Об утверждении Правил регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 августа 2015 года № 11926.
В соответствии с подпунктом 38-2) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" и подпунктом 1) статьи 10 Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей.
2. Департаменту ветеринарной и пищевой безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Утверждены
приказом Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года № 7-1/678
Правила регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 06.10.2020 № 304 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 38-2) статьи 8 Закона Республики Казахстан "О ветеринарии" (далее – Закон), подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах) и определяют порядок регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей, а также порядок оказания государственной услуги "Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей" (далее – государственная услуга).

Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 тамызда № 11926 болып тіркелді.
"Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабы 38-2) тармақшасына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу туралы қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринария және тамақ қауіпсіздігі департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығының жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы Министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 21 шілдедегі
№ 7-1/678 бұйрығымен
бекітілген
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.10.2020 № 304 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ветеринария туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 8-бабы 38-2) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заң) 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес әзірленді және ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу тәртібін, сондай-ақ "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) көрсету тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) атрибуты для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (далее – атрибуты) – инструменты и приборы, используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
2) изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (далее – изделия (средства)) – бирки (навесные, с радиочастотной меткой), болюсы, чипы и другие изделия (средства), используемые для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
3) лазерная станция по мечению изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных (далее – лазерная станция) – организация, осуществляющая нанесение индивидуального номера на изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;
4) эмиссия индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных (далее – эмиссия индивидуальных номеров) – совокупность мероприятий по определению последовательной нумерации индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных и распределение их по административно-территориальным единицам республики;
5) уполномоченный орган в области ветеринарии (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области ветеринарии, а также в пределах своих полномочий межотраслевую координацию;
6) ведомство уполномоченного органа в области ветеринарии (далее – ведомство) – Комитет ветеринарного контроля и надзора Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан;
7) личный кабинет – автоматизированное рабочее место пользователя на веб-портале "электронного правительства" для осуществления процедур регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей, а также получения автоматических уведомлений и информации, размещенной на веб-портале "электронного правительства";
8) процессинговый центр – структурное подразделение государственной ветеринарной организации, созданной Правительством Республики Казахстан, осуществляющее функции в соответствии с Законом;
9) регистрация – процедура внесения информации о лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях в базу данных по эмиссии индивидуальных номеров;
10) база данных по эмиссии индивидуальных номеров – автоматизированная система эмиссии индивидуальных номеров сельскохозяйственных животных, включающая сведения о зарегистрированных лазерных станциях, изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителях;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттар (бұдан әрі – атрибуттар) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын құрал-саймандар мен аспаптар;
2) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) (бұдан әрі – бұйымдар (құралдар)) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін пайдаланылатын сырғалар (аспалы, радиожиілік белгісі бар), болюстер, чиптер және басқа да бұйымдар (құралдар);
3) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) таңбалау жөніндегі лазерлік станция (бұдан әрі – лазерлік станция) – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарға (құралдарға) жеке нөмір салуды жүзеге асыратын ұйым;
4) ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің эмиссиясы (бұдан әрі – жеке нөмірлер эмиссия) – ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлерінің бірізді нөмірленуін айқындау жөніндегі іс-шаралар жиынтығы және оларды республиканың әкімшілік-аумақтық бірліктері бойынша бөлу;
5) ветеринария саласындағы уәкiлеттi орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) - ветеринария саласында басшылықты, сондай-ақ өз өкілеттігі шегінде салааралық үйлестіруді жүзеге асыратын орталық атқарушы орган;
6) ветеринария саласындағы уәкiлеттi орган ведомоствосы (бұдан әрі ─ ведомоство) – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Ветеринариялық бақылау және қадағалау комитеті;
7) жеке кабинет – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу рәсімдерін жүзеге асыру, сондай-ақ "электрондық үкіметтің" веб-порталында орналастырылған автоматты хабарламалар мен ақпаратты алу үшін "электрондық үкіметтің" веб-порталындағы пайдаланушының автоматтандырылған жұмыс орны;
8) процессингтік орталық – функцияларын Заңға сәйкес жүзеге асыратын, Қазақстан Республикасының Үкіметі құрған мемлекеттік ветеринариялық ұйымның құрылымдық бөлімшесі;
9) тіркеу – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар) және атрибуттар және оларды өндірушілер туралы ақпаратты жеке нөмірлердің эмиссиясы жөніндегі дерекқорға енгізу рәсімі;
10) жеке нөмірлердің эмиссиясы жөніндегі дерекқор – ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін тіркелген лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар) және атрибуттар және оларды өндірушілер туралы мәліметтерді қамтитын ауыл шаруашылығы жануарларының жеке нөмірлері эмиссиясының автоматтандырылған жүйесі;

11) веб-портал "электронного правительства" (далее – портал) – информационная система, представляющая собой единое окно доступа ко всей консолидированной правительственной информации, включая нормативную правовую базу, и к государственным услугам, услугам по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услугам субъектов квазигосударственного сектора, оказываемым в электронной форме;
12) электронная цифровая подпись (далее – ЭЦП) – набор электронных цифровых символов, созданный средствами электронной цифровой подписи и подтверждающий достоверность электронного документа, его принадлежность и неизменность содержания.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
3. Государственная услуга оказывается процессинговым центром (далее – услугодатель) посредством портала.
4. Для получения государственной услуги физические и юридические лица (далее – услугополучатель) направляют услугодателю через портал заявление на регистрацию лазерных станций по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, заявление на регистрацию изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, заявление на регистрацию атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
5. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей" указан в приложении 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.05.2023 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. После подачи заявления в личном кабинете услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
7. Работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявления и направляет его руководителю услугодателя для определения исполнителя.
В случае обращения услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются в ближайший следующий за ним рабочий день.

11) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) – нормативтік құқықтық базаны қоса алғанда, бүкіл шоғырландырылған үкіметтік ақпаратқа және электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметтерге, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерге және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтеріне қол жеткізудің бірыңғай терезесі болып табылатын ақпараттық жүйе;
12) электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) – электрондық цифрлық қолтаңба құралдарымен жасалған және электрондық құжаттың дұрыстығын, оның тиесiлiлiгiн және мазмұнының өзгермейтіндігін растайтын электрондық цифрлық нышандар жиыны.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті процессинг орталығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) порталы арқылы көрсетеді.
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) портал арқылы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша лазерлік станцияларды тіркеуге өтініш, осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдарды (құралдарды) және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш, осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш жібереді.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
5. "Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.05.2023 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Өтініш берілгеннен кейін көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік қызмет көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетілген хабарлама көрсетіледі.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе жұмыскері өтінішті тіркеуді жүзеге асырады және оны орындаушыны анықтау үшін көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру жақын одан кейінгі жақын жұмыс күні жүзеге асырылады.

Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня с момента регистрации заявления осуществляет проверку заявления на полноту данных, указанных в приложениях 1, 2 и 3 к настоящим Правилам, соответствие изделий (средств) формам, размерам и характеристикам, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127) (далее – Правила идентификации).
Исполнитель услугодателя осуществляет регистрацию лазерных станций, изделий (средств), атрибутов и их производителей путем внесения информации в базу данных по эмиссии индивидуальных номеров, оформляет результат оказания государственной услуги – уведомление о прохождении регистрации по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам, в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 настоящих Правил.
Результат оказания государственной услуги направляется в личный кабинет услугополучателя в форме электронного документа, подписанного ЭЦП руководителя услугодателя.
9. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для регистрации, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами и формам, размерам и характеристикам, установленным Правилами идентификации;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности.
10. Информация о зарегистрированных лазерных станциях, изделиях (средствах), атрибутах и их производителях консолидируется в реестре зарегистрированных лазерных станций, изделий (средств), атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее – Реестр).

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы өтінішті тіркеген сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде өтінішті осы Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшаларда көрсетілген деректердің толықтығына, бұйымдардың (құралдардың) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында (бұдан әрі – Бірдейлендіру қағидалары) белгіленген нысандарға, мөлшерлеріне және сипаттамасына сәйкестігін тексеруді жүзеге асырады.
Көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы жеке нөмірлердің эмиссиясы жөніндегі дерекқорға ақпарат енгізу арқылы лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды), атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін – осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тіркеуден өткені туралы хабарламаны не осы Қағидалардың 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден уәжді бас тартуды ресімдейді.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жіберіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің осы Қағидаларда және Бірдейлендіру қағидаларында белгіленген нысандарға, мөлшерлеріне және сипаттамасына сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы.
10. Тіркелген лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар), атрибуттар және оларды өндірушілер туралы ақпарат осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үішн тіркелген лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар), атрибуттар және оларды өндірушілер тізілімінде (бұдан әрі – Тізілім) шоғырландырылады.

11. Услугодатель размещает обновленный Реестр на интернет-ресурсе уполномоченного органа в течение 2 (двух) рабочих дней со дня включения информации в Реестр.
12. Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном Правилами внесения данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги, утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 14 июня 2013 года № 452 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8555).
Уполномоченный орган и услугодатель в течение 3 (трех) рабочих дней с даты утверждения или изменения настоящих Правил актуализируют информацию о порядке оказания государственной услуги и направляет в Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.05.2023 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
13. Жалоба на решение, действие (бездействие) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя, ведомства, уполномоченного органа, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
В случае поступления жалобы в соответствии с пунктом 4 статьи 91 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – АППК РК), услугодатель направляет ее в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления. Жалоба услугодателем не направляется в орган, рассматривающий жалобу (вышестоящий административный орган и (или) должностное лицо), в случае принятия в течение 3 (трех) рабочих дней благоприятного акта, совершения административного действия, полностью удовлетворяющие требования, указанные в жалобе.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Жалоба услугополучателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению:
услугодателем, ведомством, уполномоченным органом – в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации;
уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

11. Көрсетілетін қызметті беруші жаңартылған Тізілімді уәкілетті органның интернет-ресурсында ақпаратты Тізілімге енгізген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде орналастырады.
12. Көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2013 жылғы 14 маусымдағы № 452 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8555 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік көрсетілетін қызметтерді көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету сатысы туралы деректер енгізу қағидаларында белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызметті көрсету сатысы туралы деректерді енгізуді қамтамасыз етеді.
Уәкілетті орган мен көрсетілетін қызметті беруші осы Қағидалар бекітілген немесе өзгертілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты өзектендіреді және Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.05.2023 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
13. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, уәкілетті орган басшысының атына, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Қазақстан Республикасының Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ӘРПК) 91-бабы 4-тармағына сәйкес шағым келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші оны келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) жібереді. 3 (үш) жұмыс күні ішінде қолайлы акт қабылданған, шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын әкімшілік іс-әрекет жасалған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші шағымды қарайтын органға (жоғары тұрған әкімшілік органға және (немесе) лауазымды адамға) шағымды жібермейді.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес:
көрсетілетін қызметті беруші, ведомство, уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті орган – тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қарауға жатады.

15. Срок рассмотрения жалобы услугодателем, ведомством, уполномоченным органом, уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с пунктом 4 статьи 25 Закона о государственных услугах продлевается не более чем на 10 (десять) рабочих дней в случаях необходимости:
1) проведения дополнительного изучения или проверки по жалобе либо проверки с выездом на место;
2) получения дополнительной информации.
В случае продления срока рассмотрения жалобы должностное лицо, наделенное полномочиями по рассмотрению жалоб, в течение 3 (трех) рабочих дней с момента продления срока рассмотрения жалобы сообщает в письменной форме (при подаче жалобы на бумажном носителе) или электронной форме (при подаче жалобы в электронном виде) услугополучателю, подавшему жалобу, о продлении срока рассмотрения жалобы с указанием причин продления.
16. В случаях несогласия с результатами оказания государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 4 Закона о государственных услугах.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и производителей
Форма
В процессинговый центр ________________
от __________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/ наименование
юридического лица, бизнес-
идентификационный номер)
Адрес _______________________________
Заявление на регистрацию лазерных станций
Прошу зарегистрировать ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование лазерной станции по мечению изделий (средств) для
проведения идентификации сельскохозяйственных животных)
Сведения о лазерной станции:
1) наименование производителя ________________________________________
____________________________________________________________________
2) модель/марка ______________________________________________________
____________________________________________________________________
3) тип ______________________________________________________________
____________________________________________________________________
4) наименование, адрес представителя на территории Республики Казахстан
____________________________________________________________________

15. Көрсетілетін қызметті берушінің, ведомствоның, уәкілетті органның, мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның шағымды қарау мерзімі Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы заңның 25-бабының 4-тармағына сәйкес:
1) шағым бойынша қосымша зерделеу немесе тексеру не жергілікті жерге барып тексеру жүргізу;
2) қосымша ақпарат алу қажет болған жағдайларда 10 (он) жұмыс күнінен аспайтын мерзімге ұзартылады.
Шағымды қару мерзімі ұзартылған жағдайда шағымдарды қарау бойынша өкілеттіктер берілген лауазымды адам шағымды қарау мерзімі ұзартылған кезден бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағым берген көрсетілген қызметті алушыға ұзарту себептерін көрсете отырып, шағымды қарау мерзімінің ұзартылғаны туралы жазбаша нысанда (шағым қағаз жеткізгіште берілген кезде) немесе электрондық нысанда (шағым электрондық түрде берілген кезде) хабарлайды.
16. Егер заңда өзгеше көзделмесе, ҚР ӘРПК 91-бабы 5-тармағына сәйкес сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
______ процессингтік орталыққа
(кімнен) ____________________
____________________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі /заңды
тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы _________________
Лазерлік станцияларды тіркеуге өтініш
____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардың
(құралдардың) жеке нөмiрін таңбалау бойынша лазерлік станцияның атауы)
__________________________________________________ тіркеуді сұраймын
Лазерлік станция туралы мәліметтер:
1) өндірушінің атауы__________________________________________________
____________________________________________________________________
2) моделі/маркасы_____________________________________________________
____________________________________________________________________
3) түрі_____________________________________________________________
____________________________________________________________________
4) Қазақстан Республикасының аумағындағы өкілдің атауы, мекенжайы
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

5) страна производитель ______________________________________________
____________________________________________________________________
Подписано и отправлено "_____" часов "__" _________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
услугополучателя: ________________
Дата и время подписания ЭЦП: ____________.
Уведомление о принятии заявления:
Принято в "___" часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП процессингового центра
Дата и время подписания ЭЦП: ____________.
Приложение 2
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных
и производителей
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 14.06.2022 № 192 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
В процессинговый центр
____________________________
от _________________________
(фамилия, имя отчество
(при его наличии)
физического лица,
индивидуальный
идентификационный номер/
наименование юридического лица,
бизнес-идентификационный
номер)
Адрес _____________________
Заявление на регистрацию изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
Прошу зарегистрировать ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование изделий (средств) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных и их производителей)
Сведения об изделиях (средствах) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных и их производителях:
1) наименование производителя ______________________________________________
__________________________________________________________________________
2) адрес производителя _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) страна производитель ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
4) наименование, адрес представителя на территории Республики Казахстан
__________________________________________________________________________
5) вид, наименование изделия (средства) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных ____________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________

5) өндіруші ел________________________________________________________
____________________________________________________________________
20__ жылғы " " _________ сағат "__" қол қойып, жіберді:
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасынан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер: ______________
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
20__жылы "___"______сағат "__" қабылданды.
Процессинг орталығының ЭЦҚ-нан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
______ процессингтік орталыққа
(кімнен) ____________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса),
тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі/
заңды тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы _________________
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 14.06.2022 № 192 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_____________________________________________________________________
(ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардың (құралдардың) және оларды өндірушілердің атауы)
_____________________________________________________тіркеуді сұраймын
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) және оларды өндірушілер туралы мәліметтер:
1) өндірушінің атауы______________________________________________
_____________________________________________________________________
2) өндірушінің мекенжайы _________________________________________
_____________________________________________________________________
3) өндірушінің елі ________________________________________________
_____________________________________________________________________
4) Қазақстан Республикасы аумағындағы өкілдің атауы, мекенжайы ______
_____________________________________________________________________
5) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымның (құралдың) түрі, атауы________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

6) вид сельскохозяйственных животных для проведения идентификации данным
изделием (средством) ______________________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
7) наличие твердого кольцеобразного наконечника шипа на внутренней стороне
тыльной части бирки (для навесных бирок)____________________________________
8) цвет изделия (средства) для проведения идентификации сельскохозяйственных
животных ________________________________________________________________
9) наличие торговой марки (торгового знака) производителя на каждой части бирки
(на лицевой и тыльной части) (для навесных бирок) ____________________________
_________________________________________________________________________
10) наличие даты производства на каждой части бирки (на лицевой и тыльной части)
_________________________________________________________________________
11) размеры изделия (средства) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных ____________________________________________
_________________________________________________________________________
12) наличие штрих-кода на внешней стороне лицевой части навесной бирки (для
навесных бирок)___________________________________________________________
13) материал изготовления изделия (средства) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных ____________________________________________
_________________________________________________________________________
14) повторное использование _______________________________________________
15) безвредность изделия (средства) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных ____________________________________________
_________________________________________________________________________
16) надписи на изделиях (средствах) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных (стираемые, нестираемые) (для навесных бирок)
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
17) машиночитаемость надписей, сведений на изделиях (средствах) для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных ______________________________
_________________________________________________________________________
18) сведения о соответствии изделий (средств) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных международным стандартам ISO 11784 и ISO 11785
(для навесных бирок с радиочастотными метками, чипов, болюсов и других средств
электронной идентификации животных) ______________________________________
_________________________________________________________________________

6) осы бұйыммен (құралмен) бірдейлендіруді жүргізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларының түрі______________________________________
_____________________________________________________________________
7) сырғаның (аспалы сырғалар үшін) артқы бөлігінің ішкі жағында қатты сақина тәріздес тиек ұштығының болуы ___________________________________
8) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымның (құралдың) түсі
___________________________________________________________________
9) сырғаның (аспалы сырғалар үшін) әр бөлігінде (беткі және артқы бөлігінде) өндірушінің сауда маркасының (сауда белгісінің) болуы ____________
_____________________________________________________________________
10) сырғаның әр бөлігінде (беткі және артқы бөлігінде) шығарылған күнінің болуы_____________________________________________________________
11) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымның (құралдың) өлшемдері _______________________________________
_____________________________________________________________________
12) аспалы сырғаның (аспалы сырғалар үшін) беткі бөлігіндегі сыртқы жағында штрих-кодтың болуы___________________________________________
13) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымды (құралды) дайындау материалы__________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14) қайта пайдалану ___________________________________________________
15) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымның (құралдың) зиянсыздығы______________________________________
_____________________________________________________________________
16) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардағы (құралдардағы) жазбалар (өшірілетін, өшірілмейтін) (аспалы сырғалар үшін) ________________________________________________________ _____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
17) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардағы (құралдардағы) жазбалардың, мәліметтердің машинамен оқылуы
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
18) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардың (құралдардың) (радиожиілік белгілері бар аспалы сырғалар, чиптер, болюстер және жануарларды электрондық бірдейлендірудің басқа да құралдары үшін) ІSO 11784 және ІSO 11785 халықаралық стандарттарына сәйкес келуі туралы мәліметтер________________________________________________
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________

19) сведения о соответствии изделий (средств) для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных (для навесных бирок) _________________________
_________________________________________________________________________
Подписано и отправлено "_____" часов "__" _________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
услугополучателя: _________________________________________
Дата и время подписания ЭЦП: ______________________________.
Уведомление о принятии заявления:
Принято в "___" часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП процессингового центра
Дата и время подписания ЭЦП: ______________________________.
Приложение 3
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и производителей
Форма
В процессинговый центр ________________
от ___________________________________
(фамилия, имя отчество (при его наличии)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер/ наименование
юридического лица, бизнес-
идентификационный номер)
Адрес _______________________________
Заявление на регистрацию атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
Прошу зарегистрировать ____________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование атрибутов для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных и их производителей)
Сведения об атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных
животных и их производителях:
1) наименование производителя ________________________________________
____________________________________________________________________
2) адрес производителя _______________________________________________
____________________________________________________________________
3) страна производителя ______________________________________________
___________________________________________________________________
4) наименование, адрес представителя на территории
Республики Казахстан ____________
____________________________________________________________________
5) вид, наименование атрибута для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
6) вид сельскохозяйственных животных для проведения идентификации
данным атрибутом ___________________________________________________
____________________________________________________________________

19) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдардың (құралдардың) (аспалы сырғалар үшін) сәйкес келуі туралы мәліметтер_____________________________________________________
_____________________________________________________________________ _____________________________________________________________________
20__ жылғы "__" _________ сағат "____" қол қойып, жіберілді:
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасынан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер: ______________
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
20__жылы "___" ______сағат "__" қабылданды.
Процессинг орталығының ЭЦҚ-нан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
3-қосымша
Нысан
______ процессингтік орталыққа
(кімнен) ____________________
(жеке тұлғаның аты, әкесінің
аты (бар болса), тегі, жеке
сәйкестендіру нөмірі/заңды
тұлғаның атауы, бизнес-
сәйкестендіру нөмірі)
Мекенжайы _________________
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш ________________________________________________________________________________ (ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттардың және оларды өндірушілердің атауы)
_____________________________________________________________________ тіркеуді сұраймын
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттар және оларды өндірушілер туралы мәліметтер:
1) өндірушінің атауы _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) өндірушінің мекенжайы ___________________________________________________
__________________________________________________________________________
3) өндірушінің елі __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
4) Қазақстан Республикасы аумағындағы өкілдің атауы, мекенжайы ________________
__________________________________________________________________________
5) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттың түрі, атауы
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
6) осы атрибутпен бірдейлендіруді жүргізуге арналған ауыл шаруашылығы жануарларының түрі ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________

7) устойчивость к ржавчине ___________________________________________
8) наличие товарной марки на атрибутах для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных _______________________________________
____________________________________________________________________
9) материал изготовления атрибута для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных _______________________________________
____________________________________________________________________
10) размеры атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных
животных (для аппаратов, используемых для таврения животных)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
11) безвредность атрибутов для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных _______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подписано и отправлено "_____" часов "__" _________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП)
услугополучателя: _____________
Дата и время подписания ЭЦП: ____________.
Уведомление о принятии заявления:
Принято в "___" часов "__" ______ 20__ года.
Данные из ЭЦП процессингового центра
Дата и время подписания ЭЦП: ____________.
Приложение 4
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных животных
и производителей
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги
"Регистрация лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей"
Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 24.05.2023 № 197 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1
Наименование услугодателя
Процессинговый центр (далее – услугодатель).
2
Способы предоставления государственной услуги
Через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3
Срок оказания государственной услуги
1 (один) рабочий день.
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о прохождении регистрации, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
7
График работы услугодателя и объектов информации

7) тот баспауға төзімділігі ____________________________________________________
8) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттарда тауар маркасының болуы __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибутты дайындау материалы _____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
10) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттардың өлшемдері (жануарларды таңбалауға пайдаланылатын аппараттар үшін)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
11) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттардың зиянсыздығы _______________________________________________________
__________________________________________________________________________
20__ жылғы "__" _________ сағат "__" қол қойып, жіберді:
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасынан (бұдан әрі – ЭЦҚ) алынған деректер: ______________
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Өтініштің қабылданғаны туралы хабарлама:
20__жылы "___"______сағат "__" қабылданды.
Процессинг орталығының ЭЦҚ-нан алынған деректер
ЭЦҚ қою күні және уақыты:________________
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
4-қосымша
"Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу" мемлекеттік қызметін көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесі
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.05.2023 № 197 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Процессингтік орталық (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті беру тәсілдері
"Электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы.
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
1 (бір) жұмыс күні.
4
Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Тіркеуден өткені туралы хабарлама не мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту.
6
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
7
Көрсетілетін қызметті берушінің және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі

1) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Трудовому кодексу Республики Казахстан (далее – Кодекс), прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу включительно с 9.00 по 17.00 часов, с перерывом на обед с 13.00 по 14.30 часов, за исключением выходных и праздничных дней в соответствии с Кодексом.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан – www.gov.kz;
2) на портале.
8
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
1) для регистрации лазерных станций:
заявление на регистрацию лазерных станций в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) услугополучателя;
2) для регистрации изделий (средств) и их производителей:
заявление на регистрацию изделий (средств) для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя;
3) для регистрации атрибутов и их производителей:
заявление на регистрацию атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя, либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Не допускается истребование от услугополучателей документов, которые могут быть получены из информационных систем.
Подтверждением принятия заявления является соответствующий статус в личном кабинете услугополучателя о принятии запроса для оказания государственной услуги.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для регистрации, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей, утвержденными Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 21 июля 2015 года № 7-1/678 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11926), и формам, размерам и характеристикам, установленным Правилами идентификации сельскохозяйственных животных, утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 7-1/68 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11127);

1) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізумен байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексіне (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің – Кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі – жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.00-ге дейін.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің www. gov. kz интернет-ресурсында;
2) порталда орналасқан.
8
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтер тізбесі
1) лазерлік станцияларды тіркеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында лазерлік станцияларды тіркеуге өтініш;
2) бұйымдарды (құралдарды) және оларды өндірушілерді тіркеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдарды (құралдарды) және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш;
3) атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу үшін:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеуге өтініш.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу туралы не дара кәсіпкер ретінде қызметінің басталғаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Ақпараттық жүйелерден алуға болатын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушылардан талап етуге жол берілмейді. Көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұранымның қабылданғаны туралы тиісті мәртебе өтініштің қабылданғанын растау болып табылады.
9
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы тіркеу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, деректермен мәліметтердің Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11926 болып тіркелген) бекітілген Лазерлік станцияларды, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізуге арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды және өндірушілерді тіркеу қағидаларында белгіленген талаптарға және Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 7-1/68 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11127 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру қағидаларында белгіленген нысандарға, мөлшерлеріне және сипаттамасына сәйкес келмеуі;

3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности;
4) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги указаны на портале. Единый контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 5
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и производителей
Форма
Уведомление о прохождении регистрации
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(услугополучатель)
сообщаем, что лазерная станция и/или изделия (средства) и атрибуты для проведения
идентификации сельскохозяйственных животных и производитель в соответствии с
Правилами регистрации лазерных станций, изделий (средств) и атрибутов для
проведения идентификации сельскохозяйственных животных и производителей,
утвержденными приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 21 июля 2015 года № 7-1/678 (зарегистрирован в Реестре государственной
регистрации нормативных правовых актов № 11926)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование)
зарегистрирован в Республике Казахстан за № __________________________________
(номер регистрации)
от "___" __________________________ 20_____ года, до _________________________
(дата регистрации)                               (срок регистрации)
Руководитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Подписано и отправлено "_____" часов "__" _________ 20__ года:
Данные из электронной цифровой подписи: __________________________.
Дата и время подписания электронной цифровой подписи: ____________.
Приложение 6
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и производителей
Форма
Мотивированный отказ в оказании государственной услуги
Уважаемый (-ая) ___________________________________________________________
(услугополучатель)
По Вашей заявке №__________ от "__" _________ 20___ года в оказании услуг
отказано по причине: __________________.
Руководитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Данные из электронной цифровой подписи: ___________________________________
Дата и время подписания электронной цифровой подписи: _______________________.
Приложение 7
к Правилам регистрации
лазерных станций, изделий
(средств) и атрибутов
для проведения идентификации
сельскохозяйственных
животных и производителей
Реестр зарегистрированных лазерных станций, изделий (средств), атрибутов для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и их производителей
№ п/п
Наименование услугополучателя (индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер)
Наименование производителя
Наименование товара
Вид животного
Тип
Дата последней сертификации
Описание (характеристика)
Код производителя
Страна производителя
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;
4) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімінің болмауы.
10
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің бірыңғай байланыс телефондары порталда көрсетілген. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы:1414, 8 800 080 7777.
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Тіркеуден өту туралы хабарлама
Құрметті ________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
лазерлік станция және/немесе ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдар (құралдар) және атрибуттар және оларды өндіруші _______________________
________________________________________________________________________________
(атауы)
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 21 шілдедегі № 7-1/678 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №11926 болып тіркелген) бекітілген Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін лазерлік станцияларды, бұйымдарды (құралдарды) және атрибуттарды және оларды өндірушілерді тіркеу қағидаларына сәйкес Қазақстан Республикасында
20_____ жылғы "___" _______________ №_____________ болып __________________ дейінгі
(тіркелген күні)      (тіркеу нөмірі)      (тіркеу мерзімі)
мерзімге тіркелгенін хабарлаймыз.
Басшы __________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
20____жылы "___" _________ сағат "__" қол қойып, жіберді.
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер: _________________________________
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты: __________________________.
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Мемлекеттік қызмет көрсетуден уәжді бас тарту
Құрметті ________________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушы)
Сіздің 20___ жылғы "__" ___________________ № ___________________ өтініміңіз бойынша
____________________________________________ себепті қызмет көрсетуден бас тартылды.
Басшы __________________________________________________________________________
(аты, әкесінің аты (бар болса), тегі)
Электрондық цифрлық қолтаңбадан алынған деректер: _________________________________
Электрондық цифрлық қолтаңбамен қол қою күні мен уақыты: _______________________.
Ауыл шаруашылығы
жануарларын бірдейлендіруді
жүргізу үшін лазерлік
станцияларды, бұйымдарды
(құралдарды) және
атрибуттарды және оларды
өндірушілерді тіркеу
қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін тіркелген лазерлік станциялар, бұйымдар (құралдар), атрибуттар және оларды өндірушілер тізілімі
р/с
Көрсетілетін қызметті алушының атауы (жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Өндірушінің атауы
Тауардың атауы
Жануар түрі
Түрі
Соңғы сертификатталған күні
Сипаты (сипаттамасы)
Өндірушінің коды
Өндірушінің елі
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10