Об утверждении натуральных норм положенности транспортных средств для подведомственных организаций Министерства юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 сентября 2015 года № 485. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 сентября 2015 года № 12051.
В соответствии с пунктом 2 статьи 69 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Натуральные нормы положенности дежурных автомобилей для государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Натуральные нормы положенности специальных транспортных средств для государственного учреждения "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) Натуральные нормы положенности дежурных автомобилей для государственного учреждения "Институт законодательства Республики Казахстан" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Использование дежурных автомобилей осуществляется в порядке, утвержденном приказами руководителей государственных учреждений "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" и "Институт законодательства Республики Казахстан" в пределах установленного лимита пробега.
Дежурный автомобиль – легковой автомобиль либо микроавтобус, либо автобус, предназначенный для взаимодействия с правоохранительными, специальными органами и судами и для транспортного обслуживания финансово – хозяйственной деятельности.
Специальный транспорт – передвижная лаборатория, оборудованная специальной техникой, измерительными лабораторными приборами, предназначенная только для оперативных выездов судебных экспертов к месту происшествия для осмотра и к месту нахождения объектов исследования для производства судебных экспертиз.
3. Реализацию утвержденных норм осуществлять в пределах средств предусмотренных в республиканском бюджете для государственных учреждений "Центр судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан" и "Институт законодательства Республики Казахстан" на соответствующий финансовый год.
4. Центру судебной экспертизы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в периодических печатных изданиях и в информационно–правовой системе "Әділет";
3) размещение на интернет - ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.

"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары үшін тиісті көлік құралдарының заттай нормаларын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 485 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 11 қыркүйекте № 12051 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 1648 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 69-бабының 2-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті кезекші автомобильдердің заттай нормалары;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті арнайы көлік құралдардың заттай нормалары;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті кезекші автомобильдердің заттай нормалары бекітілсін.
2. Қызметтік және кезекші автомобильдерді пайдалану "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" және "Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік мекемелерінің басшысыларының бұйрығымен бекітілген тәртіппен, белгіленген жүріс лимиті шегінде жүзеге асырылады.
Кезекші автомобиль – жеңіл автомобиль немесе микроавтобус, немесе автобус соттар және құқық қорғау арнайы органдармен әрекеттестікке және қаржы-шаруашылық қызметке көліктік қызмет көрсетуге арналған.
Арнайы көлік - тек сот сарапшыларының оқиға орнын қарау және сараптама жүргізу, сондай-ақ, зерттеу объектілерінің сақталу орнын қарауға жедел шығыуы үшін бағытталған, зертханалық аспаптар және құрылғылармен жарақтандырылған жылжымалы зертхана.
3. Бекітілген заттай нормаларды іске асырыуы "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" және "Қазақстан Республикасы Заңнама институты" мемлекеттік мекемелері үшін тиісті қаржы жылына республикалық бюджеттен көзделген қаржы шегінде жүзеге асырылсын.
4. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықты мерзімдік басылымдарда және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми түрде жариялауды;
3) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующих Заместителей министра юстиции Республики Казахстан.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
Б. Имашев
"Согласовано"
Министр финансов
Республики Казахстан
________ Б. Султанов
7 сентября 2015 г.
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 сентября 2015 года № 485
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 29.12.2018 № 1648 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 сентября 2015 года № 485
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Министра юстиции РК от 29.12.2018 № 1648 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 3
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 9 сентября 2015 года № 485
Натуральные нормы положенности дежурных автомобилей для
государственного учреждения "Институт законодательства
Республики Казахстан"
№ п/п
Наименование транспортного средства
Функциональное назначение
Наименование
Нормы дежурных автомобилей
Объем двигателя, в куб.см. (кроме автобусов)
Пробег 1 а/м в месяц (км)
1
2
3
4
5
6
7
1
Дежурный автомобиль
Транспортное обслуживание финансово-хозяйственной деятельности
Государственное учреждение "Институт законодательства Республики Казахстан"
2
не более 3000

5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарыларына жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрі
Б. Имашев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 7 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 485 бұйрығының
1-қосымшасы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті кезекші автомобильдердің заттай нормалары
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 29.12.2018 № 1648 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 485 бұйрығының
2-қосымшасы
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот сараптамасы орталығы" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті арнайы көлік құралдарының заттай нормалары
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 29.12.2018 № 1648 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 9 қыркүйектегі
№ 485 бұйрығының
3-қосымшасы
"Қазақстан Республикасының Заңнама институты" мемлекеттік мекемесі үшін тиісті кезекші автомобильдердің заттай нормалары
№ р/р
Көлік құралдарының атауы
Функционалдық мақсаты
Атауы
Кезекші автомобильдердің нормалары
Қозғалтқышының көлемі, куб.см. (автобустардан бөлек)
1 көліктің бір айдағы жүрген жолы (км)
1
2
3
4
5
6
7
1
Кезекші автомобиль
Қаржы-шаруашылық қызметіне көліктік қызмет көрсету
"Қазақстан Республикасының Заңнама институты" мемлекеттік мекемесі
2
3000 артық емес