О внесении изменений и дополнения в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 281 "Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 7 декабря 2015 года № 620. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12604
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 281 «Об утверждении Плана счетов бухгалтерского учета государственных учреждений» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6314, опубликован в газете «Казахстанская правда» от 11 сентября 2010 года № 239 - 240 (26300 - 26301)), следующие изменения и дополнение:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в Плане счетов бухгалтерского учета государственных учреждений, утвержденном указанным приказом:
в заголовок внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в части второй пункта 7:
абзац шестой изложить в следующей редакции:
«1041 - «КСН спонсорской и благотворительной помощи», где учитывается поступление и расходование денег от спонсорской, благотворительной помощи, получаемой государственными учреждениями в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан;»;
абзац тридцать первый изложить в следующей редакции:
«1093 - «Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам», где учитываются плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам для использования администраторами бюджетных программ, которые подразделяются на трансферты общего характера, целевые текущие трансферты, целевые трансферты на развитие, трансферты физическим лицам;»;
абзац тринадцатый пункта 9 изложить в следующей редакции:
«1216 - «Краткосрочная дебиторская задолженность по выплате пенсий и пособий», где учитывается движение средств, выделенных из республиканского бюджета Министерству здравоохранения и социального развития Республики Казахстан на выплату пенсий и пособий и переданных в Государственный центр по выплате пенсии и пособия (государственные социальные пособия, специальные государственные пособия, пособия на погребение и другие социальные выплаты) для выплаты населению;»;
в части второй пункта 10:
абзац третий изложить в следующей редакции:
«1311 - «Строительные материалы», где учитываются строительные материалы, используемые в процессе строительства и монтажных работ. К строительным материалам относятся силикатные материалы (цемент, керамзит, известь, песок, гравий, кирпич, черепица), обжиговые материалы (шлаковые, керамзитовые, керамические), сухие строительные смеси, строительный металл (железо, жесть, сталь, цинк листовой), песок, гравий, камень, щебень, отсев, дресва, строительный металл (арматура, сетка рябица), металлоизделия (гвозди, гайки, болты, скобяные изделия), стекло, пластмасса, металлопластик, санитарно-технические материалы (краны, муфты, тройники, трубы для водопровода, канализации, отопления, газа и другие материалы, используемые при монтажных и ремонтно-восстановительных работах), электротехнические материалы (кабель, лампы, патроны, ролики, шнур, провод, предохранители, изоляторы), химико-мокательные (краска, олифа, толь), органические материалы (битумные и дегтевые вяжущие вещества, эмульсии) и другие аналогичные материалы;»;
абзац пятый изложить в следующей редакции:
«1313 - «Медикаменты и перевязочные средства», где учитываются медикаменты, компоненты, бактерийные препараты, сыворотки, вакцины, кровь, перевязочные средства, термометры, тонометры, прочие лекарственные средства и изделия медицинского назначения в лечебно-профилактических и лечебно-ветеринарных и других государственных учреждениях, где в планах финансирования предусмотрены ассигнования по соответствующей специфике экономической классификации расходов. На этом субсчете также учитываются вспомогательные и аптекарские материалы в медицинских учреждениях, имеющих свои аптеки;»;
абзацы седьмой и восьмой изложить в следующей редакции:
«1315 - «Топливо, ГСМ», где учитываются все виды топлива, горючего и смазочных материалов находящихся на складах или кладовых (дрова, уголь, торф, бензин, керосин, мазут, дизтопливо, автол, тосол, нигрол, литол, антифриз, тормозная жидкость и другие горюче-смазочные материалы), а также непосредственно у материально-ответственных лиц, в том числе оплаченные талоны на горючие и смазочные материалы;
1316 - «Хозяйственные материалы и канцелярские принадлежности», где учитываются хозяйственные материалы (электрические сетевые фильтры, удлинители, посуда, изготовленная из стекла или другого бьющегося материала, ножи, вилки, ложки, цветочные горшки, резиновые коврики, и канцелярские принадлежности, а также лотки для бумаг, портфели пластиковые, органайзер, настольный набор руководителя, зеркала, калькуляторы, электрические чайники и кипятильники, ведра (пластмассовые, алюминиевые, оцинкованные, жестяные), плоскогубцы, молоток, лопаты, швабры (деревянные, пластмассовые), грязезащитные дорожки, портфели;»;
абзацы тринадцатый, четырнадцатый и пятнадцатый изложить в следующей редакции:
«спортивная одежда и обувь и другие предметы индивидуального использования;
1318 - «Запасные части», где учитываются запасные части, предназначенные для ремонта и замены изношенных частей в машинах (медицинских, электронно-вычислительных), оборудовании, тракторах, комбайнах, транспортных средствах (моторы, автомобильные шины, включающие покрышки, камеры, ободные ленты);
1319 - «Прочие материалы», где учитываются молодняк всех видов животных и животные на откорме, птицы, кролики, пушные звери, независимо от их стоимости, сено и другие виды кормов и фуража для скота и других животных, посадочные материалы, семена, удобрения, приплод (жеребята) при наличии в государственных учреждениях рабочих лошадей, а также возвратная или обменная тара (бочки, бидоны, ящики, банки стеклянные, бутылки и другая тара), технические носители информации (флеш-карты, диски, дискеты, токены), компьютерные мыши, клавиатуры, товары для проведения спортивных мероприятий (шайбы, мячи, шахматы, шашки, наборы для настольного тенниса, набор для бадминтона, специальные лыжи), детские игрушки, детские игры, жалюзи, амуниция для служебных животных, временные (нетитульные) сооружения, приспособления и устройства, затраты по возмещению которых относятся на себестоимость строительно-монтажных работ в составе накладных расходов, оплаченные талоны на питание, оплаченные путевки в дома отдыха, санатории, туристические базы, полученные извещения на почтовые переводы, почтовые марки и марки госпошлины, бланки трудовых книжек и другие материалы, не включенные в предыдущих субсчетах;»;
в части второй пункта 16:
абзац двадцать второй изложить в следующей редакции:
«компьютерное оборудование - персональные компьютеры, процессоры, источники бесперебойного питания, мониторы, принтеры, сканеры, и другое компьютерное оборудование;»;
абзац двадцать пятый изложить в следующей редакции:
«прочие машины и оборудование - машины, аппараты и другое оборудование, не поименованные в вышеперечисленных группах. К прочим машинам и оборудованию относятся: оборудование стадионов, спортплощадок и спортивных помещений (в том числе спортивные снаряды), оборудование кабинетов и мастерских в учебных заведениях, киноаппаратура, осветительная аппаратура, оборудование сцен, музыкальные инструменты, телевизоры, магнитофоны, видеокамеры, аппараты сотовой связи, пейджеры, радиоаппаратура, специальное оборудование научно-исследовательских государственных учреждений и других государственных учреждений, занимающихся научной работой, оборудование АТС, механические пожарные лестницы, стиральные и швейные машины, холодильники, пылесосы, кондиционеры, микроволновые печи и другие машины и оборудование, видеорегистраторы, автосигнализация, маршрутизатор;»;
абзац двадцать девятый изложить в следующей редакции:
«инструменты механизированные и немеханизированные орудия труда общего назначения, а также прикрепляемые к машинам предметы, служащие для обработки материалов. К ним относятся режущие, ударные, давящие и уплотняющие орудия ручного труда, включая ручные механизированные орудия, работающие посредством электроэнергии, сжатого воздуха (электродрели, краскопульты, электровибраторы, гайковерты), а также приспособления для обработки материалов, производства монтажных работ (тиски, патроны, делительные головки, приспособления для установки двигателей и для проворачивания карданного вала на автомобилях);»;
абзацы тридцать первый и тридцать второй изложить в следующей редакции:
«хозяйственный инвентарь - офисные принадлежности (стенка, гарнитуры, комплекты мебели, тумбы, уголок отдыха), переносные барьеры, вешалки, гардеробы, шкафы разные, диваны, столы, стулья, кресла, книжные полки, шкафы и ящики несгораемые, сейфы, гектографы, шапирографы и другие ручные множительные и нумеровальные аппараты, телефонные аппараты, вентиляторы, переносные юрты, палатки (кроме кислородных), кровати (кроме кроватей со специальным оборудованием), ковры, портьеры, решетки на окна и другой хозяйственный инвентарь, а также предметы противопожарного назначения - гидропульты, стендеры, лестницы ручные;
прочий производственный и хозяйственный инвентарь - картины в рамах, скульптуры (бюсты) бронзовые, мраморные вазы, светильники (люстры, бра), государственные символы, тифлосредства и сурдосредства, стенды наглядной агитации.»;
абзац сорок второй изложить в следующей редакции:
«прочий инвентарь, диспенсеры воды, ведра эмалированные, кастрюли, сковороды;»;
часть вторую пункта 37 изложить в следующей редакции:
«Данный подраздел включает счет:
5010 - «Финансирование капитальных вложений».
Данный счет включает субсчет:
5012 - «Финансирование капитальных вложений за счет внешних займов и связанных грантов» предназначен для учета, выделенного из государственного бюджета финансирования капитальных вложений в долгосрочные активы за счет внешних займов и связанных грантов.»;
пункт 42 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 281 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 7 желтоқсандағы № 620 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12604 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы № 281 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6314 болып тіркелген, 2010 жылғы 17 тамызда «Егемен Қазақстан» № 332-333 (26176) газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
«Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарын бекіту туралы»;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
«1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспары бекітілсін.»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарында:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
«Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есепке алу шоттарының жоспарын бекіту туралы»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік мекемелердің бухгалтерлік есеп шоттарының жоспарында:
7-тармақтың екінші бөлігінде:
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1041 - «Демеушілік және қайырымдылық көмек ҚБШ», мұнда Қазақстан Республикасының заңнамалық актілеріне сәйкес мемлекеттік мекемелер демеушілік, қайырымдылық көмектен алатын ақшаның түсімі мен оның жұмсалуы есепке алынады;»;
отыз бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1093 - «Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар», мұнда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің пайдалану үшін трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар есепке алынады, олар жалпы сипаттағы трансферттерге, нысаналы ағымдағы трансферттерге, нысаналы даму трансферттеріне, жеке тұлғаларға берілетін трансферттерге бөлінеді;»;
9-тармақтың он үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«1216 - «Зейнетақылар мен жәрдемақылар төлеуге трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек», мұнда республикалық бюджеттен халыққа төлеу үшін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің зейнетақыларды және жәрдемақыларды төлеу жөніндегі мемлекеттік орталыққа (мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар, арнайы мемлекеттік жәрдемақылар, жерлеу үшін жәрдемақы және басқа да әлеуметтік төлемдер) бөлінген қаражаттар қозғалысы есепке алынады.»;
10-тармақтың екінші бөлігінде:
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1311 - «Құрылыс материалдары», мұнда құрылыс және монтаждау жұмыстары үдерісінде пайдаланылатын құрылыс материалдары есепке алынады. Құрылыс материалдарына силикат материалдары (цемент, керамзит, әк, кірпіш, қыш), күйдірілетін материалдар (қожды, керамзиттік, қыш), құрғақ құрылыс қоспалары, құрылыс металы (темір, қаңылтыр, болат, табақталған мырыш), құм, қиыршық, тас, шығылым, елек, ұсақ тас, құрылыс металы (арматура, рябица торкөзі), металл бұйымдар (шегелер, гайкалар, болттар, құрсаулау бұйымдары), шыны, пластмасса, пластикалы металл, санитариялық-техникалық материалдар (крандар, муфталар, үштіктер), су жүргізу, кәріз, жылыту, газ үшін құбырлар және монтаждау және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстары кезінде пайдаланылатын басқа да материалдар), электротехникалық материалдар (кабель, шамдар, патрондар, роликтер, сымдар, сақтандырғыш тетіктер, оқшаулағыштар), химиялық-малу (бояу, кендір май, қарақағаз), органикалық материалдар (битумды және қарамайлы созылмалы заттар, эмульсиялар) және басқа осыған ұқсас материалдар жатады;»;
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«1313 - «Дәрі-дәрмектер және байлап-таңу құралдары», мұнда шығыстардың экономикалық сыныптамасының тиісті ерекшелігі бойынша қаржыландыру жоспарында қаржы бөлу көзделген емдеу-алдын алу және емдеу-мал дәрігерлік және басқа мемлекеттік мекемелердегі дәрі-дәрмектер, құрамдық заттар, бактериялық препараттар, сарысулар, екпелер, қан, байлап-таңу құралдары, термометрлер, тонометрлер, өзге дәрілік құралдар және медициналық мақсаттағы бұйымдар есепке алынады. Бұл қосалқы шотта сондай-ақ өз дәріханалары бар медициналық мекемелердегі қосымша және дәрі жасайтын материалдар есепке алынады;»;
жетінші және сегізінші абзацтар мынадай редакцияда жазылсын:
«1315 - «Отын, ЖЖМ», мұнда қоймаларда немесе қорларда (май, тасол және өзге материалдар), сондай-ақ тікелей материалды жауапты адамдарда сақталған отынның, жанар және жағар майлардың барлық түрлері (ағаш, көмір, шымтезек, бензин, керосин, мазут, қарамай, автол, тосол, нигрол, литол, антифриз, тежегіш сұйықтығы және басқа жанар-жағар май материалдары), оның ішінде жанар және жағар май материалдарына арналған төленген талондар есепке алынады;
1316 - «Шаруашылық материалдары және кеңсе жарақтары», мұнда шаруашылық материалдары, электр желілік фильтрлер, ұзартқыштар, шыныдан немесе басқа сынатын материалдан жасалатын ыдыс, пышақтар, шанышқылар, қасықтар, гүл құмыралары, резеңке кілемшелер және кеңсе жарақтары, сондай-ақ қағаздарға арналған жайма, пластик қоржындар, органайзер, басшының үстел үсті жинағы, айналар, калькуляторлар, электр шәйнектері мен су қайнатқыштар, шелектер (пластмасса, алюминий, мырышталған, қаңылтыр), қысқаш, балға, күректер, швабралар (ағаштан, пластмассадан жасалған), балшықтан қорғайтын, жол төсеніштер, портфельдер, есепке алынады;»;
он үшінші, он төртінші және он бесінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«спорт киімдері және аяқ-киім және өзге де жеке қолдану заттары;
1318 - «Қосалқы бөлшектер», мұнда машиналарда (медициналық, электронды есептеу), жабдықтарда, тракторларда, комбайндарда, көлік құралдарында (моторлар, қақпақтарды қосатын автокөліктік шиналар, камералар, жиек ленталары) тозған бөлшектерін ауыстыру және жөндеу үшін арналған қосалқы бөлшектер есепке алынады;
1319 - «Өзге материалдар», мұнда құнына қарамастан барлық жануарлар түрлерінің төлдері және бордақылаудағы малдар, құстар, көжектер, мамық терілі аңдар, малға және басқа жануарларға арналған шөп, пішен, сұлы және басқа да жем түрлері, егілетін материалдар, тұқымдар, тыңайтқыштар, егер мемлекеттік мекемелерде жұмыс жылқылары болса, төлі (құлындары), сондай-ақ қайтарылатын немесе ауыстырылатын ыдыс (күбілер, бидондар, жәшіктер, шыны банкілер, шөлмектер және басқа да ыдыс), ақпаратты техникалық тасығыштар (флеш-карталар, дискілер, дискеттер, токендер), компьютерлік тінтуірлер, клавиатуралар, спорт іс-шараларын жүргізуге арналған тауарлар (шайбалар, доптар, шахматтар, дойбылар, үстел үсті теннисіне арналған жинақтар, бадминтонға арналған жинақтар, арнаулы шаңғылар) балалар ойындары, балалар ойындары, жалюздер, қызметтік иттерге арналған керек-жарақ, орны толтырылатын шығындары жүктеме шығыстардың құрамында құрылыс-монтаждау жұмыстарының өзіндік құнына жатқызылатын уақытша (атаусыз) құрылыстар, қосалқы жайлар мен қондырғылар, тамақтануға төленген талондар, демалыс үйлеріне, санаторийлерге, туристік базаларға төленген жолдамалар, почта аударымдарына алынған хабарламалар, почталық маркалар мен мемлекеттік баж маркалары, еңбек кітапшаларының бланкілері және алдыңғы қосалқы шоттарда қамтылмаған басқа да материалдар есепке алынады;»;
16-тармақтың екінші бөлігінде:
жиырма екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«компьютерлік жабдықтар - дербес компьютерлер, процессорлар, іркіліссіз қорек көздері, мониторлар, принтерлер, сканерлер және басқа компьютерлік жабдықтар;»;
жиырма бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өзге машиналар мен жабдықтар - жоғарыдағы топтарда аталмаған машиналар, аппараттар мен басқа да жабдықтар. Өзге машиналар мен жабдықтарға мыналар жатады: стадиондардың, спорт алаңдарының және спорт жайларының жабдықтары (оның ішінде спорт снарядтары), оқу орындарындағы кабинеттер мен зертханалардың жабдықтары, киноаппаратура, жарық беретін аппаратура, сахна жабдықтары, саз аспаптары, теледидарлар, таспалар, бейне камералар, ұялы байланыс аппараттары, пейджерлер, радиоаппаратура, ғылыми-зерттеу мемлекеттік мекемелерінің мен ғылыми жұмыспен айналысатын басқа да ұйымдардың арнайы жабдықтары, АТС жабдықтары, механикалық өрт сөндіру сатылары, кір жуатын және тігін машиналары, тоңазытқыштар, шаңсорғыштар, ауа баптағыштар, қысқа толқынды пештер және басқа машиналар мен жабдықтар, бейнетіркегіштер, автодабылдағыштар, бағыттағыштар;»:
жиырма тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«аспаптар - механикаландырылған және механикаландырылмаған жалпы сипаттағы еңбек құралдары, сондай-ақ машиналарға бекітілген, материалдарды өңдеу үшін қолданылатын заттар. Оларға электр энергиясының, қысылған ауаның көмегімен жұмыс істейтін қолға ұстайтын механикаландырылған құралдарды (электродрелдер, бояу бүріккіштер, электр тітіркеткіштер, гайка бұрағыштар) қоса алғанда қол еңбегінің кесетін, ұратын, қысатын және тығыздайтын құралдары, сондай-ақ материалдарды өңдеуге, монтаж жұмыстарын жүргізуге арналған құралдар (қыспақтар, патрондар, бөлгіш тығындар, қозғағыштарды орнатуға және автомобильдердегі кардан біліктерін айналдыруға арналған құралдар);»;
отыз бірінші және отыз екінші абзацтары мынадай редакцияда жазылсын:
«шаруашылық мүкәммал - кеңсе керек-жарақтары (қабырғалық жиһаз, гарнитуралар, құрамалы жиһаздар, тумбалар, демалыс бұрышы), жылжытпалы тосқауылдар, ілгіштер, гардеробтар, әр түрлі шкафтар, дивандар, үстелдер, орындықтар, креслолар, кітап сөрелері, жанбайтын шкафтар мен жәшіктер, сейфтер, гектографтар, шапирографтар мен басқа да қолға ұстайтын көбейткіш және нөмірлегіш аппараттар, телефон аппараттары, желдеткіштер, жылжытпалы киіз үйлер, шатырлар (оттегілерінен басқа), кереуеттер (арнайы жабдығы бар кереуеттерден басқа), кілемдер, портъерлер, терезеге арналған торлар және басқа да шаруашылық мүкәммал, сондай-ақ өртке қарсы мақсаттағы заттар - гидропульттер, стендтер, қол сатылар;
басқа да өндірістік және шаруашылық мүкәммал - рамадағы картиналар, қола мүсіндер (бюсттер), мраморлы вазалар, шамдар (люстралар, бра), мемлекеттік рәміздер, тифлоқұралдар мен сурдоқұралдар, көрнекілік насихаттау стендтері;»;
қырық екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
«өзге мүкәммал, су диспенсерлері, эмальді шелектер, кастрюльдер, табалар;»;
37-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
«Осы кіші бөлім мынадай шотты қамтиды:
5010 - «Күрделі салымдарды қаржыландыру».
Осы шот мынадай қосалқы шотты қамтиды:
5012 - «Күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттар есебінен қаржыландыру» мемлекеттік бюджеттен бөлінген күрделі салымдарды сыртқы қарыздар мен байланысты гранттардың есебінен қаржыландыруды есепке алуға арналған.»;
42-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«42. Подраздел 6000 «Доходы от необменных операций» предназначен для учета доходов от необменных операций (доходов, полученных без непосредственной передачи в обмен эквивалентной стоимости). Данный подраздел включает следующие счета:
6010 - «Доходы от финансирования текущей деятельности», предназначен для признания дохода от финансирования, полученного на содержание и текущую деятельность государственного учреждения по индивидуальному плану финансирования, за счет других бюджетов, по операциям, связанным с поступлениями в республиканский бюджет в виде стоимости товаров (работ, услуг) и расходованием их;
6020 - «Доходы от финансирования капитальных вложений», предназначен для признания дохода от финансирования капитальных вложений за счет бюджетного финансирования;
6030 - «Доходы по трансфертам», предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным трансфертам;
6040 - «Доходы от финансирования по выплате субсидий», предназначен для признания дохода государственным учреждением по полученным субсидиям;
6050 - «Доходы от спонсорской и благотворительной помощи», предназначен для признания полученных активов в виде доходов спонсорской и благотворительной помощи;
6060 - «Доходы по грантам», предназначен для учета сумм невозвратных грантов, полученных государственным учреждением от донора;
6070 - «Доходы от финансирования за счет внешних займов», предназначен для признания дохода от поступлений внешних займов;
6080 - «Прочие доходы от необменных операций», предназначен для признания дохода от прочих безвозмездных поступлений в бюджет;
6090 - «Возврат остатков бюджетных средств», предназначен для отражения возврата сумм остатков бюджетных средств на конец финансового года, признанных ранее государственным учреждением как доходы от финансирования.»;
абзац третий пункта 45 изложить в следующей редакции:
«6320 - «Доходы от выбытия долгосрочных активов», предназначен для учета доходов от выбытия долгосрочных активов (основных средств, биологических активов, инвестиционной недвижимости и нематериальных активов, долгосрочных финансовых инвестиций);»;
пункт 49 изложить в следующей редакции:
«49. Подраздел 7200 «Расходы по бюджетным выплатам» предназначен для учета расходов по бюджетным выплатам. Данный подраздел включает следующие счета:
7210 - «Расходы по трансфертам», предназначен для учета расходов по целевым трансфертам, а также трансфертам физическим лицам, не являющимся работниками государственного учреждения;
7220 - «Расходы по выплатам пенсий и пособий», предназначен для учета расходов по выплате пенсии и пособий на основании отчета Государственного центра по выплате пенсий Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
7230 - «Расходы по субсидиям», предназначен для учета расходов по субсидиям, выплаченным из бюджета физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским и фермерским хозяйствам;
7240 - «Расходы по трансфертам общего характера», предназначен для учета расходов по бюджетным субвенциям и изъятиям, производимым в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.»;
пункт 53 изложить в следующей редакции:

«42. 6000 «Айырбас емес операциялардан алынатын кірістер» кіші бөлімі айырбас емес операциялардан алынған кірістерді (баламалы құнына айырбастау ретінде тікелей берместен алынған кірістерді) есепке алуға арналған. Осы кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
6010 - «Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер», республикалық бюджетке тауарлардың (жұмыстардың, қызметтердің) құны түрінде түсетін түсімдерге және олардың жұмсалуына байланысты операциялар бойынша, басқа бюджеттер есебінен жеке қаржыландыру жоспары бойынша мемлекеттік мекемені ұстауға және оның ағымдағы қызметіне арнап алынған қаржыландырудан түсетін кірісті тануға арналған;
6020 - «Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер», бюджеттік қаржыландыру есебінен күрделі салымдарды қаржыландырудан түскен кірісті тануға арналған;
6030 - «Трансферттер бойынша кірістер», мемлекеттік мекеменің алынған трансферттер бойынша кірісін тануға арналған;
6040 - «Субсидияларды төлемдері бойынша қаржыландырудан түсетін кірістер», алынған субсидиялар бойынша мемлекеттік мекеменің кірістерді тануына арналған;
6050 - «Демеушілік және қайырымдылық көмектен алынатын кірістер», демеушілік және қайырымдылық көмек кірістері түрінде алынған активтерді тануға арналған;
6060 - «Гранттар бойынша кірістер», мемлекеттік мекеменің донордан алған қайтарылмайтын гранттар сомасын есепке алуға арналған;
6070 - «Сыртқы қарыздар есебінен қаржыландырудан түскен кірістер», сыртқы қарыздар түсімдерінен түскен кірістерді тануға арналған;
6080 - «Айырбас емес операциялардан алынатын өзге кірістер», бюджетке басқа да өтеусіз түсімдерден түсетін кірістерді тануға арналған;
6090 - «Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару», бұрын мемлекеттік мекеме қаржыландырудан түсетін кірістер ретінде таныған, қаржы жылының аяғында қалған бюджет қаражатының қалдықтары сомасының қайтарылуын көрсетуге арналған.»;
45-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
«6320 - «Ұзақ мерзімді активтердің шығуынан алынатын кірістер», активтердің (негізгі құралдар, биологиялық активтер, инвестициялық жылжымайтын мүлік және материалдық емес активтер, ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары) шығуынан алынатын кірістерді есепке алуға арналған.»;
49-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«49. 7200 «Бюджеттік төлемдер бойынша шығыстар» кіші бөлімі бюджеттік төлемдер бойынша шығыстарды есепке алуға арналған. Осы кіші бөлім мынадай шоттарды қамтиды:
7210 - «Трансферттер бойынша шығыстар», нысаналы трансферттер, сондай-ақ мемлекеттік мекеменің қызметкері болып табылмайтын жеке тұлғаларға берілетін трансферттер бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7220 - «Зейнетақы мен жәрдемақы төлеу бойынша шығыстар», Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Зейнетақыларды төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу жөніндегі шығыстарын есепке алуға арналған;
7230 - «Субсидиялар бойынша шығыстар», субсидиялар бойынша шығыстарды, оның ішінде шаруа қожалықтары мен фермерлік шаруашылықтарға субсидиялар беру бойынша шығыстарды есепке алуға арналған;
7240 - «Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар», Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес жүргізілетін субвенциялар мен алып қоюлар бойынша шығыстарды есепке алуға арналған.»;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«53. На забалансовых счетах учитываются активы, временно находящиеся в государственном учреждении и не принадлежащие ему. Активы, учтенные на забалансовых счетах, подвергаются инвентаризации в порядке и в сроки, установленные для аналогичных активов, учитываемых на балансе.
Для учета указанных активов применяются следующие забалансовые счета:
счет 01 - «Арендованные активы». На данном счете учитываются принятые от сторонних государственных учреждений по договору операционной аренды активы, по стоимости, предусмотренной договором на аренду;
счет 02 - «Запасы, принятые на ответственное хранение или оплаченные по централизованному снабжению». На данном счете учитываются запасы, принятые государственным учреждением на ответственное хранение, включая спецоборудование, полученное от заказчиков для выполнения научно-исследовательских и конструкторских работ по договорам, а также запасы, оплаченные по централизованному снабжению;
счет 03 - «Бланки строгой отчетности». На данном счете учитываются находящиеся на хранении и выдаваемые под отчет бланки строгой отчетности;
счет 04 - «Списанная задолженность неплатежеспособных дебиторов». На данном счете учитывается задолженность неплатежеспособных дебиторов в течение пяти лет с момента признания безнадежной к взысканию в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, списания с баланса для наблюдения за возможностью ее взыскания в случае изменения имущественного положения должников. Суммы, полученные в погашение этой задолженности, восстанавливаются на балансовый счет и признаются как обязательство государственного учреждения перед бюджетом по передаче в доход соответствующего бюджета;
счет 05 - «Задолженность учащихся и студентов за невозвращенные материальные ценности». На данном счете учитывается задолженность за учащимися и студентами за невозвращенное ими обмундирование, белье, инструменты и другие ценности в течение срока исковой давности;
счет 06 - «Переходящие спортивные призы и кубки». На данном счете учитываются переходящие призы, знамена, кубки, учрежденные разными государственными учреждениями и получаемые от них для награждения команд-победителей. Призы, знамена, кубки учитываются в течение всего периода их нахождения в данном государственном учреждении;
счет 07 - «Путевки». На данном счете учитываются путевки, полученные безвозмездно от общественных, профсоюзных и других организаций. Путевки должны храниться в кассе вместе с денежными документами;
счет 08 - «Учебные предметы военной техники». На данном счете учитываются все виды оборудования и предметы, находящиеся в тирах, на спортивных стрельбищах, в кабинетах военных дисциплин учебных заведений;
счет 09 - «Активы культурного наследия». На данном счете учитываются исторические здания и монументы, места археологических раскопок, заповедники и природные охраняемые территории, а также произведения искусства, признанные как объекты культурного наследия, не подвергающиеся стоимостной оценке.»;
часть первую пункта 54 исключить;
в приложении 1 к Плану счетов:
в разделе 5 «Чистые активы/капитал» строку:
«

«53. Баланстан тысқары шоттарда мемлекеттік мекемелерде уақытша орналасқан және оған жатпайтын құндылықтар есепке алынады. Баланстан тыс шоттарда есепке алынған активтер баланста есепке алынған ұқсас активтер үшін белгіленген тәртіпте және белгілі бір мерзімде түгенделеді.
Көрсетілген активтер есебін жүргізу үшін келісі баланстан тыс шоттар қолданылады:
01 «Жалға алынған активтер» шоты. Бұл шотта келісім-шарт бойынша бөгде ұйымнан ағымдағы жалға беру-алу үшін келісім-шартта көрсетілген құн бойынша қабылданған активтер есепке алынады;
02 «Жауаптылықпен сақтауға қабылданған немесе орталықтандырылған жабдықтау бойынша төленген қорлар» шоты. Бұл шотта келісім-шарт бойынша ғылыми-зерттеу және конструкторлық жұмыстарды орындау үшін алынған арнаулы жабдықтарды қоса, мемлекеттік мекеме жауаптылықпен сақтауға қабылдаған қорлар есепке алынады;
03 «Қатаң есептілік бланкілері» шоты. Осы шотта сақтаудағы және есепке берілетін қатаң есептілік бланкілері есепке алынады;
04 «Төлеуге қабілетсіз дебиторлардың есептен шығарылған берешегі» шоты. Бұл шотта борышкерлердің мүліктік жағдайы өзгерген жағдайда оны өндіріп алу мүмкіндігін бақылау үшін баланстан есептен шығарған, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен өндіріп алуға үмітсіз деп танылған сәттен бастап бес жыл ішінде төлем қабілеті жоқ дебиторлардың берешегі есепке алынады. Бұл берешектерді өтеуге алынған сомалар баланстық шотта қайта қалпына келтіріледі және тиісті бюджеттің кірісіне беру бойынша мемлекеттік мекеменің бюджет алдындағы міндеттемесі ретінде танылады;
05 «Қайтарылмаған материалдық құндылықтар үшін оқушылар мен студенттердің берешегі» шоты. Бұл шотта оқушылар мен студенттердің талап ету мерзімі ішінде олар қайтармаған киім-кешектері, іш киімдері, құрал-саймандары және басқа да құндылықтары үшін берешегі есепке алынады;
06 «Ауыспалы спорт жүлделері мен кубоктары» шоты. Бұл шотта әр мемлекеттік мекемелер белгілеген және олардан алынатын жеңімпаз командаларды марапаттау үшін ауыспалы сыйлықтар, тулар, кубоктар есепке алынады. Сыйлықтар, тулар, кубоктар осы бюджеттік ұйымда тұрған барлық кезеңнің ішінде есепке алынады;
07 «Жолдамалар» шоты. Бұл шотта қоғамдық, кәсіподақ және басқа ұйымдардан қайтарусыз алынған жолдамалар есепке алынады. Жолдамалар ақша құжаттарымен бірге кассада сақталуы керек;
08 «Әскери техниканың оқулық құралдары». Бұл шотта тирлерде, спорттық оқ ататын алаңдарда, оқу орындарының әскери тәртіп кабинеттерінде орналасқан жабдықтар мен заттардың барлық түрлері есепке алынады;
09 «Мәдени мұра активтері» шоты. Бұл шотта тарихи ғимараттар және монументтер, археологиялық қазбалардың орындары, қорықтар және табиғи қорғалатын аумақтар, сонымен қатар мәдени мұра объектісі ретінде танылған құндық бағалауға ұшырамаған өнер туындылары есепке алынады.»;
54-тармақтың бірінші бөлігі алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шоттар жоспарының 1-қосымшада:
«5 «Таза активтер/капитал» деген бөлімде:
«

5011
Финансирование капитальных вложений за счет бюджетных средств
»
исключить;
в разделе 7 «Расходы» строку:
«
7240
Расходы по выплате субвенций
»
изложить в следующей редакции:
«
7240
Расходы по трансфертам общего характера
»;
приложение 2 к Плану счетов исключить;
в приложении 3 к Плану счетов:
строки, порядковые номера 3, 4, 5 и 6, изложить в следующей редакции:
«
3
Поступление на бюджетный счет государственного учреждения финансирования по капитальным вложениям
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям 1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
6020 Доходы от финансирования капитальных вложений
4
Получение из бюджета плановых назначений на принятие обязательств по целевым трансфертам администратором бюджетных программ
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам 1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
6030 Доходы по трансфертам
Перечисление целевых трансфертов администратором бюджетных программ уполномоченному органу по исполнению нижестоящего бюджета
1212 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам
1213 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
Списание администратором бюджетных программ произведенных расходов по целевому трансферту на основании отчета уполномоченного органа по исполнению нижестоящего бюджета
7210 Расходы по трансфертам
1212 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам
1213 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие
Начисление кредиторской задолженности нижестоящим бюджетом на сумму неиспользованных трансфертов в конце отчетного года
7120 Расходы по расчетам с бюджетом
3133 Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям
5
Возврат от нижестоящих бюджетов неиспользованных сумм трансфертов в текущем году
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1212 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым текущим трансфертам
1213 Краткосрочная дебиторская задолженность по целевым трансфертам на развитие
6
Возврат неиспользуемых сумм трансфертов в вышестоящий бюджет в следующем году
3133 Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
»;
строку, порядковый номер 18, изложить в следующей редакции:
«
18
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств по капитальным вложениям в конце года
6090 Возврат остатков бюджетных средств
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
»;
строку, порядковый номер 33, изложить в следующей редакции:
«
33
Списание денежных средств в кассе в результате выявленной недостачи до завершения служебного расследования
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
1010 Денежные средства в кассе
Отнесение недостачи денежных средств на виновное лицо
1262 Краткосрочная дебиторская задолженность по другим видам расчетов с работниками
1280 Прочая краткосрочная дебиторская задолженность
»;
строку, порядковый номер 59, изложить в следующей редакции:
«
59
Отражение задолженности на сумму предоставленного кредита
1110 Краткосрочные предоставленные займы
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
»;

5011
Күрделі салымдарды бюджет есебінен қаржыландыру
»
деген жол алып тасталсын;
«7 - «Шығыстар» деген бөлімде:
«
7240
Субвенциялар төлеу бойынша шығыстар
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
7240
Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар
»;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шоттар жоспарының 2-қосымшасы алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шоттар жоспарының 3-қосымшада:
реттік нөмірлері 3, 4, 5 және 6-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
3
Бюджеттік шоттарға мемлекеттік мекеменің күрделі салымдарына қаржыландырулардың түсуі
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6020 Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер
4
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджеттен трансферттер бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды алуы
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6030 Трансферттер бойынша кірістер
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің бюджетті атқару жөніндегі төмен тұрған уәкілетті органға трансферттерін аударуы
1212 Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1213 Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
Төмен тұрған бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органның есебі негізінде нысаналы трансферт бойынша жүргізілген шығыстарды есептен шығаруы
7210 Трансферттер бойынша шығыстар
1212 Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1213 Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
Төмен тұрған бюджеттің есепті жыл аяғында пайдаланылмаған трансферттер сомасына кредиторлық берешекті есептеуі
7120 Бюджетке төленетін төлем бойынша шығыстар
3133 Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек
5
Ағымдағы жылы төмен тұрған бюджеттерден пайдаланылмаған трансферт сомаларын қайтарып алу
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1212 Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
1213 Нысаналы даму трансферттері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешек
6
Келесі жылы жоғары тұрған бюджетке пайдаланылмаған трансферт сомаларын қайтару
3133 Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
реттік нөмірі 18-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
18
Жыл аяғында күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу
6090
Қаржыландыруды бюджетке қайтару
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
реттік нөмірі 33-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
33
Айқындалған жетіспеушілік нәтижесінде кассадағы ақшалай қаражатты қызметтік тергеу аяқталғанға дейін есептен шығару
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
1010 Кассадағы ақша қаражаты
Жетіспеушілікті кінәлі тұлғаның есебінен өндіруді есепке алу
1262 Қызметкерлердің өзге есеп айырысу түрлері бойынша қысқа мерзімді дебиторлық берешегі
1280 Өзге қысқа мерзімді дебиторлық берешектер
»;
реттік нөмірі 59-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
59
Берілген кредит сомасына берешекті көрсету
1110 Қысқа мерзімді берілген қарыздар
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;

строки, порядковые номера 79 и 80, исключить;
строку, порядковый номер 99, изложить в следующей редакции:
«
99
Начисление вознаграждения (по предоставленным займам, по арендованным средствам и т.д.)
1250 Краткосрочные вознаграждения к получению
6210 Доходы по вознаграждениям
Одновременно осуществляется вторая запись на признание обязательств перед бюджетом по полученному доходу по вознаграждениям
7120 Расходы по расчетам с бюджетом
3133 Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям
»;
строки, порядковые номера 149 и 150, изложить в следующей редакции:
«
149
Приобретение долгосрочных финансовых инвестиций администраторами бюджетных программ
2120 Долгосрочные финансовые инвестиции
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям 1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
150
Пополнение уставного капитала субъектов квазигосударственного сектора
2120 Долгосрочные финансовые инвестиции
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям 1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
»;
строки, порядковые номера 158 и 159, изложить в следующей редакции:
«
158
Получение из бюджета плановых назначений на принятие обязательств по капитальным вложениям
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям 1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
6020 Доходы от финансирования капитальных вложений
159
Приобретение долгосрочных активов
2310-2380 Основные средства
2410 Незавершенное строительство и капитальные вложения
2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
2710 Нематериальные активы
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность перед поставщиками и подрядчиками
»;
строку
«
2.2.2. Получение долгосрочных активов ранее приобретенных за счет бюджетного финансирования от государственных учреждений подведомственных одному администратору бюджетных программ
»
изложить в следующей редакции:
«
2.2.2. Получение долгосрочных активов безвозмездно от государственных учреждений и других организаций
»;
строку, порядковый номер 164, изложить в следующей редакции:
«
164
Оприходование балансовой стоимости долгосрочных активов
2310-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
2710 Нематериальные активы
2411 Незавершенное строительство
6330 Доходы от безвозмездного получения активов
Одновременно осуществляется вторая запись на принятие накопленной амортизации по полученным долгосрочным активам
2320 - 2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2710 Нематериальные активы
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
»;
строку
«

реттік нөмірлері 79 және 80-жолдар алып тасталсын;
реттік нөмірі 99-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
99
Сыйақылар есептеу (берілген қарыздар, жалға берілген активтер бойынша)
1250 Алынуға тиісті қысқа мерзімді сыйақылар
6210 Сыйақылар бойынша кірістер
Бюджетке тиесілі сыйақылар бойынша кірістер сомасына бір уақытта екінші жазу беру
7120 Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар
3133 Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық бере
»;
реттік нөмірлері 149 және 150-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
149
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің ұзақ мерзімді қаржы инвестицияларын сатып алуы
2120 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
150
Квазимемлекеттік сектордың субъектілерінің жарғылық қорын толтыру
2120 Ұзақ мерзімді қаржы инвестициялары
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
реттік нөмірлері 158 және 159-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
158
Бюджеттен күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды алу
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6020 Күрделі салымдарды қаржыландырудан алынатын кірістер
159
Ұзақ мерзімді активтерді сатып алу
2310-2380 Негізгі құралдар
2410 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
2510 Инвестициялық жылжымайтын мүлік
2600 Биологиялық активтер
2710 Материалдық емес активтер
3210 Жеткізушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
»;
«
2.2.2. Өткен кезеңдерде бюджеттік қаржыландыру есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді бір бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне бағыныштағы мемлекеттік мекемеден алу
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.2.2. Мемлекеттік мекемелер мен басқа да ұйымдардан ұзақ мерзімді активтерді өтеусіз алу
»;
реттік нөмірі 164-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
164
Ұзақ мерзімді активтердің теңгерімдік құнын кіріс есебіне алу
2310-2380 Негізгі құралдар
2510 Инвестициялық жылжымайтын мүлік
2600 Биологиялық активтер
2710 Материалдық емес активтер
2411 Аяқталмаған құрылыс
6330 Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер
Одновременно осуществляется вторая запись на принятие накопленной амортизации по полученным долгосрочным активам
2320-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2710 Нематериальные активы
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
»;
«

2.2.3. Оприходование поступивших от другого государственного учреждения долгосрочных активов, ранее приобретенных за счет платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи
»
исключить;
строку, порядковый номер 165, исключить;
строку
«
2.2.6.1. Начисление амортизации по долгосрочным активам, приобретенным за счет бюджетного финансирования
»
исключить;
строку, порядковый номер 176, изложить в следующей редакции:
«
176
Начисление амортизации долгосрочных активов
7110 Расходы по амортизации долгосрочных активов
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
»;
строку
«
2.2.6.2. Начисление амортизации по долгосрочным активам, приобретенным за счет денежных средств от спонсорской, благотворительной помощи и платных услуг
»
исключить;
строку, порядковый номер 177, исключить;
строку
«
2.2.8. Списание долгосрочных активов, приобретенных ранее за счет бюджетного финансирования
»
изложить в следующей редакции:
«
2.2.8. Списание долгосрочных активов
»;
строку, порядковый номер 181, изложить в следующей редакции:
«
181
Списание балансовой стоимости выбывших долгосрочных активов
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2310-2380 Основные средства 2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
271О Нематериальны е активы
2410 Незавершенное строительство и капитальные вложения
Списание накопленной амортизации по выбывшим долгосрочным активам
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
2310-2380 Основные средства 2510 Инвестиционная недвижимость
2710 Нематериальные активы
При наличии ранее начисленного резерва от обесценения осуществляется его списание по выбывшим долгосрочным активам
2392 Резерв на обесценение основных средств
2522 Резерв на обесценение инвестиционной недвижимости
2632 Резерв на обесценение биологических активов
2722 Резерв на обесценение нематериальных активов
7440 Расходы от обесценения активов
»;
строку
«
2.2.9. Передача долгосрочных активов ранее приобретенных за счет бюджетных средств другому государственному учреждению (внутри одной системы)
»
изложить в следующей редакции:
«
2.2.9. Передача долгосрочных активов другим государственным учреждениям
»;
строку, порядковый номер 184, исключить;
строку
«
2.2.10. Списание долгосрочных активов, пришедших в негодность, приобретенных ранее за счет бюджетного финансирования
»
изложить в следующей редакции:
«

2.2.3. Басқа мемлекеттік мекемеден түскен өткен кезеңдерде ақылы қызметтер, демеушілік пен қайырымдылық көмек есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді есепке алу
»
деген жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 165-жол алып тасталсын;
«
2.2.6.1. Бюджеттік қаржыландыру есебінен сатып алынған ұзақ мерзімді активтердің амортизациясын есептеу
»
деген жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 176-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
176
Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясын есептеу
7110 Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
2391 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы
2521 Инвестициялық жылжымайтын мүліктің жинақталған амортизациясы
2721 Материалдық емес активтердің жинақталған амортизациясы
»;
«
2.2.6.2. Ақылы қызметтер, демеушілік пен қайырымдылық көмек есебінен сатып алынған ұзақ мерзімді активтердің амортизациясын есептеу
»
деген жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 177-жол алып тасталсын;
«
2.2.8. Өткен кезеңдерде бюджеттік қаржыландыру есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»
жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.2.8. Ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»;
реттік нөмірі 181-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
181
Шығындалған ұзақ мерзімді активтердің баланстық құнын есептен шығару
7420 Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар
2310-2380 Негізгі құралдар
2510 Инвестициялық жылжымайтын мүлік
2600 Биологиялық активтер
2710 Материалдық емес активтер
2410 Аяқталмаған құрылыс және күрделі салымдар
Шығындалған ұзақ мерзімді активтердің амортизациясын есептен шығару
2391 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы
2521 Инвестициялық жылжымайтын мүліктің жинақталған амортизациясы
2721 Материалдық емес активтердің жинақталған амортизациясы
2310-2380 Негізгі құралдар
2510 Инвестициялық жылжымайтын мүлік
2710 Материалдық емес активтер
Өткен кезеңдерде құнсыздануға резерв жасалған болса, онда шығындалған ұзақ мерзімді активтерге қатысты сомасы есептен шығарылады
2392 Негізгі құралдардың құнсыздануына резерв
2522 Инвестициялық жылжымайтын мүліктің құнсыздануына резерв
2632 Биологиялық активтердің құнсыздануына резерв
2722 Материалдық емес активтердің құнсыздануына резерв
7440 Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар
»;
«
2.2.9. Өткен кезеңдерде бюджеттік қаржыландыру есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді басқа мемлекеттік мекемеге беру (бір жүйенің ішінде)
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
2.2.9. Ұзақ мерзімді активтерді басқа мемлекеттік мекемелерге беру
»;
реттік нөмірі 184-жол алып тасталсын;
«
2.2.10. Өткен кезеңдерде бюджеттік қаржыландыру есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді жарамсыздығы салдарынан есептен шығару
»
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

2.2.10. Списание долгосрочных активов, пришедших в негодность
»;
строку, порядковый номер 186, изложить в следующей редакции:
«
186
Списание балансовой стоимости долгосрочных активов, пришедших в негодность
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2320-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
2710 Нематериальные активы
2410 Незавершенное строительство и капитальные вложения
Списание накопленной амортизации долгосрочных активов, пришедших в негодность
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
2320-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2,710 Нематериальные активы
При наличии ранее начисленного резерва от обесценения осуществляется его списание по выбывшим долгосрочным активам
2392 Резерв на обесценение основных средств
2522 Резерв на обесценение инвестиционной недвижимости
2632 Резерв на обесценение биологических активов
2722 Резерв на обесценение нематериальных активов
7440 Расходы от обесценения активов
»;
строку
«
2.2.11. Списание долгосрочных активов, приобретенных ранее за счет платных услуг, а также в порядке спонсорской и благотворительной помощи
»
исключить;
строки, порядковые номера 189, 190, 191 и 192, исключить;
строку
«
2.2.12. Списание долгосрочных активов, ранее приобретенных за счет платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи, при передаче другому государственному учреждению по межведомственным расчетам
»
исключить;
строку, порядковый номер 193, исключить;
строку
«
2.2.13. Списание долгосрочных активов, пришедших в негодность, ранее приобретенных за счет платных услуг, спонсорской и благотворительной помощи
»
исключить;
строки, порядковые номера 194 и 195, исключить;
строку, порядковый номер 196, изложить в следующей редакции:
«
196
Списание балансовой стоимости ликвидированных основных средств
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2320-2380 Основные средства
Списание накопленной амортизации по ликвидированным основным средствам
2391 Накопленная амортизация основных средств
2320-2380 Основные средства
Оприходование стоимости материалов, полученных от ликвидации активов, подлежащих реализации и зачислению в доход бюджета
1319 Прочие материалы
6360 Прочие доходы
»;
строку, порядковый номер 201, изложить в следующей редакции:
«
201
Списание балансовой стоимости ликвидированных основных средств
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2320-2380 Основные средства
Списание накопленной амортизации по ликвидированным основным средствам
2391 Накопленная амортизация основных средств
2320-2380 Основные средства
При наличии ранее начисленного резерва от обесценения осуществляется его списание по выбывшим основным средствам
2392 Резерв на обесценение основных средств
7440 Расходы от обесценения активов
»;

2.2.10. Тозығы жеткен ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»;
реттік нөмірі 186-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
186
Списание балансовой стоимости долгосрочных активов, пришедших в негодность
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2320-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
2710 Нематериальные активы
2410 Незавершенное строительство и капитальные вложения
Списание накопленной амортизации долгосрочных активов, пришедших в негодность
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
2320-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2710 Нематериальные активы
При наличии ранее начисленного резерва от обесценения осуществляется его списание по выбывшим долгосрочным активам
2392 Резерв на обесценение основных средств
2522 Резерв на обесценение инвестиционной недвижимости
2632 Резерв на обесценение биологических активов
2722 Резерв на обесценение нематериальных активов
7440 Расходы от обесценения активов
»;
«
2.2.11.Өткен кезеңдерде ақылы қызметтер, демеушілік пен қайырымдылық көмек есебінен сатылып алынған ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»
жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 189, 190, 191 және 192 алып тасталсын;
«
2.2.12. Ведомствоаралық есеп айырысулар бойынша өзге мемлекеттік мекемелерге беру уақытында өткен кезеңдерде ақылы қызмет, демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен сатып алынған ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»
жол алып тасталсын;
реттік нөмірі 193-жол алып тасталсын;
«
2.2.13. Қолдануға келмейтін өткен кезеңдерде ақылы қызмет, демеушілік және қайырымдылық көмек есебінен сатып алынған ұзақ мерзімді активтерді есептен шығару
»
жол алып тасталсын;
реттік нөмірілері 194 және 195-жолдар алып тасталсын;
196-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
196
Жойылған негізгі құралдардың баланстық құнын есептен шығару
7420 Активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар
2320-2380 Негізгі құралдар
Жойылған негізгі құралдар бойынша жинақталған амортизацияны есептен шығару
2391 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы
2320-2380 Негізгі құралдар
Активтерді жою туралы алынған: сатуға және бюджеттің кірісіне есептеуге жататын материалдардың құнын кіріске алу
1319 Өзге материалдар
6360 Өзге кірістер
»;
реттік нөмірі 201-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
201
Жойылған негізгі құралдардың баланстық құнын есептен шығару
7420 Активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар
2320-2380 Негізгі құралдар
Жойылған негізгі құралдар бойынша жинақталған амортизацияны есептен шығару
2391 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы
2320-2380 Негізгі құралдар
Активтерді жою туралы алынған: сатуға және бюджеттің кірісіне есептеуге жататын материалдардың құнын кіріске алу
2392 Негізгі құралдардың құнсыздануына резерв
7440 Активтердің құнсыздануынан түсетін шығыстар
»;

237
Перечисление сумм поставщику (подрядчику) согласно предъявленным счетам за материальные ценности, оборудование, прочие активы (выполненные работы и оказанные услуги)
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность поставщикам и подрядчикам
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1042 КСН платных услуг
1043 КСН местного самоуправления
1044 КСН целевого финансирования
»;
строки, порядковые номера 239 и 240, изложить в следующей редакции:
«
239
Передача незаконченных объектов строительства (зданий и сооружений) из ведения одного государственного учреждения в ведение другого (с передачей планов капитального строительства, финансирования и проектно-сметной документации)
7420 Расходы по выбытию долгосрочных активов
2411 Незавершенное строительство
240
Принятие незаконченных объектов строительства с баланса одного государственного учреждения на баланс другого по передаточному акту
2411 Незавершенное строительство
6330 Доходы от безвозмездного получения активов
»;
строки, порядковые номера 308 и 309, изложить в следующей редакции:
«
308
Поступление из бюджета финансирования на капитальные вложения
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям 1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
6020 Доходы от финансирования капитальных вложений
309
Начисление амортизации долгосрочных активов
7110 Расходы по амортизации долгосрочных активов
2391 Накопленная амортизация основных средств
2521 Накопленная амортизация инвестиционной недвижимости
2721 Накопленная амортизация нематериальных активов
»;
строку, порядковый номер 312, изложить в следующей редакции:
«
312
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств по капитальным вложениям в конце года
6090 Возврат остатков бюджетных средств
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
»;
строку, порядковый номер 326, исключить;
строки, порядковые номера 332 и 333, изложить в следующей редакции:
«
332
Безвозмездное получение долгосрочных активов
2310-2380 Основные средства
2510 Инвестиционная недвижимость
2600 Биологические активы
2710 Нематериальные активы
6330 Доходы от безвозмездного получения активов

237
Материалдық құндылықтар, жабдықтар, өзге активтер (орындалған жұмыстар және көрсетілген қызметтер) үшін көрсетілген шоттарға сәйкес сомаларды өнім берушілерге (мердігерге) аудару
3210 Өнім берушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1042 Ақылы қызметтер ҚБШ
1044 Жергілікті өзін-өзі басқарудың ҚБШ
1045 Нысаналы қаржыландыру ҚБШ
»;
реттік нөмірлері 239 және 240-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
239
Аяқталмаған құрылыс объектілерін (үйлерді және ғимараттарды) бір мемлекеттік мекеменің иелігінен екінші мекеменің иелігіне беру (күрделі құрылыс жоспарларын, қаржыландыруға және жобалық-сметалық құжаттарды бере отырып) жөніндегі есеп айырысулар
7420 Ұзақ мерзімді активтерді қатардан шығару жөніндегі шығыстар
2411 Аяқталмаған құрылыс
240
Аяқталмаған құрылыс объектілерін беру актісі бойынша бір мемлекеттік мекеменің балансынан екіншісінің балансына қабылдау
2411 Аяқталмаған құрылыс
6330 Активтерді өтеусіз алудан түсетін табыстар
»;
реттік нөмірлері 308 және 309-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
308
Күрделі салымдарды қаржыландырудың бюджеттен түсуі
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
6020 Күрделі салымдарды қаржыландырудан түсетін түісім
309
Ұзақ мерзімді активтерге амортизация есептелді
7110 Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
2391 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы
2521 Инвестициялық жылжымайтын мүліктің жинақталған амортизациясы
2721 Материалдық емес активтердің жинақталған амортизациясы
»;
реттік нөмірі 312-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
312
Жылдың аяғында күрделі салымдар бойынша міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындауларды жабу
6090 Бюджет қаражатының қалдықтарын қайтару
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
реттік нөмірі 326-жол алып тасталсын;
реттік нөмірлері 332 и 333-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
332
Ұзақ мерзімді активтерді өтеусіз алу
2310-2380 Негізгі құралдар
2510 Инвестициялық жылжымайтын мүлік
2600 Биологиялық активтер
2710 Материалдық емес активтер
6330 Өтеусіз түрде алынған активтерден алынатын кірістер

333
Закрытие плановых назначений на принятие обязательств в конце года
6090 Возврат остатков бюджетных средств
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1082 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1092 Плановые назначения на принятие обязательств по капитальным вложениям
1083 Плановые назначения на принятие обязательств за счет других бюджетов
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1085 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
1094 Плановые назначения на принятие обязательств по субсидиям
»;
дополнить строкой, порядковый номер 355-1 следующего содержания:
«
355-1
Списание трансфертов общего характера
7240 Расходы по трансфертам общего характера
1084 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
1093 Плановые назначения на принятие обязательств по трансфертам
»;
строку, порядковый номер 386, исключить;
строки, порядковые номера 395, 396 и 397 изложить в следующей редакции:
«
395
Приобретение основных средств
2320-2380 Основные средства
3210 Краткосрочная кредиторская задолженность перед поставщиками и подрядчиками
396
На сумму плановых назначений администратора бюджетных программ на цели внутреннего кредитования на возвратной основе
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
6010 Доходы от финансирования текущей деятельности
397
На сумму предоставленных кредитов
1110 Краткосрочные займы предоставленные
2110 Долгосрочные займы предоставленные
1081 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
1091 Плановые назначения на принятие обязательств по индивидуальному плану финансирования
Одновременно на сумму начисленной задолженности по расчетам с бюджетом
7120 Расходы по расчетам с бюджетом
3133 Краткосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом по прочим операциям
4130 Долгосрочная кредиторская задолженность перед бюджетом
»;
строку, порядковый номер 410, изложить в следующей редакции:
«

333
Жыл аяғында міндеттемелерді қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар жабу
6090 Қаржыландыруды бюджетке қайтару
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1082 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1092 Күрделі салымдар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1083 Басқа да бюджеттердің есебінен міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1085 Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1094 Субсидиялар бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 355-1-жолмен толықтырылсын:
«
355-1
Жалпы сипаттағы трансферттерді есептен шығару
7240 Жалпы сипаттағы трансферттер бойынша шығыстар
1084 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
1093 Трансферттер бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулар
»;
реттік нөмірі 386-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 395, 396 және 397-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
395
Күрделі салымдар мақсаттары үшін бір уақытта қаржыландыру сомасына
6060 Гранттар бойынша кірістер
5011 Күрделі салымдарды бюджет қаражаты есебінен қаржыландыру
396
Қайтарымды негіздегі ішкі кредиттеу мақсаттары үшін бюджеттік бағдарламалардың әкімшісінің жоспарлы тағайындауларының сомасына
1080 Республикалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекеменің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелерін қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1090 Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің міндеттемелері бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
6010 Ағымдағы қызметті қаржыландырудан алынатын кірістер
397
Берілген кредиттер сомасына
1110 Қысқа мерзімді берілген қарыздар
2110 Ұзақ мерзімді берілген қарыздар
1081 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
1091 Жеке қаржыландыру жоспары бойынша міндеттемелер қабылдауға арналған жоспарлы тағайындаулары
Бюджетпен есеп айырысу бойынша берешектің есептелген сомасына бір уақытта
7120 Бюджетпен есеп айырысулар бойынша шығыстар
3133 Өзге операциялар бойынша бюджет алдындағы қысқа мерзімді кредиторлық берешек
4130 Бюджет алдындағы ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
»;
реттік нөмірі 410-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«

410
Начисление амортизации
7110 Расходы по амортизации долгосрочных активов
2390 Накопленная амортизация и обесценение основных средств (договорам концессии)
»;
строку, порядковый номер 417, изложить в следующей редакции:
«
417
Начисление амортизации
7110 Расходы по амортизации долгосрочных активов
2390 Накопленная амортизация и обесценение основных средств (договорам концессии)
».
2. Департаменту методологии бухгалтерского учета и аудита Министерства финансов Республики Казахстан (Бектурова А.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3) Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов

410
Амортизацияны есептеу
7110 Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
2390 Жиналған амортизация және негізгі құралдардың құнсыздануы (концессия шарттары бойынша)
»;
реттік нөмірі 417-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
417
Амортизацияны есептеу
7110 Ұзақ мерзімді активтердің амортизациясы бойынша шығыстар
2390 Негізгі құралдардың жинақталған амортизациясы мен құнсыздануы (концессиялық шарттар бойынша)
».
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаменті (М.Б. Әділханов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрі                                     Б.Сұлтанов