Об утверждении Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12652. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 15 июня 2022 года № 342.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 15.06.2022 № 342 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п.4.
В соответствии с частью второй пункта 3 статьи 268 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Исполняющий обязанности
министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
А. Рау
"СОГЛАСОВАН"
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
________________ А. Мамытбеков

Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12652 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2022 жылғы 15 маусымдағы № 342 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 15.06.2022 № 342 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 29 қазандағы Кәсіпкерлік кодексінің 268-бабы 3-тармағының екінші бөлігіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А. Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электронды түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
А. Рау
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
__________________ А. Мамытбеков

24 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
________________ Б. Султанов
25 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
22 декабря 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
________________ В. Школьник
11 декабря 2015 года
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра по
инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1164
Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке
Сноска. Правила - в редакции приказа Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 09.09.2021 № 485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке (далее - Правила) разработаны в соответствии с частью второй пункта 3 статьи 268 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан и определяют порядок возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке.
2. Мерами государственной поддержки не могут воспользоваться субъекты индустриально-инновационной деятельности, пятьдесят и более процентов акций (долей участия в уставном капитале) которых прямо или косвенно принадлежат государству, национальному управляющему холдингу, национальному холдингу, национальной компании (за исключением социально-предпринимательской корпорации, отечественных производителей товаров (продукции) военного и аэрокосмического назначения, товаров (продукции) двойного назначения (применения), а также предпринимателей, учрежденных в рамках договора о государственно-частном партнерстве).
3. Основные понятия, используемые в настоящих Правилах:
1) встречные обязательства – обязательства, принимаемые субъектами индустриально-инновационной деятельности, получающими меры государственной поддержки;
2) заявитель – субъект индустриально-инновационной деятельности, подавший заявку на возмещение затрат, в рамках настоящих Правил;
3) информационная система – организационно-упорядоченная совокупность информационно-коммуникационных технологий, обслуживающего персонала и технической документации, реализующих определенные технологические действия посредством информационного взаимодействия и предназначенных для решения конкретных функциональных задач;

2015 жылғы 24 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 25 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________________ Е. Досаев
2015 жылғы 22 желтоқсан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
__________________ В. Школьник
2015 жылғы 11 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1164 бұйрығымен
бекітілген
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары
Ескерту. Қағида жаңа редакцияда – ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 09.09.2021 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 268 бабы 3 тармағының екінші бөлігіне сәйкес әзірленді және индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін ішкі нарықта ілгерілету бойынша өтеу (бұдан әрі-мемлекеттік қолдау шарасы) тәртібін айқындайды.
2. Акцияларының (жарғылық капиталға қатысу үлестерінің) елу және одан да көп пайызы мемлекетке, ұлттық басқарушы холдингке, ұлттық холдингке, ұлттық компанияға тікелей немесе жанама тиесілі индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері (әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорацияны, әскери және аэроғарыш мақсатындағы тауарларды (өнімдерді), қос мақсаттағы (қолданылатын) тауарларды (өнімдерді) отандық өндірушілерді, сондай-ақ мемлекеттік-жекешелік әріптестік туралы шарт шеңберінде құрылған кәсіпкерлерді қоспағанда) мемлекеттік қолдау шараларын пайдалана алмайды;
3. Осы қағидаларда пайдаланылатын негізгі ұғымдар:
1) қарсы міндеттемелер - мемлекеттік қолдау шараларын алатын индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері қабылдайтын міндеттемелер;
2) өтініш беруші – осы қағидалар шеңберінде шығындарды өтеуге өтініш берген индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі;
3) ақпараттық жүйе – ақпараттық өзара іс-қимыл арқылы белгілі бір технологиялық әрекеттерді іске асыратын және нақты функционалдық міндеттерді шешуге арналған ақпараттық-коммуникациялық технологиялардың, қызмет көрсетуші персоналдың және техникалық құжаттаманың ұйымдастырушылық-ретке келтірілген жиынтығы;

4) лабораторные испытания – комплекс операций, включающих в себя проведение испытаний, измерений, анализов, тестов, экспертиз, осуществляемых в лабораториях (центрах) в отношении исследуемых проб (образцов);
5) маркировка – нанесение условных знаков, букв, цифр, графических знаков или надписей на товар с целью его дальнейшей идентификации, указания его свойств и характеристик с соблюдением установленных требований и достоверных сведений о которых (в том числе сведения о нанесенных на них средствах идентификации и (или) материальных носителях, содержащих средства идентификации) содержатся в национальном компоненте информационной системы маркировки товаров;
6) материальный носитель – контрольный (идентификационный) знак или объект из любых материалов, который содержит или не содержит элементы (средства) защиты от подделки и предназначен для нанесения, хранения и передачи средства идентификации;
7) оператор – Национальный институт развития в области развития местного содержания;
8) образец продукции – единица конкретной продукции, используемая в качестве представителя этой продукции при испытаниях, контроле или оценке;
9) опытный образец – образец продукции, изготовленный по вновь разработанной рабочей документации для проверки путем испытаний соответствия его заданным техническим требованиям с целью принятия решения о возможности постановки на производство и/или использования по назначению;
10) одобрение типа транспортного средства – документ, удостоверяющий соответствие выпускаемых в обращение транспортных средств, отнесенных к одному типу, требованиям технического регламента Таможенного союза 018/2011 "О безопасности колесных транспортных средств", утвержденного Решением Евразийской экономической комиссии от 9 декабря 2011 года № 877 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств";
11) одобрение типа шасси – документ, удостоверяющий соответствие выпускаемых в обращение шасси, отнесенных к одному типу, требованиям технического регламента Таможенного союза 018/2011 "О безопасности колесных транспортных средств", утвержденного Решением Евразийской экономической комиссии от 9 декабря 2011 года № 877 "О принятии технического регламента Таможенного союза "О безопасности колесных транспортных средств";
12) подтверждение соответствия – процедура, результатом которой является документальное удостоверение (в виде декларации о соответствии, сертификата соответствия, одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси) соответствия объекта требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, или условиям договоров;

4) зертханалық сынақтар-зерттелетін сынамаларға (үлгілерге) қатысты зертханаларда (орталықтарда) жүзеге асырылатын сынақтар, өлшемдер, талдаулар, тесттер, сараптамалар жүргізуді қамтитын операциялар кешені;
5) таңбалау - тауарға шартты белгілерді, әріптерді, сандарды, графикалық белгілерді немесе жазбаларды оны одан әрі сәйкестендіру, белгіленген талаптарды және олар туралы дұрыс мәліметтерді қадағалай отырып, оның қасиеттері мен сипаттамаларын көрсету мақсатында (оның ішінде оларға түсірілген сәйкестендіру құралдары және (немесе) сәйкестендіру құралдары бар материалдық тасығыштар туралы мәліметтер) тауарларды таңбалаудың ақпараттық жүйесінің ұлттық компонентінде болады;
6) материалдық тасығыш - қолдан жасаудан қорғау элементтерін (құралдарын) қамтитын немесе қамтымайтын және сәйкестендіру құралдарын салуға, сақтауға және беруге арналған кез келген материалдардан жасалған бақылау (сәйкестендіру) белгісі немесе объект;
7) оператор - Жергілікті қамтуды дамыту саласындағы ұлттық даму институты;
8) өнім үлгісі - сынау, бақылау немесе бағалау кезінде осы өнімнің өкілі ретінде пайдаланылатын нақты өнім бірлігі;
9) тәжірибелік үлгі - өндіріске қою және/немесе мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы шешім қабылдау мақсатында оның берілген техникалық талаптарға сәйкестігін сынау арқылы тексеру үшін жаңадан әзірленген жұмыс құжаттамасы бойынша дайындалған өнім үлгісі;
10) көлік құралының түрін мақұлдау - айналымға шығарылатын, бір түрге жатқызылған көлік құралдарының Еуразиялық экономикалық комиссияның 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін қабылдау туралы" шешімімен бекітілген "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" 018/2011 Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін куәландыратын құжат;
11) шасси түрін мақұлдау - айналымға шығарылатын, бір түрге жатқызылған шассидің Еуразиялық экономикалық комиссияның 2011 жылғы 9 желтоқсандағы № 877 "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" Кеден одағының техникалық регламентін қабылдау туралы" шешімімен бекітілген "Доңғалақты көлік құралдарының қауіпсіздігі туралы" 018/2011 Кеден одағының техникалық регламентінің талаптарына сәйкестігін куәландыратын құжат;
12) сәйкестікті растау - нәтижесі объектінің техникалық регламенттерде, стандарттарда немесе шарттардың талаптарында белгіленген талаптарға сәйкестігін құжаттамалық куәландыру (сәйкестік туралы декларация, сәйкестік сертификаты, көлік құралының түрін мақұлдау, шасси түрін мақұлдау түрінде) болып табылатын рәсім;

13) средство идентификации – уникальная последовательность символов в машиночитаемой форме, представленная в виде штрихового кода, или записанная на радиочастотную метку, или представленная с использованием иного средства (технологии) автоматической идентификации;
14) сертификационные испытания – контрольные испытания продукции, проводимые с целью установления соответствия характеристик ее свойств национальным и (или) международным нормативно- техническим документам;
15) субъекты индустриально-инновационной деятельности – физические и (или) юридические лица, реализующие индустриально-инновационные проекты в приоритетных секторах экономики либо осуществляющие деятельность по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутренний и (или) внешние рынки;
16) уполномоченный орган в области государственной поддержки индустриальной деятельности (далее – уполномоченный орган) – центральный исполнительный орган, осуществляющий руководство в области индустриального развития, а также в пределах, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, межотраслевую координацию и участие в реализации государственной поддержки индустриальной деятельности.
4. Уполномоченный орган перечисляет на текущий счет Оператора средства, предусмотренные на предоставление мер государственной поддержки, в соответствии с графиком платежей, утверждаемым администратором бюджетной программы согласно индивидуальному плану финансирования по платежам на соответствующий финансовый год.
5. Оператор открывает текущий счет в банке второго уровня – резиденте Республики Казахстан на основе договора, заключаемого между администратором бюджетной программы и Оператором, для осуществления управления средствами, выделенными на предоставление мер государственной поддержки.
Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке осуществляется в пределах средств, предусмотренных на эти цели в республиканском бюджете на соответствующий финансовый год.
6. Остатки средств на текущем счете, числящиеся на конец финансового года, не подлежат возврату уполномоченному органу и, соответственно, в государственный бюджет, а расходуются на возмещение затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке в следующем финансовом году.

13) сәйкестендіру құралы - штрих код түрінде ұсынылған немесе радиожиілік белгісіне жазылған немесе автоматты сәйкестендірудің өзге құралын (технологиясын) пайдалана отырып ұсынылған машинамен оқылатын нысандағы символдардың бірегей бірізділігі;
14) сертификаттық сынақтар - өнім сипаттамаларының ұлттық қасиеттеріне және (немесе) халықаралық нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкестігін анықтау мақсатында жүргізілетін бақылау сынақтары;
15) индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері – экономиканың артықшылықты секторларында индустриялық-инновациялық жобаларды іске асыратын немесе отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі және (немесе) сыртқы нарықтарға ілгерілету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын жеке және (немесе) затар менңды тұлғалар;
16) индустриялық қызметті мемлекеттік қолдау саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) – индустриялық даму саласындағы басшылықты, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген шекте салааралық үйлестіруді және индустриялық қызметті мемлекеттік қолдауды іске асыруға қатысатын орталық атқарушы орган.
4. Уәкілетті орган тиісті қаржы жылына арналған төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарламаның әкімшісі бекітетін, төлемдер кестесіне сәйкес осы Қағидалардың шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу үшін мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға көзделген қаражатты оператордың ағымдағы шотына аударады.
5. Оператор индустриялық – инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу түрінде мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға бөлінген қаражатты басқару үшін бюджеттік бағдарлама әкімшісі мен оператор арасында жасалатын шарт негізінде Қазақстан Республикасының резиденті-екінші деңгейлі банкте ағымдағы шот ашады.
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте осы мақсаттарға көзделген қаражат шегінде жүзеге асырылады.
6. Қаржы жылының соңына есептелетін ағымдағы шоттағы қаражат қалдықтары уәкілетті органға және тиісінше мемлекеттік бюджетке қайтарылуға жатпайды, ал индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету жөніндегі шығындарын өтеуге келесі қаржы жылында жұмсалады.

7. Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке производится по следующим видам затрат:
1) затраты, понесенные при подтверждении соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным стандартами, допускаемыми на территории Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании", в том числе:
на проведение оценки, связанной с подтверждением соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг;
на проведение сертификационных и лабораторных испытаний выпускаемой продукции, включая экспертизу результатов испытаний;
на проведение инспекционного аудита и контроля;
на регистрацию сертификатов;
на переоформление и продление сертификатов;
2) затраты субъектов легкой промышленности, связанные с приобретением оборудования для нанесения средств идентификации, включая программное обеспечение для маркировки обувной продукции:
на закупку (приобретение) средств идентификации;
на закупку (приобретение) типографских услуг по нанесению средств идентификации на стадии выпуска продукции;
на перевооружение производства путем приобретения оборудования для нанесения средств идентификации или материальных носителей, включая инженерное программное обеспечение.
8. Субъекту индустриально-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты в размере 50% от суммы, предъявляемой к возмещению, но не более:
1) 3 000 (трех тысяч) месячных расчетных показателей – (далее-МРП) на одного субъекта индустриально-инновационной деятельности по затратам, понесенным согласно подпункту 1) пункта 7 настоящих Правил в течение последних 24 (двадцати четырех) месяцев до даты подачи заявки;
2) 10 000 (десяти тысяч) МРП на одного субъекта легкой промышленности по затратам, понесенным согласно подпункту 2) пункта 7 настоящих Правил в течение последних 24 (двадцати четырех) месяцев до даты подачи заявки.
9. Для рассмотрения допускаются заявки субъектов индустриально-инновационной деятельности, которые:
1) являются отечественными производителями товаров, работ и услуг;
2) не имеют задолженность по налогам, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям на день подачи заявки (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет");

7. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу шығындардың мынадай түрлері бойынша жүргізіледі:
1) "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында жол берілетін стандарттарда белгіленген талаптарға отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің сәйкестігін растау кезінде көтерген шығындар, оның ішінде:
отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сәйкестігін растауға байланысты бағалау жүргізуге;
сынақ нәтижелерін сараптауды қоса алғанда, шығарылатын өнімге сертификаттық және зертханалық сынақтар жүргізуге;
инспекциялық аудит және бақылау жүргізуге;
сертификаттарды тіркеуге;
сертификаттарды қайта ресімдеуге және ұзартуға;
2) аяқ киім өнімін таңбалауға үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді қоса алғанда, сәйкестендіру құралдарын түсіруге арналған жабдықты сатып алуға байланысты жеңіл өнеркәсіп субъектілерінің шығындары:
сәйкестендіру құралдарын сатып алуға (алуға);
өнімді шығару сатысында сәйкестендіру құралдарын түсіру бойынша баспаханалық қызметтерді сатып алуға (алуға);
сәйкестендіру құралдарын немесе инженерлік бағдарламалық қамтамасыз етуді қоса алғанда, материалдық тасығыштарды түсіруге арналған жабдықты сатып алу арқылы өндірісті қайта жарақтандыруға.
8. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне өтеуге ұсынылатын соманың 50%-ы, бірақ индустриялық-инновациялық қызметтің бір субъектісіне мың айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшерде негізделген және құжаттамалық расталған шығындары өтеледі.
Көрсетілген түрлер бойынша шығындардың бір бөлігін өтеудің шекті мөлшері:
1) осы қағидалардың 7 тармағы 1) тармақшасына сәйкес көтерілген шығындар бойынша индустриялық-инновациялық қызметтің бір субъектісіне өтінім беру күніне дейін соңғы 24 (жиырма төрт) ай ішінде 3000 (мың айлық есептік көрсеткіштен) (бұдан әрі - АЕК) аспайды;
2) осы қағидалардың 7 тармағының 2) тармақшасына сәйкес өтінім берілген күнге дейін соңғы 24 (жиырма төрт) ай ішінде индустриялық-инновациялық қызметтің бір субъектісіне 10 000 (он мың) АЕК-тен аспайтын шығындар бойынша.
9. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің өтінімдері қарауға жіберіледі:
1) тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді отандық өндірушілер болып табылады;
2) өтінім берілген күні салықтар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі жоқ (төлеу мерзімі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда);

3) с даты регистрации и/или уведомления субъекта индустриально-инновационной деятельности в органах юстиции прошло не менее 1 (одного) календарного года до даты поступления заявки к Оператору;
4) не относятся к субъектам индустриально-инновационной деятельности, указанным в пункте 2 настоящих Правил;
5) в рамках подпункта 1 пункта 7 настоящих Правил осуществляют деятельность в приоритетных секторах экономики в соответствии с Перечнем приоритетных секторов экономики для предоставления государственной поддержки на внутреннем рынке согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
10. Возмещению заявителям не подлежат налоги и другие обязательные платежи в бюджет, определенные в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
11. Возмещение затрат производится в национальной валюте. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату совершения заявителем оплаты исполнителю за оказанные услуги (выполненные работы).
12. Возмещение затрат субъектам индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке предоставляется Оператором в течение 2 (двух) рабочих дней после дня заключения Соглашения о возмещении затрат согласно приложению 2 к настоящим Правилам (далее - Соглашение о возмещении затрат) путем перечисления суммы возмещения части затрат на банковские счета заявителя либо на счета заявителя, открытые у Национального оператора почты Республики Казахстан в соответствии с условиями и размерами возмещения затрат, при этом вознаграждение Оператору за перечисление денежных средств заявителю не предусмотрено.
13. Днем заключения Соглашения о возмещении затрат считается день поступления Оператору, подписанного заявителем Соглашения о возмещении затрат.
14. В случае отказа заявителя в подписании Соглашения о возмещении затрат, заявителем в адрес Оператора направляется соответствующее письменное уведомление с указанием причин.
15. В случае недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственной поддержки, Оператор приостанавливает перечисление денежных средств заявителю до поступления средств на текущий счет.
16. В целях определения эффективности мер по возмещению части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности, предусмотренных настоящими Правилами, Оператором в течение 2 (двух) лет после получения возмещения части затрат субъектом индустриально-инновационной деятельности проводится мониторинг их реализации на основании информации, представленной заявителями на ежеквартальной основе по форме согласно приложению 2 к Соглашению о возмещении затрат.

3) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі әділет органдарында тіркелген және/немесе хабарланған күннен бастап операторға өтінім келіп түскен күнге дейін кемінде күнтізбелік 1 (бір) жыл өтсе;
4) осы қағидалардың 2 тармағында көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне жатпайды.
5) осы қағидалардың 7-тармағының 1) тармақшасы шеңберінде осы қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес ішкі нарықта мемлекеттік қолдау көрсету үшін экономиканың басым секторларының тізбесіне сәйкес экономиканың басым секторларындағы қызметті жүзеге асырады.
10. Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес айқындалған салықтар және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер өтініш берушілерге өтеуге жатпайды.
11. Шығындарды өтеу ұлттық валютада жүргізіледі. Шетел валюталарында келтірілген шығындарды қайта есептеу өтініш беруші орындаушыға көрсетілген қызметтер (орындалған жұмыстар) үшін төлем жасаған күні қолданыста болған Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.
12. Отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілеріне шығындарды өтеуді оператор осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес шығындарды өтеу туралы келісім жасалған күннен кейін 2 (екі) жұмыс күні ішінде береді (бұдан әрі - Шығындарды өтеу туралы келісім) шығындарды өтеу шарттары мен мөлшеріне сәйкес өтініш берушінің банктік шоттарына не Қазақстан Республикасы Ұлттық почта операторында ашылған өтініш берушінің шоттарына шығындардың бір бөлігін өтеу сомасын аудару арқылы жүзеге асырылады, бұл ретте операторға өтініш берушіге ақша қаражатын аударғаны үшін сыйақы көзделмеген.
13. Операторға өтініш беруші қол қойған шығындарды өтеу туралы келісім келіп түскен күн шығындарды өтеу туралы келісім жасалған күн болып есептеледі.
14. Өтініш беруші шығындарды өтеу туралы келісімге қол қоюдан бас тартқан жағдайда, өтініш беруші оператордың атына себептерін көрсете отырып, тиісті жазбаша хабарлама жібереді.
15. Ағымдағы шотта мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну үшін қажетті ақша қаражаты жеткіліксіз болған жағдайда, Оператор ағымдағы шотқа қаражат түскенге дейін өтініш берушіге ақша қаражатын аударуды тоқтата тұрады.
16. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының осы Қағидаларда көзделген бір бөлігін өтеу жөніндегі шаралардың тиімділігін айқындау мақсатында Оператор индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі шығындардың бір бөлігін өтеуді алғаннан кейін 2 (екі) жыл ішінде шығындарды өтеу туралы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайынғы негізде өтініш берушілер ұсынған ақпарат негізінде олардың іске асырылуына мониторинг жүргізеді.

17. Заявитель принимает на себя встречные обязательства по:
1) увеличению налоговых отчислений не менее чем на 3 % (по КПН) за исключением субъектов предпринимательства, освобожденных от уплаты КПН в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в процентном соотношении к периоду наступления уплаты КПН;
2) увеличение доходов предприятия от реализации продукции и оказания работ и услуг не менее чем на 3 %.
18. В случае возврата денежных средств, полученных в рамках реализации мер государственной поддержки, сумма возвращаемых средств соразмерна предоставленному объему государственного финансирования с учетом достигнутого уровня исполнения встречных обязательств.
19. По итогам мониторинга Оператор ежеквартально не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, предоставляет уполномоченному органу отчет Оператора о реализации мер государственной поддержки по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги "Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке"
20. Государственная услуга "Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке" (далее – государственная услуга) оказывается АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (далее - услугодатель).
21. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в стандарте государственной услуги согласно приложению 4 к настоящим Правилам (далее - стандарт государственной услуги).
22. Государственная услуга оказывается услугодателем посредством обращения услугополучателя в канцелярию услугодателя или через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz и веб-портал услугодателя www.qazindustry.gov.kz (далее - портал).
23. В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее - Закон) услугодатели обеспечивают внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации.

17. Өтініш беруші өзіне қарсы міндеттемелерді қабылдайды:
1) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес КТС төлеуден босатылған кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда, КТС төлеу басталған кезеңге пайыздық қатынаста салық аударымдарын кемінде 3%-ға (КТС бойынша) ұлғайту;
2) кәсіпорынның өнімді өткізуден және жұмыстар мен қызметтер көрсетуден түсетін кірісін кемінде 3%-ға ұлғайту.
18. Мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру шеңберінде алынған ақшалай қаражат қайтарылған жағдайда, қайтарылатын қаражат сомасы қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейін ескере отырып, берілген мемлекеттік қаржыландыру көлеміне мөлшерлес болады.
19. Мониторинг қорытындылары бойынша Оператор тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей уәкілетті органға осы қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оператордың мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы есебін ұсынады.
2-тарау. "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" мемлекеттік қызметін көрсету тәртібі
20. "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
21. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты) жазылған.
22. Мемлекеттік қызметті көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінуі арқылы немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетеді. www.egov.kz және көрсетілетін қызметті берушінің веб-порталы www.qazindustry.gov.kz (бұдан әрі-портал) арқылы жүзеге асырылады.
23. "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының заңының (бұдан әрі - Заң) 5-бабының 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті берушілер мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен енгізуді қамтамасыз етеді.

24. Для получения государственной услуги через канцелярию услугодателя услугополучатель представляет работнику канцелярии заявку и документы, указанные в стандарте государственной услуги.
Работник канцелярии услугодателя проверяет полноту представленных услугополучателем документов, и в случае установления факта неполноты представленных документов и (или) документов с истекшим сроком действия, отказывает в регистрации заявки.
В случае представления услугополучателем полного пакета документов, работник канцелярии услугодателя осуществляет регистрацию заявки и документов, указанных в стандарте государственной услуги, в день их поступления (в случае поступления после 17.30 часов, заявка регистрируется на следующий рабочий день) и направляет руководителю услугодателя, которым назначается ответственный исполнитель.
Подтверждением принятия заявки на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов.
Выдача результата государственной услуги осуществляется канцелярией услугодателя нарочно или почтой.
25. Для получения государственной услуги через портал услугополучатель подает услугодателю заявку по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам и документы, указанные в стандарте государственной услуги.
Статус о принятии сведений для оказания государственной услуги отображается в "личном кабинете" услугополучателя с указанием даты получения результата государственной услуги.
26. Результатом оказания государственной услуги является уведомление о возможности возмещения затрат по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам (далее - уведомление о возможности возмещения затрат), с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении затрат в двух экземплярах, либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам (далее - мотивированный отказ) в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 9 стандарта государственной услуги, которое направляется и хранится в "личном кабинете" услугополучателя в форме электронного документа.
27. Общий срок рассмотрения заявки и документов, указанных в стандарте государственной услуги, и выдачи результата оказания государственной услуги составляет 8 (восемь) рабочих дней с момента их регистрации услугодателем.

24. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы алу үшін кеңсе қызметкеріне мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген өтінім мен құжаттарды ұсынады.
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық емес және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттар фактісі анықталған жағдайда өтінімді тіркеуден бас тартады.
Көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынған жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінімді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды олар келіп түскен күні (сағат 17.30-дан кейін келіп түскен жағдайда, өтінім келесі жұмыс күні тіркеледі) тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушы тағайындалатын басшысына жолдайды.
Қағаз тасығыштағы өтінімнің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасының қабылданған күні мен уақыты көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркелгені туралы белгі болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі қолма-қол немесе пошта арқылы жүзеге асырады.
25. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінімді және мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген құжаттарды береді.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін мәліметтерді қабылдау туралы мәртебе көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып көрсетіледі.
26. Көрсетілетін қызметті беруші тарапынан қол қойылған шығындарды өтеу туралы келісімді қоса бере отырып, осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама (бұдан әрі-шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама) не осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту (бұдан әрі-бас тарту) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі болып табылады - мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" электрондық құжат нысанында жіберілетін және сақталатын дәлелді бас тарту.
27. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көрсетілген өтінімдер мен құжаттарды қараудың және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін берудің жалпы мерзімі көрсетілетін қызметті беруші оларды тіркеген сәттен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнін құрайды.

28. Ответственный исполнитель в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов и, в случае установления факта неполноты представленных документов или отсутствия сведений, необходимых для оказания государственной услуги, направляет услугополучателю уведомление с указанием каким требованиям не соответствуют представленные документы и срока приведения их в соответствие, на период которого оказание государственной услуги приостанавливается.
Срок приведения в соответствие указанных в уведомлении документов составляет 2 (два) рабочих дня.
В случае, если в течении 2 (двух) рабочих дней со дня получения уведомления услугополучатель не привел документы в соответствие с требованиями, услугодатель направляет мотивирированный отказ через портал в форме электронного документа, подписанный электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) руководителя услугодателя, либо лица его замещающего, в личный кабинет услугополучателя.
29. При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее, чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги. Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
30. По результатам заслушивания услугодатель направляет услугополучателю уведомление о возможности возмещения затрат, с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении затрат в двух экземплярах, либо мотивированный отказ.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг
31. Жалоба на решение, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственных услуг производится вышестоящим административным органом, должностным лицом, в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее - орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня поступления жалобы направляют ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
При этом услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, вправе не направлять жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение 3 (трех) рабочих дней примет решение либо иное административное действие, полностью удовлетворяющие требованиям, указанным в жалобе.

28. Жауапты орындаушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді және ұсынылған құжаттардың толық болмау немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті мәліметтердің болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға ұсынылған құжаттардың қандай талаптарға сәйкес келмейтінін және мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатыла тұрған кезеңге сәйкес келтіру мерзімін көрсете отырып, хабарлама жібереді.
Хабарламада көрсетілген құжаттарды сәйкес келтіру мерзімі 2 (екі) жұмыс күнін құрайды.
Егер хабарламаны алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушы құжаттарды талаптарға сәйкес келтірмеген жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті беруші басшысының не оны алмастыратын адамның электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанындағы портал арқылы дәлелді бас тартуды көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне жібереді.
29. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы алдын ала шешім бойынша көрсетілетін қызметті алушыға позициясын білдіру мүмкіндігі үшін хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі. Тыңдау хабардар етілген күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
30. Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға көрсетілетін қызметті беруші тарапынан қол қойылған екі данада шығындарды өтеу туралы келісімді қоса бере отырып, шығындарды өтеу мүмкіндігі туралы хабарлама не дәлелді бас тарту жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
31. Көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі шешіміне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымды жоғары тұрған әкімшілік орган, лауазымды адам Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - шағымды қарайтын орган) жүргізеді.Шағымдар көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасаған лауазымды тұлғаға беріледі.
Көрсетілетін қызметті беруші шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны шағымды қарайтын органға жібереді.
Бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.

32. Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Приложение 1
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
Перечень
приоритетных секторов экономики для предоставления государственной поддержки на внутреннем рынке
Код общего классификатора экономической деятельности
Наименование
1
2
Агропромышленный комплекс
10
Производство продуктов питания

32. Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа жүгінуге сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін жол беріледі.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына
1-қосымша
Ішкі нарықта мемлекеттік қолдау көрсету үшін экономиканың басым секторларының тізбесі
Экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің коды Атауы
1 2
Агроөнеркәсіптік кешен
10
Азық-түлік өнімдерін өндіру

38.21
Обработка и удаление неопасных отходов
38.22
Обработка и удаление опасных отходов
38.32
Утилизация отсортированных материалов
82.92
Упаковывание
Приложение 2
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
Соглашение о возмещении затрат
город_________                               "___" ____________ 20 ___год
__________________________________________________________________________
(наименование Оператора), именуемое в дальнейшем "Оператор", в лице
__________________________________________________________, действующего на
основании _______________________________________________, с одной стороны, и
_________________________________________________________________________,
(полное наименование Заявителя) именуемое в дальнейшем "Заявитель", в лице
_________________________________, (должность, фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) руководителя) действующего на основании _____________, с другой стороны, совместно именуемые "Стороны", а каждый в отдельности "Сторона", на основании Правил предоставления государственной поддержки направленной на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке (далее - Правила), заключили настоящее Соглашение о возмещении затрат (далее - Соглашение) о нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. Оператор обязуется предоставить меру государственной поддержки в рамках Правил в виде возмещения затрат на ________________________________________________________ (вид затрат)
в сумме ___________ (сумма прописью) тенге согласно заявки в полном (либо частично) объеме, а Заявитель выполнить встречные обязательства мер государственной поддержки в соответствии с приложением 1 к Соглашению.
2. В случаях представления заявителем в рамках возмещения затрат документов, подтверждающих расходы в иностранной валюте, сумма возмещения затрат рассчитывается исходя из курса валюты Национального банка Республики Казахстан на дату совершения заявителем оплаты исполнителю за оказанные услуги (выполненные работы).
3. В случае недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственной поддержки, возмещение затрат приостанавливается Оператором до поступления средств от администратора бюджетной программы.
2. Обязательства Сторон
4. Оператор обязуется:
1) информировать Заявителя обо всех изменениях, связанных с реализацией Правил, способных оказать существенное влияние на исполнение Соглашения;

38.21
Қауіпсіз қалдықтарды өңдеу және жою
38.22
Қауіпті қалдықтарды өңдеу және жою
38.32
Сұрыпталған материалдарды кәдеге жарату
82.92
Буып-түю
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына
2-қосымша
Шығындарды өтеу туралы келісім
__________ қаласы
20 ___жылғы "___" ____________
Бұдан әрі "Оператор" деп аталатын, ___________________ оператордың атауы______________ атынан, _________________________________________ негізінде әрекет ететін ____________________, бір тараптан, және ___________________________________________________________________________________________, (Өтініш берушінің толық атауы) бұдан әрі "Өтініш беруші" деп аталатын _________________________________, (негізінде әрекет ететін басшының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе)____________________, екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар", ал әрқайсысы жеке-жеке "Тарап" деп аталатын индустриялық - инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге бағытталған мемлекеттік қолдау көрсету қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) негізінде төмендегі жайлы осы шығындарды өтеу туралы келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:
1. Келісімнің мәні
1. Оператор Қағидалар шеңберінде өтінімге сәйкес толық көлемде (немесе ішінара) ___________ (сомасы жазумен) теңге сомасына ________________________________________________________ (шығындар түрі) шығынды өтеу түрінде мемлекеттік қолдау шарасын ұсынуға, ал Өтінім беруші келісімге 1 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларының қарсы міндеттемелерін орындауға міндетті.
2. Өтініш беруші шығындарды өтеу шеңберінде шетел валютасындағы шығыстарды растайтын құжаттарды ұсынған жағдайда, шығындарды өтеу сомасы өтініш берушімен көрсетілген қызметтер (орындалған жұмыстар) үшін орындаушыға ақы төлеген күнгі Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі валютасының бағамы негізге алына отырып есептеледі.
3. Ағымдағы шотта мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну үшін қажетті ақша қаражаты жеткіліксіз болған жағдайда, Оператор шығындарды өтеуді бюджеттік бағдарлама әкімшісінен қаражат түскенге дейін тоқтата тұрады.
2. Тараптардың міндеттемелері
4. Оператор міндеттенеді:
1) Келісімді орындауға елеулі әсер етуі мүмкін қағидаларды іске асыруға байланысты барлық өзгерістер туралы өтінім берушіні хабардар ету;

2) проводить мониторинг реализации мер государственной поддержки в течение двух лет после дня подписания настоящего Соглашения.
5. Заявитель обязуется:
1) предоставить Оператору для дальнейшего направления в уполномоченный орган в области государственной статистики согласие на распространение первичных статистических данных уполномоченному органу в области индустриального развития и Оператору, включая данные за 2 (два) года до и 2 (два) года после дня заключения Сторонами настоящего Соглашения с целью проведения Оператором мониторинга реализации мер государственной поддержки.
Днем заключения Соглашения о возмещении затрат считается день поступления Оператору подписанного заявителем Соглашения о возмещении затрат. Форма Согласия на распространение первичных статистических данных приведена в приложении 2 к настоящему Соглашению;
2) в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга реализации мер государственной поддержки на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики, предоставлять в течение тридцати календарных дней со дня получения письменного запроса Оператора необходимые данные для проведения мониторинга;
3) выполнить встречные обязательства в рамках получения меры государственной поддержки, согласно приложению 1 к Соглашению;
4) в соответствии с письменным запросом Оператора предоставлять в течение тридцати календарных дней со дня его получения от Оператора информацию о ходе реализации меры государственной поддержки в случае невыполнения встречных обязательств по мере государственной поддержки;
5) обеспечить возврат денежных средств, выданных Оператором по мере государственной поддержки в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий Соглашения, в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения соответствующего уведомления от Оператора, при этом сумма возвращаемых средств соразмерна предоставленному объему государственного финансирования с учетом достигнутого уровня исполнения встречных обязательств предусмотренных приложением 1 к Соглашению.
6) обеспечить полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации, исходных данных, расчетов, обоснований в рамках реализации меры государственной поддержки.
7) при возникновении проблемных вопросов финансового, административного или договорного характера и/или при выполнении мероприятий по настоящему Соглашению, письменно уведомить Оператора в течение 5 (пяти) рабочих дней с момента возникновения проблемных вопросов/мероприятий;

2) Осы Келісімге қол қойылған күннен кейін екі жыл ішінде мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылуына мониторинг жүргізуге міндеттенеді.
5. Өтінім беруші міндеттенеді:
1) Операторға мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға одан әрі жіберу үшін алғашқы статистикалық деректерді Индустриялық даму саласындағы уәкілетті органға және операторға мемлекеттік қолдау шараларының іске асырылуына мониторинг жүргізу мақсатында осы келісімді тараптар жасасқан күнге дейін 2 (екі) жыл және жасасқан күннен кейін 2 (екі) жыл ішіндегі деректерді қоса алғанда, таратуға келісім беруге міндетті. Операторға өтініш беруші қол қойған шығындарды өтеу туралы келісім келіп түскен күн шығындарды өтеу туралы келісім жасалған күн болып есептеледі. Алғашқы статистикалық деректерді таратуға келісім нысаны осы келісімге 2-қосымшада келтірілген;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның алғашқы статистикалық деректері негізінде мемлекеттік қолдау шараларын алу және/немесе іске асыру мониторингін жүргізу мүмкін болмаған жағдайда, оператордың жазбаша сұрау салуын алған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде мониторинг жүргізу үшін қажетті деректерді ұсынуға міндетті;
3) Келісімге 1 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қолдау шараларын алу шеңберінде қарсы міндеттемелерді орындау;
4) оператордың жазбаша сұрау салуына сәйкес оператордан оны алған күннен бастап күнтізбелік отыз күн ішінде мемлекеттік қолдау шарасы бойынша қарсы міндеттемелер орындалмаған жағдайда мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылу барысы туралы ақпарат беруге;
5) келісім шарттары бұзылған жағдайда, оператор шығындарды өтеу түрінде мемлекеттік қолдауға берген ақшалай қаражатты оператордан тиісті хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде қайтаруды қамтамасыз етуге міндетті, бұл ретте қайтарылатын қаражат сомасы келісімге 1 қосымшада көзделген қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейін ескере отырып, берілген мемлекеттік қаржыландыру көлеміне мөлшерлес болады.
6) мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру шеңберінде ұсынылған ақпараттың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығын, уақтылығын және дұрыстығын қамтамасыз етуге міндетті.
7) қаржылық, әкімшілік немесе шарттық сипаттағы проблемалық мәселелер туындаған кезде және/немесе осы келісім бойынша іс-шараларды орындау кезінде проблемалық мәселелер/іс-шаралар туындаған сәттен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде операторды жазбаша хабардар етуге;

8) обеспечить беспрепятственный доступ представителям Оператора (на основании письма Оператора) на территорию Заявителя в целях проведения выездного мониторинга;
9) хранить все отчеты, связанные с Соглашением, не менее 2 (двух) лет с момента истечения срока действия настоящего Соглашения.
3. Права Сторон
6. Оператор вправе:
1) запрашивать у Заявителя информацию о ходе реализации меры государственной поддержки в случае невыполнения встречных обязательств по мере государственной поддержки, а также для проведения мониторинга реализации меры государственной поддержки в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики;
2) в одностороннем порядке расторгнуть настоящее Соглашение и востребовать возврат денежных средств, выданных по мере государственной поддержке, в случае нарушения условий настоящего Соглашения;
3) осуществлять беспрепятственный доступ представителями Оператора (на основании письма Оператора) на территорию Заявителя в целях проведения выездного мониторинга.
7. Заявитель вправе получить возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке согласно условиям настоящего Соглашения.
4. Ответственность Сторон
8. Оператор несет ответственность за полное и своевременное предоставление меры государственной поддержки в пределах имеющихся денежных средств, предназначенных для предоставления государственной поддержки в рамках Правил.
9. Заявитель несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации, исходных данных, расчетов, обоснований в рамках реализации меры государственной поддержки;
2) выполнение встречных обязательств по мерам государственной поддержки, указанных в приложении 1 к Соглашению;
3) своевременность возврата денежных средств, выданных по мере государственной поддержки в виде возмещения затрат в случае нарушения условий настоящего Соглашения.
5. Конфиденциальность
10. Информация, касающаяся условий настоящего Соглашения, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная Сторонами в ходе заключения и исполнения настоящего Соглашения, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
К конфиденциальной не относится информация, касающаяся суммы произведенного возмещения, наименований Заявителя и меры государственной поддержки.

8) көшпелі мониторинг жүргізу мақсатында оператор өкілдерінің (оператор хатының негізінде) өтініш берушінің аумағына кедергісіз кіруін қамтамасыз етуге;
9) келісімге байланысты барлық есептерді осы келісімнің қолданылу мерзімі өткен сәттен бастап кемінде 2 (екі) жыл сақтауға міндетті.
3. Тараптардың құқықтары
6. Оператор мынаған құқылы:
1) мемлекеттік қолдау шарасы бойынша қарсы міндеттемелер орындалмаған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органның алғашқы статистикалық деректері негізінде мониторинг алу және/немесе жүргізу мүмкін болмаған жағдайда мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылуына мониторинг жүргізу үшін өтініш берушіден мемлекеттік қолдау шарасының іске асырылу барысы туралы ақпаратты сұратуға;
2) Осы келісімді біржақты тәртіппен бұзуға және осы келісімнің шарттары бұзылған жағдайда мемлекеттік қолдау түрінде берілген ақшалай қаражатты қайтаруды талап ету;
3) көшпелі мониторинг жүргізу мақсатында оператор өкілдерінің (оператор хатының негізінде) өтініш берушінің аумағына кедергісіз кіруін жүзеге асыруға міндетті.
7. Өтініш беруші осы келісімнің шарттарына сәйкес индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуді алуға құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
8. Оператор қағидалар шеңберінде мемлекеттік қолдау көрсетуге арналған қолда бар ақша қаражаты шегінде мемлекеттік қолдау шараларын толық және уақтылы ұсынуға жауапты болады.
9. Өтініш беруші төмендегі үшін жауапкершілік көтереді:
1) мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру шеңберінде ұсынылған ақпараттың, бастапқы деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы, уақтылылығы және дұрыстығы;
2) Келісімге 1 қосымшада көрсетілген мемлекеттік қолдау шаралары бойынша қарсы міндеттемелерді орындау;
3) Осы келісімнің шарттары бұзылған жағдайда шығындарды өтеу түрінде мемлекеттік қолдау шарасы бойынша берілген ақшалай қаражаттың уақтылы қайтарылуы.
5. Құпиялылық
10. Осы келісімнің шарттарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ осы Келісімді жасасу және орындау барысында тараптар алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда, үшінші тұлғаларға жариялануға жатпайды.
Жүргізілген өтеу сомасына, өтініш берушінің атауына және мемлекеттік қолдау шараларына қатысты ақпарат құпия ақпаратқа жатпайды.

11. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера для сохранения конфиденциальности настоящего Соглашения. Должностными лицами и работниками Сторон не допускаются разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Соглашения.
12. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Соглашения, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможных убытков, понесенных другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
6. Форс-мажор
13. Стороны освобождаются от исполнения обязательств полностью или частично в силу наступления форс-мажорных обстоятельств. Под форс-мажорными обстоятельствами стороны понимают стихийные бедствия природного и техногенного характера, военные действия, забастовки, решения высших государственных органов запретительного или ограничительного характера.
14. В случае возникновения форс-мажорных обстоятельств сторона обязана в течение одного календарного дня уведомить другую сторону о невозможности исполнения обязательств. Несоблюдение данного условия лишает сторону ссылаться на форс-мажорные обстоятельства как основание, освобождающее от ответственности.
15. Если форс-мажорные обстоятельства непосредственно повлияли на исполнение обязательства в срок, предусмотренный настоящим Соглашением, то этот срок соответственно отодвигается на время действия таких обстоятельств, если стороны не договорились об ином.
7. Решение спорных вопросов
16. Оператор и Заявитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Соглашению или в связи с ним.
17. Если в результате переговоров Оператор и Заявитель не могут разрешить спор, любая из Сторон передает спор на рассмотрение суда Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Заключительные положения
18. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания Сторон и действует в течение 2 (двух) лет со дня его подписания или до полного исполнения обязательств сторонами, что наступит ранее.
19. Все изменения и дополнения, вносимые в настоящее Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами всех Сторон, которые в дальнейшем являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
20. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номеров счетов).

11. Тараптар осы келісімнің құпиялылығын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлерінің осы келісімді іске асыру барысында алынған мәліметтерді жария етуіне немесе үшінші тұлғаларға беруіне жол берілмейді.
12. Тараптардың кез келгені осы келісімнің талаптарын бұза отырып құпия ақпаратты жария еткен немесе таратқан жағдайда, кінәлі тарап осындай ақпаратты жария ету салдарынан екінші тарап көтерген ықтимал шығындарды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікті көтереді.
6. Форс-мажор
13. Тараптар форс-мажорлық жағдайлардың туындауына байланысты міндеттемелерді орындаудан толық немесе ішінара босатылады. Форс-мажорлық жайттар ретінде тараптар табиғи және техногендік сипаттағы табиғат апаттарын, әскери іс-қимылдарды, ереуілдерді, тыйым салу немесе шектеу сипатындағы жоғары мемлекеттік органдардың шешімдерін түсінеді.
14. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған жағдайда тарап бір күнтізбелік күн ішінде екінші тарапқа міндеттемелерді орындаудың мүмкін еместігі туралы хабардар етуге міндетті. Осы шарттың қадағаланбауы тарапты жауапкершіліктен босататын негіз ретінде форс-мажорлық жағдайларға сілтеме жасау мүмкіндігінен айырады.
15. Егер форс-мажорлық жайттар осы келісімде көзделген мерзімде міндеттемені орындауға тікелей әсер етсе, онда тараптар өзгеше уағдаласпаса, бұл мерзім тиісінше осындай жайттардың әрекет ету уақытына кейінге қалдырылады.
7. Даулы мәселелерді шешу
16. Оператор мен өтініш беруші тікелей келіссөздер барысында олардың арасында келісім бойынша немесе оған байланысты туындайтын барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды шешуге бар күшін салуы тиіс.
17. Егер келіссөздер нәтижесінде оператор мен өтініш беруші дауды шеше алмаса, тараптардың кез келгені дауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы сотының қарауына береді.
8. Қорытынды ережелер
18. Осы келісім тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және оған қол қойылған күннен бастап немесе тараптар міндеттемелерін толық орындағанға дейін 2 (екі) жыл бойы қолданылады.
19. Осы келісімге енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар оларды жазбаша түрде ресімдеген және кейіннен осы келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын барлық тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған жағдайда жарамды болады.
20. Тараптар деректемелер (заңды мекен-жайлар, шоттардың нөмірлері) өзгерген жағдайда бір-бірін дереу хабардар етеді.

21. Настоящее Соглашение составлено в двух экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой Стороны.
9. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Оператор:
__________ (наименование)
________________________
Адрес:
тел/факс:
БИН
ИИК
БИК
_____________________________
(должность первого руководителя)
___________________________
(Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность))
Место печати
Заявитель
________________________
________________________
Адрес:
тел/факс:
БИН/ИИН
ИИК
БИК
______________________________
(должность первого руководителя)
__________________________
(Фамилия, имя, отчество
(если оно указано в документе,
удостоверяющем личность))
Место печати (при наличии)
Примечание:
БИН - бизнес идентификационный номер;
ИИН - индивидуальный идентификационный номер;
ИИК - индивидуальный идентификационный код;
БИК - банковский идентификационный код.
Приложение 1
к Соглашению о
возмещении затрат
форма
Согласие
на выполнение встречных обязательств к соглашению о возмещении части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
(заполняется на бланке Заявителя)
______ (полное наименование Заявителя) (БИН___________)__ дает согласие и обязуется выполнять обязательства, в течение двух лет после дня подписания Соглашения, указанные в данном приложении на основании заключенного Соглашения о возмещении затрат в рамках получения мер государственной поддержки субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке:
- увеличению налоговых отчислений не менее чем на 3 % (по КПН) за исключением субъектов предпринимательства освобожденных от уплаты КПН в соответствии с законодательством Республики Казахстан, в процентном соотношении к периоду наступления уплаты КПН;
- увеличение доходов предприятия от реализации продукции и оказания работ и услуг не менее чем на 3 %.
В случае возврата денежных средств, полученных в рамках реализации мер государственной поддержки, сумма возвращаемых средств соразмерна предоставленному объему государственного финансирования с учетом достигнутого уровня исполнения встречных обязательств.
___________________ _________________________________________________
(подпись руководителя) фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность) руководителя)
Место печати (при наличии)
Приложение 2
к Соглашению о
возмещении затрат
форма
Согласие
на распространение первичных статистических данных
(заполняется на бланке Заявителя)
________ (полное наименование Заявителя) ____________ дает согласие на раскрытие первичных статистических данных уполномоченному органу в области индустриального развития (Министерству индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан) и Оператору (Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry") по следующим формам:

21. Осы келісім әрбір тарап үшін бір-бірден бірдей заңды күші бар екі данада жасалды.
9. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Оператор:
__________________________
(атауы)
___________________________
Мекен жайы:
тел/факс:
БСН
ЖСК
БСК
__________________________
(бірінші басшының лауазымы)
___________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса))
Мөр орны
Өтінім
беруші____________________
__________________________
__________________________
Мекен жайы:
тел/факс:
БСН/ЖСН
ЖСК
БСК
__________________________
(бірінші басшының лауазымы)
__________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса))
Мөр орны (бар болса)
Ескертпе:
БСН - бизнес сәйкестендіру нөмірі;
ЖСН - жеке сәйкестендіру нөмірі;
ЖСК- жеке сәйкестендіру коды;
БСК - банктік сәйкестендіру коды.
Шығындарды өтеу туралы
келісімге 1-қосымша
Нысан
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу туралы келісімге қарсы міндеттемелерді орындау туралы келісім
(өтініш берушінің бланкісінде толтырылады)
_____(өтініш берушінің толық атауы) (БСН___________)__ келісімге қол қойылған күннен кейін екі жыл ішінде отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерін мемлекеттік қолдау шараларын алу шеңберінде жасалған шығындарды өтеу туралы келісімнің негізінде осы қосымшада көрсетілген міндеттемелерді орындауға келісім береді және міндеттенеді:
- Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес КТС төлеуден босатылған кәсіпкерлік субъектілерін қоспағанда, КТС төлеу басталған кезеңге пайыздық қатынаста салық аударымдарын кемінде 3%-ға (КТС бойынша) ұлғайту;
- кәсіпорынның өнімді өткізуден және жұмыстар мен қызметтер көрсетуден түсетін кірісін кемінде 3%-ға ұлғайту.
Мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру шеңберінде алынған ақшалай қаражат қайтарылған жағдайда, қайтарылатын қаражат сомасы қарсы міндеттемелерді орындаудың қол жеткізілген деңгейін ескере отырып, берілген мемлекеттік қаржыландыру көлеміне мөлшерлес болады.
_______________ ___________________________________________________________________ (басшының қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса))
Мөр орны (бар болса)
Шығындарды өтеу туралы
келісімге 2-қосымша
Нысан
Алғашқы статистикалық деректерді тарату туралы келісім
(өтініш берушінің бланкісінде толтырылады)
_______(өтініш берушінің толық атауы) ____________ алғашқы статистикалық деректерді Индустриялық даму саласындағы уәкілетті органға (Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігіне) және операторға ("QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" Акционерлік қоғамы) мынадай нысандар бойынша ашуға келісім береді:

1 – ПФ (код статистической формы 0051102) – Отчет о финансово-хозяйственной деятельности предприятия;
1-Т (код статистической формы 1211101) – Отчет по труду;
2 – МП (код статистической формы 0031102) – (для субъектов малого предпринимательства) – Отчет о деятельности малого предприятия;
за период: с ___ квартала 20__ года по ___ квартал 20__ года включительно;
по показателям:
формы 1-ПФ:
по разделу 1 "Укажите информацию об объҰме произведенной продукции и оказанных услуг в разрезе основного и вторичного видов деятельности, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Объем произведенной продукции, выполненных работ и оказанных услуг
по разделу 2 "Укажите информацию о расходах предприятия в разрезе основного и вторичных видов деятельности, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Материальные затраты
6.3
Арендная плата
6.4
Услуги непроизводственного характера, выполненные сторонними организациями
6.5
Другие затраты
по разделу 3 "Укажите результат финансово-хозяйственной деятельности предприятия в разрезе основного и вторичных видов деятельности, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Доход от реализации продукции и оказания услуг
2
Себестоимость реализованной продукции и оказанных услуг
3
Валовая прибыль
формы 1-Т:
по разделу 2 "Укажите данные о численности работников и фонде заработной платы"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Списочная численность работников в среднем за отчетный период – всего, человек
1.1
из нее персонала основной деятельности
2
Фактическая численность работников (принимаемая для исчисления заработной платы), человек
2.1
из нее персонала основной деятельности
формы 2-МП:
по разделу 1 "Укажите численность работников, человек"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный период
А
Б
1
1
Списочная численность работников в среднем за отчетный пеирод
4
Итого работников
5
Фактическая численность работников (принимаемая для исчисления средней заработной платы)
по разделу 2 "Укажите информацию об объҰме произведенной продукции, выполненных работ и оказанных услуг, доходе от реализации продукции и оказания услуг, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Всего
по разделу 3 "Укажите результат финансово-хозяйственной деятельности предприятия, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Доход от реализации продукции и оказания услуг
2
Себестоимость реализованной продукции и оказанных услуг
3
Валовая прибыль
по разделу 4 "Укажите информацию о расходах предприятия, тысяч тенге"
Код строки
Наименование показателей
За отчетный квартал
А
Б
1
1
Материальные затраты, всего
2
Другие затраты
Руководитель Заявителя _________ ___________________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность))
Место печати
Приложение 3
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
форма
Отчет
Оператора о реализации меры государственной поддержки, направленной на продвижение отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке
Отчет за ________ квартал 20___ года
Индекс:
Периодичность: ежеквартально
Круг лиц, представляющих отчет: Акционерное общество "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry"
Куда представляется: Министерство индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально, не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предприятия
Наименование вида затрат в рамках Правил
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении меры государственной поддержки
Сумма затрат
Сумма, профинансированная на отчетную дату
Текущее состояние
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Руководитель Оператора: _________________ /
Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)/(подпись)
Место печати (при наличии)
Примечание: Пояснение по заполнению приведены в приложении к настоящей форме "Отчет Оператора, о реализации меры государственной поддержки", предназначенной для сбора административных данных.
Приложение 4
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
Стандарт государственной услуги "Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке"
1
Наименование услугодателя
АО "Казахстанский центр индустрии и экспорта "QazIndustry" (далее - услугодатель)
2
Способы предоставления государственной услуги

1- ПФ (статистикалық нысанның коды 0051102) - Кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметі туралы есеп;
1-Т (статистикалық нысанның коды 1211101) - Еңбек бойынша есеп;
2 – МП (статистикалық нысанның коды 0031102) – (шағын кәсіпкерлік субъектілері үшін) - Шағын кәсіпорынның қызметі туралы есеп;
кезең: 20__ жылғы ___ тоқсаннан 20__ жылғы ___ тоқсанға дейін қоса алғанда;
көрсеткіштер бойынша:
1-ПФ нысандары:
1-бөлім бойынша "Негізгі және қайталама қызмет түрлері бөлінісінде өндірілген өнім мен көрсетілген қызмет көлемі туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің көлемі
2-бөлім бойынша "Негізгі және қосалқы қызмет түрлері бөлінісінде кәсіпорынның шығыстары туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Материалдық шығындар
6.3
Жалдау ақысы
6.4
Бөгде ұйымдар орындаған өндірістік емес сипаттағы қызметтер
6.5
Басқа шығындар
3-бөлім бойынша "Негізгі және қосалқы қызмет түрлері бөлінісінде кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесін көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Өнімді сатудан және қызмет көрсетуден түскен кіріс
2
Өткізілген өнімнің және көрсетілген қызметтердің өзіндік құны
3
Жалпы пайда
1-Т нысандары:
2-бөлім бойынша "Қызметкерлер саны мен жалақы қоры туралы деректерді көрсетіңіз"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Есепті кезеңдегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны - барлығы, адам
1.1
оның ішінде негізгі қызмет персоналы
2
Қызметкерлердің нақты саны (жалақыны есептеу үшін қабылданатын), адам
2.1
оның ішінде негізгі қызмет персоналы
2-МП нысандары:
1-бөлім бойынша "Қызметкерлер санын көрсетіңіз, адам"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті кезеңде
А.
Б
1
1
Есепті кезеңдегі қызметкерлердің орташа тізімдік саны
4
Қызметкерлердің барлығы
5
Қызметкерлердің нақты саны (орташа жалақыны есептеу үшін қабылданатын)
2 бөлім бойынша "Өндірілген өнімнің, орындалған жұмыстардың және көрсетілген қызметтердің көлемі, өнімді өткізуден және қызметтерді көрсетуден түскен кіріс туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Барлығы
3-бөлім бойынша "Кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметінің нәтижесін көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Өнімді сатудан және қызмет көрсетуден түскен кіріс
2
Өткізілген өнімнің және көрсетілген қызметтердің өзіндік құны
3
Жалпы пайда
4-бөлім бойынша "Кәсіпорынның шығындары туралы ақпаратты көрсетіңіз, мың теңге"
Жол коды
Көрсеткіштер атауы
Есепті тоқсан үшін
А.
Б
1
1
Материалдық шығындар, барлығы
2
Басқа шығындар
Өтініш берушінің басшысы__________ _______________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса))
Мөр орны
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына
3-қосымша
нысан
Отандық өңделген тауарлар, жұмыстар мен қызметтерді ішкі нарықта ілгерілетуге бағытталған мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы оператордың есебі 20___ жылғы ________ тоқсандағы есеп
Индексі:
Кезеңділігі: тоқсан сайын
Есеп ұсынатын тұлғалар тобы: "QazIndustry" қазақстандық индустрия және экспорт орталығы" Акционерлік қоғамы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі
Ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей.
мың теңге
№ р/с
Кәсіпорынның атауы
Қағидалар шеңберіндегі шығындар түрінің атауы
Өтінімнің келіп түскен күні
Мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну туралы шешім қабылданған күн
Шығындар сомасы
Есепті күнге қаржыландырылған сома
Ағымдағы жағдайы
өтініш берушінің өзі қатысуы
мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Оператор басшысы: _________________ /
Тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) / (қолы)
Мөр орны (бар болса)
Ескертпе: Толтыру бойынша түсіндірме әкімшілік деректерді жинауға арналған осы "Оператордың мемлекеттік қолдау шараларын іске асыру туралы есебі" нысанына қосымшада келтірілген.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына 4-қосымша
"Отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта жылжыту бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
"QazІndustry", қазақстандық индустрия және экспорт орталығы АҚ (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші)
2
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері

1) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, веб-портал услугодателя www.qazindustry.gov.kz (далее - Портал);
2) через услугодателя
3
Срок оказания государственной услуги
8 (восемь) рабочих дней
4
Форма оказания государственной услуги
Электронная (частично автоматизированная)/бумажная
5
Результат оказания государственной услуги
Уведомление о возможности возмещения затрат, с приложением подписанного со стороны услугодателя Соглашения о возмещении затрат в двух экземплярах либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
6
Размер оплаты, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Бесплатно
7
График работы
1) Портал – круглосуточно, за исключением технических перерывов, связанных с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно Кодексу), прием заявки и документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем);
2) услугодателя – с понедельника по пятницу с 8:30 до 18:30 часов, с перерывом на обед с 12:30 до 14:30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно Кодекса, в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
8
Перечень документов необходимых для оказания государственной услуги
1) заявка по форме согласно приложению 2 к Правилам возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке (далее - Правила);
2) копии документов, подтверждающих казахстанское происхождение товаров, работ, услуг, действующих на возмещаемый период (документами, подтверждающими казахстанское происхождение являются - Сертификат форма "СТ-KZ", Сертификат соответствия, Декларация о соответствии ЕАЭС, Индустриальный сертификат);
3) копии договоров на выполнение работ/услуг с приложениями к договору, затраты на оплату которого включены в заявку для их возмещения;
4) копии счетов на оплату (если предусмотрены в платежных документах), счетов-фактур и акты выполненных работ/услуг, а также платежные документы, заверенные банком, подтверждающие факт оплаты субъектом индустриально-инновационной деятельности работ/услуг;
5) отчет по итогам понесенных субъектом индустриально-инновационной деятельности затрат (указать необходимость понесенных затрат, эффект от полученных работ и/или услуг на деятельности субъекта до понесенных затрат и после).
В зависимости от вида затрат дополнительно представляются следующие документы:

1) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.qaz​industry.gov.kz (бұдан әрі-Портал);
2) көрсетілетін қызметті беруші
3
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
8 (сегіз) жұмыс күні
4
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электрондық (ішінара автоматтандырылған)/ қағаз түрінде
5
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Шығыстарды өтеу туралы келісім немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
6
Көрсетілетін қызметті алушыдан мемлекеттік қызметтерді көрсету кезінде өндіріп алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны жинау тәсілдері
Тегін
7
Жұмыс кестесі
1) Портал - жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, кодекске сәйкес демалыс және мереке күндері жүгінген кезде) өтінім мен құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті беруші – кодекске сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 12:30-дан 14:30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 8:30-дан 18:30-ға дейін алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен.
8
Мемлекеттік қызметтерді көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарын өтеу алған кезде
1) осы қағидаларға 1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтінім;
2) өтелетін кезеңге қолданыстағы тауарлар, жұмыстар, көрсетілетін қызметтердің қазақстандық шыққанын растайтын құжаттардың көшірмелері (қазақстандық шыққанын растайтын құжаттар - СТ-KZ сертификаты, сәйкестік сертификаты, ЕАЭО сәйкестік туралы декларациясы, Индустриялық сертификат болып табылады);
3) төлем шығындары оларды өтеу үшін өтінімге енгізілген шартқа қосымшалары бар жұмыстарды/қызметтерді орындауға арналған шарттардың көшірмелері;
4) төлем шоттарының (егер төлем құжаттарында көзделсе), шот-фактуралардың көшірмелері және орындалған жұмыстардың/көрсетілетін қызметтердің актілері, сондай-ақ индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің жұмыстарды/көрсетілетін қызметтерді төлеу фактісін растайтын банк растаған төлем құжаттары;
5) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі жұмсаған шығындардың қорытындылары бойынша есеп (жұмсалған шығындардың қажеттілігін, алынған жұмыстардың және/немесе көрсетілетін қызметтердің субъектінің қызметіне жұмсаған шығындарға дейінгі және одан кейінгі әсерін көрсету).
Шығындардың түріне байланысты қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:

1) по затратам, понесенным при подтверждении соответствия отечественных обработанных товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным стандартами, допускаемыми на территории Республики Казахстан в соответствии с Законом Республики Казахстан "О техническом регулировании":
копии документов, подтверждающих прохождение процедур соответствия товаров, работ, услуг и систем менеджмента качества требованиям, установленным техническими регламентами, стандартами, включая стандарты организации, или условиям договоров (сертификаты, разрешения, регистрационные удостоверения, протоколы испытаний, копии одобрения типа транспортного средства, одобрения типа шасси и другие документы);
2) по затратам субъектов легкой промышленности, связанных с приобретением оборудования для нанесения средств идентификации, включая программное обеспечение для маркировки обувной продукции:
по закупке (приобретению) средств идентификации, а также на закупку (приобретение) типографских услуг по нанесению средств идентификации на стадии выпуска продукции:
копия договора и (или) соглашения, подтверждающая покупку средств идентификации;
на перевооружение производства путем приобретения оборудования для нанесения средств идентификации или материальных носителей, а также инженерного программного обеспечения:
копия договора и (или) соглашения, в том числе лицензионного, на поставку оборудования, включая программное обеспечение и документы, подтверждающие факт поставки и ввод в эксплуатацию.
Заявка и прилагаемые к ней документы оформляются на государственном и/или русском языках. В случае предоставления документов на иностранном языке, услугополучатель обеспечивает их нотариально-заверенный перевод на государственный или русский языки.
В заявке и прилагаемых к ней документах не допускается наличие подчисток, приписок, зачеркнутых слов и иных неоговоренных исправлений.
9
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и/или данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и /или представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным Правилами;
3) является субъектом индустриально-инновационной деятельности, указанным в пункте 2 Правил;
4) не является отечественным производителем товаров, работ и услуг;
5) имеет задолженность по налогам, обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям на день подачи заявки (за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет");

1) отандық өңделген тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің "Техникалық реттеу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының аумағында рұқсат етілетін стандарттарда белгіленген талаптарға сәйкестігін растау кезінде келтірілген шығындар бойынша:
тауарлардың, жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің және сапа менеджменті жүйелерінің ұйым стандарттарын қоса алғанда, техникалық регламенттерде, стандарттарда белгіленген талаптарға немесе шарттардың талаптарына (сертификаттар, рұқсаттар, тіркеу куәліктері, сынақ хаттамалары, көлік құралының түрін мақұлдаудың, шасси түрін мақұлдаудың көшірмелері және басқа құжаттар) сәйкестік рәсімдерінен өткенін растайтын құжаттардың көшірмелері;
2) аяқ киім өнімін таңбалауға үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді қоса алғанда, сәйкестендіру құралдарын түсіруге арналған жабдықты сатып алуға байланысты жеңіл өнеркәсіп субъектілерінің шығындары:
сәйкестендіру құралдарын, сондай-ақ өнімді шығару сатысында сәйкестендіру құралдарын түсіру бойынша баспаханалық қызметтерді сатып алу (алу) бойынша:
сәйкестендіру құралдарын сатып алуды растайтын шарттың және (немесе) келісімнің көшірмесі;
сәйкестендіру құралдарын немесе материалдық тасығыштарды түсіруге арналған жабдықтарды, сондай-ақ инженерлік бағдарламалық қамтамасыз етуді сатып алу арқылы өндірісті қайта жарақтандыруға:
бағдарламалық жабдықтауды және жеткізу және пайдалануға беру фактісін растайтын құжаттарды қоса алғанда, жабдықты жеткізуге арналған шарттың және (немесе) келісімнің, оның ішінде лицензиялық келісімнің көшірмесі.
Көрсетілетін қызметті алушы портал арқылы осы тармақта көзделген электрондық өтінім мен электрондық құжаттар пакетін береді.
9
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және/немесе олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыстығын анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және /немесе мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) осы қағидалардың 2 тармағында көрсетілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі болып табылады;
4) тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді отандық өндіруші болып табылмайды;
5) өтінім берілген күні салықтар, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегі бар (төлеу мерзімі "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексіне сәйкес кейінге қалдырылған жағдайларды қоспағанда);

6) с даты регистрации услугополучателя в качестве субъекта индустриально-инновационной деятельности в органах юстиции до даты поступления заявки услугодателю прошло менее одного календарного года.
10
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через Портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан –www.gov.kz/memleket/entities/miid, раздел "Государственные услуги";
1) Комитета индустриального развития Министерства индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан –www.gov.​kz/memleket/entities/comprom, раздел "Государственные услуги";
2) услугодателя – www.qazindustry.gov.kz;
3) портала - www.egov.kz.
4) Телефон Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 5
к Правилам возмещения части
затрат субъектов индустриально
инновационной деятельности по
продвижению отечественных
обработанных товаров, работ и
услуг на внутреннем рынке
форма
Оператор
_____________________
(наименование Опеартора)
от __________________
(наименование заявителя)
Заявка субъекта индустриально-инновационной деятельности на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке
(заполняется заявителем на бланке (при наличии))
1. Наименование заявителя (полное).
2. Юридический адрес или местонахождение (индекс, область, город/район, населенный пункт, улица, телефон) (при наличии).
3. Данные первого руководителя или индивидуального предпринимателя (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность, номер рабочего или сотового телефона, электронный адрес).
4. БИН (бизнес идентификационный номер)/ ИИН (индивидуальный идентификационный номер).
5. Номер (при наличии) и дата государственной регистрации (перерегистрации) заявителя.
6. Численность сотрудников ______ человек, в том числе граждан Республики Казахстан ______ человек.
7. Доля местного содержания в кадрах ____ %.
8. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности).
9. Наименование выпускаемой продукции.
10. Является (-лся) ли заявитель участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите год получения мер государственной поддержки, в рамках каких Программ и какие меры государственной поддержки получали).

6) индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі әділет органдарында тіркелген және/немесе хабарланған күннен бастап операторға өтінім келіп түскен күнге дейін күнтізбелік бір жылдан аз уақыт өтсе.
10
Мемлекеттік қызметтерді, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы ұсыну ерекшеліктерін ескеретін өзге де талаптар
Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.
Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары интернет-ресурстарда орналастырылған:
1) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі - www.gov.kz/memleket/entities/miid, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
2) Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрлігі Индустриялық даму комитеті www.gov.kz/memleket/entities/comprom, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімі;
3) қызмет берушінің - www.qazindustry.gov.kz;
4) портал - www.egov.kz.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының телефоны: 1414, 8-800-080-7777.
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына 5-қосымша
нысан
Оператор
__________________
(Операртор атауы) кімнен
____________________________
(өтінім берушінің атауы)
Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеуге арналған өтінімі
(өтініш беруші бланкіде толтырады (бар болса))
1. Өтініш берушінің (толық) атауы.
2. Заңды мекенжайы немесе орналасқан жері (индексі, облысы, қаласы/ауданы, елді мекені, көшесі, телефоны) (бар болса).
3. Бірінші басшының немесе жеке кәсіпкердің деректері (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса), лауазымы, жұмыс немесе ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы)
4. БСН (бизнес сәйкестендіру нөмірі) / ЖСН (жеке сәйкестендіру нөмірі).
5. Өтініш берушінің мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі (бар болса) және күні.
6. Қызметкерлер саны ______ адам, оның ішінде Қазақстан Республикасының азаматтары ______ адам.
7. Кадрлардағы жергілікті қамту үлесі___%.
8. Қызметтің негізгі түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып)
9. Шығарылатын өнімнің атауы.
10. Өтініш беруші мемлекеттік және/немесе салалық бағдарламалардың қатысушысы болып табыла ма (егер иә болса, онда мемлекеттік қолдау шараларын алған жылын, қандай бағдарламалар шеңберінде және мемлекеттік қолдаудың қандай шараларын алғанын көрсетіңіз).

11. Какие виды затрат планируются использовать в рамках Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164 (далее - Правила) (необходимое отметьте ):
1) затраты, связанные с сертификацией товаров, работ, услуг:
на проведение оценки, связанной с подтверждением соответствия отечественных обработанных товаров, работ и услуг;
на проведение инспекционного аудита и контроля;
на регистрацию сертификатов;
на переоформление и продление сертификатов;
на проведение сертификационных и лабораторных испытаний выпускаемой продукции, включая экспертизу результатов испытаний;
2) затраты субъектов легкой промышленности, связанные с приобретением оборудования для нанесения средств идентификации, включая программное обеспечение для маркировки обувной продукции:
на закупку (приобретение) средств идентификации;
на закупку (приобретение) типографских услуг по нанесению средств идентификации на стадии выпуска продукции;
на перевооружение производства путем приобретения оборудования для нанесения средств идентификации или материальных носителей, включая инженерное программное обеспечение.
12. Затраты, понесенные субъектом индустриально-инновационной деятельности*:
п/п
Наименование затрат
Вид экономической деятельности
Номер договора, по которому, произведены затраты
Номер и дата акта выполненных работ, приемки услуг/работ от поставщика
Номер и дата счет-фактуры/счета на оплату
Сумма затрат без НДС
код ОКЭД
наименование
в валюте платежа
в тенге
1
2
3
*При заполнении таблиц указывать каждую сумму понесенных затрат согласно счет-фактуре. Общая сумма заявляемых к возмещению части затрат:
_________________________________________________________________________
тенге. (сумма цифрами и прописью)
13. Банковские реквизиты заявителя:
Банк получателя: ________________________________________________
Номер счета: ____________________________________________________
БИК (банковский идентификационный код) __________________________
КБе (Код бенефициара) ___________________________________________
14. Возмещение затрат производится в национальной валюте. Пересчет затрат, понесенных в иностранных валютах, осуществляется по курсам валют Национального Банка Республики Казахстан, действовавшим на дату перечисления платежа за выполненные работы/услуги по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке.

11. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1164 бұйрығымен бекітілген, отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, қызметтерді ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) шеңберінде шығындардың қандай түрлерін пайдалану жоспарланып отыр (қажеттісін белгілеңіз):
1) тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді сертификаттауға байланысты шығындар:
отандық өңделген тауарлардың, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтердің сәйкестігін растауға байланысты бағалау жүргізуге;
инспекциялық аудит және бақылау жүргізуге;
сертификаттарды тіркеуге;
сертификаттарды қайта ресімдеуге және ұзартуға;
сынақ нәтижелерін сараптауды қоса алғанда, шығарылатын өнімге сертификаттық және зертханалық сынақтар жүргізуге;
2) аяқ киім өнімін таңбалауға үшін бағдарламалық қамтамасыз етуді қоса алғанда, сәйкестендіру құралдарын түсіруге арналған жабдықты сатып алуға байланысты жеңіл өнеркәсіп субъектілерінің шығындары:
сәйкестендіру құралдарын сатып алуға (алуға);
өнімді шығару сатысында сәйкестендіру құралдарын түсіру бойынша баспаханалық қызметтерді сатып алуға (алуға);
сәйкестендіру құралдарын немесе инженерлік бағдарламалық қамтамасыз етуді қоса алғанда, материалдық тасығыштарды түсіруге арналған жабдықты сатып алу арқылы өндірісті қайта жарақтандыруға.
12. Индустриялық-инновациялық қызмет субъектісі көтерген шығындар*:
р/с Шығындар атауы Экономикалық қызмет түрі Шығындар жүргізілген шарттың нөмірі Орындалған жұмыстар, жеткізушіден қызметтерді/жұмыстарды қабылдау актісінің нөмірі мен күні Шот-фактураның/төлем шотының нөмірі мен күні ҚҚС-сыз шығындар сомасы
ЭҚЖЖ коды атауы төлем валютасында теңгемен
1
2
3
* Кестелерді толтыру кезінде шот-фактураға сәйкес көтерген шығындардың әрбір сомасын көрсету.
Шығындардың бір бөлігін өтеуге мәлімделетін жалпы сома: ____________________________________________________________________________теңге.
(сомасы санмен және жазумен)
13. Өтініш берушінің банктік деректемелері:
Алушының банкі: ________________________________________
Шот нөмірі: ______________________________________________
БСК (банктік сәйкестендіру коды) ___________________________
Кбе (бенефициар коды) _____________________________________
14. Шығындарды өтеу ұлттық валютада жүргізіледі. Шетелдік валюталарда жұмсалған шығындарды қайта есептеу отандық өңделген тауарларды, жұмыстар мен көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша орындалған жұмыстар/көрсетілетін қызметтер үшін төлемді аудару күніне қолданыста болған Қазақстан Республикасы Ұлттық банкінің валюта бағамдары бойынша жүзеге асырылады.

15. Данной заявкой заявитель гарантирует достоверность представленной информации и берет на себя ответственность за полноту и подлинность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемой меры государственной поддержки, не финансировались за счет средств республиканского и /или местного бюджетов в рамках иных мер государственной поддержки, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Контактное лицо, заполнившее заявку на получение меры государственной поддержки (фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес): __________.
К настоящей Заявке прилагаю следующие документы и копии документов:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
Дата заполнения заявки _______________
Первый руководитель заявителя (лицо, исполняющее обязанности (при наличии подтверждающего документа об исполнении обязанностей первого руководителя)), индивидуальный предприниматель или лицо, уполномоченное ими (при наличии доверенности) или физическое лицо
______________________ _________________________ __________________________
(должность)                   (подпись)             (фамилия, имя, отчество
(если оно указано в
документе, удостоверяющем
личность)
Место печати (при наличии)
Приложение 6
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
форма
Кому_______________________
(наименование субъекта
индустриально- инновационной
деятельности, индекс,
адрес, телефон)
Уведомление
__________________________________________________________________
(наименование Оператора)
рассмотрев представленную заявку _______ (наименование субъекта индустриально-инновационной деятельности) № ___ от (дата заявки) на возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке в рамках Правил возмещения части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ, услуг на внутреннем рынке, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1164 (далее – Правила), на предмет соответствия установленным требованиям Правил, приняло решение о невозможности/возможности возмещения части затрат Заявителю, понесенных согласно Договору, заключенному между Заявителем и исполнителем услуг, работ (наименование поставщика работ/услуг).
При несоответствии представленного пакета документов:
По итогам проведения проверки прилагаемой заявки было установлено, что заявка не соответствует установленным требованиям Правил, по следующим основаниям описание причин: _________________________________________.
На основании вышеизложенного, сообщаем, что возмещение затрат, понесенных в рамках Договора _________________ не представляется возможным ввиду несоответствия требованиям подпункту _____ пункта _____ Правил.
При соответствии представленного пакета документов:
По итогам проведения проверки прилагаемой заявки было установлено, что заявка соответствует установленным требованиям Правил.
В соответствии с пунктом ____ Правил субъекту индустриально-инновационной деятельности возмещаются обоснованные и документально подтвержденные затраты, понесенные не ранее _________ месяцев до даты подачи заявки, в размере ____% от суммы понесенных затрат, при этом сумма возмещения не должна превышать _______________ в календарном году.
В соответствии с подпунктом _______ пункта ____ Правил сумма затрат заявителя, принимаемая к возмещению Оператором, определяется на основании платежных документов и акта (актов) на общую сумму оказанных услуг (выполненных работ), подписанных не ранее _______________ месяцев до даты поступления заявки к Оператору.
Сумма возмещения составляет ___________ (сумма прописью) тенге, исходя из расчета ________ % от обоснованных затрат в размере ____________ (сумма прописью) тенге, при этом сумма возмещения не должна превышать _________________тенге в календарном году, произведенных Заявителем и подлежащих к возмещению, согласно нижеприведенной таблице:
Услуги/работы, в рамках которого заявитель претендует на возмещение затрат
Сумма затрат, тенге
Размер возмещения
Сумма возмещения, тенге
1
Договор /контракт № и дата
_______ тенге
___%
не более ____
тенге
_______ тенге
В этой связи, в соответствии с установленными требованиями Оператор направляет 2 (два) экземпляра Соглашения о возмещении затрат, подписанных Оператором, для подписания их Заявителем.
Просим вернуть экземпляр Соглашения с визами работников Оператора.
Приложение: 2 (два) экземпляра Соглашения о возмещении затрат на _____листах.
_____________________________________                   ___________________
(должность уполномоченного лица)                               (подпись)
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
Приложение 7
к Правилам возмещения части
затрат субъектов
индустриально-инновационной
деятельности по продвижению
отечественных обработанных
товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке
форма
Кому_______________________
(наименование субъекта
индустриально- инновационной
деятельности, индекс, адрес,
телефон)
Мотивированный отказ
__________________________________________________________________
(услугодатель)
рассмотрев Ваше заявление от (дата) года № (номер входящего документа), сообщает следующее.
(Обоснование отказа)
_________________________________             ____________________________
(должность уполномоченного лица)                         (подпись)
(Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)

15. Өтінім беруші аталған өтінішпен ұсынылған ақпараттың дұрыстығына кепілдік береді және ұсынылған құжаттардың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығы мен түпнұсқалығы үшін жауапкершілікті өзіне алады.
Өтініш беруші сұратылып отырған мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде көтерген іс-шаралар бойынша шығындар Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген өзге де мемлекеттік қолдау шаралары шеңберінде республикалық және /немесе жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен қаржыландырылмағанын растайды.
16. Мемлекеттік қолдау шараларын алуға берілетін өтінімді толтырған байланысу тұлғасы (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса)), лауазымы, жұмыс/ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы): _________________.
Осы өтінімге мынадай құжаттар мен құжаттардың көшірмелерін қоса беріледі:
1) ____________________;
2) ____________________;
3) ____________________;
4) ____________________;
5) ____________________.
Өтінімді толтыру күні _______________
Өтінім берушінің бірінші басшысы (міндетін атқарушы тұлға (бірінші басшының міндетін атқару туралы растау құжаты бар болатын кезде), жеке кәсіпкер немесе олардың уәкілетті тұлғасы (сенімхаты болған кезде) немесе жеке тұлға
____________________ ____________________________________________________________ (лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (егер жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген болса)
Мөр орны (бар болса)
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына 6-қосымша
нысан
Кімге_______________________
(индустриялық – инновациялық
қызмет субъектісінің атауы,
индексі, мекенжайы, телефоны)
Хабарлама
__________________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 04 желтоқсандағы № 1164 бұйрығымен бекітілген индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеу қағидалары (бұдан әрі - қағидалар) шеңберінде индустриялық-инновациялық қызмет субъектілерінің отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша шығындарының бір бөлігін өтеуге ұсынылған ____ жылғы (өтінім күні) № ___ өтінімді __(индустриялық-инновациялық қызмет субъектісінің атауы) қағидалардың талаптарына сәйкес келу мәніне қарап, өтінім беруші мен қызметтерді, жұмыстарды орындаушы (жұмыстарды/қызметтерді жеткізушінің атауы) арасында жасалған шартқа сәйкес жұмсалған өтінім беруші шығынының бір бөлігін өтеу мүмкін еместігі/мүмкіндігі туралы шешім қабылдады.
Ұсынылған құжаттар пакеті төмендегіге сәйкес келмеген жағдайда:
Қоса беріліп отырған өтінімге тексеру жүргізу қорытындылары бойынша өтінім Қағидалардың белгіленген талаптарына сәйкес келмейтіні анықталды, мынадай негіздер бойынша себептер сипаттамасы: __________________________________________________________.
Жоғарыда баяндалғанның негізінде, _________________ шарт шеңберінде жұмсалған шығындарды өтеу қағидалардың _____ тармағының ________ тармақшасының талаптарына сәйкес келмегендіктен ұсынылмайды.
Ұсынылған құжаттар пакеті төмендегіге сәйкес келген жағдайда:
Қоса беріліп отырған өтінімге тексеру жүргізу қорытындылары бойынша өтінімнің Қағидалардың белгіленген талаптарына сәйкес келетіні анықталды.
Қағидалардың ____ тармағына сәйкес индустриялық-инновациялық қызмет субъектісіне өтінім берілген күнге дейін _________ айдан ерте емес жұмсалған, негізделген және құжатпен расталған, жұмсалған шығын сомасынан ____% көлемінде өтеледі, бұл ретте өтеу сомасы күнтізбелік жылы _______________ аспауы тиіс.
Қағидалардың ____ тармағының ____ тармақшасына сәйкес Оператор өтеуге қабылдайтын өтініш беруші шығындарының сомасы төлем құжаттарының және операторға келіп түскен күнге дейін кемінде _______________ ай бұрын қол қойылған, көрсетілген қызметтердің (орындалған жұмыстардың) жалпы сомасына актінің (актілердің) негізінде айқындалады.
____________ теңге (сомасы жазумен) көлемінде негізделген шығыннан ________% есебінен өтеу сомасы ___________ теңгені (сомасы жазумен) құрайды, бұл ретте өтеу сомасы өтініш беруші жүргізген және төменде келтірілген кестеге сәйкес өтеуге жататын күнтізбелік жылдағы _________________ теңгеден аспауы тиіс:
Өтініш беруші шығындарды өтеуге үміткер болатын қызметтер / жұмыстар
Шығындар сомасы, теңге
Өтеу мөлшері
Өтеу сомасы, теңге
1
Шарт / келісімшарт № және күні
_______ теңге
___% ____ теңгеден артық емес
_______ теңге
Осыған байланысты, белгіленген талаптарға сәйкес _____ Оператор Өтінім беруші қол қою үшін ___Оператор____ қол қойған Шығындарды өтеу туралы келісімнің 2 (екі) данасын жібереді.
___Оператордың_____ қызметкерлердің бұрыштамаларымен Келісімнің бір данасын қайтаруды сұраймыз.
Қосымша: Шығындарды өтеу туралы келісімнің 2 (екі) данасы _____парақта.
____________________________ ____________________________________________________ (уәкілетті тұлғаның лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса )
Индустриялық-инновациялық
қызмет субъектілерінің отандық
өңделген тауарлар, жұмыстар
мен қызметтерді ішкі нарықта
ілгерілету бойынша қызметіне
шығындардың бір бөлігін өтеу
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Кімге_______________________
(индустриялық – инновациялық
қызмет субъектісінің атауы,
индексі, мекенжайы, телефоны)
Хабарлама
__________________________________________________________________
(Оператордың атауы)
Дәлелді бас тарту
___________________________________________________________________________
(оператордың атауы)
Сіздің өтінішіңізді қарап (күні) жылдың № (кіріс құжаттың нөмірі), келесіні хабарлайды.
(Бас тарту негіздемесі)
_________________________________ _______________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басты куәландыратын құжатта көрсетілген болса)