Об утверждении формы отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 22 декабря 2015 года № 403. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2015 года № 12633.
В соответствии с подпунктом 11) статьи 4-1 Закона Республики Казахстан "О государственном социальном заказе, государственном заказе на реализацию стратегического партнерства, грантах и премиях для неправительственных организаций в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 31.08.2022 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую форму отчета оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций о результатах его деятельности.
2. Комитету по развитию языков и общественно-политической работы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью, для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, удостоверенных электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Утвержден приказом
Министра культуры и спорта
Республики Казахстан
от 22 декабря 2015 года № 403
Форма

Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 403 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 желтоқсанда № 12633 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс, стратегиялық әріптестікті іске асыруға арналған мемлекеттік тапсырыс, үкіметтік емес ұйымдарға арналған гранттар және сыйлықақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 4-1-бабының 11) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 31.08.2022 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы есебінің нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Тілдерді дамыту және қоғамдық-саяси жұмыс комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамамен белгіленген тәртіпте мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып, Қазақстан Республикасы нормативті құқықтық актілерінің эталонды бақылау банкіне енгізу үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық түрдегі осы бұйрықтың көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрінің
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 403 бұйрығымен
бекітілген
Нысан
Үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператордың өз қызметінің нәтижелері туралы
ЕСЕБІ

Сноска. Форма - в редакции приказа Министра информации и общественного развития РК от 31.08.2022 № 353 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Отчет оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций
о результатах его деятельности _______________________________________
(период отчета)
1. Дата начала и окончания периода отчета размещения грантов:
_____________________________________________________________________.
2. Количество направлении грантов, размещенных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
3. Количество грантов, реализованных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
4. Сфера грантов, реализованных в отчетном периоде:
_____________________________________________________________________.
5. Общая сумма средств, выделенных из государственных источников в отчетном
периоде на реализацию грантов:
_____________________________________________________________________.
6. Общая сумма средств, выделенных из внебюджетных источников в отчетном
периоде на реализацию грантов:
_____________________________________________________________________.
7. Информация о партнерах из числа казахстанских организаций, привлеченных
к реализации грантов за отчетный период (общее количество, полное наименование
организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, контактные
данные, юридический адрес):
______________________________________________________________________.
8. Информация о партнерах из числа международных (иностранных) организаций,
привлеченных к реализации грантов за отчетный период (общее количество, полное
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя,
контактные данные, юридический адрес):
______________________________________________________________________.
9. Сведения о неправительственных организациях, реализовавших гранты через
оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций
в отчетном периоде (прилагаются к настоящему отчету) *
10. Сведения о социальных проектах, социальных программах, реализованных
в рамках гранта в отчетный период (прилагаются к настоящему отчету)**
11. Общие выводы и рекомендации по результатам проектов в рамках реализации
грантов:
______________________________________________________________________.
12. Отчет подписывается руководством оператора в сфере грантового
финансирования неправительственных организаций, принимающим участие
в формировании грантов, главным бухгалтером оператора либо лицами,
их замещающими и заверяется оттиском печати оператора. Каждый экземпляр отчета
прошивается и скрепляется бумажной пломбой, наклеенной на узел прошивки
и частично на лист. Оттиск печати должен быть нанесен частично на бумажную
пломбу, частично на лист документа.

Ескерту. Нысан жаңа редакцияда - ҚР Ақпарат және қоғамдық даму министрінің 31.08.2022 № 353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________ (есеп беру кезеңі)
1. Гранттарды орналастыру есебі кезеңінің басталу және аяқталу күні:
__________________________________________________________________.
2. Есепті кезеңде орналастырылған гранттар бағыттарының саны:
__________________________________________________________________.
3. Есепті кезеңде іске асырылған гранаттар саны:
__________________________________________________________________.
4. Есепті кезеңде іске асырылған гранттар саласы:
__________________________________________________________________.
5. Гранттарды іске асыруға есепті кезеңде мемлекеттік көздерден бөлінген қаражаттың
жалпы сомасы: ___________________________________________________________.
6. Гранттарды іске асыруға есепті кезеңде бюджеттен тыс көздерден бөлінген
қаражаттың жалпы сомасы: _________________________________________________.
7. Есепті кезеңде қазақстандық ұйымдардың қатарынан гранттарды іске асыруға
тартылған әріптестер туралы ақпарат (жалпы саны, ұйымның толық атауы,
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде), байланыс деректері, заңды
мекенжайы): _____________________________________________________________.
8. Есепті кезеңде халықаралық (шетелдік) ұйымдардың қатарынан гранттарды іске
асыруға тартылған әріптестер туралы ақпарат (жалпы саны, ұйымның толық атауы,
басшысының тегі, аты, жөні, әкесінің аты (болған кезде), байланыс деректері, заңды
мекенжайы): _____________________________________________________________.
9. Есепті кезеңде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы
оператор арқылы гранттарды іске асырған үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер
(осы есепке қоса беріледі)*
10. Есепті кезеңде грант шеңберінде іске асырылған
әлеуметтік жобалар, әлеуметтік бағдарламалар туралы мәліметтер (осы есепке қоса
беріледі)**
11. Гранттарды іске асыру шеңберінде жобалардың нәтижелері бойынша жалпы
тұжырымдар мен ұсынымдар: ________________________________________________
12. Есепке гранттарды қалыптастыруға қатысатын үкіметтік емес ұйымдарды гранттық
қаржыландыру саласындағы оператордың басшысы, оператордың бас бухгалтері не
оларды алмастыратын адамдар қол қояды. Есептің әрбір данасы тігіледі, тігіс түйініне
және ішінара құжаттың парағына желімделген қағаз пломбамен бекемделеді. Мөрдің
бедері ішінара қағаз пломбаға, ішінара құжаттың парағына басылуы тиіс.

13. Отчет составлен:
______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) и подпись руководителя оператора
Дата составления отчета: " "_________ 20 года
Место печати
Примечание:
* Сведения заполняются по форме согласно приложению 1 к отчету.
** Сведения заполняются по форме согласно приложению 2 к отчету.
Приложение 1
к отчету оператора
в сфере грантового финансирования
неправительственных организаций
о результатах его деятельности
Форма
Сведения о неправительственных организациях, реализовавших гранты
через оператора в сфере грантового финансирования неправительственных организаций в отчетном периоде
1. Полное наименование неправительственной организации:
_____________________________________________________________________.
2. Фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя неправительственной организации:
_____________________________________________________________________.
3. Юридический адрес, контактный телефон:
_____________________________________________________________________.
4. Наименование социального проекта, социальной программы в рамках реализации гранта (сфера):
_____________________________________________________________________.
5. Период реализации социального проекта, социальной программы в рамках гранта
(указать месяц и год начала/месяц и год окончания):
_____________________________________________________________________.
6. Общая сумма средств, выделенная на реализацию гранта:
______________________________________________________________________.
Примечание:
В данную форму вносятся сведения по каждой неправительственной организации
Приложение 2
к отчету оператора в сфере
грантового финансирования
неправительственных организаций
о результатах его
деятельности
Форма
Сведения о социальных проектах, социальных программах, реализованных в рамках гранта в отчетный период
1. Общая информация по всем мероприятиям социального проекта,
социальной программы с приведением количественных показателей
(дата, место, тема и форма мероприятия, количество участников,
полнота выполнения запланированных мероприятий):
_____________________________________________________________________;
1) Достижение цели социального проекта, социальной программы и полученные
результаты:
______________________________________________________________________;
2) Достижение цели (описание фактов и указание аргументов о достижении цели):
____________________________________________________________________;
3) Соответствие запланированных результатов полученным результатам;
обоснование отклонений от плана, если таковые имеются:
____________________________________________________________________;

13. Есепті: _______________________________________________ жасады.
(оператор басшысының тегі, аты, әкесінің аты
(болған кезде) және қолы)
Есеп жасалған күн: 20 жылғы " " ____________
Мөр орны
Ескертпе: *
Мәліметтер есепке 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады. **
Мәліметтер есепке 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша толтырылады.
Үкіметтік емес ұйымдарды
гранттық қаржыландыру
саласындағы оператордың өз
қызметінің нәтижелері
туралы есепке
1-қосымша
Нысан
Есепті кезеңде үкіметтік емес ұйымдарды гранттық қаржыландыру саласындағы оператор арқылы гранттарды іске асырған үкіметтік емес ұйымдар туралы мәліметтер
1. Үкіметтік емес ұйымның толық атауы:
____________________________________________________________________.
2. Үкіметтік емес ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде):
____________________________________________________________________.
3. Заңды мекенжайы, байланыс телефоны:
____________________________________________________________________.
4. Грантты іске асыру (сала) шеңберінде әлеуметтік жобаның, әлеуметтік
бағдарламаның атауы: _____________________________________________________.
5. Грант шеңберінде әлеуметтік жобаны, әлеуметтік бағдарламаны іске асыру кезеңі
(басталу жылы мен айын/аяқталу жылы мен айын көрсету):
____________________________________________________________________.
6. Грантты іске асыруға бөлінген қаражаттың жалпы сомасы:
____________________________________________________________________.
Ескертпе: Аталған нысанға әрбір үкіметтік емес ұйым жөнінде мәліметтер енгізіледі
Үкіметтік емес ұйымдарды
гранттық қаржыландыру
саласындағы оператордың өз
қызметінің нәтижелері
туралы есепке
2-қосымша
Нысан
Есепті кезеңде грант шеңберінде іске асырылған әлеуметтік жобалар, әлеуметтік бағдарламалар туралы мәліметтер
1. Сандық көрсеткіштерді келтіре отырып, әлеуметтік жобаның, әлеуметтік
бағдарламаның барлық іс-шаралары бойынша жалпы ақпарат (іс-шараның өткен күні,
орны, тақырыбы мен нысаны, қатысушылар саны, жоспарланған іс-шаралардың толық
орындалуы):
__________________________________________________________________;
1) Әлеуметтік жобаның, әлеуметтік бағдарламаның мақсаттарына қол жеткізу және
алынған нәтижелері:
__________________________________________________________________;
2) Мақсатқа қол жеткізу (фактілерді сипаттау және мақсатқа қол жеткізу туралы
дәлелдерді көрсету):
__________________________________________________________________;
3) Жоспарланған нәтижелердің алынған нәтижелерге сәйкестігі; егер жоспардан ауытқу
орын алса, оның негіздемесі:
__________________________________________________________________;

4) Измерение социальных и других изменений, произошедших по окончании
и/или в течение реализации социального проекта, социальной программы
(сравнить до проектную ситуацию и ситуацию на момент завершения проекта,
степень решения проблем и задач в рамках проекта):
____________________________________________________________________.
2. Статистическая информация в разрезе участников социального проекта,
социальной программы:
1) гендерный показатель:
Количество участников проекта всего
Мужчин
Женщин
2) социальный статус по категориям:
Количество участников проекта всего
Дети (в том числе дети с инвалидностью)
Молодежь
Государственные служащие
Работники бюджетных организаций
Лица с инвалидностью
Люди старшего возраста (от 50 лет и старше), в т.ч.
Безработные
Представители общественных организаций
Представители бизнес-сектора
Другие категории
3) возрастной показатель:
Количество участников проекта всего
от 13-16 лет
17-22 года
23-27 лет
28-32 года
33-45 лет
46-58 лет
59 лет и выше
3. Результаты проекта:
1) конкретные результаты, полученные в ходе реализации проекта указанными
целевыми группами (с указанием количественных показателей, описанием
качественных сдвигов):
______________________________________________________________________;
2) долговременное влияние проекта на решаемую в ходе его реализации проблему
(обоснование прогнозируемых позитивных/негативных изменений в той или иной
сфере, вызванных проектом):
_______________________________________________________________________.
3) социально-экономический эффект реализованного проекта:
_______________________________________________________________________.
Примечание:
В данную форму вносятся сведения по каждому социальному проекту, социальной программе

4) Әлеуметтік жобаны, әлеуметтік бағдарламаны іске асыру аяқталғаннан кейін
және/немесе іске асыру кезінде болған әлеуметтік және басқа да өзгерістерді өлшеу
(жобаға дейінгі ахуалды және жоба аяқталған кездегі ахуалды салыстыру, жоба
шеңберінде проблемаларды мен міндеттерді шешу дәрежесі):
__________________________________________________________________;
2. Әлеуметтік жобаға, әлеуметтік бағдарламаға қатысушылар бөлінісінде
статистикалық ақпарат:
1) гендерлік көрсеткіш:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
Ерлер
Әйелдер
2) санаттары бойынша әлеуметтік мәртебесі:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
Балалар (оның ішінде мүгедектігі бар -балалар)
Жастар
Мемлекеттік қызметшілер
Бюджеттік ұйымдардың жұмыскерлері
Мүгедектігі бар адамдар
Ересек жастағы адамдар (50 жастағы және одан асқан).
Жұмыссыздар
Қоғамдық ұйымдардың өкілдері
Бизнес секторының өкілдері
Басқа да санаттар
3) жас ерекшелігінің көрсеткіші:
Жобаға қатысушылар саны, барлығы
13-16 жастағы
17-22 жастағы
23-27 жастағы
28-32 жастағы
33-45 жастағы
46-58 жастағы
59 жастағы және ол жастан асқан
3. Жобаның нәтижелері:
1) көрсетілген насаналы топтардың жобаны іске асыру барысында (сандық
көрсеткіштерді көрсете отырып, сапалық қозғалыстарды сипаттай отырып) алған нақты
нәтижелері: ______________________________________________________________;
2) жобаны іске асыру барысында шешілуге тиісті проблемаға жобаның ұзақмерзімді
ықпалы (жобадан туындаған осы немесе өзге саладағы болжамды оң/жағымсыз
өзгерістерді негіздеу):
__________________________________________________________________.
3) Іске асырылған жобаның әулеметтік-экономикалық әсері:
__________________________________________________________________________
Ескертпе:
Аталған нысанға әрбір әлеуметтік жоба, әлеуметтік бағдарлама бойынша мәлімет енгізіледі