік фитосанитариялық бақылау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асырған мемлекеттік кіріс органының лауазымды адамы тиісті мөртабанды, фитосанитариялық сертификатта (бар болған жағдайда) және көліктік (тасымалдау) құжатқа мөртабан қою;

2) составления акта карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее – акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора);
3) внесения соответствующей информации в информационную систему уполномоченного органа по карантину растений.
8. В случае, если при проведении осмотра транспортного средства, осмотра подкарантинной продукции в рамках осуществления первичного карантинного фитосанитарного контроля обнаружены организмы, сходные по морфологическим признакам с карантинными объектами (карантинными вредными организмами), симптомы болезней растений, признаки повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами (карантинными вредными организмами) должностное лицо органа государственных доходов принимает решение о проведении досмотра подкарантинной продукции.
9. Досмотр подкарантинной продукции предусматривает:
1) визуальное обследование партии подкарантинной продукции, полностью выгруженной с транспортного средства либо размещенной в транспортном средстве таким способом, что у должностного лица органа государственных доходов имеется доступ для обследования любой части партии подкарантинной продукции и возможность осуществить отбор образцов (проб) от различных частей партии подкарантинной продукции;
2) отбор образцов (проб) от различных частей партии подкарантинной продукции;
3) исследование отобранных образцов (проб).
10. Должностное лицо органа государственных доходов отбирает образцы (пробы) в соответствии с требованиями Межгосударственного стандарта ГОСТ 1430-66 "Методы отбора проб при карантинном досмотре и экспертизе". В случае не возможности определения принадлежности выявленного вредителя, болезни, сорняка к карантинным объектам и чужеродным видам должностное лицо органа государственных доходов в течение текущего рабочего дня направляет образцы (пробы) в карантинную лабораторию.
11. Если при проведении лабораторной экспертизы подкарантинной продукции не обнаружены организмы, сходные по морфологическим признакам с карантинными объектами (карантинными вредными организмами), симптомы болезней растений, признаки повреждения подкарантинной продукции карантинными объектами (карантинными вредными организмами), заключение экспертизы направляется карантинной лабораторией соответствующему органу государственных доходов, осуществившему отбор образцов (проб) подкарантинной продукции и уполномоченному органу по карантину растений. При этом должностное лицо органа государственных доходов после получения заключения экспертизы об отсутствии карантинного объекта составляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора с проставлением штампа о пропуске подкарантинной продукции.

2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін (бұдан әрі – карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі) жасау;
3) өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органның ақпараттық жүйесіне тиісті ақпарат енгізу арқылы ресімделеді.
8. Егер бастапқы карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру шеңберінде көлік құралдарын қарап тексеруді, карантинге жатқызылған өнімдерді қарап тексеруді жүргізген кезде, морфологиялық белгісі бойынша карантиндік объектілерге (карантиндік зиянды организмдерге) ұқсас организмдер, өсімдік ауруларының белгілері, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен (карантиндік зиянды организмдермен) зақымдану белгілері табылған жағдайда мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімге тексеріп қарауды жүргізу туралы шешім қабылдайды.
9. Карантинге жатқызылған өнімді тексеріп қарау:
1) көлік құралынан толық түсірілген не мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамының карантинге жатқызылған өнім партиясының кез келген бөлігін тексеруге және карантинге жатқызылған өнім партиясының әртүрлі бөліктерінен үлгілерді (сынамаларды) іріктеуді жүзеге асыру мүмкіндігі болатындай тәсілмен көлік құралында орналастырылған карантинге жатқызылған өнім партиясын көзбен шолып тексеруді;
2) карантинге жатқызылған өнім партиясының әртүрлі бөліктерінен үлгілерді (сынамаларды) іріктеуді;
3) іріктелген үлгілерді (сынамаларды) зерттеуді көздейді.
10. Мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы "Карантиндік тексеріп қарау және сараптама кезінде сынама алу әдістері" 1430-66 МемСТ Мемлекетаралық стандарттың талаптарына сәйкес үлгілерді (сынамаларды) алады. Анықталған зиянкестің, аурудың, арамшөптің карантиндік объектілерге және бөтен текті түрлерге қатыстығын анықтау мүмкін болмаған жағдайда мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы ағымдағы жұмыс күні ішінде үлгілерді (сынамаларды) карантиндік зертханаға жібереді.
11. Егер карантинге жатқызылған өнімге зертханалық сараптама жүргізу кезінде карантинге жатқызылған өнімде морфологиялық белгісі бойынша карантиндік объектілерге (карантиндік зиянды организмдерге) ұқсас организмдер, өсімдік ауруларының белгілері, карантинге жатқызылған өнімдердің карантиндік объектілермен (карантиндік зиянды организмдермен) зақымдану белгілері табылмаса сараптаманың қорытындысы карантинге жатқызылған өнімнің үлгісін (сынамасын) алуды жүзеге асырған мемлекеттік кіріс органының тиісті карантиндік зертханасына және өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органға жолданады. Бұл ретте мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантиндік объектілердің жоқтығы туралы сараптаманың қорытындысын алғаннан кейін карантинге жатқызылған өнімді өткізу туралы мөртабан қоя отырып карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды.

12. В случае, если при визуальном обследовании или лабораторной экспертизе подкарантинной продукции обнаружены организмы, сходные по морфологическим признакам с карантинными объектами (карантинными вредными организмами), решение о дальнейшем перемещении подкарантинной продукции принимается должностным лицом органа государственных доходов после получения заключения экспертизы, но не позднее чем по истечении 72 часов с момента отбора образцов (проб) подкарантинной продукции.
13. В случае обнаружения в ходе осмотра подкарантинной продукции или досмотра подкарантинной продукции ее заражения (засорения) карантинными объектами должностное лицо органов государственных доходов принимает решение о запрете ввоза партии подкарантинной продукции или запрете ее помещения под таможенную процедуру таможенного транзита и составляет акт возврата подкарантинной продукции по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам (далее - акт возврата подкарантинной продукции).
14. В целях предотвращения распространения карантинных объектов и возможного хищения подкарантинной продукции их хранение проводится в специально отведенных местах.
15. После принятия решения о запрете ввоза партии подкарантинной продукции вследствие обнаружения заражения (засорения) карантинными объектами (карантинными вредными организмами) должностное лицо органа государственных доходов, при наличии в месте проведения карантинного фитосанитарного контроля условий для проведения обеззараживания или уничтожения продукции, предлагает собственнику продукции провести по его выбору обеззараживание или уничтожение за счет средств собственника этой продукции.
При обнаружении на поверхности транспортного средства карантинных объектов транспортное средство, за счет собственника подкарантинной продукция подлежит очистке и (или) обеззараживанию, а при невозможности их проведения, либо отказе собственника продукции от их проведения, возврату транспортного средства.
16. Обеззараживание подкарантинной продукции путем обработки пестицидами (ядохимикатами) аэрозольным и фумигационным способами проводится лицами, имеющими лицензию на применение пестицидов (ядохимикатов). Уничтожение подкарантинной продукции осуществляется в порядке, утверждаемом в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан.
17. При согласии собственника продукции на проведение обеззараживания продукции, очистки и (или) обеззараживания транспортного средства от карантинных объектов должностное лицо органа государственных доходов для проведения обеззараживания продукции составляет акт карантинного фитосанитарного контроля и надзора, предписывающий проведение обеззараживания продукции, очистки и (или) обеззараживания транспортного средства от карантинных объектов.
После обеззараживания подкарантинной продукции должностное лицо органов государственных доходов проводит повторный досмотр подкарантинной продукции, а по итогам проведения очистки и (или) обеззараживания транспортного средства проводит его осмотр.

12. Егер көзбен шолып тексеру немесе зертханалық сараптама кезінде карантинге жатқызылған өнімде морфологиялық белгісі бойынша карантиндік объектілерге (карантиндік зиянды организмдерге) ұқсас организмдер табылған жағдайда карантинге жатқызылған өнімді одан ары орны ауыстыру туралы шешімді мемлекеттік кіріс органының лауазымды адамы сараптаманың қорытындысын алғаннан кейін, карантинге жатқызылған өнімнің үлгісін (сынамасын) алған сәттен бастап 72 сағат өткеннен соң қабылдайды.
13. Карантинге жатқызылған өнімді қарап тексеру немесе карантинге жатқызылған өнімді тексеріп қарау барысында оның карантиндік объектілермен залалдануы (ластануы) анықталған жағдайда мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімнің партиясын әкелуге тыйым салу туралы немесе оны кедендік транзиттің кедендік рәсімдеуге орналастыруға тыйым салу туралы шешім қабылдайды және осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісін (бұдан әрі – карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісі) жасайды.
14. Карантиндік объектілердің таралуының және карантинге жатқызылған өнімнің ұрлану мүмкіндігінің алдын алу мақсатында оларды сақтау арнайы бөлінген орындарда жүргізіледі.
15. Карантиндік объектілермен (карантиндік зиянды организмдермен) залалдануы (ластануы) анықталған карантинге жатқызылған өнімнің партиясын әкелуге тыйым салу туралы шешім қабылданғаннан кейін мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантиндік фитосанитариялық бақылауды жүргізу орынында залалсыздандыруды немесе өнімді жоюды жүргізуге жағдай бар болса өнімнің иесіне оның таңдауы бойынша осы өнім иесінің есебінен залалсыздандыруды немесе өнімді жоюды жүргізуді ұсынады.
Көлік құралының үстінде карантиндік объектілер анықталған кезде көлік құралы карантинге жатқызылған өнім иесінің есебінен тазартылуға және (немесе) залалсыздандыруға, ал оларды жүргізу мүмкін болмаған, не өнім иесі оларды жүргізуден бас тартқан кезде көлік құралы кері қайтарылуға жатады.
16. Аэрозольдiк және фумигациялық тәсілдерімен пестицидтермен (улы химикаттармен) өңдеу арқылы карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруды пестицидтерді (улы химикаттарды) қолдануға лицензиялары бар адамдар жүргізеді. Карантинге жатқызылған өнімді жою "Өсімдіктер карантині туралы" Қазақстан Республикасы Заңның 7-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес бекітілген тәртіпте жүзеге асырылады.
17. Өнім иесінің өнімді залалсыздандыруға, көлік құралын карантиндік объектілерден тазартуға және (немесе) залалсыздандыруға келісімін берген кезде, мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы өнімді залалсыздандыруды жүргізу үшін өнімді залалсыздандыру, көлік құралын карантиндік объектілерден тазалау және (немесе) залалсыздандыруды жүргізу ұйғарылатын карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісін жасайды.
Карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандырғаннан кейін мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімге екінші қарап тексеруді жүргізеді, ал көлік құралына тазарту және (немесе) залалсыздандыру жүргізудің қорытындысы бойынша қарап тексеру жүргізеді.

При согласии собственника продукции на проведение ее уничтожения, должностное лицо органа государственных доходов составляет акт изъятия и акт уничтожения карантинного фитосанитарного контроля, согласно приложениям 4-5 к настоящим Правилам.
18. При отказе собственника продукции от проведения обеззараживания продукции, очистки и (или) обеззараживания транспортного средства от карантинных объектов, уничтожения продукции должностное лицо органа государственных доходов фиксирует отказ собственника продукции в акте возврата подкарантинной продукции и направляет информацию в уполномоченный орган по карантину растений посредством информационной системы.
19. При невозможности проведения обеззараживания продукции, очистки и (или) обеззараживания транспортного средства от карантинных объектов или уничтожения продукции, должностное лицо органа государственных доходов фиксирует невозможность проведения указанных действий в акте карантинного фитосанитарного контроля и надзора, и составляет акт возврата подкарантинной продукции, с последующим направлением информации в уполномоченный орган по карантину растений посредством информационной системы.
20. При отказе собственника продукции от проведения ее обеззараживания или уничтожения должностное лицо органа государственных доходов фиксирует отказ собственника продукции в акте возврата подкарантинной продукции и направляет информацию в уполномоченный орган по карантину растений посредством информационной системы.
21. В случае если собственник продукции отказывается предъявлять подкарантинную продукцию для проведения государственного карантинного фитосанитарного контроля, то она подлежит возврату в страну-экспортера за счет собственника продукции, о чем должностное лицо органа государственных доходов ставит в известность территориальное подразделение ведомства уполномоченного органа по карантину растений, с оформлением акта возврата подкарантинной продукции.
22. Все расходы, связанные с обеззараживанием, уничтожением зараженной подкарантинной продукции, очисткой и (или) обеззараживанием транспортного средства от карантинных объектов осуществляются за счет средств собственника продукции.
3. Порядок взаимодействия органов государственных доходов и
уполномоченного органа в области карантина растений
23. Уполномоченный орган по карантину растений в целях охраны территории Республики Казахстан и Таможенного союза от занесения или самостоятельного проникновения карантинных объектов и чужеродных видов из других государств, а также предотвращения ухудшения карантинного фитосанитарного состояния взаимодействует в автомобильных пунктах пропуска с органами государственных доходов.

Өнім иесінің өнімді жоюды жүргізуге келісімін берген кезде мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы осы Қағидаларға 4-5-қосымшаларға сәйкес карантиндік фитосанитариялық бақылауды алып қою және жою актісін жасайды.
18. Өнім иесі өнімді залалсыздандыруды, көлік құралын карантиндік объектілерден тазарту және (немесе) залалсыздандыруды жүргізуден бас тартқан кезде, мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісінде өнім иесінің бас тартуын тіркейді және ақпараттық жүйе арқылы өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органға ақпарат жолдайды.
19. Өнімді залалсыздандыруды, көлік құралын карантинді объектілерден тазартуды және (немесе) залалсыздандыруды жүргізуге мүмкіндік болмаған кезде, мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы аталған іс-әрекеттерді жүргізудің мүмкін еместігін карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісінде тіркейді және кейіннен ақпараттық жүйе арқылы өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органға ақпарат жолдай отырып, карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісін жасайды.
20. Өнім иесі өнімді залалсыздандыруды немесе жоюды жүргізуден бас тартқан кезде, мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісінде өнім иесінің бас тартуын тіркейді және ақпараттық жүйе арқылы өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органға ақпарат жолдайды.
21. Өнім иесі карантинге жатқызылған өнімді карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізу үшін көрсетуден бас тартқан жағдайда, онда ол өнім иесі есебінен экспорттаушы елге қайтаруға жатады, ол туралы мемлекеттік кіріс органдарының лауазымды адамы карантинге жатқызылған өнімді қайтару туралы актісін ресімдей отырып, өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесін хабардар етеді.
22. Залалданған карантинге жатқызылған өнімді залалсыздандыруға, жоюға, көлік құралын карантинді объектілерден тазартуға және (немесе) залалсыздандыруға жүргізуге байланысты барлық шығыстар өнім иесінің қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік кіріс органдары мен өсімдіктер карантині
саласындағы уәкілетті органның өзара іс-қимыл жасау тәртібі
23. Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган Қазақстан Республикасын және Кеден одағы аумағын карантиндік объектілердің және бөтен текті түрлердің басқа мемлекеттерден әкелуінен немесе өз бетімен енуінен қорғау, сондай-ақ карантиндік фитосанитариялық ахуалдың нашарлануының алдын алу мақсатында автомобиль өткізу пункттерінде мемлекеттік кіріс органдарымен өзара іс-қимыл жасайды.

24. Уполномоченный орган по карантину растений совместно с органом государственных доходов издают совместные приказы, планы, инструкции и руководства по вопросам порядка обмена информацией, пользования единым банком данных, а также взаимодействует по другим вопросам служебной деятельности.
25. Органы государственных доходов предоставляют в уполномоченный орган по карантину растений информацию:
1) об обнаружении карантинных объектов в ввозимой подкарантинной продукции и принятых мерах;
2) о фактах выявленных нарушений законодательства в области карантина растений, фитосанитарных требований в автомобильных пунктах пропуска с предоставлением подтверждающей и иной необходимой информации;
3) о ежедневном прохождении подкарантинной продукции через автомобильные пункты пропуска, а также о направлении подкарантинной продукции в места назначения (доставки) для проведения уполномоченным органом по карантину растений вторичного карантинного фитосанитарного контроля и надзора по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
26. Уполномоченный орган по карантину растений информирует органы государственных доходов:
1) о выявлении очагов карантинных объектов в районах нахождения пунктов пропуска и на приграничных территориях сопредельных государств;
2) о введенных запретах и ограничениях на ввоз и (или) транзит подкарантинной продукции из определенных стран.
27. Территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа по карантину растений и органы государственных доходов проводят:
1) ежеквартальную сверку данных и информации о прохождении подкарантинной продукции через автомобильный пункт пропуска;
2) проводят ежегодное совместное обследование территории автомобильного пункта пропуска для установления карантинного фитосанитарного состояния данной территории.
Приложение 1
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Образцы штампов
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ВВОЗ РАЗРЕШЕН
Подлежит карантинному фитосанитарному контролю и
надзору по месту доставки
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись __________________
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ВЫПУСК ЗАПРЕЩЕН
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись __________________
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ТРАНЗИТ РАЗРЕШЕН
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись __________________
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ТРАНЗИТ ЗАПРЕЩЕН
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись __________________
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ВЫПУСК РАЗРЕШЕН
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись ________________Подпись __________________
KZ
Карантинный фитосанитарный
контроль
01-001
ВЫВОЗ ЗАПРЕЩЕН
Акт фитосанитарного контроля и надзора
от ______________ № ___________________
Должностное лицо органа
государственных доходов __________________________
Подпись __________________
Приложение 2
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Форма
____________________________________________________________________
(наименование пункта пропуска)
АКТ
карантинного фитосанитарного контроля и надзора
от _______________ № __________
(дата выдачи)
Мною, уполномоченным должностным лицом, ____________________________
(должность,
____________________________________________________________________
Ф.И.О.)
проведен карантинный фитосанитарный контроль (надзор) подкарантинной
продукции:___________________________________________________________
(наименование и количество подкарантинной продукции)
и транспортных средств:______________________________________________
(номер транспортного средства)
поступивших из:___________________________________________________
(наименование страны)
происхождением:___________________________________________________
(наименование страны)
фитосанитарный сертификат:_________________________________________
(номер фитосанитарного сертификата, дата выдачи)
выданный:_________________________________________________________
(наименование страны)
экспортер(отправитель):______________________________________________
(наименование организации, адрес)
импортер (получатель):______________________________________________
(наименование организации, адрес)
Врезультате__________________________установлено:____________________
(наименование мероприятия)
Для анализа или экспертизы подкарантинной продукции отобраны
образцы(пробы) в количестве
__________________________________________
(в соответствующих единицах измерения)
Действие с
образцом:__________________________________________________
Предписываются следующие карантинные фитосанитарные
мероприятия:_________________________________________________________
Акт составлен в присутствии собственника (представителя)
груза:____________
_____________________ ___________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Должностное лицо уполномоченного
органа, осуществляющего функции
карантинного фитосанитарного
контроля (надзора) __________ _______________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
Приложение
к акту карантинного
фитосанитарного контроля
и надзора
№ п/п
Наименование подкарантинной продукции
№ фитосанитарного сертификата
Количество подкарантинной продукции (в соответствующих единицах измерения)
Отобранные средние образцы (пробы)
Количество
Единица измерения
действие с образцом
Должностное лицо ___________ ___________________
Место печати (подпись) (Ф.И.О.)
Приложение 3
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Форма
____________________________________________________________________
(наименование пункта пропуска)
Акт
возврата подкарантинной продукции № ____
Настоящий акт составлен _____________________________________________
в присутствии представителей пограничных органов ____________________
____________________________________________________________________
"____" _________ 20_года поступил из ________________________________
подкарантинная продукция растительного происхождения ________________
№ транспортного средства ____________________________________________
в количестве _________________ тенге/килограмм, ________________ мест
Отправитель _________________________________________________________
Экспедитор __________________________________________________________
Получатель __________________________________________________________
Указанный груз возвращен по причине согласно пункту 5 статьи 13

24. Өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті орган мемлекеттік кіріс органдарымен бірлесіп бірлескен бұйрықтар, жоспарлар, нұсқаулар және ақпараттарды алмасу тәртібі, бірыңғай деректер банкісін пайдалану мәселелері бойынша нұсқаулықтар шығарады, сондай-ақ басқа да қызметтік іс-әрекеттер мәселелері бойынша өзара іс-қимыл жасайды.
25. Мемлекеттік кіріс органдары өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органға:
1) әкелінген карантинге жатқызылған өнімде карантиндік объектілердің анықталғаны және қабылданған шаралар туралы;
2) растайтын және басқа да қажетті ақпараттарды ұсына отырып, автомобиль өткізу пункттерінде анықталған өсімдіктер карантині саласындағы заңнамаларды, фитосанитариялық талаптарды бұзушылық фактілері туралы;
3) осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша карантинге жатқызылған өнімнің автомобиль өткізу пункттері арқылы күн сайын өтуі туралы, сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі уәкілетті органы екінші карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау жүргізу үшін карантинге жатқызылған өнімді белгіленген орынға бағыттау (жеткізу) туралы ақпаратты ұсынады.
26. Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік кіріс органдарын:
1) өткізу пункттері орналасқан аудандарда және шектес мемлекеттердің шекара маңындағы аумақтарында карантиндік объектілердің ошақтары анықталған туралы;
2) белгілі бір елдерден карантинге жатқызылған өнімдердің әкелінуіне және (немесе) транзитіне енгізілген тыйымдар мен шектеулер туралы хабардар етеді.
27. Өсімдіктер карантині саласындағы уәкілетті органның ведомствосының аумақтық бөлімшелері және мемлекеттік кіріс органдары:
1) карантинге жатқызылған өнімнің автомобиль өткізу пункттері арқылы күн сайын өтуі туралы деректерді және ақпараттарды тоқсан сайын салыстыруды;
2) осы аумақтың карантиндік фитосанитариялық ахуалын анықтау үшін автомобиль өткізу пункттерінің аумағында жыл сайынғы бірлескен тексерулерді жүргізеді.
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
1-қосымша
Мөртабанның үлгілері
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ӘКЕЛУГЕ РҰҚСАТ ЕТІЛГЕН
Жеткізу орыны бойынша карантиндік фитосанитариялық
бақылауға және қадағалауға жатады
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы __________________________________
Қолы __________________
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ӘКЕЛУГЕ ТЫЙЫМ САЛЫНҒАН
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы__________________________________
Қолы __________________
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ТРАНЗИТКЕ РҰҚСАТ ЕТІЛГЕН
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы __________________________________
Қолы __________________
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ТРАНЗИТКЕ ТЫЙЫМ САЛЫНҒАН
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы __________________________________
Қолы __________________
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ӘКЕТУГЕ РҰКСАТ ЕТІЛГЕН
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы __________________________________
Қолы __________________
KZ
Карантиндік фитосанитариялық бақылау
01-001
ӘКЕТУГЕ ТЫЙЫМ САЛЫНҒАН
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау актісі
______________ № ___________________
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы __________________________________
Қолы __________________
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
2-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
(өткізу пунктінің атауы)
Карантиндік фитосанитариялық бақылау және қадағалау
актісі
_________ №________
(берілген күні)
Мен, лауазымды адам, ________________________________________________
(лауазымы, Т.А.Ә)
шыққан жері:_________________________________________________________
(елдің, облыстың, қаланың атауы)
экспорттаушы (жөнелтуші):____________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
импорттаушы (алушы):_________________________________________________
(ұйымның атауы, мекенжайы)
_____________________________________________________________ берген
(елдің атауы)
фитосанитариялық сертификаты:________________________________________
(фитосанитариялық сертификаттың нөмірі,
_____________________________________________________________________
берілген күні)
_______________________________________________________ келіп түскен
(елдің, облыстың, қаланың атауы)
карантинге жатқызылған өнімге _______________________________________
(карантинге жатқызылған өнімнің атауы
_____________________________________________________________________
және саны)
және көлік құралдарына_______________________________________________
(көлік құралының нөмірі)
карантиндік фитосанитариялық бақылау жүргізілді.
Нәтижесінде__________________________ анықталды: ____________________
(іс шараның атауы)
____________________________________________________________________
Карантинге жатқызылған өнімнің сараптамасына немесе талдауына үлгілер
(сынамалар) алынды, санында:
____________________________________________________________________
(тиісті өлшем бірліктерінде)
Үлгімен жұмыс істеу:
Мынадай карантиндік фитосанитариялық іс-шаралар белгіленді:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Акт _____________________________________________ қатысуымен жасалды
(Т.А.Ә) (қолы)
Лауазымды адам _______________ _____________________
(қолы) (Т.А.Ә)
Мөр орыны
Карантиндік фитосанитариялық
бақылау және қадағалау актісіне
қосымша
р/с №
Карантинге жатқызылған өнімнің атауы
Фитосанитариялық сертификаттың, №
Карантинге жатқызылған өнімнің саны (тиісті өлшем бірліктерінде)
Алынған орташа
үлгілер (сынамалар)
өлшем
үлгімен жұмыс істеу
саны
бірлігі
Лауазымды адам _______________ _____________________
(қолы) (Т.А.Ә)
Мөр орыны
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
________________________________________________________________
(өткізу пунктінің атауы)
№___
карантинге жатқызылған өнімді қайтару актісі
Осы акті ____________________________________________________________
шекара органдары өкілдерінің_________________________________________
_________________________________________________ қатысуымен жасалды.
20_ жылғы "__" ______________ ______________________________________
көлік құралының № __________________________________________________
саны __________ тенге/килограмм, __________ орын өсімдік тектес
карантинге жатқызылған өнім _____________________________ келіп түсті
Жіберуші_____________________________________________________________
Экспедитор __________________________________________________________
Алушы________________________________________________________________

Закона Республики Казахстан от 14 февраля 1999 года "О карантине
растений".
Должностное лицо органов государственных доходов_____________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Копия акта вручена _______________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
"__" _____________ 20__года
Приложение 4
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Форма
____________________________________________________________________
(наименование пункта пропуска)
Акт изъятия
Кому: собственнику (представителю)
____________________________________________________________________
Настоящим удостоверяется, что перечисленная ниже подкарантинная
продукция изымается по следующим причинам:
продукция заражена:_______________________________________________
Импорт данной продукции запрещен.
Фитосанитарный сертификат недействителен по следующим причинам:
_________________________________________________________________
Другие причины: __________________________________________________
_________________________________________________________________
Принятые меры: ___________________________________________________
__________________________________________________________________
Уничтожение
Возврат
Обеззараживание
Удаление зараженных продуктов из подкарантинной продукции
Другие:
_________________________________________________________________
Наименование и количество изъятой подкарантинной продукции:
(вся продукция или его часть) _______________________________________
Сведения о подкарантинной продукции:
Адрес экспортера:
Адрес получателя подкарантинной продукции:
Отличительные знаки (маркировка):
Средства доставки:
Фитосанитарный сертификат № ____________
Выдан (наименование организации) _____________ Дата выдачи __________
Акт составлен в присутствии:_________________________________________
(подпись) (Ф.И.О)
Должностное лицо органов государственных доходов
____________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати "__" _____________ 20___ года
Приложение 5
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Форма
__________________________________________________________________
(наименование пункта пропуска)
АКТ
об уничтожении подкарантинной продукции, зараженной
карантинными объектами
№_____
Место составления ________________ дата составления _________________
Комиссией в составе _________________________________________________
_____________________________________________________________________ (Ф.И.О., должность)
произведено уничтожение______________________________________________
(наименование, количество подкарантинной продукции)
____________________________________________________________________
(наименование, Ф.И.О. собственника (представителя)
подкарантинной продукции)
____________________________________________________________________
(указать способ, место уничтожения)
Основание___________________________________________________________
(указать документ (номер), на основании которого уничтожена
подкарантинная продукция)
____________________________________________________________________
Подписи членов Комиссии_____________________________________________
(Ф.И.О., должность)
"___" _______________ 20 __ года
Подпись собственника (представителя) подкарантинной
продукции___________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
"___" _______________ 20 __ года
Приложение 6
к Правилам осуществления
должностными лицами органов
государственных доходов
государственного карантинного
фитосанитарного контроля в
автомобильных пунктах пропуска
через таможенную границу
Таможенного союза, за исключением
лабораторной экспертизы,
а также взаимодействия
уполномоченного органа по
карантину растений и органов
государственных доходов
Форма
Данные и информация о прохождении подкарантинной продукции
через автомобильные пункты пропуска
№ п/п
Страна экспортер
Импорт/ транзит
Отправитель и его адрес
Получатель и его адрес
Наименование подкарантинной продукции
№ фитосанитарного сертификата
Дата выдачи фитосанитарного сертификата
Количество соответствующих единиц измерения
Наименование выявленного карантинного объекта
Принятые меры
обеззараживание
Уничтожение,№ акта
Возврат, № акта
Штраф, тенге

Көрсетілген жүк "Өсімдіктер карантині туралы" 1999 жылғы 14 ақпандағы
Қазақстан Республикасы Заңының 13-бабының 5-тармағына сәйкес себептер
бойынша қайтарылды.
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы ________________ _____________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Актінің көшірмесі берілді ________________ _________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
20_____жылғы "__" ____________
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_____________________________________________________________________
(өткізу пунктінің атауы)
Алып қою актісі
Кімге: ______________________________________________________________
____________________________________________________ иесіне (өкіліне)
Осымен төменде аталған карантинге жатқызылған өнім мынадай себептер
бойынша алынғандығы куәландырылады:
өнім_____________________________________________________залалданған.
Осы өнімнің импортына тыйым салынған.
Фитосанитариялық сертификат мынадай себептер бойынша жарамсыз:
_____________________________________________________________________
Басқа себептер:______________________________________________________
Қабылданған шаралар: ________________________________________________
Жою _________________________________________________________________
Қайтару _____________________________________________________________
Залалсыздандыру _____________________________________________________
Залалданған өнімдерді карантинге жатқызылған өнімнен алып тастау
_____________________________________________________________________
Басқалары: __________________________________________________________
Алынған карантинге жатқызылған өнімнің атауы мен саны:
(барлық өнім немесе оның бір бөлігі)_________________________________
Карантинге жатқызылған өнім туралы мәліметтер:
Экспорттаушының мекенжайы: __________________________________________
Карантинге жатқызылған өнімді алушының мекенжайы: ___________________
Айырма белгілері (таңбалау):_________________________________________
Жеткізу құралдары:___________________________________________________
№ _______________________________________ фитосанитариялық сертификат
_____________________ берген (ұйымның атауы) Берілген күні__________
Акт _____________________________________________ қатысуымен жасалды
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамы ____________ _______________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орыны 20____жылғы "___" _____________________
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
____________________________________________________________________
(өткізу пунктінің атауы)
№____
карантиндік объектілермен залалданған карантинге жатқызылған
өнімді жою туралы АКТ
Жасау орны ______________________ жасау күні________________________
Мынадай құрамдағы___________________________________________________
____________________________________________________________комиссия
(Т.А.Ә., лауазымы)
____________________________________________________________________
(карантинге жатқызылған өнімнің атауы, саны)
____________________________________________________________________
(карантинге жатқызылған өнім иесінің (өкілінің) атауы, Т.А.Ә.
____________________________________________________________________
(жою әдісін, орнын көрсету)
_____________________________________________________ жоюды жүргізді
Негіз___________________________________________________________
(негізінде карантинге жатқызылған өнім жойылған құжатты (нөмірін)
көрсету)
____________________________________________________________________
Комиссия мүшелерінің қолдары
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20 жылғы "___"_________________
Карантинге жатқызылған өнім иесінің (өкілінің) қолы
____________________________________________________________________
(Т.А.Ә., лауазымы)
20 жылғы "____"___________
Зертханалық сараптаманы қоспағанда,
мемлекеттік кіріс органдарының
лауазымды адамдарының Кеден одағының
кедендік шекарасы арқылы автомобиль
өткізу пункттерінде мемлекеттік карантиндік
фитосанитариялық бақылауды жүзеге асыру,
сондай-ақ өсімдіктер карантині жөніндегі
уәкілетті орган мен мемлекеттік кіріс
органдарының өзара іс-қимыл жасау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Карантинге жатқызылған өнімнің автомобиль өткізу пункттері
арқылы өтуі туралы деректер мен ақпараттар
р/с
Экспорттаушы ел
Импорт/ транзит
Жіберуші және оның мекенжайы
Алушы және оның мекенжайы
Карантинге жатқызылған өнімнің атауы
Фитосанитариялық сертификаттың №
Фитосанитариялық сертификаттың берілген күні
Тиісті өлшем бірліктерінің саны
Анықталған карантиндік объектілердің атауы
Қабылданған шаралар
залалсыздандыру
Жою актінің №
Қайтару актінің №
Айыппұл, теңге