Об утверждении форм проверочных листов и критериев оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Совместный приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 731 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 544. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2015 года № 12174. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 декабря 2015 года № 1230 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 837
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 23.12.2015 № 1230 и Министра национальной экономики РК от 30.12.2015 № 837 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 11, пунктом 3 статьи 13, пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) Форму проверочного листа в сфере государственного контроля в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) критерии оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу.
2. Признать утратившим силу совместный приказ Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 29 июня 2012 года № 222 и исполняющего обязанности Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 31 июля 2012 года № 230 «Об утверждении форм проверочных листов и критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области энергосбережения и повышения энергоэффективности» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7882, опубликованный 19 сентября 2012 года в газете «Казахстанская правда».
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанову А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парақтарының нысандары мен тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 731 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 544 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 қазанда № 12174 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 23 желтоқсандағы № 1230 және Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 837 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 23.12.2015 № 1230 және Ұлттық экономика министрінің м.а. 30.12.2015 № 837 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 1-тармағына 2) тармақшасына, 13-бабының 3-тармағына, 15-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мынадай:
1) осы бірлескен бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес мемлекеттік бақылау аясындағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парақтарының нысаны;
2) осы бірлескен бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес тәуекел  дәрежесін бағалау критерийлері бекітілсін.
2. «Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру аясындағы жеке кәсіпкерлік саласындағы тексеру парақтарының нысандарын және тәуекел дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 29 маусымдағы № 222 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің міндетін атқарушының 2012 жылғы 31 шілдедегі № 230 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7882 болып тіркелген, 2012 жылғы 19 қыркүйекте «Егемен Қазақстан» газетінде жарияланған) бірлескен бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бірлескен бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;

3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего совместного приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по правовой
статистике и специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
_______________ С. Айтпаева
4 сентября 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года № 731
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года № 544
Форма
Проверочный лист
в сфере государственного контроля
в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
_____________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование проверяемого субъекта (объекта)_________________________
_____________________________________________________________________
ИИН, БИН проверяемого субъекта (объекта)_____________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения
_____________________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
В отношении субъектов Государственного энергетического реестра
1.
Предоставление информации в Государственный энергетический реестр, а именно: наименование, адрес и основные виды деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, объемы добычи, производства, потребления, передачи и потерь энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за один календарный год, план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемый субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита, а также дополнения и (или) изменения, вносимые в данный план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, результаты исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита, за отчетный период, фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, копия заключения по энергоаудиту, копия сертификата соответствия системы энергоменеджмента требованиям национального или международного стандарта, информацию об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
2.
Наличие заключения по результатам проведения энергетического аудита
3.
Обеспечение ежегодного снижения объема потребления энергетических ресурсов и воды на единицу продукции, площади зданий, строений и сооружений до величин, определенных по итогам энергоаудита, в течение пяти лет после прохождения энергоаудита
4.
Недопущение закупок электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения (для государственных учреждений и субъектов квазигосударственного сектора)
В отношении индивидуальных предпринимателей и юридических лиц, субъектов Государственного энергетического реестра
5.

3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының            Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі     Ұлттық экономика министрі
______________ Ә. Исекешев           _____________ Е. Досаев
«КЕЛІСІЛГЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика және
арнайы есепке алу жөніндегі
комитетінің төрағасы
______________ С. Айтпаева
2015 жылғы 4 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 731 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі
№ 544 бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Мемлекеттік бақылау аясындағы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексеру парағы
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган ____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерулерді тағайындау туралы акті _________________________________
(№, күні)
Тексерілетін субъектінің (объектінің) атауы _________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің (объектінің) (ЖСН), БСН ____________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы ________________________________________
_____________________________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілеріне қатысты
1.
Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты, атап айтқанда: Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауын, мекенжайы мен олардың қызметінің негізгі түрлерін, күнтізбелік бір жыл ішінде заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдерін, энергия аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ осы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілетін толықтыруларды және (немесе) өзгерістерді, есептік кезең ішінде энергия аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелерін, өнім бірлігіне шаққанда нақты энергия тұтынуды және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне есептегенде жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстар шығынын, энергия аудиті бойынша қорытындының көшірмесін, энергия менеджменті жүйесінің ұлттық немесе халықаралық стандарт талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесін, энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандырылуы туралы ақпаратты беру
2.
Энергетикалық аудит өткізу нәтижелері бойынша қорытындының болуы
3.
Энергия аудиті өткеннен кейін бес жыл ішінде, энергия аудиті қорытындылары бойынша айқындалған шамаға дейін энергетикалық ресурстар мен судың тұтыну көлемін өнімнің бірлігіне, үйлердің, құрылыстар мен ғимараттардың алаңы бірлігіне жыл сайын азайтуды қамтамасыз ету (мемлекеттік мекемелерді қоспағанда)
4.
Жарық беру мақсатында ауыспалы ток тізбектерінде пайдаланылуы мүмкін, қуаты 25 Вт және одан жоғары электр қыздыру шамдарын мемлекеттік мекемелер мен квазимемлекеттік сектор субъектілері үшін сатып алуды жүзеге асыруға жол бермеу (мемлекеттік мекемелер және квазимемлекеттік сектор субъектілері үшін)
Жеке кәсіпкерлерге және заңды тұлғаларға,
Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілеріне қатысты
5.

Коэффициент мощности в электрических сетях при классе напряжения электрической сети 110 - 220 кВ больше или равно 0,89
6.
Коэффициент мощности в электрических сетях при классе напряжения электрической сети 6 - 35 кВ кВ больше или равно 0,92
7.
Коэффициент мощности в электрических сетях при классе напряжения электрической сети 0,4 кВ больше или равно 0,93
8.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кокса не более 17 Киловатт - час
9.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны чугуна не более 14 Киловатт - час
10.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электростали рядовых марок не более 475 Киловатт - час
11.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны легированной электростали не более 750 Киловатт - час
12.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны мартеновской стали не более 20 Киловатт - час
13.
Удельный расход электроэнергии на кислородно-конвенторное производство тонны стали не более 30 Киловатт - час
14.
Удельный расход электроэнергии на доменное производство тонны чугуна не более 23 Киловатт - час
15.
Удельный расход электроэнергии на конвенторное производство тонны стали не более 30 Киловатт - час
16.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на слябовых МНЛЗ не более 60 Киловатт - час
17.
Удельный расход электроэнергии на разливку тонны стали на сортовых МНЛЗ не более 60 Киловатт-час
18.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по мартеновским цехам отдельных заводов м3 кислорода не более 2,7 Киловатт - час
19.
Удельный расход электроэнергии на кислородное производство по отдельным кислородным заводам м3 кислорода не более 2,7 Киловатт - час
20.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 0,5 не более 1135 Киловатт – час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
21.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 1,5 не более 860 Киловатт – час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
22.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны стали в дуговых электропечах по электропечам емкостью 3,0 не более 700 Киловатт – час (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома)
23.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны инструментальной стали не более 775 Киловатт - час
24.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны углеродистой стали не более 620 Киловатт - час
25.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах с нагревательными колодцами не более 25 Киловатт - час
26.
Удельный расход электроэнергии в главном приводе тонны проката не более 20 Киловатт -час
27.
Удельный расход электроэнергии на прокат механизмов и кранов тонны проката не более 5 Киловатт - час
28.

Электр желісінің кернеу класы 110 – 220 кВ кернеуі болғанда электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,89-дан артық немесе тең
6.
Электр желісінің кернеу класы 6 – 35 кВ кернеуі болғанда электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,92-дан артық немесе тең
7.
Электр желісінің кернеу класы 0,4 кВ кернеуі болғанда электр желілеріндегі қуат коэффициенті 0,93-тен артық немесе тең
8.
Тонна кокс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 17 киловаттан артық емес
9.
Тонна шойын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 14 киловаттан артық емес
10.
Тонна қатарлы маркаларлы электр болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 475 киловаттан артық емес
11.
Тонна легирленген электрболатөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 750 киловаттан артық емес
12.
Тонна мартендік болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 20 киловатт - сағаттан артық емес
13.
Тонна болатты оттекті-конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны сағатына 30 киловаттан артық емес
14.
Тонна шойынды домна өндіруге жұмсалатын электрэнергиясының меншікті шығыны сағатына 23 киловаттан артық емес
15.
Тонна электр болат конверторлық өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны  сағатына 30 киловаттан артық емес
16.
Тонна болатты слябинкті МНЛЗ да құюға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 60 киловаттан артық емес
17.
Тонна болатты сортты МНЛЗ да құюға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 60 киловаттан артық емес
18.
Жеке зауыттардың мартен цехтарында метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2,7 киловаттан артық емес
19.
Жеке оттекті зауыттарда метр3 оттегіні өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2,7 киловаттан артық емес
20.
Сыйымдылығы 0,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1135 киловаттан артық емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
21.
Сыйымдылығы 1,5 тонна доғалы электр пештерде тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 860 киловаттан артық емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
22.
Сыйымдылығы 3 тонна доғалы электр пештерде Тонна болатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 700 киловаттан артық емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
23.
Тонна аспаптық болат өндіруге жұмсалатын электрэнергиясының шығыны сағатына 775 киловаттан артық емес
24.
Тонна көміртекті болат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 620 киловаттан артық емес
25.
Тонна илемдеуді қыздыру құдықтары бар блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 25 киловаттан артық емес
26.
Тонна прокатты басты әкелімде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 20 киловаттан артық емес
27.
Тонна прокатты механизмдер мен крандарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 5 киловаттан артық емес
28.

Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в блюмингах 1100 не более 15 Киловатт - час
29.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в слябингах менее 25 Киловатт - час
30.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на непрерывных станах холодной прокатки не более 400 Киловатт - час
31.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката по прокатным цехам отдельных заводов не более 201,1 Киловатт - час
32.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на мелкосортных станах 250 не более 50 Киловатт - час
33.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на  среднесортных станах 300 - 400 не более 115 Киловатт - час
34.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на сортовых станах 300 не более 45 Киловатт - час
35.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката крупносортных станах 500 - 550 не более 35 Киловатт - час
36.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на крупносортных станах 600 - 650 не более 55 Киловатт - час
37.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проволоки на проволочных станах не более 90 Киловатт - час
38.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на тонколистовых станах не более 70 Киловатт - час
39.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на толсто - и среднелистовых универсальных станах не более 100 Киловатт - час
40.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны жести горячего лужения в цехах холодной прокатки не более 250 Киловатт - час
41.
Удельный расход электроэнергии на прокат по цехам холодной прокатки тонны жести электролитического лужения не более 400 Киловатт - час
42.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны прочих видов листовой продукции в цехах холодной прокатки не более 145 Киловатт - час
43.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки с обжигательными печами не более 600 Киловатт - час
44.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката в цехах холодной прокатки без обжигательных печей не более 80 Киловатт - час
45.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на заготовочных станах 900 не более 80 Киловатт - час
46.

Тонна прокатты 1100-блюмингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 15 киловаттан артық емес
29.
Тонна прокатты слябингтерде өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 25 киловаттан артық емес
30.
Тонна прокатты суықтай илемдейтiн үздіксіз орнақтарда өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 400 киловаттан артық емес
31.
Тонна прокатты жеке зауыттардың илемдеу цехтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 201,1 киловаттан артық емес
32.
Тонна прокатты 250 - ұсақ сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 50 киловаттан артық емес
33.
Тонна прокатты 300 – 400 - орташа сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 115 киловаттан артық емес
34.
Тонна прокатты 300 - сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 45 киловаттан артық емес
35.
Тонна прокатты 500 – 550 - ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 35 киловаттан артық емес
36.
Тонна прокатты 600 - ірі сұрыптау орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 55 киловаттан артық емес
37.
Тонна сымды сым орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 90 киловаттан артық емес
38.
Тонна прокатты жұқа табақты орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 70 киловаттан артық емес
39.
Тонна прокатты қалың және орташа табақтық универсалдық орнағында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 100 киловаттан артық емес
40.
Тонна ыстықтай қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 250 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
41.
Тонна электролиттік қалайылайтын қаңылтырларды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 400 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
42.
Тонна табақтық өнімнің басқа түрлерін өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 145 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
43.
Тонна прокатты күйдіру пештерімен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 600 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
44.
Тонна прокатты күйдіру пештерінсіз өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 80 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
45.
Тонна дайындықтарды 900 - дайындау орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 80 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
46.

Удельный расход электроэнергии на прокат тонны заготовок в цехах холодной прокатки на непрерывно - заготовочных станах 720/500 не более 18 Киловатт - час
47.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката на заготовочно-полосовых и проволочно -проходных станах не более 80 Киловатт -час
48.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны рельсов по цехам холодной прокатки на рельсобалочных станах не более 70 Киловатт - час
49.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны колес по цехам холодной прокатки на колесопрокатных станах не более 90 Киловатт - час
50.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на широкополосном стане не более 105 Киловатт - час
51.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката горячей прокатки на толстолистовом стане не более 110 Киловатт - час
52.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката холодной прокатки на непрерывном стане менее 140 Киловатт - час
53.
Удельный расход электроэнергии на прокат холодной прокатки на листовом стане тонны не более 200 Киловатт - час
54.
Удельный расход электроэнергии на непрерывную печную сварку тонны различных видов годной продукции менее 60 Киловатт - час
55.
Удельный расход электроэнергии на непрерывное травление тонны различных видов годной продукции не более 18 Киловатт - час
56.
Удельный расход электроэнергии на электролитическую очистку (отделку) тонны различных видов годной продукции не более 9 Киловатт - час
57.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на дрессировочных станах не более 20 Киловатт - час
58.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны жести не более 120 Киловатт - час
59.
Удельный расход электроэнергии на электролитическое лужение тонны различных видов годной продукции не более 120 Киловатт - час
60.
Удельный расход электроэнергии на оцинковку тонны листового железа не более 150 Киловатт - час
61.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на широкополосных станах 2500 не более 77 Киловатт - час
62.
Удельный расход электроэнергии на прокат тонны различных видов годной продукции на среднесортных станах линейного расположения 350-450 не более 50 Киловатт - час
63.
Удельный расход электроэнергии на отжиг тонны ленты не более 230 Киловатт - час
64.

Тонна дайындықтарды 720 / 500 - үздiксiз дайындау орнақтарында бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 18 киловаттан артық емес  (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
47.
Тонна прокатты жолақтық дайындау және өтпелi сым орнақтарында өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 80 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
48.
Тонна рельсті рельс - арқалық орнақтарында суықтай илемдеу цехтары бойынша өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 70 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
49.
Дөңгелек илемдеу орнақтарында Тонна дөңгелекті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 90 киловаттан артық емес (суықтай илемдеу цехтары бойынша илемдеу)
50.
Тонна прокатты кеңжолақты орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 105 киловаттан артық емес (ыстықтай илемделген илемдеу)
51.
Тонна прокатты қалың табақты орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 110 киловаттан артық емес (ыстықтай илемделген илемдеу)
52.
Тонна прокатты үздiксiз орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 140 киловаттан артық емес (суықтай илемделген илемдеу)
53.
Тонна прокатты табақтық орнақта өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 200 киловаттан артық емес (суықтай илемделген илемдеу)
54.
Тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз пештік дәнекерлеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 60 киловаттан артық емес
55.
Тонна жарамды өнім түрлерін үздiксiз өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 18 киловаттан артық емес
56.
Тонна жарамды өнім түрлерін электролиттiк тазартуға (әрлеуге)  жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 9 киловаттан артық емес
57.
Тонна жарамды өнім түрлерін баптау орнағында илемдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 20 киловаттан артық емес
58.
Тонна қаңылтырды күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 120 киловаттан артық емес (жарамды өнім түрлері бойынша)
59.
Тонна жарамды өнім түрлерді электролиттiк қалайылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 120 киловаттан артық емес
60.
Тонна табақ темiрдi мырыштауға
жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 150 киловаттан артық емес (жарамды өнім түрлері бойынша)
61.
Тонна прокатты 2500 - кең жолақты орнақтарда жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 77 киловаттан артық емес (жарамды өнім түрлері бойынша)
62.
Тонна 350 - 450 желiде орналасқан орташа сұрыптық орнақтарда жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 50 киловаттан артық емес (жарамды өнім түрлері бойынша)
63.
Тонна таспаны күйдiруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 230 киловаттан артық емес (жарамды өнім түрлері бойынша)
64.

Удельный расход электроэнергии на дробление и сортировку тонны руды не более 1,5 Киловатт - час
65.
Удельный расход электроэнергии на  промывку тонны руды не более 2,5 Киловатт - час
66.
Удельный расход электроэнергии на сухое обогащение тонны руды не более 5 Киловатт - час
67.
Удельный расход электроэнергии на мокрое обогащение тонны руды не более 65 Киловатт - час
68.
Удельный расход электроэнергии гравитационной обогатительной фабрики на обогащение тонны руды не более 20 Киловатт - час
69.
Удельный расход электроэнергии обжиговой фабрики на обогоащение тонны руды не более 17 Киловатт - час
70.
Удельный расход электроэнергии флотационной фабрики на обогащение тонны руды не более 25 Киловатт - час
71.
Удельный расход электроэнергии агломерационной фабрики на обогащение тонны агломерата не более 68 Киловатт - час
72.
Удельный расход электроэнергии фабрик цветной металлургии на обогащение тонны руды не более 35 Киловатт - час
73.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 75% кремния не более 10800 Киловатт - час
74.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 45% кремния не более 5125 Киловатт - час
75.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 25% кремния не более 2820 Киловатт - час
76.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросилиция 15 - 18% кремния не более 2150 Киловатт - час
77.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов высокоуглеродистых (печи переменного тока) не более 4100 Киловатт – час (в пересчете на 60% содержания хрома)
78.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов среднеуглеродистых не более 2765 Киловатт – час (в пересчете на 60% содержания хрома)
79.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны феррохромов низкоуглеродистых (эл. печной) не более 3245 Киловатт - час (в пересчете на 60% содержания хрома)
80.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно ферросиликохромов 48% 7650 не более Киловатт - час
81.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно ферросиликохромов 40% 8130 не более Киловатт - час
82.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферросиликохромов, а именно силикокальция 12083 не более Киловатт - час
83.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца углеродистого не более 3018 Киловатт - час
84.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца среднеуглеродистого не более 1735 Киловатт - час
85.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно силикомарганца не более 4500 Киловатт - час
86.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно марганца металлического не более 9699 Киловатт - час
87.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно марганца электролитического не более 11500 Киловатт - час
88.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферромарганца, а именно кремния кристаллического не более 13200 Киловатт - час
89.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно ферровольфрама не более 3000 Киловатт - час
90.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно феррованадия не более 1600 Киловатт - час
91.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны ферросплавов, а именно пятиокиси ванадия не более 900 Киловатт - час
92.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны алюмосиликатных изделий не более 70 Киловатт - час
93.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезиальных изделий не более 115 Киловатт - час
94.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны динасовых изделий не более 100 Киловатт - час
95.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны обожженного доломита не более 55 Киловатт - час
96.
Удельный расход электроэнергии на производство огнеупоров тонны магнезитовый порошок из природного сырья не более 70 Киловатт - час
97.

Тонна кенді ұсақтау - сұрыптауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1,5 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
65.
Тонна кенді жууға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2,5 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
66.
Тонна кенді құрғақтай байыту жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 5 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
67.
Тонна кенді сулап байыту жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 5 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
68.
Гравитациялық фабрикасында тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 20 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
69.
Күйдіру фабрикасында тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 17 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
70.
Флотациялық фабрикасында тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2,5 киловаттан артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
71.
Агломерациялық фабрикасында тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 68 киловатт артық емес (қара металлургияның байыту фабрикалары бойынша)
72.
Түстi металлургия байыту фабрикаларында тонна кенді байытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 35 киловаттан артық емес
73.
Тонна 75 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 10800 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
74.
Тонна 45 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 5125 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
75.
Тонна 25 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2820 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
76.
Тонна 15 - 18 % ферросилициді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2150 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
77.
Бір базалық тонна жоғары көміртекті (ауыспалы тоқ пештері) феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 4100 киловаттан артық емес (феррохром үшін-хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
78.
Бір базалық тонна орташа көміртекті феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2765 киловаттан артық емес (феррохром үшін-хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
79.
Бір базалық тонна аз көміртекті феррохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3245 киловаттан артық емес феррохром үшін-хромның 60 % мөлшеріне аударғанда (феррохром үшін-хромның 60 % мөлшеріне аударғанда)
80.
Бір базалық тонна 48 % - дық ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 7650 киловаттан артық емес (ферросиликохром үшін кремнидің 50 % мөлшерін алғанда)
81.
Бір базалық тонна 40 % - дық ферросиликохромды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 8130 киловаттан артық емес (ферросиликохром үшін кремнидің 50 % мөлшерін алғанда)
82.
Бір базалық тонна силикокальцийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 12083 киловаттан артық емес (ферросиликохром үшін кремнидің 50 % мөлшерін алғанда)
83.
Тонна көміртекті ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3018 киловатт - сағаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
84.
Тонна орташа көміртекті ферромарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1735 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
85.
Тонна силикомарганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 4500 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
86.
Тонна  металды марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 9699 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
87.
Тонна электролитті марганецті өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 11500 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
88.
Тонна кристаллды кремнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 13200 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
89.
Тонна ферровольфрамды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3000 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
90.
Тонна феррованадий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1600 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
91.
Тонна ванадийдің бес тотығын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 900 киловаттан артық емес (ферроқорытпалар өндірісі)
92.
Тонна алюмсиликатты бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 70 киловаттан артық емес (от төзімдерді өндіру)
93.
Тонна магнезиялды бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 115 киловаттан артық емес (от төзімдерді өндіру)
94.
Тонна династы бұйымдарды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 100 киловаттан артық емес (от төзімдерді өндіру)
95.
Тонна күйдірілген доломитты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 55 киловаттан артық емес (от төзімдерді өндіру)
96.
Тонна табиғи шикізаттан жасалған магнезитті ұнтақ өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 70 киловаттан артық емес (от төзімдерді өндіру)
97.

Удельный расход электроэнергии на производство 1000 метр3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам (метизная промышленность) не более 110 Киловатт - час
98.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо - и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 метр3 воды технической не более 370 Киловатт - час
99.
Удельный расход электроэнергии на промышленное водо- и газоснабжение по отдельным металлургическим заводам 1000 м3 газа генераторного не более 15,9 Киловатт - час
100.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны черной меди не более 385 Киловатт - час
101.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролитной меди не более 5000 Киловатт - час
102.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны рафинированной меди не более 420 Киловатт - час
103.
Удельный расход электроэнергии на электролиз тонны меди не более 3000 Киловатт - час
104.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката не более 1100 Киловатт - час
105.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медного проката (катанка) не более 75100 Киловатт - час
106.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны медных труб не более 1500 Киловатт - час
107.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны проката из красной меди не более 1000 Киловатт - час
108.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кабельной проволоки не более 150 Киловатт - час
109.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латуни не более 1000 Киловатт - час
110.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны латунного проката не более 1150 Киловатт - час
111.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны глинозема не более 757 Киловатт - час
112.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы в среднем по крупным цехам не более 60 Киловатт - час
113.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны анодной массы по мелким цехам не более 75 Киловатт - час
114.
Удельный расход электроэнергии на технологические операции по производству тонны алюминия, исключая электролиз не более 570 Киловатт - час

1000 метр3 сағымдалған ауаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 110 киловаттан артық емес (жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі)
98.
1000 метр3 техникалық суды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 370 киловаттан артық емес (жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі)
99.
1000 метр3 генераторлы газды өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 15,9 киловаттан артық емес (жекелеген металлургия зауыттары бойынша, метиз өнеркәсібі)
100.
Тонна қара мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 385 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
101.
Тонна электролиттік мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 5000 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
102.
Тонна тазартылған мысты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 420 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
103.
Тонна мыс электролизына жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3000 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
104.
Тонна мыс прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1100 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
105.
Тонна мыс прокатын (созбасын) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 75100 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
106.
Тонна мыс құбырлар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1500 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
107.
Тонна қызыл мыс өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1000 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
108.
Тонна құбыр кабельдік сым өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 150 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
109.
Тонна латунь өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1000 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
110.
Тонна латунь өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1150 киловаттан артық емес (түсті металлургия, мыс өндірісі)
111.
Тонна глинозем өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 757 киловаттан артық емес (түсті металлургия, глинозем және анодтық массаны өндiру)
112.
Орташа ірi цехтар бойынша Тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 60 киловаттан артық емес (түсті металлургия, глинозем және анодтық массаны өндiру)
113.
Ұсақ цехтар бойынша Тонна анодтық массаны өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 75 киловаттан артық емес (түсті металлургия, глинозем және анодтық массаны өндiру)
114.
Тонна алюминийдi электролиздi есептемегенде, технологиялық операцияларға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 570 киловатт артық емес (түсті металлургия, алюминийдi өндiру)

115.
Удельный расход электроэнергии на переплавку тонны алюминия в электролитейном цехе не более 550 Киловатт - час
116.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны силикоалюминия (полученные в дуговых печах) не более 16000 Киловатт - час
117.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния (полученные в шахтных печах) не более 550 Киловатт - час
118.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния (рафинирование в тигельных печах) не более 950 Киловатт - час
119.
Удельный расход электроэнергии на производство электродов графитированных не более 6900 Киловатт - час
120.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство алюминия не более 19000 Киловатт - час
121.
Удельный расход электроэнергии, определяемый расчетом, на электролизное производство алюминия не более 15150 Киловатт - час
122.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевого проката не более 6000 Киловатт - час
123.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых труб не более 12000 Киловатт - час
124.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов не более 1100 Киловатт - час
125.
Удельный расход электроэнергии на электролизное производство тонны алюминиевых листов не более 2600 Киловатт - час
126.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния не более 22000 Киловатт - час
127.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния не более 18000 Киловатт - час при постоянном токе
128.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния сырца не более 17000 Киловатт - час
129.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны магния рафинированного не более 950 Киловатт - час
130.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны хлорида магния не более 550 Киловатт - час
131.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка не более 4000 Киловатт - час
132.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны цинка не более 3330 Киловатт - час при постоянном токе
133.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны натрия не более 15000 Киловатт - час при постоянном токе
134.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны свинца не более 3800 Киловатт - час
135.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны электролиза свинца не более 110-150 Киловатт - час
136.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны сурьмы 99,9 % не более 320 Киловатт - час
137.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны лития не более 66000 Киловатт - час
138.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны марганца 99,95 % не более 8000 Киловатт - час
139.
Удельный расход кадмия 99,98 % электроэнергии на производство тонны не более 9500 Киловатт - час
140.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны кальция не более 50000 Киловатт - час
141.
Удельный расход электроэнергии на производство тонны бериллия не более 54100 Киловатт - час
142.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны меди 99,95-99,999 % не более 270 Киловатт - час
143.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны золота 99,93 - 99,99 % не более 25410 Киловатт - час
144.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны серебра 99,95 - 99,99 % не более 7845 Киловатт - час
145.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны олова 99,9 % не более 190 Киловатт - час
146.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны висмута 99,95 % не более 29415 Киловатт - час
147.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны электролитического железа (до 99,95 %) не более 8000 Киловатт - час
148.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны свинца (электролиз) не более 150 Киловатт - час

115.
Тонна алюминийдi электролит цехында қайта балқытуға жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 550 киловаттан артық емес (түсті металлургия, алюминийдi өндiру)
116.
Тонна силикоалюминийді (доғалы пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 16000 киловаттан артық емес (түсті металлургия, алюминий және магний өндiрісі)
117.
Тонна магний хлоридi (шахталық пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 550 киловаттан артық емес (түсті металлургия, алюминий және магний өндiрісі)
118.
Тонна магнийді (тигельдi электр пештерiнде тазартылған) шахталық пештерде алынған) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 950 киловаттан артық емес (түсті металлургия, алюминий және магний өндiрісі)
119.
Тонна графиттелген электродты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 6900 киловаттан артық емес (түсті металлургия, электродты өндiру)
120.
Тонна алюминий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 19000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
121.
Тонна алюминий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының есептеумен анықталған үлестiк шығыны сағатына 15150 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
122.
Тонна алюминий прокатын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 6000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
123.
Тонна алюминий құбырларын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 12000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
124.
Тонна алюминий құбырларын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 1100 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
125.
Тонна алюминий фольгасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 2600 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
126.
Тонна магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 22000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
127.
Тұрақты тоқ болған жағдайда тонна магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 18000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
128.
Тонна шикі магнийді өндіруге (электролизге) жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 17000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
129.
Тонна рафинадталған магнийді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 950 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
130.
Тонна магний хлориді өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 550 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
131.
Тонна мырыш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 4000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
132.
Тұрақты тоқ болған жағдайда тонна мырыш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3330 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
133.
Тұрақты тоқ болған жағдайда тонна натрий өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 15000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
134.
Тонна қорғасын өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 3800 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
135.
Тонна қорғасын өндіруге (электролизге) жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 110 - 150 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
136.
Тонна сүрме 99,9 % өндіруге (электролизге) жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 320 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
137.
Тонна литийді өндіруге (электролизге) жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 66000 киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
138.
Тонна марганец 99,95 % өндіруге (электролизге) жұмсалатын электр энергиясының шығыны сағатына 8000  киловаттан артық емес (түсті металлургияның электролиз өндірісі)
139.
Электр энергиясының Тонна кадмий 99,98 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 9500 киловаттан артық емес
140.
Электр энергиясының Тонна кальций өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 50000 киловаттан артық емес
141.
Электр энергиясының Тонна бериллий өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 541000 киловаттан артық емес
142.
Электр энергиясының Тонна мыс 99,95 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 270 киловаттан артық емес
143.
Электр энергиясының Тонна  алтын 99,93 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 25410 киловаттан артық емес
144.
Электр энергиясының Тонна күміс 99,95 - 99,99 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 7845 киловаттан артық емес
145.
Электр энергиясының Тонна қалайы 99,9 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 190 киловаттан артық емес
146.
Электр энергиясының Тонна висмут 99,95 % өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 29415 киловаттан артық емес
147.
Электр энергиясының Тонна электролитикалық темір (99,95 % - ға дейін) өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 8000 киловаттан артық емес
148.
Электр энергиясының Тонна қорғасын (электролиз) өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 150 киловаттан артық емес

149.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны золота (электролиз) не более 300 Киловатт - час
150.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны серебра (электролиз) не более 500 Киловатт - час
151.
Удельный расход электроэнергии на электрическое рафинирование тонны олова (электролиз) не более 200 Киловатт - час
152.
Удельный расход электроэнергии на 1000 м3 сжатого воздуха по отдельным металлургическим заводам не более 127,6-153 Киловатт - час
153.
Расход топлива на производство тонны электростали (не применим для процесса получения электростали путем переплавки лома) не более 29,5 килограмм условного топлива
154.
Расход топлива на производство тонны проката не более 126,7 килограмм условного топлива
155.
Расход топлива на производство тонны труб стальных не более 99,2 килограмм условного топлива
156.
Расход теплоэнергии на производство тонны проката не более 65,8 мегакалорий
157.
Расход теплоэнергии на производство тонны труб стальных не более 130,2 мегакалорий
158.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,43 Гигаджоуль
159.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,36 Гигаджоуль
160.
Расход топлива для печей с шагающим подом с номинальной производительностью 100 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,30 Гигаджоуль
161.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,82 Гигаджоуль
162.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 70 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,73 Гигаджоуль
163.
Расход топлива для печей с шагающими балками с номинальной производительностью 150 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,6 Гигаджоуль
164.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 20 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,75 Гигаджоуль
165.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,70 Гигаджоуль
166.
Расход топлива для печей толкательных (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,50 Гигаджоуль
167.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 15 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,60 Гигаджоуль

149.
Электр энергиясының Тонна алтын (электролиз) өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 300 киловаттан артық емес
150.
Электр энергиясының Тонна күміс (электролиз) өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 500 киловаттан артық емес
151.
Электр энергиясының Тонна қалайы (электролиз) өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 200  киловаттан артық емес
152.
Электр энергиясының 1000 метр бөлек металлургиялық зауыттар бойынша өндіруге жұмсалатын шығыны сағатына 127,6 - 153 киловаттан артық емес
153.
Тонна электр болат өндіруге жұмсалатын отынның шығыны 29,5 шартты отынның килограмынан артық емес (сынықтарды балқыту жолымен электр болатын алу процессіне қолданылмайды)
154.
Тонна илемдеу өндіруге жұмсалатын отынның шығыны 126,7 шартты отынның килограмынан артық емес
155.
Тонна илемдеуді өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 65,8 шартты отынның килограмынан артық емес
156.
Тонна болат құбырлар өндіруге жұмсалатын отынның шығыны 99,2 шартты отынның килограмынан артық емес
157.
Тонна илемдеуді өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 130,2 шартты отынның килограмынан артық емес
158.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 30 сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығыны 1,43 тонна/Гигаджоульдан артық емес
159.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 50 сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығыны 1,36 Тонна/гигаджоульдан артық емес
160.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 100 және оданда жоғары сағ/тоннаға тең пештер үшiн отынның шығыны 1,30 тонна/гигаджоульдан артық емес
161.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 30 сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығыны 1,82 тонна/гигаджоульдан артық емес
162.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 70 сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығыны 1,73 тонна/гигаджоульдан артық емес
163.
Тонна қара металды қыздыру үшiн жылжымалы оттығы бар номиналды өнімділігі 150 және оданда жоғары сағ/тоннаға тең пештер үшiн арқалығының шығыны 1,6 тонна/гигаджоульдан артық емес
164.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 20 сағ/тонна итеретiн пештер үшін 1,75 тонна/гигаджоульдан артық емес
165.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна итеретiн пештер үшін 1,70 тонна/гигаджоульдан артық емес
166.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 80 және одан да жоғары сағ/тонна итеретiн пештер үшін 1,50 тонна/гигаджоульдан артық емес
167.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 15 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшин 1,60 тонна/гигаджоульдан артық емес

168.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 30 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,53 Гигаджоуль
169.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 50 тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,49 Гигаджоуль
170.
Расход топлива для печей с вращающимся подом (ГОСТ 27882-88) с номинальной производительностью 80 и более тонн/час для нагрева тонны черных металлов не более 1,46 Гигаджоуль
171.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой компрессорным способом не более 279 Киловатт - час
172.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой глубиннонасосным способом (станками-качалками нормального ряда) не более 139 Киловатт - час
173.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны нефти сырой погружными электронасосами не более 111 Киловатт - час
174.
Удельный расход электрической энергии на разведочное роторное бурение метра проходки не более 279 Киловатт - час
175.
Удельный расход электрической энергии на разведочное турбинное бурение метра проходки не более 418 Киловатт - час
176.
Удельный расход электрической энергии на разведочное электробурение метра проходки не более 111 Киловатт - час
177.
Расход электрической энергии на эксплуатационное роторное бурение метра проходки не более 93 Киловатт - час
178.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное турбинное бурение метра проходки не более 139 Киловатт - час
179.
Удельный расход электрической энергии на эксплуатационное электробурение метра проходки не более 65 Киловатт - час
180.
Удельный расход электрической энергии на первичную переработку тонны нефти по различным отраслям в среднем не более 10,7 Киловатт - час
181.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по электрообессоливающей установке (ЭЛОУ), производительностью в год 750 тысяч тонн нефти не более 2 Киловатт - час
182.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по электрообессоливающей установке (ЭЛОУ), производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 2,3 Киловатт – час
183.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по атмосферно-вакуумной трубчатке (АВТ), производительностью в год 500 тысяч тонн нефти не более 4,6 Киловатт - час

168.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 30 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшин 1,53 тонна/гигаджоульдан артық емес
169.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 50 сағ/тонна оттығы айналып тұратын пештер үшин 1,49 тонна/гигаджоульдан артық емес
170.
Қара металды қыздыруға арналған номиналды өнімділігі 80 және одан да жоғары сағ/тонна итеретiн пештер үшін 1,46 тонна/гигаджоульдан артық емес
171.
Тонна шикі мұнайды сығымдау тәсілімен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 279 кВт - сағ.артық емес
172.
Тонна шикі мұнайды терең сору әдiспен (қалыпты қатардың станок-тербелмесiмен) өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 139 кВт - сағ. артық емес
173.
Тонна шикі мұнайды бататын электр сорғылармен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 111 кВт - сағ. артық емес
174.
Бір метр өту жерiн барлау мақсатындағы роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 279 кВт - сағ. артық емес
175.
Бір метр өту жерiн барлау мақсатындағы турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 418 кВт - сағ. артық емес
176.
Бір метр өту жерiн электр бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 111 кВт - сағ. артық емес
177.
Бір метр өту жерiн орташа пайдалану роторлық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 93 кВт - сағ. артық емес
178.
Бір метр өту жерiн орташа пайдалану турбиналық бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 139 кВт - сағ. артық емес
179.
Бір метр өту жерiн электр бұрғылауға жұмсалатын электр энергиясының шығыны 65 кВт - сағ. артық емес
180.
Тонна орташа түрлi салалар бойынша шикі мұнайды алғашқы өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 10,7 кВт-сағ. артық емес
181.
Электр тұзсыздандыру қондырғысының (ЭТҚ) жылдық өнiмдiлiгi 750 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2 кВт - сағ. артық емес
182.
Электр тұзсыздандыру қондырғысының (ЭТҚ) жылдық өнiмдiлiгi 2000 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2,3 кВт - сағ. артық емес
183.
Атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 500 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 4,6 кВт - сағ. артық емес

184.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по атмосферно-вакуумной трубчатке (АВТ), производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти не более 2,08 Киловатт - час
185.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции, по отдельным технологическим установкам, а именно по атмосферно-вакуумной трубчатке (АВТ), производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 2,05 Киловатт - час
186.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны нефти по отдельным технологическим установкам, а именно, АВТ + ЭЛОУ, комбинированной установке производительностью в год 1000 тысяч тонн нефти не более 5,16 Киловатт - час
187.
Удельный расход электрической энергии на нефтепереработку тонны продукции по отдельным технологическим установкам, а именно, по АВТ + ЭЛОУ комбинированной установке производительностью в год 2000 тысяч тонн нефти не более 4,5 Киловатт - час
188.
Удельный расход электрической энергии на вторичную перегонку тонны бензина не более 9,3 Киловатт - час
189.
Удельный расход электрической энергии на крекинг каталитический  тонны нефти менее 55 Киловатт - час
190.
Удельный расход электрической энергии на крекинг термический  тонны нефти не более 13,9 Киловатт - час
191.
Удельный расход электрической энергии на реформинг каталитический тонны нефти не более 13,9 Киловатт - час
192.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива не более 37,2 Киловатт - час
193.
Удельный расход электрической энергии на коксование тонны дизельного топлива не более 37,2 Киловатт - час
194.
Удельный расход электрической энергии на азеотропную перегонку (150 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 1,3 Киловатт - час
195.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотную очистку вторичной перегонки (50 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 14,2 Киловатт - час
196.
Удельный расход электрической энергии на гидроочистку тонны дизельного топлива (700 тысяч тонн в год) не более 25,9 Киловатт - час
197.
Удельный расход электрической энергии на непрерывное коксование в необогреваемых камерах тонны нефти (300 тысяч тонн в год) не более 12,4 Киловатт - час
198.
Удельный расход электрической энергии на контактное коксование (500 тысяч тонн в год) не более 12,3 Киловатт - час
199.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в газофракционирующих установках (400 тысяч тонн в год) не более 6,6 Киловатт - час

184.
Атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 1000 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2,08 кВт - сағ. артық емес
185.
Атмосфера - вакуумдық түтiкшесiнiң (АВТ) жылдық өнiмдiлiгi 2000 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 2,05 кВт - сағ.артық емес
186.
Құрама АВТ + ЭТҚ жылдық өнiмдiлiгi 1000 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 5,16 кВт-сағ. артық емес
187.
Құрама АВТ + ЭТҚ жылдық өнiмдiлiгi 2000 мың тонна болғанда Тонна шикі мұнайды жеке технологиялық қондырғылар бойынша қайта өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының шығыны 4,5 кВт - сағ. артық емес
188.
Тонна бензиндi екiншi айдауына (жылына 750 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 9,3 кВт - сағ. артық емес
189.
Тонна мұнайды өршулі крекингке (жылына 750 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 55 кВт - сағ. артық емес
190.
Тонна мұнайды термиялық крекингке (жылына 750 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 13,9 кВт - сағ. артық емес
191.
Тонна мұнайды өршеулі крекингке (жылына 300 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 13,9 кВт - сағ. артық емес
192.
Тонна дизель отынның сумен тазалауына жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 37,2 кВт - сағ. артық емес
193.
Тонна дизель отынның кокстауына (жылына 700 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 37,2 кВт - сағ. артық емес
194.
Тонна мұнайды азеотроптық айдауына (жылына 150 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 1,3 кВт - сағ. артық емес
195.
Тонна екiншi айдауды күкiрт қышқылдықпен тазалауына (жылына 50 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 14,2 кВт - сағ.артық емес
196.
Тонна дизель отынның сумен тазалауына (жылына 700 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 25,9 кВт - сағ. артық емес
197.
Тонна мұнайды жылытылмайтын камералардағы үзiлiссiз кокстауға (жылына 300 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 12,4 кВт - сағ. артық емес
198.
Тонна мұнайды түйiспе кокстауға (жылына 50 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 12,3 кВт - сағ. артық емес
199.
Тонна мұнайды газфракциялаушы қондырғысында өңдеуге (жылына 400 мың тонна) (жылына 50 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 6,6 кВт - сағ. артық емес

200.
Удельный расход электрической энергии на сероочистку тонны газа (35 тысяч тонн в год) не более 11,5 Киловатт - час
201.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны сухого газа (160 тысяч тонн в год) не более 4,04 Киловатт - час
202.
Удельный расход электрической энергии на сернокислотное алкилирование тонны нефти (80 тысяч тонн в год) не более 127,5 Киловатт - час
203.
Удельный расход электрической энергии на полимеризацию тонны пропан-пропиленовой фракции (360 тысяч тонн в год) не более 2,77 Киловатт - час
204.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 125 тысяч тонн в год не более 8,4 Киловатт - час
205.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны гудрона на установках деасфальтизации гудрона производительностью, 250 тысяч тонн в год тонны нефти не более 5,34 Киловатт - час
206.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 61 - 69 тысяч тонн в год не более 14,6 Киловатт - час
207.
Удельный расход электрической энергии переработку тонны масла на установках фенольной очистки масел производительностью 150 - 265 тысяч тонн в год тонны нефти не более 6,3 Киловатт - час
208.
Удельный расход электрической энергии на депарафинизацию (125 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 124,6 Киловатт - час
209.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти на сдвоенных установках (250 тысяч тонн в год) не более 170 Киловатт - час
210.
Удельный расход электрической энергии на переработку тонны нефти в двухпоточной установке обезмасливания газа (160 тысяч тонн в год) не более 101,3 Киловатт - час
211.
Удельный расход электрической энергии на трехпоточную установку контактной очистки масел (330 тысяч тонн в год) тонны нефти не более 7,11 Киловатт - час
212.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны присадок (6,64 тысяч тонн в год) не более 168,3 Киловатт - час
213.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час не более 2460 тыс. Киловатт*час/год
214.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час не более 2850 тыс. Киловатт*час/год
215.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час не более 3550 тыс. Киловатт*час/год

200.
Тонна газды күкiртпен тазалауға (жылына 35 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 11,5 кВт - сағ. артық емес
201.
Тонна құрғақ газды өңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 4,04 кВт - сағ.артық емес
202.
Тонна мұнайды күкiрт қышқылдықпен алкилдеу (жылына 80 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 127,5 кВт - сағ. артық емес
203.
Тонна пропан - пропилен фракциясын полимерлеуге (жылына 360 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 2,77 кВт - сағ. артық емес
204.
Гудронды асфальттау құрылғысының өнімділігі жылына 125 мың тонна болғанда Тонна гудронды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 8,4 кВт - сағ. артық емес
205.
Гудронды асфальттау құрылғысының өнімділігі жылына 250 мың тонна болғанда Тонна гудронды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 5,34 кВт - сағ. артық емес
206.
Майларды фенолды тазалау қондырғысының жылдық өнiмдiлiгi 61 - 96 мың тонна болғанда Тонна майды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 14,6 кВт - сағ. артық емес
207.
Майларды фенолды тазалау қондырғысының жылдық өнiмдiлiгi 150 - 265 мың тонна болғанда Тонна майды өңдеуге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 6,3 кВт - сағ. артық емес
208.
Тонна мұнайды парафинсiздеуге (жылына 125 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 124,6 кВт - сағ. артық емес
209.
Тонна мұнайды қосарланған қондырғыда өңдеуге (жылына 250 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 170 кВт - сағ.артық емес
210.
Тонна мұнайды газды майсыздандырудың екi ағынды қондырғысындаөңдеуге (жылына 160 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 101,3 кВт – сағ. артық емес
211.
Тонна мұнайды майларды түйiспе тазалаудың үш ағынды қондырғысында өңдеуге (жылына 330 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 7,11 кВт - сағ.артық емес
212.
Тонна қоспаны өндiруге (жылына 6,64 мың тонна) жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 168,3 кВт - сағ. артық емес
213.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 1,25 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 2460 мың. кВт*с/жыл артық емес
214.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 2,5 - 3,6 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 2850 мың. кВт*с/жыл артық емес
215.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 5 - 12,5 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 3550 мың. кВт*с/жыл артық емес

216.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции до 1,25 тыс. кубометр/час не более 1950 тыс. Киловатт*час/год
217.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 2,5 до 3,6 тыс. кубометр/час не более 2060 тыс. Киловатт*час/год
218.
Расход электроэнергии на собственные нужды на одну нефтеперекачивающую станцию при производительности нефтеперекачивающей станции от 5,0 до 12,5 тыс. кубометр/час не более 2960 тыс. Киловатт*час/год
219.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,8 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 30,6 киловатт*час на 1000 тонн километр
220.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 44,9 киловатт*час на 1000 тонн километр
221.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 33,4 киловатт*час на 1000 тонн километр
222.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 219 мм не более 61,9 киловатт*час на 1000 тонн километр
223.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 31,2 киловатт*час на 1000 тонн километр
224.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 36,5 киловатт*час на 1000 тонн километр
225.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 43,4 киловатт*час на 1000 тонн километр
226.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 273 мм не более 50,3 киловатт*час на 1000 тонн километр
227.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 0,9 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм не более 23,6 киловатт*час на 1000 тонн километр
228.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,0 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм не более 28,3 киловатт*час на 1000 тонн километр
229.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,1 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм не более 35,7 киловатт*час на 1000 тонн километр
230.
Удельный расход электроэнергии со скоростью перекачки 1,2 метр/секунд с условным диаметром трубопровода 325 мм не более 44,6 киловатт*час на 1000 тонн километр

216.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 1,25 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 1950 мың. кВт*с/жыл артық емес
217.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 2,5 - 3,6 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 2060 мың. кВт*с/жыл артық емес
218.
Мұңай айдап қотару санцияларынының өнімділігі 5 - 12,5 мың. текше метр/сағ. тең болғанда МАС өзіндік мұқтаждарға жұмсайтын электр энергия шығыны 2960 мың. кВт*с/жыл артық емес
219.
Айдау жылдамдығы 0,8 метр/сағ, құбыр желісінің шартты диаметрі 219 болғанда электр энергия меншікті шығыны 30,6 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
220.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/сағ, құбыр желісінің шартты диаметрі 219 болғанда электр энергия меншікті шығыны 44,9 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
221.
Айдау жылдамдығы 1 метр/сағ, құбыр желісінің шартты диаметрі 219 болғанда электр энергия меншікті шығыны 33,4 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
222.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/сағ, құбыр желісінің шартты диаметрі 219 болғанда электр энергия меншікті шығыны 61,9 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
223.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/сағ, құбыр желісінің шартты диаметрі 273 болғанда электр энергия меншікті шығыны 31,2 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
224.
Айдау жылдамдығы 1 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 273 болғанда электр энергия меншікті шығыны 36,5 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
225.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 273 болғанда электр энергия меншікті шығыны 43,4 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
226.
Айдау жылдамдығы 1,2 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 273 болғанда электр энергия меншікті шығыны 50,3 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
227.
Айдау жылдамдығы 0,9 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 325 болғанда электр энергия меншікті шығыны 23,6 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
228.
Айдау жылдамдығы 1 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 325 болғанда электр энергия меншікті шығыны 28,3 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
229.
Айдау жылдамдығы 1,1 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 325 болғанда электр энергия меншікті шығыны 35,7 киловатт*сағ. 1000 тонна километр
230.
Айдау жылдамдығы 1,2 метр/сағ., құбыр желісінің шартты диаметрі 325 болғанда электр энергия меншікті шығыны 44,6 киловатт*сағ. 1000 тонна километр

311.
Удельный расход электрической энергии на производство соды кальцинированной не более 83,7 кВт - час
312.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны соды каустической менее 111,6 кВт - час
313.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны фосфорной кислоты не более 5580 кВт - час
314.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата не более 9,3 кВт - час
315.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны суперфосфата двойного не более 60,4 кВт - час
316.
Удельный расход электрической энергии на производство 1 тыс. моль водорода не более 5580 кВт - час
317.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны этилена не более 1860 кВт - час
318.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны вискозных искусственных волокон и нитей не более 902,16 кВт - час
319.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны ливсановых волокон не более 178 кВт - час
320.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны диметилтерадтолата не более 200,4 кВт - час
321.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны стеклошариков не более 952,3 кВт - час
322.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны желтого фосфора не более 18531,9 кВт - час
323.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны термической фосфорной кислоты не более 371,5 кВт - час
324.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны триполифосфата натрия не более 855,1 кВт - час
325.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны гексометофосфата не более 1274 кВт - час
326.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны аммофосфата не более 400,2 кВт - час
327.
Удельный расход электрической энергии на производство тонны кормового обесфторенного фосфата 27% Р2О5 не более 646,7 кВт - час
328.
Расход топлива на первичную переработку тонны нефти не более 28,17 килограмм условного топлива
329.
Расход тепловой энергии на первичную переработку тонны нефти не более 77 Мкал
330.
Расход топлива на гидрокрекинг тонны нефти не более 161,07 килограмм условного топлива
331.
Расход тепловой энергии на гидрокрекинг тонны нефти не более 75,6 Мкал
332.
Расход топлива на термический крекинг тонны нефти не более 45,01 килограмм условного топлива
333.
Расход тепловой энергии на термический крекинг тонны нефти не более 89,6 Мкал
334.
Расход топлива на каталитический крекинг тонны нефти не более 50,77 килограмм условного топлива
335.
Расход тепловой энергии на каталитический крекинг тонны нефти не более 192,5 Мкал
336.
Расход топлива на облагораживание тонны не более менее 88,07 килограмм условного топлива
337.
Расход тепловой энергии на облагораживание тонны нефти не более 126,4 Мкал
338.
Расход топлива на производсто масел тонны нефти не более 197,16 килограмм условного топлива
339.
Расход тепловой энергии на производсто масел тонны нефти не более 2569 Мкал
340.
Расход топлива на коксование тонны нефти не более 70,30 килограмм условного топлива
341.
Расход тепловой энергии на коксование тонны нефти не более 206,4 Мкал
342.
Расход топлива на гидроочисту топлива тонны нефти не более 23,25 килограмм условного топлива
343.
Расход тепловой энергии на гидроочисту топлива тонны нефти не более 16,2 Мкал
344.
Расход электрической энергии на производство тонны портландцемента мокрым способом не более 130 кВт - час
345.
Расход электрической энергии на производство тонны портландцемента сухим способом не более 120 кВт - час
346.
Расход электрической энергии на производство тонны шлакопортландцемента не более 95 кВт - час
347.
Расход электрической энергии на производство 1000 штук красного кирпича не более 70 кВт - час
348.
Расход электрической энергии на производство 1000 штук силикатного кирпича не более 30 кВт - час

311.
Тонна кальцийленген содаөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 83,7киловатт - сағаттан артық емес
312.
Тонна байланысты азотөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 111,6 киловатт - сағаттан артық емес (каустикалықсода)
313.
Тонна байланысты фосфорлықышқыл өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 5580 киловатт-сағаттан артық емес
314.
Тонна суперфосфатты өндіругежұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 9,3 киловатт-сағаттан артық емес (қышқылдар)
315.
Тоннақос суперфосфатты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 60,4 киловатт-сағаттан артық емес (қышқылдар)
316.
Тонна сутегі өндіруге  жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 5580 киловатт-сағаттан артық емес
317.
Тонна байланысты этиленөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 1860 киловатт - сағаттан артық емес
318.
Тонна байланысты вискозалық жасанды талшықтар өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 902,16 киловатт-сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
319.
Тонна байланысты лавсан талшығынөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 178 киловатт - сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
320.
Тонна байланысты диметилтерадтолат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 200,4 киловатт - сағаттан артық емес (110 – 220 кВ кернеуіимиялық талшықтар және жiптер)
321.
Тонна байланысты шыны түйіршіктерөндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 952,3 киловатт - сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
322.
Тонна байланысты сары фосфор өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны  18531,9 киловатт - сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
323.
Тонна байланысты термиялық фосфор қышқылы өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 371,5 киловатт -сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
324.
Тоннанатритриполи фосфаты өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 855,1 киловатт - сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
325.
Тонна байланысты гексометофасфат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 1274,50 киловатт -сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
326.
Тонна байланысты аммофосфат өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 400,2 киловатт - сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
327.
Тонна байланысты фторы алынған фосфат 27% Р2О5 өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 646,7 киловатт -сағаттан артық емес (химиялық талшықтар және жiптер)
328.
Тонна мұнай – химия өнiмiн алғашқы қайта өндеуге жұмсалатын отын энергиясының шығыны 28,17 кг. ш.о. артық емес
329.
Тонна мұнай – химия өнiмiн алғашқы қайта өндеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 77 Мкал - дан артық емес
330.
Тонна мұнай – химия гидрокрекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын отын энергиясының шығыны 161,07 кг. ш.о. артық емес
331.
Тонна мұнай – химия гидрокрекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 75,6 Мкал - дан артық емес
332.
Тонна мұнай - химия термиялық крекинг өнiмiнөндеуге жұмсалатын отын энергиясының шығыны 45,01 кг. ш.о. артық емес
333.
Тонна мұнай - химиятермиялық крекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 89,6 Мкал - дан артық емес
334.
Тонна мұнай - химияөршулi крекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын отын энергиясының шығыны 50,77 кг. ш.о. артық емес
335.
Тонна мұнай - химияөршулi крекинг өнiмiн өндеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 192,5 Мкал - дан артық емес
336.
Тонна мұнай - химия өнiмiн асылдандыруға жұмсалатын отын энергиясының шығыны 88,07 кг. ш.о. артық емес (өршулi крекинг)
337.
Тонна мұнай – химия өнiмiн асылдандыруға өндеуге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 126,4 Мкал - дан артық емес (өршулi крекинг)
338.
Тонна мұнай - химия өнiмiн майды өндіруге жұмсалатын отын энергиясының шығыны 197,16 кг. ш.о. артық емес (өршулiкрекинг)
339.
Тонна мұнай – химия өнiмiнмайды өндіруге жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 126,4 Мкал-дан артық емес (өршулi крекинг)
340.
Тонна мұнай - химия өнiмiн кокстауға жұмсалатын отын энергиясының шығыны 70,30 кг. ш.о. артық емес (өршулi крекинг)
341.
Тонна мұнай - химия өнiмiн кокстауға жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 206,4 Мкал - дан артық емес (өршулi крекинг)
342.
Тонна мұнай – химия өнiмiн отынды сумен тазалауға жұмсалатын отын энергиясының шығыны 23,25 кг. ш.о. артық емес (өршулi крекинг)
343.
Тонна мұнай - химия өнiмiн отынды сумен тазалауға жұмсалатын жылу энергиясының шығыны 16,2 Мкал - дан артық емес (өршулi крекинг)
344.
Тонна ылғандану әдiciмен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 130 киловатт - сағаттан артық емес (портландцементтi)
345.
Тонна құрғату әдiciмен өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 120 киловатт-сағаттан артық емес (портландцементтi)
346.
Тонна қоржпортландцементтi өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 95 киловатт - сағаттан артық емес
347.
1000 дана қызыл кiрпiш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 70 киловатт-сағаттан артық емес
348.
1000 дана силикатты кiрпiш өндіруге жұмсалатын электр энергиясының меншікті шығыны 30 киловатт - сағаттан артық емес

361.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,5 %
362.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 6,6 %
363.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для газа не более 4,9 %
364.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-160-130 при 100 % загрузке блока для мазута не более 5,2 %
365.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 7,3 %
366.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 7,1 %
367.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для бурого угля не более 7,1 %
368.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для газа не более 5,3 %
369.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 70 % загрузке блока для мазута не более 5,6 %
370.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 6,8 %
371.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,1 %
372.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 6,8 %
373.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для газа не более 4,6 %
374.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-200-130 при 100 % загрузке блока для мазута не более 5,7 %
375.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 7,3 %
376.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,7 %
377.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300 -240 при 70 % загрузке блока для бурого угля не более 7,3 %
378.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для газа не более 5,1 %
379.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 70 % загрузке блока для мазута не более 6,1 %
380.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 4,4%
381.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 3,7 %
382.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 4,2 %
383.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для газа не более 2,4 %
384.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-300-240 при 100 % загрузке блока для мазута не более 2,6 %
385.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля марки АШ не более 4,9 %
386.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 6,5 %
387.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для бурого угля не более 4,7 %
388.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для газа не более 2,8 %

361.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-160 - 130 турбинаның типiне 6,5 % - дан артық емес
362.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 160 - 130 турбинаның типiне 6,6 % - дан артық емес
363.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К- 160 - 130 турбинаның типiне 4,9 % - дан артық емес
364.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 160 - 130 турбинаның типiне 5,2 %-дан артық емес
365.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық емес
366.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % -дан артық емес
367.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi -70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 7,1 % - дан артық емес
368.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,3 % - дан артық емес
369.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 5,2 % - дан артық емес
370.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi - 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % - дан артық емес
371.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 6,1 % -дан артық емес
372.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 200 - 130 турбинаның типiне 6,8 % -дан артық емес
373.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К-200 - 130 турбинаның типiне 4,6 % - дан артық емес
374.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К - 200 - 130 турбинаның типiне 5,7% - дан артық емес
375.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -300 - 240 турбинаның типiне 7,3 % -дан артық емес
376.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 6,7 % - дан артық емес
377.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К - 300 - 240 турбинаның типiне 7,3 % - дан артық емес
378.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 5,1 % - дан артық емес
379.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда  К – 300 - 240 турбинаның типiне 6,1 % -дан артық емес
380.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 4,4 % - дан артық емес
381.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 3,7 % - дан артық емес
382.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 300 - 240 турбинаның типiне 4,2 % - дан артық емес
383.
Газға блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К - 300 - 130 турбинаның типiне 2,4 % - дан артық емес
384.
Мазутқа блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К - 300 - 240 турбинаның типiне 2,6 % - дан артық емес
385.
АШ маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К -500 - 240 турбинаның типiне 4,9 % -дан артық емес
386.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К -500 - 240 турбинаның типiне 6,5 % -дан артық емес
387.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-70 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 4,7 % - дан артық емес
388.
Газға блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К-500 - 240 турбинаның типiне 2,8 % - дан артық емес

389.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 70 % загрузке блока для мазута не более 3,0 %
390.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 100 % загрузке блока для каменного угля других марок не более 5,14 %
391.
Расход электроэнергии на собственные нужды энергоблоков конденсационных тепловых электростанций для турбин К-500-240 при 100 % загрузке блока для бурого угля не более 3,7 %
392.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 110 кВт до 1000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
393.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 220 кВт до 2000 кВт*час в год (до 5000 кВт*час в год для преобразовательных подстанции, обеспечивающее электроснабжение электролизных производств, расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
394.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 330 кВт до 2200 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
395.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 500 кВт до 3000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
396.
Расход электрической энергии собственных нужд для подстанций с классом напряжения 1150 кВт до 6000 кВт*час в год (расход электроэнергии на собственные нужды подстанции рассчитывать как среднее значение по подстанциям соответствующего класса напряжения)
397.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 32 миллиметра обратным при средней температуре воды 500С (t0ср=500С) не более 23 (20) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
398.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 32 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (t0ср=65оС) не более 52 (45) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
399.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 32 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp.=900C) не более 60 (52) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
400.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 32 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 750С (t0cp.=1100C) не более 67 (58) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]

389.
Мазутқа блоктың жүктемесi – 70 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 3,0 % - дан артық емес
390.
Басқа маркалы тас көмiрге блоктың жүктемесi – 100 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 5,14 % - дан артық емес
391.
Қоңыр көмiрге блоктың жүктемесi-100 % болған жағдайда К – 500 - 240 турбинаның типiне 3,7 % - дан артық емес
392.
Жоғары кернеуi, 110 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 1000 мың киловат – сағатына дейiн
393.
Жоғары кернеуi, 220 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2000 мың киловат-сағатына дейiн (элетролиздық өнеркәсiптi электржабдықтайтын түрлендiру станциялары үшiн жылына 5000 мың. киловатт сағатына дейiн)
394.
Жоғары кернеуi, 330 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 2200 мың киловат - сағатына дейiн
395.
Жоғары кернеуi, 500 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны электр энергиясы, 3000 мың киловат -сағатына дейiн
396.
Жоғары кернеуi, 1150 киловольт болған жағдайда қосалқы станциялардың жеке мұқтаждықтарына элетр энергиясының шығыны 6000 мың киловат - сағатына дейiн
397.
Сыртқы диаметрi 32 миллиметрге теңжылу құбырларыныңсу және топырақтың орташа температурасы to oрт. ж. = 50 оС кезiнде (керiқарай) жылу шығындары 23 (20) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
398.
Сыртқы диаметрi 32 миллиметрге теңжылу  құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж .= 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 52 (45) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
399.
Сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж. = 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 60 (52) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
400.
Сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт. ж .= 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 67 (58) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес

401.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 57 миллиметра при средней температуре воды 500С (t0ср.=500С) не более 29 (25) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
402.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 57 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (t0cp.=650C) не более 65 (56) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
403.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 57 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp.=900C) не более 75 (65) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
404.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 57 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 750С (t0cp.=1100C) не более 84 (72) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
405.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 76 миллиметра при средней температуре воды 500С (t0ср.=500С) не более 34 (29) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
406.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 76 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (tоcp.=650C) не более 75 (64) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
407.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 76 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp.=900C) не более 86 (74) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
408.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 76 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 750С (t0cp.=1100C) не более 95 (82) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
409.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 89 миллиметра при средней температуре воды 500С (t0ср.=500С) не более 36 (31) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
410.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 89 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (t0cp.=650C) не более 80 (69) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
411.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 89 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp.=900C) не более 93 (80) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
412.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 89 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 750С (t0cp.=1100C) не более 102 (88) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]

401.
Сыртқы диаметрi 57 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың орташа температурасы to oрт. ж .= 50 оС кезiнде (керi қарай) жылу шығындары 29 (25) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
402.
Сыртқы диаметрi 57 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж. = 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 65 (56) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
403.
Сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж. = 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 75 (65) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
404.
Сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт. ж. = 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 84 (72) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
405.
Сыртқы диаметрi 76 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың орташа температурасы to oрт. ж. = 50 оС кезiнде (керi қарай) жылу шығындары 34 (29) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
406.
Сыртқы диаметрi 76 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж. = 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 75 (64) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
407.
Сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж. = 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 86 (74) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
408.
Сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт. ж. = 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 95 (82) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
409.
Сыртқы диаметрi 89 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың орташа температурасы to oрт. ж. = 50 оС кезiнде (керi қарай) жылу шығындары 36 (31) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
410.
Сыртқы диаметрi 89 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж.= 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 80 (69) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
411.
Сыртқы диаметрi 89 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж .= 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 93 (80) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
412.
Сыртқы диаметрi 89 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт. ж. = 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 102 (88) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес

470.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1220 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (t0cp.t=650C) не более 499 (429) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
471.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1220 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp.=900C) не более 561 (482) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
472.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1220 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 75 0С (t0cp. = 1100C) не более 591 (508) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
473.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1420 миллиметра при средней температуре воды 500С (t0ср.=500С) не более 265 (228) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
474.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1420 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 52,50С (t0cp.=650C) не более 568 (488) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
475.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1420 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 650С (t0cp. =900C) не более 644 (554) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
476.
Тепловая потеря теплопроводами с наружным диаметром труб 1420 миллиметра для двухтрубной прокладки при разности среднегодовых температур воды и грунта 750С (t0cp.=1100C) не более 675 (580) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
477.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 32 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 17 (15) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
478.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 32 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 27 (23) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
479.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 32 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 36 (31) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
480.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 32 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 44 (38) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]

470.
Сыртқы диаметрi 1220 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж .= 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 499 (429) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
471.
Сыртқы диаметрi 1220 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж. = 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 561 (482) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
472.
Сыртқы диаметрi 1220 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт. ж .= 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 591 (508) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
473.
Сыртқы диаметрi 1420 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың орташа температурасы to oрт. ж. = 50 оС кезiнде (керi қарай) жылу шығындары 265 (228) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
474.
Сыртқы диаметрi 1420 миллиметрге теңжылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 52,5 оС (to oрт. ж. = 65 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 568 (488) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
475.
Сыртқы диаметрi 1420 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 65 оС (to oрт. ж. = 90 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 644 (554) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
476.
Сыртқы диаметрi 1420 миллиметрге тең жылу құбырларының су және топырақтың жылдық орташа температурасының айырмасы 75 оС (to oрт.ж. = 110 оС) кезiнде (қос құбырлы төсеудiң) жылу шығындары 675 (580) Ватт метр [ккалорий/м.сағ.] артық емес
477.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 17 (15) артық емес
478.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 27 (23) артық емес
479.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 36 (31) артық емес
480.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 32 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 44 (38) артық емес

481.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 49 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 21 (18) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
482.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 49 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 31 (27) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
483.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 49 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 42 (36) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
484.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 49 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 52 (45) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
485.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 57 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 24 (21) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
486.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 57 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 35 (30) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
487.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 57 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 46 (40) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
488.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 57 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 57 (49) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
489.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 76 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 29 (25) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
490.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 76 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 41 (35) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
491.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 76 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 52 (45) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
492.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 76 миллиметров при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 64 (55) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
493.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 82 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 32 (28) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
494.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 82 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 44 (38) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
495.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 82 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 950С не более 58 (50) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
496.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 82 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 70 (60) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
497.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 108 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 36 (31) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
498.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 108 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 50 (43) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]

481.
Сырттағы ауа жәнеберiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 49 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 21 (18) артық емес
482.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 49 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 31 (27) артық емес
483.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 49 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 42 (36) артық емес
484.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 49 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 52 (45) артық емес
485.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 24 (21) артық емес
486.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 35 (30) артық емес
487.
Сырттағы ауа жәнеберiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 46 (40) артық емес
488.
Сырттағы ауа жәнеберiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 57 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 57 (49) артық емес
489.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 29 (25) артық емес
490.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 41 (35) артық емес
491.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 52 (45) артық емес
492.
Сырттағы ауа жәнеберiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 76 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 64 (55) артық емес
493.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 82 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiксудың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 32 (28) артық емес
494.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 82 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 44 (38) артық емес
495.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 82 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 58 (40) артық емес
496.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 82 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 70 (60) артық емес
497.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 108 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 36 (31) артық емес
498.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 108 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 50 (43) артық емес

499.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 108 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 64 (55) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
500.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 108 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 78 (67) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
501.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 133 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 41 (35) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
502.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 133 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 700 не более 56 (48) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
503.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 133 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 оС не более 70 (60) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
504.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 133 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 86 (74) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
505.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 159 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 44 (38) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
506.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 159 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 58 (50) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
507.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 159 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 75 (65) Ватт/метр [килокалорий/(метр /час)]
508.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 159 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 93 (80) Ватт/метр
509.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 194 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 49 (42) Ватт/метр
510.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 194 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 67 (58) Ватт/метр
511.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 194 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 85 (73) Ватт/метр
512.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 194 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 102 (88) Ватт/метр
513.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 219 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 53 (46) Ватт/метр
514.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 219 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 70 (60) Ватт/метр
515.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 219 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 90 (78) Ватт/метр
516.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметр труб 219 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 110 (95) Ватт/метр

499.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 108 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 64 (55) артық емес
500.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 108 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120  оС болған кезде жылу шығыны 78 (67) артық емес
501.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 133 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 41 (35) артық емес
502.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 133 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 56 (48) артық емес
503.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 133 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 70 (60) артық емес
504.
Сырттағы ауа жәнеберiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 133 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 86 (74) артық емес
505.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 159 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 44 (38) артық емес
506.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 159 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 58 (50) артық емес
507.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 159 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 75 (65) артық емес
508.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 159 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 93 (80) артық емес
509.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 194 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 49 (42) артық емес
510.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 194 миллиметрге теңқұбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 67 (58) артық емес
511.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 194 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 85 (73) артық емес
512.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 194 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 102 (88) артық емес
513.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 219 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 53 (46) артық емес
514.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 219 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 70 (60) артық емес
515.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 219 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 90 (78) артық емес
516.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 219 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 110 (95) артық емес

517.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 273 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 61 (53) Ватт/метр
518.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 273 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 81 (70) Ватт/метр
519.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 273 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 101 (87) Ватт/метр
520.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 273 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 124 (107) Ватт/метр
521.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 325 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 70 (60) Ватт/метр
522.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 325 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 93 (80) Ватт/метр
523.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 325 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 116 (100) Ватт/метр
524.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 325 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 139 (120) Ватт/метр
525.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 377 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 82 (71) Ватт/метр
526.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 377 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 108 (93) Ватт/метр
527.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 377 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 132 (114) Ватт/метр
528.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 377 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 157 (135) Ватт/метр
529.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 426 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 95 (82) Ватт/метр
530.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 426 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 122 (105) Ватт/метр
531.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 426 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 148 (128) Ватт/метр
532.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 426 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 120 0С не более 174 (150) Ватт/метр
533.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 478 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 45 0С не более 103 (89) Ватт/метр
534.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 478 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 70 0С не более 131 (113) Ватт/метр
535.
Тепловая потеря одним изолированным водяным теплопроводом с наружным диаметром труб 478 миллиметра при надземной прокладке с разностью среднегодовой температуры сетевой воды в подающем или обратном трубопроводах и наружного воздуха 95 0С не более 158 (136) Ватт/метр

517.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 273 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 61 (53) артық емес
518.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 273 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 11 (70) артық емес
519.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 273 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiксудың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 101 (87) артық емес
520.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 273 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 124 (107) артық емес
521.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 325 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 70 (60) артық емес
522.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 325 миллиметрге теңқ ұбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 93 (80) артық емес
523.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 325 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны116 (100) артық емес
524.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 325 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 139 (120) артық емес
525.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 377 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 82 (71) артық емес
526.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 377 миллиметрге теңқұбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 108 (93) артық емес
527.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 377 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 132 (114) артық емес
528.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 377 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 157 (135) артық емес
529.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 426 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 95 (82) артық емес
530.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 426 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 122 (105) артық емес
531.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 426 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 148 (128) артық емес
532.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 426 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 120 оС болған кезде жылу шығыны 174 (150) артық емес
533.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 478 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 45 оС болған кезде жылу шығыны 103 (89) артық емес
534.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 478 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 70 оС болған кезде жылу шығыны 131 (113) артық емес
535.
Сырттағы ауа және берiлетiн немсе керi сыртқы диаметрi 478 миллиметрге тең құбырлардағы желiлiк судың жылдық орташа температурасының айырмасы 95 оС болған кезде жылу шығыны 158 (136) артық емес

566.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 12 (10) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
567.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 90 0С не менее 26 (22) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
568.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 11 (9) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
569.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 110 0С не менее 31 (27) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
570.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 10 (9) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
571.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 65 0С не менее16 (14) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
572.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 11 (9) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
573.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 90 0С не менее 23 (20) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов

566.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 12 (10) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
567.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 90 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 26 (22) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
568.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 11 (9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
569.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 110 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 31 (27) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
570.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 10 (9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
571.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 65 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 16 (14) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
572.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 11 (9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
573.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 90 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 23 (20) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

574.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 10 (9) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
575.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 110 0С не менее 28 (24) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
576.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 25 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 9 (8) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
577.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 30 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 65 0С не менее 19 (16) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
578.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 30 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 13 (11) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
579.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 30 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 90 0С не менее 27 (23) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
580.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 30 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 12 (10) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
581.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 30 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 110 0С не менее 33 (28) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов

574.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қосқұбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 10 (9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
575.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 110 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 28 (24) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
576.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 25  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 9 (8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
577.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 65 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 30  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 19 (16) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
578.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 30  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 13 (11) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
579.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 90 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 30  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 27 (23) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
580.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 30  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 12 (10) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
81.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 110 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 30 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 33 (28) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

782.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 ҮС не менее 72 (62) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
783.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 90 0С не менее 181 (156) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
784.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 48 (41) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
785.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 110 0С не менее 213 (183) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год  5000 и менее часов
786.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 42 (36) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год 5000 и менее часов
787.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 65 0С не менее 100 (86) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
788.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 60 (52) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
789.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 800 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 90 0С не менее 140 (121) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов

782.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 72 (62) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
783.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 90 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 181 (156) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
784.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 48 (41) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
785.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 110 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 213 (183) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
786.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 42 (36) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
787.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 65 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығыкемінде 100 (86) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
788.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800  миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 60 (52) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
789.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000  және одан артық, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 90 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 800 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 140 (121) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

838.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 1400 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 68 (59) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
839.
Плотность подающего теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 1400 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 110 0С не менее 252 (217) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
840.
Плотность обратного теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов с условным проходом 1400 мм в двухтрубных водяных тепловых сетях при прокладке в непроходных каналах со среднегодовой температурой теплоносителя 50 0С не менее 56 (48) Ватт/метр [калорий/час] при числе работы в год более 5000 часов
841.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 650С не менее 36 (31) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
842.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 50 0С не менее 27 (23) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
843.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 900С не менее 48 (41) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
844.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 50 ҮС не менее 26 (22) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
845.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 650С не менее 32 (28) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000

838.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 1400 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығыкемінде 68 (59) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
839.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 110 оС кезде қос құбырлы су беруші жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 1400 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 252 (217) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
840.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық, жылу  тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезде қос құбырлы су кері жылу желiлерiнiң өтпейтiн арналарда төсеу кезiнде 1400 миллиметрлі құбырлардың оқшауланған бетi арқылы жылу ағыны тығыздығы кемінде 56 (48) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
841.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 65 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 36 (31)
842.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 27 (23)
843.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 90 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 48 (41)
844.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, кезінде жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 26 (22)
845.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 65 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 33 (28)

846.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 50 0С не менее 25 (22) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000
847.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 900С не менее 44 (38) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000
848.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 25 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 50 0С не менее 24 (21) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000
849.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 50 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 650С не менее 44 (38) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
850.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 50 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 500С не менее 34 (29) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
851.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 50 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 900С не менее 60 (52) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
852.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 50 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 50 0С не менее 32 (28) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
853.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 50 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 65 0С не менее 40 (34) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000

846.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 25 (22)
847.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 90 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қосқұбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 44 (38)
848.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан артық кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 25 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 24 (21)
849.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 65 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 50 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 44 (38)
850.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 50 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 34 (29)
851.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 90 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 50 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 60 (52)
852.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 50 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 32 (28)
853.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, кезінде жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 65 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 50 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 40 (34)

975.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность подающих трубопроводов с условным проходом 800 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 900С не менее 186 (160) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000
976.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность обратных трубопроводов с условным проходом 800 мм при двухтрубной, подземной, бесканальной прокладке водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой 500С не менее 93 (80) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год более 5000
977.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 15 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 10 (9) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
978.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 15 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1000С не менее 20 (17) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
979.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 15 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 30 (26) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
980.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 15 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 11 (10) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
981.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 15 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 34 (29) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
982.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 20 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 11 (10) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее

975.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 90 оС болғанда су беруші жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 800 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 186 (160)
976.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезінде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда су кері жылу желілерінің қос құбырлы жерасты арнасыз төсеу кезінде шартты өтуі 800 миллиметрге тең құбырлардың оңашаланған беті арқылы жылу ағыны тығыздығы кем емес 93 (80)
977.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 15 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 10 (9) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
978.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 15 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 20 (17) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
979.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 15 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 30 (26) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
980.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000-нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 20 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 11 (10) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
981.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 20 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 22 (19) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
982.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 20 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 34 (29) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес

1047.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 250 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 125 (108) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1048.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 49 (42) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1049.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1000С не менее 84 (72) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1050.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 118 (102) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1051.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 59 (51) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1052.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 100оС не менее 101 (87) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1053.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 300 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 140 (121) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1054.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 350 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 55 (47) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее

1047.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 250 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары 125 (108) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)] артық емес
1048.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 49 (42) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1049.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 84 (72) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1050.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 118 (102) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1051.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 59 (51) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1052.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 101 (87) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1053.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 300 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 140 (121) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1054.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 350 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 55 (47) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]

1103.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 1000 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1000С не менее 201 (173) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1104.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 1000 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 275 (237) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1105.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 1000 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 155 (133) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1106.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 1000 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1000С не менее 247 (213) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1107.
Плотность теплового потока через изолированную поверхность трубопроводов при расположении на открытом воздухе с условным проходом 1000 мм водяных тепловых сетей со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 333 (287) Ватт/метр, [калорий/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1108.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 35 (30) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1109.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 100 0С не менее 54 (46) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1110.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 1500С не менее 70 (60) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и менее
1111.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 500С не менее 44 (38) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более

1103.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 1000 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 201 (173) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1104.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 1000 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 275 (237) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1105.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000-нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 1000 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 155 (133) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1106.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 1000 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 247 (213) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1107.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС болғанда құбырдың шартты өтуi 1000 миллиметрге кезінде ашық ауада орналасқан кезде құбырлардың оңашаланған бетi арқылы жылу ағынының желiлiк тығыздығының нормалары кемінде 333 (287) Ватт/метр [килокалорий/(метр сағ)]
1108.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 35 (30) Вт/м [ккал/(м сағ)]
1109.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 54 (46) Вт/м [ккал/(м сағ)]
1110.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 және одан төмен кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 70 (60) Вт/м [ккал/(м сағ)]
1111.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 50 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 44 (38) Вт/м [ккал/(м сағ)]

1112.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 1000С не менее 71 (61) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1113.
Поверхностная плотность теплового потока на криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских со среднегодовой температурой теплоносителя 150 0С не менее 88 (76) Ватт/метр, [ккал/(м*ч)] при числе часов работы в год 5000 и более
1114.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 200С не менее 3 (2,6) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1115.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 8 (6,9) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1116.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 16 (13,8) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1117.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 24 (20,7) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1118.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 34 (29,3) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1119.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 4 (3,4) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1120.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 9 (7,8) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]

1112.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 100 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 71 (61) Вт/м [ккал/(м сағ)]
1113.
Жылдық жұмыстар сағат саны 5000 -нан артық кезде, жылу тасымалдаушының ортажылдық температурасы 150 оС, 1020 мм артық диаметрлi қисық желiлiк және жалпақ беттер болғанда жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 88 (76) Вт/м [ккал/(м сағ)]
1114.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 3 (2,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1115.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 8 (6,9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1116.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 16 (13,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1117.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының
тығыздығының нормалары кемінде 24 (20,7) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1118.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 250 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 34 (29,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1119.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 4 (3,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1120.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 9 (7,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1130.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 12 (10,3) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1131.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 24 (20,7)  Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1132.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 36 (31,0)   Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1133.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 48 (41,4)  Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1134.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 50 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 6 (5,2)  Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1135.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 50 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 14 (12,1)  Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1136.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 50 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 25 (21,6)   Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1137.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 50 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 38 (32,8)   Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]
1138.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 50 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 52 (44,8) Ватт/метр[килокалорий/(метр/час)]

1130.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 12 (10,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1131.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 24 (20,7) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1132.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 36 (31,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1133.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 48(41,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1134.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 50 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 6 (5,2) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1135.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 50 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 14 (12,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1136.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 50 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 25 (21,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1137.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 50 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 38 (32,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1138.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 50 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 52 (44,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1220.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 101 (87,1) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1221.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 1000С не менее 163 (140,5) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1222.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 223 (192,2) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1223.
Плотность теплового потока на открытом воздухе и продолжительностью работы более 5000 часов в год, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 280 (241,4) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1224.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 5 (4,3) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1225.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 28 (24,1) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1226.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 44 (37,9) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1227.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 57 (49,1) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]
1228.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 69 (59,5) Ватт/метр[килокалорий//(метр/час)]

1220.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 101 (87,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1221.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 163 (140,5) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1222.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 223 (192,2) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1223.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 280 (241,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1224.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметденартық құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 5 (4,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1225.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметден артық құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 28 (24,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1226.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 44 (37,9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1227.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметден артық құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 57 (49,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1228.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметден артық құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 69 (59,5) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1229.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 4 (3,4) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1230.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 9 (7,8) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1231.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 18 (15,5) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1232.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 1500С не менее 28 (24,1) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1233.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 15 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 38 (32,8) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1234.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 5 (4,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1235.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 11 (9,5) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1236.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 21 (18,1) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1237.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 31 (26,7) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]

1229.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 4 (3,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1230.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 9 (7,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1231.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 18 (15,5) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1232.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 28 (24,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1233.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 38 (32,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1234.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 5 (4,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1235.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 11 (9,5) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1236.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 21 (18,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1237.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 31 (26,7) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1238.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 20 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 43 (37,1) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1239.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 25 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 5 (4,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1240.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 25 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 12 (10,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1241.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 25 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 23 (19,8) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1242.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 25 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 34 (29,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1243.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 25 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 47 (40,5) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1244.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 7 (6,0) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1245.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 15 (12,9) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1246.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 40 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 27 (23,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]

1238.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 43 (37,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1239.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 5 (4,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1240.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегіжылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 12 (10,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1241.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 23 (19,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1242.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 34 (29,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1243.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 47 (40,5) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1244.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 7 (6,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1245.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 15 (12,9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1246.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 40 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 27 (23,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1337.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 273 (235,3) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1338.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов на открытом воздухе и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, с условным проходом трубопроводов 1000 мм со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 345 (297,4) Вт/метр [ккал/(метр/ час)]
1339.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 20 0С не менее 21 (18,1) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1340.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 36 (31,0) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1341.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 58 (50) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1342.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 72 (62,1) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1343.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 89 (76,7) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1344.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 15 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 6 (5,2) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1345.
Плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 15 мм со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 14 (12,1) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]

1337.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 273 (235,3) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1338.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 345 (297,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1339.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 20 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 21 (18,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1340.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 36 (31,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1341.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 58 (50) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1342.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 72 (62,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1343.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 1020 миллиметрден артық құбырлар ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз кездегі жылу ағыны тығыздығының нормалары кемінде 89 (76,7) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1344.
Құбырлардың шартты өтуі 15 мм-ге тең болғанда жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезінде жылу ағыны желілік тығыздығы кемінде 6 (5,2) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1345.
Құбырлардың шартты өтуі 15 мм-ге тең болғанда жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС кезінде жылу ағыны желілік тығыздығы кемінде 14 (12,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1432.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 50 0С не менее 23 (19,8) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1433.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 100 0С не менее 40 (34,5) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1434.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 150 0С не менее 54 (46,6) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1435.
Поверхностная плотность теплового потока при криволинейной поверхности диаметром более 1020 мм и плоских поверхностях продолжительностью работы более 5000 часов в год со средней температурой теплоносителя 200 0С не менее 66 (56,9) Ватт/метр [килокалорий//(метр/час)]
1436.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 15 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 50 0С не менее 7 (6,0) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1437.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 15 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 100 0С не менее 16 (13,8) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1438.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 15 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 150 0С не менее 25 (21,6) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1439.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 15 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 200 0С не менее 35 (30,2) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1440.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 20 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 50 0С не менее 8 (6,9) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]

1432.
1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС кезінде жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 23 (19,8) Ватт/метр2 [килокалорий/(метр2сағ)]
1433.
1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС кезінде жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 40 (34,5) Ватт/метр2 [килокалорий/(метр2сағ)]
1434.
1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС кезінде жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 54 (46,6) Ватт/метр2 [килокалорий/(метр2сағ)]
1435.
1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС кезінде жылу ағынының үстiңгi тығыздық нормалары кемінде 66 (56,9) Ватт/метр2 [килокалорий/(метр2сағ)]
1436.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 7 (6,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1437.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 16 (13,8) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1438.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 25 (21,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1439.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 15 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 35 (30,2) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1440.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен шартты өтуi 20 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының тығыздығының нормалары кемінде 8(6,9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1523.
Линейная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов с условный проход 1000 мм в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 200 0С не менее 326 (281,0) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1524.
Поверхностная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов при криволинейной поверхности диаметром более 1020 миллиметров и плоские в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 50 0С не менее 29 (25) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1525.
Поверхностная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов при криволинейной поверхности диаметром более 1020 миллиметров и плоские в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 100 0С не менее 50 (43,1) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1526.
Поверхностная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов при криволинейной поверхности диаметром более 1020 миллиметров и плоские в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 150 0С не менее 68 (58,6) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1527.
Поверхностная плотность теплового потока при расположении оборудования и трубопроводов при криволинейной поверхности диаметром более 1020 миллиметров и плоские в помещении и тоннеле и общей продолжительности работы в год 5000 часов и менее, при средней температуре теплоносителя 200 0С не менее 84 (72,4) Ватт/метр [килокалорий/(метр/ час)]
1528.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 25 мм со средней температурой теплоносителя 65 0С падающего трубопровода не менее 15 (12,9) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1529.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 25 мм со средней температурой теплоносителя 50 0С обратного трубопровода не менее 10 (8,6) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1530.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 25 мм со средней температурой теплоносителя 90 0С падающего трубопровода менее 22 (19,0) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1531.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 25 мм со средней температурой теплоносителя 500С обратного трубопровода не менее 10 (8,6) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]

1523.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар  мен шартты өтуi 1000 миллиметрге тең құбырлардың ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының
тығыздығының нормалары кемінде 326 (281,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1524.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 50 оС болғанда жабдықтар мен 1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының үстінгі тығыздығық нормалары кемінде 29 (25,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1525.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 100 оС болғанда жабдықтар мен 1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының үстінгі тығыздығық нормалары кемінде 50 (43,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1526.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 150 оС болғанда жабдықтар мен 1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының үстінгі тығыздығық нормалары кемінде 68 (58,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1527.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа температурасы 200 оС болғанда жабдықтар мен 1020 мм артық диаметрлi қисық сызықты және жалпақ беттер үшін ашық ауада орналасқан және жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық кезде жылу ағынының үстінгі тығыздығық нормалары кемінде 84 (72,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1528.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа беруші температурасы 65 оС болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлардың жылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 15 (12,9) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1529.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа кері температурасы 50 оС болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлардың жылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 10 (8,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1530.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа беруші температурасы 90 оС болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлардың жылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 22 (19,0) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1531.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа кері температурасы 50 оС болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағат және одан аз шартты өтуi 25 миллиметрге тең құбырлардың жылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 10 (8,6) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]

1802.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 1400 мм со средней температурой теплоносителя 110 0С обратного трубопровода не менее 224 (193,1) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1803.
Плотность теплового потока при общей продолжительности работы в год более 5000 часов, с условным проходом трубопровода 1400 мм со средней температурой теплоносителя 500С обратного трубопровода не менее 48 (41,4) Ватт/метр [килокалорий/(метр/час)]
1804.
Недопущение прямых потерь, вызванных неисправностью оборудования, арматуры, эксплуатацией трубопроводов без их теплоизоляции или несоблюдением режима работы энергопотребляющего оборудования при осуществлении их производства и передачи энергетических ресурсов, воды (за исключением физических лиц)
1805.
Недопущение продажи и использования электрических ламп накаливания мощностью 25 Вт и выше, которые могут быть использованы в цепях переменного тока в целях освещения (за исключением физических лиц)
1806.
Недопущение использования в целях коммерческого учета счетчиков электрической энергии с классом точности 2,5 (за исключением физических лиц)
В отношении энергоаудиторских организации и учебных центров
1807.
Наличие договора на проведение энергоаудита
1808.
Общий срок проведения энергоаудита не менее двух месяцев, но не более двенадцати месяцев со дня заключения договора
1809.
Наличие согласованной с обратившимся лицом (заказчиком) энергоаудита и утвержденной программы проведения энероаудита (с указанием сроков выполнения работ и ответственных лиц)
1810.
Наличие приборных измерений параметров работы оборудования в соответствии с утвержденной Программой
1811.
Проведение инструментального обследования здания, строения, сооружения и его инженерных систем с использованием приборов измерения в соответствии с утвержденной Программой
1812.
Наличие данных, снятых со штатных приборов предприятия (поверенных)
1813.
Наличие заключения по энергосбережению и повышению энергоэффективности
1814.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности вводной части с указанием данных обратившегося лица (заказчика), объекта энергоаудита, энергоаудиторской организации и номера заключенного договора
1815.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности отчетной части, заполненной согласно приложениям 1 и 2 к Правилам проведения энергоаудита, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 400 (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 июля 2015 года № 11729)

1802.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташа беруші температурасы 110 оС, құбырлардың шартты өтуi 1400 миллиметрге болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артық жылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 224 (193,1) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1803.
Жылу тасымалдаушының жылдық орташакері температурасы 50 оС, құбырлардың шартты өтуi 1400 миллиметрге болғанда жалпы жұмыс ұзақтығы жылына 5000 сағаттан артықжылу ағынының тығыздық нормативтерi кемінде 48 (41,4) Ватт/метр [килокалорий/(сағатына метр)]
1804.
Энергетикалық ресурстарды, суды өндіруді және беруді жүзеге асыру кезінде жабдықтың, арматураның ақауы болуына, құбыржолдарды жылу сақтағышсыз пайдалануға немесе энергия тұтыну жабдығының жұмыс режимін сақтамауға байланысты олардың тікелей шығынына жол бермеу (жеке тұлғаларды қоспағанда)
1805.
Жарық беру мақсатында ауыспалы ток тiзбектерiнде пайдаланылуы мүмкiн, қуаты 25 Вт және одан да жоғары электр қыздыру шамдарын сатуға және пайдалануға жол бермеу (жеке тұлғаларды қоспағанда)
1806.
2,5 дәлдік сыныбы бар электр энергиясын есептеуіштерді коммерциялық есепке алу мақсатында пайдалануға жол бермеу (жеке тұлғаларды қоспағанда)
Энергия аудиторлық ұйымдар мен оқу орталықтарына қатысты
1807.
Энергия аудитін жүргізуге шарттың болуы
1808.
Энергия аудитін жургізуді жалпы мерзімi кемінде eкi айды курайды, бipaқ шарт жасалған куннен бастап он екі айдан көп емес
1809.
Энергия аудиінің жүгінген тқлғасымен келісілген және бекітілген Бағдарламаның бар болуы (мәліметтер мен  кужаттарды усыну  мерзімі Багдарламада көрсетілу тиіс)
1810.
Бекітілген бағдарламаға сәйкес жабдықтар жұмысы параметрлерінің аспаптық өлшеулерінің болуы
1811.
Бекітілген Бағдарламаға сәйкес өлшеу аспаптарын пайдалана отырып, үйлерді, құрылыстарды, ғимараттарды және оның инженерлік жүйелерін құрал-жабдықпен тексеру
1812.
Кәсіпорынның штаттық құралдарынан деректерді алу (салыстырылып тексерілген)
1813.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындының бар болуы
1814.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда жүгінген тұлғаның (тапсырыс берушінің), энергия-аудиторлық ұйымның деректері, жасалған шарттың нөмірі және энергия аудиті объектісі (өндірістік қызметтің сипаттамасы және технологиялық процестің сипаттауы) көрсетілетін кіріспе бөлімнің бар болуы
1815.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 400 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 шілдеде № 11729 тіркелген) Энергия аудитін жүргізу қағидаларына 1 және 2-қосымшаларға сәйкес ақпарат толтырылатын есептік бөлімнің бар болуы

1816.
Наличие в заключении по энергосбережению и повышению энергоэффективности заключительной части, включающей рекомендации и выводы
1817.
Наличие плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности объекта с учетом снижения потребления энергетических ресурсов на единицу продукции и (или) снижение энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений и с указанием сроков их выполнения в рекомендациях
1818.
Наличие общей оценки деятельности обратившегося лица (заказчика) в области энергосбережения и повышения энергоэффективности и возможного потенциала энергосбережения объекта
1819.
Заполнение класса энергоэффективности для каждого общественного и (или) жилого здания
1820.
По итогам полугодия, не позднее 15 июля и 15 января, направление в уполномоченный орган копии всех выданных за отчетный период заключений по энергоаудиту в электронной форме в формате «PDF»
1821.
Наличие договора обучения, заключаемым учебным центром с заинтересованными физическими и юридическими лицами

1816.
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру бойынша қорытындыда усынымдар мен   тужырымдарды камтитын   қорытынды бөлімнің бар болуы
1817.
Ұсынымдарда, өнім бірлігіне шаққанда, энергетикалық ресурстарды тұтынудың азайғаны және (немесе) үйлер, құрылыстар мен ғимараттар ауданының бірлігіне шаққанда, жылытуға жұмсалатын энергетикалық ресурстардың азайғаны көрсетілген және оларды орындау мерзімдері көрсетілген іс-шаралардың бар болуы
1818.
Тұжырымдарда-энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы жүгінген тұлғаның (тарсырыс берушінің) қызметінің жалпы бағалауы, объектінің заттай және пайыз түрінде энергия үнемдеуінің ықтимал әлеуетінің бар болуы
1819.
әрбір қоғамдық және (немесе) тұрғын үй ғимараты үшін энергия тиімділігі сыныбыынң көрсеткiшiн тортырылу
1820.
жартыжылдық қорытындылары бойынша 15 шiлдеден және 15 қаңтардан кешiктiрмей, уәкiлеттi органға есептiк кезең iшiнде энергия аудиті бойынша берiлген барлық қорытындылардың көшiрмелерiн «PDF» форматында электрондық нысанда жiбереді
1821.
Энергия аудитiн жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау

1826.
Направление в уполномоченный орган сведения о прохождении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по итогам полугодия не позднее 15 июля и 15 января по форме согласно приложению 2 к Правилам деятельности учебных центров, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 388 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11365)
1827.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении энергоаудита
1828.
Своевременное исполнение предписания уполномоченного органа по устранению допущенных нарушений при проведении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
В отношении должностных лиц
1829.
Недопущение приемки в эксплуатацию новых объектов, потребляющих энергетические водные ресурсы, которые не оснащены соответствующими приборами учета энергетических ресурсов и воды и автоматизированными системами регулирования теплопотребления
Должностное (ые) лицо (а) _________ ________ ________________________
(должность) (подпись)(Ф.И.О.(при его наличии)
_________ ________ ________________________
(должность) (подпись)(Ф.И.О.(при его наличии)
Руководитель проверяемого субъекта_________________________ _________
(Ф.И.О. (при его наличии), должность)(подпись)
Приложение 2
к совместному приказу
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года № 731
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года № 544
Критерии оценки степени риска в области
энергосбережения и повышения энергоэффективности
1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктом 3 статьи 13 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан».

1826.
Қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарынан өткені туралы куәлік нысаны Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 388 (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11365 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген оқу орталықтарының белгiленген қызмет тәртібінің 1-қосымшаға сәйкес
1827.
Оқу орталықтары жартыжылдық қорытындылары бойынша 15 шiлдеден және 15 қаңтардан кешiктiрмей, есептiк кезең iшiнде берiлген энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өткені туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 388 (Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11365 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген оқу орталықтарының белгiленген қызмет тәртібінің 2-қосымшаға сәйкес уәкiлеттi органға жіберу
1828.
Энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрларды қайта даярлауды және (немесе) олардың біліктілігін арттыруды жүргізу кезiнде уәкiлеттi органның жол берiлген бұзушылықтарды жою жөніндегі ұйғарымдарын уақтылы орындау
Лауазымды тұлғаларға қатысты
1829.
Энергетикалық ресурстарды есепке алатын тиісті аспаптармен және жылу тұтынуды реттеудің автоматтандырылған жүйелерімен жарақтандырылмаған, энергетикалық ресурстарды тұтынатын жаңа объектілерді пайдалануға қабылдауына жол бермеу
Лауазымды тұлға
(тұлғалар) __________  ________  ____________________________________
(лауазымы)   (қолы)     (Т.А.Ә. А. (бар болған жағдайда)
__________  ________  ____________________________________
(лауазымы)   (қолы)     (Т.А.Ә. А. (бар болған жағдайда)
Тексерілетін
субъектінің басшысы __________________________________________ ______
(Т.А.Ә. А. (бар болған жағдайда), лауазымы) (қолы)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы
№ 731 және
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі
№ 544 бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру
саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері
1. Жалпы ережелер
1. Осы Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері (бұдан әрі – Критерийлер) «Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 11-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленген.

2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) проверяемый субъект в области энергосбережения и повышения энергоэффективности (далее – проверяемый субъект) – субъекты Государственного энергетического реестра, индивидуальные предприниматели и юридические лица, энергоаудиторские организации и учебные центры, должностные лица, за деятельностью которых осуществляется контроль в области энергосбережения и повышения энэргоэффективности;
2) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта жизни или здоровью человека, окружающей среде, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
3) критерии оценки степени риска – совокупность количественных и качественных показателей, связанных с непосредственной деятельностью проверяемого субъекта, особенностями отраслевого развития и факторами, влияющими на это развитие, позволяющих отнести проверяемых субъектов к различным степеням риска
4) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта (объекта);
5) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов (объектов) в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта (объекта);
3. Критерии формируются посредством объективных и субъективных критериев.
2. Объективные критерии
4. Под риском в области энергосбережения и повышения энергоэффективности понимается вероятность причинения вреда жизни или здоровью людей, окружающей среде и имущественным интересам государства в результате нерациональнолго использования топливно-энергетических ресурсов, которое может привести к снижению энергетической безопасности.
5. В области энергосбережения и повышения энергоэффективности к высокой степени риска относятся субъекты Государственного энергетического реестра, потребляющие энергетические ресурсы в объеме от 100 000 и более тонн условного топлива, энергоаудиторские организации.
6. К проверяемым субъектам, не отнесенным к высокой степени риска, относятся субъекты Государственного энергетического реестра, потребляющие энергетические ресурсы в объеме от 1500 до 100 000 тонн условного топлива, индивидуальные предприниматели и юридические лица, учебные центры, должностные лица.
В отношении проверяемых субъектов (объектов), отнесенных к высокой степени риска, применяются выборочные, внеплановые проверки и иные формы контроля с посещением.
В отношении проверяемых субъектов (объектов), не отнесенных к высокой степени риска, применяются внеплановые проверки и иные формы контроля с посещением.

2. Осы критерийлерде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тексерілетін субъекті (бұдан әрі – тексерілетін субъекті) – олардың қызметіне энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында бақылау жүргізілетін Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері, жеке кәсіпкерлер және заңды тұлғалар, энергия-аудиторлық ұйымдар, оқу орталықтары және заңды тұлғалар;
2) тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде адамның өмірі немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларыныңа ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдылығы;
3) тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері – тексерілетін субъектінің тікелей қызметімен, салалық даму ерекшеліктерімен және осы дамуға әсерететін факторлар мен байланысты, тексерілетін субъектілерді әртүрлі тәуекел дәрежесіне жатқызуға мүмкіндік беретін сандық және сапалық көрсеткіштердің жиынтығы;
4) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті критерийлері (бұдан әрі – объективті критерийлер) – белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесі не байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау критерийлері;
5) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті критерийлері (бұдан әрі – субъективтікритерийлер) – нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелері не байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау критерийлері.
3. Критерийлер объективті және субъективті критерийлер арқылы қалыптастырылады.
2. Объективті критерийлер
4. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы тәуекел отын энергетикалық ресурстарды тиімсіз пайдалану нәтижесінде, энергетикалық қауіпсіздікті азайтуға әкелу мүмкіндігі бар адамның өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға және мемлекеттің мүліктік мүдделеріне зиян келтіру ықтималдылығын білдіреді.
5. Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласында жоғары тәуекел дәрежесіне энергетикалық ресурстарды жылына шартты отынның 100 000 және одан да көп тоннаға барабар көлемiнде тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері, энергия аудиторлық ұйымдар жатады.
6. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге шартты отынның 1500-ден бастап 100 000 тоннасына дейінгі көлемде энергетикалық ресурстарды тұтынатын Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілері, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалар, оқу орталықтары, лауазымды тұлғалар жатады.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты іріктеу, жоспардан тыс тексерулер және бару арқылы жүргізілетін бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.
Жоғары тәуекел дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты жоспардан тыс тексерулер және өзге бару арқылы жүргізілетін бақылаудың өзге де нысандары қолданылады.

3. Субъективные критерии
7. Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
Для оценки степени рисков используются следующие источники информации:
1) отчет по формированию и ведению Государственного энергетического реестра;
2) результаты энергоаудита;
3) результаты анализа предыдущих проверок (выборочных, внеплановых и иных форм контроля) проверяемых субъектов. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах;
4) наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений на проверяемых субъектов, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов.
На основании информационных источников, определенных в пункте 7 настоящих Критериев, определяются субъективные критерии согласно приложению настоящим Критериям.
8. При расчете показателя степени риска определяется удельный вес не выполненных требований энергосбережения и повышения энергоэффективности.
9. Одно невыполненное требование грубой степени приравнивается к показателю 100 и это является основанием для проведения проверки в выборочном порядке.
В случае, если требований грубой степени не выявлено, то для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель требований значительной и незначительной степени.
При определении показателя нарушений значительной степени применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
где:
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов значительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 – количество нарушенных требований значительной степени.
При определении показателя нарушений незначительной степени применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
Р1 – общее количество индикаторов незначительной степени, предъявленных к проверке (анализу) проверяемому субъекту (объекту);
Р2 – количество нарушенных требований незначительной степени. Общий показатель степени риска (УР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей по следующей формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска;
Рз – показатель нарушений значительной степени;
Рн – показатель нарушений незначительной степени;
По показателям степени риска проверяемый субъект (объект) относится:

3. Субъективті критерийлер
7. Субъективті критерийлерді айқындау:
1) деректер базасын қалыптастыру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдана отырып жүзеге асырылады.
Тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу жөніндегі есеп;
2) энергия аудитінің нәтижелері;
3) тексерілетін субъектілердің алдыңғы тексерулерді талдау (іріктеу, жоспардан тыс тексерулер және өзге бақылау нысандарының) нәтижелері;
4) тексерілетін субъектілерге қатысты жеке немесе заңды тұлғалардан, мемлекеттік органдардан келіп түскен расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны.
Осы Критерийлердің 7-тармағында айқындалған ақпарат көздері негізінде осы критерийлердің қосымшасына сәйкес субъективті критерийлер анықталады.
8. Тәуекел дәрежесі көрсеткішін есептеген кезде орындалмаған энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру талаптарының салыстырмалы салмағы анықталады.
9. Орындалмаған өрескел дәрежелі бір талап 100 көрсеткішке теңеледі және бұл іріктеу тәртібімен тексеружүргізуге негіз болып табылады.
Егер де өрескел дәрежелі талаптар анықталмаған жағдайда, онда тәуекел дәреженің көрсеткішін анықтау үшін маңызды және болмашы дәрежелі талаптардың бұзушылықтары бойынша жалпы көрсеткіші есептеледі.
Маңызды дәрежелі өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының бұзушылықтарының көрсеткішін анықтау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7, мұндағы:
Рз –маңызды дәрежелі бұзушылығының көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіге (объектіге) қойылатын маңызды дәрежелі өнеркәсіптік қауіпсіздік талаптарының жалпы саны;
Р2 – маңызды дәрежелі бұзушылықтарының саны.
Болмашы дәрежелі бұзушылықтарының көрсеткішін анықтау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және аталған көрсеткіш мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3, мұндағы:
Рн –болмашы дәрежелі бұзушылығының көрсеткіші;
Р1 – тексерілетін субъектіге (объектіге) қойылатын болмашы дәрежелі талаптарының жалпы саны;
Р2 – болмашы дәрежелі бұзушылықтарының саны.
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші (Р) 0-ден 100-ге дейінгі межелік бойынша есептеледі және мынадай формула бойынша көрсеткіштерін қосындылауар қылыанықталады:
Р = Рз + Рн, мұндағы:
Р – тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – маңызды дәрежелі бұзушылығының көрсеткіші;
Рн – болмашы дәрежелі бұзушылығының көрсеткіші;
Тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші бойынша тәуекел дәрежесі жоғары тексерілетін субъекті (объекті):

1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) к не отнесенной к высокой степени риска – при показателе степени риска от 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
10. В случае, если проверяемый субъект (объект) проверен по двум и более проверочным листам, то он будет освобождаться от выборочной проверки при показателе степени риска от 0 до 60 по каждому примененному в проверке проверочному листу.
4. Заключительные положения
11. Кратность проведения выборочной проверки в отношении субъектов, отнесенных к высокой степени риска, составляет один раз в год.
При анализе и оценке степени рисков не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта (объекта).
12. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам и размещаеются на интернет-ресурсе Комитета индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
13. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов (объектов) с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
Приложение
к Критериям оценки степени
риска в области энергосбережения и
повышения энергоэффективности
Критерии оценки степени риска проверяемых субъектов
в области энергосбережения и повышения энергоэффективности
№ п/п
Критерии
Степень нарушения

1) тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіш кезінде – осы критерийлердің 9-тармағымен белгіленген мерзімге жартыжылдық кестелер негізінде тексерулерді жүргізудің ерекше тәртібінен босатылады;
2) тәуекел дәрежесі 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткіш кезінде - жартыжылдық кестелер негізінде тексерулерді жүргізудің ерекше тәртібінен босатылмайды.
10. Егер де тексерілетін субъекті екі және одан да көп тексеру парақтарымен тексерілген жағдайда, онда ол әр қолданылған тексеру парағы бойынша тәуекел дәрежесі 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіші болғанда іріктеп тексеруден босатылатын болады.
4. Қорытынды ережелер
11. Жоғары дәрежеге жататын субъектілерге қатысты іріктеп тексеру жүргізу мерзімділігі жылына бір рет.
Бұл ретте, талдау мен бағалау кезінде нақты тексерілетін субъектіге (объектіге) қатысты бұрын ескерілген және пайдаланылған субъективті критерийлердің деректері қолданылмайды.
12. Іріктеп тексерулер тиісті есептік кезең басталғанға дейін күнтізбелік он бес күннен кешіктірмей құқықтық статистика және арнайы есептер бойынша уәкілетті органға жіберілетін және Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсптік қауіпсіздік комитетінің интернет-ресурсында орналастырылатын жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жарты жылдыққа қалып тастыратын іріктеп тексерулер тізімдері негізінде жүргізіледі.
13. Іріктеп тексерулер тізімдері:
1) субъективті критерийлер бойынша ең жоғары тәуекел дәрежесі көрсеткіші бар тексерілетін субъектілердің (объектілердің) басымдығын;
2) мемлекеттік органның тексерулерді жүргізетін лауазымдық тұлғаларына түсетін жүктемелерін ескере отырып жасалады.
Энергия үнемдеу және энергия
тиімділігін арттыру саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
критерийлеріне қосымша
Энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы
тексерілетін субъектілердің тәуекел дәрежесін бағалау
критерийлері
р/с
Критерийлер
Бұзушылық дәрежесі

2. Отчет по формированию и ведению Государственного энергетического реестра
3.
Предоставление информации в Государственный энергетический реестр, а именно: наименование, адрес и основные виды деятельности субъектов Государственного энергетического реестра, объемы добычи, производства, потребления, передачи и потерь энергетических ресурсов и воды в натуральном и денежном выражении за один календарный год, план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемый субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита, а также дополнения и (или) изменения, вносимые в данный план мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, результаты исполнения плана мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности, разрабатываемого субъектом Государственного энергетического реестра по итогам энергоаудита, за отчетный период, фактическое энергопотребление на единицу продукции и (или) расход энергетических ресурсов на отопление на единицу площади зданий, строений, сооружений, копию заключения по энергоаудиту, копию сертификата соответствия системы энергоменеджмента требованиям национального или международного стандарта; информацию об оснащенности приборами учета энергетических ресурсов
значительное
4.
Наличие заключения по результатам проведения энергетического аудита
грубое

2. Мемлекеттік энергетикалық тізілімді қалыптастыру және жүргізу жөніндегі есеп
3.
Мемлекеттік энергетикалық тізілімге енгізілетін ақпаратты, атап айтқанда: Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектілерінің атауын, мекенжайы мен олардың қызметінің негізгі түрлерін, күнтізбелік бір жыл ішінде заттай және ақшалай көріністегі энергетикалық ресурстарды және суды өндіру, шығару, тұтыну, беру және жоғалту көлемдерін, энергия аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын, сондай-ақ осы энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарына енгізілетін толықтыруларды және (немесе) өзгерістерді, есептік кезең ішінде энергия аудиті қорытындысы бойынша Мемлекеттік энергетикалық тізілім субъектісі әзірлейтін энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шаралар жоспарының орындалу нәтижелерін, өнім бірлігіне есептегенде нақты энергия тұтынуды және (немесе) үйлер, құрылыстар, ғимараттар ауданының бірлігіне есептегенде жылытуға жұмсалған энергетикалық ресурстар шығынын, энергия аудиті бойынша қорытындының көшірмесін, энергия менеджменті жүйесінің ұлттық немесе халықаралық стандарт талаптарына сәйкестік сертификатының көшірмесін, энергетикалық ресурстарды есепке алу аспаптарымен жарақтандырылуы туралы ақпаратты беру
маңызды
4.
Энергетикалық аудит өткізу нәтижелері бойынша қорытындының болуы
өрескел

4. Наличие и количество подтвержденных жалоб и обращений на проверяемых субъектов, поступивших от физических или юридических лиц, государственных органов
1820.
Недопущение приемки в эксплуатацию новых объектов, потребляющих энергетические и водные ресурсы, которые не оснащены соответствующими приборами учета энергетических ресурсов и воды и автоматизированными системами регулирования теплопотребления
значительное

4. Тексерілетін субъектілерге қатысты жеке немесе заңды        тұлғалардан,мемлекеттік органдардан келіп түскен расталған шағымдар мен арыздардың болуы және саны
1820.
Энергетикалық ресурстарды есепке алатын тиісті аспаптармен және жылу тұтынуды реттеудің автоматтандырылған жүйелерімен жарақтандырылмаған, энергетикалық ресурстарды тұтынатын жаңа объектілерді пайдалануға қабылдауына жол бермеу
маңызды

1821.
наличие договора обучения, заключаемых учебным центром с заинтересованными физическими и юридическими лицами
значительное
1822.
Проведение переподготовки и повышения квалификации кадров только в очной форме
значительное
1823.
Утвержденный руководителем учебного центра количественный и персональный состав экзаменационной комиссий (не менее трех человек)
значительное
1824.
Утвержденные экзаменационной комиссией вопросы к тестированию по соответствующим направлениям не менее чем из четырех вариантов, где каждый вариант состоит из не менее пятидесяти вопросов
значительное
1825.

1821.
Біліктілікті арттыру және (немесе) кадрларды қайта даярлау оқу орталықтары мен мүдделі заңды және жеке тұлғалармен жасалатын оқу шарттардың бар болуы
маңызды
1822.
Біліктілікті арттыру және кадрларды қайта даярлау күндізгі оқу түрі бойынша ғана жүргізілуі
маңызды
1823.
Оқу орталығының басшысымен бекітілген комиссияның сандық және дербес құрамы (үш адамнан кем емес)
маңызды
1824.
Әр нұсқасы елу сұрақтан кем болмайтын кемінде үш жауап болатын және олардың біреуі дұрыс болып табылатын төрт нұсқадан кем болмайтын емтихан комиссиясымен бекітілген тестілеу сұрақтарының бар болуы
маңызды
1825.

Формы свидетельств согласно приложению 1 к Правилам деятельности учебных центров, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 388 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11365)
значительное
1826.
Направление в уполномоченный орган сведения о прохождении переподготовки и (или) повышения квалификации кадров, осуществляющих деятельность в области энергосбережения и повышения энергоэффективности по итогам полугодия не позднее 15 июля и 15 января по форме согласно приложению 2 к Правилам деятельности учебных центров, утвержденных приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 388 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 11365)
значительное

Қайта даярлау және біліктілікті арттыру курстарынан өткені туралы куәлік нысаны 2015 жылғы 31 наурыздағы № 388 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінінің бұйрығымен бекітілген Оқу орталықтарының белгiленген қызмет тәртібінің (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 11365 болып тіркелген) 1-қосымшаға сәйкес
маңызды
1826.
Оқу орталықтары жартыжылдық қорытындылары бойынша 15 шiлдеден және 15 қаңтардан кешiктiрмей, есептiк кезең iшiнде берiлген энергия үнемдеу және энергия тиiмдiлiгiн арттыру саласындағы қызметті жүзеге асыратын кадрлардың қайта даярлаудан және (немесе) біліктілігін арттырудан өткені туралы мәліметтерді 2015 жылғы 31 наурыздағы № 388 Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінінің бұйрығымен бекітілген Оқу орталықтарының белгiленген қызмет тәртібінің (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде № 11365 болып тіркелген) 2-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша уәкiлеттi органға жіберу
маңызды