Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 671. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июля 2015 года № 11760. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 октября 2020 года № 531.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.10.2020 № 531 (вводится по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах"ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Включение в реестр операторов технического осмотра" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 10 апреля 2014 года № 245 "Об утверждении Регламентов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9430, опубликованный в газете "Казахстанская правда" 19 февраля 2015 года № 33 (27909).
3. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;

Автомобиль көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 мамырдағы № 671 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 шілдеде № 11760 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2020 жылғы 15 қазандағы № 531 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.10.2020 № 531 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Автомобиль көлігі саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2014 жылғы 10 сәуірдегі № 245 бұйрығының (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9430 болып тіркелген, 2015 жылғы 19 ақпандағы № 33 (27909) "Казахстанская правда" газетінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;

4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Есекешев
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 671
Регламент государственной услуги
"Выдача международного сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан на стационарных постах транспортного контроля по территории Республики Казахстан, расположенные на пути следования транспортного средства (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - международный сертификат взвешивания грузовых транспортных средств (далее - сертификат).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заполнение граф 1-3 сертификата по форме, согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача международного сертификата взвешивания грузовых транспортных средств", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476) (далее -стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием заявка услугополучателя с присвоением регистрационного номера и даты в течении 5 (пяти) минут;
2) взвешивание транспортного средства в течении 30 (тридцати) минут;
3) оформление сертификата взвешивания в течении 5 (пяти) минут;

4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментінде ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрі
Ә.Исекешев
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 671 бұйрығына
1-қосымша
"Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көлік құралдың жүретін жол бойынша орналасқан Қазақстан Республикасының аумағындағы стационарлық көліктік бақылау бекеттерінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органымен көрсетіледі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі - халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификат (бұдан әрі - сертификаты).
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу реестрінде № 11476 тіркелген) "Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес нысан бойынша сертификаттың 1-3-бағандарын толтыруы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) тіркеу нөмірін және күнін беру арқылы белгілеумен 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінімді қабылдауы;
2) 30 (отыз) минут ішінде көлік құралдарын өлшеуі;
3) 5 (бес) минут ішінде өлшеу сертификатын рәсімдеуі;

4) внесение записи в реестр выдачи сертификатов взвешивания в течение 5 (пяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация заявления услугополучателя в журнале регистрации сотрудником структурного подразделения услугодателя;
2) взвешивание транспортного средства сотрудником структурного подразделения услугодателя;
3) оформление сертификата взвешивания сотрудником структурного подразделения услугодателя;
4) внесение записи в реестр выдачи сертификатов взвешивания.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
сотрудник структурного подразделения услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) заявление регистрируется сотрудником структурного подразделения услугодателя с присвоением регистрационного номера и даты в течение 5 (пяти) минут;
2) сотрудник структурного подразделения услугодателя проводит процедуру взвешивания транспортного средства в течение 30 (тридцати) минут;
3) сотрудник структурного подразделения услугодателя оформляет сертификат взвешивания в течении 5 (пяти) минут;
4) сотрудник структурного подразделения услугодателя вносит записи в реестр выдачи сертификатов взвешивания в течение 5 (пяти) минут.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Выдача международного
сертификата взвешивания грузовых
транспортных средств"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача международного сертификата взвешивания
грузовых транспортных средств"
Приложение 2
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 671
Регламент государственной услуги
"Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и карточки допуска"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель).

4) 5 (бес) минут ішінде өлшеу сертификаттарын беру тізілімге жазу енгізуі.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылдар) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкерімен тіркеу журналында көрсетілетін қызметті алушының өтінімді тіркеуі;
2) көлік құралдарын өлшеуі;
3) өлшеу сертификатын рәсімдеуі;
4) өлшеу сертификаттарын беру тізілімге жазу енгізуі.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкерімен тіркеу нөмірін және күнін беру арқылы белгілеумен 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушының өтінімді қабылдауы;
2) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкерімен 30 (отыз) минут ішінде көлік құралдарын өлшеуі;
3) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкерімен 5 (бес) минут ішінде өлшеу сертификатын рәсімдеуі;
4) көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшесінің қызметкерімен 5 (бес) минут ішінде өлшеу сертификаттарын беру тізілімге жазу енгізуі.
9. Мемлекеттік қызмет корсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Жүк көлік құралдарын өлшеудің
халықаралық сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
қосымша
Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың)
дәйектілігінің сипаттамасы
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 671 бұйрығына
2-қосымша
"Халықаралық жүк көлік құралдарын өлшеу сертификатын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - удостоверение допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок грузов (далее - удостоверение допуска) и (или) карточка допуска на автотранспортное средство (далее - карточка допуска), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных автомобильных перевозок и карточки допуска", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476) (далее - стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) автоматическая регистрация электронного запроса услугополучателя в информационной системе;
2) рассмотрение представленных документов на соответствие установленным требованиям в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги в течение 4 (четырех) часов:
при соответствии установленным требованиям оформляется удостоверение допуска и (или) карточка допуска;
при несоответствии установленным требованиям оформляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 4 (четырех) часов:
удостоверение допуска и (или) карточки допуска в Государственную корпорацию через курьера;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Государственную корпорацию или личный кабинет услугополучателя в электронном виде.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) регистрация электронного запроса в информационной системе;
2) рассмотрение представленных документов ответственным исполнителем услугодателя;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - халықаралық автомобильмен тасымалдауды жүзеге асыруға рұқсат беру туралы куәлік (бұдан әрі - рұқсат беру куәлігі) және автокөлік құралына рұқсат карточкасы (бұдан әрі - рұқсат карточкасы), немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу реестріңде № 11476 тіркелген) "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) автоматты түрде электрондық өтінімді ақпараттық жүйеге тіркеу;
2) 2 жұмыс күн ішінде ұсынылған құжаттардың бекітілген талаптарына сәйкестігін қарау;
3) 4 сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу:
белгіленген талаптардың сәйкестігінде рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушысына қол қоюға жолдау;
бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚО-ға және жеке кабинетке ақпараттық жүйе арқылы жолдау.
4) 4 (төрт) сағат ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы;
мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электрондық түрде.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылдар) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) электрондық өтінімді ақпараттық жүйеге тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы түскен құжаттарын қарау;

3) оформление результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
4) подписание руководителем услугодателя либо лицом, его замещающим удостоверение допуска и карточки допуска и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
5) передача удостоверения допуска и карточки допуска в Государственную корпорацию через курьера.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) регистрация электронного запроса услугополучателя в информационной системе - автоматически;
2) рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя представленных документов на соответствие установленным требованиям - 2 (два) рабочих дня;
3) оформление результата оказания государственной услуги - 4 (четыре) часа:
при соответствии установленным требованиям оформление удостоверение допуска и (или) карточка допуска и направление на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
при наличии оснований предусмотренных в пункте 10 Стандарта направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги в Государственную корпорацию или личный кабинет услугодателя в электронном виде;
4) направление удостоверения допуска и (или) карточки допуска в Государственную корпорацию через курьера сотрудником канцелярии услугодателя – 4 (четыре) часа.
Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Название главы 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы рұқсат беру куәлігіне және рұқсат карточкасына қолын қойып, көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкеріне жіберу;
5) рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы жолдау.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) электрондық өтінімді ақпараттық жүйеге тіркеу - автоматты түрде;
2) ұсынылған құжаттардың бекітілген талаптарына сәйкестігін қарау - 2 жұмыс күн ішінде
3) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу - 4 сағат ішінде:
белгіленген талаптардың сәйкестігінде рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушысына қол қоюға жолдау;
Стандарттың 10-тармағында қарастырылған негіздердің болған кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне электрондық түрде жіберіледі;
4) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкерімен рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы жолдау - 4 (төрт) сағат ішінде.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию указан в диаграмме № 1, через портал в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности и длительность процедур (действий) при оказании государственной услуги:
1) через Государственную корпорацию:
процесс 1 – прием заявления и документов;
условие 1 – проверка перечня представленных документов;
процесс 2 – отказ в приеме заявления;
процесс 3 – регистрация запроса на портале и направление услугодателю посредством информационной системы;
условие 2 – проверка услугодателем на соответствие установленным требованиям пункта 9 Стандарта;
процесс 4 – направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги посредством информационной системы;
процесс 5 – направление удостоверения допуска и (или) карточки допуска в Государственную корпорацию через курьера;
2) через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которая хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – прикрепление в интернет–браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в ЭЦП;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 7 – регистрация электронного запроса услугополучателя в портале;
процесс 8 – получение услугополучателем уведомления о выдаче удостоверения допуска и (или) карточки допуска (электронное письмо), сформированных порталом. Электронный документ формируется с использованием регистрационного свидетельства ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен өзге де құжаттарын Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) портал көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы қызмет көрсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграмма, портал арқылы № 2 диаграммада осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде рәсімдерінің (іс-қимылдарының) дәйектілігі мен ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы:
1-процесс – өтінішті және құжаттарды қабылдау;
1-шарт – ұсынылған құжаттарын тексеру;
2-процесс – өтінішті қабылдаудан бас тарту;
3-процесс – өтінішті тіркейуі және ақпараттық жүйелер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
2-шарт – көрсетілетін қызметті берушімен ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында белғілеген талаптарға сәйкестігін тексеру;
4-процесс – мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ақпараттық жүйелер арқылы жіберуі;
5-процесс – рұқсат беру куәлігін және (немесе) рұқсат карточкасын Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы жолдау;
2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеғе асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөзі арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстығының тексеру;
2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ныц тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
7-процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ұйымдастырылған қызмет қорытындысын алу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача удостоверения
допуска к осуществлению
международных автомобильных
перевозок и карточки допуска"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия
при оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача удостоверения
допуска к осуществлению
международных автомобильных
перевозок и карточки допуска"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Справочник
бизнес–процессов оказания государственной услуги
"Выдача удостоверения допуска к осуществлению международных
автомобильных перевозок и карточки допуска"
Приложение 3
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 671
Регламент государственной услуги "Включение в реестр
операторов технического осмотра"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Включение в реестр операторов технического осмотра" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорт Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - включение в реестр операторов технического осмотра либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдау тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы электронды қызмет көрсетуде
функционалды өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде
функционалды өзара әрекеттесу № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама;
Аяқталған хабарлама;
Аралық хабарлама;
Ақпараттық жүйе;
Процесс;
Шарты;
Хабарламалар ағыны.
"Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге асыруға
рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің
анықтамалығы "Халықаралық автомобиль тасымалдарын жүзеге
асыруға рұқсат беру
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 671 бұйрығына
3-қосымша
"Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарлама, немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Включение в реестр операторов технического осмотра", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476) (далее - стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав
процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям - в течение 1 (одного) рабочего дня;
оформляет уведомление о включении в реестр операторов технического осмотра (далее - уведомление) либо мотивированный отказ и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее подписывает уведомление либо мотивированный отказ и направляет сотруднику канцелярии услугодателя - в течение 4 (четырех) часов;
6) сотрудник канцелярии услугодателя направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию через курьера – в течение 4 (четырех) часов.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):

2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқық актілерді тіркеу реестріне № 11476 тіркелген) "Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген өтініш беру мемлекеттік қызмет корсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті берушінің құжаттары түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оның тіркеуін жүргізеді және басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына жолдайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына жолдайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бір жұмыс күн ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарламаны (бұдан әрі - Хабарлама) немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды;
5) көрсетілетін қызметті беруші басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін 4 (төрт) сағат ішінде курьер арқылы Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қмылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылдар) орындауды бастау үшін негіз болады:

1) регистрация документов, представленных услугополучателем в канцелярии услугодателя и передача руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) передача руководителем услугодателя либо лицом его замещающим документов, представленных услугополучателем руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
3) передача руководителем отдела контроля на автомобильном транспорте документов, представленных услугополучателем специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) проверка документов, представленных услугополучателем, оформление уведомления либо мотивированного отказа и передача на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) подписание руководителем услугодателя либо лицом его замещающим уведомление либо мотивированный отказ и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
6) передача результата оказания государственной услуги в Государственную корпорацию через курьера.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее;
3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение одного часа после поступления документов услугополучателя, проводит их регистрацию и передает на рассмотрение руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
2) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает руководителю отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына карауға беру;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына қарауға беру;
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысымен көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына қарауға беру;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын тексеріс, хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты рәсімдеу және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға беру;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен немесе оның орынбасарымен хабарламаға немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне беру;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін курьер арқылы Мемлекеттік корпорацияға жолдау.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы
3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың уақыты, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының құжаттары келіп түскен сәттен бастап бір сағат ішінде оны тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қарауға береді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті беруші автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысына береді;

3) руководитель отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя в течение одного часа рассматривает документы, представленные услугополучателем и передает специалисту отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя;
4) специалист отдела контроля на автомобильном транспорте услугодателя:
рассматривает документы, представленные услугополучателем и проверяет на соответствие установленным требованиям - в течение 1 (одного) рабочего дня;
оформляет уведомление либо мотивированный отказ и направляет на подписание руководителю услугодателя либо лицу его замещающему;
5) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее подписывает уведомление либо мотивированный отказ и направляет сотруднику канцелярии услугодателя - в течение 4 (четырех) часов;
6) сотрудник канцелярии услугодателя направляет результат оказания государственной услуги в Государственную корпорацию через курьера – в течение 4 (четырех) часов.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной
корпорацией, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Название главы 4 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию указан в диаграмме № 1, через портал в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности и длительность процедур (действий) при оказании государственной услуги:
1) через Государственную корпорацию:
процесс 1 – прием заявления и документов;
условие 1 – проверка перечня представленных документов;
процесс 2 – отказ в приеме заявления;
процесс 3 – регистрация запроса на портале и направление услугодателю посредством информационной системы;
процесс 4 – направление уведомления о включении в реестр операторов технического осмотра в Государственную корпорацию через курьера,

3) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің басшысы бір сағат ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап және оларды көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманына береді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің автомобиль көлігіндегі бақылау бөлімінің маманы:
бір жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарын қарап, оларды белгіленген талаптардың сәйкестігіне тексереді;
хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның орынбасарына қол қоюға жолдайды.
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның орынбасары бір сағат ішінде хабарламаны немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінің қызметкеріне жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кецсесінің маманы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін 4 (төрт) сағат ішінде курьер арқылы Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйені пайдалану тәртібін сипаттау
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті өтініштері мен өзге де құжаттарын Мемлекеттік корпорацияға және (немесе) портал көрсетілетін қызметті берушіге өтініш беру тәртібінің сипаттамасы қызмет корсету барысындағы функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграмма, портал арқылы № 2 диаграммада осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес келтірілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде рәсімдерінің (іс-қимылдарының) дәйектілігі мен ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорация арқылы:
1-процесс – өтінішті және құжаттарды қабылдау;
1-шарт – ұсынылған құжаттарын тексеру;
2-процесс – өтінішті қабылдаудан бас тарту;
3-процесс – өтінішті тіркеу және ақпараттық жүйелер арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
4-процесс – техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарландыруын Мемлекеттік корпораңияға курьер арқылы жолдау;

2) через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которая хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 7 – регистрация электронного запроса услугополучателя в портале;
процесс 8 – получение услугополучателем уведомления о включении в реестр операторов технического осмотра (электронное письмо), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием регистрационного свидетельства ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Включение в реестр
операторов технического осмотра"

2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеғе асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөзі арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстыгының тексеру;
2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілғен ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – қызметті көрсетуғе сұратуға толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
7-процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу туралы хабарландыруын (электрондық түрде) алу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің өзара іс-қимылдарының сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпарация арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Включение в реестр
операторов технического осмотра"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Включение в реестр операторов технического осмотра"
Приложение 4
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 671
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на проезд по территории иностранного
государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии
с международными договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан" (далее - государственная услуга) оказывается:
1) территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан при выдаче иностранных разрешений на нерегулярные перевозки пассажиров и багажа, иностранных разрешений на перевозку грузов (далее - услугодатель);
2) Комитетом транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан при выдаче иностранных разрешений на регулярные перевозки пассажиров и багажа сроком действия на один календарный год (далее - услугодатель).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - иностранное разрешение на нерегулярную перевозку пассажиров и багажа и на перевозку грузов в бумажном виде, иностранное разрешение на регулярную перевозку пассажиров и багажа (далее - иностранное разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на проезд по территории иностранного государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии с международными договорами, ратифицированными Республикой Казахстан", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476) (далее - стандарт).

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде
функционалды өзара әрекеттесу № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама;
Аяқталған хабарлама;
Аралық хабарлама;
Ақпараттық жүйе;
Процесс;
Шарты;
Хабарламалар ағыны.
"Техникалық байқау операторларының
тізіліміне енгізу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Техникалық байқау операторларының тізіліміне енгізу"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 671 бұйрығына
4-қосымша
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға
сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет
мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет):
1) жолаушыларды және багажды тұрақты емес тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды, жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру кезінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші);
2) жолаушыларды және багажды тұрақты тасымалдауға күнтізбелік бір жыл қолдану мерзімімен тасымалдауға шетелдік рұқсаттарды беру кезінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жолаушылар мен багажды тұрақты емес тасымалдауға және жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсат, отандық тасымалдаушыларға жолаушылар мен багажды тұрақты тасымалдауға және жүктерді тасымалдауға шетелдік рұқсат (бұдан әрі - шетелдік рұқсат), немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу реестрінде № 11476 тіркелген) "Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.

2) через портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП), которая хранится в интернет–браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – прикрепление в интернет–браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с не подтверждением подлинности регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 6 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством регистрационного свидетельства ЭЦП услугополучателя;
процесс 7 – регистрация электронного запроса услугополучателя в портале;
условие 3 – проверка услугодателем на соответствие установленным требованиям;
процесс 8 – направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги посредством информационной системы;
процесс 9 – направление уведомление для оплаты суммы сбора за проезд автотранспортных средств;
процесс 10 – прием документов, подтверждающих оплату суммы сборов;
условие 4 – проверка документов, подтверждающих оплату суммы сборов;
процесс 11 – направление мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги посредством информационной системы;
процесс 12 – получение услугополучателем уведомления о выдаче иностранного разрешения (электронное письмо), сформированного порталом. Электронный документ формируется с использованием регистрационного свидетельства ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.

2) портал арқылы:
көрсетілетін қызметті алушы өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен порталда тіркелуді жүзеге асырады, ол көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталады (ЭҮП тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
1-процесс – көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін бекіту, мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін порталда көрсетілетін қызметті алушының паролін енгізу процесі (авторизациялау процесі);
1-шарт – порталда жеке сәйкестендіру нөмірі және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН/БСН) және құпия сөзі арқылы тіркелген тұтынушы туралы деректер дұрыстыгының тексеру;
2-процесс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтар болуына байланысты порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының қызметті көрсету үшін сұрату нысанын экранға шығару және қажетті құжаттарды электрондық түріндегі сұратуын тіркей отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып толтыруы (деректерді енгізу);
4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының сұратуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігін таңдауы;
2-шарт – портал арқылы ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімі ішінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ-ның тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкестігін тексеру;
5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-ның дұрыстығы расталмауына байланысты сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
6-процесс – қызметті көрсетуге сұратуға толтырылған нысанды (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы растауы (қол қою);
7-процесс – порталда электрондық құжатты тіркеу;
3-шарт – көрсетілетін қызметті беруші белгіленген талаптарына сәйкестігін тексеру;
8-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауап ақпараттық жүйе арқылы жіберу;
9-процесс – Қазақстан Республикасының аумағы бойынша автокөлік құралдарының жүріп өтуіне алым сомасын төлеу үшін хабарлама жіберу;
10-процесс – алым сомасының төленгенін растайтын құжаттардың қабылдау;
4-шарт – алым сомасының төленгенін растайтын құжаттардың тексеру;
11-процесс – мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауап ақпараттық жүйе арқылы жіберу;
12-процесс – көрсетілетін қызметті алушының шетелдік рұқсатты беру туралы хабарландыруын (электрондық түрде) жіберу. Электронды құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ қолдану арқылы жасалынады.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
проезд по территории иностранного
государства перевозчикам
Республики Казахстан в
соответствии с международными
договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача разрешения на
проезд по территории иностранного
государства перевозчикам
Республики Казахстан в
соответствии с международными
договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на проезд по территории иностранного
государства перевозчикам Республики Казахстан в соответствии
с международными договорами, ратифицированными
Республикой Казахстан"
Приложение 5
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 мая 2015 года № 671
Регламент государственной услуги
"Выдача специального разрешения на перевозку
опасного груза классов 1, 6 и 7"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7" (далее - государственная услуга) оказывается территориальными органами Комитета транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - услугодатель)

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің өзара іс-қимылдарының сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға
сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет
аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде функционалды өзара әрекеттесу № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама;
Аяқталған хабарлама;
Аралық хабарлама;
Ақпараттық жүйе;
Процесс;
Шарты;
Хабарламалар ағыны.
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы
арқылы жүріп өтуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасының тасымалдаушыларына шет мемлекет аумағы арқылы жүріп өтуге рұқсат беру"
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 мамырдағы
№ 671 бұйрығына
5-қосымша
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Көлік комитетінің аумақтық органдарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.

2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - специальное разрешение на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7 в бумажном виде (далее - специальное разрешение), либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса (отечественного) или заявления (иностранного) услугополучателя согласно пункту 9 Стандарта государственной услуги "Выдача специального разрешения на перевозку опасного груза классов 1, 6 и 7", утвержденному приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 557 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11476) (далее - стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
для отечественного услугополучателя:
1) автоматическая регистрация электронного запроса услугополучателя в информационной системе;
2) рассмотрение представленных документов на соответствие установленным требованиям - в течение 6 (шести) рабочих дней;
3) оформление результата оказания государственной услуги в течение 1 (рабочего) дня:
при соответствии установленным требованиям оформляется специальное разрешение;
при несоответствии установленным требованиям оформляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги;
4) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня:
специальное разрешение в Государственную корпорацию через курьера;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в Государственную корпорацию или личный кабинет услугополучателя в электронном виде;
5) выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) для отечественного услугополучателя:
регистрация электронного запроса в информационной системе;
рассмотрение представленных документов ответственным исполнителем услугодателя;
оформление результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
подписание руководителем услугодателя либо лицом, его замещающим специального разрешения и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
передача специального разрешения в Государственную корпорацию через курьера;

2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - автокөлік құралымен 1, 6 және 7 сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арналған арнайы рұқсат (бұдан әрі - арнайы рұқсат), немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің (қызметкерлердің) құрылымдық бөлімшелерінің
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 557 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу реестрінде № 11476 тіркелген) "1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген өтініш беру мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін рәсімдер (іс-қимылдар) мазмұны, оларды орындау ұзақтығы:
1) автоматты түрде электрондық өтінімді ақпараттық жүйеге тіркеу;
2) 6 жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың бекітілген талаптарына сәйкестігін қарау;
3) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсімдеу:
белгіленген талаптардың сәйкестігінде рұқсат беру куәлігін және рұқсат карточкасын рәсімдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына немесе оның міндетін атқарушысына қол қоюға жолдау;
бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚО-ға және жеке кабинетке ақпараттық жүйе арқылы жолдау.
4) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жолдау:
арнайы рұқсатты Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы;
бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға және жеке кабинетке ақпараттық жүйе арқылы.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдар) нәтижесі мынадай рәсімді (іс-қимылдар) орындауды бастау үшін негіз болады 1-көрсетілетін қызметті беруші жүгінген кезде:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
электрондық өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеу;
ұсынылған құжаттарды жауапты орындаушысымен қарастыру;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жауапты орындаушысымен рәсімдеу;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкеріне жіберу;
арнайы рұқсатты Мемлекеттік корпорацияға курьер арқылы беру.

2) для иностранного услугополучателя:
регистрация заявления услугополучателя;
рассмотрение представленных документов ответственным исполнителем услугодателя;
оформление результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
подписание руководителем услугодателя либо лицом, его замещающим специального разрешения и направление сотруднику канцелярии услугодателя;
выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) руководитель услугодателя либо лицо его замещающее.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) для отечественного услугополучателя:
регистрация электронного запроса услугополучателя в информационной системе – автоматически;
рассмотрение ответственным исполнителем услугодателя представленных документов на соответствие требованиям, установленным Стандартом – 6 (шесть) рабочих дней;
должностное лицо услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги, в течение 4 (четырех) часов обеспечивает:
в случае отсутствия оснований для отказа в соответствии с пунктом 10 Стандарта, оформление специального разрешения;
в случае наличия оснований для отказа в соответствии с пунктом 10 Стандарта, направляется мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги и направление его услугополучателю;
подписание и направление сотруднику канцелярии услугодателя руководителем услугодателя либо лицом его замещающим специального разрешения, в течение 4 (четырех) часов;
направление специального разрешения в Государственную корпорацию через курьера сотрудником канцелярии услугодателя, в течение 4 (четырех) часов;
2) для иностранного услугополучателя:
регистрация заявления услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя в течение 1(одного) часа;
рассмотрение должностным лицом услугодателя, ответственного за оказание государственной услуги, представленных документов требованиям, установленным Стандартом – 4 (четыре) рабочих дня;
должностное лицо услугодателя, ответственное за оказание государственной услуги, в течение 4 (четырех) часов обеспечивает:
в случае отсутствия оснований для отказа в соответствии с пунктом 10 Стандарта, оформление специального разрешения;
в случае наличия оснований для отказа в соответствии с пунктом 10 Стандарта, подготовку мотивированного отказа в оказании государственной услуги и направление его руководителю услугодателя либо лицу, его замещающему на подписание;
подписание и направление сотруднику канцелярии услугодателя руководителем услугодателя либо лицом его замещающим специального разрешения или мотивированного отказа, в течение 4 (четырех) часов;
выдача специального разрешения или мотивированного отказа сотрудником канцелярии услугодателя услугополучателю, в течение
4 (четырех) часов.

2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының өтінішін тіркеу;
ұсынылған құжаттарды жауапты орындаушысымен қарастыру;
мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін жауапты орындаушысымен рәсімдеу;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкеріне жіберу;
мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті
берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) жүйелігінің сипаттамасы:
1) отандық көрсетілетін қызметті алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын ақпараттық жүйеге автоматты түрде тіркеу;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен ұсынылған құжаттардың Стандартымен белгіленген талаптарына сәйкестігін қарау – 6 (алты) жұмыс күн;
мемлекеттік қызмет көрсетуғе жауапты орындаушысы 4 (төрт) сағат ішінде:
Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздердің жоқтығы кезінде арнайы рұқсатты рәсімдеуін;
Стандарттың 10-тармағында ұсынылған негіздердің болған кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауапты рәсімдеуін қамтамасыз етеді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкеріне жіберу – 4 (төрт) сағат;
арнайы рұқсат курьер арқылы Мемлекеттік корпорацияға жолдау - 4 (төрт) сағат;
2) шетелдік көрсетілетін қызметті алушы үшін:
көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын тіркеу - 1 (бір) сағат;
көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен ұсынылған құжаттардың Стандартымен белгіленген талаптарына сәйкестігін қарау - 4 (төрт) жұмыс күн;
мемлекеттік қызмет көрсетуге жауапты орындаушысы 4 (төрт) сағат ішінде:
Стандарттың 10-тармағында көзделген негіздердің жоқтығы кезінде арнайы рұқсатты рәсімдеуін;
Стандарттың 10-тармағында ұсынылған негіздердің болған кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартылуы туралы дәлелді жауапты рәсімдеуін қамтамасыз етеді;
көрсетілетін қызметті берушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы арнайы рұқсатқа қолын қойып, көрсетілетін қызметті беруші кеңесінің қызметкеріне жіберу – 4 (төрт) сағат;
көрсетілетін қызметті алушыға арнайы рұқсатты немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру - 4 (төрт) сағат;

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача специального
разрешения на перевозку опасного
груза классов 1, 6 и 7"
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через порта
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача специального
разрешения на перевозку опасного
груза классов 1, 6 и 7"
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.02.2016 № 231 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес–процессов оказания государственной услуги
"Выдача специального разрешения на перевозку опасного
груза классов 1, 6 и 7"

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілген қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті
тасымалдауға арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы электронды қызмет көрсетуде
функционалды өзара әрекеттесу № 1 диаграммасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Портал арқылы электронды қызмет көрсетуде
функционалды өзара әрекеттесу № 2 диаграммасы
Шартты белгілер:
Бастапқы хабарлама;
Аяқталған хабарлама;
Аралық хабарлама;
Ақпараттық жүйе;
Процесс;
Шарты;
Хабарламалар ағыны.
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті
тасымалдауға арнайы рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"1, 6 және 7-сыныптағы қауіпті жүкті тасымалдауға арнайы рұқсат беру"
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.02.2016 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.